Page 14

A

temat z okładki / BIZNES / RADAN VICTORIA

Victoria znaczy zwycięstwo, a tylko takie uczucie towarzyszy nam po latach reanimowania gliwickiego szkieletora mówi

Radosław Wesołowski,

jesteśmy dumni z tego, że to właśnie naszej firmie udało się tego dokonać, dodaje Anna

Wesołowska

rozmawia: Jarosław Sołtysek zdjęcia: Prestiż Gliwice Marcin KuRa Korczak / DigiFoto

14

PRESTIŻ MAGAZYN GLIWICKI

nna i Radosław Wesołowscy to biznesowe rodzeństwo z firmy RADAN, które zgodziło się pokazać swój najbardziej reprezentacyjny biurowiec w Gliwicach. Dlaczego nazwaliście budynek Radan Victoria? Radosław Wesołowski: Victoria znaczy zwycięstwo, a tylko takie uczucie towarzyszy nam po latach reanimowania gliwickiego szkieletora. To była ciężka, ale bardzo wdzięczna praca, bo powstało coś naprawdę wartościowego i pięknego. Anna Wesołowska: Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie naszej firmie udało się tego dokonać. Ale jest i drugie wyjaśnienie nazwy, bo nasz adres to Zwycięstwa 52 w Gliwicach.

miarnię i park Chopina. Z okien naszego biurowca można również podziwiać dachy i wieże ścisłego centrum miasta. RW: Dodatkowym atutem jest północna orientacja segmentu A w stosunku do stron świata. Dzięki temu pomieszczenia są widne i nie narażone na uciążliwe promienie słoneczne. AW: Dla wielbicieli pomieszczeń zalanych słońcem polecamy segment B biurowca. Ale wróćmy do imponującej fasady budynku. Skąd pomysł na takie właśnie rozwiązanie? RW: Projektanci, którzy przygotowywali dla nas koncepcję obiektu mieli trochę ułatwione zadanie. Nie musieli wymyślać podstawowej bryły budynku, bo ta już od kilkudziesięciu lat istniała i straszyła. W związku z tym architekci skupili się na jego wyglądzie zewnętrznym. Do współpracy zaprosiliśmy kilkanaście renomowanych pracowni architektonicznych, ale tylko propozycja biura Czora&Czora w pełni nas zadowoliła. AW: I wtedy zaczęły się schody, bo znalezienie producenta giętych szyb, które są tak charakterystyczne dla elewacji Radan Victoria było nie lada wyzwaniem. Ale udało się i teraz możemy cieszyć oko tak niezwykłymi elementami.

Jesteśmy na parterze biurowca, którego główne wejście znajduje się od strony ulicy Zwycięstwa. Opowiedzcie państwo o budynku. AW: Wchodzących do obiektu wita nowoczesna, jasna recepcja z pięknie podświetloną ladą recepcyjną oraz dwoma szybkimi windami. Jedna z wind posiada szklaną ścianę od strony ulicy Zwycięstwa zapewniając niezapomniany widok korzystającym z niej użytkownikom. RW: Obiekt jest chroniony i umożliwia swoim użytkownikom dostęp do powierzchni 24h na dobę. Każda z kondygnacji, zarówno w segmencie A jak również w segmencie B posiada indywidualny, zamknięty przedsionek, co zapewnia najemcom niespotykaną, jak Nie da się ukryć, że to najbardziej re- na tego typu obiekty, prywatność. prezentacyjnie wyglądający i najwyż- AW: Dodajmy jeszcze, że każda z kondyszy biurowiec w centrum Gliwic. Czy gnacji posiada oddzielne opomiarowanie, może doczekać się konkurencji? sterowanie, możliwość aranżacji własneRW: Nie ma takiej możliwości. Miejsco- go zaplecza sanitarnego, klimatyzację wy plan zagospodarowania przestrzen- i wentylację mechaniczną oraz gęstą nego nie pozwala na wybudowanie w siatkę floorboxów wyposażonych centrum miast czegokolwiek powyżej w instalację elektryczną oraz sieciową. kamienic. A przypomnę, że budynek posiada 9 kondygnacji, dzięki czemu całko- Czyli Państwa biurowiec posiada wicie przeszklona jego fasada zapewnia wszelkie cechy budynku charakużytkownikom niesamowity widok na terystycznego dla obiektów klasy panoramę Gliwic. premium? AW: Przede wszystkim na dworzec i RW: Tak i należy jeszcze dodać, że Drogową Trasę Średnicową oraz Palpomieszczenia przygotowaliśmy tak, aby Co jest największym atutem tego obiektu? RW: Radan Victoria to budynek biurowo-usługowy, zlokalizowany w ścisłym centrum Gliwic i doskonale skomunikowany z pozostałą częścią Aglomeracji Śląskiej dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ), głównego dworca kolejowego, a także będącego obecnie w budowie centrum przesiadkowego. AW: Biorąc pod uwagę to, że DTŚ łączy się bezpośrednio z węzłem autostrad A1 i A4, to wszystko sprawia, że lokalizacja naszego obiektu jest unikalna na skalę Śląska.

Prestiż | magazyn gliwicki | maj nr 04/2017  

Lokalny magazyn lifestylowy

Prestiż | magazyn gliwicki | maj nr 04/2017  

Lokalny magazyn lifestylowy

Advertisement