Page 1

КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ МКП «КІНОТЕАТР ІМ. Т.Г.ШЕВЧЕНКА». Етап ІІ: Розробка ядра стратегії ревіталізації кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Вид з вул. Грушевського

У даному альбомі №2 викладені матеріали Розробки ядра стратегії ревіталізації, які розроблені фізичною особою-підприємцем Райфшнайдером Дмитром Ральфовичем на замовлення Комунальної установи Хмельницької міської ради «Агенція розвитку міста», як другий з двох етапів розробки концепції розвитку та функціонування МКП «Кінотеатр ім. Т.Г.Шевченка». Матеріали першого етапу - Комплексного дослідження та аналізу передумов ревіталізації кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка - викладені у альбомі №1. Хмельницький 2017рік

Вид з вул. Проскурівської


Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Вид з вул. Грушевського


ГРОМАДСЬКИЙ ЦЕНТР “КІНОШЕВЧЕНКО” - відкритий (дружній) та доступний простір - розвиток та переосмислення кінотеатру - симбіоз кінотеатру з іншими функціями (все знаходиться поруч, і в різних сценаріях використання можуть поєднуватися різні функції) - залучення широкої аудиторії відвідувачів завдяки поєднанню функцій - наявність комерційних площ, як чинник розвитку громадських функцій Основна мета, яку переслідує концепція Громадського центру “Кіношевченко” - підвищити ефективність використання споруди та зробити її дійсно відкритою та корисною для громади.

дітей та кінопокази. У Хмельницькому зараз функціонує такий кінотеатр та планується відкриття ще декількох. Аналізуючи ресурси кінотеатру Шевченка можна зробити висновок що йому важко буде конкурувати з ними, не маючи належної інфраструктури. Також один великий зал не забезпечує вимог дистриб’юторів фільмів, більш комерційно привабливим є варіант з кількома меншими залами. Опираючись на громадські обговорення та соціологічне опитування пропонуємо йому інший вектор розвитку. Згідно концепції ми хочемо створити інтелектуально мистецьку атмосферу у центрі.

Переосмислюючи минуле цієї споруди ми відкриваємо для неї шлях в майбутнє.

Щоб забезпечити потреби молоді функція кінотеатру має розвиватися та трансформуватися. Розглядаємо такі рекомендовані напрями кінопоказів: - фестивальне (авторське) кіно; - короткометражні фільми ( наприклад Wizz-Art); - документальні, навчальні фільми; - фільми англійською (та ін.) мовами (наприклад у співпраці з British Council Ukraine чи Goethe-Institut Ukraine) - мистецькі фільми (наприклад цикл Exhibition on Screen від British Council Ukraine). Також кінотеатр такого оновленого типу створює вдалий симбіоз з іншими функціями запроектованими у будівлі.

Пропонуємо повернути кінотеатру славу осередку громадського життя шляхом об’єднання різних взаємодоповнюючих функцій. Наразі всі прибуткові кінотеатри функціонують у певному сприятливому середовищі, як от торгові центри. Там де люди можуть загалом провести цілий день займаючись покупками, відвідуючи кафе, атракціони для

У різних сценаріях використання людина може відвідати кінопоказ + кафе; попрацювати в IHub + відвідати заняття з танців чи йоги; призначити зустріч в артпросторі, чекаючи почитати книгу + випити кави у кафе-галереї; провести презентацію продукту в залі для подій IHab + after-party в ресторані. Також приміщення всього центру добре пра-

Першою та основною функцією будівлі кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка був показ фільмів. У свій час це був найкращий кінотеатр не лише міста. а й один з кращих в Україні. Проте, вже тоді він виконував не лише свою основну функцію, а й був своєрідним громадським центром, адже містив в собі не лише кінозал, а й бібліотеку, музично-оркестровий зал, буфет.

цюють разом приймаючи події більшого масштабу, такі як конференції, fashion-заходи, лекції, невеликі концерти. В таких випадках універсальний зал, у якому відбувається подія виступає ядром, навколо якого розміщені інші цінні для відвідувачів приміщення - кафе, артпростір, зал для кінопоказів. В рамках одного заходу можуть відбуватися різні події на різних майданчиках, це створює привабливі умови для організаторів. Під час роботи особливу увагу ми звертали на комерційні площі. Хоча, від початку не стояло завдання вивести споруду на повну самоокупність чи прибутковість, все ж певний дохід від оренди приміщень дозволить громадському центру забезпечити частину своїх потреб. Згідно концепції комерційні площі вдало доповнюють відкриті соціальні простори, забезпечують наявність закладів харчування, різноманіття локацій для роботи та дозвілля. Що у свою чергу допомагає задовільнити потреби більшої кількості відвідувачів та значно розширити цільову аудиторію центру. Ще одним важливим аспектом концепції є доступність центру для різних категорій населення. У сучасних рішеннях інклюзія має бути незмінною цінністю. Передбачається перетворення споруди за принципами універсального дизайну, щоб вона була зручною та комфортною для кожного, зокрема для людей з інвалідністю. У будівлі заплановано влаштування вхідного пандусу, ліфтів, підйомників сходового типу, дверей та коридорів відповідної ширини, просторих кабінок у санвузлах. Щоб усі бажаючі могли відвідати приміщення центру та скористатися послугами, які там надаються. Завдяки мультифункціональності та відкритості Громадський центр “Кіношевченко” може стати платформою для синергії, розвитку та соціальних інновацій у Хмельницькому.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Вид зі скверу ім. Т. Шевченка


ОПИС КОНЦЕПЦІЇ SPACE 1. SHARING / спільне використання простору, мультифункціональність

Оскільки підвищення ефективності використання споруди і перетворення її у дійсно корисну для громади є основною метою розробки концепції, основні рішення концепції закладались, спираючись на думку громади (результати громадських обговорень і соціологічного опитування). Дуже велика частина людей виступала однозначно за збереження функції кінотеатру у споруді. Тому це була одна із найважливіших умов при розробці даної концепції.

2.

ДОСТУПНІСТЬ / об’єднаність

Не рівномірне використання просторів лише однією групою користувачів. Так функціонує хореографічний зал школи мистецтв - переважно в післяобідній час. До обіду - велике приміщення стоїть порожнім. Можна знайти користувачів, які б використовували його в першій половині дня і таким чином застосувати принцип “sharing space” (сх.1). Також важливо забезпечити максимальну відкритість і доступність (сх.2) більшості супутніх приміщень кінотеатру (холи, фойє), щоб вони слугували в різний час для різних груп користувачів. Наприклад, фойє може обслуговувати відвідувачів кінотеатру і зал для презентацій, а також відвідувачів школи танців, коворкінгу та I-HUB. Такий підхід підвищує рівень комфорту всіх цих закладів, створює додаткову поінформованість відвідувачів. Також важливо, що ця споруда є комунальною, а її утримання відбувається за рахунок місцевого бюджету. Важливо, щоб частина будівлі могла надавати громаді міста певні простори у вільне користування (сх.3).

3.

ВІДКРИТІСТЬ

/ користь громаді

Велика кількість маленьких орендарів (орендовані площі - 10-20 кв.м) - це різнорідний підхід до утримання приміщень. Споруда в такому привабливому місці може знайти кількох крупних орендарів - адже з чотирма власниками легше комунікувати і підтримувати порядок, ніж з десятьма.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


1.

3.

4.

2.

5.


ЗРАЗКИ Працюючи над розробкою концепції були вивчені зразки реалізованих проектів ревіталізації споруд подібного призначення. Об’єкти, які є цінною пам’яткою архітектури зазнавали повної перебудови з обов’язковим збереженням і реставрацією автентичних фасадів. Внутрішні простори змінювались повністю зі зміною конструктивної схеми і надбудовою 1-2-х поверхів для збільшення крисної площі. Текст Міжнародної хартії з охорони й реставрації нерухомих пам’яток і визначних місць (Венеціанська хартія): «9. Реставрація розглядається як унікальний захід охорони пам’ятки. Метою реставрації є збереження й виявлення естетичної та історичної значущості пам’ятки, що базується на обачливому ставленні до історичної субстанції як автентичного документа. Реставрація завершується тоді, коли починається гіпотеза; що ж до гіпотетичних відтворень, то всякі доповнення, визнані необхідними з естетичних чи технічних міркувань, мають відрізнятися в архітектурній формі пам’ятки і нести ознаки нашого часу».

6.

7.

8.

З цього слідує, що при потребі доповнювати пам’ятки архітектури можна, якщо це не псує художньої виразності споруди і не базується на гіпотетичних домислах (вгадуванні історичних стилів), а відбувається з чіткою різницею між автентичними і новими архітектурними формами і наявністю ознак нашого часу (лише сучасні матеріали, засоби і деталі). Те ж саме стосується інтер’єрів - якщо в інтер’єрах не збережені автентичні цінні елементи декору немає потреби відтворювати їх шляхом вгадування (гіпотез). Перевага повинна віддаватись сучасним засобам творення внутрішніх просторів.

9.

10.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


ФУНКЦІОНАЛЬНЕ НАПОВНЕННЯ БУДІВЛІ - схема 1-го поверху


ФУНКЦІОНАЛЬНЕ НАПОВНЕННЯ БУДІВЛІ - схема 2 поверху

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


ФУНКЦІОНАЛЬНЕ НАПОВНЕННЯ БУДІВЛІ - схема надбудови


ОСНОВНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ Порівняння: - Поділ залу на два; - Зменшення допоміжних приміщень кінозалу; - Максимальне розкриття внутрішніх просторів; - Чітке структурування просторів; - Створення відкритих для громади просторів; - Надбудова;

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


1. КІНОЗАЛ Сьогоднішні реалії функціонування кінотеатрів вказують на тенденцію зменшення розмірів залів (в середньому 100-150 місць). Основною причиною є зростаючий вибір жанрів сучасної кінопродукції, кожен з яких має свою цільову аудиторію. Якщо раніше в кінотеатрах було нормально показувати 1-2, максимум 3 картини на добу, то сьогодні це 5-7. Це призводить до поділу відвідувачів кінотеатрів на певні групи за смаками (хтось любить “Зоряні війни”, а хтось біографічні драми). Саме тому сучасні кінотеатри облаштовують від 4-х залів місткістю 100-150 місць.

1

Всі приміщення, які відносяться власне до кінотеатру, займають близько 50 відсотків всіх приміщень споруди при тому, що досягти високого рівня відвідуваності кінопоказів не вдається. Про це свідчить середній показник 20 глядачів за сеанс у залі на 450 глядачів. Основні причини цього - старий холодний зал, старі незручні крісла, не забезпечена супутня інфраструктура - приємне комфортне фойє, гардероб, туалети, буфет. Але крім цього також важливу роль відіграє розмір залу і його наповнення глядачами. Звісно, великий зал - це плюс, але якщо з 450и місць зайнято лише 5-10, то людина почувається гірше, ніж у залі на 100 місць із 60-а глядачами. Критично низька відвідуваність кінотеатру призводить не лише до порожнього залу, але і до того, що багато інших приміщень також залишаються порожніми і нікому не потрібними, наприклад, фойє, холи, туалети. Таким чином, їх ефективність також дуже низька. З цього не важко зробити висновок, що мінімум половина приміщень будівлі автоматично використовується не ефективно. Тому пропонується поділити кінозал на два незалежних зали один менший для кінопоказів, а другий більший для виступів, лекцій, презентацій, тренінгів тощо, і підвищити рівень комфорту обох залів. Такий поділ дозволить малому залу функціонувати повноцінно як кінотеатр на 122 місць, виконуючи усі вимоги дистриб’юторів щодо часу показів (не перериваючи їх для інших заходів), дасть можливість знизити супутні витрати на утримання залу (опалення, освітлення, прибирання, поточний ремонт тощо). А якщо підбір фільмів для цього кінотеатру відбуватиметься з певним жанровим ухилом і буде орієнтуватись на цікавинки кінопрокату, то такий кінозал міг би цілком здобути позитивну репутацію серед мешканців і гостей міста. Для подібного перетворення потрібен чималий комплекс заходів: - Переналаштування обладнання та обрізання екрану; - Перенесення екрану і обладнання; - Реконструкція залу (опалення, освітлення, вентиляція тощо); - Влаштування нових виходів;


2. УНІВЕРСАЛЬНИЙ ЗАЛ Згідно соціологічного опитування та громадських обговорень мешканці міста вважають за потрібне облаштувати в споруді мультифункціональний зал, в якому могли б проводитись різноманітні заходи, наприклад, презентація, лекція, тренінг, літературні читання чи невеликий концерт. Розглядаючи варіант перетворення всього залу у такий формат, ми дійшли висновків, що окрім великого залу для подібних заходів потрібно мати достатньо великі і комфортні супутні приміщення - великий, бажано з природним освітленням вестибюль, великий гардероб, достатній закулісний простір і таке інше. Усе це не було закладено в початковому проекті і важко реалізовується з тією схемою, що є. Крім цього, у місті вже є подібні зали, які мають усі перераховані особливості - театр ім. Старицького та обласна філармонія. Тому було прийнято рішення розділити існуючий зал на кінозал (122 місць) і зал для презентацій на 254 місця загальною площею 481,13 кв.м. Обидва зали забезпечені незалежними евакуаційними виходами, спільним холом, гардеробом та фойє.

2

Такий зал не може претендувати на серйозний конгрес-хол, де проводитимуть міжнародні або всеукраїнські конференції, оскільки має спільні приміщення з кінотеатром (хол, фойє, гардероб, вбиральні), в яких швидше за все матимуть місце афіші, стенди, буфет буде продавати снеки та попкорн, а отже, створити якісну ділову атмосферу буде проблематично. Але якщо це тренінг чи лекція, презентація чи неформальні літературні читання, то ці речі не будуть критичним фактором і в місті знайдеться чимало охочих винайняти такий зал під відповідні заходи.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ГРОМАДИ Одним із основних тезисів даної концепції - “споруда має стати більш відкритою до людей!” Якщо сьогодні зайти у споруду, людині постійно не достатньо простору, вхідний хол і за оригінальним проектом є надто закритий і глухий, а нещодавно його ще й обрізали на третину, щоб здати площу в оренду магазин мобільних телефонів. У фойє зі сходами не тільки замурували проміжки між колонами на другому поверсі і відрізали його від природного освітлення, а ще й чверть “відрізали” під зал для кафе “Наомі”. Хол кінотеатру також зменшений для оренди кафе “Besedka”. В даній концепції пропонується максимально відкрити простори, знести стіни, де це інженерно можливо, прорізати додаткові отвори для того, щоб людина, потрапляючи в один простір, бачила і розуміла, що він має продовження “десь там далі”, що звідси можна потрапити не тільки в кінозал, але і в кафе, і в артпростір, і в I-HUB, і в школу танців. Для забезпечення доступу маломобільних груп населення (МГН) необхідно влаштувати ліфти. Один (або два) в холі зі сходами, інший на задньому фасаді, прибудований до сходового маршу.

3. ХОЛИ, ФОЙЄ, ГАРДЕРОБ Такі приміщення пропонується зробити спільного користування для відвідувачів кінозалу, залу для презентацій, кафе, залу танців/тренувань, I-HUB, артпростору.

3

Таким чином ці приміщення будуть задіяні значно частіше і приноситимуть користь різним орендарям у споруді, оскільки буде забезпечений підвищений транзит людей і відповідно комерційна привабливість їх закладів, а також мешканцям міста, бо для них внутрішній простір споруди стане значно привабливішим, вони будуть знати, що в центрі міста для них завжди є місце, де вони можуть провести з комфортом час, не обов’язково сплачуючи за це кошти.

4

4. СУВЕНІРИ Невеличке приміщення на передньому фасаді при розширенні вхідного отвору могло б стати сувенірною лавкою, яка б могла обслуговувати гостей міста, які звісно ж будуть першим ділом йти до кінотеатру ім.Т.Шевченка, щоб побачити неймовірні перетворення своїми очима.


ОРЕНДНІ ПЛОЩІ Важливим протягом всієї роботи залишалось питання орендних площ. На даний момент в оренді знаходиться приблизно 1000 кв.м. Згідно концепції на двох поверхах в постійній оренді (з помісячною оплатою) залишиться 900 кв.м. Але потрібно розуміти, що якщо виключити із сьогоднішньої оренди простори, які займають частини холів, вестибюлів, вбиралень, то вийде приблизно 870 кв.м. А у концепції окрім 900 кв.м іще передбачено зал для подій 330 кв.м на 310 місць, який здається в оренду погодинно, а також майже 600 кв.м просторів відкритих та корисних для громади міста. Таким чином, виходить, що навіть без надбудови 3-го поверху по-місячна орендна площа залишається такою ж, але до цього ж додається оренда мультифункціонального залу. Але оскільки від початку не стояло завдання вивести споруду на повну самоокупність чи прибутковість, були прийняті рішення на користь соціальних переваг, які досягаються за рахунок відкритих не орендних площ.

5. КАФЕ 6

Зараз у споруді функціонує два заклади типу “кафе”, одна кав’ярня і один фаст-фуд. Але реально площу в кінотеатрі займає лише кафе “Наомі”, що позиціонується, як заклад ресторанного типу, у якому відпочивають люди із рівнем доходу вище середнього. Пропонується змінити формат кафе “Наомі” у більш відкритий і доступний заклад не тільки харчування, але і з соціально-освітньою функцією, наприклад проведення тематичних вечорів, зустрічей, музичних виступів тощо. додаткову площу для столиків можна отримати, тому що буде дозволено використовувати хол зі сходами і проміжний майданчик сходів. Це додасть загалом внутрішнім просторам споруди більш привітного і відкритого характеру. І в кафе можна потрапити як ззовні, так і зсередини.

5

6. ФАСТ-ФУД (ХОТ-ДОГИ) Уже близько десяти років у споруді кінотеатру функціонує заклад, де продають з віконечка найкращі в місті хот-доги. Згідно концепції цей фаст-фуд потрібно буде перенести у сусіднє приміщення, а з рештою - якихось явних підстав ліквідувати цей заклад немає. При умові дотримання вимог поведінки із приміщенням і фасадами будівлі.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


7. КАВ’ЯРНЯ-КІНОМУЗЕЙ

7

Зараз тут розташовані технічні і складські приміщення кінотеатру. Чудовим використанням цих приміщень може стати Кав’ярня-кіномузей. Простір, який матиме свою особливу легенду, адже буде розташований на місці колишньої проекторної. Місце, яке об’єднає творчу громаду міста. Це простір свободи, експериментів та креативної комунікації, де можуть народитись нові ідеї та мистецькі проекти: - фотовиставки; - експозиції історії споруди та кінематографу; - кіновиставки; - клуб кінолюбів; - презентації фільмів; - арт-кафе. Кав’ярня-кіномузей збереже в собі дух Кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка. Ця сторінка з історії Хмельницького буде цікавою як мешканцям міста, так і туристам.


8. АРТ-ПРОСТІР Простір на другому поверсі, що з однієї сторони примикає до головного фасаду будівлі, а з іншого до фойє зі сходами, є чи не найпривабливішим простором усієї споруди. І тому було прийнято рішення віддати цю площу у вільне користування громаді міста. Це означає, що цей простір прирівнюється до холу чи фойє, у якому можна безоплатно, але за попереднім узгодженням із адміністрацією споруди організувати невеличку презентацію чи художню виставку робіт, а у незайнятий час туди можна просто прийти поспілкуватись із друзями, колегами, перечекати негоду, провести зустріч або перформанс.

9

Цей простір буде безпосреедньо межувати із залами I-HUB і це створить з однієї сторони - здорову конкуренцію для підтримки належного рівня якості у I-HUB, з іншого - у порівнянні буде виразно видно усі переваги платної інфраструктури I-HUB. Таким чином, у платному просторі можуть перебувати професіонали, яким нададуть усе необхідне, а у безоплатному просторі зможуть розташуватись всі бажаючі, задовільняючись обмеженим набором безкоштовних послуг.

9. ВІДКРИТА ТЕРАСА НА ЗАДН. ФАСАДІ Колись відкрита тераса на задньому фасаді існувала 30 років і в результаті її засклили. Є підозра, що це було зроблено також і через негативні явища, які могли там відбуватись у вечірній час, коли там дуже затишно збиратись і розпивати алкогольні напої тощо.

8

Подібна антисоціальна діяльність характерна і для нашого часу, тому відкривати терасу повністю не виглядає досить гарним рішенням. Проте пропонується все ж відкрити центральну її частину. Перш за все, це додасть глибини цьому фасаду і більшої архітектурної виразності. Також це додасть привабливості I-HUB, який влітку зможе задіяти цю терасу. Взимку натомість муситиме очищати від снігу. Хороше нічне освітлення і відеоспостереження мінімізують ризик антисоціальної поведінки.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


10. МУЛЬТИФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ЗАЛ Активна зона на другому поверсі, яка буде використовуватися для занять, майстеркласів чи міні-вечірок. Цей зал можуть погодинно орендувати тренери з танців, фітнесу, йоги, пілатесу, тощо для індивідуальних занять. Подібний зал в самісінькому центрі міста з комфортними умовами буде користуватися попитом.

10


11. I-HUB Після соціологічного опитування і спілкування з представниками IT-сфери міста Хмельницького дійшли висновку, що I-HUB - це дуже позитивний варіант для цієї споруди. Сусідство з кінозалом, мультифункціональним залом, соціально-освітнім кафе, школою танців та великою кількістю відкритих просторів робить його ще більш привабливим для потенційних відвідувачів, а він в свою чергу також додає цьому місцю енергетики творчої інтелектуальної праці. І той факт, що створенням цього простору займатимуться професіонали за кошти іноземних інвесторів також свідчить про чималий потенціал такого наповнення для цієї споруди.

11

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


НАДБУДОВА Потреба все ж збільшити кількість орендних площ підштовхує до думки, що можна надбудувати над частиною споруди 3-й поверх, який додасть близько 400 кв.м корисної площі + 170 кв.м терас. Нормативні умови евакуації забезпечуються через дві існуючі сходові клітки, в яких потрібно буде встановити додаткові сходові марші. Оздоблення надбудови потрібно виконувати у максимально прозорому або дзеркальному матеріалі - скло і метал, з мінімізацією виступаючих конструкцій чи застосуванням інших матеріалів крім скла і металу. Такий формат надбудови не тільки максимально збереже архітектурну цінність об’єкту, але й підсилить її шляхом контрасного співставлення - людина буде бачити надбудову, але чітко буде розуміти, де історична частина, а де сучасне втручання, і це втручання лише підкреслить виразність історичної частини. У рамках концепції пропонується демонтувати частину даху над великим залом, щоб змонтувати там нові вищі просторові металеві чи дерев’яно-металеві конструкції, зверху накрити це покрівлею, а торець засклити. Такий прийом пустить природне світло у зал і зробить його ще більш привабливим для проведення там подій.

12. РЕСТОРАН 13

12

Щоб підтримати оновлений формат будівлі рекомендовано влаштувати на третьому поверсі ресторан, який буде відповідати стилістиці простору. Тераса та оглядовий майданчик створять додаткові атракції для відвідувачів. Це буде місцем, де можна побачити центр міста Хмельницького, як на долоні. Унікальний краєвид, відкриватиметься, як з оглядового майданчика, так і з залу. А тераса приваблюватиме своїм затишком, та можливістю побувати під відкритим небом не покидаючи будівлю. Площа ресторану також дозволятиме влаштовувати невеликі банкети. Вишукана атмосфера, стильний простір та чудовий краєвид припаде до смаку хмельничанам та гостям міста.

13. ТЕРАСИ Над холом зі сходами варто влаштувати відкриту терасу для користувачів приміщень третього поверху, а в самому перекритті влаштувати світлові ліхтарі для верхнього природного освітлення холу. На передньому фасаді влаштовано балкон - оглядовий майданчик, з якого відкривається вигляд на центральну вулицю міста. Збережену частину даху над залами рекомендовано вирішити як беззвисову конструкцію - тобто дах не має звисів, а вирішується у єдиному матеріалі разом зі стінами - титан-цинк або рейнцинк. Це додатково осучаснить вигляд споруди, зберігаючи при цьому її образ.


АКСОНОМЕТРИЧНА МОДЕЛЬ

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


1 поверх

Version 0.0.100.100

4

3

5

Зал кафе S: 130,93 m2

WC S: 5,52 m2

Кухня S: 13,51 m2 Кухня S: 16,55 m2

0.650

171,74

Тамбур S: 34,53 m2

0.650

екран

Сувеніри S: 5,43 m2

ліфт

Зал S: 151,98 m2

122 Зал кафе S: 69,20 m2

- Схема демонтажу стін і перегородок 1-й поверх

вихід

0.650

Мийка S: 5,23 m2

Урбан-кафе

Тамбур S: 11,45 m2

вихід

вихід

Зона кухні та допом. прим. S: 24,61 m2

HOT-dog S: 12,54 m2

вихід

Тамбур S: 7,09 m2

0.000

Фойє S: 135,54 m2 0.000

-0.720 рецепція сцена

Проек S: 5,30 m2

15 700

2

2 Зал S: 329,15 m2 Хол S: 109,31 m2

1

ліфт

0.650 вхід

WC 102,31 S: 5,62 m2

254 вхід

вхід

вхід

Галерея -кафе

Каса S: 5,49 m2

0.650 Проекторна S: 24,90 m2

1.650 Тамбур S: 2,88 m2

Коридор S: 62,17 m2

Хол S: 69,04 m2

Адмін. S: 10,05 m2

1.100 Гардероб S: 17,08 m2

Коридор S: 6,35 m2

WC S: 15,15 m2

WC S: 18,72 m2

5

4

Буфет S: 6,20 m2

3

Допоміжне S: 11,22 m2

1


lisherVersion 0.0.100.100

4

3

5

Зал кафе S: 130,93 m2

WC S: 5,52 m2

Кухня S: 13,51 m2 Кухня S: 16,55 m2

0.650

171,74

Тамбур S: 34,53 m2

0.650

екран

ліфт

Зал S: 151,98 m2

122 Зал кафе S: 69,20 m2

- План 1-го поверху Варіант залу для виступів, конференцій, лекцій тощо

Сувеніри S: 5,43 m2 вихід

0.650

ПРОПОЗИЦІЯ

Мийка S: 5,23 m2

Урбан-кафе

Тамбур S: 11,45 m2

вихід

вихід

Зона кухні та допом. прим. S: 24,61 m2

HOT-dog S: 12,54 m2

вихід

Тамбур S: 7,09 m2

0.000

Фойє S: 135,54 m2 0.000

-0.720 рецепція сцена

15 700

2

Проек S: 5,30 m2

2 Зал S: 329,15 m2 Хол S: 109,31 m2

1

ліфт

0.650 вхід

102,31 WC S: 5,62 m2

254 вхід

вхід

вхід

Кафемузей кіно

Каса S: 5,49 m2

0.650 Проекторна S: 24,90 m2

1.650 Тамбур S: 2,88 m2

Коридор S: 62,17 m2

Хол S: 69,04 m2

Адмін. S: 10,05 m2

1.100 Гардероб S: 17,08 m2

1

Коридор S: 6,35 m2

Буфет S: 6,20 m2 WC S: 15,15 m2

WC S: 18,72 m2

Допоміжне S: 11,22 m2

5

4

3

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


SPublisherVersion 0.0.100.100

4

3

5

Зал кафе S: 130,93 m2

WC S: 5,52 m2

Кухня S: 13,51 m2 Кухня S: 16,55 m2

0.650

0.650

екран

Сувеніри S: 5,43 m2

ліфт

Зал S: 151,98 m2

122 Зал кафе S: 69,20 m2

- План 1-го поверху Варіантзалу з розширеною сценою

171,74

Тамбур S: 34,53 m2 вихід

0.650

Мийка S: 5,23 m2

Урбан-кафе

Тамбур S: 11,45 m2

вихід

вихід

Зона кухні та допом. прим. S: 24,61 m2

HOT-dog S: 12,54 m2

вихід

Тамбур S: 7,09 m2

0.000

Фойє S: 135,54 m2 0.000

4 333

-0.720 рецепція

сцена 15 700

2

Проек S: 5,30 m2

2 Зал 6 333 S: 329,15 m2 Хол S: 109,31 m2

202

1

ліфт

вхід

102,31 WC S: 5,62 m2

вхід

0.650 вхід

вхід

Кафемузей кіно

Каса S: 5,49 m2

0.650 Проекторна S: 24,90 m2

1.650 Тамбур S: 2,88 m2

Коридор S: 62,17 m2

Хол S: 69,04 m2

Адмін. S: 10,05 m2

1.100 Гардероб S: 17,08 m2

Коридор S: 6,35 m2

WC S: 15,15 m2

WC S: 18,72 m2

5

4

Буфет S: 6,20 m2

3

Допоміжне S: 11,22 m2

1


sherVersion 0.0.100.100

4

3

5

Зал кафе S: 130,93 m2

WC S: 5,52 m2

Кухня S: 13,51 m2

ПРОПОЗИЦІЯ

Кухня S: 16,55 m2

0.650

171,74

Тамбур S: 34,53 m2

0.650

екран

ліфт

Зал S: 151,98 m2

122 Зал кафе S: 69,20 m2

- План 1-го поверху Варіант залу для модних показів

Сувеніри S: 5,43 m2 вихід

0.650

Мийка S: 5,23 m2

Урбан-кафе

Тамбур S: 11,45 m2

вихід

вихід

Зона кухні та допом. прим. S: 24,61 m2

HOT-dog S: 12,54 m2

вихід

Тамбур S: 7,09 m2

0.000

Фойє S: 135,54 m2 0.000

-0.720 рецепція сцена

Проек S: 5,30 m2

15 700

2

2 Зал S: 329,15 m2 Хол S: 109,31 m2

1

ліфт

вхід

WC S: 5,62 m2

вхід

102,31

193

0.650 вхід

вхід

Кафемузей кіно

Каса S: 5,49 m2

0.650 Проекторна S: 24,90 m2

1.650 Тамбур S: 2,88 m2

Коридор S: 62,17 m2

Хол S: 69,04 m2

Адмін. S: 10,05 m2

1.100 Гардероб S: 17,08 m2

1

Коридор S: 6,35 m2

Буфет S: 6,20 m2 WC S: 15,15 m2

WC S: 18,72 m2

Допоміжне S: 11,22 m2

5

4

3

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


2 поверх

Version 0.0.100.100

5

4

3

Кладова S: 2,00 m2

118 Кладова S: 6,36 m2

WC S: 18,82 m2

Зал для подій S: 108,70 m2 Адмін. S: 3,20 m2 Коридор iHUB S: 33,16 m2 299,00

Зал 1 S: 72,12 m2

Зал 2 S: 54,63 m2

WC S: 3,64 m2

- Схема демонтажу стін і перегородок 2-й поверх

ліфт

4.000

2

2 Тераса S: 61,60 m2

Арт простір S: 131,69 m2

1

ліфт

Хол S: 15,34 m2 Директор S: 15,15 m2

Коридор S: 25,26 m2

Коридор S: 39,48 m2

Склад S: 36,44 m2

Бухгалтер S: 14,91 m2

WC S: 3,64 m2

Роздяг. S: 8,20 m2 Персонал S: 17,78 m2 Мультифункціональний зал S: 129,59 m2

Роздяг. S: 8,20 m2

5

4

3

стійка адміністратора

1


100.100

3 поверх 5

4

3

WC S: 42,49 m2

Коридор S: 7,84 m2

Зал ресторану S: 332,10 m2

9.700

64,43 м2

2

2

113,48 м2

Коридор S: 15,86 m2

1

1

Зона кухні та допом приміщень S: 84,15 m2

5

4

3

GSPublisherVersion 0.0.100.100

5

4

3

Кладова S: 2,00 m2

118 Кладова S: 6,36 m2

ПРОПОЗИЦІЯ

WC S: 18,82 m2

Зал для подій S: 108,70 m2 Адмін. S: 3,20 m2 Коридор iHUB S: 33,16 m2 299,00

Зал 1 S: 72,12 m2

Зал 2 S: 54,63 m2

WC S: 3,64 m2

- План 2-го поверху ліфт

4.000

2

2 Тераса S: 61,60 m2

ор проект

Арт простір S: 131,69 m2

1

ліфт

Хол S: 15,34 m2 Директор S: 15,15 m2

Коридор S: 25,26 m2

Коридор S: 39,48 m2

Склад S: 36,44 m2

Бухгалтер S: 14,91 m2

WC S: 3,64 m2

стійка адміністратора

1

Роздяг. S: 8,20 m2 Персонал S: 17,78 m2 Мультифункціональний зал S: 129,59 m2

Роздяг. S: 8,20 m2

5

4

3

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


поверх

100.100

5

4

3

WC S: 42,49 m2

Коридор S: 7,84 m2

Зал ресторану S: 332,10 m2

9.700

- Схема демонтажу стін і перегородок рівень надбудови

64,43 м2

2

2

113,48 м2

Коридор S: 15,86 m2

1

1

Зона кухні та допом приміщень S: 84,15 m2

5

4

3


0.100.100

5

4

3

WC S: 42,49 m2

Коридор S: 7,84 m2

Зал ресторану S: 332,10 m2

ПРОПОЗИЦІЯ 9.700

- План надбудови

64,43 м2

2

2

113,48 м2

Коридор S: 15,86 m2

1

1

Зона кухні та допом приміщень S: 84,15 m2

5

4

3

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


БІЛЬШЕ СВІТЛА У теперішньому стані всередині споруди кінотеатру дуже обмежена кількість природного освітлення. Це цілком нормально для кінозалу, але всі інші приміщення потребують більше світла. Тому концепція передбачає розбирання великої кількості внутрішніх ненесучих стін, щоб світло могло краще проникати у внутрішні приміщення. Також пропонується демонтувати частину даху над універсальним залом і змонтувати новий таким чином, щоб з північної сторони в зал проникало природне розсіяне світло, що дозволить знизити споживання електроенергії і створити в мультифункціональному залі приємну атмосферу. В перекритті над фойє зі сходами влаштувати світлові ліхтарі, які також додатуть світла в цю частину інтер’єру.


альний поверх

WC S: 2,64 m2

лічильники

тех прим S: 9,51 m2

склад S: 26,16 m2

Кухня S: 19,18 m2 Зал кафе S: 85,07 m2

Коридор S: 27,29 m2

WC S: 2,64 m2

лічильники

тех прим S: 9,51 m2

склад S: 26,16 m2

вент. облад. технічне приміщення S: 28,35 m2

Кухня S: 19,18 m2 Зал кафе S: 85,07 m2

ПРОПОЗИЦІЯ

вент. облад.

Коридор S: 27,29 m2

технічне приміщення S: 28,35 m2

- Схема демонтажу стін і перегородок у підвалі

Порівняльна таблиця площ споруди GSPublisherVersion 0.1.100.100

2

площа, м

Кінотеатр кінозал

пов.

930,0 500,0

місць

2

Згідно концепції

Існуючий стан

Тип приміщень 1

Наповнення приміщень споруди - План підвалу 2

площа, м

1-2 193,0 1

450

пов.

1

120

Урбан-кафе - 170 Галерея-кафе - 100 HOT-dog - 12

2

730,0

2

444,0

IHUB - 299 Мультифунк. зал - 145

-

-

3-й поверх + тераси

3

Зал універсальний для оренди (погодинно) зал

+175,0 Ресторан - 480

-

-

4

1

370,0

-

-

335,0

-

-

35,0

місць

інші приміщ. (тамбур) Простори для вільного корист. громадою холи, коридори, фойє, WC (функц. для різних

3

480,0

Поверх

Площа, м2

%

1-2

2029,4

100

1 1 1

58,20 127,20 104,10

3 6 5

1-2

2318,9

114

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Підвальне приміщення є зовсім48невеликим за 1 968,60 Кінотеатр 1 502,15 Зал площею, але має досить високі стелі 3,5-3,8 м. 1-2 326,33 Приміщ. кінотеатру У підвалі зараз розташоване вентиляційне облад1-2 140,12 Техн. приміщ. кінотеатру Кафе "Наомі" 1-2 270,61 13,5 нання, розведені інженерні комунікації. В рамках 1 188,90 Основні приміщення цієї концепції пропонується 1 29,66 виділити технічну Кондитерська 2 52,05 Склад зону і забезпечити до неї вільний доступ, а решМагазин "Мобілочка" 1 1,7 36,16 використати під функКафе "Беседка" ту незадіяного простору 1 25,95 1 Офісне приміщ. цію пабу. Локація 1 дуже 20,92 1 хороша, єдиний вагомий 1 1 20,20 Магазин "Шаговіта" недолік - це дороговартісна (осушення 1 0,6 Хот-доги 13,11 санація 2 "Малий зал" 280,83підлоги, 14 стелі. Проте, і очистка) конструкцій стін, Школа танців 2 9 177,48 можливо, з’являться в місті бажаючі Мажоретки Альфа 2 7 відкрити не149,69 Майстерня скульптора 2 29,48 1,5 величкий атмосферний паб у центрі міста. Рукотвори 2 25,96 1,2 10,41 Порож. прим. 0,5 2

+ + +

Кафе-тераса "ON Cafe" Тераса "Наомі" Тераса "Besedka"

1

1 150,0

1 інші приміщ. (тамбури, холи, адміністр. та т.ін.) 290,0 1-2 18,0 1 технічні та складські 140,0 25,0 1 Приміщення орендні (щомісячна плата) + тераси 1060,0 1-2 1206,0 +175,0 1-3 1 1-й поверх 330,0 282,0 1

2-й поверх

Приміщення

2

Всього площі приміщень

Всього площі прим. з терасами

1

254

-

-

610,0

1

-

-

1-2 420,0 1-2

-

-

130,0 60,0

закладів)

5

артпростір відкрита тераса на сквер Обслуговуючі гардероб, каса, сувеніри, буфет

2 2

-

-

34,0

1

6

Адміністративні

40,0

-

105,0

1

7 8 9 10

Корисна площа (на двох поверхах) Корисна площа (на трьох поверхах) + тераси Прим. загального користування (сходи, коридори) Підвал

2030,0 150,0 220,0

1-2 1-2 -1

2040,0 2520,0 +175,0 268,0 220,0

1 1-3 1-3 -1

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Розріз 1-1

3 300

ресторан

галерея кафе

тераса

адміністрація і допоміжні приміщення

проекторна

хол 2-й пов.

3 400

вхід в малий зал

хол кафе

хол

Розріз 2-2 /для проведення подій у сфері моди/

2-2

ліфт

тераса тераса

горище

піднятий дах з вітражем ресторан великий зал

хол 2-й пов. холрецепція

3 600

8 660

8 210

3 400

4 850

галерея кафе

9 150

хол

740

малий зал


3 400

Розріз 3-3

мультифункціональний зал

9 150

5 400

5 400

IHUB

урбан-кафе

туалет 3 700

3 700

хол

Розріз 4-4 сходова клітка

сходова клітка

горище сходова клітка IHUB

Оздоблення інтер’єрів рекомендується виконувати без використання елементів псевдоісторичної стилістики, натомість варто виконувати дизайн інтер’єрів у сучасних тенденціях, оскільки копіювання і використання неавтентичних історичних елементів є прояв неповаги до оригіналів, і здебільшого у поганій інтерпретації. Будь-яке втручання у зовнішній вигляд просторів за межами орендованої площі є неприйнятними і повинні заборонятись договорами оренди.

адмін. прим.

тамбур

хол

3 700

3 700

9 400

5 500

великий зал

ОСОБЛИВОСТІ ПОВОДЖЕННЯ ІЗ ВНУТРІШНІМИ ПРОСТОРАМИ

Розріз 5-5

15 650 малий зал адмін. прим.

3 950

3 500

кінопроекторна

150

2 100

4 650

тамбур

4 880 8 950

IHUB

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Розріз 2-2 /розширення сцени/ ліфт

тераса тераса

горище

піднятий дах з вітражем ресторан великий зал хол

9 150

хол 2-й пов. холрецепція

3 600

8 660

3 400

4 850

галерея кафе

8 210

740

малий зал

Розріз 2-2 /телескопічні трибуни/ ліфт

тераса тераса

горище

піднятий дах з вітражем ресторан великий зал

хол 2-й пов. холрецепція

3 600

8 660

8 210

3 400

4 850

галерея кафе

9 150

хол

740

малий зал


ТЕЛЕСКОПІЧНІ ТРИБУНИ Зразки телескопічних трибун, які складаються в таку конструкцію, яка займає менше простору, і дозволяє використовувати рівну поверхню залу для інших потреб (хореографічний зал, банкетний зал, зал для проведення спортивних замагань тощо).

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Фасад східний Фасад східний

Фасад східний

Фасад західний Фасад західний

Фасад західний


Фасад північний

Фасад північний

Фасад північний

ОСОБЛИВОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ І ПОВОДЖЕННЯ ІЗ ФАСАДАМИ

Фасад південний

У випадку комплексної реконструкції - фасади необхідно звільнити від усіх прибудов і недопускати їх більше ні в якому вигляді. Формат і місця для Фасадвивісок південний і афіш повинен бути згідно розроблених в майбутньому вимог, які не допускають використання різноформатних елементів, заклеювання вікон, встановлення світлодіодних стрічок тощо. Будь-яке втручання орендаря у зовнішній вигляд Фасад споруди південний є неприйнятним і повинно заборонятись умовами договорів оренди.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


ОСОБЛИВОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ І ПОВОДЖЕННЯ ІЗ ФАСАДАМИ Вивіски, афіші, навігаційні вказівки повинні виконуватись у сучасному ключі, з мінімальним втручанням у фасади. Рекомендується використовувати написи, вирізані з або на металевих листах з порошковим пофарбуванням. Підсвітку таких вивісок виконувати задню. Неприйнятно використовувати вивіски із зображеннями будь-чого - лише буквенні написи назв закладу, без зайвої інформації (номер телефону, години роботи, назви продукції тощо). Афіші кінотеатру і заходів мультифункціонального залу на фасаді будівлі рекомендується виконувати вертикального формату, як це зображено на візуалізаціях.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Вид зверху


ДОРОЖНЯ КАРТА Рекомендовані подальші кроки для ефективної роботи над реалізацією даної концепції.

Важливо притриматись принципу:

«КРАЩЕ ДОВГО ПЛАНУВАТИ І ШВИДКО ЗРОБИТИ» ніж пробувати все зробити швидко, а в результаті всеодно робити все довго, і до того ж неякісно.

4.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Варіант з надбудовою

Вид з вул. Проскурівської


Варіант без надбудови

Вид з вул. Проскурівської

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


Варіант з надбудовою

Вид з вул. Грушевського


Варіант без надбудови

Вид з вул. Грушевського

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка


АВТОРИ: Над розробкою концепції працювали: - Олена Джула-Райфшнайдер - Марія Павлишак - Дмитро Райфшнайдер - Ірина Кухар - Максим Кухар Архітектурна візуалізація: - Віктор Голубєв Консультації: - Володимир Гончарук, заст. міськ. голови м.Хмельницький - Леся Герасимчук, директор Агенції розвитку міста - Галина Мельник, заст. міськ. голови м.Хмельницький - Ольга Брижань, директор кінотеатру ім. Т. Шевченка - Віктор Бісовецький, бізнес-консультант - Інна Бісовецька, бізнес-консультант


ВИСНОВКИ: Дана концепція є зразком партисипативного методу роботи над об’єктом комунальної власності і основною метою цієї концепції було розглянути можливий варіант-максимум перетворення споруди зі стандартної комунальної споруди - в поганому розумінні, на сучасний об’єкт дозвілля в центрі міста, який міг би стати справжньою візитною карткою міста. Споруда кінотеатру була збудована давно і відмітитись зручною організацією простору не може. Тому для того, щоб підвищити ЕФЕКТИВНІСТЬ функціонування - необхідно зробити споруду проникнішою, відкритішою, доступнішою і привітнішою, а для цього потрібно демонтувати чимало стін, підсилюючи при цьому необхідні конструкції. Такі заходи потребують чималих ресурсів, але враховуючи існуючий стан будівлі, вони є необхідними. Інакше споруда ставатиме з кожним роком все менш привабливою і все більш збитковою. Закладені принципи: - Збереження функції кінопоказів - Відкритість та доступність - Користь для громади - Sharing space Підвищення ефективності функціонування споруди виражається у наступному: - Навіть без надбудови збільшиться орендна площа (за рахунок універсального залу); - Кінозал стане меншим і привабливішим, тому що його легше буде достойно обладнати і простіше утримувати; - Місто отримає середнього розміру універсальний зал для презентацій, лекцій, виступів; - Місто отримає якісні простори у вільному доступі для дозвілля громади міста; - Місто отримає об’єкт, яким можна буде пишатись на рівні не лише країни, а й світу. Дана концепція, у випадку її схвалення міською владою та громадою міста, повинна лягти в основу завдання на проектування. Проектувальники можуть корегувати рішення, але лише при умові чіткого обгрунтування своїх пропозицій.

Концепція розвитку споруди кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка

Кіношевченко - етап 2: стратегія  

Другий з двох етапів роботи над розробкою стратегії розвитку комунальної споруди кінотеатру ім. Т.Г Шевченка у м. Хмельницькому. Розроблено...

Кіношевченко - етап 2: стратегія  

Другий з двох етапів роботи над розробкою стратегії розвитку комунальної споруди кінотеатру ім. Т.Г Шевченка у м. Хмельницькому. Розроблено...

Advertisement