Page 1


DLACZEGO PROMMAC? PROMMAC (Professional MMA Challenge) to federacja, która stawia na profesjonalizm i pozytywny odbiór sportu jakim jest MMA, wśród szerokiej publiczności. Tworzymy widowiska, których największą atrakcją jest ich czysto sportowy wymiar. Pokazujemy prawdziwe piękno realnej, sportowej walki wręcz. Wybieramy sportowców, którzy swoją postawą zarówno w oktagonie jak i w życiu mogą być wzorem do naśladowania. Współpracujemy z największymi mediami ogólnopolskimi, lokalnymi i branżowymi. Promujemy nasze wydarzenia w telewizji, radiu, prasie i internecie. Tworzymy materiały filmowe, reklamowe i artykuły, umożliwiające ekspozycję sponosorską. Organizujemy i uczestniczymy w wydarzeniach lokalnych i branżowych. MMA TO SPORT XXI WIEKU I UJAWNIMY PEŁNIĘ JEGO POTENCJAŁU. UCZYNIMY Z MIESZANYCH SZTUK WALKI NOWY SPORT NARODOWY, KTÓRY LUDZIE BĘDĄ OGLĄDAĆ REGULARNIE, JAK MECZE PIŁKI NOŻNEJ. MMA JEST W NASZYM DNA. MMA LEŻY W LUDZKIEJ NATURZE. CODZIENNIE TOCZYMY WALKĘ Z WŁASNYMI OGRANICZENIAMI I LĘKAMI. MMA POKAZUJE, ŻE NAJWAŻNIEJSZE, TO WEJŚĆ DO KLATKI Z WYZWANIEM, JAKIE PRZYGOTOWAŁO DLA NAS ŻYCIE. BO ŻYCIE TO WALKA. ŻYCIE TO... MMA!


DLACZEGO MMA? Mixed Matrial Arts – mieszane sztuki walki to aktualnie najszybciej rozwijający się sport na świecie. Swoją widowiskowość zawdzięcza połączeniu różnych stylów walki (kickboxing, judo, zapasy, bjj, boks i inne). Walki są dynamiczne, często kończą się przed czasem, angażują i wywołują wiele emocji wśród widzów. Charakter tego sportu doskonale wpisuje się w dominujące trendy w kulturze, gdzie ceni się krótkie, pobudzające umysł bodźce. Dynamiczne walki i częste zwroty akcji powodują duże zaangażowanie widza w oglądany przekaz, dlatego skuteczność ekspozycji marek jest jedną z najwyższych w sporcie. W Polsce MMA rozwija się dynamicznie. W 2012 roku zostało sklasyfikowane jako 6 najpopularniejszy sport w kraju – ponad 22% respondentów określiło zainteresowanie tym sportem w dużym lub bardzo dużym stopniu. Dostrzegalność sponsora na wydarzeniach MMA również osiąga wynik ponad 22%. Grupa docelowa to głównie mężczyźni w wieku 16-40 lat. W 2013 roku odbyło się w Polsce 65 gal MMA i wszystkie cieszyły się zainteresowaniem. To największa ilość gal MMA w całej Europie. Rok 2014 zapowiada jeszcze bardziej dynamiczny wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu.

POPULARNOŚĆ DYSCYPLIN SPORTOWYCH 2012 r. PIŁKA NOŻNA SIATKÓWKA SKOKI NARCIARSKIE BOKS FORMUŁA 1 SZTUKI WALKI TYPU K1, MMA LEKKOATLETYKA RAJDY SAMOCHODOWE PIŁKA RĘCZNA NARCIARSTWO BIEGOWE * źródło: Sponsoring Monitor 2012/2013, ARC Rynek i Opinia, styczeń 2013r.


GALA PROMMAC 1

9 ZAWODOWYCH WALK MMA | ZAWODNICY Z 3 KONTYNENTÓW TRANSMISJA NA ŻYWO TVN TURBO

744 PUBLIKACJE W 72 MEDIACH ILOŚĆ PUBLIKACJI O PROMMAC 1 RADIO

3

TV

9

PRASA

17

INTERNET OGÓLNOPOLSKIE INTERNET BRANŻOWE

241 474

DOTARCIE DO ok. 3 MILIONÓW OSÓB DOTARCIE PUBLIKACJI PROMMAC 1 1 364 321

PRASA

1 262 025

INTERNET TELEWIZJA

452 957

* według danych zebranych przez agencję PR Inspirations

EKWIWALENT REKLAMOWY 642 624 ZŁ EKWIWALENT REKLAMOWY TELEWIZJA PRASA I INTERNET

359344 383280

* według danych Instytutu Monitorowania Mediów

„Dziś już nie ma wątpliwości, że na polskim rynku mieszanych sztuk walki pojawił się bardzo silny gracz.”– polskigladiator.pl

„Debiutancka gala PROMMAC była niewątpliwie bardzo udana i można uznać tę organizację za sporą siłę polskiego rynku.” – fight24.pl „Były bardzo emocjonujące, stojące na wysokim poziomie walki, efektowne nokauty i profesjonalna produkcja. Debiut nowej organizacji z pewnością wypadł na plus” – sport.wp.pl

Technika sceniczna, oprawa graficzna i multimedialna, profesjonalny oktagon i oczywiście oni – główni bohaterowie wieczoru – zawodnicy, to najmocniejsze elementy sobotniego widowiska. Nowa organizacja PROMMAC z impetem wkroczyła na polski rynek MMA” – eurosport.onet.pl


PLAN PROMMAC NA ROK 2014

Stworzyliśmy produkt, który kojarzony jest z najwyższą jakością na polskim rynku MMA. Produkt, na który jest zapotrzebowanie. Prommac to profesjonalnie przygotowany projekt w każdym aspekcie, udowodniliśmy to galą PROMMAC 1.

GALA PROMMAC 2 LISTOPAD 2014 - HALA SPORTOWA, CZĘSTOCHOWA - Pojemność trybun ok 7000 miejsc + płyta - duże widowisko sportowe, transmitowane na żywo w Polsat Sport - 9 zawodowych walk MMA - międzynarodowa obsada na najwyższym sportowym poziomie; - profesjonalna oprawa wizualna i muzyczna; - sportowe show, który pozostaje w pamięci na lata;

GALE PROMMAC: PO PROSTU WALCZ! EDYCJA 1: 27 CZERWIEC 2014 – HALA MOSiR, LUBLIN - Pojemność trybun ok. 1700 miejsc + płyta - 5 zawodowych walk MMA - Turniej w kategorii do 70 kg dla młodych zawodników - Walka kobiet - Retransmisja, skróty z gali w Polsat Sport - Szacowany zasięg 0.5 mln osób EDYCJA 2: SIERPIEŃ 2014 – KRAKÓW - Pojemność trybun ok. 1500 miejsc + płyta - 6 zawodowych walk MMA - Retransmisja, skróty z gali w Polsat Sport - Szacowany zasięg 1 mln osób

PROGRAM TELEWIZYJNY – PROMMAC: PO PROSTU WALCZ! PAŹDZIERNIK 2014 - SEZON 1 - 4 ODCINKI X 30 MINUT - prezentacja przygotowań zawodników do walk; - kulisy treningów, obozów, prywatne historie i życie zawodników; - materiały z poprzednich gal, fragmenty walk, ujęcia z szatni; - budowanie atmosfery i emocji przed wielkim widowiskiem;

KAMPANIA PROMUJĄCA SPORT PROMMAC: PIĘKNO REALNEJ WALKI - ukazanie piękna i sportowych walorów rywalizacji MMA; - kreowanie pozytywnego wizerunku zawodników, jako idoli i ich postawy, jako godnej naśladowania; - promocja dyscypliny w nowych kręgach, dotarcie do nowych odbiorców;


ZAWODNICY PROMMAC TOMASZ “GORILLA” DRWAL

REKORD MMA: 21-4-1

Żywa legenda polskiego MMA. Pierwszy Polak, który walczył w UFC – największej i najbardziej renomowanej organizacji MMA na świecie. Zjednał sobie rzesze fanów efektownym, agresywnym i bezkompromisowym stylem przez co każda jego walka staje się niezapomnianym widowiskiem. Tomek to prawdziwy mistrz tego sportu, który doskonale czuje się we wszystkich płaszczyznach walki, co sprawia, że przeciwnik nigdy nie wie gdzie czeka go niebezpieczeństwo. Mimo swej wszechstronności, firmowym znakiem Tomka pozostają niszczycielskie ciosy, którymi nokautował wielu oponentów.

MICHAŁ “MASAKRA” KITA

REKORD MMA: 16 -7

Jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w historii polskiego MMA, który walczył m.in. w Bellator FC, M-1 Global oraz MMA Attack. Znakiem rozpoznawczym “Masakry” jest bezkompromisowość i chęć pokonania przeciwnika przed czasem. Prawie wszystkie swoje dotychczasowe pojedynki kończył przez nokaut lub poddanie, dlatego każde jego wyjście do oktagonu jest gwarancją wielkich emocji. Jak na zawodnika wagi ciężkiej, Michał jest niesamowicie wszechstronnym fighterem, ale największą satysfakcję dają mu nokauty po ciosach w stójce.

MARIUSZ CIEŚLIŃSKI

REKORD MMA: 0 -1

Najlepszy polski zawodnik Muay-Thai w historii i prawdziwa legenda kickboxingu. Mariusz jest pierwszym Polakiem, który wywalczył Mistrzostwo Świata w boksie tajskim, a także wielokrotnym Mistrzem Świata kickboxingu oraz K-1. W jego stylu łączą się perfekcja techniczna, doskonałe przygotowanie fizyczne i ogromna – jak na tę kategorię wagową – siła ciosu, która bardzo często pozwala mu nokautować rywali. Dodatkowym elementem jest charakter Mariusza, który nie pozwala mu odpuścić w absolutnie żadnej sytuacji. Przez to właśnie jest tak ceniony przez fanów i innych zawodników. 

BARTOSZ FABIŃSKI

REKORD MMA: 8 -2

Bartek to ścisła czołówka wagi średniej w Polsce i jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników w tej kategorii w Europie. Już teraz mówi się o nim jako o kolejnym Polaku, który trafi do najlepszej ligi świata – UFC. Poprzedni rok był dla niego znakomity, ale to w tym pokazał jaki ma charakter i serce do tego sportu, gdy dwa tygodnie po porażce z Wendresem Carlosem, zdobył pas PLMMA w walce z Michałem Szulińskim. Łokcie, którymi Bartek dewastuje kolejnych rywali, to już jego znak firmowy.


TOMASZ “TOMAJ” KONDRACIUK

REKORD MMA: 11-4

“Tomaj” pozostaje niepokonany od kiedy zmienił kategorię wagową, a swoim niesamowitym występem na PROMMAC 1 udowodnił, że należy do absolutnej czołówki wagi półciężkiej w Polsce. Każda jego walka, to nieustanne dążenie do rozstrzygnięcia przed czasem – niezależnie od tego czy uda się to osiągnąć za pomocą mocnych ciosów, czy poddania. Pora na wielkie wyzwania i walki wieczoru! To czego możecie być pewni, to że emocji podczas jego występów nie zabraknie.

DAMIAN “MILANO” MILEWSKI

REKORD MMA: 3-2

Jedno z największych odkryć ubiegłego roku na polskiej scenie MMA. Przebojem wdarł się do zestawień najlepszych zawodników wagi półśredniej po widoiskowych i zwycięskich walkach na MMA Attack i Fighters Arenie. Na PROMMAC 1 Damian stoczył znakomitą i bardzo wyrównaną walkę z Tyago Moreirą. Mimo nieznacznej porażki, Damian znajduje się w życiowej dyspozycji i z każdą walką chce podnosić poprzeczkę.

SZYMON BAJOR

REKORD MMA: 13-5

Szymon Bajor jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników wagi ciężkiej w Polsce. Bezkompromisowość jaką zawodnik z Rzeszowa prezentuje w klatce daje gwarancje niesamowitych emocji. Chociaż Szymon wywodzi się z sambo i jego główną bronią jest parter, to po prostu lubi bić się w stójce. Nie ma tam miejsca na kalkulacje, jest ciągła chęć zakończenia walki przed czasem.

PIOTR WAWRZYNIAK

REKORD MMA: 4-3

Nieznany jeszcze szerszej publiczności jest naszym zdaniem jednym z największych talentów wagi średniej w Polsce. Piotr pochodzi z Poznania, gdzie na co dzień trenuje z takimi zawodnikami jak Tomasz Kondraciuk, Borys Mańkowski czy Mateusz Gamrot. To bardzo wszechstronny i widowiskowy zawodnik, który stylem walki przypomina Tomasza Drwala. To właśnie Drwal widzi w nim największy potencjał wśród młodych zawodników w tej kategorii. Piotr nie boi się walki w parterze, ale najbardziej lubi tradycyjną wojnę na pięści. To typ zawodnika, który po prostu nie potrafi dać nudnej walki.

ALBERT "ZŁOTY" ODZIMKOWSKI

REKORD MMA: 8-0

Jeden z największych prospektów wagi półśredniej w Europie i zawodnik z potencjałem na zawojowanie największej ligi świata ”UFC”. O niepokonanym w zawodowym oktagonie ”Złotym” naprawdę głośno zrobiło się w poprzednim roku, gdy w imponującym stylu odprawił przed czasem wszystkich trzech rywali i zwyciężył w turnieju Areny Berserkerów. Żaden z jego dotychczasowych oponentów nie był w stanie obronić się przed sprowadzeniami i wytrzymać z Albertem w walce parterowej. Najdłuższa z dotychczasowych walk zawodnika z Radomia trwała niecałe 6 minut. Wszystkie inne kończyły się w pierwszej rundzie po ciosach lub poddaniu. To chyba wystarczająca wizytówka.

MARTIN FOUDA / TYAGO MOREIRA / ŁUKASZ KLINGER / TOMASZ KOWALKOWSKI / GRZEGORZ JANUS / MICHAŁ MICHALSKI / PAWEŁOBRZUT / DELSON HELENO / MIKE WESSEL / WENDRES CARLOS DA SILVA / JACEK CZAJCZYŃSKI i inni...


PAKIET SPONSOR TYTULARNY 1. Umieszczenie nazwy Sponsora w nazwie Gali - widoczność we wszystkich materiałach z Gali. 2. Transmisje/retransmisje Gali w Polsat Sport - najlepsza i największa widoczność logotypów Sponsora. 3. Najlepsza ekspozycja na oktagonie (najbardziej wyeksponowane miejsce w transmisji) : - logotyp Sponsora w centrum maty oktagonu (ok 220cm x 220 cm) - 2 duże naklejki na macie oktagonu (ok 170cm x 140 cm) - 2 słupki oktagonu (ok 160cm x 40 cm) 4. Duża ekspozycja logotypu na T-shirtach i spodenkach wszystkich zawodników podczas, konferencji prasowej, ważenia, treningu medialnego, Gali oraz innych wydarzeń towarzyszących. 5. Ekspozycja logotypu na koszulkach polo wszystkich sędziów i cutmanów. 6. Ekspozycja logotypu na strojach ring girls. 7. Ekspozycja logotypu na limitowanej serii T-shirtów z Gali Prommac. 8. Ekspozycja logotypu na tablicach rund. 9. Wizualizacja logotypu na ekranach w trakcie Gali 10. Reklama Sponsora na ekranach w trakcie Gali (3 min. w każdej godzinie) 11. Wyróżnienie nazwy Sponsora w przemowie powitalnej, w trakcie i pod koniec Gali. 12. Sponsorowana walka wieczoru – wyróżnienie sponsora w zapowiedzi 13. Wręczenie nagród w jednej z walk wieczoru. 14. Filmy promujące Galę: - Trailer Gali – plansza reklamowa przed i po emisji (nazwa sponsora w nazwie gali), lokowanie produktu lub logotypu - Countdown - plansza reklamowa przed i po emisji; lokowanie produktu; materiał o Sponsorze (np. fragment wywiadu, wizyta w firmie – wpleciony w materiały z przygotowań zawodników ) - Program telewizyjny (4 odcinki x 30 min) przed Galą Prommac 2 lokowanie produktu; materiał o Sponsorze. - Wywiady z zawodnikami - widoczny logotyp na strojach zawodników - Highlight z walk – ekspozycja logotypu ujęta w materiałach branding Gali, stroje zawodników i obsługi. - Ekspozycja logotypu w innych materiałach video – teledysk z materiałami video Prommac, film, skróty z wydarzeń towarzyszących Gali.


PAKIET SPONSOR TYTULARNY 15. Internet - widoczna ekspozycja logotypu w tle strony i sliderze prommac.pl, 16. Internet – bannery z logotypem Sponsora na wszystkich podstronach prommac.pl 17. Internet - widoczny logotyp we wszystkich grafikach - bannerach reklamowych na portalach, grafikach do artykułów, 18. Internet – Widoczne logotypy Sponsora w grafikach umieszczanych w internetowych kanałach Prommac (www, facebook, twitter, youtube, flickr) 19. Internet -Artykuł sponsorowany, informacja prasowa o sponsorze w kanałach Prommac 20. Internet- Otagowanie nazwą Sponsora zdjęć, grafik, artykułów, filmów w kanałach Prommac. 21. Internet - Kampanie bannerowe z widocznym logotypem Sponsora w portalach ogólnopolskich lokalnych i branżowych. 22. Artykuły w prasie z wymienieniem nazwy Sponsora 23. Wymienienie nazwy Sponsora w spotach radiowych zapowiadających galę. 24. Specjalne wyróżnienie logotypu na wszystkich materiałach promocyjnych dotyczących wydarzenia: bilety, informacja prasowa, e-mail, zaproszenia, plakaty, ulotki, programy gali. 25. Wystawienie stand’u reklamowego i sprzedażowego przed i podczas Gali. 26. Rozstawienie balonu reklamowego Sponsora. 27. Rozstawienie bramy pneumatycznej Sponsora. 28. Umieszczenie flag, rollupów i innych materiałów Sponsora. 29. 8 sztuk bannerów reklamowych, umieszczonych na Sali. 30. Ekspozycja logotypu podczas konferencji prasowej i ważenia zawodników. 31. Prawa do wykorzystania zdjęć i materiałów do swoich celów reklamowych 32. Przekazanie gadżetów z podpisami zawodników (rękawice, koszulki, plakaty) 33. Przekazanie 10 biletów VIP oraz 10 biletów na sektory. 34. Możliwość elastycznego dopasowania ekspozycji w miarę potrzeb.


PAKIET SPONSOR GŁÓWNY

PAKIET „SPONSOR GŁÓWNY” JEST DOSTĘPNY DLA MAKSYMALNIE 3 SPONSORÓW. 1. Transmisje/retransmisje Gali w Polsat Sport - widoczna ekspozycja logotypów Sponsora. 2. Ekspozycja na oktagonie - 2 duże naklejki na macie oktagonu (ok 170cm x 140 cm) - 2 słupki oktagonu (ok 160cm x 40 cm) 3. Ekspozycja logotypu na T-shirtach i spodenkach wszystkich zawodników podczas, konferencji prasowej, ważenia, treningu medial nego, Gali oraz innych wydarzeń towarzyszących. 4. Ekspozycja logotypu na limitowanej serii T-shirtów z Gali Prommac. 5. Wizualizacja logotypu na ekranach w trakcie Gali. 6. Reklama Sponsora na ekranach w trakcie Gali (1 min. w każdej godz.) 7. Wyróżnienie nazwy Sponsora w przemowie powitalnej, w trakcie i pod koniec Gali. 8. Wręczenie nagród w jednej z walk. 9. Filmy promujące Galę: - Trailer Gali – plansza reklamowa przed i po emisji; - Countdown - plansza reklamowa przed i po emisji; - Program telewizyjny (4 odcinki x 30 min) przed Galą Prommac 2 lokowanie produktu; materiał o Sponsorze; - Wywiady z zawodnikami - widoczny logotyp na strojach zawodników; - Highlight z walk – ekspozycja logotypu ujęta w materiałach branding Gali, stroje zawodników. - Ekspozycja logotypu w innych materiałach video – teledysk z materiałami video Prommac, film, skróty z wydarzeń towarzyszących Gali. 10. Internet - bannery z logotypem Sponsora na wszystkich podstronach prommac.pl 11. Internet - widoczny logotyp we wszystkich grafikach - bannerach reklamowych na portalach, grafikach do artykułów, 12. Internet - Widoczne logotypy Sponsora w grafikach umieszczanych w internetowych kanałach Prommac (www, fb, twitter, youtube, flickr) 13. Internet - Informacja prasowa o sponsorze w kanałach Prommac. 14. Internet -Otagowanie nazwą Sponsora zdjęć, grafik, artykułów, filmów w kanałach Prommac.


PAKIET SPONSOR GŁÓWNY 15. Internet - Kampanie bannerowe z widocznym logotypem Sponsora w portalach ogólnopolskich lokalnych i branżowych. 16. Ekspozycja logotypu na wszystkich materiałach promocyjnych dotyczących wydarzenia: bilety, informacja prasowa, e-mail, zaproszenia, plakaty, ulotki, programy gali. 17. Wystawienie stand’u reklamowego oraz produktu przed i podczas Gali. 18. Umieszczenie flag, rollupów i innych materiałów Sponsora. 19. 4 bannery reklamow umieszczone na Sali 20. Ekspozycja logotypu podczas konferencji prasowej i ważenia zawodników. 21. Prawa do wykorzystania zdjęć i materiałów do swoich celów reklamowych. 22. Przekazanie 5 biletów VIP oraz 5 biletów na sektory. 23. Możliwość elastycznego dopasowania ekspozycji w miarę potrzeb.


WEJDŹ Z NAMI DO OKTAGONU!

KONTAKT tel: (+48) 531 375 766 mail: biuro@prommac.pl

OFERTA FEDERACJI PROMMAC 2014  
OFERTA FEDERACJI PROMMAC 2014  

OFERTA FEDERACJI PROMMAC 2014

Advertisement