Page 1

magazyn exclusive info | sposób na życie z pasją cena: 11,90 zł (8% vat)

WYD. NR 3/2013 (14) | ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE e ne wn yw zy uz Ekkssk kllu E dyy:: d ia ia w w y y w b iorrccy bio dssiięęy i przzeed ło mm wc łoddzzsipporrtow yody rtoncicm ota spk dy ciam projektao cio n n j je pro pas ci

pasjona

własny biznes

od starTup’a do konkretu sposoby na rozwój moda

ubrana, nie przebrana ubrać świat w sukienki

modna ulica

wspieramy młode marki muzyka

rockowe życie odnajdź się w branży muzycznej jedzenie

epicki test przekąsek wgryź się z nami!

temat numeru

chwyć LATAWCA ZA ROGI WYWIAD Z kitesurferką asiĄ LITWIN sport

snowboard krok po kroku

wywiad z maćkiem długoszem

wydarzenia

freestyle po góralsku oscyp 2014


Zdjęcia: Andrzej Peszek


wake up! and live www.wakeupshop.pl


n1boards.com

Na zdjęciu: Zuza Lirska - Mistrzyni Polski Skimboardingu 2010 druga wiceMistrzyni 2012 Team Diil Gang oraz Vault Skate Polska i N1 Boards Zdjęcie: mateusz szeliga


w nowym magazynie

exclusive info!

T

ak, dobrze poznajecie, to nasza poprzednia okładka. To ją tutaj trzymamy w rękach. Zapamiętajcie ją, bo to ostatnie wydanie w małym formacie. Zachęcaliśmy Was do wskoczenia na deski i czynimy to dalej! Dlaczego? Bowiem jazda i pływanie na desce wyrabia poczucie równowagi. A czego bardziej potrzebujecie dzisiaj? Ten numer jest pełen ekskluzywnych wywiadów z ludźmi, którzy tę równowagę znaleźli i pomogą Wam zrobić to samo. I to nie tylko sportowcy, ale też młodzi przedsięborcy, projektanci mody i wszyscy pasjonaci. Tematem tego wydania jest wywiad z Asią Litwin, mistrzynią kitesurfingu. Rozmawiamy o swobodzie jaką daje latawiec, podróżach do najdalszych zakątków świata i tym, jak wakacyjna pasja może niepostrzeżenie przerodzić się w zawodniczą rywalizację. Jeśli ciągle uważacie, że kajt to nie temat na zimę to pomyślcie, że sezon trwa cały rok. Trzeba tylko dogonić wiatr! A jeśli już musicie zostać w domu, to zawsze można poćwiczyć na snowboardzie, chociażby w ogródku, czy na osiedlowej górce. A wszystko to macie przed sobą, więc cieszcie się wysokiej jakości zdjęciami i nowym świeżym układem graficznym. Miłej lektury! Redaktor naczelny Szymon Wachal

6

www.exclusivemag.pl


W

tym wydaniu znajdziecie jeszcze więcej o modzie. Jest spojrzenie projektantki sukienek - wywiad z Patrycją Zych. Jest też spojrzenie awangardowych producentów mody sportowej. Piszemy o takich projektach odzieżowych, o jakich jeszcze nie śniło się bywalcom wybiegów i obserwatorom trendów.

C

zy znacie tę dziewczynę za magazynem? Jeśli czytacie nas w internecie to na pewno tak. Daria wybiera dla Was najciekawsze wydarzenia, które wspieramy patronatem medialnym i przygotowuje artykuły dostępne wyłącznie w naszej internetowej wersji. W czterech mozaikach możecie przeczytać ich zapowiedzi. Reszta oczywiście na stronie i w naszym elektronicznym newsletterze.

C

óż to? Zachęcamy Was do znalezienia życiowej równowagi na desce, a Wy jeszcze się boicie? Maciek Długosz, który potrafi na desce snowboardowej zjechać nieomal po wszystkim, wytłumaczy Wam krok po kroku, że snowboard jest dla ludzi. I to nie tylko jazda po oślej łączce, ale także ewolucje na przeszkodach. Nawet jeśli boicie się zimy, przeczytać można. Od tego się nie poobijacie.

7


spis treści

internet rzeczy

PODEJMIJ RĘKAWICĘ

AFRYKAŃSKI DUCH W POLSKIEJ SZAFIE

8

gorące lato mamy w sobie

OD START-UP’A DO KONKRETU

18

24

UBRANA, NIE PRZEBRANA

30

36

MODna ULICa

40

wsparcie od serca

48

14

44

sposoby na rozwój

ubrać świat w sukienki

wspieramy młode marki


gotowe do jazdy

FREESTYLE PO GÓRALSKU oscyp 2014

SNOWBOARD KROK PO KROKU wywiad z maćkiem długoszem

ZAKUPY grupowe vs bundle

Magazyn Exclusive Info ISSN 2083-9022 Wydawca Produkty Korporacyjne ul. Rydlówka 5 30-363 Kraków biuro@exclusivemag.pl

50

CHWYĆ LATAWCA ZA ROGI

54

66

kadruj marzenia

70

76

rockowe życie

84

88

EPICKI TEST PRZEKĄSEK

92

Redakcja ul. Rydlówka 5 30-363 Kraków tel. 881 444 788 redakcja@exclusivemag.pl www.exclusivemag.pl

WYWIAD Z kitesurferką asiĄ LITWIN

Wywiad z fotografem Markiem „Ogniem” Michalskim

odnajdź się w branży muzycznej

wgryź się z nami!

Redaktor naczelny Szymon Wachal

Studio graficzne Urszula Gębska Paulina Kapusta

Reklama marketing@exclusivemag.pl tel. 881 444 288

Redaktorzy Ewa Czemerys Magdalena Madej Daria Sobczak Justyna Zajdel

Fotografia Studio Exclusive Info Współpraca: Mateusz Szeliga

Okładka: Joanna ‘Asia’ Litwin Zdjęcie: Mateusz Szeliga

Drukarnia Beltrani Kraków

9


kariera i życie przeczytaj więcej w portalu exclusivemag.pl/kariera

biurowy romans

filmować każdy może? Od kiedy każdy ma kamerę w telefonie i może założyć darmowe konto w serwisie video bycie reżyserem wydaje się być na wyciągnięcie ręki. W tym przekonaniu utwierdza obecność multum kanałów video z filmami kręconymi niby dla śmiechu, komicznymi wywiadami, testami produktów czy wręcz całymi serialami w określonej konwencji gromadzącymi milionową publiczność. Ale kto próbował sam nakręcić materiał video wie, że nie da się zrobić dobrego filmu ot tak. Na podstawie analizy popularnych kanałów sprawdziliśmy co może podnieść jakość amatorskiej produkcji, a nie wymaga wielkich kosztów.

mobile trends Wielkimi krokami zbliża się III edycja Mobile Trends Conference, a wraz z nią uroczysta gala wręczenia nagród dla branży mobilnej – Mobile Trends Awards. 16 stycznia 2014 roku zostaną wyróżnione najlepsze kampanie i realizacje mijającego roku. Z około 100 przedsiębiorstw i instytucji zostaną wyłonieni zwycięzcy w 16 kategoriach. Magazyn Exclusive Info jest patronem medialnym wydarzenia. biografie producentów muzycznych

10

www.exclusivemag.pl

Historie sukcesu charyzmatycznych biznesmenów pobudzają wyobraźnię. Dlatego też wielu z nich wydaje biografie, które stają się bestsellerami. Niektóre z nich niosą praktyczne rady, ale nie można oprzeć się wrażeniu, że niektóre są pełne komunałów. Ciężka praca i niepoddawanie się, pójście wbrew schematom. Historie dość przewidywalne. Tymczasem warto zwrócić uwagę, na nieco mniej głośne, ale może bardziej wartościowe biografie producentów muzycznych. Takie postacie jak Rick Rubin czy Jay-Z potwierdziły, że potrafią zrobić coś z niczego. Stoją za największymi sukcesami komercyjnymi na trudnym rynku show-biznesu. Są wymieniani wśród najbardziej wpływowych osób na świecie. A mimo wszystko ich kariera biznesowa pozostaje niejako w cieniu. Może warto lepiej ich poznać?

Zdjęcia:1)Dreamstime-Danhughes;2)Dreamstime-Alexandru Mitrea;3)Aleksander Vogiatzis;4)Dreamstime-Tmcnem;5)Dreamstime-Andres Rodriguez;6)Dreamstime-Andreas Steinbach;7)Dreamstime-Hermann Danzmayr;8)TechCamp.pl

W pracy spędzamy większość swojego życia. Pracownicy korporacji doskonale wiedzą, że często poza pracą nie zostaje wiele wolnego czasu. Zostawanie po godzinach, szkolenia, wyjazdy integracyjne. W końcu w pracy zaczynamy szukać miłości. Tylko czy romans z kimś zza biurka obok to na pewno dobry pomysł?


finansowanie marzeń Jeśli myślicie o założeniu firmy zwracacie też pewnie uwagę na informacje o funduszach na rozwój. A to z UE, a to od prywatnych funduszy. Zapytaliśmy więc początkujących przedsiębiorców jak wyobrażają sobie finansowanie i czego potrzebują. Następnie sprawdziliśmy, jak te oczekiwania mają się do oferty rynkowej. Okazuje się, że młodzi biznesmeni nie bardzo wiedzą czego oczekiwać. Z kolei dysponenci funduszy czasem chcieliby finansować biznesy, które patrząc na kryteria wyboru, nie powinny wcale istnieć. Czy jest szansa, aby te dwie grupy znalazły płaszczyznę porozumienia?

palacze w pracy Papierosy są szkodliwe. To pewnik. Na każdej paczce papierosów rząd o tym przypomina. A jednak palaczy wciąż jest niezliczenie wielu. Jak radzą sobie z nałogiem i wszechobecnymi zakazami palenia w biurze?

wynagrodzenia - koniec tabu Jak to się dzieje, że pracodawcy w Europie Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych bez problemu podają wysokość wynagrodzenia w ogłoszeniu o pracę, a w Polsce nie? Często dotyczy to nawet tych samych firm, które mają w Polsce swoje oddziały. Ba, nawet w umowach o pracę wpisuje się poufność wynagrodzeń, a przecież i tak wszyscy mniej więcej wiedzą, ile kto zarabia. Postanowiliśmy skończyć z tą hipokryzją i zapytać pracodawców w Polsce i za granicą z czego to wynika. Czy powiedzieli coś ciekawego?

techcamp TechCamp to okazja do otwartej dyskusji, wymiany pomysłów czy doświadczeń w gronie ludzi zajmujących się bardziej lub mniej zawodowo, albo po prostu hobbystycznie technologiami internetowymi. To nieformalne spotkanie ludzi z branży IT, mające na celu integrację i wspieranie rozwoju. Każde kolejne wydarzenie cyklu ma inny temat główny, skupiający się na technologiach, który poruszany jest w kilku prelekcjach, a następnie poddany dyskusji wszystkich uczestników podczas panelu dyskusyjnego. Sprawdźcie wśród naszych patronatów szczegóły kolejnej edycji w Waszym mieście.

11

Magazyn Exclusive Info - 03/2013 (14)  
Magazyn Exclusive Info - 03/2013 (14)  

This is a free sample of Magazyn Exclusive Info issue "03/2013 (14)" Download full version from: Apple App Store: https://itunes.apple.com/...

Advertisement