Page 1

Filippa odevall

Chcesz, żeby Twoje dziecko było sprawniejsze od Ciebie? Aby w przyszłości lepiej sobie radziło ze stresem i presją otoczenia? Jeśli tak, koniecznie podaruj mu tę książkę i zacznijcie wspólną przygodę! Paulina Holtz

książka zawiera: • 5 JOGABAJEK • 30 ĆWICZEŃ • MIEJSCE NA WŁASNĄ JOGABAJKĘ • INFORMACJE O JODZE

www.publicat.pl ISBN 978-83-271-0398-7

PATRONAT:

P.CE.JOG001.1.01.01

cena 39,90 z∏

Bose stópki. joga dla dzieci

Małgorzata Mostowska – nauczycielka jogi oraz założycielka mmYoga

karin lundström

Autorki w zabawny i inspirujący sposób zachęcają (nie tylko dzieci!) do praktyki jogi, relaksu oraz medytacji. Praca ze swoim ciałem jest tutaj świetną zabawą, a jednocześnie rewelacyjnym pomysłem na kreatywne spędzenie czasu. Jeśli chcesz zachęcić swoje dziecko do praktyki jogi, ta książka z pewnością Ci w tym pomoże!

Filippa odevall

Bose stópki. joga dla dzieci to bajkowe opowieści, które zachęcą dzieci do zabaw ruchowych, oddechowych i relaksacyjnych. Każde z opowiadań jest tak skonstruowane, aby dzieci mogły, podczas czytania przez rodziców lub opiekunów, naśladować ruchy zwierząt i przedmiotów – od motyla po samolot. A przy okazji ćwiczyć siłę, zwinność, równowagę i koncentrację. W książce znajdują się także ciekawostki związane z jogą oraz szczegółowe opisy i ilustracje różnych pozycji jogi. Elementy jogi wprowadzone do dziecięcych zabaw wspomogą harmonijny rozwój i uważność najmłodszych. Ćwiczcie z dziećmi w ciekawy i kreatywny sposób – niech naśladują oddychanie lwa, utrzymują równowagę jak surferzy i rozciągają swoje ciało niczym wąż. Dobrej zabawy w domu, w szkole i w przedszkolu!

karin lundström

Bose stópki

joga dla dzieci Ćwiczenia z jogi, oddychania i odpoczynku


Zapraszamy na www.publicat.pl

t y tu oryginalny sagoyoga. övningar För Barn i yoga, andning, avslappning och meditation t umaczenie Barbara Gawryluk konsultacja mery toryczna lla Wilczyńska Kalak koordynacja projektu ałgorzata otocka redaktor prowadzący Anna elter graFik prowadzący anna olkowska opracowanie komputerowe projektu Dorota Domagała korekta Eleonora ierzyńska wanowska tekst © Filippa Odevall, 2018 ilustracje Karin undstr m, opuBlikowane przez Bonnier carlsen BokFörlag, sztokholm, szwecja opuBlikowane w j zyku polskim po uzgodnieniu z Bonnier rights, sztokholm, szwecja ublicat .A. All rights reser ed

jest znakiem towarowym ublicat .A.

oznań, ul. hlebowa tel. , fa e mail ced publicat.pl www.publicat.pl


Filippa odevall

karin lundstrรถm

Bose stรณpki

joga dla dzieci t

acze ie

Ba a a ga

l k


witamy w wiecie jogaBajki ieszymy się, że chcesz ćwiczyć jogę. W tej książce znajdziesz baj ki, które sprawią, że wspólne ćwiczenia dzieci i dorosłych będą proste i przyjemne. Każdy rozdział zawiera też informacje o jo dze i jej pozytywnym działaniu. oga to forma treningu całego ciała. bejmuje także ćwiczenia z oddychania, relaksu i medytacji. oga dla dzieci może być zarówno aktywna, jak i wyciszająca. Krótkie momenty w po jedynczych pozycjach albo dłuższe chwile z wieloma ćwicze niami zawsze przynoszą skutek, niezależnie od czasu trwania ćwiczenia! W świecie bajkowej jogi nie mówi się, że coś poszło dobrze albo le. Wykonuj ćwiczenia tak, jak potrafisz, pamięta jąc, że nasze ciała różnią się od siebie. amy nadzieję, że ta książka da ci dużo radości i zdrowia.

namaste

NA KOŃCU KAŻDEGO ĆWICZENIA POŚWIĘĆ CHWILĘ, ŻEBY SOBIE PODZIĘKOWAĆ. W JODZE ROBI SIĘ TO, SKŁADAJĄC DŁONIE NA WYSOKOŚCI SERCA I MÓWIĄC: „NAMASTE”.


spis tre ci joga

8

rzygoda w dżungli

12 odróż balonem 20

oddychanie

28

wierzęta w gospodarstwie

relaks

32

38

odróż pociągiem

medy tacja

40

44

pokój we wszechświecie

46

stw rz w asną jogaBajk pozycje jogi

wskaz wka

52

żyj fantazji! twórz własne wersje motyli, gwiazd i drzew, które znajdziesz w książce. Wy myślaj bajki i próbuj zupełnie nowych pozycji.

50


8


joga ogę zaczęto praktykować lat temu w imalajach w pół nocnych ndiach. odobno kilku bardzo ciekawych świata ludzi poszło wysoko w góry, żeby sprawdzić, jak będą tam funkcjonować. aczęli obserwować zwierzęta i naśladować ich ruchy. Wykonywali skręty, pochylali się, próbowali wielu pozycji, a potem zaczęli łączyć ruch z oddychaniem. W efek cie ułożyli mnóstwo różnych pozycji!

ogini w imalajach zauważyli, że dzięki ćwiczeniom, które wymyślili, stali się zdrowi i spokojni. dkryli też, że równie ważne jak ćwiczenie ciała jest ćwiczenie umysłu. wierdzili, że nasze myśli zachowują się czasem jak małpy na drzewie. ogą być dzikie, rzucać się tam i z powrotem, krzyczeć na sie bie nawzajem. ywa, że zderzają się ze sobą i kłócą. Ale kiedy powoli poruszamy naszym ciałem, oddychamy, odprężamy się i medytujemy, nasze myśli zachowują spokój.

Profile for Publicat S.A. Grupa Wydawnicza

Bose stópki. Joga dla dzieci  

Bose stópki. Joga dla dzieci  

Advertisement