Page 1


1991

1992

Pierwszy e-mail wysłany z Polski

Wysłano pierwszego SMS

Good Food jako pierwszy w Polsce rozpoczyna produkcję naturalnych wafli ryżowych.

Dzięki Wam

rośniemy od 20 lat Rozpoczynając działalność przed dwudziestoma laty, mieliśmy wizję. Wizję firmy, która będzie oferowała wysoką jakość i wyjątkowy smak naturalnych produktów dostępnych dla wszystkich, którzy pragną dbać o zdrowie. Realizujemy to. Patrząc z perspektywy czasu, śmiało możemy przyznać, że droga, którą obraliśmy, była i jest słuszna. W naszych działaniach opieramy się na nowoczesnych technologiach, mających swoje korzenie w Australii, które systematycznie rozwijamy. Wszystko po to, by nadal móc oferować naszym Klientom pełnowartościowe i naturalne produkty. W dotychczasowej historii firmy zawsze staraliśmy się brać pod uwagę głos Konsumentów - dzięki temu jesteśmy postrzegani jako otwarci i innowacyjni. Bardzo wiele zawdzięczamy naszym Pracownikom, którzy stali się integralną częścią Good Food. Stworzyli doskonałą atmosferę współpracy, troszcząc się o satysfakcję Klientów. Cały zespół stanowi zgrany kolektyw, który ma realny wpływ na nasz nieustanny rozwój. Jesteśmy dumni z tego, że możemy współpracować z tak wieloma znakomitymi osobami. To dla nas niezwykle ważne. Tak samo istotna jest współpraca z naszymi Partnerami handlowymi. W ciągu 20 lat wyklarowaliśmy modele działań, które pozwoliły na zbudowanie wizerunku firmy wiarygodnej, budzącej zaufanie, z którą

warto kooperować. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy, nauczyło nas, że każdy rynek jest inny. Stąd istotne są wzajemne relacje oraz zrozumienie. Cieszymy się także z tego, że kilka lat temu udało się nam nawiązać stałą współpracę z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi.

Profilaktyka zdrowotna, zwłaszcza ta związana z chorobami serca, jest niezwykle potrzebna. Tym samym pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za te wspólne lata oraz życzyć - i Państwu, i sobie - kolejnych, równie owocnych. Prezes Zarządu Good Food S.A.

Chcielibyśmy, abyś pomógł nam wykonywać nasze zadania jeszcze lepiej. Dlatego interesuje nas Twoja opinia o naszych produktach.

napisz do nas: serwis@goodfood.pl


1993

1994

Oficjalny debiut procesora Pentium firmy Intel

Pierwszy odcinek Mody na sukces w TVP

Uruchomienie nowoczesnego zakładu produkcji w Skórzewie pod Poznaniem.

Z NAJLEPSZYCH ZIAREN Ryż brązowy nazywany jest naturalnym. Ponieważ jest najmniej przetwarzany, zachowuje swoje cenne wartości. Dzięki idealnym warunkom klimatycznym, czystemu środowisku naturalnemu i starannej uprawie, jakością przewyższa inne ziarna. Z największą dokładnością, dobieramy jedynie te, które pochodzą z ekologicznych, certyfikowanych upraw.

1349kJ 76,8g

1440kJ 78,9g

7,1g

6,7g

1,9g

0,7g

0,49g 8,7g

0,15g 2,4g

Dystrybucja Produkty Good Food dostępne są w najlepszych sklepach w Polsce. Obecnie współpracujemy z około 20 sieciami handlowymi. Dzięki temu nasze produkty są niemal na wyciągnięcie ręki naszych Konsumentów. Z większością naszych dystrybutorów współpracujemy od połowy lat dziewięćdziesiątych.

Kanapki na zdrowie Wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności, by móc rozkoszować się zdrową kanapką na bazie ryżowego wafla. Do jej przyrządzenia można wykorzystać ogórki, pomidorki koktajlowe, oliwki, liście zielonej sałaty, sery pleśniowe, świeże zioła, a nawet egzotyczne owoce i orzechy włoskie. Możliwości jest wiele - każdy jest w stanie stworzyć idealną dla siebie kompozycję smakową!


1995

1996

S. Fosset obleciał świat balonem

G. Kasparow zwycięża komputer IBM Deep Blue

W Good Food pamiętamy o jakości Już od 1991 roku, gdy powstała firma Good Food, systematycznie rozwijaliśmy produkcję i sprzedaż. Udało nam się połączyć naturalność i najwyższą jakość produktu, dlatego wiemy, że nasze wafle ryżowe pod tym względem nie mają sobie równych. Dowodzą temu liczne wyróżnienia, które otrzymujemy. Jednym z nich jest otrzymany w 2010 roku Złoty oraz Srebrny Laur Konsumenta, między innymi dla produktu Milutkie. Nagroda jest dla nas zapewnieniem, że najwyższa jakość, nad którą pracujemy każdego dnia, odpowiada wysokim oczekiwaniom naszych najbardziej wymagających Konsumentów - dzieci. Wśród naszych produktów nie brakuje i tych, które przeznaczone są dla osób na diecie bezglutenowej. Certyfikat „przekreślonego kłosa” na naszych opakowaniach świadczy o braku zawartości glutenu. Produkcja takich produktów wiąże się z przestrzeganiem bardzo restrykcyjnych zasad - udaje nam się im sprostać. Jednak rok 2010 powodów do dumy przyniósł nam znacznie więcej. Za długoletnie wspieranie oraz wkład w edukację, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religii nadała nam tytuł Przyjaciela Fundacji. Takie wyróżnienie jest uhono-

rowaniem naszego wsparcia dla Fundacji, zobowiązaniem na przyszłość, by stale dążyć do doskonałości. Kolejny rok dla Good Food zaowocował wyróżnieniami naszych produktów w plebiscycie Perły Rynku FMCG 2011. Nagroda jest tym cenniejsza, bo przyznana przez detalistów, kierowników sklepów oraz Czytelników Wiadomości Handlowych w drodze głosowania. W kategorii Żywność Ekologiczna wyróżnione zostały Milutkie z czekoladą, natomiast w kategorii Pieczywo Chrupkie statuetkę Perły Rynku FMCG otrzymały Wafle Ryżowe z dynią. Nie bez znaczenia jest także tytuł Lidera w kontekście ilości produkowanych w Polsce wafli ryżowych. Każde z nadanych nam wyróżnień motywuje do dalszego rozwoju i jednocześnie obliguje, by poszukiwać nowych rozwiązań i stale być liderem. Chcielibyśmy by doświadczenie, które posiadamy i wydarzenia z historii Good Food, które wpłynęły na obecny kształt i charakter firmy, nadal przekładały się na jej sukcesy. J.L.

Statuetka „Przyjaciel fundacji” dla Good Food

W ciągu 20 lat Good Food otrzymał wiele wyróżnień i nagród. Wśród nich są: Statuetka Perła Rynku FMCG, wyróżnienie Perła FMCG, Laur Konsumenta oraz Laur Konsumenta w kategorii „Odkrycie Roku”, a także Statuetka Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Ponadto Good Food uzyskał szereg certyfikatów: International Food Standard – BRC, ISO 9001, Produkt Bezglutenowy, ekogwarancja i EU Organic. Znak handlowy British Retail Consortium użyty na podstawie licencji.


1997

1998

Pierwsza część przygód Harrego Pottera

Misja kosmiczna NASA Deep Space

Wprowadzenie pierwszych wafli ryżowych z dodatkami: soli morskiej, kukurydzy, kaszy.

Pierwsza produkcja eksportowa - Litwa.

Potencjał i perspektywy Good Food S.A. w ciągu 20 lat zyskała wielu lojalnych Klientów, zdobyła wiele nagród, a swoje produkty sprzedaje również na rynkach zagranicznych. O sukcesach i relacjach z konsumentami oraz Partnerami handlowymi opowiada Prezes Zarządu, Robert Czajkowski.

Fi rma G ood Food S. A . obchodzi swoje 20-lecie. W tym czasie bardzo się rozwinęła i zmieniła, ciesząc się przy tym dużym zaufaniem rynku. Które wydarzenie lub moment w historii był najbardziej przełomowy? Odwaga i determinacja, która towarzyszyła początkom powstawania firmy, jest na pewno nie do przecenienia, wiemy o tym od założycieli firmy - Pani Robert Czajkowski, Prezes Zarządu Good Food S.A. Magdy i Janusza Dals. Moment przełomu nastąpił we wrześniu 2009 roku, gdy w spółkę zainwestował fundusz typu private equity AVALLON MBO FUND, który zrealizował transakcję wykupu menedżerskiego firmy. To była ta chwila symbolicznej dojrzałości, jaką organizacja musiała się wykazać i nastąpiło to dokładnie w 18 roku funkcjonowania firmy na rynku. Kolejne dwa lata od tej chwili zostały dobrze przez nas przepracowane, gdyż rynek finansowy bacznie się interesował naszym rozwojem i sukcesami, a w sierpniu bieżącego roku fundusze z grupy Resource Partners 1 dokonały odkupienia udziałów spółki i stał się nowym właścicielem firmy. Resource Partners Niezależne fundusze private equity, specjalizujące się w inwestycjach średnioterminowych na terenie Europy Centralnej i Wschodniej. Łączna wartość zarządzanego kapitału, przekracza 158mln euro. 1

Cały czas postępuje rozwój firmy. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Na pewno duży udział w tym, co udało nam się osiągnąć, mają ludzie, którzy

u nas pracują. Tworzą naprawdę pozytywną atmosferę, a to sprzyja rozwojowi. Innym czynnikiem jest edukacja konsumentów. Zwiększa się ich świadomość i popyt na wartościowe, zdrowe produkty. Widać, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na swoją dietę, na to co spożywają i stawiają na produkty dobrej jakości. Co na tym zyskują? Dzięki temu nie tylko zmieniają swoje życie na lepsze, ale również je wydłużają. Dajemy im alternatywę, możliwość wyboru pomiędzy dotychczasowymi przekąskami, a czymś znacznie zdrowszym i naturalnym. Zauważalna jest pewna moda na zdrowe odżywianie, ale jest jeszcze w tej materii wiele do zrobienia. Wiemy, że produkty Good Food cieszą się też uznaniem za granicą. Co jest istotne przy współpracy z zagranicznymi Partnerami? Przy budowaniu relacji z naszymi zagranicznymi Partnerami ważna jest jakość poparta certyfikatami. Jednocześnie niemniej ważne są czynniki wyróżniające nasze produkty i korzyści, jakie uzyskują konsumenci. Mamy już doświadczenie i wiemy, że istotna jest elastyczność przy dostosowaniu asortymentu do konkretnego rynku. Dzięki temu nasi Partnerzy, nie tylko ci z zagranicy, ale i krajowi, postrzegają nas jako prężnie działającą, odpowiedzialną i innowacyjną firmę. J.L.


1999

2000

Premiera filmu Matrix

Zakończono produkcję Fiata 126p

Uruchomienie produkcji Wafli Extra Cienkich.

Relacja z Pikniku Jubileuszowego

TAK SIĘ BAWI Good Food Kulminacją obchodów 20-lecia naszej firmy był Piknik Jubileuszowy, który odbył się 11 czerwca na poznańskim Polu Piknikowym Malta SKI. Pogoda dopisała, w powietrzu było czuć nie tylko unoszący się zapach grillowanej kiełbaski, ale przede wszystkim atmosferę doskonałej zabawy. Już z oddali słychać było zachęcające do wejścia na teren Pola Piknikowego rytmy muzyki DJ Cheestera.

Good Food - to brzmi dumnie!


2001

2002

Rusza pierwsza polska edycja programu Big Brother

Wodowano największy liniowiec Queen Mary 2

Rozbudowa zakładu i magazynu wysokiego składowania. Wdrożenie ISO 9001:2000 i standardu HACCP.

Turnieju Piłkarskiego, którzy wcielili się w rolę popularnych megapiłkarzyków. Te nie najłatwiejsze, ale bardzo zabawne zmagania ostatecznie wygrali koledzy z Działu Produkcji. Wyprzedzili oni koleżanki z tego samego działu oraz ekipę Przedstawicieli Handlowych. Równie dużo emocji - nie tylko wśród uczestników, ale i widzów - wzbudziła inna konkurencja – Wirtualne Himalaje. Zadaniem uczestników było ułożenie jak najwyższej wieży z piwnych skrzyni i jednocześnie utrzymując się na niej. Zwyciężczynią została Magdalena Świątek z Działu Exportu. Tym samym pokazała, że w Good Food kobiety wcale nie są słabsze od mężczyzn.

Pracownicy nagrodzeni wyróżnieniami jubileuszowymi za najdłuższy staż pracy

Pierwsi Goście dotarli na miejsce około godziny 15.30. Czas oczekiwania na oficjalne otwarcie pikniku umilały wspólne rozmowy i żarty, a nastroje podgrzewał Andrzej Ogórkiewicz z Radia Merkury. Impreza rozpoczęła się na dobre z chwilą gdy prezes Robert Czajkowski wszystkich serdecznie przywitał. W Good Food stanowimy zgrany kolektyw, który pracuje na sukces naszej firmy. Umiejętność współpracy i zespołowość przydały się uczestnikom

Można było też zmierzyć się w zabawie „Popis drwala”, w której należało małym młotkiem wbić gwóźdź w drewniany pień lub sprawdzić swoją celność na strzelnicy. Wszyscy zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni podczas wieczornej ceremonii. Oprócz tego specjalne, jubileuszowe nagrody zostały wręczone dziesięciu Pracownikom, którzy są z nami najdłużej. Nasze niezwykłe spotkanie doskonale dopełnił koncert Gienka Loski - zwycięzcy pierwszej edycji programu X-Factor. Wszyscy doskonale się bawiliśmy podczas jego występu. Następnie scenę przejął DJ Cheester i to on poprowadził imprezę do późnych godzin nocnych. Sądząc po licznych uśmiechach i wyrazach zadowolenia, możemy śmiało stwierdzić, że Piknik Jubileuszowy okazał się wielkim sukcesem. Jeszcze długo będziemy go mile wspominać. J.L.

Zacięta rywalizacja Działu Handlowego z Działem Produkcji


2003

2004

W Toruniu powstaje Piernikowa Aleja

Polska staje się członkiem UE

Pierwszy wygrany przetarg eksportowy na rynek Skandynawski. Rozpoczęcie stałej współpracy, jako dostawca dla sieci Biedronka.

Pierwsza certyfikacja ekologiczna. Uruchomienie produkcji wafli średnich.

Gadu-Gadu o Good Food Na sukces Good Food pracuje wielu ludzi. Nasz Zespół tworzą różne osobowości, dzięki którym w miejscu pracy panuje pozytywna atmosfera. Wcieliłam się w rolę Pani Redaktor i wyruszyłam, by to sprawdzić. Już pierwsze osoby podzieliły się ze mną swoimi wrażeniami i wspomnieniami zabawnych sytuacji z życia firmy. Na początku zajrzałam do najgorętszego miejsca w firmie - Działu Produkcji. Pierwsza napotkana osoba zwróciła uwagę na siłę płci pięknej w firmie. W Good Food przy produkcji pracuje zdecydowanie większość Pań. Każda z nich codziennie łamie stereotyp słabej kobiety i każda jest wyjątkowa - opowiada. Praca tutaj daje mi wiele satysfakcji, bo Good Food to przede wszystkim Ludzie, tworzący profesjonalny zespół. Czy zdarzają się też zabawne sytuacje? Oczywiście, że tak. Na przykład, kiedy ubiegaliśmy się o certyfikat koszerności, cały proces produkcji i magazynowania bacznie obser wował orto doksyjny Rabin. Czuliśmy się wtedy troszkę jak podczas egzaminu. Na szczęście zdaliśmy test celująco i nasze produkty uzyskały status koszernych. Trudne są początki w Good Food? - pytam następną napotkaną Panią w firmowej stołówce. Kiedy zaczynałam pracę, spotkałam się z bardzo serdecznym powitaniem. Wszyscy byli dla mnie bardzo mili. Od razu potraktowali jak członka Zespołu - wspomina.

Zarówno my - pracownicy Produkcji, jak i osoby pracujące w biurach. Trochę lepiej się poznaliśmy. Bardzo spodobał mi się występ Gienka Loski - zwycięzcy X FACTORA - dorzuciła na koniec. Drugim miejscem, które odwiedziłam, był magazyn. Już przy wejściu powitał mnie jego kierownik - Pan Darek. Dotarły do mnie słuchy, że Pańscy pracownicy mówią do Pana „tato”? Tak, to prawda, a ja nazywam ich „synami”. Między nami panują dosyć specyficzne relacje... A satysfakcja? Jest coś takie-go po 13 latach pracy? Pewnie! Największą satysfakcję mam, kiedy w pracy panuje tzw. „kocioł” - wszystko musi być zrobione na „już”. Kiedyś wydawało mi się to nie do opanowania. Dziś wiem, że sobie z tym poradzę i to sprawia mi ogromną frajdę. Dzięki temu, mimo 13 lat przepracowanych w Good Food, nadal mam świeże pomysły i jestem otwarty na nowości, lubię testować nowe rozwiązania, wdrażać bardziej efektywne procedury.

Co Pani daje siły do pracy? Satysfakcja i docenianie pracownika, adekwatne do kwalifikacji. Także to, że Good Food pozwala mi się rozwijać - dzięki organizowanym szkoleniom, w których chętnie biorę udział - dopowiada, popijając kawę.

Kolejne opinie zebrałam w Dziale Eksportu. Bardzo sobie cenię atmosferę w pracy - mówi Pani Magda z Działu Eksportu, podkreślając relacje między załogą. Tu ciągle coś się dzieje i naprawdę nie ma czasu na nudę. Kontakt z Klientami z całego świata wzbogaca o nowe doświadczenia. Dzięki temu czuję, że się rozwijam.

Jakie wydarzenie z historii firmy najbardziej utkwiło Pani w pamięci? Na pewno zapamiętam na długo imprezę Jubileuszową 20 lecia firmy. Wszyscy wspólnie mogliśmy świętować to wydarzenie.

Pani Magdo, jaka jest tajemnica dobrej atmosfery w pracy? Chęć wspólnego osiągania tych samych celów, pozytywne nastawienie bez względu na to, co się wydarzy - opowiada na zakończenie. Młoda pani redaktor :)


2005

2006

Pierwszy lot największego samolotu pasażerskiego A380

Premiera Sony Playstation 3

Pierwsze wafle w czekoladzie.

Good Food w sieci W dzisiejszych czasach nie sposób prowadzić nowoczesnej firmy i działań reklamowo – wizerunkowych bez obecności w Internecie. To medium ma niezwykłą siłę interakcji z Konsumentami i wciąż dynamicznie się rozwija. My także wykorzystujemy globalną sieć i staramy się, by nas tam zauważano. Dołącz do nas na Facebooku Od listopada 2010 prowadzimy oficjalny Fan Page na portalu społecznościowym Facebook, który polubiło już ponad 1300 osób. Oprócz tradycyjnych zalet komunikacyjnych, dodatkową atrakcją są nasze aplikacje „Wafle dla Ciebie”, „Będę to robić” i „Good Friends”. Pierwsza pozwala użytkownikom na szybki podgląd produktów, które najbardziej odpowiadają ich preferencjom smakowym. Druga jest narzędziem, za pomocą którego dana osoba może podzielić się swoimi postanowieniami dotyczącymi zdrowego trybu życia. Najciekawsze opisy nagradzamy. Natomiast ostatnia aplikacja jest formą wymiany myśli o znajomych. Blogowanie nie jest nam obce Na Facebooku użytkownicy znajdą też zakładkę „Blog”, w której prezentujemy fragmenty wpisów na blogu pt. „Food Explorer”. W jego prowadzeniu pomaga nam dr Grzegorz Osóbka, który jest oddanym propagatorem Good Food i smakoszem dobrej

kuchni. Na tym zna się bardzo dobrze, gdyż jest absolwentem m.in. Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW. Użytkownicy mogą zatem poczytać nie tylko o zaletach produktów naszej firmy, ale również o kwestiach zdrowego odżywiania się. Zmień się na zdrowie Zależy nam właśnie na tym, by edukować społeczeństwo w kontekście zdrowej żywności. We wrześniu 2010 uruchomiliśmy w tym celu portal zmiensienazdrowie.pl, na którym można uzyskać porady oraz podyskutować na forum. Przy promocji smacznych, naturalnych i zdrowych przekąsek współpracujemy także z największym portalem kulinarnym gotujmy.pl. W ramach naszej kooperacji przeprowadziliśmy już konkurs pt. „Odkrywcy zdrowych przekąsek”, który polegał na przesłaniu do nas ciekawych przepisów na wykorzystanie produktów Good Food. J.L.


2007

2008

Premiera pierwszego modelu IPhone

Ruszył Wielki Zderzacz Hadronów

Przekroczenie w eksporcie sprzedaży 1 mln opakowań miesięcznie. Certyfikacja International Food Standard. Oddanie do użytku drugiego magazyny wysokiego składowania.

Pierwsze wafle smakowe w Polsce - Jumbo. Certyfikacja produkcji bezglutenowej.

GF międzykontynentalnie Nasze technologie oparte są o najlepsze australijskie doświadczenia. Nasze produkty docierają do 15 krajów na całym świecie.

Znajdziesz je na 5 kontynentach.


Regulamin promocji dostępny jest w recepcji firmy Good Food S.A. w dni powszednie od 8-16.

Do wygrania 2x BLACKBERRY z logo 20lecia Good Food. Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

nazwisko: adres:

2x BLACKBERRY Z LOGO GOODFOOD

imię:

DO WYGRANIA

zadanie:

1. Jeden z krajów, do którego eksportujemy produkty, 2. Autor bloga Good Food, dr. ... 3. Rodzaj naszych wafli. Nie „grube” 4. Podstawowy surowiec przy produkcji wafli ryżowych to ryż .... 5. Nazwisko patrona Fundacji wspieranej przez Good Food 6. Zmień się na .... 7. Nazwisko Prezesa Zarządu Good Food 8. Siedziba firmy to... 9. Zwycięski dział w turnieju megapiłkarzyków podczas Pikniku Jubileuszowego 10. Linia wafli ryżowych dla dzieci

KONKURS

Pytania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i kontaktowych (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883) przez Good Food SA z siedzibą w Skórzewie, ul. Skórzewska 21, 60-185 Poznań na potrzeby pełnego przeprowadzenia konkursu z okazji Jubileuszu 20 lecia działalności firmy Good Food SA.

Zakupienie firmy przez przez fundusz inwestycyjny Avallon.

Nowa linia mini wafli dla dzieci – Milutkie. Przekształcenie organizacyjne firmy w Spółkę Akcyjną. Rebranding marki Good Food i zmiana opakowań. Certyfikacja BRC (brytyjskich sieci handlowych).

e-mail: telefon:

Burdż Chalifa osiąga 828m wysokości

Wpisz hasło krzyżówki w pola 1-8 i dokończ zdanie. Nagrodzimy najciekawsze pomysły.

Polska wygrywa z San Marino 10:0

to

2010

Zdjęcie lub skan wypełnionego kuponu należy wysłać na adres e-mail: konkurs@goodfood.pl do dnia 30.11. 2011

2009


2011 Polska objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej Spółka dołącza Azję jako piąty kontynent i rynek zbytu dla swoich produktów. Wdrożenie w firmie systemu zarządzania przedsiębiorstwem Lean Manufakturing. Good Food liderem ilościowym w produkcji wafli na rynku polskim. Fundusze z grupy Resource Partners kupują Spółkę Akcyjną Good Food z rąk AVALLON MBO FUND.

GoodNews magazyn  

magazyn GoodFood

GoodNews magazyn  

magazyn GoodFood

Advertisement