Page 1

Kāz u c e ļo j u m i

Kāza� ārzemēs, laulības eksotiskā pludmalē MUNDUS TRAVELS Rīga, Brīvības iela 48/50 T.: 25443302, 67217790 mundus@mundustravels.com http://mundustravels.com Tūrisma operatora reģistrācijas Nr. TATO-2011-29

Skaistais stāsts par kāzām paradīz es stūrītī kļūst par ģimenes vēstures svarīgāko sastāvdaļu.

KĀPĒC IZVĒLĒTIES RĪKOT KĀZAS ĀRZEMĒS?

T

as ir ļoti atšķirīgi un ļoti neparasti. Īpašam notikumam piestāv īpaša vide. Brīnumaina daba, pastkartes skaistums visapkārt, laika apstākļi, kurus saucam par „paradīzes klimatu”, gaida jūs visā pasaulē iemīļotajās kāzu un medusmēneša vietās. Laulību ceremonija uz eksotisku ziedu un sirreāli skaistas pludmales fona var kļūt par mūža spilgtāko emocionālo pārdzīvojumu. Vai dodamies uz Maurīciju, Dominikānu vai Santorini, viss nemiers par kāzu norisi paliek aiz muguras, lidmašīnas riteņiem atraujoties no skrejceļa. Dokumenti ir sagatavoti, pārbaudīti un apstiprināti, līgavas kleita un uzvalks ir droši iepakots, tagad ir laiks tikai skaistām domām, sajūtām un norisēm. Nav jāraizējas nedz par Latvijas nepastāvīgo klimatu, nedz draugu un radu pulka labsajūtu.

82

Teksts G at i s B lu n av s

www.precos.lv


KO TEIKS RADI UN DRAUGI? Viņi brīnīsies par jūsu drosmi un spēju būt atšķirīgiem un klusībā mazlietiņ apskaudīs, atceroties paši savas kāzas. Protams, pastāv konservatīvais pieradums kāzas svinēt lielā radu pulkā kādā lauku muižas kungu mājā vai banketu zālē. Kā būs bez 150 viesiem un labi zināmajām tautiskajām tradīcijām? Turklāt ceļojumi dārgi izmaksā, un jaunai ģimenei finansiālā nasta var būt par smagu. Tomēr, kad sākam rēķināt, atklājas cita aina.

VAI TAS BŪS ĻOTI DĀRGI? Šķietami jā, tomēr nē. Būs jālido, un tālo reisu aviobiļetes nav lētas. Ar jūsu kāzu sagatavošanu nodarbosies ne mazums cilvēku, jūs vadās un ģērbs, cels ziedu arku un rotās altāra galdu, vedīs pie miertiesneša un sagaidīs, apliecinās un teiks svētības vārdus. Tomēr jūs būsiet drīzāk divi vai ar dažiem draugiem – četri vai seši. Salīdzinot ar Latvijas svinībām plašā radu pulkā, bieži izrādās, ka kāzas tālienē kopsummā izmaksā mazāk (par tipiskākajām izmaksām lasiet šajā rakstā vai ieskatieties Mundus Travels interneta lapās). Savukārt, lai radi un draugi nepiktotos un varētu apbrīnot jūsu ceļojumu, pēc atgriešanās uzaiciniet viņus ciemos. Zviedru galds un videoprojektors vai foto, un būs gana. Visu saskaitot, lielākoties finansiāli būsiet ieguvēji, laulībai izvēloties tālās zemes. Ārvalstīs visi jaunā pāra tuvinieki bieži vien uzņemas segt kāzu ceļojuma izmaksas, tā ir viņu dāvana. Te vietā būtu ieteikums – izveidot un viesiem izsūtīt vēlamo kāzu dāvanu sarakstu, iekļaujot tajā sadalītas kāzu ceļojuma izmaksas.

JA DOSIMIES LAULĀTIES TIKAI DIVI VIEN, VAI TĀ NEBŪS PROBLĒMA? Nebūs, jo mēs esam izpētījuši, kuras tālās zemes viesnīcas ierasti strādā ar nelielu kāzinieku skaitu, parasti ar eiropiešiem, un jūs uzņems sirsnīgi un viesmīlīgi. Mūsu praksē tipiskākie kāzinieki dodas divatā vai kopā ar vienu, visbiežāk nesen precētu, draugu pāri.

Cenu paraugi medusmēneša ceļojumiem

Kāzu ceļojuma izmaksas veido kāzu komplekts un medusmēneša ceļojuma maksa. .

Maurīcijas sala Maurīcijā tiek rēķināta atsevišķa cena līgavai un līgavainim. Atlaide attiecas arī uz pāriem, kuri apprecējušies pēdējos mēnešos. cenu piemērs: viesnīca „Le Morne LUX” 5* Līgavai 1844 Ls, līgavainim 1212 Ls Medusmēneša komplekts 10 dienas/7 naktis, Junior Suite numurā brokastis un vakariņas, sagaidīšana un transferti, aviobiļete no Rīgas turp/atpakaļ. Dāvanas no viesnīcas: augļu grozs un pudele vīna, T-krekls un pareo, īpašas vakariņas pārim. Nepieciešams laulību sertifikāts, ne vecāks par 4 mēnešiem, vai ieplānotas kāzas. cenu piemērs: „Point aux Biches” 3* Līgavai 1076 Ls, līgavainim 1172 Ls Medusmēneša komplekts 10 dienas/7 naktis DBL Comfort numurā, brokastis un vakariņas, sagaidīšana un transferti, aviobiļete no Rīgas turp/atpakaļ.

KĀ TAS NOTIEK AR TIPISKU JAUNO PĀRI?

Dāvanas no viesnīcas: augļu grozs

Sešas nedēļas pirms laulībām ir jābūt gataviem dokumentiem, jo norises vietā jau laikus reģistrē laulības pieteikumu. Ja vēlaties, lai viss norit ātrāk, tad jāizvēlas LasVegasa. Vēl divas nedēļas aizņems nesteidzīga dokumentācijas gatavošana Latvijā, tulkojumi un apostillu salikšana. Tas ir minimālais sagatavošanās laiks kāzu ceļojumam. Taču, lai izvairītos no pirmskāzu stresa, labāk izdarīt izvēli 8-10 mēnešus pirms kāzu dienas. Tādā gadījumā var nesteidzīgi izlemt un, pats galvenais, izraudzīties un rezervēt kāzu vietu – pludmali, lapeni vai terasi. Pludmales viesnīcas rīko vienas vienīgas kāzas dienā katrā no nedaudzajām ceremoniju vietām, un izraudzītā vieta jāpaspēj rezervēt īstajā dienā. Arī lidojuma

vakariņas pārim pludmalē.

www.precos.lv

un ziedi ierašanās dienā, romantiskas Nepieciešams laulību sertifikāts, ne vecāks par 12 mēnešiem. Šie piedāvājumi ir spēkā arī apaļās kāzu jubilejās!

83


Kāz u c e ļo j u m i

Dominikānas Republika Visērtāk ir izvēlēties ceļojumu no Vācijas, pievienojoties lidojumam Berlīnē vai Frankfurtē. Mēs zinām visatsaucīgākās viesnīcas ar skaistākajām laulību vietām. Kāzu ceremoniju nodrošinās mūsu partneri, kuri šajās viesnīcās ir akreditēti. cenu piemērs: „Barcelo Bavaro Beach Resort” 5* Jaunajam pārim kopā 2756 Ls Medusmēneša komplekts 9 dienas/7 naktis Superior numurā, ēdināšana:

cenas ir viszemākās, avio biļetes iegādājoties savlaicīgi. Kad vieta un laiks ir rezervēts, būs brīdis apdomāt un papildināt kāzu komplektu, izraudzīties ziedu arku, mūzikas un foto piedāvājumus, meikapa sesijas.

KURĀ ZEMĒ PRECĒTIES? Baltiešu izvēles tops ir šāds: 1) Maurīcija, 2) Dominikāna, 3) Santorini sala, 4) Jamaika. Pasaules laulību vietu topā ir salas – gan Karību jūrā un Indijas okeānā, gan Vidusjūrā. Baltijas pāru mīlētāko kāzu vietu saraksta augšgalā atrodas Maurīcija, Indijas okeāna sala. Ideālas pludmales, tiltiņi uz pāļiem ieved rāmā okeānā, neskaitāmi līcīši, koši baltas smiltis. Paradīzes dabasskatus nomaina

All Inclusive, transferti, aviobiļete no Rīgas turp/atpakaļ.

kalni, džungļi un ūdenskritumi

Dāvanas no viesnīcas: augļi un pudele vīna ierašanās dienā, īpašs istabas rotājums ar ziedlapiņām, bezmaksas simbolisku laulību ceremonija.

Reunionas salu. Skaistumā līdzīgais

cenu piemērs: „Majestic Colonial Punta Cana” 5*

skaistas simboliskas ceremonijas,

Jaunajam pārim kopā 2692 Ls

Otro vietu popularitātes topā ieņem Dominikāna, salu valsts Karību jūrā. Plašas

Medusmēneša komplekts 9 dienas/7 naktis Deluxe Junior Suite numurā, All Inclusive, transferti, aviobiļete no Rīgas turp/atpakaļ.

zeltainas pludmales, viesnīcu kompleksi (visi All Inclusive) plašos džungļu dārzos,

Dāvanas no viesnīcas: augļi un pudele vīna ierašanās dienā.

mūsu naudai tur ir augstāka pirktspēja. Tālāk seko citas Karību salu valstis, īpaši

ekskursijā uz blakus esošo Maldivu arhipelāgs der simboliskām ceremonijām un medusmēnesim, jo tajā ārvalstnieku pāris nevar salaulāties oficiāli. Tur piedāvājam bet laulība jānoslēdz jau iepriekš.

mūžīgā pavasara ideālais klimats. Kāzām piemērotākās – gan pludmaļu skaistuma, gan optimālā klimata dēļ – pludmales viesnīcas atrodas Costa Dorada, Punta Cana un Samanas pussalā. Dominikānu uzskata par cenvērtīgāko no Karību valstīm, skatos un krāsās intensīvā Jamaika, mazliet (5-10%) dārgāka par Dominikānu. Kubas kāzas sadārdzina režīma uzliktie augstie nodokļi un var traucēt biežās nolaistības izpausmes. Kāzām labākā daļa ir izolētā Varadero pussala. Savukārt jaukās Bahamas, Barbadosa vai Santa Lucia ir grūtāk un līdz ar to dārgāk sasniedzamas no Eiropas mūsu puses. Salaulāties tepat Eiropā? Pirmā izvēle ir Santorini, bilžu grāmatas skaistuma saliņa Egejas jūrā. Stāvajās krasta klintīs balti krāsotas mājiņas nolaižas līdz līcim, klinšu laukumiņos un pie kāzu kapelām ar brīnišķīgiem tāliem skatiem notiek laulību ceremonijas. Gaisā vējo grieķu salu īpašā noskaņa, ko tagadējie saltie politikas vēji nemaz nespēj izmainīt. Jākliedē ilūzija – izmaksas Eiropas laulībām, Grieķijā vai Itālijā, Romā vai pie Gardas ezera ir augstākas kā tālajās salās, arī laulību vietu gaidītais kāzinieku skaits bieži vien ir prāvāks. Pasaulē iemīļotas ir arī Fidži, Taiti, Havaju salas,

84

www.precos.lv


Kāzu ceļojumi taču no Latvijas tās ir visgrūtāk sasniedzamas, un vairāku posmu ceļojums būs pārmēru nogurdinošs.

KAD UN KUR IR VISPIEMĒROTĀKAIS MEDUSMĒNEŠA UN LAULĪBU CEREMONIJAS LAIKS? Dažās no nosauktajām zemēm ārzemnieki var laulāties tikai simboliskās ceremonijās vai pastāv citi ierobežojumi. Tādas ir atzīmētas ar zvaigznīti* JANVĀRIS

F E B R UĀ R I S

M A RT S

APRĪLIS

Maldivas* Taiti (Tahiti) Vjetnama Karību salas

Karību salas (Dominikāna, St.Lucia, Barbadosa, Jamaika) Maiju Rivjera Karību salas

Karību salas (Dominikāna, St.Lucia, Barbadosa, Jamaika) Taizeme – Puketa Maldivas* LasVegasa

Karību salas (Dominikāna, St.Lucia, Barbadosa, Jamaika) Taizeme – Krabi Bermudas Maldivas* Maurīcija LasVegasa

MAIJS

JŪNIJS

JŪLIJS

AU G U ST S

Maurīcija Karību salas Seišeļu salas Abu Dabi Fidži Izraēla* Itālija Santorini sala Madagaskara

Zanzibāra Bali Itālija Santorini sala Fidži salas Madeiras sala

Taizeme – Ko Samui Bali Malaizija, Langkavi Fidži Madagaskara

Maurīcija Karību salas (Dominikāna) Taiti Seišeļu salas Fidži

SEPTEMBRIS

O KTO B R I S

N OV E M B R I S

DECEMBRIS

Maurīcija Karību salas (Dominikāna) Havaju salas Bali Santorini sala Itālija Fidži Madeira

Maurīcija Karību salas (Dominikāna) Seišeļu salas D-Āfrika Izraēla* Maiju Rivjēra Fidži LasVegasa

Zanzibāra Maldivas* Taizeme Maurīcija Mēneša sākumā Karību salas LasVegasa Maiju Rivjēra

Maurīcija Karību salas (Dominikāna, Jamaika) Taizeme

cenu piemērs: viesnīca „Xenones Filotera” 4*. Jaunajam pārim kopā 1916 Ls Medusmēneša komplekts 5 dienas/4 naktis DBL numurā Honeymoon Villa ar jūras skatu, brokastis, aviobiļete no Rīgas turp/atpakaļ, pārsēšanās Vācijā, transferti, automašīnas īre vienai dienai. Dāvanas no viesnīcas: vakariņas sveču gaismā pārim un masāža. cenu piemērs: viesnīca „Aressana SPA Hotel” 4*. Jaunajam pārim kopā 1024 Ls. Medusmēneša komplekts 8 dienas/7 naktis DBL numurā, brokastis, aviobiļete no Rīgas turp/atpakaļ. Dāvanas no viesnīcas: augļi un pudele vīna ierašanās dienā.

Madeiras sala

cenu piemērs: viesnīca „Pestana Carlton Madeira” 4* Jaunajam pārim kopā 1188 Ls

KURŠ IR LABĀKAIS DIENAS LAIKS UN KAD IR PIEMĒROTĀKAIS KLIMATS? Kāzām labākais laiks ir pēcpusdiena, kad saule nedaudz slīd uz rieta pusi. Oranžā pievakares gaisma sniegs vislabākās krāsas kāzu ceremonijas fotogrāfijām. Fotosesiju droši vien turpināsiet pludmalē, kad ceremonija būs galā. Vairumā viesnīcu ir sarūpēta kāzu vietu izvēle: lapene dārzos, pāļu tiltiņš, kas ved jūrā (Maurīcija, Seišelas), vai pludmale ar okeānu fonā un ziedu arkām pēc izvēles, arī viesnīcu terases ar tālu skatu. Katrā laulību vietā mēdz noturēt vienu ceremoniju dienā, lai pāri netraucētu cits citam, un ir valstis, kurās nelaulā svētdienās vai svētku dienās. Tādēļ savlaicīga vietas izvēle un apstiprinājums ir ļoti svarīgs. Vislabākais klimats un augstākais cenu līmenis ir cieši saistīts. Arī Eiropas atvaļinājumu laiks ietekmē izmaksas. Allaž var atrast zemākas cenas risinājumus, tomēr vien retais vēlēsies laulāties tropiskās vētras zibeņu gaismā.

www.precos.lv

Santorini sala

Medusmēneša komplekts 9 dienas/7 naktis DBL numurā Honeymoon Suite ar jūras skatu, brokastis un vakariņas, transferti, aviobiļete no Rīgas turp/ atpakaļ, pārsēšanās Vācijā. Dāvanas no viesnīcas: īpašā Madeiras torte un pudele vīna ierašanās dienā.

Maldivu salas Cenu piemērs: viesnīca „Baros Maldives” Jaunajam pārim kopā 4472 Ls Medusmēneša komplekts 9 dienas/7 naktis Deluxe villā, brokastis, transferti ar ātrlaivu, aviobiļete no Rīgas turp/atpakaļ, viena pārsēšanās. Dāvanas no viesnīcas: šokolāde un pudele vīna numurā ierašanās dienā, vakariņas sveču gaismā, jaunlaulāto foto īpašā Baros rāmī, masāža 90 min, jūras velšu barbekjū. Nepieciešams laulību sertifikāts, ne vecāks par 12 mēnešiem.

85


Kāz u c e ļo j u m i KĀZU PAKETE VAI KĀZU KOMPLEKTS – KAS TAS IR? Lai laulība būtu oficiāla, tai jānoslēdzas ar kāzu sertifikātu, kurš, nostiprināts ar apostillu, atceļo uz Latviju, tiek iztulkots un iesniegts PMLP, un rezultātā datu bāzēs ir viena laulātā pāra vairāk. Lai dokumentu kārtošana neaizietu neceļos – viens trūkstošs apliecinājums var sabojāt visu plānu, – mēs saviem kāziniekiem sagatavojam nelielu rakstisku ceļvedi pa Latvijas iestādēm – kur, ko un kā jāpaveic, un paši pārliecināmies, vai viss ir labi izdarīts. Bieži galvu jauc atšķirīgā terminoloģija un veids, kā cilvēki apliecina savu juridisko statusu. Single affidavit un Izziņa par ģimenes stāvokli – izlemiet nu, vai tas ir tas pats dokuments! Pat padomjlaika dzimšanas apliecību modelis ir no svara – vienas ir jānomaina, otras – nē. Visu var sagatavot pusotras vai divu nedēļu laikā. Katrai zemei gan ir papildu nosacījumi, piemēram, Maurīcijā, ja jaunā sieva bijusi iepriekšējā laulībā, kura šķirta mazāk kā deviņus mēnešus pirms paredzētās nākamās, tad dokumentiem jāpievieno apliecinājums, ka viņa nav mātes cerībās.

Kāzu komplekti Maurīcijas salā

Viesnīca Point of beach 3* „barefoot” kāzu komplekts: 100 EUR Kāzu koordinators, gājiens ar basām kājām gar pludmali uz pludmales altāri, kāju mazgāšanas ceremonija, pudele dzirkstošā vīna, kāzu torte, kokteilis saulrietā, vakariņas sveču gaismā, kāzu gultas dekorējums ar ziediem, augļu šķīvis numurā, kā arī oficiālā maksa par reģistrēšanu, oficiālo ceremoniju, publikāciju, pašlaik 420 EUR. Grand Gaube LuX Hotel kāzu ceremonija bez maksas - pārim nakšņojot vismaz 6 naktis. Kāzu koordinators, pamata kāzu ceremonija un kāzu norises vieta: tropiskā dārza lapene vai pludmale, kāzu torte, personalizēta dzirkstošā vīna pudele, īpašs kāzu mielasta piedāvājums 2 personām, T-krekls un pareo, otrajā dienā pēc kāzām speciālas brokastis numurā, kā arī oficiālā maksa par reģistrēšanu, oficiālo ceremoniju, publikāciju, pašlaik 420 EUR.

KĀDAS VIETAS IR PIEPRASĪTAS? Cik pāru, tik brīnišķīgu ideju! Neparastākais lūgums – nūdistu viesnīca Karībās, bet lai laulības pludmalē nebūtu nūdistu laulības. Diemžēl pāris mainīja kopdzīves plānus ceļojuma gatavošanas gaitā. Būtu sagatavots!

AR KO SĀKT? Ar sarunu ar mums, ar lietpratējiem. Izlasiet, kas rakstīts mūsu mājas lapas kāzu sadaļā, tad atrakstiet e-pastu vai ienāciet mūsu Brīvības ielas birojā. Mums ir vēl vairāk informācijas, dažādu kāzu komplektu piedāvājumu un aprakstu, nekā izvietots internetā. Protams, blogi un forumu sarunas sniedz daudz informācijas, un tas ir lieliski, ja cilvēki dalās savā pieredzē. Tomēr nejauša kļūda aprakstā var radīt lielas raizes nekritiskam padomu izmantotājam. Jūsu tālās un skaistās kāzas nebūs atkārtojamas! Tāpēc viss sagatavošanas darbs jāpaveic pareizi un jūsu izvēlei jābūt teicami informētai. Tas viss ir mūsu, „Mundus Travels”, ziņā. Jums noteikti būs daudz jautājumu, un mēs atbildēsim uz tiem visiem! Kopumā kāzu un pēckāzu ceļojumi ir tāds tūrisma veids, kas sniedz patiesu gandarījumu arī mums – notikuma organizatoriem, tāpēc droši apsolu pašu draudzīgāko un atsaucīgāko attieksmi!

Kāzu komplekti Dominikānā Majestic kūrortviesnīcu kāzu komplekts: 1750 USD

Kāzu koordinators, pušķis līgavai, ziedu piespraude līgavainim, vietas izvēle: baltsmilšu pludmale, Lieliskā lapene, Kapela, galda rotājums ceremonijai ar tropu ziediem, ceremonijas tulkojums, mūzika, šampanietis tostam pēc ceremonijas, kāzu torte, romantiskas brokastis istabā, sveču gaismas romantiskās vakariņas ar šampanieti, masāža un tvaika zonas izmantošana SPA pārim, augļu grozs un šampanieša pudele numurā, laulību sertifikāts spāņu valodā, nogāde ar eksprespastu. Atlaižu piedāvājumi mainās bieži, par tiem jāvaicā mums, tiklīdz zināt vēlamo kāzu laiku.

Sirsnībā Gatis Blunavs, tūrisma operatora Mundus Travels direktors

86

www.precos.lv

Kāzas ārzemēs, laulības eksotiskā pludmalē  

Kāzu ceļojumi

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you