Page 1


RUBRIIK

2

MOOD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

3


Sisu

KODU LAPSED

28 HEATEGEVUS Sinu jaoks olemas, käpa ja südamega

MAIT VALGE (49) on mees, kelle argipäev pole vist kunagi hall. Ta on olnud 25 aastat kikkpoksitreener ning põristanud trumme punk­ansamblis J.M.K.E.

Kaubamaja tänavuste heategevuslike jõulukaartide ja -kleebiste müügiga toetame Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu tegevust. Nii saame kõik koos aidata korraga väga paljusid lastest eakateni.

54

40

MOESEERIA

Viimane lihv

Öös on tähti 68 MÄRK Matinique 84 MÄRK Et maailm säraks

88 LÕHNATUBA Nišilõhnad vallutavad maailma

Sif Jakobs on Islandil sündinud, Rootsis õppinud ja nüüd Kopenhaagenis tegutsev värvikas daam, kes tegi kümme aastat tagasi teoks oma unistuse ja asutas endanimelise ehtemärgi Sif Jakobs Jewellery.

106 MOESEERIA

112 NÕUANNE Nutikad avastused Lastemaailmas

TOIT 4

22 PERSOON Tõeline skandinaavlane

AKSESSUAAR

ILU

MOOD

ÜLD

HOOAEG talv 2019

ÜLD

Tähed sinu kõrval 122 TREND Maailma mõnusaim jõuluaeg Õues prõksuva pakase ja tuule eest on mõnus pugeda peitu diivanile pehme villase pleedi sisse. Iga-aastase punase sära ja külluse asemel hoia sel aastal puhtamat joont ning mängi sügavamate toonide ja pehmete materjalidega.

Vaata, kuidas valmis Hooaeg 142 RETSEPT Jalustrabavad suupisted hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

mugler.com

UUS EAU DE TOILETTE Uus parfüüm. Uus täht. Uus sensuaalsus.

hooaeg

| talv 2019

MOOD

5


AVASÕNA

KAANEOTO: Krõõt Tarkmeel STIIL: Piret Ilves

Foto: Erik Riikoja

HOOAEG on ajakiri Kaubamaja püsiklientidele. Ilmub 4 x aastas: märtsis, mais, septembris ja novemb­ris. Järgmine number ilmub märtsis 2020. • VÄLJAANDJA: Kaubamaja AS, Gonsiori 2, 10143 Tallinn Info Tallinnas: 667 3100 Info Tartus: 731 5100

Liina Männama

Kaubamaja arendusdirektor

• KUJUNDUS: Profimeedia

Maailma mõnusaim aeg JÕULUD ON IMELINE ja rõõmus aeg ning jõuluootus algab igal aastal üha varem ja varem. Alati tundub, et just oled jõudnud rannatoolid kokku pakkida ja juba ongi poodides jõulukaunistused väljas. Et detsembrikuus jõuaks teha ka muud kui vaid viimase hetke otsuseid, tulebki varakult alustada. Kingituste tegemine on suur rõõm, kuid paljudele ka peavalu: „Mis võiks olla üllatus lähedasele või sõbrale? Millega ma seekord teda rõõmustan?“ Muretseda pole vaja – Kaubamaja hoolitseb ka sel aastal selle eest, et kingitus lähedasele, sõbrale või tuttavale oleks personaalne ja talle vajalik ning puudutaks hinge. Meie parimad teenindajad on valmis kõiki aitama ja mõtlema kaasa sobivaimate valikute tegemisel. Lisaks pakume detsembrikuus mitu võimalust, et kingitus tõeliselt unikaalseks muuta. Kutsume Kaubamajja Eesti disainerid ja käsitöömeistreid, kes kingitustele soovitud sõnumeid lisavad. Mõnusaid sõnumeid saad kingitusele lisada ka Kaubamaja traditsiooniliste heategevuskaartidega. Tänavu on valikus ka toredate sõnumitega kleebised, mida kingitusele, kaardile või lihtsalt kirjale lisada, et saaja suule naeratus tuua. Ostes heategevuslikke kaarte või kleebised, toetad MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu tegevust, kus koerad ja nende juhid teevad iga päev tööd selle nimel, et olla abiks neile, kes vajavad pisikest või ka suuremat tuge selleks, et mõne elus vastu tulnud katsumusega paremini hakkama saada.

6

ÜLD

Kaubamaja on terve aasta jooksul käsitlenud keskkonnaga seotud teemasid ning teinud mitu olulist sisemist muudatust meie igapäevatoimetamistes. Tänaseks on kõik meie pakutavad kilekotid valmistatud vähemalt 90% taaskasutatud materjalist ning samuti sorteerime oma kontoriprügi. Koostöös Adapteriga kuulutasime välja konkursi, et leida uudseid ettepanekuid keskkonnaprobleemide lahendamiseks ja võidutöö keskendubki plastkarbi ringmajanduse loomisele. Keskkonnateemade käsitlemise arenguteel kohtasime Eesti disainerit Riina Õuna, kes on otsinud

Imelist ja rahulikku pühadeaega!

• TRÜKK: AS Kroonpress

TOIMETUS • PEATOIMETAJA Enel Kolk enel.kolk@kaubamaja.ee • TEGEVTOIMETAJA Jana Pipa Maria Sauter pipa.sauter@kaubamaja.ee • TOIMETAJAD Mai-Liis Sipria mai-liis.sipria@kaubamaja.ee Gerda Raag gerda.raag@kaubamaja.ee • LASTETOIMETAJA Gerli Aarma gerli.aarma@kaubamaja.ee • KODU-, TOIDU- JA KÖÖGITOIMETAJA Margot Meus margot.meus@kaubamaja.ee • ILUTOIMETAJA Kristi Pärn-Valdoja • KEELETOIMETAJA Killu Mei

keskkonnasäästlikumaid lahendusi moetööstuses. Ta on avastanud biomaterjali SCOBY, mis ümber töödeldes kannab endas nahale sarnaseid omadusi. Riina avastusrännaku toome teieni pop-up-näitusega Meestemaailmas nii Tallinna kui ka Tartu Kaubamajas. Kogu detsembrikuu suure ja rutaka sagimise keskel tuleb kõigest säravast ja vilkuvast hoolimata säilitada kaine meel ja mõelda kõige tähtsamatele asjadele elus – olgu see siis kokkusaamised pere ja lähedastega ning ka heade sõpradega, kellega pole aasta jooksul kiires elutempos võibolla muidu trehvata jõudnud.

• KUJUNDAJA Martin Mileiko • REKLAAM Siim Kala, tel 5690 9356 siim.kala@kaubamaja.ee • KIRJAD JA RISTSÕNAVASTUSED hooaeg@kaubamaja.ee

557 g CO2

ID 47ef

Ajakiri Hooaeg on autorikaitse objekt. Ajakirjas ilmunud materjalide kasutamine on lubatud ainult täieliku viitega allikale. Ajakiri ei vastuta reklaamtekstide sisu ega keelekasutuse eest.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

7


UUDISED

Teaduspõhine POP-UP-NÄITUS Kaubamajas Riina Õun on Eesti disainer, kes on kasutusele võtnud uue põneva biomaterjali SCOBY, mis on kääritatud teeseenejoogi kombucha valmistamisel tekkinud jääkprodukt. Näitusel saab näha, kuidas teeseen kasvab, kuidas käib kombucha joogi valmistamine ning mida saab järelejäänud SCOBY-st teha. Loe Riina Õunast ja tema põnevatest katsetustest lähemalt lk 42.

Sõna saab kunstnik AEG: 13.11.2019–02.01.2020 KOHT: Tallinna Kaubamaja Meestemaailm ja Tartu Kaubamaja Kingamaailm

Leia jõulusoodustus oma riidekapist! Tuues oma kasutuna seisvad riided, kotid, jalatsid ja aksessuaarid 15. detsembrini Emmy kogumiskasti Tallinna või Tartu Kaubamajas, lisab Emmy Sinu riided müüki saatmistasuta. Kaubamaja poolt saad jõuluostudeks sooduskoodi, millega saad 25. detsembrini Kauba­ majas või Kaubamaja e-poes 10% soodustust. Loe lähemalt www.emmystore.ee/joulud

Dialoogis eesti kunstiklassiku AdamsonEricu isikupärase loominguga on autoritel valminud kaunid siidsallid. Lilli Jahilo ja Kätlin Tischler on ammutanud inspiratsiooni Adamson-Ericu maali- ja tarbekunstiloomingust ning loonud Eesti Kunstimuuseumi 100 aasta juubeliks valiku originaalseid salle. Siidsallid ja kerge villane pleed INK on müügil Kumu kunstimuuseumi, Adamson-Ericu muuseumi ja Niguliste muuseumi poodides ning Tallinna Kaubamajas.

LISATEENUSED Tallinna ja Tartu Kaubamajas Kas teadsid, et nii Tallinna kui ka Tartu Kaubamajast leiab hulga teenuseid, mis võivad kiirel pühadeajal abiks olla? Kui oled leidnud Kaubamajast selle ühe ja ainsa õige peokleidi või ülikonna, ent see vajab pisut kohendamist, et sobida Sulle kui valatult, pöördu julgelt meie rätsepate juurde. Rätsepa leiad Meestemaailmast. Kui aga soovid teha oma kallile pühendusega kingituse, siis aitab seda teha TalKaubamaja lisateenuste kohta linna Kaubamaja Kodumaailmas asuv leiad infot meie kullasepp, kes teeb lasergraveeringuid kodulehelt nii metallile, klaasile kui ka nahale. www.kaubamaja.ee

8

ÜLD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

9


UUDISED

Soovide ja lubaduste aeg Tartu Kaubamajas Märkamatult läheneb taas imeilus jõuluaeg, mis on täidetud ilusate soovide ja lubadustega. Ka terve Tartu Kaubamaja on end juba säravasse jõulurüüsse seadnud. Detsembrikuu jooksul saab aatriumis näha ja kuulata kauneid esinemisi ning ei puudu ka jõulumees, kellega koos pilti teha või kellele oma pühadesoovid sosistada. Jõulusoove ja -lubadusi ootame ka aadressil tartu.kaubamaja@kaubamaja.ee, et neist valitud otse tartlasteni toimetada. Saada oma soojad soovid meile hiljemalt 30. novembriks.

ÕPILASFIRMADE JÕULULAAT Tartu Kaubamajas Õpilasfirmade jõululaat toimub 14. detsembril kella 11–15 Tartu Kaubamajas. Laadal tutvustavad ja müüvad oma tooteid ligi sada õpilasfirmat üle Eesti. Laada külastajal on võimalik toetada ettevõtlikke noori, soetades kingikotti vahvaid ja innovaatilisi noorte valmistatud tooteid. Õpilasfirmade jõululaata korralLisainfot leiad Tartu Kaubadab SA Tartu Ärinõuandla ning toetavad maja Facebooki lehelt. Tartu linnavalitsus ja Tartu Kaubamaja.

Uus PEUGEOT e-208 elektrilisena Uus PEUGEOT 208 on eelkäijatest veelgi nooruslikum, mida rõhutab selle isikupärane ja sportlik disain. Sõiduki madal siluett, pikk kapott ja ahvatlevad kumerused toovad esile selle masina lummavalt sportliku iseloomu. Ergastes ja isikupärastes värvides uus 208 on tõeline pilgupüüdja! Reisijateruum on varustatud ainukordse PEUGEOT i-Cockpit 3D armatuuriga. Lisaks elektrimootorile on see linnaauto saadaval ka bensiini- ja diiselmootoriga. Varsti salongis. Küsi Viking Motorsist lisa!

10

ÜLD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

11


UUDISED

L’OCCITANE: loodus loob parimad kingid! Juba 40 aastat on L’Occitane pühendunud parimale, mida puhas loodus meile kinkida võib, luues imelisi looduslikest koostisainetest laetud ilutooteid. Loodus ise on meile suurim inspiratsiooniallikas ning juba praegu on 350 haruldast taimeliiki L’Occitane kaitse all. Iga L’Occitane’i toote ostuga aitad sinagi looduse hoidmisele kaasa. See on midagi enamat kui lihtsalt kingitus! Kõik L´Occitane’i butiikidest ostetud kingid pakitakse tasuta kaunitesse kinkekottidesse või -karpidesse, mis kõik on tehtud taaskasutatavatest materjalidest. Tõelised, unikaalsed ja südamest tulnud kingitused on meie selle aasta jõulusoov. Tea, mida kingid!

Kingitus on I.L.U.-s Aasta I.L.U.saim aeg on käes. Soovime, et saaksid seda nautida! Oleme täitnud I.L.U. poed ja ilu.ee e-poe imeliste kinkidega, mille hulgast leiad sobiva kallimale, sõbrannale, emale, isale või iseendale. Pühadeootuse muudab eriti mõnusaks ka see, et detsembris toimetame kõik e-poe ostud SmartPosti pakiautomaatidesse vaid 1 euro eest. Iga jõulukuul tehtud ostuga saad kaasa ka väikese üllatuskingituse. Jälgi I.L.U. Facebookis ja Instagramis, sest säravaid üllatusi jagub terveks jõulukuuks. Jõulud on I.L.U.sad!

KINGITUS ON

‘s

OSTA KA

Kõik algab KINGAST! Enesekindlus, mood, stiil, riietus, trend, emotsioon, meeleolu, ABC – KÕIK! Muidugi ka pühad ja pidu! Selleks, et riietuse ja kogu komplekti paika saamine läheks ladusamalt, alusta kingast. ABC Kinga külluslik aastalõpumood on asetanud kingadele arvukaid litreid, teinud saapasääred ekstra pikaks ning muutnud ka jõulisema stiiliga saapalised mõõdukalt glamuurseks. Üks efektne kingapaar võib turvalisest mustast kleidist teha õhtu staari. Ootame Sind uute kollektsioonidega tutvuma ABC Kinga poodides Tallinnas, Tartus ja Pärnus! Jälgi ABC Kinga ka Facebookis ja Instagramis, kus armastatud naised valivad värskelt saabunud ABC Kinga kollektsioonidest välja oma lemmikud ja jagavad väärtuslikke stiilinippe. #kõikalgabkingast

#alatiilus

SHU võtab karbi lahti

12

MOOD

Kahe jalaga maa peal kingapood SHU tähistab juba 10. sünnipäeva! Võtab lausa karbi lahti?! Terve kümnendi kogu perele mugavaid, kvaliteetseid ja stiilseid jalatseid pakkunud kingapood pidutseb sel puhul täiega. 7. novembrist alates ootavad kümnel järjestikusel päeval SHUper head pakkumised, millest Sa ei taha ilma jääda. Põnevaid uudiseid jagub veelgi, sest juubeli puhul on värskendust saanud ka SHU poed. Tagasihoidlikult väljendudes on need nüüd väga ägedad! Seda ümber jutustada oleks imelik, nii et tule aga ise vaatama. Muide, SHU-l instakontot veel ei ole, kuid ühele shuunamudijale kohaselt tuleb see teha ja kui juba, siis suurelt. Kutsume Sind SHU Instagrami pidulikule avamisele 9.novembril kell 11 Kristiine SHU-sse. Esimesele 50-le shuper üllatus! hooaeg

| talv 2019


Partner kinkekaardile saad nüüd valida mõnusa jõuluhõngulise ümbrise!

Jõulud on imeliste kingituste aeg! Kas vaevad pead, mida jõuluvanalt kingiks paluda? Või ei suuda otsustada, mida kinkida lähedastele, kel justkui kõik juba olemas? Sellisel juhul jäta kingituse valimine rahuliku südamega hoopis kingisaaja enda hooleks ja rõõmusta teda Partner kinkekaardiga. KUI SOOVID näidata kellelegi erilisele, kui väga sa temast hoolid, valmistada sõbrale rõõmu või avaldada kolleegile tänu, siis Partner kinkekaart on igas olukorras suurepärane kingitus. Partner kinkekaardiga leiab igaüks endale meelepärase kingituse lisaks Kaubamajale ka Selverist ning kauplustest ABC King, SHU ja I.L.U. – kokku üle 70 ostukohas üle Eesti. Ühe kinkekaardiga saab maksta korduvalt eri kauplustes, eri päevadel ja eri summades – seni, kuni kingiraha kaardil otsa saab. Partneri kinkekaardid on müügil igas Kaubamaja kassas ning kõigis Tallinna Kaubamaja Grupi kauplustes. Kinkekaarte on nii fikseeritud summadega 10 €, 30 € ja 50 € kui ka vaba väärtusega, millega saad kingi suuruse ise määrata. Partner kinkekaardi teeb eriliseks ka pikk kehtivusaeg – lausa kolm aastat. Kui juhtud jõulude ajal olema Eestist eemal, siis Partner kinkekaarti saad saata ka veebist. E-kinkekaardi saatmine võtab vaid mõne minuti ja see jõuab kingisaaja e-posti aadressile kas mõne hetkega või UURI LÄHEMALT soovi korral ka sinu määratud Partner kinkekaardi kohta: partnerkaart.ee. ajal.

hooaeg

| talv 2019

MOOD

13


TASUB TEADA

JÕULUD Kaubamajas

Käes on maailma mõnusaim aeg! Võta aega, et viia koju mõnusat jõuluhõngu ning leida kingid oma kõige kallimatele.

Stiilsed kingitused KAUBAMAJAST leiad mõnusaid kingitusi igale maitsele. Kui ideid napib, pöördu julgelt meie teenindajate poole, kes jagavad soovitusi sama osavalt kui kõiketeadvad päkapikud. Lisaks oleme jõulukuul majja kutsunud Eesti disainereid, kes aitavad kingi­ ideedega ning annavad kingitusele viimase lihvi, muutes need tõeliselt isikupäraseks.

Teisipäeval, 17.12 kella 16–19 on Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas aksessuaaridisainer KADRI KRUUS. Kadri Kruusi uuest pisikollektsioonist leiab lisaks käepaeltele ka joogialuse, pinali ja võtmehoidja, millele disainer pressib kingisaajale sobiva sõnumi.

Neljapäeval, 19.12 kella 16–19 on Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas disainer KRISS EGLITE. NVBYK kollektsioonist leiab rõõmu toova kingituse kas iseendale või armsale inimesele.

14

ÜLD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Jõuluvana loosiratas MÕISTAGI tuleb Kaubamajja ka sel aastal jõuluvana. Seekord on tal varuks ka mõned üllatused. On ju jõuluaeg imede ja soovide täitumise aeg – seega toob jõuluvana Lastemaailma kaasa loosiratta, mis iga ostuga keerutab ostjale kingituse. Lastemaailmast leiab ka jõuluvana postkasti, kuhu on oodatud kirjad nii väikestelt kui ka suurelt ning kes teab, ehk jõuab jõulutaat neile ka vastata. Jõuluvana ja loosiratas on Tallinna ja Tartu Kaubamaja Lastemaailmas kolmel laupäeval, 7., 14., 21. detsembril kella 12–16

Kingituste pakkimine KUI KINGITUSED leitud, saab need mugavalt ja kiirelt pakkida Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas kohviku kõrval. Valikus on erinevaid mustreid ja värve, kust iga kingitegija leiab kindlasti oma lemmiku. Kingituse peale saab kleepida toreda sõnumiga heategevusliku kleebise. Seda tehes toetad MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingut (loe lisa lk 28).

PÜHADE AJAL ON KAUBAMAJA AVATUD TALLINNA KAUBAMAJA 24.12.2019 jõululaupäev 25.12.2019 esimene jõulupüha 26.12.2019 teine jõulupüha 31.12.2019 vana-aasta 01.01.2020 uusaasta

Tööstus- Toidukaubad maailm 9–19 9–19 suletud suletud 9–21 9–22 9–19 9–19 12–21 12–22

TARTU KAUBAMAJA 24.12.2019 jõululaupäev 25.12.2019 esimene jõulupüha 26.12.2019 teine jõulupüha 31.12.2019 vana-aasta 01.01.2020 uusaasta

10–19 10–19 10–19 10–19 suletud

hooaeg

| talv 2019

10–20 10–20 10–20 10–20 suletud

Jõululaat KINGIIDEEDEST tulvil on ka Kaubamaja jõululaat, mis on avatud 20.11.2019–02.01.2020 Tallinnas Viru Keskuse aatriumis ja Kaubamaja galeriis ning Tartu Kaubamaja keskuse esimese korruse aatriumis. Jõululaadal on avatud Kaubamaja postkontor, nii et saad oma heade soovidega jõulukaardid kohe teele panna. Eriti mõnusad soovid saab mõistagi kirjutada Kaubamaja heategevuslikele jõulukaartidele ning oled taas andnud pisikese panuse abi- ja teraapiakoerte toetuseks! Jõululaadalt leiad kingiideena ka S’welli stiilse joogipudeli. S’welli joogipudel on ühtaegu vastupidav, moodne ja funktsionaalne ning hoiab joogi kuumana 12 tundi ning külmana suisa 24 tundi. Pudelile saab peale graveerida sõnumi, mis toob kingi­saajal igal sõõmul naeratuse näole.

Üritused jõulukuul Laupäeval, 7.12 Tallinna Kaubamajas ning neljapäeval, 12.12 Tartu Kaubamajas tuleb DJ-ametist rääkima DJ SVEN ARUSOO. Töötoas näitab ta huvilistele, kuidas Pioneer DJ seadmetega lemmiklaule kokku miksida ning neile lahedaid heliefekte lisada.

Laupäeval, 14.12 tutvustab oma tegevust Eesti ABI- ja TERAAPIAKOERTE ÜHING. Koerajuhid räägivad nii Tallinna kui ka Tartu Kaubamajas oma igapäevatööst ning muidugi kohtume ka teraapiakoertega.

Jõulude ajal toimub Kaubamajas veel muudki põnevat! Et sellest kõigest mitte ilma jääda, hoia silm peal meie kodulehel www.kaubamaja.ee ning Facebooki lehel.

ÜLD

15


KESKKOND

Riina O teaduspõhine mood Sel sügisel astus XIV Disainiööl üles Eesti disainer Riina Õun. Tema lugu ja ideed paelusid meid sedavõrd, et tahaksime nähtut ja kuuldut ka teiega jagada Tekst: MAI-LIIS SIPRIA Fotod: RIINA O, THEA TUSK

TEE DISAINERINA algas Riinal juba üsna varakult. Vaid 17-aastasena pöördus ta kohaliku jalatsitehase poole ideega teha oma disainiga rihmikkingad. Võiks ju arvata, et tehas jättis noore tüdruku ukse taha unistama, ent vastupidi – talle ulatati abikäsi ning koostöös valmiski paar rihmikuid. Suuresti tänu sellele innustusele asus Riina õppima EKA-s nahakunsti ning tegutses pärast lõpetamist jalatsidisaineri ja -meistrina. Londonis, kuhu Riina pärast lõpetamist elama asus, tegi noor disainer koostööd ka mitme Inglise disaineriga, nagu Caroline Groves, Giles Deacon, Una Burke jpt. Aja jooksul vahetusid jalatsid välja nahkkinnastega ning nii sündiski 2013. aastal moemärk Riina O, mis on spetsialiseerunud käsitööna valminud luksuslikele nahkkinnastele.

16

ÜLD

uudishimu viis sihile SCOBY katsetused laboris.

Jalatsidisainerina oli Riina harjunud töötama nahaga. Nahk on suurepäraste omadustega vastupidav materjal, millel on hulk eeliseid. Taimetoitlasena töötaks Riina aga parema meelega looma- ja plastivaba materjaliga ning see ongi viinud ta otsinguile, et leida nahale sobivat alternatiivi. Nii jõudiski ta Londonis Central Saint Martinsi ülikooli tulevikumaterjalide kursusele („Material Futures”) ning eksperimenteerima potentsiaalsete bioloogiliste naha asendusmaterjalidega, kust sai alguse ka huvi kombucha vastu. Kombucha on kääritatud teejook, mis kasvatab oma pinnale bakteriaalse tselluloosi kihte kaitseks väliste bakterite eest. See sümbiootiline kooslus bakteritest ja pärmist (symbiotic colony of bacteria and yeast ehk SCOBY) on mõneti võrreldav nahaga ning ümbertöötlemisel annab üsnagi üllatavaid tulemusi. Töö materjaliga alles käib, kuid Riina on juba leidnud põnevaid lahendusi. Näiteks on ta kombucha SCOBY komposiitmaterjalist välja arendanud SCOBY klaasialused.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Teeseenest valminud SCOBYmaterjalist on Riina valmistanud klaasialused ja ka kindaid.

SCOBY klaasialuseid ja seda, kuidas teeseen kasvab ning kuidas sellest valmib SCOBY materjal, saab näha Tallinna ja Tartu Kaubamaja Meestemaailmas Riina pop-up-näitusel kuni 2. jaanuarini.

maailma muutmine pisikeste sammudega

Ehkki Riina O on end kindamärgina juba maailmas teostanud – Riina on eri teemadel töötubasid korraldanud üle terve maailma New Yorgist Hiinani –, tunneb ta siiski, et suurimad saavutused on veel ees. Seesama lapselik uudishimu, mille toel valmisid esimesed disainerrihmikud, paneb teda iga päev otsima vastust küsimusele „Mis veel võimalik oleks?!“. Eksperimenteerinud vaid aasta kombucha SCOBY-ga, näeb disainer, et huvi selliste eksperimentide ja alternatiivsete materjalide leidmise vastu on maailmas üsna suur. Nii kavatseb ta SCOBY materjali kasutamisvõimaluste katsetamisega kindlasti jätkata. Riina ise usub siiralt sellesse, et tarbijatel ja väikefirmadel on jõud olla suuna­muutja, et ka suured korporatsioonid muudaksid oma tootmist ja materjalikasutust keskkonnasõbralikumaks. Kui iga inimene alustab iseenda ja oma tarLisainfot uue materjali bimisharjumuste muutja uurimuse kohta vaata mist väikestest sammudest, www.riinao.com mõjutab see maailma ka www.instagram.com/riina__o www.instagram.com/riina.oun suuremas pildis.

hooaeg

| talv 2019

Enesekindlus, kaasaegsus, eristuvus. Professionaalsete juuksurite Sacha ja Juani jaoks on juuste hea väljanägemine, tekstuur ja vorm olnud alati väljakutse. Püüeldes parima tulemuse ja kliendi isikupära väljatoomisele on nad kombineerinud modernse tehnoloogia kergelt mõistetavate toodete ja klassikalise esteetikaga. Sachajuan juuretõstja annab juustele püsiva kohevuse, matt juuksevaha elastse hoidvuse, kohevussprei liikuvuse ning lokihooldus muudab lokid siidiseks ja hooldatuks. Brändi valikus on 18 viimistlustoodet.

 Sachajuan Eesti

MOOD

 www.mgbeauty.ee

17


KESKKOND

Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher, Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik ja Kaubamaja ASi turundusdirektor Enel Kolk annavad ideekonkursi peaauhinna üle EKA ringnõude süsteemi esindajale Vitali Valtanenile.

Plastjäätmetele uus elu! Kaubamaja ja koostöövõrgustik Adapter kuulutasid märtsi alguses välja konkursi „Edasiviiv eluviis“, mille eesmärk on anda plastjäätmetele uus elu. Oktoobri alguses kuulutati Tallinna ettevõtlusauhindade galal võidutööks EKA ringnõude süsteem. Tekst: MAI-LIIS SIPRIA Fotod: ANDRE ALTJÕE, MAARJA MÕTUS ja VITALI VALTANEN

KONKURSI EESMÄRK oli juhtida tähelepanu kile ja plasti taaskasutamise võimalustele. Ühekordsete pakendite hulk on tänapäeva kaubanduses tohutult suur. Eesti­ maalased soetavad aastas ligi 300 miljonit kilekotti, mille keskmine eluiga on 20 minutit. Koostöös Eesti teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustikuga Adapter korraldatigi konkurss, et leida uusi nutikaid lahendusi kile ja plasti taaskasutamiseks. Konkursile laekus kuus lennukat ideekavandit. Iga töö oli kordumatu ja erines teistest. Näiteks pakuti välja, et plastjäätmeid võiks ümber töödeldes kasutada ühistranspordi istmekatete tegemiseks, et bussid, trammid ja trollid näeksid välja ilusamad ja puhtamad. Plastijääke sooviti kasutada ka näiteks täitematerjalina või igapäevaste tarbeesemete

18

ÜLD

Ringnõude tagastusautomaadi prototüüp, kuhu kogutud nõud uuesti ringlusesse suunatakse.

valmistamiseks. Ühes töös toodi välja, et plastjäätmed oleksid hea lisatooraine kütteõli valmistamiseks. pakendid uuele ringile

Võidutöö paelus žüriid põhjaliku eeltööga ning konkreetsele probleemile – toidupoodide pakendite rohkus – nutika ja teostatava lahenduse pakkumisega. Üheksa­ liikmeline žürii valis võidutööks EKA ringnõude süsteemi. Süsteem näeb ette, et klient saab toidupoes osta toidu spetsiaalsesse korduvkasutatavasse pandinõusse. Nõude tagastamiseks on poodide juures spetsiaalsed automaadid ning nõusid tagasi tuues tagastatakse kliendile ka pandiraha. Automaadist korjatakse nõud kokku, puhastatakse ja suunatakse tagasi ringlusse. Žüriisse kuulusid lisaks Kaubamaja tegevdirektorile Erkki Laugusele ka Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkooli, „Teeme ära!“ maailmakoristuspäeva, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ja Eesti Plastitööstuse Liidu esindajad. Hindamisel arvestati idee uudsust ja leidlikkust, keskkonnasäästlikkust, töö teostatavust ja mõju ühiskonnale. Konkursi võidutööd tunnustas Kaubamaja AS 5000 euroga. Auhinnafondi suunati aasta algusest tasuliseks muutunud kilekottide müügist saadud tulu. Ka edaspidi on Kaubamajal plaanis suunata kilekottide müügi­ tulu jätkusuutlikkuse arendamisesse. Mõistagi hakatakse koos võidutöö autoritega plaani pidama, kuidas saaks välja käidud idee ka päriselt ellu viia.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

UUS

C VITAMIINIGA SÄRAANDVAD KERAMIID KAPSLID NÄOLE Säraandev seerumikapsel näole

hooaeg

| talv 2019

MOOD

19


KOLUMN

JÄRTS sellepärast, lihtsalt jalutades koidikul, MUL ON KUNSTIHARIDUS. Võib isegi öelda, et mitmekordne. Noh, kõlab nagu muuseas, panidki tooli kinni. Ei vähemalt ägedalt. Kuigi koolis rohkem sellest hullu, sest kõrval on veel täitsa kobe lapp kõva maapinda, kus mingi nagu… no las ta jääb teiseks korraks. vulkaanilise tahma sees rullides oled Igatahes. Hiljuti läks jutt suht kunstiõhtuks nagu allahinnatud lehmakujukauges ringkonnas vene suprematismile. Osa pidas seda Toyota uueks line piparkook veebruari väljamüügil. mudeliks. Küsimuse peale, mis on minu Ja loojangus kogu valus oma toa poole vantsides näed, kuidas saksa pensiolemmikkunstistiil, pidin tõdema, et närid ennast õhtupäikeses lõpuks lahti suure Prantsuse impressionismi austavoldivad. Tõelised vana kooli Da jana hakkan esikohta loovutama siiski lihtsalt elukunstile kui sellisele. See Vincid panevad tooli koidikul kinni. üldine abstraktne liikumine on nii sügav SOOV MIDAGI saada ja teised selle eesmärgi nimel üle kavaldada on läbiv. ja kihtiderohke, et ikka seisatan kujuKuldlõige. Tagasilennul käivitab lenteldavas elukunstimuuseumis järjenujaamas kirgede tormi sõna boarding. kordse šedöövri ees ja löön ahhetades käsi kokku – inimene on imeline looja. Lend läheb küll siis, kui kõik on peal, kuid ainult loll on viimane. Tasub teha Ja nagu ikka, avaldub kunstniku karakstrangerit. Stranger tähendab seda, et ter just pisikestes detailides, mida alguligined eespool otsas mõnele kontvõõses nagu ei märkagi. rale ja jätad teistele mulje, et olete koos. JÄRTSID. Järts on tegelikult nagu palett. Järtsis avaneb inimhing oma Mitte keegi ei saa aru, võid kindel olla. Hüperrealism. Nii oled esimeste seas täies hiilguses ja koged kogu spektrit. Erutunud elukunstnik pritsib tatti nagu pardal ja saad juba aegsalt selle rasvase Tekst: LESLIE LAASNER pardaajakirja lahti lüüa, mis on lihtsalt Pollock värvi, kui meel on mõru, nagu Foto: INGA VATSK-LAASNER nii põnev! Kunstikauged inimesed on värske kurk mõnikord. Igatahes, me oleme järtsirahvas. Meid on palju ja, kurat, kogu aeg on ju mõelnud välja igasuguseid lollakaid süsteeme ja reegleid, et rahvast rüseluses ideaali poole ohjata, teadmata, et see ainult midagi vaja. Lõuna ajal on kõht tühi ja tee mis tahad, taas pead sukelduma koos teiste niiskete jopedega auruse päevapraeleti arendab inimese kreatiivsust. Teedele maalitakse jooni ja kirjutatakse BUS. Keda te lollitate? Juba muinasjuturaamatusse oli taha ja vastama keerulistele küsimustele, kas keedu, ahju, prae, maalitud, et kõrvitsast saab tõld, konnast saab prints ja samaürdi, riisi, pruuni riisi, tatra, kuskussi, mismissi või millega iganes sa täna oma kotletti soovid. moodi saab Mercedesest hommikusel tipptunnil lõõtsaga buss. KEEGI KAVALPEA mõtles välja järjekorranumbri, loodi ka SINU TAGA seisab keegi, kes puhub sulle kuuma õhku kuklasse ja sa tunned, kuidas su juuksed kaelal õõtsuvad sulnilt, vastavasisuline aparaat, mis neid välja sülitab. Kui ahistav. Lähed panka, vorstiletti, passi taotlema (see on ülim), arki, nagu maastikumaalil, kus leebe tuuleiil preerias õrnalt tärkavat postkontorisse ja sinu silme ees rulluvad lahti järtsi leidlikkuse kevadist heina paitab. Ta teab, et peaks olema sinust eespool, kuid hoiab end vaos nagu kartul Andretta. Varane ja kollane. unustamatud šedöövrid, nagu natside peidetud maalikollektsioon. Numbreid saab ju võtta ette, saab teha igasuguseid Siiski ei jää ta sinust millimeetritki maha ja innustab müksakaga sind küünarnukist, kui sa oma lollakat kaarti terminali proovid imevigureid, saab isegi järtsivabalt arbuusi särgi alla pista ja kriisata üle poe nagu Munchi karje, et andke kohe 200 g tseesari surada. salatit või ma sünnitan! SIIS LÜRBID oma rohelist hernepüreesuppi ja elumeres õõtsumisest merehaiged emad kurdavad kõrvallauas, kuidas KUNSTIGA ON selline lugu, et seda pidevalt tarbides tekib mõningane üleküllus. Stiilide ja värvide rohkus, ning kogu see nende beebid pidevalt oksendavad ja kõht on lahti ning mis värvi tema beebil see oli. Eks ikka roheline. Teise laua valjuintensiivsus on lõpuks lämmatav. Proovi ise iga päev Kumus käia. Nii viidki oma kurnatud keha lõpuks peole ja baari, kus häälsed Pollockid lihtsalt ei raiska väärtuslikku lõunaaega, vaid soov pisut kangema kokteiliga oma helipead puhastada. Aga peavad ka miitingut. Mäluvad intensiivselt kebaabi ja rõhutavad igas lauses “organisatsiooni tasandil” ja „me ei loe tagumikuseal ootab ees firmapeo jõuluseltskond. Tuttide ja viledega tunde”. Nii kordub see nüansside vaheldudes lõunast lõunasse osaühing on ennast nii korda teinud ja aelevad baariletil nagu Dali vedelad kellad. Tegelikult on ka omal soov väike drink ja lõpuks põgened lõuna eest lõunasse. Aga järtsikunst on saada ja seisad järjekorras nagu makra pakis, aga see ei koti kõikjal, pead seda vaid märkama. isegi jõuluvana ennast. Teisel pool letti seisab väike pahur preili, KUI VEEDAD aega kenas mitmetärnihotellis, millel on ka privaatne bassein või rannariba, kohtud esimesel päeval rahkes vaatab ükskõikse näoga pealt seda kapitalistlikku prassimist vusvahelise järtsibiennaaliga. Liipad lõuna paiku mere äärde ja unistab mittemillegitegemisest Austraalias. Tema on järtsijumal ja tema jahe silmside määrab, milline elukunstnik saab ja selgub, et kõik toolid on juba kinni. Seal päevitavad raamatud, järgmisena oma laksu absinti, et taaskord järjekordne laupäev rullis käterätid, mingid lestad, purk peavalutablette, raagus oks prügikasti kirjutada. Tagumised võivad laste kunstikooli tagasi ja kellegi esimese maailmasõja aegsed alukad. Inimesi on vaid mõni. Kunstnikuhing ongi tegelikult rahutu ja unetu. Eks minna, kartulitempliga purjekaid trükkima.

20

ÜLD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

21


PERSOON

22

ÜLD

hooaeg

| talv 2019


PERSOON

TÕELINE skandinaavlane Ta jõuab meie kohtumisele minutilise täpsusega. Ja teda pole keskpäevasest kohvikujärjekorrast raske märgata – laitmatult puhtad kõrbekarva saapad ning roheline arlekiinmustrisse tikitud õmblustega jakk püüavad pilku, rääkimata aegumatutest „aksessuaaridest“ – hunthallist habemest ning põhjamaiselt jahedatest silmadest. Tekst: KELLY KIPPER (Anne & Stiil) Fotod: KRÕÕT TARKMEEL Stiil: PIRET ILVES

MAIT VALGE (49) on mees, kelle argipäev pole vist kunagi hall. Ta on olnud 25 aastat kikkpoksitreener ning põristanud trumme punk­ansamblis J.M.K.E. Üle ega ümber ei saa ka tema sümpaatiast moe vastu. Kes on jälginud suurürituste „kõige paremini riietujate“-galeriisid, ilmselt ei üllatu, kui avastab sealt Maidu koos elukaaslase Terje Tellinguga, kellega moodustatakse hästi kokku kõlav harmoonia, mille nootideks truudus kvaliteedile, julgus mängida värvidega ning tahe katsetada kontrastidega, kõrvaltooniks trendid, mis kulgevad rütmis ajatute valikutega. Seitse aastat on Maidul olnud veel üks roll, vast olulisem neist kõigist – ta on isa sügisel kooliteed alustanud Kristoferile. iga päev on uus peatükk

„Usun, et poeg on mind muutnud, õpetanud ja kasvatanud sama palju kui mina teda,“ mõtiskleb Mait. „Olen kannatlikum, kindlasti sõbralikum ja rahulikum ning mu süütenöör on pikem.“ Neil on Kristoferiga kokkulepe, et kõik kõrgused, milleni isa on jõudnud, peab poeg ületama: „Ta peab olema targem ja parem. Kui ta on kõigis heades omadustes minust möödunud, siis on minu töö tehtud.“ Mait räägib, et õpetab Kristoferile kaudselt kohalolemise kunsti, oskust, millega paljud täiskasvanudki hädas on – küll oodatakse homset või igatsetakse möödunut, unustades hetke. „Kristofer läks lasteaeda ning läheb ka kooli hea tujuga. Mina ise selles suhtes ei nostalgitse ega igatse n-ö noorust tagasi. Olen

hooaeg

| talv 2019

käinud koolis, ülikoolis ja tehnikumis ning öelnud oma lapsele, et ükskõik, mis eluhetkes ja punktis sa parajasti oled – naudi seda. Lasteaiaga on nüüd ühel pool, seda aega enam tagasi ei tule. Seega tunne rõõmu koolist, kuniks seda on.“ Maidus on tunda tugevat eneseteadlikkust, rahulolu ja kerget arrogantsi – ta teab täpselt, kes ta on ja mida elult tahab. „Ma olen kogu aeg mina ise. Mul pole selliseid hetki, kus ma ei tunne ennast n-ö päris iseendana – mul on kogu aeg fine. Tean, kes ma olen ja kui midagi tahan, siis selle ka saan.“ Oskuse teadlikult sihte seada ning iseendasse uskuda on Mait saanud oma perekonnalt. „See mees, kes ma praegu olen, on tänu emale, ­vanaemale ja isale. Nad on andnud mulle kaasa töökuse, aususe, uhkuse, viisakuse. Minu poeg on minult pärinud huvi spordi ja muusika vastu. Usun, et ka empaatiavõime ja avara silmaringi.“ Millest tänapäeva isadel puudu on? „Ajast, väga paljudel ka tahtmisest,“ vastab Mait pikemalt mõtlemata. „Kui sa ikka väga tahad, siis jõuad õhtul kas või 20 minutit lapsele lugeda, temaga niisama mürada, mõnda mängu mängida või koos multat vaadata. Kui sa seda aga ei taha või ei viitsi, siis leiad tuhat vabandust.“ Maidu, Terje ja Kristoferi perel on traditsioon võtta päev õhtul kokku: „Räägime, kuidas läks ja mis oli päeva parim hetk. Ja kui ka juhtus mõni plörakas, siis räägime sellest kah, et olukorda edaspidi vältida.“ Pereisa tõdeb, et igaõhtune mõtete ja tunnete

ÜLD

s

23


PERSOON

Elukaaslane Terje Maidust

vahendamine aitab üksteist paremini toetada ja rohkem mõista ning hoiab pere koos lähedase ja tugevana. Mait soovitab seda kommet teistelegi. vintage näitab teed

Pikaaegne Einherjeri poksiklubi treener alustas spordialaga 90ndatel: „Ega tollal Eestis väga palju valikuid polnud, vähe oli ka neid, kes poksisid. Tänaseks on enamik neist juba lõpetanud või meie seast lahkunud. Ma ei tea, miks mina selle alaga senini seotud olen. Mõni asi elus lihtsalt jääb.” Mait tõdeb, et kui ta toretsev habe vohas veel paarkümmend sentimeetrit pikemalt, siis kandis ta spordiriideid harvem. Nüüd on olukord muutunud. „Teen iga päev palju sporti: jooksen, käin jõusaalis, poksin.“ Armastus spordi vastu on kirjutatud ka poja DNA-sse, kes on nii jooksmises käpp kui ka armastab mängida jalgpalli. Nõnda nagu sport, jõudis ka mood Maiduni aastakümnete eest, seda tänu moelooja Ülle Suurhans-Pohjanheimole. „Olen Ülle moemajaga pikalt seotud olnud, nii tema muusa, modelli ja konsultandina, kuid eelkõige hea sõbrana.“ Ehkki Maidu

24

ÜLD

KIRG. Mait on kõigis eluvaldkondades kirglik. Kirg ei hülga teda ei uudiseid vaadates (tihti hakkab ta näiteks telekale vastu vaidlema), õpilasi treenides ega poja jalgpallitrennidele kaasa elades. SILMARING. Pole teemat, millest ei saaks Maiduga rääkida: alates poliitikast, ajaloost, kultuurist, spordist, disainist ja muusikast kuni toidu, stilistika ja pesuni välja. Muide, Maidu arvates istuvad riided naiste seljas halvasti, kui on valitud vale pesu. KARUNE KEST JA SOE SISEMUS. Kriitilisest meelest ja otsekohesusest tingituna võib Mait esmapilgul näida okkaline kui siil. Mulle on isegi poolsosinal öeldud, et issand, Terje, sul on nii kuri mees! Ega ta palju inimesi siseringi ei lase, kuid need, kes sinna pääsevad, näevad mõnusa huumori ja sooja olekuga Maitu. ISA. Isana on Mait nõudlik, „ma ei kasvata sind roosamanna sees“-tüpaaž. Vahel liiga kärsitu, kuid seda kompenseerib mängulisus. Kodu on kilkeid ja möllu täis. Kui Kristofer oli veel kõhus, siis Mait suure melomaanina lasi talle iga päev muusikat. Kui laps sai paarikuuseks, siis tutvustas ta talle Black Sabbathi ajalugu. Sellest ajast saati on ta oma tarkusi pojaga jaganud, koheldes teda võrdväärse partnerina.

teadmised moest on laiad ning garderoob ruumikas, tõdeb ta, et mood ei tähenda tema jaoks enamat kui rõivaid. „Olen ise ajas muutunud ja nõnda on ka mu stiil teinud läbi muutuse. Teksat olen terve elu kandnud. Praegu eelistan peamiselt Jaapani brändide loomingut, aga ka vintage Levi’st ja Wranglerit. Meeldib kõik, mis on n-ö vana ja pika ajalooga.“ Ka intervjuul on Maidul jalas just teksad – suitssinised ja klassikalise lõikega, ning tugevast velvetist pluus, mille muster meenutab uhutud toonides barokseid lilleõisi. Kui küsin, kas mehel meenub ka mõni moefopaa, pildike teismeeast, mil paljud meist stiiliga pehmelt puusse panid, tõdeb ta, et talle sellist „ajastut“ kohe pähe ei tule. Kuidas aga on lood aegumatute moehittidega, mis kapis kindla koha leidnud? „Jah, neid on mul küll,“ lausub ta veendunult. „Tumedat ja valget värvi sokid!“ lisab Mait uhke muigega.

hooaeg

| talv 2019

s


RUBRIIK

PUUDUTUSKINDEL LÄIKEKINDEL ELUKINDEL

UUS FACEFINITY ALL DAY FLAWLESS 3-IN-1 Kolm ühes meigialuskreem, peitekreem ja jumestuskreem, et jumestus kestaks kaunina terve päeva! Avasta rohkem www.kaubamaja.ee hooaeg

| talv 2019

MOOD

25


PERSOON

eristumise kunst

„Arvan, et õnnelikuks eluks on tegelikult väga vähe vaja: head naist, suhteliselt hästi käituvat mõistlikku last ja mõnda head sõpra. Ülejäänu läheb nii, kuidas ise lükkad. Aga eks õnne ole ka tarvis.“ Õnn kohtuda oma kauni kassisilmse kaasa Terjega tabas Maitu üheksa aastat tagasi. „Mind võlus tema olek, see, kes ta on. Tundsin esimesest hetkest, et ta on minu jaoks õige inimene, nii oli ja on. Tänaseni.“ Kuna Terjet ja Maitu ühendab ka armastus moe vastu, vaatavad nad tihti teineteise komplektid enne uksest välja astumist üle ning jagavad arvamust. „Ega Terje millegi muu kallal polegi võtnud, kui et habe on liiga pikk!“ Habet hakkas mees kasvatama üheksa-kümme aastat tagasi. „Kui mina alusta-

Välismaal astutakse mulle tihtipeale ligi ja öeldakse, et miski mu välimuses näeb lahe välja! sin, siis linna peal väga palju habemikke polnud. Praegu on habe igal teisel vastutulijal. Tundsin, et käes on aeg pikast habemest loobuda. Nüüd on tarvis hoopis juukseid kasvatada.“ Millest Eesti tänavapildis puudu jääb? „Moodsatest ja ilusatest inimestest, ägedast stiilist, millele silm peale jääb. Välismaal astutakse mulle tihtipeale ligi ja öeldakse, et miski mu välimuses näeb lahe välja. Olen seda ka ise teinud, aga tahaks, et põhjust selleks oleks rohkem.“ Ta leiab, et eestlased on pigem ilmateadlikud kui trendiloojad. „Suurem jagu oskab vihmasel päeval vihmariided ja külmal ajal külmariided selga panna. Kuid on ka rühm inimesi, kes eirab seda reeglit, pannes 1. aprillil šortsid ja plätud jalga ning kandes neid truult kuni 1. oktoobrini,“ muigab mees. perega koos.

Alati

Kuigi jõuludeni on veel tükk maad aega, on esimesed kuused linna peal juba ehitud. Mait ütleb naljaga pooleks, et nende pere suurim jõulutraditsioon on vältida n-ö koledaid jõulukampsuneid. „Me ei pane neid selga ega tee nendega kuuse all

26

ÜLD

poseerides ühtegi pilti. Aga päkapikud käivad meil küll ja kui oleme Eestis, siis toome ka kuuse või nulu tuppa, et Kristoferil oleks lahe seda ehtida.“ Ta räägib, et suurte pidude korraldamise asemel üritavad nad perega pühade ajal tihti hoopis Eestist pageda. „Sõidame soojale maale, et talve lühendada. Tegelikult pole ju vahet, kas laps on meiega reisil ja koolist ära või jääb haigeks ning puudub nagunii.“ Kui küsin Maidult lõpetuseks, mis võiks olla kolm mõnusaimat asja tema elus, vastab ta puusalt „Minu pere!“ ja võtab siis hetke mõtlemiseks. „Kindlasti ka tervis ja kolmandaks ehk väikesed igapäevased asjad – hea telefonikõne sõbralt või mõnus üllatus naiselt.“ Ehk ka mõni toit, millele on raske vastu panna? „Ise ma suur söögitegija pole. Oskan purgikaant avada ja võileiba teha. Ja laps ütleb, et valmistan maailma parimaid viinereid! Just ükspäev uuris, et kuidas ma neid teen, mille peale vastasin, et panen neile palju armastust sisse. Nüüd ta siis tellibki kohe, et palun tee mulle neid armastusega viinereid,“ muheleb mees.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

27


HEATEGEVUS

Sinu jaoks olemas, käpa ja südamega Kaubamaja tänavuste heategevuslike jõulukaartide ja -kleebiste müügiga toetame Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu tegevust. Nii saame kõik koos aidata korraga väga paljusid lastest eakateni. Tekst: MAARJA TALI Fotod: ANDRES TEISS, HELGA-LIIS OSELIN, MARKO SAARM (Sakala), JAANA JÄRVEOJA, LAURA NESTOR

AIDATAKSE HAKKAMA SAADA väikeste muredega, nagu näiteks lugema õppimine, aga ka suurte muredega, kui koer on kaasatud diplomeeritud terapeudi tiimi, et edendada raskete diagnoosidega inimeste tervist ja heaolu. Juba aastast 2008 on Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing valdkonna katusorganisatsioonina juurutanud kogemusi ja teadmisi, mis saadud maailmas 60ndatel populaarsust kogunud loomi kaasavate sekkumiste valdkonnas. Alates 2016. aastast on ühing maailma

28

ÜLD

Kaubamaja heategevuslikud jõulukaardid ja kleebised leiad kõikidest Kaubamaja suurematest kassadest ja jõululaadalt. Teraapiakoertega saab Tallinna ja Tartu Kaubamajas kohtuda 14. detsembril.

katusorganisatsiooni (IAHAIO.org) täisliige, mis annab võimaluse kaasa rääkida nii koerajuhtide ja treenerite kui ka loomi töös kaasavate ekspertide väljaõppe ja standardite loomisel. Viis aastat tagasi hakkas ühing koeri ja koerajuhte ehk teraapiakoeratiime Eestis eksamineerima. Praeguseks on eksami sooritanud juba 110 tiimi üle Eesti. Sellest sügisest on koostöös Tallinna Ülikooliga nii tulevastel loomajuhtidel kui ka õpetajatel, terapeutidel, sotsiaaltöötajatel, psühholoogidel jt võimalus omandada teadmisi vastaval kursusel. Ühing tegutseb selle nimel, et tulevikus oleks võimalik omandada looma kaasava s õppe ja teraapia eriala spetsialisti kutse.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

29


HEATEGEVUS

MTÜ EESTI ABI- JA TERAAPIAKOERTE ÜHINGUT saad toetada annetusega kontole Swedbank EE782200221068266665

Triin Jagomägi ja Alfi Triin on ortodont ning Tartu Ülikooli õppejõud. Koos oma siberi husky tõugu teraapiakoera Alfiga on nad töötanud alates 2015. aastast. Tartus Unimedi kliinikus osaleb tiim vajaduse korral logopeedi vastuvõttudel ning nad aitavad lastel üle saada ka hirmust hambaravikabineti ees. Lisaks külastavad nad lasteaedu ja koole, kus selgitavad hambahügieeni vajalikkust.

Tiiu Varik-Sau ja Cämmi erilised koerad ja inimesed

Tiiu Varik-Sau ja labradori retriiver Cämmi on

teraapiakoeratiim alates 2016. aastast. Tiiu päevatöö Kõik lemmikloomad on armsad ja mõjuon seotud tuleohutusega ning ta on ka aktiivne tervivad meile positiivselt. Teraapialoomade sesportlane. Cämmiga on nad külastanud lasteaedu ja koole, et õpetada, kuidas koertega hästi läbi saada. kaasamine ei tähenda aga lihtsalt misLisaks toetavad nad Rapla keskraamatukogus tahes loomale pai tegemist. Selleks, et lugemiskoerte programmi raames lugema õppijaid. inimest tema mures aidata, tuleb kõigepealt veenduda, et loom, keda me soovime kaasata, selleks tõu, iseloomu ja närvikava Inga on juuraharidusega kutseline poolest üldse sobib. Et koerast kasvaks kinnisvaramaakler ning koertekasvakohanemisvõimeline, tasakaalukas ja sotKoerte ja koerajuhtide koolitamine ja tegevuse taja. Oma kuldse retriiveri Riannaga siaalne koer, on vaja usalduslikku suhet koordineerimine ongi Eesti Abi- ja Teraapiakoersooritasid nad teraapiakoerte eksami 2016. aastal. Kolm aastat on nad koerajuhiga, kutsikaeas saadud positiivte Ühingu igapäevatöö. osalenud lugemiskoerte programmis seid kogemusi ning mõistagi oskuslikku Tallinna Haabersti Vene gümnaasiuõpetamist. Kuid seda, kas koerale sobivad professionaalne vabatahtlik teenistus mis, mis võimaldab keelekümblusklassi vene keelt emakeelena kõneleuued kohad ja võõrad inimesed, õpetada Terves maailmas on loomi kaasavate sekkumiste vatel lastel harjutada eesti keeles etteei saa. Seepärast ongi väga oluline, et valdkonna organisatsioonide põhimõte, et looma lugemist. Samuti on tiim mitu aastat ühtegi kodukoera ei viidaks ilma n-ö töötund ei maksa raha. Loomad ei sobi töötama regulaarselt külastanud Tallinna Lääne-Tallinna õendusabikliiniku kutsesobivustesti ja ettevalmistuseta iga päev mitu tundi järjest. Hoidmaks ära sellise kliente. Hiljuti läks koer Rianna lasteaeda, kooli või haiglasse. See ei oleks äri tekkimine, kus loomad on sunnitud eriharipensionile ja tema tööd jätkab sama hea iseloomuga tütar Mirell. turvaline ega ka eetiline nii koera kui ka duseta omanikule teraapia sildi all elatist teeniinimeste suhtes. ma, on loomatiimi töö vabatahtlik. Kui Koertel on keeruline toime tulla inimesdiplomeeritud sotsiaaltöötaja või terapeut on te keskkonnas, kus on palju lõhnu, helisid oma loomaga sooritanud eksami ning kaasab ja ettearvamatut. See on ka nende jaoks töö, mis kulutab ja töös looma, ei peaks ta saama loomajuhina eraldi ehk topelt kurnab. Teraapiakoerad on need erilised koerad, kes tahavad ja tasu. oskavad keerulistes olukordades hakkama saada ning naudivad Need inimesed Eesti Abi- ja Teraapiakoerte litsentseeritute kokkupuuteid ja uusi põnevaid kohti-tegevusi. Koerajuhtide registris, kes praegu oma koeraga kogukonda panustavad, on kohustus on tagada, et need erilised koerad läbi ei põleks ning pühendunud teadlikult iseenda ja koera koolitamisele. Vabatahtneile tahtmatult liiga ei tehtaks. likuna soovivad nad kinkida vaba aega ning pakkuda tuge ja abi Koerajuht vastutab ning loob turvalise ja meeldiva õhkkonna, kogukonna liikmetele, seejuures looma kahjustamata ning selle milles kliendil on võimalus koeraga kontakt luua. Koerajuhi eest rahalist tulu saamata. See aga, et üht lasteaiarühma või professionaalne töö (kui ta seda hästi teeb) on sageli nähtamatu. hooldekodu külastab koeratiim või osaleb rehabiliteerimiskesSelle taga on koera õpetamine, toetamine ja julgustamine ning kuses tegevusterapeudi töös kliendilt (lisa)tasu küsimata, ei täohtlike olukordade ennetamine. Teraapiakoera juhil peavad henda, et selleks ettevalmistamine õnnestuks ilma rahalise resolema faktiteadmised looma käitumisest ja kehakeelest ning sursita. Seepärast vajab ja kasutab ühing toetusi nendelt, kellel praktilised oskused koera õpetada ja tema käitumist lugeda. on võimalused, et tagada teenused neile, kellel neid pole.

Inga Sild ning Rianna ja Mirell

30

ÜLD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

SECRETS DE SOTHYS® LA CRÈME – TÄIESTI SALAJANE! Psst! Sothys Premium näokreem ja silmaning huulekreem koosnevad taolistest aaretest, et sellest võivad osa saada vaid need, kelle jaoks ilu on ja jääb kõige kallimaks saladuseks. Noorust silmapaistvalt säilitav La Crème oskab seda ka võrratult esile tuua. Tänu bioloogilistele ja Sothyse teadusuuringute keskusest pärit tippkoostisainetele keeratakse nahavananemisega seotud rakustress peapeale, ning siin pole teha muud, kui nautida eaga kaasnevaid meeldivaid märke. See hiilgav noorusekreem annab nahale uut jõudu, tugevdab tema loomulikku kaitsevõimet ja treenib rakke nii vapralt kõikvõimalikke rünnakuid tõrjuma, et ükski stress ei pääse ligilähedalegi. Näita oma noorust ja püsi sellisena veel kaua, kuid pea meeles – see on saladus!

! SOTHYSEESTI WWW.BEAUTYSTORE.EE Müügil Tallinna ja Tartu Kaubamajas, Kaubamaja e-poes ja parimates salongides üle Eesti. hooaeg | talv 2019

MOOD

31


KOOSTÖÖ

Mandy Barker „Mere leiud” Mandy Barker on inglise fotograaf, kes valutab oma loomingus südant keskkonna seisundi pärast. Ta on kokkukorjatud plastjäätmetest loonud imelised kunstiteosed. Tekst: MAARJA LOORENTS Fotod: MANDY BARKER

MANDY BARKER alustas keskkonnateemaliste näitustega, jäädvustades fotodel rannale kogunenud plastjäätmeid, kuid tema toonased tööd ei leidnud publiku seas suuremat vastukaja. Kui ta aga otsustas kokkukorjatud plastjäätmetest luua hingematvad kunstiteosed ning need üles pildistada, jõudis ühtäkki tema sõnum inimesteni. Näitus „Mere leiud“ näitab ilmekalt, kuidas plast hävitab meie loodust, kahjustades eri viisil tuhandeid taime- ja loomaliike, sealhulgas toidu pähe plasti sisse söönud elusolendeid. Näeme, kuidas plast ei kao päriselt kunagi, vaid mureneb järjest pisemateks kildudeks ehk mikroplastiks, mis jõuab koos tarbitud toiduga ka meie enda organismi. vajame muutust

Hinnanguliselt jõuab igal aastal merre enam kui kaheksa miljonit tonni plasti. Veest võib leida riideid ja kotte, mängukanne ja mööbliesemeid, millest raske-

32

ÜLD

MANDY BARKERI näitust „Mere leiud“ saab Fotografiska Tallinnas näha 15. novembrist 9. veebruarini.

Mandy Barkeri „Poon Choi“ on töö sarjast „Hongkongi supp: 1826“. Hongkongis jõuab iga päev prügimäele linnaelanike enam kui 1826 tonni plastjäätmeid. Mandy Barkeri „500“ fotosarjast „Supp“. Fotosari viitab plastprügi masskogumitele Vaikse ­oo­keani põhjaosas. Pildiseeria eesmärk on tekitada vastu­olu esteetilise külgetõmbe ja sotsiaalse teadlikkuse vahel.

s

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Goldsmiths who love Silver

Müügil Tallinna ja Tartu Kaubamajas

Dealer book Spring Summer 2019

hooaeg

| talv 2019

Roosikrantsi 19, 10119 Tallinn, Estonia www.glamuur.ee 33

MOOD


KOOSTÖÖ

mad vajuvad merepõhja, kergemad aga jäävad pinnale puudutab meid kõiki: ookeane reostava plastprahi tõttu kannatavad lugematud tulevased põlved. hulpima. Osa plastprahist liigub koos hoovustega tohutu suurde plastikogumisse, mis on kuhjunud VaikIsegi maailmamere sügavustest on saanud prügilad, sest kilekotte on leitud ka näiteks Vaikse ookeani Masesse ookeani. Vaikse ookeani prügisaarena tuntud heljuv plastikogum Hawaii saarte ja California osariigi riaani süvikust (11 034 m). Samast süvikust püütud kirpvähiliste puhul avastasid teadlased, et absoluutselt vahel katab ala, mis on Eestist tervelt 15 korda igaühel neist leidus kõhus vähemalt üks plastikiud. suurem. Kogu maailmas võib rannal jalutaja näha kaldale kunstnik, kes kõnetab ja mõjutab uhutud prügi, kuid plastireostus on palju ohtlikum kui Fotodel on Barker kujutanud esemeid, mille ta on lihtsalt silmale ebameeldiv vaatepilt. Elusolendite leidnud maailma eri paigus plasti kogudes ja kunstitoiduahelasse jõudnud mikroplasti kogumõju ei ole teoseks teisendanud. Tema töödes võib kohata meile veel selge. nukukäsi ja kilekotte, jalgpalle ja kingapaelu, „Minu roll on olla tõlk, kellel on faktid ja rõivaesemeid ja plastlilli. Kõik need meteadmised sellest, kui ohtlik on tegelikult rest püütud artefaktid – inimese valmismeres ujuv plast, ja lisaks oskus neid tatud plastesemed – muutuvad kord teadmisi inimestele arusaadavalt edasi Mandy Barkeri mikroplastiks ja on nõnda meie plaanda. Mida rohkem ma teadustöödest näituse „Mere leiud“ mõningaid töid needile suureks ohuks. teada saan, seda enam süveneb minus võib detsembri lõpuni „Pigem pean end fotograafiks kui veendumus, et pean panema inimenäha ka Kaubamaja aktivistiks. Minu kui kunstniku eessed nägema, et meil on hädasti tarvis vaateakendel. märk on teisendada teadusuuringud ja muutust,“ räägib Mandy Barker Fotostatistika kontekstuaalselt asjakohasteks grafiska Tallinnas näituse „Mere leiud“ fotodeks ja panna inimesi seeläbi tegutseavamise eel. ma,“ ütleb Barker. Barkeri fotodel on vaielBarkeri omapärane kunstiline nägemus damatult suur mõju. Esimese reaktsioonina ning koostöö merebioloogide, laiema avalikkuse märkab vaataja tema piltide lummavat ilu, alles seejärel ja mitme keskkonnaorganisatsiooniga teevad temast tabab teda tõdemus, millega on õigupoolest tegu: ta ainulaadse fotograafi ja aktivisti. Ühisel jõul püütakse seisab silmitsi plasti põhjustatud maailmalõpuga. juhtida üldsuse tähelepanu looduskatastroofile, mis

34

ÜLD

Mandy Barkeri „Karistuslöök“. Sotsiaalmeedias esitatud palve järel saatsid inimesed Barkerile nelja kuu jooksul 992 maast leitud ja üles korjatud palli ja palliosa.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Elegantne ja ainulaadne Skandinaavia disain

hooaeg

| talv 2019

Müügil Tallinna ja Tartu Kaubamajas ja e-poes

MOOD

35


KUNST

Eneseloomine. Emantsipeeruva naise lugu Eesti naiskunstnikud on siiani vähetuntud ja -uuritud. Eesti Kunstimuuseumi 100 aasta juubeli tähistamisel on üks põhieesmärke tõsta esile just naiskunstnikke. Seda teemat kajastab kogu 2019. aasta sügistalvine näituseprogramm. Tekst: KARIN PASTAK (Kumu kunstimuuseumi näituste koordinaator) Fotod: STANISLAV STEPAŠKO, HANNU AALTONEN

naiskunstnikud on iseseisva uurimisteemana esile tõusnud alates 20. sajandi teisest poolest, mil hakati teadlikult tutvustama silmapaistvate naiste elu- ja loomelugusid ning kirjeldama ühiskondlikke kontekste, milles naisloojad on pidanud ennast läbi ajaloo tõestama. Ometi võib öelda, et paljud Eesti naiskunstnikud on siiani vähetuntud ja ­-uuritud ning „Eneseloomise“ näol on tegu Eesti esimese suure, ajalukku vaatava naiskunstnike näitusega. Projekti üheks lähtepunktiks on Ateneumi kunstimuuseumi näitus „Moodne naine“, mis rändas aastatel 2017–2019 Ameerika Ühendriikides, Rootsis ja Jaapanis ning ­keskendus naise uutele kujutamis­­viisidele 20. sajandi esimeste kümnendite Soome kunstis. „Eneseloomine“ avardab selle ajalist ja geograafilist mõõdet, uurides naiskunstnike loomingut 19. sajandi keskpaigast 20. sajandi keskpaigani, avades laiemalt ühiskondlikke ja kultuurilisi protsesse, milles naiskunstnike positsioon ja eneseteadvus hakkas nii Eestis kui ka Soomes muu-

36

ÜLD

Lydia Mei. Naine sigaretiga. 1920. aastad. Eesti Kunstimuuseum.

Karin Luts. Koridoris. 1935. Õli. Eesti Kunstimuuseum.

tuma. Eesti naiskunstnike ajaloos on seos Soomega oluline ka seetõttu, et 1846. aastal avatud Ateneumi kunsti­ kool oli avatud ka naissoost õpilastele ning seal omandasid mitmed baltisaksa ja Eesti päritolu naiskunstnikud professionaalse kunstihariduse. Näitus uurib eripalgelisi teemasid ja probleeme: naiste eri rolle, neid ümbritsevaid ruume, kunstiõpet, sooidentiteete, reise, aga ka tarbekunsti ja kostüümikujundusi. Paljude teiste, seni vähenähtud ja -eksponeeritud kunstnike seas on võimalik näha ka Tove Janssoni, Karin Lutsu, Helene Schjerfbecki, Lydia Mei, Ellen Thesleffi ja Sally von Kügelgeni loomingut. Näituse kuraatorid on Anu Allas ja Tiina Abel. Näitust saadab mahukas, eesti ja

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Tule vaatama! • Uus-Meremaa kunstniku Lisa Reihana kolonialismiga tegelev videoteos „In Pursuit of Venus“ 3. korrusel (19.09.2019–26.01.2020). • Väliseesti skulptori Maire Männiku näitus Kumu kunstimuuseumi 4. korrusel (23.08.2019–05.01.2020). • Edith Karlsoni, Mary Reid Kelley ja Eva Mustoneni näitus kaasaegse kunsti galeriis 5. korrusel (11.10.2019–29.03.2020). • Niguliste muuseumi näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ on avatud 25.10.2019-26.04.2020. • Kõige suurem naiskunstnikke ja naise kujutamisviise uuriv näitus on „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ Kumu kunstimuuseumi suures saalis.

Naised, kelle hääl jäi kõlama ESIETENDUSED HOOAJAL 2019/2020 Romeo ja Julia OOPER

20. septembril 2019

Alice Imedemaal BALLETT

29. novembril 2019

Krahv Luxemburg OPERETT

24. jaanuaril 2020 Helene Schjerfbeck. Lugev tüdruk (Istuv tüdruk). 1904. Soome Rahvusgalerii – Ateneumi kunstimuuseum.

Anna Karenina BALLETT

inglise keeles ilmuv raamat Eesti ja välisautorite artiklitega. „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ valmib koostöös Helsingis asuva Soome Rahvus­galerii Ateneumi kunstimuuseumiga ning on Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud 06.12.201926.04.2020. Vaata lisaks: kumu.ekm.ee

hooaeg

| talv 2019

27. märtsil 2020

Jeanne d’Arc OOPER

22. mail 2020

opera.ee MOOD

37


RUBRIIK

38

MOOD

hooaeg

| talv 2019


MOOD

RUBRIIK

Foto: SANDRA PALM Stiil: LIISI EESMAA Meik ja soeng: MAMMU Modell: NENNA CHRISTIAN (EXTE Management) Assistent: GERDA RAAG RED VALENTINO pluus 319.99 €* RED VALENTINO kleit 999.99 €* MICHAEL KORSI kasukas 499.99 €*

See galaktika on sinu. Helenda kui koidutäht, kandes sügavaid juveelitoone, keha embavaid kangaid, hooplevat ruutu ja kosmiliselt sillerdavat litripuru. Tähetolmust oled sa võetud ja tähetolmuks pead sa saama!

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

Kõik MICHAEL KORSi tooted Kaubamaja moemaailmades Partnerkaardiga –20%

hooaeg

| talv 2019

MOOD

39


MOESEERIA

ÖÖS ON TÄHTI

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

Fotod: SANDRA PALM Stiil: LIISI EESMAA Meik ja soeng: MAMMU Modell: NENNA CHRISTIAN (EXTE Management) Assistent: GERDA RAAG

40

iBLUESi pluus 149.99 €, WEEKEND MAX MARA mantel 549.99 € LOUISE KRAGH’ kõrvarõngad 79.99 €* DYRBERG/KERNi sõrmus 95 € DYRBERG/KERNi sõrmus 49 €

Kõik iBLUESi tooted Naistemaailmas Partnerkaardiga –20%

MOOD

hooaeg

| talv 2019


RED VALENTINO kleit 899.99 €* MICHAEL KORSi jakk 349.99 € HUGO mantel 499.99 €* MICHAEL KORSi püksid 189.99 € JEFFREY CAMPBELLi saapad 139.99 €* SEEBERGERi kübar 69.99 €* DYRBERG/KERNi kõrvarõngad 75 € Jalutuskepp stilisti erakogu.

Kõik MICHAEL KORSi tooted Kaubamaja moemaailmades Partnerkaardiga –20%

hooaeg

| talv 2019

MOOD

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

41


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

42

TED BAKERi kleit 259.99 € MICHAEL KORSi nahkjakk 699.99 €* MARC CAINi seelik 179.99 € LIU JO saapad 339.99 €* EDBLADi kõrvarõngad 31.99 €

Kõik MICHAEL KORSi tooted Kaubamaja moemaailmades Partnerkaardiga –20%

MOOD

hooaeg

| talv 2019


MOESEERIA

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

GUESS JEANSi kleit 159.99 €* CALVIN KLEINi kott 269.99 €*

hooaeg

| talv 2019

MOOD

43


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

44

iBLUESi kudum 179.99 € iBLUESi seelik 169.99 € MARC CAINi mantel 899.99 €* IVO NIKKOLO kaelaehe 99.99 €*

Kõik iBLUESi tooted Naistemaailmas Partnerkaardiga –20%

MOOD

hooaeg

| talv 2019


MOESEERIA

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

KRISS SOONIKu rinnahoidja 69.99 €* RED VALENTINO topp 339.99 €* LIU JO JEANSi jakk 239.99 €* PINKO seelik 379.99 €* SEEBERGERi kübar 179.99 €* SCHOEFFELi kõrvarõngad 265 €* EDBLADi pross 35.99 €

hooaeg

| talv 2019

MOOD

45


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

46

INWEARi kudum 159.99 €* INWEARi püksid 119.99 €* LIU JO JEANSi jakk 299.99 €* MARC CAINi krae 149.99 €* KURT GEIGERi kingad 189.99 €* KURT GEIGERi kott 219.99 € DYRBERG/KERNi kõrvarõngad 85 €

MOOD

hooaeg

| talv 2019


DESIGUALi pluus 79.99 €* iBLUESi mantel 359.99 € RED VALENTINO kasukas 1699.99 €* GUESS JEANSi seelik 125.99 €* MARC JACOBSi kott 439.99 €* MIU MIU päikeseprillid 259.99 €* LES CLEIASi kõrvarõngad 20.99 €

Kõik iBLUESi tooted Naistemaailmas Partnerkaardiga –20%

hooaeg

| talv 2019

MOOD

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

47


Alexander McQueen

STIILISPIKKER

Säravaim moevaatus Pidulik moehooaeg on tulvil romantilistest lõigetest, naiselikust siluetist ja maagilisest särast. Kätte on jõudnud moemaailma viimane vaatus, mis trumpab üle kõik eelmised.

Sies Marjan Sies Marjan

Tekst: BRITTA RATAS Fotod: VIDA PRESS Alexander McQueen

Alexander McQueen Altuzarra

Kallim kullast Aastalõpu moehooaega ei kujuta ilma sära ja sillerduseta ette ilmselt keegi. Tänavu astuvad litrite ja kivikeste kõrval esiplaanile ka metalsed läiked, mis vesiselt lummavad ja luksuslikud. Eriti hästi pääsevad metallikud mõjule siis, kui kanda neid terves komplektis või miks mitte kombineerida litritega. Käes on ju siiski moehooaeg, kus maitsekuse piirides balansseerides kehtib reegel, et reegleid lihtsalt ei ole ja küll küllale liiga ei tee.

Dolce & Gabbana

Christopher Kane

Dries van Noten

Erdem JW Anderson

Paco Rabanne Ermanno Scervino

Max Mara

Tähistaeva pillerkaar

Looduslik tasakaal sätib värvikaardi paika nii, et kui lõppemas on värviline sügis, astuvad pildile külmad tonaalsused. Nii ka moes, kus oluliseks baastooniks on siniste ­värvigamma. Eriti maagiliselt mõjuvad just öösinised, mis litritega külvatult annavad ekstra erilise ja talvise kuma. Värske tulijana mõjuvad pastelsed ja jäiselt heledad sinised, millel kristallidele omane luksus ja särav helk.

48

MOOD

Richard Quinn

s

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

UUS

TÄ I U S TAT U D

ILU MIS HOOLIB Kauaaegseid lemmikuid, Natural Glow, CC, Blur ja Matte jumestuskreeme, on nüüd täiustatud nii seest kui väljast. Nahka hellitavad jumestuskreemid sisaldavad hoolikalt valitud põhjamaiseid koostisosi, mis panevad naha tundma ennast sama hästi kui see välja näeb. Uute pakendite materjal koosneb nüüd üle 50% taaskasutatud plastikust, mis on osa Lumene eesmärgist hoolitseda ka meid ümbritseva looduse eest. Jumestuskreemid sobivad kõikidele nahatüüpidele erinevateks lõpptulemusteks.

hooaeg

| talv 2019

@LUMENE.EESTI

MOOD

MGBEAUTY.EE

49


STIILISPIKKER Dolce & Gabbana

Christopher Kane

Carolina Herrera

Muinasjutt loodusrajal Muinasjutuline talvemood armastab loomamustreid, müstilisi olendeid lasteraamatust ja fotogeenilisi putukaid. Moedisainerite inspiratsiooni varasalv on täis tegelasi, kes kõik sätitud rõivastele mustrina või aksessuaaridele dekoratsioonina. Kui tahad selles kirjus maailmas kaasa lüüa, siis investeeri toodetesse, millel ajatu vorm või siluett, et neid kanda hooajast hooaega. Ei tundu kuidagi, et loomamustrid kunagi moepildilt kaoksid. Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana

Saint Laurent

Saint Laurent

Zimmermann

Prada Zimmermann

Meenutused ajaloost Peohooaja meeleoludes on moefookus sätitud õlgadele ja käistele. Igapäevaglamuuriks ja kiirelt kontoristõhtusöögile-riietuseks sobivad ideaalselt naiselikud pluusid ja kleidid, millel romantiliselt lopsakad ja siidiselt läbipaistvad käised. Killuke draamat ja sätitud pidulikkust toob aga paljaks jäetud õlg või miks mitte paljastada täispangale minnes mõlemad õlad. Riskida tuleb vaid sellega, et tunned ennast erakordselt atraktiivsena. No mis saaks selle vastu olla!

50

MOOD

Paco Rabanne

Dolce & Gabbana

Max Mara

hooaeg

| talv 2019


SISUTURUNDUS

TEADUSEL PÕHINEV LUKSUSLIK JUUKSEHOOLDUS Kerluxe tähistab preemium-juuksehooldustooteid, kus kohtuvad maailmakuulsa Itaalia juuksehoolduslaboratooriumi ja Šveitsi nahahooldusekspertide teadmised. Kerluxe juuksehooldustooted on välja töötatud eesmärgiga suhtuda juuksehooldusse sama tõsiselt kui nahahooldusse. Šveitsis välja töötatud tehnoloogia järgib traditsioonilisi nahahooldusetappe - puhasta, niisuta, rikasta ja kaitse – mis Kerluxe teadurite hinnangul on ka kaunite juuste võtmeks. Kuuest eri kollektsioonist leiab kõikidele juuksetüüpidele sobiliku šampooni, palsami, juuksemaski ja juustesse jäetava palsami. Erinevalt teistest juuksehooldustoodetest on Kerluxe tooted mõeldud hooldamaks üheaegselt nii juukseid kui ka peanahka kuna ainult nii on võimalik saavutada maksimaalne tulemus juuste tervises. Nii sisaldavadki tooted kollageeni, hüaluroonhapet, peptiide ja antioksüdante, mis kindlustavad, et juuksed on Kerluxe toodete kasutamise järel terved ja kauni välimusega. Kerluxe tootevalikust leiab juuksehooldusvahendeid võitlemaks erinevat tüüpi juukseprobleemidega. Caviar4 on mõeldud eeskätt vananevatele, kuivadele ja kahjustunud juustele. Aquavol on volüümisari, mis muudab peadligi hoidvad juuksed kohevaks. Luminage on sari värvitud juustele, mis värvi säilitamise kõrval takistab ka juuste vananemist. Crystalisse aitab elujõuliseks muuta keskkonna poolt kahjustatud juuksed. Respendlisse on hooldav ja juukseid siluv sari, jättes need läikivaks ja siidiselt siledaks. Kerluxe Re-Activisse on sari, mis aitab kaasa juuste uuenemisele ja kasvule, muutes juuksed paksemaks ja tugevamaks.

UUS

KAUBAMAJAS!

Luminage on sari värvitud juustele, mis värvi säilitamise kõrval takistab ka juuste vananemist. Juuksed tunduvad kasutamise järel tugevamad, siledamad ja kaunilt läikivad. hooaeg

| talv 2019

Caviar4 on mõeldud eeskätt vananevatele, kuivadele ja kahjustunud juustele. Unikaalne koostis annab juustele luksusliku läike ja väljanägemise.

MOOD

51


Victoria Beckham

TREND

Kampsuni klubi

1

Tekst ja stiil: ANNELI NURK Fotod: KAUBAMAJA, VIDA PRESS

JUBA MITMENDAT hooaega ei ole pehmed kudumid mõeldud ainult maakodus kamina ääres kandmiseks. Kvaliteetsed villased kudumid sobivad imehästi kokku õhuliste seelikute ja kleitidega. Valides juurde meeleolule vastavad jalanõud, saab kogu komplekti muuta sportlikumaks või pidulikumaks.

4

2 8

3

Tibi

Isabel Marant

11 5

9

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

12

52

6

7 1 MICHAEL KORSi kudum 299.99 €* 2 RAINSi vöökott 49.99 € 3 iBLUESi seelik 169.99 € 4 TIGER OF SWEDENi kudum 169.99 €* 5 SAMSØE & SAMSØE seelik 129.99 €* 6 PAVEMENTi vabaajajalatsid 139.99 €* 7 TED BAKERi saapad 399.99 € 8 LAURÈLi kudum 319.99 €* 9 LAURÈLi seelik 539.99 €* 10 FIORELLI käekott 99.99 € 11 SAMSØE & SAMSØE kudum 139.99 €* 12 G-STAR RAW teksaseelik 89.99 € 13 UNISA poolsaapad 149.99 €*

MOOD

10 13

Kõik LAURÈLi tooted Naistemaailmas Partnerkaardiga –20% Kõik iBLUESi tooted Naistemaailmas Partnerkaardiga –20%

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

#TogetherWeTriumph hooaeg

| talv 2019

TRIUMPH.COM

MOOD

53


AKSESSUAAR

Viimane lihv

1

TUMMISTES TALVETOONIDES riietusele annavad viimase lihvi hoolikalt valitud kingapaar ja ajatu käekott. Valida võib hooaja hiti, 70ndatest inspireeritud kõrge säärega konts­ saapad. Sellised saapad aitavad suvisest garderoobist tuttavad maksikleidid ka öökülmade saabudes kasutusse jätta. Kuid kes hindab mugavust, leiab endale trendikad lumesaapad või lisab vürtsi ussinahkse käekotiga. Tekst: ANNELI NURK Fotod: SANDRA PALM

2

3

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

4

54

1 CALVIN KLEINi saapad 219.99 €*, BY MALENE BIRGERi kott 179.99 €* 2 RED VALENTINO saapad 599.99 €* 3 FURLA kott 319.99 €* 4 TRUSSARDI JEANSi kingad 149.99 €*, KURT GEIGERi kott 219.99 €

MOOD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

G-STAR MÜÜGIL TALLINNA JA TARTU KAUBAMAJAS MOOD

| talv 2019

55


AKSESSUAAR

5

6

7

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

8

56

5 ALBANO kingad 179.99 €*, TED BAKERi vöökott 169.99 € 6 COCCINELLE kott 299.99 € 7 EMU poolsaapad 189.99 €*, MARC JACOBSi seljakott 479.99 €* 8 RED VALENTINO saapad 799.99 €*,

THE HOUSE OF OUD WIND HEAT EdP 75 ml 199.99 €*

MOOD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

UUS

TÄI U S TATU D

Ü HTL AN E JA LOOMU LI KU LT SÄR AV TU LEMU S CC KREEM SPF 20 Kergetekstuuriline CC kreem jaotub näol ühtlaselt kõiki nahakontuure järgides ning korrigeerib ebaühtlast nahatooni ja punetust. Koostist on täiustatud nahatooni ühtlustava põhjamaise pohlaga ja niisutava arktilise allikaveega. Pakendi valmistamisel on kasutatud ümbertöödeldud plastikut. Katvus:

hooaeg

| talv 2019

@LUMENE.EESTI

MOOD

MGBEAUTY.EE

57


KINGIIDEED

Kingiideed daamidele Foto: ERIK RIIKOJA Stiil: ENELI KULDVEE

2

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

1

3

1 TORY BURCHi kingad 359.99 €* 2 BSURDi siidsall 59.99 € 3 WOLFORDi sukad 55.99 €*

58

MOOD

hooaeg

| talv 2019


KINGIIDEED

5

8

4 7

6

4 LOVE MOSCHINO kott 129.99 €* 5 KRISS SOONIKu silmamask 24.99 €* 6 KRISS SOONIKu rinnahoidja 69.99 €* 7 NEW VINTAGE BY KRISSi käevõru 93.99 € 8 COCCINELLE rahakott 149.99 €

hooaeg

| talv 2019

MOOD

59


MOESEERIA

OLYMP.COM

Men in OLYMP

60

MOOD

hooaeg

| talv 2019


MOESEERIA

RSVP

Kui oled saanud kutse...

stiil:

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

Fotod: LUCA MENEGHEL Stiil: PIRET ILVES Meik: ERLE TAKLAI Modell: KRISTJAN KASEMETS (AL Model Management), JOONAS PAAS Täname hotelli Telegraaf

Dark suit

Joonas: TIGER OF SWEDENi särk 149.99 €*, TIGER OF SWEDENi pintsak 449.99 €*, TIGER OF SWEDENi püksid 199.99 €*,

MORESCHI kingad 329.99 €*, SEIDENSTICKERi lips 34.99 €, DAKO ilurätik 12.99 € Kristjan: JOOP! särk 95.99 €, STRELLSONi pintsak 300.99 €, STRELLSONi püksid 149.99 €*, MORESCHI kingad 359.99 €*, DAKO siidlips 24.99 €, DAKO lipsunõel 20.99 €

hooaeg

| talv 2019

MOOD

61


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

62

Kristjan: HUGO BOSSi triiksärk 119.95 €*, HUGO BOSSi pintsak 529.00 €, DAKO kikilips 25.99 €

MOOD

hooaeg

| talv 2019


stiil:

Black tie

Kristjan: HUGO BOSSi triiksärk 119.95 €*, HUGO BOSSi pintsak 529 €, HUGO BOSSi püksid 229 €, DAKO kikilips 25.99 €, DAKO mansetinööbid 30.99 €

hooaeg

| talv 2019

LLOYDi kingad 175.99 € / 219.99 €*

MOOD

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

63


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

64

stiil:

Smart casual

Joonas: SANDi kudum 119.99 €*, MATINIQUE’i pintsak 319.99 €, MATINIQUE’i püksid 119.99 €*

MOOD

hooaeg

| talv 2019


MOESEERIA

Kui kutsel ei ole stiili märgitud, siis vali midagi julget!

Joonas: SANDi särk 139.99 €, HUGO ülikond 599.99 €*, HUGO lips 49.99 €* Kristjan: HUGO kudum 159.99 €, TIGER OF SWEDENi ülikond 649.99 €*,

KURT GEIGERi kingad 135.99 € / 169.99 €*

STRELLSONi rihm 69.99 €, DAKO ilurätik 12.99 €

hooaeg

| talv 2019

MOOD

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

stiil:

65


STIILISPIKKER

Ülikonna uus tulemine Ülikonnamood on paljude moefanaatikute sõnul üle aastate põnevaim ja kantavaim. Elame ajastul, kus kõik justkui sobib ja sobitub. Seega pole parimat aega kui nüüd, et murda välja mugavustsoonist ja eksperimenteerida uutmoodi lahendustega.

AMI Alexandre Mattiussi

Värske siluett

Tekst: BRITTA RATAS Fotod: VIDA PRESS Todd Snyder

AMI Alexandre Mattiussi

Todd Snyder

David Hart

Tänavamood ja formaalne stiil lähenevad aina enam üksteisele. Tänu sellele jõuavad moepilti pehmest kangast vabamad ja laiemad siluetid. Idee seisneb mugavuses, mitte ainuüksi lohvakas vormis.

Todd Snyder

Giorgio Armani

Todd Snyder

Lõiked minevikust See kaherealine pintsak, mis veidi kandilisem ja rõhutatud õlgadega, viib meid tagasi 80ndatesse. Muidugi on seda praegusel ajal moderniseeritud ja ajastule kantavamaks muudetud.

66

MOOD

Giorgio Armani

Dior Homme

Private Policy

Uued materjalid Klassikalise ülikonnakanga kõrvale võid peohooajal proovida luksuslikku sametit või metalse läikega kangaid.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

67


MÄRK

Mehelik, terav ja tänapäevane Matinique Tänavu sügisel jõudis nii Tallinna kui ka Tartu Kaubamaja Meestemaailma tuntud kaubamärk Matinique. See moe-märk sobib mehele, kes hindab lihtsust ja soovib pingutusteta šikk välja näha. Tekst: ALJONA EESMAA Fotod: MATINIQUE

KERGELT PRANTSUSPÄRASE hõnguga Matinique on tegelikult Taani päritolu. Üle 40 tegutsemisaasta jooksul on moemärk jõudnud laieneda koduriigist vägagi kaugele – praegu on Matinique saadaval 600 esinduses 25 riigis.

40 aastat Skandinaavia dna-d Matinique’i asutajaks 1973. aastal oli ettevõtlik Niels Martinsen, kes oli 60ndate lõpus hoopiski ühe Kopenhaageni kuumima ööklubi kaasomanike, ning algusest peale sai tema visiooniks luua mugavaid,

68

MOOD

kõrgekvaliteedilisi ja tänapäevaseid meesterõivaid. Kas kõlab kuidagi lihtsakoeliselt? Selline Taani disain ongi – parajalt konkreetne, ei mingeid üleliigseid ­tulesid ja vilesid. Ka praegu asub Matinique’i peakontor koos disainimeeskonnaga Kopenhaagenis ning Skandinaavia moedisaini juured on sügaval iga Matinique’i toote DNA-s. Nii ongi Matinique olnud aastaid stiilse linnamehe eelistatuim valik, pakkudes kõrge kvaliteediga taskukohaseid rõivaid, jalanõusid ja aksessuaare nii oma koduriigis kui ka siin Eestis.

s

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Elektriline hambahari

Registreeri ja proovi

w

.p

re

päeva

h ili

ca

ww

30 p s . e e /s o

ni

Proovi Sonicare’i elektrilisi hambaharju ja Airflossi hambavahedepuhastajaid 30 päeva, juhul kui toode ei vasta Sinu ootustele, maksame Sulle raha tagasi. Müügil Tallinna ja Tartu Kaubamajas ning e-poes www.kaubamaja.ee Kampaania kehtib kuni 31.12.2019 hooaeg

| talv 2019

MOOD

69


MÄRK

Muide, kuigi tegemist on meestemärgiga, siis ei tähenda see, et disainimeeskonnas valitseks meeste ülemvõim. Matinique’i disainerite duo moodustavad tänapäeval hoopiski Jan Oliver Booth ja Lotte Boysen Goldschmidt, kellel on kollektsioonide loomisel mängida oma kindel roll. urbanistlikule džentelmenile

Matinique’i kollektsioonid moodustavad ideaalse koosluse formaalse ja vabaajarõivastuse vahel ning sisaldavad endas kõike, mida tänapäevasel meesterahval garderoobis vaja minna võib. Ütleb moemärk Avasta isegi, et loob oma esemeid urbanistliMatinique Tallinna kule linnahärrale, keda saadab kirg elu Kaubamaja Meestemaailmas 3. korrusel järele ning kes eelistab maskuliinset ja Tartu Kaubamaja ja klassikalisemat rõivamoodi, hinnaMeestemaailmas 2. korrusel, samuti tes sealjuures kvaliteetset ja nüüdisKaubamaja aegset disaini. Mida see tegelikult e-poest! tähendab? Seda, et Matinique’i kollektsioonid on alati stiilipuhtad, rõivaid on omavahel lihtne kombineerida ning komplektid ei jää kunagi igavad, vaid toovad esile kandja iseloomu. Tänu Taani päritolule pöörab Matinique erilist tähelepanu ka kangastele, rõivaste täiuslikule istuvusele ja viimistlusele. Igapäevatöö juurde käib ka järgmise põneva innovatsiooni või innovaatilise kanga otsimine. toores, cool, taanlane

Kindlasti väärib märkimist, et sügiseks on Matinique löönud käed taanlasest muusiku Simon Kvammiga, kellega koos on valminud käesoleva hooaja kampaaniafotod. Mustvalgetel fotodel näeme Kvammi talle omases keskkonnas: isegi üleskeeratud käiste ja hõbedaste ehetega on tema stiil meeldivalt klassikaline, kergelt kortsus kulm annab talle iseloomu ainult juurde. Just selline toores ja cool on tegelikult ka Matinique ise, seda nii värvilise kui ka mustvalgena.

70

MOOD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

s.Oliver rĂľivad kogu perele Kaubamajast! hooaeg

| talv 2019

MOOD

71


TREND

1 3

2

6 4

Värviline talv Tekst ja stiil: ANNELI NURK Fotod: KAUBAMAJA, VIDA PRESS

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

8

72

5

7

Öeldakse, et talv toob garderoobi mustad ja hallid toonid, eriti just meestemoes. Sellel aastal saavad värvisõbrad rõõmustada, sest 90ndatest inspireeritud trendid on värvilisemad kui kunagi varem. Vali välja üks-kaks erksamat tooni, millega ülejäänud riietust rõhutada. 11

10

12

13 9

1 CALVIN KLEIN JEANSi müts 49.99 €* 2 LASESSORi sall 29.99 € 3 SCOTCH & SODA jope 259.99 € 4 CAPTAIN FAWCETTi habemehari 21.99 5 TIGER OF SWEDENi kudum 119.99 €* 6 PARAJUMPERSi nahkkindad 79.99 €* 7 CAPTAIN FAWCETTi habemepalsam Barberism 60 ml 20.99 € 8 MATINIQUE’i püksid 119.99 €* 10 KAPTEN & SON’i seljakott 109.99 €* 11 G-STAR RAW T-särk 59.99 € 12 HAPPY SOCKSi sokid 9.95 €

MOOD

Kõik SCOTCH & SODA tooted Meestemaailmas Partnerkaardiga –20% 9 NEW BALANCE’i vabaajajalatsid 95.99 €/119.99 €* 13 GANTi saapad 135.99 €/169.99 €

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

SA EI TAHA ENAM KUNAGI MIDAGI MUUD KANDA Proovi. Kanna. Armasta.

hooaeg

| talv 2019

MOOD

73


AKSESSUAAR

Kiiksuga klassika

1

IGAL AASTAL tuleb aeg, kus peab välja valima, millistesse talvejalanõudesse investeerida. Ajaga on ka meeste mood läinud julgemaks ning lihtsa musta nahksaapa kõrvale on tulnud uusi valikuid. Klassikalised Chealsea-saapad muudab trendikamaks kaamelikarva seemisnahk ja tugev roomiktald, mis on külmal talvel igati praktiline. Ajatute saabaste kõrval on endiselt võidukäigul koletoss, mida võib kokku miksida minimalistliku seljakotiga. Tekst: ANNELI NURK Fotod: SANDRA PALM

2

3

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

4

74

1 TOMMY HILFIGERi saapad 149.99 € 2 CALVIN KLEIN JEANSi vabaajajalatsid 189.99 €*, MAKIA kott 69.99 €* 3 KAPTEN & SON’i seljakott 119.99 €* 4 LORENSi saapad 209.99 €*,

FILIPPO SORCINELLI Unum But Not Today EdP 100 ml 218.99 €*

MOOD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

75


KINGIIDEED

Kingiideed džentelmenile Foto: VIRGE VIERTEK Stiil: ENELI KULDVEE

5

3 4

6

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

7 1 8 9

2

1 DEMOOGi nahast kikilips 109.99 € 2 ORBITKEY võtmehoidja 39.99 € 3 MONTBLANCi tindipliiats 469.99 €* 4 TOKU sussid 49.99 € 5 PARKERi pastapliiats 69.99 € 6 HUGO mansetinööbid 69.99 €* 7 ZIPPO tulemasin 39.99 € 8 ZIPPO vutlar 17.99 € 9 TEENU puidust käekell 99.99 €*

76

MOOD

hooaeg

| talv 2019


KINGIIDEED

12 12

10

11

10 TED BAKERi kosmeetikakott 95.99 €* 11 TED BAKERi rihm 59.99 € 12 SCOTCH & SODA nahkkindad 69.99 €*

hooaeg

| talv 2019

Kõik SCOTCH & SODA tooted Meestemaailmas Partnerkaardiga –20%

MOOD

77


UUDISED

Eristu hallist massist STAND STUDIOga

MANUELA CONTI: kõrgema klassi kvaliteet Manuela Conti moemaja ülerõivad on naistele, kes hindavad kõrgkvaliteetset ja unikaalset moodi. Moemaja asutati 40 aastat tagasi Apuulia südames ja kuni tänase päevani toimub kogu tootmisprotsess disainist pakendamiseni Itaalias. Manuela Conti kollektsioonides kasutatakse vaid parimaid materjale: kašmiiri ja villa, mohääri ja alpakavilla. Kõik

Nellie Kamras asutas Stand Studio 2014. aastal sooviga tuua nahast riided kõrgmoest tänavale. Ei läinud kaua, kui Stand Studio sai moemaailmas kuulsaks ning hakkas tegema ka hooajalisi kollektsioone. Stand Studio looming on naisele, kes otsib ülerõivastes midagi enamat kui soojust ja soovib hallist massist eristuda. Tänaseks on moemaja enim tuntud just ainulaadsete värviliste kunstkarusnahast mantlite poolest, mis on sellest hooajast saadaval ka Kaubamajas. Stand Studio ülerõivad leiad Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas ja e-poes.

materjalid on keskkonnasõbralikud, tootmises ei kasutata kemikaale ning protsessid on algusest lõpuni läbipaistvad. Manuela Conti mantlid on tõestus, et kallis kangas ei ole ainult silmale kena vaadata, vaid kallistab ja kaitseb keha külma eest kui soe tekk. Avasta Manuela Conti ülerõivad Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas ja e-poes!

ELVINE vastupidav linnaparka Elvine on tänapäevane kaubamärk, mis sündis 2001. aastal Rootsis Göteborgis. Nagu asutaja Daniel Mänd tõdeb, sai ta moemaja loomiseks inspiratsiooni sadamalinna aktiivsest eluviisist ja selle aasta ringi heitlikust ilmast. Elvine loob vastupidavaid ja funktsionaalseid ülerõivad, mis sobivad hästi linnas kandmiseks. Elvine 2019. aasta sügistalvine kollektsioon on inspireeritud armeerõivastusest ja see on mänguline, põimides omavahel maalähedased toonid ja erksad värvid. Mantlid on vaba ja laia lõikega ning sobivad mistahes rõiva peale – see teeb linnas liikumise eriti mugavaks. Elviine ülerõivad leiad Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas ja e-poes.

78

MOOD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

5000 series

LatteGo

Maitsvad kohvijoogid, lihtne! Philips LatteGO EP5334/10

699,99

hooaeg

| talv 2019

MOOD

79


RUBRIIK

80

MOOD

hooaeg

| talv 2019


ILU

RUBRIIK

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

Linnutee säravaim täht Ilul on galaktilised mõõtmed, iga väiksemgi ehe lisab enesekindlust ja naiselikku maagiat.

Foto: SANDRA PALM Stiil: LIISI EESMAA Meik ja soeng: MAMMU Modell: NENNA CHRISTIAN (EXTE Management) Assistent: GERDA RAAG

LOUISE KRAGH’ kõrvarõngad 79.99 €*

hooaeg

| talv 2019

MOOD

81


MEIK

Kõige ilusam aeg Aasta säravaim aeg on jälle käes ja pidude hooajal pole glamuuri kunagi liiga palju, ega ju? Talvistesse meigiuudistesse ja jõulukollektsioonidesse jagub nii dramaatilisi toone, põnevaid tekstuure kui ka muidugi kulda-karda-glitterit. Pidu võib alata!

4

3

Tekst: KRISTI PÄRN-VALDOJA (ajakiri Säde) FOTOD: TOOTJAD

2

1

SILMAD

5

Need säravad toonid ja öömustad ripsmetušid on tõelised pilgupüüdjad. 8 9 7

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

6

82

10

PROOVI:

1. GUERLAINi silmapalett Goldenland, milles kümme sädelevat ja matti tooni. On roosat, on kuldset, on rohelist ja kollast ja natuke mahedamaid beeže. 2. M.A.C-i jõulukollektsiooni Starring You lauvärv Stairs To The Stars, mille välimus on sama sädelev kui sisu. 3. URBAN DECAY eriti intensiivne must pikendav ja tihendav ripsmetušš The Perversion, mis on nüüd saanud ka veekindla versiooni.

4. GIVENCHY lopsakust andev ripsmetušš Volume Disturbia, mis on sitikmustas toonis ja oh-kui-jõululikus vutlaris. 5. CHANELi jõulumeigikollektsiooni kaunis kuldne lauvärv Exclusive Creation Ombre Premiére, toon Grandeur. 6. LUMENE ripsmetušš Birch Black Volume, mis sisaldab Soome metsadest pärit looduslikku kasesütt ning loob täiuslikult lopsaka, koheva ja sügavmusta ripsmekaare. 7. YSL-i kuldne lauvärv Sequin Crush Mono

Eyeshadow, mida võid kasutada nii eraldi kui ka lihtsalt säralisajana. 8. MAX FACTORi tušš-praimer Lash Revival, mis sisaldab hooldavat E-vitamiini ja õlisid ning aitab muuta ripsmed veelgi pikemaks ja lopsakamaks. 9. NYX Professionali kollektsiooni Makeup Love Lust Disco palett Foil Play, milles kreemjad säravad toonid. 10. NYX Professionali kollektsiooni Makeup Love Lust Disco lainerid Metallic Liquid, mis saadaval kolmes säravas toonis: metalses, hõbedases ja roosakuldses.

1 GUERLAINi silmapalett Goldenland 83.99 €* 2 M.A.C-i lauvärv Starring You Stairs To The Stars 37.99 €* 3 URBAN DECAY ripsmetušš The Perversion 24.99 € 4 GIVENCHY ripsmetušš Volume Disturbia* 5 CHANELi lauvärv Exclusive Creation Ombre Premiére, toon Grandeur 6 LUMENE ripsmetušš Birch Black Volume 18.99 € 7 YSL-i lauvärv Sequin Crush Mono Eyeshadow 31.99 € 8 MAX FACTORi tušš-praimer Lash Revival 13.49 € 9 NYX Professional Makeup’i palett Love Lust Disco Disco Foil Play 16.49 € 10 NYX Professional Makeup’i lainer Love Lust Disco Metallic Liquid 9.90 €

ILU

hooaeg

| talv 2019


MEIK

3 4 2

1

5

JUME & HUULED

Puudrid on pühade puhul säravad ja sätendavad nagunii, ent seekord on kuldse sisu ja rüü saanud ka huulepulgad. 6

8

9 10

PROOVI:

1. CHANELi pühadekollektsiooni tähttoode Les Ornements de Chanel Éclat Magnétique de Chanel, mille disain on inspireeritud moemaja vintaažnööbist, sisu aga särav ja luksuslik ning kergesti hajutatav. Võid seda imekaunist jumele säraandjat kasutada nii kontuurimiseks kui ka kauni kuma lisamiseks põsesarnadele ja dekolteele. 2. M.A.C-i Starring You kollektsiooni Kiss Of Stars huulepulk Walk Of Flame, mille dramaatiliselt särav toon viib sekundiga pühademeeleollu. 3. M.A.C-i Starring You särapuuder Opalescent Powder toonis Shooting Star, mis lisab nahale õrna sädelust.

4. GUERLAINi kollektsiooni Goldenland huulepulk Rouge G, mis on pühade puhul saanud glamuurse kuldse vutlari. 5. GUERLAINi kollektsiooni Goldenland valgust peegeldava efektiga Terracotta puuder, mis kingib nahale päikesesooja jume ja õrna sära. 6. LILY LOLO uus kompaktne jumestuskreem, mis sisaldab niisutavaid jojoobi- ja argaaniaõlisid, on sulgkerge koostisega, 100% veganlik ja kergesti hajutatav. 7. INIKA lahtine põsepuna Organic Mineral Loose, mis paneb näo särama, lisades sooja kirgast kuma ja loomulikku värvi.

8. ARMANI Lip Maestro huulevärv, mis sisaldab lausa kullapärleid ja on tõeliselt sädeleva efektiga. 9. NYX Professional Makeup kollektsiooni Love Lust Disco kuldne huulepulk Gold Dipper, mis särab jõulukuusega võidu! Võid seda kasutada nii eraldi kui ka teiste huulevärvide peal. 10. NYX Professional Makeup’i jõulukollektsiooni Love Lust Disco Glitter komplekt, mis kutsub kõiki diskole ja sisaldab viit säravat tooni Face & Body Glitter. Komplektis on ka E-vitamiiniga Glitter Primeri tuub, et sära kestaks terve öö.

1 CHANELi säraandja Les Ornements de Chanel Éclat Magnétique de Chanel 2 M.A.C-i huulepulk Starring You Kiss Of Stars 28.99 €* 3 M.A.C-i särapuuder Starring You Opalescent Powder 33.99 €* 4 GUERLAINi huulepulk Goldenland Rouge G* 5 GUERLAINi puuder Goldenland Terracotta 60.99 €* 6 LILY LOLO puuder 20.99 € 7 INIKA Organic Mineral Loose lahtine põsepuna 28.99 €* 8 ARMANI Lip Maestro huulevärv 38.99 €* 9 NYX Professional Makeup Love Lust Disco Glitteri huulepulk 8.90 € 10 NYX Professional Makeup Love Lust Disco Glitteri komplekt 32.99 €

hooaeg

| talv 2019

ILU

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

7

83


MÄRK

Et maailm säraks Sif Jakobs on Islandil sündinud, Rootsis õppinud ja nüüd Kopenhaagenis tegutsev värvikas daam, kes tegi kümme aastat tagasi teoks oma unistuse ja asutas endanimelise ehtemärgi Sif Jakobs Jewellery. Tekst: KRISTI PÄRN-VALDOJA (ajakiri Säde) Fotod: SIF JAKOBS JEWELLERY

SIF JAKOBSI ehetes on ühelt poolt põhjamaist kargust, teisalt värve, glamuuri ja mängulisust. Pole ka ime, sest Sif Jakobsi loomingu aluseks on lõputu kirg ja armastus Itaalia vastu. „Minu eesmärk on pakkuda igapäevaellu veidike moekat luksust,“ ütleb Sif Jakobs ise, lisades siiski, et tegemist pole kinnisvara hinda maksvate ehetega. „Soovisin algusest peale luua moemärgi, mis oleks glamuurne ja trendikas, ent samal ajal mõistliku hinnaga. Nimetan seda kättesaadavaks luksuseks,“ kinnitab ta. „Iga naine väärib võimalust särada.“ armastus itaalia vastu

Austusest ja armastusest Itaalia vastu kannavad paljud Sif Jakobsi ehted Itaalia linnade nimesid. „Armastan itaallaste kuumaverelisust ja ekstravagantset elustiili ning seda, kuidas nad oma välimusele tähelepanu pööravad,“ räägib Sif Jakobs, kes on ka ise aastaid Itaalias elanud. „Nüüd Taanis elades igatsen itaallaste sotsiaalsust ja spontaanset elu. Kopenhaagenis minnakse pärast tööd enamasti kohe koju ja ollakse rohkem nendega, kes on sõbrad või head

84

ILU

Sif Jakobs Jewellery sügistalvine kollektsioon Cetara. Ehtedisainer ja ärinaine Sif Jakobs on oma loomingule parimaks modelliks.

tuttavad, Itaalias minnakse välja just selleks, et kohtuda uute inimestega.“ Kahtlemata on Sif oma ehtemärgi süda ja hing. Asutaja, omanik ja disainer ning samal ajal ka oma loomingule modelliks. „Sif Jakobs on väga personaalne märk, mis peegeldab minu enda stiili ja isiksust,“ kinnitab Sif, lisades, et mõistagi teeb firma koostööd ka rahvusvaheliste modellidega. Samuti kuuluvad Sif Jakobsi klientide hulka hulk üle ilma tuntud daame, nagu näiteks „Troonide mängu“ näitleja Natalie Dormer, „Downton Ab-

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

UUS

TÄI U S TATU D

TÄI U S LI KU LT K AT TEV, MAT T TU LEMU S MATTE JUMESTUSKREEM Siidise koostisega õlivaba jumestuskreem katab nähtavalt naha iluvead ning hajutab poorid. Matistavad osakesed ja ülipeened puudrjas pigmendid aitavad nahal matt ja värske püsida terve päeva. Kergetekstuurilist, kuid katvat koostist on täiustatud arktilise angervaksaga ja niisutava arktilise allikaveega, mis pehmelt sulandub nahka. Jumestuskreem sobib ideaalselt rasusele ja kombineeritud nahale. Pakendi valmistamisel on kasutatud ümbertöödeldud plastikut. Katvus:

hooaeg

| talv 2019

@LUMENE.EESTI

MOOD

MGBEAUTY.EE

85


Foto SHMUPHOTO

MÄRK

Stilist ja moenõustaja Ženja Fokin „Kas sa kujutad ette, et ühes ehtes võivad saada kokku emotsioon, ilu, arhitektuur ja kosmopoliitsus? Sif Jakobs Jewellery on ehtemärk, mis käib pulseerivalt kaasas trendidega, kuid mille fookus langeb ka detailidele. Aplodeerivalt on ehete taga päris inimene – siiras ja hea Sif, tänu kellele tekib ka loominguga äratundmisrõõm. Personaalšopingutel on mul hea meel valida Sif Jakobs Jewellery ehteid ja täiustada oma klientide aardelaekaid, sest need mitte ainult ei kaunista, vaid lisavad kuraasi ja enesekindlust igasse päeva!“ Sõrmused Matera ja Corte kollektsioonist: armastusest Itaalia vastu kannavad mitmed Sif Jakobs Jewellery ehted Itaalia linnade nimesid.

bey“ staar Michelle Dockery, lauljad Ellie Goulding, Dua Lipa, Katy Perry ja paljud teised. reisidest inspireeritud

Tundub, et Sif Jakobsi idee kättesaadavast luksusest töötab. Sif Jakobs Jewellery kaubamärk on saavutanud Euroopas pöörast edu, olles üks kõige kiiremini arenevaid ehtemärke, mida on pärjatud ka mitme maineka auhinnaga. Sif Jakobsi on valmistatud hõbedast ja kaetud roodiumi või 18ct kulla kattega. Kasutatud on kõrgekvaliteedilisi tsirkoone, mis lasevad ehetel pikalt särada. Kõik need väljendavad nii Sifi juba mainitud Itaalia-armastust kui ka reisilembust

86

ILU

„Tahan oma ehetega maailma särama panna,” ütleb Sif Jakobs.”

üldse. „Kõige rohkem inspireeribki mind reisimine,“ kinnitab Sif. „Mulle meeldib näha laia maailma ning lasta ennast inspireerida hetketrendidest. Loon ehteid, mis annavad edasi luksuslikkuse tunnet ning mu motoks on „Lihtne ja pilkupüüdev stiil igaks päevaks“.“ Sifi sõnul valmivad väga paljud tema kavandid kodunt eemal, kasvõi näiteks lennukis. Lisaks reisimisele innustub naine ka arhitektuurist ja disainist üldse ning loomulikult kajastub see kõik ka tema säravates ehetes. Oma innuga on Sif nakatanud teisigi. „Meil on Kopenhaagenis väike, aga kõvasti tööd tegev tiim, mille liikmeid ühendab armastus ehete vastu,“ räägib Sif, „ja loomulikult soov maailm särama panna!“

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

gla m t opia BE PART OF

2

1 | SÄRAPUUDER 2 | SÄDELEV HUULEPULK 1

3 | SÜGAVMUST, INTENSIIVNE SILMALAINER

KÕRGTEHNOLOOGILISE PINTSLIGA 3

hooaeg

| talv 2019

artdeco.de

MOOD

87


LÕHNATUBA

Nišilõhnad vallutavad maailma Nišilõhnadele keskendunud Kaubamaja Lõhnatuba on saanud täiendust mitme jätkusuutlikkust pooldava lõhnamärgi võrra. Tekst: HELEN KÜLAOTS Fotod: TOOTJAD

lõhnatööstuse trendid näitavad, et aina enam eelistavad inimesed eksklusiivseid ja väikeses koguses toodetud parfüüme. Nende trumbiks on muidugi isikupära, kuid sama oluline on tarbija jaoks lõhnade tootmisprotsess: koostisainete kvaliteet, pakendi keskkonnasõbralikkus ja ettevõtte üldised väärtushinnangud.

Baobab

Kvaliteetlõhnad püsivad üldjuhul kauem värskena ja avanevad päeva jooksul pikkamööda. Ehkki pudelist nuusutades on need esialgu vängemad kui tavalõhnad, muutub nende olemus nahaga kokku puutudes, mil avaldub õrnus ja loomulikkus. clean reserve

Ameerikast pärit Clean Reserve ütleb nimes paljuski ära, millega on tegu. Kui paljud teised alles räägivad jätkusuutlikust tootmisest, siis nemad ka teevad seda. Koostises on vaid kvaliteetsed, puhtad ja ohutud toorained, pakendid on keskkonnasõbralikud ja materjal tuleb neil farmidest, mis peavad samuti loodusest lugu. Valikus on 13 nišiparfüümi. baobab

Baobab Collectioni lõhnaküünaldes on kasutatud Prantsusmaalt Grasse’st pärit parfüüme. Kui enamasti on lõhnaküünlad ühes suuruses, siis Baobabi ekstra suured või mitme tahiga küünlad on siin erandiks. Maxi Max põleb lausa 1000 tundi! Küünlad sobivad sisustuselemendiks pea iga maitsega kodusse, kusjuures ärapõlenud küünlast jääb alles stiilne vaas. aether

Kui keegi osavalt keemiateadusega žongleerib, siis on see Aether – nende parfüümid sisaldavad sünteetilisi lõhnamolekule, mille omadused avalduvad alles kandjal. Naha, õhu, keskkonna ja lõhnamolekuli kohtumisel

88

ILU

hooaeg

| talv 2019


Haute Fragrance Company

RUBRIIK

toimub keemiline reaktsioon, mille tagajärjel lõhn endast märku annab ning see võib olla igal kandjal veidi erinev. Sünteetika on miski, millest paljud lõhnatootjad ei taha rääkida, kuid Aether kasutab uhkusega ära moodsa keemia võimalusi – seda peetakse lausa tippsaavutuseks. haute fragrance company

Minnes nüüd keemialaborist kunstisaali, kohtame Haute Fragrance Company parfüüme, milles on ühendatud kaks loomingut: mood ja lõhnad. Parfüümipealinnas Grasse’s valmivad teosed on tõlgendused erisugustest elustiilidest, millest inspireerituna valmivad ka parfüümide pakenditel olevad illustratsioonid, kõik kunstnike kätetöö. Seetõttu on HFC kui ka nišiparfüümide liider korraldanud oma toodetest isegi näitusi. eksklusiivsed lõhnad tuntud tegijatelt

Lõhnade erikollektsioonid on ka Yves Saint Laurent’i, Guerlaini, Armani ja Thierry Mugleri valikus, mis osaliselt on tingitud turutrendidest ja nõudlusest isiku­ päraste lõhnade järele, teisalt soovist oma eksklusiivsust mitmeti väljendada. Nende sarjad sisaldavad haruldasemaid ja puhtamaid koostisaineid kui tavalõhnad. Kusjuures YSL-i omi müüvad vaid üksikud butiigid üle Euroopa. YSL-i esindaja sõnul on nende nišilõhna kandjad saanud ohtralt komplimente. „Ühes pudelis on isegi peidus afrodisiaakum,“ lisab ta.

TALVEPAKKUMINE FILORGALT! TERVE KOMPLEKT NAHAHOOLDUSTOOTEID AINULT ÜHE TOOTE HINNAGA!

hooaeg

| talv 2019

Saadaval erinevad kinkekomplektid kuni kampaaniatooteid jätkub

MOOD

89


KINGIIDEED

Kingiideed ilugurule Foto: VIRGE VIERTEK Stiil: ENELI KULDVEE

4

8

11 7

9

6

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

2

8 3 1

10

5

1 GUERLAINi huulepulgavutlar 23.99 €* 2 BAÏJA PARIS’ lõhnaküünal Delir Florali naturaalse vahaga 24.99 €* 3 SHISEIDO Hanatsubaki Hake puudripintsel 75.99 € 4 HELLA HAIRi juuksekumm 16.99 €* 5 URBAN DECAY lauvärvipalett Moondust 48.99 € 6 HEATHi raseerimisjärgne palsam 18.49 €* 7 MOSCHINO Toy Boy lõhn 50 ml 71.99 € 8 TANEL VEENRE kõrvarõngad 79.99 € 9 RITUALSi naturaalne kuiv õli kehale ja juustele 23.99 € 10 KIEHL’si niisutav näokreem Pure Vitality 65.99 €* 11 LA MER’i noorendav seerum 320.99 €*

90

ILU

hooaeg

| talv 2019


KINGIIDEED 13

14 15

12

16

19

20

17

24 21

18

23

22

12 TIZIANA TERENZi Arrakis Extrait de Parfum 100 ml 379.99 €* 13 PAGANO pintsel 28.99 €* 14 PAGANO pintsel 39.99 €* 15 PAGANO pintsel 18.99 €* 16 GUERLAINi kompaktpuuder 155.99 €* 17 EDBLADi kaelakee 69.99 € 18 GIVENCHY huulepulk Le Rouge Deep Velvet 36.99 €* 19 GUERLAINi praimer 69.99 €* 20 MAP OF THE HEARTi parfüüm 158.99 €* 21 TRIWA käekell 269.99 € 22 EDBLADi pross 35.99 € 23 CAPTAIN FAWSETTi vuntsivaha 11.99 € 24 NAILBERRY küünelakk 16.99 €*

hooaeg

| talv 2019

ILU

91


UUDISED

GUCCI Bloom Ambrosia di Fiori: jää iseendaks! Uus parfüüm Gucci Bloom Ambrosia di Fiori kutsub neid, kes seda lõhna kannavad, jääma truuks oma tõelisele olemusele ja emotsioonidele. See on Gucci Bloom Eau de Parfumi intensiivsem uustõlgendus, kus senisele värviküllastest taimedest tulvil aroomile on lisatud kaks elegantsi ja sügavat naiselikkust lisavat nooti – võhumõõgajuur ja damaskuse roos.

CAROLINA HERRERA kollektsioneerimist väärt Good Girl Glorious Gold Good Girl Glorious Gold kuldselt helkleva pudeli inspiratsiooniallikaks on 20-date aastate glamuuri kõrgaega tähistanud Art Deco kunstivool. Uus kollektsionääride väljaanne on kutsuvam ja ihaldusväärsem kui eales varem. Good Girl’i parfüüm tõstab tulipunkti õrnhapra mängu hea ja halva, valguse ja varjude vahel — valgeõielise jasmiini kroonlehtedest pulbitsev süda illustreerib kõiki tuberoosi eri tahke, tonkaoa sametist puudutust võimendavad aga veelgi kakao ja kohvi ekslusiivsed noodid.

MILLER HARRISe julge lõhnamaagia Miller Harrise lõhnavalikusse on lisandunud kaks uut parfüümi Brighton Rock ja Blousy. Brighton Rock on inspireeritud Lõuna-Inglismaa kaunist rannikulinnast Brightonist. Parfüümi muudab eriliseks karamelliste klaaskommide magusus, punase apelsini värskus, jasmiini, magnoolia ja vesiliilia naiselik aroom. Magusaid lõhnanoote leiab ka Blousy pudelist, kust tungib ninna 30ndate glamuuri ülistavad marjade, rooside, rikkaliku kašmiiri ja sooja puiduaroomi kooslus.

Armastusavaldus TIFFANY & LOVE'i moodi Maailma kuulsaim juveliir Tiffany & Co. teeb sel korral armastusele kummaruse läbi lõhnamaailma. Tiffany & Love for Him ja Tiffany & Love for Her on mõeldud teineteist täiendama. Naistele mõeldud Tiffany & Love for Her on modernne lille-puidulõhn, mille lõhnabuketist leiab muu hulgas ka Tiffany jaoks eksklusiivselt välja arendatud sinise basiiliku aroome. Meesteparfüüm Tiffany & Love for Him paitab lõhnameeli aromaatsete tsitruste ja puidust läbiimbunud põhjanootidega.

92

ILU

BVLGARI: kirglikule naisele mõeldud Rose Goldea Blossom Delight Bvlgari moemaja uusim naiste­ parfüüm Rose Goldea Blossom Delight kannab endas naiselikku olemust ja pulbitseb enese­ kindlast energiast. Lõhna tipus on kannikese lehed, papaia ja jasmiin, parfüümi südame vallutavad roosi eri osad (õiepungad, kroonlehed ja roosilehed) ning piibeleht, lõhna põhjas on ambra, bulgaaria roosi ja valge muskuse noodid.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

UUS

TÄI U S TATU D

VEATU TU LEMU S KU N I 16 TU N N I KS BLUR KAUAKESTEV JUMESTUSKREEM SPF 15 Kreemja tekstuuriga tugeva katvusega jumestuskreem hägustab nähtavalt poorid ning iluvead kuni 16 tunniks. Koostist on täiustatud niisutava arktilise allikaveega ja nahka hooldava kanarbikuga. Soojade ning valgustpeegeldavate pigmentide kombinatsioon ühtlustab nahatooni. Vähendab optiliselt kortse ja iluvigu, mille tulemusena näeb nahk välja veatu. Pakendi valmistamisel on kasutatud ümbertöödeldud plastikut. Katvus:

hooaeg

| talv 2019

@LUMENE.EESTI

MOOD

MGBEAUTY.EE

93


UUDISED

NINA RICCI sõltuvust tekitav Nina Rouge Nina Rouge'i hurmavas avaakordis annavad tooni mahlane vaarikas ja happeline sidrun, mida lõhna südames täiendavad vürtsikad ingveriõied ning sametised gardeenianoodid. Seejärel avaneb burbooni, vanilli ja krõbeda karamelli koosluses parfüümi unikaalne signatuur. Läikivpunane õunapudel on nii isuäratav, et selle võiks lausa nahka pista.

JOVOY võrgutav Touche Finale Nippe kellegi võrgutamiseks on palju. JOVOY uus parfüüm on mõeldud neile, kelle meetodite hulka kuulub ka ahvatleva lõhnaga parfüümi kasutamine. JOVOY Touche Finale on puuderjas lillelõhn, millest võib leida roosade marjade, roosi, jasmiini, seedri, valge muskuse ja sandlipuu noote.

REVLONi So Fierce: vastupandamatu pilk Revloni geelsilmapliiats So Fierce on erakordselt tugeva pigmendiga, tuues välja sinu metsiku poole. Veekindel ja kauapüsiv koostis ei määri ega valgu laiali, püsides laitmatuna kuni 16 tundi. Pilgu saab vastupandamatuks muuta kuue intensiivse tooniga.

Enneolematud ripsmed

TED BAKERi luksuslik kinkekomplekt Ted Bakeri pühade kinkekarbist „Sweet Things Come in Three“ leiab sel korral kolm minisuuruses parfüümi ja huuleläiget. Polly on lootusetu romantiku, merevaigu ja vanilli ­nootidega parfüüm, mille juurde sobitub sädelusega roosa huuleläige.

94

ILU

Mia on lilleparfüüm, mille paariliseks on klassikaline nude-huuleläige. Parfüüm Ella on segu bergamotipuu, mustasõstralikööri, apelsiniõie ja jasmiini nootidest. Ella juurde kuulub lillakas huuleläige.

Revlon So Fierce'i uus ripsmetušš hoolitseb ripsmete eest ning niisutab sügavalt igat ripsmekarva. See sisaldab parafiini ja riisi­ klii vaha, mis muudavad ripsmed nähtavalt pikemaks ja lopsakamaks. Unikaalne koostis ei määri ega valgu laiali ning püsib peal kuni 24 tundi, et saaksid pilke püüda lausa varaste hommikutundideni.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Uus algus

hooaeg

| talv 2019

MOOD

www.pariisivesi.ee95


UUDISED

MAX FACTORiga ripsmed lopsakamaks Täiuslikult matt lõpptulemus RIMMELiga Rimmeli uuest kollektsioonist Lasting Matt leiab kolm matistavat jumestustoodet, mis püsivad nahal terve päeva. Meigialuskreem Matt Primer matistab naha hetkega, luues siidiselt pehme aluskihi jumestuskreemi pealekandmiseks. Tänu kergele koostisele laseb see nahal hingata ega ummista poore. Lasting Matte'i jumestuskreem on tugeva katvusega ja niisutab nahka kuni 12 tundi. Sama sarja peitekreem peidab nii väsinud silmaalused kui ka punetavad punnid.

Otse loodusest: LUMENE Birch Black Volume Soome metsadest pärit looduslikku kasesütt sisaldav ripsmetušš loob täiuslikult lopsakad ja sügavmustad ripsmed. Lopsakust maksimeeriv hari ja täiuslik koostis lisavad mahtu igale ripsme­karvale. Hooldavat orgaanilist kasemahla sisaldav kauakestev koostis ei määri ega pudise.

Bambuseekstrakti sisaldav Max Factori ripsmetušš Lash Revival muudab ripsmed vaid nelja nädalaga tihedamaks, pikemaks ja tugevamaks. Selleks, et saavutada maksimaalne tulemus, kasuta enne Max Factor Lash Revivali ripsmete praimerit, mis annab neile ­hetkega lopsakust, neid seejuures hooldades. Praimer sobib ka tundlikele silmadele.

Huulepulkade haute couture: GIVENCHY Le Rouge Puuderjalt matt, rikkaliku pigmendiga Givenchy Le Rouge'i huulepulgad on kui ehtne kõrgmood. Sarja kuuluv Le Rouge Deep Velvet annab intensiivse värvitooniga mati lõpptulemuse, mis püsib huultel kuni 12 tundi. Huulepulgas olev mangovõi kaitseb õrna huulenahka. Le Rouge Night Noir on intensiivse värviga kauakestev huulepulk. Sobib kõigile neile, kes soovivad anda huultele silmatorkavat sära ja täidlust. Huulepulgas sisalduva hüaluroonhappe kooriv toime pakub huultele niisutust ning Tahiti must pärlipulber annab sära ja läbipaistva efekti.

Loodussõbralik meigieemaldus Selle asemel, et kulutada meigi eemaldamiseks sadu vatipadjakesi, saab seda nüüd teha palju loodusja rahakotisõbralikumalt. GLOV Moon Pads on korduvkasutatavad meigieemalduspadjakesed, mis sobivad igale nahatüübile, sealjuures tundlikule ja allergilisele nahale. Komplektis on viis pehmet padjakest, mis ei sisalda ohtlikke värv­ aineid ning mida võib kasutada oma lemmik­meigieemaldajaga. Pärast meigi eemaldamist saad padjakese ise puhtaks pesta või pesumasinasse panna. 96

ILU

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MOOD

97


UUDISED

JOIKi advendikalender JOIKi advendikalender koosneb sel aastal kahest maagilisest maailmast – valge peidab endas JOIK Organicu ning must JOIK Home & Spa sarja tooteid. Kummaski komplektis on 12 toodet, mitmed neist päris uued. Komplekte on võimalik osta eraldi või ühtse kingitusena ning seejuures ei pea end piirama advendikalendritele iseloomulike kuupäevadega, sest kingitusi saab avada vastavalt iga päeva meeleolule.

MARLIES MÖLLERi veganlik juuksehooldus Nüüd võib ka juuksehoolduses valida 100% veganlikke ja looduslikke tooteid. Marlies Mölleri juuksehooldussari Marlies Vegan Pure! pakub juustele intensiivset niisutust, tagab vapustava kohevuse ning tervisliku sära kolme puuviljaselt värske hooldusetapiga.

ZOYA: küüned pühaderüüsse Twinkling Holiday Collectioniga SHISEIDO igavese nooruse saladus! Shiseido vananemisvastaste toodetega saad aja seisma panna. Seerum Benefiance Wrinkle Smoothing Contour vähendab nähtavalt vananemis­ilminguid, pinguldades nahka, siludes kortse ja ahendades poore. Nahk näeb välja värskem ja nooruslikum. Silmaümbruse kreem Benefiance Wrinkle Smoothing silendab nähtavalt silmanurga ja silmaaluste kortse, vähendab turset ja tumedate silmaaluste teket, niisutab ja silendab naha tekstuuri.

98

ILU

Peohooaja eel tasub küüne­ lakikogu täiendada Zoya uue kollektsiooniga Twinkling. Sealt leiab nii kreemiseid, metalli­sädelusega erksaid kui ka ­pidulikke punaseid toone. Kollektsiooni juveeliks on kuldne glitteri lakitoon, mis on holograafilise efektiga ja võimaldab seda kanda üksi või oma lemmikküünelaki peal. Zoya kõik lakid on „Big 10 Free“ koostisega, mis ei sisalda küüsi kahjustavaid toksiine ega kemikaale.

PALMER's: kuiv nahk kontrolli alla! Palmer’s on tulnud välja kahe nahka niisutava ja toitva tootega. Palmer’si kookosepulk sobib kasutamiseks nii näol, kehal kui ka huultel – kus iganes on nahk kuiv ja kare. Kakaovõid, looduslikke õlisid ja E-vitamiini sisaldav hooldav nahaõli niisutab nahka sügavuti, aidates parandada ­(venitus)armidega ning kuiva, kahjustunud, ebaühtlase ja vananeva naha väljanägemist.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Kuumakaitsesprei kõikidele juuksetüüpidele. Kahefaasiline sprei kaitseb juukseid kuni 250 kraadise kuumuse eest, tagades seejuures juuste niisutuse ning muutes need läikivaks ja siledaks. Tänu aktiivosakestele aitab hoida juuksevärvi värskena.

Kaubamajas mõlemad tooted

-15%*

Lisandub Partnerkaardi soodustus

5%

Taimede ekstraktid ning termaalvesi moodustavad ülikontsentreeritud seerumi, mis toidab ja kaitseb kuivi ja hapraid juukseid. Kiiresti imenduv seerum tungib sügavale juustesse, parandades katkisi juukseotsi, aitab juustel püsida niisutatuna ning kaitseb neid kahjulike välismõjude eest. Ei muuda juukseid rasvaseks. hooaegkehtib | talv novembri 2019 *Soodustus lõpuni

MOOD

www.emsibeth.ee 99


UUDISED

DR IRENA ERIS: eksootilisele puhkusereisile sarjaga Resort Maldives

LUMENE 24h niisutav geel Nordic Hydra õlivaba geel tagab tõhusa niisutuse kuni 24 tunniks, hoiab näonaha värske ja matina terve päeva jooksul. 95% looduslik koostis on kergesti imenduv ning sisaldab orgaanilist kasemahla, puhast arktilist allikavett ja niisutavat hüaluroonhapet. Sobib normaalsele, rasusele ja kombineeritud nahale. Toode on veganisõbralik.

Maldiividest inspireeritud sarja kuuluvad geeljas kehapalsam, meresoolaga kehakoorija ja niisutav jalakreem. Neisse on peidetud amino­ hapetest, mineraalidest ja vitamiinidest pakatav merevetikaekstrakt, mis soodustab naha taastumist. Kehapalsam pinguldab ja niisutab nahka ning suurendab selle vastu­ pidavust. Looduslike soola­teradega, energiat andev kehakoorija muudab naha siidpehmeks. Võiseemnikuõliga jala­ kreem kaitseb jalgu kuivuse, lõhede ja naha­ paksendite tekke eest.

JUVENANCE Epigeniga vananemine kontrolli alla Igapäevased pinged ja keskkond mõjutavad meie heaolu, jättes sellest jäljed näonahale. Uus ­JUVENANCE® Epigeni näonahahooldussari pöörab tagasi naha vananemisprotsessi, andes tänu aktiivsete toimeainete looduslikule toimele hetkega silmanähtavaid tulemusi ja taastades noorusliku sära.

LIRENE: naha taastumist toetavad näokreemid OXY inAqua Lirene uued näokreemid sisaldavad uuenduslikku hapnikukompleksi, mis aitab parandada naha varustatust toitainetega, toetab naha taastumist ja vabanemist jääkainetest. Normaalsele nahale mõeldud päevakreem sisaldab oliiviõli ja naharakke stressi eest kaitsvat murunga­

ekstrakti. Tundliku naha päeva­ kreem tugevdab tänu kuldvetikaekstraktile ­naha enda kaitsevõimet ning allantoiin ja Dpantenool leevendavad keskkonnastressi. Öiseks hoolduseks loodud hüdrogeel parandab naha hapnikuvarustatust ja toit­ainete omastamist.

VITA LIBERATA: Hollywoodi punase vaiba saladus Nüüd on sinulgi võimalik endale kodust lahkumata saada Hollywoodi staaridele omane kuldpruun päevitus. Staaride poolt armastatud toonitud pruunistusvaht Fabulous annab nahale päikeselise jume ja niisutab nahka. Et päevitus oleks veelgi kaunim, kasuta paljude auhindadega pärjatud kohest naha HD-­ viimistlejat Body Blur. Komplekt on pakendatud luksuslikku meigikotti.

100

ILU

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

UUS

TÄI U S TATU D

VI IMI STLETU D, LOOMU LI KU LT SÄR AV NAH K NATURAL GLOW KUMAV JUMESTUSKREEM SPF 20 Sulgkerge koostisega jumestuskreem annab nahale loomuliku ja särava jume ning laseb nahal vabalt hingata. Koostis sisaldab nahka niisutavat ja kirgastavat SKINARCTIC LUMENESSENCE kompleksi, arktilist allikavett, kasemahla ja murakaekstrakti. Pakendi valmistamisel on kasutatud ümbertöödeldud plastikut. Katvus:

hooaeg

| talv 2019

@LUMENE.EESTI

MOOD

MGBEAUTY.EE

101


UUDISED

Dr. ORGANICi looduslik nahahooldussari meestele Inglise kaubamärk Dr. Organic on välja töötanud meestele mõeldud sarja, mis põhineb ženšenni taime juure energeetilistel omadustel. Sarja kuuluvad habemeajamiskreem, õli nii habeme ajamiseks kui ka habeme hoolduseks, dušigeel-šampoon kogu keha pesemiseks, näoseerum ja juuksemodelleerimisgeel. Kõik tooted pakuvad kaitset ja niisutust tervelt 24 tunniks.

POO-POURRI fantastilise lõhnaga tualetispreid Muuda oma tualettruum lille-, ­lavendli-, sidruni- või troopikalõhnaliseks. Poo-Pourri tualetispreid tuleb kasutada enne tualetiskäimist, piserdades seda potti. ­Eeterlike õlide ja looduslike komponentide kooslus tekitab veele kaitsva kihi, mis ei lase ebameeldival lõhnal tekkida. Valikus on viis erilõhnalist tualetispreid ning üks jalanõude deodorant.

Energiat andev Detox Energie™ Depolluting Youthi kreem Sothyse uus kreem aitab nahal võideleda keskkonnast tuleva saastega, tasakaalustades naha mikrobioomi ja tugevdades selle kaitsebarjääri. Kreem muudab tuhmi, elutu naha taas säravaks, jumekas. Aktiivkomponentideks on orgaaniline leedrimarjaekstrakt, toksiinide mõju eest nahka kaitsvad peptiidid, orgaaniline energiat andev ženšenni juure ekstrakt, mereline kompleks pruunvetikast ja rohelisest mikrovetikast, merelised eksopolüsahhariidid, aga ka glükoolhape madalas kontsentratsioonis. 102

ILU

Ökobränd BEN & ANNA toetab plastivabadust Saksa kaubamärk Ben & Anna teeb pakendirevolutsiooni. Nii võib söögisoodast, kookosõlist ja shea-võist valmistatud pulkdeodorandid leida plasti asemel hoopis kartongpakendist. Seejuures toetab iga deodorandi ost ookeani plastprügist puhastamise projekti „One Earth One Ocean“. Piparmündimaitse ja valgendava toimega hambapasta leiab aga klaaspurgist. Lisaks hambapastadele on sarjas ka hambaid ­valgendav bambusesöepulber.

WETBRUSHi juuksehari printsessidele WetBrushi juukseharjade kollektsiooni on lisandunud multifilmi „Frozen“ temaatikaga harjad. Nii saab juukseid kammides tunda end tõelise printsessina ning boonusena ei kahjusta toode juukseid. Tervete juuste võti peitub õiges harjamises! Just märjana on juuksed nõrgemad ja seetõttu tuleks kasutada juukseharja, mis libiseb sujuvalt läbi juuksepusa. Original Detangleri eksklusiivsed IntelliFlex-tehnoloogiaga valmistatud ülipehmed harjased eemaldavad valutult pusad, hoides ära ja vähendades juuste murdumist ja juukseotste lõhenemist.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

TERVE ON ILUS Üleilmse tunnustusega, kõige kõrgemini sertifitseeritud meigibränd Parim toimiv 100% looduslik jumestus Puhtaimad mineraalsed ja taimsed aktiivkomponendid Toksiinivabad, vegani- ja keskkonnasõbralikud MÜÜGIL TALLINNA KAUBAMAJAS JA KAUBAMAJA E-POES Dr. O. Puuste Kosmeetika Tõnismägi 3A -3, Tallinn 640 87 62 • info@puustekosmeetika.ee www.puustekosmeetika.ee www.beautystore.ee

hooaeg

| talv 2019

MOOD

103


RUBRIIK

104

MOOD

hooaeg

| talv 2019


LAPSED

RUBRIIK

Müstiline jõuluaeg Tänavused salasoovid usaldan kuldse mardika hoolde…

Uma

SARABANDA pluus 49.99 € MAYORALi püksid 35.99 €* HAILYSe kott 12.99 €* UNISA saapad 119.99 €* SHISHI mardikas 39.99 €

Kõik SARABANDA tooted Lastemaailmas Partnerkaardiga –20%

hooaeg

| talv 2019

MOOD

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

Foto: JAANA SÜLD Stiil: MERIN HAASMA Meik ja soeng: ERLE TAKLAI Modell: UMA (9) Täname River Stuudiot

105


MOESEERIA

Tähed Sinu kõrval Aasta maagilisemal ajal, mil riietuses on kerge pidulikkuse noot, ära unusta lilli ja sumekollaseid toone suveaega, vaid lisa villane vest või kampsun ning lase oma sarmil lummata.

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

Fotod: JAANA SÜLD Stiil: MERIN HAASMA Meik ja soeng: ERLE TAKLAI Modellid: JOONAS (12), KIARA (11), MARTEN (9), UMA (9) Täname River Stuudiot

106

Uma

MAYORALi kampsun 29.99 €* JUMSi mantel 449.99 €* MOLO seelik 49.99 €* GARVALINi saapad 95.99 €*

Marten

BOBOLi särk 28.99 €* GUESSi jope 99.99 €* I DO püksid 44.99 €* GEOXi botased 89.99 € LENNE müts 19.99 €

Kõik MAYORALi tooted ja GARVALINi jalatsid Partnerkaardiga –20%

LAPSED

hooaeg

| talv 2019


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

Kiara

LIU JO kampsun 95.99 €* GUESS KIDSi seelik 49.99 € NEROGIARDINI saapad 95.99 €* CREAMIE vöökott 19.99 €* MY LITTLE KIKI sukkpüksid 11.99 €*

Joonas

CALVIN KLEINi T-särk 29.99 € G.O.L.-i pintsak 109.99 € GUESSi jope 99.99 €* G.O.L.-i püksid 53.99 € PRIMIGI saapad 99.99 €

Kõik PRIMIGI jalatsid Lastemaailmas Partnerkaardiga –20%

hooaeg

| talv 2019

LAPSED

107


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

108

Joonas

TIMBERLANDi T-särk 30.99 €* CALVIN KLEINi teksajakk 109.99 €* NAME IT’i püksid 32.99 € VIKINGi saapad 99.99 €

Marten

ESPRITi särk 19.99 € MAYORALi kampsun 22.99 € MAYORALi vest 29.99 € MAYORALi püksid 39.99 € GARVALINi saapad 79.99 € BUKOWSKI jänes 59.99 €

Kõik TIMBERLANDi tooted ja GARVALINi jalatsid Lastemaailmas Partnerkaardiga –20%

LAPSED

hooaeg

| talv 2019


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

Kiara

NAME IT’i kleit 36.99 € NAME IT’i kampsun 23.99 €* UNISA kingad 79.99 €* HAILYSe kott 24.99 € ZABAIONE peapael 8.99 € NAME IT’i sokid 3.99 €

Uma

NAME IT’i kleit 44.99 € MAYORALi kampsun 39.99 €* NEROGIARDINI kingad 79.99 €* NAME IT’i sokid 3.99 €

Kõik MAYORALi tooted Lastemaailmas Partnerkaardiga –20%

hooaeg

| talv 2019

LAPSED

109


*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

MOESEERIA

110

Kiara

LIU JO kampsun 95.99 €* GUESS KIDSi seelik 49.99 € SHISHI putukad 8.70 €/tk

LAPSED

hooaeg

| talv 2019


MOESEERIA

S ü ja kaunids amlikku t jõuluaeg a!

hooaeg

| talv 2019

MOOD

111


NÕUANNE

Nutikad avastused Lastemaailmas! Jõulude eel on mängude maailmas põhitähelepanu saanud nutiseadmed ning teadus- ja tehnikahuvilistele mõeldud tooted. Avastamist on nii suurtele kui ka väikestele, nii lapsemeelsetele täiskasvanutele kui ka jõuluvanale. Tekst: SIIM TAMMESALU Fotod: TOOTJAD

1

MUUSIKA on universaalne suhtluskeel ja kui sellele lisada tehnikahuvi, siis saavad need põnevalt kohtuda DJ-maailmas. Aastaid tagasi oli muusika mängimine ja miksimine suur proovikivi, mis vajas nii kallist tehnikat kui ka pikemat oskuste lihvimist. Plaadikogud on tänaseks asendunud pilveteenustega ning muusika kättesaadavus nutiseadme, sülearvuti või muu abi­ vahendi kaudu on sedavõrd hea, et seda võib kuulata kõikjal. Valdkonna kultusmärk Pioneer DJ võttis oma analooghelisüsteemid ja muutis need digitaalseks. Tulemuseks on DJ-kontrollerid, kuhu võib juhtmevabalt ühendada mobiiltelefoni ning pilveteenuste kaudu asuda muusikat miksima. Mõne tunniga võib muusika- või tehnikahuvilisest lapsest saada DJ, kes suudab lugusid kokku siduda põnevaks muusikavooks. Kindlasti on selline loominguline ajaveetmine toredaks alternatiiviks lihtsalt nutiseadmes olemisele. Kontrollerid saab ühendada varasema helisüsteemiga või juhtmevaba kõlariga. Selles veendumiseks on Kaubamaja Lastemaailmas nüüd hea võimalus omal käel kõike ise järele proovida. Muusika nautimiseks või lihtsalt noorele eraldumisvõimaluse andmiseks on Lastemaailmas saadaval lai valik kõrvaklappe Pioneerilt. Juhtmega kõrvaklappidele lisaks saab valida Bluetooth-ühendusega juhtmevabad klapid, millel on ka mikrofon telefonisuhtluseks. Noortele kohaselt on kõrvaklappidel lai värvivalik, et soovitud aksessuaar sobituks nutiseadmega.

112

LAPSED

2

3 4

5

hooaeg

| talv 2019


6

7

8 10

9

Mugavad, kerged ja lapsele sobivas suuruses kõrvaklapid leiab ka Ameerika kaubamärgilt JBL. Sellelt tuntud audiotehnika tootjalt on Kaubamaja Lastemaailmas müügil ka erinevates rõõmsates värvides kaasaskantavad juhtmevabad kõlarid. nutikas kingitus endale või sõbrale

Sobivat kingitust leida ei ole alati lihtne. Kas valida midagi puhtalt praktilist või kinkida miskit, mis pakub saajale rõõmu ning jääb lõbusana meelde? Sellega on pead vaevanud Hollandist pärit kaubamärgi Kikkerland loojad. Nende soov oli võtta igapäevased ja kasulikud asjad ning neid veidi ümber kujundada, et tuua sisse üllatuslikkust, uudset lähenemist ja lõbusamat olemist. Kikkerlandi kingitooted sobivad nii lastele kui ka lõbusaks kingituseks täiskasvanutele. Toodetel on tihti praktiline kasutus, mis on end peitnud kummalise-naljaka-lõbusa disaini keelde. Lõbusat avastamist leiavad Kikkerlandi valikust nii endale, lapsele, sõbrale kui ka päkapikusussi sisse kõik. Lastemaailmas on nutiseadmetooteid, mida saab lisada telefoni külge või millega seda puhastada. Lisaks ka mänge, mida on hõlbus taskus või kotis kaasa võtta ning nutiseadmete kasutamise asemel mängida koos sõpradega vahetunnis või külas olles. Kikkerlandi kingitused on lõbusad ja vajavad tihti juurde selgitust, mida ja kuidas nendega ette võtta. See omakorda tekitab põnevust ja annab avastamisrõõmu. 1 PIONEERi kontroller 159.99 € 2 PIONEERi Bluetooth-kõrvaklapid 59.99 € 3 PIONEERi Bluetooth-kõrvaklapid 59.99 € 4 JBLi kaasaskantav kõlar JBL Clip3 59.99 € 5 JBLi kaasaskantav lastekõlar 35.99 € 6 KIKKERLANDi mini-viskemäng 9.90 € 7 KIKKERLANDi puidust pusle Mystery 4.80 € 8 KIKKERLANDi ekraanipuhastussprei ja -lapp 6.50 € 9 KIKKERLANDi puidust pusle Mystery 4.80 € 10 KIKKERLANDi mini-curling 12.49 €

hooaeg

| talv 2019

MOOD

113


KINGIIDEED

Kingiideed jõuluvanale Foto: VIRGE VIERTEK Stiil: ENELI KULDVEE

1

8

7 2 5

3

4

6

6

1 SILVERLITi robot Kombat Samurai 52.99 € (2 tk komplektis) 52.99 € 2 IITTALA klaaspallid, 5 tk komplektis 39.99 € 3 KIKKERLAND puidust 3D-minipusle 4.90 € 4 MARCUS & MARCUSe silikoonist kõrte komplekt + puhastushari 12.99 € 5 PLANTOYSi geomeetrilised kujundid 30.99 € 6 GERARDOS TOYSi iseliikuv tõuk Little Bug, erinevad 8.90 € (1 tk) 7 MARCUS & MARCUSe vannimänguasi 10.99 € 8 MARCUS & MARCUSe vannimänguasi 14.99 €

114

LAPSED

hooaeg

| talv 2019


KINGIIDEED

11

10

13

12

9

9 KENDAMA Krom Slaydawg Da Gang – Sun Dawg 63.99 € 10 SILVERLITi robot Kombat Samurai 52.99 € (2 tk komplektis) 52.99 € 11 BARBIE kollektsiooninukk Iris Apfel 64.99 € 12 KENDAMA Krom Slaydawg Da Gang – Nightcrawler 63.99 € 13 KENDAMA Krom Kamo 49.99 €

hooaeg

| talv 2019

LAPSED

115


UUDISED HEYE on täiskasvanutele mõeldud puslede tootmise liider.

HEYE: pusled nii lapsele kui ka lapsevanemale Sobib hästi eelkooliealiste laste jaoks jõulukingikotti.

DILESY: mänguline õppimine Eesti ettevõte Dilesy on helindatud raamatute kirjastus, mis pakub väikelastele haridusliku sisuga, interaktiivseid ja helindatud raamatuid, piltkaarte ja lauamänge. Kaubamajja on müügile jõudnud Dilesy jutupliiatsi raamatute sari „Näpsud õpivad“, mis on mõeldud lastele alates 3. eluaastast, kuid sobib ka vanematele koolieelikutele ja eri vanuses eesti keele õppijatele.

Sarjas „Näpsud õpivad“ on viis jutu- ja pildiraamatut ning lõbus kaardimäng, mis toetavad keele- ja matemaatikaoskuste kujunemist ning arendavad last emotsionaalselt ja sotsiaalselt. Raamatud ja mäng on arendatud koostöös Eesti–Läti koolieelse pedagoogika spetsialistide ja õpetajatega.

Euroopa ühe suurema pusletootja Heye tooted on nüüd ka Kaubamajas müügil. Lisaks kvaliteetsele tootmisele ja ülemaailmsele levitamisele iseloomustavad Heye puslesid pildid, mis loodud eksklusiivse koostöö raames tuntud kunstnikega. Puslede sortiment on väga lai tänu mitmekülgsetele teemadele: ebatavalised loodusfotod, ekstravagantne kunst, naljakad loomamotiivid, fantaasia, huumor, detailsed maakaardid jne. Puslesid on suuruses 100 kuni 6000 tükki, mis on pakitud individuaalselt kujundatud karpidesse. Igal karbil on ka info pildi loonud kunstniku kohta. Heye tooted vastavad kõige kõrgematele kesk­ konnanõuetele ja on saanud selle kinnituseks ka vastava rahvusvahelise sertifikaadi.

MOON CREATION: keskkonna- ja nahasõbralikud näomaalingud Kaubamaja Lastemaailmast leiab Moon Creationsi tooted, millega saab valmistuda eelseisvaks pidude hooajaks – lisades näole pimedas UV-valguses ­helendavat lauvärvi, sära, juuksegeeli või huulepulka, oled peol kindlasti tähelepanu keskpunktis. Sarjast leiab vajalikud näomaalingute vahendid, et teha üks vahva sünni­päev ja muuta pisikesed külalised näiteks tiigriteks või ämblikmeesteks. Moon Creationsi värvid on 100% veganlikud, neid ei ole ­testitud loomadel, need on valmistatud vee baasil ning lihtsalt peale kantavad ja ­eemaldatavad. Glitterid on biolagunevad, valmistatud mahe­ põllunduses kasvatatud eukalüpti puudest.

116

LAPSED

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

9456 Keemia klass

9455 Ajalooklass

9453 Möbleeritud kooli hooaeg

| talv 2019

9454 Spordisaal

9338 Tüdruk Skateboardiga

9457 Kooli hooldaja

MOOD

117


UUDISED

BIOBUDDI: ehita endale parem homne Kaubamaja Lastemaailmast leiab keskkonna• Hariv sõbralikud Biobuddi mänguklotsid, mis on valmis• Lõbus tatud suhkruroost. Valides väikesele ehitusmeist• Keskkonnasõbralik rile just Biobuddi klotsid, saad anda oma panuse keskkonnahoidu ja jätkusuutlikku tarbimisse. Esimesed Biobuddi tooted tulid Hollandis müügile 2017. aastal. Kaubamärgi looja Steven van Bommel alustas juba aastal 2012 oma kolleegide ja teadlastega koos katsetusi, et toota mänguklotse tavapärase plasti asemel keskkonnasõbralikumast materjalist. Viis aastat uurimustöid ja katsetusi viisid lõpuks soovitud tulemuseni ning tänaseks müüakse Biobuddi tooteid rohkem kui 20 riigis. Lühikese aja jooksul, mil Biobuddi on mänguasjade turul toimetanud, on võidetud juba mitu auhinda loodussõbraliku lähenemise ja tootmise eest. Klotsid on õpetlikud, vastupidavad ja omavahel lihtsalt ühendatavad, võimaldavad lapsel fantaasiat kasutades ehitada kasvõi päris oma linna.

KINGILOOS Jõulud Kaubamajas on täis üllatusi. Kui ostad 13. novembrist 15. detsembrini Tallinna või Tartu Kaubamaja Lastemaailmast, on võimalik osaleda järgmistes jõululoosides: • Barbie toodete ostjate vahel loosime välja eksklusiivse Barbie kollektsiooninuku, • Hot Wheelsi toodete ostjad saavad osaleda Hot Wheelsi alligaatori autopesula loosimises, • Thomas & Friendsi toodete ostjad saavad osaleda Thomas & Friendsi draakoniraja loosimises, • Lego toodete ostjad saavad osaleda Lego Heartlake’i linna lõbustuspargi kai ja tuletõrjebrigaadi loosimises, • Playmobili toodete ostjad saavad osaleda Playmobili lemmikloomade hotelli, suvila, koolimaja ja piparkoogikoja loosimises, • Fisher-Price’i toodete ostul saab osaleda Fisher-Price’i eestikeelse laulukoera loosimises. • Kõigi Kaubamaja Lastemaailmast ostnute vahel loosime välja Fortnite Drama Lama Pinata üllatuskomplektid ja Scruff-a-Luvsi interaktiivsed loomad. Loosimine toimub 16. detsembril 2019 ja võitjatega võetakse ühendust.

118

LAPSED

KENDAMA: ülipopid osavusmängud Jaapanist Suurte ja väikeste mängusõprade seas populaarsust koguv Kendama on müügile jõudnud Kaubamaja Lastemaailma. Kendama on traditsiooniline Jaapani osavusmäng, mille eesmärk on visata ja kukutada pall kausisarnastesse pesadesse või mõõga otsa. Ken tähendab jaapani keeles mõõka ja dama palli. Kendamaga mängimine arendab silma-käe koordinatsiooni, reflekse ja keskendumisvõimet. Kogenumad saavad osavusmänguga teha trikke, näiteks panna palli keerlema ja visata see pesasse. Kendamasid on Kaubamajas müügil eri disainide ja materjalidega. Lisaefekti annavad LED-tuled ning põnevad värvilahendused. Linna stiilsemad Kendamad ootavad sind Kaubamajas!

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Uus Kia XCeed – kõrgemad ootused on täidetud

kia.ee

Kia uus krossover XCeed – kõrgem vaade, kõrgem kere, kõrgem tase Uudis Kia uuest Ceedi perekonna linnamaasturi tüüpi mudelist on nüüd teie ees! Uus Kia XCeed on iga külje pealt fotogeeniline ja sisu täis kaasaegset tehnoloogiat. See auto on see, mida sõpradega jagada ja millest rääkida. Uus Kia XCeed nüüd kõikides Kia esindustes üle Eesti! TALLINN: Viking Motors Ülemiste, Ülemiste tee 2; Viking Motors Tammsaare, Tammsaare tee 51. TARTU: Autospirit Tartu, Ringtee 82. PÄRNU: Inchcape Motors, Tallinna mnt 82. VIL JANDI: Rael Autokeskus, Tallinna tn 97.

HAAPSALU: Tradilo, Tallinna mnt 73.

RAKVERE: Rakvere Autotehnika, Rägavere tee 44.

KOHTLA-JÄRVE: Inchcape Motors, Järveküla tee 22.

NARVA: Sirtaki, P.Kerese 25.

KURESSAARE: Kuressaare Autoteenindus, Kalevi põik 2. VALGA: Salome, Valga, Pihlaka 2. VÕRU: Automaailm, Räpina mnt 18a.

Lisaks rikkalikule varustusele annab Kia kaasa kindlustatud kvaliteedi, autotööstuse juhtiva 7-aastase garantii, mis on välja teenitud karmile kontrollile alluvate usaldusväärsuse ja vastupidavuse testide tulemusena. Auto Bilt küsitluste järgi on mitmel aastal järjest Kia olnud nii kliendirahulolu, usaldusväärsuse kui pikaajalise kvaliteeditaseme osas kõrgeimail positsioonil Euroopa turu 20 juhtiva autotootja seas. 7-aastane tehasegarantii hoiab hinda ja annab kindla konkurentsieelise ka järelturul. Kia 7-aastane/150 000 km garantii kehtib kõikides ELi riikides (lisaks Norras, Šveitsis, Islandil ja Gibraltaril). Vastab kohalikele nõuetele ja tingimustele. Kütusekulu (l/100 km)/CO2 (g/km): linnas alates 5,2/137, maanteel alates 4,5/126, keskmine alates 5,6/133. Kütusekulu on määratud NEDC testiga. hooaeg

| talv 2019

MOOD

119


RUBRIIK

All Steel

on praadimiseks ideaalne Nii erilisteks puhkudeks kui retseptiroogade tegemiseks Parim pruunistamiseks ja ideaalne praadimiseks, muutes toidu maitsvamaks Paks kolmekihiline p천hi on optimaalne, et kuumutada t천husalt ja 체htlaselt Toimib k천igil pliitidel 120

MOOD

hooaeg

| talv 2019


KODU

RUBRIIK

Öise taeva toonid

1

VALGETE JÕULUDE ootuses läheb tihti meelest, et ka üles vaadates võib kohata jõulumaagiat. Just tumedast säravate tähtedega kaetud taevast pärineb selle aasta jõulutrendi inspiratsioon. Baastoonideks on Linnuteest tuttavad lillaka ja sinaka varjundiga tummised toonid, millele lisavad särtsu kelmikad aksessuaarid putukate maailmast – kuldsed suured kiilid ja õnne toovad mardikad, mida võib riputada nii jõulupuule kui ka pista kingikotti.

Stiil: LIIVI JÄRVE Foto: KRÕÕT TARKMEEL

3 2

4

4 5

6 7

8

10 9

1 SHISHI põrnikas 8.70 € 2 HAY metallist kandik 29.99 € 3 Kuuseehe „Tammetõru“ 1.30 € 4 SHISHI putukas 8.30 € 5 Kuuseehe „Lepatriinu“ 3.00 € 6 Kiil 2.90 € 7 Kuusekuul sulega 3.30 € 8 Väikesed kuusekuulid, 18 tk (erinevad) komplektis 2.50 € 9 Sametine kuusekuul 2.10 € 10 HAY metallist kandik 46.99 €

hooaeg

| talv 2019

KODU

121


TREND

Maailma mõnusaim jõuluaeg Stiil: LIIVI JÄRVE Fotod: KRÕÕT TARKMEEL

ÕUES PRÕKSUVA pakase ja tuule eest on mõnus pugeda peitu diivanile pehme villase pleedi sisse. Iga-aastase punase sära ja külluse asemel hoia sel aastal puhtamat joont ning mängi sügavamate toonide ja pehmete materjalidega. Klaasist jõulukuulide asemel riputa puule sametist kuulid. Samast materjalist pehmed dekoratiiv­padjad loovad ruumis ühtse terviku. Õrna hellust võib sisse tuua öisest taevast inspireeritud kerge valgusketiga.

1

2

3

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

4

9 11

8 7 5

10 6

1 UMAGE’i diivanikomplekt 1099.99 €* 2 Dekoratiivpadjakate 24.99 € 3 WOOLISHi padjakate 45x45 cm 32.99 € 4 KÄHLERi vaas Hammershøi 73.99 € 5 Metallist kandik 46.99 € 6 Abilaud Ferm wire basket 69.99 € 7 Kuuseehe „Komm” 5.30 € 8 Kuusekuul 7.00 € 9 Täpiline kuusekuul 4.50 € 10 Kiil 2.90 € 11 Sametine kuusekuul 2.10 €

122

KODU

hooaeg

| talv 2019


TREND

15

12

13

14

12 Tugitool Moutrade 329.99 € 13 KLIPPAN SAULE pleed 130x200 cm 45.99 € 14 NARMA vaip 140x200 cm 109.99 € 15 STAR TRADINGu jõulutuled Bouget 100x10cm 4.90 €

hooaeg

| talv 2019

KODU

123


TREND

6 2 1 7

3

8

4

*Tärniga tähistatud toode on müügil Tallinna Kaubamajas ja e-poes.

5

Disainijutud Stiil: LIIVI JÄRVE Tekst: MARGOT MEUS Fotod: ERIK RIIKOJA

Neil jõuludel lisab jõulumaagiat uus kaubamärk Räder. Räderi jõuluehted ja dekoratsioonid räägivad elust, armastusest ja naerust. Must-valged ehted on skandinaa­vialikult lihtsad, dekoratsioonidele lisab pühadehõngu aga õrn kullasära.

1–5

124

RÄDERi kuusekuul 7 cm 8.70 €* 6 RÄDERi küünlaalus 14.99 €* 7 RÄDERi küünlaalus 4 cm 6.90 €* 8 RÄDERi ingliga küünlaalus 12.99 €*

KODU

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Maailma kõige tõhusam pardel*. Erakordselt õrn.

Series 9

Braun pardel Series9 9292CC

Erilaadse ehitusega raseerimiselemendid haaravad ühe tõmbega kaasa kõik ette jäävad karvad. Ainulaadne patenteeritud raseerimistehnoloogia edastab raseerimispeale 10 000 mikrovõnget minutis ja kohaneb pidevalt habeme tihedusega. Annab lisajõudu seal, kus seda on kõige rohkem vaja. Raseerida võib nii kuivalt kui märjalt (vahu või geeliga), soovi korral ka dušši all.

tavahind 339,99€/ partnerkaardiga 269,99€

* Katsetatud kolmepäevasel habemel ja võrdluses teiste juhtivate tippklassi toodetega.

Clean&Charge on maailma ainus alkoholipõhine viiefunktsiooniline puhastusalus pardlile: puhastab ja hävitab 99,9% bakteritest, laeb, õlitab ning kuivatab pardli automaatselt vaid ühe nupuvajutusega. Sinu pardel on alati nagu uus.

Raha tagasi garantii 60 päeva

Kõik ühes trimmer

Lihtne, kiire ja täpne näole, juustele ja kehale. Braun trimmeri komplekt MGK7020

10-ühes trimmeri komplekt, millega on võimalik sooritada täiuslik näo, keha ja juuste hooldus. Tänu AutoSense-tehnoloogiaga mootorile, kohandub see automaatselt habeme tihedusega, raseerides iga tõmbega tõhusalt ja mugavalt.

tavahind 84,99€/ partnerkaardiga 64,99€ hooaeg

| talv 2019

Uued teravad lõiketerad ei kisu karvu. Liitium-ioon aku tagab 100%-se jõudluse 100 tööminuti jooksul. Mugavaks hoiustamiseks ja laadimiseks on tootel kaasas laadimisalus ning reisile kaasa võtmiseks väike reisikotike.

MOOD

125


RUBRIIK MÄRK

Hypsoé

Pane kodu lõhnama Vastuvaidlematult on kodus olev lõhn sama oluline kui kõik teised detailid: see iseloomustab elanikke ja loob atmosfääri. Kvaliteetsed kodulõhnastajad panevad end ruumis maksma ilma ohtlike kemikaalide ja liigse pealetükkivuseta. Esteban

Tekst: HELEN KÜLAOTS Fotod: TOOTJAD

ME TAJUME RUUMI eri meeltega, kuid tihtipeale on just lõhn see, mis sündmusest või kohast kõige paremini meelde jääb ja hiljem emotsioone esile kutsub. Ka see pole teab mis uudis, et sisse hingates suhtlevad aroomiosakesed meie aju ja närvisüsteemiga, misläbi mõjutavad meie meeleolu. Seetõttu on ka kodu lõhnastamine üks viis, kuidas enesetunnet muuta. Sealjuures on valikud mitmekülgsed ja paindlikud: tundlikum nina leiab lahenduse naturaalse ja maheda lõhna näol, kangema kraami austajale on intensiivsemaid võimalusi.

126

Hypsoé

Hypsoé

KODU

Alustame kultustootest, milleks on loomulikult küünal. Nõudlus nende järele ilmselt ei vähenegi, sest see võbelev ja soe leegike lööb hubasuse seieri maksimumi peale ja samal ajal täitub tuba meeldiva aroomiga. Win-win! Kui juba lõhnaküünlaid põletada, olgu need valmistatud naturaalsest vahast – need põlevad ühtlasemalt ja kauem ning siis ei ole ohtu, et põlemisel lendleks õhus mürgised osakesed. Küünal lõhnab muide ka süütamata – pane see näiteks kappi, kus lõhn riietelegi külge hakkab. Siiski on ka teistlaadi lõhnastajad eestlaste seas väga popiks muutunud, seda ilmselt nende praktilisuse ja mugavuse poolest.

Uhke nimega difuuser võib olla nii elektriline kui ka lõhnapulgalahendus. Esimene neist kasutab lõhna õhkupaiskamiseks veeauru: peen udujuga lendleb mööda tube laiali. Selle lahenduse puhul tuleb masin sisse ja välja lülitada, teatud aja tagant veepaaki täita ja masinat puhastada. Kui soovid midagi, mis toimetaks iseseisvalt, proovi lõhnapulki. Need tuleb pista otsapidi lõhnapudelisse, vedelik imbub mööda pulka üles ning levib tasapisi ja ühtlaselt õhku. Pulgalahendus on nutikas valik, sest omanik saab õhkupaisatavat aroomi timmida oma äranägemise järgi: tugevama doosi jaoks tuleb õlisse torgata rohkem pulgakesi, õrnalt tajutava tulemuse jaoks piisab ühest-kahest. Pealegi on need ohutumad kui küünlad või elektrilised lõhnastajad. Millefiori

hooaeg

| talv 2019


MÄRK

Max Benjamin

s Esteban

Manuaalne lõhnastaja ehk sprei on priima valik neile, kes soovivad pigem aeg-ajalt tuba lõhnastada. Spreilõhnasid võib üldjuhul piserdada nii õhku, mööbli­ kangale kui ka muule tekstiilile. Näiteks paar surtsu lavendlilõhna õhtul padjale ja uni on Max Benjamin palju magusam! Kui ma nüüd räägin autolõhnastajatest, ei maksa silme ette manada lõhnakuuske. Kaugel sellest! Jutt on pisikestest elegantset aroomi eraldavatest karbikestest, mida võib kinnitada kasvõi salongi õhuavadesse, et lõhn veelgi intensiivsemalt leviks. Või peita kindalaekasse, et sealt tasapisi lõhn välja imbuks. Kui rääkida aga peitmisest, siis selle ülesande jaoks on loodud ka lõhnakaardid, mida pakuvad paljud tootjad. Need võib pista pesusahtlisse, riidekappi ja kasvõi käekotti.

Ligi sajandi on olnud LE CREUSET’ malmpotid aukohal igas endast lugupidavas köögis üle kogu maailma Müügil Tallinna ja Tartu Kaubamajas ja e-poes

lõhnastaja kui sisustuselement

Hinnatud kodulõhnastajate tootjad on eranditult seda meelt, et nii lõhn ise kui ka selle ümbris peavad mõjuma täisväärtusliku sisekujundus­ elemendina: tõstma miljöö väärtust ja sobituma majarahva stiiliga. Seega panevad paljud tootjad ühtviisi

hooaeg

| talv 2019

s

MOOD

127


MÄRK

Max Benjamin

Max Benjamin

rõhku nii disainile kui ka toote kvaliteedile. Kodulõhnastajate kõrgliigasse kuulub Prantsuse firma Esteban. Kes armastab nende parfüüme, peab lugu ka nende koduvärskendajatest. Kaubamärgi enim tunnustatud ja müüdud on kollektsioon Classic, uusimad on värske sous l’Olivier ning jõuludeks kenasti sobituv eksootiline Bois Copaïba. Estebani käekirjaks on rafineeritud mitmekihilised lõhnakombod, mille alg- ja lõpunoodid töötlevad lõhna­ meeli mitmel tasandil, nagu kvaliteetparfüümid ikka! Ideede jaoks koguvad nad inspiratsiooni reisidelt ja sealt saadud kogemustest. Seetõttu pole Estebani tooted pelgalt lõhnad, vaid iga toode jutustab emotsionaalse loo. Suhteliselt võimatu on neid lõhnu jäljendada! Esile tasub tõsta Estebani elektrilisi difuusereid: konkurentsitult elegantsed ja silmatorkavad masinad. Teine kaubamärk, mis on Estebani kõrval klientide vaieldamatu lemmik, on Itaaliast pärit Millefiori. Ilmselt ei valda ükski teine märk nii mitmekülgset lõhnade ja interjööri lõimumist kui nemad: kõige suurem on pisut klassikalisem kollektsioon Natural, esindatud on ka Aria elektrilised tooted ja autolõhnastajad. Lisaks klassikalistele lahendustele on olemas ka Laundry sari kodutekstiilide värskendamiseks: lõhnaveed triikimiseks, pesupesemiseks või pehmele mööblile piserdamiseks. Kui Esteban miksib eri lõhnu ja vürtse, siis Millefiori eelistab pakkuda pigem puhtamaid, äratuntavaid lõhnu (à la lavendel, muskus, orhidee jne). Mõlema kaubamärgi sarnasuseks on aga särtsakas, värviküllane ja isikupärane disain. Tõmmates välimuses värvitoone mahedamaks, jõuame maailmas aina enam laineid lööva Max Benjamini juurde. Nad kasutavad vaid naturaalseid ja looduslikke koostisaineid ning loovad nendest käsitööna luksusklassi väärilisi koduparfüüme. Kusjuures nii Estebani ja kui ka Max Benjamini lõhnu tulebki käsitleda kui parfüüme! See tähendab, et esimese nuuskimisega ei pruugi neist kohe sotti saada. Lase törts lõhna paberile ja hiljem nuusuta uuesti – lõhnasegu tõeline olemus

128

KODU

Baija Paris (Ilumaailm)

Esteban

avaldab end järk-järgult ja muudab oma olemust. Valikus on lõhnapulgad, küünlad, kaardid ja autolõhnastajad. Jõuludeks jõuavad Kaubamajja Hypsoé lõhnastajad. Laia haardega võttes kõrvutan neid kaubamärgi Compagnie de Provence toodetega: mõlemad kasutavad materjalidena naturaalset puitu, klaasi ja metalli ning värvid on pigem maalähedased, need mõjuvad tagasihoidlikult, ent samas ülimalt stiilselt. Hypsoé tootevalikust tõstaks esile kaks külge: esiteks nende innovaatiline küünlajalg, mille puhul küünla põledes on leek kogu aeg samal kõrgusel, küünal liigub vedru abil ise üles. Teiseks on Hypsoé loonud spetsiaalse lõhnasarja magamis- ja vannitoa tarbeks (ühine nimetaja: lõõgastumisruumid). Need lõhnad on malbed, rahustavad ja aitavad paremini uinuda. Ka paljud kosmeetikatootjad on lisanud valikusse kodulõhnastaja, tihtipeale just küünla. Näiteks Baïja Paris. Kui oled leidnud nende kehahooldustoodete seast oma lemmiklõhna, võib sama lõhna tervesse korterisse lendlema panna. Kõik nende tooted kuuluvad looduskosmeetika alla, seega on küünal tehtud naturaalsetest ainetest. Mitmel kaubamärgil tulevad pühadeajaks müügile spetsiaalsed jõulusarjad – kes siis jõululõhna ei armastaks? Ilmselt on need ka universaalseimad lõhnad, mida kingikotti pista.

hooaeg

| talv 2019


MADE IN DENMARK RUBRIIK

LUKSUS ÖÖS HELLITAGE END JA OMA LÄHEDASI RINGSTED DUNI PEHMETE JA LUKSUSLIKE SULETEKKIDE NING -PATJADEGA.

hooaeg

| talv 2019

MOOD

129


KINGIIDEED

Kingiideed sisustusfännile Foto: VIRGE VIERTEK Stiil: ENELI KULDVEE

3

1

3

2

6

4 8

3

5

7

1 HAY jäätisekauss Italian Ice Cup 19.99 € 2 KIKKERLANDi teekotihoidjate komplekt 13.99 € 3 IITTALA klaaskuulid Red Glass 80 mm 5 tk 39.99 € 4 BODUM Douro teepresskann 1,5 l 99.99 € 5 MEN’S SOCIETY shot’i-klaaside komplekt (punane) 25.99 € 6 Kaelkirjak Debour D’or 44 cm 31.99 € 7 MEN’S SOCIETY baarmeni neli-ühes-töövahend 29.99 € 8 LSA jalaga alus Champagne Theatre Midnight Blue 49.99 €

130

KODU

hooaeg

| talv 2019


KINGIIDEED 19

18

17

10 14

12

11 16 13

15

9

9 LAKRIDS CLASSICi lagrits soolakaramelliga 295 g 15.99 € 10 EVA SOLO termoskann Thimble 1 l (petroolitooni) 59.99 € 11 BLOMUSi suitsutooni joogiklaasid Flow 400 ml 2 tk 24.99 € 12 LEONARDO joogikõrred Portofino 4 tk ja hari 12.99 € 13 DESIGN LETTERSi tass (A–Z) 16.99 € 14 BLOMUSi latern Lito 17 cm 34.99 € 15 ESTEBANi lõhnaküünal Sapin Exquis 2019 16.99 € 16 BLOMUSi vaas Nona 13 cm (helepruun) 24.99 € 17 Vildist tasku Door Knob Pocket 9.90 € 18 IITTALA serveerimiskomplekt Citterio 98 Rose Gold 49.99 € 19 HAY VOLETi nagide komplekt 2 tk 26.99 €

hooaeg

| talv 2019

KODU

131


UUDISED

Villeroy & Bochi jõulumuinasjutt Saksa kultusmärk Villeroy & Boch tähistab tänavu oma 20. tegevusaastat Eestis. Jõulud on eriline aeg, kui veedame enam aega kodus – küpsetame, joome sõpradega koos kohvi, kaunistame kodu ja võõrustame lähedasi. Seda tähistab Villeroy & Boch oma igaaastase jõulukollektsiooniga, mis viib meid kaasa jõulumuinasjuttu. Igal korral on lisaks juba heaks tavaks saanud klassikalistele kollektsioonidele Toy’s Delight, Nostalgic Ornaments jt ka

üks eriline muinaslool põhinev sari. Sel aastal viib kollektsioon „Annual Christmas Edition 2019“ meid hetke, kus jõulutaat end korstna kaudu laste juurde viib ning kingisoove täidab. Kõikidel erikollektsiooni toodetel on kaunis kinkepakend ning need on kaunistatud põhja all oleva kuldse erimärgistusega. Oma jõululemmikud leiab nii Tallinna kui ka Tartu Kodumaailmast ning Kaubamaja e-poest!

Bialetti: sajand emotsioone Itaaliast Hea kohvi ja itaallasliku elustiili tuntud kandja Bialetti tähistab esimese sajandi möödumist oma ajaloos. Ikoonilise alumiiniumist nurgelise mokakohvi valmistaja loonud ettevõte on ajas palju muutunud ja arenenud. Tänaseks on Bialetti valikus hulk soojade jookide valmistamiseks sobivaid tooteid, kuid kõige tuntum on endiselt kohvikann. Sünnipäeva tähistamiseks on Bialetti loonud trendika erikollektsiooni. Julgelt jõululik punane toon koos rahuliku tumehalliga on ideaalne, et esile tuua klassikaliste kohvimaailma kultustoodete ilu. Kollektsiooni kroonivad põnevad eritooted, nagu näiteks kohvi otse tassi valmistav kann. Erksas jõulutoonis tooted tagavad hea kohvi abiga jõulutegevusteks vajaliku energia.

132

KODU

hooaeg

| talv 2019


UUDISED

KitchenAidi moodne tehnika Ameerika tehnikamärk KitchenAid on eestimaalaste köökides juba tuntud abiline, olgu selleks siis soov valmistada mitmekülgse mikseriga koogitainast, hakkliha, pastat, jäätist ja pressida mahla või keeta stiilse välimusega kannus vett ning valmistada röstsaia jne. Jõulueelsel ajal on laia värvivaliku poolest tuntud märk saanud juurde sobivalt sügavrohelise tooni nimega Pebbled Palm. Moodne palmilehetoon on saanud juurde sügavama tumeda varjundi ning veidi struktuuri. Rohelises eritoonis on saadaval nii mikser, röster kui ka veekeetja. Meelepärast värvi moodsa ja kvaliteetse köögitehnika leiad KitchenAidi valikust Kaubamajast kohapealt või meie e-poest.

hooaeg

| talv 2019

MOOD

133


UUDISED

Denby mandalate ergas, kuid rahustav maailm Pika ajalooga Briti nõudetootja Denby valikus olev värvi- ja mustrirohke märk Monsoon on saanud täiendust. Eksootiliste mustrite tõlgendus on Monsooni viinud idamaistele radadele. Seal kohtub nõude soe ja ühtlane hele taustafoon värviküllase dekooriga. Uus sari Mandala on loodud geomeetriliste mandalate eeskujul, mis on maailma sümboolne projektsioon geomeetriliste mudelitena. Tiibeti ja Jaapani budismist pärit, muuhulgas meditatsiooni ja teadvustatud toimimise abivahenditena kasutatavad kujundid mõjuvad erksalt, samas rahustavalt. Erinevalt hästi tuntud Tiibeti liivamandalatest, mis sümboliseerivad mateeria ja inimloomingu kaduvust, saab Monsooni nõusid kasutada nii igapäevasteks kui ka erilisemateks toidunautimisteks.

Eva Solo: rahulik Skandinaavia heaolu Taanlased on teada-tuntud kui kõige õnnelikumad eurooplased. Heaolu üks komponente on kindlasti ka oskus võtta aega, et elust rõõmu tunda, pidada sobilikus olustikus paus, mida jagada iseenda, pere või heade sõpradega. Eva Solo on nende hetkede nautimiseks loonud uue talvise mahedates toonides ning maitsekate vormidega kollektsiooni, mis sobib ideaalselt igapäevatoimetustest sooja joogiga hetke võtmiseks. Kaasaskantav termostass To Go Cup võimaldab jooki nautida välitingimustes või liikumises. Termose abil saad teha sooja joogi hommikul või õhtul valmis ja seda pikemalt nautida, ilma et peaksid vahepeal oma meelistegevust, näiteks lugemist katkestama. Hygge loomiseks sobivad need abivahendid ideaalselt!

134

KODU

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

hooaeg

| talv 2019

MÜÜGIL TALLINNA JA TARTU KAUBAMAJAS

MOOD

135


MÄRK

Cartwright & Butleri kellaviietee Kaubamaailma Toidumaailm toob maailma parimad hõrgutised koju kätte. Cartwright & Butler on vahva Inglise perekondlik kaubamärk – viie põlvkonna jagu küpsetuskogemust annavad tulemuseks hõrgud ja kauni välimusega tee- ja kohvikõrvased küpsised, koogid ja moosid-keedised. Tekst: KILLU MEI Fotod: TOOTJAD

1903. AASTAL panid äsja isa kaotanud õeksed Jennie ja Kathrine Adams püsti pisikese küpsetustöökoja, mille eesmärk oli lihtsalt tagada iseenda äramajandamine. Ettevõtlikud naised! Peagi nauditi ümbruskonna parimate pirukate, kookide, küpsiste, pudingite ja hoidiste aupaistet. Järgmised põlvkonnad, nüüd juba Arnettide perekonna nime all, said edukalt alustanud ettevõtmist jätkata ning peagi oldi tuntud juba üle kogu Inglismaa.

136

TOIT

Aastatuhandevahetusel pidi küpsetusmeistrid tõdema, et tootjad hakkasid majandustulemuste säilitamise nimel maksma lõivu just kvaliteedi ja maitsete arvel. Soovimata üldise trendiga kaasa minna, hakkas perekond pingutama selle nimel, et teejoomistraditsioonid taas au sisse tõsta. Nii sündiski lai valik Cart­ wright & Butleri hõrgutavaid teesegusid ja ampse, mis on müügil auväärsetes kaubamajades, nagu Harrods, Selfridges

ja Liberty, samuti delikatessipoodides nüüdseks juba 40 riigis üle maailma. Toodetes kasutatakse vaid parimaid koostisosi, kõik ikka selleks, et teepausidest kujuneks meeldejääv hetk päevas, mitte lihtsalt niisama kehakinnitus. Kin-

hooaeg

| talv 2019

s


RUBRIIK

Essence Alfredo Häberli, 2001 Disainer Alfredo Häberli Essence-kollektsioon on pühendatud jooginõude ülimale universaalsusele, lihtsusele ja funktsionaalsusele. Essence-klaasid on ühesuguse põhja ja jalaga, kuid pokaalid on disainitud vastavalt joogile.

Kingid mis kestavad

hooaeg

| talv 2019

MOOD

137


MÄRK

del see, et Arnetti perekonna kirg parima kvaliteedi vastu jääb kestma ka tulevikus, kohustab selleks ju ­perekonna sadakond aastat tagasi ettevõetu ning traditsioonide edasiandmise ja säilitamise soov.

tervist. Eriti hea tee saad, kui lased sel tõmmata klaasist teekannus. Kõrvale soovitatakse ampsata kurgivõileibu – need kaks maitset toimivad sünergias võrratult! Piparmünditee aitab kehal rahuneda ja soodustab sujuvamat seedimist. See taimetee, mis õigupoolest polegi ju nagu „päris“ tee, on kofeiinivaba mõnus turgutus mil tahes ajal päevast, kui keha ja meel vajab lisatoetust.

tee, see on traditsioon

Teed on vanal heal Inglismaal joodud juba sadu aastaid. Ehkki esimesena tutvustasid teekultuuri eurooplastele türklased, sai see suurema hoo sisse koloniseerimisajastuga. Koloniaalmaalt Indiast jõudis tee esiotsa Vana Maailma aristokraatide vastuvõtusalongidesse ja sealt loomuliku jätkuna kogu kodanikkonna elutubadesse. Ses pikaaegses teejoomistavas on välja kujunenud oma nõksud ja nipid. On teesordid hommikusöögiks ja pärastlõunaks ehk siis selleks, mida ülejäänud maailm tunneb kellaviietee nimetuse all. Ega kellaaeg olegi nii tähtis, sest hea tee väärib nautimist mis tahes ajal päevast. Jõuludest on Kaubamaja Toidumaailma teeriiulitel uudisena Cartwright & Butleri mitu kaunilt pakendatud ja väärtuslikku teesegu. Tee on peidus käepärastes stiilsetes plekkpurkides, mis annab hea võimaluse neid koduköögi avariiulitel näidata ja samas ka jõulukingituseks soetada.

tee kõrvale

Jõuludest on Kaubamaja Toidumaailma teeriiulitel uudisena Cartwright & Butleri mitu kaunilt pakendatud ja väärtuslikku teesegu.

ergutav või rahustav

Hommikule saab hea alguse virgutava ja jõulisemat sorti teega C&B Delicate Afternoon English Breakfast Blend Tea. Keeniast pärit punaka tooniga teed on täiendatud Assamis kasvatatud teega, tulemuseks tugevamaitseline ja täidlane tõmmis, mis lausa nõuab endasse tilgakest piima. Naudi hommikust teed koos munadega benediktiini moodi või siis traditsioonilise Inglise hommikusöögiga. Pärastlõunane kellaviietee C&B Delicate Afternoon Tea Blend sisaldab Darjeelingi teed, mida teemaailmas pee-

138

TOIT

Teejoomine kätkeb endas märksa rohkemat kui vaid auravat aromaatset teetassi. Sama põnev kui eri sortidega katsetamine on ka Cartwright & Butleri küpsiste-näkside valik. Et tagada parimad säilitustingimused, on needki pakendatud plekk- ja klaasanumatesse, mida on lihtne avada ja soliidne kingikotti lisada. On nii soolasemaid kui ka magusaid ampse (mandli-, maasika- ja šokolaadiküpsised, mandlid-pähklid-ingver, soolakaramell ja mitu sorti šokolaadijooke). Lähemat selgitust vajaks ehk maapähklikrokant, mis maakeeli tähendab kõva kompvekitaolist küpsetatud pähklimassi. Tutvuda tasub ka omapäraste mooside ja lisanditega meega – valikus on ingveri- ja roosimoosid ning erinevad maitsemeed. Tule enne jõule Toidumaailma uudistama ja ise järele proovima!

takse sama auväärseks kui šampanjat kihisevate jookide seas. See kerge, aga samas vürtsika alatooniga tee on pärit Lääne-Bengalist ning seda on täiendatud Assamist pärit intensiivse maitse ja erksa­ värviliste teelehtedega. Pikantsema maitse austajaid ootab Tamili piirkonnas kasvatatud ja bergamotiga rikastatud eriomase maitsega Earl Grey tee. Roheline jasmiinitee pakub Hiinast pärit õrna ja kergelt magusamapoolset teenaudingut, millega saad toetada oma

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Kohvinauding –

värskelt jahvatatud, mitte kapslis.

Roger Federer Kõigi aegade edukaim tennisist

Harmoonilise disaini ning 12 erineva kohvijoogi valikuga, mis igaüks valmib vaid ühe nupu vajutusega, uus E8 avaldab muljet ka kõige nõudlikumale kohvisõbrale ja disainiarmastajale – nagu Roger Federer. Värvilist 2,8-tollist puuteekraani on lihtne kasutada ning tehisintellekt seadistab ekraani automaatselt kasutaja isiklike eelistuste põhjal. Profiklassi piimavahustajaG2 on mõeldud spetsiaalselt piima ja piimavahuga jookide valmistamiseks, tagades alati siidist piimavahtu nii latte macchiato kui ka muu piimakohvi täiuslikuks naudinguks. JURA – If you love coffee. www.jura.com hooaeg

| talv 2019

MOOD

139


KINGIIDEED

Kinkekarbid Kaubamajast! 1

Sageli on nii, et kingitegemise soov on suur, aga täpselt ei teagi, mida sõbrale, sugulasele, kolleegile või äripartnerile viia. Kiirel jõuluajal teevad Kaubamaja kinkekarbid kingitegemise lihtsamaks! Mitut sorti kinkekarpe võid leida Kaubamaja Toidumaailmast, kuid suurem valik ja kõige mugavam on kinkekarpe tellida e-poest.

2

Stiil: LIIVI JÄRVE Fotod: INDREK SUSI

1

Teeõhtuks 49.99 €

Nordic Honey mesi 75 g, Rituals Ayurveda Pitta värskendav ürdisegutee 50 g, Amattler Crocanti kommid 72 g, Cartwright & Butleri muredad küpsised maasikatega 200 g, Würtspoe Brasiilia pähkel jogurtis 200 g, Nordic Honey mahe tooršokolaad õietolmuga 50 g 2

Juustusõbrale 29.99 €

Danablu sinihallitusjuust 100 g, Ile de France Petit Camembert 125 g, Parmigiano Reggiano 150 g, Prima Donna sulatatud määrdejuust 125 g, Cheddar Iiri Porteriga 160 g, punase sõstra marmelaad veiniga 160 g, Danvita näkileivad punapeediga 130 g

140

TOIT

hooaeg

| talv 2019


KINGIIDEED 3

Mulle sobib kõik, mis on parim! 44.99 € 3

Pierre Zéro Rosé alkoholivaba vahuvein 75 cl, Cheddari juust tšilliga 100 g, Cheddari juust karamelliseeritud sibulaga 100 g, chocoME käsitsi valmistatud tume šokolaad roosi, kirsi, pistaatsia ja kullaga 110 g, Ecomari põhjamaised marjad-viljad šokolaadis 160 g 4

Tume ahvatlus 59.99 €

The Bitter Note Botanical Drink 50 cl Itaalia, Normdeli mesi 150 g, Dammanni roheline tee Yunnan Vert 48 g, Nordic Organicu šokolaaditrühvlid kinkekarbis 210 g

4

hooaeg

| talv 2019

TOIT

141


RETSEPT

Retseptid: KEN TRAHV, Fii resto, Ringtee 75, hotell Sophia II korrus, Tartu, www.fiiresto.ee Kampus, Rüütli 7, Tartu www.facebook.com/KampusTartu Fotod: SILVER GUTMANN Stiil: KRISTINA JUUSU, INGRID KUUSALU

Jalustrabavad suupisted Pühade ajal on rohkem võõrustamist ning sageli on keeruline välja mõelda, mida pakkuda külalistele enne, kui valmib pearoog. Amuse bouche’id on just ühe ampsu suurused suupisted, mis annavad külalistele aimu koka stiilist. Fii restorani peakokk Ken Trahv mõtles välja amuse bouche’i retseptid, mis rabavad kindlalt su külalised jalust.

Marineeritud kukeseened krõbedal saial Ühel tragil eestlasel on tõenäoliselt alati külmikus mõni purk enda või vanaema marineeritud seeni. Kas oled kordki mõelnud, kuidas maitsevad marineeritud seened praadides? Proovi järele!

röstsaial ära ääred ning poolita saiaviilud. Küpseta ahjuplaadil ahjus 180 kraadi juures 3–4 minuti jooksul kuldpruuniks. • Sega kokku majonees, hakitud till ja parmesan. Riivi sisse maitse järgi küüslauku (mitte liiga palju, kuna küüslauk võib teised maitsed enda alla matta). Määri suupistesaiad sellega kokku. lõika viilutatud

142

TOIT

• Aja pann kuumaks. Kurna seened marinaadist. Viska pannile korralik tükk võid ning seened kohe järele. Prae seeni senikaua, kuni või muutub pannil pruuniks. • Aseta seened röstsaiale ning kaunista murulauguga. • Võid kasutada ka mistahes värskeid ­seeni, mida poest saada.

• 1 purk marineeritud (kuke)seeni • 1 päts mitmevilja röstsaia • Hellman’si majoneesi • parmesani • tilli • murulauku • küüslauku • võid praadimiseks

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Trendikas ja praktiline jĂľulukink

hooaeg

| talv 2019

MOOD

143


RETSEPT

Marineeritud kõrvits kitsejuustukreemiga kreemi koostisained kannmikserisse ja töötle, kuni saad ilusa ühtlase siidja massi. • Rösti kõrvitsaseemneid kas pannil või ahjus (sega esmalt kokku õliga ja seejärel maitsesta soolaga). • Lõika marineeritud kõrvitsast väiksemaid tükke (mugavam süüa!) ja pane topsi. Lisa natukene kitsejuustukreemi ja röstitud kõrvitsaseemned, kaunistuseks kasuta meelepäraseid ürte. pane kõik

kitsejuustukreem

• 0,5 kg valgehallitusega kitsejuustu • 3 sl Kreeka jogurtit • 1 sl mett marineeritud kõrvits

• osta poest või tee ise

Kanamaksapasteet leiva ja musta sõstraga potis sibul ja küüslauk, lisa pasteet kanamaks. Kui kõik on pruunistatud, • 0,5 kg kanamaksa lisa juurde või, portvein ja brändi või • 100 g võid konjak. Kuumuta, kuni alkohol on • 2 sibulat aurustunud. Seejärel pane kõik • 5 küüslauguküünt kannmikserisse ja töötle kreemjaks • 100 g portveini pasteediks. • 100 g brändit või • Pane kõik moosikomponendid potti konjakit ja tõsta pliidile madalal temperatuuril 15–20 minutiks keema. Vajaduse korral mustasõstramoos lisa törts vett. Seejärel pane kõik kann• 200 g külmutatud mikserisse ja töötle ühtlaseks massiks. musti sõstraid • Lõika leivast suupärased tükid, • 50 g suhkrut olgu kandilised või ümmargused. • rosmariini ­Leivale omakorda pane peale pasteet, sellele mustasõstramoosi ning „kleebi“ külge meelepärased ürdid, fotol on kasutatud punast jänesekapsast. (Jänesekapsast saab ka talvel lume alt välja kaevates.) pruunista

Soolatud part peediga suhkur, meresool, fenkoliseemned, apelsini- ja laimikoor. Pane karbi põhja natuke valmissegatud massi, seejärel aseta sinna peale 2 pardifileed ning kata ülejäänud massiga fileed ära nii, et parti näha ei jääks. Aseta 72 tunniks külmkappi, seejärel pese part külma veega puhtaks ning viiluta pikuti võimalikult õhukesteks viiludeks. • Mässi peet fooliumisse koos tüümiani, soola ja pipraga, küpseta ahjus 180 kraadi juures tund-poolteist. • Seejärel koori peet ning tükelda umbes 2 x 2 cm kuubikuteks, pane karpi ning vala peale palsamiäädikat, näpuotsaga köömneid, natuke soola. Loksuta peete kinnises karbis veidi aega, et kõik kuubikud saaks kenasti äädikaga kokku. • Keera õhukesed pardiviilud tihedalt ümber peedi ning suupiste ongi valmis! Kasuta kaunistuseks ürte, eriti hästi sobiks midagi hapukat. sega kokku

144

TOIT

part

• 2 pardi rinnafileed • 300 g fariinsuhkrut • 150 g meresoola • 1 sl fenkoliseemneid • 1 apelsini koor • 1 laimi koor peet

• 3–4 peeti • tüümiani • soola • pipart • palsamiäädikat • köömneid

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

KÕIK VAJALIK ÕNNESTUNUD SÜNDMUSE JAOKS Gurmee Catering − alati tipptasemel maitseelamus, teenindus ja vajadusel abi sündmuse planeerimisel.

www.gurmeecatering.ee • info@gurmeecatering.ee • tel 602 4836 hooaeg

| talv 2019

MOOD

145


JOOK

Botaanik baari 0% pühadekokteilid BOTAANIK on kokteilibaar Tallinna vanalinnas aadressil Suurtüki 2. Botaaniku nimetas Mixology Bar Awards kümne „Best New European Bar 2019“ hulka. www.botaanik.ee Kõik kokteilideks vajaliku leiad Kaubamaja Toidu- ja Kodumaailmast! Retseptid: ANDRES SIEM, Botaaniku kokteilimeister ja omanik Fotod: TERJE UGANDI Jää: LENAR LEHTLA

Alkoholivaba „piparkoogi“-sour SOUR-TÜÜPI magushapukatest kokteilidest on kuulsamad viski- ja pisco-sour. Nüüd pöörame kõik pea peale ning teeme hoopis kooskosvee-„piparkoogi“-0%-sour’i. Ka siin valmista enne pidu kõik ette, nii jääb peole vaid raputamise rõõm.

146

TOIT

pane pott tulele, lisa tassike vett ja mett, lase seguneda, lisa 2 sl kaneelipulbrit, üks riivitud muskaatpähkel ja väike peotäis uhmerdatud kardemonikaunu. Lase õrnalt keema, pane jahtuma ja hoia üle öö külmikus. Kurna läbi tiheda sõela. Kokteili valmistamiseks kalla šeikerisse tunde järgi puhast kooskosvett (umbes 75 ml), 25 ml varem valmis keedetud vürtsisegu, 25 ml värskelt pressitud sidrunimahla ja sörts munavalget. Šeigi tugevasti esialgu ilma jääta, siis lisa jää ning šeigi nii, et homset pole. Kurna läbi sõela jääga täidetud viskiklaasi. See maitseb i-me-li-selt.

hooaeg

| talv 2019


JOOK

Alkoholivaba Negroni NEGRONI on mõrumagus legendaarne kokteil Itaaliast Firenzest. Koostisaineteks on džinn, punane vermut ja Campari. Negroni maitseelamuse saab ka alkoholivabalt. Tee tõmmis enne pidu valmis, sellest saab suur seltskond 0% Negronisid.

hooaeg

| talv 2019

aseta pann õrnale tulele, rösti umbes paari minuti jooksul 6 sl kuivatatud kadakamarju, 4 sl koriandriseemneid, 4 tähtaniisi ja 2 sl koirohuürti. Aseta vürtsid potti jahtuma ning kalla peale alkoholivaba valge ja punane vein, mõlemat pudel. Koori ühe sidruni ja väiksema greibi koor samuti potti. Lase külmikus üle öö tõmmata. Kurna läbi tiheda sõela. Serveeri jääga ning pikenda vähese mõru toonikuga, apelsinikoor lisab värskust.

TOIT

147


JOOK

Alkoholivaba mets & toonik EESTIMAA püha loodus. Männikasvude eeterlikud õlid aitavad isegi gripi vastu. Kasutame kogu seda headust alkoholivabas kokteilis. Kel igav või palju aega, see saab jää sisse jäätada kuuse- või männioksakesi.

148

TOIT

tee kange tõmmis – 2 sl männikasve poole liitri vee kohta, lase paarkümmend minutit keeda, eemalda pliidilt ja lase veel veidi tõmmata. Täida klaas jääga ning kalla tunde järgi tõmmist peale, lisa veidi vedelat mett, pikenda vähemagusa tooniku või gaseeritud veega. Tulemuseks – tervislik jalutuskäik metsas.

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

Aeg süüa talve moodi.

hooaeg

| talv 2019

MOOD

149


KINGIIDEED

Kingiideed gurmaanile Foto: VIRGE VIERTEK Stiil: ENELI KULDVEE

4

3 6

8 2

5 9 1 7

1 LA MÈRE POULARDi võiküpsised metallkarbis 500 g 13.30 € 2 TUURAMARI Oscietr 33.90 € 3 Modellnukk 30 cm (Kodumaailm) 22.98 € 4 IITTALA klaaskuulid Red Glass 80 mm 5 tk (Kodumaailm) 39.99 € 5 THE BITTER NOTE Botanical Drink 50 cl, Itaalia 29.99 €+ pant 0.10€ 6 OURO LIQUIDO kullahelvestega külmpressi oliiviõli (Extra Virgin) 250 ml, Portugal 19.40 € 7 Küps Cheddari juust tšilliga 100 g 3.40 € 8 KASEKUNSTi kasesiirup Ruuge 100 ml, Eesti 14.00 € 9 REX CIBORUMi hanemaksapasteet trühvlitega 100 g 33.00 €

150

TOIT

hooaeg

| talv 2019


KINGIIDEED

11

13

17

18

16

12

13

14

15

10

10 GUSTAVi käsitöötrühvlid 1.35 €/tk 11 WÜRTSPOE Viini mandel „Red“ 2.95 € 12 GIUSEPPE GIUSTI palsamiäädikas 10.00 € 13 No. 1 ROSEMARY WATERi gaseeritud allikavesi rosmariiniekstraktiga 3.35 + pant 0.10 € 14 ARTISAN HONEY metsamarjadega mesi 300 g, Eesti 8.60 € 15 SALT’S UP’i gurmeesool Khoisan Pearls 90 g 6.90 € 16 RITUALSi orgaaniline rahustav taimetee 50 g 6.99 € 17 HAY puidust käsi L (Kodumaailm) 25.99 € 18 NORDIC ORGANICi šokolaaditrühvlid kinkekarbis 210 g 9.90 €

hooaeg

| talv 2019

TOIT

151


UUDISED

Naturaalsed puruteed mõnusateks talveõhtuteks Premium Be More Superfoods pakub nelja naturaalset puruteed, milles on kokku ligi 20 võimsat ja maitserohket väetoitu, mis kõik aitavad talvisel ajal organismi turgutada. Kui pärast suuri jõulupraade oleks vaja toetada ainevahetuslikke protsesse või vähendada puhitustunnet – tee endale üks kruusike Detox-teed. Kui tahad toetada sisemisele ilule lisaks ka välist ilu, siis on tassike teed Be Beautiful selleks ideaalne. Kurnava ja kiire päevaga aitab meele ja vaimu värskena hoida mõned sõõmud Be Active’i teed. Kui aga mõnel õhtul on ärevus hinges ja stress ei lase puhata, siis rahustab keha ja meelt Be Sleepy tee ning hea kvaliteetne uni on garanteeritud! Kõik Be More Superfoodsi teed on toodetud Eestis.

ANDRI-PEEDO TALU kodumaised kitsejuustud ja toorpiim Toidumaailma on müügile jõudnud Võrumaal asuva Andri-Peedo talu kitsepiimast valmistatud tooted. Talule on äärmiselt tähtis loomade heaolu ning samamoodi rõhutakse talutoodangu puhtusele. Farmis on tipptasemel meierei, kus lisaks toorpiimale toodetakse pastöriseeritud piima, jogurtit, laagerdunud juuste, kreemjuustu, valgehallitusjuustu ja fetalaadset salatijuustu. Kreemjuust sobib hästi hommikuse võileiva peale, õhtusele snäkilauale leivakorvikeste täiteks või mõnusa vahuse kamajahuga magustoidu tegemiseks. Natuke soolakam ja maitsekas marinaadis salatijuust on suurepärane lisand värskele salatile, ahjus röstitud juurviljadele ning miks mitte ka püreesuppidele ja hommikupudrule. Laagerdunud juust Tenente pakub maitseelamusi snäkilaudadel ning sobib tänu kenale pakendile ka iga juustusõbra jõulupakki. Mahedamaitseline ­valgehallitusjuust sobib hästi puuviljade seltsi peovaagnatele.

VALORi suhkruvaba nauding šokolaadist Valori šokolaadide lugu algab aastast 1881, mil Valeriano Lopez Lloret Hispaanias ettevõtte asutas. Tänapäeval pakub Valor suhkruvabu šokolaaditahvleid, mis on valmistatud maailma parimatest kakaoubadest ning suhkru asemel on kasutatud looduslikku magusainet steeviat. Valori suhkruvabad šokolaadid sobivad kõigile, kes ei saa või ei soovi suhkrut tarbida. Maitsval suutäiel on sama maitse ja aroom nagu traditsioonilisel šokolaadil. Lisaks on šokolaaditahvlid gluteenivabad, seega sobivad ka maiustamiseks kõikidele gluteenist hoidujatele! Tumedast šokolaadist leiab kõrge kakaosisalduse (alates 70%). Toidumaailmas on saadaval neli Valori suhkru­ vaba šokolaadi: tume 85% šokolaad, tume 70% ­šokolaad, tume 70% šokolaad apelsiniga ning piimašokolaad.

152

TOIT

hooaeg

| talv 2019


UUDISED

DAGÖ BERRY hingega tehtud janukustutajad ja moosid Puhta ja merelise kliimaga Hiiumaal tegutseb juba kuuendat aastat pereettevõte Dagö Berry, kelle tegevus sai alguse mustasõstraaia rajamisest. Järk-järgult on aiapinnad kasvanud ning praeguseks on juurde tulnud mitu õunaja marjaaeda. Oma marjasaagist valmistab Dagö Berry värskendavaid mahlu ja limonaade ning mõnusalt tummiseid siirupeid. Hommikuste pannkookide peale saab panna kodumaisest väetoidust ehk mustadest sõstardest, kirssidest ja punastest sõstardest tehtud maitsvaid moose. Külmadeks talveõhtuteks sobib imeliselt Dagö Berry aromaatne ja soojendav alkoholivaba glögi.

LuksusLik

i g a pä e v .

Syli U U S U D U SU L ET E KK ID E JA -PATJA D E K OLLE K TS IOON

hooaeg

| talv 2019

MOOD

153


RISTSÕNA

154

VÕIDA 50-EURONE PARTNER KINKEKAART!

LAHENDUSI OOTAME kuni 10. jaanuarini kas meilitsi aadressil hooaeg@kaubamaja.ee või postiga aadressil Hooaeg, Kaubamaja AS, Gonsiori 2, 10143 Tallinn.

Kõigi nende vahel, kes lahendavad ära ja saadavad meile õige vastuse, loosime välja kolm 50-eurost kinkekaarti.

Eelmise numbri ristsõna õige vastus oli ,,MOODI TÄIS ŠIKK SÜGISMAAILM’’. Õigesti vastasid ja auhinna said M. Vollmann, Anne Merela ja Mare Klement Õnnitleme!

ÜLD

hooaeg

| talv 2019


RUBRIIK

UUS PEUGEOT 208 TULEVIK EI PEA OLEMA IGAV

SAADAVAL NII TÄISELEKTRILISE, BENSIINI- KUI KA DIISELMOOTORIGA PEUGEOT 3D i-Cockpit® UUE GENERATSIOONI JUHIABISÜSTEEMID

VIKING MOTORS A.H. Tammsaare tee 53, Tallinn Tel 665 2600 E-R 8.00 -18.00, L 10-15.00 hooaeg

| talv 2019

MOOD

peugeot.vikingmotors.ee

155


RUBRIIK

156

MOOD

www.pariisivesi.ee

hooaeg

| talv 2019


Partnerkaardiga

PARIMAD PAKKUMISED

TALV 2019 | HEAD PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS PARTNERKAARDIGA

PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

Partnerkaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.


ILU MAAILM 3

1 Kõik ÉLISIRE'i ­parfüümiveed Partnerkaardiga

–20%

2

5

4

Kõik TED BAKERi käekellad Partnerkaardiga

–20%

6

8

7 10

Kõik TED BAKERi ehted Partnerkaardiga

9

–20%

12

14

15

17 16

13

11

1 D’DIFFERENCE’i maskide komplekt 5D Golden Beauty (6 x 7 ml) 39.99 € / 49.99 € 2 D’DIFFERENCE'i jumet ühtlustav ja pinguldav öökreem Royal Beauty 6D (30 ml) 67.99 € / 85.99 € 3 D’DIFFERENCE’i ühtlustav ja kooriv näoessents Royal Beauty 6D (120 ml) 55.99 € / 69.99 € 4 LANCÔME’i uuendav ja kosutav hooldus Absolue Premium Bx SPF 15 (50 ml) 114.99 € / 143.99 € 5 LANCÔME’i sära uuendav ja kosutav silmakreem Absolue Yeux Premium BX (15 ml) 70.99 € / 88.99 € 6 LANCÔME’i uuendav ja kosutav öine hooldus Absolue Nuit Premium BX (75 ml) 127.99 € / 160.99 € 7 LANCÔME’i kehavõie Nutrix Royal (200 ml) 40.99 € / 51.99 € 8 LANCÔME’i intensiivselt niisutav ja taastav kätekreem Nutrix Royal Mains (100 ml) 23.99 € / 30.99 € 9 GIORGIO ARMANI ripsmetušš Eyes To Kill 31.99 € / 39.99 € 10 YVES SAINT LAURENTi jumestuskreem Touche Éclat All In One Glow (erinevad toonid, 30 ml) 36.99 € / 46.99 € 11 YVES SAINT LAURENTi peitekreem Radiant Touch (erinevad toonid, 2,5 ml) 32.99 € / 41.99 € 12 BAÏJA PARIS' küünlad 15.99 € / 19.99 € 13 BAÏJA PARIS' küünlad 19.99 € / 24.99 € 14 SHOW juukselakk Beauty 265 g 28.99 € / 36.99 € 15 SHOW kuivšampoon Beauty 165 g 28.99 € / 36.99 € 16 SHOW tihendav sprei Beauty 150 ml 35.99 € / 44.99 € 17 SHOW kohevussprei Beauty 150 ml 35.99 € / 44.99 €

PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

Partnerkaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.


LASTE MAAILM 2

3

1

4

5

Kõik KIKADU LAMA tooted Partnerkaardiga

6

–20%

1 BAMBAMi kinkekomplekt (hall, roosa, mündiroheline) 39.99 € / 49.99 € 2 BAMBAMi lumekuul „Poiss“ 27.99 € / 33.99 € 3 BAMBAMi lumekuul „Tüdruk“ 27.99 € / 33.99 € 4 DONE BY DEERi söögitarvete komplekt (roosa, sinine) 25.99 € / 34.99 € 5 WOOLY ORGANICi vannilina „Jänes“ 75x75 cm 23.99 € / 29.99 € 6 WOOLY ORGANICi vannilina „Karu“ 75x75 cm 23.99 € / 29.99 €

PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

Partnerkaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.


LASTE MAAILM 2

3

1

4

5

6

9 8

7

10

1 FISHER PRICE’i laulev koer 49.99 € / 65.99 € (eesti/vene) 2 LEGO Heartlake’i linna supermarket 28.99 € / 36.99 € 3 Lego transpordiveok 24.99 € / 31.99 € 4 LEGO auruvedur 59.99 € / 78.99 € 5 LEGO piraadilaeva seiklus 49.99 € / 62.99 € 6 FISHER PRICE’i tahvelarvuti 29.99 € / 37.99 € 7 PLAYMOBILi kaasaskantav loomakliinik 29.99 € / 36.99 € 8 PLAYMOBILi kaasaskantav tuletõrjeüksus 29.99 € / 36.99 € 9 PLAYMOBILi kaasaskantav söökla 29,99 € / 36.99 € 10 PLAYMOBILi kaasaskantav kool 29.99 € / 36.99 €

PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

Partnerkaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.


LASTE MAAILM 2 3

1

4

5

6

7

8

10

9

1 ENCHANTIMALSi džunglikohvik 44.99 € / 62.99 € 2 BARBIE ükssarv 34.99 € / 49.99 € 3 BARBIE pagarikomplekt 34.99 € / 46.99 € 4 BARBIE maja 49.99 € / 64.99 € 5 BARBIE printsess 19.99 € / 27.99 € 6 THOMASe draakonirada 34.99 € / 49.99 € 7 HOT WHEELSi võistlusrada „Hüppa ja skoori“ 34.99 € / 49.99 € 8 HOT WHEELSi mängukomplekt T-Rex 39.99 € / 52.99 € 9 Cars Extreme’i rallirada 29.99 € / 43.99 € 10 HOT WHEELSi värvi muutev autopesula 89.99 € / 124.99 €

PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

Partnerkaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.


KODU MAAILM 2

VILLEROY & BOCHi nõudesari Old Luxemburg Partnerkaardiga

–25%

1

6

3

4 5

IITTALA Raami sari Partnerkaardiga

–25%

7

9

8

1 VILLEROY BOCHi sarja Old Luxembourg praetaldrik 26 cm 17.99 € / 24.99 €, salatitaldrik 21 cm 15.99 € / 21.99 €, alustass 14 cm 7.40 € / 9.90 €, kohvitass 0,2 l 8.90 € / 11.99 € 2 ROYAL WORCESTERi kruus kinkekarbis 14.99 € / 19.99 € 3 ROBERT WELCHi 30-osaline söögiriistade komplekt Radford 129.99 € / 169.99 € 4 PINTINOXi 24-osaline söögiriistade komplekt Maitre 54.99 € / 69.99€ 5 IITTALA 24-osaline söögiriistade komplekt Citterio Rose Gold 224.99 € / 299.99 € 6 NACHTMANNi 5-osaline klaasikomplekt Noblesse 39.99 € / 69.99 € 7 SOPHIE CONRANi koogilabidas 14.99 € / 19.99 €, lusikate komplekt salati serveerimiseks 16.99 € / 22.99 €, serveerimislusikas 14.99 € / 19.99 € 8 FISKARSi sarja Rotisser pann 28 cm 63.99 € / 81.99 €, haudepott 28 cm 99.99 € / 124.99 €, haudepann 26 cm 83.99 € / 104.99 €, pann 26 cm 61.99 € / 77.99 €, pann 24 cm 57.99 € / 71.99 €, haudepann 24 cm 67.99 € / 84.99 € 9 FISSLERi sarja Sensored praepann 20 cm 59.99 € / 74.99 €, praepann 24 cm 67.99 € / 84.99 €, praepann 26 cm 71.99 € / 89.99 €, praepann 28 cm 75.99 € / 94.99 €, vokkpann 28 cm 109.99 € / 139.99 €

PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

Partnerkaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.


KODU maailm 3

1

Ostes KITCHENAIDi mikseri, saad kingituseks KitchenAidi veekeetja!

2 4

1 KITCHENAIDi mikser Artisan Exclusive (tumeroheline) 749.99 €, veekeetja Artisan (tumeroheline) 209.99 € 2 LE CREUSET’ fooliumilõikuriga korgitser 179.99 € / 239.99 € 3 ESTEBANi lõhnastaja Benjoin et Muscs Art Deco 150 ml 23.99 € / 29.99 €,

lõhnastaja Mille et un Sapins Art Deco 150 ml 23.99 € / 29.99 €, lõhnastaja Neroli Art Deco 150 ml 23.99 € / 29.99 €, lõhnaküünal Benjoin et Muscs Art Deco 500 g 31.99 € / 39.99 €, lõhnaküünal Mille et un Sapins Art Deco 500 g 31.99 € / 39.99 €, lõhnaküünal Neroli Art Deco 500 g 31.99 € / 39.99 € 4 STEAMERY rõivaauruti Burgundy 92.99 € / 119.99 €, topieemaldaja Burgundy 29.99 € / 39.99 €

UUS

KÕIGE KERGEM FÖÖN MAAILMAS.

VAIKNE JA NUTIKALT VÕIMAS. PartnerPARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

kaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.


KODU maailm 1

2

4

3

1 VANDYCKi sarja Powerful padjapüür 50x60 cm 10.59 € / 13.49 €, padjapüür 50x70 cm 10.99 € / 13.99 €, tekikott 150x210 cm 37.99 € / 47.99 €, tekikott 230 x 210 cm 53.99 € / 67.99 € 2 ELEGANTE sarja Eisbär padjapüür 50x60 cm 33.99 € / 42.99 €, padjapüür 60x80 cm 35.99 € / 45.99 €, tekikott 150x210 cm 95.99 € / 119.99 €, tekikott 230 x 210 cm 164.99 € / 209.99 €, sarja Glitter padjapüür 50x60 cm 33.99 € / 42.99 €, padjapüür 60x80 cm 35.99 € / 45.99 €, tekikott 150x210 cm 95.99 € / 119.99 €, tekikott 230 x 210 cm 164.99€ / 209.99 € 3 JOUTSENi sarja Suoja udusulepadi 50x60 cm, 500 g 64.99 € / 79.99 €, udusuletekk 150x210 cm, 500 g 139.99 € / 179.99 €, udusuletekk 200x220 cm, 800 g 219.99 € / 279.99 € 4 CAWÖ froteerätik Platin 30x50 cm 4.90 € / 6.30 €, 50x100 cm 10.99 € / 13.99 €, 70x140 cm 26.99 € / 33.99 €, froteerätik Travertin 30x50 cm 4.90 € / 6.30 €, 50x100 cm 10.99 € / 13.99 €, 70x140 cm 26.99€ / 33.99 €

PARTNERI SOODUSHINNAD KEHTIVAD KOOS

Partnerkaardiga

Pakkumine kehtib kuni 20.12.2019 või kuni kaupa jätkub.

Profile for PROJE-ILAN.COM

kaubamaja  

kaubamaja  

Advertisement