Page 1

Abonenta Informator

Jeszcze

bezpieczniej str. 4

juĹź w ofercie str. 8-9

Internet

tak szybki, Ĺźe... str. 5


| Promax

N a dz i e ń do b r y

3

Szanowni Abonenci, Świat przyśpiesza, a my nie pozostajemy w tyle. Nowa oferta Internetu to wyższe prędkości nawet do 100 Mb/s, dostępne dla wszystkich, którzy odświeżą swoją umowę. Więcej informacji na str. 5. Aby surfowanie było jeszcze przyjemniejsze, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Ten obowiązek doskonale wypełni oprogramowanie antywirusowe Internet Security niemieckiej firmy G Data. Dlaczego? Przeczytajcie na str. 4. Niebawem w naszym regionie zamilkną nadajniki analogowej telewizji naziemnej. W PROMAX mo-

żecie spać spokojnie, a po dobrze przespanej nocy rozważać przejście na odbiór cyfrowy – o wygodnej opcji piszemy na str. 6-7. W tym wydaniu Informatora Abonenta prezentujemy również aparat Siemens Gigaset (str. 13) i alternatywę dla tradycyjnej wypożyczalni filmów (str. 11). Po codzienną porcję świeżych informacji zapraszamy na nasz profil na facebooku:

Biura Obsługi Abonenta:

Infolinia:

facebook.com/PROMAX.wlkp

Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 19 poniedziałek – piątek: 9:00 - 18:00, sobota: 9:00 - 14:00

poniedziałek – piątek: 8:00 - 20:00 sobota: 8:00 - 14:00

Pleszew, ul. Poznańska 28 poniedziałek – piątek: 9:00 - 17:00

dla Abonentów indywidualnych:

Jarocin, os. Konstytucji 3 Maja (przy bloku nr 8) wtorek – piątek: 9:00 - 17:00

dla Klientów biznesowych:

Ostrzeszów, os. Zamkowe 19A wtorek – piątek: 10:00 - 17:00 Krotoszyn, ul. Kaliska 10/2 (wejście od ul. Farnej) wtorek – czwartek: 10:00 - 17:00

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

62 735 31 11 62 720 30 30 promax.media.pl

I

e.promax.media.pl

facebook.com/promax.wlkp


4

PROMAX |

B ezp ie czny I nte r ne t

Broń się skutecznie! Chwila nieuwagi podczas korzystania z Internetu może kosztować wiele nerwów, a coraz częściej również pieniędzy. Jak uniknąć zagrożeń? G Data InternetSecurity 2014 to oprogramowanie najnowszej generacji, gwarantujące skuteczną i stabilną ochronę przed wirusami, trojanami, hakerami, spamem i innymi zagrożeniami. Co ważne, wszystko to bez spowolnienia systemu. Abonenci PROMAX jako pierwsi w Polsce mogą korzystać z najnowszej wersji z najkrótszym czasem reakcji i zawsze aktualną bazą nowych zagrożeń.

Pozwól chronić Cię kompleksowo: •

Active Hybrid Protection wykorzystuje technologię CloseGap, która automatycznie wykrywa zagrożenia i wypełnia luki bezpieczeństwa w pierścieniu obronnym

Web Cloud blokuje niebezpieczne strony

Mail Cloud chroni Twoją pocztę elektroniczną i filtruje niechciane wiadomości

BankGuard dba o bezpieczeństwo Twoich transakcji bankowych i zakupów online

kontrola rodzicielska blokuje dostęp Twoich dzieci do stron o nieodpowiednich treściach i ogranicza czas, jaki spędzają przed komputerem

silent firewall chroni przed hakerami automatycznie, niezauważalnie w tle

cogodzinne aktualizacje umożliwiają błyskawiczne rozpoznawanie nowych zagrożeń

kontrola zachowania dla ochrony przed nieznanymi zagrożeniami i najnowszymi wirusami

Testuj

G Data Internet Security do 2 miesięcy za darmo! Broń się skutecznie za 6 zł miesięcznie*!

* Opłata dla Abonentów korzystających z ekoFaktury. Przy fakturze papierowej opłata miesięczna wynosi 9 zł.

Na co zwracać uwagę podczas surfowania w sieci? 1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego – upewnij się, że Twój program jest skonfigurowany do automatycznego sprawdzania aktualizacji tak często, jak tylko się da (co najmniej raz dziennie). 2. Zadbaj, by Twój program antywirusowy miał firewall – tylko takie połączenie w pełni ochroni Twój komputer. 3. Nie przeglądaj Internetu z domyślnie włączoną aplikacją JavaScript. 4. Nie klikaj w nieznane Ci linki przesłane w e-mailach lub komunikatorach internetowych. 5. Nie klikaj w wyświetlające się okna, które informują, że komputer jest zainfekowany, jeśli nie masz pewności, że to komunikat Twojego programu antywirusowego.

Te lewi z j a Inte r ne t Tel efo n


I nte r ne t

| P ROMAX

Internet tak szybki, że… …gacie spadają? Tylko w PROMAX! Sprawdź, jaką prędkość może osiągnąć Twój Internet! NIEWAŻNE: • •

Czy wybrałeś Internet w pakiecie z innymi usługami, czy solo… Czy masz ekoFakturę, czy wolisz wersję papierową…

WAŻNE, że chcesz jeszcze szybszy Internet!

Odśwież swoją umowę i zyskaj nawet 100 Mb/s! Amator

Domator

Prestiż

Turbo

z telewizją

10/0,5

25/1

40/2

100/3

solo

6/0,5

15/1

20/2

50/3

abonament

49 zł

59 zł

69 zł

89 zł

w Super Paczkach jeszcze taniej! * w tabeli prędkości w opcji z ekoFakturą dostępne, gdy istnieją warunki techniczne od czerwca 2013 r. Prędkości z papierową wersją faktury dostępne na www.promax.media.pl. Nowa oferta może wymagać wymiany modemu.

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

5


6

PROMAX |

Cyfrowa tel e w i z j a k ab l owa

Cyfrowa wygoda dla Ciebie! Podaruj sobie odrobinę komfortu… Sprawdź, dlaczego cyfrowa telewizja kablowa jest najbardziej wygodną propozycją na rynku! Wygodnie, bo pewnie Już wkrótce, 20 maja 2013 roku czeka nas kolejny etap cyfryzacji, czyli wyłączenia naziemnych nadajników analogowych. Proces ten tym razem obejmie m.in. Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Pleszew, Krotoszyn i Odolanów. Na temat cyfryzacji krążą już legendy – ustalmy więc 5 najważniejszych faktów: 1. Wyłączenie naziemnego sygnału analogowego nie ma żadnego wpływu na telewizję kablową – możesz spać spokojnie, Twoje usługi nie zmienią się. 2. PROMAX nadal dostarczać będzie telewizję analogową. Jeśli korzystasz z tej usługi i spełnia ona Twoje wymagania, możesz bez przeszkód przy niej pozostać. 3. Cyfrowa telewizja kablowa dostępna jest w PROMAX już od 49,80 zł. Wybierając tę opcję, otrzymujesz pakiet prawie 70 kanałów, czyli znacznie więcej niż oferuje telewizja naziemna.

4. Nie musisz wymieniać telewizora, ani kupować dodatkowego sprzętu (anten, dekoderów, kabli). W PROMAX udostępnimy Ci wszystko, co niezbędne do odbioru telewizji cyfrowej. 5. W razie jakichkolwiek problemów z instalacją kablową czy działaniem sprzętu w PROMAX możesz liczyć na wsparcie techniczne wykwalifikowanych monterów – nie musisz szukać serwisu na własną rękę.

Wygodnie, bo w całym domu Twoi domownicy mają różne zainteresowania i chcą oglądać telewizję w dwóch pokojach, w tym samym czasie, ale niezależnie od siebie? Poznaj udoskonaloną usługę Multiroomu w PROMAX i oglądaj na dwóch telewizorach ten sam zestaw kanałów – łącznie z tymi, które dostępne są w pakietach dodatkowych.

Multiroom SD

Multiroom HD

usługa dostępna dla

wszystkich pakietów telewizji cyfrowej

Pakietów: Podstawowy HD, Wygodny HD, Plus HD

na drugim telewizorze zyskasz

kopię wszystkich kanałów w jakości SD, do których masz dostęp obecnie

kopię wszystkich kanałów w jakości HD i SD, do których masz dostęp obecnie

abonament z ekoFakturą

10 zł

20 zł

Pamiętaj, że w ramach abonamentu za pakiety cyfrowej telewizji kablowej otrzymujesz za darmo Multiroom Analogowy, czyli ponad 40 kanałów na kilku telewizorach.

Te lewi z j a Inte r ne t Tel efo n


Cyfrowa te l e w i z j a k ab l owa

| P ROMAX

7

Wygodnie, bo bez dodatkowego sprzętu Nie masz miejsca na dekoder cyfrowy? Chcesz ograniczyć ilość kabli w salonie? Chcesz używać wyłącznie jednego pilota? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – moduł CAM, czyli urządzenie, które po zainstalowaniu w telewizorze pozwala na odbiór kodowanych kanałów telewizyjnych w jakości SD lub HD.

Pamiętaj! Żeby moduł CAM działał poprawnie, Twój telewizor musi posiadać: • gniazdo Common Interface (CI / CI+) • tuner zgodny ze standardem DVB-C (MPEG-2 oraz MPEG-4) • dodatkowe opcje pozwalające na użytkowanie napisów, elektronicznego przewodnika po kanałach oraz wybór ścieżki dźwiękowej.

Wygodniej, bo z doskonałymi kanałami premium! Poznaj nową ofertę CANAL+ pogrupowaną w pakiety, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających telewidzów. Unikalna kompozycja kanałów dla całej rodziny to hity filmowe, najlepszy sport i transmisje wydarzeń kulturalnych w trzech pakietach.

Pakiet platinum Pakiet gold Pakiet silver

Cena promocyjna!

44zł

w jakości HD

Te l ew izja I n te r n et Telefo n


Pakiet plus hd

136 kanałów, w tym 29 HD

Pakiet Wygodny hd

121 kanałów, w tym 17 HD

Pakiet Rodzinny

104 kanały

Pakiet podstawowy hd

76 kanałów, w tym 10 HD

Pakiet podstawowy

66 kanałów

* Ceny promocyjne. Z modułem CAM jeszcze taniej!

Te l ew izj a I n te r n et Telefo n

abonament miesięczny:

abonament miesięczny:

abonament miesięczny:

49,80 zł

72,80 zł *

68,00 zł

abonament miesięczny:

abonament miesięczny:

95,00 zł *

49,80

zł *


10

P ROMAX |

Proa r t

Telewizja PROART poleca na wiosnę... Telewizja PROART w wiosennej ramówce przygotowała dla Państwa bogatą ofertę programową. Pośród wielu programów, które od lat goszczą na antenie, pojawiły się nowe propozycje. Wśród nich magazyn filmowy „Zwiastun” oraz program młodzieżowy „To i owo”. Prosto w oczy

Zielono mi

Program publicystyczny, który gości na antenie telewizji Proart od kilku miesięcy. Realizowany jest na żywo. Co dwa tygodnie Anna Woźnica zaprasza do studia gości i rozmawia z nimi na tematy niezwykle ważne i emocjonujące. W tym programie udział biorą widzowie. Dzięki linii telefonicznej uruchamianej specjalnie na czas trwania odcinka mogą zadawać pytania gościom.

Magazyn dla ludzi z pasją ogrodniczą. Ewelina Wiertelak, autorka i prowadząca program „Zielono mi” to osoba poszukująca nowych rozwiązań i ciekawa świata. Gotowa dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z widzami. Pokaże jak kosić trawę, jak na wiosnę przyciąć drzewa i co można zrobić w kuchni z zebranych w sezonie owoców i warzyw. „Zielono mi” nawet z mieszczucha zrobi ogrodnika.

Prosto w oczy - tylko na antenie TV PROART, czwartek, godzina 18.00.

Emisja premierowego odcinka w każdą ostatnią sobotę o godzinie 10.30.

Zwiastun Autorem magazynu „Zwiastun” jest Tomek Wojciechowski. Ten wielbiciel sztuki filmowej w łatwy i przystępny sposób opowiada o kinie, nowościach, ale i ciekawych wydarzeniach związanych z tą artystyczną dziedziną. Gośćmi „Zwiastuna” są ludzie z kinem związani i to na wielu płaszczyznach : aktorzy, reżyserzy, scenografowie. W każdej edycji organizowany jest konkurs, a jego zwycięzcy otrzymują bilety do kina. Program opiera się na szerokiej współpracy z Ewą Smolińską, szefową kina Komeda i prowadzącą Klub Filmowy „Na Wolności”. Zwiastun - na antenie TV PROART.

To i owo Program młodego pokolenia. Na antenie Telewizji PROART brakowało magazynu dla młodzieży. Teraz ta luka została wypełniona. Zespół dwojga młodych osób wziął sprawy w swoje ręce i postanowił zrobić program o i dla swoich rówieśników. Julita Borek i Janek Jędrzejak co tydzień wyruszają w miasto z kamerą i rozmawiają z młodymi Ostrowianami o ważnych dla nich sprawach. Magazynu „To i owo” szukaj na antenie Telewizji Proart i portalu:

autor tekstu: Anna Okrój

Te lewi z j a Inte r ne t Tel efo n


N a ż ąd ani e

| P ROMAX

11

Twoje domowe centrum rozrywki! Szukasz rozrywki na każdy dzień tygodnia? W serwisie VOD znajdziesz ponad 1100 znakomitych produkcji filmowych i 500 muzycznych plików karaoke. VOD to: • • • •

wybór – ogromna wideoteka filmów każdego gatunku, wygoda – możliwość wypożyczania całą dobę, przez cały tydzień, bez wychodzenia z domu, intuicyjna obsługa – wystarczy pilot i kod PIN, oszczędność – dostęp do usługi jest bezpłatny, płacisz jedynie za wypożyczone filmy

VOD w 3 krokach: • Naciśnij przycisk VOD na pilocie. • Wybierz film, program lub piosenkę spośród naszych propozycji. • Wybierz opcję „Kup teraz” i potwierdź zamówienie kodem PIN (fabryczny 1234).

Jeszcze więcej HBO! HBO GO to nowoczesny serwis internetowy dostępny w Pakiecie HBO MaxPak. HBO MaxPak to: •

ekskluzywność – kultowe produkcje dostępne przed telewizyjnymi premierami,

brak ograniczeń – jeden abonament umożliwia Ci korzystanie z usług HBO na czterech urządzeniach: komputerze, smartfonie, tablecie i telewizorze,

brak limitów – o tym, ile filmów dziennie obejrzysz, decydujesz sam.

Pakiet HBO

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

Nie korzystałeś z pakietów HBO?

Przetestuj Nowy HBO MaxPak!

Do 2 miesięcy za 0 zł i możliwość rezygnacji bez opłat do 25 dnia pierwszego pełnego miesiąca.


12

PROMAX |

B izn e s

Przyśpiesz swój biznes! Wiemy, że w biznesie nie ma czasu do stracenia, dlatego już wkrótce przyśpieszamy Twój Internet. Niezależnie od tego, czy korzystasz z faktury papierowej czy elektronicznej! Poznaj wyższe prędkości dla Twojej firmy - sprawdź, co możesz zyskać dzięki nowej ofercie dostępnej już od czerwca br. Abonament za usługę pozostaje bez zmian!

pakiet

prędkość pobierania

prędkość wysyłania

abonament netto

Biznes Lider

100 Mb/s

4 Mb/s

90,00 zł

Biznes profit

50 Mb/s

3 Mb/s

65,00 zł

Biznes mini

20 Mb/s

1 Mb/s

45,00 zł

Zadbaj o bezpieczeństwo firmowych komputerów z oprogramowaniem antywirusowym G Data, wyposażonym m.in. z funkcję BankGuard chroniącą Twoje pieniądze podczas transakcji online! Testuj G Data Internet Security 2014 do 2 miesięcy za 0 zł! Więcej przeczytasz na str. 4.

Rozmawiaj swobodnie! Przenieś do PROMAX swój dotychczasowy numer telefonu i rozmawiaj bez obaw o koszty. Teraz możesz dowolnie łączyć Internet i telefon, tworząc nowoczesne pakiety spełniające wymagania Twoje i Twoich pracowników. Telefon stacjonarny w PROMAX to możliwość przeniesienia dotychczasowego numeru i skorzystania z atrakcyjnych planów abonamentowych z darmowymi minutami. Niskie ceny połączeń zapewniają kontrolę kosztów. pakiet

minuty w abonamencie

abonament netto

OSZCZĘDNY

0

11,90 zł

KORZYSTNY

200

25,90 zł

OPTYMALNY

400

35,90 zł

KOMFORTOWY

1 200

75,90 zł

Potrzebujesz zaawansowanych rozwiązań opartych na łączach światłowodowych o dużych przepływnościach? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz indywidualną wycenę:

biznes@promax.media.pl

Te lewi z j a Inte r ne t Tel efo n


Te l e fo n

| Promax

13

Wymień telefon na lepszy model! Jaki powinien być idealny telefon? Łatwy w obsłudze, niezawodny i doskonale współpracujący z siecią – taki jest aparat Siemens Gigaset A120, dostępny w PROMAX już od 1 zł. wygodny • • • •

duże przyciski pozwalają precyzyjnie wybierać numery podświetlany i czytelny wyświetlacz ułatwia nawigację po menu książka telefoniczna na 50 wpisów pomieści najważniejsze kontakty do rodziny i znajomych dzięki spisowi połączeń sprawdzisz, kto do Ciebie dzwonił

energooszczędny • •

przyjazny dla portfela zasilacz zużywa mniej energii tryb ECO Plus wyłącza transmisję fal radiowych z chwilą przejścia w stan czuwania

bezprzewodowy • • •

pakiet telefoniczny Super Paczka PRESTIŻ+ HD i TURBO+ HD

słuchawka bez kabla – rozmawiasz tam, gdzie Ci wygodnie telefon gotowy do użytku od razu po wyjęciu z pudełka 18 godzin rozmów lub 200 godzin czuwania bez ładowania

cena aparatu

1 zł

Super Paczka POP i POP HD oraz Super Paczka START i START HD Pakiet STANDARD dla emerytów i rencistów

cena dla Abonentów telefonii bez promocji

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

19,90 zł 79,90 zł


14

Promax |

e P ROMAX

Wygoda ponad wszystko! Na ekoFakturę zdecydowało się już ponad 7,6 tys. Abonentów PROMAX! Co to jest ePROMAX?

Z czym wiąże się przejście na ekoFakturę?

ePROMAX to Elektroniczne Biuro Obsługi Abonenta dostępne pod adresem e.promax.media.pl, czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu. Bez wychodzenia z domu możesz przejrzeć faktury za usługi, sprawdzić, dokąd dzwonisz najczęściej czy skonfigurować modem WiFi.

ekoFakturę sprawdzisz na prywatnym koncie w ePROMAX i opłacisz jak tradycyjny rachunek. Dla Twojej wygody dostarczać Ci będziemy również awizo na adres mailowy.

Jak zyskać dostęp do ePROMAX?

wyższą prędkość Internetu,

niższą opłatę za usługę Multiroom,

niższą cenę oprogramowania antywirusowego (czytaj na str. 4),

dostęp do HBO GO (więcej na str. 11).

Login i hasło niezbędne do logowania się w portalu otrzymasz przy przejściu na ekoFakturę. Możesz to zrobić w Biurze Obsługi Abonenta lub poprzez formularz dostępny na www.promax.media.pl w zakładce „ekoFaktura”.

Korzystając z ekoFaktury, zyskasz:

Dane klienta

Raporty

Sprawdzisz m.in. indywidualny numer konta, na który należy przelewać płatności za usługi.

System stworzy dla Ciebie raport połączeń, np. zestawienie wybieranych kierunków.

Urządzenia

Rabaty

Tutaj skonfigurujesz modem z WiFi i sprawdzisz parametry sprzętu.

Sprawdzisz stan darmowych minut w wybranym miesiącu.

Zmiana hasła

Obroty

Tutaj zmienisz hasło. Pamiętaj, by utworzyć hasło możliwie skomplikowane i chronić je przed osobami trzecimi!

Znajdziesz tu zestawienie wpłat i sprawdzisz ewentualne zaległości.

Umowy

Kontakt

Sprawdzisz szczegóły dotyczące umów, m.in. datę zawarcia.

Ta zakładka umożliwia przesłanie wiadomości do PROMAX, np. o zmianie danych kontaktowych.

Rachunki Tutaj wygenerujesz i zapiszesz wybraną fakturę w wygodnym formacie PDF.

Połączenia telefoniczne

Pomoc

Wyszukasz połączenia według wybranych kryteriów, np. czasu trwania czy numeru docelowego.

Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Te lewi z j a Inte r ne t Tel efo n


Po go d z i nac h

| Promax

15

Zalatany Marcin Na co dzień pracuje jako Konsultant ds. Obsługi Abonenta w ostrowskim biurze PROMAX, jednak jego życiową pasją jest latanie, a celem – uzyskanie licencji pilota liniowego. Serię „Po godzinach” otwiera Marcin, który zaprosi Was na festyn lotniczy… Samoloty fascynowały go od dziecka. – Mając trzynaście lat i wracając do domu z wakacji pomyślałem sobie, że zostanę pilotem. Większość osób nie sądziła, że spełnię to marzenie. Przez kilka lat sukcesywnie dążyłem do tego celu i udało się! Swoją lotniczą przygodę rozpoczął na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie, gdzie można uzyskać licencję pilota szybowcowego lub samolotowego turystycznego. Tam też w wieku siedemnastu lat po raz pierwszy poleciał szybowcem… Teraz swoją pasją zaraża innych – jako instruktor szybowcowy szkoli adeptów lotnictwa. Lata również jako pilot samolotu holującego szybowce. – Za sobą mam podczepiony szybowiec. Moim zadaniem jest wyszukanie ciepłego prądu wznoszącego się powietrza tak, aby szybowiec po wyczepieniu mógł nabierać wysokości już samodzielnie. Kiedy uznam, że pilot szybowca poradzi sobie, macham skrzydłami przechylając samolot ze skrzydła na skrzydło. Jest to znak, że szybownik może odczepić się już od samolotu i swobodnie szybować – zdradza tajniki Marcin. Marcina pochłania także organi-

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

Michałków

18-19 maja 2013

Lotnisko

Bliżej Miasta

zacja Festynu Lotniczego „Lotnisko Bliżej Miasta”. Oczekiwania są ogromne, zwłaszcza, że ubiegłoroczną edycję uznano za najlepszą imprezę lotniczą 2012! Tym razem mocnym punktem imprezy będzie pokaz słowackiej grupy rekonstrukcyjnej „Retro Sky Team”. 10 samolotów stylizowanych na maszyny z okresu II wojny światowej zaprezentuje się w Polsce po raz pierwszy. – Obejrzymy symulacje bombardowania, walk powietrznych, a także desant skocz-

ków spadochronowych z samolotu AN-2. Dodatkowo, grupa żołnierzy będzie prowadziła walkę naziemną. Temu wszystkiemu będą towarzyszyły wybuchy, strzały z karabinów oraz efekty pirotechniczne. Równie spektakularnie zapowiada się nocny pokaz akrobacji lotniczej z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych grupy „Air Bandits”. Stale powiększająca się lista atrakcji dostęp na:

www.festynostrow.pl


Oferta będzie dostępna gdy istnieją warunki techniczne, już od czerwca 2013 r.

Informator Abonenta PROMAX kwiecień 2013  

W tym numerze m.in. poznasz zupełnie nową ofertę Internetu, a także sprawdzisz, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo z G Data Internet Security...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you