Page 1

Новобузька районна газета

№№40-41 (10482) Субота, 15 травня 2010 року

Виходить з 1 жовтня 1930 року

Хай живе у віках переможний травень! В районі урочисто відзначили 65-річчя Великої Перемоги

65-річчя Великої Перемоги — всенародне свято, яке стало найсвітлішим і найрадіснішим для сивочолих ветеранів та їх нащадків. Цей рік — ювілейний, тож і урочистості від столиці до невеличкого села були велелюдними і хвилюючими. У численних святкових заходах взяли участь перші особи держави, області, району. Згідно з Указом Президента України В. Януковича напередодні визначної дати 1077 учасників війни району з рук голови райдержадміністрації В. В. Лагодієнка, голови районної ради В. Г. Терзієвої, міського голови В. Я. Остапенко, сільських голів отримали ювілейні медалі «65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні». Вручення супроводжувалось змістовними виступами школярів та учасників художньої самодіяльності.

Слава зви тя ж ц я м !

ВВЕЧЕРІ, 8 травня новобужани поспішали до районного будинку культури, де відбулося урочисте вшанування звитяжців Великої Перемоги. Театралізоване дійство, вдало поєднане з вітальними словами голови райдержадміністрації В. В. Лагодієнка та голови районної ради В. Г. Терзієвої, ство-

рювали атмосферу величності і вдячності за безсмертний подвиг. Військовий комісар району О. В. Суйчимезов вручив ювілейні медалі учасникам бойових дій, а В. В. Лагодієнко та В. Г. Терзієва — грошову допомогу від облдержадміністрації, облради, райдержадміністрації та райради в сумі 600 гривень.

6 ТРАВНЯ у будинку культури ПОСП «Золота нива» сивочолих ветеранів вітали депутати обласної ради — голова райдержадміністрації В. В. Лагодієнко та керівник ПОСП «Золота нива» В. І. Ключник. Віктор Володимирович вручив ювілейні медалі, а Володимир Іванович — грошову допомогу та квіти. Крім того, В. І. Ключник надав продовольчі набори чотирьом учасникам бойових дій, які проживають на території господарства. Учасники художньої самодіяльності ПОСП «Золота нива» — ансамбль «Петрівчанка» (керівник В. Томінець), О. Шепель та його син Олександр, а також учні ЗОШ №4 подарували ветеранам

чудову концертну програму. УРОЧИСТИМ і хвилюючим був мітинг у Петрівці, який підготували і провели вчителі та учні Першотравневої ЗОШ, учасники художньої самодіяльності. З вітальним словом до присутніх звернулись депутат обласної ради, керівник ПОСП «Золота нива» В. І. Ключник та міський голова В. Я. Остапенко. Валентина Яківна вручила подарунок єдиному у Петрівці учаснику бойових дій П. І. Білику. Поминальну панахиду провів отець Віталій, а В. І. Ключник, В. Я. Остапенко та учні поклали до пам’ятника загиблим воїнам вінки і квіти, запалили свічки. Проникливі вірші читали ведучі Ю. Кравченко та Н. Штиба, звучали пісні у виконанні вокального ансамблю «Петрівчанка», О. Шепеля та його сина Олександра, Тетяни Дехтяр, а завідуюча дитячим садком Т. Дем’яненко запросила на вальс ветерана — П. І. Білика. «Этот День Победы…» звучало над селом, і яскраві вогні феєрверку засяяли в мирному небі.

Сяяли в небі вогні феєрверку

Пам’ятати і мир берегти

Прекрасна у своїй неповторності пора року весна й особливо — квітучий місяць травень. Цьогоріч він поособливому знаменний і значущий, адже 9 числа відзначаємо величне свято — 65-річний ювілей Великої Перемоги. Саме стільки літ нас безмежно радує мирне блакитне небо й різнотрав’я та буйноцвіття довкілля, виплекане лагідним сонячним промінням ніжної весни.

рода. З усіх куточків міста святково одягнені новобужани — і юні, і молодь, і середнього та старшого віку й сивочолі ветерани йшли до меморіальних місць, щоб віддати шану немеркнучому подвигу прадідів, дідів, батьків, братів і сестер, фронтових побратимів. Спочатку, перед основними урочистостями, представники влади, делегації трудових колективів від установ, підприємств і організацій,

… Того дня по всій країні — в селищах, селах і містах відбувалися урочистості, на яких вшановували ветеранів — полеглих у боях і живих, завдяки подвигу яких маємо щасливе сьогодення. 9 травня — сонячного прекрасного дня торжествувало все — і люди, і при-

громадськість і гості Нового Бугу поклали квіти до пам’ятників Героям Радянського Союзу В. Ф. Цибульку, Б. І. Гребеннікову, воїнам-визволи­ телям міста, а також — на могили загиблих воїнів, які поховані на Братському кладовищі. А о 10.00 годині розпочалося святкування біля меморіалу-комплексу Слави. Ще задовго до початку заходів тут було багатолюдно. Представники старшого покоління, ветерани перегортали в пам’яті болючі сторінки воєнних років, жахливих часів окупації міста. А пригадувати було що. Багато новобужан полягло на фронтах, чимало не дожили до переможного 9 травня 1945-го, бо ж були розстріляні чи закатовані гітлерівцями. Кожна родина — то цілий пласт спогадів, епопея прожитого і вистражданого під час чотирьох років немилосердної війни. Час невблаганний, і з кожним днем, місяцем і роком, які віддаляють нас від переможного травня все більше ветеранів відходять за вічну межу. Усім їм вічна пам’ять і шана від нащадків — про це мовив кожен, хто прийшов до обеліска вклонитися полеглим у боях.

Питання дня і акценти влади

ЩОТИЖНЯ голова райдержадміністрації В. В. Лагодієнко проводить оперативну нараду, на яку запрошує керівників усіх районних служб. Від органів самоврядування в ній беруть участь голова районної ради В. Г. Терзієва та міський голова В. Я. Остапенко. Як правило, під час наради її учасники коротко повідомляють про зроблене за тиждень та про важливу роботу чи заходи на наступний. Такі звіти допомагають координувати дії. Особлива увага приділяється проблемам. І окрім спільних заходів, які проводяться в районі, обов’язково обговорюються та визначаються шляхи вирішення проблемних питань. Відповідно голова райдержадміністрації дає доручення, ставить завдання і надалі жорстко контролює їх виконання. Найпершим джерелом, яке дає можливість голові РДА робити акценти на злободенних проблемах, є зустрічі і прийом громадян, власний аналіз і звичайно, повідомлення депутатів усіх рівнів, голів громад і т. д. На даний момент на контролі у голови РДА серед інших НАСТУПНІ ПИТАННЯ ДНЯ:

Життя — найдорожче!

гроші в бюджеті, знає тепер кожен. Як правило, бюджет визначає перспективу розвитку громади і в першу чергу — її соціальної сфери. Отже, завдання провести інвентаризацію землі є сьогодні першим кроком голови РДА в плані наведення порядку у використанні важливого ресурсу району. Тільки при повній ясності і прозорості, заявив В. В. Інвентаризація землі Лагодієнко, буде проводитись поНайбільше наше багатство — дальше виділення землі. При цьому, земля-годувальниця. Але виявляєть- вважає він, найпершу роль має грати ся, що з тих пір, як пройшло розпаю- професійна конкурсна комісія. вання, стало проблемою знати, в чиїх Орендарі і орендодавці руках вона реально знаходиться і хто Віддати в оренду земельну ділянодержує від неї найбільший зиск. Врешті-решт важливо не просто ку — найпопулярніший спосіб мати знати, а забезпечити повну законну прибуток з найменшими затратами сплату відповідних податків і зборів, власних зусиль. Мають наділи і бо саме вони є суттєвим джерелом багато шкільних закладів. Але, як наповнення бюджетів. Що значать виявилось, деякі орендарі роками не …А особливо, коли йдеться про життя дитини. Адже це наше майбутнє! В. В. Лагодієнко поставив вимогу всім службам, які відповідають за охорону здоров’я, виховання дітей, молоді і сім’ї та всім іншим віднайти і постаратись всіма способами попередити дитячі хвороби і смертність.

… Керівники району і міста поклали вінки до меморіалу Слави. Трепетно, сердечно й із великою вдячністю до Солдатів Перемоги й усіх присутніх звернулися з вітальним словом голова райдержадміністрації В. В. Лагодієнко, голова районної ради В. Г. Терзієва, міський голова В. Я. Остапенко, військовий комісар Новобузького районного військового комісаріату, підполковник О. В. Суйчимезов, учасник бойових дій, інвалід Великої Вітчизняної війни П. Ф. Лихошерст. Кожен із виступаючих наголошував на неоціненності подвигу воїнів, працівників тилу, закликав нинішні покоління берегти мир, за який віддали життя мільйони кращих синів і дочок країни, а ще — зичили новобужанам міцного здоров’я, щастя, радості, злагоди і благополуччя в домівках, і щоб завжди мирне небо й тепле сонячне проміння зігрівали наші серця. Голова райдержадміністрації В. В. Лагодієнко та голова райради В. Г. Терзієва з нагоди свята урочисто вручили учасникам бойових дій ювілейні медалі «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г.» (згідно з Указом Президента України В. Ф. Януковича від 2 квітня 2010 р. №474/2010), вітальні листівки зі словами вдячності від ветеранської організації України, керівників району та квіти. Вітання приймали Микола Семенович Березанський, Іван Сергійович Богданов, Олександр Микитович Гніздюк, Василь Дмитрович Данилюк, Сергій Йосипович Жанковський, Іван Григорович Педоренко, Володимир Степанович Савченко, Дмитро Ілліч Шишка. Представники молодого покоління поклали гірлянди та вінки до меморіальних плит. Присутні вшанували пам’ять полеглих на фронтах хвилиною мовчання. Пролунав святковий салют. Учасники художньої самодіяльності — новобужани різного віку проникливо декламували вірші, співали пісні, ставили тематичні композиції на воєнну тематику. По закінченню урочистостей присутні на знак глибокої вдячності та пам’яті про загиблих поклали квіти до меморіальних плит. А провідним лейтмотивом святкування були значущі слова: хай завжди буде мир на планеті! О. ДЕДУЛ, А. МОМОТЕНКО.

розраховуються з школами. Тепер Хто незаконно цей нюанс у взаєминах орендарів скуповує металобрухт? і орендодавців узято під суворий Сьогодні і це питання поставлено контроль райдержадміністрації. на чергу дня. Адже все, що незакон100-відсоткова легалізація но тягне за собою інші порушення і Йдеться про наймання на роботу приносить шкоду людям і недобір працівників підприємцями, які діють коштів у громадську казну. на території району. За численними Як вийти з тупика? повідомленнями багато людей сьоОдна із причин, чому наш водогодні виконують різну роботу без оформлення трудових відносин і канал не збирає достатньо коштів, одержуючи заробітну плату в кон- є відсутність крупних її споживачів, вертах. Так підприємцям дешевше тобто солідних підприємств. Але й вести свою діяльність, але від цього невеличкі, далеко не всі, сплачують страждає бюджет, Пенсійний фонд в повній мірі за використану воду. і головне — люди, які не матимуть Це бари, магазини і т. д. Що ж треба шансів в майбутньому одержати зробити? Найперше — вияснити, хто скільки споживає і платить, а державну пенсію. — Легалізувати всіх! — таке далі — примусити платити сповна і завдання голови РДА службам, які недобросовісних. відповідають за цю ділянку роботи. Вл. інформація.


2

«Вперед»

15.05.2010 р.

Ветеранам вручили ювілейні медалі від Президента

Фронтовики відсвяткували Перемогу

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

З метою гідного відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні Президент України Віктор Янукович підписав Указ про нагородження медаллю «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 19411945 гг.» ветеранів Великої Вітчизняної війни. «Нагородити ювілейною медаллю «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» ветеранів війни, яким надано відповідний статус за участь у війні, за працю в тилу у зазначений період, а також за участь у бойових діях у війні 1945 р. з імперіалістичною Японією; ветеранів війни, які брали участь у бойових діях, обороні, партизанському, підпільному русі проти фашистської Німеччини та її союзників у роки Другої світової війни, у зв’язку з цим удостоєні державних нагород колишнього Союзу РСР або України, статус ветерана яким надано згідно із законодавством колишнього Союзу РСР чи націо­ нальним законодавством іноземної держави і які є громадянами іноземних держав, що не входять до СНД», — йдеться в Указі. Загалом ювілейні медалі отримали більше 1,8 мільйона ветеранів війни. У нашому районі нагороди ветеранам урочисто вручали голова райдержадміністрації В. В. Лагодієнко, голова райради В. Г. Терзієва, міський голова В. Я. Остапенко. Напередодні ювілею велику групу учасників

війни, що нині проживають у Новому Бузі, запросили до сесійної зали райради. Тут з ними зустрівся голова райдержадміністрації В. В. Лагодієнко. До присутніх Віктор Володимирович звернувся зі словами подяки і шани, тепло привітав усіх зі святом і побажав здоров’я, благополуччя, радості від внуків і правнуків та найголовнішого — довгих літ життя, щоб встигли передати наступним поколінням дух високого патріотизму, народженого у священній боротьбі з ворогом, який посягнув на свободу і життя великого народу. Голова РДА кожному ветерану вручив медалі і вітальні листівки, а школярі ЗОШ №1 з ласкавими поглядами і усмішками вітали шановних дідусів і бабусь квітами. Вчителі і учні цієї ж школи підготували для ветеранів концерт, який був ідейно перевитий бажанням висловити вдячність переможцям, зберегти пам’ять про їх подвиги і завжди любити Батьківщину так, як уміють це робити вони. А ветерани все це слухали і, як завжди, скромно, по-батьківськи і материнськи дякували за вітання. Така ж зустріч відбулася і в актовому залі ЗОШ №7. Голо-

ва райдержадміністрації В. В. Лагодієнко привітав ветеранів з Днем Перемоги, побажав здоров’я, мирного неба і від імені Президента вручив медалі та вітальні листівки. А учасники художньої самодіяльності пода­рували визволителям чудовий концерт. Радісно напередодні було і в районному госпіталі, де ювілейні нагороди ветеранам вручала голова райради В. Г. Терзієва. Усі пенсіонери, які на той час перебували у госпіталі, отримали подарунки від управління праці і соціального захисту населення. Заблищали на грудях тиловиків новенькі медалі, а на очах стареньких — сльози. Учні гімназії декламували вірші і співали пісні, від щирого серця дякували за мир і свободу. У старечих очах промайнуло жахливе дитинство і юність, обпалені жорстокою війною, яка скалічила не одну долю, але загартувала і навчила цінувати мир. А. ХАВЕЛА. Фото автора.

Квіти і подарунки

НАПЕРЕДОДНІ Дня Перемоги міський голова В. Я. Остапенко побувала у селі Новосілля, де взяла участь у святковому заході та вручила ювілейні медалі і подарунки дев’яти учасникам війни. Учні початкової школи разом із завідуючою Л. П. Лагно та директором сільського клубу В. В. Кордишем підготували літературну композицію, подарували ветеранам квіти. Хто не зміг прийти на захід, того В. Я. Остапенко відвідала вдома. О. ДЕДУЛ.

Над хвилями Бугу, у полі самітнім Підводиться комплекс гранітний. Вербичка в жалобі стоїть, мов спокута, Ніхто не забутий, ніщо не забуто. Дзвони пам’яті… Вони, як і люди, мають голос і душу. Вони застерігають: ми у ві-

чному боргу перед нашою історією, перед живими свідками і учасниками її творіння, перед їх нелегкою і страдницькою долею. Вірчина балка — це хвилююча повість про криваву історію не лише нашого краю. Десятки гранітних плит, розкиданих по косогору, символізують безіменні могили, безіменних

героїв. Тут відбувалися масові розстріли, тут полягли сотні напівживих жителів району, замучених військовополонених, підпільників і мирних громадян. Їм тоді було майже стільки, скільки тим, хто прийшов сюди згадати полеглих, вклонитись цьому клаптику священної землі. Проведенню заходу передувала велика робота по наведенню порядку на цій території, в якій активну участь взяли учні ЗОШ №4 та працівники КП «Новобузьке». 8 травня у Вірчиній балці відбулась молодіжна патріотична акція «А пам’ять священна». Ще задовго до всенародного свята у загальноосвітніх навчальних закладах велася пошукова робота, метою якої було знайти нащадків тут похованих, зібрати матеріали про страхіття, які відбувалися на цьому місці. Як результат — учасниками мітингу-реквієму стали родини Ночовських, Дмитренків, Бондаренків — нащадки Біло-

зора Олександра Степановича, Вілкова Миколи Олексійовича, Воротинцева Кирила Миколайовича та його дружини, розстріляних у 1943 році. Прийшла вшанувати пам’ять загиблого батька Каплуна Полікарпа Максимовича його донька Бородуля Тіна Полікарпівна. На мітинг запросили Марчук Тетяну Захарівну — живого свідка жахливих подій 19421944 рр. Крило смерті, що пронеслось над Вірчиною балкою, не оминуло й родину цієї жінки. Тетяна Захарівна поділилася

Нині на території району проживають 54 учасники бойових дій та інваліди Великої Вітчизняної війни. Усі вони пройшли крізь пекло фронтових доріг, нагороджені багатьма орденами і медалями. Й нині ветерани в строю. Цими днями з нагоди 65-річчя Великої Перемоги вони приймають вітання від влади, громадськості, рідних і близьких. Ось їх імена: міська рада: Микола Семенович Березанський, Петро Іванович Білик, Іван Харитонович Білозер, Григорій Захарович Богданов, Іван Сергійович Богданов, Іван Іванович Бугай, Ганна Софронівна Вальчук, Олександр Микитович Гніздюк, Степанида Семенівна Горячева, Юхим Михайлович Гричевський, Василь Дмитрович Данилюк, Микола Михайлович Дергачов, Сергій Йосипович Жанковський, Іван Григорович Журба, Микола Борисович Забабурін, Яків Степанович Ілюхін, Марія Михайлівна Ісаєва, Микола Євменович Каракай, Іван Захарович Кіба, Олександр Трохимович Копійка, Микола Федорович Кушнір, Петро Федорович Лихошерст, Микола Григорович Малярчук, Катерина Федорівна Мишеніна, Зоя Гнатівна Ніколаєнко, Микола Савелійович Пасько, Іван Григорович Педоренко, Катерина Миколаївна Педоренко, Антон Лук’янович Першко, Олександр Петрович Пікуль, Федір Феофанович Рєпка, Володимир Степанович Савченко, Тетяна Йосипівна Соткова, Іван Євменович Хоменко, Володимир Тимофійович Цьома, Михайло Іванович Шатрабаєв, Марія Борисівна Шевченко, Дмитро Ілліч Шишка, Петро Давидович Шияновський, Марія Степанівна Шкуро; Баратівська сільська рада: Іван Олександрович Афанасьєв, Микола Іванович Рева; Березнегуватська сільрада: Михайло Миколайович Бершадський; Вільнозапорізька: Семен Євсійович Павлуша; Новомиколаївська: Іван Олександрович Суфлітін; Новополтавська: Іван Михайлович Гуров, Ганна Митрофанівна Кузнець, Данило Пилипович Мінський, Михайло Григорович Шолокай; Новохристофорівська: Леонтій Іванович Горбунов; Новоюр’ївська: Лідія Онуфріївна Кузьменко; Софіївська: Микола Костянтинович Бушанський, Іван Іванович Дяченко; Шевченківська: Олександр Іванович Миндра.

хвилюючими спогадами з молоддю, закликавши берегти мир і творити добро. Проникливі, зворушливі слова ведучих линуть над Вірчиною балкою, бентежать душу і серце, на очах присутніх мимоволі з’являються сльози. Учні гімназії Юлія Почебут, Ігор Логінов, Тетяна Богач, Олег Васильєв змогли передати біль і гіркоту тих подій, страждання людей. Вони поіменно згадали всіх, хто загинув першої ночі, та тих, чиї імена навіки вписані в Книгу скорботи України. Учні ЗОШ №1 Вікторія Вашець, Інна Шпильова, Аніта Ільчук, Вадим Лисенко, Антоніна Художник зачитали спогади очевидців тих подій. Вірш «Варварство» продекламувала заступник директора ЗОШ №10 Т. Л. Попова. Сколихнули тишу пісні у виконанні Бориса Тітенка,

Михайла Шевченка, Інни Годорожі, Олега Галагуза. Того дня ветерани, нащадки загиблих, гості, учні, студенти висадили у балці дерева, які будуть зберігати спокій тих, хто знайшов тут вічний спочинок. Готуючи цей захід, методист райметодкабінету С. В. Назарій мала на меті розбудити в душах молоді патріотичні почуття, вдячність за здобуту Перемогу. В очах юного покоління вбачалися гіркота за скалічені долі і глибока подяка полеглим і живим ветеранам за мирне небо і щасливе дитинство. О. ДЕДУЛ. Фото автора.

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM


3

«Вперед»

15.05 . 2 0 1 0 р.

«— Фронт і тил були єдиними», —

говорить учасник Великої Вітчизняної війни новобужанка Ірина Володимирівна ЧИЖИКОВА

ЦІ СЛОВА я почула від жінки, коли напередодні Великої Перемоги згадували її чоловіка, фронтовика Георгія Вікторовича Попєлова. Сімейне гніздечко з ним Ірина Володимирівна звила в 1940 році. Тоді молода вчителька пов’язала свою долю з випускником Миколаївського кораблебудівного інституту, який працював на Ярославському суднобудівному заводі. Намічали плани на майбутнє, мріяли про щастя… Та невдовзі довелось проводжати чоловіка на фронт. — Коли говорять про війну, в першу чергу справедливо оцінюють вклад у Перемогу тих, хто був на передньому краї, — ходив в атаки, у розвідку, був ударною силою, — каже Ірина Володимирівна. — Але ж і в тилу кувалась Перемога. Без нашої підтримки і допомоги її б не здобули. І, мов би це було недавно, а не майже сім десятиліть тому, до дрібниць згадує, як трудівники тилу підтримували бійців, не шкодуючи ні сил своїх, ні здоров’я, працювали так, щоб наблизити щасливий день свободи. У ті грізні роки Ірина Володимирівна працювала в школі, на лісозаводі, в дитсадку. А ввечері і у вихідні дні разом з іншими жінками збивала ящики для снарядів. Спочатку за закликом райкому комсомолу, а з листопада

1943, коли стала комуністкою, райкому партії виконувала доручення під лозунгом «Все — для фронту!». Збирали для бійців у населення теплі шкарпетки і рукавиці, в’язали їх. До кожного комплекту теплих речей шили кисети для табака, а на них вишивали гарні слова — бажали солдату краще бити ворога, швидше відсвяткувати перемогу і повернутись додому. В 1943 році з ініціативи Ярославського обкому партії була створена група комуністів для заготівлі льону. В неї входила й Ірина Володимирівна. Довелось їхати в Борисоглебський район. Завдання виявилось не з легких, бо не всі колгоспники мали бажання здавати льон. Доводилось їх пере-

конувати у важливості цієї справи для фронту. Тендітна молода жінка змогла здати державі п’ять підвід льону. Раз у десять днів з фронту в місто приходила партія ватяних фуфайок і брюк, які треба було випрати і висушити. Після цього на руках часто залишались рани, бо замість мила видавали каустик, який роз’їдав шкіру. Трохи відчувала полегшення, коли ненадовго опускала руки в холодну воду. А потім знову бралась за роботу… Сушили одяг жінки нерідко теплом свого тіла на ліжках вночі.

— Повинна сказати, що ніхто з нас навіть не думав скаржитись, що виморився або важко, — споминає Ірина Володимирівна. — Бо ми були глибоко переконані, що всі наші страждання заради того, щоб швидше закінчилась війна, щоб хоч трохи полегшити життя солдатів. А головне — всі вірили в нашу перемогу. — Найважчим завданням для кожного було відвідування поранених у госпіталі, — продовжує жінка. — Я туди ходила кожної неділі. Не могла без болю і сліз дивитись на тяжкопоранених, скалічених війною переважно молодих людей. Ми їх знайомили з інформацією з фронту, писали листи рідним воїнів, зігрівали їх серця теплим словом і співчуттям. Дуже дорога для Ірини Володимирівни медаль за труд у Великій Вітчизняній війні, хоч і нагадує про тяжкі роки в тилу. А чоловік Георгій Вікторович в той час був у самому пеклі війни. Гвардії лейтенант Попєлов командував

взводом розвідників. Воював на III Білоруському фронті. А перед цим було короткострокове навчання. Додому повернувся з орденом Червоної Зірки, медалями «За взяття Кенігсберга», «За перемогу над Німеччиною». За хоробрість, стійкість і мужність, проявлені у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, був удостоєний орденів Вітчизняної війни другого і першого ступенів, медалі Жукова. Як найдорожчі реліквії зберігає Ірина Володимирівна військовий квиток чоловіка, його лист, датований 19 грудня 1944 року, де зворотня адреса — польова пошта. Я їх читала і мов би відчула подих тієї жорстокої війни з фашистами, що так понівечила людські долі. А водночас вона показала витримку та героїзм наших людей, які все здолали і пережили в ім’я Перемоги. Саме про це розповідає Ірина Володимирівна, коли зустрічається з дітьми і з старшим поколінням. Ось вже чотири роки міцна дружба зв’язує І. В. Чижикову з учнями 8-Б класу Новобузької ЗОШ №1, де керівником Зоя Миколаївна Гаркуша. Діти запрошували учасника війни в школу і самі не один раз були в гостях в Ірини Володимирівни, вітають її з святами, завжди готові прийти на поміч. Всі зустрічі з юними Ірина Володимирівна закінчує побажанням, щоб вони ніколи не зазнали того горя, яке випало на долю її ровесників, щоб життя сьогоднішніх поколінь було мирним і щасливим. Світлана ВЕРЛАН.

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Оголошується конкурс

Новобузька районна державна адміністрація ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення вакантної посади начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ: освіта вища гуманітарна, стаж роботи не менше п’яти років, досконале володіння комп’ютером та державною мовою. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня публікації оголошення за адресою: м. Новий Буг, вул. Гребеннікова, 1. Довідки за телефоном 9-15-70.

«Гаряча лінія»

Новобузьке районне уп­рав­ ління юстиції 18.05.2010 р. проводить «гарячу лінію» на тему: «Звернення громадян». На запитання громадян відповідатиме начальник районного управління юстиції ЛІЗНІЧЕНКО А. В. з 9 до 12 год. за телефоном 9-18-69.

Спеціалісти застерігають

Небезпечна хвороба

Сказ — особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи й закінчується летально. Основне джерело інфекції — хворі на сказ дикі тварини, в основному — лисиці. Передається через укуси, подряпини при контакті з хворими тваринами. З метою своєчасного виявлення і недопущення захворювання особливу увагу слід звертати на заходи профілактики. Власники І. В. Чижикова з учнями 8-Б класу Новобузької ЗОШ №1. тварин, керівники господарств, незалежно від форм власності, зобов’язані: доставляти собак і Ось і наступила велична ювікотів в установи ветмедицини для лейна дата — 65-річчя Перемоги клінічного огляду і обов’язкового у Великій Вітчизняній війні. Мій профілактичного щеплення (не НА ЗАХИСТ рідної землі стали і жителі на- тато чотири роки громив ворога двома — Вітчизняної щеплених тварин вакцинують шої територіальної громади. На жаль, всі вони на передовій. Тож розповім про війни I і II ступенів, з профілактичною метою незанього, з нагоди свята, читачам медалями «За взятие вже відійшли у вічність. Але наш священний лежно від пори року); проводити районки. Кёнигсберга», «Бойової обов’язок — пам’ятати про них. боротьбу з бродячими собакаБатько Сергій Степанович Слави» та іншими. Баладинський Іван Григорович народився ми та котами, вживати заходи Янков народився у селі Баратівка Під час війни на Куру Новомиколаївці. Закінчив школу, працював щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць; не у рідному колгоспі. Був призваний на фронт у 18 серпня 1913 року. Закінчивши ській дузі в його батареї допускати до полювання не вак1943 році. Служив у 111 кулеметному полку. вісім класів школи, працював у молодий солдат закрив цинованих проти сказу собак; Брав участь у боях на території Болгарії, Мол- колгоспі. Два роки служив в армії. амбразуру дзота ворога. дотримуватись діючих правил давії, Югославії. День Перемоги зустрів у Києві Під час Фінської війни у 1940 р. Про цей епізод описуутримання собак, котів і хижих командував кулеметним взводом. ється у книзі «Звёзды не разом з шостим запасним винищувальним полтварин у населених пунктах; про А далі почалася Велика Вітчиз- меркнут». ком. Мав численні нагороди. 50 років трудився кожний випадок укусу людей або Наказом Приморського вій- СТ. Помер Сергій Степанович 27 у рідному колгоспі. Пішовши на заслужений няна. Сергій Степанович пройшов свійських тварин дикими хижакалютого 1993 року. усю війну. На Західному фронті ськового округа у травні 1946 р. відпочинок, брав активну участь у громадськоми, бродячими чи здичавілими со9 травня… Як багато значить був командиром мінометного С. С. Янков звільнений у запас. му житті села, дружив з піснею. баками й котами, а також — при Бугаєнко Любов Федорівна народилася в взводу. У 1943-у став курсантом Мав звання старшого лейтенанта. для усіх людей світу ця дата! Із підозрі на захворювання тварин У мирний час спочатку трудив- нею нерозривно пов’язана доля негайно повідомляти ветспеціаНовомиколаївці. Не встигла підрости, як треба 1-го гвардійського артилерійськоліста й негайно ізолювати таких ся у колгоспі. А потім працював у мільйонів… було йти працювати: і корів доїла, і свиней мінометного училища. тварин; собак, котів та інших … Мене назвали Катюшею на А далі — знову вогненні доро- РВ УМВС дільничним сіл Ганніввирощувала, і теляток доглядала, і буряки тварин, які покусали людей чи сапала, і коноплі в’язала. На пенсії працювала ги і важкі бої. На Центральному ка-1, Ганнівка-2, Антонівка, Ма- честь артилерійської установки тварин, господарі зобов’язані в городній бригаді. Не було в колгоспі такої фронті батько був заступником йорівка, Новопетрівка, Баратів- «Катюші», де командиром батаутримувати на прив’язі або в ізореї був батько. командира роти з політчастини. ка, Червона Поляна, Вівсянівка, роботи, яку б не виконувала Любов Федорівна. льованому приміщенні протягом Надіюся, що працівники НовоПісля війни залишилася вдовою. Ой як важко Потім С. С. Янков — командир Улянівка, Володимиро-Павлівка, 15 днів і дозволяти спеціалісту їй було самій і працювати, і синочків ростити. батареї у 1-у Прибалтійському, Володимирівка, Майське, Капове, бузького РВ УМВС пам’ятають ветмедицини здійснювати нагляд 3-у Білоруському та 2-у Дале- Веселий Поділ, Новомиколаївка. про свого пенсіонера, ветерана Та на долю вона не нарікала. за ними. Трудився із великим натхненням. війни і праці, який трудився раДо початку Великої Вітчизняної війни Іван косхідному фронтах. Кожен повинен уміти надати За проявлені хоробрість, стій- Тож нагороджений медаллю «За зом із Бакланом, Потапенком, собі першу допомогу після наМиронович Машкін працював у колгоспі в несення укусу чи пошкодження: с. Майське. 23 березня 1944 року був мобілі- кість і мужність у боротьбі з безупречную службу в органах Алєксєєвим, Смоловим, Д. М. негайно або якомога раніше поБондар, Олександром Бондарем зований до лав Радянської Армії. Отримавши німецько-фашистськими загарб- МВД». верхню рани добре промити водою Після виходу на заслужений й багатьма іншими. поранення, довго лікувався в шпиталях. Після никами, японськими мілітаристаз господарчим милом, а краї оброодужання пройшов дорогами Румунії, Польщі, ми тато нагороджений орденами: відпочинок був завідуючим скла- З повагою Катерина ГОЛОВЧЕНКО бити 70о спиртом або 5% настоя(дівоче прізвище — Янкова). Чехословаччини, де і зустрів День Перемоги. трьома — Червоної Зірки та дом продтоварів Баратівського ного йоду. Після цього найшвидше Після війни ще чотири роки служив у лавах звернутися в медзаклад. Радянської Армії у Німеччині. Пізніше війНа жаль, ще не знайдено преськову частину перекинули в напрямку Японії. парат, здатний призупиняти розІз нагоди 65-ї річниці Великої слухали інформацію про історичні ремога. Знаємо, що пройдуть Мав численні нагороди. Серед них — медалі виток захворювання на сказ. Єдиним лікуванням є курс проГеоргія Жукова, «За перемогу над Німеччи- Перемоги у ЗОШ №4 пройшов події, які відбулися у березні 1944 роки, змінюватимуться люди, філактичних щеплень, котрі ною», «За відвагу», орден «За мужність». місячник пам’яті, під час якого року у ході Березнегуватсько- покоління і настане той час, коли необхідно зробити відразу після Повернувся в рідне село, тут одружився, ви- учні 3-9 класів відвідали район- Снігурівської операції, що почала- зовсім не залишиться живих нанесення укусу чи пошкодження ний народний історичний музей ся саме з визволення нашого міста свідків страшного лихоліття, та ростив дві доньки і три сина. бродячої або дикої тварини. зостанеться пам’ять про подвиги, У 1941 р. Задирака Іван Якович був мобі- — культурний і виховний центр від фашистської навали. Враховуючи природне поНа жаль, усе менше залиша- жорстоку й бездушну війну, яка лізований до лав Радянської Армії. Проходив міста. ширення сказу тварин, заходи Завідуюча Т. А. Бондаренко ється людей, які бачили страхіт- забрала життя мільйонів людей, навчання в полковій школі. Від початку війни по боротьбі з ним здійснюють зарахований стрілком стрілецького полку повідомила багато цікавого і про тя, що несла «фашистська чума». принесла лихо і горе на українкомп­л ексно органи держвет180-ї артилерійської бригади. Воювати до- героїв-земляків, і про визволите- Низько схиляємо голови перед ську землю. Пам’ять священна, медицини, охорони здоров’я, велося на території Румунії, Чехословаччини, лів Нового Бугу. Ми переглянули подвигом ветеранів, які подару- доки передається із покоління в житлово-комунального і лісового господарства, товариства мисливАвстрії. Був тяжко поранений, після чого експонати воєнної тематики, зо- вали безхмарне голубе небо над покоління. ців під керівництвом надзвичайних Педагогічний, батьківський перебував у шпиталі. День Перемоги зустрі- крема — фотокартки учасників головою. протиепізоотичних комісій та Члени гуртка «Патріот» від- і учнівський колективи Новочав в Австрії. А далі продовжував службу на війни, медалі за бойові заслуги, органів влади на місцях. території України. Нагороджений орденами військовий одяг визволителів. відали ветерана Миколу Григо- бузької ЗОШ №4 висловлюють Г. ПОПОВИЧ, Тамара Афанасіївна розповіла про ровича Малярчука й допомогли глибоку і щиру вдячність Т. А. та медалями. інспектор ветеринарної нелегкі воєнні будні, які довелося йому по господарству, а крім Бондаренко за те, що виховує Вічна пам’ять і слава героям! медицини у Новобузькому районі, В. МАКАРЧУК, пережити новобужанам та й усій того — дізналися про його бойові патріотизм у юних серцях. Г. АНДРЄЄВА, К. ДЕМИДЕНКО, завідуюча Новомиколаївською Україні під час фашистської оку- подвиги. помічник лікаря-епідеміолога Дорогою ціною дісталася Пеучениця 7 класу ЗОШ №4. сільською бібліотекою. пації. Із величезним захопленням Новобузької санітарноепідеміологічної станції. MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Самовіддано захищали Батьківщину

Зірки не гаснуть

Шануймо подвиг поколінь


4

«Вперед»

Із колегії райдержадміністрації

На минулому тижні відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якому розглядались два питання — благоустрою населених пунктів району та виконання бюджету за три місяці поточного року (детальніше — в одному з наступних номерів газети). Серед запрошених — сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій, приватні підприємці. Досить предметним був розгляд питання, пов’я­ заний з проведенням місячника з благоустрою та Всеукраїнського суботника. Колегії передував об’їзд майже всіх населених пунктів району за участю голови районної ради В. Г. Терзієвої, заступника голови РДА В. О. Черненка, представників санепідстанції та засобів масової інформації. Він супроводжувався відео­ зйомкою, тож присутні на колегії мали змогу побачити, які результати місячника ми маємо.

«Безіменний» пам’ятник в Софіївці.

Завдання — чіткі і конкретні, строки — стислі

Чи всі Чули про суботник? Схоже, що на час об’їзду — ні. Такий висновок можна було зробити, проїхавши вулицями Софіївки. Якщо на центральній ще більш-менш порядок, то на інших… Купи сміття, будівельних матеріалів, вибиті вікна, захаращені приміщення — це те, що довелося тут спостерігати. Навіть біля адмінприміщення сільської ради сміттєзвалище. Не краща ситуація й біля магазинів приватних підприємців та районного споживчого товариства — сміття, туалетів немає, біля приміщень порядок не наведено. У зарослях бузку стоїть упорядкований пам’ятник, а неподалік від нього — пам’ятна плита. Схоже, він встановлений героям, але яким — невідомо, бо немає на ньому ні зірки, ні меморіальної дошки. Біля кладовища — похилений паркан, сміття, скидані торішні вінки. Тут, мабуть, теж не було суботника. Всі, з ким вдалося поспілкуватися, запевнили, що найближчим часом наведуть лад біля своїх об’єктів. В Улянівці серед бур’янів та розвалених будівель «оазисом» виглядає сільський будинок культури, контора господарства, школа: території упорядковані, побілені дерева, висаджені квіти. Прикро тільки, що жителі не цінують праці інших і прямо біля пам’ятника та закладу культури ви-

Розвалена будівля в Улянівці.

пасають худобу, птицю. Давайте навчимося шанувати труд людей, які небайдужі до благоустрою села. У Новомиколаївській, Березнегуватській, Кам’янській та Розанівській сільських радах ситуація набагато краща. Наведено порядок на вулицях, біля пам’ятників, побілено, ліквідовано сміттєзвалища. Тож і виглядають села охайнішими та чепурнішими. Спільною проблемою для всіх сіл є безліч зруйнованих об’єктів соціальної інфраструктури та приватних помешкань, що стали місцем скупчення сміття та бур’янів. Крім того, що вони аж ніяк не служать окрасою села, вони ще й аварійно небезпечні. В ході об’їзду обговорювалось питання їх ліквідації шляхом вивезення з подальшим благоустроєм території. У Новому Бузі теж є над чим працювати. Як показує об’їзд, більшість приватних підприємців не поспішають не лише упорядковувати прилеглу територію, а й самі об’єкти не побілені, не пофарбовані, обдерті пороги, огорожі. На околицях міста, куди не глянь — сміттєзвалища, які не прибираються вже довгий час. Добре «допомагають» й самі мешканці: бачуть, що хтось висипав сміття, і самі те роблять. Доходить до абсурду: контейнер стоїть порожній, а навколо

нього — сміття. Як це можна назвати? Невже так важко викинути в контейнер хоч там, де він є? Здається, це звичайні людська недбалість і байдужість. А ще чимало «господарів» складають будівельні матеріали, виносять сміття прямо до проїжджої частини — аби з двору. Це також не додає привабливості нашому місту, особливо, коли таке спостерігається на центральних вулицях. Обговорюючи такий стан справ, голова райдержадміністрації В. В. Лагодієнко поставив дуже доречне запитання: чи поважаємо ми в першу чергу самі себе, якщо навколо нас такий безлад? Мабуть, над цим варто задуматись і навести лад біля своїх помешкань, об’єктів виробничої сфери і надалі підтримувати порядок, адже чисто не там, де метуть… Визначено й конкретну дату — до 30 травня. Далі — знову об’їзд і відповідні висновки та заходи реагування. Отож часу залишилось зовсім небагато. Кожен має пройнятись почуттям відповідальності і власного сумління, щоб така потрібна справа не була черговою формальністю і «обязаловкою» влади. О. ДЕДУЛ. Фото автора.

Меморіальний комплекс у Розанівці.

15.05.2010 р.

Реставрація пам’ятника Б. Гребеннікову.

На суботнику —колектив ПФ.

Держслужбовці прибирають узбіччя доріг.

Біля Березнегуватської та Новомиколаївської шкіл.

Сміттєзвалища, зарослі бур’янів, вибиті вікна на вулицях Софіївки.

Запитували — відповідаємо

Про підвищення пенсій

Головний документ країни — бюджет-2010 прийнятий. Законом поставлена крапка в безкінечних суперечках, що точились навколо пенсійних виплат. Соціальні стандарти витримані, кошти на це знайдені, тож побоювання про невиплати пенсій чи їхнє зменшення виявились надуманими. На що ж можуть розраховувати пенсіонери в цьому році? З таким запитанням ми звернулися до начальника управління Пенсійного фонду України в Новобузькому районі Анни Вадимівни ЛУЦЕНКО. — Насамперед зазначу, що вже в травні пенсіонери отримують перераховані пенсії. Мінімальна пенсія зросте з 573 грн. до 706 грн., і до кінця року очікуються такі її підвищення: з 1 липня — 709 грн., з 1 жовтня — 723 грн., з 1 грудня — 734 грн. Ті пенсіонери, яким виплати приносять листоноші, будуть розписуватись у двох відомостях. В одній — за старий розмір пенсії, в іншій — за травневу доплату. З червня пенсії будуть платитись у звичному режимі, по одній відомості. В другу відомість увійшли суми доплат, які перевищили 10 грн. Якщо сума доплати склала до 10 грн., то її пенсіонер отримає у червні. Таких пенсіонерів в нашому районі трохи більше тисячі. В цілому ж із 8600 пенсіонерів району, в травні свої доплати отримають майже 6500 осіб. Загальна сума доплати склала 490 тис. грн. Адже в умовах фінансово-економічної кризи держава надає належну соціальну підтримку насамперед малозабезпеченим пенсіонерам. Така ситуація склалась загалом. Але ж я розумію, кожного цікавить особистий розмір пенсійної виплати. Спробую пояснити детально. Перш за все — повернемось у 2009 рік. Державним бюджетом на 2009 рік пенсійних підвищень не передбачалось. Розмір пенсій протягом року регулювався в так званому «ручному режимі» — не Законами, а урядовими постановами. Перша постанова 2009 року підвищувала пенсійні виплати лише непрацюючим пенсіонерам з 1.04.2009 року на 7,50 грн., з 1.07.2009 — на 14,20 грн., з 1.10.2009 року — на 28,40 грн. Тому і мінімальна пенсія

працюючих і непрацюючих пенсіонерів різнилась на ці суми. Наприкінці 2009 року було прийнято Закон України «Про встановлення соціальних стандартів», яким з 1 листопада 2009 року запроваджувались нові розміри прожиткових мінімумів, зокрема і для осіб, які втратили працездатність — в розмірі 573 грн. В грудні 2009 року, після відповідної постанови Кабінету Міністрів України, пенсіонери отримали перераховані пенсії за грудень 2009 року плюс доплату за листопад 2009 року. При цьому мінімальний розмір пенсії для непрацюючих осіб склав 601,40 грн. (573 грн. — це прожитковий мінімум + 28,40 грн. доплата), а для працюючих — 573 грн. В зв'язку з тим, що наприкінці 2009 року Державний бюджет на 2010 рік не був прийнятий, пенсійні виплати січня 2010 року були врегульовані черговою постановою Кабінету Міністрів України, якою передбачалась виплата пенсії на рівні грудня 2009 року. Як я зазначила вище, в грудні 2009 року пенсіонери отримали підвищену пенсію за грудень плюс доплату за листопад. Тобто, з січня по квітень 2010 року громадяни отримували пенсії в розмірі грудня 2009 року, а доплата за листопад 2009 року, виплачена в грудні 2009 року, платилась як аванс в рахунок майбутнього підвищення. Для наочності наведу приклад. Пенсіонерці Л. з січня по листопад 2009 року було нараховано пенсії 662,55 грн. З 1 листопада 2009 року розмір її пенсії склав 691,55 грн. Проте, в листопаді 2009 року гр. Л. отримала 662,55 грн., а в грудні 2009 року

691,55 (за грудень) + 29,00 (доплата за листопад) = 720,55 грн. З січня 2009 року розмір пенсії гр. Л. склав 720,55 грн., з них основний розмір — 691,55 грн., а 29,00 грн. — аванс в рахунок майбутнього підвищення. Такий авансовий платіж іменувався у нас як доплата з кодом виплати 821. З прийняттям Державного бюджету на 2010 рік, в травні зроблено перерахунок мінімального розміру пенсій, призначених відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Крім того, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1.01.2010 р. — 695 грн., з 1.04.2010 р. — 706 грн., з 1.07.2010 р. — 709 грн., з 1.10.2010 — 723 грн., з 1.12.2010 — 734 грн. проводиться перерахунок: — пенсій за особливі заслуги перед Україною; — мінімального розміру пенсії по втраті годувальника; — доплати в зв'язку з закриттям ЧАЕС; — підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»; — підвищень учасників війни; — підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань». Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1.01.2010 р. — 825 грн., з 1.04.2010 р. — 839 грн., з 1.07.2010 р. — 843 грн., з 1.10.2010 р. — 861 грн., з 1.12.2010 р. — 875 грн., проводиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів». Надбавка дітям війни складає 49,80 грн. Отже, враховуючи усі вищенаведені умови, в травні 2010 р. здійснено перерахунок. В разі, якщо розмір пенсії після перерахунку став більшим ніж той, що платився у січні-квітні 2010 р., сума збільшення була включена до додаткової відомості. В разі, коли розмір пенсії після перерахунку став меншим, ніж платився, такі пенсійні виплати залишились без змін. Доплата непрацюючим пенсіонерам відмінена. Наведу декілька прикладів. Приклад 1. Розмір пенсії непрацюючої громадянки Л. до перерахунку складав 720,55 грн., в т. ч. основний

Автобусна зупинка в Улянівці. розмір — 450,75 грн., доплата до прожиткового мінімуму (573 грн.) — 122,25 грн., доплата за понаднормовий стаж — 90,15 грн., доплата непрацюючому — 28,40 грн., авансовий платіж (код 821) — 29,00 грн. Розмір пенсії після перерахунку — 796,15 грн., в т. ч.: — основний розмір пенсії — 450,75 грн., — доплата до прожиткового мінімуму (706 грн.) — 255, 25 грн., — доплата за понаднормовий стаж — 90,15 грн. Отже, сума доплати по додатковій відомості — 75,60 грн. З цього прикладу видно, що значно збільшилась доплата до прожиткового мінімуму, але відмінена доплата непрацюючому та авансовий платіж, які платились згідно з відповідними постановами Кабінету Міністрів України. Приклад 2. Розмір пенсії працюючій громадянці Н. до перерахунку складав 935,63 грн., в т. ч.: — основний розмір — 534,17 грн., — доплата до прожиткового мінімуму (573) — 38,83 грн., — доплата за понаднормовий стаж — 106, 83 грн., — пенсія за особливі заслуги перед Україною — 200,55 грн., — авансовий платіж (код 821) — 55, 25 грн. Розмір пенсії після перерахунку — 1059,93 грн.: — основний розмір — 534,17 грн., — доплата до прожиткового мінімуму (706 грн.) — 171,83 грн., — доплата за понаднормовий стаж — 106, 83 грн., — пенсія за особливі заслуги перед Україною — 247,10 грн. Отже, сума доплати по додатковій відомості — 124,30 грн. З прикладу видно, що збільшилась доплата за прожитковий мінімум та пенсія за особливі заслуги перед Україною, а авансовий платіж вже не платиться. Приклад 3. Непрацююча пенсіонерка О. мала пенсію до перерахунку 777,23 грн., в т. ч.: — основний розмір — 700,67 грн., — доплата за понаднормовий стаж — 45,84 грн., — доплата непрацюючій — 28,40 грн., — авансовий платіж (код 821) — 2,32 грн. Розмір пенсії після перерахунку не змінився — 777,23, в т. ч.:

— основний розмір — 700,67 грн., — доплата за понаднормовий стаж — 56,05 грн., — доплата до прожиткового мінімуму — 5,33 грн., — доплата до попереднього розміру — 15,18 грн. З прикладу видно, що збільшилась доплата за понаднормовий стаж, яка обраховується за кожен понаднормовий рік, — 1% від основного розміру пенсії, але не більше, ніж від мінімальної пенсії. До перерахунку доплата у пенсіонерки обраховувалась від мінімума 573 грн., після перерахунку — з основного розміру пенсії — 700,67 грн., так як основний розмір менший мінімальної пенсії. Додатково з’явилась доплата до мінімального розміру, а виплата непрацюючій та авансовий платіж відмінено. Приклад 4. Непрацюючий пенсіонер В. мав розмір пенсії до перерахунку 1077,74 грн., в т.ч.: — основний розмір пенсії — 885,95 грн., — надбавка за понаднормовий стаж — 97,41 грн., — підвищення дитині війни — 49,80 грн., — підвищення непрацюючим — 28,40 грн., — авансовий платіж (код 821) — 16,18 грн. Розмір пенсії після перерахунку не змінився — 1077,74 грн., в т.ч. основний розмір пенсії — 885,95 грн., — надбавка за понаднормовий стаж — 120,02 грн., — підвищення дитині війни — 49,80 грн., — доплата до попереднього розміру — 21,97 грн. І в цьому випадку розмір пенсії не змінився. Змінились лише деякі її складові. З наведених прикладів видно, що кожна пенсійна виплата — дуже індивідуальна річ. І робити висновки про величину перерахунку можливо лише на підставі усієї інформації про пенсійну виплату. Дуже прошу наших відвідувачів врахувати це при отриманні консультації у спеціалістів пенсійної служби. Уряд ставить перед собою завдання відновити диференціацію пенсій з урахуванням трудового внеску. Це можливо за умови виконання низки заходів по наповненню бюджету Фонду та погашення боргів, які наростили деякі підприємства.


5

«Вперед»

15.05 . 2 0 1 0 р.

Срочно ТРЕБУЮТСЯ товаровед, продавцЫ. Тел. 9-19-46. Березнегуватська сільська рада з 1 травня 2010 р. збільшує ставки єдиного податку. ПРОДАЮТЬСЯ: обрізна і необрізна дошка 50, 40, 30, 25; суха столярна дошка 50, секції для огорожі, брус, рейка. 9-20-72; 0975177361. ПРОДАЮТЬСЯ комбайни в комплекті: «Дон-1500 А» — 2 шт., «Дон-1500 Б» — 1 шт. в робочому стані, КрАЗ — 25-65 вантажний, самоскид, автомобіль РАФ. Тел. 0983606113; 0978076266. Т РЕ Б А ГРОШІ? Продайте корів, коней на м’ясо. Найвищі ціни. 8-067 90-10-610; 8-066 98-89-090. П.П. Качурін.

ТАКСИ, ЕСТЬ ПРИЦЕП. 9-12-89; 0673494021; 0950553003; 0631407614. Возможны междугородние поездки и безналичный расчёт. 1-8 пассажиров.

Куплю велику рогату худобу, телят, коней дорого! 0972070553. Куплю велику рогату худобу, телят, коней дорого! 0674910425.

Куплю молочних телят на відгодівлю— від 200 до 300 грн. 0662187151.

р ізн е

Тільки 19 травня в місті Новий Буг, по вулиці Леніна, 22-а, комісійний магазин (біля контори газового господарства) з 17.00 до 18.00 год.

П р о д а ю т ь ся

Коза на м’ясо (80966396554). Комбайн «Нива» (0964747084). Земельна ділянка, олія дешево (0678394783). Ёмкость 5 м 3 — 2 шт., эл. двигатель 19 кВт 3000 об. Моб. 0988134795. Щебень, гранит, бут, песок, кирпич б/у (80972910100). Сеялка зерновая (цена договорная), ЮМЗ-6, требующий ремонта, недорого (0977190405).

Хата (Маяковського, 17; 0964982135). Будинок газифікований, у дворі колодязь (вул. Залізнична, 16; тел. 0661375308). Коляска детская в отличном состоянии (80969699311). М’який куток (0669077190; 0675129845). Квартира (Харчука, 21/11) — двухэтажный дом, первый этаж. Хороший вариант для открытия офиса, магазина. Подробности на сайте dom@ ria.ua. Обращаться с 17 до 21 (0913049799).

Місячні домашні курчата (9-33-54; 0978363365). Мопед недорого (80961526345). Квартира, є погріб, сарай, 20 соток землі. Можливий кредит (80938543977). Два автоприцепа (8 Марта, 1). М о т о ц и к л Vi p e r A c t i v (80632932340). Залізо листове 5 мм, ел. маслобойка, ел. мотор 3-фазний, цегла червона нова, меблі б/у, квартира 2-кімнатна на «лебедях» (9-26-39). Корова (0977243693).

Коляска зима-лето (0667468042). ВАЗ-2103 (0671151622). Нові вулики (0668172412). Річна теличка чорна (80688543078). Хата (0962188592). Топливный насос А-41, мотоцикл «Минск» на запчасти, насос перекачки ГСМ (0678471547). В’єтнамські поросні свині (0965853996). Японский скутер (0667766710).

ПАМЯТНИКИ Доставка бесплатно. Установка — 100 грн. ул. Харчука, 16; 0988471879; 0958888499.

Куплю ордени, медалі, монети (0661167641). На автомийку ПОТРІБНІ працівники (80938473737). Переработка на крупу пшеницы, ячменя, кукурузы, гороха (9-27-29; 0665131592; Гребенникова, 53). Куплю причеп легковий саморобний або документи. Тел. 0968497430. Візьму в оренду земельні паї (80962785284). Стирка, химчистка, сушка ковров (80664888035). Перетяжка, ремонт мебели (0973722953; 0963092347). Семья снимет жилье (0961532082). Комісійний магазин ПРИЙ­ МАЄ ТА РЕАЛІЗОВУЄ весільні і випускні сукні, костюми. Просимо забрати зимові речі. Адреса: Леніна, 22-а. Продаю автомобіль на ходу ЗІЛ-131, дизель або міняю на трактор з плугом (Разіна, 10). Услуги автоэвакуатора (0677321963). Ремонт, перетяжка мебели, изменение дизайна (0633978102; 0937930232). Куплю двухярусную кровать (0997513789; ИГОРЬ). Куплю ВРХ, молочних телят (0974403904). Пісок, щебінь, відсів. Вантажоперевезення (0984860445). Грузоперевозки 1,5 т по Украине (0952208155). Сварочные работы (0979319618). Кнур. Доставка (0665131500). Кнур (0939606190). Кнур (0982309770). Предлагаем услуги по обработке земли. КПС, посев, КРН, опрыскивание, боронование и т. д. (0504931515). Оказываем услуги: дискуем, боронуем, культивируем. Продам «Москвич-412» (0673995061; 0992433317). Відео. Тамада (0668993695).

Насіннєва база «Терра-Юг» м. Миколаїв ПРОДАЄ високоврожайне, ранньостигле, адаптоване до посушливого клімату насіння соняшнику: Український F-1, Українське сонечко, Дарій, Мастєр. Флагман та ін. Ліц. АВ №332599 від 16.11.07 р. Тел. (067)440-10-26; (050) 988-41-08; (0512) 48-97-08.


6 60 сесія міської ради

21 травня 2010 року о 14.00 годині в актовому залі міської ради відбудеться засідання 60 сесії 5 скликання. На порядок денний винесено наступні питання: 1. Про безоплатне прий­­ няття в комунальну власність Новобузької територіальної громади та безоплатну передачу у державну власність на баланс Новобузького відділення Казанківського УЕГГ газопроводів низького тиску. 2. Земельні питання. В суботу, 15 травня о 12.00 годині в м. Новий Буг у храм свт. Петра і Павла (вул. Заозерна) прибуде єпархіальний православний хресний хід. Запрошую всіх на молитву. Отець Віталій.

«Вперед»

Вітаємо!

Уважаемого ОНИЩЕНКО Сергея Владимировича поздравляем с юбилеем! Пусть эта замечательная дата В душе твоей оставит добрый след. Желаем мы всего, чем жизнь богата, — Здоровья, счастья, мира, долгих лет. Тёща, семьи Ковалёвых, Тесленко, Лычман.

Дорогого мужа, отца, дедушку ОНИЩЕНКО Сергея Владимировича поздравляем с золотым юбилеем. Поздравляем с этой славной датой, От всей души хотим мы пожелать, Еще полвека или даже с гаком По жизни бодро, весело шагать. Шагать уверенной походкой, Путь впереди еще большой. Потери будут и находки, Но знай, что мы всегда с тобой. Твои родные.

15.05.2010 р. Дорогого сыночка КОВАЛЬЧУКА Олега Ивановича поздравляем с 35-летием. Ты греешь нас своей заботой и любовью, С тобою мил нам белый свет. Здоровья, счастья мы тебе желаем. Дороже человека у нас не было и нет. Папа, мама.

Вдячне слово помогли посадити город. Нехай Бог Вас береже! Волонтери Хлопці працювали заЩиро дякую Рябенко Галині попрацювали взято. Крім того, було Іванівні за людяність і чуйність, за старанно цікаво дізнатися про їх постійну підтримку і допомогу.

Велике спасибі волонтерам із 31-К групи Новобузького коледжу МДАУ С. Стужуку, І. Киселевичу, В. Бєлоусову (куратор М. В. Нечай) за те, що до-

погляди на нинішнє житДобре, що є на світі такі люди, тя, спортивні досягнення. як Галина Іванівна. Бажаю їй Спасибі вам, дорогі. Не- міцного здоров’я, радості і довгохай щастить у всьому! ліття. Нехай Бог береже Вас! Н. АНДРОСОВА, Л. КУЛІНІЧ, пенсіонерка. пенсіонерка. м. Новий Буг.

До уваги споживачів природного газу!

Оголошення в газету подавайте заздалегідь.

Казанківське УЕГГ інформує, що Головним державним санітарним лікарем України прийнята постанова від 06.04.2010 року №12 «Про тимчасову заборону виробництва, заборону використання та реалізації бездимоходних газових водонагрівачів з виводом продуктів згорання в приміщення». Держгірпромнагляд України зобов’язав експлуатуючі організації газового господарства вжити заходи щодо недопущення експлуатації зазначених газових водонагрівачів, виявлення та заборони експлуатації вже встановлених бездимоходних газових водонагрівачів з відводом продуктів згорання в приміщення. Таким чином, підлягають відключенню від системи газопостачання встановлені у споживачів бездимоходні газові водонагрівачі (колонки) з відводом продуктів згорання в приміщення, а також заборонено проектування, погодження проектів, встановлення та приймання в експлуатацію таких газових приладів. Адміністрація УЕГГ. Управління праці та соціального захисту населення Новобузької райдержадміністрації ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення вакантної посади на визначений період ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА сектору автоматизованої обробки інформації та контролю за виплатою державних допомог. Основні вимоги: освіта вища або середня спеціальна бухгалтерська, вміння працювати на комп’ютері. Документи приймаються протягом 30 днів з дня публікації оголошення за адресою: м. Новий Буг, вул. Леніна, 32. Довідки за телефоном 9-16-09.

КП «Новобузький водоканал» доводить до відома абонентів, що в держінспекції за цінами в Миколаївській області погоджено новий тариф для населення з централізованого водопостачання — 6.05 грн. за 1 м3 з ПДВ. Підготовлено на розгляд депутатського корпусу райради проект рішення аналізу регуляторного впливу стосовно розрахунку тарифів на послуги централізованого водопостачання для підприємств, організацій та інших суб’єктів підприємницької діяльності 6.48 грн. з ПДВ за 1 м3. Для затвердження економічно обгрунтованих тарифів на послуги водопостачання КП «Новобузький водоканал» відповідно до ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» просить надавати зауваження і пропозиції в письмовій формі від фізичних і юридичних осіб протягом місяця від дати публікації оголошення за адресою: Миколаївська обл., м. Новий Буг, вул. Маяковського, 2, КП «Новобузький водоканал» з 8.00 до 17.00.

Софиевский гранитный карьер (с. Софиевка Новобугского района Николаевской обл.) предлагает к реализации:

щебень ф.2*5 — 50,00 грн. тонна, щебень ф.5*20 — 50,00 грн. тонна, щебень ф.5*20 (мытый) — 55,00 грн. тонна, щебень ф.20*40 — 45,00 грн. тонна, щебень ф.20*70 — 42,00 грн. тонна, щебень ф.40*70 — 42,00 грн. тонна, щебень ф.0*70 — 40,00 грн. тонна, отсев ф.0*10 (ПЩС) — 40,00 грн. тонна, песок дробленный обогащенный — 20,00 грн. тонна, щебень ф.3-8 (мытый) — 100,00 грн. тонна, щебень ф.5-10 (мытый) — 60,00 грн. тонна, камень бутовый (150-400) — 50,00 грн. тонна.

Контактные телефоны: директор — КУЗНЕЦОВ Александр Андреевич — 0674863468; бухгалтер по сбыту — ГАЙДУК Оксана Ярославовна — 0985876216.

На должность ГЛАВНОГО БУХГАЛТЕРА ТРЕБУЮТСЯ: опыт работы в бюджетной сфере, образование высшее. Тел. 9-10-70. Новобугский РО ГУ МЧС.

Адміністрація Ранкового і Центрального ринків Новобузького РСТ ЗАПРОШУЄ всіх бажаючих для торгівлі продуктами харчування — молоком і молочними продуктами, м’ясом, рибою, овочами та іншим, сільгосппродукцією. Чекаємо! Для вас — всі послуги. Телефон 9-21-94.

Металопластикові вікна та двері. АКЦІЯ. Жалюзі в подарунок (0971639080; 0682697266). ПРОДАЮ курей-несушек: 1 шт. — 20 грн. (белая), 25 грн. (красная). 0661649989.

Одна в Миколаївській обл. МАШИНА по чистці і виготовленню пухо-перових подушок і ковдр. Видалення пилу, сміття, дезинфекція пера. Малиновського, 74; 80961473564.

Миколаївський насіннєвий завод «Насінпром» РЕАЛІЗУЄ НАСІННЯ соняшнику власного виробництва українських селекцій. Можливі знижки від 5 до 20% в залежності від об’єму (ліц. №514973, 25.05.09 ДПІЖР). Миколаївська обл., Жовтневий р-н, с. Полігон, вул. Сонячна, 1-Б. 23-11-00; 23-70-48; (050) 809-72-59, (098) 797-17-01. Продається «Нива-тайга» 2007 р. в. (067-721-41-78). У видавництві газети „Вперед“ можна замовити вітальні адреси, візитки, буклети, брошури, іншу друковану про­дук­цію. Скористайтесь цією послугою. Ксерокопіювання та тиражування на ризографі терміново, недорого. Довідки за телефонами: 9-20-47, 9-19-90.

Подяка

Раптово і несподівано у нашу сім’ю прийшло горе — пішла у вічність наша люба дружина, матуся, бабуся, сестричка, тьотя БОНДАРЕНКО Світлана Володимирівна. У ці тяжкі хвилини підтримали нас колеги по роботі, друзі, рідні, куми, сусіди і розділили з нами тяжке горе. Хай у ваших домівках буде затишок, а в серцях — лише радість. Сім’ї Бондаренків, Чабаненків, Яркових.

Сумуємо, пам’ятаємо

21 травня 40 днів, як немає з нами дорогого, любимого чоловіка, батька, дідуся БАКЛАНОВА Олександра Георгійовича. Тебе немає, а ми не вірим, В душі у нас ти назавжди. Рідні.

Любим, помним

10 мая исполнилось 25 лет со дня смерти нашей дорогой мамочки, бабушки ДОЛИШНЕЙ Екатерины Ильиничны. Земля тебе пухом. Дочь, зять, внуки.

Погода на Новобужжі (За WEB-сайтом rp5.ru)

15.05—18.05 to вночі to вдень опади

Субота Неділя Понеділок Вівторок

+13оС +14оС +14оС +10оС

+26 оС — +23 оС незначні +16оС — +14оС —

Різн е

Мебель под индивидуальный заказ (0675140385). Куплю свиней (0677214178). Продаю ВАЗ-2106, обмін на авто дорожче, ВАЗ-2107 2005 р. в. (80965853971). Ремонт, перетяжка мягкой мебели. Ремонт просевших дверей и дверок, деревянных ограждений (0972828406). На постоянную работу ТРЕБУЕТСЯ торговый представитель до 35 лет с наличием легкового автомобиля. 0638687693. Викачування каналізації. Пісок, відсів, щебінь, граніт, вантажні перевезення. Тротуарна плитка (9-22-93; 0965933821; 0633506255). Пісок, щебінь, відсів — ЗІЛ 7 тонн (АНАТОЛІЙ, 0977029020).

Продаються

Газова установка б/у недорого (80667960445). Металевий кіоск, відмінний стан (80671542616). Щенки немецкой овчарки. Тел. 0972910169; 0930793917. Щенки немецкой овчарки (80679712670). Хата (вул. Першотравнева, 99). Звертатися: с. Жовтневе, вул. Московська, 126. Тільна телиця (селище Жовтневе, Московська, 126). Кролі, нутрії, голуби, індокачки, в’єтнамські свині, свиноматки, перепела, павичі, вулики, лампач (Херсонська, 31; 0667827178). Дом, район автовокзала. Торг на месте (80664888035). Гараж по вул. Гребеннікова (9000 грн.). Тел. 80930966912. В’єтнамські поросята двомісячні, сівалка СУПН-8 (0979749698). Будинок (80937542923). Плиты дорожные, стеновые, ЖБИ, кольца, блоки фундаментные, плиты перекрытия (0979172588). Блоки фундаментні, перемички, пасинки, тротуарна і оздоблювальна плитка (0672936381).

Шановного колегу НАКОНЕЧНОГО Миколу Петровича вітаємо з ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, родинного затишку. Нехай збудуться всі твої бажання. З повагою твої колеги Курбанова, Гис.

Відділ білизни та взуття з магазину «Едем» ПЕРЕЇХАВ у магазин біля Ранкового ринку.

Продаю дрова, вікна, двері на сарай (0661412545). На постійну роботу ПОТРІБНІ слюсарі по ремонту сільгосптехніки, електрозварник, тракторист для польових робіт (0675127186). Куплю ел. двигуни (0675127186). Обработка земли КПС, КРН, боронование и т. д. (0682682560; 0994180763). Музика, відео, художня фотографія, тамада (0994253600). Сдам 3-комнатную квартиру в Кривом Роге (район Червоная). Тел. 80982557222. Куплю поламаний мотоблок. Тел. 0664227343. Зніму житло з усіма зручностями в центрі міста (0978842185). Даю на прокат невесте свадебный зонтик (0977069180; 0932982661). Випускні сукні — продам або на прокат (0930433807). Зніму квартиру (0636220092).

ОВС-25; СМ-4; Петкус; КРН5,6; КПС-4,2; СУПН-8; ПС-10; СЗ-3,6; СЗ-3,6А; СЗ-5,4; РУМ; МТЗ-82; Пінгвін; ЗМ-60А; ЗМ-30А; БДТ-3-7; БДН-2,1-3; ОП-2000 та інша сільгосптехніка (0675127186; 0963637570). Двокімнатна квартира, центр (0668526140). Металева бочка 5 куб. м. Тел. 9-31-33; 0975756340. Емкость 5 куб. — 1500 грн. (80961473564). Срочно дом (80688274072). Автоклав, пуско-зарядное устройство, шифер пластмассовый, ДСП, а/скаты «Москвича», швейная машинка «Sunher», трубы металлические новые, лист оцинкованный, труба асбестовая, автомобиль «Москвич-412» (0677271732). Торговельна палатка біля річки (0957119227). Будинок, центр (0677271732). В’єтнамські поросята (Якіра, 12; 0962240397). Будинок (0668526140). Лоша (8 міс.). 0979888252. Будинок біля річки, з/з (с. Софіївка). 0969718876. Тільна телиця (0663204252). ВАЗ-2106 1994 года (0965030856).

В сердце боль не утихает

16 мая исполнится 40 дней со дня смерти дорогого мужа, папочки БОГДАНОВА Михаила Ивановича. Ушёл от нас внезапно, слишком рано, А было ведь не так уж много лет. Ушёл. И кровоточит в сердце рана, Ушёл. И показалось, меркнет свет. Представить жизнь без тебя немыслимо и сложно, И до сих пор тревожит душу нам беда. Смириться с этим горем невозможно, Ушёл не на минуту — навсегда. Спи спокойно, наш дорогой. Земля тебе пухом. Любим. Помним. Вечная память. Жена и сын. Класний керівник та учні 10 класу Баратівської ЗОШ глибоко співчувають ВОЛКОВІНСЬКОМУ Леоніду Олександровичу з приводу смерті БАТЬКА. Колектив Баратівської ЗОШ висловлює глибокі співчуття учню 10 класу ВОЛКОВІНСЬКОМУ Олексію з приводу передчасної смерті БАТЬКА. Висловлюємо щирі співчуття БОНДАРЕНКУ Григорію Костянтиновичу та його сім’ї з приводу раптової смерті ДРУЖИНИ, МАМИ, БАБУСІ БОНДАРЕНКО Світлани Володимирівни. Сім’ї Амбросові, Опанасенко, Бондаренко, Кобилінські, Лиски. Колектив Софіївського ДНЗ висловлює співчуття КОРНІЄНКО Наталії Станіславівні з приводу смерті СВЕКРА. Виловлюємо щирі співчуття сім’ям КОРНІЄНКІВ Василя, Олега, Віталія і Наталії з приводу передчасної смерті БАТЬКА. Сім’ї Зорій, Ярошенко, Киртока, Кузнєцові, Кац, Бондаренко. Висловлюємо щирі співчуття КОРНІЄНКАМ Олегу, Віталію і Василю з приводу смерті БАТЬКА. Сім’я Касіч.


ПОНЕДІЛОК, 17.05 ут-1

6.05 Доброе утро, Украина 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новости. 9.00 Утро 9.15 Точка зрения 9.55, 4.55 Легко быть женщиной 11.00, 12.25, 19.50 ПКЕ-2010 11.15, 4.15 Жизнь продолжается 12.30, 21.30 Хоккей 14.35 Окно в Америку 15.35 Наша песня 16.30, 1.45 «17 мгновений весны»

Вівторок, 18.05 ут-1

6.00 Доброе утро, Украина! 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новости 9.00 Утро 9.15, 19.00 О главном 9.55, 4.55 Легко быть женщиной 11.00, 12.25, 19.50 ПКЕ2010 11.15 Жизнь продолжается 12.30 Сельская правда 13.00, 21.30 Хоккей. 15.30 Индиго 16.00 Африка 16.30 «17 мгновений весны»

СЕРЕДА, 19.05 ут-1

6.00 Доброе утро, Украина! 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новости 9.00 Утро 9.15, 19.00 О главном 9.55, 4.55 Легко быть женщиной 11.00, 12.25, 19.50 ПКЕ2010 11.15 Жизнь продолжается 12.25 Желаем счастья 12.45 Фильм «Скандальное приключение в Брикмилле»l

ЧЕТВЕР, 20.05 ут-1

6.00 Доброе утро, Украина! 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новости 9.00 Утро 9.15, 19.00 О главном 9.55, 4.55 Легко быть женщиной 10.50 Проверенные кризисом 11.20 Жизнь продолжается 12.30 Полигон 13.00 Фильм «Брызги шампанского»l 15.30 Индиго

П’ятниця, 21.05 ут-1

6.00 Доброе утро, Украина! 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новости 9.00 Утро 9.15, 19.00 О главном 9.55, 4.55 Легко быть женщиной 10.55, 19.50 ПКЕ-2010 11.15 Жизнь продолжается 12.30 Хоккей 14.30 Предвечерье 15.35 Граница 16.00 Индиго 16.30 Пазлы

суботА, 22.05 ут-1

6.05 Путь к святыне 6.45 Шаг к звездам 7.20 Мама вечная и любимая 8.20 Олимпиада 8.40 Полезные советы 9.15 Пока родители спят 9.50 Так просто 10.25, 5.30 Кто в доме хозяин? 10.55, 18.05 Дневник 11.20 Выходные поукраински

НЕДІЛЯ, 23.05 ут-1

6.05 Мультфильм 7.30 Новости Европы 7.00 Эра здоровья 7.20 Персона 7.50 Сельский час 8.20 Укравтоконтинент 8.40 Свободная гавань 9.25 Антивирус 9.45 Шаг к звездам 10.25 Новая армия 10.55, 18.05 ПКЕ-2010 11.10 Муз. новости 11.40 Евровидение-2010

7

«Вперед»

15.05 . 2 0 1 0 р. 18.45 Евроньюс 19.00 О главном 20.00 Евровидение-2010 21.00, 1.20 Итоги дня 0.15 Остров сокровищ

1+1

6.10 «Ангел-хранитель» 6.55, 8.05, 9.05 Завтрак с 1+1 7.10, 9.00, 16.15, 19.30, 23.35 ТСН 7.10 Мультфильм 10.00 «Район Беверли Хиллз» 10.55 «Красавчик»l 13.15 «Рыжая» 14.15 Район Мелроуз» 15.15 «Маргоша» 16.30 Анатомия славы 18.45 Евроньюс 20.00 Предупреждение 21.00, 1.40 Новости 0.15 Остров сокровищ 1.20 Парламентский день

1+1

6.10 «Ангел-хранитель» 6.55, 8.05, 9.05 Завтрак с 1+1 7.00, 9.00, 16.10, 19.30, 23.00 ТСН 7.10 Мультфильм 10.00 «Район Беверли Хиллз» 11.15 «Район Мелроуз» 12.00 «Рыжая» 13.05, 16.20 Настоящие врачи 14.05 «Только любовь» 15.30 Индиго 16.00 Африка 16.30, 2.25 «17 мгновений весны» 18.45 Евроньюс 20.00 Тёмный силуэт 20.15 Стража 20.30 Право на защиту 21.00, 1.40 События 22.00 Продолжение следует 23.00, 0.00 Итоги 23.25 От первого лица 0.15 Остров сокровищ 1.20 Парламентский день

1+1

6.10 «Ангел-хранитель» 6.55, 8.05, 9.05 Завтрак с 1+1 7.00, 9.00, 15.55, 19.30, 23.10 ТСН 16.00 Африка 16.25 «17 мгновений весны» 18.45 Euronews 19.50 ПКЕ-2010 20.00 Отцы и дети 21.00, 1.45 События 21.30 Хоккей 0.15 Остров сокровищ 1.25 Парламентский день

1+1

6.10 «Ангел-хранитель» 6.55, 8.05, 9.05 Завтрак с 1+1 7.00, 9.00, 15.50, 19.30, 23.10 ТСН 7.10 Мультфильмы 10.00 «Район Беверли Хиллз» 17.25 Обратный отсчет 18.15 Магистраль 18.45 Euronews 20.00 Найдем выход 21.00, 1.40 События 22.00 Автоакадемия 23.00, 0.00 Итоги 23.20 От первого лица 0.15 Остров сокровищ

1+1

6.10 «Ангел-хранитель» 6.55, 8.05, 9.05 Завтрак с 1+1 7.00, 8.00, 9.00, 15.55, 19.30 ТСН 7.10 Мультфильм 10.00 «Район Беверли Хиллз» 11.50 Неделя моды 12.20 Парламент 13.15 Наша песня 14.05 Лига чемпионов 15.00 Хоккей 17.25 Обратный отсчет 18.35 Финал ПКЕ-2009 21.00, 1.35 Итоги 21.30 Футбол. «Бавария» — «Интер» 23.50 Свободная гавань 0.15 Остров сокровищ

1+1

6.00, 10.15 Мультфильмы 6.50 Без табу 7.50 Светская жизнь 9.05 Кто там? 12.40 Футбол. «Бавария» — «Интер» 15.10 Благовест 15.40 Книга 16.25 В гостях у Д. Гордона 17.25 Обратный отсчет 18.25 Деловой мир 19.05, 1.50 Круг Олимпиады 19.40 Кубок мира 20.30 Точка зрения 21.00, 1.20 События 21.30 Хоккей. Финал 23.50 Итоги 0.15 Остров сокровищ

1+1

6.00, 10.15, 11.00 Мульт­ фильмы

17.25 «Время радости» 20.10 Меняю жену 21.25 «Особенности национальной рыбалки»l 0.05, 3.30 «Секс и Калифорния» 0.40 Фильм «Заговор» 2.30 Документ

ИНТЕР

6.00 Наказание талантом 7.00, 9.00, 12.00, 18.00 Новости 7.10, 8.35 Утро с Интером 9.15 «Возвращение Мухтара» 11.20 Детективы 12.10, 3.35 Знак качества 12.40 «Next» 13.50 «1941» 15.00 «Маргоша» 17.25 «Особенности национальной рыбалки»l 20.10 Суперзвезда 23.30 «Секс и Калифорния» 0.00 «Спокойной ночи»s

ИНТЕР

6.05 Рабы суеверий 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 18.00 Новости 7.10, 8.35 Утро с Интером 9.15 «Возвращение Мухтара» 11.20 Детективы 12.10, 3.40 Знак качества 12.40 «Next» 13.55 «1941» 15.05 Штурмовики 7.10 Мультфильм 10.00 «Район Беверли Хиллз» 11.15 «Район Мелроуз» 12.00 «Рыжая» 13.00, 16.15 Настоящие врачи 14.00 «Только любовь» 15.00 «Маргоша» 17.15 «Малая Москва» 20.10 «Сыщик Самоваров» 22.15 Док. фильм 23.40, 3.05 «Секс и Калифорния» 0.15 Фильм «Ракета Гибралтар»s

ИНТЕР

6.00 Вицин 7.00, 9.00, 12.00, 18.00 Новости 11.10 «Район Мелроуз» 11.45 «Рыжая» 12.45, 16.00 Настоящие врачи 13.45 «Только любовь» 14.40 «Маргоша» 17.00, 20.10 «Гаишники» 22.25 С неба на землю 23.40, 3.20 «Секс и Калифорния» 0.15 «Тайные агенты»s 2.20 Документ

ИНТЕР

6.00 Погоня за призраком 7.00, 9.00, 12.00, 18.00 Новости 7.10, 8.35 Утро с Интером 9.15 «Возвращение Мухтара» 11.15 «Район Мелроуз» 11.50 «Рыжая» 12.55, 16.10 Настоящие врачи 13.55 «Только любовь» 14.50 «Маргоша» 17.10 «Гаишники» 20.00, 22.20 «Хищник»s 0.45 Фильм «Слизняк» 2.20 Документ

ИНТЕР

6.10 Английские рыцари 7.00, 9.00, 12.00, 18.00 Новости 7.10, 8.35 Утро с Интером 9.15 «Возвращение Мухтара» 11.20 Детективы 11.00 Суперзвезда 13.40 «Сыщик Самоваров» 15.40 С неба на землю 16.25 Анатомия славы 17.20 Фильм «Безумная и прекрасная» 19.30 ТСН 20.10 «Любовь Авроры» 22.10 «Золотой ключик» 0.35 «Гаишники»

ИНТЕР

6.00 Мультфильм 6.30 Большая политика 9.00 Формула любви 10.00 Городок 11.05, 3.45 Позаочі 12.05 Самый умный 6.20 Фильм «Аскари» 8.00 Ремонт + 9.05 Лото-забава 11.15 Смакуємо 12.00 Фильм «Джордж из джунглей»l 13.50 Меняю жену 15.00 «Любовь Авроры» 17.00 «Золотой ключик» 19.30 ТСН 20.10 Кривое зеркало 22.15 Светская жизнь 23.20 Фильм «Хищник-2» 1.30 «Дети Хуанг Ши»s

ИНТЕР

6.00 «Пойди, разберись» 7.30 Мультфильм 8.10 Армагеддон животных

14.50 Саперы 15.45 Жди меня 17.20, 3.10 «Соседи» 18.10 Криминальные дела 19.00 «Кармелита. Цыганская страсть» 20.00, 1.50 Подробности 20.30 «Обручальное кольцо» 21.30 «Дыши со мной» 23.35 Рабы суеверий 1.00 Док. фильм

НОВЫЙ

5.30 «Бывшая» 6.10 «Сердцеедки» 9.00, 0.55 «Кадеты» 10.55, 20.20 «Счастливы вместе» 12.10 Интуиция 16.05 Понять. Простить 17.20, 3.15 «Соседи» 18.10, 4.10 Судебные дела 19.00 «Кармелита. Цыганская страсть» 20.00, 1.45 Подробности 20.30 «Обручальное кольцо» 21.35 «Дыши со мной» 23.35 Вицин 1.00 Док. фильм 2.30, 4.50 «Коп»

НОВЫЙ

13.30, 19.00 Репортер 13.35, 13.55 Мультфильмы 14.35 «Ханна Монтана» 14.50 «Живой до востребования» 15.50, 19.20 «Ранетки» 16.50, 22.25 «Папины дочки» 17.55, 21.15 «Воронины» 23.20 Info-ШОК 2.35 Третий лишний

ТРК УКРАИНА

6.00 «Моя прекрасная няня» 6.30, 17.00, 19.00, 3.30 События недели 6.45, 5.25 Серебряный апельсин 7.00, 18.00 «Ефросиния» 12.15 Интуиция 13.30, 19.00, 0.40 Репортёр 13.35, 13.55 Мультфильмы 14.25 «Ханна Монтана» 14.50 «Живой до востребования» 15.50, 19.20 «Ранетки» 16.50, 22.20 «Папины дочки» 17.55, 21.15 «Воронины» 23.30 Info-ШОК 2.40 Третий лишний

8.00, 14.40 «След» 8.55, 14.00 «Безмолвный свидетель» 10.00 «Антиснайпер. Двойная мотивация» 12.00 «Следопыт» 13.00 «Висяки» 15.35 Чистосердечное признание 16.00 Федеральный судья 17.10, 4.00 Критическая точка 19.30 Шустер 20.20 «Платина» 21.20 Фильм «Мумия возвращается»s 0.00 Фильм «Колония» 1.50 Фильм «Куда приводят мечты»s 6.50, 5.25 Серебряный апельсин 7.00, 18.00 «Ефросиния» 8.00, 14.40 «След» 8.55 «Безмолвный свидетель» 10.00, 20.20 «Платина» 11.00 «Хранитель» 12.00 Фильм «Мумия возвращается» 15.35 Чистосердечное признание 16.00 Федеральный судья 17.10, 4.00 Критическая точка 19.30 Шустер 23.20 «Я остаюсь» 1.40 «Уличный боец»s

НИКОЛАЕВ

14.00, 19.00, 21.30 Телевестник 14.15 Это вас волнует 14.50, 19.20 Телевестник 15.00, 21.50 Муз. гостиная 15.30 Коммунисты и время 19.30 Николаевоблэнерго 20.00 Прибужье 20.10 Ракурс 20.30 Пульс 21.00 Николаевщина спортивная 21.10 Південні лани 22.10 Приглашаем на праздник

НТН

6.00 Док. фильм 7.10 «Красные колокола»

НИКОЛАЕВ

14.00, 19.00, 21.30 ТНН 14.15 Это вас волнует 14.50, 19.20 Телевестник 15.00, 21.50 Муз. гостиная 19.30 Горячая линия 20.00 100 шедевров 20.15 Стоп-кадр 20.30 Пульс 21.00 Исцеление 21.15 Николаевщина спортивная 22.00 Разговор на тему 22.30 Фильмотека классики 23.45 Час країни

5.25 «Бывшая» 6.05 «Сердцеедки» 9.00, 1.05 «Кадеты» 10.55, 20.20 «Счастливы вместе»

6.00 «Моя прекрасная няня» 6.30, 17.00, 19.00, 3.30 События

7.10, 8.35 Утро с Интером 9.15 «Возвращение Мухтара» 11.20 Детективы 12.10, 3.40 Знак качества 12.40 «Next» 13.55 «1941» 15.00 Морская пехота 16.05 Понять. Простить 17.20, 3.20 «Соседи» 18.10, 4.10 Судебные дела 19.00 «Кармелита. Цыганская страсть» 20.00, 1.55 Подробности 20.30 «Обручальное кольцо» 21.35 «Дыши со мной» 23.35 Погоня за призраком 1.00 Док. фильм

5.20 «Бывшая» 6.10 «Сердцеедки» 9.00, 1.15 «Кадеты» 10.55, 20.15 «Счастливы вместе» 12.10 Интуиция 13.30, 19.00, 0.35 Репортер 13.35, 13.55 Мультфильмы 14.35 «Как сказал Джим» 14.50 «Живой до востребования» 15.55, 19.25 «Ранетки» 16.50, 22.20 «Папины дочки» 17.55, 21.15 «Воронины» 23.20 Info-ШОК 2.40 Третий лишний

6.00 «Моя прекрасная няня» 6.30, 17.00, 19.00, 3.30 События 6.50, 5.25 Серебряный апельсин 7.00, 18.00 «Ефросиния» 8.00, 14.40, 23.20 «След» 8.55, 14.00, 3.00 «Безмолвный свидетель» 10.00, 20.20 «Платина» 11.00 «Хранитель» 12.00 «Следопыт» 13.00 «Висяки» 15.35, 0.15 Чистосердечное признание 16.00 Федеральный судья 17.10, 4.00 Критическая точка

11.20 Детективы 12.10, 3.35 Знак качества 12.40 «Next» 13.55 «Украсть у…» 15.00 Североморцы 16.05 Понять. Простить 17.20, 3.10 «Соседи» 18.10, 4.10 Судебные дела 19.00 «Кармелита. Цыганская страсть» 20.00, 1.55 Подробности 20.30 «Обручальное кольцо» 21.35 «Дыши со мной» 23.35 Женщина-праздник 1.00 Английские рыцари

9.00, 1.15 «Кадеты» 10.55, 20.15 «Счастливы вместе» 12.10 Интуиция 13.30, 19.00, 0.45 Репортер 13.35, 13.55 Мультфильмы 14.35 «Как сказал Джим» 14.50 «Живой до востребования» 15.55, 19.25 «Ранетки» 16.50, 22.20 «Папины дочки» 17.55, 21.15 «Воронины» 23.20 Info-ШОК 2.50 Третий лишний

5.30 «Бывшая» 6.10 «Сердцеедки»

6.00 «Моя няня»

6.30, 17.00, 19.00, 3.30 События 6.50, 5.25 Серебряный апельсин 7.00, 18.00 «Ефросиния» 8.00, 14.40, 23.25 «След» 8.55, 14.00, 3.00 «Безмолвный свидетель» 10.00, 20.20 «Платина» 11.00 «Хранитель» 12.00 «Следопыт» 13.00 «Висяки» 15.35, 0.15 Чистосердечное признание 16.00 Федеральный судья 17.10, 4.00 Критическая точка 19.30 Шустер live

12.10, 3.10 Знак качества 12.40 «Next» 13.55 «Украсть у…» 15.00 Женщина-праздник 16.05 Понять. Простить 17.20, 2.45 «Соседи» 18.10, 3.40 Судебные дела 19.00 «Кармелита. Цыганская страсть» 20.00, 1.25 Подробности 20.30 «Обручальное кольцо» 21.30 Большая политика 0.00 Одна победа 2.00, 4.20 «Коп»

10.55, 20.15 «Счастливы вместе» 12.15, 22.00 Интуиция 13.30, 19.00, 23.25 Репортер 13.35, 13.55 Мультфильмы 14.35 «Как сказал Джим» 14.50 «До востребования» 15.50, 19.25 «Ранетки» 16.50 «Папины дочки» 17.55, 21.30 «Воронины» 23.50 «Факультет»s 1.40 Третий лишний

5.25 «Бывшая» 6.15 «Крузо» 9.00 «Кадеты»

6.00 «Моя прекрасная няня» 6.30, 17.00, 19.00 События

6.50 Серебряный апельсин 7.00, 18.00 «Ефросиния» 8.00, 14.40 «След» 8.55, 14.00 «Безмолвный свидетель» 10.00 «Платина» 11.00 «Хранитель» 12.00 «Следопыт» 13.00 «Висяки» 15.35, 1.30 Чистосердечное признание 16.00 Федеральный судья 17.10 Критическая точка 19.30 «Любовники» 21.30, 3.30 Шустер live 2.00 Фильм «Разборки в стиле кунг-фу»s

14.05 Фильм «В зоне особого внимания»l 16.10 Фильм «Ответный ход» 18.00 Концерт 20.00, 2.25 Подробности 20.30 Под знаком Зодиака 22.30 Фильм «Снегирь» 0.25 Фильм «Свидание на одну ночь»s

11.00 Интуиция 12.05 Info-ШОК 13.05 Файна Юкрайна 13.50 Даешь молодежь 14.25 Кто против блондинок? 15.30 «Моя прекрасная няня» 16.35 Фабрика. Суперфинал 19.55 Фильм «Ворошиловский стрелок» 22.00 Фильм «Двойное обвинение» 0.10 Фильм «Экслюбовник»s 1.55 Третий лишний

6.00 Шустер 7.00 Играешь или не играешь 7.55 «Моя прекрасная няня» 9.00 Глазам не верю 9.30 Отпуск наоборот 10.30, 3.00 Летняя шутка 11.00 «Молодой волкодав» 13.00 «Телохранитель» 14.00 «Успех любой ценой» 17.00, 19.30 Фильм «Варенька» 19.00, 3.30 События 21.30 «Жестокая любовь» 23.30 Фильм «Пещера»s 1.30 Фильм «Темп»

8.00, 20.30 Пульс 8.10 ТНН 13.30, 21.00 Телевестник 13.40 Муз. гостиная 19.00 Крапки над «і» 19.30 Созвездие николаевцев 19.45 Ищу родителей 20.00 Страна Читалия 21.15 Новости ЮУ АЭС 21.30 Николаев от А до Я 22.00 Беседы с врачом 22.30 Бал Господень

8.00 Спросите у доктора 8.40, 9.15, 10.40 Мульт­ фильмы 9.40 Разрушители мифов 12.30 Клипсы 12.55 Шоумания 13.35 Эксклюзив 14.25 Анализ крови 15.05 Info-ШОК 16.10 «Папины дочки» 18.00 Фильм «Ворошиловский стрелок» 20.00, 23.10 Фабрика. Суперфинал 22.25 Файна Юкрайна 0.00 Фильм «Первобытный страх»s 2.20 Третий лишний

6.00 Серебряный апельсин 6.30 События 7.00 Летняя шутка 8.00 «Моя прекрасная няня» 9.00 Народная звезда 11.30 Фильм «Карнавал» 15.00 «Любовники» 17.00 Играешь или не играешь 18.00, 19.30 «Варенька» 19.00, 3.30 События 20.30 «Успех любой ценой» 22.25 Футбольный уикэнд

ТРК УКРАИНА

23.30 «Жестокая любовь» 1.30 Фильм «Челюсти»n

НОВЫЙ

НОВЫЙ

НОВЫЙ

5.20 Фильм «Властелин Вселенной» 7.00 Фильм «Бунтарка» 9.00, 9.40 Мультфильмы 10.05 Звездные драмы 9.30 Школа доктора Комаровского 10.00 Украина, вставай 10.25 Пока все дома 11.25 Фильм «Сиделка» 13.35 Городок 14.35 Вечерний квартал 17.00 БУМ 18.00 Фильм «Рябиновый вальс» 20.00, 1.05 Подробности 20.50 Фильм «Любовь на сене»s 23.00 Близнецы 2.00, 4.30 «Коп»

НОВЫЙ

5.55 Фильм «Девушка из воды»

ТРК УКРАИНА

НОВЫЙ

ТРК УКРАИНА

прекрасная

ТРК УКРАИНА

ТРК УКРАИНА

ТРК УКРАИНА

НТН

6.00 Док. фильм 7.15 «Красные колокола» 19.30 Шустер 1.00 Фильм «Я остаюсь»

НИКОЛАЕВ

8.00, 20.30 Пульс 8.10, 14.00, 19.00, 21.30 ТНН 14.15 Это вас волнует 14.50, 19.20 Телевестник 15.00, 21.50 Муз. гостиная 19.30 Чем живет область 20.00 Вам слово 20.20 Моя победа 21.00 Регион-Юг 21.15 Новости ЮУАЭС 22.00 Николаевщина спортивная 22.15 «Царевна» 22.50 Час країни 23.05 Аудиенция 22.20 Открытый доспуп 1.00 «Перехват»s

НИКОЛАЕВ

8.00, 20.30 Пульс 8.10, 14.00, 19.00, 21.30 ТНН 14.10 Это вас волнует 14.50, 19.20 Телевестник 15.00, 21.50 Муз. гостиная 19.30 Разговор на тему 20.00 Нота 21.00 Киногид 21.15 Дела депутатские 22.05 Николаевщина спортивная 22.20 «Царевна» 22.55 Час країни 23.10 Неформат

НИКОЛАЕВ

8.00, 20.30 Пульс 8.10, 14.00, 19.00, 21.30 ТНН 14.10 Это вас волнует 14.40 Память 14.50, 19.20 Телевестник 15.00, 21.50 Муз. гостиная 19.30 Чем живет область 20.00 Литература 21.00 Киногид 21.15 На посту 22.00 «Царевна» 22.35 Час країни 22.50 Муз. фильм

НТН

6.00 История украинских земель

НИКОЛАЕВ

НТН

6.00 Легенды бандитского Киева

НИКОЛАЕВ

8.00 Крапки над «і» 14.00, 21.25 Телевестник 14.10 Муз. гостиная 19.00 Я здесь живу 19.30 Вишиванка 20.00 Силуэты прошлого 20.15 Служба занятости 20.30 Пульс 21.05 Світ жінки 21.35 Муз. фильм 22.00 Фильм «Весна»l

НТН

6.00 Бокс. Лучшие бои 6.50 История украинских земель

8.35 За шаг до смерти 9.15, 23.00 «CSI: Майами» 10.15, 0.00 «Закон и порядок» 11.05 «Откройте, милиция!» 13.05 «Поступок» 13.45 Легенды бандитского Киева 14.25 Фильм «Красный скорпион» 16.35 «Схватка в пурге» 18.35 «Агенты влияния» 19.00, 21.30, 1.00, 3.00 «Свідок» 19.20 «Группа Зета» 21.55 «Оперативный псевдоним» 1.30 «Человек-москит» 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 «Свідок» 9.00, 23.00 «CSI: Майами» 10.00, 0.00 «Закон и порядок» 11.00, 1.25 Уголовные дела 12.00, 2.30 «Инспектор Деррик» 13.20, 19.20 «Группа Зета» 15.30, 21.55 «Оперативный псевдоним» 16.35 Фильм «Срок давности»l 18.35 «Речовий доказ»

НТН

6.00 История украинских земель 7.10 Фильм «Красные колокола» 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 Свідок 9.00, 23.00 «CSI: Майами» 10.00, 0.00 «Закон и порядок» 11.00, 1.30 Уголовные дела 12.00, 2.20 «Инспектор Деррик» 13.15, 19.20 «Группа Зета» 15.25, 1.55 «Оперативный псевдоним» 16.35 Фильм «Жаркое лето в Кабуле»l 18.35 На грани риска

НТН

6.00 История украинских земель 7.00 Фильм «Красные колокола» 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 Свідок 9.00, 23.00 «CSI: Майами» 10.00, 0.00 «Закон и порядок» 11.00, 1.25 Уголовные дела 12.00, 2.20 «Инспектор Деррик» 13.20, 19.20 «Группа Зета» 15.20, 21.55 «Оперативный псевдоним» 16.30 Фильм «Охота на сутенера»l 18.35 «Поступок» 6.45 Фильм «Охота на сутенера» 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 «Свідок» 9.00 «CSI: Майами» 10.00, 0.00 «Закон и порядок» 11.00, 1.35 Уголовные дела 12.00, 2.20 «Инспектор Деррик» 13.15 «Группа Зета» 15.20 «Оперативный псевдоним» 16.30 «Охота на гения» 18.35 «Самооборона» 19.15 «Жаркий ноябрь» 21.55 Фильм «Напролом» 6.30 История украинского государства 8.05 Мультфильм 9.05 Вайп аут 10.05 «Охота на гения» 12.05 Король ринга 13.45 Док. фильм 14.40 Фильм «Жаркий ноябрь»l 16.40 «Улицы разбитых фонарей» 19.00 Фильм «Оперативная разработка» 21.00 «Война Логана» 23.00 Фильм «Сильнейший удар»s 1.00 Фильм «Напролом» 8.00 «Огги и Кукарача» 9.00 Вайп аут 10.00 «Улицы разбитых фонарей» 12.20 Легенды бандитского Киева 13.00 Бушидо 14.50 Самооборона 15.25, 2.40 Речовий доказ 16.00 «Вызов» 18.00, 3.30 Агенты влияния 18.30 Фильм «Право на помилование» 23.00 Фильм «Человекскелет»s 0.55 «Сильнейший удар»

Уважаемые читатели, в программе передач проставлены индексы категорий: Категория 1 ( l — без ограничения аудитории); категория 2 (s — просмотр несовершеннолетним зрителям рекомендуется только вместе с родителями или с их ведома); категория 3 ( n — рекомендуется только для взрослых).


8 Вітаємо!

«Вперед»

Шановного зятя Миколу Петровича Дорогого чоловіка, батька і НАКОНЕЧНОГО вітаємо з 60-річчям. дідуся БАТРАКА Миколу Бажаємо міцного здоров’я, злагоди, Михайловича вітаємо добробуту в сім’ї та щирої любові. з ювілеєм. З повагою подружжя Єфименко. Бажаємо щастя, добра і тепла, Хай будуть достаток і добрі діла. Дорогого, любимого мужа, внимательного, заботливого Здоров’я міцного, щастя без краю, Всього найкращого щиро бажаєм! папочку и дедушку З любов’ю дружина, донька, син, внуки ДИБРИВНОГО Василия Юрчик і Данічка. Алексеевича поздравляем с юбилеем. Дорогого, любимого брата, Спасибо, родной, дядю ДИБРИВНОГО что ты есть у нас, Василия Алексеевича Что видим и слышим тебя каждый час. поздравляем с юбилеем. За добрую душу, за тёплое слово, Здоровья крепкого желаем, За то, что не видим в жизни плохого, Побольше светлых дней, Спасибо тебе, наш родной человек, И если можно, постарайся Желаем здоровья на долгий твой век. 100-летний встретить юбилей. Жена, дети, внуки Лерочка, Олежка. С любовью семьи Манжос, Россоловой.

Продаються

Магазин «Смак» в бойком месте — автовокзал, есть специализированная летняя площадка. 80682713362; 80938177806. Хата, ВАЗ-21063, торг (0671575087). Сварочный генератор (9-17-98; 0676618703). Дом с удобствами — с. Жовтневе (возможно под выплату). 80682726420. Морозилки, холодильная витрина, холодильник на 1000 л. Тел. 0963151658. Щенки восточно-европейской овчарки (0661372382). Дійна коза (0671419800). Земельний пай 5 га (0988218680). Постійно добові курчата, підрощені бройлерна качка «Темп», гуси «Легард», качка «Мулорд» (Леніна, 9; 9-21-71; 0661394394; 0981282694).

Реставрація та чистка подушок і перин. Куйбишева, 36/4; 0682688157.

Opel kadett 1,6 D (0939943540). ВАЗ-2108 (0955824426). Великі свині (0667823694). Скутер «Кануні» 4-тактний (0684165305; 0682675241). Дом, центр, в/у (0972451645). Дійна коза (9-12-99). Дом, газ, вода (Киевская, 39; 0672838236). Комбайн «Джон Дір-1085» (0977858093). Двухкомнатная квартира. Можно под бизнес-центр (0631149726; 0664509559). Скутер «Вайпер». Тел. 0931052047; 0977234567. Дом, требующий ремонта (0955867498). Дом (0957478345 после 19.00). Недорого однокімнатна квартира (вул. Червоноармійська, 7, кв. 5; 9-36-08; 0976551754). Недорого свадебное платье (0671237554).

Уважаемые водители!

Приглашаем вас посетить магазин «Автолавка» (напротив автовокзала). Цены очень доступные.

В сердце боль не утихнет

16 мая исполнится 2 года, как ушел из жизни наш единственный и любимый папочка БОНДАРЕНКО Валерий Викторович. В один миг оборвалось все, Душой ты рядом, только боль сильна. Ты в жизни нам, как солнышко, светил. Прости, что не смогли тебе помочь, Прости, что не смогли тебя спасти, И вечной раной стала смерть твоя. Царство Небесное. Скорбящие и любящие тебя родные и дочери.

Мир без тебя пуст

13 мая 2010 года исполнилось десять лет светлой памяти любимой жены, доброй мамы, сердобольной бабушки МАРАМУХИ Ольги Никифоровны. Пусть земля тебе будет пухом. Ты вечно в наших сердцах. Мир без тебя пуст. Вечно скорбящие родные.

Душа болит, а сердце плачет

17 травня мине півроку, як пішов від нас дорогий чоловік, батько, син МЕДЧУК Леонід Вікторович. Ушёл так неожиданно, нежданно, Оставил навсегда любимый друг. Кричит незаживающая рана, Всё стало для меня немило вдруг. Душа болит, болит, болит, А сердце плачет, плачет, плачет. Я знаю, ничего не изменить, Я знаю, что не может быть иначе. Как тяжело мне без тебя, родной, Куда не гляну, всюду ты, любимый. Живу я только мыслью одной, Что ты спасён, что ты со мной незримо. Дружина, мама, син, невістка, донька.

Пам’ятаємо, сумуємо

26 травня виповниться 39 років, як пішов від нас дорогий чоловік, батько, дідусь МЕДЧУК Віктор Якович. Пам’ятаємо, сумуємо. Земля пухом, царство небесне, вічний спокій. Рідні.

Подяка

Щиро дякуємо всім родичам, кумам, сусідам, односельцям за моральну та матеріальну підтримку в похованні нашого новонародженого синочка, братика ТАНЧИНЦЯ Матвія. Нехай горе обминає ваші домівки. Батьки, сестричка.

«Вперед»

Новобузька районна газета. Зас новники : Новобузька районна рада Миколаївської області. Новобузька районна державна адміністрація. трудовий колектив видавництва Новобузької районної газети „Вперед“.

15. 05. 2010 р.

Колектив ПОСП імені Москаленка вітає Дорогих невестку, тётю ЛИТВИНЕНКА Івана Андрійовича з ювілеєм. ТЕСЛЕНКО Веру Ивановну, Бажаємо міцного здоров’я, щастя, достатку і всіх благ. сваху КОПЕЙКУ Надежду Ивановну поздравляем Районні ради ветеранів війни і праці та інвалідів с юбилеем. щиро вітають з 85-річним ювілеєм БІЛОЗЕР Івана Чтоб не было печали, Харитоновича (м. Новий Буг), НОЗДРАЧОВУ Антоніну вам желаем мы, Гнатівну (с. Симонівка), з 80-річчям — ЧЕРКАСОВУ Чтоб в жизни окружались хорошими людьми. Любов Сергіївну (м. Новий Буг), ФІЩИНА Володимира Чтоб близкие дарили заботу и тепло, Григоровича (с. Білоцерківка), КОНДРАТОВЕЦЬ Любимые любили и в остальном везло. Олександру Антонівну (м. Новий Буг), ЖУРАВСЬКУ Олену Семьи Милобог, Тесленко, Чорные. Трохимівну (м. Новий Буг). Щастя зичим не на рік, на все життя бажаєм щиро, Шановну ДЯЧЕНКО Галину Миколаївну Щоб радісним і довгим був ваш вік вітаємо з днем народження. З добром, здоров’ям, радістю і миром! Бажаємо здоров’я від чистих джерел, А щастя — від власної долі, Шановну ДЯЧЕНКО Галину Миколаївну щиро Щоб радісно й довго в достатку жили вітаємо з днем народження. Бажаємо щастя, міцного здоров’я, сімейного затишку та творчої наснаги. І горя не знали ніколи. Вчителі початкових класів, Клус Л. Г. З повагою батьки та учні другого класу.

Корова (80962593584). «ИЖ-Планета-4», запчастини, газова колонка. Тел. 0961070324. Коза (0677833759). RENAULТ-CL10 2003, D E O W O O - M AT I 2 2 0 0 8 (0668192226; 0934495979). Труба дм 100 мм, прицеп-будка без документов (0500223292). Кукуруза (зерно), поросята (0933725961; 0674382640). Хата з газом 35000 грн., торг; циркулярка, качки (0964528436). Б у д и н о к ( 0 6 6 4 11 5 8 8 3 ; 0988051319). 3-комнатная квартира (80984249159). ГАЗ-53«Б» самосвал (0665891837). Хата (вул. Херсонська; 9-2789; 0676023025; 0972910139). «Форд-сієра» 1985 року (0501906050). Хата, центр (0953399411).

Шановні новобузьці!

Розважальна програма «Свято для душі», присвячена Дню Матері, відбудеться 16 травня о 17 годині в парку ветеранів. Запрошуємо! Приходьте відпочити. Жіноча громада «Сузір’я», ансамбль «Веселинка».

Срочно магазин (0963970757). 3-кімнатна квартира (вул. Леніна, 65/25; 9-10-15). Хата (с. Пелагеївка; 0982093659; 0988275003; АНАТОЛІЙ, ЛЮБА). ВАЗ-2106 (80974413857). Хата (0987942389). Соняшник Алмаз, Донський крупноплодний, Лакомка, Міраж, Роднік (суперультраранній). Ліц. АА 779495 від 24.04.2008 (0979936668). Піноблок, шлакоблок, каміньбут, пісок, щебінь, глина, ліс (0662519624; 0983811844). Дом (Осипенко, 10; 0674904473; 0664867365). Хата (80635244629). Будинок по вул. Червоноармійсь­ ка, 154 в хорошому стані, газифі­ кований. Тел. 0938270387; 0950160422. Хата (Червоноармійська, 72). Звертатись моб. 0956910925. Дом, центр (380671037656). Песок, щебень, отсев, глина, камень-бут (80667537026).

Вступні іспити в Новобузьку гімназію будуть проведені:

Різн е

Сниму жилье (0970726041). Делаем камины, барбикю Короткотривала відеозйомка. (0963970757). Недорого (0678540876). Художественная ковка Куплю 2-конфорну газову (80934765997). плиту б/у в хорошому стані ПОТРІБЕН помічник на (0984399502). пасіку (9-29-67; 0954048489; Комплексный посев подсолнуха, опрыскивание (0676019260). 0963642714). Перевезення будь-яких Куплю дорого биті горіхи, Цілі будь-якої якості, кабако- вантажів (80667537026). Грузоперевозки, отсев, щеве насіння (Куйбишева, 36/4; бень, песок. Тел. 0678541988. 0975019286). Потрібні перукарі Потрібен комбайнер (0981282694). (80934522477).

Новобузька міська рада повторно повідомляє, що згідно зі ст. 67 Конституції України всі громадяни України зобов’язані декларувати свій майновий стан та свої доходи за минулий рік. Останній термін подачі декларацій за 2009 фінансовий рік закінчився 1 квітня 2010 року. Просимо всіх, хто не задекларував свої доходи, зробити це найближчим часом. ТАКСІ-КОМФОРТ.

9-24-48; 0673043732; 0938182962.

2 червня — з української мови, 3 червня — з математики. Початок о 9 год. Батьківські збори майбутніх п’ятикласників відбудуться 18 травня о 17 год. в приміщенні гімназії. Адміністрація гімназії.

У видавництві райгазети „Вперед“ закуповують вторсировину за 1 кг: макулатура — 10 коп., акумулятори — 30 коп., полі­етиленова плівка — 30 коп. (Договір з підприємством “Миколаїввторресурси”, ліцензія серія АА №052494).

Наведіть у себе вдома й на роботі порядки й не викидайте мотлох, а здайте його за гроші!

Сумуємо. Поминаємо

Скорбим и помним

13 травня минуло 3 роки світлої пам’яті нашого рідного чоловіка, батька, дідуся САВІЦЬКОГО Миколи Іларіоновича. Тебе нема, але ти з нами назавжди. Царство небесне. Дружина, діти, внуки, рідні.

12 марта исполнилось 26 лет, как нет с нами любимой мамочки и бабушки ПЕТРИВСКОЙ Ольги Степановны, а 13 мая — 15 лет, как навеки ушёл из жизни родной отец и дедушка ПЕТРИВСКИЙ Илья Трофимович. Ушли от нас вы очень рано, Скорбим и помним мы, любя. Родные наши папа, мама, Нам жить так трудно вас любя. Вы нас покинули, родные, Настал разлуки скорбный час, Но вы по-прежнему живые, Вы в нашем сердце, среди нас. Семь детей, 16 внуков, 27 правнуков, 5 праправнуков.

Сумуємо, любимо

12 травня 40 днів, як немає з нами дорогої мамочки, бабусі ЄВКО Лідії Макарівни. 13 травня виповнився 21 рік, як немає дорогого папочки, дідуся ЄВКА Анатолія Савелійовича. Ви в нашому житті залишитесь навіки, І біль душі нічим не затушить. Рідненькі наші, поки ми на світі, Вас будемо пам’ятати і любить. Діти, внуки.

Любимо, поминаємо

14 травня виповнилось півроку з дня передчасної смерті БАБАЧЕНКА Миколи Миколайовича. Тебе нема, а ми не віримо, в душі у нас ти назавжди. Любимо, поминаємо, сумуємо. Рідні.

Прости, отец

Любить тебя мы будем вечно

11 мая исполнилось 3 года, как нет с нами мужа, отца, дедушки ГРАБ Александра Владимировича. О Боже наш, так быстро он ушёл от нас. И не сказал ни слова. Так быстро сердце биться перестало, Но ты прости, отец, Что не смогли тебя сберечь. Дима, Игорь.

8 мая 9 дней светлой памяти СМЕТАНИНОЙ Екатерины Васильевны. Склонившись, стоим над могилой твоею, Горячей слезой поливаем цветы. Не хочется верить, бабушка, мамочка, жена, Что в этой могиле находишься ты. Любим, скорбим, помним. Внуки, дочка, муж. 30 квітня після тяжкої хвороби перестало битись серце колишнього диспетчера міжрайбази СМЕТАНІНОЇ Катерини Василівни. Глибоко сумуємо з приводу смерті нашої колеги. Щиро співчуваємо рідним та близьким, поділяємо з ними горе та біль непоправної втрати. Авраменко, Коробань, Коваленко, Квятковська, Березуцька, Матвійчук, Фірсова, Нікуліна, Гриценко, Довгаль, Пономар, Ковальчук, Павленко, Ушакова, Глевенко, Пясецька, Кравченко, Гліженко, Іванцова, Швіндіна.

Загублене посвідчення учасника війни серія В-14 №501061 на ім’я ЗАЗВІРСЬКОГО Ярослава Юрійовича вважати недійсним.

Працівники Кам’янської ЗОШ та вчителі-пенсіонери висловлюють щирі співчуття БОНДАРЕНКУ Григорію Костянтиновичу та його дітям з приводу тяжкої втрати — смерті ДРУЖИНИ та МАМИ. Висловлюємо щирі співчуття сім’ї ТАНЧИНЦІВ Ользі Анатоліївні, Віталію Васильовичу та Аліночці з приводу смерті СИНОЧКА і БРАТИКА Матвійка. Колектив Березнегуватського сільського клубу.

Адміністрація та весь колектив Новобузького коледжу МДАУ Щиро співчуваємо всій родині БОНДАРЕНКО з приводу висловлюють щирі співчуття ДМИТРУКУ Василю Васильовичу смерті СВАХИ Світлани Володимирівни. Земля їй пухом. Свати Чабаненки. з приводу смерті МАМИ. Адреса видавництва: 55600, м. Новий Буг, вул. Леніна, 36.

Телефони: редактора — 9-18-96, заступника редактора— 9-19-90, заступника редактора по виробництву — 9-14-01, відділів соціальної політики та самоврядування, агропромислового — 9-15-06, відділу молодіжного та коректорської — 9-18-34, бухгалтерії — 9-20-47, комп’ютерного центру — 9-12-46. Газета набрана, зверстана і віддрукована офсетним способом у видавництві Новобузької райгазети „ВПЕРЕД“.

Ціна газети на 2010 рік — 51 гривня.

Газета виходить у вівторок та суботу.

За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє позицію авторів пуб­лікацій. За точність викладених фактів відпо­­­­­­в­ідальність несе автор. Рукописів не повертаємо. Ли­стування з читачами — тільки на сторінках газети.

Редактор Л. І. Зубова-Кульчицька.

Реєстраційне свідоцтво МК №286 від 18.03.2000 р. Індекс 62485. Тираж 5111.

vpered_nikolaevskaya  

vpered_nikolaevskaya

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you