Page 1

Pohyb je důležitou součástí mého života. Běhám pro radost i pro to, abych se udržela v kondici. Jsem ráda, že tyto běžecké tratě existují a těším se, že se na nich možná společně potkáme.

PRAŽSKÉ BĚŽECKÉ TRASY

Bára Špotáková, patronka pražských běžeckých tras

Kunratický les

ĎÁ B LI C K Ý H ÁJ / D I VO K Á Š Á R K A / H O S T I VA Ř S K Ý L E S O PA R K / K U N R AT I C K Ý LE S / LE T N Á / O B O R A H V Ě Z DA / P E T Ř Í N / P R O KO P S K É Ú D O LÍ / S T R O M O V K A / V Í T KO V / ĎÁ B LI C K Ý H ÁJ / D I VO K Á Š Á R K A / H O S T I VA Ř S K Ý L E S O PA R K / K U N R AT I C K Ý LE S / LE T N Á / O B O R A H V Ě Z DA / P E T Ř Í N / P R O KO P S K É Ú D O LÍ / S T R O M O V K A / V Í T KO V

VÝKONNOSTNÍ

KONDIČNÍ

REKREAČNÍ

—› 10 min

—› 13 min

—› 16 min

—› 7 min

—› 9 min

—› 10 min

—› 4 min

—› 5 min

—› 6 min

Od startu u hotelu Globus vybíháme po šotolinové cestě, po 300 m křížíme asfaltovou cestu a pokračujeme po pěšine podél paseky. Po krátkém stoupání přebíháme cestu a posléze přibíháme k asfaltce, kde zatáčíme vpravo a pokračujeme mírným klesáním až k prudké zatáčce vlevo, za kterou míjíme altán s piknikovým místem. Po asfaltce pokračujeme stále rovně až na první výraznou křižovatku s altánem, kde zatáčíme vlevo na širokou lesní cestu. Cesta nás zhruba po 500 m přivede opět na asfaltku, po které odbočíme vpravo a běžíme k Velkému altánu, u kterého se napojíme na modrou turistickou značku a mírným klesáním doběhneme do cíle.

Od startu vybíháme po šotolinové cestě, po 100 m zatáčíme vlevo a sbíháme údolím po lesní cestě až na asfaltku, po které pokračujeme v klesání až k hotelu Nosál. Před hotelem zatáčíme vlevo a běžíme po cestě podél lesní oplocenky. Na konci plotu zatáčíme prudce vlevo a výrazným stoupáním přibíháme až ke křižovatce cest, kde volíme levou variantu. Po 300 m přibíháme k lavičkám a odbočujeme vlevo na lesní pěšinu, po které přibíháme až k asfaltové cestě. Asfaltku přeběhneme a mírným klesáním po šotolinové cestě dobíháme do cíle.

Od startu u hotelu Globus vybíháme po šotolinové cestě, po 300 m přibíháme na asfaltovou cestu, po které pokračujeme vlevo a táhlým stoupáním přibíháme k Velkému altánu. Zde se napojíme na modrou turistickou značku a mírným klesáním doběhneme do cíle.

3 000 m 2 000 m

Meeting point

Michelský les

Kunratický les

1 200 m 310

BĚŽECKÉ ROZCVIČENÍ

300

Rozcvičení je jednou z důležitých částí tréninku. Spočívá nejen v zahřátí svalů, ale také přizpůsobení všech orgánových systémů na to, aby se vytvořily ideální podmínky tréninkového zatížení. Nezapomínejte na správné dýchání. Čas na rozvičku je minimálně 20 minut. ROZBĚHÁNÍ • Na začátek proveďte mírný běh v trvání 5–10 minut. STREČINK • Jakmile jste dobře zahřátí, začněte se strečinkem. Rozcvičujte se směrem od hlavy k nohám.

Buďte tvořiví a zjistíte, že z rozcvičky budete mít stejnou radost jako z tréninku.

BĚŽECKÁ ABECEDA • Udělejte si pár speciálních běžeckých cvičení na zlepšení techniky běhu a odrazové síly dolních končetin. • Lifting, skipping, běh se zakopáváním, běh s předkopáváním.

290 280 270 260 250 240 230

BĚŽECKÉ DESATERO

220

1.

Běhej pravidelně.

2.

Nezapomeň na rozcvičení.

3.

Zvol si správné tempo běhu.

4.

S tréninkem ti poradí odborník.

5.

Běhej ve správné obuvi.

6.

Obleč se přiměřeně.

7.

Nejez těsně před během.

8.

Nezapomínej doplňovat tekutiny.

9.

Běh je způsob aktivního odpočinku.

10. Respektuj ostatní návštěvníky parku.

www.praha-sportovni.cz LIFTING

SKIPPING

BĚH S ZAKOPÁVÁNÍM

Kunratický les  
Kunratický les  

Běžecká trasa Kunratický les