Page 38

❘ POČÍTAČE Vo výbave je jasný 3,5-palcový multidotykový displej (800 × 480 bodov) s rozlíšením 16 mil. farieb. Android je vo verzii 2.2 a procesor je taktovaný na 1 GHz. Rozmery telefónu sú 118 × 67 × 16,6 mm, hmotnosť 200 gramov s batériou s kapacitou 1400 mAh, ktorá zabezpečuje dobu pohotovosti 330 hodín a dobu hovoru 6,5 hodiny. Vo výbave je Bluetooth i Wi-Fi, vnútorná pamäť na užívateľské dáta má kapacitu 256 MB. V zadnej časti je 5-megapixelová kamera s automatickým zaostrovaním, batéria vydrží 11 hodín prehrávania hudby. Vyhotovenie je rovnaké ako pri hodinkách tejto značky – odoláva nárazu, je vzduchotesné a mechanické prvky majú dizajn totožný so zadným vekom chronografov. Samozatváracie bočné veko, ktoré vyzerá ako korunka hodiniek, chráni prístup k SIM, portu USB a pamäťovej karte. Povrch telefónu je vysokoleštený a s protialergickou ochranou, displej má ochranu proti poškriabaniu. Zadná časť môže byť vybavená teľacou kožou alebo kožou z krokodíla.

Cena: s bežnou kožou 4 950 €, s kožou z krokodíla 6 500 €

TLAČ V NÁROČNEJ KANCELÁRII Tlačiareň HP LaserJet Enterprise 600 M603dn predstavuje firemné tlačové zariadenie. Je stavaná na vysoké mesačné zaťaženie, čo ju predurčuje do náročných prevádzok, kde je požiadavka na neustálu dostupnosť a okamžitú tlač. de o monochromatickú laserovú tlačiareň. V tomto smere si počína výborne a za každých okolností sme zo zariadenia dostali maximálnu kvalitu, pričom podotýkame, že sme nepotrebovali použiť špeciálne režimy tlače (maximálne rozlíšenie je 1 200 × 1 200 pixelov). Počas testu sme boli príjemne prekvapení rýchlosťou vytlačenia strany – zhruba 3 sekundy a menej. Výborne sa hodí aj na tlač duplexných materiálov a 50 testovacích strán bolo vytlačených za 1,25 minúty, čo niektoré modely nedokážu ani bez času potrebného na prechod papiera tlačiarňou. Silný 800 MHz procesor v kombinácii s 512 MB RAM (možnosť zvýšiť na 1 GB) sa nezľakne ani náročných dokumentov. Dokumenty PDF boli tlačené rýchlo a bez prestávok. Testovací dokument sme vytlačili za 14 sekúnd, čo je slušný výsledok, ak zoberieme do úvahy, že išlo o vytlačenie piatich náročných strán z magazínu PC REVUE. Odporúčaný mesačný objem vytlačených strán je do 20 000, no zariadenie výrobca dimenzoval až na nárazovú záťaž 275 000 strán mesačne. Štandardne má dva zásobníky na papier, jeden multifunkčný na rôzne predlohy a hrubšie papiere, druhý veľkokapacitný na 500 listov. Výstup papiera je na hornej strane a bezpečne uloží až 500 listov. Ak požadujete na vstupe ešte vyššiu kapacitu, môžete pridať ďalšie štyri

I

38

ROČNÍK 2012 ❘ 01

zásobníky a mať tak kapacitu do 3 600 listov. Prívlastok Enterprise charakterizuje aj ďalšie možnosti – môžete pridať stohovačku, zošívačku alebo automatickú triedičku s piatimi priečinkami. Štandardná konektivita je cez USB a eternetový port, voliteľne sa dá integrovať adaptér WLAN. Spotreba energie pri tlači je maximálne 920 W, v úspornom režime menej ako 0,3 W.

Cena: 899 €

Printprogress #1 /2012  

Odborný dvojmesačník pre polygrafický priemysel a súvisiace odvetvia

Advertisement