Page 1

OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI

Społeczeństwo Zarówno Polskie jak i Niemieckie Z biegiem czasu, staje się coraz starsze. Rodzi się coraz mniej dzieci, co stwarza olbrzymi problem – coraz mniej osób, chętnych do opieki nad starszymi ludźmi.


OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI Praca w opiece jest bardzo ciężkim zajęciem, potrzeba wiele empatii i samozaparcia aby móc wykonywać ten zawód. Wiele kobiet wykonując ten zawód, woli wyjechać za granicę, gdyż za tą samą pracę tam mogą zarobić kilkukrotnie razy więcej.


OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI Ważne, aby opiekunka przed wyjazdem znała stan zdrowia swojego przyszłego podopiecznego. To pozwoli jej odpowiednio się przygotować. Często zdarza się, że podopieczny jest ciężko chory i opiekunka musi być na to przygotowana, aby wiedzieć jak sobie z daną chorobą radzić. Najczęściej spotykaną chorobą jest demencja. Ciekawy artykuł dotyczący demencji znajdziecie tutaj: http://www.arbeitlandia.eu


OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI Demencja oznacza znaczne obniżenie sprawności umysłowej, emocjonalnej i społecznej, które prowadzi do umniejszenia funkcji społecznych i niemal zawsze towarzyszy chorobie mózgu. Choroba dotyka przede wszystkim pamięci krótkotrwałej, w szczególności umiejętności myślenia, języka i motoryki, a w niektórych przypadkach powoduje również zmiany w strukturze osobowości. Kluczowe w zrozumieniu demencji jest różnicowanie między utratą nabytych już umiejętności a wrodzonym brakiem uzdolnień.


OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI Obecnie znanych jest nam wiele, ale nie wszystkie, przyczyn demencji, a niektóre jej formy dają się leczyć w pewnym zakresie, co oznacza, że można opóźnić wystąpienie pewnych symptomów we wczesnym stadium demencji. Najczęściej występującą formą demencji, jednak nie jedyną, jest choroba Alzheimera. Demencja można mieć różne przyczyny, a znaczące dla terapii jest stwierdzenie cech różnicujących.


OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI Wszystkie z Pań, które chciałyby zostać opiekunkami osób starszych, zachęcamy do odwiedzenia strony: http://carework.pl

Prezentacja opiekunki  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you