Page 1

5 стор.

— така позиція Миколи Приступи

Олександр Кізляр:

8 стор.

“Вдячний колегамдепутатам і міській владі за допомогу у вирішенні проблем своїх виборців”

Суцвіття талантів Івана Пустового

14 стор.

Про одне з найголовніших захоплень його життя ― музику та про інші грані творчої натури наша з розмова з композитором Іваном Пустовим.

Відчуйте себе хмельничанами! 21 жовтня 2010 року

№43 (1878)

четвер

“Не кидатися на барикади, а займатися конкретною справою”

Газета Хмельницької міської ради без коментарів P Верховна Рада скасувала ліцензії на 22 види господарської діяльності. P У Франції — нові протести проти пенсійної реформи, оскільки уряд планує збільшити мінімальний пенсійний вік з 60 до 62 років, а надання повної пенсії — з 65 до 67 років. P Участь Юлії Тимошенко в ток-шоу “Велика політика з Євгеном Кисельовим” 15 жовтня підняла рейтинг програми в 2,8 раза порівняно з попереднім випуском.

Це — у нас Кажуть, що справжній талант видно змалечку, і якщо його вчасно виявити у дитини, почати розвивати, то з неї виросте, якщо не геній, то, принаймні, майстер своєї справи, митець. Саме пошук дитячих талантів ― основне завдання обласного конкурсу юних дарувань “Кобзарики”, фінал першого етапу якого відбувся 18 жовтня у читальні бібліотеки-філії №12.

Ц

Перші кроки до мистецтва

еремонія нагородження переможців пройшла яскраво — з піснею, танцем та віршем, з красним словом привітань. Найталановитіших визначали у двох номінаціях: на кращу художню роботу та на кращий літературний твір.

Цьогоріч на конкурс було представлено 14 літературних творів, написаних школярами нашої області. За словами голови журі конкурсу, члена літературної спілки “Поділля”, лауреата премії імені Богдана Хмельницького Миколи Кульбовського, всі роботи були до-

P Верховна Рада направила у Конституційний суд України законопроект про продов-ження повноважень виборних органів з 4 до 5 років. P За півроку українці отримали з-за кордону мільярд доларів. P Справу за позовом до Януковича про заперечення Голодомору повернуто до суду. P Київ очікує План дій щодо запровадження Євросоюзом безвізового режиму вже під час саміту Україна-ЄС 22 листопада цього року. P Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який передбачає до 2018 року оснащення всіх споживачів газу засобами обліку.

Наш кор. фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

P Внаслідок страшного ДТП на залізничному переїзді в м. Марганець на Дніпропетровщині загинули 43 пасажири, ще двоє померли в лікарні від отриманих травм.

коротко P У понеділок за сприяння Міністерства культури і туризму, обласної ради та обласного управління культури в театрі ляльок відбудеться відкриття третього міжнародного фестивалю театрів ляльок “Дивень”. Першою виставою фестивалю буде робота хмельничан “Любов до трьох апельсинів”.

P Віктор та Олена Пінчуки отримали нагороду від Фонду Елтона Джона за вагомий внесок у боротьбу зі СНІДом. P За місяць українців поменшало на 20 тисяч. P Названо ім’я лауреата Нобелівської премії в галузі літератури. Ним став перуанський прозаїк Маріо Варгас Льоса.

P Завтра об 11.00 у приміщенні Народного Дому “Просвіти” обласна організація Комітету виборців України проведе прес-конференцію, присвячену результатам спостереження за місцевими виборами 2010 року в Хмельницькій області.

P Московський патріархат вимагає забрати всі музеї з Лаври. P Астрономам вдалося сфотографувати смерть зірки. P У селі Серники на Рівненщині на посаду сільського голови балотуються 22 Полюховичі. P Рената Литвинова стане ведучою кінофестивалю “Молодість”. P У Китаї трирічний хлопчикгігант важить 60 кілограмів.

сить цікавими і змістовними. “Відрадно, що діти беруться за серйозні теми, мають прагнення творити. Але хотілося б, щоб вони більше звертали увагу на свою грамотність. Раджу батькам, вчителям перевіряти твори дітей. Невтішним під час переревірки та аналізу дитячої творчості стало й те, що юні літератори вживають багато русизмів, не знають значень деяких слів. Але цього можна легко позбутися, якщо багато читати, заглядати у словнички... Та, звичайно, юні таланти нас більше потішили, ніж засмутили. Кращі літературні роботи дітей довели їх патріотичність, шанобливе ставлення до старших, розуміння прекрасного”, — каже Микола Михайлович. Гарні слова похвали переможців конкурсу подільський митець доповнив цінними подарунками та пам’ятними дипломами. Кращих юних художників нагородив почесний член журі конкурсу, відомий на Поділлі фотомитець Костянтин Жданов, котрий зазначив, що всі 72 роботи-учасниці варті нагород, але першість отримали ті, що відрізнялись оригінальністю бачення світу автора та високою технікою виконання. Не залишилися без нагород і ті, хто долучився до організації конкурсу, ― грамоти-подяки отримали бібліотекарі, працівники освіти й культури міста.

P Учора СЗОШ №6 приймала учасників проекту “Школипартнери майбутнього”, в рамках якого відбувається ознайомлення з німецькою культурою та історією школярів усього світу. P У Центрі соціально-економічного моніторингу газети “Проскурів” відбулася прес-конференція голови ВАТ “Проскурів” Івана Рудика з проблем інвестицій. Детальніше — у наступному номері.

розпорядження

ярмарок

У

Про скликання чергової сорокової сесії міської ради

суботу, 23 жовтня, на вулиці Прибузькій відбудеться традиційний осінній ярмарок з помірними цінами на продукцію виробників Хмельниччини — м’ясо, рибу, птицю, овочі, фрукти, а також цукор, гречку, олію. Ярмарок розпочнеться о 8.00.

Керуючись ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та ст. 28 Регламенту міської ради: 1. Скликати чергову сорокову сесію міської ради 3 листопада 2010 року о 10.00 у залі засідань міської ради. 2. Запропонувати депутатам розглянути питання: 2.1 про втрату чинності рішення дванадцятої сесії міської ради від 26.06.2007 р. №55 та затвердження переліку маршрутів громадського транспорту загального користування м. Хмельницького в звичайному режимі руху та в режимі руху маршрутного таксі з необхідною кількістю транспортних засобів на них; 2.2 щодо регулювання земельних відносин; 2.3 інші питання. 3. На сесію запросити голову обласної ради, голову обласної державної адміністрації, народних депутатів України, першого заступника міського голови, заступників міського голови, директорів департаментів, начальників управлінь і завідуючих відділами виконавчого комітету, членів виконавчого комітету.

P Чорнобиль увійшов у топ10 найбільш моторошних місць для туристів, які шукають гострих відчуттів. P Титул “Юна міс світу-2010” присуджено 12-річній Олені Мехайлишиній із Запоріжжя.

“Осінь

P У неділю, 24 жовтня, у міському Будинку культури за ініціативи товариства російської культури “Русь” і руської общини відбудеться літературний вечір до 100-ліття Олександра Твардовського.

Секретар міської ради В.Лесков

усьому

лік

веде”

(Народна мудрість)


Місто і влада

2 Свято у “Просвіті” “Тарас Шевченко — академік гравюри” — під такою назвою якраз на Покрову відбулася презентація нового, вже 45-го видання Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка “Просвіта”. Участь у цьому заході взяли гості з Києва: Надія Наумова, завідуюча відділом Національного музею Тараса Шевченка й Микола Стратілат, народний художник України, автор тексту й упорядник цього видання. ула відзначена оригінальність друку цього видання: велика тека синього кольору зі срібним тисненням тексту, імітація старовинного паперу, на якому видрукувані офорти Тараса Шевченка, а також окремою книжкою монографія Миколи Стратілата з докладним описом манери гравірування Тараса Шевченка й тематики його робіт. Присутні на презентації відзначили важливість виходу в світ цього видання на ознаменування 150-річчя присвоєння Тарасу Шевченку звання академіка гравюри. З новим виданням “Просвіти” можна ознайомитися в читальні Народного Дому.

“Нам своє робить...”

Б

Замість коментаря А ми, скориставшись нагодою, запросили до слова голову правління Хмельницького міського Товариства імені Тараса Шевченка “Просвіта” Зою Діденко, аби дати оцінку ситуації навколо спроб у парламенті переінакшити державний статус української мови:

— У час, коли дамоклів меч завис над українською Тетяна Мосійчук, мовою, — зауважила Зоя відповідальний секретар Олександрівна, — свідому Товариства державницьку позицію за-

звідусіль У рамках ІІ етапу проекту “Реформа міського теплозабезпечення в Україні”, який реалізує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Хмельницький став одним із восьми пілотних міст, що братиме участь у Програмі енергоефективності навчальних закладів. Серед тих, хто впроваджуватиме Програму “Енергоефективні школи” в нашому місті, — ліцей №17, НВК №4 і гімназія №1 імені В.Красицького. 13-14 жовтня Всеукраїнська благодійна організація Інститут місцевого розвитку (ІМР) провела семінар у Києві, запросивши до участі більше 40 представників педагогічних колективів шкіл, у т.ч. хмельничан, — учасників ІІ етапу Програми.

У

часників семінару вітали віце-президент з питань освіти, Альянс збереження енергії Мерілі Харріган, представники Міністерства освіти і науки, а також Міністерства з питань житлово-комунального господарства України. Консультанти ІМР представили учасникам семінару — директорам шкіл, заступникам та вчителям концепцію, мету і завдання Програми, обговорили формат уроків та умови успішного впровадження енергоефективності. “Головна мета Програми — виховання відповідального та свідомого майбутнього споживача житлово-

йняла Хмельницька міська рада. Постійна депутатська комісія з гуманітарних питань розробила і тридцять восьма сесія Хмельницької міської ради затвердила Програму розвитку та популяризації української мови на 2010-2012 роки. Слушні пропозиції до цієї Програми внесли управління освіти, культури і туризму, департамент архітектури й містобудування, депутати міської ради, правління “Просвіти”. Виконання багатьох заходів Програми покладено на Товариство “Просвіта”, послідовна діяльність яко-

го щодо утвердження державної мови відома добре і давно. Саме просвітяни обласного центру постійно плекають культ української мови. В рамках цієї Програми освіта й “Просвіта” міста Хмельницького мають намір започаткувати новий проект “Українолюбство”. Отож вказівок не чекаємо, винних не шукаємо, в поті чола працюємо для блага рідної мови і держави, про що свідчить і наша презентація. І ще — ніхто нам не винен, як ми самі собі винні. Порушивши одну із заповідей Господніх, ми сотворили кумира, який для мови так нічого доброго і не зробив. Згадайте варіант його (Ющенка) Конституції, де ст. 10 перейшла в ст. 13 з тотожним текстом... Насамкінець, аби всі наші розмови-промови не були, вибачте, словесним поносом, то, найперше, українству треба працювати в Києві, з нардепами, щоб викинули той “проєкт” в одну зі смітничок Верховної Ради, а ще краще — на смітник історії, бо тільки там йому й місце. І як сказав поет: “...нехай собі, як знають, божеволіють, конають, нам своє робить!” На фото: під час презентації нового видання “Просвіти”

Школярі вчитимуть дорослих економити тепло

комунальних послуг, зокрема, послуг теплопостачання, — наголосила кандидат технічних наук, доцент кафедри маркетингу Харківського держуніверситету харчування і торгівлі, консультант з питань залучення громадськості ІМР Кадрія Сафіуліна. — Актуальність Програми обумовлена високим рівнем енергозалежності економіки України, складною екологічною ситуацією (пов’язаною зокрема з надмірним енергоспоживанням) та проблемами теплопостачальних, інших підприємств ЖКГ...”. “Дуже добре, — зауважив у розмові учасник семінару, директор НВК №4 м. Хмельницького Андрій Онуфрійчук, що Проект РМТ надає методологічне забезпечення впровадження Програми — підручник для учнів та посібник для вчите-

Вітаємо!

лів дофакультативного курсу для 6 класу. Ці матеріали розробили фахівці Інституту місцевого розвитку в рамках проекту РМТ і в червні цього року були схвалені комісією науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Це дасть можливість проводити заняття за Програмою у вигляді факультативу або курсу за вибором у рамках варіативної частини навчального плану та забезпечити оплату праці педагогів. Плануємо залучити до впровадження Програми енергозбереження всі класи школи...”. “Ми переконані у позитивному результаті роботи над Програмою, — поділився в розмові директор гімназії №1 м. Хмельницького Павло Красицький. — Адже наше місто є одним із тих міст України, де за підтримки міської влади впродовж тривалого часу досить активно і послідовно займаються енергозбереженням теплопостачальні підприємства. Саме тому в навчальних заходах проекту обов’язково братимуть участь представники органів місцевого самоврядування, теплопостачальних підприємств, громадські формування. Плануються також екскурсії до міських підприємств теплопостачання, проведення теплових ауди-

тів у школі та вдома. Крім цього, передбачається проведення урочистих шкільних лінійок, інформаційних радіобрифінгів, конкурсів віршів та малюнків на тему теплозбереження, випуск шкільних стінгазет тощо. Орієнтовно в листопаді відбудуться урочисті заходи, присвячені початку впровадження Програми...”. Своїм досвідом щодо впровадження Програми поділилися представники навчальних закладів, які стали переможцями І етапу Програми, відзначивши, що підвищилися зацікавленість дітей проблемами, пов’язаними з наданням послуг теплопостачання, та рівень поінформованості учнів щодо шляхів теплозбереження. Діти отримали особистий досвід та вміння з реалізації конкретних практичних дій, спрямованих на теплозбереження та зменшення впливу на навколишнє природне середовище. Змінилися звички та поведінка учнів, членів їхніх сімей та вчителів щодо зменшення споживання теплової енергії у школі та вдома. Отож і хмельницькі школярі тепер навчатимуть дорослих теплозбереженню. Вікторія СТАНДРІЙЧУК На фото: учителю гімназії №1 Богдану Максимову належить впроваджувати курс теплооснащення і теплозбереження

споживач

Свій ювілей — 50-річчя з дня народження відзначатиме 24 жовтня депутат міської ради, директор фірми “Діта” Михайло Кіперман.

Р

За Януковича тарілка борщу подорожчала вдвічі

Т

арілка борщу подорожчала вдвічі, що наочно демонструє справжній рівень інфляції в державі, повідомляє “Голос України”. Видання зауважує, що офіційна статистика стверджує, ніби вартість продуктів та напоїв у вересні зросла усього на 2,9% попри те, що для більшості українців твердий сир стає делікатесом. А картопля і решта овочів продаються за небаченими восени цінами. Водночас, за даними програми споживчих експертиз “Наш продукт”, куди дешевше прогодувати сім’ю було в серпні 2009 року — лише 1,5 тисячі гривень. Найбільше ж вдарило по сімейному бюджету подяки цьогорічне зростання цін, вже за Януковича. Середньостаисловлюю щиру подяку за надану мені в скрутну годи- тистична сім’я тільки на своє харчування станом на жовтень ну благодійну допомогу депутату міської ради Олек- витрачає понад 3 тисячі гривень на місяць. До 10 грн. із 5, за сандру Кізляру і голові комітету товариства сприяння обо- підрахунками незалежних експертів, зросла і вартість однієї роні України Володимиру Ковальчуку. тарілки борщу.

едакція газети “Проскурів” вітає шановного Михайла Семеновича з цією знаковою подією у житті й бажає йому міцного здоров’я, досягнень у бізнесі та душевного натхнення! Нехай ваша діяльність, дорогий ювіляре, і надалі успішно служитиме розвитку нашого міста та формуватиме його сучасне обличчя.

В

З повагою, Вікторія Хотовицька

За матеріалами “Голосу України”

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 офіційно

На контролі — міський бюджет

родовжуємо інформувати громадськість міста про стан П виконання міського бюджету. Сьогодні повідомляємо про виконання бюджету міста за 9 місяців 2010 року.

Надходження доходів загального фонду міського бюджету за січень-вересень 2010 року склали 308187,3 тис. грн., що становить 116,3% до відповідного періоду минулого року. В структурі доходів загального фонду міського бюджету найбільша питома вага належить податку з доходів фізичних осіб — 168665,9 тис. грн. (54,7%), дотаціям з державного бюджету — 63189,2 тис. грн. (20,5%), місцевим податкам і зборам — 29051,5 тис. грн. (9,4%), платі за землю — 16725,7 тис. грн. (5,4%), єдиному податку — 15271,8 тис. грн. (5,0%). Надходження місцевих податків і зборів за цей період склали 29051,5 тис. грн., у структурі місцевих податків і зборів найбільша питома вага ринкового збору — 26992,5 тис. грн. або 92,9%. Доходи бюджету м. Хмельницького в розрахунку на одного жителя за січень-вересень 2010 року склали 1178,99 грн., за відповідний період минулого року — 1017,91 грн., темп росту — 115,8%. Видатки загального фонду міського бюджету за цей період становлять 322129,50 тис. грн., при затверджених на поточний рік 450273,55 тис. грн. Таким чином, виконання планових показників міського бюджету становить 71,54%. На захищені статті (заробітну плату, медикаменти, харчування дітей та хворих, комунальні послуги, трансферти населенню) направлено 290642,9 тис. грн., що становить 90,2%. Станом на 1.10.2010 року заборгованість з виплати заробітної плати серед бюджетних установ міста, що фінансуються з міського бюджету, відсутня. За січень-вересень 2010 року відсоток фінансування галузі “Охорона здоров’я” відповідно до річних призначень склав 73,4 %, що становить 101561,25 тис. грн. З них на заробітну плату з нарахуваннями направлено 82684,3 тис. грн., на медикаменти — 7160,6 тис. грн., на харчування хворих — 2536,4 тис. грн., на оплату енергоносіїв — 5909,5 тис. грн. Галузь “Освіта” за 9 місяців 2010 року профінансовано по загальному фонду на 153789,12 тис. грн. або на 70,66% від річного плану асигнувань, у тому числі на заробітну плату з нарахуваннями видатки склали 128875,6 тис. грн., на харчування дітей — 6670,1 тис. грн., на оплату спожитих енергоносіїв — 15132,4 тис. грн. Видатки загального фонду галузі “Культура та мистецтво” станом на 1.10.2010 року склали 14789,72 тис. грн. або 67,85% до затвердженого плану асигнувань, з них на заробітну плату з нарахуваннями направлено 12662,2 тис. грн., на оплату енергоносіїв — 807,6 тис. грн., на підтримку театральної діяльності монотеатру “Кут” — 71,43 тис. грн. На виконання молодіжних програм з міського бюджету за цей період виділено 1442,0 тис. грн., на здійснення заходів з фізичної культури і спорту — 3830,43 тис. грн. Для фінансової підтримки громадських організацій інвалідів та ветеранів за 9 місяців 2010 року виділено з міського бюджету 87,89 тис. грн., на інші заклади та заходи в галузі соціальної політики, у т.ч. на утримання міського комплексу соціальної реабілітації і побутового обслуговування пенсіонерів — 2470,45 тис. грн., Центру реабілітації змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів з розумовою відсталістю “Школа життя”, “Родинний затишок”, “Промінь надії”, “Берег надії” — 1449,37 тис. грн. Н.Степанова, начальник фінансового управління міськвиконкому

Надходження коштів ринкового збору в розрізі ринків міста Хмельницького (в порівняльних показниках) грн. Всього за січень- Всього за січеньвересень 2009 р. вересень 2010 р. СП “Кооператор” 4 380 950,28 4 681 594,50 Речовий ринок “ВВК Поділля-2” 2 260 021,95 2 230 327,38 ТОВ ТД “Бартерсервіс” 2 877 919,48 2 895 364,90 ТОВ “Ринок Сардонікс” 1 591 403,69 1 605 926,03 КП “Спецбудмеханізація” 2 017 843,97 2 051 601,47 ТОВ “Ринок Пако” 770 625,12 775 279,35 ПВКФ “Ізіда” 896 653,00 928 500,00 КОРП “Укрторгсервіс” 656 708,34 580 790,00 МКП ринок “Ранковий” 629 000,00 1 075 000,00 ПМП “Норма” 477 216,53 472 312,63 КП “Промбуд-2” 644 260,06 650 745,37 КОРП “Автотехкультсервіс” 439 574,38 437 132,69 ПП “Еверслі” 682 320,13 803 825,00 ПП ринок “Житомирський” 518 954,36 531 139,98 ТОВ “Агропроммонтажналадка” 619 184,75 666 448,44 ТОВ “Торговий дім “Тісса” 323 350,00 283 245,00 ДП “Ринок “Дубове” 197 900,00 251 800,00 ДП авторинок “Атлант-АВТО” 336 090,00 334 850,00 ПП “Кеш” 227 100,00 227 100,00 ДП ринок “Будтранс” 489 754,00 505 900,00 ТОВ ВВК “Поділля-1” 182 480,32 180 576,37 ПМП “Скіф” 240 566,00 217 500,00 ПМП “НІГВА” 185 498,98 185 337,22 п\п Дунаєвський А.І. 110 696,15 108 987,76 ПП “Дарсон” 811 218,03 905 300,00 МП “Приватна справа” 60 540,00 62 589,14 ПМП “Будівельник-2” 78 335,08 81 612,88 п/п Шпіца Р.В. 57 012,09 56 296,55 ТОВ ринок “Еверест-1” 108 971,55 116 155,80 ТОВ ТСК “Вікторія” 91 548,94 82 936,21 Автошкола спілки автомобілістів 95 500,00 98 000,00 п/п Мосюк Л.І. 35 179,20 35 181,90 КП “Цивільжитлобуд” 72 145,20 68 657,00 ТОВ “Квіткова казка” ЗО 126,50 ЗО 926,50 ПФ “Віндекс” 25 878,20 25 555,69 ТОВ “ШИП” 23 959,37 23 353,62 ПП “Альтона-сервіс” 54 920,00 52 490,00 ПФ “Мост” 27 833,50 18 850,00 ТОВ “Фортуна” ЛТД 11 540,20 12 928,70 п/п Самохвалов С.А. 51 948,60 65 731,47 п/п Стародуб Г.Д. 2 600,72 1 394,03 ТОВ “Деніокс” 1 449 900,00 1 358 700,00 ТОВ “Мівс” 171 513,00 141 878,70 ДП “Імпульс-світ” 230 776,55 251 189,85 ХФ ВАТ “Укртелеком” 65 241,45 66 567,32 п/п Торчинський М.С. 34 044,87 47 075,35 п/п Березовська Л.І. 51 440,61 55 018,03 п/п Василишин О.П. 223 104,00 243 882,00 п/п Шумило Г.П. (з березня 2009 р.) 41 603,20 46 154,60 п/п Антонюк А.М. 486 591,63 216 989,51 ТОВ “Фортуна” 23 626,40 24 776,10 п/п Михайлов О.А. (з квітня 2009 р.) 7 468,65 п/п Певнев О.В. (з вересня 2010 р.) 1 154,25 Всього фактичні надходження 26 256 424,37 26 992 499,65 Назва ринку

Темп росту(%) 106,86 98,69 100,61 100,91 101,67 100,60 103,55 88,44 98,97 101,01 99,44 117,81 102,35 107,63 87,60 127,24 99,63 100,00 103,30 98,96 90,41 99,91 98,46 111,60 103,38 104,18 98,74 106,59 90,59 102,62 100,01 95,17 102,66 98,75 97,47 95,58 67,72 112,03 126,53 53,60 93,71 82,72 108,85 102,03 138,27 106,95 109,31 110,94 104,87 102,8


“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 Новий політсезон На минулому тижні хмельницька обласна організація Партії Правозахисту, зібравши своїх представників та прихильників, презентувала передвиборчу програму, з якою йде на вибори до міської ради.

День за днем

3

На захисті підприємницького руху, кожного подолянина Партія Правозахисту презентувала передвиборчу програму

Я

к запевнив її голова Анатолій Навроцький, їх команда, за підтримки Асоціації Хмельницьких ринків, іде на вибори, аби представляти і захищати кожного городянина й жителя області, відстоюючи їх інтереси на всіх щаблях влади. Також він наголосив, що відмінність Партії Правозахисту від інших політичних сил у тому, що вона не декларує права громадян, а повсякчас їх відстоює. “Як це було протягом семи попередніх років, не словом, а ділом ми й надалі на всіх рівнях боротимемося проти порушень громадянських прав і свобод. Це наша головна мета, до здійснення якої можуть приєднатись інші політичні об’єднання, громадські організації та окремі громадяни”, — сказав лідер “правозахисників”. Голова Асоціації Хмельницьких ринків Валерій Таратасюк додав, що Партія Правозахисту — це ще й надійне плече підтримки для підприємців, а також малого та середнього бізнесу, в розвитку якого вони вбачають один із пріоритетів своєї роботи. “Оскільки в економіці обласного центру та нашого краю значний відсоток належить торгівлі, наше завдання подбати про системний поступ, зокрема інфраструктури хмельницьких ринків, забезпечити їх працівників соціальним пакетом,

сприяти вирішенню таких гострих питань, як спрощення Податкового кодексу, пенсійного забезпечення, збереження ринкового збору, кошти з якого поповнюють міський бюджет, а отже, йдуть на його розвиток”, — поділився він планами на перспективу. Не забули “правозахисники” в своїй програмі про підвищення виробничого потенціалу нашого міста. Для цього вони пропонують залучати іноземні інвестиції, зміц-

нювати існуючі та розвивати нові економічні зв’язки, реалізувати регіональну програму “Купуй хмельницьке”, яка б підтримувала місцевих виробників, а також створити міський інвестиційний фонд допомоги малому і середньому бізнесу. Значна увага в передвиборчій програмі Партії Правозахисту приділяється житлово-комунальному, транспортному господарствах, ефективному соціальному захисту, насамперед малозабезпечених

відлуння

Минулими вихідними на базі ДЮСШ №1 відбувся третій міський турнір з футболу серед дітей позашкільних навчальних закладів пам’яті Володимира Козубняка, який тривалий час очолював міське управління освіти і чимало зробив для розвитку ігрових видів спорту. ього разу за кубок змагалися дев’ять команд у трьох вікових групах. Наймолодші футболісти 2000 року народження провели свої поєдинки в спортзалі. Переможцями стали гравці ДЮФК “Поділля”. Друге і третє місця розділили вихованці ДЮСШ №1 та ДЮЦ “Іскра”. В середній віковій групі 1999 року народження перемогу святкували знову юні футболісти першої команди ДЮСШ №1, друге місце — за “Іскрою”, третє — за ще одним колективом господарів змагань. Учасники найстаршої групи, як і попередньої, демонстрували свою майстерність на синтетичному футбольному полі. Тут знову виділилися господарі майданчика. Призерами стали гості з Деражні та команда “Поділля”. Переможці та призери змагань були нагороджені кубками і дипломами міського спорткомітету, а кра-

У аварії, що сталася пізнього недільного вечора біля села Кугаївці на Чемеровеччині, загинули троє юнаків 20-22 років.

Н

щі гравці отримали “Олімпійські щоденники” від обласного відділення Національного олімпійського комітету. Організатори, фахівці й учасники турніру впевнені, що він дає змогу не лише виявляти талановитих дітей, які в майбутньому можуть поповнити ряди професійних футбольних команд, але й залучити до здорового способу життя багатьох дітей та учнівську молодь нашого міста. Віктор Флентін Фото автора

горе-водієві загрожує до десяти ро- а от під час третьої їх затримали. За ків в’язниці. словами потерпілого власника, зловмисники винесли з його гаража товарів на 50 тисяч гривень. Затримали з

краденим кабелем

Чоловік зарізав кохану

Вночі біля Шепетівки праНа Кам’янеччині 27-річний цівники ДАІ затримали два вантажні автомобілі з краденими чоловік через ревнощі зарізав колишню дівчину. На її тілі налопці йшли на дискотеку в силовими кабелями, електричрахували 11 ножових поранень. сусіднє село, коли на них на- ними пакетами та пускачами. їхав “Міцубісі Л-200”, що рухався олодик сам родом із Вінниці. в попутному напрямку. За кермом одіями автівок виявилися У Кам’янець-Подільський автівки був 38-річний чоловік, двоє юнаків 19 і 20 років. мешканець того ж району. За попе- Один із них розповів міліціоне- район приїхав працювати, де і поредніми даними, причина трагедії в рам, що всі ці матеріали належать знайомився з дівчиною. Молоді тому, що водій не врахував дорож- його батькові, який торгує електро- люди планували створити сім’ю і ньої обстановки і не обрав безпеч- обладнанням. Однак правоохорон- навіть тривалий час жили разом. ної швидкості. Нині перевіряється, ців це не переконало і вони викли- Але після кількох місяців громачи не був винуватець у стані алко- кали слідчо-оперативну групу, яка дянського шлюбу розбіглись. Оговгольного сп’яніння. Всі хлопці від встановила, що кабелі насправді тавшись від невдалих стосунків, діотриманих травм загинули на місці крадені. Молодики поцупили їх у вчина знову взялась влаштовувати пригоди. райцентрі з гаража приватного під- особисте життя, тоді як її колишній Наразі вирішується питання про приємця. За півночі вони встигли ніяк не міг змиритися з розривом. Одного дня чоловік таки навапорушення кримінальної справи, зробити дві “ходки” з награбованим,

Х

Вину хабарників доведено Апеляційний суд області підтвердив вирок Хмельницького міськрайонного суду у кримінальній справі, порушеній у березні минулого року за матеріалами Служби безпеки України стосовно чотирьох міліціонерів, які неодноразово вимагали та одержували хабарі, підробляли та використовували сфальшовані документи.

Ц

Аварія забрала життя трьох хлопців

Ольга Олександрова Фото Дмитра Свідерського

на Варті

Футбольний турнір Козубняка зібрав дев’ять команд

Кримінал

верств населення, людей з особливими потребами, медичній, культурно-освітній сферам та молодіжній політиці. Забезпечення належних умов навчання та виховання юних хмельничан, розвиток фізкультури і спорту, мистецтва і культури були і залишаються серед основних пріоритетів цієї партії, що впевнено набирає підтримку в нашім місті та краї.

В

М

ачальник відділу по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій обласного управління міліції вимагав хабарі за непроведення перевірок та вилучення комп’ютерної техніки у приватних підприємців, які спеціалізувались на продажі програмного забезпечення. Офіцер залучив до злочинної діяльності трьох своїх підлеглих. У суді доведено 13 епізодів вимагання та отримання хабарів від підприємців області з травня 2007 до березня 2009 року. Вимагачів засуджено до позбавлення волі терміном на п’ять років з позбавленням права обіймати посади в органах МВС України терміном на два роки з конфіскацією особистого майна в дохід держави. Прес-центр СБУ

жився на примирення. З букетом троянд він не застав обраницю ні вдома, ні на роботі. Колеги пояснили, що дівчину кілька хвилин тому на машині забрав кавалер. Не пам’ятаючи себе від злості та образи, молодик забіг додому, взяв ніж і подався до будинку колишньої. Залізши через вікно в кімнату жінки, напав на неї. Мати поспішила на крики доньки, але вже нічим не змогла зарадити бідолашній. Від отриманих ножових поранень вона померла на місці трагедії. Намагаючись уникнути правосуддя, ревнивець пішки дістався села, де мешкала його сестра. Тут він мав переховуватися, поки все не вляжеться. Наразі вбивця затриманий і перебуває під вартою. За інформацією центру зв’язків з громадськістю УМВС України в Хмельницькій області, підготувала Ольга Цимбалюк

колонка редактора

Країна Шоуманія апитаєте: де є країна з такою З дивною назвою? А нинішня Україна вам її не нагадує? Як на

мене, саме наша рідна держава нині все більше підходить під цю назву, бо в ній, ну, дуже вже успішно впроваджується у суспільну свідомість цинічне гасло всіх авторитарних режимів: видовищ і хліба! З хлібом у нас, якщо аналізувати можливості рядових громадян щодо їх мінімальних споживацьких запитів, не дуже виходить. Звичайно ж, вони не голодують, а от про хліб з маслом, не кажучи про ікру, їм доводиться лише мріяти. Зате видовищ у нас вистачає з надлишком. До чого тут держава, якщо всі ці численні шоу-програми, що заполонили наші телеканали, продукуються недержавними телекомпаніями? Але це вже як сказати, бо добре відомо, кому нині належать найрейтинговіші телеканали, серед власників випадкових людей немає. Чого тут тільки варта телеіндустрія каналу “Інтер”, яка знаходиться під безпосереднім впливом нинішнього голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського. Тож не дивно, що саме ці інтерівські телеканали разом з “Новим”, СТБ та рядом інших нині стали своєрідними провідниками цієї ідеології шоуманії. І що тут дивного? — запитає мене недовірливий скептик, оперуючи тим, що мало не всі шоу-проекти на нашому телебаченні калькують західний або російський телепродукт. А ви придивіться уважніше до всього, що нині вони пропонують нам усім, насамперед нашій молоді, на які життєві ідеали, стандарти її націлюють і, можливо, погодитеся зі мною. Додам, що я ніколи себе пуританом не вважав і нормально ставлюся до подібних пісенних, танцювальних та інших телешоу. Але ж, даруйте, нині з екранів телевізії, щоправда, і більшість загальноукраїнської преси тут також не відстає, нам пропонується життя у якомусь віртуальному світі, який нічого спільного не має з реаліями буднів пересічного українця. І в цьому прополіскуванні наших мізків, скажімо, очевидне насадження українсько-російської двомовності є чи не найменшим злом, яке розмиває нашу національну ідентичність. Ми з вами, здається, стали вже об’єктами сучаснішої, ніж у комуністичні часи, методології маніпуляцій суспільною свідомістю, метою якої є зниження культурного рівня народу. Нагадаю, що теоретиком і практиком такої ідеології у свій час виступив один із соратників Лєніна Михайло Бухарін, ідеї якого досить успішно зреалізував Сталін та пізніші комуністичні вожді в СРСР, виховавши такого собі “гомо совєтікуса” (людину радянську). Нині, видно, хтось дуже підступно вирішив зреалізувати в Україні на подібній ідеологічній заквасці людину, залежну від усіляких віртуальних суспільних і світоглядних космополітичних ідеалів. Зізнатися, цей наступ на суспільну свідомість та мораль здійснюється за всіма законами психотропних технологій. Чи не надто драматизую тут ситуацію? Якби у нас подібна шоуманія компенсувалася на телебаченні, в пресі повноцінним інформаційним продуктом культурологічного, освітнього, виховного, науковопізнавального змісту, то можна було б говорити хоч про якийсь паритет у впливі цих технологій на суспільство. А додайте сюди широкомасштабне політшоу, яким, зокрема, стало висвітлення нинішніх місцевих виборів, коли чорне раптом стає білим, коли розмиваються будь-які поняття про мораль, і ви, кажу про моїх опонентів, думаю, погодитеся, що у цій темі є предмет для дискусії. Ну, а поки що танцюють всі, співають усі, бо що нам залишається робити у країні Шоуманії, на яку, не дай Господь, може перетворитися насправді Україна?.. Богдан Теленько


Перехрестя

4

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 Новий політсезон

відлуння

Євген Корнійчук:

Вшанували героїв УПА, У

побачили... пікет комуністів

день Святої Покрови Хмельницьке обласне Товариство політичних в’язнів, репресованих та члени їх сімей разом з представниками патріотичної громадськості міста відзначили 68-річчя від створення Української Повстанської Армії. Ініціатори акції пройшли Проскурівською з державними прапорами і провели мітинг біля Ангела Скорботи, який, як відомо, встановлено жертвам комуністичних репресій. До присутніх на мітингу промовляли голова обласного Товариства політичних в’язнів та репресованих та голова Братства ветеранів ОУН-УПА Зіновій Комарницький, його заступник Сергій Албул, інші учасники національно-визвольних змагань. Зі святом УПА привітав хмельничан народний депутат України Лев Бірюк. Щоправда, не обійшлося і в нашому місті без спроби з боку прокомуністичних організацій зірвати цю державницьку акцію. Як правило, хмельницькі комуністи завжди старалися не надто показуватись у такі дні біля Ангела Скорботи, що є заразом і нагадуванням про злочини комуністичної системи й про жахливий факт їх злодіянь на Поділлі під час сталінських репресій, виявлений на місці нинішнього центрального універмагу, де була катівня НКВС. Та нині вони навіть заявили свій мітинг біля Ангела Скорботи на цю ж годину, що і Товариство політв’язнів та Братство ветеранів ОУН-УПА. Та так, що довелося оскаржувати міській владі їх “ініціативу” в суді, де їм відмовили через те, що вони пізніше Як мовиться, Бог суддя цим людям, а учасники мітингу завнесли свою заявку. Словом, провокація не вдалась, але їх вершили свою акцію молитвою... пікет з образливими гаслами про ОУН-УПА під час мітингу Наш кор. біля колишнього приміщення НКВС в нашому місті стояв. На фото: під час мітингу біля Ангела Скорботи

життя партійне

В’ячеслав Кириленко відвідав хмельницький форум партії “За Україну!”

У Хмельницькому відбувся всеобласний форум кандидатів у депутати до місцевих та обласної рад від партії “За Україну!” за участю лідера партії В’ячеслава Кириленка.

Я

к відомо, виборчий список до Хмельницької облради очолив голова обласної організації партії “За Україну!”, колишній голова обласної державної адміністрації Олександр Буханевич. До списку також увійшли не менш відомі та значущі на Хмельниччині особистості — Архієпископ Хмельницький і Кам’янецьПодільський, керуючий Хмельницькою єпархією владика Антоній (Владислав Махота), генеральний директор ТОВ “Навчальноконсультаційний центр “Професіонал”, голова Хмельницького територіального відділення ВПГО “Спілка аудиторів України” Світлана Драч, координатор громадського руху “За Україну!” в Хмельницькій області Андрій Дзера, один із лідерів відомої на Хмельниччині громадської організації “Комітет моніторингу діяльності органів виконавчої влади та

місцевого самоврядування” Ігор Косовський. В’ячеслав Кириленко закликав протистояти сваволі влади, адже основне завдання партії — служити людям і відстоювати їхні права та інтереси. “Будь-яка рада — міська, сільська, районна чи об-

Це — наші проблеми Вже з цього тижня хліб хмельницького хлібокомбінату може подорожчати на 40%. Про це на пресконференції повідомив голова правління ТОВ “Стіомі-Холдінг” Михайло Стадник.

Я

к розповів Михайло Васильович, нині становище “Стіомі-Холдінгу” — однієї з найбільших хлібопекарських компаній Хмельниччини дійшло критичної межі. Збитковість підприємства на день становить сто тисяч гривень, у місяць же ця цифра сягає трьох мільйонів. Це зумовило подорожчання газу, електроенергії та всіх інгредієнтів, які вкладаються у хліб (сіль, маргарин, дріжджі та інше), а головне — неврожай продовольчого зерна. Його в Україні було зібрано п’ять мільйонів тонн, тоді як для продовольчої безпеки має бути не менше семи. До всього, 80% стіомівського виробництва займає соціальний вид хліба, якого підприємство випікає також найбільше в регіоні. Щоб утримувати ціну на нього, держава виділяє пільгове борошно, яке вдвічі дешевше ринкового — по дві грив-

ласна — може сказати “ні!” будь-якому чиновнику. Може сказати “ні!” зазіханням на землю, зазіханню на бюджетні кошти, “ні!” придушенню малого бізнесу” — сказав лідер партії “За Україну!” — У нас завдання — служити громаді. Ми не налаштовані на те, щоби всі ради по всій

Україні після цих виборів перетворилися на безсловесні придатки до місцевих адміністрацій. Тому що це тоді не місцеве самоврядування і такі вибори не потрібні взагалі”. Голова обласної організації партії Олександр Буханевич представив кандидатів у депутати до обласної ради та кандидатів до районних рад Хмельничини. “У виборчих списках немає жодної випадкової людини. Всі кандидати, в першу чергу, — свідомі, демократичні і патріотичні. Я не маю жодного сумніву в тому, що саме вони йтимуть до кінця і боротимуться за Україну. Я радий, що разом з нами є справжні професіонали та духовенство. Люди, які власною працею та розумом змогли досягнути певних висот”, — зазначив голова організації обласної партії. Прес-служба обласної організації політичної партії “За Україну!”

Чи стане стіомівський хліб дорожчим?

ні за кілограм. Зі слів пана Стадника, його вже отримали кілька хлібопекарських підприємств області, які при цьому не знехтували можливістю збільшити ціну на свою продукцію від 0,50 до 2,00 гривень. Хмельницький хлібокомбінат також намагався поповнити засіки борошном із державного резерву, але поки що безрезультатно. “Моніторинг показує, що ми продаємо подолянам найдешевший хліб і завдяки нашій компанії його середня вартість в області також одна з найнижчих в Україні. Досі нам вдавалося стримувати ціну за рахунок власних ресурсів, але якщо нічого не зміниться, то вже в найближчі дні наша продукція подорожчає на 40%, — заявив Михайло Стадник. — Керівництво області досі на наші неодноразові прохання ніяк не реагувало. Навіть після отримання на ім’я голови ОДА листа від віце-прем’єр-міністра Віктора Слаути, який просить допомогти підприємству та виділити дешеве борошно,

нічого не змінилось. А на місяць нам потрібно дві тисячі тонн борошна, пшеницю для якого закуповуємо на півдні по 1650 гривень за тонну”. Таке небажання обласної влади йти на співпрацю, переконаний голова правління “Стіомі-Холдінг”, ніщо інше, як намагання знищити його дітище. Пролити світло на цю ситуацію та взагалі поговорити про цінову політику на продовольчому ринку області вже наступного дня взявся заступник губернатора з питань агропромислового комплексу Володимир Галищук. Зібравши журналістів, він заявив, що зранку зустрічався з Михайлом Стадником та домовився з ним про підписання договору на виділення 1300 тонн пшеничного і 300 тонн житнього пільгового борошна. “Пан Стадник був у мене тричі і стільки ж разів, через власні претензії, відмовлявся від борошна. Наразі з аграрним фондом уклали угоди дев’ять підприємств, але поки що лише одне з них

— “Проскурів хліб” отримало борошно з резерву. Обласний місячний ліміт, згідно з рішенням Міністерства аграрної політики, складає 1040 тонн пшеничного і 300 тонн житнього борошна, але в разі потреби ця цифра може збільшуватися”, — заявив посадовець. І все б нічого, якби раптово до конференц-залу не завітав сам Михайло Стадник. Його чемно попросили вийти, що він і зробив, але перед тим запевнив присутніх, що запаси аграрного фонду вичерпані й далі обіцянок справа не піде. На що заступник губернатора знайшов нові пояснення. “Стіомі-Холдінг” має боргові зобов’язання перед аграрним фондом і, щоб отримати пільгову продукцію, компанія мусить погасити борг — до чотирьох мільйонів гривень. На них раніше підприємству було виділено зерно під заставу”, — сказав він, на завершення додавши, що вся ця ситуація напередодні виборів має ще й політичний підтекст. Ольга Цимбалюк

“Україну треба зробити привабливою для іноземних інвестицій...” Минулої середи на Хмельниччину завітав лідер Української соціал-демократичної партії Євген Корнійчук (на фото). В рамках робочого візиту він побував на виробничому швейному об’єднанні “Хмельницьклегпром”, де під час зустрічі з працівниками підприємства поділився найближчими планами своєї партії. Нагадаємо, що УСДП має дуже цікаву політичну історію в сучасній Україні, як загалом соціалдемократичний рух. На останніх парламентських виборах її кандидати увійшли до складу фракції БЮТ.

З

а переконанням лідера УСДП, нині влада має якомога швидше провести економічні реформи, щоб Україна стала більш привабливою для вітчизняних та іноземних інвесторів. Запорукою успіху в залученні інвестицій політик вважає економічні реформи, які мають спростити дозвільну та податкову системи і поліпшити інвестиційний клімат в Україні. “Хмельницький — гарне місто, але тут практично відсутня промисловість, яка дала б йому змогу розвиватися. Проблематика регіону мені добре відома, оскільки я родом з сусідньої Вінниччини. Нині є питання, які потребують нагального вирішення. Це проблеми, пов’язані з безробіттям, екологією та ситуацією в сільському господарстві, — каже лідер УСДП. — Нині від Української соціал-демократичної партії вісім депутатів входять до складу Верховної Ради. Зараз нам потрібно, аби і в місцевих радах були наші представники, які на місцях працювали б над цими проблемами. Наразі ми працюємо над законами, які стосуються завершення земельної реформи, наполягаємо, аби наша земля не продавалася іноземцям, щоб українці могли працювати на цій землі, вирощувати продукцію і вигідно її збувати”, — наголосив Євген Корнійчук. А ще він закликав працівників швейного підприємства підтримати на виборах 31 жовтня кандидата на посаду хмельницького міського голови від Української соціалдемократичної партії Миколу Приступу. “Микола Іванович своїми добрими справами на посту міського голови вже довів, що він гідний знову зайняти місце міського очільника”, — наголосив лідер УСДП. За словами ж кандидата на пост голови Миколи Приступи, який також завітав на підприємство, він робитиме все на благо рідного міста та його мешканців. “На посаді Хмельницького міського голови планую продовжити розпочаті мною справи. Зокрема, планується добудова Чернелівського водогону, побудова ще одного мосту через залізничні колії, які розділяють наше місто навпіл, що значно розвантажить транспортний рух, також продовжуватиметься робота з облаштування дорожнього покриття та розширення вулиць”, — наголосив Микола Приступа. Опісля для гостей генеральний директор ВШО “Хмельницьклегпром” Володимир Кулаков провів екскурсію підприємством. Ганна Пасічник Фото Дмитра Свідерського

точка зору

Чому правда історії не об’єднує всіх?

У сталінському “Короткому курсі історії ВКП (б)” події 1930-1931 років зображуються так, ніби українські селяни тільки те й робили, що виганяли куркулів, забирали в них худобу й реманент, просили радянську владу заарештувати їх та заслати до Сибіру. Насправді все було з точністю до навпаки.

початку губернські урядовці надсилали план розкуркуленС ня окружній владі, тоді округи визначали перед сільрадами кількість жертв у певній пропорції до загального числа місце-

вих жителів і вже сільські ради готували списки з конкретними прізвищами. Після того розпочиналися облави на людей. До облав залучались активісти, керівники місцевих рад, усе це відповідно до заздалегідь розроблених планів. Наприклад, велике село, що мало понад тисячу господарств, ділили на 11 дільниць, кожна з яких мала свій штаб і бригаду місцевих комуністів. Зверніть увагу: списки жертв готували не лише чекісти, місцеві парткоми, комсомольські осередки, комнезами, але й сільради і виконавцями були місцеві їх активісти, зокрема депутати. Багато з цих активістів буквально по трупах своїх односельчан вишкрябалися на керівні посади, прокладаючи шлях до вершин влади і ситого життя своїм нащадкам. І сьогодні ці нащадки і нащадки нащадків роблять все для того, щоб стерти пам’ять про Голодомор, репресії і лише тому, щоб люди не знали правди про них. А ті, хто вижив, поповнювали лави робітників і селян, тож не тільки їм, а й їхнім дітям довгий час була закрита дорога в пристойне життя. Вдумайтеся, чому свідки Голодомору й репресій поіменно називають тих, хто загинув, а про виконавців — жодного прізвища? Можливо, є ще кого боятися. До цього часу між нащадками тих, хто був організатором Голодомору й репресій, і нащадками жертв зберігається протистояння — така собі спадковість поколінь. У чому я особисто бачу це протистояння? Воно виражається в неоднозначній оцінці трагедії Голодомору, комуністичних репресій, в оцінці діяльності УПА, не кажучи вже про пільги і пенсії депутатів і держслужбовців високого рангу порівняно з пільгами і пенсіями простих трудівників. А ким недавно споруджені пам’ятники катові народу Сталіну — нащадками жертв Голодомору чи внуками його організаторів? Як бачимо, ті давні страшні події ще мають відголос у сьогоденні. Євген КОЛОМІЄЦЬ, м. Деражня


Суспільство

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 гість “проскурова”

Ч

есність, прямота, відвертість — основа його успіху. Він ніколи не бере на себе більше, ніж зможе виконати. Адже він усвідомлює, що несе відповідальність за свої слова і вчинки, за людей, які працюють разом із ним. Саме тому, що не все зробив із обіцяного своїм виборцям 2002 року і відчуваючи у собі сили завершити розпочате та взятися за нові проекти, які покращать життя мешканців обласного центру, Микола Приступа знову бореться за крісло Хмельницького міського голови. — Миколо Івановичу, ви вже понад три роки поспіль працюєте заступником голови Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. Чому вирішили повернутися? — Насамперед тому, що я хмельничанин. Тут мій дім, тут мешкає моя родина: дружина та донька. Я народився на Хмельниччині і вважаю, що цей край, це місто, люди, які тут мешкають, гідні кращого життя. Я відчуваю у собі сили зробити його таким. Справді, уже три роки я працюю в Києві, але щотижня повертаюсь у рідне місто, до своєї родини, до друзів і знайомих. Недарма кажуть, що як би не було добре десь, вдома завжди краще, адже тут і рідні стіни, і сама земля допомагають, дають сили, енергію та наснагу. — Два роки тому Хмельницьким ширилися чутки, що Микола Приступа, поїхавши до столиці, забув рідне місто, родину, одружився вдруге і навіть має нащадка у новому шлюбі. — З усього правда лише те, що я поїхав до столиці. Але повірте, лише тому, що мені чомусь не знайшлося місця у рідному місті. Все решта — суцільна нісенітниця. Основою особистих досягнень я

5

“Не кидатися на барикади, а займатися конкретною справою” — така позиція Миколи Приступи

вважаю любов до сім’ї. Саме вона є головним джерелом натхнення. Звичайно, робота забирає чимало часу. Але як тільки з’являється вільна хвилина, я присвячую її своїй родині. Всі рішення обговорюються і приймаються спільно. Вміння прислухатися до думки кожного — важлива риса, яка властива лише дружній родині. — Чи не відмовляли вас рідні від рішення знову боротися за посаду Хмельницького міського голови? — Моя родина, за що я їй дуже вдячний, завжди і в усьому мене підтримувала. І коли я у 2002 році переміг на виборах, а потім днями й ночами пропадав на роботі, вирішуючи проблеми міста. І коли 2006-го мене брутально викинули з виборчих перегонів — дружина та донька завжди були поруч. І нинішнє моє рішення вони також прийняли і підтримали мене. Мама, дай, Боже, їй ще багато років життя, — вона найбільше переживає. От вона відмовляла. Проте, знаючи, що з

реклама

обраного шляху я не зійду на манівці, все ж благословила. — Нині можна почути від чиновників, що в органів місцевого самоврядування часто зв’язані руки недосконалим законодавством. І саме тому чимало проблемних питань міст і сіл вони вирішити не можуть. Як ви оцінюєте нинішнє законодавство з позиції ставлення до місцевого самоврядування? — Закон про місцеве самоврядування — це така собі “Мала Конституція”. І на рівні міст, сіл та селищ, на мою думку, закон спрацьовує позитивно, за винятком деяких бюджетних стосунків між територіальною громадою та центром. Однозначно, перевага має бути на боці місцевих громад. Тобто ті податки і збори, які акумулюються в місті, максимально мають залишатись у місцевій казні, а не спрямовуватися в центр і лише потім, після перерозподілу, повертатися назад у міський бюджет. На моє переконання, співвідношення коштів, які потрапляють одразу у державну казну і залишаються на місцях, має бути не 60 на 40, а 30 на 70. Тобто 70 відсотків усіх надходжень має залишатися у міському бюджеті і лише 30 спрямовуватись у центр. До того ж, вважаю, кадрові призначення керівників силових структур мають відбуватися обов’язково за погодженням із депутатами міської ради. Адже питання безпеки городян, їх захищеності — це справа спільна і для силовиків, і для органів місцевого самоврядування. Щодо виборів, то, на мою думку, на місцях треба переходити повністю до мажоритарної системи. Колір партій у вирішенні проблем каналізації, заторів на дорогах, буЛіцензія НБУ №123 від 19.11.2001 року

дівництва нових мікрорайонів та об’єктів соціальної сфери лише заважає. У міській раді мають бути люди, які вміють і знають, як вирішувати буденні проблеми городян, а не красиво виголошувати політичні лозунги. До того ж у закон має повернутися норма, яка дозволяла б самовисунення кандидатів на посаду міського голови чи депутатом міської ради. Адже люди, які можуть прислужитися громаді, не повинні, на мою думку, бути обов’язково членами якоїсь із партій. Популізм у міській раді недоречний. Тут має бути лише конкретна робота на користь людей. — Миколо Івановичу, якими справами, зробленими за часів вашого керівництва містом, ви пишаєтеся? Що хотіли би продовжити? — Одна із основних проблем Хмельницького — транспортна. В місті за останні десятиліття значно зросла кількість автомобілів. До того ж на хмельницькі ринки, які добре знані в Україні й за кордоном, щоденно приїздять тисячі людей. А дороги, транспортні розв’язки Хмельницького не розраховані на таку кількість автомобілів. За часів мого керівництва містом я разом зі своєю командою прийняв рішення про будівництво шляхопроводу через залізницю. Цей проект тоді неодноразово критикували. Але попри критику міст таки збудували і заторів у Хмельницькому поменшало. Цю роботу необхідно продовжувати неодмінно. До того ж, на моє глибоке переконання, земля практично в центрі міста, котра нині належить Міністерству оборони України, повинна перейти у власність громади Хмельницького. А військовий госпіталь перетво-

ритися в ще один міський заклад охорони здоров’я. Коли я йшов на вибори 2002 року, обіцяв, що комунальний електротранспорт буде доступний усім мешканцям Хмельницького. За час мого головування вдалося, зокрема, продовжити тролейбусний маршрут до автовокзалу №1. І взагалі тоді планувалося, що тролейбус курсуватиме до Лезневого. Це зобов’язання, я сподіваюся, вдасться виконати, якщо хмельничани довірять мені знову очолити міську громаду. Разом з тим у Хмельницькому необхідно оновлювати тролейбусний парк. Аналогічна ситуація і з парком машин станції швидкої допомоги. Нині швидка доїжджає на виклики із суттєвим запізненням. Це 15 хвилин, а подекуди і півгодини. Такий стан речей неприпустимий. Адже від оперативності надання невідкладної допомоги залежать людські життя. Питання енергозбереження — ще одна проблема міста Хмельницького. Саме тому свого часу мною розпочато встановлення енергоакумулюючого обладнання. За три з половиною роки, які я працював міським головою, нам вдалося запустити сім когенераційних установок. За чотири роки керівництва містом нинішнього міського голови нова команда спромоглася придбати лише одну таку установку. Напрацювань, які би покращили якість життя хмельничан, у команди, з якою я йду на вибори, є чимало. Сподіваюся, нам вдасться втілити їх у життя. Мені не соромно за жоден із проектів, які були реалізовані в минулому. Вірю, що багато хороших справ, які прислужаться городянам, у мене та моєї команди ще попереду. Г.ВАЛЕНТИНОВА

Візити

ХНУ приймав високоповажних гостей С

туденти Хмельницького національного університету 14 жовтня мали можливість у черговий раз поспілкуватися з представником країн-членів Європейського Союзу, а саме з тимчасовим повіреним у справах Чеської Республіки в Україні Вітєзславом Півонькою (на фото). Він прибув до Хмельницького національного університету, щоб ознайомити студентів факультету міжнародних відносин з євроінтеграційними процесами, які відбувалися в Чехії, і подібними процесами, які зараз відбуваються в Україні. Присутнім було особливо приємно почути про те, що у Чехії українська громада є другою за чисельністю й українці користуються повагою серед чехів. Також пан Півонька розповів про можливості навчання для українських студентів у країнах Вишиградської четвірки.

інформує дпа Сьогодні у суспільстві чимало говорять про шкідливий вплив алкогольної і тютюнової продукції на здоров’я нації, зокрема, підростаючого покоління. Водночас продукція ця продовжує у нас вироблятися, продаватися і, відповідно, споживатися. Втім, залишивши медичні та етичні аспекти цього питання на совісті курців та любителів спиртного, розгляньмо ще один важливий його аспект — надходження до бюджету, які відбуваються завдяки товарному обігу тютюну і спирту. А надходження ці, до речі, є досить суттєвими і забезпечують їх відповідні фахівці — працівники регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України.

З

авдяки їх роботі протягом січня-серпня цього року надходження платежів до місцевого бюджету від плати за ліцензії на виробництво, оптової та роздрібної торгівлі спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами склали 9 мільйонів 231 тисячу

Алкоголь і бюджет гривень, що на 131 тисячу або на 1,44% більше від очікуваного. Разом з тим, за словами начальника зазначеного управління Михайла Тіванова, фактичні надходження за цими платежами порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшено на 4,2 відсотка. До державного бюджету управління спрямовує також чималі суми грошей. “Очікуємо, що цього року надходження до держбюджету складуть понад 2,5 мільйона гривень, що загалом відповідає рівню надходжень минулого року”, — зазначає Михайло Михайлович. Відзначимо, що цього року податкове відомство держави посилило контроль за обігом спиртного. Особлива увага — тіньовим оборудкам у цій сфері. Фахівці управління проводять контрольно-перевірочні заходи з метою виявлення порушень у цій сфері. У результаті за вісім місяців цього року в області виявлено 181 порушення, серед яких найбільш розповсюдженими є реалізація і зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору або з підробленими марками акцизного збору, торгівля ними без ліцензії, пору-

шення цінової дисципліни тощо. Цього року від застосованих штрафних санкцій до порушників податкового законодавства вже надійшло 468,1 тисячі гривень, що на 11,3 тисячі гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року. А ще з метою належного контролю за виробництвом та обігом спирту й алкогольних напоїв управління проводить раптові перевірки на акцизних складах підприємстввиробників спирту та лікерогорілчаних виробів. У середньому таких перевірок буває від 10 до 20 на місяць. Податківці також контролюють витрати енергоносіїв на таких підприємствах, затрачені на виробництво одиниці виготовленої продукції, аби перешкодити появі додаткової “лівої” продукції. Нагадаємо принагідно, що найбільшими виробниками спирту та алкогольної продукції в області є Довжоцький, Маниковецький та Ганнопільський спиртові заводи, а також ДП ЗАТ “Оболонь” “Красилівське”, яке здійснює виробництво слабоалкогольних напоїв. Прес-служба ДПА у Хмельницькій області

В

ідвідав нещодавно ХНУ в рамках робочого візиту і надзвичайний та повноважний посол Фінляндії в Україні Крістер Міккелссон. Він прочитав студентам лекцію на тему: “Україна, Фінляндія та Європейський Союз”. Доповідь посла стосувалася євроінтеграційних процесів в Україні та досвіду Фінляндії у цій сфері. Після завершення жвавого діалогу Крістер Міккелссон презентував студентам книгу “Історія Фінляндії”, видану українською мовою, а також подарував усім присутнім цікаві буклети під назвою “Це — Фінляндія”. У Хмельницькому національному університеті Крістер Міккелссон був вперше, але його захопила дружня атмосфера та щира зацікавленість студентів проблемами інтеграції України в ЄС. У ході візиту надзвичайний та повноважний посол зустрівся з проректором з науковопедагогічної роботи та міжнародних зв’язків, професором Миколою Йохною і деканом факультету міжнародних відносин, доцентом Віталієм Третьком. Сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю. Людмила Коваль, Аліна Ромко


Òåëåòèæäåíü

6 Понеділок, 25.10 Перший національний

06.00 “Доброго ранку, Україно!” 06.01 Ранкова молитва. 06.05 Новини. 06.20 Вертикаль влади. 06.30 Новини. 06.35 Вертикаль влади. 06.50 Православний календар. 07.00 Новини. 07.15 Ера бiзнесу. 07.30 Новини. 07.50 М/ф. 08.00 Новини. 08.15 Огляд преси. 08.20 Нерухомiсть з I.Кiлко. 08.30 М/ф. 08.40 Кориснi поради. 09.00 Пiдсумки тижня. 09.45 Погода. 10.00 “Легко бути жiнкою”. 11.05 Д/ф “Яванський сад”. 12.00 Новини. 12.05 Дiловий свiт. 12.15 Точка зору. 12.55 Д/ф “Я за все вдячний долi. Народний артист України О.Богданович”. 13.45 Х/ф “Два бiйцi”. 15.00 Новини. 15.15 Euronews. 15.25 Дiловий свiт. Агросектор. 15.30 Погода. 15.35 Ревiзор. 16.00 “Нащадки”. 17.00 Шеф-кухар країни. 18.00 Вiкно до Америки. 18.20 Новини. 18.45 Дiловий свiт. 19.00 Про головне. 19.40 Чоловiчий клуб. 21.00 Пiдсумки дня. 21.25 Слово регiонам. 21.35 Дiловий свiт. 21.45 Свiт спорту. 21.55 Футбольний код. 22.55 Трiйка, Кено. 23.00 Пiдсумки. 23.15 Вертикаль влади. 23.30 Пiдсумки. 23.35 Вертикаль влади. 00.00 Пiдсумки. 00.15 Вiд першої особи. 00.45 Д/ф. 01.20 Пiдсумки дня. 01.50 ТелеАкадемiя. 02.50 Дурейтер.

вівторок, 26.10 Перший національний

12.00 Тиждень Хмельниччини 12.30 Фонд ТРК У колi домашнiх турбот 12.40 Клуб Суперкниги 13.00,16.00 Новини 13.10 Метроном 14.20 На життєвих перехрестях 15.00 Красо України, Подолля! на 15.20 Фонд ТРК 16.10 Веселковий дивосвiт 17.10 Музичнi вiтання 18.30,22.30 Подiльська панорама 18.50,22.50 Спорт 19.00 Рiдна мова 19.20 Вiд усiєї душi Тонiс 21.00 Вибори-2010 ТЕТ 05.50 Диваки. 23.05 Мiсто 07.30 “Дім-2”. 06.30 Переможний голос вiрую- 23.20 Д/ф Артистратиг Михаїл08.30 М/ф. чого. покровитель Києва 09.00 Телемагазин. 07.00,18.40,20.50,23.40 24 годиК1 10.00 Х/ф “Ванiль i шоколад”. ни Бiзнес. 12.00 “Звана вечеря”. 07.35 М/ф. 07.00 “Скептик”. 13.00 “Давай одружимося”. 08.00,10.45,15.50,02.15 Твiй хiт. 07.40 “Там, де нас нема”. ICTV 14.00 М/с “Гидке каченя” 08.45 Жива енциклопедiя. 08.00 “Емотонiк”. 14.30 М/с “Фiкс i Фоксi” 09.10 Життя серед життя. 08.15 “Прихована реальнiсть”. 05.45 Служба розшуку дiтей. 15.00 М/с “В гостях у Глорiї” 11.00 Т/с “Чемпiон”. 09.20 “Код доступу”. 06.05 Дiловi факти. 15.30 М/ф. 12.15 Погляд у майбутнє. 10.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 06.10 300 сек/год. 16.00 Т/с “Вiсiм простих правил” 16.30,04.50 Сильнi свiту цього. 11.00 Т/с “Зоряний крейсер “Га06.20 Свiтанок. 16.30 Т/с “Таємне життя амери- 16.45 Вода — лiнiя життя. лактика”. 07.30 Дiловi факти. канського пiдлiтка”. 17.30 Т/с “Чемпiон” 11.50 Т/с “Людина-невидимка”. 07.40 Факти тижня. 17.30 Т/с “Iграшки”. 18.30,20.30,23.30,05.30 “24 го- 12.50 Х/ф “Барон зброї”. 09.25 Море по колiно. дини”. 15.30 “Там, де нас нема”. 09.55 Люди, конi, кролики i... 18.00 Т/с “Унiвер”. 19.00 Т/с “Iграшки”. 18.45,20.00,23.45 “Життя”. 16.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. домашнi ролики. 19.30 “Дім-2”. 19.00 Т/с “Мiй кордон” 18.00 Т/с “Зоряний крейсер “Га10.15 Т/с “Солдати-14”. 21.00 Х/ф “Зустрiч перед розлу- лактика”. 11.15 Т/с “Вулицi розбитих 20.30 Т/с “Унiвер”. 21.30 Т/с “Барвиха”. кою”. 18.50 Т/с “Людина-невидимка”. лiхтарiв”. 22.30 “Давай спробуємо!” 22.50 Журфiкс. 19.50 Т/с “Вiдблиски”. 12.45 Факти. День. 23.30 Т/с “Школа” 00.00 Таємницi долi. 21.15 “Прихована реальнiсть”. 12.55 Спорт. 00.00 “Дім-2”. Спецвипуск. 02.40 Правда окопiв. 22.00 Т/с “Медiум”. 13.00 Анекдоти по-українськи. 00.30 7 VJ. 23.00 Т/с “Псi-фактор”. 13.20 Х/ф “Пастка”. “Поділля-центр” 00.00 “Секретнi iсторiї”. 15.45 Х/ф “Бiй з тiнню-2. Ре- 00.45 Сiм новин. 6.00 Д/ф Орнаментальне мисте- 01.20 Т/с “Псi-фактор”. 01.00 Сьоме небо. ванш”. цтво Буковини 01.30 7 VJ. 02.00 Т/с “Життя пiсля смертi”. 18.45 Факти. Вечiр. 6.30,16.45,19.45 Малявочки 01.45 Сiм новин. 19.15 Спорт. 6.45,09.55,18.55 Анонс 02.00 Сьоме небо. 19.20 Надзвичайнi новини. ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНИЙ КАБІНЕТ 6.50 Фонд ТРК. Гарний настрiй 19.50 Т/с “Морськi дияволи. ТРК “Україна” онсультації та лікування де7.10 Служба порятунку Долi”. пресій, невротичних та стре06.00 Срiбний апельсин. 7.30 Свою Україну любiть! 21.50 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 07.00 Т/с “Єфросинiя” 8.00,17.00,20.30 Новини Пульс. сових станів, алкогольної залеж23.00 Свобода слова. ності та ін. Можлива анонімність. 08.00 Т/с “Слiд”. 8.30,16.25 Щира розмова 01.05 Надзвичайнi новини. Пн.-Пт. з 16.00 до 18.00; Сб з 10.00 09.50 Т/с “Звiробiй-2” 8.50 На щастя, на долю... 01.50 300 сек/год. 10.50 Т/с “Маруся” 9.00,13.30,15.30,20.00 Актуальна до 12.00; Нд., з/п — за домовленістю. 01.55 Провокатор. Вул. Подільська, 54, поліклініка №1, 11.50 Т/с “Звiробiй-2” тема СТБ 12.50 “Хай говорять. Рiдня 9.30,14.00 Козацькому роду нема каб. 50 (2-й поверх). 066-700-80-16, мимоволi”. переводу 06.15 “Бiзнес +”. 0382-70-55-60, 13.50 Т/с “Слiд”. 9.50,14.50,19.40 З перших уст 06.20 Д/ф. цілодобово 15.35 Щиросердне зiзнання. 10.00 Україна: час мiсцевий. 07.30 Т/с “Комiсар Рекс”.

10.05 Iнфо-шок. 11.20 Iнтуїцiя. 06.10 Т/с “Янгол-охоронець”. 12.40 Т/с “Татусевi доньки”. 06.55 Снiданок з “1+1”. 13.55 М/с “Полiцейська 07.00 “ТСН”. академiя” 07.10 Снiданок з “1+1”. 14.30 М/с “Зорянi Вiйни: Вiйни 09.25 “Смакуємо”. Клонiв”. 10.10 “Шiсть кадрiв”. 14.50 Teen Time. 10.20 “Велике перевтiлення”. 14.55 Т/с “Друзi”. 11.15 Х/ф “Уроки виживання”. 15.50 Teen Time. 13.00 Т/с “Була любов”. 15.55 Т/с “Вiдчайдушнi домогос13.55 Бойовик “Фантастична подарки”. четвiрка”. 16.45 Т/с “Воронiни”. 16.00 “Справжнi лiкарi-2”. 17.50 Т/с “Щасливi разом”. 17.00 “ТСН”. 19.00 Репортер. 17.25 Т/с “Доктор Тирса”. 19.35 Т/с “Татусевi доньки”. 19.25 “Погода”. 21.00 Т/с “Воронiни”. 19.30 “ТСН”. 22.05 Новий погляд. 20.10 “Зiрка+зiрка”. 23.05 Т/с “Вiдчайдушнi домогос22.50 Т/с “Маргоша-3”. подарки”. 23.55 “ТСН”. 00.00 Репортер. 00.10 Х/ф “Помста немовлятi”. 00.30 Служба розшуку дiтей. 01.40 Х/ф “Уроки виживання”. 00.45 Т/с “Золота медуза”.

Канал “1+1”

Iнтер

05.50 “Походи в дикий свiт-3”. 06.55 “Шалені татусі”. 07.00 Новини. 07.10 “Ранок з Iнтером”. 09.00 Новини. 09.10 Т/с “Повернення Мухтара-3”. 11.05 Т/с “Одного разу в мiлiцiї”. 12.00 Новини. 12.15 “Знак якостi”. 13.00 Т/с “Виклик”. 14.00 “Детективи”. 14.45 “Судовi справи”. 15.45 “Чекай на мене”. 17.20 Т/с “Сусiди”. 18.00 Новини. 18.10 “Розбiр польотiв”. 19.00 Т/с “Кармелiта. Циганська пристрасть”. 20.00 “Подробицi”. 20.30 Т/с “Обручка”. 21.30 Т/с “Серафима прекрасна”. 00.00 “В.Мессiнг. Я бачу думки людей”. 01.10 Х/ф “Дейв”.

Новий канал

06.10 Т/с “Солдати-16”. 07.00 “Пiдйом”. 07.05 Смiшарики. 07.10 “Пiдйом”. 09.00 Т/с “Щасливi разом”.

Канал “1+1”

06.05 Служба розшуку дiтей. 06.10 Т/с “Янгол-охоронець”. 06.00 “Доброго ранку, Україно!” 06.55 Снiданок з “1+1”. 06.01 Ранкова молитва. 07.00 “ТСН”. 06.05 Новини. 07.10 Снiданок з “1+1”. 06.20 Вертикаль влади. 07.25 М/ф. 06.30 Новини. 07.45 Снiданок з “1+1”. 06.35 Вертикаль влади. 08.00 “ТСН”. 06.50 Православний календар. 08.05 Снiданок з “1+1”. 07.00 Новини. 09.00 “ТСН”. 07.15 Ера бiзнесу. 09.10 Снiданок з “1+1”. 07.20 Створи себе. 09.30 Т/с “Унiвер”. 07.30 Новини. 10.10 “Сiмейнi драми”. 07.35 Нерухомiсть з I.Кiлко. 11.25 Т/с “Шлюбний контракт”. 07.50 М/ф. 12.30 Т/с “Була любов”. 08.00 Новини. 13.25 “Шiсть кадрiв”. 08.15 Огляд преси. 14.05 Т/с “Доктор Тирса”. 08.20 Рейтингова панорама. 16.00 “Справжнi лiкарi-2”. 08.30 М/ф. 17.00 “ТСН”. 08.40 Кориснi поради. 17.30 “Сiмейнi драми”. 09.00 Пiдсумки дня. 18.25 “Їжа. Смертельна добавка”. 09.25 Про головне. 19.25 “Погода”. 10.00 “Легко бути жiнкою”. 11.05 Д/ф “Сейшели — перлина 19.30 “ТСН”. 20.10 “Мiняю жiнку-2”. Iндiйського океану”. 21.35 Т/с “Iнтерни”. 12.00 Новини. 22.55 Т/с “Маргоша-3”. 12.10 Дiловий свiт. 23.55 “ТСН”. 12.25 Кордон держави. 00.10 Трилер “Правда на вибiр”. 12.40 Темний силует. 01.45 Т/с “Iнтерни”. 13.00 Право на захист. 13.25 Т/с “Кримiнальний сезон” Iнтер 15.00 Новини. 06.55 “Шалені татусі”. 15.15 Euronews. 07.00 Новини. 15.25 Дiловий свiт. Агросектор. 07.10 “Ранок з Iнтером”. 15.35 Золотий гусак. 09.00 Новини. 16.00 “Нащадки”. 09.10 Т/с “Повернення Мухта17.00 В гостях у Д.Гордона. ра-3” 18.00 Шеф-кухар. Вечеря. 11.05 Т/с “Одного разу в мiлiцiї”. 18.20 Новини. 12.00 Новини. 18.45 Дiловий свiт. 12.15 “Знак якостi”. 19.00 Про головне. 19.40 Урочистостi з нагоди 66-ї 13.00 Т/с “Виклик”. рiчницi визволення України вiд 14.00 “Детективи”. 15.10 “Судовi справи”. фашистських загарбникiв. 16.10 “Зрозумiти. Пробачити”. 21.00 Пiдсумки дня. 17.20 Т/с “Сусiди”. 21.25 Слово регiонам. 18.00 Новини. 21.35 Дiловий свiт. 18.10 “Розбiр польотiв”. 22.00 Свiтло. 19.00 Т/с “Кармелiта. Циганська 22.30 Книга. ua. пристрасть”. 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 20.00 “Подробицi”. 23.00 Пiдсумки. 20.30 Т/с “Обручка”. 23.15 Вертикаль влади. 21.30 Т/с “Серафима прекрасна”. 23.30 Пiдсумки. 00.00 “Самотня мама бажає по23.35 Вертикаль влади. знайомитися”. 00.00 Пiдсумки. 01.10 Х/ф “Мої друзi американцi”.

09.35 “Лiд i полум’я”. 12.50 “Битва екстрасенсiв. Вiйна свiтiв”. 14.55 “Давай одружимося”. 16.55 “Неймовiрна правда про зiрки”. 18.00 “Вiкна-новини”. 18.10 “Чужi помилки. Проклята Попелюшка”. 19.15 “Україна має талант!” 22.00 “Вiкна-новини”. 22.25 Т/с “Доктор Хаус”. 23.25 Т/с “Клiнiка”. 00.50 “Вiкна-спорт”. 01.00 “Бiзнес +”. 01.05 Х/ф “Обережно, бабусю!”

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 16.00 Федеральний суддя. 17.00 Подiї. 17.10 Критична точка. 18.00 Т/с “Єфросинiя” 19.00 Подiї. 19.30 Т/с “Маруся” 20.25 Т/с “Звiробiй-2” 21.30 Т/с “Шериф” 22.30 Х/ф “Мiстер Бiн вiдпочинку”. 00.30 “Ти — чемпiон”. 03.30 Подiї. 04.00 Критична точка. 04.40 “Хай говорять”. 05.25 Срiбний апельсин.

к

Ліц. МЗОУ АВ №292486 від 28.09.05 р.

03.05 “Подробицi” — “Час”. 03.35 Телевiзiйна служба розшуку дiтей. 03.40 Т/с “До самої смертi”.

Новий канал

05.05 Т/с “Колишня”. 05.50 М/с “Вейнхед”. 06.10 Т/с “Солдати-16”. 07.00 “Пiдйом”. 07.05 Смішарики 07.10 “Пiдйом”. 09.00 Т/с “Щасливi разом”. 10.05 Iнфо-шок. 11.20 Iнтуїцiя. 12.35 Т/с “Татусевi доньки”. 13.40 М/с “Полiцейська академiя”. 14.30 М/с “Новi пригоди Бетмена”. 14.50 Teen Time. 14.55 Т/с “Друзi”. 15.50 Teen Time. 15.55 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 16.50 Т/с “Воронiни”. 17.50 Т/с “Щасливi разом”. 19.00 Репортер. 19.35 Т/с “Татусевi доньки”. 21.00 Т/с “Воронiни”. 22.05 Здрастуйте, я — Ваша мама! 23.10 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 00.05 Репортер.

ICTV

22.00 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 23.05 Х/ф “Кобра”. 00.55 Факти. Пiдсумок дня. 01.20 300 сек/год. 01.25 Т/с “Герої-3”. 02.15 Факти.

СТБ

06.05 “Бiзнес +”. 06.10 Д/ф. 07.20 Т/с “Кулагiн i партнери”. 07.45 Т/с “Комiсар Рекс”. 09.50 Х/ф “Маша i море”. 11.55 “Нез’ясовно, але факт”. 12.50 “Битва екстрасенсiв. Чорнi i бiлi”. 13.50 “Моя правда. Сергiй Звєрєв. Без обличчя”. 14.55 “Давай одружимося”. 16.55 “Неймовiрна правда про зiрки”. 18.00 “Вiкна-новини”. 18.10 “Чужi помилки. Хто в будинку господар”. 19.10 “Правила життя”. “Громадське харчування: зворотний бік”. 20.10 “У пошуках iстини”. “Ярослав Мудрий: справжнє обличчя”. 21.30 Т/с “Кулагiн i партнери”. 22.00 “Вiкна-новини”. 22.25 Т/с “Доктор Хаус”. 23.25 Т/с “Клiнiка”. 00.50 “Вiкна-спорт”. 01.00 “Бiзнес +”. 01.05 Х/ф “Пробач”.

19.30 “Дім-2”. 20.30 Т/с “Унiвер”. 21.30 “Звана вечеря”. 22.30 Т/с “Барвиха”. 23.30 Т/с “Школа” 00.00 “Дім-2”. Спецвипуск. 00.30 7 VJ. 00.45 Сiм новин. 01.00 Сьоме небо. 01.30 7 VJ.

00.00 Таємницi долi. 02.40 Правда окопiв.

“Поділля-центр”

6.00,08.00,17.00,20.30 Новини Пульс 6.30,08.45,16.45,19.45 Малявочки 6.45,14.20,19.40 З перших уст 7.00,18.30,22.30 Подiльська панорама 7.30,14.30 Серця, вiдданi дiтям ТРК “Україна” 8.10,23.05 Мiсто 06.00 Срiбний апельсин. 8.25,16.25 Щира розмова 06.30 Подiї. 9.00,13.30,15.30 Актуальна тема 07.00 Т/с “Єфросинiя” 9.30,14.00 У пам’ятi назавжди 08.00 Т/с “Слiд”. 9.50 На щастя, на долю... 09.50 Т/с “Звiробiй-2” 10.00 Україна: час мiсцевий. 10.50 Т/с “Маруся” 12.00 Метроном 11.50 Т/с “Звiробiй-2” 12.20 Палiтра мистецтв 12.50 “Хай говорять. Посилка з 12.40 Рiдна мова Америки”. 13.00,16.00 Новини 13.50 Т/с “Слiд”. 13.10 Хмельниччина аграрна. 15.35 Щиросердне зiзнання. Село, а в ньому люди 16.00 Федеральний суддя. 15.00 На життєвих перехрестях 17.00 Подiї. 16.10 Веселковий дивосвiт 17.10 Критична точка. 17.10 Музичнi вiтання 18.00 Т/с “Єфросинiя” 18.15 Енерготиждень 19.00 Подiї. 19.00 Метроном 19.30 Т/с “Маруся” 19.20 Вiд усiєї душi 20.25 Т/с “Звiробiй-2” 20.00 Акценти 21.30 Т/с “Шериф” 21.00 Вибори-2010 22.30 Т/с “Диверсант”. 23.20 Д/ф “Львiвська галерея мис02.40 Т/с “Безмовний свiдок”. тецтв”

Тонiс

05.50,05.00 Диваки. 06.00 Дiловi факти. ТЕТ 06.30 Переможний голос вiрую06.10 300 сек/год. чого. 06.25 Свiтанок. 07.30 “Дім-2”. 07.00,18.45,23.45 “Життя”. 07.30 Дiловi факти. 08.30 М/ф. 07.30 Медицина. 07.45 Пiд прицiлом. 09.00 “Просте життя”. 07.55,18.40,20.25,23.40 24 години 08.45 Факти. Ранок. 09.30 Телемагазин. Бiзнес. 09.25 Comedy Club. 10.30 Т/с “Вiсiм простих правил” 10.30 Т/с “Солдати-14”. 11.00 Т/с “Таємне життя амери- 08.00,10.45,15.50,02.15 Твiй хiт. 08.45 Жива енциклопедiя. 11.30 Т/с “Вулицi розбитих канського пiдлiтка”. 09.10 Життя серед життя. лiхтарiв. Менти-7”. 12.00 “Звана вечеря”. 11.00 Т/с “Чемпiон”. 12.45 Факти. День. 13.00 “Давай одружимося”. 12.15 Погляд у майбутнє. 13.00 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 14.00 М/с “Гидке каченя” 16.30 Експедицiя навколо свiту: 14.05 Анекдоти по-українськи. 14.30 М/с “Фiкс i Фоксi” три в одному. 14.20 Comedy Club. 15.00 М/с “В гостях у Глорiї” 17.30 Т/с “Чемпiон” 15.20 Т/с “Морськi дияволи. Долi”. 15.30 М/ф. 18.30,20.30,23.30,05.30 “24 годи17.35 Т/с “Вулицi розбитих 16.00 Т/с “Вiсiм простих правил” лiхтарiв. Менти-7”. 16.30 Т/с “Таємне життя амери- ни”. 19.00 Т/с “Мiй кордон” 18.45 Факти. Вечiр. канського пiдлiтка”. 20.50 24 години. Головне питання 19.20 Спорт. 17.30 Т/с “Iграшки”. 21.00 Х/ф “Господиня дитячого 19.25 Надзвичайнi новини. 18.00 Т/с “Унiвер”. будинку” 19.55 Т/с “Морськi дияволи. Долi”. 19.00 Т/с “Iграшки”.

К1

07.00 Д/ф “Гiд по країнах свiту”. 08.00 “Емотонiк”. 08.20 “Дитячий свiт”. 09.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 11.00 Т/с “Зоряний крейсер “Галактика”. 11.50 Т/с “Людина-невидимка”. 12.50 Т/с “Медiум”. 13.50 “Прихована реальнiсть”. 14.50 Т/с “Вiдблиски”. 16.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 18.00 Т/с “Зоряний крейсер “Галактика”. 18.50 Т/с “Людина-невидимка”. 19.50 Т/с “Вiдблиски”. 21.15 “Таємнi знаки”. 22.00 Т/с “Медiум”. 23.00 Т/с “Псi-фактор”. 00.00 “Фантастичнi iсторiї”. 01.20 Т/с “Псi-фактор”. 02.00 Т/с “Життя пiсля смертi”.


“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 середа, 27.10

Òåëåòèæäåíü

7

Канал “1+1”

07.00 “Пiдйом”. 07.05 Смiховинки. 07.10 “Пiдйом”. 09.00 Т/с “Щасливi разом”. 10.05 Iнфо-шок. 11.20 Iнтуїцiя. 12.40 Т/с “Татусевi доньки”. 13.55 М/с “Полiцейська академiя”. 14.30 М/с “Новi пригоди Бетмена”. 14.50 Teen Time. 14.55 Т/с “Друзi”. 15.50 Teen Time. 15.55 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 16.50 Т/с “Воронiни”. 17.50 Т/с “Щасливi разом”. 19.00 Репортер. 19.35 Т/с “Татусевi доньки”. 21.00 Т/с “Воронiни”. 22.05 Зроби менi смiшно. 23.05 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 00.00 Репортер. 00.30 Служба розшуку дiтей. 00.45 Т/с “Золота медуза”. 01.40 Студiя Зона ночi. Культура. 01.45 Музей Ханенків.

06.10 Д/ф. 07.15 Т/с “Кулагiн i партнери”. 07.40 Т/с “Комiсар Рекс”. 09.45 Х/ф “Канiкули любовi”. 11.50 “Нез’ясовно, але факт”. 12.55 “Битва екстрасенсiв. Чорнi i бiлi” 13.55 “Правила життя. Громадське харчування: зворотний бік”. 14.55 “Давай одружимося”. 16.55 “Неймовiрна правда про зiрки”. 18.00 “Вiкна-новини”. 18.10 “Чужi помилки. Трирiчний обвинувач”. 19.10 “Зоряне життя. Невiдомi дiти вiдомих батькiв”. 20.10 “Росiйськi сенсацiї. Крутi школярi”. 21.35 Т/с “Кулагiн i партнери”. 22.00 “Вiкна-новини”. 22.25 Т/с “Доктор Хаус”. 23.25 Т/с “Клiнiка”. 00.50 “Вiкна-спорт”. 01.00 “Бiзнес +”. 01.05 Х/ф “Повернення “Святого Луки”.

06.00 Срiбний апельсин. 06.30 Подiї. 07.00 Т/с “Єфросинiя” 08.00 Т/с “Слiд”. 08.50 Т/с “Шериф” 09.50 Т/с “Звiробiй-2” 10.50 Т/с “Маруся” 11.50 Т/с “Диверсант” 12.50 “Хай говорять. Двi матерi — два сини”. 13.50 Т/с “Слiд”. 15.35 Щиросердне зiзнання. 16.00 Федеральний суддя. 17.00 Подiї. 17.10 Критична точка. 18.00 Т/с “Єфросинiя” 19.00 Подiї. 19.30 Т/с “Маруся” 20.25 Т/с “Звiробiй-2” 21.30 Т/с “Шериф” 22.30 Заручники долi. 23.25 Т/с “Слiд”. 00.25 Щиросердне зiзнання. 01.10 Х/ф “Примари Марса”. 03.00 Т/с “Безмовний свiдок”. 03.30 Подiї. 04.00 Критична точка. 04.40 “Хай говорять”. 05.25 Срiбний апельсин.

6.30,08.45,16.45,19.45 Малявочки 6.45 Фонд ТРК. Гарний настрiй Перший національний 6.50,18.55 Анонс 6.55,23.00 Погода 06.00 “Доброго ранку, Україно!” 7.00,18.30,22.30 Подiльська пано06.01 Ранкова молитва. рама 06.05 Новини. 7.20,18.50,22.50 Спорт 06.20 Вертикаль влади. 7.30 Формула здоров’я 06.30 Новини. 8.10,23.05 Мiсто 06.35 Вертикаль влади. 8.25,16.25 Щира розмова 06.50 Православний календар. 9.00,15.30 Актуальна тема 07.00 Новини. 9.30,13.30 Красо України, Подо07.15 Ера бiзнесу. лля! 07.20 Створи себе. 9.50 На щастя, на долю... 07.30 Новини. 10.00 Україна: час мiсцевий. 07.35 Рейтингова панорама. 12.20 Клуб Суперкниги 07.50 М/ф. 12.40,16.10 Веселковий диво08.00 Новини. свiт 08.15 Огляд преси. 12.55 Фонд ТРК” Iсторiя Подiлля в 08.20 Нерухомiсть з I.Кiлко. iменах 08.30 М/ф. 13.00,16.00 Новини 08.40 Кориснi поради. 13.10,20.00 Громада 09.00 Пiдсумки дня. 13.50 Акценти 09.25 Про головне. 14.20 Вiд усiєї душi 10.00 “Легко бути жiнкою”. 14.40 Енерготиждень 11.00 Д/ф “Оман, троянди пустелi”. 14.55,19.20,20.20 З перших уст 12.00 Новини. 15.00 Молодiжна лiнiя 12.10 Дiловий свiт. 17.10 Музичнi вiтання 12.25 Сiльрада. ICTV ТЕТ 19.00 Палiтра мистецтв 13.00 “Надвечiр’я”. Iнтер 07.30 “Дім-2”. 05.40 Факти. 19.40 Фонд ТРК “Iсторiя Подiлля в 13.30 Т/с “Кримiнальний сезон” 05.50 “Походи в дикий свiт-4”. Тонiс 08.30 М/ф. 06.00 Дiловi факти. iменах” 15.00 Новини. 06.55 “Шалені татусі”. 09.00 “Просте життя”. 05.50,05.10 Диваки. 06.10 300 сек/год. 21.00 Вибори-2010 15.15 Euronews. 07.00 Новини. 09.30 Телемагазин. 06.30 Переможний голос вiрую- 23.20 Д/ф “Артур Войтецький” 06.25 Свiтанок. 15.25 Дiловий свiт. Агросектор. 07.10 “Ранок з Iнтером”. 10.30 Т/с “Вiсiм простих правил” чого. 07.30 Дiловi факти. 15.35 Як це? 09.00 Новини. К1 11.00 Т/с “Таємне життя американ- 07.00 24 години. Головне питання. 07.45 Провокатор. 16.00 “Нащадки”. 09.10 Т/с “Повернення Мухта- 08.45 Факти. Ранок. ського пiдлiтка”. 07.35 М/ф. 07.00 Д/ф “Гiд по країнах свiту”. 17.00 В гостях у Д.Гордона. ра-3”. 12.00 “Звана вечеря”. 07.50,09.35,11.55,15.00,18.55,20.55 08.00 “Емотонiк”. 09.15 Спорт. 18.00 Шеф-кухар. Вечеря. 11.05 Т/с “Одного разу в мiлiцiї”. 13.00 “Давай одружимося”. 07.55,18.40,20.50,23.40 24 години 08.20 “Дитячий свiт”. 09.25 Comedy Club. 18.20 Новини. 12.00 Новини. 14.00 М/с “Гидке каченя”, 4. Бiзнес. 09.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 10.30 Т/с “Солдати-14”. 18.40 Дiловий свiт. 12.15 “Знак якостi”. 08.00,10.45,15.50,02.15 Твiй хiт. 11.00 Т/с “Зоряний крейсер “Галак11.30 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв. 14.30 М/с “Фiкс i Фоксi” 18.55 Футбол. Кубок України. 1/8 13.00 Т/с “Виклик 2”. 15.00 М/с “В гостях у Глорiї” 08.45 Жива енциклопедiя. тика”. Менти-7”. фiналу. “Карпати” (Львiв) — “Вор- 14.00 “Детективи”. 15.30 М/ф. 09.10 Життя серед життя. 11.50 Т/с “Людина-невидимка”. 12.45 Факти. День. скла” (Полтава). 15.10 “Судовi справи”. 16.00 Т/с “Вiсiм простих правил” 11.00 Т/с “Чемпiон”. 12.50 Т/с “Медiум”. 12.55 Спорт. 19.55 В перервi: Погода. 16.10 “Зрозумiти. Пробачити”. 16.30 Т/с “Таємне життя американ- 12.15 Погляд у майбутнє. 13.50 “Таємнi знаки”. 13.00 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 21.00 Пiдсумки дня. 17.20 Т/с “Сусiди”. ського пiдлiтка”. 16.30 Мiстична Азiя. 14.50 Т/с “Вiдблиски”. 14.15 Comedy Club. 21.25 Дiловий свiт. 18.00 Новини. 17.30 Т/с “Чемпiон” 16.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 15.15 Т/с “Морськi дияволи. Долi”. 17.30 Т/с “Iграшки”. 21.30 Телемарафон “Всiм миром 18.10 “Розбiр польотiв”. 18.30,20.30,23.30,05.30 “24 годи- 18.00 Т/с “Зоряний крейсер “Галак17.35 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв. 18.00 Т/с “Унiвер”. — 1945”. 19.00 Т/с “Кармелiта. Циганська Менти-7”. 19.00 Т/с “Iграшки”. ни”. тика”. 22.45 Мегалот. пристрасть”. 19.30 “Дім-2”. 18.45,20.00,23.45 “Життя”. 18.50 Т/с “Людина-невидимка”. 18.45 Факти. Вечiр. 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено. 20.00 “Подробицi”. 20.30 Т/с “Унiвер”. 19.00 Т/с “Мiй кордон” 19.50 Т/с “Вiдблиски”. 19.25 Надзвичайнi новини. 23.00 Пiдсумки. 20.30 Т/с “Обручка”. 21.00 Х/ф “Господиня дитячого бу- 21.15 “Мiсця сили”. 19.55 Т/с “Морськi дияволи. Долi”. 21.30 “Звана вечеря”. 23.15 Вертикаль влади. 21.30 Т/с “Серафима прекрасна”. 22.30 Т/с “Барвиха”. динку” 22.00 Т/с “Медiум”. 22.00 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 23.30 Пiдсумки. 00.00 “Полювання на монстрiв”. 23.30 Т/с “Школа” 00.00 Таємницi долi. 23.00 Т/с “Псi-фактор”. 23.05 Х/ф “Фар Край”. 23.35 Вертикаль влади. 00.00 “Дім-2”. Спецвипуск. 00.00 “Секретнi iсторiї”. 01.00 Факти. Пiдсумок дня. 00.00 Пiдсумки. Новий канал “Поділля-центр” 00.30 7 VJ. 01.20 Т/с “Псi-фактор”. 00.15 Вiд першої особи. 05.50 М/с “Вейнхед”. СТБ 6.00, 08.00, 17.00, 20.30 Новини 02.00 Т/с “Життя пiсля смертi”. 00.45 Д/ф. 06.10 Т/с “Солдати-16”. ТРК “Україна” 06.05 “Бiзнес +”. Пульс 02.50 “Нiчне життя”. 07.25 М/ф. 09.10 Снiданок з “1+1”. 09.30 Т/с “Унiвер”. 10.10 “Сiмейнi драми”. 11.25 Т/с “Шлюбний контракт”. 12.30 Т/с “Була любов”. 13.25 “Шiсть кадрiв”. 14.00 “Особиста справа”. 15.00 “Анатомiя слави”. 16.00 “Справжнi лiкарi-2”. 17.00 “ТСН”. 17.30 “Сiмейнi драми”. 18.25 “Живi ясновидцi”. 19.25 “Погода”. 19.30 “ТСН”. 20.10 “Гламурнi штучки та заучки”. 21.20 Т/с “Iнтерни”. 22.40 Т/с “Маргоша-3”. 23.45 “ТСН”. 00.00 Комедiя “Зведи мене з розуму”. 01.40 Т/с “Iнтерни”.

09.00 Т/с “Щасливi разом”. 10.05 Iнфо-шок. 11.25 Iнтуїцiя. 12.40 Т/с “Татусевi доньки”. 13.55 М/с “Полiцейська академiя”. 14.35 М/с “Новi пригоди Бетмена”. 14.50 Teen Time. 14.55 Т/с “Друзi”. 15.50 Teen Time. 15.55 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 16.50 Т/с “Воронiни”. 17.55 Т/с “Щасливi разом”. 19.00 Репортер. 19.35 Т/с “Татусевi доньки”. 21.00 Т/с “Воронiни”. 22.05 Свiтлi голови. 23.05 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 00.00 Репортер. 00.30 Служба розшуку дiтей. 00.45 Т/с “Золота медуза”. 01.40 Студiя Зона ночi. Культура. 01.45 Школа спектралізму.

03.15 Надзвичайнi новини. 03.45 Т/с “Хартленд”.

00.45 Сiм новин. 01.00 Сьоме небо. 01.30 7 VJ.

06.05 Служба розшуку дiтей. 06.10 Т/с “Янгол-охоронець”. 06.55 Снiданок з “1+1”. 07.00 “ТСН”. 07.10 Снiданок з “1+1”. 07.25 М/ф. 09.10 Снiданок з “1+1”. 09.30 Т/с “Унiвер”. 10.10 “Сiмейнi драми”. 11.25 Т/с “Шлюбний контракт”. 12.30 Т/с “Була любов”. 13.25 “Шiсть кадрiв”. 14.00 Мелодрама “Прощена недiля”. 16.00 “Справжнi лiкарi-2”. 17.00 “ТСН”. 17.30 “Сiмейнi драми”. 18.25 “Загибель планети”. 19.25 “Погода”. 19.30 “ТСН”. 20.10 “Вiд пацанки до панянки”. 21.35 Т/с “Iнтерни”. 22.55 Т/с “Маргоша-3”. 00.00 “ТСН”. 00.15 Мелодрама “Прощена недiля”.

четвер, 28.10 Перший національний

06.00 “Доброго ранку, Україно!” 06.01 Ранкова молитва. 06.05 Новини. 06.20 Вертикаль влади. 06.30 Новини. 06.35 Вертикаль влади. 06.50 Православний календар. 07.00 Новини. 07.15 Ера бiзнесу. 07.20 Створи себе. 07.30 Новини. 07.35 Нерухомiсть з I.Кiлко. 07.50 М/ф. 08.00 Новини. 08.15 Огляд преси. 08.20 Рейтингова панорама. 08.30 М/ф. 08.40 Кориснi поради. 09.00 Пiдсумки дня. 09.25 Слово регiонам. 10.00 “Легко бути жiнкою”. 11.10 Здоров’я. 12.00 Новини. 12.10 Дiловий свiт. 12.25 Фольк-music. 13.25 Т/с “Кримiнальний сезон” 15.00 Новини. 15.15 Euronews. 15.25 Дiловий свiт. Агросектор. 15.40 Хто в домi хазяїн? 16.00 “Нащадки”. 17.10 Наша пiсня. 18.00 Шеф-кухар. Вечеря. 18.20 Новини. 18.45 Дiловий свiт. 19.00 Про головне. 19.45 Турнiр зi змiшаних єдиноборств “М-1 Challenge”. 21.00 Пiдсумки дня. 21.25 Слово регiонам. 21.35 Дiловий свiт. 22.00 Турнiр зi змiшаних єдиноборств “М-1 Challenge”. 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 23.00 Пiдсумки. 23.15 Вертикаль влади. 23.30 Пiдсумки. 23.35 Вертикаль влади. 00.00 Пiдсумки.

Канал “1+1”

06.05 Служба розшуку дiтей. 06.10 Т/с “Янгол-охоронець”. 06.55 Снiданок з “1+1”. 07.00 “ТСН”. 07.10 Снiданок з “1+1”.

Iнтер

05.50 “Походи в дикий свiт-4”. 06.55 “Шалені татусі”. 07.00 Новини. 07.10 “Ранок з Iнтером”. 09.00 Новини. 09.10 Т/с “Повернення Мухтара-3” 11.05 Т/с “Одного разу в мiлiцiї”. 12.00 Новини. 12.15 “Знак якостi”. 13.00 Т/с “Виклик”. 14.00 “Детективи”. 15.10 “Судовi справи”. 16.10 “Зрозумiти. Пробачити”. 17.20 Т/с “Сусiди”. 18.00 Новини. 18.10 “Розбiр польотiв”. 19.00 Т/с “Кармелiта. Циганська пристрасть”. 20.00 “Подробицi”. 20.30 Т/с “Обручка”. 21.30 Т/с “Серафима прекрасна”. 00.00 “Жiноче щастя. Оксамитовий сезон”. 01.10 Х/ф “Абсолютна влада”.

Новий канал

05.05 Т/с “Колишня”. 05.50 М/с “Вейнхед”. 06.10 Т/с “Солдати-16”. 07.00 “Пiдйом”. 07.05 Смiховинки. 07.10 “Пiдйом”.

СТБ

ТРК “Україна”

03.30 Ольвiя. 04.20 Йорданiя.

“Поділля-центр”

6.00,08.00,17.00,20.30 Новини Пульс 06.00 Срiбний апельсин. 6.30,08.45,16.45,19.45 Малявоч06.30 Подiї. ки 07.00 Т/с “Єфросинiя” 6.45 Фонд ТРК. Гарний настрiй 08.00 Т/с “Слiд”. 6.50,14.40,19.40 З перших уст 08.50 Т/с “Шериф” 6.55,23.00 Погода 09.50 Т/с “Звiробiй-2” 7.00,18.30,22.30 Подiльська па10.50 Т/с “Маруся” норама 11.50 Т/с “Диверсант” 12.50 “Хай говорять. Їжа для до- 7.20,18.50,22.50 Спорт 7.25,18.55 Анонс рослих”. 7.30 На життєвих перехрестях 13.50 Т/с “Слiд”. 8.10,23.05 Мiсто 15.35 Щиросердне зiзнання. 8.25,16.25 Щира розмова 16.00 Федеральний суддя. 9.00,13.30,15.30,20.00 Актуальна 17.00 Подiї. тема 17.10 Критична точка. 9.30,14.00 Рiдна мова 18.00 Т/с “Єфросинiя” 9.50 На щастя, на долю... 19.00 Подiї. 10.00 Україна: час мiсцевий. 19.30 Т/с “Маруся” 12.00 Свою Україну любiть! 20.25 Т/с “Звiробiй-2” 12.30,14.45 Невiдома Україна 21.30 Т/с “Шериф” 12.45,16.10 Веселковий дивосвiт 22.30 “Вiдкритий доступ”. 13.00,16.00 Новини 23.30 Т/с “Слiд”. 13.10 Реалiї 00.25 Щиросердне зiзнання. ICTV 01.10 Х/ф “Ключ вiд усiх две- 14.20 Вiд усiєї душi 15.00 Серця, вiдданi дiтям рей”. 06.00 Дiловi факти. 17.10 Музичнi вiтання 06.10 300 сек/год. Тонiс 19.00 Козацькому роду нема пе06.25 Свiтанок. ТЕТ реводу 05.50,05.05 Диваки. 07.30 Дiловi факти. 06.30 Переможний голос вiрую- 19.20 Хмельниччина аграрна 07.30 “Дім-2”. 07.40 Максимум в Українi. 21.00 Вибори-2010 чого. 08.30 М/ф. 08.45 Факти. Ранок. 23.20 Д/ф “Школа пiд блакитним 07.00,18.45,23.45 “Життя”. 09.00 “Просте життя”. 09.15 Спорт. небом” 07.35 М/ф. 09.30 Телемагазин. 09.25 Comedy Club. 10.30 Т/с “Вiсiм простих правил” 07.50,09.35,11.55,15.00,18.55,20. 10.30 Т/с “Солдати-14”. К1 11.30 Т/с “Вулицi розбитих 11.00 Т/с “Таємне життя амери- 15,23.55 Погода. 07.55,18.40,20.25,23.40 24 годи- 07.00 Д/ф “Гiд по країнах свiту”. канського пiдлiтка”. лiхтарiв. Менти-7”. 08.00 “Емотонiк”. ни Бiзнес. 12.00 “Звана вечеря”. 12.45 Факти. День. 08.00,10.45,15.50,02.15 Твiй хiт. 08.20 “Дитячий свiт”. 13.00 “Давай одружимося”. 12.55 Спорт. 09.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 08.45 Жива енциклопедiя. 14.00 М/с “Гидке каченя” 13.00 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 11.00 Т/с “Зоряний крейсер “Га09.10 Життя серед життя. 14.30 М/с “Фiкс i Фоксi” . 14.20 Comedy Club. лактика”. 11.00 Т/с “Чемпiон”. 15.20 Т/с “Морськi дияволи. 15.00 М/с “В гостях у Глорiї” 11.50 Т/с “Людина-невидимка”. 12.15 Погляд у майбутнє. 15.30 М/ф. Долi”. 17.35 Т/с “Вулицi розбитих лiх- 16.00 Т/с “Вiсiм простих правил” 16.30,23.00,04.50 Сильнi свiту 12.50 Т/с “Медiум”. 13.50 “Мiсця сили”. 16.30 Т/с “Таємне життя амери- цього. тарiв. Менти-7”. 14.50 Т/с “Вiдблиски”. 16.55 Таємницi Всесвiту. канського пiдлiтка”. 18.45 Факти. Вечiр. 16.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 17.30 Т/с “Чемпiон” 17.30 Т/с “Iграшки”. 19.20 Надзвичайнi новини. 18.30,20.30,23.30,05.30 “24 го- 18.00 Т/с “Зоряний крейсер “Га19.55 Т/с “Морськi дияволи. 18.00 Т/с “Унiвер”. лактика”. дини”. 19.00 Т/с “Iграшки”. Долi”. 18.50 Т/с “Людина-невидимка”. 19.00 Т/с “Мiй кордон” 19.30 “Дім-2”. 22.00 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 20.50 24 години. Головне питан- 19.50 Т/с “Вiдблиски”. 20.30 Т/с “Унiвер”. 23.05 Х/ф “Дочка генерала”. 21.15 “Брама часу”. ня. 21.30 “Звана вечеря”. 01.30 Факти. Пiдсумок дня. 21.00 Х/ф “Дванадцять стiльцiв” 22.00 Т/с “Медiум”. 22.30 Т/с “Барвиха”. 01.55 300 сек/год. 23.00 Т/с “Псi-фактор”. 22.25 Тиждень моди. 23.30 Т/с “Школа” 02.00 Т/с “Герої-3”. 00.00 “Фантастичнi iсторiї”. 00.00 Таємницi долi. 00.00 “Дім-2”. Спецвипуск. 02.45 Факти. 01.20 Т/с “Псi-фактор”. 02.40 Трiпільці. 00.30 7 VJ. 03.10 Погода. 06.00 “Бiзнес +”. 06.05 Д/ф. 06.55 Т/с “Кулагiн i партнери”. 07.35 Т/с “Комiсар Рекс”. 09.45 Х/ф “Криза Вiри”. 11.50 “Нез’ясовно, але факт”. 12.55 “Битва екстрасенсiв. Чорнi i бiлi”. 13.55 “Зоряне життя. Невiдомi дiти вiдомих батькiв”. 14.55 “Давай одружимося”. 16.55 “Неймовiрна правда про зiрки”. 18.00 “Вiкна-новини”. 18.10 “Чужi помилки. Беатрiче жадає помсти”. 19.10 “Моя правда. Надiя Бабкiна. Приборкання норовливої”. 20.10 “Мiстичнi iсторiї-2 з Павлом Костiциним”. 21.30 Т/с “Кулагiн i партнери”. 22.00 “Вiкна-новини”. 22.25 Т/с “Доктор Хаус”. 23.25 Т/с “Клiнiка”. 00.50 “Вiкна-спорт”. 01.00 “Бiзнес +”. 01.05 Х/ф “Чорний принц”.


8 голос депутата

П

озаду чотири з половиною роки діяльності міської ради п’ятого скликання, попереду нові вибори її складу. Отож яким був цей період для нас, депутатів, чи залишає задоволення та робота, яку виконував кожен з них, як її оцінюють хмельничани? З останнім, мабуть, простіше, адже виборці мають свої критерії для особистої оцінки, їх формує те, що бачать їхні очі і що відчуває їхнє серце, — наскільки ж сподівання відповідають конкретним зусиллям та результатам з нашого боку. А ось щодо власної оцінки зробленого чи нездійснених бажань зробити — справа складна і залежить від відчуття особистої відповідальності за довіру людей. Думаю, що нам, депутатам з фракції БЮТ, таку оцінку зробити легше, адже від початку своєї спільної діяльності ми намагалися бути єдиною, згуртованою командою і міцним плечем для міського голови Сергія Мельника, який представляв нашу ж політичну силу. Відтак усе, що робилося міською владою впродовж цих років, було і часткою наших депутатських зусиль, конкретних ініціатив та рішень. Не ставлю за мету перераховувати реальні здобутки у різних сферах життєдіяльності міста, хмельничанам вони добре відомі, адже їх можна і побачити, і відчути, як кажуть, серцем. Але для кожного з членів нашої фракції є й окрема оцінка діяльності — округ, за яким він був закріплений. Скажу, що саме ця діяльність була на особливому ра-

Політклуб

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010

Олександр Кізляр:

“Вдячний колегам-депутатам і міській владі за допомогу у вирішенні проблем своїх виборців” хунку фракції, вона чітко контролювалась, а головне — мала повну підтримку з боку міського голови та його заступників. Показовий приклад цього — виборчий округ №38, за який я відповідав: вулиця Гагаріна, частини Кам’янецької, Пушкіна, Грушевського, Театральної — центральний район міста. Незважаючи на цей його почесний статус і відповідну облаштованість, мені, як депутату, вистачало звернень від місцевих мешканців. Натомість проблеми цієї частини як корінному хмельничанину саме з цього району були чудово відомі. Вважав і вважаю себе патріотом рідного Хмельницького, тому вирішення цих проблем було для мене особистим обов’язком. Розповідь про це може бути досить довгою, адже і жителі цих вулиць та провулків добре мене знають, й спокійно жити, як кажуть, не давали. Але я вдячний їм за довіру і за можливість допомогти у різних ситуаціях, які характерні й для інших районів міста. Ось, наприклад, колективне звернення мешканців будинку №117 з вул. Проскурівського підпілля щодо стану будинку і його двору.

Відлуння

За ним було відновлено освітлення під’їздів, зроблено ремонт сходів, покрівлі, ліквідовано протікання каналізаційної труби в підвалі, обладнано дитячий майданчик. Для будівництва каналізаційної насосної станції на провул. Гагаріна розроблений робочий проект. Про своєчасне виконання цих робіт за моїм зверненням мене особисто повідомив листом міський голова. Так само вирішувались інші проблеми: здійснення капітального ремонту вулиці Гагаріна, асфальтування прибудинкової території на цій вулиці №№9, 11; проведена очистка зливової каналізації на вул. Плоскій. На цій же вулиці змінено рух автотранспорту на односторонній на прохання жителів. На вулиці Гагаріна, 60 відремонтовані обладнання дитячого майданчика і покрівля під’їзду. Для запобігання підтоплення території дитсадка №25 “Калинонька” була проведена очистка дощоприймальних колодязів і додатково влаштовано ще три таких споруди. Доводилося допомагати в зарахуванні дітей у дошкільні заклади, надавати матеріальну допомогу малозабезпеченим громадянам, опікуватися вете-

хмельничани обиратимуть “костенківців” до міської ради УКРАЇНСЬКА НАРОДНА ПАРТІЯ під №10 іде на міські вибори, аби перемогти!

С

А на урочистостях біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, крім представників влади, зібралися численні представники козацьких організацій і товариств області. Не обійшлося там без традиційних салютів з гармат, знімків на згадку козаків і наших козачат, ветеранів козацького руху на Поділлі. Через декілька годин з нагоди Покрови, покровительки Українського козацтва відбулося святкове дійство, організоване Хмельницьким інститутом МАУП. На території цього вишу було відкрито й освячено “Алею української духовності”, на якій з’явилися пам’ятники Тарасові Шевченку, Григорію Сковороді, Лесі Українці. Знову були козацькі салюти, вручення козацьких відзнак, концерт.

Олександр Кізляр, депутат міської ради, фракція БЮТ

вибори-2010

Храмове свято з козацьким колоритом вято Покрови Пресвятої Богородиці у нашім місті розпочалося з урочистого покладання квітів до пам’ятника славному гетьману Богдану Хмельницькому, ім’я якого носить наш обласний центр. Зрештою, за церковним календарем парафіяльної громади Української православної церкви (Московського патріархату), саме цей день є храмовим для нашого міста. Тож не дивно, що у Свято-Покровському соборі того ранку пройшов урочистий молебень, на який зібралась і владна еліта міста й області, про що ми детальніше розповідаємо у своєму репортажі на 16 стор.

ранами війни. Вдячний колегам по фракції БЮТ і керівництву міста за підтримку своєї діяльності, за розуміння проблем людей. Вважаю, це було характерною рисою нашої спільної роботи за ці роки. Маючи досвід депутатської діяльності впродовж двох скликань міської ради і знаючи свій мікрорайон, не можу залишатись осторонь його ще невирішених проблем, тим більше, що територія колишнього виборчого округу нині збільшується. Щодо утвореного виборчого округу №21 бачу для себе, як кандидата від нього в депутати міської ради, наступні орієнтири для роботи: Вулиця Гагаріна: будинок №11: обладнати дитячий майданчик, зрізати старе дерево, зробити ремонт водостічної труби, зробити стоянку для авто; будинок №28: ремонт під’їздів, обладнання ігрового майданчика для дітей і місця відпочинку для жителів; будинок №28/1: підрізати старі гілки дерев, впорядкувати зелені насадження; будинок №13/1: обладнати дитячі майданчики; будинок №34: зрізати старі дерева, відремонтувати дах прибудованого підвалу. Вулиця Кам’янецька: будинок

№68: ремонт каналізації, дахів під’їздів, асфальтування прибудинкової території; будинок №64: провести експертну оцінку стану будинку з відповідним переліком необхідних ремонтних робіт. Вулиця Завадського: будинки №№2-28, 23-29: провести роботи з відведення ґрунтових вод і прокласти каналізацію. Вулиці Депутатська, Чехова, провул. Степана Разіна: асфальтування доріг. Вулиця Володимирська: будинок №110: ремонт будинку, благоустрій двору. Вулиця Плоска: будинки №№21, 40: ремонт зливової каналізації, обмежити рух автотранспорту на в’їзді з вул. Проскурівського підпілля. Впевнений, що у разі продовження щодо нас довіри хмельничан, разом з однодумцями по списку ВО “Батьківщина” на чолі з міським головою Сергієм Мельником, своєю згуртованою і досвідченою командою ми зможемо багато зробити для міської громади та подальшого розвитку нашого рідного міста.

кандидати у депутати хмельницької міської ради від української народної партії (перша п’ятірка) “ЗА КРАЩЕ ЖИТТЯ ЗЕМЛЯКІВ!” — не лише виборчий девіз кандидатів від УНП, це завдання виборців, яке обов’язково буде виконано! Вони йдуть, аби вирішити наші наболілі питання роботи житлово-комунального господарства, життєдіяльності мікрорайонів, транспортного сполучення міста, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу! Ми нарешті повинні обрати гідних!

1. Олександр Берцюх — 1975 року народження, голова Хмельницької міської організації УНП, підприємець.

2. В’ячеслав Білан — 1951 року народження, голова управи обласної організації УНП, головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю підприємства “Оболонь-Агро”.

3. Микола Гарієвський — 1950 року народження, голова садівничого товариства “Педагог”, переможець Хмельницького регіонального рейтингу популярності “Людина року-2005”.

4. Станіслав Мельник — 1959 року народження, директор ринку, заступник генерального директора ХМСТ “Кооператор”.

5. Вадим Банас — 1965 року народження, підприємець, директор ПП “ВБВ”.

Віддамо свої голоси за щасливий номер — 10! виставки

Не обійшлося того дня і без неузгодженості в діях державницьких організацій, адже очікувалося, що все наше козацтво візьме участь у мітингу біля Ангела Скорботи з нагоди 68-х роковин УПА. Проте там були хіба що козаки по духу. Детальніше про цю подію читайте на 4 сторінці. А от на народних гуляннях біля ХІ МАУП козацької кулеші на всіх учасників цих дійств не вистачило... Та попри все в місті відчувалася святкова атмосфера, особливий колорит Свято-Покровського дня, який, сподіваємося, згодом ще яскравіше увійде не лише в православний церковний календар в нашому місті, але й у світсько-релігійний календар усіх хмельничан. Вл. інф. На фото: під час покладання квітів до пам’ятника гетьману Богдану та на святі в Хмельницькому інституті МАУП Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Минулої п’ятниці в Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва відкрилася пересувна виставка “Демократичні традиції в Україні”. Відповідно до розпорядження Секретаріату Кабінету міністрів України ця виставка експонуватиметься по всій Україні, в тому числі й у Хмельницькій області.

В

експозиції представлені 16 плакатів, кожен з яких відображає конкретний період історичного розвитку держави, починаючи від найдавніших часів і до сьогодення. Крім фактографічної

Українська демократія — історія та сучасність інформації, на кожному плакаті розміщені світлини пам’яток культури певного історичного періоду. На виставці представлені й документи з фондів державного архіву Хмельницької області, експонати обласного краєзнавчого музею, книги з фондів обласної бібліотеки для юнацтва. У відкритті виставки взяли участь представники органів місцевого самоврядування, облдержадміністрації, наукові співробітники

державного архіву Хмельницької області та обласного краєзнавчого музею, бібліотекарі і студентська молодь. У бібліотеці для юнацтва виставка перебуватиме до 24 жовтня, а до кінця квітня 2011 року вона почергово експонуватиметься в усіх районних центрах нашої області. В.Тарчевська, заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва


“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 Молодіжні лідери

З

а роки незалежності наша країна таки виплекала когорту молодих гідних громадянпатріотів з незаангажованими сучасними поглядами на життя та активною громадянською позицією. Свідченням цього є і теперішня передвиборча кампанія — на депутатські крісла претендують чимало молодих лідерів. Серед них і гостя нашої газети — член Народної партії Ольга ЩЕРБАТА. — Олю, розкажи спочатку коротко про себе. — Я — корінна хмельничанка, люблю своє місто безмежно, цікавлюся процесом його розвитку і щиро вболіваю за вирішення всіх його найболючіших проблем. Мені добре знайомі плюси і мінуси міста, знаю їх не тільки з власного досвіду, але й з досвіду рідних, друзів, знайомих. Ще у шкільні роки, а навчалась я у гімназії №1, мене турбувала доля земляків, особливо соціально незахищених. Коли я стикалася з дітьми-сиротами, з пенсіонерами, які живуть злиденним життям, мене зачіпали їхні проблеми за живе, хотілося допомогти. Спочатку займалася волонтерською діяльністю, а потім зрозуміла, що вони потребують більшої допомоги та опіки. І я поставила собі за мету стати на ноги, зміцніти як особистість, як громадський діяч, отримати більше повноважень, а отже, і більше сил для добродіяння. Зрозуміло, що спонукали мене й особисті інтереси — кому не хочеться відчувати себе сильним і потрібним людям?! Для того, щоб наблизитися до своїх цілей, я старанно навчалася в школі, а потім і в університеті, почала вести свій бізнес. — Яка освіта стала фундаментом твоєї кар’єри? — У 2010 році отримала диплом бакалавра за спеціальністю менеджер готельно-ресторанного бізнесу Київського національного торговельно-економічного університету. Нині здобуваю освіту магістра, навчаючись на заочному відділенні цього ж вузу. — Як застосовуєш отримані в університеті знання на практиці? — Усе, що я старанно вчила з підручників, про що нам говорили на лекціях, допомогло мені у кар’єрі. Уже два роки я доволі успішно займаюся підприємницькою діяльністю у сфері ресторанного бізнесу. Очолюю трудовий колектив дитячого кафе “Острів скарбів” та займаюся адміністративною роботою у ресторані “Муррр... мелад”. Починати власну справу було не легко, але, як кажуть, на помилках вчаться... — Звідки у тебе, 21-річної дівчини, стільки снаги до роботи? — Мене загартували батьки. Ще змалечку батько, колишній працівник МВС України, привчив мене до порядку і дисципліни, виховав у мені силу волі, навчив не бояти-

Молодіжний центр

Ольга Щербата:

знай наших

Вадим Разін і “Хочу відчувати себе Марина Зінгайло — потрібною людям” чемпіони міста з шахів

ся труднощів. Це дуже допомогло мені у житті. Від матері я перейняла оптимізм і співчутливість... Ці риси характеру й спонукають мене до нових звершень. — Крім батьків, у тебе є на-

— Першочерговими завданнями у соціальній сфері для мене є пошук позабюджетних надходжень для матеріальної допомоги пенсіонерам та малозабезпеченим, ветеранам війни і праці, інвалідам та багатодітним сім’ям, турбота про інтереси молоді, її потреби. — А щодо економіки та інфраструктури міста? — Тут важливо домогтися справедливого розподілу коштів міського бюджету. Не допускати розвалу державного і комунального майна. Процвітатиме місто тоді, коли кожен внесе свою лепту у його розвиток. — На твою думку, мешканці нашого міста готові довірити владу молодим депутатам? — А чому б ні? Гарним прикладом того, як вдало керує молодь, є Грузія. Там молоді керівники зуміли зламати традиційну державну систему, яка стала недієвою, розбудувати нову і покращують життя країни. На мою думку, зрілі люди йдуть до влади здебільшого для того, щоб застрахувати свій бізнес, а не захищати чиїсь інтереси, а мо-

Ф

інішував чемпіонат обласного центру з шахів серед чоловіків та жінок. У чоловічому турнірі стартували 28 шахістів, з яких четверо достроково вибули зі змагань. Жіночий залік зібрав лише шістьох учасниць, із яких половина — ветерани. Торішній чемпіон міста й області, студент ХНУ, кандидат у майстри спорту Вадим Разін дуже впевнено й цього року здобув перше місце серед чоловіків. Він фінішував з майже стовідсотковим результатом 8,5 очка із 9 можливих. Ще молодший за чемпіона першорозрядник Олег Каштанов з результатом 7,5 очка посів друге місце. На третій позиції — ветеран шахового спорту Станіслав Руденко, який виграв 7 очок. Серед жінок чемпіонкою міста стала старший тренер з шахів ДЮСШ №2 Марина Зінгайло. Другу позицію посіла багаторазова чемпіонка міста й області, ветеран шахів Валентина Каштаненко, а третю — кандидат у майстри спорту Емілія Білоус. Переможці та призери змагань нагороджені грамотами міського спорткомітету й цінними подарунками. Анатолій Харьков, ветеран шахів, арбітр ФІДЕ

Фотофакт

“Батьківщина молода” прибирала в парку Цієї суботи в парку культури та відпочинку ім. М.Чекмана молодіжна громадська організація “Батьківщина молода” організувала прибирання, до якого долучилися дві сотні активістів об’єднання.

Д

ставники, люди, з яких береш приклад, які допомагають тобі порадами? — На щастя, доля дарує мені хороших наставників. Дуже рада, що у свій час познайомилася з лідерами Народної партії. Їхні погляди на те, як зробити життя міста кращим, уміння вести справи мене вразили. Саме тому, що в Народній партії є розумні і порядні люди, я вирішила вступити до неї. — Що б ти хотіла зробити для міста в першу чергу?

лодь менш цинічна і таки прагне кращого життя для оточуючих. — Партійна робота, певно, забирає багато сил та енергії. Що допомагає тобі бути у формі? — Усім відомо, що у здоровому тілі — здоровий дух. Щоб бути у тонусі, займаюся плаванням, аеробікою. Люблю активний відпочинок, що дає наснагу тілу і душі. Розмовляла Ірина САЛІЙ На фото: Ольга Щербата на суботнику біля гуртожитку УТОС

відлуння

Екологічна свідомість — дітям Ми живемо в прекрасному місті Хмельницькому, дихаємо чистим повітрям, чуємо спів птахів, бачимо буйне цвітіння квітів. Але на землі є багато місць, де не живуть тварини, не ростуть дерева, а річки та моря стають мертвими. Ми станемо дорослими і будемо нести відповідальність за той світ, у якому живемо. Обов’язок кожного з нас не смітити, не знищувати природу, а зробити наш світ привабливим та чистим.

І

9

саме для того, щоб прищепити це розуміння дітям, молодіжний театр “Токос” Центру національного виховання учнівської молоді під керівництвом Надії Топольницької, за участю підготовчої студії зразкового ансамблю народного танцю “Калина”, яким керує Інна Карачковська, та викладача музично-естетичного гуртка Людмили Снісар поставили екологічну виставу, яку продемонстрували початковим класам СЗОШ №29. Разом загадки та перевиховували лихих На згадку про зустріч усі глядачі з лісовими звірятками дітки читали казкових персонажів — Бабу-Ягу отримали подарунки. віршики про природу, відгадували та Вовка. Олена Назаренко

ля молодіжного осередку проведення суботників звична справа. Цього разу його члени за кілька годин прибрали від листя та сміття паркову зону відпочинку, в такий спосіб допомагаючи комунальним службам та показуючи гарний приклад активної громадянської позиції всім городянам, особливо своїм одноліткам. “Усі попрацювали на славу і хотілося, щоб наступного разу до наших активістів приєднались усі хмельничани. Переконана, подібні заходи виховують екологічну культуру, а тому чим частіше вони проводитимуться й чим більше людей у них братиме участь, тим менше непотребу викидатиметься поза сміттєві баки. Адже потрібно пам’ятати, що охайно і чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять”, — висловила свої побажання голова “Батьківщини молодої” Олеся Голенька. Наш кор.

З редакційної пошти

Волонтери Червоного Хреста займаються благодійністю

П

ід гаслом доброти, людяності й милосердя в Хмельницькому університеті управління та права проходить благодійна акція. Члени первинної організації Товариства Червоного Хреста збирають одяг та взуття для одиноких пристарілих та інвалідів. Курує цим процесом керівник відділу з виховної роботи Наталя Тітова. До Всесвітнього дня людей похилого віку волонтери університету, НВК №2, ЗОШ №№7, 18 та інші активісти навчальних закладів міста разом з медичними сестрами Червоного Хреста завітали до осель літніх людей з подарунками. Для самотніх ці візити є справжнім святом, адже їм потрібна не лише матеріальна підтримка, а й тепло душі. А для волонтерів найвищою нагородою є радість на обличчях тих, кому вони допомагають, яких, бодай на крихту, зробили щасливішими завдяки своїй чуйності. Патронажна служба міської організації Товариства Червоного Хреста надала медичну допомогу 625 самотнім хворим похилого віку. За дев’ять місяців надано 22056 медичних та більше п’яти тисяч соціальних послуг. О.Старчеус, голова Хмельницької міської організації Товариства Червоного Хреста


10 п’ятниця, 29.10

06.55 Снiданок з “1+1”. 07.00 “ТСН”. 07.10 Снiданок з “1+1”. 06.00 “Доброго ранку, Україно!” 07.25 М/ф. 06.01 Ранкова молитва. 07.45 Снiданок з “1+1”. 06.05 Новини. 08.00 “ТСН”. 06.20 Вертикаль влади. 08.05 Снiданок з “1+1”. 06.30 Новини. 09.00 “ТСН”. 06.35 Вертикаль влади. 09.10 Снiданок з “1+1”. 06.50 Православний календар. 09.30 Т/с “Унiвер”. 07.00 Новини. 10.10 “Сiмейнi драми”. 7.15 Ера бiзнесу. 11.25 Т/с “Шлюбний контракт”. 07.20 Створи себе. 12.30 Т/с “Була любов”. 07.30 Новини. 13.25 “Грошi”. 07.35 Рейтингова панорама. 14.25 “Велике перевтiлення”. 07.40 Будiвельний майданчик. 15.10 “Анатомiя слави”. 07.50 М/ф. 16.00 “Справжнi лiкарi-2”. 08.00 Новини. 17.00 “ТСН”. 08.15 Огляд преси. 17.30 “Сiмейнi драми”. 08.20 Олiмпiада: вiд малого до 18.25 Генетика. Смертельна зброя великого. 19.30 “ТСН”. 08.40 Кориснi поради. 20.10 “Без мандата”. 09.00 Пiдсумки дня. 21.35 Трилер “Операцiя “Валь09.25 Про головне. кiрiя”. 10.00 “Легко бути жiнкою”. 00.15 “ГПУ”. 11.10 “Вiра. Надiя. Любов”. 01.20 Х/ф “Схолола жертва-2”. 12.00 Новини. Iнтер 12.10 Дiловий свiт. 12.20 Програма документальних 05.50 “Походи в дикий свiт-4”. фiльмiв. 06.55 “Шалені татусі”. 13.30 Т/с “Кримiнальний сезон” 07.00 Новини. 15.00 Новини. 07.10 “Ранок з Iнтером”. 15.15 Euronews. 09.00 Новини. 15.25 Дiловий свiт. Агросектор. 09.10 Т/с “Повернення Мухта15.35 Околиця. ра-3”. 16.00 “Нащадки”. 11.05 Т/с “Одного разу в мiлiцiї”. 16.55 Крок до зiрок. Євробачен- 12.00 Новини. ня. 12.15 “Знак якостi”. 17.30 Магiстраль. 13.00 Т/с “Виклик”. 18.00 Новини. Спецвипуск. 14.00 “Детективи”. 19.40 Чоловiчий клуб. 15.10 “Судовi справи”. 21.00 Пiдсумки дня. 16.10 “Зрозумiти. Пробачити”. 21.25 Слово регiонам. 17.20 Т/с “Сусiди”. 21.35 Дiловий свiт. 18.00 Новини. 21.45 Футбол. Чемпiонат Iталiї. 18.10 “Розбiр польотiв”. Серiя А. Дженоа — Iнтер. 19.00 Т/с “Кармелiта. Циганська 22.35 В перервi: Трiйка, Кено. пристрасть”. 23.00 Пiдсумки. 20.00 “Подробицi”. 23.15 Вертикаль влади. 20.30 “Чисто NEWS”. 23.30 Пiдсумки. 20.55 Т/с “Обручка”. 23.35 Вертикаль влади. 22.00 “Велика полiтика з 00.00 Пiдсумки. Є.Кисельовим”. 00.15 Вiд першої особи. 00.00 “Перерване мовчання. 00.45 Д/ф. Муслiм Магомаєв”. 01.20 Пiдсумки дня. 01.00 Х/ф “Вся королiвська рать”. 03.20 “Подробицi” — “Час”. Канал “1+1” 03.50 Т/с “До самої смертi”. 06.05 Служба розшуку дiтей. 04.10 Т/с “Сусiди”. 06.10 Т/с “Янгол-охоронець”. 04.35 “Походи в дикий свiт-4”.

Перший національний

субота, 30.10

11.15 “Вiд пацанки до панянки”. 12.55 “Що ти робив минулої п’ятницi”. 06.00 Ранкова молитва. 14.05 “Зiрка+зiрка”. 06.10 Ера здоров’я. 16.30 Футбол. “Днiпро “(Днiпро06.35 Крок до зiрок. петровськ) — “Шахтар” (Донецьк). 07.10 Погода. 18.30 “Грошi”. 07.15 Д/ф “Жива енциклопедiя”. 19.30 “ТСН”. 07.45 Створи себе. 20.10 Мелодрама “Козаностра”. 08.00 Ера здоров’я. 00.00 Трилер “Вбий мене нiжно”. 08.20 Олiмпiада: вiд малого до 01.45 “Зiрка+зiрка”. великого. 03.45 Х/ф “Схолола жертва-2”. 08.40 Кориснi поради. Iнтер 09.00 Погода. 09.05 Доки батьки сплять. 05.50 Х/ф “Вся королiвська рать”. 09.30 Так просто. 08.20 “Шукачi”. “Шабля Тамерла10.00 Хай так. на”. 10.25 Коло Олiмпiади. 09.15 “Формула кохання”. 11.00 “Нацiональна двадцятка”. 10.15 “Городок”. 11.45 Як це? 11.15 “Сiмейний розмiр”. 12.10 Т/с “Кримiнальний сезон” 12.45 “Найрозумнiший”. 13.50 Аудiєнцiя. 14.40 “Позаочi”. 14.15 Наша пiсня. 15.40 “Я не можу бiльше жити. 14.55 Футбол. Чемпiонат України. Л.Фiлатов”. Прем’єр-лiга. “Ворскла” (Полтава) 16.40 Х/ф “Свати-3”. — “Карпати” (Львiв). 18.45 “Вечiрнiй квартал”. 17.00 В гостях у Д.Гордона. 20.00 “Подробицi”. 18.10 Золотий гусак. 20.30 “Вечiрнiй квартал”. 18.45 Ревiзор. 22.10 Т/с “Капiтан Гордєєв”. 19.20 Х/ф “Джавад хан”. 00.15 Х/ф “Операцiя”. 21.00 Пiдсумки дня. 01.30 “Подробицi” — “Час”. 21.45 Футбол. Чемпiонат Iталiї. 02.00 Т/с “До самої смертi”. Серiя А. “Мiлан” — “Ювентус”. 02.40 “Шукачi”. “Шабля Тамерла22.30 В перервi: Мегалот, Супер- на”. лото, Трiйка, Кено. 03.20 “Позаочi”. 23.00 Акваторiя бiзнесу. 04.05 “Формула кохання”. 23.25 Погода. 04.45 “Знак якостi”. 23.30 Ера здоров’я. Новий канал 23.50 Наркоманiя вилiковна. 00.20 Д/ф. 06.00 Х/ф “Санта молодший”. 01.20 Пiдсумки дня. 07.20 Аналiз кровi. 02.00 Погода. 08.00 Ексклюзив. 02.05 Коло Олiмпiади. 08.55 М/с “Дональд Дак”. 02.30 Хай так. 09.35 М/с “Русалонька”. 02.55 Т/с “Кримiнальний сезон” 09.55 Зроби менi смiшно. 03.00 Перехiд на зимовий час! 10.55 Здрастуйте, я — Ваша 03.25 Х/ф “Джавад хан”. мама! 04.55 Чоловiчий клуб. 11.55 Iнтуїцiя. 13.05 Формула драйву. Канал “1+1” 13.30 Файна Юкрайна. 06.00 “Лiтаючий будинок”. 14.10 Даєш молодь. 06.50 “Справжнi лiкарi”. 14.50 Україна сльозам не вiрить. 07.50 “Свiтське життя”. 15.40 Україна сльозам не вiрить. 09.05 “Хто там?” 19.00 Х/ф “Гарi Поттер i таємна 10.15 М/с “Клуб Мiккi-Мауса”. кiмната”. 10.40 “Велике перевтiлення”. 22.05 Х/ф “Остання вiдпустка”.

Перший національний

Òåëåòèæäåíü Новий канал

05.00 Т/с “Колишня”. 05.45 Служба розшуку дiтей. 05.50 М/с “Вейнхед”. 06.10 Т/с “Солдати-16”. 07.00 “Пiдйом”. 07.05 Смiховинки. 07.10 “Пiдйом”. 07.30 Репортер. 07.35 Погода. 07.40 “Пiдйом”. 08.30 Репортер. 08.35 Погода. 08.40 “Пiдйом”. 09.00 Т/с “Щасливi разом”. 10.05 Iнфо-шок. 11.25 Iнтуїцiя. 12.40 Т/с “Татусевi доньки”. 13.55 М/с “Полiцейська академiя”. 14.30 М/с “Новi пригоди Бетмена”. 14.50 Teen Time. 14.55 Т/с “Друзi”. 15.50 Teen Time. 15.55 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 16.50 Т/с “Воронiни”. 17.55 Т/с “Щасливi разом”. 19.00 Репортер. 19.15 Спортрепортер. 19.20 Погода. 19.35 Т/с “Щасливi разом”. 21.00 Iнтуїцiя. 22.10 Т/с “Воронiни”. 23.15 Т/с “Вiдчайдушнi домогосподарки”. 00.10 Репортер. 00.40 Х/ф “Мурашки в штанях-2”.

ICTV

14.20 Comedy Club. 15.20 Т/с “Морськi дияволи. Долi”. 17.40 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти-7”. 18.45 Факти. Вечiр. 19.10 Добрi новини. 19.25 Надзвичайнi новини. 19.50 Х/ф “Будинок з приколами”. 21.55 Наша Russia. 22.20 Comedy Club. 23.20 Real Comedy. 00.10 Голi i смiшнi. 00.30 Парк автомобiльного перiоду 01.00 Надзвичайнi новини.

ICTV 06.10 Погода. 06.15 Факти. 06.40 Парк автомобiльного перiоду 07.15 Погода. 07.20 Добрi новини. 07.35 Козирне життя. 08.00 Х/ф “Як Майк 2. Стрiтбол”. 10.00 “Смак”. 10.45 Люди, конi, кролики i... домашнi ролики. 11.25 Квартирне питання. 12.35 Наша Russia. 13.00 Х/ф “У пошуках пригод”. 15.00 Ти не повiриш! 15.45 Пiд прицiлом. 16.45 Провокатор. 17.45 Максимум в Українi. 18.45 Факти. Пiдсумок дня. 18.55 Спорт. 19.00 Велика рiзниця. 20.05 Х/ф “I цiлого свiту мало”. 22.50 Наша Russia. 23.10 Прожекторперiсхiлтон. 00.00 Бокс. Бiй за звання чемпiона WBA: А. Хурцидзе — Х. Н’Дам Н’Жикам. 00.50 Х/ф “Дракула-3. Вознесiння”. 02.20 Х/ф “Життя цього хлопця”. 03.10 Т/с “Хартленд”.

СТБ

05.00 М/ф: “Умка”, “КоникГорбоконик”. 06.35 Х/ф “Сiм няньок”. 08.00 “Караоке на Майданi”. 09.00 “Їмо вдома”. 10.10 “ВусоЛапоХвiст”. 10.45 “Губка Боб”. 11.50 “Танцюють всi!-3”. 16.05 Х/ф “Екiпаж”. 19.00 “Х-фактор”. 20.50 “Смiшнi люди”. 21.50 “Х-фактор. Пiдсумки голо-

07.00 Т/с “Єфросинiя” 08.00 Т/с “Слiд”. 08.50 Т/с “Шериф” 09.50 Т/с “Звiробiй-2” 10.50 Т/с “Маруся” 11.50 Т/с “Диверсант”. 13.50 Т/с “Слiд”. 15.35 Щиросердне зiзнання. 16.00 Федеральний суддя. 17.00 Подiї. 17.10 Критична точка. 18.00 Т/с “Єфросинiя” 19.00 Подiї. 19.30 Т/с “Маруся” 20.25 Шустер Live. 01.30 Х/ф “Забiйний футбол”.

6.50,12.40,13.10,14.40,19.50 З перших уст 6.55,23.00 Погода 7.00,18.30,22.30 Подiльська панорама 7.20,18.50,22.50 Спорт 7.25,18.55 Анонс 7.30 Молодiжна лiнiя 8.10,23.05 Мiсто 8.25,16.25 Щира розмова 9.00,13.30,15.30,20.00 Актуальна тема 9.30,14.00 Палiтра мистецтв 9.50 На щастя, на долю... 10.00, 23.45 Україна: час мiсцевий. СТБ 12.00 Вiд усiєї душi Тонiс 05.30 Т/с “Кулагiн i партнери”. 12.45,16.10 Веселковий дивосвiт 06.00 “Бiзнес +”. 05.50,05.00 Диваки. 13.00,16.00 Новини 06.05 Т/с “Комiсар Рекс”. 06.30 Переможний голос вiрую- 14.20,19.30 Реалiї 08.45 Х/ф “За сiрниками”. чого 14.45 Д/ф “Невiдома Україна” 10.55 Х/ф “Велика перерва”. 07.00 24 години. Головне питання 15.00 Серця, вiдданi дiтям 16.50 “Вiкна-новини”. 07.20 М/ф. 17.10 Музичнi вiтання 17.00 Х/ф “Екiпаж”. 07.30 Медицина. 19.00 У пам’ятi назавжди 20.00 “Танцюють всi!-3”. 07.50,09.35,11.55,15.00,18.55,20.5 21.00 Вибори-2010 22.00 “Вiкна-новини”. 5,23.55 Погода. 23.20 Фiльм-концерт “Сергiй Рах22.25 “Танцюють всi!-3”. Пiдсумки 07.55,18.40,20.50,23.40 24 години манiнов” голосування. Бiзнес. К1 00.45 “ВусоЛапоХвiст”. 08.00,10.45,15.50,02.15 Твiй хiт. 08.45 Жива енциклопедiя. 07.00 Д/ф “Гiд по країнах свiту”. ТЕТ 09.10 Життя серед життя. 08.00 “Емотонiк”. 07.30 “Дім-2”. 11.00 Т/с “Чемпiон”. 08.20 “Дитячий свiт”. 08.30 М/ф. 12.15 Погляд у майбутнє. 08.40 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 09.00 “Просте життя”. 16.30,04.45 Сильнi свiту цього. 10.40 Т/с “Зоряний крейсер “Га09.30 Телемагазин. 16.50 Вперед, на Олiмп! лактика”. 10.30 Т/с “Вiсiм простих правил” 17.30 Т/с “Чемпiон”, 33. 11.50 Т/с “Людина-невидимка”. 11.00 Т/с “Таємне життя американ- 18.30,20.30,23.30,05.30 “24 годи- 12.50 Т/с “Медiум”. ського пiдлiтка”. ни” 13.50 “Брама часу”. 12.00 “Звана вечеря”. 18.45,20.00,23.45 “Життя”. 14.50 Т/с “Вiдблиски”. 13.00 “Давай одружимося”. 19.00 Т/с “Особисте життя 16.00 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 14.00 М/ф “Вiллi-Горобець”. офiцiйних людей” 18.00 Т/с “Зоряний крейсер “Га15.30 М/ф. 21.00 Х/ф “Дванадцять стiльцiв” лактика”. 16.00 Т/с “Вiсiм простих правил” 22.20 Полiгон. 18.50 Т/с “Людина-невидимка”. 16.30 Т/с “Таємне життя амери- 00.00 Таємницi долi. 20.00 “Вечiрнiй квартал. Iсторiя канського пiдлiтка”. успiху”. “Поділля-центр” 17.30 Т/с “Iграшки”. 22.00 КВК. 18.00 Т/с “Унiвер”. 6.00,08.00,17.00,20.30 Новини 00.50 “Городок”. 19.00 Т/с “Iграшки”. Пульс 01.30 Т/с “Життя пiсля смертi”. 19.30 “Дім-2”. 6.30,08.45,16.45,19.45 Малявочки 02.20 “Нiчне життя”. 20.30 Т/с “Унiвер”. 6.45 Фонд ТРК. Гарний настрiй 05.50 Д/ф “Гiд по країнах свiту”. 21.30 “Звана вечеря”. 22.30 “Шлюбне чтиво”. - Передпродажна підготовка автомобіля. 23.30 Т/с “Школа” 00.00 “Дім-2”. Спецвипуск. - Хімчистка салону за 6 годин. 00.30 7 VJ.

05.30 Служба розшуку дiтей. 05.35 Погода. 05.40 Факти. 05.55 Спорт. 06.00 Дiловi факти. 06.10 300 сек/год. 06.15 Погода. 06.25 Свiтанок. 07.30 Дiловi факти. 07.40 Погода. 07.45 Стоп-10. 08.45 Факти. Ранок. 09.15 Спорт. 09.25 Comedy Club. 10.30 Т/с “Солдати-14”. 11.30 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти-7”. ТРК “Україна” 12.45 Факти. День. 06.00 Срiбний апельсин. 13.00 Т/с “Вiйськова розвiдка”. 06.30 Подiї. 00.20 Спортрепортер. 00.25 Х/ф “Щоденник пам’ятi”. 02.45 Студiя Зона ночi. Культура. 02.50 Козак душу правдива. 03.05 Козацькi могили. 03.20 Вiдгомiн забутого неба. 03.50 Студiя Зона ночi. 03.55 Запорiзька Сiч. Витоки. 04.10 Джерела Батькiвщини. 04.25 Братiя i дружина.

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010

- Чистка килимів. - Інші послуги. Тел.: 067-900-10-41, 097-352-17-12.

10.00 Палiтра мистецтв 10.20 У пам’ятi назавжди 11.00 Реалiї 11.20,22.15 Фонд ТРК Тонiс 11.45,15.15 Невiдома Україна 12.00 Служба порятунку 05.50,05.05 Диваки. 06.30 Блага вiсть з Рiком Ренне- 12.40,19.00 Рiдна мова 13.00,21.30 Вiд усiєї душi ром. ТЕТ 13.20,19.25 Метроном 07.00 “Життя”. 07.30 “Дім-2”. 14.00 ХАЕС iнформує 07.30 Адреналiн. 08.30 М/ф “Ну, постривай!” 14.30,23.00 Молодiжна лiнiя 08.25 PRO Читання. 10.00 “Хочу вiрити”. 16.30 Музичнi вiтання 08.55,10.50 Погода. 10.30 М/ф “Вiллi-Горобець”. 18.30 Тиждень Хмельниччини 09.00,02.15 Твiй хiт. 12.30 “Єралаш”. 20.00 Енерготиждень 10.10 За сiм морiв. 13.30 Т/с “Саша+Маша”. 21.00 Хмельницькi таксисти — хто 11.55 Т/с “Чемпiон”. 14.30 “Зiрки проти караоке”. вони 12.15 Погляд у майбутнє. 15.30 Х/ф “Братц”. 21.20 Енергоефективнiсть — 15.00 Портрети дикої природи. 17.30 “Знiмiть це негайно”. основа добробуту 16.00 Народний богатир. 18.30 “Гола правда”. 21.50 На межi можливого 16.30 Полiгон. 19.30 “Дім-2”. 23.30,01.50 Україна: час мiсцевий 17.20 Таємницi Всесвiту. 20.30 “Гламурнi штучки та за- 17.50 Т/с “Чемпiон” 00.50 Д/ф “Артистратиг Михаїл — учки”. 18.50 Т/с “Особисте життя покровитель Києва” 21.30 Т/с “Барвиха”. 01.30 Д/ф “Диво рукотворне . Гонофiцiйних людей” 23.30 “Дім-2”. Спецвипуск. чарство” 20.00 24 години Бiзнес. 00.00 “Бiгудi-шоу”. 20.30,05.30 Сильнi свiту цього. К1 01.00 Сьоме небо. 21.00 Х/ф “Дванадцять стiльцiв” 06.45 Т/с “Пригоди Геркулеса”. 01.30 7 VJ. 22.50 Дорога на щастя. 07.30 Т/с “Таємниця замку Чорної 01.45 Сiм новин. 00.00 Таємницi долi. Троянди”. 02.00 Сьоме небо. 02.40 Феодоро. 08.20 Д/ф “Гiд по країнах свiту”. 02.30 7 VJ. 03.30 Боспорське царство. 09.40 Д/ф “Мiста пiдземного 02.45 Сiм новин. 04.20 Сiрiя. свiту”. 03.00 Сьоме небо. 04.45 Лiван. 10.30 “Там, де нас нема”. 03.30 7 VJ. “Поділля-центр” 11.00 “Скептик”. 03.45 Сiм новин. 11.40 “Прихована реальнiсть”. 04.00 Сьоме небо. 6.00,08.00,20.30 Новини Пульс 04.30 7 VJ. 6.30,11.30,13.40,16.10,20.15 Ве- 12.40 Д/ф “Армагедон тварин”. 13.40 Т/с “Мисливцi за нечистю”. 04.45 Сiм новин. селковий дивосвiт 05.00 Сьоме небо. 6.50,10.40,13.55,16.05,19.20,00.30 15.20 Т/с “Той, хто говорить iз привидами”. З перших уст ТРК “Україна” 16.10 Д/ф “Доiсторичний 7.00 Подiльська панорама 06.00 Срiбний апельсин. бiйцiвський клуб”. 7.25,16.00 Анонс 06.55 Х/ф “Зайчик”. 17.10 Х/ф “Дар”. 7.30,15.30 Актуальна тема 08.30 “Ласкаво просимо”. 19.20 КВК. 8.10 Мiсто 09.20 Бенефiс О.Воробей i 8.25,22.00 Хмельницькому еконо- 22.00 “Слава Богу, ти прийшов!” Ю.Гальцева. 23.20 “Бiйцiвський клуб”. мiчному коледжу — 45 рокiв 11.05 Х/ф “Янголи Чарлi-2. Тiльки 8.45,15.00,19.45 Малявочки 00.10 Х/ф “Огр”. вперед”. 01.40 Т/с “Той, хто говорить iз при9.00,22.30 Формула здоров’я 13.10 Т/с “Екстрений виклик. Зни- 9.30 На життєвих перехрестях видами”. клий пацiєнт”. згуба 17.00 “Народна зiрка. Третiй сезон” Втрачений оригінал свідоцтва про право власності на 19.00 Т/с “Райськi яблучка-2” житло, виданий відділом приватизації Хмельницького 22.00 Т/с “П’ятницький” міськвиконкому на підставі розпорядження №4336 від 00.10 Молодiсть XL. 28.06.1993 р. на ім’я Гарбузенка М.М., Гарбузенко Н.С., 00.15 Х/ф “Я убив свою матiр”. вважати недійсним. 02.10 Х/ф “Дикi штучки”. сування”. 00.00 “ВусоЛапоХвiст”. 01.00 “Моя правда. Надiя Бабкiна. Приборкання норовливої”. 01.55 “Зоряне життя. Невiдомi дiти вiдомих батькiв”. 02.40 Х/ф “Час грiхiв”.

03.00 Х/ф “Забiйний футбол”. 04.20 Х/ф “Бий i кричи”. 05.45 Срiбний апельсин.


Òåëåòèæäåíü

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 неділя, 31.10 Перший національний

06.00 Ранкова молитва. 06.05 Погода. 06.10 М/ф. 06.40 Д/ф “Жива енциклопедiя”. 07.05 Погода. 07.10 Здорове харчування. 07.25 Акваторiя бiзнесу. 07.50 Сiльський час. 08.15 Погода. 08.20 Укравтоконтинент. 08.40 Моя земля — моя власнiсть 08.50 Кориснi поради. 09.00 Зiрковий ранок. 09.30 Хто в домi хазяїн? 10.00 Крок до зiрок. Євробачення. 11.00 Обережно, дiти! 11.25 Погода. 11.30 Ближче до народу. 11.55 Т/с “Кримiнальний сезон” 13.35 Погода. 13.45 “Аншлаг”. 15.50 В гостях у Д.Гордона. 16.50 Шеф-кухар країни. 17.50 Євробачення-2011. Нацiональний вiдбiр. 19.35 Дiловий свiт. Тиждень. 20.10 Погода. 20.20 Точка зору. 21.00 Пiдсумки тижня. 21.45 Погода. 21.55 Фольк-music. 22.50 Трiйка, Кено, Максима. 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки. 23.30 Погода. 23.35 Оперативний об’єктив. 00.00 Д/с “Жива пам’ять регiону” 00.30 DW. Новини Європи.

20.55 “Детально з А.Цаплiєнком”. 21.10 Х/ф “Будинок Сонця”. 23.15 “Мiс свiту-2010”. 01.30 “Подробицi тижня”. 02.15 “Детально з А.Цаплiєнком”. 02.30 Т/с “До самої смертi”. 03.10 “Позаочi”. 03.55 “Формула кохання”. 04.40 “Знак якостi”.

16.10 “Лiд i полум’я”. 19.20 “Битва екстрасенсiв. Вiйна свiтiв”. 22.15 Т/с “Доктор Хаус”. 02.20 “Неймовiрнi iсторiї кохання”. 03.05 Х/ф “Осiннiй марафон”.

ТЕТ

17.55 Т/с “Особисте життя офiцiйних людей”. 20.25 Погода. 20.30 Журфiкс. 21.00 Х/ф “Дванадцять стiльцiв” 22.55 Тиждень моди. 23.25 PRO Читання. 00.00 Таємницi долi. 02.45 Боспорське царство. 03.35 Козацтво. 04.20 36 паралель. Токiо. 04.50 Екстремiкс. 05.30 Сильнi свiту цього.

07.30 “Дім-2”. Новий канал 08.30 М/ф “Ну, постривай!” 05.15 Х/ф “Ескадрилья “Лафа- 10.00 “Хочу вiрити”. 10.30 Х/ф “Братц”. йєт”. 12.30 “Єралаш”. 07.45 Церква Христова. “Поділля-центр” 13.30 Т/с “Саша+Маша”. 08.00 Запитайте у лiкаря. 6.00,06.45,11.20 Фонд ТРК 14.30 “Гола правда”. 08.35 Живчик старти. 6.20,11.00,13.30,19.20 З перших 09.00 М/с “Доброго ранку, Мiккi!” 15.30 Х/ф “З дев’ятої до п’ятої”. уст 17.30 “Знiмiть це негайно”. 09.45 М/с “Русалонька”. 6.30,11.30,13.35,16.15 Веселко18.30 “Зiрки проти караоке”. 10.10 Даєш молодь. вий дивосвiт 19.30 “Дім-2”. 10.45 Х/ф “Батькова дочка”. 7.00 Тиждень Хмельниччини 20.30 “Бiгудi-шоу”. 12.30 Клiпси. 7.30,15.30 Актуальна тема 21.30 Т/с “Барвиха”. 12.55 Шоуманiя. 8.00,20.30 Новини Пульс 23.30 “Дім-2”. Спецвипуск. 13.45 Ексклюзив. 8.15,22.00 У колi домашнiх тур00.00 “Comedy Woman”. 14.35 Аналiз кровi. бот 01.00 Сьоме небо. 15.15 Info-шок. 8.45,15.00,19.45 Малявочки 01.30 7 VJ. 16.20 Новий погляд. 9.00,22.30 Молодiжна лiнiя 01.45 Сiм новин. 17.15 Т/с “Татусевi доньки”. 9.30 Хмельницькi таксисти — хто 18.00 Х/ф “Блондинка в законi-2”. 02.00 Сьоме небо. вони 20.00 Україна сльозам не вiрить. 02.30 7 VJ. 9.50,13.00,16.00,21.00 Спецви02.45 Сiм новин. 22.25 Файна Юкрайна. пуск 23.05 Україна сльозам не вiрить. 03.00 Сьоме небо. 10.00 Рiдна мова 03.30 7 VJ. Голосування. 10.20 Хмельниччина аграрна 23.30 Спортрепортер. ТРК “Україна” 10.40 Метроном 23.35 Х/ф “Циклоп”. 11.45,15.15 Невiдома Україна 01.45 Студiя Зона ночi. Культура. 06.00 Срiбний апельсин. 07.00 Бенефiс О.Воробей i 12.00 У пам’ятi назавжди 01.50 Благославляю i молюся. 12.20 Палiтра мистецтв Ю.Гальцева. 02.20 Густiня. 08.35 Х/ф “Янголи Чарлi-2. Тiльки 12.40,21.15 Таксист. Секрети ре02.45 Студiя Зона ночi. месла вперед”. 02.50 Козацкий флот. 13.10,21.35 Вiд усiєї душi 10.40 Т/с “Втеча” 03.05 Зоряна година козацтва. 13.50 Громада 11.45 Подiї. Спецвипуск. 03.20 Козацтво: руїна. 14.10,19.00 Красо України, Подо11.55 Т/с “Втеча” ICTV Канал “1+1” лля! 13.00 Подiї. Спецвипуск. 14.30,23.00 Формула здоров’я 13.20 Т/с “Втеча” 06.00 “Вторгнення в пiдземний свiт” 06.00 Погода. 16.30 Музичнi вiтання 15.30 Подiї. Спецвипуск. 06.05 Факти. 08.00 “Ремонт +”. 18.30 ХАЕС iнформує 15.40 Т/с “П’ятницький” 06.20 Погода. 09.05 “Лото-Забава”. 19.25 Козацькому роду нема пе16.45 Подiї. Спецвипуск. 06.25 Х/ф “У пошуках пригод”. 10.15 М/с “Клуб Мiккi-Мауса”. реводу 16.55 “Граєш або не граєш”. 08.00 “Смак”. 10.40 “Шiсть кадрiв”. 20.00 На життєвих перехрестях 17.55 Т/с “П’ятницький” 08.45 Анекдоти по-українськи. 10.50 “Смакуємо”. 23.30 Україна: час мiсцевий 19.00 Подiї. 09.05 Прожекторперiсхiлтон. 11.25 “Без мандата”. 00.30 Служба порятунку 19.20 Т/с “Втеча” 09.50 Квартирне питання. 12.55 “Мiняю жiнку-2”. 01.00 Д/ф “Львiвська галерея 21.30 “Ти — чемпiон”. 10.45 Ти не повiриш! 14.30 Мелодрама “Козаностра”. мистецтв” 23.15 Футбольний уїк-енд. 11.40 Козирне життя. 18.30 “Особиста справа”. 01.50 Д/ф “Карпати — любов моя” 00.25 Х/ф “Мертва вода”. 12.10 Iнший футбол. 19.30 “ТСН-Тиждень”. 02.10 Х/ф “Контроль розуму”. 12.45 Х/ф “I цiлого свiту мало”. 20.10 Т/с “Iнтерни”. К1 03.30 Подiї. 21.50 “Що ти робив минулої 15.35 Наша Russia. 06.50 Х/ф “Осляча шкура”. 03.50 Х/ф “Москва — Касiопея”. 15.55 Велика рiзниця. п’ятницi”. 08.45 AutoEVO. 05.20 Срiбний апельсин. 16.55 Море по колiно. 22.55 “Свiтське життя”. 09.10 Д/ф “У пошуках правди”. 17.35 Х/ф “Снайпер. Зброя 23.55 “ГПУ”. Тонiс 10.00 Д/ф “Доiсторичний вiдплати”. 00.55 Комедiя “Вiва, Марiя”. бiйцiвський клуб”. 05.50,05.05 Диваки. 18.45 Факти тижня. Iнтер 11.00 “Код доступу”. 19.30 Х/ф “Снайпер. Зброя 06.30,08.00,02.15 Твiй хiт. 11.40 “Скептик”. 07.00,20.00 24 години Свiт. 05.30 М/с “Трансформери-3. вiдплати”. 12.20 КВК. 07.30 Клуб 700. Live. Кiбертрон”. 22.00 Факти-Вибори. 14.45 “Бiйцiвський клуб”. 08.40 Клуб Суперкниги. 06.35 “Найрозумнiший”. 23.00 Голi i смiшнi. 15.45 Х/ф “Дар”. 09.00 Таємницi Всесвiту. 08.20 “Гладiатори Юрського 00.35 Тиша в бiблiотецi. 18.00 Х/ф “Зникнення Кевiна 10.00 Медицина. перiоду”. 01.00 Х/ф “Бiжи, Роннi, бiжи!” Джонсона”. 10.10 Народний богатир. 09.30 “Школа доктора Комаров- 02.30 Iнтерактив. Тижневик. 20.00 “Вечiрнiй квартал. Iсторiя ського”. 02.45 Х/ф “Дракула-3. Воскре- 10.45 Т/с “Чемпiон”. успiху”. 12.15 Погляд у майбутнє. 10.00 “Україно, вставай!” сiння”. 22.00 “Що? Де? Коли?” 15.00 За сiм морiв. 10.25 “Поки всi вдома”. СТБ 23.00 “Фантастичнi iсторiї”. 15.35 Портрети дикої природи. 11.20 Х/ф “Пес Барбос i незвичай00.00 AutoEVO. 05.25 М/ф: “Фунтик”, “Дванадцять 16.00,22.25 Зелена варта. ний крос. Самогонники”. 00.40 Х/ф “Огр”. 16.35 Вперед, на Олiмп! 12.00 Т/с “Доярка з Хацапе- мiсяцiв”. 02.00 “Нiчне життя”. 16.55 Т/с “Чемпiон” 07.00 Х/ф “Бiле сонце пустелi”. тiвки-2”. 08.50 “Їмо вдома”. 14.00 “Вечiрнiй квартал”. 09.55 “Неймовiрнi iсторiї кохан17.00 “БУМ-2. Битва слов’ян”. офіційно 18.00 Х/ф “А я люблю одружено- ня”. Інформаційний бюлетень управління комуналь11.00 “Караоке на Майданi”. го”. ного майна Хмельницької міської ради 12.00 “Х-фактор”. 20.00 “Подробицi тижня”. Інформація про приватизацію шляхом викупу оголошення Нежитлове приміщення загальною площею 41,5 кв. м на вул. Вайсера, 15 у м. Хмельницькому приватизовано фізичною особою за 226191,60 грн., у т.ч. ПДВ 37698,60 грн. Реабілітаційний центр університету

“Україна” та ПП “Чайка-Поділля”

ліцензія серії АВ №417564 від 19 червня 2008 року

надає послуги з:

w сухого імпульсного комп’ютерного витягнення хребта апаратом TRAComputer; w усунення лімфатичних набряків та целюліту різного походження апаратом Green Press 12; w електростимуляції комплексним приладом MYOMED 134; w ударнохвильової терапії при міофасціальних синдромах апаратом Rezo Wave; w імпульсної магнітотерапії апаратом Dimap V; w лазерної терапії з використанням апарата четвертого покоління Opton Zimer; w фізіотерапевтичних процедур апаратом Sonopuls 692V; w проведення комп’ютерної біорезонансної діагностики та терапії апаратом Dialog Nova. w Проводить лікування та реабілітацію лімфостазів різного походження, посттравматичного набряку, варикозного розширення вен, трофічних виразок, зайвої ваги, розроблення м’язів, міофасціального синдрому, остеохондрозу, фасцитів, бурситів, епікондилітів, псевдоартрозів, п’яткових шпор, субакроміального синдрому, знятті болю, попередженні розвитку атрофій м’язів, післяопераційної стимуляції м’язів, контрактур суглобів, капсулітів, розтягнень м’язів і зв’язок, хронічних артритів і артрозів, викривлень хребта, дископатій, радикулярного синдрому, дегенеративних змін хребта, мігрені з вертебральним компонентом, вивихів, забоїв, брахіалгій, ішемій, коксартрозу та інших хвороб опорно-рухового апарату. Адреса: м. Хмельницький, вул. Толбухіна, 2В. Тел.: 70-45-23, 067-765-14-03, 097-043-79-04, 068-172-89-71, е-mаіl: chayka_mrc@mail.ru

подяки

М

ешканці будинку №1в, що на вулиці Курчатова, висловлюють щиру подяку міській владі за сприяння у вирішенні питання ремонту двору, зокрема асфальтування його території.

ДАІ інформує

Розшукується темний “ВАЗ 2106”

Щ

е 30 вересня на Львівському шосе при в’їзді до Хмельницького було збито пішохода. Наїхавши на 58-річну жінку, “ВАЗ 2106” темного кольору зник з місця пригоди. Потерпіла отримала важкі тілесні ушкодження і, не приходячи до тями, померла в реанімації обласної лікарні. Нині працівники ДАІ продовжують шукати водія та автомобіль, який скоїв ДТП. А тому громадяни, які були його очевидцями або володіють будь-якою інформацією, можуть повідомити про це за тел.: 2-39-47, 2-21-59 або102.

Пам’ятаємо

Друзі та колеги висловлюють найщиріші співчуття першому секретарю обкому Соціалістичної партії України Геннадію Анатолійовичу Савосіну з приводу смерті його дружини Валентини Семенівни.

Друзі сумують з приводу смерті відомого громадського діяча Зінаїди Петрівни КУЧЕР та висловлюють щирі співчуття близьким покійної.

11 Освіта

Шановна молодь! Захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності нашої держави — почесний обов’язок кожного громадянина України. Попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, направлених проти державної безпеки України, це завдання Служби безпеки України — державного правоохоронного органу спеціального призначення. На сучасному етапі демократичного розвитку країни її спецслужба потребує кадрового оновлення. Всі, кому не байдужа безпека України, хто вважає себе патріотично налаштованим, високоінтелектуальним, з достатнім рівнем базових знань, комунікативним, мужнім, фізично загартованим, зі стійкою мотивацією до служби в органах державної безпеки та бажає отримати за державним замовленням якісну юридичну освіту і професію оперативного співробітника зі знанням іноземної мови чи стати перекладачем-референтом, вступайте до вищих навчальних закладів Служби безпеки України. Навчання здійснюється у Національній академії Служби безпеки України (м. Київ) та Інституті підготовки юридичних кадрів для СБ України Національної юридичної академії України ім. Я.Мудрого (м. Харків). Більш детальну інформацію ви можете отримати щоденно з 9.00 до 16.00 в управлінні СБУ у Хмельницькій області за адресою: м. Хмельницький, вул. Театральна, 19.

робота

Вакансії від МГО “Молодіжний Центр Праці” 29000, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74, каб. №2, тел. (0382) 65-41-43, e-mail: alexkmua@ukr.net Час роботи: 9.00-18.00, обід: 13.00-14.00. Субота, неділя — вихідні. Керівники та менеджери: Директор відділу страхування, з/п — за домовленістю Директор магазину, з/п — 2000 грн. Комерційний директор, з/п — за домовленістю Регіональний менеджер (авто), з/п — за домовленістю Керівник відділу маркетингу, з/п — 3000 грн. Керівник відділу реклами, з/п — за домовленістю Завідувач відділу торгівлі, з/п — за домовленістю Головний інженер (кошторисник), з/п — за домовленістю Менеджер з постачання, з/п — за домовленістю Менеджер з продажу опалювального обладнання, з авто, з/п — 1250 грн.+% Менеджер з продажу продуктів харчування, з/п — % Менеджер з оптового продажу, з/п — від 1500 грн. Менеджер зі збуту, з/п — від 2000 грн. Менеджер по закупках, з/п — від 2000 грн. Менеджери з туризму, з/п — % Фахівець з реклами, з/п — 980 грн. Адміністратор готелю, з/п — 60 грн./доба Оператор котельні (чоловік), з/п — 2000 грн. Бухгалтери, касири: Головний бухгалтер, з/п — за домовленістю Касири, з/п — 1200 грн. Спеціалісти з продажу: Ріелтори, з/п — % Торгові представники, з/п — за домовленістю Рекламні агенти, з/п — за домовленістю Інші спеціалісти: Програміст, з/п — за домовленістю Програміст 1С, з/п — за домовленістю Консультант з кредитування, з/п — за домовленістю Спеціаліст у взуттєвий цех, з/п — 2000-3000 грн. Закрійники, швеї, з/п — 1800 грн. Інженер з техніки безпеки і ОП, з/п — за домовленістю Дизайнер, з/п — за домовленістю Косметолог, з/п — % Лаборант, з/п — 1500 грн. Спеціалісти з обробки зерна, з/п — 2000 грн. Робітничі спеціальності: Різноробочі в цех (вахта), з/п — 3000 грн. Для переробки горіхів, 3 грн./1 кг Пакувальниці, з/п — 1300 грн. Підбивальник меблів, з/п 2000 грн. Складальник м/п вікон, з/п — 2000 грн. Робітник хлібопекарського виробництва, з/п — 1800 грн. Автослюсар, з/п — від виробітку Фарбувальник, з/п — за домовленістю Маляр, з/п — від виробітку Муляри, з/п — 3000 грн. Монтажник, з/п — від виробітку Електромонтажник, з/п — від 2000 грн. Електромонтер, з/п — за домовленістю Мийник, з/п — від виробітку Слюсар-сантехнік, з/п — 2000 грн. Станочник, з/п — 1100 грн. Монтажники (вікон, дверей), з/п — % Спеціалісти зі встановлення натяжних стель, з/п — % Електрик, з/п — 2000 грн. Механік по автотранспорту, з/п – від 1500 грн. Сфера послуг: Продавці-консультанти, з/ п — 1000 грн. Охоронці (вахта), з/п — за домовленістю Юрист, з/п — за домовленістю Кухар, з/п — за домовленістю Водії: Тракторист-машиніст, з/п — від виробітку Водії, з/п — за домовленістю Бульдозерист (Т-170), з/п — за домовленістю


Хмельницький діловий

12 подія

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 Це — у нас

У Хмельницькому відбувся Українсько-чеський бізнес-форум На шляху інтеграції України до світового економічного співтовариства важливим завданням є налагодження всебічних ділових та партнерських відносин із іншими країнами. Нині Україна та, зокрема, наша область вже має досвід співпраці з-понад 30 країнами світу. Хмельниччина має досить привабливий інвестиційний клімат для залучення іноземних коштів у різні сфери.

М

инулого тижня в нашому місті за сприяння обласної ради, облдержадміністрації та міської ради в приміщенні Хмельницької торгово-промислової палати відбувся Українсько-чеський бізнес-форум. У рамках офіційного візиту до Хмельницького прибули тимчасовий повірений у справах Чеської Республіки в Україні пан Вітєзслав Півонька, торговельний радник посольства Чеської Республіки пан Ян Ербен, директор чеського агентства з питань підтримки торгівлі “ЧехТрейд” Оксана Антоненко, а також представники ряду чеських підприємств різних галузей, зокрема, екології, будівництва, виробництва та продажу труб з поліефірної смоли, виробництва бетону, напівпровідникової техніки, компресорної техніки, будівництва та реконструкції об’єктів енергетики, розвитку телекомунікацій, фарбувальної промисловості, фармацевтичної галузі, медичного та лабораторного обладнання тощо. Головним завданням форуму є розширення співробітництва між підприємцями, розвиток торгівлі та інвести-

ційної привабливості нашого регіону. Відкриваючи засідання бізнес-форуму, президент Хмельницької ТПП Наталія Бєлякова відзначила важливість налагодження гарних партнерських стосунків між українськими підприємствами та їх чеськими колегами. “Нині Хмельниччина демонструє свою відкритість до співпраці з іноземними бізнесовими партнерами. Завдяки налагодженню всесторонньої співпраці з чеськими бізнесовими колами, ми зможемо значно покращити інвестиційну привабливість нашого краю”, — наголосила Наталія Миколаївна. “Чехія, як країна-учасниця ЄС, простягає нам руку допомоги. Нині Хмельниччина має великий потенціал, аби нормально працювати та розвиватись. Надіюсь, що цей бізнес-форум покладе початок гарній та взаємовигідній співпраці”, — сказав заступник голови Хмельницької ОДА Леонід Гураль. Водночас пан Вітєзслав Півонька, виступаючи перед учасниками бізнес-форуму, основною метою приїзду їхньої делегації на Хмельниччину назвав

Нові орієнтири ВАТ “Темп” Замовлень на 15 мільйонів гривень уже має на сьогодні ВАТ “Темп”, але це далеко не все, на що він розраховує у наступному році. Крім звичних для себе гальванічних технологічних ліній, підприємство успішно освоїло виробництво трубозварювальних ліній для прокладання газопроводів. Головним замовником останніх для нього став російський “Газпром”.

Д

пошук бізнесових партнерів. Візит чеської делегації на Хмельниччину не міг залишитися поза увагою керівництва міста, а тому перед початком бізнес-форуму іноземні гості завітали до міської ради, де зустрілися з заступником міського голови Іриною Ковальчук. Під час зустрічі Ірина Іванівна зауважила, що чеські підприємці вже мають на Хмельниччині успішні бізнесові проекти, також вона висловила надію, що після цієї зустрічі їх стане значно більше. “Розвиток економічної дипломатії — один із пріоритетів роботи міської влади, яка має принести взаємну вигоду партнерам, — сказала вона. — Нині ми хочемо презентувати вам шість основних комунальних проектів, до реалізації яких ви можете долучитись і які зроблять життя хмельничан ще комфортнішим”. Першим у цьому списку за важливістю стоїть будівництво другої нитки Чер-

нелівського водогону, яке обійдеться у 20 мільйонів доларів. Не менш нагальним залишається зведення сміттєпереробного заводу. Також іноземці можуть вкласти кошти в реконструкцію привокзальної площі з облаштуванням підземного простору під торгові місця, паркінги та підземних переходів на перетині проспекту Миру з вулицями Свободи та Панаса Мирного. Тим, хто цікавиться проектами спортивно-оздоровчої сфери, пропонується долучитися до будівництва Палацу спорту та створення рекреаційного центру “Чайка” в селі Головчинці на Летичівщині. Чеська делегація побувала на державному підприємстві “Новатор”, в Хмельницькому національному університеті та відвідала визначні місця нашого міста. Ганна Пасічник, Ольга ЦИМБАЛЮК Фото Дмитра Свідерського

актуально

нями на “Темпі” завершили випробування нової такої лінії, яку відправили на Далекий Схід Росії. Там вона працюватиме на прокладанні газогону до Китаю. Дев’ять залізничних платформ мають доставити до Хабаровська цю споруду довжиною 45 метрів — якраз у масштабах російського Забайкалля. Надалі через кожні 100 кілометрів цього велетня пересуватимуть для зварювання нових гілок трубопроводу.

Налагоджені зв’язки з “Газпромом” вдихнули у хмельницький завод нове життя і нові перспективи. Нині “Темп” став головним підприємством виробничого об’єднання під крилом російського газового монополіста. До нього увійшли Київське спеціалізоване конструкторське технологічне бюро (СКТБ) і відома московська виробнича маркетингова фірма ПКФ КЕМЗ “Сварка”. На черзі — приєднання ще й ремонтно-механічного заводу з міста зброярів і самоварів — Тули. Цікаво, що “Газпром” надав перевагу саме ВАТ “Темп”, а не провідному російському підприємству — Брянському машинобудівному заводу.

Торгово-промислова палата — надійний партнер у бізнесі На шляху інтеграції України до світового економічного співтовариства багато чого потрібно зробити. Одним із важливих кроків є підтримка й розвиток малого та середнього бізнесу. З метою сприяння розвитку економіки, гармонiзацiї відносин між підприємцями, всебічному зміцненню міжнародних промислових, науково-технічних, торговельних зв’язків, створення позитивного іміджу Хмельниччини на всеукраїнській та світовій аренах працює Хмельницька торговопромислова палата (ТПП). Наша розмова з її президентом Наталією Бєляковою. — Наталіє Миколаївно, розкажіть детальніше про Хмельницьку торговопромислову палату. — Нині Хмельницька ТПП об’єднує 270 дійсних членів — суб’єктів підприємницької дiяльностi. Підприємствачлени палати можуть отримати 12 видів послуг з сертифікування походження продукції вітчизняного виробництва, експертизи кількості та якості товарів, штрихового кодування товарів в системі GS1 в Україні, візової підтримки. Ми надаємо консультації з питань зовнішньоекономічної діяльності та підприємництва, перекладаємо та засвідчуємо документи на 14 іноземних мовах, реєструємо товарні знаки та марки. Окрім того, займаємось організацією участі підприємств Хмельниччини у міжнародних виставкових заходах, проведенням у нашому місті міжрегіональних виставок-ярмарків. Проводимо й семінари, конференції, презентації іноземних та вітчизняних фірм, займаємося

пошуком ділових партнерів тощо. З травня минулого року при торгово-промисловій палаті діє Комітет підприємців та підприємств легкої промисловості. Хмельницька ТПП має свої представництва у Славуті, Полонному, а також відділ експертизи товарів у Кам’янці-Подільському. — Ви маєте закордонних партнерів? — Для забезпечення ефективної роботи підприємств нашого регіону ТПП активно працює i розширює зв’язки з торгово-промисловими палатами, інформаційними центрами та закордонними підприємницькими спілками. Ми забезпечуємо реалізацію 17 укладених угод про співпрацю, а також організовуємо зустрічі для підприємств області з представниками іноземних компаній та організацій, які шукають партнерів в Україні, надаємо інформаційноконсультативну допомогу підприємствам нашої області у встановленні зв’язків з потенційними інвесторами, інформуємо зацікавлених підприємців про інвестиційні заходи на території України та за кордоном. Завдяки участі нашої торгово-промислової пала-

ти у роботі Міжнародного форуму “Бізнес-палати-держава-партнерство”, який проходив у квітні цього року в Донецьку, нам вдалося підписати угоду про співробітництво з Курською ТПП (Росія). Нещодавно під час міжнародних переговорів члени Хмельницької ТПП обговорювали питання зовнішньоекономічної діяльності та подальшого розвитку двостороннього співробітництва й налагодження бізнесконтактів. У сфері легкої промисловості вдалося налагодити співпрацю з бразильськими та шрі-ланкійськими компаніями. Зараз працюємо над залученням китайських інвестицій у будівельну галузь Хмельниччини. Під час бізнес-форумів, які пройшли в травні цього року в Києві за ініціативи Національної торгово-промислової палати України, були враховані пропозиції підприємств Хмельниччини щодо фінансування проектів та передано їх делегатами ТПП України представникам китайського бізнесу під час офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Китаю. Проблеми енергозбереження, які нині є дуже актуальними для України та Хмельниччини зокрема, обговорювалися на першій Всеукраїнській виставці “Енергоефективність та енергозбереження”, яка навесні пройшла у виставковому залі ТПП України у Києві. Під час виставки були відзначені інноваційні розробки хмельницьких підприємств ВАТ ЕК “Хмельницькобленерго”, ДП “Красилівський агрегатний завод” та ПМП “Кристал”. Приємно, що Красилівський агрегатний завод взяв участь у конкурсі новітніх енерго-ефективних

та енергозберігаючих технологій і обладнання та зайняв почесне третє місце, отримавши диплом і премію. Продуктивність співпраці влади, бізнесу і ТПП Хмельниччина продемонструвала під час нещодавнього візиту до нас представників Державної Словацької агенції з розвитку торгівлі та залучення інвестицій SARIO. Під час зустрічі з ними заступник голови Хмельницької ОДА Леонід Гураль та заступник міського голови Олександр Вінніков обговорили питання використання у житловокомунальному господарстві області сучасних європейських енергозберігаючих технологій при будівництві та реконструкції очисних споруд і водогонів. Наприкінці вересня я, як президент Хмельницької ТПП, ввійшла до складу делегації представників від Хмельницької ОДА та взяла участь у парламентських слуханнях на тему: “Економічні реформи: реальність та очікування українського бізнесу”. Під час слухань обговорили нагальні проблеми та основні напрямки розвитку українського бізнесу, засоби підтримки підприємництва, визначені Президентом України, а також заходи уряду щодо їх впровадження. — Що у планах? У квітні наступного року Хмельницька ТПП святкуватиме ювілей. Протягом 15 років ми намагалися демонструвати свою відкритість у спілкуванні, доброзичливе та уважне ставлення до кожного клієнта, кваліфікований підхід до вирішення усіх поставлених завдань. Ми триматимемося цього курсу й надалі. — Дякую за розмову. Наш кор.

Генеральний директор “Темпу” Іван Праворський вважає цей вибір російської сторони цілком логічним і закономірним. “У “Газпромі” належним чином оцінили якість наших ліній, оперативність у виконанні замовлень будь-якої складності й кваліфіковане сервісне обслуговування, — каже він. — Крім виготовлення нових ліній, маємо модернізувати вже діючі під труби більшого діаметру для Узбекистану. Свою заявку надіслав нам і Волзький трубний завод — на розробку і виготовлення спеціальної лінії”. Отже, у наступний рік заводчани дивляться з оптимізмом. За словами Івана Праворського, фактичний обсяг замовлень може скласти понад 45 мільйонів гривень і це лише на технологічні лінії. Між тим “Темп” ними не обмежується. Так, на замовлення російського МНС тут освоїли випуск пересувного обладнання для відкачування води (чи не соромно нашим вітчизняним рятувальникам?), на черзі — виробництво нагрівачів для конфорок електроплит — як вагомий внесок до державної програми енергозбереження. Заводські посланці нині відряджені за кордон для відбору найсучаснішого обладнання, зокрема “Темп” потребує лазерного різака, з яким пов’язується неабиякий технологічний прорив і нові обрії виробництва. Відтак на Хмельниччині ВАТ “Темп” на чолі з Іваном Праворським став одним із провідних локомотивів обласної економіки. Незважаючи на кризові негаразди, його трудовий колектив успішно доводить відому істину: дорогу долає той, хто йде. Володимир Разуваєв Фото Дмитра Свідерського

реклама


“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 гість “проскурова”

Б

Все про все Бокс

Валентин Гакало:

“Мої сім’я, робота, місто — найкращі!”

ільшість нині вважає, що поняття “дім”, “родина” знецінені, виправдовуючи це тим, що настали важкі часи, коли потрібно думати, як вижити самому, а не створювати велику сім’ю. Яскравим прикладом, який заперечує цю думку, є родина Валентина та Ірини Гакалів, котрі виростили свій сімейний добробут з маленької крупинки, незважаючи на труднощі й негаразди. Нині їх сімейний бізнес ― виробництво кондитерських виробів “Насолода” є брендовим і популярним не тільки у нашому місті. Продукцію цінують за якість і смак, доступну ціну та різноманітність асортименту. “Розпочали нашу з дружиною справу з великого бажання займатися чимось корисним для інших та водночас прибутковим. Спочатку багато експериментували, пробували свої сили у різних галузях. Певний час займалися торгівлею на ринку, де й вдалося заробити стартовий капітал для серйознішої справи. Нею стало виробництво кондитерських виробів, яке з маленького підприємства, у штаті якого було менше десятка працівників, виросло до великого й добре відомого. Коли починали, у кондитерській справі не були обізнаними, адже мали базову економічну освіту. Навчитись усіх тонкощів виробництва солодкого продукту нам вдалося з роками, беручи майстер-класи у провідних майстрів-кулінарів країни та з-за кордону”, ― розповідає Валентин Гакало. “Хотілося, щоб наша продукція була неповторною, мала особливий смак і дійсно приносила тільки насолоду. Тому особливо ретельно підбирали рецепти наших тістечок, тортів. Відшукували їх у кухні різних народів. Хмельницький ― місто, де змішані багато культур: українська, російська, польська, єврейська, тому й кулінарні смаки у тутешніх

мешканців різні, нам хочеться всіх їх задовольнити. Більшість рецептів випічки у нашому виробництві ― домашні, які готували талановиті господарки вдома і здобули народну любов, але є, звичайно, й цікавинки, якими не смакував до того жоден гурман. Наш фірмовий торт “Королівський” виготовляємо за рецептом моєї мами. Сьогодні у нас є до 400 рецептів”, ― ділиться виробничими секретами Ірина Гакало. Хоч рецептура виробів “Насолоди” базується на кулінарних традиціях різних народів, щодо виробничої сировини власники патріотичні — виготовляють вироби з того, що росте у нашому регіоні (окрім прянощів, шоколаду та ще деяких інгредієнтів), від цього і помірні ціни на продукцію. Секретом успіху свого виробництва подружжя Гакалів вважає те, що завжди робили свою справу на совість, з повною віддачею і головне — разом. Дві найрідніші людини завжди були одне для одного і другом, і порадником, і надійним бізнес-партнером. Коли тільки зароджувалося виробництво, напрямки роботи були чітко розподілені: Ірина Альбертівна займалася маркетингом, а Валентин Володимирович ― фінансами. Але, крім цих офіційних обов’язків, у подружжя існували й свої неписані

закони: надихати, запалювати своїм позитивом не тільки чоловіка, але й весь трудовий колектив підприємства ― покликання душі пані Ірини, а координувати роботу підлеглих, слідкувати за дисципліною, бути надійною стіною у будьякий складний момент ― її чоловіка. Приблизно за такими ж поняттями будується й сімейний лад Гакалів, де роль берегині домашнього затишку належить дружині, а головування і заступництво — чоловікові. Родина для подружжя ― найсвятіше, саме заради її добробуту й сприяють процвітанню власного бізнесу. “Хочеться, щоб мою справу успадкували діти. Для цього їх уже змалечку привчаю до роботи на виробництві. Двоє моїх старших дітей Оля і Вадим вже спробували себе на різних посадах, починали з пакувальника. Гадаю, дитина з раннього віку має знати, що таке праця і як нелегко дається успіх, тоді вона більше цінує те, що дає їм доля”, ― каже Валентин Володимирович. Культу батьків у сім’ї Гакалів немає, троє дітей, навіть наймолодший Андрійко, якому немає й трьох рочків, мають право на власне рішення, але за умови, якщо вислухають батьківські поради. “Ми не диктуємо дітям умов, лише ділимося своєю думкою. І раді, що діти таки вважають нашу думку авторитетною”, ― каже пані Ірина. Вільні молодші члени родини Гакалів й у виборі хобі та професії. Улюбленим заняттям Андрійка є малювання, Вадим має немалі заслуги у спорті, а найстарша Оля стала керівником власного кафе. Незважаючи на зайнятість на роботі, у школі, сім’я Гакалів завжди знаходить час, щоб побути разом. Віддають перевагу активному відпочинку, традиційними для них є поїздки за кордон, у різні куточки України. “Легше сказати, у яких країнах, містах ми були,

Життя партійне

ніж, де не були... Гадаю, мандрувати світом ― одна з найбільших насолод, це завжди цікаво і захопливо”, ― каже пан Валентин. Сім’я Гакалів, їхні дружні теплі стосунки, взаємоповага здаються ідеальними, але, як і в кожній родині, бувають різні негаразди, непорозуміння, вирішити які вдається, спираючись на Біблійні повчання. Саме глибока віра наповнює сім’ю оптимізмом і є запорукою благополуччя. Хоч родина, робота для подружжя Гакалів є пріоритетними у житті, їм вистачає снаги й на активну громадську діяльність. Неодноразово “Насолода” ставала організатором та учасником різних міських конкурсів, забав. Гарним прикладом є святкування Дня міста, коли фірма виставляє свою продукцію на виставках-ярмарках. Не забувають Валентин та Ірина Гакали і про нужденних. Проводять благодійні акції у дитячому будинку, з вихованцями якого познайомились і потоваришували їхні діти. Так, діток-сиріт на свята завжди чекають смачні ласощі від “Насолоди”, організовані фірмою театральні постановки, гуляння. Тішать на свята фірмовими солодкими подарунками й діток школи №20, що у Гречанах. Відвідують з подарунками Ірина Альбертівна та Валентин Володимирович будинок для пристарілих, знають особисто стареньких одиноких. Валентин Володимирович є депутатом міської ради, спільними зусиллями сприяє розвитку міста. У період кризи фірма “Насолода” виділила 250 тисяч гривень на облаштування дитячих майданчиків у місті. “Я завжди жив за принципом, що мої сім’я, робота, місто ― найкращі! А тому буду робити все для їхнього процвітання”, ― каже Валентин Володимирович. І слова його звучать переконливо, адже продукція “Насолоди” удостоєна вищих нагород на міжнародних конкурсах, його родина — дружня і благополучна, його добрі справи відчуває і місто. Ірина САЛІЙ

У неділю в столичному Експоцентрі відбувся Десятий з’їзд партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. Основними завданнями, які делегати розглянули на з’їзді, були питання політичної ситуації в Україні, програмні завдання партії, а також можливості її модернізації та внесення змін до статуту ВО “Батьківщина”. ід час з’їзду лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко оголосила про початок модернізації політичної сили, зауваживши, що тільки партії лідерського типу можуть ефективно працювати не лише на початку зародження демократичних процесів у державі. “Нині настав час для повної модернізації, реформування нашої партії, щоб перетворити її на політичну силу лідерського типу, яка живе та працює за визнаними демократичними стандартами та правилами,” — сказала Юлія Тимошенко. Вона переконана, що кандидати в депутати різних рівнів та навіть лідер “Батьківщини” будуть обиратися завдяки об’єктивним результатам праймеріз, а тоді вже затверджуватимуться членами конкретного партійного осередку. “Я перша, хто піде на чесні, прозорі, конкурентні вибори, і праймеріз стане основою для чесного, демократичного визнання членів партії і її лідера в тому числі”, — наголосила Юлія Володимирівна. За словами Тимошенко, нині всі демократичні сили повинні об’єднатись, аби після наступних парламентських виборів мати у Верховній Раді конституційну біль-

Повернулися зі значним успіхом У Білій Церкві 7-9 жовтня проходив всеукраїнський турнір з боксу, присвячений пам’яті заслужених тренерів України Вадима Курилова і Сергія Косякова. цих змаганнях взяли участь 210 бійців 1993-1998 рр.н., які представляли більшість областей України. Честь Хмельницького захищали 20 боксерів ДЮСШ №2 “Авангард”. Наші наставники — заслужений тренер України Анатолій Чумаков та майстер спорту Володимир Потайчук ставили за мету набуття авангардівцями досвіду виступів на офіційному рівні. Як завжди, вихованці авангардівської школи досягли значних успіхів. Треті місця у своїх вагових категоріях посіли Максим Кравчук, Андрій Чайка та Антон Малік. Другі місця на турнірі в активі Олександра Таранова та Ярослава Сабора. Переможцями меморіалу стали Павло Гула, Сергій Чайка, Андрій Масловський, Олександр Мединський, Андрій Климбовський, Єгор Грошев, Дмитро Парубок. Боксер 1994 р.н. Володимир Карван не тільки зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, а ще й був визнаний кращим бійцем турніру. Фінансувало поїздку до Білої Церкви управління у справах сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації. Спортсмени були нагороджені медалями, грамотами та цінними подарунками. Коментує подію Анатолій Чумаков: “Мету, поставлену перед турніром, наші вихованці досягли. Спортсмени набули певного досвіду виступів на турнірі хорошого рівня. Змістовні бої продемонстрували С.Чайка, Масловський, Мединський. Звісно, на теплі слова заслуговує бокс у виконанні Карвана. Далі готуватимемося до першостей України та Європи, що очікують авангардівців у 2011 році”.

У

Підготував Віктор Котов

На варті

Предметна розмова митників

Тимошенко пропонує створити Україну третього тисячоліття

П

13

шість. На її думку, більшість у 300 голосів дасть змогу проголосувати за проект нової Конституції та всі необхідні зміни для побудови демократичної, європейської України, а також для того, щоб достроково припинити повноваження Президента. За словами лідерки опозиції, теперішня провладна команда є абсолютно випадковою та нелогічною в політичній історії України. За майже двадцять років незалежності нам не вдалося побудувати державу європейського зразка. На переконання Тимошенко, Україна замість того, щоб рухатись вперед, з кожним роком все більше відступає назад. Наголошуючи, що нині Україні потрібна нова Конституція, Тимо-шенко заявила, що вона має бути написана не в стінах Верховної Ради і не в кулуарних кабінетах. “Нова Конституція має бути написана самими українцями і не під Януковича, Ющенка, навіть не під Тимошенко...”, — заявила лідерка опозиції. Виступаючи за нове майбутнє для кожного українця, Юлія Тимошенко оголосила про старт Інтернетпроекту “Україна третього тисячоліття”. Презентуючи його, вона зазначила, що тут зібрані кращі світові традиції та досвід європейських країн. Цей Інтернет-ресурс має об’єднати навколо себе інтелектуальну та наукову еліту країни, а також згуртувати всіх небайдужих громадян, результатом спільної роботи яких має стати розробка нових законопроектів, які й стануть основою нового майбутнього для України. Важливою перевагою є й те, що людина, відвідавши цей Інтернетресурс, зможе вільно ознайомитися

з переліком законопроектів, внести до них свої доповнення, побажання та зауваження як в цілому, так і в окремих законах. “Проект “Україна третього тисячоліття” — це той пакет ключових, життєво важливих для нашої держави законів, які дадуть нам змогу ще до парламентських виборів з’ясувати, якою українці бачать свою країну й об’єднати наші зусилля для досягнення єдиного результату”, — сказала Юлія Тимошенко. Вона вважає, що майбутні вибори до місцевих рад вже є сфальсифікованими. “Навіть у Раді Європи вибори 31 жовтня назвали нечесними. Тому ми маємо об’єднатись, аби відстояти чесні вибори, хоча зараз це зробити вже практично неможливо, — заявила Тимошенко. — Але це для нас буде тренуванням перед наступними парламентськими виборами, на яких ми маємо зібрати більшість, щоб протистояти цьому антиукраїнському бульдозеру, що змітає все на своєму шляху”. На X з’їзді партії “Батьківщина” були численні делегації з областей, представники інших демократичних сил, духовенство та іноземні гості. Взяв участь у ньому і Хмельницький міський голова Сергій Мельник. “Ми зробили все, аби в нашому місті вибори пройшли чесно та справедливо. Надіюсь, що фальсифікацій в нас не буде, але, на мій погляд, великою прогалиною є те, що виборчі протоколи підписують трійками, — зауважив він у розмові з журналістами. — На рахунок чуток щодо мого переходу з “Батьківщини” в інші політичні сили, запевняю: я залишаюсь з “Батьківщиною”, я їй вірний...”. Ганна Пасічник

На Хмельницькій митниці відбувся “круглий стіл” за участю членів громадської ради, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та представників засобів масової інформації.

У

своєму виступі начальник митниці Микола Харкавий акцентував увагу на основних аспектах діяльності митної служби України та митниці на сучасному етапі. “Сьогодні митна служба задекларувала принцип подальшого функціонування митних органів: “обличчям до людей, обличчям до бізнесу”. Основними аспектами цього принципу є спрощення митних процедур, подальше скорочення кількості митних оглядів, виключення фактів безпідставного надання відмов як у прийнятті вантажної митної декларації до оформлення, так і в митному оформленні, забезпечення прозорості визначення митної вартості товарів. Прозорість та відкритість перед суспільством — це ті ключові завдання, які мають завжди переважати у митній справі”, — наголосив доповідач. Він також детально ознайомив присутніх з основними положеннями наказу державної митної служби України від 13.10.2010 р. №1205 “Про встановлення часових нормативів митного контролю та оформлення товарів за вантажною митною декларацією”. Зокрема, ним встановлено, що митний контроль та оформлення товарів за вантажною митною декларацією, в якій заявлено не більше десяти товарних підкатегорій товарів, здійснюється посадовими особами митного органу у термін, що не перевищує двох годин. Однак до цього терміну не включається час, необхідний для проведення митних процедур поза місцем розташування митного органу; проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів; розгляду запитів спеціалізованими підрозділами митного органу; надання декларантом додаткових документів, потрібних для підтвердження митної вартості та додаткової документальної інформації про характеристики товару, якi мають визначальне значення для його класифiкацiї згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності. Наказом також встановлено, що митний огляд товарів проводиться у термін, що не перевищує двох годин, крім випадків: участі в такому огляді представників інших контролюючих органів на підставі обґрунтованого письмового звернення відповідного органу; необхідності проведення суцільного огляду (з повним перерахуванням кількості товарів, їх зважуванням тощо), якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи. З метою фіксування реальних термінів митного контролю та оформлення товарів наказом встановлено вимогу безумовної реєстрації всіх поданих для оформлення вантажних митних декларацій, внесення їх електронних копій до баз даних митного органу та єдиної автоматизованої інформаційної системи держмитслужби. Ігор Лічман, головний інспектор зв’язків з громадськістю Хмельницької митниці


14

Культурна панорама

це — у нас

С

правжній музикант ― не той, хто музику складає з нот, а той, в кого хвилею ллється вона з глибин душі, хто чує її серцем, хто точно знає, який інструмент найкраще її передасть. Такі таланти ― рідкість, але, на щастя, Поділля багате істинними митцями. Одним із тих, хто славить наш край своєю творчістю, є член Національної музичної спілки, спілки асоціації композиторів-піснярів міста Хмельницького, завідувач музичною частиною обласного театру ляльок Іван Пустовий. Про одне з найголовніших захоплень його життя ― музику та про інші грані творчої натури наша з ним розмова. ― Іване Тимофійовичу, у музиці ви ― віртуоз, написаних вами творів не злічити, певно, плекали свій талант з дитинства? ― Все почалося з гармошки, яку мені купив батько, коли я був лише першокласником. Мене причарував цей інструмент і одразу закортіло навчитися грати на ньому. Допоміг оволодіти цінним подарунком батька сусід, який став моїм першим вчителем музики. Далі я почав самотужки вчитися грі й на інших інструментах, адже у Віньківцях, де я народився, музичної школи тоді не було. Відшліфовував свою аматорську гру на музичних інструментах у гуртку баяністів місцевого будинку піонерів, саме там я навчився нотної грамоти. У старших класах я закохався в гітару, демонстрував свої вміння грати на шкільних вечорах, дискотеках. Потім оволодів балалайкою, став членом оркестру народних інструментів. ― Ваші музичні здібності ― це спадок від батьків чи подарунок долі? ― Скоріше, подарунок долі. Мамина пісня хоч і була для мене найкращою, таланту співачки у неньки не було. Селянином-трударем був мій батько, на музику у нього часу не вистачало. Але саме батько, наче відчував, що я стану музикантом, подарував мені вже згадану гармошку, пізніше самотужки вирізав мені з дерева скрипку, яка і досі зберігається у рідній хаті у Віньківцях. Батьківські подарунки стали знаковими у моєму житті, вони наче передбачили мою долю. ― Свій перший музичний твір пам’ятаєте? ― Так, звичайно. Це була музика на вірші відомого російського поета Миколи Асєєва, яку написав у дев’ятому класі під впливом перших юнацьких почуттів. ― Як сталося, що, з ранніх років захоплюючись музикою, ви вступили до Київського державного естрадно-циркового училища, а не, наприклад, у консерваторію? ― Річ у тім, що світ моїх захоплень не обмежувався музикою. Мене ― тоді молодого, прудкого, активного хлопця вабило ще й циркове мистецтво. Я з великою цікавістю спостерігав за акробатами, ілюзіоністами. Після походів у цирк я завжди намагався повторити їх вміння вдома. Навіть самотужки навчився ходити по канату, жонглювати трьома предметами. До того ж я не навчався у музичній школі, а тому було важче вступити до музучилища. Тому я й вирішив обрати собі за альма-матер саме естрадноциркове училище. Навчався на розмовному факультеті. Закінчити навчання, на жаль, не вдалося ― мене забрали до армії. Після армії продовжувати навчатися стаціонарно не зміг, бо хворіла мати, батька вже не було і я мав доглядати за старенькою. Вступив заочно до Київського державного інституту культури, де опанував режисуру масових заходів. Паралельно навчанню у вузі я самотужки вдосконалював свої вміння грати на музичних інструментах. Музика стала моїм ремеслом, коли у 1983 році мені запропонували роботу в Хмельницькому обласному театрі ляльок, де донині я працюю завідувачем музичною частиною, для театру вже пишу 46 виставу. ― Окрім лялькового театру, вашу музику, пісні можна почути на різних фестивалях, конкурсах, їх виконують як співакипочатківці, так і метри естради, знані на теренах всієї країни. Як

Суцвіття талантів Івана Пустового

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 Звідусіль

Українська пісня на Золотому Кільці Хмельницька міська російська община і товариство російської культури “Русь” подарували мені чудову поїздку за перше місце у конкурсі читців поезії Бориса Пастернака — подорож Золотим Кільцем.

О

вдалося налагодити співпрацю зі стількома виконавцями? ― Дав мені великий творчий поштовх, можливість познайомитись і співпрацювати зі значимими у музичній культурі особистостями фестиваль сучасної естрадної музики “Червона рута”. У 1989 році, на відкритті першого фестивалю у Чернівцях, мою пісню виконувала співачка з Хмельницького. Відтоді моя музична діяльність тісно пов’язана з організаторами “Червоної рути”, а багато її учасників є виконавцями моїх пісень. Саме з “Червоної рути” у свій час починали нині відомі українські співаки ― наші земляки Олександр Пономарьов, Наталя Валевська, Юрко Юрченко, кам’янчанка Марина Одольська та інші. Творив я і для учасників телепроекту “Шанс”: мої пісні виконували Олена Мороз, Анатолій Кальяненко.., всіх і не перелічиш. ― Нині вистачає талантів, які несуть людям вашу музику, пісні людям? ― Мій музичний цех не стоїть: постійно народжуються нові пісні нині власних у мене до півтори сотні, пишу музику. Співпрацюю з моєю племінницею Інною Олійник, яка стала лауреатом “Червоної рути”, виконавши музичний твір у автентичному стилі, щось схоже до творчості співачки Каті Чілі. Пишаюся молодою талановитою виконавицею моїх пісень Наталею Каськовою, яка працює в обласній філармонії. Її прекрасний вокал просто причаровує людей. Окрім подільських співаків, співпрацюю і з виконавцями з інших міст України. Наприклад, з киянкою Світланою Мирводою, заслуженою артисткою України Анжелою Андрієвською, чернівчанкою Діною Пугачовою. До речі, пісня Діни, яку ми написали з її батьком ― подільським поетом Володимиром Пугачовим, увійшла до десятки кращих на міжнародному фестивалі “Пісенний вернісаж”. Ділюся своїми музичними надбаннями я й з Віктором Шпортьком, Володимиром Гришком, Миколою Дов-гальовим ― знаними артистами, які завоювали серця багатотисячної публіки, в тому числі і закордонної. І це ще далеко не всі, кому дарую сокровенне — музику, пісні. ― Як ви ставитеся до виконання пісень під фонограму, дехто вважає, що вона допомагає артистові? — Вважаю, що фонограма нівелює мистецтво. У наш час рідко знайдеш молодого музиканта з баяном, барабаном чи іншим інструментом, адже всі звикли, що музика зазвучить після того, як натиснеш кнопку. Живе виконання — справжній дефіцит, навіть на весіллях часто замість артиста грає техніка. На цю тему я навіть власну гумореску написав. Артисти великі, артисти маленькі, Всіх вас породила ріднесенька ненька. Вона колискові співала ночами Живим голосочком і без фонограми. То звідки ж ви взяли порочну ма-

неру: Співаєте скрізь під плюсову фанеру? Це ж скільки людей на сцені гуляють, На сцені гуляють, в слова попадають?! Та це ж не мистецтво — музична консерва — І ріже по вухах, і давить по нервах. Хіба б козаки отакі чудеса творили колись? Та вони би до турків пішли на галеру, Ніж стали б співать під плюсову фанеру. Тож голос живий хай над світом лунає, Бандура хай грає, сопілка хай грає, Хай грають цимбали, і скрипка, й труба. Плюсовій фанері — вкраїнське ганьба! — Пам’ятається, особливо ви вразили проникливим і сатиричним словом під час помаранчевої революції, тоді ваша творчість підбадьорила не одного хмельничанина. Поділіться враженнями від тих подій. — Так, тоді, як і тисячі інших українців, я відчував справжнє піднесення патріотичного духу, що спонукало мене написати нові гуморески, сатиричні вірші. Їх із задоволенням декламував на міському майдані Незалежності, де збирались активні прихильники помаранчевих. Після тих часів я трохи розчарувався у політиці, зрозумів, що більше на таке піднесення народ буде неспроможний. Нині я до влади ставлюся спокійніше, особливих надій на неї не плекаю. — Грядущі місцеві вибори спровокували написання нових гуморесок? — У мене є кілька актуальних віршів, але я більше люблю писати на побутові теми: про кума і куму, про українські традиції. — Нещодавній день народження міста став гарним приводом для багатьох хмельницьких митців подарувати рідному місту свій новий твір. Ви порадували хмельничан чимось новеньким? — Так. У День міста проходило “Свято українського вареника”, де звучала моя нова пісня про цю національну страву українців. Її гарно виконала Наталя Каськова. А взагалі місту, яке стало мені найріднішим, я подарував багато пісень, музики. Наприклад, написані мною позивні б’ють щогодини на міських курантах. ― Пане Іване, що новенького готуєте нині у ляльковому театрі? ― Цього року у театрі в нас багато нового, адже рік ювілейний. З цієї нагоди ми готуємо прем’єру ― виставу “Любов до трьох апельсинів”, яка буде насичена і музикою, і грою ляльок (вони будуть заввишки два-три метри), і живою акторською грою, і гарними декораціями. Її плануємо показати на фестивалі, який відбудеться у нашому місті і до якого долучаться митці з Польщі, Росії та інших країн. Розмовляла Ірина САЛІЙ Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

тже, Росія... Неосяжний загадковий край, такий різний і мінливий, несподіваний і величний. Ми відвідали найдревніші міста Росії: Переяслав-Залеський, Ростов Великий, Ярославль, Кострому, Володимир, Суздаль і, звичайно ж, Москву. Кожне з них самобутнє і неповторне, там стільки пам’яток архітектури і мистецтва, що ми часом не встигали навіть запам’ятати назву того чи іншого пам’ятника, місцини. Особливо мене вразила їх духовна спадщина. У Переяславі-Залеському відвідали Горицький монастир та церкву Олександра Невського, у Ростові Великому на нас чекала захоплююча екскурсія Ростовським Кремлем та Білими Палатами, а також побували у чудовому комплексі Спасо-Яковлевського монастиря. Далі ми вирушили до Ярославля. Це місто вразило мене поєднанням сучасного обласного центру зі старовинною спадщиною, яку жителі міста пронесли крізь віки. І в цьому році ми вітали славне місто Ярославль із 1000-ю річницею з дня його заснування. Наступним пунктом була Кострома. З нетерпінням чекала відвідин цього міста, адже саме там нам була запропонована екскурсія Костромським зодчеством, де ми із захопленням розглядали старовинні дерев’яні будинки, обставлені автентичними речами побуту селян з руських поселень. У Костромі ми ще побували на лосефермі, а ввечері нас чекала прогулянка на теплоході Волгою, де ми відзначили День Незалежності України. І гучна та щира українська пісня лилася широкими просторами Волги, захоплюючи інших туристів на теплоході. Останні два дні ми провели у Володимирі та Суздалі. У Володимирі мені найбільше запам’ятався дитячий музей з інтерактивною екскурсією, де спочатку ми занурилися в атмосферу дворянського побуту та розкоші, а потім буквально перенеслися у російське село, актори у народних костюмах нам в цьому дуже допомогли. Наприкінці нашої подорожі ми відвідали Москву. Місто вражає з першого погляду і викликає абсолютно різні та часом не до кінця зрозумілі відчуття. Величезний мегаполіс із надшвидким темпом життя і водночас багата історія та культурна спадщина. Дарма вчені кажуть, що неможливо зробити вічний двигун, такий двигун вже існує — це Москва. Красна Площа, Кремль, Храм Христа Спасителя, Третьяковка, Арбат, МоскваСіті, десятки вулиць і провулків — це, напевно, лише невеличка частинка того, що мені хотілося побачити. Зрештою, на декілька хвилин нам все ж вдалося відчути смак такого нереально великого міста, його темп та стрімкість. Отже, подорож Золотим Кільцем Росії стала прекрасною нагодою долучитися до світової культурної і духовної спадщини, дізнатися багато нового про спільну слов’янську історію наших країн — України й Росії та з користю провести літні канікули і зробити їх незабутніми. Усім читачам щиро бажаю побувати у таких чудових місцях і не пропускати жодної можливості подорожувати та пізнавати щось нове як на теренах нашої Батьківщини, так і за її межами. Лілія Петрина, учениця Хмельницького ліцею №17

нові видання

“Чарівна сопілка” для юного українця Уява, наснажена любов’ю до рідного краю, може творити справжні дива: казки, незвичайні легенди, захоплюючі оповіді, у яких читач віднайде рідні серцю образи та почуття.

С

аме такою є творчість подільської письменниці Ніни ШмуриковоїГаврилюк, рукопис книги якої “Чарівна сопілка” у 2008 році на першому Всеукраїнському конкурсі “Золотий лелека” був удостоєний ІІ премії. І відрадно, що багата заримованим фольклором, наповнена повчальним змістом, прикрашена добірним літературним словом творчість письменниці віднедавна доступна широкому колу читачів ― збірка казок-легенд вийшла у друкованому виданні. “Чарівна сопілка” ― це гарний подарунок маленькому читайлику, адже шість творів цієї книжки ― захоплюючі історії, які доносять високу мораль легко, зрозуміло дитині. Мета книжки ― не тільки спровокувати дитину на роздуми про навколишній світ, збагатити її бурхливу уяву новими яскравими образами, але насамперед виховати у дитини патріотизм, змалечку навчити її українських традицій, дати знання про цінності рідного народу... Нещодавно видана збірка є своєрідним викликом сучасній низькопробній дитячій літературі, де герої ― злі вампіри, чудернацькі створіння не те що страхають дитину, вони ламають її тонкострунну, ще незагартовану психіку. Герої “Чарівної сопілки” ― добрі, позитивні, глибокі, а якщо й чинять якісь погані вчинки, то завжди потім розкаюються і стають на бік добра. ... Але книжка ― це не тільки зміст. Видання вражає яскравими ілюстраціями, якісним цупким папером, стильною дизайнерською обробкою. “Дорослі переконані, що багатство вимірюється у грошах, золоті, і тільки діти знають великий секрет ― коштовності зберігаються на сторінках книжок. У них мудрість, досвід і знання ― те, що не купиш за всі гроші світу. Тому насправді багатство кожного з нас вимірюється кількістю прочитаних хороших книжок. Все, що роблять дорослі, проходить перевірку книжкою. І тільки добрі і достойні справи будуть вартими того, щоб залишитися назавжди, ― їх збережуть сторінки книжок. Щоб знову передати народженим дітям. І так світ стає кращим! Читаймо нову книгу Ніни Шмурикової-Гаврилюк “Чарівна сопілка”, поповнюймо скарбницю душі і серця!” ― закликає народний депутат України Олександр Буряк, який сприяв виданню книги. До цієї доброї справи долучився і народний депутат України, керівник фонду допомоги дітям, хворим на хронічні недуги “Подолання байдужості” Лев Бірюк. Заслужено нахвалена “Чарівна сопілка” критиками ― знавцями літератури, заручена підтримкою відомих громадських діячів, але найвища нагорода у видання ще попереду ― визнання і любов тих, для кого створена, ― дітей. Наш кор.


Соціум

“проскурів” №43, 21 жовтня 2010 Гість “Проскурова”

— Пане Анатолію, ювілей організації — це, очевидно, і підсумки її діяльності, й здобутки. — Дійсно, в цьому році ми відзначили маленький ювілей: в червні минуло десять років з дати реєстрації та початку діяльності ГО “Подільська правозахисна фундація”. Досить цікавими були перші роки нашої роботи. Вже в липні 2000 року ми створили консультаційний центр для іноземців-біженців і шукачів притулку в Україні, які потребували правового захисту. Протягом багатьох років ми надавали консультації такій категорії громадян, тісно співпрацюючи з державними органами: службою міграції, відділом паспортної та міграційної роботи УМВСУ, правоохоронними органами. Фінансування нашої роботи відбувалося за сприяння Управління верховного комісара ООН з питань біженців. Вперше на території Хмельницької області ми провели моніторинг стану дотримання прав і свобод людини, результат якого був часткою в щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в 2005 році. Надзвичайно цікавою і плідною

Н

а Хмельниччині зареєстровано декілька сотень громадських організацій, майже 50 з них декларують серед своїх статутних завдань захист прав людини і працюють на професійному рівні. Одним із таких формувань є громадська організація “Подільська правозахисна фундація”, яка нещодавно відзначила свій перший ювілей. Наша розмова з засновником і багаторічним її керівником, відомим в області адвокатом Анатолієм Стасишиним. для нас і, сподіваюся, наших партнерів була багаторічна робота з дослідження міжнародних стандартів у діяльності судів, що діють в області: окружного адміністративного, господарського, Хмельницького міськрайонного, Красилівського і Ярмолинецького районних судів. Отримані результати були оприлюднені, розроблені рекомендації, що стали складовою судової реформи, яка нині здійснюється в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та адміністрування українського партнера — проекту “Україна: верховенство права”. Цю роботу ми продовжуємо, а результати будуть оприлюднені вже в наступному році. — У роботі, мабуть, виникають і труднощі? — Насамперед, треба мати на увазі об’єктивно обумовлений антагонізм між громадянським суспільством та державою. Будь-яка держава, виходячи з пріоритетів стабільності й порядку, прагне розширити сферу свого впливу, збільшити зони регулювання та регламентування життя людей, зменшуючи свободу вибору. Наша держава не є винятком. При цьому державний чиновник завжди вважає, що він апріорі мудріший, ніж проста людина, і краще знає, як їй треба жити. Цій експансії держави протистоїть громадянське суспіль-

15

Анатолій Стасишин:

“Для адвокатів існує програма мінімум і програма максимум” ство, яке, захищаючись, робить об’єктом спільної уваги й аналізу порушення прав людини та відновлює справедливість або зводить ці порушення до мінімуму. Чи завжди це вдається? Однозначно, що ні. З одного боку, держава нібито щиро проповідує можливості створення будь-якого громадського формування, а з іншого — створює абсолютно несприятливий клімат для існування: чи то у питаннях фінансування, чи створення сприятливого податкового середовища, надання можливостей для інституційного розвитку. Зокрема, на рахунках нашої організації, як і багатьох інших подібних, десятки, сотні виграних справ у судах, позитивні результати проведених досліджень, підготовка незалежних звітів про виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань, публікація статей, виступи в ЗМІ з питань захисту прав людини і багато інших успішних акцій. Але вони в більшості залишаються малопомітними на тлі масових і масштабних порушень прав людини, свідками яких ми весь час стаємо. Досвід показує, що дії правозахисних організацій є більш успішними, коли вони поєднують свої зусилля, а держава зацікавлена в їх розвитку і діяльності. На жаль, цього в нашій країні не відбулося. — Ви є членом громадської ради при управлінні МВС України в області з питань забезпечення прав людини. Чим вона займається і наскільки є дієвим механімом із захисту прав людини? — Основними та досить актуаль-

ними напрямками роботи громадської ради є проблемні питання: права громадян при затриманні, дізнанні та слідстві; попередження домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людми, права мігрантів та біженців; права неповнолітніх; дотримання трудового законодавства серед працівників МВС України та інші. Так, рада заслухала мій звіт про результати роботи постійно діючої мобільної групи з моніторингу забезпечення прав людини в діяльності підрозділів внутрішніх справ. — Оскільки ми ведемо розмову з адвокатом, фахівцем права, хотілося б також поговорити і про зміни правил судочинства, за яким розглядаються справи малозахищених верств населення — пенсіонерів та осіб, які одержують ті чи інші види соціальних допомог. До якого суду слід звертатись у таких справах? — Як це не сумно, але громадяни, яких чинним законом віднесено до категорії “дітей війни”, а також пенсіонери та одержувачі інших видів соціальної допомоги (матеріодиначки, “чорнобильці” тощо) постійно перебувають у потенційних судових спорах. Розгляд цієї категорії справ з 1 січня 2011 року віддано окружним адміністративним судам. До цієї дати позови вищезазначеним категоріям громадян слід подавати до місцевих судів з посиланням на норми Кодексу адміністративного судочинства України. Держмито при подачі такого позову становить 3,40 грн., а за інформаційно-

технічне забезпечення платити не потрібно. — Якими, на вашу думку, рисами повинен володіти адвокат: і особистими, і професійними для своєї успішної діяльності? — Є у цьому процесі програма мінімум та програма максимум. Для того, щоб працювати адвокатом, достатньо мати вищу юридичну освіту та бути добросовісною людиною. Ось це і є програма мінімум. Але адвокат ще й повинен бути порядним, мати певні моральні принципи, повинен бути широко освіченою людиною у своїй сфері діяльності, висококультурним, добре володіти словом, письмом. Це і є програма максимум. Проте, на жаль, сьогодні адвокатура досить сильно “засмічена”. Останнім часом у неї влилися широким потоком люди, моральні та професійні якості яких не відповідають вимогам, що пред’являються до представників адвокатської професії. Окрім того, в порушення чинного Закону “Про адвокатуру” серед нині працюючих адвокатів у нашому місті є особи, які переслідувалися кримінальним судочинством, що взагалі не допустимо. І в результаті маємо надання неякісних послуг, інколи обман клієнтів, своїх довірителів, що в цілому підриває статус і авторитет адвокатури та породжує недовіру громадян. З цими проблемами важко боротися в рамках застарілого законодавства, однак наводити порядок у лавах моїх колег слід невідкладно. — Дякуємо за змістовну розмову і бажаємо успіхів. Володимир Разуваєв

треба знати

Це — у нас

Як зберегти тепло в українській школі? У сучасному світі практично жодне підприємство не може нині працювати без електроенергії, відтак питання збереження енергоносіїв є особливо актуальним. Більшість економічно розвинених країн світу вже давно спрямували зусилля на впровадження енергозберігаючих технологій та на розвиток альтернативних джерел енергії.

З

метою сприянню розвитку енергозбереження у квітні 2005 року було створено Польсько-українську фундацію співпраці ПАУСІ. Одним із важливих напрямків роботи Фундації в Україні є впровадження інноваційних програм, які покликані розвивати та забезпечувати енергоефективність та енергозбереження, що нині є принциповим питанням для всього світу. Проект “Комплексні підходи до комунального енергозбереження” організований Фундацією та профінансований Міністерством закордонних справ Польщі. У цьому проекті взяли участь десять українських міст, серед них і Хмельницький. Делегати українських міст-учасників під час візиту до Польщі ознайомилися з досвідом сусідів у сфері енергозбереження у навчальних закладах міст Бєлосток, Ельк та селищ Старі Юхи і Суховоля. Приємністю для українських візитерів стало екологічне виховання та обізнаність польських школярів, яким ще зі шкільної лави прищеплюють любов і турботу про навколишнє природне середовище, про його збереження. “У Польщі програма енергозбереження та енергоефективності працює на державному рівні. Польські навчальні заклади, навіть у невеличких містах та селищах, давно переведені в режим максимальної економії електроенергії, спеціально для цього тамтешні приміщення шкіл облаштованоі з застосуванням енергозберігаючих технологій з утеплення дахів, термомодернізації стін. Окрім того, місцеві школи переведені на автономне опалення з використанням різних видів екологічно чистого палива, зокрема енергії від сонячних батарей, що дало змогу значно зменшити витрати місцевих бюджетів (на 30-70%) та скоротити кількість шкідливих викидів у атмосферу, — розповідає делегат від Хмельницького, директор НВО №9 Ірина Томич. — Виховання у дітей екологічної культури, формування навичок цивілізованої поведінки в навколишньому природному середовищі є пріоритетним завданням під час навчання їх у дошкільних закладах, а згодом і у школі”. В рамках візиту наші педагоги мали нагоду ознайомитися та запозичити досвід польських колег щодо проведення серед школярів різноманітних екологічних акцій та заходів, які покликані підвищити рівень екологічної свідомості серед підростаючого покоління. Восени у школах міст-учасників проекту планується проведення різноманітних акцій та заходів на екологічну тематику. А переможці конкурсу на кращий проект з термомодернізації отримають можливість безкоштовно провести енергоаудит своєї школи з використанням тепловізора, комп’ютерної обробки даних та видачі рекомендацій щодо покращення можливостей енергозбереження. Таку процедуру проводитиме спеціальний експерт від Фундації ефективного використання енергії. Наш кор.

Про єдиний соціальний внесок Нині функції щодо збору, обліку, забезпечення звітності, здійснення контролю за повнотою та своєчасністю справляння страхових внесків здійснюються чотирма фондами, зокрема Пенсійним фондом, Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фондом соціального страхування від нещасних випадків. Щомісяця до них надходять відрахування з заробітної плати кожного працівника, за рахунок чого виплачуються пенсії, допомоги з безробіття, страхові виплати при травмі на виробництві або профзахворюванні, а також оплачуються лікарняні листи. 8 липня 2010 року прийнято Закон України за №2464-VІ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який набирає чинності з 1 січня 2011 року. Ним передбачено замість внесків до чотирьох фондів єдиний внесок на обов’язкове соціальне страхування, який буде розподілятися Державним казначейством України між фондами відповідно до встановлених законом пропорцій.

Є

диним органом, який буде проводити збір та контроль сплати єдиного соціального внеску, визначено Пенсійний фонд України. Перереєстрації платників страхових внесків та застрахованих осіб не передбачено, оскільки державний реєстр страхувальників та застрахованих осіб буде сформовано на базі існуючої системи персоніфікованого обліку внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування Пенсійного фонду України. Єдина база платників внеску дасть можливість швидше виявляти порушників, тих, хто платить внески не до всіх фондів або не в повному обсязі. Люди отримають можливість контролювати скільки роботодавець перераховує за них внесків до всіх фондів соціального страхування. Розмір єдиного соціального внеску дорівнює сумі внесків до всіх фондів. Вираховуватися він буде за тим же механізмом, за яким сплачуються внески до Пенсійного фонду. Як відомо, внески складаються з відрахувань із зарплати самого найманого працівника; нарахувань на фонд оплати праці, які проводить і оплачує роботодавець.

У Законі досить детально вказані не тільки розміри внеску для працівників і роботодавців, але й те, в яких пропорціях вони розподілятимуться між фондами. Із зарплати працівника відраховується 3,6%, з яких 2% надходить до Пенсійного, а 1,6% — до інших соціальних фондів. Що стосується більшості роботодавців, то вони, як і сьогодні, будуть платити від 36,76 до 49,7% залежно від класу професійного ризику виробництва, їх всього 67. Перший, найменший клас ризику, має відрахування в сумі 36,76%, останній, найбільший, — 49,7%. Якщо роботодавець проводить діяльність за декількома напрямками, то визначатись клас професійного ризику буде за основним видом економічної діяльності. Згідно з цим класом буде визначено відсоток нарахувань на фонд оплати праці, який і має сплатити роботодавець. Приватні підприємці, які перебувають на загальній системі обліку податків і зборів, будуть, як і раніше, платити і за себе, і за своїх працівників у повному обсязі. Закон чітко вказує, що приватні підприємці, які перейшли на спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску. При

цьому виплати в два фонди — на пенсійне страхування і до Фонду страхування на випадок безробіття є для них обов’язковими, а ще в два фонди — соціального страхування та від нещасного випадку на виробництві — добровільними. Єдиний соціальний внесок для “спрощенців” встановлено в розмірі 34,7%. Майже 96% внеску йдуть до Пенсійного фонду, а трохи більше 4% — до Фонду страхування на випадок безробіття. Розмір доходу для сплати єдиного внеску підприємці визначають для себе самі. Але є дві умови. Перша: дохід не може бути нижчим мінімальної зарплати (яка нині складає 907 грн.), оскільки внесок повинен бути не нижчим мінімального. Друга: дохід не може бути вищим максимальної суми, з якої сплачується єдиний внесок. Це 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (нині 13605 грн.). Варто зауважити, що термін сплати внеску та подання звітності для роботодавців, що використовують працю найманих працівників, — не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним місяцем. Крім цього, роботодавці повинні сплачувати єдиний соціальний внесок при кожній виплаті заробітної плати. Фізичні особи-підприємці повинні остаточно розрахуватися з Пенсійним фондом не пізніше 20 січня року, наступного за звітним, та подати звітність до 1 квітня. Отже, як бачимо, запровадження єдиного соціального внеску фактично повністю змінює систему і механізм сплати страхових внесків, через що істотно зменшується як адміністративне, так і фінансове навантаження на роботодавців, пов’язане зі сплатою страхових внесків, значно скорочується й кількість перевірок. Е.Овсянкіна, начальник відділу персоніфікованого обліку та інформаційних систем


Äâà äí³ — âèõ³äí³

16 КІНОМАНІЯ

“ПРОСКУРІВ” №43, 21 ЖОВТНЯ 2010

НАШІ ТРАДИЦІЇ

Õìåëüíèöüêèé â³äçíà÷àâ ïðåñòîëüíå ñâÿòî С

Двоє поліцейських засиділися за паперовою роботою. Одного з них це цілком влаштовує, а другий мріє про справжню роботу. Обидва рівняються на двох найкращих копів міста. Проте коли доля дає їм шанс допомогти своїм кумирам, не все йде за планом... Дивіться у кінотеатрі ім. Т.Шевченка комедію “Копи на підхваті”, сеанси об 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00.

Вінс випадково дізнається про швидкий спосіб розбагатіти, навіть не підозрюючи, що вплутується в смертельно небезпечну гру. Його завдання — точно виконати інструкції, які прийдуть поштою в смугастому конверті. У гонитві за легкими грошима герой потрапляє на підпільний тоталізатор за принципом російської рулетки. Йому доведеться спустити курок — з 13 людей виживуть тільки троє. Дивіться у кінотеатрі “Планета” у залі “Прем’єрному” кримінальну драму “13”, сеанси о 13.00, 15.00, 18.00, 21.00.

еред усіх великих осінніх свят особливе місце у серцях віруючих людей займає наше загальне подільське престольне свято — Покрова Божої Матері. Цьогоріч його святкування, як зазвичай, розпочалося зі святкового Всенічного Богослужіння, а в день свята, 14 жовтня, була звершена урочиста Божественна літургія, яку очолив Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній з духовенством єпархії. У цей день у соборі панувала особлива атмосфера. За богослужінням співали два хори, священики з благоговінням приймали з рук Владики чергові священицькі нагороди, яких були удостоєні в цей день, а більше трьох сотень прочан прийняли святе причастя. По завершенню урочистої літургії відбулася поєднана зі святковим молебнем хресна хода вулицями міста, в якій взяли участь до 1,5 тисячі прочан. На завершення святкування Митрополит Антоній звернувся до всіх, хто прибув у цей день на свято, з Архіпастирським словом, в якому привітав усіх зі святом та закликав просити Пресвяту Богородицю, щоб Вона й надалі покривала нас своїм чесним Омофором, та возносити Їй подяку за духовне заступництво. Серед знакових подій цього величного церковного дійства було й нагородження Митрополитом Антонієм високою церковною відзнакою — орденом

ПОСМІХНІТЬСЯ

БЛИЗНЮКИ Буде багато найрiзноманiтнiшої роботи, тому не шукайте додаткового навантаження. Займайтеся повсякденними справами, не приймайте поспiшних рiшень.

Української православної церкви рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня депутата обласної ради, головного лікаря обласного онкодиспансеру Леоніда Бриндікова (на фото) за заслуги у духовній царині. Леонід Бриндіков, зокрема, відзначив: “Пишаюся тим, що мій скромний труд Українська православна церква оцінила такою високою нагородою — орденом святого рівноапостольного князя Володимира. Вважаю, що у моїй особі таким чином відзначена діяльність і всього колективу обласного онкологічного диспансеру, керівником якого я є, і постійної депутатської комісії обласної ради з питань

Гостинно запрошуємо відвідати оновлене кафе ПАТ “Хмельницькгаз”

До ваших послуг за помірними цінами вишукана різноманітна кухня, привітний персонал, сучасний дизайн та затишна музика. Пропонуємо проведення корпоративів, днів народження, весіль та інших урочистих подій. Адреса: м. Хмельницький, просп. Миру, 41. Тел.: 097559-93-03, 71-04-69.

Відчуйте себе хмельничанами!

Дивіться у кінотеатрі “Планета” у “Синьому” залі комедію “Життя як воно є” о 14.00, 16.00, 18.00, 20.00.

23 жовтня, субота 0 + 8 24 жовтня, неділя + 2 + 8

      

25 жовтня, понеділок + 5 + 10 26 жовтня, вівторок + 3 + 9 27 жовтня, середа - 2 + 6 28 жовтня, четвер - 1 + 7

погода

22 жовтня, п’ятниця - 1 + 7

ЗАСНОВНИК — ХМЕЛЬНИЦЬКА МIСЬКА РАДА Друк — ТОВ “Прес-Корпорейшн Лімітед”, м. Вінниця, вулиця Чехова, 12а. Тел.: 067-430-34-92, 0432-63-07-97. Видається з серпня 1992 року. Свiдоцтво про реєстрацiю: серiя АОО №83009, видане 19.08.2008 р. Тираж 10100. Електронний набiр i верстка зробленi на видавничiй системi редакцiї газети “ПРОСКУРIВ”.

РАК Не грiх дозволити собi невеликi паузи пiд час роботи. Але все-таки не дуже заохорони здоров’я, материнства хоплюйтеся, iнакше та дитинства, де я був обраний буде складно знову увiйти в головою. Як лікар, щиро вдяч- робочий ритм. ний, що свята церква опікується проблемами людського здоров’я ЛЕВ Добре починати щось — духовного і фізичного. Як декапiтальне, наприпутат, з великою повагою можу клад, будiвництво. відзначити її вклад у досягнення Будьте чуйними суспільного ладу в нашій країні. до оточуючих. ВиНагородження таким орденом хідні проведіть у зобов’язує і надалі всі сили, зна- спокiйнiй i комфортнiй атння, досвід та вміння віддавати мосфері. чесному, сумлінному служінню Божій справі — людям”. ДIВА Прекрасний час для Після закінчення літургії і тих, хто хоче прояхресної ходи всі присутні на свявити себе на роботi ті взяли участь у святковій траз кращого боку. пезі. Ваша чарiвнiсть Наш кор. допоможе згладити гострi кути.

Øàíîâí³ õìåëüíè÷àíè òà ãîñò³ ì³ñòà!

ПЕРЕДПЛАТА-2011

Після фатального першого побачення між Холлі та Еріком виникає ненависть одне до одного. Єдине, що їх об’єднує, це любов до хрещениці Софі. Але раптові трагічні обставини змушують забути про власні непорозуміння. Віднині їм доведеться оселитися під одним дахом.

ОВЕН Вам подобатиметься те, що ви робите: у вас з’явиться натхнення, виникне багато можливостей досягти успiху на роботi. ТЕЛЕЦЬ Плідними будуть оформлення документiв або вiдрядження i подорожі в далекi краї. Друзi зможуть допомогти вам у важливiй справi.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

— Ти як одружився? — Завдяки Інтернету — На сайті знайомств? — Ні, в театр пішов, коли модем накрився. *** Вночі стукіт у двері. — Відчиняй, поговорити треба. — А скільки вас? — Двоє. — Ну ось і поговоріть. *** — Чому тебе так жінки люблять? —Тому що я розумний, добрий і красивий. — А чому не одружишся? — Повторюю: бо я розумний.

ЗОРІ ВІЩУЮТЬ 25-31 ЖОВТНЯ

Передплатіть “Проскурів” на 2011 рік. Приєднуйтесь до дружної родини читачів нашої газети! на рік — 67,2 грн. Передплатний на півроку — 33,6 грн. індекс — 61647 на квартал — 16,8 грн. (для хмельничан) на місяць — 5,6 грн. на рік — 77,4 грн. Передплатний на півроку — 38,7 грн. індекс — 30456 на квартал — 19,35 грн. (для юридичних осіб, по області) на місяць — 6,45 грн. на рік — 56,4 грн. Внутріредакційна на півроку — 28,2 грн. передплата на квартал — 14,1 грн. (не менше 20 абонентів) на місяць — 4,7 грн.

20

11

Передплата в усіх поштових відділеннях міста й області. Ви можете передплатити нас, не виходячи з власного дому й офісу, за телефоном 70-16-66, тел/факс 65-85-62, за допомогою електронної пошти — E:mail: hmperedplata@ukrp.viaduk.net

Íàì òðåáà áóòè ðàçîì ó ö³ íåïðîñò³ ÷àñè!

Редактор Богдан ТЕЛЕНЬКО — тел. 79-52-43. Відділи: молодіжної тематики, культури, спорту — тел. 76-34-81; соціальних питань, економіки — тел. 65-00-29; політики, місцевого самоврядування — тел. 65-00-29. Заступник редактора — Вікторія СТАНДРІЙЧУК — тел. 76-21-15. Секретаріат: Ірина ЛЬВОВ, Денис ЮШКЕВИЧ — тел/факс 65-59-99. Реклама — тел. 76-32-85. Головний бухгалтер — Валентина МАСЛОВА — тел. 79-53-63. З питань доставки газети “Проскурiв” звертатися до диспетчера поштамту за телефоном 65-31-34.

ТЕРЕЗИ Ви можете призначити суто дiлову зустрiч у затишнiй обстановцi. Проте для гарного результату стежте за своїми емоцiями. СКОРПIОН Не приймайте серйозних рiшень i скоротіть обсяг роботи до мiнiмуму, залишивши час для вiдпочинку. В недiлю насолодіться походом по магазинах. СТРIЛЕЦЬ Можливо, ви — на порозi серйозних змiн у життi, але поки їх ще немає, не варто турбуватися про наслiдки. Вiрогiднi кориснi знайомства. КОЗЕРIГ Будьте обачними: поставтеся до пропозицiї занадто високооплачуваної роботи зi скепсисом. Вихiднi доведеться присвятити вирiшенню домашнiх проблем. ВОДОЛIЙ Хороший тиждень для реалiзацiї досить смiливих прагнень, вам зараз дуже знадобиться цiлеспрямованiсть. Будьте уважними до iнформацiї: можливi неточностi i спотворення. РИБИ Налаштуйтеся на тривале подолання труднощiв при досягненні мети. Не довiряйте чуткам i неперевiреній інформації.

Адреса редакцiї: 29000, м. Хмельницький, вул. Прибузька, 2. E-mail: proskuriv.hm@gmail.com, prosk@ukr.net Цiна — договiрна. Зам. №101442. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та іншої інформації несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Рукописи не повертаються і не рецензуються. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали. Листування з читачами — тiльки на сторiнках газети. Редакцiя не завжди подiляє позицiю авторiв публiкацiй. Матеріали з позначкою ^^ друкуються на правах реклами.

"Проскурів" №43  

Газета хмельницької міської ради

Advertisement