Page 18

008-025_kanare:Layout 1

8.12.2009

11:25

Page 11

www.medina.sk

TENERIFE Ostrov plný farieb, života a rozmanitosti... zelený obrábaný sever má historické kúzlo, pokojnejší západ láka zmyslom pre priestor, východ ponúka sopečnú krajinu a nespočetné možnosti na surfovanie a juh predstavuje veľké, bláznivé prázdninové ihrisko s nádhernými bielymi piesočnatými plážami.

Tipy pre voľný čas  Za nákupmi mieri mnoho turistov najmä do hlavného mesta Santa

Kanárske ostrovy

18

Cruz, kde sa dá stráviť niekoľko hodín nakupovaním v obchodíkoch na hlavnej nákupnej zóne Calle Castillo a v jej okolí. Calle Castillo je uzatvorená pre automobilovú dopravu, takže si každý môže bezstarostne prezerať tovar. Navštíviť môžete aj El Corte Inglés, obrovské nákupné stredisko, kde zoženiete všetko, na čo si spomeniete. V letoviskách Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje rastú nové nákupné centrá ako huby po daždi, tradičné vyšívané obrusy nájdete v obchodíku Azulito, na nábreží v La Alpizpa kúpite rôzne umelecké a remeselné diela, zisk z predaja ktorých putuje na charitu.  Miestnu gastronómiu najlepšie spoznáte ochutnávkou niektorej z miestnych špecialít. Tradičnú kuchyňu nájdete v reštaurácii s peknou kvetinovou terasou La Cazuela v Santa Cruz de Tenerife. Miestna smotánka obľubuje reštauráciu La Fundación, ktorá sídli v krásnej zrekonštruovanej kanárskej usadlosti a kde sa jedlo pripravuje z najčerstvejších surovín priamo z trhu. Čerstvé ovocie, zeleninu, ryby a skvelé miestne syry kúpite aj v miestnej tržnici Mercado de Nuestra Seora de África. Nájsť reštauráciu v Los Gigantes nie je nič ťažkého. Reštaurácia Marinero Jesse na pláži sa špecializuje na paellu, čerstvé plody mora a fantastický výhlad. Reštaurácia Mesón Mojo Picón v Playa de las Américas má pôvabné patio a ponúka španielske špeciality z celej pevninskej oblasti. Majú tu andalúzke gazpacho, katalánsky chlieb s drvenými paradajkami a cesnakom a iberské údené klobásy. Čerstvo ulovené plody mora si vychutnáte na terase reštaurácie Casa del Mar v Los Cristianos.  Bary a diskotéky si užijete predovšetkým v Los Cristianos, kde po polnoci ožíva Centro Comercial San Telmo, nákupné stredisko za plážou Playa de las Vistas a cez deň nenápadný pruh sa zmení na šnúru vychytených nočných klubov (Bolina Beach, Casablanca, Jazzissimo,...), kde duní hudba dlho do noci. V Las Américas sú podniky väčšinou luxusnejšie a tiež drahšie. Za najlepší tanečný podnik v meste je považovaná megadiskotéka Metropolis s terasou otočenou k moru.  Pobyt si môžete spestriť návštevou Loro Pargue. Od roku 1972 sa tento tropický parkový komplex teší nesmiernej obľube a navštívilo ho už viac ako 11 miliónov turistov. Na rozsiahlej ploche ponúka mnoho turistických atrakcií ako predstavenie s cvičenými tuleňmi, papagájmi, delfínmi a nechýba dokonca ani netopieria jaskyňa. Najväčším magnetom parku je delfinárium.

Ostrov Tenerife je najväčším a najznámejším kanárskym ostrovom. Všehochuť zážitkov zahŕňa 350 km pobrežia, túry v tropických pralesoch, výpady do obchodov so značkovou módou, nájazdy do sopečnej lávy i tradičnú kanársku kuchyňu. Keďže sa na ostrove nachádza najvyšší vrchol Španielska, vulkán Pico del Teide, Tenerife vysoko čnie nad ostatnými ostrovmi. Vulkán je tiež príčinou existencie rôznych klimatických pásiem na ostrove. Z toho dôvodu sa Tenerife hovorí aj „miniatúrny kontinent“. Je tu príjemné podnebie s možnosťou celoročného kúpania v oceáne, pohostinní ľudia a počas februárového karnevalu, ktorý sa v zmysle bujarej zábavy vyrovná karnevalu v Riu de Janeiro, sa ostrov rozžiari hýrivými farbami. Santa Cruz de Tenerife Santa Cruz je hlavným mestom ostrova. Toto pulzujúce, typicky španielske prístavné mesto zatiaľ uniká vplyvu masového turizmu. Pri prechádzke centrom objavíte pôsobivé farebné domy, rafinované obchody a tropické oázy s vtáčím trylkovaním a zeleňou v mestskom parku. Návštevníkov sem priťahuje predovšetkým jedinečný kolorit kolonionálnej architektúry 19. storočia, veľké množstvo nákupných možností, múzeá a galérie, klasický repertoár divadla Theatro Guimerá, každoročný festival vážnej hudby a tradičný karneval. Od letiska Reina Sofia je vzdialené 60 km.

Los Gigantes Mestečko Los Gigantes chúliace sa pod útesmi, je typickým turistickým letoviskom na severozápadnom pobreží Tenerife. Od letiska Reina Sofia je vzdialené 48 km. Väčšinu novostavieb tvoria nízke bloky apartmánov, ktoré vedľa hrozivých skalných stien Acantilados de los Gigantes (Obrie útesy) vyrastajúcich z oceánu na severnom pobreží do výšky 600 m pôsobia veľmi skromne. Podvodná základňa útesov je rajom morských živočíchov, vďaka čomu túto lokalitu vyhľadávajú potápači. Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje Aj keď to už dnes tak nevyzerá, Los Cristianos bolo kedysi ospalou rybárskou dedinou. V súčasnosti celoročne poskytuje zábavu a slnko, umelé pláže, rozrastajúce sa apartmánové hotely a nespočetné množstvo barov, diskoték a obchodov. Keď sa vypravíte na tento juhozápadný výbežok Tenerife, rozhodne si nezabudnite slnečné okuliare. Budete ich potrebovať nielen kvôli oslepujúcemu slnku, ale aj kvôli žiariacim neónovým nápisom a bielemu piesku. Obrovské komplexy s bazénmi urobili z tohto ospalého rybárskeho kraja mamutie letovisko. Pláže sú právom preslávené, široké a púštne belostné vďaka piesku navezenému zo Sahary. Mnohým ľuďom vyhovuje ruch a veselá gýčovitá atmosféra Los Cristianos, ktoré sa radí k najvyhľadávanejším rekreačným strediskám Kanárskych ostrovov. Tiahne sa takmer až k totožnému letovisku Playa de las Américas, ktoré o niečo ďalej prechádza do Costa Adeje. Akokoľvek ide o samostatné rekreačné oblasti, Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje sú často spájané a hovorí sa o nich ako o jednom stredisku. Najjužnejšie leží Los Christianos, hneď za ním je Playa de las Américas. Playa de las Américas je o mnoho nablýskanejšie stredisko, s vysokými hotelmi, okázalými nákupnými centrami a pseudoantickými sochami či pyramídami v štýle Las Vegas. Costa Adeje nadväzuje bez zreteľnej hranice na severný okraj Playa de las Américas a je sídlom luxusných hotelov a niekoľkých lepších pláží. Je pokojnejšie a z uvedených letovísk má najlepšiu povesť. Rovnako, ako v prípade jeho susedov ide o dlhú tepnu s obchodmi a množstvom atrakcií zameraných priamo na turistov.

MEDINA KATALOG 2010  

Katalog MEdina tours s.r.o. LETO 2010

MEDINA KATALOG 2010  

Katalog MEdina tours s.r.o. LETO 2010

Advertisement