Page 1

ЗА ПОСТУП, ЩАСТЯ Й ВОЛЮ!

ГАЗЕТА ДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

• Тема дня

• Коротко про все

• ПОДІЯ

• ДАТА • ЦИТАТА • ІМ’Я • 65-річчя Перемоги

ГОВОРИМО • ПРАВИЛЬНО

• ЗЕЛЕНА АПТЕКА


...

ЗА ПОСТУП, ЩАСТЯ Й ВОЛЮ!

2010 П’ятниця 7 травня № 19 (1952) Ціна 1,75 грн.

ГАЗЕТА ДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 1 СЕРПНЯ 1990 РОКУ

• Тема дня

У розповені травня народжені великі свята. З-поміж них світліє День Матері – свято, що повернулося до нас з іменами Ольги Дучимінської, Ірини Вільде, Галини Захарясевич, Андрея Шептицького, Юрія Липи… Материнство – завжди щасливе, бо з Божою поміччю народжується людина. Великою філософією просякнута притча, яку записав автор «Призначення України» Юрій Липа, 110річчя з дня народження якого громадськість вшанувала 5 травня. Час, про який ідеться, був жорстокий. Бачити свого мертвого сина, закатованого енкаведистами, і казати, що ти не знаєш цього хлопця. Удома залишилися ще троє дітей, яких могла спіткати така ж доля. Хіба не треба було мати «кам‘яне» серце? З-під пера цієї феноменальної особистості вийшло понад 20 оригінальних праць на медичну тематику, три поетичні збірки, роман «Козаки в Московії», багато новел, притч… І, звісно, твір життя «Призначення України». Матерям тих років присвячується… «…На скелі сиділа згорблена молода мати, впустивши погляд униз, у глибоке провалля. Вітер рвав її волосся, сонце сушило вуста, та вона того не відчувала. Туга відбивалася у неї на обличчі. Вона стисла руками груди, щоб утишити бурхливі удари стурбованого серця. Іноді здригалася і аж корчилася з болю. Мати сиділа на скелі, втопивши очі в провалля, а біля неї бавилася дитина, весело щебетала, сіпала її за одяг, топталась по сукні, по ногах. Проте мати не помічала. І ось її постать вирівнялася, ніби ствердла, зміцніла, лице набрало суворого вигляду. Вона пильно поглянула на усміхнену дитину. Пестила її, тулила до серця, а від зворушення то блідла, то чорніла. На чолі в неї виступав холодний піт. Дитина щось лебеділа, дзвінко сміялася. Потім вислизнула з обіймів і знову топталась по сукні, по ногах… Раптом мати вхопила дитину в свої міцні руки, підняла її над головою, заплющила очі і… з усіх сил шпурнула свою єдину дитину

в темне провалля. Потім затулила очі долонями і прислухалася… У глибокому проваллі загуло, а потім усе стихло. Здалося, що ця тиша стояла довгі століття і що стоятиме довіку. Але ж ні! З провалля розлягся болісний крик, почувся жахливий плач. Мати підняла руки вгору. Лице її засвітилося надією і сподіванням. Вона прислухалася. Дитина поплакала і замовкла. Стало чути, як вона починає дряпатися з провалля, лізучи вгору… Я підійшов до матері і спитав: «Нащо ти кинула дитину в провалля?». Вона відповіла: «Моя дитина… вона найдорожча мені за життя. Вона ніжна, ласкава, а між тим навколо світ такий зрадливий і жорстокий…». Жінка, як з‘ясувалося, вважає, що дитина загине в цьому життєвому вирі, коли буде пеститися біля неї. Вона шпурнула в безодню свою дитину од невимовної любові до неї… І коли в неї не вистачить сил і енергії вилізти звідти, коли там, у проваллі,

Шістдесят п’ята весна Перемоги уквітчала нашу землю ніжністю вишнево-яблуневого цвіту, соковитою зеленню молодих листочків, білими свічками каштанів. Честь і шана всім, хто заступив дорогу фашизму. Схиляємо голови перед вічною пам’яттю тих, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги. Бажаємо всім краянам, ветеранам війни і праці міцного здоров’я, добра, щастя і благополуччя.

Микола ВИСОЦЬКИЙ. Голова Долинської районної організації партії «Національно-демократичне об’єднання «Україна».

загине, то й мати умре, сидячи тут, на голій скелі. Жінка сказала, що вмре, але не буде допомагати дитині вилазити з провалля. Вона сидітиме і ждатиме. А коли дитина видряпається, то вже не буде так безпечно гратися над безоднею. Вона стане тверда духом, міцна волею. І тоді мати буде певна, що її дитина не загине в цьому жорстокому світі. Мати знову закрила очі долонями і прислухалася… Я чув, як дитина дряпалася своїми маленькими ручками, човгала ніжками в проваллі. Вона вилазила звідти, піднімалася все вище й вище. Лізла з темряви до світла, до вільного життя… Мати сиділа непорушно, як кам‘яна, затулила очі долонями і прислухалася…». Притча про матір і дитину, яку розповів письменник і лікар Української Повстанської Армії Юрій Липа, має глибокий філософський зміст. Зрозуміло, не йдеться про справжнє провалля, а про бажання матері загартувати дитину, підготувати її до подолання життєвих труднощів. Своєю розповіддю про матір і дитину Юрій Липа наче прорік долю рідних дітей Іванни та Марти, які народила йому наша землячка з Рахині художниця Галина Захарясевич. Після мученицької смерті люблячого чоловіка 19 серпня 1944 року, заподіяної енкаведистами, вона залишилася з двома малими донечками. Радянська влада переслідувала її. Щоб уберегти дітей від цькування, вона віддала їх на виховання іншим людям під чужими прізвищами. Притому постійно бачилася з дівчатками, не зізнаючись задля безпеки, що вона їхня мама… Юрій Липа вважав, що «моральність нації плекається на колінах матері», яка повинна горіти надзвичайним світлом… Сьогодні дещо інший час. Любов, милосердя, співчуття… Вони роблять світ добрішим, людянішим.

Оксана РОВЕНЧАК.

Дорогі ветерани! Щиро вітаємо Вас із 65-ю річницею Перемоги. Бажаємо мирного неба, здоров’я, щастя, радості й світлих помислів. Нехай злагода завжди живе на нашій землі, а безсмертний подвиг творців Великої Перемоги надихає на добрі справи.

Олександр КРИНИЦЬКИЙ. Голова Долинської районної організації Партії регіонів.

• 65-річчя Перемоги

Щиро вітаємо Вас з днем 9 Травня – 65-ю річницею Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні. Бажаємо Вам довголіття, міцного здоров’я, добробуту і миру на землі. Запрошуємо долинян взяти участь у вшануванні пам’яті Переможців.

Марія МАКСУРИСТ. Голова Долинської районної Ради Організації ветеранів України.

...Справді, їм належиться за рангом Особливе право на віки:

Першими в бою одержать рану, Землю пригорнувши до щоки.

Борис ОЛІЙНИК.

Стор. 4

У ці весняні дні ми відзначаємо найдорожче, найсонячніше родинне свято – День Матері! Наші матері – берегині родинного щастя, чия безмежна любов, невичерпна терпеливість, милосердя й жертовність вносять розраду й умиротворення, спонукають нас робити добро та не зачерствіти душею і серцем. В українському суспільстві образ матері споконвіку осяяний особливою шаною, високою духовністю, безмірною повагою. Без материнського всепрощення й благословення ми відчуваємо себе беззахисними в навколишньому світі, а добре слово рідної неньки вселяє радість, заспокоює, надихає на добрі справи. До землі з глибокою шаною вклоняємося Вам, дорогі наші матері. Ніжно цілуємо Ваші натруджені руки, з синівською щирістю дякуємо за Вашу самовіддану працю, за повсякчасну та всеосяжну турботу. Нехай повсякденні родинні турботи приносять Вам радість, додають здоров’я й гарного настрою! Щиро вітаємо ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, учасників визвольної боротьби та всіх краян зі світлим і радісним святом – Днем Перемоги! У цей славний незабутній день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар у повоєнні роки та підняли країну з руїн. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв нашу Вітчизну, виявив нездоланну мужність та незламність духу. І сьогодні Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного і громадянського обов’язку – це належний приклад для наслідування. Саме Вам – воїнамвизволителям, від щирого серця завдячуємо свободою та мирним небом, тим, що сьогодні можемо жити у мирі, ростити дітей, обробляти лани, радіти успіху в досягненні мети, посміхатися сонцю. Вічна слава переможцям! Нехай мир і злагода завжди живуть у наших душах і серцях, хай це світле травневе свято і наші щирі побажання додадуть усім нам нових сил і натхнення для здійснення майбутніх сподівань і трудових звершень.

Петро ШКУТЯК. Голова районної державної адміністрації.

Василь РОМАНЮК. Голова районної ради.

• Коротко про все Відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та Дня Матері. 7 травня, п’ятниця 13.00 год. – урочисті збори за участю представників ветеранських організацій району. Зал засідань районної ради. 8 травня, субота Участь делегації району в святкових заходах у м. ІваноФранківську. 9 травня, неділя 9.30 год. – збір учасників біля військового комісаріату. 10.00 год. – святковий похід до Меморіалу воїнів, загиблих у роки війни. 10.30 год. – урочистості з нагоди Дня Перемоги. Стара частина міста Долини. 11.00 год. – спортивна естафета вулицями міста (пр. Незалежності – вул. Обліски – вул. Пушкіна – вул. Грушевського – вул. Степана Бандери – пр. Незалежності). 15.00 год. – святковий концерт за участю народної хорової капели «Мрія» (м. Львів) з нагоди Дня Перемоги та Дня Матері. Будинок техніки. Запрошуємо ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та Другої світової війни, ветеранів визвольної боротьби, учасників бойових дій, керівників підприємств, установ, організацій, представників трудових колективів, громадськополітичних об’єднань, молодь, громадськість міста та району взяти участь у заходах.

Оргкомітет.

Стор. 5

• ПОДІЯ

Президенти Росії та США Дмитро Медведєв і Барак Обама підписали новий Договір про стратегічні наступальні озброєння. Згідно з цим документом Росія та США доведуть максимальну кількість ядерних боєзарядів до 1550 одиниць.

• ДАТА

8-9 травня – дні пам‘яті та примирення, присвячені жертвам Другої світової війни.

• ЦИТАТА

«Велика і надзвичайна тема: українська жінка і війна. Вона винесла на своїх плечах найбільше лиха, жорстокості, ганьби, насильства». Олександр ДОВЖЕНКО.

• ІМ’Я

Дзвенислава. Слов‘янське ім‘я з первісним значенням – «та, що прославляє дзвін, дзвени славою». Дзвінка, Дзвіночка, Дзвінуся, Славка, Славочка, Славця. Станіслав. Первісне значення цього слов‘янського імені – «зміцнити славу». Стась, Стасик, Славко, Славчик, Славцьо.

ГОВОРИМО • ПРАВИЛЬНО

Колишні солдати, а не бувші солдати. Стати на варту, а не стати на караул. Далекобійна зброя, а не дальнебойна зброя.

• ЗЕЛЕНА АПТЕКА

Ліки із квіток каштана очищають стінки судин, нормалізують консистенцію крові. Знаний фітотерапевт Наталя Зубицька радить вживати їх тим хворим, у яких мерзнуть руки й ноги. Завдяки каштану судини будуть наповнюватися кров‘ю. Вичавлений з квіток та листя каштана сік слід вживати щодня по 10 крапель, розчинених у столовій ложці води, чотири рази на день протягом двох тижнів. Після такої ж перерви повторити курс лікування.


2

7 травня 2010 року

• Колегія райдержадміністрації

2 На черговому засіданні колегія райдержадміністрації розглянула важливі питання щодо розвитку району.

Перш ніж приступити до розгляду порядку денного, колегія заслухала інформацію начальника районного відділення УМВСУ в Івано-Франківській області Віталія Ільчишина. Про що звітують охоронці порядку? Останнім часом злодії масово грабують храми. Зокрема у Чернівецькій області потерпіли від рук нелюдів близько сорока церков. Міліціонери вважають, що частина злодіїв, котрим вдалося втекти під час арешту, сьогодні перебазувалися до нашої області. За останній місяць пограбували два храми в нашому районі. Злодії викрадають цінні старовинні речі, особливо полюють за давніми Євангеліями. Можливо, у банді злочинців є й неповнолітні, адже вони проникають до храму здебільшого через вікна. За словами доповідача, цінні речі, ймовірно, відправляють за кордон до приватних колекцій. У чому проблема? Сьогодні в нашому районі й на території Болехівської міськради є 65 церков. Забезпечити ж охорону кожної з них працівників міліції не вистачає. …І як її розв‘язати? У сусідньому, Рожнятівському районі, подекуди храми пильнують люди. Охоронці порядку радять зберігати цінні речі в будинках священиків, голів церковних громад, а за можливості встановити на вікна та двері сигналізаційну систему. Щоправда, громаді необхідно зібрати для її придбання чимало грошей. На що міліції скаржаться? Представник однієї з церков, пограбованої декілька років тому, цікавився, яка доля грошей, що їх вкрав злодій. Бо його зловили, а коштів й досі ніхто не повернув. виробничого водо•Керівник За красу наших управління сілгосподарства провідно-каналізаційного Михайло Мазур звернувся до Віталія

• Освітянська паралель

Усі галузі нашої країни сьогодні потребують кваліфікованих робітників. Профільне навчання в загальноосвітніх навчальних закладах дає змогу здобувати за шкільною партою не тільки потрібні знання, але й відкриває двері у світ професій. Віддавна у Шевченківській ЗОШ учні мають змогу навчатися лісівничій справі. Готуються до відкриття такого ж профілю у Витвицькій школі. Про нововведення розпитуємо начальника відділу освіти райдержадміністрації Володимира СПОДАРА. – Володимире Степановичу, чим зумовлене відкриття такого профілю? – Найперше, вже маємо досвід. По-друге, з наступного навчального року перехід на профільне навчання для десятикласників є обов’язковим. – Що передбачає нововведення? – Програма, народжена з ініціативи директора школи Ігоря Сайка, педагогічного колективу та районного відділу освіти, передбачає створення на території школи розсадника декоративних рослин і теплиць. Земельна ділянка для цього вже є. – Скільки гектарів? – Площі розсадника залежать від того, скільки матимемо коштів на його облаштування. – Коли мова йде про впровадження нового, не оминають й очікуваного результату… – Школярі Витвицької школи протягом трьох років матимуть змогу не тільки працювати на власному розсаднику, але й співпрацювати з Болехівським держлісгоспом. Таким чином ознайомляться ближче із професією, навчаться працювати з посадковим матеріалом. Після закінчення школи їм видаватимуть посвідчення лісника із перспективою навчання та здобуття вищої освіти у Болехівському лісогосподарському коледжі та Львівському лісотехнічному університеті. – Хто буде уповноважений видавати випускникам документ про здобутий фах? – Працюватимемо з Болехівським лісогосподарським коледжем, котрий має ліцензію на ведення професійної підготовки або вироблятимемо самі відповідний документ через Міністерство освіти й науки України.

Розмовляла М. ГАЛІВ.

Ільчишина із старою новою проблемою – викраданням металевих люків. Крадуть не тільки на пішохідних доріжках, але й на автодорогах. Глибина відкритих колодязів до п’яти метрів, тож люди чи тварини, котрі впали, можуть отримати важкі травми.

Виконання показників соціально-економічного, культурного розвитку та бюджету району – на чільному місці порядку денного. Доповідач – начальник управління економіки, промисловості та власності Михайло Куцик, співдоповідач – начальник фінансового управління Світлана Демченко. Статистика. На 1 квітня 2010 року в районі зареєстровані 305 малих підприємств та 3073 підприємці-фізичні особи, тобто на 10 тисяч населення припадає 44 малі підприємства. Господарства всіх форм власності за перший квартал цього року виробили 5850 тонн молока та 1170 тонн м’яса. ПОСП «Долинський тепличноовочевий комбінат» реалізував 206,92 тонни овочів. Хто як працює. Голову районної державної адміністрації Петра Шкутяка цікавили не рядки цифр, що свідчать про здобутки, а реальне виробництво та інвестиції. Проблемним для району залишається кількість підприємств, що зменшили обсяги виробництва. Так, ТзОВ «Живиця Плюс» й ВАТ «Живиця» зменшили випуск карбамідних смол на 65 відсотків. З початку року вони не виробляють бурові реагенти. Підприємство НГВУ «Долинанафтогаз» також зменшило видобуток нафти й газу. Керівник управління Михайло Гой основною причиною вважає виснаження родовищ. Потрібно вести розвідувальні роботи, відкривати нові родовища. Скільки безробітних? Відповісти на це запитання попросили представника район-

ного центру зайнятості. Однак не всі безробітні реєструються на біржі праці. Зміни в законодавстві ускладнили такий крок. Найперше через те, що багато жителів сільської місцевості мають у своєму користуванні земельні ділянки або працювали на останньому місці роботи менше встановленого терміну. Петра Шкутяка слушно цікавило, за скільки часу реєструють приватних підприємців. Актуальні проблеми. На 32 відсотки зменшився обсяг імпорту. Борг невиплаченої заробітної плати ДРКП «Долинатепломережа» та солевиварювального комбінату – майже 77 тисяч гривень. Шлейф боргів мають окремі підприємства і перед Зведеним бюджетом, і перед Пенсійним фондом. Колегія рекомендувала: управлінню економіки, промисловості та власності райдержадміністрації завершити розробку проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку, промислового розвитку, забезпечити план реалізації першого етапу Стратегії економічного та соціального розвитку району. Особлива увага – до реєстрації підприємців, допомоги «Живиці» та кількості капіталовкладень на підприємствах. Про хід виконання розпорядження районної державної адміністрації «Про екологічний стан населених пунктів району та поводження з твердими побутовими відходами на території району» доповідав заступник голови районної державної адміністрації Микола Гуцуляк. Що вдалося зробити? Долинська, Рожнятівська районні та Болехівська міська ради створили асоціацію органів місцевого самоврядування Долинського округу «Чисті Карпати». Її мета – обмеження впливу твердих побутових відходів на довкілля та здоров’я людини. Де збирають сміття? На території Вигодської селищної ради є 4 майданчики із 40 контейнерами для збору відходів. Долинське комунальне підприємство «Комунгосп» для збирання та утилізації

• Діалог Тиждень охорони праці, про який наша га зета вже повідомляла, наблизився до завершення. На підсумковій зустрічі-нараді представників служб охорони праці та відповідальних працівників підприємств, установ й організацій мова йшла про те, якою сьогодні є безпека праці людини. Микола ГУЦУЛЯК, заступник голови районної державної адміністрації: – Керівники підприємств, установ та організацій, де працівники зазнали ушкоджень на виробництві, добре розуміють, що травматизму варто вчасно запобігти. Всі служби та Асоціація підприємців повинні працювати разом. Руслан БОГАЧОВ, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Долинському районі: – Відділення не дотаційне. Є 1887 страхувальників, які сплачують 4,5 мільйона гривень внесків. Обслуговуємо 329 осіб, з них – 308 із стійкою втратою працездатності та 21 – зі втрати годувальника. На 1 січня цього року їм виплачено понад два з поло-

виною мільйони гривень. Окрім соціальних виплат і послуг, потерпілі та члени сімей померлих, котрі були травмовані на виробництві, отримують майже двадцять видів інших виплат. Зокрема, протезування, санаторно-курортне лікування, транспортне обслуговування, медикаменти, поховання тощо. Представники відділення, окрім профілактики виробничого травматизму, займаються й іншими, не менш важливими, питаннями. Участь у комісіях із розслідувань нещасних випадків дозволяє проводити їх якісно та своєчасно. Ігор ЦЮК, страховий експерт управління виконавчого Фонду соціального страхування від нещасних випадків в ІваноФранківській області: – Виробничий травматизм зменшується. Це пов’язано насамперед зі спадом виробництва. За останні три місяці минулого року

сміття має 181 контейнер. Якщо жителі міста майже всі уклали угоди на вивіз сміття, то підприємці – тільки 40. Села потопають у смітті. Так виглядає, бо договір на вивіз уклала тільки Яворівська сільська рада. На території дев’яти сільських рад сміття захоронюють на спеціально відведених місцях, ще шість – самі вивозять на Рахинянське звалище. Але, на жаль, чи не на кожній території сільської ради можна знайти самовільні смітники. Що пропонують? Керівник НГВУ «Долинанафтогаз», окрім техніки, планує надавати допомогу в здійсненні благоустрою трудовими ресурсами. Охоронці пильнуватимуть порядок поблизу нафтовидобувних об’єктів, із спійманими порушниками проводитимуть виховні бесіди. Директор ПОСП «Теплично-овочевий комбінат» Богдан Зелінський вважає, що кожен житель села повинен збирати сміття і за певну плату його вивозитимуть на утилізацію. Шевченківський сільський голова Іван Чудик каже, що послуга дорога й не кожному жителю по кишені викласти за вивіз кількасот гривень. Старомізунський сільський голова Василь Марусяк скаржиться на те, що територію сільської ради неможливо, як кажуть, привести до порядку. Особливо через наплив туристів. Після вихідних вони залишають гори сміття. Представник заготівельного об’єднання запропонував співпрацю. Підприємці міста здають поліетиленову плівку, склобій, інші види вторинної сировини й за це отримують гроші. Долучилися до корисної справи Лолин, Пшеничник, Новошин. Заготівельна контора запрошує до цього кроку й інші сільські ради. Колегія рекомендувала: міському, селищному та сільським головам зобов’язати приватних підприємців укласти угоди на вивезення сміття, активізувати роботу зі збору вторинної сировини. КП «Комунгосп», філії «Долинська ДЕД», Долинському та Вигодському лісовим господарствам, «Спецагролісгоспу» контролювати за дотриманням благоустрою та недопущенням забруднення підпорядкованих їм територій, ТзОВ «Уніплит» – розробити та профінансувати заходи, пов’язані із зменшенням обсягу викидів забруднених зворотних вод у ріку Саджаву. Аналітичні спостереження за екологічним станом в районі здійснюватиме відділ з питань надзвичайних ситуацій та екологічної безпеки райдержадміністрації.

Галина КОВАЛЬ.

до відділення надійшли 14 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, з яких 4 – із смертельними наслідками. Найбільш травмонебезпечними в Долинському районі та місті Болехові впродовж останніх років є помічники бурильників та верстатники в деревообробній галузі. Травмуються й працівники інших професій, до прикладу, охоронці. Факти вказують на необхідність більш якісного навчання з охорони праці як посадових осіб, так і виконавців робіт, відповідальності за створення безпечних умов праці. За результатами цільових перевірок складаємо подання, виявляємо порушення нормативних актів з охорони праці. Окрім надання консультацій, беремо участь у роботі комісій з перевірки знань з охорони праці. Юрій СУХОВІЙ, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення з питань праці: – До відкритого діалогу прийшли представники тих підприємств та організацій, де охорона праці на належному рівні. Приватні підприємці, в яких працює декілька осіб, також повинні бути зацікавлені в безпеці та охороні праці. Коли є наймана робоча сила, є один найманий робітник, повинен бути відповідальний за

охорону праці. Підприємці зобов’язані проводити інструктажі, щорічні навчання, атестацію. У законодавстві України про охорону праці чітко вказано, що підприємець зобов’язаний створити безпечні умови праці. Співпрацюючи із Держгірпромнаглядом, організовуємо для них навчання. Минулого року створили 14 груп, навчили 280 осіб. Після складання екзаменів їм видають посвідчення, дійсні упродовж трьох років. Тиждень охорони праці дав змогу визначити роботодавців, котрі дбають за охорону праці. Листи-подяки та вимпели «Краще підприємство з охорони праці в Івано-Франківській області» отримали ПОСП «Долинський теплично-овочевий комбінат» (керівник Богдан Зелінський), «Долинський райагробуд» (Петро Тринів), Болехівський держлісгосп (Михайло Яремко) Долинське тампонажне управління (Михайло Вівчарчин) та Долинський цех електрозв’язку (Зеновій Матіїшин).

Галина МАКСИМІВ. ДОВІДКА: Україна є членом Міжнародної організації праці з 1954 року. Закон України «Про охорону праці» прийнятий 1992 року. Кількість травмованих з року в рік зменшується.

• Новини Їх вручать тим жителям нашого краю, котрі були очевидцями та брали участь у здобутті перемоги над фашистськими військами. Найбільше відзнак отримали мешканці міста – 718, Старомізунської – 156, Княжолуцької – 147, Шевченківської – 144 сільських рад.

Громадські організації ветеранів Афганістану та учасників бойових дій в інших країнах планують об‘єднати зусилля для спорудження монумента на честь воїнів-інтернаціоналістів. Тих, хто не повернувся з «гарячих точок», і тих, хто передчасно пішов з життя через втрачене здоров‘я у чужих війнах, усім живим, котрі пройшли через її пекло. За інформацією голови районної організації учасників бойових дій (воїнів-інтернаціоналістів) Романа Будза, сьогодні слово – за громадськістю, яка повинна визначитися з вибором місця для пам‘ятника. Пропозиції можна надсилати також на адресу «Свічі».

Ольга КОТОВА.


3

7 травня 2010 року • Івано-Франківщина: день за днем

• Україна і світ Міністр з надзвичайних ситуацій України Нестор Шуфрич не виключає, що мешканців міста Калуша будуть відселяти. Таку заяву він зробив після оцінки експертів про можливу техногенну катастрофу в Калуші.

Так вважає голова обласної ради Ігор Олійник щодо ратифікації Верховною Радою України Угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. Після того, як обласна рада, на жаль, не змогла зібратися на позачергову сесію з приводу подій навколо Чорноморського флоту Росії, вона 27 квітня провела засідання в Києві, протестуючи проти ратифікації українсько-російської Угоди. Цього дня біля стін парламенту також були депутати Львівської та Тернопільської рад. Попри спротив опозиції та громадськості, Верховна Рада України все ж проголосувала 236 голосами за цей документ. На думку голови обласної ради Ігоря Олійник а, Конституційний Суд України повинен поставити крапки над «і». Він також вважає, що Генеральна прокуратура України має достатньо підстав, щоб дати правову оцінку подіям, що відбувалися в сесійній залі 27 квітня 2010 року.

У найбільшому селі Гуцульщини, що має 32 присілки, відбувся традиційний етнофестиваль «Великдень у Космачі». Це вже четвертий такий мистецький захід, участь в якому беруть шанувальники народної творчості з усієї України. Сільський голова заслужений майстер народної творчості Дмитро Пожоджук організовує такі фестивалі з однією метою – популяризувати багату гуцульську культуру. Назва «Космач» означає «келія Сонця». Саме воно славить ся майстрами декоративно-прикладного мистецтва, яких тут понад три тисячі, – писанкарі, вишивальники, різьбярі, ткачі, боднарі…

• Розпорядження

У нашій області з робочим візитом побував міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба. Під його головуванням відбулася розширена виїзна нарада керівників виконавчої влади семи областей Західної України. За словами голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка, під час цієї ділової зустрічі вдалося вирішити багато питань в інтересах територіальних громад Івано-Франківщини. Зокрема позитивний поштовх отримала туристична галузь, що розвивається в нашому районі. Спорудження гірськолижного туристичного комплексу, який неофіційно називають Буковелем-2, буде курувати сам міністр. За сприяння столичного очільника передбачено виділити мільйон гривень з Державного бюджету. Міністр Володимир Яцуба поділяє думку керівника обласної виконавчої влади, що треба працювати самовіддано, без політики, в інтересах людей.

• Статистика

Нагородити Грамотою голови районної державної адміністрації та голови районної ради за зайняті призові місця у районній Спартакіаді серед збірних команд державних службовців: 1. Серед учасників гри у шашки: Віктора Івановича ГОШИЛИКА – секретаря міської ради, за зайняте І місце; Жанну Романівну ДИМОКУР – начальника відділу соціальної роботи РЦСССДМ райдержадміністрації, за зайняте І місце; Лілію Зіновіївну АНДРУСЯК – провідного спеціаліста – державного соціального інспектора сектору державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, за зайняте ІІ місце; Тетяну Петрівну ДАНИЛІВ – провідного спеціаліста, заступника начальника відділу містобудування та архітектури міської ради, за зайняте ІІ місце; Тараса Яковича МЕЛЬНИКА – начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, за зайняте ІІ місце; Володимира Васильовича ТИШКІВСЬКОГО – начальника управління Держкомзему в районі, за зайняте ІІ місце. 2. Серед учасників гри у шахи: Тетяну Петрівну ДАНИЛІВ – провідного спеціаліста, заступника начальника відділу містобудування та архітектури міської ради, за зайняте І місце; Тараса Миколайовича КРАЙНИКА – заступника начальника управління економіки, промисловості та власності, начальника відділу управління майном та розвитку підприємництва, державного реєстратора районної державної адміністрації, за зайняте І місце; Тараса Яковича МЕЛЬНИКА – начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, за зайняте ІІ місце; Галину Василівна СЕНІВ – головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, за зайняте ІІ місце; Віктора Івановича ГОШИЛИКА – секретаря міської ради, за зайняте ІІІ місце; Жанну Романівну ДИМОКУР – начальника відділу соціальної роботи РЦСССДМ районної державної адміністрації, за зайняте ІІІ місце, 3. Серед учасників гри в теніс: Марину Вікторівну ЛАЗОРКО – завідувача сектором мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації, за зайняте І місце; Ігоря Івановича СТЕЦЬКОВИЧА – завідувача відділенням для постійного та тимчасового перебування одиноких громадян територіального центру управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, за зайняте І місце; Романа Володимировича МИХНИЧА – начальника відділу економіки міської ради, за зайняте ІІ місце; Мар’яну Миронівну ФЕДОР – провідного спеціаліста юридичного відділу міської ради, за зайняте ІІ місце; Михайла Богдановича ДУБА – головного спеціаліста відділу доходів і фінансів галузей виробничої сфери та розрахунків за енергоносії фінансового управління райдержадміністрації, за зайняте ІІІ місце; 4. Серед команд з міні-футболу: міської ради – за зайняте І місце; управління Держкомзему в районі – за зайняте ІІ місце; районної державної адміністрації – за зайняте ІІІ місце. 5. Серед команд з волейболу: районної державної адміністрації – за зайняте І місце; відділу освіти, управління праці та соціального захисту населення РДА та управління Пенсійного фонду в районі – за зайняте ІІ місце; міської ради – за зайняте ІІІ місце. 6. Серед збірних команд державних службовців: міської ради – за зайняте І місце; районної державної адміністрації – за зайняте ІІ місце; відділу освіти, управління праці та соціального захисту населення РДА та управління Пенсійного фонду в районі – за зайняте ІІІ місце.

Петро ШКУТЯК. Голова районної державної адміністрації.

До Кабінету міністрів України надійшла відповідь від спільної оглядової місії Європейського Союзу та Організації Об‘єднаних Націй, що відвідала Калуський район, про критичну екологічну ситуацію на колишніх територіях видобутку калійної солі. У звіті йдеться про засоленість грунтів та поверхневих вод, потребу дотримання безпечного рівня гребель, про високу ймовірність прориву кар‘єру в річку Сівку, а також про небезпеку розповсюдження органічної речовини – гексахлорбензолу – в навколишнє середовище.

Василь РОМАНЮК. Голова районної ради.

Головне управління статистики в ІваноФранківській області інформує, що протягом 2009 року в Долинському районі в атмосферу надійшло 9,1 тисячі тонн шкідливих речовин від стаціонарних та пересувних джерел забруднення, що на 2,4 відсотка менше, ніж 2008 року, та становить 3,4 відсотка від загальних обсягів викидів в області. Крім цього, в повітряний басейн було викинуто 249,6 тисячі тонн діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату. Щільність викидів шкідливих речовин у розрахунку на квадратний кілометр території району склала 7,3 тонни проти 7,5 тонни в попередньому році, а на душу населення – 131,7 кілограма проти 127,3 кілограма. Більше половини забруднюючих речовин (59,1%) надійшло в атмосферне повітря від стаціонарних джерел підприємств району, на викиди від усіх видів транспорту припадає 40,9 відсотка шкідливих речовин.

У сумарних обсягах викидів транспортними засобами переважають викиди від автомобілів індивідуальних власників (56,8%, або 2,1 тисячі тонн), що на 7,6 відсотка більше порівняно з попереднім роком. Автотранспорт cуб’єктів господарської діяльності 2009 року викинув 1,3 тисячі тонн забруднюючих речовин (на 16,8% менше, ніж у 2008 році), залізничний транспорт та виробнича техніка – 0,3 тисячі тонн (на 23,9% менше).

За 2009 рік у розвиток економіки Долинського району вкладено 268,5 мільйона гривень капітальних інвестицій, з них 71,4 відсотка – в основний капітал, обсяг яких порівняно з 2008 роком зменшився на 7,1 відсотка. У розрахунку на одну особу освоєно 2,8 тисячі гривень інвестицій, що відповідає четвертому місцю серед міст та районів області. Спостерігалося зростання коштів у 3,6 раза, спрямованих у діяльність транспорту та зв’язку, обсяг яких склав 49 мільйона гривень, або 25,6 відсотка загального обсягу капіталовкладень. Промислові підприємства освоїли 112,8 мільйона гривень капіталовкладень, що на 19,3 відсотка менше рівня 2008 року,

організації, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям – 19,1 мільйона гривень та на 7,8 відсотка відповідно. У будівництво житла освоєно 18,2 мільйона гривень інвестицій в основний капітал, що на 11,2 відсотка менше порівняно з 2008 роком.

Протягом 2009 року в результаті виробничої діяльності підприємств району утворилось 1,4 тисячі тонн відходів І-ІІІ класів небезпеки, з яких основна частина (97,7 відсотка) – відходи ІІІ класу, 2,2 відсотка – ІІ класу, 0,1 відсотка – І класу небезпеки. Торік використано та знешкоджено 2 тисячі тонн небезпечних відходів, іншим підприємствам передано – 0,6 тисячі тонн. На 1 січня 2010 року в сховищах організованого складування та на території підприємств знаходилось 12,4 тисячі тонн відходів,

що на 25,4 відсотка більше, ніж у попередньому році, це майже всі (99,9%) – відходи ІІІ класу небезпеки. Основна частина (99,8%) відходів І-ІІІ класів небезпеки зберігається на підприємствах з добування сирої нафти та природного газу.

Михайло КОЛІМБРОВСЬКИЙ. Начальник Головного управління статистики в Івано-Франківській області.

«Репортери без кордонів» у листі, адресованому Президентові України Вікторові Януковичу, висловили сподівання, що уряд України зробить усе можливе для того, щоб журналісти могли нормально працювати, як це відбувається в демократичних країнах. «Саме вільні ЗМІ, якими вони є в Україні, повинні забезпечити безперешкодний доступ суспільства до інформації, сприяти справжнім дискусіям щодо розвитку країни, жорстко контролювати владу», – йдеться в листі.

Богдан Горинь, Левко Лук‘яненко, Дмитро Павличко, Михайло Ратушний, Олег Чорногуз, Володимир Цибулько та інші письменники підписали відозву про створення Громадського комітету порятунку України. Його мета – відстоювати територіальну цілісність і суверенітет України, захищати свободу й гідність громадян, їхні політичні, соціально-економічні та національно-культурні права, боротися за збереження євроатлантичного вибору України.

З кожною різкою заявою керівника уряду чужої держави Володим ира Путіна більшість українських експертів вважає, що в його висловах чимало провокативних моментів, щоб дати можливість окремим політикам в Україні нагадувати про себе. Це стосується його заяв, які межують з грубим втручанням у внутрішні справи країни про повномасштабну кооперацію України і Росії в атомній енергетиці, про утворення холдингу за участю «Газпрому» і «Нафтогазу» тощо. Особливо такі заяви почали з’являтися після того, як Дмитро Медведєв висловив бажання балотуватися на пост Президента Росії на другий термін.

Якщо НАК «Нафтогаз України» проведе ще один рік зі збитками, то розплачуватися йому із «Газпромом» доведеться активами, так вважає третій Президент України Віктор Ющенко. Він підкреслює, що в такій скрутній ситуації компанія опинилася в результаті газових угод, укладених Юлією Тимошенко в січні 2009 року. Ці газові угоди – це не лише проблема стосунків України і Росії, це проблема всієї Європи, бо в цій ситуації однією з постраждалих сторін обов‘язково буде Європа, заявляє Віктор Ющенко. Він також засудив газові угоди, підписані в Харкові, які ставлять під сумнів суверенітет України.

Ольга Польщикова отримала травму хребта під час поїздки в міській маршрутці, коли водій раптово загальмував, а в салоні не було поручнів, на які вона могла б опертися. Жінка пролежала в лікарні більш як півроку, на щастя, не стала інвалідом, бо медики вчасно надали допомогу. 25 тисяч гривень їй знадобилися для лікування і для того, щоб позбутися стресу, завданого під час транспортної пригоди.


4 8 Т

• Етюди нашого сьогодення


4

7 травня 2010 року

8 Сторінку веде Оксана РОВЕНЧАК

Тематичну сторінку «Сонячна

криниця» з поезією Надії Дички хотіла бачити її світлої пам‘яті найдорожча людина – мама. У переддень світлого свята мрія здійснилася. Туди, до високості неба, сьогодні лине «спільна молитва в сяйві свічі». «То на Землі все лиш ділим гризоту, Межі й кордони, болі й чуття… Й те, що в нас є, не оцінимо доти, Доки не втратимо без вороття». Надія Дичка – поетеса, найвищою оцінкою якої є Слово. Слово – від Бога, від серця, душі, що сяє святістю. Можна не перечитувати її зримих досягнень на творчій ниві як члена Національної спілки письменників України, досить проникнутися одним віршем – і все, філософія поезії не відпускає, від неї кипить розум, щемить серце. Сила образів – наче блискавиця серед ясного дня: запече, розтрощить сірі думки і заграє веселкою мрій. Тверда поетична хода Надії Дички розпочиналася з «Дороги» в «Смолоскипі» 1995 року. «Гранослов» був наступним. Спочатку поетичний, а потім прозовий, коли твори нашої землячки увійшли до престижного збірника. Її поезію й прозу друкували всеукраїнські літературні журнали «Перевал» (м. Івано-Франківськ), «СвітоВид» (Київ-Нью-Йорк), «Бористен» (м. Дніпропетровськ), «Дзвіночок» (м. Рогатин), «Милосердний самарянин» (м. Львів), газети «Літературна Україна», «Молода Україна», «Галичина» та інші видання. Поетеса Надія Дичка пише серцем. Тому її вірші легко лягають на музику. Василь Зінкевич, Світлана й Віталій Білоножки, Ніна Шестакова, Михайло Кривень, Анжела Вербицька… Цим та іншим відомим співакам запали в душу твори талановитої долинянки. Знаковим є те, що першим виконавцем пісень на її вірші був незабутній Назарій Яремчук. Надія Дичка гідно удостоєна премії імені Василя Стефаника, якою особливо дорожить. Зрештою, як і кожною новою книжкою, які здебільшого сама ілюструє. Це ще один потужний струмінь таланту, який вилився в персональну виставку малярських робіт. Твори на біблійні мотиви, портретні замальовки – впевнені кроки до осягання філософії часу з допомогою акварелі, художньої графіки, олії. Цілісний казковий світ Надія Дичка вибудувала для дітей. Є сайт «Поетика». На ньому розміщені вірші гості нашої газети. Численні відвідувачі читають їх із захопленням, рядять іншим. «Дерево дико звіром вдивляється на цей світ, на людей, на ліс поганьблений. Хто ми – дерева, звірі, нелюди…». Поезія Надії Дички спонукає задумуватися над сьогоденням з його вивертами й цинізмом. Автор наче хоче зішкребти мазярство, прагне очистити світ від фальші, вберегти від метушні. Нелегко «битись словом у залізо днів», бо й далі хтось плодить «віршіпаровози», пихато продукує «пусті розмови», ховаючи «Юдину печать». «Пишу рядки ці з болем і від серця», – каже Надія Дичка. І ми так само читаймо їх серцем. Й світ, можливо, стане світлішим, загоїть криваві рани…

• Етюди нашого сьогодення

Зелені стріли підсніжників ще спали під снігом, але серце відчувало: вони вже пнуться догори крізь товсту білу «кірку»! Просунула зо два рази лопатою там, де мали би розцвісти, боячись поранити ніжні стебельця, згодом руками обережно розгрібаючи сніг. То є чи нема? Щось не видно... І раптом гребінцем ніжно-зеленим торкнуло по пальцях – ач пригнулися! Хитрі-хитрі. Мабуть, ще буде холодно – й не думають випростатись. Хай пізніше – знову засипала снігом, аби не змерзли. А день – мов на довжелезнім білім рушнику хто розбризкав блакитні фарби! Переливи неба, переливи снігу обперезали смугами Прикарпатські узвишшя, помережаніпересипані тінями безлистих дерев. То весна чи ще лише примара весни? Дві тугі бруньки черешні вперлися в стовбур горіха, нагрітий лагідним сонцем: куди їх звабило тепло? Гілка майже порожня, лише дві бруньки на кінці... Завтра господар її зріже – загусто... Може продовжити їм життя на столі у вазі? Звісно. А підсніжники, колись принесені до двору з лісу, й самі ростуть попри огорожу – ніхто їх не зриває. Мружиш очі від снігу, нахиляєшся до первоцвітів, що теж повні

бажання цвісти й раптом: – Панянко, що Ви там копаєте? – подорожній з вулиці. – Підсніжників зачекалась. – А я думав зілля яке... Думав, щось ворожите. – Та яке там зілля? – сміюся. – А знаєте, підсніжники зелені ростки дають ще з осені. Сам бачив. Ото знайте, панянко: все, що цвіте весною, починається з осені... Дивно... Філософія спостережливого чоловіка! Ось де правда: крізь сніги безнадії до сонця любові треба йти, як виявляється, з ...осені! Що ж, люди з досвідом усе запримітять. Жаль тільки, що серед великого хаосу земного життя, з комп’ютерними системами, з холодними кольорами типу «електрик», з чорними костюмами модних фірм, з шкідливими викидами автомобілів, у цьому мотлосі заліза, екранів, кнопок, антен, кожна друга людина стає роботом і сонце любові сприймає просто, як зірку, котра світиться. – Вір серцю, а не світу! – пульсувала в руках гаряча павутинка судин і танув сніг на долонях, і тепло розливалося ніжною хвилею передчуття справжньої весни. О, як ми любим мертвих величати! Як «любимо їх щиро», бо – мовчать! Бо вже не можуть в очі всім сказати, хто у юрбі мав Юдину печать! О, як ми вмієм на словах жаліти, сховавши жала підлих, злих обмов лише на мить! А при житті?.. Терпіти не можу я отих пустих розмов. ...Я нині є. Я з вами, пустослівці. Йду по тернах без вашого плеча. Мов на старій, архівній кіноплівці, усі кудись спішать, біжать, кричать. В цій метушні не віднайти розради, – хіба що знову сіять метушню... О, як ми вмієм скоро... забувати! Сховавши правду в пам’ять під броню...

1 Сміятися, коли ніяк не смішно? Фальшивим світлом «стерти» чорні дні? Фальшивим словом публіку потішить? Про це ви нині кажете мені?.. ... Писати вправно вірші-паровози ми вміли досить – літ за сімдесят... Насвяткувались. Накричались вдосталь! Той дикий крик – зміїній зраді брат. Йшли з прапорами, як горів Чорнобиль... Вже «сміємось» – кривавими слізьми! І так ще нам далеко до Європи – хто нас «отеше», коли ми – не ми?! Пишу рядки ці з болем і від серця, а серце фальші не прийме вовік. Моя душа у слові озоветься на перехрестях всіх життєвих віх. Лиш той мене всім серцем зрозуміє, хто сам в житті купався не в меду... Й, збагнувши вічну Істину, зуміє поцінувати Правду й Чистоту. 2 Що ж, козаки сміялись забагато – чи не тому занапастили Січ? Потьомкіна прийнявши (не на свято!) з ним жартували, пильність знявши з віч. А Катерина? Та не жартувала! Та добре знала, що і як робить! Цариця вміло Січ поруйнувала, «жартуючи», як влада лиш велить. Отож, поменше сміймось, українці, з самих із себе! Бо сміється світ давно над нами, даючи «гостинці», щоби з нащадків здерти за кредит! 3 Кричім «Ура! Ура-Ура!..», – панове! І – «заживем»! Так, як душа велить! А що у когось віттячко тернове вп’ялося в серце – вам не заболить. Що там для вас чиїсь криваві рани – для себе в Пеклі створите Едем! «Ура! Ура!..» – На воза чи на сани, а чи на «мерса» Правду покладем?! Та й повезем із вами крутосхилом, допоки в прірву Доля не зведе? «Ура-Ура!» – чи близько до Сибіру? Цей шлях далеко нас не заведе?

Забуваєш мене?.. Суєта затягла в неминаючий вир твої душу і тіло... Я цілісінький день тебе знову ждала. Павутинкою – думка. Години – мов стріли: відбивають поразку, не падають в ціль... Ще і ще... Вже і присмерк. Ось – вечір. Нікого. Замете завтра слід пелюсток заметіль. Ти мені не повинен Ніколи. Нічого. Я тобі не повинна... Ніколи! Ніде! Незалежні чи інше: ми самодостатні?.. Та один нам від одного дітися де? Години чекання, на щастя, безплатні... Розради ані спокою нема: долає світ розпуста – мов чума! О, скільки додамо Христу ще ран? Розплати наближається пора... Тенета дощу заплутались в кронах каштанів. Зриває краплини із листя не вітер, а Час! «Усе буде добре!» – стандартні слова на прощання. Коли ж оте «добре» нарешті настане для нас? Не треба руки. І цілунку, благаю, не треба... Ти все позабудеш, а я – пригадаю, авжеж! Стандартні слова! А в очах моїх – супиться небо: Найгірше, коли вже добра ні від кого не ждеш.

Тенета дощу засвітились раптовим промінням і стали над містом тобі золотими ураз... Стандартні слова вуст п’янких доторкнулись тремтінням, та тільки й того... Бо на решту – не час. Ще не час! Із полотен снігів – тільки нитки струмків... Із туманів густих – тільки краплі з вікна... І зміліють на мить всі потоки стрімкі, але вповені ще, бо в долинах – весна! Стоїть дівчатко в долі за порогом – таке мале, а знає бід печать! Та личко ще не вірить в злу дорогу. Бруньки грудей – ще міцно-міцно сплять. І бантик уст іще не знявсь до вітру, що крила мрій грозою обпече. Ще на голівці – бантик білий квітне, та Хрест вже тисне на мале плече!.. ...Чого мовчиш, розквітла вчора квітко? Чого змикаєш у журбі вуста? Кричи на світ! І рви незриму клітку, В яку заходить чорна самота! Чого ж мовчиш?! Чого затихли кроки?.. Та бийся словом у залізо днів! Світ нелюбові – ниций, злий, жорстокий вже не розтрощиш сяйвом юних спів. Та ще народиш Щастя із Любові. Та ще зумієш Віру осягти... Ну-от: озвалась! Правдою у слові: Дасть Бог – і ґрати зможеш розтовкти! Відцвітуть, перейдуть крізь весни ледь примерзлі узимку вишні. Ну, а поки – Великдень ранній сипле снігом на кволий цвіт. І ніяк прохолодний вітер не відважиться та й на ніжність. Не відважиться на покору і примирення вкотре світ... Заглушила гординя дзвони, і зняла чуттів позолоту з душ людських... Осквернила храми, а натомість – образа й блуд. ... Йшов землею Пасхальний тиждень і привів у... Чорну суботу! Нас отямлять колись із Неба ті, хто втрапив на Божий Суд! Ну, а поки... Моління віщі линуть вкотре з усіх парафій із надіями, що почують їх Отець, Син і Дух Святий... Крок один у житті, панове, від похвал і до епітафій... Навчимось-таки, навчимось-бо... Хто ж та й винен, що світ – такий?..

Із джерел соляних понад тисячу літ ти зродилась для щастя і слави. О Долино моя! Тебе знає весь світ! В тобі бойківський дух величавий. ПРИСПІВ Під неосяжним небом України в зеленому вінку чудових гір цвіти і розцвітай, моя Долино! Нехай твоя краса милує зір. Осявала шляхи всі пора золота, доленосна і віща для тебе. Як ударив з глибин перший нафти фонтан під Карпатським розкриленим небом. У майбутнє хода Твоя впевнено йде, Сьогодення примножує славу. Майоріють полотна вкраїнських знамен Над тобою вгорі величаво! ПРИСПІВ


5

К

• Наші свята

• Звичаї

• Корисно

• Місяць-красень


5

7 травня 2010 року

К вітень розщедрився теплом для травня, а той

царює синім небом, наче засіяним льоном, повінню соковитих зелених трав. Прийшла весна із щебетанням ластівок, із пишним білим квітом у садках… Травень радує нас багатьма святами. День Матері, День Перемоги, День Європи, День Героїв… Цей місяць рясний і християнськими святами, і професійними. Пам‘ятна дата й 22 травня – 1861року перепохований Тарас Шевченко на Чернечій горі в Каневі, де нарешті, можливо, цього року вдасться завершити реконструкцію музею. Цього місяця не бракує робіт на городі. Наші читачі, очевидно, скористалися порадами спеціалістів зі сторінок «Свічі», як краще садити картоплю, доглядати за саджанцями полуниць тощо. На прохання читачів друкуємо прогноз погоди Володимира Лиса. Цікава розповідь про християнські свята. До часу поради зеленої аптеки. Передплачуйте й читайте свою улюблену газету!

Володимир ВЕРХОВЕНЬ Травень у траві шовковій Випасає вранці коней, А роса – густа, перлиста, Мов розсипав хтось намисто.

• Наші свята

8 травня – Марка, апостола та євангеліста. Він народився в Єр у с а л им і , був племінником апостола Варнави. У день Христових страж дань ішов на Голгофу разом з Ісусом. Будучи учнем апостола Петра, заснував церкву в Єгипті, Африці, Лівії та Єгипті. Став першим єпископом в Александрії. Приїхавши провідати ув’язненого у Римі апостола Павла, написав Євангеліє для тих, що увірували. Він відчував, що помре мученицькою смертю. Так і сталося. Язичники напали на нього під час богослужіння, побили й кинули до в’язниці. Вночі йому з’явився Ісус Христос. Вранці, дорогою до шибениці, апостол Марко помер на руках своїх мучителів, перед тим мовивши: «В руки Твої, Господи, передаю дух свій!». 13 травня – Вознесіння Господнє. Ця важлива подія сталася у четвер шостої седмиці після Великодня. Це свято входить до дванадцяти найважливіших, що їх святкують християни. Церква запровадила його в 4 столітті, коли цариця Єлена на місці події – Єлеонській горі – побудувала храм.

Після свого Воскресіння Ісус Христос упродовж сорока днів не раз являвся учням та апостолам. Він розмовляв з ними, їв хліб та рибу, приготовану ними до вечері. Свідк ами Вознесіння Ісуса Христа були апостоли та Богородиця Діва Марія. У Євангеліях від Марка та Луки, а також Діяннях святих апостолів про це згадується так: «Він вивів за місто їх аж до Віфанії і, знявши руки Свої, п о бл а го с ловив їх. І сталося, як Він благословив їх, то почав відступатися від них і на небо возноситися. А вони поклонилися Йому і повернулися до Єрусалима з великою радістю». Тієї ж миті ангели сповістили, що Ісус так само повернеться на землю, щоб судити живих та мертвих. Бо вони також воскреснуть у своїх тілах. Тоді, як вчить Церква, для істинно віруючих благочестивих християн настане щасливе життя. Грішники та невіруючі будуть мучитися й страждати. 21 травня – святого Івана Богослова. Іван із старшим братом Яковом отримав покликання від Ісуса Христа і став

• Звичаї

Незважаючи на бурхливі примхи погоди, с аме в травні вона постає в усій красі. Довколишній світ немовби святкує свою молодість буйним цвітінням, князюванням трав, багатоголоссям пташиного царства. Назва місяця «май» відома дуже давно і широковживана ще русичами. Родовідна назва «май», найімовірніше, походить від латинського «майус», тобто від імені давньоримської богині весни Майї – дочки Фавна, котрий був покровителем гір, лісів, лугів, а також захисником стад. Останній місяць весни в Стародавньому Римі присвячувався мудрості довгожителів. Сучасна назва «май» міцно закріпилася і в нашій мові. Вислів «маївки» походить з давнини. Колись обряди, які відбувалися на природі, так і називалися – маївки. У деяких регіонах України були місцеві назви – «пісенник», «місяць-громовик», «травник» тощо. Язичники вважали, що лише у травні лікарські рослини мають чудодійні лікувальні властивості. Їх заготовляли саме у цей період, а подекуди й досі дотримуються цього правила.

волізує швидкоплинність земного життя і слави людської. Перед іконами запалюють лампадку або свічку. Ще й дотепер в окремих регіонах зберігся звичай після літургії йти хресним ходом до криниць та окроплювати їх свяченою водою. 24 травня – Святого Духа. Пресвятої Тройці. У книзі «Дії святих апостолів» розповідається про сходження на них вогняних язиків. Це відбулося на 50-й день після воскресіння Спасителя. Після цього апостоли заговорили різними мовами, яких доти не знали. Таким чином отримали вони «силу з неба» та почали проповідувати про Ісуса Христа як Царя та Господа по всьому світу. В цей момент і народилася християнська церква, охоронниця Істини. Трійця – триєдине існування Бога. Він послав на землю Сина, котрий помер за людські гріхи й вознісся на небо. Коли Дух святий зійшов на учнів, то наповнив засновану Христом Церкву. Він залишиться там до кінця земних віків. Святий Дух означає духовний вогонь, світло віри, тепла й любові. Вогненні язики прорікають у серцях кожного християнина Закон Божий. Апостоли ж не тільки отримали право і владу давати дар Духа Святого віруючим, але й передали те право своїм наступникам – священикам та єпископам. Ця спадковість у християнській Церкві триває й донині.

Можна цілком довіряти погодним передбаченням народного прогностика Володимира Лиса. Принаймні це підтверджує квітень і початок травня. Тому ми продовжуємо ознайомлювати читачів на їх прохання з прогнозом погоди Володимира Лиса.

Скільки у травні дощів – на стільки років хліба. Надто багато хрущів – влітку у буде посуха. Багато комарів – багато ягід вродиться. Якщо у травні засилля мошви, то буде багато грибів. Якщо травень спочатку теплий, то у другій половині місяця чекайте холодів.

жайворонки співають із самого ранку; жуки літають із голосним дзижчанням; комарі літають роєм, в’ються стовпом; риба в річці «грає».

проповідником. Він побував у Малій Азії, Єрусалимі, Ефесі. За благовіщення Євангелія він зазнав жорстоких катувань. Одного разу його змусили випити отруту. Жорстокий імператор Доміціан наказав укинути проповідника в киплячу олію. Але ніщо не могло йому зашкодити. Після цього його відправили в заслання на острів Патмос. Там він написав Четверте Євангеліє та Одкровення. В останні роки життя святий апостол давав лише одну настанову: «Діти, любіть одне одного!». Учні запитували, чому він повторює те саме, на що отримували відповідь: «Це найнеобхідніший заповіт. Якщо виконаєте його, то виконаєте увесь Христовий закон». Іван Богослов – єдиний з дванадцяти апостолів, котрий помер своєю смертю. Прожив 105 років. На іконах цього апостола зображують із орлом – птахом, що символізує висоту його богословської думки. 23 травня – Зіслання Святого Духа, або Пятидесятниця. Її ще н азивають клечальною неділею. Цього дня оселі та подвір’я заквітчують зіллям, яке сим-

Травень розпочнеться з раптового наступу майже літнього тепла. Перша п’ятиденка порадує лагідною сонячною погодою. Так буде до 9 травня. А потім підуть затяжні дощі. У середині місяця періодично дощитиме, похолодає. Приблизно 20-22 травня потеплішає. До кінця місяця буде тепло.

Травень ліси одягає, літо в гості чекає. Бува погода в май: худобі їсти дай, а сам на піч тікай. Коли теплий і мокрий май, то росте жито, наче гай. Травнева роса краще вівса. Травень холодний – не будеш голодний. Сухий і теплий май – скупий буде урожай. Почекаю, маю, зварю тобі квітки в чаю. Як у травні дощ надворі, то восени хліб у коморі. Май – кожуха далеко не ховай. Ґедзь з’являється – пора сіяти ячмінь.

Юрія (6). Збирання роси. Наші прадіди збирали росу до схід сонця, ходили босі по росі. Діти качались по житу. На Юрія дощ – на худобу легкий рік. На Юрія починає співати соловей. Мороз – уродиться овес. Марка (8). Як яблуні не зацвіли – буде неврожай. Єремії (14). Коли на Єрему погоже, то і жниво буде пригоже. Бориса і Гліба (15). Співає соловей усю ніч – на гарний сонячний день. Багато хрущів – урожай на просо. Микола весняний (22). Від Миколи до літа дванадцять приморозків. Не можна садити баштан, бо зав’язі не буде. Симона (23). Збирають лікарські рослини. Мокія (24). Мокіїв день мокрий – все літо буде мокрим. Як піде дощ, то буде сорок днів іти. Схід сонця багряний – усе літо буде грозове. Коли туман – на мокре літо.

Припадають на 2 травня – неділю (пік з 7 до 11 години); 6 травня – четвер (5-8); 7 травня – п’ятницю (9-11); 9 травня – неділю (15-21); 12 травня – середу (14-16); 14 травня – п’ятницю (4-7); 16 травня – неділю (13-18); 20 травня – четвер (11-14); 21 травня – п’ятницю (5-8); 23 травня – неділю (2-6); 28 травня – п’ятницю (2-5) та 30 травня – неділю (6-10). У ці дні люди з послабленим імунітетом, які мають хронічні захворювання, реагують на зміни погоди, у них може погіршитися самопочуття. Тому варто дотримуватися здорового способу життя, не перенапружуватися ні фізично, ні емоційно. Крім того, 1, 4, 11, 18 і 25 травня може спостерігатися слабкість та знесилення. Рекомендується зменшити навантаження і збільшити час відпочинку.

Увесь місяць на заході вночі можна спостерігати Венеру. Тривалість видимості планети поволі збільшується, наприкінці місяця становитиме 2 години. Марс можна спостерігати після настання темряви в південній частині неба (наприкінці місяця – у південно-західній). Планету видно до її заходу: на початку місяця – о 3 годині, наприкінці – приблизно о 1 годині 30 хвилин. Увесь місяць удосвіта видно Юпітер. Він сходить о 2 годині 25 хвилин наприкінці місяця. Після настання темряви в південно-східній частині неба (наприкінці місяця – у південній) видно Сатурн. Планету можна спостерігати до її заходу: о 4 годині 40 хвилин на початку місяця. 21 травня Сонце вступить у зодіакальний знак Близнят.

• Корисно

• Місяць-красень

Є понад 150 видів щавлю, але культивують лише одну форму – щавель звичайний. Листя щавлю багаті на білок, солі калію й заліза, вітаміни А, С, В1, В2, РР; містять цінні органічні кислоти – яблучну, лимонну, щавлеву. Особливо багато цієї кислоти в старих листках.

Для останнього весняного місяця, травня, характерна значна нестійкість температурного режиму – від днів по-літньому спекотних до холодних, із заморозками.

Щавель виростає в затишних тінистих місцях, та й у себе на дачі можна його вирощувати. Молоді листочки надзвичайно смакують у салатах, а пізніше, улітку, із щавлем можна варити борщі, супи або соуси, які подають до риби. Гострий, яскраво виражений смак щавлю нагадує лимон і добре поєднується з яйцями й сметаною.

Загалом це найромантичніший місяць. У біло-рожевій піні сади, прикрашені свічками каштани, зацвітає запашний бузок, дуб у зелених сережках, відцвітають одні дерева і трави, на зміну їм квітнуть інші. Травневі заморозки характерні для всіх регіонів України. Вони можуть досягати мінус 1-6 °С, на північному сході України, у Карпатах і горах Криму – мінус 7-8. У південній частині країни найпізніші заморозки зафіксовано 11-25 травня, у північній – 2-6 червня. Це важлива обставина, яку обов’язково потрібно враховувати під час вирощування овочів на відкритому ґрунті. Травневі опади, як і квітневі, зазвичай короткочасні, часто зливового характеру.


6

7 травня 2010 року

Сердечно вітаю Вас із 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Бажаю всім Вам міцного здоров’я, родинного тепла і затишку, довгих років щасливого життя і завжди бути взірцем високої честі і гідності перед народом своєї Батьківщини.

Голова спілки ветеранів Омелян СЛЮСАРЕНКО. Щиро вітаємо членів організації і всіх учасників бойових дій із 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щасливої долі, сімейного благополуччя, довгих років життя, злагоди й миру на землі.

Роман БУДЗ. Голова районної організації учасників бойових дій (воїнів-інтернаціоналістів).

ВIВТОРОК, 11 ТРАВНЯ

• Розпорядження

Нагородити Грамотою голови районної державної адміністрації та голови районної ради: 1. За сумлінну працю та з нагоди 40-річчя з дня народження Ігоря Миколайовича РОМАНЮКА – головного лікаря центральної районної лікарні. 2. За високу громадянську позицію, активну участь у суспільному житті району, значний особистий внесок у військово-патріотичне виховання молоді та з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років: Павліну Лаврентіївну БОРДУН – ветерана Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; Миколу Степановича БУДИНКЕВИЧА – учасника бойових дій в Республіці Чехія; Романа Миколайовича ВАСИЛЕНКА – вчителя предмету «Захист Вітчизни» Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5; Анатолія Петровича ВОЗНЮКА – учасника бойових дій в Республіці Афганістан; Марію Андріївну КАШТЕЛЯРОВУ – ветерана Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; Тараса Ростиславовича КОРОЛЯ – вчителя предмету «Захист Вітчизни» Старомізунської ЗОШ І-ІІІ ст.; Євгена Васильовича МАЛАФІЙЧУКА – учасника бойових дій в Республіці Чехія; Григорія Лукича НЕЧИПОРЕНКА – ветерана Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; Федора Ілліча ПОЛЯНСЬКОГО – учасника бойових дій в Республіці Чехія; Івана Купріяновича СУЛІМА – ветерана Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; Мирослава Мироновича ТЕЛЕГУ – учасника бойових дій в Республіці Афганістан. 3. За багаторічну плідну церковну діяльність, вагомий особистий внесок у духовний та культурний розвиток району та з нагоди 20-річчя священства о. Дам’яна КАСТРАНА – настоятеля Гошівського Святопреображенського Василіанського монастиря.

Василь РОМАНЮК. Голова районної ради.

Петро ШКУТЯК. Голова районної державної адміністрації.

ПОНЕДIЛОК, 10 ТРАВНЯ

6.00 Ранкова молитва. 6.05 М/ф. 6.15 Свiт православ‘я. 6.40 Ноосфера. 7.00 Укравтоконтинент. 7.20 Персона. 7.45 Д/ф «Переможна весна». 9.00, 11.40, 16.30, 21.15, 22.45, 1.30 Погода. 9.10, 12.50, 18.45 ПКЄ-2010. Представлення країн-учасниць. Софо Нiспекадзе (Грузiя). 9.25 День Перемоги в Українi та свiтi. 11.45 Нова армiя. 12.20 Муз. ua. 13.00 «Євробачення-2010». Конкуренти Альошi. 14.00 Хокей. ЧС. Словаччина – Росiя. 16.05 Вiкно до Америки. 16.40 В гостях у Д. Гордона. 17.35 «Здрастуй, Осло!» 19.00 Концертна програма «Мамо, вiчна i кохана». 21.00, 1.20 Подiї дня. 21.25 «Попередження» з М. Вереснем. 22.15 Далi буде... 22.50 Трiйка, Кено. 23.00 Д/ф «Переможна весна». 0.15 «Острiв скарбiв». 1.35 Х/ф «За нiччю день iде». 6.15 М/ф. 6.25 Комедiя «Ас серед асiв». 8.20 Х/ф «Невловимi месники».

6.20 Х/ф «Мистецтво вiйни». 8.35 «Правда життя». Близнюки: роздвоєння особистостi. 9.15, 23.00 Т/с «CSI: Маямi». 10.15, 0.00 Т/с «Закон iпорядок». 11.15 Т/с «Вiдчинiть, мiлiцiя!» 13.15 «Вчинок». 13.45 «Легенди бандитського Києва». ДПУ проти дефензиви. 14.25 Х/ф «Принцеса на бобах». 16.45 Х/ф «Битва за Москву». 18.35 «Агенти впливу». 19.00, 21.30, 1.00 «Свiдок». 19.20 Т/с «Група Зета». 21.55 Т/с «Петровка, 38. Команда Петровського». 1.30 Х/ф «Людина-личинка».

10.00 Х/ф «Новi пригоди невловимих». 11.45 Х/ф «Корона Росiйської iмперiї». 14.20 Комедiя «Велика прогулянка». 16.55 Комедiя «Емма». 19.25 «Погода». 19.30 «ТСН». 20.00 «Мiняю жiнку». 21.15 Комедiя «Особливостi нацiонального полювання». 23.15 Мелодрама «Кохання i танцi». 1.15 Драма «Днi слави». 5.50 «Неймовiрнi iсторiї про життя». 6.40 «Життя до народження». 8.35 «Велика Вiйна». 9.45 Х/ф «Сорокап‘ятка». 11.45 Х/ф «Дот». 13.45 Х/ф «Батько». 15.35 «Чекай на мене». 17.20 Т/с «Сусiди». 18.00 Новини. 18.10 «Пороблено в Українi». 20.00, 1.40 «Подробицi». 20.20 Т/с «Обручка». 21.20 Т/с «Небо у вогнi». 23.25 «Секретнi iсторiї. Вiйна. Недитячi iгри». 0.45 «Невiдома вiйна. Звiльнення Польщi». 6.30 Погода. 6.40 Х/ф «Ворог бiля ворiт». 9.00 Погода. 9.05 Х/ф«На безiменнiйвисотi». 13.15 Спорт. 13.20 Ржев.Невiдома вiйна Г.Жукова. 15.10 Х/ф «Туман». 18.45 Факти. Вечiр.

18.55 Спорт. 19.00 Х/ф «Паршивi вiвцi». 23.35 Х/ф «Пропащий». II. 2.00 Х/ф «Мюнхен». II.

6.05 Д/ф «За крок до смертi». 6.30 Х/ф «Чоловiки!..» 8.35 «Концерт до Дня Перемоги». 11.40 «Битва екстрасенсiв. Чорнi i бiлi». 12.55 «Битва екстрасенсiв». 14.00 «Мiстичнi iсторiї з Павлом Костiциним». 15.00 «Давай одружимося». 17.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання». 18.00, 22.40 Т/с «Я лiкую». 19.00 «У пошуках iстини. Янгол-охоронець маршала Рокоссовського». 20.00 Х/ф «Вийти замiж за генерала». 23.45 Х/ф «Благословiтьжiнку». 2.00 Х/ф«Бiлоруськийвокзал». 6.00 Срiбний апельсин. 6.30 Подiї тижня. 7.00 «Граєш або не граєш». 8.00 Т/с «Росiйський хрест». 12.00 Т/с «Молодий вовкодав». 14.10 Т/с «Охоронець-2». 16.10 Х/ф «Фокусник». 18.00 Т/с «Єфросинiя». 19.00 Подiї. 19.20 Т/с «Гончi-3». 20.20 Х/ф «Мумiя». 23.00 Т/с «У червнi 41-го». 3.00 Д/ф «Народженi в блокадному Ленiнградi». 6.00 «Iсторiя українських земель».

Висловлюємо щирі співчуття Марії Михайлівні та Гервасію Миколайовичу Мацалак з приводу передчасної смерті дочки Наталії. Сумуємо разом з Вами. Сім’я Волковецьких висловлює щирі співчуття Марії Михайлівні Гуменюк та її родині з приводу тяжкої втрати – смерті чоловіка, батька, дідуся. Нехай наші співчуття полегшать Ваше горе, а Господь Бог допоможе перенести вічну розлуку з дорогою людиною. Колектив ПСГ ТзОВ «Уніплит» висловлює щирі співчуття Віктору Васильовичу Семенишину з приводу тяжкої втрати – смерті матері. Хай Ваша віра і Матінка Божа додасть сили й терпіння перенести біль вічної розлуки з рідною людиною. Педагогічний колектив Кальнянської ЗОШ висловлює глибокі й щирі співчуття Марії Йосипівні Ткач і Галині Миколаївні Сороці з приводу непоправної втрати – смерті чоловіка та батька Миколи Михайловича. Колектив дитячого садка «Теремок» висловлює щирі співчуття родині Гуменюк з приводу смерті Гуменюка Віктора Миколайовича. Нехай Господь Бог допоможе перенести біль вічної розлуки з дорогою людиною. У годину великого смутку і горя висловлюємо щирі співчуття Михайлу Павловичу Сопуляку з приводу тяжкої втрати – смерті батька. Нехай Господь Бог допоможе перенести біль вічної розлуки з дорогою людиною.

Колектив РВБ Прикарпатського УБР.

Вчителі початкових класів Долинської ЗОШ № 7 висловлюють щирі співчуття Ванді Яківні Витвицькій з приводу смерті брата. Нехай наші співчуття полегшать біль вічної розлуки з дорогою людиною.

Друзі з дитинства: сім’ї Жаб’яків, Оленюків, Бейчаків, Хоминів, Гутаків.

Колектив цеху телекомунікаційних послуг № 6 (м. Долина) висловлює щирі співчуття Вірі Богданівні Мицак з приводу тяжкої втрати – смерті батька чоловіка. Хай Мати Божа і наші щирі співчуття допоможуть Вам і Вашій родині перенести біль втрати дорогої людини. Колектив цеху телекомунікаційних послуг № 6 (м. Долина) висловлює щирі співчуття Мирославі Іванівні Дубенській з приводу тяжкої втрати – смерті батька. Хай Мати Божа і наші щирі співчуття допоможуть Вам і Вашій родині перенести біль втрати дорогої людини. Колектив цеху виробництва ДВП ТзОВ «Уніплит» висловлює щирі співчуття Гервасію Миколайовичу Мацалаку з приводу тяжкої втрати – смерті дочки Наталії. Хай Ваша віра і Матінка Божа додасть сили й терпіння перенести біль вічної розлуки з рідною людиною. Колектив управління ТзОВ «Уніплит» висловлює щирі співчуття Іванні Романівні Симчич з приводу тяжкої втрати – смерті бабусі. Нехай Господь Бог допоможе Вам перенести біль вічної розлуки з дорогою людиною, а покійній – вічний спокій у царстві небесному. У годину великого горя і смутку висловлюємо щирі співчуття Нелі Андріївні Штень та її родині з приводу непоправної втрати – смерті батька. Нехай наші співчуття і ласка Господа Бога допоможуть Вам перенести біль вічної розлуки з дорогою людиною.

Сусіди.

6.00 «Доброго ранку, Україно!» 6.01 Ранкова молитва. 6.05 Православний календар. 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини. 6.20, 7.15, 8.10 Спорт. 6.25, 7.20, 8.15 Подiї очима майбутнього. 6.30 М/ф. 6.35, 7.30, 8.25, 9.05, 12.20, 15.25, 19.45 Погода. 7.10 Ера бiзнесу. 7.40 Створи себе. 7.50 Нерухомiсть з I. Кiлко. 8.20 Рейтингова панорама. 9.00 Ранок з «Першим». 9.15 Про головне. 9.55, 12.25, 19.50 ПКЄ-2010. Представлення країн-учасниць. Мiро (Болгарiя). 10.10 Легко бути жiнкою. 11.15 Життя триває... 12.10, 18.15, 21.10 Дiловий свiт. 12.30 «Сiльська правда» з Т. Метерчук. 13.00 Хокей. ЧС. Латвiя – Канада. 15.15 Дiловий свiт. Агросектор. 15.30 Хай щастить. 16.00 Iндиго. 16.30 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни». 18.45 Euronews. 19.00 Про головне. 19.35 Свiт спорту. 20.00 «Євробачення-2010». Конкуренти Альошi. 21.00 Подiї дня. 21.30 Хокей. ЧС. Бiлорусь – Словаччина. 23.50 Вiльна гавань. 0.15 «Острiв скарбiв». 1.20 Парламентський день.

16.05 «Зрозумiти. Пробачити». 17.20 Т/с «Сусiди». 18.10 «Судовi справи». 19.00 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть». 20.00 «Подробицi». 20.30 Т/с «Обручка». 21.35 Т/с «Небо у вогнi». 23.40 «Незакінчена вiйна Анатолiя Папанова». 0.50 «Невiдома вiйна. Союзники». 1.45 «Подробицi» – «Час». 6.15, 7.40, 8.40, 1.55 Погода. 6.20 Факти. 6.35, 8.05 Дiловi факти. 6.45, 8.35 300 сек./год. 6.50 Свiтанок. 7.45, 8.45 Факти. Ранок. 8.00, 12.55, 19.15, 1.50 Спорт. 8.10 Дiловi факти. Грошi. 8.55 Спорт. 9.00 Т/с «Леся+Рома». 9.40, 21.55 Comedy Club. 10.45 Т/с «Солдати». 11.40 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв». 12.45 Факти. День. 13.00 Т/с «Бандитський Петербург». 14.00 Х/ф «Паршивi вiвцi». 18.45 Факти. Вечiр. 19.20, 22.55 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 19.55 Т/с «Замах». 23.40 Факти. Пiдсумок дня. 23.55 Неймовiрна колекцiя мiстера Рiплi. 0.50 Т/с «Згiдно iз законом». 2.00 Х/ф «На безiменнiй висотi».

6.05, 0.55 «Бiзнес +». 6.10 Д/ф «Список кiлера». 6.35, 21.30 Т/с «Кулагiн i партнери». 7.00 Т/с «Комiсар Рекс». 9.00 Х/ф «Вийти замiж за генерала». 12.00 «Нез‘ясовно, але факт». 14.00 «Чужi помилки. Кривавий борг». 15.00 «Давай одружимося». 17.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання». 18.00, 22.00 «Вiкна-новини». 18.10, 22.20 Т/с «Я лiкую». 19.10 «Правила життя. Битва дiєт», ч. 2. 20.15 «Чужi помилки. Закоханий Шумахер». 23.25 «Битва екстрасенсiв». 0.45 «Вiкна-спорт». 1.00 Х/ф «Любов земна».

6.05 Служба розшуку дiтей. 6.10 Т/с «Янгол-охоронець». 6.55, 7.35, 8.05, 9.05 Снiданок з «1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 16.10, 19.30, 22.55 «ТСН». 7.10 М/ф. 10.00 Т/с «Журов». 11.20, 16.25 «Справжнi лiкарi». 12.20 Т/с «Тiльки кохання». 13.20 Т/с «Маргоша». 14.25 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни». 17.25 Комедiя «Особливостi нацiонального полювання». 19.25 «Погода». 20.10 «Суперзiрка». 23.20 «Проспорт». 23.25 Т/с «Секс i Калiфорнiя». 0.00 Мелодрама «Четвертак». 1.40 «Документ».

6.00 Т/с «Моя прекрасна няня». 6.30, 17.00, 19.00 Подiї. 6.40, 0.20 Спортивнi подiї. 6.50 Срiбний апельсин. 7.00, 18.00 Т/с «Єфросинiя». 8.00, 14.40 Т/с «Слiд». 8.55, 2.30 Т/с «Безмовний свiдок». 10.00 Т/с «Гончi-3». 11.00, 21.20 Т/с «Опiкун». 12.00 Х/ф «Мумiя». 15.35 Щиросердне зiзнання. 16.00 Федеральний суддя. 17.10 Критична точка. 19.30 Шустер Live. 20.20 Т/с «Платина-2». 22.20 Х/ф «Фокусник». 0.25 Х/ф «Унiверсальний солдат-2: Повернення».

6.05 «Секретнi iсторiї. Вiйна. Недитячi iгри». 6.50 «Годуючi батьки». 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 Ранок з «Iнтером». 9.15 Т/с «Повернення Мухтара-2». 11.20 «Детективи». 12.10 «Знак якостi». 12.40 Т/с «Next-2». 13.55 Т/с «1941». 15.00 «Визволителi. Розвiдники».

6.00 «Iсторiя українських земель». 6.50, 16.30 Х/ф «Битва за Москву». 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 «Свiдок». 9.00, 23.00 Т/с «CSI: Маямi». 10.00, 0.00 Т/с «Закон i порядок». 11.00, 1.25 «Карнi справи». 12.00 Т/с «Iнспектор Деррiк». 13.15, 19.20 Т/с «Група Зета». 15.20, 21.55 Т/с «Петровка, 38. Команда Петровського». 18.35 «Речовий доказ». Дубенськi душогуби.

ЩИРА ПОДЯКА Родина Гаврилишин висловлює велику подяку друзям, рідним та колегам по роботі за сердечну, моральну та матеріальну допомогу в догляді та відчайдушних спробах врятувати найдорожчого батька та чоловіка Гаврилишина Михайла Васильовича. Особливу подяку висловлюємо за сприяння в організації похорону, за Вашу розраду в цей трагічний для родини час. Нехай повернеться до Вас сторицею добро Ваших сердець, а м илосердний Господь благословляє Ваші родини й береже від всякого горя.

З повагою сім’я ГАВРИЛИШИН.

СЕРЕДА, 12 ТРАВНЯ

6.00 «Доброго ранку, Україно!» 6.01 Ранкова молитва. 6.05 Православний календар. 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини. 6.20, 7.15, 8.10 Спорт. 6.25, 7.20, 8.15 Подiї очима майбутнього. 6.30 М/ф. 6.35, 7.30, 8.25, 9.05, 12.20, 15.25, 19.45 Погода. 6.40 Здорове харчування. 7.10 Ера бiзнесу. 7.15 Рейтингова панорама. 7.40 Створи себе. 8.25 Соцiальний компас. 8.35 Нерухомiсть з I. Кiлко. 9.00 Ранок з «Першим». 9.15 Про головне. 9.50, 12.25, 19.50 ПКЄ-2010. Представлення країн-учасниць. Група «Feminnem» (Хорватiя). 10.00 Прес-анонс. 10.10 Легко бути жiнкою. 11.15 Життя триває... 12.10, 18.15, 21.10 Дiловий свiт. 12.30 Хокей. ЧС. Бiлорусь Словаччина. 14.45 Дiловий свiт. Агросектор. 15.00 Парламентськi слухання у Верховнiй Радi України. 17.10 Наша пiсня. 18.45 Euronews. 19.00 Про головне. 19.35 Свiт спорту. 20.00 Темний силует. 20.15 Громадська варта. 20.30 Право на захист. 21.00 Подiї дня. 21.35 Футбол. Лiга Європи. Фiнал. 0.15 «Острiв скарбiв». 1.20 Мегалот. 1.25 Суперлото, Трiйка, Кено. 6.05 Служба розшуку дiтей. 6.10 Т/с «Янгол-охоронець». 6.55, 7.35, 8.05, 9.05 Снiданок з «1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 15.55, 19.30, 22.50 «ТСН». 7.10 М/ф. 10.00 Т/с «Журов». 11.25, 16.10 «Справжнi лiкарi». 12.25 Т/с «Тiльки кохання». 13.20 Т/с «Маргоша». 14.25 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни». 17.10 Т/с «Мала Москва». 19.25 «Погода». 20.10 «Суперзiрка». 23.15 «Проспорт». 23.20 Т/с «Секс i Калiфорнiя». 23.55 Комедiя «Я i мої клони». 2.00 «Документ». 6.00 «Нескiнчена вiйна Анатолiя Папанова». 6.50 «Годуючi батьки». 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 Ранок з «Iнтером». 9.15 Т/с «Повернення Мухтара-2». 11.20 «Детективи». 12.10 «Знак якостi». 12.40 Т/с «Next-2». 13.55 Т/с «1941». 15.00 «Визволителi. Артилеристи». 16.05 «Зрозумiти. Пробачити». 17.20 Т/с «Сусiди». 18.10 «Судовi справи». 19.00 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть». 20.00 «Подробицi». 20.30 Т/с «Обручка». 21.35 Т/с «Небо у вогнi». 23.40 «Лазарєв i Немоляєва. Ще раз про кохання». 1.00 «Невiдома вiйна. Битва за Берлiн». 1.55 «Подробицi» – «Час». 6.10 Служба розшуку дiтей. 6.15, 7.40, 8.40, 1.55 Погода. 6.20 Факти. 6.35, 8.05 Дiловi факти.

ОГОЛОШЕННЯ Продаю трикімнатну квартиру у Вигоді. Опалення, підвал, 2 балкони, броньовані двері. Тел. 0971869393. Продаю земельну ділянку площею 0,40 га в селі Мислівці в урочищі Йозефсталь. Тел. 0504334500. Здам в оренду або продам приватизовану ділянку землі (7 сотих) по вулиці Степовій у селі Малій Тур’ї. Можна частинами. Тел.: 0681446746, 0681876740. Продаю керамзит, пісок. Дзвонити за тел. 0501545529. Надруковано безплатно згідно з купоном.

(7. 05. 2010 р., дійсний протягом тижня)

На купоні може бути написано одне оголошення некомерційного змісту. Редакція має право скорочувати та редагувати текст. За достовірність інформації несе відповідальність автор оголошення. Купон приймає редакція газети «Свіча».


7

7 травня 2010 року 6.45, 8.35 300 сек./год. 6.50 Свiтанок. 7.45, 8.45 Факти. Ранок. 8.00, 8.55, 12.55, 19.15, 1.50 Спорт. 8.10 Дiловi факти. Грошi. 9.00 Т/с «Леся+Рома». 9.35 Comedy Club. 10.40 Т/с «Солдати». 11.35, 17.40 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв». 12.45 Факти. День. 13.00 Анекдоти по-українськи. 13.25 Т/с «Бандитський Петербург». 14.35, 0.50 Т/с «Згiдно iз законом». 15.35, 19.55 Т/с «Замах». 18.45 Факти. Вечiр. 19.20, 22.55 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 21.55 Comedy Club. 23.40 Факти. Пiдсумок дня. 23.55 Неймовiрна колекцiя мiстера Рiплi. 2.00 Х/ф «Iнферно». II.

6.00, 0.55 «Бiзнес +». 6.05 Д/ф «Сповiдь злодiя». 6.30, 21.30 Т/с «Кулагiн i партнери». 6.55 Т/с «Комiсар Рекс». 9.00 Х/ф «Благословiть жiнку». 12.00 «Нез‘ясовано, але факт». 12.55, 23.25 «Битва екстрасенсiв». 14.00 «Чужi помилки. Закоханий Шумахер». 15.00 «Давай одружимося». 17.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання». 18.00, 22.00 «Вiкна-новини». 18.10, 22.20 Т/с «Я лiкую». 19.10 «Зоряне життя. Дiтиактори-2». 20.10 «Чужi помилки. Ворошилiвський стрiлок». 0.45 «Вiкна-спорт». 1.00 Х/ф «Доля». 6.00 Т/с «Моя прекрасна няня». 6.30, 17.00, 19.00 Подiї. 6.40, 0.55 Спортивнi подiї. 6.50 Срiбний апельсин. 7.00, 18.00 Т/с «Єфросинiя». 8.00, 14.40, 23.20 Т/с «Слiд». 8.55 Т/с «Безмовний свiдок». 10.00, 20.20 Т/с «Платина-2». 11.00, 21.20 Т/с «Опiкун». 12.00 Т/с «Слiдопит». 13.00 Т/с «Вiсяки-2». 14.00, 22.20 Т/с «Безмовний свiдок-3». 15.35 Щиросердне зiзнання. 16.00 Федеральний суддя. 17.10 Критична точка. 19.30 Шустер Live. 0.15 Щиросердне зiзнання. 1.00 Х/ф «Другий шанс». 6.00 «Iсторiя українських земель». 6.45, 16.40 Х/ф «Битва за Москву». 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 «Свiдок». 9.00, 23.00 Т/с «CSI: Маямi». 10.00, 0.00 Т/с «Закон i порядок». 11.00, 1.30 «Карнi справи». 12.00 Т/с «Iнспектор Деррiк». 13.20, 19.20 Т/с «Група Зета». 15.25, 21.55 Т/с «Петровка, 38. Команда Петровського». 18.35 «Правда життя». За крок до смертi. ЧЕТВЕР, 13 ТРАВНЯ

6.00 «Доброго ранку, Україно!» 6.01 Ранкова молитва. 6.05 Православний календар. 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини. 6.20, 7.15, 8.10 Спорт. 6.25, 7.20, 8.15 Подiї очима майбутнього. 6.30 М/ф. 6.35, 7.30, 8.25, 9.05, 12.20, 15.25, 19.45 Погода. 6.40 Ера якостi. 7.10 Ера бiзнесу. 7.40 Створи себе. 7.50 Нерухомiсть з I. Кiлко. 8.20 Рейтингова панорама. 9.00 Ранок з «Першим». 9.15 Про головне. 9.50, 12.25, 19.50 ПКЄ-2010. Представлення країн-учасниць. Джон Лiлiгрiн & The Islanders (Кiпр). 10.00 Прес-анонс. 10.10 Легко бути жiнкою. 11.15 Життя триває... 12.10, 18.15, 21.10 Дiловий свiт. 12.30 Полiгон. 13.00 Футбол. Лiга Європи. Фiнал. 15.15 Дiловий свiт. Агросектор. 15.30 «Надвечiр‘я» з Т. Щербатюк. 16.00 Iндиго. 16.30 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни». 18.45 Euronews. 19.00 Про головне. 19.35 Свiт спорту. 20.00 «Батьки i дiти». 21.00 Подiї дня. 21.30 Хокей. ЧС. ШвецiяЧехiя. 0.15 «Острiв скарбiв». 1.20 Парламентський день. 6.05 Служба розшуку дiтей. 6.10 Т/с «Янгол-охоронець».

6.55, 7.35, 8.05, 9.05 Снiданок з «1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 15.50, 19.30, 23.10 «ТСН». 7.10 М/ф. 10.00 Т/с «Район БеверлiГiллз». 11.20, 16.05 «Справжнi лiкарi». 12.20 Т/с «Тiльки кохання». 13.15 Т/с «Маргоша». 14.20 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни». 17.05, 20.10 «ДАЇшники». 19.25 «Погода». 22.25 «З неба на землю». 23.35 «Проспорт». 23.40 Т/с «Секс i Калiфорнiя». 0.15 Трилер «Роздратований». 2.10 «Документ». 6.00 «Лазарєв i Немоляєва. Ще раз про кохання». 6.50 «Годуючi батьки». 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 Ранок з «Iнтером». 9.15 Т/с «Повернення Мухтара-2». 11.20 «Детективи». 12.10 «Знак якостi». 12.40 Т/с «Next-2». 13.55 Т/с «1941». 15.00 «Визволителi. Гiрськi стрiлки». 16.05 «Зрозумiти. Пробачити». 17.20 Т/с «Сусiди». 18.10 «Судовi справи». 19.00 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть». 20.00 «Подробицi». 20.30 Т/с «Обручка». 21.35 Т/с «Небо у вогнi». 23.40 «Янголи-охоронцi». 1.00 «Невiдома вiйна. Остання битва вiйни». 1.55 «Подробицi» — «Час». 6.15, 7.40, 8.40, 1.55 Погода. 6.20 Факти. 6.35, 8.05 Дiловi факти. 6.45, 8.35 300 сек./год. 6.50 Свiтанок. 7.45, 8.45 Факти. Ранок. 8.00, 8.55, 12.55, 19.15, 1.50 Спорт. 8.10 Дiловi факти. Грошi. 9.00 Т/с «Леся+Рома». 9.40, 21.55 Comedy Club. 10.45 Т/с «Солдати». 11.40, 17.30 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв». 12.45 Факти. День. 13.00 Анекдоти по-українськи. 13.20 Т/с «Бандитський Петербург». 14.25, 0.50 Т/с «Згiдно iз законом». 15.25, 19.55 Т/с «Замах». 18.45 Факти. Вечiр. 19.20, 22.55 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 23.40 Факти. Пiдсумок дня. 23.55 Неймовiрна колекцiя мiстера Рiплi. 2.00 Х/ф «Той, що худне». II.

6.05, 0.50 «Бiзнес +». 6.10 Д/ф «Карпатська вендета». 6.35, 21.30 Т/с «Кулагiн i партнери». 7.05 Т/с «Комiсар Рекс». 9.05 Х/ф «Йшов четвертий рiк вiйни». 11.35 «Нез‘ясовано, але факт». 12.55, 23.25 «Битва екстрасенсiв». 14.00 «Чужi помилки. Ворошилiвський стрiлок». 15.00 «Давай одружимося». 17.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання». 18.00, 22.00 «Вiкна-новини». 18.10, 22.20 Т/с «Я лiкую». 19.10 «Моя правда. Ксенiя Собчак». 20.10 «Мiстичнi iсторiї з Павлом Костiциним». 0.40 «Вiкна-спорт». 0.55 Х/ф «А якщо це кохання?» 6.00 Т/с «Моя прекрасна няня». 6.30, 17.00, 19.00 Подiї. 6.40, 0.55 Спортивнi подiї. 6.50 Срiбний апельсин. 7.00, 18.00 Т/с «Єфросинiя». 8.00, 14.40, 23.20 Т/с «Слiд». 8.55 Т/с «Безмовний свiдок». 10.00, 20.20 Т/с «Платина-2». 11.00, 21.20 Т/с «Опiкун». 12.00 Т/с «Слiдопит». 13.00 Т/с «Вiсяки-2». 14.00, 22.20 Т/с «Безмовний свiдок-3». 15.35 Щиросердне зiзнання. 16.00 Федеральний суддя. 17.10 Критична точка. 19.30 Шустер Live. 0.15 Щиросердне зiзнання. 1.00 Х/ф «Морпехи». 6.00 «Iсторiя українських земель». 6.45, 16.30 Х/ф «Битва за Москву». 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 «Свiдок». 9.00, 23.00 Т/с «CSI: Маямi». 10.00, 0.00 Т/с «Закон i порядок». 11.00, 1.25 «Карнi справи». 12.00 Т/с «Iнспектор Деррiк». 13.15, 19.20 Т/с «Група Зета». 15.20, 21.55 Т/с «Петровка, 38. Команда Петровського». 18.35 «Вчинок».

П‘ЯТНИЦЯ, 14 ТРАВНЯ

6.00 «Доброго ранку, Україно!» 6.01 Ранкова молитва. 6.05 Православний календар. 6.10, 7.00, 8.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини. 6.20, 7.15, 8.10 Спорт. 6.25, 7.20, 8.15 Подiї очима майбутнього. 6.30 М/ф. 6.35, 7.30, 8.25, 9.05, 12.20, 15.25, 19.45 Погода. 6.45 Ранковi зустрiчi. 7.10 Ера бiзнесу. 7.15 Рейтингова панорама. 7.35 Будiвельний майданчик. 7.45 Створи себе. 8.30 Олiмпiада: вiд малого до великого. 9.00 Ранок з «Першим». 9.15 Про головне. 9.50, 12.25, 19.50 ПКЄ-2010. Представлення країн-учасниць. Нiам Кавана (Iрландiя). 10.00 Прес-анонс. 10.10 Легко бути жiнкою. 11.15 Життя триває... 12.10, 18.15, 21.10 Дiловий свiт. 12.30 Кордон держави. 13.00 Хокей. ЧС. ШвецiяЧехiя. 15.15 Дiловий свiт. Агросектор. 15.30 Пазли. 16.30 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни». 18.15 Магiстраль. 18.45 Euronews. 19.00 Про головне. 19.35 Свiт спорту. 20.00 «Знайдемо вихiд» з Н. Розинською. 21.00 Подiї дня. 21.30 Хокей. ЧС. Квалiфiкацiйний раунд. 23.00, 0.00 Пiдсумки. 23.20 Вiд першої особи. 0.15 «Острiв скарбiв». 1.20 Парламентський день. 6.05 Служба розшуку дiтей. 6.10 Т/с «Янгол-охоронець». 6.55, 7.35 , 8.05, 9.05 Снiданок з «1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 15.55, 19.30 «ТСН». 7.10 М/ф. 10.00 Т/с «Район БеверлiГiллз». 11.20, 16.10 «Справжнi лiкарi». 12.20 Т/с «Тiльки кохання». 13.20 Т/с «Маргоша». 14.25 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни». 17.10 «ДАЇшники». 19.25 «Погода». 20.10 Х/ф «Шторм». 23.45 Бойовик «Тисни на газ». 1.35 Х/ф «Кур‘єр». 6.00 «Янголи-охоронцi». 6.50 «Годуючi батьки». 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 Ранок з «Iнтером». 9.15 Т/с «Повернення Мухтара-2». 11.20 «Детективи». 12.10 «Знак якостi». 12.40 Т/с «Next-2». 13.55 Т/с «1941». 15.00 «Визволителi. Пiхота». 16.05 «Зрозумiти. Пробачити». 17.20 Т/с «Сусiди». 18.10 «Судовi справи». 19.00 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть». 20.00 «Подробицi». 20.30 Т/с «Обручка». 21.30 «Велика полiтика з Є. Кисельовим». 0.00 «БУМ». 1.25 «Невiдома вiйна. Невiдомий солдат». 2.25 «Подробицi» – «Час».

6.10 Служба розшуку дiтей. 6.15, 7.40, 8.40, 1.25 Погода. 6.20 Факти. 6.35, 8.05 Дiловi факти. 6.45, 8.35 300 сек./год. 6.50 Свiтанок. 7.45, 8.45 Факти. Ранок. 8.00, 8.55, 12.55, 19.20, 1.15 Спорт. 8.10 Дiловi факти. Грошi. 9.00 Т/с «Леся+Рома». 9.35, 21.55 Comedy Club. 10.40 Т/с «Солдати». 11.35, 17.35 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв». 12.45 Факти. День. 13.00 Анекдоти по-українськи. 13.25 Х/ф «Мисливець». 15.25, 19.55 Т/с «Замах». 18.45 Факти. Вечiр. 19.10 Добрi новини з Є. Фроляк. 19.25, 0.40 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 22.55 Голi i смiшнi. 0.00 Автопарк. Парк автомобiльного перiоду. 1.30 Х/ф «Той, що худне». II.

6.25, 2.05 «Бiзнес +». 6.30 Д/ф «В лiжку з вбивцею». 6.55 Т/с «Кулагiн i партнери». 7.20 Т/с «Комiсар Рекс». 8.25 Х/ф «Акцiя». 10.55 Х/ф «Секретний фарватер». 17.00, 22.00 «Вiкна-новини». 17.10 Х/ф «Екiпаж». 20.00 «Україна має талант!» 22.35 «Україна має талант!» Пiдсумки голосування. 22.55 «Україна має талант! Другий шанс». 0.05 Х/ф «Кидали». 1.55 «Вiкна-спорт». 2.10 Х/ф «Почни спочатку». 6.00 Т/с «Моя прекрасна няня». 6.30, 17.00, 19.00 Подiї. 6.40 Спортивнi подiї. 6.50 Срiбний апельсин. 7.00, 18.00 Т/с «Єфросинiя». 8.00, 14.40 Т/с «Слiд». 8.55 Т/с «Безмовний свiдок». 10.00 Т/с «Платина-2». 11.00 Т/с «Опiкун». 12.00 Т/с «Слiдопит». 13.00 Т/с «Вiсяки-2». 14.00 Т/с «Безмовний свiдок-3». 15.35 Щиросердне зiзнання. 16.00 Федеральний суддя. 17.10 Критична точка. 19.30 Х/ф «Снайпер». 21.30 Шустер Live. 1.30 Щиросердне зiзнання. 6.00 «Iсторiя українських земель». 6.45 Х/ф «Битва за Москву». 8.40, 19.00, 21.30, 1.00 «Свiдок». 9.00 Т/с «CSI: Маямi». 10.00, 0.00 Т/с «Закон i порядок». 11.00, 1.35 «Карнi справи». 12.00 Т/с «Iнспектор Деррiк». 13.20 Т/с «Група Зета». 15.20 Т/с «Петровка, 38. Команда Петровського». 16.30 Т/с «Полювання на генiя». 18.35 «Самооборона». 19.20 Х/ф «Бiла стрiла». 21.55 Х/ф «Найсильнiший удар». СУБОТА, 15 ТРАВНЯ

6.00 Ранкова молитва. 6.05 Свiт православ‘я. 6.30 Крок до зiрок. 7.00 Концертна програма. 7.35 Наркоманiя вилiковна. 8.05 Нерухомiсть з I. Кiлко. 8.15 Вiльна гавань. 8.35 Олiмпiада: вiд малого до великого. 8.50 Ранковi поради. 9.00, 13.20, 17.45, 21.15, 1.35 Погода. 9.05, 12.25, 17.35 ПКЄ-2010. Представлення країн-учасниць. Сiенке (Нiдерланди). 9.10 Прес-анонс. 9.20 Доки батьки сплять. 9.55 Так просто. 10.30 Хто в домi хазяїн? 11.00 Експерти дозвiлля. 11.30 Вихiднi по-українськи. 11.50 «Тиждень моди» з Д. Шаповаловою. 12.35 Парламент. 13.25 Наша пiсня. 14.10 «Євробачення-2010». Конкуренти Альошi. 15.15 Фiнал ПКЄ-2008. 18.00 Сьогоднi День Європи. «Зелений день європейського мiста». 21.00 Подiї дня. 21.30 Хокей. ЧС. Квалiфiкацiйний раунд. 23.00 Вiльна гавань. 23.25 Персона. 23.55 Фiльм фестивалю «Покров». 0.15 «Острiв скарбiв». 1.20 Подiї дня. 1.45 Хокей. ЧС. Квалiфiкацiйний раунд.

5.15, 7.50 Погода. 5.20 Факти. 5.45 Автопарк. Парк автомобiльного перiоду. 6.20 Х/ф «Райський куточок». 7.55 Добрi новини з Є. Фроляк. 8.00 Х/ф «Мисливець». 9.55 Козирне життя. 10.35 «Смак». 11.15 Люди, конi, кролики i... домашнi ролики. 12.10 Квартирне питання. 13.05, 19.00 Спорт. 13.10 Т/с «Замах». 15.10 Ти не повiриш! 16.00 Провокатор. 17.00 Пiд прицiлом. 18.00 Максимум в Українi. 18.45 Факти. Пiдсумок дня. 19.05 Наша Russia. 19.30 Велика рiзниця. 20.30 Х/ф «9 рота». 23.35 Прожекторперiсхiлтон. 0.15 Третiй тайм. 0.45 Х/ф«Нареченийнапрокат». 2.20 Х/ф «Обговоренню не пiдлягає». II.

5.15 «Руйнiвники мiфiв». 6.55 Х/ф «Йдучи — йди». 8.50 «Їмо вдома». 9.55 «ВусоЛапоХвiст». 10.30 «Х-Фактор. Країна чекає». 10.55 «ВусоЛапоХвiст». 11.35 Х/ф «Кидали». 13.40 «Україна має талант!» 15.45 «Х-Фактор. Країна чекає». 16.30 «Україна має талант!» Пiдсумки голосування. 16.50 «Україна має талант! Другий шанс». 18.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання». 19.00 Х/ф «Екiпаж». 21.50 «Екiпаж» Невiдома версiя. 22.50 «Моя правда. Ксенiя Собчак». 23.50 «Зоряне життя. Дiтиактори-2». 0.50 «Паралельний свiт». 1.45 Х/ф «Живи i пам‘ятай». II. 6.00 Срiбний апельсин. 6.30, 19.00 Подiї. 7.00 «Граєш або не граєш». 7.55 Т/с «Моя прекрасна няня». 9.00 «Очам не вiрю». 9.30 «Вiдпустка навпаки». 10.35 Лiтнiй жарт з Г. Хазановим. 11.00 Т/с «Молодий вовкодав». 12.00, 19.30 Т/с «Охоронець-2». 14.00 Х/ф «Снайпер». 16.00 Т/с «Успiх за будь-яку цiну». 18.00 Т/с «Попелюшка з причепом». 20.30 «Народна зiрка. Другий сезон». Гала-концерт. 23.00 Х/ф «Антиснайпер». 1.00 Х/ф «Протистояння». 6.00 «Легенди бандитського Києва». 6.30 «Iсторiя українських земель». 7.45 М/ф «Оггi та кукарачi». 8.50 «Вайп Аут». 9.50 Т/с «Полювання на генiя». 11.55 «Король рингу». 13.30 Д/ф «Великi авантюристи. Беня Крик». 14.30 Х/ф «Бiла стрiла». 16.40 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-5». 19.00 Х/ф «У бiк вiд вiйни». 21.00 Х/ф «Шоу починається». 23.00 Х/ф «Передчуття». II. 1.00 Х/ф «Найсильнiший удар». II. НЕДIЛЯ, 16 ТРАВНЯ

6.00 «Лiтаючий будинок». 6.50 «Без табу». 7.50 «Свiтське життя». 9.05 «Хто там?» 10.15 М/с «Качинi iсторiї». 10.40 «Суперзiрка». 13.25 Комедiя «Хлопчик-дiвчинка». 15.20 «З неба на землю». 16.05 «Анатомiя слави». 17.05 Комедiя «Красунчик». 19.30 «ТСН». 20.10 Мелодрама «Iнститут шляхетних дiвчат». 0.05 «ДАЇшники». 2.10 Бойовик «Тисни на газ». 6.00 М/ф. 6.30 «Велика полiтика з Є. Кисельовим». 9.00 «Формула кохання». С. Свiтлична. 10.05 «Городок». 11.20 «Позаочi». В. Данилець. 12.25 «Найрозумнiший». 14.25 Х/ф «Там, де живе любов». 16.30 Творчий вечiр К. Меладзе «Останнiй романтик». 20.00 «Подробицi». 20.30 «Пороблено в Українi». 22.00 Х/ф «Одна вiйна». 23.55 Х/ф «Перезмiна». II. 1.55 «Подробицi» – «Час».

6.00 Ранкова молитва. 6.05 Х/ф «Попелюшка». 7.25 Ера здоров‘я. 7.50 Сiльський час. 8.20 Укравтоконтинент. 8.40 Вiльна гавань. 9.00, 11.55, 13.40, 16.00, 21.15 Погода. 9.05 Д/ф «Українцi на Колимi. Дiти Колими». 10.00 Нова армiя. 10.30 Тетяна Цимбал представляє: «Лiнiя долi». 11.00 Здоров‘я. 12.05 «Околиця». 12.35 Аудiєнцiя. 13.05 Благовiсник. 13.50 Коло Олiмпiади. 14.25, 15.25 В гостях у Д. Гордона. 16.10 Футбол. Лiга чемпiонiв. Журнал. 16.55 Футбол. Кубок України. Фiнал. «Таврiя» (Сiмферополь)«Металург» (Донецьк). 17.50 В перервi: Погода. 19.05 Шлях до Кубка свiту з футболу-2010. Англiя-Грецiя. 19.45 Дiловий свiт. Тиждень. 20.30 Точка зору. 21.00 Подiї тижня.

21.30 Хокей. ЧС. Квалiфiкацiйний раунд. 23.00 Ера бiзнесу. 23.30 Оперативний об‘єктив. 23.50 Фiльм фестивалю «Покров». 0.15 «Острiв скарбiв». 1.20 Подiї тижня. 6.15 Х/ф «Гангстер i син». 8.00 «Ремонт+». 9.05 «Лото-Забава». 10.15 М/с «Качинi iсторiї». 11.00 «Шiсть кадрiв». 11.30 «Смакуємо». 12.05 Комедiя «Принцеса криги». 14.15 «Мiняю жiнку». 15.30 Мелодрама «Iнститут шляхетних дiвчат». 19.30 «ТСН-Тиждень». 20.10 Т/с «Мала Москва». 22.20 «Свiтське життя». 23.20 Х/ф «Шторм». 2.30 Комедiя «Змова». 5.20 Х/ф «Супермен-2». 7.20 М/ф. 8.10 «Армагеддон тварин». 9.30 «Школа доктора Комаровського». 10.00 «Україно, вставай!» 10.25 «Поки всi вдома». Л. Вайкуле. 11.25 Х/ф «Грошi для дочки». 13.35 Мiстечко. 14.45 «Вечiрнiй квартал». 17.00 «БУМ». 18.00 Т/с «Дихай зi мною». 20.00 «Подробицi тижня». 20.50 Т/с «Дихай зi мною». 23.00 «Покарання талантом». 0.10 «Подробицi тижня». 1.05 «Армагеддон тварин». 5.35, 7.20 Погода. 5.40 Факти. 5.55 Х/ф«Нареченийнапрокат». 7.25 Третiй тайм. 7.50 «Смак». 8.35 Анекдоти по-українськи. 8.55 Прожекторперiсхiлтон. 9.40 Квартирне питання. 10.40 Ти не повiриш! 11.30 Козирне життя. 12.05 Iнший футбол. 12.40 Спорт. 12.45 Пiд прицiлом. 13.05 Провокатор. 14.05 Х/ф «9 рота». 17.00 Наша Russia. 17.30 Велика рiзниця. 18.45 Факти тижня з О. Соколовою. 19.40 Максимум в Українi. 20.05 Країна повинна знати! 20.30 Х/ф «Блейд: Трiйця». 22.55 Помилаандерсон. 23.30 Голi i смiшнi. 0.00 Т/с «Новий Амстердам». 1.50 Iнтерактив. Тижневик.

5.30 «Руйнiвники мiфiв». 7.10 Х/ф «Казка про царя Салтана». 9.00 «Їмо вдома». 10.05 «ВусоЛапоХвiст». 11.00 «Караоке на Майданi». 12.00 Х/ф «Вусатий нянь». 13.40 «У пошуках iстини. Янгол-охоронець маршала Рокоссовського». 14.40 «Слiдство вели. Ганебне клеймо». 15.40 «Правила життя. Битва дiєт», ч. 2. 16.40 «Нез‘ясовно, але факт». 18.00 «Паралельний свiт». 19.00 «Битва екстрасенсiв. Чорнi i бiлi». 20.00 Х/ф «Тато напрокат». 22.05 Х/ф «Iндi». II. 0.05 «Неймовiрнi iсторiї кохання». 1.10 Х/ф «Єсенiя». 6.00 Срiбний апельсин. 6.30 Подiї. 7.00 Х/ф «Куди приводять мрiї». 9.00 Х/ф «Серце Дракона». 11.00 Т/с «Молодий вовкодав». 13.00, 18.00 Т/с «Охоронець-2». 14.00 Х/ф «Спасибi за любов». 16.00 Х/ф «Антиснайпер». 19.00 Подiї тижня. 19.30 Т/с «Успiх за будь-яку цiну». 22.25 Футбольний уiк-енд. 23.30 Х/ф «Антиснайпер. Подвiйна мотивацiя». 1.30 Х/ф «Протистояння». 6.00 «Бокс. Найкращi бої». 6.50 «Iсторiя українських земель». 8.00 М/ф «Оггi та кукарачi». 9.00 «Вайп Аут». 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-5». 12.25 «Легенди бандитського Києва». Секретар Ленiна. 13.00 «Бушидо. Схiднi єдиноборства». 14.50 «Самооборона». 15.25 «Речовий доказ». Дубенськi душогуби. 16.00 Т/с «Вiдчинiть, мiлiцiя!» 18.00 «Агенти впливу». 18.30 Х/ф «Алмази на десерт». 21.45 Х/ф «Червоний скорпiон». II. 0.00 Х/ф «Людина-москiт». III. 2.00 «Речовий доказ».


8 • Конкурси ЮРІЯ МИРОНОВИЧА ГАЛІВА АЛІВА ІВАНА КУРИЛА.

ЛЮДМИЛУ ДМИЛУ ФЕДОРІВНУ МИКИТИН

ЛІДІЮ КШИШОВСЬКУ.

АННУ ГАВАВМАЙЮ ІГОРІВНУ ГАЙДУК. АЙДУК.

РИЛІВНУ КОБЛЬОВСЬКУ

СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА КОСТЮК

• Творчий звіт

МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ ЛЕКСІЙОВИЧ РОМАНИШИН.

ІРИНУ ВАСИЛІВНУ МИЦАК

ОКСАНУ ВАСИЛІВНУ ДУЖАК

ПРОДАЮ ВСТАНОВЛЕННЯ

ЦЕМЕНТ ШЛАКОБЛОКИ

ЦЕГЛА

ІРИНУ ВАСИЛІВНУ МИЦАК

КУПУЮ ХУДОБУ НАБІР УЧНІВ

ЗАПРОШУЄМО НА РОБОТУ

ОГОЛОШЕННЯ ЯРОСЛАВУ КАСЯНІВНУ ОЛЬЛЬШЕВСЬКУ

ШЛАКОБЛОКИ

СУПУТНИКОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

ВСТАНОВЛЕННЯ

ВВАЖАТИ НЕДІЙСНОЮ


8

7 травня 2010 року • Конкурси

Долинська районна рада та районна державна адміністрація щиро вітають з днем народження Станковецького сільського голову ІВАНА КУРИЛА. Хай кожен прожитий день приносить Вам здоров’я і добро, щастя та благополуччя, збуваються мрії і сподівання. Наснаги у спільній праці на благо громади нашого району й держави.

Василь РОМАНЮК. Голова районної ради. Петро ШКУТЯК. Голова районної державної адміністрації.

Дорогу подругу ЛЮДМИЛУ ФЕДОРІВНУ МИКИТИН вітаємо з ювілейним днем народження. Бажаємо здоров’я міцного, щастя рясного, прибутків без ліку і довгого віку. Хай радість і сонце заглянуть у віконце, Відкриються двері для щастя й добра. Хай сили прибудуть, здоров’я зміцніє Не тільки сьогодні, а на все життя. З найщирішими вітаннями С. Костецька, О. Полюляк, А. Хорощак, Г. Льозна, Н. Гузь. З нагоди ювілею щиросердечно вітаємо шановну МАЙЮ ІГОРІВНУ ГАЙДУК. Бажаємо сьогодні Вам особисто Хай доля Ваша буде завжди легка, Хай сяють у небі зірковим намистом Для Вас удача і радість дзвінка. Нехай квітнуть у серці трояндами ніжно Надія, любов і палкі почуття, Хай буде яскравим, завжди дивовижним, І дуже щасливим все Ваше життя! З повагою працівники ПК «Прометей». 7 травня святкує день народження дорога донечка, онучка, сестра СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА КОСТЮК з Розточок. Хай в житті багато буде Щастя і тепла, радості, любові, миру, Мудрості й добра. Щоб доля завжди ніжною й прихильною була Та Божа милість із неба зійшла. З любов’ю Твої рідні. 9 травня святкуватиме свій 10-й день народження МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ РОМАНИШИН. Дорогого синочка, братика і онука вітають мама, тато, сестричка, бабуся і дідусь. Синочку, пташко, дитино мила, Хай Твоя доля буде щаслива. Хай Твої очі смутку не знають, Рідні з усмішкою завжди стрічають. Ми дякуємо Богу, що Ти у нас є, Хай Ангел щоднини Тебе береже. Дорогу ІРИНУ ВАСИЛІВНУ МИЦАК із Надієва вітають з ювілеєм куми Володимир і Наталія з сім’єю та хрещениця Юлія. Шумлять літа, мов на вітрах тополі, А в тих літах – і сонце, і дощі. Бажаєм Вам, щоби було доволі І щастя, і веселощів в душі! Нехай здоров’я завжди добрим буде, Нехай в роботі ладиться усе, За добрі справи хай шанують люди, У сім’ю хай Ангел затишок несе! ОКСАНУ ВАСИЛІВНУ ДУЖАК із 55-річчям вітають колеги по роботі ДНЗ «Теремок», села Солуків. У цей святковий світлий день, Коли настав Ваш ювілей, Ми Вас вітаємо, Добра і щастя Вам бажаємо. Хай сонечко світить із ясного неба, Бажаємо усього, чого тільки треба. Нехай доля дарує довгого віку, Добра, здоров’я і щастя без ліку. Хай Бог Вам здоров’я та силу дає, Зозуля сто літ Вам у гаю накує. ІРИНУ ВАСИЛІВНУ МИЦАК із 50-річчям віт ають свати з Ракова, онучка Андріанка, дочка Галя і зять Андрій. Летять роки, як лебеді у вирій, Життя іде, його не зупинить. Прийми вітання наші щирі, Ще до ста років зичимо прожить. Хай будуть поруч віра і надія, Як два крила, що впасти не дадуть. І сам Господь по милості наділить Ще довгих літ, щасливу світлу путь. Шановну ЯРОСЛАВУ КАСЯНІВНУ ОЛЬШЕВСЬКУ з ювілейним днем народження вітають випускники 1995 року Долинської ЗОШ № 7. Осипаються дні пелюстками, Непомітно спливають роки, Не сумуйте, гордіться літами, Бо немарно прожиті вони. Бажаємо міцного здоров’я, Якого ні за які гроші не купити, Родинного тепла, яке нічим не замінити. Шани людської, якої не кожен може заслужити. Затишку в класі, який щодня до себе нас манить. Хай біди і хвороби Вас обминають, А Матір Божа завжди охороняє.

Дорогого, люблячого синочка, чоловіка і брата ЮРІЯ МИРОНОВИЧА ГАЛІВА з Кропивника з 30-річчям вітають мама, тато, дружина з донечками і брат зі своєю сім’єю. Тобі ще небагато літ минає – Це квіт життя, це долі цвіт. Тож хай Господь благословляє Тебе на многа-многа літ. Хай сонце осява Тобі дорогу, Хай з ласки Божої Тебе успіх не мина, Щоб панували у сім’ї любов, добробут, А на роботі – шана і хвала. Нехай життя здається добрим дивом, Цікавим, радісним, щасливим, А плідні справи Твої та шляхи Благословенні будуть Богом і людьми.

Відбувся І етап щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

Отець-парох, братство та сестринство святої Обітниці УГКЦ Пресвятої Богородиці та Йосифа Обручника села Ракова сердечно вітають з днем Ангела старшу сестрицю ЛІДІЮ КШИШОВСЬКУ. Складаємо щиру подяку за велику віру, відданість до Храму. Нехай Всевишній кріпить духовні сили, додає наснаги в подальшому служінні Богові та людям. Нехай Божа Мати в ці маївські дні обдаровує Вас і Вашу родину щедрими ласками на многії і благії літа. Дорогу, люблячу бабусю АННУ ГАВРИЛІВНУ КОБЛЬОВСЬКУ із 75-річчям щиро вітають внуки Лариса з чоловіком Віталієм та Василь з дружиною Надією, а також правнуки Анна, Олександр та Анюта. Вже сивий туман покриває волосся, Вже діти дорослі й онуки ростуть, А серце таке молоде ще й досі, І руки спочинку ніяк не знайдуть. Про кожного з нас – хто далеко, хто близько, Всі Ваші тривоги і світлі думки, Спасибі за все, уклін наш низенький, Здоров’я і щастя на довгі роки.

У двох номінаціях – «Кращий керівник» та «Кращий спеціаліст» взяли участь 12 державних службовців. Учасники проходили досить складний відбір. Окрім професійних вмінь та навичок, вони повинні були показати стратегію розвитку ситуаційних змагань, брали участь у тестуванні знань комп’ютерної грамоти. У

першій номінації перемогу здобув начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Сподар, у другій – провідний спеціаліст загального відділу райдержадміністрації Лілія Григорів. Вони нагороджені дипломами оргкомітету й готуються до участі в ІІ етапі, котрий відбудеться в Івано-Франківську в червні.

За інформацією відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю РДА підготувала Галина МАКСИМІВ.

• Творчий звіт

У понеділок в Будинку техніки відбувся творчий звіт учнівської та вчительської художньої самодіяльності освітніх закладів району, присвячений 65-й річниці Перемоги в Другій світовій війні. Методист відділу освіти райдержадміністрації Валентина ЛЕЩУК розповідає: – Районний творчий звіт був підсумковим. Учителі музичного мистецтва, методисти, інспектори відділу освіти розпочали відбір кращих концертних номерів ще з 12 квітня. У ньому взяли участь 36 навчальних закладів, понад трьох тисяч учнів, 500 вчителів. Старалися запропонувати глядачеві різножанрову програму. Адже основна мета – не тільки гідно відзначити ювілей Перемоги нашого народу над фашистами, але й привернути увагу до естетичного виховання школярів, розвитку педагогічної та учнівської самодіяльності. Концерт тривалістю майже дві години залишив добрі відгуки у глядачів та професійного журі. На свято завітали працівник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Віра Парипа,

ПРОДАЮ «ВАЗ-21061» 1985 року випуску. Ціна договірна. Тел. 0986364761.

ВСТАНОВЛЕННЯ котлів на дрова та євроопалення за найнижчими цінами на матеріал та роботу. Тел.: 92-2-66; 92-2-09; 0662551766; 0968510303. 5-4.

НАБІР УЧНІВ Долинський природничо-математичний ліцей ПРОВОДИТЬ НАБІР УЧНІВ на 20102011 навчальний рік у 5-10 класи. 6 червня 2010 року о 10.00 вступні іспити будуть проводитись у 5-9 класи – з математики; у 10 класи: фізико-математичний профіль – з математики і фізики; хіміко-біологічний профіль – з математики і хімії; економічний профіль – з математики та історії України; правовий профіль – з історії України і основ правознавства. Заяви подавати в приймальну комісію ліцею до 6 червня 2010 року. Додаткову інформацію можна одержати в приймальній комісії ліцею за адресою: м. Долина, вул. Чорновола, 6а, тел. 2-70-28; 2-70-69.

Засновники: Долинська районна рада і трудовий колектив газети “Свіча”. Реєстраційне свідоцтво: ІФ № 298 від 1. 06. 1995 р. Р/р 26005009653980 у “ПРУ” ВАТ “Банк “Фінанси і кредит”, МФО 336235, код ЗКПО 20545641. Друк – “Місто НВ”, м. Івано-Франківськ.

старший викладач Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Оксана Маланюк, завідувач лабораторії естетичних дисциплін Віктор Римар. Кожен із колективів виступив на належному рівні. Однак особливо запам’яталися хори педагогічних працівників Долинщини (керівник Володимир Кіндра), Долинської спеціалізованої ЗОШ № 6 (Оксана Гошовська) та Шевченківської ЗОШ (Михайло Яцунський), зразкового танцювального ансамблю «Сонечко» (Оксана Судол), вокального ансамблю природничо-математичного ліцею (керівники Олег Якимів та Галина Курус), танцювального колективу Лолинської ЗОШ (Богдан Судол). Неперевершено звучали музичні твори у виконанні інструментальних оркестрів

Передплата на газету «Свічу» триває

2-1.

КУПУЮ ХУДОБУ ОГОЛОШЕННЯ Івано-Франківське обласне державне об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості візьме в оренду торгове приміщення. Тел.: 0963628734. 4-4.

ШЛАКОБЛОКИ 3-3.

Металопластикові вікна, броньовані двері. Найнижчі ціни в регіоні. Тел.: 92-2-66; 92-2-09; 0662551766; 0968510303. 5-4.

Адреса: 77503 м. Долина, майдан Січових Стрільців, 3. Е-пошта: svycha@ukr.net Телефони редакції: редактор – тел./факс – 2-53-33; відділи – 2-53-57, 2-53-39; бухгалтерія – 2-53-39.

Одинарна, півторачка, подвійна. Доставка. Тел.: 0504334394. 2-1.

продавців продовольчих товарів у магазини в селищі Вигоді. Основні вимоги: Стаж роботи в торгівлі не менше 3-х років. Навики роботи з касовим апаратом. Ввічливість, комунікабельність, порядність. Звертатися за тел.: 0503386529. 2-2.

СУПУТНИКОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

ВСТАНОВЛЕННЯ

Редактор Оксана РОВЕНЧАК

ЦЕМЕНТ Миколаївський. Можлива доставка. Тел.: 0673440342, 0504334394. 2-1.

ЗАПРОШУЄМО НА РОБОТУ

За довідками звертатись за тел. 0502749181. Оплата одразу.

ШЛАКОБЛОКИ – 5,60 грн./шт. ПІНОБЛОКИ – 18 грн./шт. Доставка. Тел. 0665294423, 0974727266.

М. ГАЛІВ.

ЦЕГЛА

ШЛАКОБЛОКИ Вапнякові блоки. Доставка. Тел.: 0673440342.

гімназії № 1 (керівник Ярослав Стрипа), природничо-математичного ліцею. Добре виступили і солісти – школярі Оксана Костів (Вигодська ЗОШ), Лілія Стахурська (Долинська ЗОШ № 7), Олег Шумей (Долинська ЗОШ № 4), Віталія Кіндра (природничо-математичний ліцей). У підготовці та проведенні творчого звіту допомагали методисти Світлана Чумак, Емілія Осідач, Павлина Савчин на чолі із завідувачем методичного кабінету Тетяною Гошовською, а також начальник відділу освіти Володимир Сподар, його заступник Юрій Петренко, голова районної профспілки працівників освіти Іван Мельник. Спільні старання стануть основою майбутніх здобутків. Учасники творчого звіту за нагоди гідно представлять наш район на обласному рівні.

Встановлення. Гарантійне та післягарантійне обслуговування. Тел.: 0677841717, 0959080822. 5-2.

ВВАЖАТИ НЕДІЙСНОЮ Трудову книжку АН № 438955, видану Долинським МНВК 26 05. 2005 року на ім’я Марії Андріївн и Болехан, вважати недійсною.

Редакція не завжди поділяє позицію •авторів публікацій. має право редагувати тексти. •• Редакція Листування з читачам и – тільки на сторінках газети. За зміст реклами відповідальність несе •рекламодавець. Р Матеріал поміщено на правах реклами.

Індекс 61473 Тираж 4550. Зам. 19.

svi4a  
svi4a  

svi4a

Advertisement