Page 70

wydarzenia / KULINARIA

fot. materiały prasowe Gelato World Tour

fot. materiały prasowe Gelato Studio, Gliwice

fot. materiały prasowe Gelato Studio, Gliwice

GLIWICKI SORBET NAJLEPSZY W EUROPIE Gelato World Tour to najbardziej prestiżowy konkurs lodziarski na świecie. Paulinie Salmończyk z gliwickiej lodziarni udało się dostać do półfinału, z którego wróciła z wyróżnieniem za najlepszy sorbet w konkursie!

z Polski wróciła z wyróżnieniem. Jej lody na tle wielu innych lodziarni już wcześniej wyróżniały się smakiem oraz wyglądem.

- Lubimy tworzyć smaki, których nie znajdziemy w normalnych lodziarniach, tworzyć coś, czego nikt się nie spodziewa. Dzięki temu w Gelato Studio, ukryte w kuwetach i nakładane szpachelką Jak smakuje najlepszy sorbet w Europie? Dość nietypowo. (nie w formie tradycyjnej kulki), znajdują się lody takie jak sorbet Zwyciężczyni kategorii zafundowała jurorom sorbet o nazwie Vegan Pumpkin, w którym użyła m.in. oleju z pestek dyni, mleka z maliny na herbacie, ciastko korzenne, kawa Inka, malina na roślinnego (również pozyskanego z pestek dyni!), a smaku dodał mleku kokosowym i wiele innych, zachwala pani Paulina. kawałek pomarańczy. Największym hitem są jednak różnokolorowe wafelki i tzw. gelato wafel, czyli różek wypiekany na miejscu w specjalnej Czy trudno było wygrać? Oczywiście, bo smaki które zostały gofrownicy, który bardziej przypomina ciastko. I oczywiście przedstawione przez inne lodziarnie były mocno zaskakujące! dyniowy sorbet z konkursu, który również od czasu do czasu - mówi laureatka Paulina Salmończyk. Jej duma jest tym serwowany jest w lodziarni. większa, że lodziarnię w Gliwicach prowadzi niespełna rok (od października 2016 roku). W europejskim finale, który odbył się pod koniec lipca w Bolonii, jako jedyna spośród 3 uczestników

70

PRESTIŻ MAGAZYN GLIWICKI

Prestiż | magazyn gliwicki | wrzesień nr 07/2017  
Prestiż | magazyn gliwicki | wrzesień nr 07/2017  

Lokalny magazyn lifestylowy

Advertisement