Page 1

ZALOGUJ SIĘ

WIADOMOŚCI Styl życia

Rodzina

Zdrowie

Uroda

Porady

|

PORADY

Finanse Kosmetyki

|

CHOROBY Praca

Przewodnik urody

OPINIE

Edukacja |

FINANSE

ZAREJESTRUJ SIĘ

PRZEPISY

Klub Senior Cafe

RECENZJE

Vitafon

Dyskusje

STRONA GŁÓ W N A › URODA › CERAMIKA NA ZĘBACH: ZDROWIE I URODA

ARTYKULY PROMOWANE

URODA

Kosmetyki Przewodnik urody

Ceramika na zębach: zdrowie i uroda zmień rozmiar tekstu

A+

Terapia wibroakustyczna - dźwięki, które  przywracają tkankom zdrowie

- A

Porady Dyskusje Malinowe Hotele

PRZEWODNIK URODY

Cellulit Cera mieszana Cera naczynkowa Cera odwodniona Cera sucha Cera tłusta Cera wrażliwa

Zaparcia jako przyczyna hemoroidów 

Diastema bądź wady zgryzu, mechaniczne uszkodzenia lub ukruszenia zębów, ścieranie się zębów wraz z wiekiem, popękane szkliwo, przebarwienia czy naturalnie ciemny kolor kości - to wszystko powoduje, że uśmiech jest daleki od ideału. Nieraz problemy te poważnie rzutują nie tylko na wizerunek, ale także na zdrowie prowadząc chociażby do powstawania wad zgryzu. Jedna cienka płytka porcelany o grubości mniejszej niż 1 mm może rozwiązać wiele problemów związanych nie tylko z estetyką  zębów, ale i ze zdrowiem.

Są szuflady, które na zawsze powinny  pozostać zamknięte... REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE

Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej - zadbaj o uśmiech

Diastema wyleczona bez aparatu Chociaż diastema - czyli charakterystyczna przerwa między jedynkami jest znakiem rozpoznawczym niektórych modelek lub gwiazd estrady to  jednak jest to wada, którą należy usuną ć. Do niedawna konieczne było założenie aparatu, by zniwelować  tę wadę. Obecnie jednak stomatolodzy polecają inną metodę na zamknięcie diastemy.

Zgrzytanie przez sen: to może być poważne Kosztowny strach przed dentystą

Chirurgia plastyczna Depilacja Dermokosmetyki Farbowanie włosów Łupież Łysienie - wypadanie włosów Nadmierne owłosienie Odchudzanie

- Leczenie ortodontyczne w przypadku diastemy obecnie odchodzi do lamusa, zwłaszcza jeśli pozostałe zęby mamy równe. Jedną z głównych  przyczyn jest to, że leczenie ortodontyczne trwa od kilku miesięcy do nawet kilku lat, a wielu pacjentów oczekuje natychmiastowych efektów.  Dlatego coraz częściej diastemy zamyka się przy pomocy licówek, czyli  cienkich porcelanowych płytek naklejanych na powierzchnię zęba. Powierzchnia zęba jest lekko szlifowana, a następnie licówkę nakleja się  na ząb. Dzięki licówkom można zamknąć diastemy i nieznacznie skorygować  kształt zęba - tłumaczy lek. stom. Bartosz Nowak z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Prodenta w Gliwicach.

Paradontoza czy tylko stan zapalny?

NAJNOWSZE W DZIALE

Uwaga: intruz na skórze! Kurzajki,  brodawki, włókniaki,  prosaki

Opalanie Paznokcie - manicure Peeling Perfumy

Podobnie rzecz ma się z nierównymi zębami. Jeśli skrzywienia są  niewielkie, z powodzeniem można je wyrównać  przy pomocy licówek i ma  to jeden podstawowy plus - stomatolog może idealnie zaplanować   końcowy efekt estetyczny takiej korekty.

Siwienie Skóra dojrzała Spa i wellness Włosy przetłuszczajace się

Ukruszony ząb jak nowy Dbamy o zęby, na bieżąco uzupełniamy ubytki, a jednak nieraz dochodzi do ich mechanicznego uszkodzenia. Zwłaszcza w przypadku osób  czynnie uprawiających jakiś sport ryzyko mechanicznego uszkodzenia lub ukruszenia zębów wzrasta nawet kilkukrotnie. Nie zawsze dochodzi do  zwichnięcia zęba (potocznie zwanego wybicia), znacznie częściej ukruszeniu lub nadłamaniu ulegają brzegi zębów. 

Włosy zniszczone Zmarszczki Znamiona - pieprzyki Przewodnik urody >

Jak poprawić owal twarzy? Dieta i co dalej? Jak utrzymać efekty odchudzania

Przebarwienia skóry Rozstępy

Jak odmłodzić zęby?

- W przypadku takich drobnych uszkodzeń nie trzeba od razu zakładać   korony porcelanowej. Co prawda ukruszony brzeg zęba lub wyszczerbiony np. trójkątny fragment jest widoczny podczas mówienia  czy uśmiechania się i nie tylko wpływa negatywnie na wizerunek, ale także na nasze samopoczucie. Te drobne uszkodzenia można odbudować   przy pomocy kompozytu, a jeszcze lepiej w tym przypadku sprawdzają  się licówki, gdyż idealnie odzwierciedlają naturalną strukturę zęba, brzeg jest idealnie wyprofilowany. Taki efekt przy pomocy kompozytu jest znacznie trudniej osiągnąć i wymaga to mistrzowskich umiejętności lekarza - mówi Bartosz Nowak.  Stres i starzenie się - spójrz w zęby Wiek czy stres także nie pozostają bez

NAJNOWSZE NA FORUM

Najlepsze kosmetyki Rzęsy Spa Włosy Nakrycia głowy

TWOJE NARZĘDZIA Druki

Portfel

Opinie

Oferty pracy

Dieta

Grupy dyskusyjne

Media

Generator RSS

Księgarnia

Katalog chorób

UTW

Leki refundowane

Lekarze

Domy opieki


wpływu na zęby. Im c złowiek starszy, tym jego zęby są krótsze.  Wynika to z naturalnego ścierania się szkliwa zębów. W  skali roku to zaledwie dziesiąte części milimetra, ale po 20 latach już będzie to widoczne skrócenie.  - Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wśród pacjentów  zabiegi z zakresu stomatologii przeciwstarzeniowej. Co prawda do zębów  nie wstrzykujemy botoksu, ale pacjenci między 40 a 50 rokiem chętnie decydują się na zabiegi przedłużania zębów tak, by zyskały one wygląd z czasów młodości - mówi z uśmiechem dr Nowak. Najprostszą, a zarazem najlepszą metodą przedłużenia i korekcji kształtu zęba jest założenie licówki. Podobnie można naprawić  zgubne skutki stresu. - Pacjent, który narażony jest na duży stres dosłownie zjada zęby z nerwów. Zaciska bardzo mocno szczęki, zgrzyta zębami, trze dolnym łukiem zębowym o górny i najgorsze jest to, że przeważnie robi to bezwiednie. Zęby niszczą się wtedy bardzo szybko, ścierają się, wykruszają, wyszczerbiają, a nawet odłamują większe fragmenty. Te wszystkie szkody można naprawić  licówkami. Jest to jednak jedynie  usuwanie skutku, a nie przyczyny. Dlatego warto też zaopatrzyć  się w szynę relaksacyjną na zęby i spróbować  metod relaksacji - radzi stomatolog. Jeszcze bielszy odcień bieli Chociaż to zdrowie i prawidłowe funkcje żucia są najważniejsze z punktu widzenia jamy ustnej to jednak pacjenci zwracają uwagę także na kolor zębów. Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu pacjentów. Nie każdy jednak może pochwalić  się zębami jak perły. - Czasem pacjenci poddają się zabiegom wybielania, ale efekt końcowy ich nie zadowala. Wszystko przez ich naturalny kolor kości, który może być  ciemny. Zabiegi wybielania przywrócą jedynie nasz naturalny kolor zębów. Jeśli natomiast chcemy mieć  jeszcze jaśniejsze zęby to naklejając licówki jesteśmy w stanie wybrać  sobie kolor zębów. To mniej  więcej tak jak wybieranie koloru pudru do twarzy z wzornika w drogerii mówi stomatolog. Tagi: diastema, zgryz, stomatolog, zęby, licówki

Senior.pl 2 4-0 9-2012

Zastrzeżenia odpowiedzialności

Kanał RSS

Podziel się :

Dodaj link na swojej stronie

Wersja do druku

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ: Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

5

6 Wynik dodawania (tylko niezalogowani): OSIEM + DZIEWIĘĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi  odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą  usuwane.

Pielęgniarki

WARTO ZOBACZYĆ

Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ Pola Nadziei Oferty pracy

Przewodnik urody


STYL ŻYCIA

PORADY

ZDROWIE

RODZINA

PRACA

OPINIE

eSenior

Zadane pytania

Choroby

Prawo

Emerytura

Zobacz opinie

Kultura

Udzielone odpowiedzi

Leki

Kwiaty

Oferty pracy

Dodaj opinie

Ludzie

Eksperci Senior.pl

Opieka

Dyskusje

Wolontariat

Pasje

Uzytkownicy

Dieta

Porady o rodzinie

Dyskusje

Związ k i

Zostań Ekspertem

Apteka

Recenzje Ksią żk i Dyskusje Porady o życiu

FINANSE Druki Dyskusje

Leki refundowane Dyskusje Porady o zdrowiu

Porady o finansach

(c) Senior.pl 2006-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.

KLUB SENIOR CAFE Forum

Porady o pracy

URODA Kosmetyki

Blogi

EDUKACJA

Galerie

Przewodnik urody

Ksią żk i

Ksią żki kucharskie

Dyskusje

UTW

O głoszenia

Porady o urodzie

Dyskusje

ZAREJESTRUJ SIĘ

Porady o edukacji

Indeks treści

O serwisie

Dla prasy

Polityka prywatności

Nasze projekty:

Reklama

Kontakt

Uwagi i błędy

Uroda.senior.pl: Ceramika na zębach: zdrowie i uroda  

www.prodenta.pl