Issuu on Google+

Międzynarodowy Maraton Pokoju Koszyce Słowacja 2 październik 2016 Najstarszy w Europie

Z prawdziwą namiętnością Spróbujesz raz, zakochasz się na zawsze

Europe‘ s Oldest Since 1924


10

POWODÓW, DLA KTÓRYCH NIE MOŻNA POMINĄĆ MARATONU W KOSZYCACH Sheffield

1

 TO NIE JEST DALEKO 

Bristol

Londyn Warszawa

Szybko dojdziesz do wniosku, Praga Kijów że wcale nie masz daleko. Bratysława Koszyce leżą w sercu Europy, są dobrze dostępne Wiedeń KOSZYCE samochodem albo pociągiem i mają połączenia lotnicze z całym światem dzięki liniom do Londynu, Bristolu, Sheffield, Wiednia, Pragi, Warszawy, Kijowa i Bratysławy.

 UNIKALNY HERB 

2

Przyjedziesz do miasta, które jako pierwsze w Europie, już w roku 1369, otrzymało herb miejski. A dziś chlubi się też najstarszym maratonem na starym kontynencie, w 2013 roku było ono Europejską Stolicą Kultury, a w roku 2016 jest Europejskim Miastem Sportu.

 POCZĄTKI MARATONU:

Znajdziesz się w miejscach, w których już w roku 1924 zaczęła się historia tych najciekawszych zawodów z kategorii biegów maratońskich. Chyba tylko w Bostonie jest ona tylko trochę dłuższa.

3


PYLONY SŁAWY 

4

Zatrzymaj się przynajmniej na chwilkę przy unikalnej Rzeźbie Maratończyka i przeczytaj wykute w brązie znane nazwiska zwycięskich maratończyków, którzy jako pierwsi dobiegali do mety na całym świecie.

 W CIENIU GOTYKU:

Chwilę ciszy i spokoju możesz przeżyć w największym gotyckim kościele, który znajduje się w tej części świata. Katedra św. Elżbiety, której początki sięgają do roku 1380, dominuje nad najrozleglejszym, historycznym, miejskim rezerwatem zabytków na Słowacji.

 WYKORZYSTAJ POBYT W KOSZYCACH 

6

5

Wieczorem, na dzień przed startem znajdziesz się w pulsującym życiem środku miasta i na festiwalu Biała Noc. Zainteresują Cię oryginalne kramy i czynne bez przerwy restauracje ze specjałami z kuchni lokalnej i światowej, doskonałym piwem albo nieprzebraną ofertą wspaniałych win.

 WSPANIAŁA TRASA:

A w niedzielę znajdziesz się na jednej z najszybszych tras świata, która była przygotowana na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie IAAF w roku 1997. Pobiegniesz śladami najsławniejszych biegaczy w historii maratonu, pobiegniesz na spotkanie wspaniałego rekordu tej trasy. CR

2:07:01

CR

2:27:47

7


MAGICZNA ATMOSFERA 

8

Zostaniesz oczarowany tutejszą atmosferą. Nie znajdziesz wielu takich maratonów na świecie, gdzie co trzeci mieszkaniec miasta stoi na trasie i bez wytchnienia kibicuje tysiącom biegaczy od startu aż do mety. Koszyczanie rozumieją i kochają swój maraton.

9 10 GENERALNY PARTNER

 WSZYSTKO W ZASIĘGU RĘKI 

Przekonasz się, że wszystko jest w zasięgu ręki. Od punktu zgłoszenia do startu, od mety, pod prysznic i do basenu albo w zacisze hotelowego pokoju. Większość tych istotnych punktów znajdziesz nie dalej, niż 500 m od bramy startowej i mety.

 NIE MUSISZ BYĆ SAM 

42 km

Jeżeli nie lubisz podróżować samotnie 21 km i szukasz programu dla swoich najbliższych, zabytków kultury i historii, komfortowych hoteli i urozmaiconej oferty udziału w różnych innych dyscyplinach biegowych, 9/12 km to pobyt u nas może stać się dla Ciebie 4,2 km interesującą inspiracją.

GŁÓWNI PARTNERZY

INSTYTUCJE PARTNERSKIE THE MINISTRY OF EDUCATION, SCIENCE, RESEARCH AND SPORT

OF THE SLOVAK REPUBLIC

www.kosicemarathon.com www.visitkosice.eu


Międzynarodowy Maraton Pokoju 2016