Page 48

zdrowie / ALEKSANDER BARON

Implant to jest śrubka, którą wkręca się do kości. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie lekkie drgania podczas wiercenia. Wprowadzenie implantu jest bezbolesne poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego (komputerowego), mówi

dr n. med.

Aleksander

Baron

stomatolog

rozmawia: Małgorzata Katafiasz zdjęcia z archiwum Centrum

48

PRESTIŻ MAGAZYN GLIWICKI

Stomatologia estetyczno-funkcjonalna to bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedzina stomatologii. Zajmuje się ona uzupełnianiem braków w uzębieniu, przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia i poprawą wyglądu zębów.

P

O tym jak to się robi i jak to wpływa na komfort naszego życia opowie dr n. med. Aleksander Baron z Centrum Stomatologii KOSMO DENTAL CLINIC w Gliwicach.

anie doktorze jakie skutki uboczne niosą ze sobą braki w naszym uzębieniu? Niepełne uzębienie, bądź jego brak, niesie negatywne skutki nie tylko dla zdrowia, ale też codziennego funkcjonowania oraz samopoczucia. Na skutek utraty zębów na twarzy tworzą się zmarszczki, rysy stają się mniej regularne, zmienia się również nasz profil, zapada się okolica podnosowa i policzki, opadają kąciki ust, a twarz nabiera wyglądu typowego dla podeszłego wieku. Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd twarzy ma kluczowe znaczenie dla kontaktów osobistych lub zawodowych. Od czego powinien zacząć pacjent zainteresowany poprawą swojego uzębienia? Od rozmowy w czasie wizyty u specjalisty. W trakcie konsultacji, jeśli jest to tylko możliwe, omawia się różne rozwiązania zarówno pod względem uzupełnień ruchomych jak i stałych z wykorzystaniem implantów lub bez. Osobiście jestem również zwolennikiem przekazywania pełnej informacji o kosztach takich zabiegów. Pacjent mając taką świadomość może elastycznie zaplanować sposób finansowania leczenia.

Prestiż | magazyn gliwicki | kwiecień nr 03/2017  

Lokalny magazyn lifestylowy

Prestiż | magazyn gliwicki | kwiecień nr 03/2017  

Lokalny magazyn lifestylowy

Advertisement