Page 1


Vonkajšie podlahy a obklady vždy vykazovali problémy s odolnosťou a údržbou, a to hlavne v prostredí s nízkymi teplotami a veľkými teplotnými odchýlkami či v blízkosti mora. Rôzne riešenia, ktoré boli implementované, sa preukázali ako nespoľahlivé a neschopné poskytnúť zaručené výsledky. Naša spoločnosť, ktorá robí neustály výskum nových materiálov a technológií, uviedla na trh rôzne produkty a aplikačné metódy na implementáciu dekoratívnych podláh a obkladov, ktoré sa používajú v Spojených štátoch už viac ako 20 rokov. Všetky výrobky a raznice Style Beton sú vyrábané v závode v Kalochori, Thessaloniki (Grécko), kde sú umiestnené moderné a automatizované linky. Style Beton z času načas organizuje prezentáciu stupňov vývoja pre všetkých nových klientov, s cieľom prehĺbiť ich vedomosti o rôznych produktoch a ich aplikácii.

STAMPED CONCRETE Je to systém, v ktorom je ako základný materiál použitý betón, aby sa tak dosiahol jednoliaty razený farbený povrch, ktorý odpudzuje pleseň, vodu a olej. STYLE OVERLAY SYSTEM Je inovatívny systém, ktorý sa používa na prekrytie, dokončenie a revitalizáciu betónových alebo cementových povrchov rôznymi spôsobmi – či už razením, leštením, stierkovaním, striekaním alebo použitím kyselín. STYLE STENCIL SPRAY Je produkt, ktorý je striekaný (a to v rôznych farbách a vzoroch v hrúbke od 4 do 15 mm) na existujúce betónové povrchy a umožňuje obnoviť a zosilniť staré dlažby. STYLE ACID STAIN Je farbiaca kyselina, ktorá chemickou reakciou so soľou, ktorá sa nachádza na povrchu betónu, vytvára na povrchu trvalú zmenu sfarbenia. STYLE DECO CREATE Je transparentná a vodotesná malta poskytovaná v rôznych farbách, ktorá má vynikajúcu priľnavosť k ochranným povrchom vonkajších a vnútorných stien. STYLE DECO PEBBLE Je architektonická dlažba s efektom vymývaných kamienkov, ktorou sa zariaďujú vonkajšie priestory, a ktorá týmto priestorom, prostredníctvom rôznych farieb a kresieb, dodáva osobitosť.


STAMPED CONCRETE. Style Beton používa ako základový materiál betón, aby sa tak dosiahli jednoliate, farebné a dobre upravené dláždené plochy, ktoré majú dlhú životnosť a nepotrebujú údržbu, sú úplne odolné voči poveternostným vplyvom, odolné voči ultrafialovému a infračervenému žiareniu a odpudzujú olej, mastnotu, pleseň a vodu. Sú vyrábané v rôznych farbách a vzoroch a ich realizácia je jednoduchá a rýchla. Využitie majú v mnohých oblastiach: na prebudovanie historických centier, ulíc, námestí, chodníkov, bulvárov, parkovísk, cintorínov, vnútorných dvorov, rámp, garáží, terás, okrajov bazénov, promenád a pod. Tieto dlažby sa dajú použiť so systémom Style Overlay aj na existujúce betónové dláždené plochy. Implementovanie je možné v rozličnej hrúbke od 7 mm až do 22 mm. Povrch je veľmi pevný, má vynikajúcu priľnavosť, veľmi ľahko sa aplikuje, je veľmi tvrdý, odolný voči mrazu a vode a má optimálnu odolnosť voči upotrebeniu a odieraniu.


STYLE STENCIL SPRAY je inovatívny produkt, ktorý môže byť striekaný na existujúce betónové povrchy a použitý na prekrytie a dekorovanie horizontálnych a vertikálnych betónových povrchov: cement, sadrokartón, tehlové steny, steny murované na sucho, cementové tehly a mnoho ďalších povrchov. Môže byť aplikovaný na chodníky, rampy, schody, okraje bazénov, podlahové a soklové lišty, vertikálne nitovania, betónové plášte, sadrokartón a vôbec na zlepšenie a zušľachtenie existujúcich stavieb. Tak sa dosiahnu veľmi tvrdé, protišmykové povrchy, dekorované farbami, ktoré sú odolné voči starnutiu, majú dlhú trvácnosť a sú odolné voči odieraniu, chlóru, soli, mastnote, oleju, kyselinovým roztokom a vode. Dajú sa ľahko čistiť vysokotlakovými vodnými hadicami a v prípade potreby aj použitím bežne dostupných saponátov. Style Stencil Spray sa dá aplikovať v minimálnej hrúbke od 6 mm až do 15 mm.


STYLE ACID STAIN je zmiešanina zložená z rôznych druhov kovových solí a prídavných kyselín rôznej povahy. Aplikuje sa napríklad na betónové podklady a samo-nivelačné materiály, s ktorými vytvára chemickú reakciu vytvárajúc farebné kryštáliky soli, ktoré vypĺňajú mikrootvory v betónovom podklade, čím natrvalo sfarbia povrch. Je možné dosiahnuť vizuálne efekty, ktoré sa podobajú rôznym druhom mramoru a prírodného kameňa. V ponuke je šesť štandardných farieb, okrem ktorých je možné vytvoriť veľký počet farebných odtieňov. Ak sa kyseliny použijú na rôzne druhy betónu, môžu vyvolať rôzne sfarbenia. Preto pred začatím prác odporúčame urobiť test farby. Style Acid Stain sa dá tiež použiť na podlahy s potlačou, podlahy s potlačou o tenkej hrúbke a na Style Stencil Spray, a to pre zlepšenie povrchových vlastností a pre dodanie rôznych odtieňov farieb.


DECO PEBBLE FLOOR je architektonická dlažba s efektom vymývaných kamienkov, ktorou sa zariaďujú vonkajšie priestory, a ktorá týmto priestorom, prostredníctvom rôznych farieb a kresieb, dodáva osobitosť. Je ideálna pre bazény, ulice, chodníky, verejné záhrady, zábavné parky, pešie zóny, parkoviská a pod. Použitím malých prírodných kameňov rôznych veľkostí sa dá dosiahnuť niekoľko architektonických a farebných efektov, ktoré zohľadňujú vyrovnanosť ekologického prostredia. Na vytvorenie dlažby s efektom vymývaných kamienkov, Style Beton naprojektoval konfekčné dlažby Deco Pebble (produkt na báze vlákien, pigmentov, dispergátorov, anti-eflorescencií a prídavkov). Keď sa táto zmes zmieša s cementom a so štrkom rôznych farieb, tvarov a rozmerov, vytvorí zmes, ktorá sa pokladá v hrúbke od 2 až do 5 cm, tak na čerstvý ako aj na suchý betón.


DECO CREATE. Spoločnosť Style Beton, ktorá je lídrom vo výskume a produkcii razeného betónu, striekaných a okyslených podláh a podláh s efektom vymývaných kamienkov, pripravila výrobok Deco Create – vertikálny razený obklad. Ide o transparentnú a vodotesnú maltu, ktorá je poskytovaná v rôznych farbách, a ktorá má vynikajúcu priľnavosť k ochranným povrchom vonkajších a vnútorných stien. Umiestňuje sa priamo na sadrokartón, betónové tehly, tehly alebo steny murované na sucho, a následne je povrch potlačený vzormi, aby sa tak dosiahla dokonalá imitácia kameňa, tehál, dreva, skál a pod. Skladá sa z plastického materiálu nazvaného DECO CREATE. Tento materiál je ošetrený náterom rozpustným vo vode, ktorý sa nazýva DECOCHROM, a ktorý je dostupný v rôznych farbách. Povrch môže byť vypracovaný na hladko, vystúpený, hrboľatý, valcovaný alebo razený.


revolučné technológie pre stavebné povrchy PRESSBETON SK, s.r.o., 264 Bučany, 919 28 ,SR IČO: 44 976 933, DIČ: 2022898372 , email: pressbeton@gmail.com tel: +421 917 28 71 72 www.pressbeton.sk

Stylebeton  

PRESSBETON je vysokokvalitný povrch s neobmedzenými možnosťami uplatnenia.

Advertisement