Page 1

Tańsze rozmowy

na komórkę str. 12

Jesień z

cyfrową telewizją kablową

str. 6-7

Bezpieczny Internet

dla Twojego dziecka str. 4


N a dz i e ń do b r y

| Promax

3

Szanowni Abonenci, Witamy w kolejnym wydaniu Informatora Abonenta PROMAX. Na początku chcemy podziękować wszystkim, którzy do tej pory włączyli się do akcji „Razem lepiej”. Naszym wspólnym celem jest nakarmienie podopiecznych Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. W imieniu każdego nowego Abonenta Internetu przekazujemy 5 kg karmy dla zwierzaków. Akcja potrwa do końca września – w momencie przekazania Informatora do druku uzbieraliśmy już 640 kg karmy. Jesienią chętniej zasiadamy przed telewizorami, dlatego przygotowaliśmy korzystną promocję na pełen filmo-

wych i sportowych hitów Pakiet Plus HD. Zapoznajcie się koniecznie na str. 7. Dzieciaki wracają do szkoły, a co za tym idzie – częściej korzystają z Internetu. Jak zapewnić im bezpieczeństwo podpowiadamy na str. 4. Z kolei w podtrzymaniu letnich znajomości pomoże obniżenie i ujednolicenie stawek za połączenia na telefony komórkowe – szczegóły na str. 12. Na koniec niespodzianka dla naszych stałych Abonentów. Jeśli korzystasz z usługi telewizji od minimum 3 lat, stajesz przed szansą wygrania bonu na wymarzoną wycieczkę czy elektroniki! Wypełnij kupon konkursowy z CBS Europa na str. 15.

Biura Obsługi Abonenta:

Infolinia:

Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 19 poniedziałek – piątek: 9:00 - 18:00, sobota: 9:00 - 14:00

poniedziałek – piątek: 8:00 - 20:00 sobota: 8:00 - 14:00

Pleszew, ul. Poznańska 28 poniedziałek – piątek: 9:00 - 17:00

dla Abonentów indywidualnych:

Jarocin, os. Konstytucji 3 Maja (przy bloku nr 8) wtorek – piątek: 9:00 - 17:00

dla Klientów biznesowych:

Ostrzeszów, os. Zamkowe 19A wtorek – piątek: 10:00 - 17:00 Krotoszyn, ul. Kaliska 10/2 (wejście od ul. Farnej) wtorek – czwartek: 10:00 - 17:00

62 735 31 11 62 720 30 30 promax.media.pl

Zadbaj o swoją wygodę – formalności załatwiaj w domu! Zamów bezpłatną wizytę Przedstawiciela Handlowego. Wystarczy zadzwonić: 62 735 31 11

I

e.promax.media.pl

facebook.com/PROMAX.wlkp


4

PROMAX |

B ezp ie czn i e j w I nte r ne c i e

Twoje dziecko bezbronne w sieci? Jesień to czas, kiedy dzieci więcej czasu spędzają przed komputerem. Co zrobić, by uniknąć zagrożeń płynących z sieci? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnego oprogramowania antywirusowego takiego jak Bezpieczny Internet oparty na Internet Security 2014, uznanego i wielokrotnie nagradzanego niemieckiego producenta G Data Software. W najnowszym badaniu niezależnej organizacji testującej AV-Comparatives, G Data InternetSecurity 2014 zostało wyróżnione najwyższą i najbardziej prestiżową nagrodą Advanced+.

Bezpieczny Internet PROMAX ochroni: •

• •

dzieci - funkcja kontroli rodzicielskiej zablokuje dostęp do stron o nieodpowiednich treściach, a także ureguluje czas, jaki Twoje dziecko spędza przed monitorem, prywatność - automatycznie strzeże haseł i unieszkodliwia wirusy, finanse - dba o bezpieczeństwo transakcji bankowych i zakupów online, uniemożliwiając kradzież pieniędzy z konta.

UWAGA! Zadbaj, by program stale pobierał aktualizacje, czyli „uczył się”, bo dzięki temu lepiej chroni Twój komputer.

Zamów

bezpłatną

płytę z wersją próbną i sprawdź przez 30 dni, a decyzję podejmiesz później!

Zadzwoń: 62 735 31 11 Jeśli się zdecydujesz, po podpisaniu umowy, miesięczny abonament za Bezpieczny Internet z ekoFakturą wyniesie jedyne 6 zł (z fakturą papierową 9 zł). Miesiące: aktywacyjny i pierwszy pełny otrzymasz za 0 zł. Umowa podpisana będzie bez przywiązania – możesz korzystać tak długo, jak chcesz.

Statystyczna ofiara cyberprzestępstwa w Polsce straciła w zeszłym roku 672 zł! Pilnujesz swojego portfela? Chroń także swój komputer.


I nte r ne t

| P ROMAX

5

Razem lepiej! W duecie życie jest łatwiejsze, a czas upływa przyjemniej. Masz cyfrową telewizję kablową? Nie zastanawiaj się dłużej i przełącz się na Internet w PROMAX – zyskasz więcej!

Specjalnie dla Ciebie mamy propozycję szybkiego Internetu do 100 Mb/s. Odtąd Twój Internet będzie nadążał za Tobą: pobieraj pliki, oglądaj filmy online, prowadź wideorozmowy!

Cenisz swoje pieniądze? W duecie zyskasz tańszy Internet, a za usługi zapłacisz 1 przelewem. Jeszcze bardziej cenisz swój czas? Korzystając z telewizji i Internetu w PROMAX, wszystkie informacje uzyskasz na 1 infolinii i w 1 biurze.

Korzystasz obecnie z Internetu stacjonarnego lub mobilnego od innego dostawcy? Pokaż nam aktualny rachunek, a otrzymasz rabat: 3 miesiące abonamentu po 1 zł!

To nie wszystko! Mamy dla Ciebie również: • • •

bezpłatny test filmowego serwisu internetowego HBO GO przed 30 dni test usługi Bezpieczny Internet do 2 miesięcy za 0 zł! modem z WiFi bez dodatkowych opłat przy wyborze pakietu Prestiż lub Turbo

Pakiety dla Abonentów cyfrowej telewizji kablowej prędkość z ekoFakturą

opłata

mini

2 Mb/s

29 zł

amator

10 Mb/s

49 zł

domator

25 Mb/s

59 zł

40 Mb/s

69 zł

100 Mb/s

89 zł

pakiet

prestiż turbo

wifi

z a free


6

P ROMAX |

Cyfrowa te l e w i z j a k abl owa

Podwójna porcja telewizji Potrzebujesz rozwiązania, które da Twojej rodzinie swobodę oglądania telewizji? Mamy je! Korzystasz z pakietów SD?

Korzystasz z pakietów HD?

Wybierz Multiroom SD – dostęp na drugim telewizorze do wszystkich kanałów w jakości SD, jakie oglądasz obecnie. Przykładowo, jeśli Twoja umowa telewizyjna obejmuje Pakiet Rodzinny oraz Pakiet HBO MaxPak, na dwóch telewizorach obejrzysz niezależnie wszystkie kanały w jakości SD, jakie wchodzą w skład tych pakietów. Jeśli korzystasz z pakietu HD, również możesz skorzystać z Multiroomu SD. Pamiętaj jednak, że wówczas na drugim telewizorze nie zobaczysz kanałów HD. Miesięczny abonament za Multiroom SD wynosi 10 zł z ekoFakturą.

Wybierz Multiroom HD – dostęp na drugim telewizorze do wszystkich kanałów w jakości SD i HD, jakie oglądasz obecnie, także tych, które wchodzą Do każdego pakietu w skład pakietów cyfrowej telewizji kablowej SDi HD dodajemy Multiroom dodatkowych, Analogowy na dodatkowe np. CANAL+ Platinum. telewizory Miesięczna opłata za Multiroom HD wynosi 20 zł z ekoFakturą.

gratis!

Internetowo-telewizyjna integracja Sprawdź, czym jest HbbTV! HbbTV to telewizja hybrydowa, która dzięki połączeniu telewizora z Internetem umożliwia oglądanie dodatkowych treści, np. niepublikowanych materiałów filmowych, statystyk meczowych itp. Dostępna jest nieodpłatnie w sieci PROMAX na kanałach TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Poznań oraz Eska TV.

Jak skorzystać z usługi? HbbTV w sieci PROMAX obejrzysz na telewizorze obsługu-

jącym standard DVB-C i posiadającym odpowiednią aplikację do obsługi telewizji hybrydowej. 1. 2. 3. 4.

Skonfiguruj i podłącz telewizor do Internetu. Przełącz telewizor na tryb DTV. Włącz kanał, który zawiera treści HbbTV. Naciśnij czerwony przycisk na pilocie od telewizora (jednokrotnie lub dwukrotnie). 5. Surfuj po aplikacji kanału tak, jak w Internecie.

Telewizja Republika przez telefon Zamów polski kanał publicystyczno–informacyjny przez telefon! Kanał Telewizja Republika może zamówić każdy Abonent cyfrowej telewizji kablowej, niezależnie od posiadanego pakietu bazowego. Abonament na 12 miesięcy lub czas nieokreślony - 5 zł. Zadzwoń i zamów: 62 735 31 11


Cyfrowa te l e w i z j a k ab l owa

| P ROMAX

7

Jesień na Plus! Zasiądź wygodnie przed telewizorem i rozkoszuj się Pakietem Plus HD w niższej cenie! Specjalnie na jesienne wieczory przygotowaliśmy dla Ciebie doskonałą ofertę – Pakiet Plus HD, pełen filmowych, sportowych i przyrodniczych hitów w jakości High Definition w obniżonej cenie. • Abonament z modułem CAM – 84,80 zł • Abonament z dekoderem HD – 89,80 zł

Promocja dotyczy Abonentów, którzy nie korzystają z telewizji na warunkach promocyjnych lub zmieniają dotychczasowy pakiet na wyższy, a także nowych Abonentów usługi telewizji. Sprawdź pełen skład pakietu na str. 8-9.

Wygoda w jednym pilocie! Boisz się, że cyfrowa telewizja kablowa jest skomplikowana w obsłudze? Nic podobnego! twój Telewizor musi posiadać: gniazdo CI/CI+ • tuner zgodny ze standardem DVB-C (MPEG-2 i MPEG-4) • dodatkowe opcje: EPG • napisy • wybór ścieżki dźwiękowej

Moduł CAM jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą korzystać z dodatkowego sprzętu. To także doskonała propozycja dla osób starszych, przyzwyczajonych do obsługi telewizora za pomocą jednego pilota. Moduł zastępuje zarówno dekoder SD, jak i HD. Jest energooszczędny, bo nie pobiera dodatkowej energii – wkładasz go do gniazda Common Inferface (CI/CI+) w swoim telewizorze.

Kanały w nowej odsłonie! Już jesienią czekają nas wielkie emocje… 17 września – kanał popularnonaukowy Discovery World zmieni się w turbodoładowany rozrywką Discovery Turbo Xtra, skierowany do młodych mężczyzn. Na antenie rządzić będzie nie tylko adrenalina i prędkość, ale także tematy związane np. z męską kuchnią. Zobaczymy takie programy jak „Barowe Rewolucje”, „Jesse James – Turbo Pasja” czy „Życie za kółkiem”.

1 października – nową twarz zyskają kanały AXN. AXN Sci-Fi zmieni się w AXN Black, a na antenie zagości mocne kino akcji, filmy i seriale przyprawiające o gęsią skórkę. Z kolei AXN Crime zostanie zastąpiony kanałem AXN White z angażującym i intrygującym kinem amerykańskim i europejskim. Sprawdź, w jakim pakiecie znajdziesz kanały na str. 8-9.


Pakiet plus hd

142 kanały, w tym 32 HD

Pakiet Wygodny hd

128 kanałów , w tym 21 HD

Pakiet podstawowy hd

81 kanałów, w tym 12 HD

* Ceny promocyjne. Z modułem CAM 5 zł taniej!

abonament miesięczny:

abonament miesięczny:

abonament miesięczny:

89,80 zł zł *

72,80 zł *

49,80

zł *


Pro ar t

| Promax

11

Rozmowa z Agnieszką Kurzawą, autorką programu „Moda i Uroda” na antenie TV Proart.

Praca na „żywym organizmie” Program„Moda i Uroda” to przegląd nowinek kosmetycznych, modowych, a także tych związanych ze zdrowiem, dietą i dbałością o zgrabną sylwetkę. Ale nie tylko. „W magazynie coraz częściej pokazujemy też zabiegi nowej generacji, które w szybki sposób wygładzają i odmładzają twarz lub ekspresowo wysmuklają ciało. Widz, poznając szczegóły konkretnego zabiegu, może sam stwierdzić, czy warto z niego skorzystać i wydać - często niemałe - pieniądze.” Niewątpliwym atutem tego programu jest jego lokalny charakter. „To prawda. Każdy odcinek staram się nagrywać w gabine-

tach kosmetycznych, klubach fitness, salonach fryzjerskich czy sklepach odzieżowych w samym Ostrowie i okolicy. Siłą rzeczy ekspertami w programie są fachowcy działający na lokalnym rynku, którzy pokazują, co można kupić i z czego skorzystać tutaj, na miejscu. Myślę, że dla widza z południowej Wielkopolski to cenna informacja. Same bohaterki programu, na przykład te przechodzące metamorfozę, to też w większości ostrowianki.” Pomysł metamofroz, którym poddawane były ochotniczki zgłaszające się do programu był strzałem w dziesiątkę. Czy będzie dalszy ciąg? „Będzie, choć już nie co miesiąc. Chciałabym w programowych przemianach pójść krok dalej i nie koncentrować sie jedynie na stroju, fryzurze i makijażu. Plan jest taki, by na „żywym organizmie” sprawdzić działanie diet, zabiegów z zakresu nowoczesnej kosmetologii czy medycyny estetycznej. Zobaczymy, czy znajdą się chętne, bo pokazać nam efekty.”

Piłka jest jedna... Jej fani twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie. Nie ma się czemu dziwić. Z szacunków międzynarodowej federacji wynika, że gra w nią 265 milionów zawodniczek i zawodników. Piłka nożna, bo o niej oczywiście mowa, znalazła też swoje stałe miejsce na antenie TV Proart. Wszystko za sprawą magazynu piłkarskiego „Trzecia połowa”, który od września ubiegłego roku emitowany jest w każdy wtorek o godzinie 19:00. Jego gospodarzami są Bartosz Karasiński i Maciej Parysek.

Bartosz Karasiński „Niewątpliwie Ostrów Wielkopolski żyje żużlem, koszykówką i piłką ręczną. Jednak futbol za sprawą drużyny Ostrovii 1909 stał się bardzo popularny. Podopieczni Marka Nowickiego przebojem wdarli się do rozgrywek szczebla centralnego i będą chcieli udowodnić, że nie był to przypadek.”

Maciej Parysek „Nasz magazyn we wrześniu obchodzi swoje pierwsze urodziny. Przez ten okres studio TV Proart odwiedziło wielu znakomitych gości: działaczy, trenerów, piłkarzy i sędziów. Nasze kamery co weekend są w najważniejszych miejscach na futbolowej mapie naszego regionu. To ważne, bo przecież futbol fascynuje, zachwyca i dla wielu jest po prostu sensem życia.”


12

PROMAX |

Te l e fon

Równo do wszystkich! Specjalnie dla Ciebie obniżyliśmy stawki za połączenia z sieciami komórkowymi. Za minutę połączenia ze wszystkimi sieciami krajowej telefonii komórkowej (w tym również Play i operatorów wirtualnych) zapłacisz jedyne 30 gr brutto. Obniżka dotyczy wszystkich Abonentów: indywidualnych i biznesowych, w technologii przewodowej i WiMAX.

Pakiety dla Abonentów Internetu pakiet

darmowe minuty

abonament

start

30

20,00 zł

pop

100

25,00 zł

NON-STOP

200

35,00 zł

Pamiętaj! Darmowe minuty pozwolą Ci dzwonić w ramach sieci PROMAX, na numery stacjonarne lokalne i międzystrefowe na terenie Polski, a także międzynarodowe do 37 krajów, w tym do większości krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady i Australii.

Usprawnij swoją firmę! Prowadzisz firmę? Niezależnie od jej wielkości i branży proponujemy trzy wygodne rozwiązania. Odśwież umowę i korzystaj! 1. Nowa oferta Internetu – większe prędkości pozwolą szybko przesyłać i pobierać duże pliki, a także prowadzić telekonferencje online. 2. Korzystne pakiety telefoniczne – darmowe minuty wykorzystaj na rozmowy lokalne i międzystrefowe na terenie całej Polski oraz międzynarodowe połączenia stacjonarne do 37 krajów, w tym do większości krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady i Australii. 3. Usługi dodatkowe – stały adres IP, druga linia telefoniczna, ochrona Twojego konta i przelewów z usługą Bezpieczny Internet – zapytaj nas o więcej!

Internet dla biznesu prędkość pobierania

prędkość wysyłania

abonament netto

MINI

20 Mb/s

1 Mb/s

45 zł

PROFIT

50 Mb/s

3 Mb/s

65 zł

LIDER

100 Mb/s

4 Mb/s

90 zł

pakiet

Telefon dla biznesu minuty w abonamencie

abonament netto

KORZYSTNY

200

25,90 zł

OPTYMALNY

400

35,90 zł

1 200

75,90 zł

pakiet

KOMFORTOWY


WiMAX

| Promax

13

Bezprzewodowa pewność Technologia WiMAX daje dostęp do szybkiego Internetu wszystkim, którzy są poza zasięgiem sieci kablowej. Co przemawia za tym rozwiązaniem? + STAŁA PRĘDKOŚĆ: niezmienna, niezależna od warunków atmosferycznych; wykupione, licencjonowane pasmo 3,5 i 3,7 GHz gwarantuje, że Twojego Internetu nie zakłócą też urządzenia elektroniczne oraz lokalne sieci Wi-Fi.

+ DOSKONAŁY ZASIĘG: dzięki trybowi NLOS pracuje przy braku widoczności ze stacją bazową (zasięg do 15 km).

+ BEZPIECZEŃSTWO: dzięki trybowi QoS (Quality of Service) masz zapewnioną najwyższą jakość usługi i zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa.

Poleć znajomym spoza sieci PROMAX!

Mapa obrazuje lokalizację nadajników WiMAX. Pełen zasięg na stronie: www.promax.media.pl

Wybierz pakiet! pakiet

WiMAX Mini

WiMAX Komfort

WiMAX Plus

prędkość

2 Mb/s

4 Mb/s

6 Mb/s

abonament z ekoFakturą

39,90 zł

49,90 zł

79,90 zł

abonament przez miesiąc aktywacyjny i pierwszy pełen miesiąc – 0 zł

Zyskasz: • • •

możliwość testowania do 2 miesięcy test HBO GO na 30 dni testowy dostęp do najświeższych informacji w regionie – TV Proart: tv.promax.media.pl


14

Promax |

S u p e r Pa c z k a

Trzy w jednym! Szukasz oszczędności – poznaj nasze Super Paczki, wygodne rozwiązanie dla całej rodziny. Trzy usługi za niecałe 100 zł?

Moc doskonałych kanałów i szybki Internet?

Super Paczka Start HD to doskonała propozycja dla oszczędnych!

Super Paczka Pop HD to naprawdę wygodne rozwiązanie!

Super Paczka START HD

Super Paczka POP HD

Pakiet Podstawowy HD – 49,80 zł 55 zł

Pakiet Wygodny HD – 72,80 zł 78 zł

80 kanałów, w tym 12 HD

127 kanałów, w tym 21 HD

Amator – 39 zł 49 zł

Domator – 49 zł 59 zł

pobieranie – 6 Mb/s wysyłanie – 0,5 Mb/s

10 /0,5 Mb/s

START – 11 zł 20 zł

POP – 12 zł 25 zł

30 darmowych minut

100 darmowych minut

abonament miesięczny – oszczędność w miesiącu – 24,20 zł oszczędność roczna – 290,40 zł

25/1 Mb/s

pobieranie – 15 Mb/s wysyłanie – 1 Mb/s

99,80 zł

abonament miesięczny – oszczędność w miesiącu – 28,20 zł oszczędność roczna – 338,40 zł

124 zł

133,80 zł 162 zł

Pamiętaj, wybierając moduł CAM zamiast dekodera, płacisz 5 zł mniej! Po więcej Super Paczek zajrzyj na stronę: www.promax.media.pl/promocje/super-paczki

VOD – filmy na życzenie! Sam zadecyduj, jaki film oglądasz dziś wieczorem! VOD – domowa wypożyczalnia filmów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To ponad 1100 produkcji z całego świata, dla całej rodziny, dostępnych z kanapy, na wyciągnięcie pilota. Bez wychodzenia z domu zakupisz film, a Twoje wypożyczenia doliczymy do faktury za usługi.

Usługa VOD jest bezpłatna (płacisz jedynie za udostępnienie filmów) i dostępna na dekoderach ADB 5810CD oraz ADB 5810CDX. Sprawdź filmy na:

vod.promax.media.pl


Po go d z i nac h

| Promax

15

Filmowy konkurs dla stałych Abonentów W podziękowaniu za to, że jesteście z nami, zapraszamy na wyjątkowy konkurs. Konkurs kierujemy do wszystkich, którzy posiadają aktywną usługę telewizji cyfrowej lub analogowej od minimum 3 lat. Aby wziąć udział, wystarczy odpowiedzieć na pytania konkursowe. Jest o co walczyć! Nagrodą główną jest bon o wartości 4000 zł do zrealizowania przy zakupie dowolnej wycieczki w biurze podróży „Kwiat Pustyni” z Ostrowa Wlkp. Laureat nie poniesie kosztu podatku, a bon będzie mógł wykorzystać aż do 31 sierpnia 2014 r. Na szczęśliwców czeka też wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Na zgłoszenia czekamy do 13 października 2013 r. Życzymy kreatywności i trzymamy kciuki!

Niespodzianka dla wszystkich Abonentów!

Daj się wciągnąć! Oglądaj CBS Europa w oknie otwartym do 13.10.2013 r.! • Dla Abonentów telewizji cyfrowej na kanale 46 • Dla Abonentów telewizji analogowej na kanale S 08 (Kamera Rynek) Sponsorem nagród w konkursie jest nadawca kanału filmowego CBS Europa, dostępnego w Pakiecie Rodzinnym i wyższych na kanale 46. Na CBS Europa zawsze znajdziesz film, który warto obejrzeć.


Informator Abonenta PROMAX wrzesień 2013  

Sprawdź jesienne nowości w ofercie i wyjątkowy konkurs dla stałych Abonentów!

Advertisement