Page 1

Wyprawa w góry

Kultowy bohater serialu animowanego ma już 50 lat! I nadal jest tym samym pomysłowym psiakiem, a jego przygodami zachwycają się kolejne pokolenia dzieci.

Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, których uczą opowiadania o sympatycznym piesku z łatką. W piękny słoneczny dzień Reksio z Azorem wyruszają na wyprawę w góry. Podczas pełnej przygód wycieczki poznają nowych przyjaciół i uczą się wędrować po wyznaczonych szlakach. www.publicat.pl ISBN 978-83-271-0226-3

P.PA.REK005.1.02.02

cena 19,99 z∏

W serii:

Wyprawa w góry

Reksio i jego przyjaciele mieszkają na wsi i nigdy nie narzekają na nudę. Zawsze trzymają się razem i mogą na siebie liczyć.


Wyprawa w gรณry


Nasze ksià˝ki kupisz na:

Ilustracje pierwszoplanowe – Krystyna Lasoń Ilustracje drugoplanowe (tła) – Zofia Bisztyga Koordynacja projektu – Marta Pyżyńska-Wójtowicz Projekt okładki – Alicja Kaczmarek Realizacja projektu – Hanna Polkowska, Michał Pańczak, Marek Nitschke Korekta – Eleonora Mierzyńska-Iwanowska, Agata Mikołajczak-Bąk, Beata Horosiewicz Autor pierwowzoru postaci Reksia – Lechosław Marszałek Copyright for the character of „Reksio” by H. Filek-Marszałek All other rights © Publicat S.A. MMX, MMXIX All rights reserved ISBN 978-83-271-0226-3

jest znakiem towarowym Publicat S.A.

61-003 Poznań, ul. Chlebowa 24 tel. 61 652 92 52, fax 61 652 92 00 e-mail: papilon@publicat.pl www.publicat.pl


Wyprawa w gรณry Maria Szarf

3


R

eksio obudził się wypoczęty, choć było jeszcze bardzo wcześnie. Wybiegł przed budę i przeciągnął się. Słońce lekko przygrzewało, a na niebie nie było żadnej chmurki. Wszystko wskazywało na to, że piękna pogoda utrzyma się aż do wieczora. Piesek zaczął się gimnastykować: zrobił kilka skłonów, parę przysiadów i wymachów łapkami. Potem przyszedł czas na podskoki. Poranna gimnastyka sprawiła mu mnóstwo radości. Muszę coś zrobić z tak miło rozpoczętym dniem – pomyślał. Wycieczka w góry wydawała się wspaniałym pomysłem. Jednak na taką wyprawę najlepiej udać się w towarzystwie. Reksio podrapał się po głowie, zastanawiając się, kogo mógłby namówić na wspólną wspinaczkę. Nastawił uszu… Z oddali dobiegało przeciągłe ujadanie psów. Ale przecież… na sąsiednim podwórku mieszkał Azor! Reksio nie namyślał się dłużej. Spakował do plecaka kanapki, sok malinowy, pelerynę przeciwdeszczową (na wszelki wypadek) i popędził prosto pod budę swojego przyjaciela.

4


5

Profile for Publicat S.A. Grupa Wydawnicza

Reksio. Wyprawa w góry  

Reksio. Wyprawa w góry  

Advertisement