Page 1

SUUR EESTI RAAMATUKLUBI 06.2008 Palju häid raamatuid!

10 aastat raamatuklubi Eestis!

OLED SEE, MIDA SÖÖD
Judith C. Rodriques

50+25 tuntud dieeti

Avalik saladus: 5 sammu elukestva kaalukontrollini

1

Söö toitu õigetes portsjonites. • Liha, linnuliha ja kala ligikaudu kaardipaki või seebi suurune tükk. • Pastat, riisi ja teisi teraviljatooteid umbes tennisepalli suurune kuhi (ja pool sellest dieedil olles). • Aedvilju umbes tennisepalli suurune kuhi, kaunvilju poole vähem. • Juustu umbes nelja täringu suurune kuubik.

2

Valmistu aeglaseks järkjärguliseks kaalukaotuseks korrapärase söömise ja füüsilise koormuse abil.

3

Söö mitmekesist toitu rõhuasetusega erinevatel täisteratoodetel, puuviljadel ja köögiviljadel, vähese rasvasisaldusega piimatooteid, lahjat linnuliha, tailiha, kala, kaunvilju, pähkleid ja seemneid.

4 5

Joo piisavalt vett.

Atkinsi dieedist taimetoiduni ehk Kuidas leida endale sobivaim dieet Kas dieete on sinu jaoks liiga palju? Kas tulemusi on sinu jaoks liiga vähe? Käesolev raamat tutvustab 50 levinumat kaalu alandavat dieeti ja 25 tervist tugevdavat ja/või haigusi ohjeldavat dieeti. Eesmärgiks on toetada teadlikke valikuid, et saaksid targalt otsustada, milline dieet sobib just sinu vaja­ duste, elustiili, eesmärkide ja eelarvega.

Piira rasvade, suhkrute ja rafineeritud toitude tarbimist.

Lisaks juhiseid dieedipidamiseks ja selleks, kuidas mitte loobuda. Infot leiad ka söömis­ häirete, enda ideaalkaalu, treeningute ja klassikaliste dieetide kohta. Kergesti mõistetavad ikoonid iga tutvustatud dieedi juures tähistavad selle raskusastet, maksumust, kestust, peresõbralikkust ja dieeti puudutavate teadusuuringute taset.

www.serk.ee

KLUBIH

179.219.-

Kui te pole selleks ajaks klubiraamatust loobumisest teada andnud, saadetakse raamat teile välja.Kuidas kõhnuda 23

Tundub küll kulunud tõena, aga nii see on – oled see, mida sööd. On täiesti selgelt tunnetatav, kuidas nii meie füüsiline kui ka vaimne enesetunne vägagi otseselt toitumisharjumustest sõltuvad. Hea on kogeda, kuidas äsja alustatud tervislik toitumine toimib – juba üsna ruttu ollakse kergem, liikuvam, mõtegi jookseb paremini, enesehinnang tõuseb. Aga enamik inimesi kogeb ka tagasilööke. Mis läks valesti? Tõenäoliselt valisite liialt ekstreemse või ühekülgse dieedi. Kuidas leida enda jaoks selline dieet, mida kerge vaevaga kas või kogu aeg pidada ja mis oleks eelkõige tervislik ja just teile sobiv? Meie suvealguse klubiraamat tuleb siinkohal appi, et õigesti orienteeruda ja teadmistel põhinevaid valikuid teha. Sellist seletavat dieedigiidi ongi juba kaua oodatud! See kevad on raamatuklubile juubelihõnguline. Kuigi laias maailmas on selline mõiste nagu raamatuklubi tuttav ja armastatud juba ligi sada aastat, võime meiegi juunis 2008 uhkelt tähistada Eesti raamatuklubi-liikumise kümnendat sünnipäeva! Sel puhul leiate ajakirjast juubelipakkumisi ja ootame teid ka Rahvusraamatu­ kokku näitusele, kus on eksponeeritud klubi­ raamatud läbi kümne aasta. Hea raamaturahvas! Palju õnne sünnipäevaks meile kõigile!

IND

diet selector_EST 006-025.indd 23

TAVA H I N D

Tõlkinud Riina Jürgens ja Tiina Voolaid 192 lk, kõva köide

KOOD 15651

23.11.2007 11:59:56

TB

Suure Eesti Raamatuklubi juht

www.serk.ee

06.2008

22. juuni

Viimane äraütlemise päev

06.2008

KLUBIRAAMAT


KLUBIRAAMAT

K

as sinagi oled mõnikord segadusse sattunud uute ja erinevate dieetide tulva all? Lõputu hulk lubadusi alandada kehakaalu, tugevdada tervist või vabastada haigustest, mis eksitavad ja toovad pettumusi ka vilunud dieedipidajale. Kui palju kordi oled ise pidanud salendavaid dieete ja kas nende tulemused on püsima jäänud? Üsna tõenäoliselt taastus liigne kaal peagi ja võimalik, et sellele lisandus eksperimendi lõpuks veel täiendavaid kilosid. Käesoleva dieediraamatu eesmärgiks on aidata dieetidest paremini aru saada. Siin toodud teabe põhjal saab dieete liigitada, hinnata nende loogikat, plusse ja miinuseid, teaduslikku põhjendatust ja individuaalset sobivust. Ükskõik millisele dieedile hinnan­gut andes on ülimalt vajalik kaaluda selle toiteväärtust, vaheldusrikkust, mõõdukust, erinevate toidurühmade osakaalu, dieedi arenguloogikat, sobivust elustiiliga, kasutamist pikema aja vältel ja füüsilise aktiivsuse osakaalu. Kehakaalu langetamise tegelik eesmärk peaks olema kehas leiduva rasva vähendamine. Ehkki enamik dieediga seotud pingutusi on suunatud kaunima figuuri saavutamisele, on tähtis mõista, et lõppeesmärk on tervist säästa ja hoiduda liigsest keharasvast tingitud ohtudest.

Lühike saamislugu

Dieedi eesmärgid ja toimemehhanism peajoontes

Võimalikud plussid ja miinused

Praktilised aspektid

06.2008Maiustuste ja keelatud/ lubatud toitude nimekiri

Ülevaatlik hindamis­süsteem

Kasulikud viited edasiseks uurimiseks

Viited sarnastele dieetidele

Näidismenüü aimu saamiseks, mida järgnev dieet endast igapäevase söömise seisukohast kujutab

Ekspertide nõuanded ja soovitused

Dieediga kaasnev elustiil ja suhtumine

www.serk.ee

www.serk.ee

06.2008
06.2008! a t u l u k i t s Ilma po ! i t k n u p s u n o o b b a n An

Lee Child

LÕÕMAV ECHO

! t a m a a r k i juuni val

uus! www.serk.ee

KLUBIH

219.248.IND

TAVA H I N D

Tõlkinud Allan Eichenbaum 448 lk, pehme köide

KOOD 16474

Jack Reacher, endine USA sõjaväepolit­ seinik, on nutikas sell, eraklik ja karm tegelane. Jätnud just seljataha ühe eba­ meeldiva olukorra, peatab ta maanteel esimese läheneva auto. Talle ei lähe korda, mis auto see on või kes sellega sõidab. Talle küüdi pakkujaks osutub aga ilus, noor ja rikas naine, kes teatab talle üsna pea pärast seda, kui Jack on tema Cadillaci istunud, et tema tütart jälgitakse. Lisaks arvab ta, et tema jõh­ ker vangis istuv mees tapab ta tõenäoli­ selt kohe, kui ta vabadusse pääseb. Kuigi Jack saab aru, et need küsimused teda kuidagi ei puuduta, sõidab ta ometi naisega kaasa rantšosse ning üritab aru saada, mis toimub.

Rändrüütel Ameerikas 1954. aastal Inglismaal Coventrys sündinud Lee Child õppis küll õigusteadust, kuid töötas hiljem 18 aastat hoopis Granada televisioo­nis. Kui ta sealt 1995. aastal koondati, mõtles ta tõsiselt, mida edasi teha, ning jõudis järeldusele, et ta hakkab kirjutama. Ja kirjutama just nimelt põnevikke, sest tema jaoks oli maailmas vaid kaht liiki kirjandust: selline, mis sunnib sind oma metroopeatusest mööda sõitma ja hoiab hommikuni üleval, ning see teine, mis nõnda ei mõju. Loomu­ likult valis ta esimese. Kangela­seks valis ta mehe, kelle minevikus ei ole hirmsaid ja painavaid saladusi, kes ei otsi abi alkoholist ega tegele pidevalt oma elus urgitsemisega. Lühidalt, mehe, kes saab iseendaga suurepäraselt hakkama ja suudab seetõttu ka teisi aidata. Raamatu stiili osas kasutas Lee Child lühikest ja konkreetset lauset, täpseid väljendeid ja määratlusi. Raa­mat pidi haarama lugejat juba avalehest ning hoidma teda üha kasvava pinge tõttu oma lum­muses hetkeni, kui ta viimase lehekülje on lõpeta­nud. Praeguseks on Lee Child selle stiili täiuseni viinud. Nüüdseks lugejad juba nõuavad üha uusi kohtumisi Lee Childi raamatute kangelase Jack Reacheriga, kes on erruläinud sõjaväepolit­

seinik. Et ta oli veetnud enamiku oma elust sõjaväes, otsustas ta pärast erruminekut Ameerikat tundma õppida ning hakkas ringi rändama. Tal pole telefoni, kindlat aadressi, ta ei maksa kunagi pangakaardiga ega peatu kusagil kaua. Tema kõige kallim varandus on hambahari. Kui ta oma odavad, kuid mugavad riided mustaks kannab, viskab ta need minema ja ostab uued. Kui ühes raamatus tema vana sõjaväest pärit sõber talle ütleb, et vana särgi oleks ju võinud alles hoida, vastab Jack: „See on libe tee. Kui ma särgi kaasa võtan, siis varsti on mul ka tagavarapüksid. Siis läheb mul vaja kohvrit. Järgmiseks avastan ma, et mul on maja, auto, hoiused ning ma täidan kõikvõi­ malikke formulare.” Nii liigubki Jack Reacher mööda Ameerikat ja seiklused otsivad ta ise üles. Et teda ei seo mingid kohustused, siis on ta valmis otsekohe sekkuma ja tegutsema hakkama. Klassikalisele rändrüütlite traditsioonile vastavalt päästab ja aitab ta hättasattunud inimesi ja karistab pahasid, ning teeb seda imepärase nutikuse ja vilumusega. Krista Kaer Kirjastuse Varrak peatoimetaja06.2008

VALIKRAAMAT

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saate soovi korral tellida. Iga valikraamat annab samuti boonus­ punkti ja vabastab postikulust.

www.serk.ee

Sellest aastast pakume uuendu­ sena välja võimaluse valida kahe boonuspunkte andva raamatu vahel või tellida hoopis mõlemad.
15. mail täitus 10 aastat esimese raamatuklubi loomisest Eestis.

Naise tervis looduslike vahenditega. Eneseabi ja täiend­

Just sel kuupäeval 1998. aastal alustas tegevust kirjastuse Varrak asutatud Kogu Pere Raamatuklubi, mille eesmärgiks oli pakkuda lugemist erinevas vanuses ning mitmesuguste huvidega raamatusõpradele. Asutatud klubi oli oma­näoline Eestis, kuid mitte maa­ilmas. Esimene analoogne lugemis­ huvilisi koondav klubi loodi USAs juba 1924. aastal. Põhja­naabrid alustasid samalaadse klubiga meist ligi 30 aastat varem. Tänaseks on mitme nimevahetuse ja erinevate kontseptsioonide elluviimise tulemusena kunagisest Kogu Pere Raamatu­klubist välja arenenud Suur Eesti Raamatu­klubi, kuhu kuulub üle 30 000 liikme. Meie ühise ümmarguse tähtpäeva puhul soovime teile kõigile palju õnne ja omalt poolt pakume sünnipäeva­kingiks võimalust osta väga häid raamatuid eriti soodsalt!

Beth MacEoin

Ohustatud liigid.

KLUBIH

149.349.IND

TAVA H I N D

192 lk, kõva köide KOOD 53114

KLUBIH

149.299.IND

TAVA H I N D

256 lk, kõva köide KOOD 13978

Kala.

80 klassikalist ja tänapäevast rooga

Joanna Farrow

KLUBIH

99.189.TAVA H I N D

IND

Sellest raamatust leiate 80 maitsva ja lihtsalt valmistatava kalaroa retsepti, lisaks palju infot eri­ nevate kalade ja nende töötlemise kohta.

144 lk, pehme köide KOOD 13053

Unikaalsed fotod näitavad elu, surma, kokkupõrkeid ja ellujäämist nii lahin­ guis kui siserindel. Autoriteetsed saate­ tekstid. Suur formaat.

Mahukas ja väga põhjalik käsiraamat on nii praktiliseks nõuandjaks kui ka inspiratsioonialli­ kaks. Rohkelt illustreeritud. Suur formaat.

KLUBIH

149.295.TAVA H I N D

IND

KLUBIH

149.339.IND

KLUBIH

320 lk, kõva köide KOOD 13497

Võrgu all

Koostaja Peep Ilmet

Iris Murdochi romaan sisaldab fan­ taasia ja gooti kirjan­ duse elemente, kuid tema kangelased on realistlikud oma püüdlustes leida erakordsetes olu­ kordades elu mõtet.

472 lk, kõva köide KOOD 15927

uus!

TAVA H I N D

Isamaa ilu hoieldes Mahukas luulekogu­ mikus kajastuvad eesti rahvuse ja Eesti riigi sünd, kasvamine ja areng, tema head ajad ja rasked päevad.

Üha rohkem naisi otsib väiksematest tervisehädadest vabanemiseks abi looduslikelt raviviisidelt. Sellest raa­ matust saab teada, kuidas ravida rohkem kui 100 enam levinud vaevust, alates ärevusest ja peavalust ning lõpe­ tades veenilaiendite ja premenstruaalse sündroomiga. Siin õpetatakse, kuidas valmistada lihtsaid eneseabiravi­ meid, teiste seas looduslikud toniseerijad, aroomteraapia õlid ja taimeteed.

Tikkimine

J. ja L. Erikson

G. C. McGavin Raamat liikide välja­ suremisest looduses ja selle põhjustest. Rohkem kui 300 rabavat värvifotot. Suur format.

ravi rohkem kui 100 vaevuse vastu.

Idarinne fotodel 1941–1945

Elus­loo­dus väljasure­mise ohus

www.serk.ee

SOOVITAME

06.2008

10 aastat raamatuklubi Eestis!

199.228.TAVA H I N D

IND

Tõlkinud Riina Ruut ja Kadri Metsma 256 lk, pehme köide, Kirjastus Varrak

KOOD 15828

Iris Murdoch

KLUBIH

99.219.-

IND

TAVA H I N D

288 lk, kõva köide KOOD 3664

www.serk.ee

06.2008el j l ü k e h e l l Selle ! d a n n i h a v e ä p i n n ü s


SOOVITAME

AIANDUS

Mütoloogia

Filosoofia

Philip Wilkinson, Neil Philip

Stephen Law

• loomislood • jumalad • kangelased • koletised • müütilised paigad

• ajalugu • ideed • teooriad • kes on kes • kuidas mõelda

uus!

uus!

Ekspertide nõu­ andeid mõnusa aia loomiseks

uus! Aiandus. Praktiline käsiraamat edukaks aiapidamiseks

Koostanud Geoffrey Burnie KLUBIH

Müüdid loovad pildi igast ühis­ konnast, selle väärtustest, iseloo­ must ja suhtumisest keskkonda ning annavad vaimse aluspõhja kommetele, rituaalidele ja usku­ mustele. Selles raamatus on põh­ jalik ülevaade kogu maailma kultuuride müütidest. Lood armastusest, seiklustest ja kange­ laslikkusest, on kõik elavalt jutustatud ja kaunilt illustreeritud. Klassikalised lood Kreeka ja Rooma mütoloogiast ning vähem tuntud Ameerika, Aasia ja Aafrika rahvaste müüdid.

See silmaringi teatmik on mõeldud kõi­ gile asjahuvilistele, kuid sellest võib olla abi ka filosoofiakursust alustavale üli­ õpilasele. Neil lehekülgedel leiate eba­ tavalisi, nõutukstegevaid, inspireerivaid ja isegi veidraid mõtteid, mille peale inimsugu on tulnud. Paljude nende küsimustega, mis esitas antiikajal üks kõigi aegade suurimaid filosoofe Platon, maadlevad filosoofid tänase päevani. See raamat pole mõeldud ühe hingetõmbega läbilugemi­ seks ning selle eesmärgiks polegi hõlmata kõiki teemasid. Lugejatele pakutakse hoolikalt koostatud valikut küsimustest, mõtlejatest ja ideedest.

See lihtsate nõuannetega praktiline käsiraamat õpetab teile igapäevaseid aianduslikke oskusi – taimede lõikamist, paljun­ damist, väetamist, rohimist, kastmist ja kompostimist. Siit saate teada, kuidas kahjureid ära tunda ja eristada ning kuidas leida sobivad vahendid nende tõrjumiseks. Sageli on see või­ malik mürgivabalt – ka selle kohta leiate sellest raamatust mitmeid nõuandeid. Raamatus on tutvustatud ja kirjeldatud üle 300 taime. Esitatud teave on põhjalik, nii et saate otsustada, kas nad sobivad teie aeda või mitte.

06.2008

11

06.2008

10

209.239.IND

TAVA H I N D

Tõlkinud Malle Leht ja Kadri Tali 400 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

KOOD 16122

Sadu nõuandeid, töövõtteid ja õpetusi unelmate aia rajamiseks, kujundamiseks ja istutamiseks.

uus!

Igas aias vajatakse mugavat ja kaunist õueruumi, lapsed taha­ vad omaette mänguplatsi ja vanemad inimesed peavad lugu rahulikust aianurgast. See mahukas, ohtralt fotode ja jooniste­ ga illustreeritud raamat näitab, kuidas kujundada aeda, mis vastaks erinevatele elustiilidele. Siit leiate teavet maastiku­ kujunduses kõige sagedamini ette tulevate probleemide lahendamiseks ning üksikasjalikke juhendeid aiarajatiste ehi­ tamiseks. Siin õpetatakse taimi istutama ja paljundama ning pakutakse huvitavaid kujundusideid alates taimede valimisest kuni sillutise ja tiigi rajamiseni välja.

KLUBIH

249.289.TAVA H I N D

KLUBIH

IND

Tõlkinud Tiina Kanarbik 351 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

KOOD 16306

249.289.TAVA H I N D

KLUBIH

IND

Tõlkinud Ann Kitsnik 352 lk, pehme köide, Kirjastus Varrak

KOOD 16146

339.374.TAVA H I N D

IND

Tõlkinud Mari Laane, Helje Heinoja, Eva Kiisler, Georg Samuel ja Pille Urbas, Kirjastus Varrak 368 lk, kõva köide, suur formaat

KOOD 15842

www.serk.ee

www.serk.ee

Aia kujundamine


Etikett tööl ja kodus 06.2008 KLUBIHIND

419.-

KLUBIHIND

199.-

www.serk.ee

Murakarabadest oliivisaludeni

Tiina Tšatšua, Mati Lukas

uus!

KLUBIHIND

229.-

Ajakirjade Kirjastus 388 lk, kõva köide

KOOD 443222

299.-

Tõlkinud Maris Allik ja Pille-Katrin Siilmann-Levin 400 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

KOOD 15781

Autoritel on kogunenud koguni 120 uut põnevat koogiretsepti! Marja-, õuna-, puuvilja-, rabarberi-, kohupiima-, juustu-, besee-, küpsiseja šokolaadikoogid, keeksid ning kringlid ja pidusaiad – kõik koos kaunite piltidega. KLUBIHIND

189.-

Ajakirjade Kirjastus 252 lk, kõva köide

KOOD 443284

Pere tervis ja esmaabi

tuleks teada liigsest järeleandlikkusest, et kasvatada meeldivaid, vastutus­tundlikke ja lugupidavaid lapsi

Dr. P. Fernie, Dr. P. Keech, Dr. S. Shepherd Raamat annab praktilisi nõuandeid esmaabi andmiseks ja soovitusi, millal pöörduda eksperdi poole. Rikkalikult illustreeritud fotode ja joonistega, mis õpetavad esmaabivõtteid ja aitavad sümptomeid ära tunda. Retsenseerinud ja täiendanud tunnustatud Eesti arstid.

Kasvatusala asjatundjad selgitavad, kuidas lastele liiga palju lubades takistatakse lapsi omandamast olulisi elulisi oskusi, mida nad vajavad, et saada õnnelikuks täiskasvanuks. KLUBIHIND

Koostanud Juhan Maidlo

Niels Skjøldberg

Aastaraamat pakub kordaminekute kõrval põhjaliku ülevaate veel paljust muustki spordiaastal 2007 toimunust. Statistikaosa hõlmab ligi 80 ala. Ära on toodud Eesti meistrivõistluste medaliomanikud, Eesti rekordite uuendamine ja palju muud.

Raamat neile, kes soovivad rajada endale kas rodopeenra või -aia, mis oleks peaaegu igihaljas ning pakuks elamusi igal aastaajal. Raamat annab ülevaate rododest, nende istutamisest, hooldusest jne. Suure osa hõlmab leksikon. Rikkalik pildimaterjal. KLUBIHIND

399.-

Tõlkinud Riho Raudi 240 lk, kõva köide, Kirjastus Maaleht

KOOD 643679

uus!

Koerad

Peenralt potti

Dr. Bruce Fogle

Leopold Meensalu

Rohkelt fotodega illustreeritud raamat kirjeldab, kui lihtne on luua hästi toimivat suhet koerast kaaslasega. Raamatus tutvustatakse sadu erinevaid koeratõuge ning antakse asjatundlikke nõuandeid koera toitmise, karvkatte hoolduse, tervishoiu ja esmaabi alal.

Raamat tutvustab köögivilju ja räägib, miks neid on kasulik süüa ja kuidas kasvatada. Vaatluse all on ka uusi põnevaid, meile seni vähe tuntud, aga väga kasulikke köögivilju, mida poelettidelt juba leida võib.

KLUBIHIND

209.-

Kirjastus Maalehe Raamat 372 lk, pehme köide

KOOD 643686

Tõlkinud Ragne Kepler 384 lk, pehme köide, Kirjastus Tänapäev

229.- KOOD 626511

Rododendron – ja mis sellega kaasas käib

uus!

KLUBIHIND

Tõlkinud Linda Poots, Ivar Veldre 512 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

295.- KOOD 14562

Käies saledaks

Julge olla. Raamat sellest, kuidas juhatada lapsi parema enesetunde juurde

Lucy Knight See raamat annab nõu, kuidas seada eesmärke, hinnata kõndimise intensiivsust, katsetada eri kõndimisviise ja koostada tasakaalustatud ja tervislikku menüüd. Kõndige mööda linnatänavaid või metsaradu – see annab igal juhul energiat ja tugevdab organismi. KLUBIHIND

Tõlkinud Juta Rahkema 144 lk, pehme köide, Kirjastus Kunst

209.- KOOD 437177

uus!

Jana Söderberg Autor räägib lähemalt lapsevanema ja lapse vajadustest ning käitumis­mustritest ja annab praktilist nõu, kuidas ühiselt piire seada ja konflikte lahendada. KLUBIHIND

Tõlkinud Maarja Aaloe-Laur 112 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

129.- KOOD 13961

Hea tervis Hiina kalendri järgi

uus!

IQ. Arenda oma võimeid Igat sorti ülesandeid – sõna-, arv- ja piltmõistatusi –, mis on mõeldud suurendama inimese võimeid ja stimu­leerima mõistust. Raamat on jagatud 20 ossa, igaühes 25 ülesannet. Nende lahendamiseks pole tarvis mingeid erilisi teadmisi.

Susanne Hornfeck, Nelly Ma Kui tahad olla terve ja tegus, siis peaksid ka meie laiuskraadil elama kooskõlas kosmilise muutumisega. Raamat pakub kergeid retsepte, harjutusi ja nõuandeid hea enesetunde saavutamiseks ja haiguste ennetamiseks – ehk tervislikuks eluks läbi aasta. KLUBIHIND

Tõkinud Heidi Saar 200 lk, kõva köide, Kirjastus Ersen

195.- KOOD 125258

uus!

Millal saab küllalt? Kõik, mida

J. I. Clarke, C. Dawson, D. Bredehoft

Eesti spordi aastaraamat 2007

Tõlkinud Kaire Kotsalainen 344 lk, pehme köide, Kirjastus Varrak

KOOD 14043

KLUBIHIND

Tellides etiketiraamatu Raamatuklubist, saate selle koos Tiina Tšatšua autogrammiga.

KOOD 820070

Lia Virkus, Angeelika Kang, Pille Enden

Vaimustav, hämmastav ja täiesti ebatavaline kokaraamat! Soomlasest ema ja kreeklasest isa poolt kahe kultuuri rikkusest osa saanud autor pakub rohkelt retsepte nii Soome, Kreeka kui kogu maailma erinevaist paigust. Kaunid fotod teevad sellest raamatust tõelise elamuse.

Rõõmsat meelt!

uus!

100 kooki. 3

Tessa Kiros

Aeg-ajalt vajavad ka suurte kogemustega inimesed nõu või kinnitust, kuidas ühes või teises olukorras käituda, vormistada kutset või kirja, korraldada vastuvõttu, etiketikohaselt riietuda vms. Sageli otsitakse lihtsalt uut ideed või soovitakse värskendada oma teadmisi enne olulisi kohtumisi või välisreisile siirdumist. Esimese eestikeelse käsiraamatu „Protokoll & etikett” ilmumisest on möödunud 15 aastat. Raamat „Etikett tööl ja kodus” ühendab endas paljude asjatundjate teadmisi ja oskusi. Seekord on raamatu autorite ja konsultantide seas Dmitri Demjanov, Kristina Herodes, TiiuReet Kõrven, Aive Levandi, Kaido Ojaperv, Kersti Sõõrumaa, Matti Timmermann, Rene Uusmees.

Kirjastus Atlex 464 lk, kõva köide

13

06.2008

KÄSIRAAMATUD ENESEABI

uus!

KLUBIHIND

Tõkinud Allan Espenberg 208 lk, pehme köide, Kirjastus Tammerraamat

189.- KOOD 988435

uus!

www.serk.ee

12

st postikulu ee ie te b su ta i b lu k UUDIS! Raamatu likraamatut, a v i õ v ib lu k le po õi enam! v ka siis, kui pakis i n o o r k 0 0 8 n ärtus o kuid tellimuse vä


postikulu st ee ie te b su ta i klub amatut, a r UUDIS! Raamatu k li a v i õ v ib pole klu ka siis, kui pakis ni või enam! o o r k 0 0 8 n o s ärtu kuid tellimuse vä

06.2008

Ühtekuuluvuse teel. Johan Laidoneri

KLUBIHIND

179.-

Maria ja Johan Laidoner.

KLUBIHIND

199.-

Tõlkinud Triinu Pakk-Allmann, Kirjastus Varrak 424 lk, pehme köide, Sari „Avatud Eesti Raamat”

KOOD 16016

Aasta pärast Pronkssõduri kriisi 2007. aasta aprillis püüab Tallinna ja Tartu Ülikooli teadlaste kirjutatud raamat esitada esimese põhjalikuma analüüsi Venemaa riigiduuma delegatsiooni asetab lilled Pronkssõduri jalamile toimunust. Kogumiku kaheksa artiklit lahkavad kriisi põhjuseid, arengut, Kaitseväe kalmistul 1. mail. meediakajastust ja tagajärgi mitme erineva nurga alt, esitades sissevaate Fo t o : K a i t s e m i n i s t e e r i u m tänapäeva Eesti poliitika ja identiteedi küsimustesse ning viimaste aastate „monumendi­sõtta”. Rohkete fotodega illust­reeritud kogumik sisaldab ka esindusliku valiku aprillirahutustega seotud ametlikest dokumentidest ja ajalehtede arvamus­lugudest.

199.-

Kirjastus Varrak 312 lk, kõva köide

KOOD 16375

Kaitseväe kalmistul 8. mail. Fo t o : K a i t s e m i n i s t e e r i u m

KLUBIHIND

229.-

Tõlkinud Erkki Bahovski 312 lk, kõva köide, Kirjastus Tänapäev

KOOD 626290

KLUBIHIND

319.-

Kirjastus Argo 744 lk, kõva köide

KOOD 438204

249.-

Kirjastus Argo 338 lk, kõva köide

KOOD 438228

uus!

uus!

Sinimäed 1944.

Teise maailmasõja lahingud Kirde-Eestis

Raamatus on leidnud põhjalikku käsitlemist Jugoslaavia Föderatsiooni lagunemine iseseisvateks riikideks, mis on toimunud veriste heitluste teel ja põhjustanud inimeste massilist lahkumist oma kodukohast. Analüüsitud on ka kaua serblaste valitsemise all olnud Kosovo iseseisvumise protsessi.

KLUBIHIND

Valitsusliikmed ja Eestis resideerivad saadikud asetavad lilli Pronkssõduri Valitsusliikmed ja Eestis resideerivad saadikud asetavad lilli Pronkssõduri jalamile jalamile Kaitseväe kalmistul 8. mail.

uus!

Esimene ülevaade inimeste väljaandmisest Soome poolt Nõukogude Liidule aastatel 1944–1981. Raamat sisaldab hulgaliselt uut ja varem käsitlemata infot ja räägib, kuidas Soome pidi laveerima rahvusvahelise surve, Nõukogude Liidu karmi poliitika ja oma seadustiku ning lepinguliste kohustuste vahel.

Tiit Made

uus! KLUBIHIND

Jussi Pekkarinen, Juha Pohjonen

Sotsialismileeri peied

KOOD 16023

Koostanud Pille Petersoo ja Marek Tamm

Inimeste väljaandmised Nõu­ kogude Liidule 1944–1981

Burke (1729–1797) oli 18. sajandi Inglismaa üks suuremaid mõtlejaid, poliitikuid ja kõnemehi. Burke’i konservatiivsus, mis ajendas teda vihaselt vastustama Prantsuse revolutsiooni, väljendub eeskätt usus, et iga ühiskonna areng peab järgima oma ajaloolist järjepidevust, muutusi tohib teha vaid vähehaaval.

Kirjastus Varrak 152 lk, kõva köide

Monumentaalne konflikt: mälu, poliitika ja identiteet tänapäeva eestis

Läbi Soome kadalipu.

Edmund Burke

Raamatusse on koondatud Eesti Kaitsevägede ülemjuhataja Johan Laidoneri (1884–1953) kirjad abikaasa Mariale Genfist, kus ta võttis aastatel 1922–1929 Riigikogu liikmena osa Rahvasteliidu istungjärkude tööst. Pikaajalise tegutsemise vältel diplomaadina nägi Laidoner selgesti, milleni võivad viia suurriikide ambitsioonid ja kui vähe arvestatakse väikeriikidega. Kirjad paistavad silma suurepärase tähelepanuvõime ja analüütilise vaimu poolest, kajastades tema hinnanguid päevapoliitikale ja sisaldades mõtisklusi ees ootavatest sündmustest. Johan Laidoneri kirjad on ühtaegu nii isiklikku elu kajastav dokument kui ka kommentaarium Eesti päeva­poliitikale ja rahvusvahelistele suhetele 1930. aastate Euroopas.

uus!

www.serk.ee

Mõtisklusi Prantsuse revolutsioonist

kirjad abikaasale

Koostanud ja kommenteerinud Irene Lään ja Toomas Hiio

15

Mart Laar 1944. aasta kevadel kujunes Narva rinne siia koondatud jõudude kontsentratsiooni poolest kõige kuumemaks kohaks kogu idarindel. Punaarmee edasitung peatati üheksaks kuuks, siin hukkusid kümned tuhanded sõdurid. Raamat annab mälestustele ja arhiivimaterjalile tuginedes põhjaliku ülevaate siinsetest lahingutest. KLUBIHIND

179.-

Täiendatud kordustrükk 375 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

KOOD 16702

Siber – vabaduse ja vangiahelate vahel

Ajaloo ja poliitika piiridel

Aivar Jürgenson

Eero Medijainen

Raamatus näidatakse, kuidas on Uuralist itta jäävast territooriumist saanud Siber – selline, nagu me tänapäeval teda tunneme. Kuidas ta asustati, kuidas sai temast Venemaa koloonia ning mismoodi sattusid Siberisse elama tänaste siberlaste esivanemad. Kuidas aja jooksul tekkis siberlase identiteet.

Kas maailm saab eksisteerida ilma rahvusteta? Mis on Balti küsimus? Kummal oli rohkem valikuvõimalusi – president Kennedyl 1962. aasta Kuuba kriisi ajal või president Pätsil augustisseptembris 1939? Just selliste küsimuste toel arutlebki ajaloodoktor Eero Medijainen lähiajaloo kuumadel teemadel.

uus!

06.2008

14

AJALUGU

KLUBIHIND

259.-

Kirjastus Koolibri 232 lk, kõva köide

KOOD 020234

uus!

www.serk.ee

AJALUGU


KLUBIHIND

219.-

Elementaarosakesed

Maag

Michel Houellebecq

John Fowles

Autor on praegusaja kõmulisemaid ja loetumaid prantsuse kirjanikke, kelle ühiskonnakriitilised teosed ja provokatiivsed sõnavõtud meedias on kodus ja kaugemalgi üksjagu furoori tekitanud. Raamat jutustab kahest poolvennast emotsionaalselt saamatust küünikust ja illusioonidest vabanenud teadlasest, kes tegeleb geneetiliste manipulatsioonidega, mille eesmärk on luua uus sootu ja surematu inimene, kes oleks eluks paremini kohastunud.

Fowlesi peateoseks peetud „Maagi” minategelane Nicholas Urfe satub ühel Kreeka saarel psühholoogilisse mängu, milles põimuvad tihedalt reaalsus ja illusioonid. Peateemaks on kangelase konflikt eneseteostuse ning ühiskonna reeglite vahel. Teda juhatab vabaduse poole saladuslik tundmatu ning tee­ tähiseks pole mitte keelud ja käsud, vaid üha uued mõistatused.

Tõlkinud Indrek Koff 264 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

KOOD 15903

uus!

KLUBIHIND

229.-

KOOD 15323

KLUBIHIND

129.-

www.serk.ee

199.-

KOOD 16450

KLUBIHIND

209.- KOOD 988442

KOOD 16399

Elus või surnud. Kolm evangelisti

Fred Vargas

Põnevust, intriige ja seiklusi jätkub ka Musta võluri triloogia viimases raamatus „Ülemlord”. Kõik kahes esimeses raamatus tekkinud küsi­ mused saavad vastuse, kõik pahad oma palga. Kuid kas hea võidab, kes on Must võlur... Ülipõneva raamatu autor ei peta lugejate ootusi. KLUBIHIND

259.-

KLUBIHIND

219.-

Tõlkinud Anti Saar 256 lk, pehme köide, Kirjastus Varrak

KOOD 16566

uus!

Ljudmila Ulitskaja Vene haritlasperekonna mitme põlvkonna lugu, mille peategelane on kuulsast arstide suguvõsast pärinev günekoloog. Teise maailmasõja ajal abiellub ta oma patsiendiga. Paljude värvikate tegelaste saatuse kaudu kirjeldab autor lähiajalugu, mõtiskleb teaduse ja inimlikkuse piiride ning üleloomulike võimete üle. KLUBIHIND

239.-

Tõlkinud Jüri Ojamaa 528 lk, kõva köide, Kirjastus Tänapäev

KOOD 626498

Libarebased ja kooljad. Hiina armu- ja hirmujutte

Lühiromaanid „Kes meist on Napoleon” ja „Prügimägi” ning novellid „Rong katusel”, „Ma tulen, ema” ja „Üks päev ühe naise elus”. Teosed on kommenteeritud, peatükis „Lisalugemist huvilisele lugejale” meenutab autor oma lugude sündi ning avaldamiste ajalugu.

„Libarebased ja kooljad” sisaldab hiina kirjaniku Pu Songlingi (1640–1715) lühijuttude paremikku. Nende õudsete, romantiliste ja sala­ päraste lugude peategelased on libarebased, kooljad ja muud ebatavalised olendid.

Kirjastus Kentaur 312 lk, kõva köide

Pu Songling

KLUBIHIND

209.-

Tõlkinud Andres Ehin 376 lk, kõva köide, Kirjastus Tänapäev

KOOD 626382

Méduse’i parv

Tappa laulurästast

Jaan Tangsoo

Harper Lee

Minavormis romaan kujutab naturalistlikes vär­ vides ühe Eesti väikelinna igapäevaelu. Tegelas­ kond koosneb põhiliselt eluheidikutest, kes on jäänud elu hammasrataste vahele. Autor kujutab südamesoojusega ühiskonna poolt põlatud mehi ja naisi, kes asuvad justkui meres ulpival, uppuvast emalaevast eraldunud Méduse’i parvel.

Advokaat kaitseb musta meest, keda süüdistatakse valge neiu vägistamises 1930. aastate Ameerika väikelinnas. Tema tütre pilgu läbi kirjeldab Harper Lee lopsaka huumori ja vaheda aususega toonase ajastu rassismiprobleeme ja ühe mehe vaikset ja visa võitlust õigluse nimel. Raamat põhjustas1960. aastatel sensatsiooni.

Kirjastus Eesti Raamat 224 lk, kõva köide

179.- KOOD 656631

KOOD 442201

Ave Alavainu

219.- KOOD 985274

KLUBIHIND

Tõlkinud Marge Paal 608 lk, kõva köide, Kirjastus Pegasus

Kukotski juhtum

Rong katusel.Valik proosat

Ühel hommikul avastab lauljatar Sophia Siméonidis, et tema koduaeda Pariisi vaiksel kõrvaltänaval on istutatud pisike pöökpuu. Kes seda tegi, ei tea. Vaevalt on mõistatuslik puuke jõudnud ümbruskonnas elevust tekitama hakata, kui lauljatar ise nagu vits vette kaob. Asja hakkavad uurima kolm naabermajja kolinud luuserist ajaloolast. KLUBIHIND

See jutt ei tule kuigi pikk, sest et mina, reavõitleja Jaan Tamm, langesin juba esimesel sõjasuvel. Mind matsid poolpõlenud külast kokkuaetud kolhoosnikud soojal septembripäeval külakalmistu nurka kaevatud ühishauda. Meid magab siin üldiselt vähe, mitte nii nagu Hilovos, kuhu on maetud peaaegu terve Eesti pataljon.

Kirjastus Tammerraamat, 240 lk, kõva köide

uus!

Kirjastus Varrak 56 lk, pehme köide

Kui Sally Caswell keelitab oma teadlasest abikaasat Liamit kolima vaiksesse külasse Oxfordshire’s, loodab ta rahulikumale elule. Ent siis saabub salapärane postipakk, mis külvab majja ärevust ja hirmu. Markby alustab juurdlust ja talle tundub, et Liamil on palju vaenlasi ning et tema naaber varjab midagi. Ja siis leitakse surnukeha...

uus!

Trudi Canavan

kolmas raamat

Ma langesin esimesel sõjasuvel. Fragmentaarium

Liisi on endiselt linnaluuletaja, kes tajub linna päikeseloojanguid, valguse ja varju vaheldumist, rütmi ja meeleolusid. Varasemast rohkem on mõjule pääsenud tumedam pool ja enesehävituslikud meeleolud. Kõik see on aga valatud tundlikku ja kaunisse vormi, mida tänapäevases luules väga sageli ei kohta.

Ann Granger

Tõlkinud Urve Liivamägi 272 lk, pehme köide, Kirjastus Varrak

Jüri Tuulik Illustreerinud Külliki Järvila

179.- KOOD 157464

Liisi Ojamaa

Surma puudutus

KLUBIHIND

Ülemlord. Musta võluri triloogia

Kirjastus Kadmirell 142 lk, kõva köide

Jõgi asfaldi all

Lyttonite perekonna minevik on täis saladusi ning ainult leedi Celia teab neid kõiki. Celia on osa neist saladustest jaganud mõne oma pere liikmega, osa on jäänud aga üksnes tema teada. Ta on veendunud, et need on kõik kindlalt hoitud, kuni tekib oht, et need tulevad avalikuks. Ja taas tuleb päästa nii perekonna au kui ka perekonna äri.

249.-

Vares

Juhan Peegel

Penny Vincenzi

uus!

KLUBIHIND

KOOD 1485

„Ajastu ahvatlused”, III osa 2. raamat

Tõlkinud Tiina Tiiman 456 lk, kõva köide, Kirjastus Varrak

17

Kui hakkasin seda raamatut kirjutama, lootsin rääkida Abruka varesepoja vallatust noorpõlvest. Aga lugu ei tulnud eriti lustakas, pigem isegi nukker. Miks nii juhtus, mõistab lugeja. Jüri Tuulik

Tõlkinud Henno Rajandi, Kirjastus Varrak 728 lk, kõva köide, kordustrükk

Kiusatusse. Triloogia

KLUBIHIND

ILUKIRJANDUS

06.2008

06.2008

16

Siin s! u u k i kõ

KLUBIHIND

189.-

Tõlkinud Valda Raud 400 lk, kõva köide, Kirjastus Pegasus

KOOD 442256

www.serk.ee

ILUKIRJANDUS

postikulu st ee ie te b su ta i b klu raamatut, UUDIS! Raamatu k li a v i õ v ib lu pole k i enam! õ v ka siis, kui pakis i n o o r k 0 0 8 ärtus on kuid tellimuse vä


rÄNNURAAMAT

LASTELE

ammutada usku ja vaimsust

Rebecca Hind

uus!

Juba väga ammustest aegadest on kogu maailma pühapaigad erinevatele põlvkondadele suurt huvi pakkunud. Muistsed legendid ja kirjatööd jutustavad sellistes kohtades toimunud erakordsetest sündmustest ning näib, et mõnedel kohtadel on võime tervendada keha, ülendada meeli, suurendada loomevõimet, arendada vaimseid võimeid või äratada vaimu. Selli­ sed vaimsed kohad on jätkuvalt meie planeedi kõige austatumateks ja enim külastatud paikadeks. „Pühad paigad” viib globaalsele palverännakule, mis külastab 60 kõige jõulisemat ja aukartust äratavamat paika maakeral. Mõned neist on seotud suurte religioossete või mütoloogiliste sündmustega või taeva ja planeetidega, teised pühapaigad on jõed, mäed või koopad, aga kõik külastatud kohad on endi­ selt mälestusmärgid, usukeskused või tseremooniate paigad.

Paula sõidab kevadet vaatama Aino Pervik, Illustreerinud Piret Raud

Muumia mõistatus JoyseTyldesley

KLUBIH

249.289.TAVA H I N D

KLUBIHIND

229.-

Tõlkinud Kaja Riikoja, Kirjastus Varrak 256 lk, kõva köide, suur formaat

KOOD 15798

Thor Heyerdahl

Regio Eesti teede atlas 2008 MAXI

Raamat räägib Tigrise-ekspeditsioonist aastail 1977–1978. Seilates pilliroost laevaga Eufrati ja Tigrise jõgikonnast India ookeanile ning sealt edasi Aafrika Sarveni välja, tahtis Heyerdahl tõestada, et iidsed sumerid võisid mereteid kasutades külastada nii Indiat kui ka Aafrikat.

• Kõige täpsem Eesti kaart mõõtkavas 1:150 000 • Kõikide Eesti linnade kaardid mõõtkavas 1:20 000, Tallinn 1:25 000 • Värske info 3500 huviväärsuse kohta • Kõige põhjalikum majutusinfo

Tõlkinud Andres Mänd 344 lk, kõva köide, Kirjastus Tänapäev

www.serk.ee

209.- KOOD 626436

KLUBIHIND

„Paula elu” sarja viimases raamatus sõidab Paula pere maale kevadet vaatama. Maal elavad vanaema ja vanaisa. Seal elab ka Paula armas Pontu. Vanaema ja vanaisa kodu on mere ääres. KLUBIHIND

85.-

Kirjastus Tiritamm 48 lk, kõva köide

KOOD 552438

Sinikka Nopola, Tiina Nopola Heinakübara ja Viltsussi arvates on käes just see aeg aastas, millal lapsed on jõuetud ja väsinud – ühesõnaga nad vajavad puhkust. Isa aga nõuab, et talvepuhkus kasutataks kodusele väljaõppele, kuidas käituda tulekahju ja äraeksimise korral.

KLUBIHIND

279.-

Kirjastus Regio 310 lk, pehme köide

KOOD 423132

KOOD 15712

KLUBIHIND

95.-

Tõlkinud Reet Grosberg, TEA Kirjastus 96 lk, kõva köide, Illustreerinud Karel Korp

KOOD 717189

uus! Väikeste poiste lemmikraamat, kus saab teada, kuidas mereröövliks saadi, mida saagiks saadud kullaga tehti, kuidas mereröövlid elasid ning millised olid nende laevad ja relvad. Raamatuga on kaasas pealuuga piraadilipp ja silmaklapp.

uus!

uus!

Kui lähed teele koidu eel Paul-Eerik Rummo Raamat pakub mitmes erinevas vormis nii lõbusamat kui tõsisemat lugemist neile, kes juba nooremas koolieas, aga ka salme väiksematele. Et osa tekste on kirjutatud laste kirjadena emale, sobib see teeleminekuraamat suure­ päraselt ka kogu pere lektüüriks. KLUBIHIND

95.-

TEA Kirjastus 56 lk, kõva köide

KOOD 717158

uus!

Lääs-Ida-Lääs

Kultuurilooline Eestimaa

Mattias ja mamma

Karl Ast Rumor

Indrek Rohtmets

Meelike Saarna

Ajaleheartiklid ja erakirjad aastatest 1933–1940. Raamat algab autori lahkumisega Eestist, et suunduda Marokosse. Selle köite kirjatööd on enamasti loodud käigu pealt, kõige värskemate muljete ja mõttekäikude ajel. Edasi viib tee Egiptusesse, Palestiinasse, Jaapanisse, Hiinasse.

Raamat tutvustab tähtsamaid Eesti kultuuri­ lukku jäädvustunud paiku ja objekte, meie kirjanike, kunstnike, muusikute, teadlaste ja teiste Eesti elu suunanud inimeste elu ning tegevusega seotud kohti, aga ka loodusobjekte, millel on tugevam side rahvakultuuriga.

Kirjastus Ilmamaa 384 lk, kõva köide

139.- KOOD 772812

uus!

Tõlkinud Tiina Voolaid, Kirjastus Varrak 32 lk, kõva köide, suur formaat

uus!

Heinakübar ja Viltsuss vajavad puhkust

IND

Tigris. Alguse otsinguil

KLUBIHIND

Legendid egiptuse jumalatest, hauaröövlite ülestunnistused ja müstiline Sfinks – see kaunilt illustreeritud raamat viib väikese lugeja kaasa avastusretkele maagilisele maale Niiluse kallastel. Tutvu muistse Egiptuse kütkestava maailmaga ja rända ringi vaaraode sügavates pimedates hauakambrites. Avasta enda jaoks muumiad, lummus ja aarded! Raamat harutab lahti palsameerimise saladused, tuvastab mõistatusliku laps­ vaarao Tutanhamoni isiku ning uurib suurejoonelise tsivilisatsiooni imesid alates püramiidide ehitusest ja kummalistest looma­ peaga jumalustest kuni hieroglüüfide peidetud tähen­duseni.

uus!

KLUBIHIND

169.-

Kirjastus Varrak 412 lk, pehme köide

KOOD 8824

Mattias ja mamma on suured sõbrad. Mõlemale meeldib juttu ajada ja maailma uurida, ning kummagi tegevuse juures on tore see, et ilmaasjad saavad tuttavamaks ja sõpru tuleb aina juurde: näiteks millimallikad ja triibuliste kõrvadega hiir.

Minu suur piraadiraamat Barbara Wernsing-Bottmeyer KLUBIHIND

89.-

Tõlkinud Mari Eerme, Kirjastus Varrak 41 lk, kõva köide, suur formaat

KOOD 15859

KLUBIHIND

Kirjastus Tänapäev 120 lk, kõva köide, Illustreerinud Katrin Ehrlich

169.- KOOD 626535

uus!

www.serk.ee

06.2008

Pühad paigad. Kohad, kust

06.2008

19

18


INFO JA TEATED 21

06.2008

Paljugi võiks öelda veel...

Meelis Kapstas

KLUBIHIND

189.- KOOD 443307

Raamat hakkajast naisest iga valitsuse ajal. Laulnud kaasa ja ette juba nelikümmend aastat Eesti Televisioonis. Näinud kõrvalt mitut põlve (tele)tähti. Ikka tegijana kohal seal, kus midagi sünnib. Reeda elunäidendit läbivad peategelastena kolm meest: isa Arved Haug, eksabikaasa Ivo Linna ja noorim poeg Robert.

186 lk, kõva köide, Ajakirjade Kirjastus

uus!

Pikk blond mees palliga Vello Lään Ilmar Kullam on läbi aegade olnud Eesti korvpallis olulisel kohal. Tema saavutuste hulka mahu­vad olümpiamängude hõbemedal ja Euroopa meistrivõistluste kuldmedal kolmel kor­ral. Teda seostatakse Eesti korvpalli maailma paremikku jõudmisega ning kombinatsioonilise ja taktika­ liselt mitmekülgse korvpalli juurutamisega. KLUBIHIND

Kirjastus Eesti Korvpalliliit 230 lk, kõva köide

189.- KOOD 435173

uus!

Alles see oli... Vladimir Beekman „See raamat ei kujuta endast korrapärast memuaarteost, mis käsitleks kogu mu elukäiku. Niisugust ei tahtnud ma kirjutada, ja küllap oleks seda ka üksjagu igavam lugeda. Kirjutasin hoopis vabamalt asjadest ja sündmustest, mis mulle minevikust vastu sähvatasid, mida oli hea meenutada ning mis annaksid ise uusi seoseid.” KLUBIHIND

Kirjastus Tänapäev 208 lk, kõva köide

219.- KOOD 626443

uus!

Eesti mehe lugu.

Mälestused 1939–1971

www.serk.ee

Evald Loosaar Ühe mehe elukäigus peegeldub kogu Eesti saatus. Ta näeb Punaarmee sissemarssi Eestisse 1940. aastal, elab üle maareformi ning 1941. aasta küüditamise, astub Omakaitsesse, mobiliseeritakse 1944. aastal Saksa sõjaväkke ja põgeneb sealt, mobiliseeritakse Punaarmeesse ja saab haavata... KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 496 lk, kõva köide

209.- KOOD 2414

Kümme aastat tagasi loodi Eestis esimene raamatuklubi. Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis (Tõnismägi 2, 1. korrusel) on selle juubeli tähistamiseks avatud raamatunäitus klubiraamatutest läbi aastakümne.  Näitus on avatud 11.–30. juunini Rahvusraamatukogu lahtiolekuaegadel E,K,R kl 10–18; T,N kl 10–20, L kl 12–19

Teeninduse ja etiketiguru Tiina Tšatšua seminar „Etikett tööl ja kodus” toimub Raamatuklubi liikmetele 28. augustil kell 17.00 Tallinnas hotellis Radisson SAS. Jälgige reklaami augusti klubikataloogis!

Postkontoris raamatutel järel käies võite saadetise eest soovi korral ka kohe tasuda. Selleks esitage teenindajale raamatupaki küljes kiletaskus olev arve. Teenustasu arve maksmise eest ei lisandu, sest selle tasub teie eest Eesti Postile Raamatuklubi! Klubiajakiri suveks maakoju või suvilasse! Kui kavatsete suve veeta linnast väljas, kutsuge Raamatuklubi ajakiri endaga kaasa. Selleks helistage Raamatuklubi klienditeenindusse või saatke meile e-kiri ning soovitud perioodil tuleb klubikataloog teie öeldud ajutisel aadressil. Kas kontaktandmed on korrektsed! Kui te pole veel andnud meile oma e-maili aadressi või on kunagi edastatud aadress tänaseks muutunud, palun informeerige meid oma kehtivast e-postist. Vastutasuks saadame teile iga kuu meeldetuletuse enne klubiraamatust äraütlemise tähtaega, lihtsustades nii teil selle meelespidamist. Anna meile vihje! Informeerige meid oma sõbrast või tuttavast, kellele Raamatuklubi tegemised võiksid huvi pakkuda. Iga kuu loosime kõikide klientide vahel, kes meile positiivseid vihjeid andsid, välja vahvaid raamatuid kirjastuselt Varrak.

EI PAREMAT POLE KUSKIL POOL... Raamatuklubi kaugemad reisisihid selleks aastaks on juba seatud. Ometi oleks nagu midagi veel puudu. Muidugi – see on ju südasuvine SAAREMAA!

06.2008

Reet Linna.

Kavas on kaks reisi: 18.07–19.07 ja 8.08.–9.08.2008 Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asu­ koha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel roogkatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk. Ja kes meist ei teaks tuulikuid, Saaremaa magusat musta leiba või õlut! Saaremaad ei väsi üha uuesti avastamast! 1. päev Väljasõit Tallinnast Balti jaama parklast kell 06.30. Praam väljub Virtsust kl 9.00. Kuivastus kohtume oma šarmantse kohaliku giidi, hea jutumehe, hinnatud mereajaloolase ja publitsisti Bruno Paoga. Tema juhatamisel veedame Saaremaal 2 suurepärast päeva! Alustame luksuslikust mereäärsest Pädaste mõisaansamblist, vaatame Muhu Püha Katariina kirikut ja „elavat muuseumi” Koguva küla. Sööme kosutava lõuna Valge Varese trahteris ning jätkame Maasilinna ordulinnuse varemetel. Edasi sõidame uudistama Angla tuulikuid, piilume salapärast kraatrivälja Kaalis ning ainulaadset Kudjape kalmistut. Kuressaares külastame võimsat 13. sajandist pärinevat piiskopi­ linnust. Majutume Saaremaa Ühisgümnaasiumi hostelisse kahe- ja neljakohalistesse tubadesse ning sööme õhtust lahke pererahva juures Jurna turismitalus.

2. päev Pärast hommikust kehakinnitust võtame suuna Lääne–Saaremaale: käime süvasadamas ja Kihelkonnas. Kinnitame keha suitsulihakastmes tuhlipudru ja rukkileiva vahuga armsas Lümanda söögi­ majas. Pistame varba vette Karala rannas. Uudistame Kihelkonna endist rüütlimõisa Pilguse mõisa. Seejärel aga võtame suuna Sõrve tippu! Hunnitute merevaadetega Sääre Paargu restoranis ootab meid aurav kalasupp ja marjakook kohviga, enne kui hakkame suunda mandrile võtma. Ülesõit Kuivastust Virtsu kell 20.00 ja Tallinna jõuame umbes 22.30 õhtul.

KLUBILIIKME HIND 1800.Sisaldab: • Mugavustega reisibuss • Praamipiletid Virtsu–Kuivastu–Virtsu • Majutus koos hommikusöögiga Saaremaa Ühisgümnaa­siumi hostelis • Mõlemal päeval lõuna- ja õhtusöök • Kirjeldatud ekskursioonid ja giiditeenused Saaremaal Tavahind 2000.- Soodushind kehtib ka klubiliikme ühele kaaslasele Registreeruda saab kõigis Go Traveli büroodes kuni 30. juuni­ ni või kuni kohti jätkub. Tallinn: Reisikeskus, Balti jaam, tel 631 0131 Kristiine Keskus, tel 631 0148 Tartu: Tartu Kaubamaja, tel 631 0222 Pärnu: Rüütli ärikeskus, tel 631 0216 Viljandi: Kauba 12, tel 631 0227 Rakvere: Tallinna tn 21, tel 631 0219 Jõgeva: Aia 1, tel 631 0213 Haapsalu: Posti 41, tel 631 0210 Kohti on piiratud hulgal, kiirusta registreerumisega! Registreerumisel on parooliks „Suure Eesti Raamatuklubi reis”.

www.serk.ee

20

ELULOOD JA MÄLESTUSED


at

l li m

KINGITUSE ui

dv

älja

sta m e ain

ult

u s e ga

A

am

Esseistlikus raamatus on kaks poolust. Ühelt poolt püüab ta avastada oma poola päritolu isa elu Tartus enne Venemaale vangilaagrisse saatmist. Teiselt poolt on raamat pöördu­mine – Kaplinski kirjeldab isale omaenda elatud elu, arusaamist maailmast ja suhteid lähedastega.

ar a

06.2008

Jaan Kaplinski

KLUBIREEGLID

te

Isale

Iga kord, kui oled kogunud VIIS BOONUSPUNKTI, võid endale valida siit leheküljelt

A u hin n

­

IIG

os

22

U

TUD KLUBIL

E!

AUHINNARAAMATUD

A ST

ko

Märkige oma valik tellimiskupongi vastavasse lahtrisse.

328 lk, kõva köide

KOOD 8069

Mis teeb naised õnnelikuks?

Angibault' mölder George Sand

Fay Weldon

Romantiline veski, mahajäetud ja uuesti kasutusele võetud mõisad, hulluksajav või kõhklusi tekitav armastus ja pöördelistel aegadel inimeste ette kerkivad valikud. Ajalooline põnevus-, seiklus- ja armastusromaan.

Vaimukas ja sõnaosav kirjanik pakub omaenda kogemusel põhinevaid lahendusi ning vaatleb, kuidas mõjutavad õnnetunnet meie elu, töö­ kohad, perekonnad, kehad, ihad, kõlblus ja kohustused. Oma arvamustele lisab ta teravmeelseid mõistujutte. 200 lk, kõva köide

320 lk, kõva köide

KOOD 14135

KOOD 955099

Kümme keskaegset tallinlast

Puuviljad ja marjad Eestis Kalju Kask, Jaan Kivistik

Tiina Kala, Juhan Kreem, Anu Mänd

326 lk, kõva köide

KOOD 3410

Raamat kümnest keskaegsest tallinlasest kes­ kendub esmajärjekorras reformatsioonieelsete linnaelanike igapäevastele toimetustele ja omavahelistele suhetele, võimaldades pilguheitu nii linna eliidi kui ka alamkihi argipäeva. Mõeldud kõigile, keda huvitab Tallinna vanem ajalugu.

Selles raamatus on fotod ja kirjeldused Eesti Aiandusliidu soovitatud puuvilja- ja marja­ sortidest. Antakse ülevaade taimesüste­maatikast ja enam levinud pookealustest. Raamat on mõeldud nii harrastus- ja kutse­aednikele kui aiakujundajatele.

KOOD 577078

Lastele põhjamaa loomadest

www.serk.ee

Monica Price ja Kevin Walsh

Berndt Sundsten, Jan Jäger

Raamat tutvustab maailma peamisi kivimeid ja mineraale. Kompaktne ja lihtsalt kasutatav käsiraamat on illustreeritud kvaliteetsete lähifotodega üle 300 kivimist. Taskuraamat on ideaalne kaaslane igas vanuses ja eri koge­ mustepagasiga geoloogiahuvilisele.

Selles kaunilt illustreeritud raamatus tutvustatakse lastele põhilisi põhjamaade metsloomi ning seda, kuidas neid vaadelda ja ära tunda. Siit saad lugeda, kuidas ja kus nad elavad, kui suured nad on, mitu poega neil sünnib ja palju muud huvitavat.

224 lk, pehme köide

45 lk, kõva köide

KOOD 1302

KOOD 13503

teate. Paki eest saab tasuda arve alusel, mille leiate raamatupaki peal olevast kiletaskust. Kui pakis on klubiraamat või valikraamat, saate tellitud paki ilma postimaksuta. Kui pakis ei ole klubiraamatut ega valikraamatut, on postimaks 49 krooni ühe tellimuse kohta.

2. Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle 7. Iga viie boonuspunkti eest võite hind on eriti soodne. Iga klubiendale valida tasuta auhinnaraamatu ost annab ühe boonusraamatu. Auhinnaraamatuid punkti. väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule 3. Kui te klubiraamatut ei soovi, tekib pärast seda, kui viienda tuleb sellest kindlasti teatada klubiraamatu eest on arve enne viimast äraütlemispäeva, Raamatuklubile laekunud. milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest 8. Klubiraamat ja teised antud kuu viisidest. pakkumises olevad raamatud on klubi kodulehel: www.serk.ee klubiliikmele soodushinnaga saa­ e-kirjaga: raamatuklubi@serk.ee, daval ka raamatuklubi müügiLisage kindlasti oma nimi ja punktides: Tallinnas Rävala pst. 6, klubi­liikme number või telefon Kristiine Keskuses, Rocca al Mare telefonil 6460 218 kaubanduskeskuses, Rakveres (tööpäeviti 9.00–17.00) Tammeri Raamatuäris ning Tartus SMS-sõnumiga: numbrile 1311: Mattieseni Raamatukaup­luses. SERK (tühik) klubiliikme number 9. Juhul, kui olete andnud meile (tühik) klubiraamatu kood. oma e-maili aadressi, saadame SMSi hind on 5 krooni teile iga kuu alguses klubi- ja Täites ja postitades kupongi, mis valikraamatu pakkumise ning on ajakirja tagakaanel või enne 22. kuupäeva meelde faksides selle numbrile 6460 149 tuletuse äraütlemistähtaja 4. Teatamata jätmist käsitleme telli­ saabumise kohta. Raamatuklubi musena ning klubiraamat saadeei väljasta oma klubiliikmete takse välja. kontaktandmeid kolmandatele osapooltele turundus­ 5. Klubi ajakirjas tutvustatakse tegevuseks! põhjalikumalt ka valikraamatut. Iga valikraamatu ost annab 10. Klubiliikmena tunnustatakse samuti ühe boonuspunkti ning vähemalt 18-aastasi isikuid vabastab posti­kulust. Eestis asuva aadressiga. Ühelt Valikraamatust ei pea ära ütlema, aadressilt võib klubisse kuuluda kui te seda ei soovi. üks inimene. 6. Raamatupaki saabumisel saadab kohalik postkontor teile koju

272 lk, kõva köide

Kivimid ja mineraalid

1. Kõik klubi liikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubi ajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida.

11. Tellimuste täitmise aeg on keskmiselt 2 nädalat.

• Raamatuklubi jätab endale õiguse esitada postikulu arveid 60 kr korra eest neile klubiliikmetele, kes on korduvalt jätnud raamatupaki välja ostmata. • Raamatuklubi jätab endale õiguse nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 118 kr on klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

NB!

Saada meile oma uuenenud või puuduvad andmed kodulehel www.serk.ee  Minu konto  Minu andmed

a r Ä

! a t s u un

Juuni klubiraamatust „50+25 tuntud dieeti” viimane äraütlemise päev on

22. juuni


ALLKIRI

P E R E K O N N A N I M I

Christina Rodenbeck

klubi L I I K M E N R

E E S -

J A

raamatu

pealkiri

Lihtsad eneseabivõtted kodus, tööl, reisil

K O O D

E R I PA K K U

KOOD 14586

telefon ee s -

E

Kõik me oleme vahel tundnud soovi keset pingelist tööpäeva taastada keskendumisvõimet, koondada mõtteid või maandada stressi. Meditatsioon pakub tõhusat võimalust lõdvestuda ja meelerahu saavutada. Katsuge lihtsalt leida mõni hetk, et ennast koondada ja oma sisemusega ühendus leida. Käesoleva raamatu eesmärk ongi aidata teil sulandada meditatsioon oma kiiresse eluviisi, sest mediteerimine ei tähenda üksnes kinni­ silmi lootoseasendis istumist – mediteerida on võimalik igal ajal, igas kohas ja meeleolus.

ja

perekonna N imi

69.169.-

MIN

TAVA H I N D

Tõlkinud Pille Runtal Kirjastus Varrak 144 lk, pehme köide

(vt lk 20):

Olen kogunud 5 boonuspunkti. Auhinnaraamatuks valin (vt lk 22):

Meditatsioon.

MInu tuttav, kes võiks Raamatuklubist huvitatud olla.

pealkiri raamatu K O O D

Klubiliikmena tellin:

Tellimiskupong

T K

Seekordset klubiraamatut „50+25 tuntud dieeti” EI SOOVI

06.2008

Tehke rist siis, kui Te klubiraamatut EI SOOVI!

OTSEPOST

ERIPAKKUMINE

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134, Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 646 0149 E-post: raamatuklubi@serk.ee

0aastatraamatu-klubiEestis!06.2008Paljuhäidraamatuid!  

OLED SEE, MIDA SÖÖD 1 0 a a s t a t r a a m a t u - k l u b i E e s t is ! 06.2008 Palju häid raamatuid!