Page 1

Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera. Słoń w kratkę udowadnia, że każdy z nas, pomimo różnic, jest wyjątkowy!

Dav id McKe e

Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”.

Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje. W tej książce aż 6 nowych opowiadań! W serii m.in.:

Najlepsze przygody

Patronat medialny:

www.publicat.pl

CMYK

ISBN 978-83-271-1661-1

P.PA.ELM027.1.01.01

Dołącz do mnie

cena 49,90 zł

Elmer słoń w kratkę M100 Y90

C80 M30

M46 Y94

C60 Y100

C34 M96

C98 M94

M8 Y100

Najlepsze przygody


Najlepsze przygody


Najlepsze przygody


W tym tomie:

and ROSE and ROSE and ROSE

i

po t wรณ r

i

wi a t r

i s' n ieg i

and ROSE and ROSE and ROSE

i

i

wy j at k owy dzi en'

po wรณ d z' ' y w scig


and ROSE i

' y w scig


Elmer, słoń w kratkę, spacerował ze swoim kuzynem Wilburem, gdy nagle obok nich przebiegło stado młodych słoni. – Co tu się dzieje? – zapytał Elmer. – Chcieliśmy sprawdzić, kto jest najszybszy – odpowiedział jeden z nich. – I okazało się, że ja. – Nieprawda, bo ja! – zawołał inny słoń.


– Obaj oszukujecie – stwierdził trzeci. – To nie był prawdziwy wyścig. – A może zorganizujemy prawdziwe zawody? – zaproponował Wilbur. – Dobrze. Powiadomimy inne zwierzęta i obmyślimy trasę – rzekł Elmer. – Wyścig odbędzie się w przyszłym tygodniu.


To był pracowity i głośny tydzień. Mieszkańcy dżungli obiecali przyjść i kibicować. Młode słonie wytrwale trenowały, a starsze głośno je dopingowały.


W dniu wyścigu na starcie stanęło dziewięć słoni. Każdy zawodnik został oznaczony innym kolorem.


Niebieski narzekał, że jest niebieski, ale na szczęście Czerwony zgodził się na zamianę kolorów. W końcu byli gotowi.

"Elmer. Najlepsze przygody" David McKee  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you