Prohvet aprill 2020

Page 1

Prohvet

aprill 2020 | 19. väljaanne | katoliku.ajaleht@gmail.com

NB! Virtuaalne leht on kõikjal lugemiseks!

Kallid lugejad,

Raske südamega otsustas Prohvet oma tegevuse lõpetada. Järgmine Peame kurbusega teatama, et te kuu te enam Prohvetit lugeda ei saa. hoiate käes Prohveti viimset lehte. Hoidke seda viimast Prohvetit hoole Kaks aastat ja kaks kuud kestnud ja armastusega. Enam ei saa te lõbu katkeb. Põhjuseks on enam kui lõhkuda ühtegi meie kooli ajalehte. poolte inimeste lahkumine, lühidalt öeldes tööjõu puudus. Juba kolm Aprill, aprill! Kõik minu jutt oli kuud on Prohveti ilmumine täielik vale. Prohvet ei lõpeta rippunud justkui niidi otsas. Iga tegevust, vähemalt sel aastal. liige on pidanud kirjutama umbes Tere tulemast aprillikuusse! neli artiklit kuus, mis on ilmselgelt meile üle jõu. Seoses veel ühe Head lugemist liikme lahkumisega Prohvetist Prohveti toimetus katkes ka viimane lootus.

Lk 2 Karantiinist

Sisukord

Autor: Paul Piirimäe

Lk 9 Esitusloend Lk 10 Parimad tüngad Lk 3 Statistika - Mood Lk 11 Pinksiturniir Lk 4-5 Kuidas sooritada mõrv Lk 12-13 Prohveti vanim liige Lk 6 Koroona Lk 14 Püsi kodus Lk 7 Puuviljavahetund Lk 15 Libahoroskoop Lk 8 Tunne oma õpetajat Lk 16 Meemid


2

Prohveti tublid tegijad

Sinu ekraanil oleva lehe valmistamisse läks palju tööd ja vaeva. Palun

käsitle seda hoole ja austusega. Lisaks artiklite autoritele ja fotograafidele panustasid Prohvetisse oma vaba aega ka järgnevad meie kooli õpilased.

Sisutoimetajad: Eva Anette Robi, Lea Novikov ja Linda Pajula Keeletoimetajad: Lee Orula, Sonja Svarts ja Lisanna Saarnits Küljendaja: Triinu Vaher Abipeatoimetaja: Linda Pajula Peatoimetaja: Triinu Vaher

Karantiinist Oleme jõudnud otsaga aprilli ja ilmub uus Prohveti eksemplar! Nagu näha, siis karantiin Prohvetit ei peata! Otsustasime hoolimata asjaoludest Prohveti koolilehel avalikustada. Kui karantiini veel pikendatakse, siis saate eksklusiivselt koolilehel näha ka maikuu Prohvetit.

Toas tuleb meil kõigil püsida igal juhul, kuid see on sinu valik, kui produktiivne sa oled. Aga tõsiselt.

Palun järgige karantiini reegleid. See ei muuda sind kellestki paremaks, kui lähed õue sõpradega hängima. See ei tee sind Kui tunned, et ei jõua enam toas õnnelikumaks, kui riskid oma niisama istuda, siis ole mureta! On pereliikmete eluga, lihtsalt, et tore küll kooliaasta viimased kuud, aga oleks. Kummast hoolid sa rohkem, see ei tähenda, et oleks hilja oma vanaemast või oma mainest? Prohvetiga liituda. Saad kaasa teha täpselt nii palju, kui ise tahad, ja Pese käsi. valida, mida kirjutada. Pole ka Hoia vahet. vähem tähtis, et koolilehes Püsi kodus. osalemine on väga meeldiv asi, mida mainida sisseastumisvestluses Jää terveks. või tööintervjuul. Autor: Triinu Vaher


Statistika - Mood

3

Märtsikuu jooksul sai kogu meie koolipere võimaluse vastata moeteemalisele küsitlusele. Küsitlusele vastas kokku 87 õpilast.

Kõige populaarsem lemmikvärv on pika puuga must, teisel kohal sinine ning kolmandal valge - ehk üllataval kombel on õpilaste lemmikud Eesti trikoloor. Kõige väiksema Sellest selgus, et hommikuti võtab lipu fänkonnaga värvid on oranž ja keskmiselt meie kooli õpilaste Õpilased hindasid enda riietuse valimine ja riietumine aega pruun. välimusest hoolimist kümne punkti 7,5 minutit. Oma praegu olemas skaalas 7,2 punktiga. olevatest riietest on viimase kuu jooksul kandnud keskmine õpilane Selleks, et vähendada riidereostust 45%. soovitati osta vähem riideid, kanda riideid kauem ja annetada kasutatud Keskmine koolipere liige ostab taaskasutuspoodidele. Samuti juurde uusi riideid paar korda aastas riided välja riiete kinkimist (32%), umbes sama palju on õpilasi, pakuti sõpradele sugulastele või nendest kes ostavad riideid kord kuus (31%) uute asjadejameisterdamist. või paar korda kuus (30%). Tulemustest selgus, et kõige populaarsemad riidepoed on H&M, kus käib 58% kooliperest ja Zara, mida külastab 38% õpilastest. Meeldiva üllatusena saavutas kolmanda koha Humana (26%), selle järel tulid Cropp (23%) ja New Yorker (21%). Keskmise meie kooli õpilase garderoobist moodustavad kaltsukast ostetud riided 20%, kuid lausa 30% õpilastest pole ühtegi kaltsukast pärit riideeset.

Autor: Triinu Vaher


4

Kuidas sooritada mõrv (ja mitte vahele jääda)

Täna räägime probleemist, mis on

Varustus kimbutanud meie lugejaid juba 1) Relv, millega sa tappa soovid. pikka aega. Nimelt oleme saanud - püstol, peaks olema summutiga lugematul hulgal palveid, mis - pussnuga paluvad meil rääkida, kuidas - torkerelv (Koffini lemmik on sooritada hoolikat ja efektiivset rapiir) mõrva. Et teie vajadusi rahuldada, - mürk, soovitatavalt selline, mida kirjutasime lõpuks ometi artikli. pole võimalik organismist tuvastada Meid abistas tuntud palgamõrvar - kirves Adeele Koffin. Loodame, et saate - oda nüüd vajalikud mõrvad sooritatud. - kägistamisnöör Toome teile paar punkti, mida peate 2) Relva ei tohi avalikust poest osta. jälgima kedagi mõrvates. 3) Ära kindlasti jäta telefonil häält peale Riietus 4) Kui sa pead kellegagi mõrva ajal 1) Kandke uusi rõivaid, mille olete suhtlema, siis kasuta kindlasti just poest ostnud. raadiosaatjat või kuularit. 2) Rõivad peaks olema tumedad. 5) Võta kaasa võimalikult vähe asju, 3) Rõivad peaks olema pikkade et lihtsam liikuda oleks. varrukatega ja paljast nahka ei tohi olla näha. Tehniline 4) Kui võimalik, kandke näo ees 1) Mõtle enne kõik väga hoolikalt maski, et teie nägu näha ei oleks. läbi. Tee kasvõi ajakava. 5) Pikad juuksed peaks olema 2) Tee asi kiirelt ära. Ära jää sinna kinnitatud. passima ja surnut imetlema. 6) Kandke kindaid, soovitatavalt 3) Mine alati üksinda mõrvama. nahast. Tõmbad vähem tähelepanu ja läheb kiiremini. 4) Kui sa lähed mõrvama ohvri enda koju, tee kindlaks, et kedagi teist kodus ei oleks. 5) Kui ohvril on koduloomi, võta kaasa loomatoitu/mänguasi, millega tähelepanu kõrvale hajutada. Autor: Linda Pajula


Kuidas sooritada mõrv (ja mitte vahele jääda)

5

Mida veel jälgida Siiski palub Koffin, et mainiksime, 1) Kindlasti peab sul olema et mõrv on patt ja seda karistatakse mõrvamiseks põhjus. Ära tapa vanglas istumisega. Koffin teab kedagi lihtsalt lõbu pärast. omast kogemusest, et vangla on 1) Mõrvaajaks peaks valima pigem kohutav koht ja ta ei soovi sellist öise aja. piina kellelegi. See artikkel kirjutati 3) Ürita kedagi teist süüdi lavastada. lihtsalt inimeste teadmiste 4) Ära eputa oma tegudega mitte suurendamiseks ja ka lõbu pärast. kunagi. Isegi siis, kui sa seda Kuna on ometigi aprillikuu, peame inimest väga usaldad. nalja ka tegema. 5) Ära tee endast või millestki muust tegude ajal pilti. (seda öeldes Kallid lugejad, palun ärge kedagi on Koffin väga tõsise näoga) mõrvake! Autor: Linda Pajula

OTSID UUT HOBI? LIITU PROHVETIGA! Võta liitumiseks ühendust: katoliku.ajaleht@gmail.com


6

Koroona, väike gripp või surmav haigus?

Mis on koroona? Koroona on viirus, millest enamus praeguseks kindlasti juba teab. Jah, seesama, mille pärast me karantiinis oleme. Võib ilmselt öelda, et ka päris surmav haigus.

Kuidas koroonat ära hoida? Noh, pese käbaraid korralikult ja püsi kindlasti kodus. See sama värk, mida iga haiguse kohta räägitakse.

Kas mu lemmikul võib olla COVID-19? Mis on koroona sümptomid? Tegelikult võib tal olla küll, seega Peamiselt ikka palavik, kuiv köha, pese oma kätusid ja lemmikut väsimus, nohu, kurguvalud ja muud korralikult. valud ja põletikud. Natuke aega pärast haigestumist ka Kas õue minna tohib? hingamisprobleemid. Ikka ja isegi paari sõbraga, kelle vanemad on arstid... ei tegelikult Mida teha kui mul on mainitud isegi siis mitte, igaks juhuks. sümptomid? Poodides tohib küll käia, aga Kui sul esinevad sümptomid, ära ettevaatlikult. Ka looduses võib mine paanikasse, ka teistel haigustel jalutamas käia, kuid tähtis on kinni on sarnased sümptomid. Räägi pidada 2+2 reeglist: mine õue sellest oma vanematele ja püsi maksimaalselt kahekesi ja hoia kodus. teistest kahe meetri kaugusele. Kõige ohutum enda ja teiste jaoks Kellele koronaviirus surmavalt on siiski kodus püsida. võib mõjuda? Vanematele inimestele, Kas alkohol kaitseb mind diabeetikutele ja inimestele, kellel COVID-19 eest? on vererõhu või südameprobleemid. Seda pole küll teaduslikult tõestatud, aga pigem mitte, ja kui sa Mis asi on COVID-19? seda lehte loed, on suur tõenäosus, See on koroonaviiruse poolt et oled alla 18 aastat vana. Miks sa põhjustatud haiguse nimi. seda siis küsid???

Autor: Hurmav Hapukurk


Puuviljavahetund Sel märtsil otsustas meie kool

hakata pidama puuviljapause. Need toimuvad iga päev pärast kuuendat tundi meie kooli sööklas. Puuviljapaus on mõeldud klassidele, kellel on sel päeval seitse või rohkem tundi. Praegu on küll kool karantiini tõttu suletud ja ka puuviljapaus ei saa aset leida, kuid kuna enne sulgemist jõudis uus erivahetund paar nädalat toimuda, toome välja selle tugevad ja nõrgad kohad.

Puuviljapausi plussid - Saab kinnitada keha. - Tavaliselt on puuvilju palju, ning saab kõhu uuesti täis. - Õpilased, kes ei saa söögivahetunnis korralikult söönuks, saavad veel süüa. - Enamus kordadel on hea valik erinevaid puuvilju. - Saab tegevust vahetunniks.

7 Puuviljapausi miinused - Mõnikord on ainult ühte sorti puuvilju. Ükskord anti seal ainult kaalikat, mis polnud isegi puuvili. - Söögivahetunni ajal ei tohi võtta enam nii palju puuvilju, nagu ennem, näiteks võis nüüd võtta söögivahetunni ajal ainult ühe apelsini. See on ebaaus eriti nendele, kel pole seitsmendat tundi. - Nendel, kellel on seitsmenda tunni ajal konsultatsioon, ei saa keha kinnitada. - Keegi ei kontrolli kas sul on sel päeval seitse tundi või ei. Sa võid sinna minna ka siis, kui sul on kuus tundi. Tean omast kogemusest. Kokkuvõtteks võin öelda, et puuviljavahetund on hea asi, kuid mõningaid asju saab muuta paremaks. Praegu katsetatakse, kas puuvilja vahetund tasub ennast ära. Minu arvates tasub küll, puuviljavahetund võiks meile jääda ka tulevikus.

Autor: Paul Piirimäe


8

Tunne oma õpetajat - Viktoria Kuznetsova

Õpetaja Viktoria Kuznetsova pole

meie koolis veel kaua töötanud. Kuna Viktoria õpetab vene keelt, ei pruugi paljud teda tunda, kuid järgnevast intervjuust saate Viktoria kohta rohkem teada.

Kas olete ka teistes koolides õpetanud? Jah, päris mitmes koolis.

Mis on olnud halvim kogemus koolis? Võib-olla siis, kui ei oska midagi seletada või kindlat situatsiooni ette arvata. Ma ei suuda praegu midagi spetsiifilist meenutada.

Kuidas suhtusite õpetajatesse lapsepõlves? Üsna neutraalselt. Mu esimene õpetaja oli väga hea, ta andis meile Kas õpetate vene keelt? kõiki aineid. Muide, ta oli vene Jah, kuid ka eesti keelt. keele õpetaja. Tegelikult mulle tundus, et õpetaja polegi inimene, Kui te poleks vene keele õpetaja, vaid üks hull, kes elab koolimajas. kes sooviksite olla? Iluuisutaja. Mis on teie hobid? Iluuisutamine, korvpall, autoga Kuidas saate läbi teiste reisimine. õpetajatega? Minu meelest väga hästi, vähemalt Millist muusikat kuulate? tundub nii. Mul on väga toredad, Tavaliselt nüüdisaegset. Lihtsalt sümpaatsed ja abivalmis kolleegid. muusikat, mis pakub huvi. Mulle meeldib lõbus muusika, mitte Kuidas olla hea õpetaja? monotoonne. Meeldib ka muusika, Huvitav küsimus. Kõigepealt, kui milles on mõte. Kuulan väga tahad olla õpetaja, siis see omakorda erinevat muusikat, ei saa öelda, et tingib selle, et saad aru, kus oled, ainult klassikalist või ainult mida teed ja kelle jaoks. See pole nüüdisaegset. Muusikaeelistus minu meelest üldsegi kui tööl sõltub ka ajast, tujust ning ruumist, käimine. Sa ei õpeta ainult ainet, kus olen. Žanre ma välja tuua ei vaid suhtled inimestega, saad aru, oska. mida nemad vajavad, üritad teemat arusaadavamaks muuta ning õppimises aidata. Autor: L.K.


Esitusloend - Õpikud lahti ja muusika käima!

9

Kuna on alanud juba kolmas nädal

Nagu alati: Spotify kasutajatel tuleb koduõpet, mõtlesin, kuidas mulle avada oma nutiseadmes Spotify äpp iseseisvalt õppida meeldib. Üks ja klõpsata otsingu nupule. Seda tähtis osa sellest on kindlasti tehes ilmub otsinguriba paremasse meeleolu ja mis aitab paremini seda otsa väike kaameraikoon. Sellele luua kui muusika! Just selle jaoks vajutades palub äpp kasutajal olen koostanud järjekordse pildistada või leida oma seadme esitlusloendi, seekord siis galeriist pildi esitusloendi koodist. õppimisteemalise. Esitusloendist leitavad laulud on pigem rahulikud ja loodetavasti lihtsalt ei teki isu neile kaasa laulda ja õppimise ära unustada.

Mõned laulunäited, mis meile selles esitusloendis enim meeldivad: “Brazil” - Declan McKenna “Doin` time” - Lana Del Rey “emotions” - iann dior “Can I Call You Tonight?” Dayglow “Feeling Good” Madson Project., Ok2222 “Let's Fall in Love for the Night” Rahulikku õppimist ja püsi - FINNEAS kodus! “Pumped Up Kick” - Foster The People “Two Ghosts” - Harry Styles “still feel.” - half•alive “Mystery of Love” - Sufjan Stevens Autor: Riinu Külvik, Sonja Svarts


10

Parimad tüngad, millega oma sõpru üllatada

Kuigi selleks ajaks, kuni te selle kuu 3) Kingi sõbrale pudel Coca-Colat, lehte lugeda saate, on 1. aprill mille korgi alla on peidetud Mentos. möödas, on alati olemas järgmine Vaata allseisvat pilti. aasta, et sõpradele nalja teha. Panime kirja mõned parimad tüngad, mida sõpradele teha.

4) Paku sõbrale domino-küpsiseid, milles oled kreemi asemele pannud hambapasta.

1) Kui su sõbral on lauahiir, pane selle alla post-it note, et ekraanil hiir 5) Pane vetsupoti prill-laua alla ei liiguks. paukherned: kui järgmine inimene istub, saab ta valju ehmatuse 2) Kui su sõbra majas on terve ohvriks. hunnik pildiraame, vaheta mõni pilt välja näiteks Kim-Jong Un’i vastu.

Autor: Eva Robi, Pilt: BoredPanda


Pinksiturniir 9.-12. märtsil toimus meie koolis pinksiturniir. Iga klassi parimad võistlesid omavahel, et kuulutada välja meie kooli parim mängija. Võistlus toimus Agathe maja saalis, kuhu oli toodud kaks pinksilauda. Mängud toimusid esimese ja teise vahetunni ajal. Mängud kestsid kahe või kolme setini, ning üks set kestis 11 punktini.

11 Tema vastaseks finaalis sai kuuendik Mattias Kristofer Kibuspuu, kes veerandfinaalis võitis napilt oma klassikaaslast Madis Kruusmani, mäng läks viimase seti peale. Otsustavas setis võitis ta 11-9 ning pääses poolfinaali. Seal võitis ta Mattias Jürgen Jürgensit.

Kolmanda-neljanda koha mängu võitis tasavägises kohtumises Neljapäeval, 12. märtsil peetud 3.-4. Mattias Jürgen Jürgens. koha mängu pääsesid Kaspar Urh Jamnik, kes oli võitnud esimeses Finaal läks otsustava setini, milles voorus oma klassivenda Ervin domineeris turniiri korraldaja Lucas Albert Saumetsa (12-10 ja 11-3) Lausing, kes võitis selle seti 11-8. ning veerand finaalis Madis Siin on turniiri neli parimat: Roosmat. Poolfinaalis kaotas ta Lucas Lausingule. 1. koht Lucas Lausing, 8b 2. koht Mattias Kristofer Kibuspuu, Veel pääses 3.-4. koha mängu 6b Mattias Jürgen Jürgens, kes 3. koht Mattias Jürgen Jürgens, 8b esimeses voorus võitis ülekaalukalt 4. koht Kaspar Urh Jamnik tuntud käemängijat Lasha-Giorgi Nozadzet. Veerandfinaalis alistas ta Oli lahe turniir! Mihkel Roosma, kuid poolfinaalis Aitäh kõigile, kes kaasa tulid elama! kaotas Mattias Kristofer Kibuspuule. Neljapäeval toimunud finaali pääsesid Lucas Lausing, kes veerandfinaalis võitis Triinu Vaherit ja poolfinaalis Kaspar Urh Jamnikut.

Autor: Paul Piirimäe


12

Linda Pajula - Prohveti pikaajalisem liige

Prohvet on meie toredas koolis

tegutsenud praeguseks juba 2 aastat ja 2 kuud. Tegime lühikese intervjuu abipeatoimetaja Linda Pajulaga, kes on olnud Prohvetiga juba selle esimestest koosolekutest alates.

Mis on sinu lemmikartikkel läbi aegade Prohvetis? *mõtleb pikalt*. Ma arvan, et Kuutsemägi, see artikkel, mille ma ise kirjutasin, sest kõik tegid minu üle nalja, kui ma selle kirjutasin. See on alatiseks jäänud väga ikooniliseks artikliks.

Räägi natuke endast. Minu nimi on Linda, olen 14aastane, aga ma saan aprillis kohe Kes on siiani olnud parim 15. Ma käin 8b klassis, see on hästi Prohveti juht? tore klass. Meil ongi ainult mingi kolm Prohveti juhti olnud (Tegelikult on Kui kaua oled Prohvetis olnud? olnud neli). Ma tegelikult arvan Esimesest numbrist peale. Ehk siis ikkagi, et Joosep Lõhmus, umbes 2 aastat või kui kaua see on sellepärast, et, noh, ta oli kõige olnud. esimene. Ta ise oli see, kes koolilehe mõttele tuli. Ta oli ka väga Mis oli sinu esimene artikkel? kuldsete mõtetega mees ja ma väga Minu esimene artikkel oli pean teda oma eeskujuks. Eeskujuks “Kuutsemägi”. See oli hästi, hästi, elus. hästi kohutav artikkel, sest ma ütlesin seal umbes: “Toimus Kuidas on Prohvet su elu Kuutsemägi, juhhei! Keegi ei muutnud? surnud ära, võib-olla siis väiksemad Ma arvan, et tänu sellele sain ma vigastused. Juhhei!” paljude uute inimestega tuttavaks ja hästi palju uusi sõpru. Ja see Kui pikk see artikkel oli? kindlasti muutis ka minu iseloomu See oli umbes viis rida. *itsitab* ja kindlasti õppisin artikleid kirjutama ja parandasin enda keeleja kirjutamisoskust. Ja nii edasi.

Autor: Triinu Vaher


Linda Pajula - Prohveti pikaajalisem liige Miks sa liitusid Prohvetiga? Mu ema sundis mind, et see on hea võimalus ennast arendada, aga mul on väga, väga hea meel, et mu ema käskis mul siia tulla, sest see on olnud väga huvitav ja meeldejääv teekond.

13

Mis sulle Prohveti juures enim meeldib? Hmm. Noh, ma arvan, et mulle meeldib, et me oleme kõik tegelikult väga head sõbrad omavahel. Me nagu tunneme üksteist ja me võtame asja üsna tõsiselt, et me ei lihtsalt ei lase asjadel minna nii, nagu on. Et me ikkagi natukene näeme vaeva sellega.

Mis rolle oled oma Prohvetis oldud ajal täitnud? Mis rolle... Noh, ma olen olnud terve aeg koguaeg toimetaja, aga ma Kas sa soovid Prohveti lugejatele olen olnud ka sotsiaalmeedia haldur veel midagi öelda? ja siis ma olen veel fotograafiat Hoidke kõva, hoidke kõva. teinud ja nüüd ma olen abipeatoimetaja ja sisutoimetaja. KUUTSEMÄGI ‘18 Milline neist sulle enim meeldinud Linda Pajula on? Miks? Hmm. Ma arvan, et üsna tore Meie koolis on igal aastal üks lõbus tegelikult on olla abipeatoimetaja, reis Kuutsemäele. Meil on seal alati sest et see. Sa tegelikult ei pea väga seiklusrikas. Sel aastal paistis tegelikult väga palju rohkem viienda klassi õpilastel päris tore tegema, võrreldes sellega, kui sa olevat! Muidugi ka suurematel tavaline toimetaja oled, aga see lastel. annab sulle nii palju rohkem võimalusi. Rohkem võimalusi Sellel aastal toimus 5. ja 6. klassidel kõikidest asjadest kiiremini teada suusapäev 30. jaanuaril. 7. - 9. saada ja juhatuses on nii tore olla. klassidel toimus aga 5. veebruaril. Ma põhimõtteliselt ei pea ju väga midagi rohkem tegema. Lihtsalt Keegi (õnneks) elu ei kaotanud, nagu olen. Ja, noh, mingid väiksed suuremaid õnnetusi ei olnud, kui siis ülesanded. ainult nikastused ja nihestused. Kiirabi polnud igatahes vaja.

Autor: Triinu Vaher


14

Allikas: Terviseamet

PĂźsi kodus!!!


Libahoroskoop

15

Jäär - Tee see kuu eriti palju trenni, Neitsi - Osta endale pulmakleit su kõhulihaste välimus suureneb valmis ära. See on see, mida neitsid lausa kümme korda! teevad. Sõnn - www.horoskoop.ee Kaksikud - Otsi oma kaksikvend/õde üles. Tal võib olla võti sinu vanemate ülemisse lukustatud lauasahtlisse. Mäletad küll, sa oled seda sahtlit alati näha tahtnud.

Kaalud - Tee graafik, kaalu ennast iga päev ja vaata, kas näed tulemust. Skorpion - Vaiki sel kuul täielikult. 1… 2… 3… LÄKS!

Ambur - Kuna aprill hakkab a tähega, tähendab see sulle palju head. Võidad loterii, facebooki Vähk - Anneta vähiravifondi raha. loosiga 5-käigulise õhtusöögi või Mõtle kui õnnelikuks sa kellegi teha midagi muud. Ära küll ei ütleks, saad! Või osta endale lihtsalt poest mis? kommi. Minu isiklik soovitus oleks šokolaadikommid poleeritud kullast Kaljukits - Muuda enda nimi tehtud pintsliga, mis hiljem pestud kevadiseks. Maikelluke või mesilasvahas, leotatud Sinitaevas kõlavad hästi. emeralditükikestega, mis on omakorda hõbedaga üle valatud. Veevalaja - Vala vett edasi, sul läheb hästi. Lõvi - Ära palun möirga see kuu! Mulle käis see eelmisel kuul väga Kalad - Tee abieluettepanek Marinärvidele!!! nimelisele tüdrukule!

Autor: Fantastiline Falafelar


16

Autor: Meemimamma

Meemid