Page 1

kāzu žurnāls

Nr. 5

www.precos.lv

VAsArA 2013

daGMāra leGanTe – CelMiņa: no bēgošās līgavas PAr LIKTENĪGo sIEVIETI Mobilo aplikāCiju IEsPĒJAs KāZās

INtErVIJa ar

Modes Mākslinieku

bruno birMani UZZINI, Ko IEsāKT ar kāzu kleiTu pēC kāzāM

PaVISaM ATKLĀTI!

Ko DoMā LĪGAVA UN LĪGAVAINIs Mēnesi pirMs kāzāM?

deGusTējaM, KāDs VĪNs VIsVAIrāK PIEMĒroTs kāzāM vasarā

akTuāli!

PIrMsKāZU ĒDIENKArTE

7 dienāM

36

ATLAIŽU KUPoNI. izdevīGi! Ls 2,99

ISSN 2243-6065

9 772243 606004

05


redakTore Liene Pālēna žurnālisTi sabīne Eigmina, rūdolfs Krese, Inga Pizāne, Inga Melberga, Annija Bormane, Liene Pālēna korekTore Aija Bula FoToGrāFi Aiga rēdmane, Linda Brīnums, Andris Magazeins, Marta Logina, Baiba Eņģele, Gatis orlickis, Māris Lazdāns sTilisTes santa Bindemane-Mihelsone, Aija Ūdentiņa, Līga Banga, Krista Liepniece, Jūlija Visocka Mākslinieks Mārtiņš Zandbergs izdevējs sIA "Žurnāls Precos" reģ. nr. 40103397094 redakCijas adrese Čiekurkalna 1. līnija 84 rīga, LV-1026 T.: 67368434 zurnals@precos.lv www.precos.lv iespiesTs United Press

žurnāla vāks FoTo Linda Brīnums sTils santa Bindemane-Mihelsone GriMs, Frizūra Jūlija Visocka Modele Dagmāra Legante-Celmiņa kleiTa Myosotis rokassprādze Freywille

Precos!

r EDak tOra S lEJa

„Vai man ar sevi kaut kā jāiepazīstina?” jautāju sev. Šī ir mana un tava pirmā sastapšanās. Šādās reizēs pirmais iespaids ir vissvarīgākais. Tas norāda – būs klikšķis vai nē. Nolēmu, lai par mani stāsta katra no žurnāla lapaspusēm. Par to, kas es esmu un kā redzu pasauli. Vēl vairāk – kā redzu mīlestību tajā. Pēdējā laikā ļoti daudz domāju par to, kā gribētos, lai vienmēr šajā pasaulē mīlestība atrod mīlestību. Tikai šī doma saistās ar Blaumaņa radītajiem Purva bridēja tēliem – Kristīni un Edgaru. Tad nu man jāprāto, kā šis stāsts patiesi beidzās. Vai kaisle, liktenīgā mīlestība kādā brīdī pārstāja tāda būt un transformējās ciešanās? Vai arī tomēr, par spīti tam, ko teica citi, viņi nodzīvoja ilgi un laimīgi? Atbildi uz šo liktenīgo jautājumu, šķiet, neuzzināšu nekad. Tomēr savā naivajā, jaunas meitenes ticībā es turpināšu cerēt, ka, ja reiz mīlestība atrod mīlestību, tai ir jāprot sevi nosargāt. Ar skrienošām kājām rasas pielietās pļavās, ziedu vainagu galvā un vieglumu sevī! Tieši tādu mīlestību es vēlējos tev nodot līdz ar jauno žurnāla Precos! numuru. Tā, lai tu sajustu tās ziedošās pļavas un to mīlestību, par ko savā intervijā runā Bruno Birmanis, sakot, ka pirmā iemīlēšanās ir mīlestība. Par pārējām viņam esot šaubas. Man gan šaubu nav. Ja es zaudētu ticību tam, ka mīlēt var atkārtoti (to pašu un jau citu cilvēku), zustu arī vieglums manī. Galu galā, kāzas ir tikai pirmais solis garajam, skaistajam, reizēm smeldzošajam un visādi citādi emociju pilnajam turpmākajam, kad mīlēt būs jāizvēlas atkārtoti un katru dienu. Bet, ja ir satikts liktenīgais vīrietis, kā tas ir izdevies Dagmārai Legantei-Celmiņai, tad no bēgošās līgavas var pārtapt liktenīgajā sievietē. Tad beidzot saproti, ko tu vēlies un kas tev patīk. Tik vienkārši un triviāli. Kā saka mana draudzene – kā apzināties, ka tev negaršo frī kartupeļi ar kečupu. Tā sajūta atbrīvo un līdz ar to viss liekais atkrīt. Vai tu jau sajuti vasaras smaržu? Es to jūtu katrā šī žurnāla lappusē – skaistajos kāzu stāstos, ziedu pušķos, pirmās dejas maģijā un dāvanu darināšanā kāzu viesiem. Te tas viss ir – dzirksts, enerģija un noskaņa. Te ir atklātība, kad līgava Ance un topošais vīrs rūdolfs stāsta par to, kā patiesībā jūtas mēnesi pirms kāzām. Un, kad divdesmitgadnieku paaudzes rūdolfs saka, ka bez Ances viņa dzīvei nebūtu jēgas, tas skan tā organiski un skaisti. Te ir arī citas vasaras smaržas. Tās, kas aiz okeāna. Par vasarām, kurās ik nedēļas nogali tiek filmētas kāzas, stāsta Amerikā dzīvojošā Inese Hanlon. Bet visvairāk te ir dzīve – pilna iedvesmas, mīlestības un mazliet naivuma. Gluži tā, kā vasarām piestāv. Ko citu man tev būs vēlēt kā vienīgi mīlestību. Tad to arī vēlu.

LIENE PāLĒNA, žurnāla Precos! redaktore


Precos! VAsArA 2013

SaturS AKTUĀLI 10

redakcijas atradumi

REPORTĀŽA 14

Precos.lv kāzu kleitu modes skate

22

Katya Katya Shehurina jaunā kolekcija

INtErVIJaS 36

Modes mākslinieks Bruno Birmanis: stāsts ir par sievieti, nevis kleitu

58

Dagmāra Legante. No bēgošās līgavas par femme fatale

58

34

106 Kāzu filmētāju Ineses un Metjū Hanlonu panākumi Amerikā

PIELAIKO SAPNI! 24

Četru meiteņu pārvērtības

DEJu SkOla 34

Škutāna deju skola – pirmās dejas maģija

24

DIENASGRĀMATA 50

Pa atslēgas caurumu ielūkojamies līgavas, līgavaiņa un vedējmātes pirmskāzu sajūtās

10

106


S T R A G OV J E W E L RY WO R K S H O P

Dzirnavu iela 72, R朝ga, LV-1050 T.: 26713066, www.stragov.lv


Precos! vasara 2013

Saturs

112

TENDENCES 46 Ar kādiem transporta līdzekļiem brauc jaunlaulātie 102 Aktualitātes kāzu pušķu izvēlē

KĀZU PIEREDZE 76

Aija un Ansis

80

Ketija un Jānis

84

Aļona un Andrejs

DEGUSTĀCIJA 90 Izvēlamies atbilstošākos vīnus kāzām vasarā

90

102

DEKORĀCIJAS 112 Dari pats jeb kā skaisti pagatavot dāvanas kāzu viesiem un noformēt fotostūri 116 Dekorācijām kāzās – viennozīmīgs Jā!

SKAISTUMAM UN VESELĪBAI 68

Kāzu grima noslēpumi

80

72 Veselīgi padomi pirmskāzu laikam + līgavas ēdienkarte

PADOMI 120  Precos.lv līgavas jautā. Profesionāļi atbild 122 Ko iesākt ar kāzu kleitu pēc kāzām? 126 Tehnoloģiju un mobilo aplikāciju iespējas kāzās

122


REP O RTĀ Ž A

M

arta sākumā Sapņu Fabrikā par godu savai septiņu gadu jubilejai kāzu portāls Precos.lv sarīkoja dzirkstošus iedvesmas svētkus visām Latvijas līgavām, ar krāšņu kāzu kleitu modes skati atklājot 2013. gada kāzu sezonu. Sapņu fabrikā tika uzburta īsta kāzu noskaņas valstība, kurā rosījās ne tikai līgavas, bet arī kāzu jomas profesionāļi, aicinot piedalīties loterijās, apskatīt retro automobiļus, pielaikot laulību gredzenus, izmēģināt skaistumkopšanas rituālus un, baudot šampanieti un uzkodas, aplūkot jaunās sezonas kāzu kleitu kolekcijas.

14 TeksTs Inga Pizāne FoTo Andris Magazeins

www.precos.lv


REPORTĀŽ A

kāzu salons Fiancee prezentēja pasaulslavenā zīmola Atelier Aimee Montenapoleone kāzu kleitas no Itālijas, kas darinātas, izmantojot vērtīgās Francijas mežģīnes Chantily un Swarovski kristālus.

salons Amelia iepazīstināja ar dizaineres Tatjanas Bogdanovičas 2013. gada kolekciju Krāsainie sapņi, kurā kāzu kleitu baltajiem un šampanieša toņiem pretstatīti krāsaini dekori, izšuvumi, mežģīnes, lentes un kristāli.


PI ELA IKO S A PN I!

Kristīne, 26 „Tā bija lieliska sajūta – redzēt sevi līgavas kleitā, pirms vēl pašas kāzu kleita tiks uzvilkta. Kā neliels ieskats nākotnē, tikai citā vietā un citā kleitā. Pārvērtību gaita jau vien bija ko vērta, sajūtas bija vienkārši neaprakstāmas. Dažos mirkļos redzēt sevi pārtopam no ikdienas drēbēs ģērbtai līdz brīnišķīgas kleitas ieskautai – to nesanāk piedzīvot katru dienu, tāpēc ar vēl lielāku nepacietību gaidu savu kāzu dienu.”

sTilisTes koMenTārs: Kristīnes garais un slaidais augums atļāva viņai vilkt tā saucamo nāriņas tipa kleitu. Kleita kopumā rada ļoti cēlu un elegantu priekšstatu, tādēļ arī matu sakārtojumu izvēlējos atbilstoši tam – tā saucamo gliemežnīcu. To var papildināt ar skaistiem ziediem, tādējādi aizstājot plīvuru. Lai izceltu Kristīnes lūpas, izvēlējos sarkanas krāsas lūpukrāsu, tādējādi radot elegantu, bet ne uzmācošu efektu.

30

www.precos.lv


Stāsts ir par sievieti, nevis kleitu

modes mākslinieks Bruno Birmanis

36 Teksts Inga Melberga Foto Aiga Rēdmane, no Bruno Birmaņa personīgā arhīva

www.precos.lv


N u Mu ra INtErVIJa

J

a tu lasi šo interviju, tad droši vien kaut nedaudz interesējies par modi. Tādā gadījumā, visticamāk, tev nav svešs arī Bruno Birmaņa vārds. Un tu nekļūdies, ja mākslinieka veikums tev vairāk asociējas ar alternatīvo modi – deviņdesmito gadu sākumā starptautisku atzinību guvušās, slavenās Nepieradinātās modes asamblejas idejas autors bija tieši Birmanis. Viņa veidotie tērpi izrādīti modes skatēs kā Maskavā, tā Parīzē, Londonā un citviet Eiropā, bet 1992. gadā Birmaņa dizainētajos reprezentācijas tērpos ieģērbta, mūsu valsti Barselonas olimpiskajās spēlēs pārstāvēja Latvijas sportistu izlase. Bruno Birmanis ir eksperimentējis ar dažādiem mākslas projektiem – no pasākumu producēšanas līdz fotogrāfijai, taču vienmēr atgriezies pie modes, gan veidojot Prêt-à-Porter, gan mākslas kolekcijas. Pirms pāris gadiem viņa radošo interešu lokā ienāca arī laulību tēma, kas tika apspēlēta konceptuālu kāzu kleitu kolekcijā 13 sievietes, kuras es (vēl) neapprecēju.

KĀ SĀKĀS JūSU INTERESE Par MODI? M a n n a v m o d e s d i z a i n e ra i z g l ī t ī b a s . E s m u b e i d z i s r ī g a s L i e t i š ķā s mākslas koledžas metālmākslas nodaļu. specializējos rotu dizainā. Tajā pašā laikā esmu pirmais, kurš Latvijā izveidoja modes ražotni un nelielu veikaliņu. Diemžēl pēc neilga laika nācās to slēgt. No maniem piedzīvojumiem citi latviešu modes mākslinieki gan maz ko mācījušies... Vienmēr esmu uzskatījis, ka Latvija var būt modes centrs. Esmu savus uzskatus ne tikai vicinājis kā karodziņu, bet pierādījis arī darbos, piemēram, ar līdz šim lielāko Austrumeiropas modes projektu Nepieradinātās modes asambleja, kura ietvaros esošos pasākumus organizēju desmit gadu garumā no 1990. līdz 2000. gadam. Mediju auditorija asamblejai bija 300 miljoni, un pirmsinterneta ērā tas bija liels sasniegums. Pasaules nozīmīgākie stila žurnāli rakstīja par rīgu kā modes centru.

TOLAIK ARĪ IZVEIDOJĀT SAVU PIRMO TēRPU kOlEkCIJu? Tajā laikā sāka veidoties jauna mākslinieku paaudze, kas gribēja darīt visādas trakas lietas. Mācījos tikai 1. vai 2.kursā, kad mani ļoti uzrunāja tagadējā pareizticīgo katedrālē Esplanādē, kas tolaik bija

www.precos.lv

izstāžu zāle, redzētā jauno mākslinieku izstāde. Atceros, Martai Krastai tur bija darbi – nesaprotams mikss starp rotām un apģērbu. 3.kursa beigās apprecējos ar savu pirmo sievu odetu (Modes dizainere odeta Birmane – aut.). Toreiz visi kaut ko šuva, bet man likās, ka tas ir neinteresanti, kā un ko viņi veido. Kad, pabeidzis studijas, atgriezos no armijas, man jau bija pārliecība, ka vēlos darboties modē, veidot izstādes un šo to interesantāku, radošāku nekā tolaik aktuālie Burdas stila apģērbi. sāku darboties un drīz vien Tallinā modes konkursā saņēmu galveno balvu par avangarda apģērbiem, bet kopā ar mākslinieku Uģi rūķīti izveidojām tērpu teātri Postbanālisma Balle, rādījām kolekcijas Padomju savienībā un 1988. gadā arī avangarda modes skatēs romā un Venēcijā.

tur ir vai varbūt vienkārši piedzīvoju apstākļu sakritību. Mūsu laulības gredzenus gatavoja mans draugs un studiju biedrs Andris Lauders, un kaut kā gadījās, ka viņš odetai gredzenu uztaisīja pus izmēru par mazu. Viss notika pēdējā brīdī, kā jau pie studentiem parasti mēdz būt, un beigu beigās pats dabūju mājas

VAI JūSU SIEVAS KĀZU KLEITA ARĪ BIJA EkStraVagaNta? sievai kāzās bija labi uzšūta klasiska kleita no kvalitatīva auduma, ko viņai atsūtīja onkulis no Amerikas. Kāzu tradīcijas ir daudziem mītiem apvītas. Piemēram, ir ticējums, ka nevar pats šūt sev kāzu tērpu, ka topošās sievas kleitu pirms kāzām nedrīkst redzēt līgavainis, ka laulības gredzenus nedrīkst taisīt pats līgavainis un ka nedrīkst gredzenus mērīt. Iespējams, sava taisnība

Bruno Birmaņa kolekcijas 13 sievietes, kuras es (vēl) neapprecēju kāzu tērps finansistei.

37


DI EN A S G RĀ MATA

Aiz

priekškara

JE B g ataVO JO t IE S J AK S PĀ RA K ĀZĀ M

M

an jums par viņiem ir jāpastāsta. Kad meklēju kādu līgavu, kura būtu gatava dalīties savos pirmskāzu iespaidos, nedomāju, ka sastapšos ar Anci un rūdolfu. Tomēr labi, ka sastapos. Viņu dzirkstošā enerģija, jaunības maksimālisms un, gribētos teikt, sava veida dullums ir patiesi iedvesmojošs ikvienam. Ance Hincenberga (vēl mazu brīdi) un rūdolfs Jaks sevi atraduši vēl agrā jaunībā un lauž neskaitāmus stereotipus par kāzām un to tradīcijām. Viņi ir tieši tādi – mazliet traki. Īpaši jau Ance ar savām idejām par piparmētru krāsas uzvalku rūdolfam un kedu vilkšanu augstpapēžu kurpju vietā pašai. rūdolfa vēsais un, man gribētos teikt, mazliet romantiskais prāts lieliski balansē ar Ancei reizēm raksturīgo haotiskumu. Viņi ir tieši tādi – kā cimds ar roku. Tomēr arī viņiem ir savas pārdomas, šaubas un satraukumi. Galu galā, ko domā līgava, līgavainis un, ne mazāk svarīgi, vedējmāte? Piedāvāju jums ieskatīties kāzu tapšanas aizkulisēs – tur, kur citi nemēdz tikt. Pašā dvēselē. Vēl tikai jānovēl garu mūžu, dzirkstošu prieku un ilgu kopā būšanu Ancei un rūdolfam. Lai nekad nepietrūkst – visvairāk jau tās mīlestības.

50 saGaTavoja Liene Pālēna FoTo Baiba Eņģele, Andris Magazeins, Jānis Varslavāns

www.precos.lv


I Nt E rVIJa kleiTa Zara t/c Spice

l

iela daļa no mums Dagmāru LegantiCelmiņu atpazīst kā humora pilnu sievieti, modeli, raidījumu vadītāju, aktrisi un modes dāmu. Un visas šīs lietas ir patiesība. Tomēr Dagmāra ir vēl kas vairāk – viņa man atklājās kā patiesi iedvesmojoša būtne, kura, lielāko daļu dzīves sevi uzskatīdama par bēgošo līgavu, tomēr atrada savu liktenīgo vīrieti un jau trīs gadus ir precēta sieviete – uzņēmēja Normunda Celmiņa sieva un teju trīsgadīgās Šarlotes mamma. Dagmārā ir patīkami klausīties un viņa izstaro mieru. Un rada pārliecību, ka visas mācību stundas, ko skolotāja vārdā dzīve viņai pasniegusi, viņa apguvusi labi un ar pievienoto vērtību – atziņu katrā no tām.

D AG M ĀRA L E GAN T E :

kāzās vajag kuplu kleitu!

58 TeksTs Liene Pālēna FoTo Aiga rēdmane

www.precos.lv


Labsaj ūtai

Diētas vairs nav modē. Modē ir veselīgs dzīvesveids! 72 Teksts Annija Bormane Foto Marta Logina

www.precos.lv


DEGU S TĀCIJA

Ī STAI S VĪNS Vasaras kāzām

N

eatkarīgi no kāzu formāta, – vai tās notiks kā balle pilī vai draiskošanās pļavā starp siena gubām, vasaras kāzu svinību galdā vislabāk iederēsies vīni, kas spirdzina un atsvaidzina, aromāta ziņā ir neuzbāzīgi, viegli un garšas niansēs maigi. Kā atrast savu īsto kāzu vīnu bagātīgajā klāstā? Precos! to noskaidro kopā ar Prike Latvia vīnzini Mārtiņu Jerumu, žurnāla redaktori Lieni Pālēnu un pāriem, kas šovasar plāno noslēgt svarīgo laulību savienību, – Anci un rūdolfu, Agnetu un oskaru. Aklajā degustācijā nogaršojām īpaši vasaras kāzu galdam atlasītus vīnus no balto, rozā un dzirkstošo dzērienu klāsta, un pāri izvelējās savu favorītu.

Vīnzinis Mārtiņš Jerum

s

Ance un rūdolfs

Liene Pālēna

Agneta un oskars

90 TeksTs Inga Melberga FoTo Gatis orlickis

www.precos.lv


KĀZU PIERED Z E

AIJA un ANSIS

pasTeļToņi un MežĢīnes

A

ija un Ansis Ēči ir pierādījums tam, ka jaunība nav šķērslis stabilai, pārbaudītai un īstai mīlestībai. satikās viņi, vēl nesasnieguši 20 gadu vecumu, un pagājušajā vasarā pēc gandrīz četru gadu ilgas draudzības apprecējās. Pavisam drīz (iespējams, šim žurnālam iznākot, tas jau būs noticis) pasaulei sevi pieteiks viņu pirmdzimtais. Aija un Ansis ir patiesi iedvesmojošs pāris – viņu vienkāršība, cilvēkmīlestība, reizē naivais un tai pat laikā pārbaudītais dzīvesprieks lieliski atainojās arī abu kāzu dienā. Viņu kāzas vislabāk var raksturot divos vārdos – pasteļtoņi un mežģīnes.

76 TeksTs Liene Pālēna FoTo Andris sproģis

www.precos.lv


KĀZ U PIEREDZ E projekTs a&a No skaistā bildinājuma līdz izsapņotajai kāzu dienai Aija un Ansis gaidīja pusgadu. Projekts A&A, kā viņi paši to nosaukuši, savu piepildījumu ieguva 2012.gada 30.jūnijā. Ceremoniju un jāvārdu viens otram teikuši āgenskalna baptistu baznīcā, bet svinības brīvā un radošā atmosfērā notika visai industriāla stila telpās – mākslas centrā Totaldobže. Jauneklīgi, nepiespiesti un tieši tā, kā Aija to bija iztēlojusies – kāzām viscaur vijās pasteļtoņi, mežģīnes un citi shaby chic stila elementi. Lai atmosfēra būtu pēc iespējas brīvāka, daudz tika piedomāts par viesu labsajūtu. Aija un Ansis nolēma nepienaglot savus viesus pie krēsliem, ierādot noteiktas vietas, bet gan mudināja viņus staigāt apkārt un iepazīt vienam otru. Šim nolūkam pat bija izveidotas vairākas stacijas, kurās piestāt un darboties pašiem, – kokteiļu stacija, ziepju stacija, vakara grila stacija un visbeidzot – dāvanu stacija. savukārt gados jaunākajiem viesiem īpaši pārsteigumi tika sarūpēti bērnu stacijā. Kā stāsta paši jaunlaulātie, tad viņu īpašajā dienā viesi aktīvi izmantojuši arī brīvo mikrofonu, un visa vakara gaitā Aijai un Ansim veltīti dažādi priekšnesumi.


Anetei Kleita Pull & Bear Rotas Stradivarius

Antonam Krekls City men&women Šorti Apranga Josta Moskito Jaka Moskito

Mīlestības maģija

festivālu vasarā sadarbībā ar Rīga Plaza Foto Linda Brīnums Stils Līga Banga Grims, FRIZŪRA Aija Ūdentiņa Modeļi Anete un Antons (VACATIO) Rekvizīti Reinis Ratnieks, Evita Čiekure un Latvijas Nacionālā teātra tērpu noma


Anetei Kleita Guess Rotas Stradivarius, Lindex Brilles Apranga

An ton am Krekls Zara Dzeltens t-krekls Mexx Pelēks t-krekls Apranga Šorti Moskito


DARI PAT S !

DIY– kāzu dāvanas

viesiem un radošais fotostūris Kāzas ir īpaša diena ne vien jaunlaulātajiem, bet arī ģimenes locekļiem, draugiem un citiem viesiem, kas šajā dienā ir sanākuši kopā un dalās savā priekā. Par sava veida tradīciju jau kļuvusi viesu apdāvināšana. Visbiežāk tās ir pašu jaunlaulāto izgatavotas dāvaniņas. Piedāvājam divas radošas idejas dāvanām viesiem – sapņu tēju skaistam mirklim un mīlestības šokolādi. savukārt, kad dāvanas jau saņemtas un kāzu svinības rit pilnā sparā, lieliski noderēs pašu gatavotie foto stūrīša atribūti. Tie ne vien iederēsies kopējā jautrībā, bet arī fotogrāfijās, ko pēc kāzām kopīgi aplūkot.

112 saGaTavoja Karīna Krivade, www.plava.lv FoTo Marta Logina

www.precos.lv


DEKO RĀCIJA S

raksTs Tapis sadarbībā ar DeKONOMA T.: +371 28787898, +371 28789898 noma@dekonoma.lv, www.dekonoma.lv

Dekorācijām kāzās – VIENNOZĪMĪGS “JĀ!”

116 TeksTs un FoTo dekonoma.lv

www.precos.lv


Padomi

Kāzu kleitas otrā elpa Kā trofeja tā glabājas skapja augstākajā plauktā. Baltā, emociju pilnā zīdpapīrā ievīstīta sniegbaltā skaistule. Kāzu kleita tur dus varbūt jau gadu desmitus. Un izskatās, ka princis guļošo daiļavu tā arī nenoskūpstīs. Kleitas iespaidīgākais defilē Lielajā dienā izrādījies arī tās pēdējais iznāciens. Tā ir iekļuvusi listē ar nosaukumu viendienīte, kur tā satiekas ar tilla plīvuru, smalku mežģīņu apmetni un citām kāzu greznumlietām. Bet kā būtu, ja kāzu kleitai tiktu dota otrā dzīve? Vēl viena iespēja iziet prožektoru gaismā un mirdzēt jaunā ampluā. Tas noteikti ir iespējams. Vajadzīgs tikai nedaudz drosmes un radošuma.

122 Teksts Sabīne Eigmina Foto Mārcis Baltskars, Edgars Zviedrāns

www.precos.lv


PaDO MI

Plānošana

viedtālrunis + =

N EAI ZM IRSTAMAS K ĀZAS

t

avas viesistabas siena ir aplīmēta ar neskaitāmām piezīmju lapiņām? No sasvītrotajiem pierakstiem tu nesaproti, vai tavs uzticamākais draugs ir ielūgts uz kāzām vai nav. Haoss tajā, ko tu redzi, un tikpat liels bardaks tavā galvā. Kabatā ievibrējas 21.gadsimts, kas piedāvā daudzpusīgas iespējas, kā organizēt kāzas, sēžot vilcienā, guļot zem ziedoša ķiršu koka vai spēlējot pingpongu ar draugiem.

126 TeksTs rūdolfs Krese

{

populāras aplikācijas Android tālruņiem ir Our Wedding Planner, Wedding Plandroid un Wedding Planning. Iphone tālrunī raksta tapšanas laikā tika izmēģināta Weeding Checklist, Wedding Planning Complete un Wedding Countdown.

}

www.precos.lv


Kāzu žurnāls "Precos!" vasara 2013 preview  
Advertisement