Page 1

PUMAREX L4 - 150 CC

KULLANMA KILAVUZU Pumarex markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Pumarex L4 - 150 cc modelimizle siz değerli kullanıcılarımıza keyifli yolculuklar dileriz. Spider motorunuzu çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzu size motorunuzun kullanımından, bakımına kadar her konuda yardımcı olacaktır. Kullanma kılavuzumuzu lütfen ileride de faydalanmak üzere muhafaza ediniz.

BU ARACIN ÖMRÜ ON ( 10 ) YILDIR


-

Giriş

Günümüzde ulaşım, toplum ve kişiler için önemli bir ihtiyaçtır. Bunu sağlamak için çeşitli araçlar ve sistemler kullanılır. Özellikle şehir içi ve arazi ulaşım için tasarlanmış bu araç size zaman kazandıracaktır. Bu araç sayesinde hem keyifli yolculuklara tanıklık edeceksiniz, hem de pratik kullanımı ve ideal boyutlarıyla trafikte ve park yerlerinde sorun yaşamayacaksınız. Motor hacmi 150 cc olan bu dört tekerlekli ATV modeli, güvenilir performansı, modern tasarımı ve mükemmel çizgileriyle şehir içi veya uzun yolda kullanabileceğiniz bir araçtır.

UYARI! I) II) III)

09 Eylül 1995 tarihli ve 23399 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan TRKGM95 / 116 – 117 tebliğ ile garanti yükümlülüklerimizi yerine getirmeyi, yerine getiremediğimiz takdirde ise durumun Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ nce kamuoyuna duyurulmasını kabul ve taahhüt ederiz. Tüketiciler, bakım ve onarım ile ilgili servis istasyonları ile aralarında meydana gelen anlaşmazlık durumlarını, servis istasyonlarının ilgili olduğu imalatçı ve ithalatçı kuruluşlara mektup veya telefonla bildirmek durumundadırlar. Tüketicinin mağdur olması durumunda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Sorumluluğumuz yukarıda tarifi yapılmış garanti kapsamıyla belirlenmiştir.

Bunları hiçbir zaman yapmayın! * Uygun eğitim ve bilgi sahibi olmadan çalıştırmayınız.

* Uygunsuz sürüş ciddi yaralara ve ölümlü kazalara sebep olabilir.

* Koşullara uygun olmayan hızda kullanmayınız.

* Alkollü iken aracı asla kullanmayınız. Halüsülasyonlara, dalgınlığa neden olur.

* Aracı kullanırken ya da kullanmadan önce alkol ve uyuşturucu kullanmayınız. * Yorgun ya da kötü ruh halinde aracınızın direksiyonuna geçmeyiniz.

* Her zaman kask ve koruyucu donanım kullanınız. * Egzoz gazı kanser vb. hastalıklara sebep olabilecek kimyasallar içerir. Dolayısı ile

* Trafikte her zaman diğer araçlarla takip mesafesini koruyunuz.

kapalı alanlarda motoru çalıştırıp kullanmayınız. * Taşlı yüzeyler ve bozuk zeminler kontrol kaybına neden olabilir.

* Görüş mesafesi kapalı iken önünüzdeki aracı geçmeye çalışmayınız.

* Ayaklarınızı her zaman basamakların üstünde tutunuz. * Dönüşlerde her zaman sinyal ışıklarını kullanınız.


1) Ön Tampon 2) Ön Portbagaj 3) Ön Teker 4) Ön far 5) Direksiyon 6) Gaz Kolu 7) Arka Portbagaj 8) Sele 9) Arka amortisör 10) Ön amortisör

1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8)

Ön teker Ön Amortisör Ön Far Ön sinyal Hidrolik deposu El freni mekanizması Ön rot salıncak bağlantıları Ön portbagaj


1) 2) 3) 4)

-

Marş Düğmesi El Freni Debriyaj Kolu Flaşör düğmesi

5) 6) 7) 8)

Kontak Gaz Kolu Sol kumanda paneli Gösterge

Kontak Anahtarı, Direksiyon kilidi

Toplam iki anahtar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yedek anahtardır. Lütfen anahtarınızın bir tanesini saklayınız. 1) ¢ON ( AÇIK ) Tüm elektrik sistemi açıktır. Motor çalışmaya hazır durumdadır. Sinyal ve diğer ikaz ve aydınlatmalar çalışır. Anahtarı bu konumda çıkaramazsınız. 2) ¤ OFF ( KAPALI ) Tüm elektrik sistemi kapalıdır. Anahtar bu konumdayken motor çalışmaz. Sinyal ve diğer aydınlatmalar çalışmaz. Anahtar bu konumda çıkabilir. 3) GİDON KİLİDİ Gidonu en sola çevirip anahtarı saat yönünde döndürün. Anahtarı çıkarın, gidon kilitlenir ve hareket ettirilemez.


-

Direksiyon kontrol sistemi

1) UZUN VE KISA FAR DÜĞMESİ Sol kumanda panelinde yer alan uzun ve kısa far düğmesi mavi renlidir. Parmağınızla düğmeyi ileri geri ittirmek suretiyle uzun veya kısa aydınlatmayı çalıştırabilirsiniz. 2) SİNYAL DÜĞMESİ Sol kumanda panelinde bulunan sinyal düğmesinin kullanımı şu şekildedir; Dönmek istediğiniz yöne doğru sinyal kolunu çekerek sol veya sağ sinyal ikaz lambalarını yakabilirsiniz. Bu esnada gösterge üzerindeki sinyal ikazıda yanıp sönmeye başlar. Sinyali kapatmak için düğmeyi ortaya getirip aşağı bastırınız. 3) KORNA DÜĞMESİ Korna düğmesinin üstüne bastığınızda korna öter 4) MARŞ DÜĞMESİ Marş düğmesine basarken freni sıkınız. Aksi takdirde motorunuz marş yapmaz. Ani hareketlenmelerin ve olası kaza riskinin önüne geçebilmek için aracınızda fren kontrollü marş sistemi bulunmaktadır. 5) GAZ KOLU Aracınız gaz kolu içeri doğru çevrilince hızlanır, aksi yöne çevrilince yavaşlar. 6) EL FRENİ Aracınızı eğimli bir yere park ederken el freni kolunu çekip lastikleri kilitlemeyi unutmayın. Ancak bu şekilde güvenli bir park yapmış olursunuz.

-

Sürüş öncesi kontrol

-

FREN SİSTEMİ Ön ve arka frenlerin durumunu, levye boşluklarını kontrol ediniz. boşlukları şu şekilde olmalıdır; Elle Kullanma : Serbest Levye Boşluğu : 10 – 20 mm Ayakla kullanma : Serbest Levye Boşluğu: 20 – 30 mm

Anormal bir durum var ise ayar yapmanız veya yetkili servise başvurmanız gerekebilir. Fren levye


-

LASTİK Lastik basınçlarınızı mutlaka her sürüş öncesi kontrol ediniz. Uygun olmayan hava basıncı aracınızın yakıt tüketimini, yol tutuş özelliklerini olumsuz yönde etkiler. Lastiklerinizin eskimiş, yırtılmış veya çatlak olması durumunda onarılması veya değiştirilmesi gerekmektedir. Lütfen bu tavsiyelerimize uyunuz. Soğuk lastik basıncı aşağıdaki gibidir: Kpa (kg/cm)

ÖN: 175 ( 1.75 )

ARKA: 200 ( 2.00 )

ÖN: 196 ( 1.96 )

ARKA: 250 ( 2.50 )

Yolcuyla birlikte;

-

GAZ KOLU KONTROLÜ VE AYARI Aşağıdakileri kontrol edin, gerekirse ayarlayın. Açma ve kapama için dönebilecek kadar uzunluğu varsa kabloyu yağlayın. Sol ve sağ gidon üzerindeki yağlı kablonun diğer aksama takılıp takılmadığını kontrol edin. Kolun çalışma serbest boşluk kontrolünü yapın. Kol kavrama serbest boşluğu 2 – 6 mm’ dir, değilse ayarlanması gerekir.

-

Yeni Araç Rodajı Yeni alınmış bir aracın yaklaşık 1000 kilometrelik bir rodaj dönemi vardır. Bu 1000 kilometrelik süreçte parçalar birbirine alışır. İyi bir rodaj dönemi geçiren motor, emsallerine göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olur. Rodaj döneminde aracınıza aşırı yükleme yapmayın, tek kişi kullanın, aşırı hız yapmayınız. Uzun süreli sürüşlerden ve ani hızlanmalardan kaçınınız. Rodaj döneminin birden fazla aşamalı olarak tamamlanması tavsiye edilir. İlk Aşama: 0 – 500 Km Arası

: 0 ile 500 km arası aracınızı kullanırken 50 km/h hızı geçmemeye özen gösterin.

İkinci Aşama: 500 – 1000 Km Arası : 500 ile 1000 km arası aracınızı kullanırken 60 km/h hızı geçmemeye özen gösteriniz. Sürüşten önce, tüm önemli parçaların yağlanabilmesi için bir süre motorunuzu rölantide çalıştırın.


-

Kullanım sırasında dikkat edilmesi gerekenler Güvenli Sürüş Teknikleri: 1. Güvenli Sürüş Kuralları Kazaları veya parçaların hasar görmesini önlemek için sürüşten önce tüm araç kontrol edilmelidir. Aracı kullanacak sürücünün ehliyeti olmalıdır. Ehliyeti olmayan kişilerin aracı kullanmasına izin vermeyin. Yaralanmaları önlemek için lütfen aşağıdakileri yapın: a) Parlak giysiler giyin. b) Trafikteki diğer araçlara gereğinden fazla yaklaşmayın. c) Yerel ulaşım kurallarına harfiyen uyun. d) Aşırı hızdan kaynaklanan kazaları önlemek için hızını yoldaki maksimum hız limitinin altında olmalıdır. e) Dönüş veya yön değiştirme sırasında diğer sürücülerin daha dikkatli olmasını sağlamak için sinyalleri kullanın. f) Kavşaklarda, otopark giriş – giriş çıkışlarında ve hızlanma şeritlerinde dikkatli sürün. g) Sürücü gidonu iki eliyle tutmalı, ayağını fren pedalına yakın bir yerlerde tutmalı, yolcu ise tutamaklara veya sürücüye tutunup iki ayağını da ayaklıklara koyarak güvenliğini sağlamalıdır. 2. Koruyucu Giysi Sürücü güvenliğini sağlamak için kask, toz geçirmez maske, gözlük, eldiven vb. gibi koruyucu donanımları kullanmalıdır. Ayrıca yolcuda seyahat sırasında kask kullanmalıdır. İster sürücü olun ya da yolcu olun motosikletinize binerken çok bol giysiler tercih etmeyin. 3. Yol yüzeyinin durumu Bu aracımız düzgün yol şartlarına göre tasarlanmıştır. Bozuk zeminlerde hareket ederken lütfen yavaş ve kontrollü davranın.

DİKKAT ! Aracınız dikkat çekici bir araçtır. Bu sebeple aracınızı çalınmaya karşı her zaman koruyunuz. Park ettiğinizde aracınızı mutlaka kilitleyiniz.


-

Teknik Özellikler

Motor Tipi Soğutma Silindir Hacmi Motor Gücü Ateşleme Güç Aktarımı Azami Hız Ön Süspansiyon Arka Süspansiyon Ön Fren Arka Fren Ön Lastik Arka Lastik Boyutlar Net Ağırlığı Yakıt Kapasitesi Sertifikalar

: 4 Zamanlı Tek Silindir : Hava soğutmalı : 149 cm3 : 11 HP / 6,6 KW / 7500 d/dak : CDI : Otomatik CVT Şanzıman + Geri Vites : 65 km/h : Bağımsız hidrolik amortisör : Mono hidrolik amortisör : Hidrolik çift disk fren : Hidrolik tek disk fren : 19 x 7 - 8 : 20 x 9,5 - 8 : 1720 mm x 1050 mm x 1120 mm : 156 kg : 7,2 Litre : ISO9001:2000 – EEC / COC


-

Muhtemel problem ve çözümleri

Motor çalışmaya başlamıyorsa

Marş basmıyorsa

Motor düzensiz çalışıyorsa

Motorun çekişi zayıfsa

Motor fazla ısınma yapıyorsa

Akü şarj etmiyorsa

Işıklandırma çalışmıyorsa

-

Yakıt deposunda yakıt yok Buji arızalı, ateşleme yapmıyor Buji bağlantısı arızalı Karbüratörde veya yakıt pompasında kir var Güvenlik anahtarı kapalı konumda Akü bitmiş Kablo ve akü kutbu arasında zayıf bağlantı Bağlantı ve bağlantının kesilme seviyesi yanlış pozisyonda Ana sigorta arızalı Ateşleme tertibatı kilidi arızalı Fren pedalı için güvenlik bağlantısı arızalı Fren pedalı basılı değil. Rölanti çok yüksek Buji arızalı Karbüratör bağlantısı yanlış Hava filtresi tıkalı Yakıt deposu havalandırması tıkalı Ateşleme ayarı bozuk Yakıt pompasında pislik var Hava filtresi tıkalı Buji Arızalı Karbüratörde veya yakıt pompasında pislik var Karbüratör ayarı yanlış Motora aşırı yüklenilmiş Hava girişi veya soğutma fanı tıkalı Fan arızalı Motorda çok az veya hiç yağ yok Ateşleme ayarı bozuk Buji arızalı Soğutma sıvısı çok az veya hiç yok Ana sigorta arızalı Bazı hücreler arızalı Akü kutupları ve kablolar arasında zayıf kontak Ampüller arızalı olabilir. Düğmede arıza olabilir Kabloda kısa devre Ana sigorta arızalı


-

Bakım ve Onarım İlk kontrol ve onarım zamanı İlk 1000 kilometrelik sürüşten sonra, bakım çok önemlidir. Rodaj süresi sonunda, motorun her parçası ayarlanmalı, bütün cıvata bağlantıları kontrol edilmelidir. Motor yağı değiştirilmelidir. Yağ değişimi Aracınızı bir süre ısıttıktan sonra, motorun sağ üst kısmındaki yağ çubuğunu çıkarın. Motorun alt kısmında bulunan yağ tapasını da gevşeterek çıkarmak suretiyle eski yağı tamamen boşaltın. Somunu temizleyip yerine yerleştirip iyice sıkınız. 0,75 Litre SAE 15W / 40 – SE ya da SF, SC cinsi yağlama yağı doldurup, yağ çubuğunu yerine takınız. Motoru çalıştırıp bir süre sonra durdurun. Yağın çubuğun üzerindeki üst – alt işaretlerinin arasında olduğundan emin olun. Yağ istenilen seviyenin altında ise yağ ilave edin. Buji kontrolü ve ayarı Buji kurumlanmış veya elektrot aralığı fazla ise ya çalışmaz ya da düzensiz ateşleme yapar. Bu da aracınızın düzgün çalışmamasına, motorun teklemesine sebep olur. Bu tip durumlarda bujinizi temizlemeniz veya değiştirmeniz gerekmektedir. Bujiyi sökmek için direksiyonu tam çevirip kilitli duruma getiriniz. Bujiyi sökerken motorun soğuk olmasına dikkat ediniz. Sıcakken sökmeye çalışmayınız. Buji sökülünce tırnakları arasında çapak ya da yağ var ise temizleyiniz. Tırnak aralığını bozmayınız. Buji artık kullanılamaz duruma gelmişse uygun yeni buji takınız. Bujinin kod numarası değişik firmalara göre faklılık gösterir. Satıcı veya yetkili servis sizi bu konuda yönlendirecektir. Buji kablosunun da kontrol edilmesi gerekir. Kablo arızalıysa değiştirilmelidir. Buji tırnaklarının elektrot aralığı 0.6 mm, 0.7 mm arasında olmalıdır. Kontrol için kumpas kullanın. Akü Aracınızda kullanılan akü tipi tam bakımsız aküdür. Herhangi bir şekilde periyodik bakım ve benzeri işlemler söz konusu değildir. Ancak bazı koşullarda yapmanız gereken işlemler vardır. Akünüz uzun süre kullanmadan beklerse boşalır ve çalışmaz. Ayrıca aracınızı çalıştırmadan elektrik devrelerini uzun süre kullanırsanız gene aynı şey olur. Akü kutusu aracınızın selesinin altında bulunmaktadır. Akünüzün bağlantılarını sökerken önce (-) eksi kutup başını, sonra (+) artı kutup başını sökünüz. UYARI: Kıvılcım, ateş ve sigaradan uzak tutunuz. Çünkü akü zehirli gaz yayar. Asit bataryanın içindedir, deri ve yüz temasında ciddi zarar verebilir. Asit cilde ve göze teması halinde hemen bol su ile yıkayınız. Rahatsızlık durumunda doktorunuza başvurunuz. Asit zehirlidir, yanlışlıkla içerseniz bol miktarda su ya da süt içiniz ve doktorunuza danışınız. Aküye çocukların dokunmasına izin vermeyiniz. Akü montajı ve kullanımı Aracınıza aküyü yerleştirdikten sonra ilk önce (+) artı kutbu, sonra (-) eksi kutbu bağlayın. Kutupları ters sırayla bağlarsanız marş, röle vb. elektrik aksamı zarar görür. Düzgün sıralamayla bağlantılarınızı yaptıktan sonra kutup başlarını iyice sıkın. Oksitlenmenin önüne geçmek için gres veya vazelin sürün. Akünüzü kullanırken marş süresi 5 saniyeyi geçmemelidir. Eğer aracınız 5 saniye içinde çalışmıyorsa benzin taşıma aksamını, ateşleme sistemini kontrol ediniz. Aşağıdaki durumlar akü ömrünü kısaltacak şekilde akü boşalmasına veya yetersiz şarja yol açar.  Sık çalıştırma ve kısa mesafeli sürüşler  Uzun süreli düşük hızda kullanma  Motor çalışırken frene basılı tutma ve dolayısı ile stop lambasının sürekli yanması  Standart aydınlatma ve ikaz grubuna ek donanım ilave etmek ( sis lambası vb ) Aracın uzun süre kullanılmaması durumunda, aküyü garaja çekmeden önce ve ayda bir kez şarj etmeniz gerekir. Sigorta değişimi ve kontrolü Kontağı kapatın ve sigortanın eriyip erimediğini kontrol edin. Aracın elektriği aniden kesilirse, lütfen sigortayı kontrol edin. Sigorta değişim uyum standardı 15 Amperdir. Sigortanızı değiştirmeden önce arıza sebebini araştırınız.


Ön ve arka fren ayarı Aracınızın ön ve arka fren sistemi tamamen disk ve hidrolik merkezlidir. 1) 2) 3) 4)

Periyodik olarak ( 6 ay veya 1 yıl ) disklerin aşınma işaretine kadar aşınıp aşınmadığını kontrol edin ve iki diski aynı zamanda değiştirin. Disklerinizin durumu normal seviyesinde olmasına rağmen freniniz zayıfsa hidrolik yağ seviyesini kontrol ediniz. Diskiniz ve hidrolik yağ seviyesi uygun olmasına rağmen freninizde problem var ise hidrolik yağ borularında herhangi bir kaçak veya sızıntı varmı diye kontrol ediniz. Fren hidroliğinin değişimi için, fren ana merkez hidrolik kutusunun kapağını çıkarın. “ LOWEK” işaretine kadar hidrolik ekleyin. Aracınızda kullanacağınız hidrolik yağının DOT3 veya DOT4 olması gerekmektedir.

Motor rölanti ayarı Düzgün rölanti ayarı yapabilmek için aracınızı çalıştırarak bir 10 dakika ısıtınız. Karbüratör üstündeki kelebeği döndürmek suretiyle uygun rölanti ayarını devir göstergenizden takip ediniz. Kullanmış olduğunuz aracın uygun rölanti devri 1450 – 1550 d/dak. Dır.

Zincir Ayarı Araç bir süre kullanıldıktan sonra, zincir kontrol edilmeli ve eğer gevşemişse arka aks ayarlanarak gerilmelidir. Zincir ayarınızı lütfen aşağıdaki gibi yapınız. 1) Arka aksı gevşetip civatayı sabitleyin. 2) Arka fren sabitleme somununu gevşetin. 3) Arka aks kaçıklığını ayarlayarak zinciri gerin, arka aks somununu ve arka fren sabitleme kasnağını sıkın. Lastik Kontrolü Ön ve arka lastik basınç kontrolü periyodik olarak ve lastik soğukken yapılmalıdır. Ön ve arka lastik diş yüksekliği 1,6 mm’ den küçükse, yıpranmış ve yırtılmaya yakınsa lastikler değiştirilmelidir. Lastikler çatlamışsa veya hasar görmüşse değiştirilmelidir. Lastikler çivi, taş vb. yabancı maddeler açısından kontrol edilip temizlenmelidir. Aracınızın temizliği Kullanmış olduğunuz aracın temizliğine dikkat ediniz. Hareketli aksamlarda oluşabilecek toz, çamur vb. kalıntılar bu kısımların ses yapmasına sebep olur. Zaman içerisinde de size sorun çıkarabilir. Aracınızı temizlerken basınçlı su kullanmayınız.


-

Taşıma sırasında dikkat edilecek hususlar 1) Ürünün içine yağmur suyu veya kar ulaşamayacak şekilde balonlu nayloncuk ile sarınız. Ambalajın rüzgardan açılmasını önleyecek şekilde balonlu nayloncuğu en az üç yerden ambalaj bandı ile bantlayınız. Herhangi bir yerin boşta olmadığından emin olunuz. 2) Ürünü asla yatırarak kaldırmaya çalışmayınız. Yan yatırmayınız. 3) Ürünü kamyona veya konteynıra yüklemek için vinç kullanınız. a) Vinç kullanılırsa; tepe noktasından çelik halat veya kalın ip halat ile askıya alınız. b) Vinç ile ürünün yüklemesi yapılırken dengeli olduğundan emin olunuz. 4) Ürünün yüklenmesi sırasında herhangi bir insanın kaldırıcı makinenin altına girmemesini sağlayın. Ve herhangi bir kişinin yüklenen ürünü tutmaya çalışmasını engelleyiniz. 5) Uzun mesafe sevkiyatlar için, balonlu nayloncuğa sarılmış ürünü sağlam bir sandık kasa içerisine yerleştirerek konteynır veya kamyona yükleyiniz. Sandık içerisinde ürünün hareket etmeyeceğinden emin olunuz. 6) Kamyona ya da konteynıra yüklenmiş ürünü, kamyon kasasının şoför mahalline uygun ve orta yerine denk gelecek şekilde yerleştiriniz. 7) Kalın ip halatlarla ürünü sevk esnasında hareket edemeyecek şekilde araç kasasına sağlam bir şekilde bağlayınız. 8) Ürünü asla yatık vaziyette sevk etmeyiniz. 9) Ürün nakil edilecek yere geldiği zaman kasaya bağlanan halatları çözünüz ve tıpkı yükleme şeklindeki gibi vinç kullanarak ürünü indiriniz. 10) Ambalajı açıldıktan sonra zincir bağlantı pimlerinin somunlarının sıkılığını mutlaka kontrol ediniz. Gevşemiş somunları anahtarla sıkınız. Nakil esnasında sarsıntıdan zincir pimleri somunları gevşemiş olabilir. Bu işlemi sık sık tekrarlayınız. 11) Kullanmadan önce hareketli parçaların yağlı olup olmadığını kontrol ediniz. Yağlı değil ise gres yağı ile yağlayınız.

-

Güvenli binicilik donanımı Kask Kask güvenli binicilik donanımlarından en önemlisidir. Kask sert baş yaralanmalarını önler. Güvenlik standartlarını karşılayacak en uygun kaskı kullanınız. Giyim Her zaman binime uygun kıyafetler giyiniz. Motosiklet binimi rahatlık ve yaralanmayı en aza indirgeyecek özel koruyucu kıyafetler giymeyi gerektirir. Kolları ve bacakları korumak için her zaman uzun pantolon ve uzun kollu giyiniz. Giyeceğiniz kıyafetlerin bol olmamasına dikkat ediniz. Omuz korumalı bluz ve dizlikli pantolon kullanmak en güvenlisidir. Göz Koruma Göz korunmasında güneş gözlüğüne bağlı kalmayınız. Miğfer yüz kalkanı ve koruyucu gözlük çifti en uygun korumayı sağlar. Bunlar her zaman temiz tutulmalı ve kırılıp dağılmayan yapıya sahip olmalıdır. Eldivenler El yaralanmalarını önlemek için lütfen korumalı eldiven kullanınız. Botlar Kullanacağınız botlar eklem korumalı olmalı, ayak bilekleri ekleminin üzerine kadar çıkmalıdır.


Famex Telekomünikasyon Elektronik Sanayi Ticaret Ltd. Şti. GARANTİ BELGESİ

Mamulün

:

Yetkili Satıcının

:

Cinsi

:

Unvanı

:

Markası

:

Adresi

:

Modeli

:

Telefonu

:

Motor No

:

Belge No

:

Şase No

:

Belge Onayı

:

Teslim Tarihi : Alıcının

:

Adı ve Soyadı: Adresi

:

Telefonu

:


-

Bakım Cetveli 400 – 800 km

2500 - 3000 km

Yetkili servis Kaşe - İmza

5000 - 5500 km

Yetkili servis Kaşe - İmza

7500 - 8000 km

Yetkili servis Kaşe - İmza

Yetkili servis Kaşe - İmza

Tarih: Km:

Tarih: Km:

Tarih: Km:

Tarih: Km:

10000 - 10500 km

12500 - 13000 km

15000 - 15500 km

17500 - 18000 km

Yetkili servis Kaşe - İmza

Yetkili servis Kaşe - İmza

Yetkili servis Kaşe - İmza

Yetkili servis Kaşe - İmza

Tarih: Km:

Tarih: Km:

Tarih: Km:

Tarih: Km:

20000 - 20500 km

22500 - 23000 km

25000 - 25500 km

27500 - 28000 km

Yetkili servis Kaşe - İmza

Tarih: Km:

Yetkili servis Kaşe - İmza

Tarih: Km:

Yetkili servis Kaşe - İmza

Tarih: Km:

Yetkili servis Kaşe - İmza

Tarih: Km:


-

Yetkili servis istasyonları

AKDENİZ Ali Çetin Gökyazı Mah. Yeni Cami Cad. Kurt Apt. No: 25 DEMRE / ANTALYA Tel: 0 242 871 27 09

EGE Evren Nalbantoğlu – Teknokolix Servis Hizmetleri Kayalık Mah. Kayalık Cad. No: 41/1 DENİZLİ Tel: 0 258 241 11 65

GÜNEYDOĞU ANADOLU Mehmet Deniz Kozluca Mah. Tüfekçi Yusuf Bulvarı No: 59/A GAZİANTEP Tel: 0 342 232 75 71

Bodrum Marin İth. İhr. Turizm Otelcilik ve İşl. Tic. İnşaat Taahhüt Ltd. Şti. Yalıkavak Kavşağı Metro Karşısı No: 23 Ortakent BODRUM / MUĞLA Tel: 0 232 353 53 03

KARADENİZ Halil İbrahim Karakaya Sanayi Sitesi 1. Blok No: 23 MERZİFON / AMASYA Tel: 0 358 513 56 13 Kalyon Soğutma – Nuh Kalyon Gülbahar Hatun Mah. Mumcular Sok. No: 11 TRABZON Tel: 0 462 223 47 62 MARMARA Ceyhun Akcan Sanayi Sitesi Aile Çay Bahçesi Yanı BABAESKİ / KIRKLARELİ Tel: 0 288 512 87 72

İÇ ANADOLU Sayanlar Motosiklet Bisiklet Tic. Ve San. Ltd. Şti. Yanıkoğlu Mah. Orhangazi Cad. No: 8 KAYSERİ Tel: 0 322 231 95 53 Yağmur Bisiklet – Mustafa Güney Yeni Sanayi Sitesi Sivritaş Mah. 2. Cad. No: 11 ÜRGÜP / NEVŞEHİR Tel: 0 384 341 58 78 Adem Çalımlı Metal İş Sanayi Sitesi F Blok No: 7 NEVŞEHİR Tel: 0 384 213 35 64


ÜRETİCİ FİRMA Zhejiang Sanye Fuxin Motorcycle Co. Ltd. Baıhua Mountain Industry Zone Wuyi City, Zhejiang Province Country: CHINA

İTHALATÇI FİRMA Famex Telekomünikasyon Elektronik Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Güzeloba Mah. Lara Cad. B Blok No: 557 / 2 07100 ANTALYA Tel : 0 242 312 82 52 Fax : 0 242 312 12 69 www.pumarex.com

Pumarex L4 150 cc Kullanma Kılavuzu  
Pumarex L4 150 cc Kullanma Kılavuzu  

Pumarex L4 150 cc modelinin kullanma kılavuzu

Advertisement