Page 1

Abonenta Informator

Wielki konkurs

z DOMO+ HD str. 15

Jeszcze lepsze

Super Paczki! str. 7

Większe prędkości dla

ekoAbonentów str. 5


Szczegóły na str. 5.


N a dz i e ń do b r y Wakacje już minęły, a w nas budzą się myśli o jesieni i dniach, które częściej będziemy spędzać w domu. To dobry moment, by pomyśleć o ekologii – już wkrótce wielka akcja Sprzątania Świata, a w październiku Święto Drzewa. Zachęcamy do przejścia na zieloną stronę mocy i zwiększamy prędkość Internetu dla posiadaczy ekoFaktury! Szczegóły znajdziesz na str. 5. We wrześniu wielkim konkursem świętujemy dołączenie 7 nowych kanałów. Jak wygrać atrakcyjne nagrody od nadawcy DOMO+ HD? Sprawdź na str. 15. To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów telewizji i filmu! Uruchomienie usługi VOD pozwoli Ci korzystać z obszernej wideoteki, nie ruszając się z domu! O idealnej opcji na jesienną szarugę czytaj na str. 10.

| Promax

3

Nie zapomnieliśmy także o Klientach biznesowych – uprościliśmy ofertę dla Firm. Zmiany omawiamy na str. 15. Jesienią wracają do szkoły nie tylko najmłodsi – dzięki Ostrowskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku horyzonty poszerzają także seniorzy. O tej niezwykłej inicjatywie opowiadamy na str. 13. Korzystając z okazji, zapraszamy do odwiedzenia nowej stronwwy www.promax.media.pl i podzielenia się z nami opinią na jej temat poprzez formularz kontaktowy.

Z pozdrowieniami, Dział Marketingu Przedsiębiorstwa PROMAX

Dlaczego warto wybrać PROMAX? Działamy lokalnie od ponad dwudziestu lat, dzięki czemu znamy potrzeby naszych Abonentów. 1. Tylko w PROMAX – lokalna telewizja PROART dostarczy Ci najaktualniejszych wiadomości z Twojej okolicy. 2. Masz z nami bliski kontakt! Nasze Biura Obsługi Abonenta funkcjonują w Twojej okolicy, a wykwalifikowana ekipa techniczna i pomocni konsultanci to siła PROMAX. 3. Łączymy ofertę największych platform satelitarnych w kraju! W PROMAX znajdziesz zarówno kanały grupy POLSAT, CANAL+ Cyfrowego, HBO jak i wiele innych! 4. Chronimy Cię przed zbędnymi wydatkami: korzystając z naszej telewizji nie musisz kupować dekodera, ani anteny! Udostępnimy Ci sprzęt na cały okres trwania umowy. 5. Z nami masz pewność – wyłączenie sygnału analogowego Cię nie dotyczy! Cyfryzacja naziemnej telewizji nie zmieni niczego w Twoim dostępie do usług PROMAX. 6. Nasze usługi są niezawodne! Kable koncentryczne i światłowody stosowane w naszej sieci kablowej zapewniają dostęp do usług niezależnie od warunków atmosferycznych.

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

7. Łączymy Cię ze światem kompleksowo! U nas pakiet trzech usług telekomunikacyjnych (telewizji, Internetu i telefonu) otrzymasz w doskonałej cenie i jakości. 8. W PROMAX skorzystasz z innowacji i udogodnień: • obejrzysz telewizję w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku, w tym w HD i 3D, • wykorzystując dekoder z funkcją PVR, nagrasz ulubiony program, • sprawdzisz szczegółowy program telewizyjny na elektronicznym przewodniku po programach (EPG), • dzięki darmowemu Multiroomowi Analogowemu zakończysz domową walkę o pilota, • wypożyczysz filmy i opłacisz faktury bez wychodzenia z domu.

Powiedz znajomym i rodzinie! Zmieniając dostawcę telewizji lub Internetu i przełączając się na PROMAX, dostaną od nas

do 3 miesięcy abonamentu za 0 zł!


e ko Abo ne nc i maj ą l e p i e j

| I nter n et

Większe prędkości dla zielonych drzew! Bycie ekologicznym popłaca! Sprawdź, jaką niespodziankę przygotowaliśmy dla korzystających z ekoFaktury w PROMAX! • •

Masz cyfrową telewizję kablową i Internet lub Super Paczkę w PROMAX? Wybrałeś opcję elektronicznej ekoFaktury? Już od 24 września przyśpieszymy Twój Internet! Automatycznie, bez dodatkowych umów i opłat.

pakiet

prędkość z papierową fakturą

prędkość z

pobieranie

wysyłanie

pobieranie

wysyłanie

Amator

4 Mb/s

256 Kb/s

6 Mb/s

512 Kb/s

Domator

12 Mb/s

512 Kb/s

15 Mb/s

1 Mb/s

Prestiż

16 Mb/s

1 Mb/s

20 Mb/s

2 Mb/s

Turbo

30 Mb/s

2 Mb/s

40 Mb/s

3 Mb/s

Jeśli jeszcze nie korzystasz z ekoFaktury – zmień to i surfuj szybciej! Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na: www.promax.media.pl/ekofaktura

to: • • • •

szybszy internet – dla korzystających jednocześnie z cyfrowej telewizji kablowej wygoda – rachunek widzisz w pierwszym tygodniu miesiąca na ekranie swojego komputera bezpieczeństwo – Twoje rachunki są dostarczane na prywatne konto w Elektronicznym Biurze Obsługi Abonenta ekologia – zmniejszając zużycie papieru, chronimy razem lasy

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

5


O fe r t a na 5 +

| S u p er Pa c z k a

7

Super Paczka dla każdego! Pakiet trzech usług to oszczędność czasu i pieniędzy - po prostu oferta na 5 z plusem! Poznaj plusy Super Paczek w PROMAX:

Przenieś numer do Promax!

• • • •

zniżki na Internet i telefon z gwarancją rabatu na zawsze wyższe prędkości Internetu dla ekoAbonentów wygoda: 3 usługi na 1 fakturze Multiroom Analogowy za 0 zł, czyli ponad 40 kanałów, niezależnie na kilku telewizorach • dopasowanie: Super Paczka skrojona na miarę

Super Paczka TURBO+ HD

Ciesz się stałym i wygodnym kontaktem z bliskimi, nawet jeśli są daleko. Od października br. darmowe minuty w pakietach telefonicznych w PROMAX będą obejmować również międzynarodowe połączenia stacjonarne do 37 krajów, w tym do większości krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady i Australii.

Super Paczka PRESTIŻ+ HD

Pakiet Plus HD – 95 zł

Pakiet Plus HD – 95 zł

127 kanałów, w tym 21 HD

127 kanałów, w tym 21 HD

Turbo – 79 zł 89 zł

Prestiż – 59 zł 69 zł

pobieranie – 30 Mb/s wysyłanie – 2 Mb/s

40/3 Mb/s

pobieranie – 16 Mb/s wysyłanie – 1 Mb/s

NON-STOP – 15 zł 35 zł

NON-STOP – 15 zł 35 zł

200 darmowych minut

200 darmowych minut

20/2 Mb/s

Abonament miesięczny – 189 zł 219 zł

Abonament miesięczny – 169 zł 199 zł

Super Paczka POP HD

Super Paczka START HD

Pakiet Wygodny HD – 78 zł

Pakiet Podstawowy HD – 55 zł

119 kanałów, w tym 16 HD

72 kanały, w tym 7 HD

Domator – 49 zł 59 zł

Amator – 39 zł 49 zł

pobieranie – 12 Mb/s wysyłanie – 512 Kb/s

15/1 Mb/s

pobieranie – 4 Mb/s wysyłanie – 256 Kb/s

POP – 12 zł 25 zł

START – 11 zł 20 zł

100 darmowych minut

30 darmowych minut

Abonament miesięczny – 139 zł 162 zł

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

6Mb/s /512 Kb/s

Abonament miesięczny – 105 zł 124 zł


10

Te l e w i zj a |

Je s ie n n e nowo ś c i

Z cyfrową telewizją kablową dostajesz więcej! Korzystając z telewizji w PROMAX, nie musisz obawiać się wyłączenia naziemnego sygnału analogowego. Śpisz spokojnie, bo zmieniamy się wyłącznie na lepsze! Więcej kanałów HD!

Więcej pewności!

Nic tak nie cieszy telewidzów jak nowe kanały! We wrześniu ofertę telewizyjną wzbogaci aż 6 programów tematycznych w jakości HD i zupełnie nowa propozycja lifestylowa - DOMO+. Kanał DOMO+ HD to pierwszy i jedyny polski kanał tematyczny przedstawiający inspiracje dla domu i ogrodu. W ramówce znajdują się najlepsze polskie i zagraniczne programy o architekturze, designie, rynku nieruchomości, ogrodnictwie i ekologii. Razem z nadawcą programu DOMO+ HD zapraszamy na konkurs z supernagrodami. Szczegóły na str. 15.

Pamiętaj, że cyfryzacja telewizji naziemnej nie dotyczy Abonentów kablówek. Będziemy dostarczać sygnał analogowy, nawet gdy naziemny sygnał zostanie wyłączony. Nie musisz również zmieniać telewizora, dokupować sprzętu, ani montować żadnych anten. Naziemna telewizja cyfrowa to zaledwie kilkanaście programów, podczas gdy cyfrowa telewizja kablowa PROMAX to ponad 150 kanałów, w tym 35 w jakości HD i 1 w 3D. Gratis dostajesz od nas Multiroom Analogowy, czyli ponad 40 kanałów na dodatkowych telewizorach!

nowe kanały

pakiety

Więcej filmów - na żądanie! Jesteś zapalonym kinomanem i chcesz mieć dostęp do najgorętszych premier filmowych bez wychodzenia z domu? Już jesienią spełnimy Twoje marzenia dzięki usłudze VOD, czyli video na żądanie. VOD (ang. Video On Demand) umożliwia korzystanie z szerokiej wideoteki filmów i programów telewizyjnych – wszystko na wyciągnięcie pilota. Z usługi będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy dekoderów High Definition z funkcją VOD.

Wygodny HD, Plus HD

Rodzinny, Wygodny HD, Plus HD

Dzięki VOD zyskasz: • nieograniczony dostęp do ogromnej wideoteki filmów każdego gatunku – nie czekasz, oglądasz natychmiast po zamówieniu, • możliwość wypożyczania całą dobę, przez cały tydzień – nie ograniczają Cię godziny otwarcia wypożyczalni, • wygodę – kupujesz film bez wychodzenia z domu, nie tracisz czasu na dojazdy do wypożyczalni, nie musisz pamiętać o terminach zwrotu płyty, • intuicyjną obsługę – wystarczy pilot i kod PIN. Usługa VOD jest bezpłatna – płacisz jedynie za wypożyczony film. Opłatę doliczymy do Twojego rachunku za telewizję. Szczegółowe informacje, instrukcję obsługi oraz katalog filmów znajdziesz na stronie www.vod.promax.media.pl

Te lewi z j a Inte r ne t Tel efo n


J e s i e nne nowo ś c i

| Tel ew i z j a

11

Więcej nowości sprzętowych!

Więcej kanałów w pakietach dodatkowych!

Moduł zastępujący dekoder cyfrowy? To możliwe! Jesienią do naszej oferty wprowadzimy moduły CAM.

Wybierz pakiety dodatkowe i skomponuj telewizję na miarę swoich potrzeb. Nasze propozycje ucieszą całą rodzinę!

CAM (ang. Conditional Access Module) to urządzenie, które po zainstalowaniu w telewizorze umożliwia odbiór kodowanych programów telewizyjnych. Moduły mogą zastąpić zarówno dekodery SD, jak i HD. Do korzystania z modułów CAM w PROMAX niezbędny jest telewizor, który posiada: • gniazdo Common Interface (CI / CI+), • tuner zgodny ze standardem DVB-C (MPEG-4), • dodatkowe opcje pozwalające na użytkowanie napisów (subtitles) i elektronicznego przewodnika po programach (EPG) oraz wybór ścieżki dźwiękowej. Poznaj nasze dekodery

Dekoder INTEK HD-C63CX obsługuje telewizję HD i posiada wygodne funkcje takie jak: lista ulubionych kanałów, elektroniczny przewodnik po programach (EPG) czy wybór ścieżki dźwiękowej. Atutem są jego niewielkie rozmiary, elegancka czarna obudowa i zgrabny kształt – w sam raz dla osób ceniących prostotę! Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości jakie daje cyfrowa telewizja kablowa, czyli zatrzymywać, przewijać i nagrywać programy, wybierz dekoder z funkcją PVR - ADB 5810CDX.

Wbudowany twardy dysk o pojemności 320 GB pozwoli Ci uniezależnić się od ramówki telewizyjnej i oglądać to, co chcesz i kiedy chcesz.

Te l ew izja I n te r n et Telefo n

Pakiet extra hd

4 kanały

Pakiet hbo hd

3 kanały

Pakiet hbo

3 kanały

Pakiet cinemax

4 kanały

Pakiet canal+hd

11 kanałów

Pakiet canal +

6 kanałów

Pakiet top

4 kanały


Z o ko l i c y

| Promax

13

Jesień życia pełna pasji Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku to miejsce spotkań ludzi, którzy nie chcą poddać się rutynie jesieni życia, udowadniając, że wiek nie jest przeszkodą w rozwijaniu swoich pasji. - Nigdy nie miałem problemów, by przyciągać do siebie ludzi – mówi Józef Kozan, inicjator i prezes zarządu OUTW. Wielka charyzma połączona z pomysłem, by dać nowe życie emerytom i rencistom zaowocowała w 2007 powołaniem stowarzyszenia pod nazwą Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Patronat naukowy nad przedsięwzięciem objął Wydział Zamiejscowy Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi (obecnie Społeczna Akademia Nauk). Dzięki temu OUTW realizuje najważniejsze założenie – edukację. – Uczymy się bez nerwów i bez stresu. Wychodzimy naprzeciw potrzebom słuchaczy: mamy zajęcia z obsługi komputera i telefonu komórkowego, a także zajęcia językowe czy sportowe. Staramy się sprawić, żeby babcia dorównywała umiejętnościom wnuczkowi – takie są potrzeby dzisiejszych czasów – wyjaśnia Józef Kozan.

Uniwersytet nastawiony jest na elastyczne zmiany. W najbliższym roku akademickim seniorów czeka wiele nowości: będą mogli rozpocząć naukę języka rosyjskiego i tańca towarzyskiego, wymieniać poglądy w ramach kół dyskusyjnych, a także uczęszczać na warsztaty dramy i terapii tańcem. OUTW to również twórcza integracja, czyli wycieczki krajowe i zagraniczne, biesiady tematyczne, pikniki i udział w konferencjach. Przez 5 lat działalności uniwersyteckie mury przestąpiło ponad 900 słuchaczy. OUTW pozwala im na nowo cieszyć się życiem: Nowa pasja, którą znalazłam w OUTW stała się balsamem dla duszy, pozwala ponownie otworzyć się na świat i zaakceptować go takim, jaki stał się bez bliskich ludzi. Dzięki zajęciom, na które uczęszczam, nie czuję się wykluczona – mówi jedna z uczestniczek.


14

Promax |

I n for m a cj e

Telewizja Proart poleca! testosteron sobota: 18.20 niedziela: 13.30

babskie gadanie niedziela: 18.20 piątek: 18.10

zielono mi środa: 18.35 poniedziałek: 14.30

Informator kulturalny Co, gdzie i kiedy, czyli kalendarium najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w Południowej Wielkopolsce. wrzesień: 2.09 – Dożynki Powiatowe, Krotoszyńskie Błonie 8-9.09 – XIV Dni Ogrodnika, targi międzynarodowe, Gołuchów 9.09 – V Piknik Kolejowy, cztery stacje kolejowe przy linii Ostrzeszów-Namysłaki 20-23.09 – 31. Międzynarodowy Festiwal Chopin w barwach jesieni, Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów, Antonin 22-23.09 – VII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi, Ostrzeszów 28.09 – Święto pieczonego ziemniaka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie

Biura Obsługi Abonenta: Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 19 poniedziałek – piątek: 9:00-18:00, sobota: 9:00-14:00 Pleszew, ul. Poznańska 28 poniedziałek – piątek: 9:00 - 17:00 Jarocin, os. Konstytucji 3 Maja (przy bloku nr 8) wtorek – piątek: 9:00 - 17:00 Ostrzeszów, os. Zamkowe 19A poniedziałek, środa, piątek: 10:00 - 17:00

Tutaj zapłacisz rachunki bez prowizji! Wszystkie Biura Obsługi Abonenta Bank Spółdzielczy w Jarocinie • Jarocin, al. Niepodległości 5 • Jarocin, os. Konstytucji 3-go Maja 12 • Jarocin, ul. Wojska Polskiego 55 • Jarocin, ul. Warciana 9 • Jarocin, ul. Maratońska 1 • Jaraczewo, ul. Rynek 3 • Koźmin Wlkp., ul. Stary Rynek 16 • Witaszyce, ul. Wolności 37 • Kotlin, ul. Powstańców Wlkp. 1 Bank Spółdzielczy w Raszkowie • Raszków, ul. Ostrowska 28 • Ostrów Wlkp., ul. Wolności 34 • Przygodzice, ul. PTR 11 Bank Spółdzielczy w Dobrzycy • Dobrzyca, ul. Nowa 2 • Odolanów, pl. Kościuszki 10 • Sośnie, ul. Wielkopolska 55 Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach • Skalmierzyce, ul. Bankowa 1 • Ostrów Wlkp., ul. Śmigielskiego 1 Bank Spółdzielczy w Krotoszynie • Krotoszyn, ul. Szosa Benicka 20 • Krotoszyn, os. Korczaka 3 •

Zduny, ul. Rynek 19

Holdikom, Ostrów Wlkp., ul. Partyzancka 27 Agencja BPH, Odolanów, ul. Nadbaryczna 3a Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pleszewie, ul. Reja 8/1

Infolinia dla Abonentów indywidualnych:

październik:

62 735 31 11

5-6.10 – Festiwal Wszystko jest poezją, OCK Ostrów Wielkopolski

Infolinia dla Klientów biznesowych:

19-20.10 – JIMIWAY Blues Festiwal, OCK Ostrów Wielkopolski, www.jimiway.pl

poniedziałek - piątek: 8:00-20:00, sobota: 8:00-14:00

62 720 30 30

Te lewi z j a Inte r ne t Tel efo n


B i z ne s

| Promax

15

Nowy, przejrzysty Biznes Upraszczamy ofertę, by ułatwić Twojej firmie efektywne działanie. Wolność wyboru

Swoboda rozmów

Niezależnie od tego, czy korzystasz z telefonu stacjonarnego w sieci PROMAX, czy też nie, oferujemy korzystne pakiety internetowe.

Przenieś do PROMAX swój dotychczasowy numer telefonu i rozmawiaj bez obaw o koszty. pakiet

minuty w abonamencie

abonament netto

pakiet

prędkość pobierania

prędkość wysyłania

abonament netto

OSZCZĘDNY

0

11,90 zł

MINI

10 Mb/s

1 Mb/s

45 zł

KORZYSTNY

200

25,90 zł

PROFIT

25 Mb/s

2 Mb/s

65 zł

OPTYMALNY

400

35,90 zł

LIDER

50 Mb/s

4 Mb/s

90 zł

KOMFORTOWY

1 200

75,90 zł

Teraz możesz dowolnie łączyć Internet i telefon, tworząc nowoczesne pakiety spełniające najwyższe wymagania. Potrzebujesz zaawansowanych rozwiązań opartych na łączach światłowodowych o dużych przepływnościach? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz indywidualną ofertę: biznes@promax.media.pl


Informator Abonenta PROMAX wrzesień 2012  
Informator Abonenta PROMAX wrzesień 2012  

Większe prędkości dla ekoAbonentów? Sprawdź, jak przyśpieszyć swój Internet za darmo.

Advertisement