{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 20

zdjęcie: Antoni Witwicki

zdjęcie: mat. prasowe / Paweł Kołodziej

NEWSROOM

REGION: LAUREACI MARKA-ŚLĄSKIE 2019 7 września 2019 r. podczas XXV Gali Regionalnej Izby PrzemysłowoHandlowej w Gliwicach, która odbyła się w „Arenie Gliwice”, ogłoszono wyniki X edycji Konkursu „Marka-Śląskie”, który jest współfinansowany ze środków województwa śląskiego. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. W poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali: Gospodarka – Euvic Sp. z o.o. z Gliwic, Nauka – Uniwersytet Śląski, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, Kultura – Stowarzyszenie Sztuka Teatr za Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa, Dziedzictwo kulturowe regionu – Muzeum w Gliwicach za stałą wystawę muzealną "Żydzi na Górnym Śląsku", Sport – Gliwicki Klub Sportowy PIAST SA, Turystyka i rekreacja – Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – Sztolnia Królowa Luiza, Produkt – Alstom Konstal S.A. z Chorzowa, Usługa – Park Naukowo-Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE", Zdrowie – SP ZOZ Zespół Szpitali Miejskich z Chorzowa, Organizacje pozarządowe – Fundacja ISKIERKA – Biuro Fundacji Chorzów, Społeczna odpowiedzialność biznesu – Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej, Osobowością Roku został Jan Kosmol – Prezes Zarządu Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK GLIWICE Ponadto przyznano wyróżnienia: Federacji Firm Lotniczych Bielsko – koordynatorowi Śląskiego Klastra Lotniczego z Kaniowa, Szlakowi Moderny Katowice, Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych "Kuloodporni" z Bielska-Białej, Regionalnemu Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. za Wodny Park Tychy, Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ z Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach, Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "RAZEM" z Bielska-Białej, Dr n. med. Jarosławowi Derejczykowi, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" z Katowic, Fundacji Zróbmy.To z Bielska-Białej i Krzysztofowi Janusikowi

GLIWICE: NOWE MIEJSCE, NOWE MOŻLIWOŚCI Jazz w Ruinach to festiwal młodych wschodzących gwiazd muzyki jazzowej, okołojazzowej i improwizowanej. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są młodzi wykonawcy, młode zespoły z całego świata. Wydarzenie to, którego pomysłodawcą oraz organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club, najstarsze stowarzyszenie jazzowe w Polsce, odbywa się zawsze na początku sierpnia. W sumie 8 koncertów realizowanych w dwa pierwsze weekendy sierpnia, w piątki i soboty. Każdego wieczoru po dwa koncerty, pierwszy rozpoczyna się o 19:00, drugi o 21:00. W tym roku Festiwal z przyczyn technicznych musiał przenieść się w inne miejsce. Opuścił ruiny teatru Victoria i przeniósł się w gościnne progi malarni GZUT.

zdjęcie: mat. prasowe Supersam

KATOWICE: WAKACYJNE BALANGI NA DACHU Strefa SUPER SUMMER to nietypowa inicjatywa katowickiego Supersamu. Centrum handlowe urządziło na swoim dachu letnią strefę rozrywki i relaksu. Były tu leżaki, regularnie odbywały się też koncerty (w soboty) oraz pokazy filmów (w środy). Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia - KOLEKTYW MUSK. Strefa była wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązywała do najcieplejszej pory roku. Można tu było odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE – przypominają przedstawiciele Supersamu. Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach był bezpłatny.

20

MAGAZYN METROPOLII

Profile for Prestiż magazyn metropolii

03/2019 Prestiż / magazyn metropolii  

Prestiż magazyn metropolii jest bezpłatnym miesięcznikiem o formule lifestylowej.

03/2019 Prestiż / magazyn metropolii  

Prestiż magazyn metropolii jest bezpłatnym miesięcznikiem o formule lifestylowej.

Advertisement