Page 1

Magazín pro všechny s dírou místo X


Zdravím vás haxballistky a haxballisti, chtěli bychom vás seznámit s novým časopisem jménem PowerShot. Mysleli jste, že už nevyjde a my také, ale nakonec je tu a to si zaslouží oslavu (proto ten ohňostroj hned z úvodu). Proč zrovna název PowerShot? Někteří z vás si jistě vzpomenou na to, že tento haxballový fígl u nás nikdo moc neznal, jednoho dne byl zmíněn v rozhovoru na funsite a najednou to spustilo lavinu. Každý ho zkoušel a postupem času tento trik získával na oblibě a stal se součástí života každého haxballisty. Góly vstřelené PowerShotem bývají nezřídka kdy oceněny jako nejhezčí. Magazín PowerShot by tedy chtěl být trochu jako tento trik. Být oblíbený u haxballistů a stát se postupem času příjemnou součástí jejich života. Jak často bude vycházet, by mělo záviset na ohlasech, nápadech a vytíženosti redaktorů. O čem PowerShot bude? Pé-eSko by chtělo navázat na tradici Haxball magazínu s tím rozdílem, že se nevěnuje jen 3v3, ale i ostatním ligám a z FAKERu si zas vezme to, že zde nebudou jen reporty, ale i články o haxballu v, doufejme, kvalitnějším provedení. Chce tedy spojit to nejlepší ze všech magazínů, co u nás vyšly do jednoho svazku. Uvědomujeme si, že FAKER bude vycházet v online podobě na stránkách, ale nám se naše grafická úprava zdá tradičnější. A propos celkově se jedná o 34. číslo jakéhokoliv haxballového magazínu, který v našich končinách v této úpravě vyšel. Archiv všech Haxball magazínů naleznete v Soutěže/Liga 3v3/Média, ale přehled FAKERů na vHerně jsme zatím neobjevili. Nebudeme vás už více zdržovat, přejeme příjemné čtení. P.S. Ten obrázek tady dole s tímto číslem nijak nesouvisí, je tu jen na příkaz Vacka s Forsbim.


Obsah Swag hry – Shrnutí všech možných PC her, které si naše haxballová smetánka oblíbila.

3v3 liga - Dotazník, kterého se zúčastnili kapitáni týmů 3v3 1. ligy. Zjistíme jejich ligové cíle a prozkoumáme, zda se jim je podařilo splnit.

4v4 liga + rozhovor s Kojakem – S Vackem si projdeme 4v4 ligu tým po týmu. Od admina Kojaka vyzvíme jeho plány s touto stále populárnější soutěží do budoucna.

Jak EFaři na hax přišli – Kde se vzali hráči týmů Elitáři a Cunts’n’tWats? Kdo nebo co jsou EFaři? Stručnou historií této haxballové „invaze“ vás provede Counter.

Turnaj krajů alias letní fiasko – Jak to vlastně bylo s tímto velkolepým projektem v režii dua Oky+Bonaparte?

Šifra mistra Mandraka – Dozvíte se, jaké tajemství jsme měli přímo pod nosem, ale až dodnes zůstalo před haxballovým světem skryto.

Top match – Spolu s Oookkkem si projdeme prvních 6 zápasů rubriky Top match. Kapitání zainteresovaných týmů nás zasvětí do zákulisních taktických manévrů.

Křížovka – Máte chuť soutěžit? Tak jo. Přečtěte si komiks, vyluštěte křížovku a pomocí ní odhalte pravý význam komiksu. Pro první 3 správné luštitele tajenky je připravena cena.

Vymíráme! – Jako první vám přinášíme alarmující haxballovou studii. Radši se posaďte.


Krkavcovo okénko Na úvod jeden známý, ale povedený.


Tenhle jste znali, ale věděli jste, že má pokračování?


Swag hry – aneb to, co je v kurzu Čas od času se stává, že vám učaruje nějaká online hra, dáte na ni dobré reference a najednou ji hrají všichni, celá vHerna. Určitě vás hned nějaký příklad napadne, ale dokážete si vybavit všechny? Co takhle si spolu zavzpomínat, jaké hry nás nejvíce masově ovlivnili.

Pamatujete se, co bylo první? Já bych to viděl na Dobyvatele. Na stránkách dobyvatel.nova.cz byli jeden čas haxballisti z funsite a později i z vHerny denní klientelou. Pro ty co hru neznají, krátce vysvětlím, o co šlo. Byla to vědomostní soutěž v několika kategoriích, kde se buď odpovídalo abcd, nebo hádalo něco, na co stačilo odpovědět v cifrách. Na první poslech to nezní příliš zajímavě, ale hráči mezi sebou válčili o území a taková likvidace z87 s Forsbim už stojí za to. Mám-li zmínit nejlepšího hráče v této disciplíně, napadá mě Alex, který potvrdil své jméno formule a ve velké rychlosti (po-

v jazykové a kulturní nevýhodě, přes skype

dle mě googlil a) odpovídal na ty nejzálud-nější

podezřelé, že se z ní zničehonic stala odbornice

otázky a letopočty, a dokonce přesně. Jako nej-

na fotbal, hokej a další podobné věci. I přes jednoduchost této hry jsme si s ní užili spoustu

slabší článek bych viděl kakamilku a to nejen z důvodu, že často prohrával, ale šlo o to jak. Jelikož byli naši slovenští bratia (a sestry)

jsem občas radil Lulu, a Vackovi nebylo vůbec

dní legrace a třeba se k dobyvatelovi ještě vrátíme.

Jako další ve velkém hraná gamesa mě napadá Bang! Je to celkem známá karetní hra, kterou parta nějakých šikulů předělala na počítač do online modu. Tady se poprvé naplno projevila důležitost teamspeaku, díky kterému jsme my haxballisté mohli navzájem komunikovat po celou dobu hraní a mohli jsme tak z toho mít plnější prožitek. Domluvit se a jen tak pro srandu nejprve ponížit a poté oddělat Horizonta, to je sen asi všech haxballistů. Nám se to jeden čas dařilo každý večer několikrát. Sice jen jeho virtuální já, ale stejně to byla sranda. I přes nemalý počet rozšíření byl v internetové verzi bohužel k dispozici pouze základní herní balíček. Oficiální tvůrci této karetní hry plánovali vlastní placenou verzi a tak tvorbu této amatérsky dělané online verze típli hned v počátku. I tak jsme ale zažili spoustu zábavných večerů, vtipných situací, i nesmyslných hádek a nezřídkakdy se stávalo, že nás bylo více, než maximální počet 7 hráčů a museli jsme některé odmítat. Pár z nás se k Bangu občas ještě vrací. Není divu.


Jednoho dne někdo hodil do chatu odkaz na hru NewStarSoccer . Řídili jste kariéru začínajícího fotbalisty a vašim úkolem bylo dotáhnout ho do co nejlepšího klubu v co nejlepší lize. Tato graficky nepříliš ohromující a herně ne-příliš složitá onlinovka v tu ránu připoutala k monitoru spoustu lidí a stal se z ní hit. Hrálo se to dnem i nocí a každý se chlubil tím, v jaké lize hraje a co je u něj nového. V kurzu ale nevydržela ani 14 dní.

Pak bych měl určitě zmínit i Karaokeparty. Stránka, kde zpíváte a čím více se blížíte originálu, tím více dostáváte bodů. MOONKey1 si svérázným způsobem vzal na paškál písničku ‘Set fire to the rain‘ a kdyby byla Adele mrtvá, určitě by se obracela v hrobě. Měl

ve kterých by poražený musel nazpívat písničku do gólu kola, ale to se bohužel

jsem v hlavě nápad, že by se daly udělat sázky,

nerealizovalo.

Pominu-li krátkou, zhruba týdenní, pasáž, kdy se hrál Runescape, což bylo takové RPG, které se spouštělo v prohlížeči a mezi komunitu ho přitáhl Rosticek (dnešní Hraničář), tak další takovou herní epizodou pro vHernu bylo Skyrim. I přes absenci multiplayeru, se nějaký čas na chatu nepsalo o ničem jiném, než kdo se stal vůdcem Cechu zlodějů, kdo zabil draka a přefikl královnu, nebo co já vlastně vím, o co tam šlo. Sice jsem to nehrál, ale na krátkou chvíli jsem měl díky nikdy nekončícím konverzacím Moonkeyho s křížkem tolik informací, jako bych to opravdu drtil doma na kompLu.

Na rozdíl od Runescapu a Skyrimu byla další

jeden tank a za asistence svých spojenců se

hra zvaná World of Tanks (ano, ta, jejíž rek-

snažíte ničit soupeře. Postupně si svoji

lama vám seká haxball), stejně jako Bang!, hraná i se zaráz zapnutým teamspeakem a u

výzbroj včetně vozu můžete vylepšovat, a když u hraní vydržíte dostatečně dlouho,

pár hráčů se drží v oblibě doposud. Leccos

určitě vás to chytne.

naznačuje i fakt, že roomka Show Kozyho a Merva na TS, se už pár měsíců nepoužívá na nic jiného, než na večerní sedánky u zabíjení obrněných nepřátel. Jak už název napovídá, jde o bitvu, ve které máte jako hráč na starost


Po tancích se přesedlalo na něco méně akčního, bylo to opět za pomocí teamspeaku, tentokrát šlo o hraní Football manageru. Tuto hru asi netřeba představovat. Jste fotbalovým manažerem, a co nejefektivněji řídíte klub a všechny věci kolem toho. Co vím, tak většinou to hrajete samotní proti počítači, takže vám vážně neprozradím, jak to funguje ve více lidech přes TS, ale faktem zůstává, že to jde a parta kolem Fotbala to tak občas rozjede.

U fotbalu ještě zůstaneme, protože během eura byla v kurzu fantasy league, známá pod zkratkou „Fanta“. Z týmů na ME jste si tvořili sestavu na určité období a dostávali body za to, když se váš hráč prosadil gólem, či asistencí a naopak se vám odečetly body, když dostal červenou. Kolem 30 haxballistů se zapojilo do ligy a po vyrovnaném boji, ve kterém se na čele vystřídali lidé jako MAFline nebo Horizont nakonec zvítězil brněnský rodák Cecko (já)!

Pak přišlo malování, označované též jako „Aktivity”. Lulu kdesi sebrala odkaz na isketch a postupně to chytilo nemalou část vHerny. V akci to vypadá tak, že kreslíte obrázek a ostatní hádají, co má znázorňovat. Za uhádnuté výtvory získáváte body a asi vás nepřekvapí, že hráč s nejvyšším skóre vyhrává. Ať už jsme byli v Czech, Slovak nebo Pokemon room, opět jsme si i díky teamspeaku prožili moře zábavy a kamilův „jelen“(který se stal i maskotem 2v2 ligy), je dnes už legendární, stejně jako Fotbalova klasická věta „CO TO JE?!“. Jako poslední bych chtěl zmínit Fifu 11. Během krátké chvíle se tato fotbalová paráda rozšířila mezi velikou část haxballové komunity a v kombinaci s TS nám ukázala, že nabízí víc, než klasické 1v1, ale dá se hrát i třeba 4v4 a to už je pořádná řežba. Na rozdíl od její sestry 12ky se dá ve Fifě 11 hrát s přáteli přes internet, a to i přestože nemáte zakoupený originál. To z ní dělá pro nás velice užitečný artikl. Pokud například dáte do týmu pár nerváků (úplně náhodně zvolím příklad: Smik, Fotbal a Pepa8) a nasázíte jim dostatečný počet gólů, jejich vzájemné výměny názorů jistě rozechvějí nejednu bránici. Kromě Pepova turnaje se měla rozjet i Smikova liga, ale pokud vím, tak se turnaj nedohrál a liga nespustila.


Sečteno podtrženo, největší šanci uchytit se mají jednoduché hry, snadno dostupné (co v dnešní době není, že? ), určené pro více hráčů, s možností hraní online a kecání přes teamspeak. Tento program, který pro komunitu obstaral Kosta, nadále předvádí, že je užitečný, i když zrovna neproháníte kuličky s avatarem po trávníku.

Byly tu i další náznaky potencionálně úspěšných her jako Warcraft 3, 3D haxball nebo AchtungDieKurve, ale kvůli přílišné složitosti respektive nedokonalosti těchto games, se z nich „swag hra“ pro haxballovou komunitu nikdy nestane. Já přikládám naděje ke hře Horůrek od SleepTeamu (tvůrci Bulánků, Poldy nebo Dispečera), ale kdo ví, kdy vyjde a zda bude možnost hrát online.

Slovo závěrem. Za prvé bych chtěl říct, že když objevíte nějakou potencionální „swag hru“, tak se s ní určitě podělte. Nikdy nevíte, kolik lidí to může chytit. Na příklad základ původní haxballové scény vznikl, když odkaz někdo hodil na WebGame fórum. Určitě vám neuniklo, že dnešní vHerna je plné dalších sub-komunit jako jsou hráči FA -FootballAreny, PPM, Sokkeru, Trackmanie a nebo štamgasti z EuroFotbalu. Naše komunita tím pádem může dát základ k nějaké jiné hře. Nechcete přece, aby život haxballisty, vypadal tak stereotypně, jako v jednom článku z FAKERu. Titfuck údajně přislíbil server na vHerně pro World of Tanks a kdo ví, pokud objevíte nějakou novou hru, možná se dočkáme jejího webu i s tričky s motivem za 500 korun. Za druhé bych chtěl ospravedlnit použití názvu „swag hra“. Pro ty, kteří toto slovo neznají, tak vězte, že jde o novodobý, pubescenty používaný výraz, vyjadřující něco jako „cool“ nebo „IN“. Sám ho kromě tohoto článku používat neplánuji, ale výraz „swag hry“, se podle mě hodil. Za třetí (toto je hlavně pro MOONKeyho). Neměli byste zapomínat, že tam venku mimo 4 zdi vašeho pokoje je taky svět. Svět, který vám žádné vysedávání u počítače nenahradí, a proto občas vyrazte ven na koupák nebo fotbálek s kámošema. Za čtvrté (toto je zase pro Vacka). Když je venku hnusně, pořiďte si mikrofon a alou na TS. Pokud nejste dement, rádi vás tu přivítáme. Předem varuji, že hrozí, že váš biorytmus se po pár nocích přehodí naruby, spávat budete chodit ve 4 a vstávat po dvanácté. Což je samozřejmě blbý, když je škola.  Za páté. Díky všem, co se dočetli až sem, za vaši pozornost. Namasté… a hodně štěstí.


Titfuckův koutek zábavy

Všimněte si, že TiTfuck zakomponoval do komiksů i změnu účesu naší Lulu


Zhodnocení startu do nové sezóny Další sezóna 3v3 je v plném proudu a my se krátce po jejím začátku oslovili kapitány 1. ligy, aby nám řekli, jak vidí cíle svého týmu a také nás zajímal jejich názor na nově zavedenou rubriku Top-match. Jelikož základní část momentálně finišuje, můžeme si i porovnat, jak se týmům (ne)podařilo splnit si vytčené cíle.

1.) Jaké jsou cíle vašeho týmu v této sezóně? 2.) Co říkáš na nově zavedenou rubriku top-match?

1.) Jak všichni ví, obměnili jsme celou naší útočnou formaci, noví hráči se do týmu celkem dobře zapracovávají, jen to chce ještě trochu souhry. Odešlo úderné útočné duo popo s mimtem, nahradili jsme je sehranou dvojicí, Kojakem s Milkym a Jessiem. Milky má však problémy s netem a za pochodu ligy není tak úplně lehké sehrát dva jiné hráče. Cíl je tudíž postup do Top8 a pak se uvidí, samozřejmě bych se chtěl podívat do semifinále, ale to už je nad rámec, teoreticky by to šlo postupem z 3-6tého místa. Eagles svůj cíl splnili a jdou do Play off. Momentálně jsou na sedmém místě, ale mohou skončit i osmí. 2.) Rubrika top-match se mi zamlouvá. Je to dobrý nápad, jak motivovat hráče i týmy. Horší je, že už jsme jako top match vybraní podruhé :D Já moc nemám rád streamy naších zápasů :D


1.) Hlavní cíl je umístění do osmého místa, abychom se vyhnuli boji o sestup a naopak mohli překvapit v PO. Ideální by bylo skončit šestí nebo výš, ale to už bych chtěl hodně :-) Cunts’n’tWats si drží osmou pozici, ale poslední zápas by je v případě výhry vloček mohl odsunout na deváté, nepostupové místo a svůj hlavní cíl by tak nesplnili. 2.) Top match: Skvělý nápad. Každé kolo se pod tímhle článkem hojně diskutuje, streamy jsou docela slušně sledované a rozhodně to přidává na atraktivitě základní části.

1.) Pro mě osobně ani tak není cíl vyhrát ligu jako spíš stabilizovat kádr, protože polovina týmu má problémy s netem či PC je někdy složité se sejít, natož v lize vystřídat když se někomu nedaří či je potřeba dát hře nový impulz, takže uvažuji o změnách. Elite4Pro skončili na 2. místě, pořád mají xPajase, který kvůli lagům nastoupil jen do dvou mačů, a zůstal tam i PRO, který si tradičně lagy šetří až na play off. Tíha odpovědnosti za výkony tedy leží na triu Forsbi, Marcelo a andrew. Poslední zmiňovaný, který se konečně rozehrál a už neplní roli maskota. Jj na haxu nebyl spatřen hodně dlouho (ale i tak všechny šokovalo, že ho CvRk nezařadil do reprezentačního výběru), takže se Forsbiho cíl spíše splnit nepovedlo. 2.) Top-match, je další z vackových nápadů jak zpestřit už tak bohatou 3v3 ligu na různý statistiky a hříčky, takže je to jedině plus a Váca dál získává na popularitě:) I když nápad s B týmama byla totální kravina, (sry kamílie:) ale to je už jiné téma.


1.) Cíl sezóny: I přes nepovedenej úvod se pořád chceme procpat do Play-Off. Folové to nakonec zabalili a celý tým po vzoru Tetris Teamu skončil. 2.) Top match: Jo, je to supr. :)

1.) Ciel tejto sezony je opäť minimalne semifinale ako v prvych 4 sezonach. Vyhra ligy by vsak potesila po dlhsej dobe. Drewa po základní části skončila na pátém místě, 2 body za třetími Pushánky a čtvrtým FA Teamem. Právě šampóny FA vyzvou na souboj o semifinále. V základní části s nimi prohráli 1:2. (Robbie prohlásil, že jeho cíl je poslat Oilers domov) 2.) Top-match je urcite dobrym prinosom. Na to aby zostala liga zaujimava treba prichadzat s novymi napadmi a tento je jeden z tych lepsich.

1.) Cíle máme nejvyšší, chceme si konečně zahrát finále. Já osobně bych rád došel co nejdále i v poháru.


Oilers suverénně vyhráli základní část, kde ztratili body jen remízou s FA (2:2). Našlápnuto tedy mají solidně. V poháru to ale moc daleko nedotáhli, ve čtvrtfinále nestačili na druholigový Pure Skill. 2.) Top match jsem zavedl, aby byla i základní část zajímavější. Minulou sezónu se v základní části nestreamoval skoro žádný zápas. Asi každý hráč si o sobě rád něco přečte, nebo se na sebe podívá v upoutávce. Proto bych rád, aby se streamovalo co nejvíce různých týmů.

1.) Cíl sezóny: Před startem soutěže to byla záchrana, ale teď vidíme, že to docela jde, tak se chcem podívat do PO, tam už se uvidí :-) Elitáři nakonec skončí 2-3 body za branami Play off, nemusí ale zoufat, pár zápasů odehráli slušně a v prestižním EFařském derby s Cunts’n‘tWats se právě oni radovali z výhry. 2.) Top match: Líbí se mi to, ten nápad podporuju, jen se mi zdá, že máte trochu porouchaný ankety, protože jinak není možný, aby tak málo lidí hlasovalo pro Elitáře…

1.) Hlavním cílem sezóny je nesestoupit přímo zpátky do 2. ligy. Odstoupením Tetrisu se nám tento cíl dost přiblížil, avšak stále jsme teprve v třetině ligy a stále můžeme spadnout na to osudové 13. místo. Promilím usnadnili úlohu Folové, a tak je jisté, že přímo nespadnou, stále je tu ale baráž.


2.) Top match je výborný nápad. Sice zaznívá kritika, že se málo streamují zápasy druhé a třetí ligy, ale ankety mluví za vše – 1. liga je nejvíc žádaná a hráčům ostatních lig top match alespoň přiblíží, jak hrají nejlepší české týmy.

1.) Ciele som už spomenul aj pred sezónou, chceme skončit v Top 3 a hrať finále ligy alebo pohára. Pushánci skutečně skončili na 3. místě po základní části. Finále poháru si nezahrají, ale ligové finále by ještě mohli. Uvidíme, co předvedou v Play off. 2.) Top match: Je to ďalšia rubrika kde môžme čítať zaujímavé prognózy od Céčka, potom následné reakcie Okyho, čiže samá konštruktívna debata. V zápasoch samozrejme počuť povestný výkrik do tmy od psa Snoopyho v podobe Góóóáááúól a zákulisné pazvuky fotbalového streamu z Team Speaku cez polčas. Zápasy sú vyberané spravodlivo a hlavne rozhoduje vox populi.

1.) Cíle? No, tak to záleží na uhlu pohledu. Co se týká mě, tak to je hlavně záchrana NS a co se tyká týmu, tak Bambusák klasicky jede na titul a spolu s ním i Obi. Danny (některýma neprávem překřtěný na jednoho nepopulárního zmr*íka) to je sobec, ten hledí jen na to, jak by mohl dát góly a být nejlepší střelec a arab je na tom stejně asi jako já;) většinou chce hrát jen 3 vteřiny a hlavně nastoupit za už jasného stavu aby náhodou nic nepokazil ;) Fotbal má svůj cíl splněný s přehledem. Po základní části skončí na 6-8. místě. Jak se budou vyvíjet cíle Bambuse s Obim? Nechme se překvapit.


2.) Co se týká Top matche, tak je to změna. A vzhledem k tomu, že většinu streamuji já a i dle počtu diváků, je to celkem zajímavé a když hraji nějaké dobré týmy a hlavně je dobrej komentátor tak aspoň nějaké zpestření a oživení ligy.

1.) Cíl sezóny: Dostat se přes čtvrtfinále ligy nebo vyhrát pohár. Pohár už nevyhrají, ale ve čtvrtfinále vyzvou Drewa, s kterými se budou prát o to, čí předsezónní cíl zůstane nesplněn. (v základní části je porazili 2:1) 2.) Top match: Určitě to pomůže ke zatraktivnění už tak velice sledované 3v3 ligy. Jen doufám, že to nemá moc vliv na kvalitu streamovaných zápasů. Mockrát jsem pod streamem nehrál, ale mně a asi ani soupeřům to v posledním kole ideálně nejelo. Ale zas je to pro všechny zúčastněné stejné, takže to zas až tak moc neovlivní.

1.) Cíl sezóny: Před sezónou jsem chtěl top 4, to už teď bude jen velmi těžko uskutečnitelné. Takže rádi bychom se dostali do PO a tam zaútočili ze zadních pozic. Tiradores by se dali označit jako hlavní adept na titul propadák sezóny. Nakonec se nepodívají ani do Play off. 2.) Top match: Určitě je to oživení ligy, a pokud je zajímavý zápas, tak už nikdo nemůže říct, hele, my to streamovat nechcem a konec.


1.) Naší hlavní prioritou jako nováčka je, udržet se mezi elitou 1. ligy. Postup do vyřazovací části by byl jen třešnička na dortu. Nebudu skrývat, že sestup by pro náš tým znamenal zklamání. Sezóna je ještě dlouhá, takže máme ještě čas na to, abychom napravili zápasy, ve kterých se nám nedařilo a toto haxpřání si splnili, jsme přece VLOČKY né? :) O osudu Vloček není ještě rozhodnuto, posledním zápasem se mohou vyšvihnout do TOP8. Bude to ještě drama. 2.) Top match: Tato rubrika potěšila nejen mě, ale i velkou část haxballové komunity. Možnost streamování zápasů během základní části většinou nebyla, a tak jsem za tuto novinku velice rád. Prognózy hax hvězd a přesně vystihující video tomu dodává ten pravý šmrnc. Tímto bych chtěl poděkovat a lahodně naplnit duši těm, kteří se jakoukoliv měrou podílí, ať už méně nebo více viditelnou prací, na zatraktivňování všech lig. Well done!


Okénko zábavy


Kojak - nový admin ligy

4v4 Liga

Liga 4v4 je dlouhodobě ve stínu 3v3, to chce změnit nový admin Kojak, který do ligy zavedl několik novinek. V jakém stavu jsi přebíral ligu, co všechno si změnil a co v budoucnu chceš ještě vylepšit? Liga byla ve vynikajícím stavu, akorát jí možná chyběl nějaký ten šmrnc, což jsem se snažil změnit novinkami. Jsou to gól kola a statistiky. Oba tyto projekty fungují naplno: o statistiky se stará Kreator s Watem a videa do gólu kola vytváří Keanu. Neplánovanou novinkou se staly pravidelně vypisované sázky na haxtipu. Co se týče prostoru pro vylepšení, tak ten tu je a vždy bude, hlavně co se týče propagace ligy, což se chystám vylepšit.

Do své funkce jsi nastoupil začátkem prázdnin, novou sezónu ses rozhodl spustit až o 2 měsíce později. Času na registrace tak bylo spousta, ale nakonec se registrovalo jen 14 týmů, nebylo to pro tebe zklamání? Ani nevíš jaké. Těšení, pro kolik lidí to budu dělat, opadlo stejně rychle, jako přišlo. Co se dá dělat se 14ti týmy? Gól kola musí vycházet každá 2 kola, jinak by jich bylo v jednom díle 5 a ligový pohár jsem musel kvůli nedostatku týmů zrušit. Samozřejmě doufám, že se jednou ze 4v4 stane nejhranější formát na tomto portálu, protože to je post, který si zaslouží.

Jak jsi zatím spokojený s probíhající sezónou? Musel jsi řešit v lize nějaký větší problém? Sezóna začala skvěle, v prvních kolech byla jen jedna kontumace a tak jsem se těšil, že to snad takhle bude pokračovat dále. Problémy však na sebe nenechaly dlouho čekat: Chro odstoupili z ligy kvůli údajné nefér hře v jejich zápase s joseho Helmsmeny, kde podle Márcia padl gól z lagu. Saweerovy Žvejky se odhlásily pro neaktivitu většiny hráčů. I přes tohle jsem ale zatím spokojen, ale je pravda, že kdyby ligu opustily 2 týmy z celkového počtu 25, tak je to něco jiného.

U nás se hraje liga odjakživa na hřišti Big Easy, ale vždy tomu tak nebylo. Dříve se zápasy reprezentace hrály na big a doposud se tak hraje v některých zahraničních ligách. Přemýšlel si o změně, nebo pro tebe bylo Big Easy jasná volba? Rozhodně jsem nezamýšlel nějakou radikální změnu pravidel ani hřiště. Mým prvním krokem bylo zajištění stability ligy a její zatraktivnění. To první se povedlo z části to druhé doufám úplně, protože jak je psáno i níže, vidím nyní u hráčů větší zájem hrát v této lize.

Zmiňoval jsi, že přední týmy v lize postoupí do Ligy mistrů. O jakou jde přesně soutěž a kolik týmů z ligy do ní postoupí? Minulou sezónu se hrálo IHL, které se hraje na Big Easy. Tuto soutěž hrály 3 naše týmy. Ale poté se vedení naší ligy rozhodlo týmy přihlásit do Champions league. To bylo ještě v době, kdy se IHL nedohrála, takže jsme jednu chvíli hráli 2 evropské soutěže zároveň. Tato Champions league se navíc hrála na hřišti big s tzv. 3 def rule. Což se hraje třeba v německé bundeslize (bránit se smí jen ve třech). Vím, že tento styl ne každému vyhovuje.


Na tuto otázku se nedá přesně odpovědět. Nikdo neví, kolik týmů bude moci hrát. Bude záležet na tom jak admini této ligy spočítají koeficient a jestli budou stejná pravidla a tak dále. Jinak, jedná se o soutěž, které se účastní mužstva z celé Evropy. Více k tomu asi neřeknu, protože bych lhal, pokud se změní pravidla této soutěže.

Ty sám hraješ 4v4 ligu za Tetris Team, kde vykonáváš funkci kapitána. Tak mě zajímá, jaké sou vaše cíle, jak si zatím spokojený s probíhající sezónou a vašimi výkony. Cíl do sezóny nebyl žádný. Asi jako jeden z mála týmů (myslím že jsme s No Mercy jediní) si chceme zahrát pro radost na slušné úrovni, kterou jsme minulou sezonu vydřeli vítězstvím v druhé lize. S každým členem týmu jsem spokojen. Problém je však v menším počtu aktivních hráčů. Gambosekunda nás opustil ještě před začátkem sezóny a tak post GK zastáváme prozatím já, nebo TTomas. Kdybych se měl vyjádřit k jednotlivcům, tak mě příjemně překvapil oookkk a vysoký standard si udržují jak Kreator, tak TTomas a i mírně lagující Milky.

Za Tetris Team jsi hrál celkem úspěšně i 2 sezóny 3v3 ligy. Hned první sezónu jste postoupili do 1. ligy, poté si zahráli Play off v 1. lize. Tak mě zajímá, co vedlo ke tvému odchodu. Tým nakonec tuto sezónu i zanikl, což je podle mě škoda. K odchodu mě vedla touha zkusit něco nového, což mě spojovalo s Milkym. Tohle rozhodnutí ještě podporovaly neustálé hádky v týmu. Nejdříve jsme si chtěli založit vlastní tým, ale když přišla nabídka od gragy, tak jsme tento plán odložili naneurčito.

Kdo si myslíš, že si zahraje finále tuto sezónu 4v4 ligy? A kdo se stane celkově mistrem? Podle mého názoru vyhrají ligu DD. Kvalitní kádr sice doznal několika změn, ale takových, že hra neutrpěla žádných trhlin. Oilers tuto sezónu válí jak ve 3v3, tak ve 4v4. Vypadá to, že nalezli ideální rozpoložení sil, ale podle mě i namazaní Olejáří nebudou stačit na útočnou smršť ze strany DéDéček. Chceš vzkázat něco závěrem? Lidi, hlašte se mi do té 4v4 a můžete se těšit na další vychytávky!

NADVLÁDA DREAM DESTROYERS Dokáže někdo sesadit Dream Destroyers z trůnu? To je asi nejčastější otázka i tuto sezónu. Destroyeři drží titul ve své moci už 2 sezóny, nepočítám první sezónu 4v4 ligy, kterou vyhráli Naphthalenes (tým vznikl spojením Dream Destroyers a Oilers). Od druhé sezóny se oba týmy rozhodly válčit i na 4v4 scéně odděleně. Úspěšnějším týmem jsou Dream Destroyers, kteří vyhráli obě následujicí sezóny (Oilers skončili nejdříve na 2. místě a poté kvůli sabotáži Bonyho s Křížkem, na čtvrtém). Nová sezóna je však


jiná v tom ohledu, že se hodně změnily kádry obou týmů. Na straně Dream Destroyers přestali být aktivní tahouni týmu KAPPA !!! a M_KOSTA. Na straně Oilers odešel z týmu Bonaparte, který v přestupovém okénku zamířil do konkurenčních GoSu a ★†★. Podle slov Kappy, který zůstal kapitánem týmu se na cílech DD nic nemění, cokoliv jiného než titul je neúspěch. Do týmu si vyhlédl nové talentované a sebevědomé hráče, chválí hlavně techniku a rozehrávku DAVISE, který by jednou mohl být nejlepší u nás. Tým posílila ještě dvojice popopo a Kucera, který o přestupovém období přešel z Oilers a zkušený gólman Drew Barnaby. Oilers vsadili spíše na zkušenost a staré známé. Největší posilou týmu jsou Robbie_FCB, xPajas, Joe a 007. Týmu se povedl husarský kousek, kdy od DéDéček za chlapce s olšovými prsty Kuceru vyměnili neumimta. Dalším mančaftem, který by mohl promluvit do boje o titul, jsou Group of Specialists. Tým hraje už od první sezóny, kdy dvakrát po sobě vybojoval bronz, poslední sezónu se probojoval až do finále, kde padl s DD. I GoSu prošli pár změnami, nejcitelnější je odchod nejlepšího brankáře 4v4, Cuffa. Nahradit by ho měl Pique, se kterým je Forsbi zatím spokojený. V týmu nepanovala nejlepší nálada, a tak se Forsbi rozhodl předat kapitánskou pásku Titovi, protože už neunášel řeči o tom, proč ten hraje a ten ne. O přestupovém období pak získali útočnou star Bonaparteho, který nahradil mladého Vlčka. Dalším adeptem na vyšší příčky jsou Tiradores, kteří minulou sezónu válčili ještě ve druhé lize. Slabina týmu je i podle slov kapitána One-Reala na postu brankáře. Na tuto pozici počítal s Hraničářem, kterého tento post prý hrát nebaví. Z těchto důvodů zde občas musí zaskočit McEachran, který to zvládá kvalitně, ale nemá ty správné návyky. Podle mého názoru je škoda takového hráče utápět v brance a nevyužít ho v útoku. Tým posílil Alex F 1, Donatte, Jaky a Kubajs, kádr mají Tiradores kvalitní a za cíl mají postoupit do playoff bez nervů a celkově dojít do semifinále. Bukkake Heroes jsou velice ambiciozní tým. Hlavně kapitán Ferry má v útoku vysokou kvalitu, k dispozici má kvalitní brankáře, zajímavou posilou je Bryndza, nebo i Icarus a Bambus. Ferry má v týmu i Okyho, s kterým je velice sehraný. Tým by mohl promluvit do závěrečných bojů a dojít minimálně do semifinále. V přestupovém okénku přišel Mephik a MOONKey1. Illumináti by mohli vylítnout a dostat se také hodně daleko, jsou složeni z týmu Pure Skill, který září ve 2. lize 3v3. Shevchenko, mysiak, dandy...tito hráči šli hodně nahoru a mohou se měřit i se špičkou. V přestupovém okně získali Kojota. Yankees byli příjemným překvapením minulé sezóny a vlastně i té současné, co se týče 3v3 ligy. Rozhodli se přihlásit i do 4v4 ligy a cíle nemají malé, „chceme skončit v top 5,“ říká kapitán týmu xBarney. Tým v lize překvapil hned v 1. kole, kdy porazil překvapivě Dream Destroyers 2:1. Poté prohrál jak s Tiradores, tak i Oilers, ale postup do Play off by jim neměl uniknout. The Helmsmen to je tým vedený kapitánem jose, cíle týmu jsou zahrát si playoff. Jose popisuje tým takto: „Káder je na tom dobre len by mal byť viac aktívny. Individuálne hrá stabilne dobre KrimL a power, na DM sa ale nedarí xavimu a tuzak bol mimo CZ preto to zatiaľ hrám ja. Chytať môže tiež Semtex, jarda, rufr,edo.. čiže možností mám viac a posty sú zdvojené. Ak tím pridá na aktivite je tam potenciál niečo dokázať, to by sa ale museli zmeniť priority komunity, ktorá preferuje 3v3 a tak štýl 4v4 nieje kde trénovať. " Nelze s ním jinak než souhlasit, většina týmů upřednostňuje 3v3 a tak je velice složité sehnat třeba jen přátelský zápas před 4v4 ligou. Já sám hledám takové přáteláky výhradně v zahraničí. Každopádně The Helmsmen mohou jen překvapit, bude hodně nečekané pokud se dostanou dál, než do čtvrtfinále playoff. Most Lions mohou být dalším černým koněm sezóny. Kapitán Caba dal dohromady slušný tým, který by měl podle jeho slov táhnout nejvíce Krkavec, ale pochvaluje si i dvojici z CelticCZ KeetLock a Petronela. Slušné výkony podává i Fotbal a tým se v bráně může spolehnout na dvojici Kajka007 a skill-. Garbage Disposers je tým, který se rozhodl dát dohromady na poslední chvíli michal1985. Tým by se měl opírat o dvojici Anonymous a freakystyley, kteří spolu strážili obranu i slovenské reprezentace. Do útoku je k dispozici kromě kapitána michala například Snoopy, nebo doupi. Tetris Team podle slov kapitána hraje tým hlavně pro zábavu. Od rozhovoru s kapitánem Kojakem sehnal do brány Wata a do útoku shootera a Angee. No Mercy mají stejný cíl, jako Tetrisáci. „Náš cíl je jediný. Pobavit se a užít si hodně srandy, na výsledky moc nekoukáme. Výkony jsou o hodně lepší než v minulé sezóně."


KDO VYHRAJE TITUL jose: Dream Destroyers Jednoznačne DD pretože má v tíme to najlepšie čo momentálne u nás hrá haxball.

Kojak: Dream Destroyers Podle mého názoru vyhrají ligu DD. Kvalitní kádr sice doznal několika změn, ale takových, že hra neutrpěla žádných trhlin.

One-Real: Dream Destroyers My! Ba ne, největší favorit je i pro mě DD. Dovedou hrát parádní kombinační hax, o titul by je mohlo připravit leda finále na 1 vítězný zápas (nevim jak to je) a nějaký rychlý inkasovaný gól. Do zavřené obrany se jim podle mě nehraje nejlépe.

KAPPA!!!: Dream Destroyers V lize je plno kvalitních týmu, vyrovnává se, ale i tak si myslím, že bychom to mohli být znovu my. Náš tým má obrovský potenciál v dravých hráčích jako jsou právě popo nebo Davis a kteří mají pořád velkou chuť se zlepšovat a s podporou zkušených borců jako CvRk, Keanu nebo Roman si určitě můžeme dovolit pomýšlet na místo nejvyšší.

Párek: Dream Destroyers Podle mě vyhraje ligu DD. Jsou velmi dobře sehraní a myslím si, že nemají chybu.

Caba: Dream Destroyers Je to těžké rozhodnout, ale podle mě je to budou asi Dream Destroyers,kteří mají velmi dobrý styl hry a velmi zkušené a dobré hráče, ale jak říkám nechci urazit ostatní týmy.

xBarney: Tiradores 4v4 ligu vyhrají Tiradores, protože jsou na tom technicky dobře a dokáží zakombinovat až do prázdné branky. Mají široký a výborný kádr hráčů. Nejlepší stránka bude souhra.

michal1985: Dream Destroyers DD vyhrajou ligu, pomalejší start, ale mašina se už rozjela a půjde těžko zastavit.


KDO BUDE PORAŽENÝ FINALISTA

jose: hocikto Finále si môže zahrať hocikto, hlavne ale nesmie naraziť na DD v semifinále.

Kojak: Oilers Oilers tuto sezónu válí jak ve 3v3, tak ve 4v4. Vypadá to, že nalezli ideální rozpoložení sil, ale podle mě i namazaní Olejáří nebudou stačit na útočnou smršť ze strany DéDéček

One-Real: Oilers Asi Oilers. I když tým možná trochu oslabil, tak Counter, Vacek, Cecko, xPajas a další je pořád velká kvalita. Navíc jsou to vesměs aktivní hráči bez větších problémů s internetem, což je hodně důležité.

KAPPA!!!: Oilers nebo GoSu Na tuhle otázku bohužel nedokážu odpovědět, protože nevím, jaký bude los play-off. Ale je dost možné že to budou Oilers, nebo GoSu, ovšem může se také stát, že to budeme my, na což nechci raději ani pomýšlet.

Párek: Tiradores Abych pravdu řekl, tak si myslím 3 týmy. Tiradores, Oilers a Tetris Team. Ale větší procento dávám Tiradores.

Caba: Oilers Podle mě se do finále dostanou týmy Oilers a Dream Destroyers a Oilers bude ten týmy poražený. Ne, že by hráli špatně, ale DDčka jsou podle mě kvalitnější, ale nechme se překvapit.

xBarney: Dream Destroyers Poražený finalista budou DD, kteří se zatím moc v lize neukazují, ale to přijde, možná i přišlo.

michal1985: Oilers Ve finále vidím Oilers, jsou tam výborní hráči, ale DD mají sílu o trošku větší autor: Vacek25


Jak EFaři na hax přišli Blížil se konec roku 2011 a já jako obvykle neměl na práci nic lepšího než se hádat s jinak smýšlejícími diskutéry na webu eurofotbal.cz. V sekci Premier league se blížila vánoční horečka (tzn. jeden zápas za druhým bez ohledu na svátky) a tak bylo pořád o čem se bavit. Stále mi však unikalo jedno opakující se téma, kterým články po večerech spamovali hlavně Chazy s fantomasem, tamní stálice a mí dobří známí. Forma příspěvku do diskuze byla jednoduchá, vždy lákala na jakýsi „hax“, následována dlouhým nepřehledným odkazem. Když už se z toho stal vzorec a každodenní záležitost, nevydržel jsem, a přidal se k listu zájemců s dotazem ve vlákně, zda si to můžu taky zkusit. Vůbec jsem v tu chvíli neměl ponětí, o kolik drahocenného času se právě připravuju.

Začátky byly krušné. Zpětně jen můžeme litovat, že se naše první EF roomky nenahrávaly (nejspíš jsme ani nevěděli, že to jde), byl by to pozoruhodný materiál. Vzhledem k pravidelně vysokému počtu hráčů se prosadila výhradně hra 3v3, a to povětšinou bez jakýchkoli experimentů s mapami. Ani jsme o tom nevěděli a už tenkrát se vlastně začali připravovat na ligu. Mé první haxballové krůčky byly spjaty s hodnocením talentů starší radou, která měla nějaký ten týden náskok. Ve stejný den jako já začal s haxem i swarley, známý to MUfan a nyní důrazný útočník Elitářů. Od počátku si svým stylem vybojoval přízvisko nevybroušeného diamantu. Slibná kariéra podle všeho čekala i C0bru, který jako jediný z nás dokázal cíleně využívat mantinel. Bohužel poněkud usnul na vavřínech a od té doby vlastně nic jiného neumí, tedy kromě exkluzivních vlastenců. Velkými hvězdami byli také zpočátku Wat a niflheim, kteří se jako jedni z mála dobrovolně postavili do brány a každý svým způsobem měli přínos pro hru. Nadšení bylo veliké, a tak jsme zřídili facebookovou skupinu, do níž se téměř každý večer vkládaly odkazy na skryté roomky. To nám ostatně vydrželo dodnes. Může se tak zdát, že netrénujeme a na vHerně nejsme vidět, ale opak je pravdou  Po několika týdnech nezávazného chaosu, kdy se v nabité roomce o 12 hráčích pravidelně hrávaly např. 10minutové turnaje, které běžně končily dvouciferným skóre na obou stranách, se dostavila první krize. Pravidelní příchozí už byli dostatečně vybláznění, počáteční nadšení opadlo a stáli jsme tak na scestí. Buď budeme pokračovat v občasné


honbě za bílým balonkem s žádným výhledem do budoucna, nebo naši hru pozvedneme na jiný level. Určitý vliv na nás měli známí haxballisti a EF diskutéři v jednom One-real a hlavně Křížek, kteří nás seznámili s konceptem ligy, jíž bychom se mohli zúčastnit. Jakmile padlo rozhodnutí „stát se profesionály“ a zaregistrovat se na vHerně, nabrala naše hra nové grády. Hekticky jsme si poskládali tři týmy a posílení novou motivací se začali sehrávat. Ty tam byly veřejně publikované roomky pro ostatní EFaře, začala se z toho stávat uzavřená společnost. Přešlo se z extrému do extrému. Atmosféra se najednou vyhrotila, stále stejné sestavy si nedaly nic zadarmo a v chatu to jen jiskřilo popichováním a jízlivými poznámkami. Z desetigólových přestřelek se staly urputné zápasy, které často rozhodovala jediná branka. Zpětně to ale zase mělo něco do sebe. Sice pořád nikdo z nás ani netušil, co je nějaký powershot, dokázali jsme vypilovat defenzivní činnost do puntíku. Když se pak vratce složený třetí tým definitivně rozpadl a zůstali jen budoucí Elitáři (název na základě snobského postavení členů týmu na Eurofotbalu) a Cunts’n’twats (název na základě až překvapivé podobnosti s nicky Counter a Wat), přišla krize číslo dvě. Hráče, kteří nebyli součástí našich týmů, jsme z roomek v podstatě vypudili, a tak byla životně nutná čerstvá krev, která nás zachrání od definitivního rozhádání. A tak jsme se až po více než měsíci čistě soukromého hraní setkali s cizími lidmi mimo EF. Věřím, že naši nekončící sérii přáteláků s FA týmem si ještě i nyní vybaví např. Rijk nebo Moon. Díky známosti s Křížkem, který nás před ligou chodil podporovat čím dál častěji, jsme se dokonce mohli utkat i s Oilers, nám na hony vzdálenému soupeři. Tam prvně vyšlo na odiv naše soudržné betonářství, s kterým pak Cnt mnohé šokovali i v první ligové sezoně.


„Kam se poděl Turnaj krajů?“ říkají si asi někteří z vás. „Co to vlastně bylo ten Turnaj krajů?“ tážou se ti, kteří jsou na vHerně registrovaní jen chvíli. Obojí se dnes dozvíte, ale vezmeme to pěkně od úvodu. Na začátku byl nápad. Nápad na velkolepý

okamžitě začali mapovat, který dobrý hráč

haxballový projekt, který tu ještě nebyl a neměl obdoby ani jinde ve světě. Dát

pochází právě z jejich regionu. Ti, kteří si nevěřili na první tým, zase chtěli prosadit,

každému hráči možnost, zahrát si, byť na

aby mohlo z jednoho kraje startovat více

malou chvíli, na patriota. Nebylo to ale

manšaftů. Po sáhodlouhé diskuzi to ale

vlastenectví na státní úrovni, jak bylo

organizátoři Oky s Bonapartem zamítli.

doposud obvyklé, ale na té regionální tak, jak

Pod prvním článkem se celkově objevilo 232

ho známe spíše ze zemí jako je Irsko nebo Německo. Bojuj za svůj kraj! Dokaž, že na to

diskusních příspěvku – což není málo a vezmeme-li v potaz, že se pod tímto článkem

máš a zúčastni se!

nikdo nehádal, tak je to možná i rekord.

Stačila malá jiskra k zažehnutí velkého ohně nadšení. Zájemci o kandidaturu na kapitána Největšími favority byli Olejáři z Jihomoravského a Destroyeři z Moravskoslezského kraje Na 154 hráčů z celého Československa se-

Po zveřejnění pravidel a určením, že se bude

bralo odvahu do hrsti a přihlásilo se do toho-

hrát 4v4, některým začalo nevonět, že ve

to obrovského projektu. Z celkových 22 kra-

skupině musí nastoupit alespoň 60%

jů získalo dostatečný počet hráčů 16 z nich, a

z registrovaných plejerů v kraji, čímž

aby se mohli zúčastnit i ti, kteří se narodili

organizátoři chtěli docílit, aby se zapojilo co

v místech haxballem skoro nepolíbených, tak

nejvíce účastníků, a zároveň také limitovat

se udělaly i týmy Rest of Czech a Rest of

kraje s nejširší hráčskou základnou. Nejvíce

Slovakia. Nejpočetnější z krajů byla Praha a

byli slyšet kritici z řad Tiradores, kteří hádky

Jižní Morava. Právě Jihomoravský kraj (ro-

pod článkem berou jako národní sport. Nic

diště pravých Olejářů) byl spolu s Moravsko-

naplat, organizátoři byli neoblomní a

slezským krajem (líhně hráčů Dream

pravidlo tak i přes veškeré protesty platilo.

Destroyers) pasován do role hlavních favoritů.


Odehrálo se pouhých 12,5% zápasů, než to organizátoři zabalili O celém turnaji pak vyšel poslední článek s

Při dotazu jak to celé bylo a co se stalo, Oky

rozlosováním a odkazem na statistické oken-

říká, že jen vymyslel koncept a očekával, že

ko. Nic dalšího zveřejněno nebylo. Po nějaké

zbytek převezme Bonaparte. Bony naopak

době se o něm i přestalo mluvit a Turnaj krajů byl potajnu odstraněn i z výsledkového

kontruje, že tak to vůbec nebylo, že se Okymu nechtělo nic dělat a všechno zničehonic

servisu s pocitem, že organizátoři za sebou

hodil na něj samotného. Faktem ale je, že oba

zametli veškeré stopy, doufali, že to celé

organizátoři v tomto naprosto selhali. Oky

časem vyšumí. To se ale přepočítali! Odkaz

měl dopředu říct, že se v tom více nechce

na statistické okénko je stále aktivní a dá se tak dohledat, že z plánovaných 72 zápasů

angažovat a Bony, který to zjistil, si měl sehnat nějakého pomocníka a nesvádět vše

základní části se jich nakonec odehrálo pouze

na Okyho. Určitě by mu někdo rád pomohl,

9. Devět! To je 12,5%. A počítáme-li i play

když se jednalo o tak pompézní záležitost.

off, je to ještě méně. Bonyho projekty vždy dopadnou stejně Určitě vás napadlo, že to vlastně není první a asi ani poslední Bonyho projekt, který autor po chvilce zabalil. Vzpomeňme si na Haxball magazín, který po něm musel převzít jara, HaxTip, který vedou Vacek s Bondem, pokračovalo to facebook stránkou o

„organizátoři“, bývají nejhlasitějšími kritiky

Photoshopu, která už není, stejně jako

jakékoliv kontroverzní události na vHerně.

stránka o Mistrovství Evropy v haxballe. A

Toho si můžete všimnout v diskuzích, kde

stejně tak nechal Bony na holičkách Turnaj

nikdy nechybí jméno Bonaparte nebo Oky. A

krajů. Propagace v průběhu sezóny byla nulová a určitě přispěla k žalostné úrovni a

nemusíte vlastně ani pročesávat články, aby

brzkému konci. Momentálně tento mladý

vás to trklo, vždyť Bony vede magazín, který je dokonce na kritiku těchto věcí přímo

modřický hoch vede FAKER a je jen otázkou

zaměřen. Proč ale doposud nenapsal ani

času, jak dlouho mu to celé vydrží, než

řádku o Turnaji krajů? Asi proto, že stále má

přesedlá na jiného koně.

máslo na hlavě, když přijde řeč na jeden

Může se nám proto zdát úsměvné, že oba

velkolepý haxballový projekt.


Šifra mistra Mandraka Dříve, než vám objasním titulek tohoto miničlánku, vložím vám sem jeden celkem vtipný screen. K pochopení musíte znát následující reálie. 1. Křížek = Mandrake 2. V den svých 22. narozenin jsem dostal od Vacka dárek. Tím dárkem bylo, že jsem se, byť jen na pár desítek minut, stal červeným adminem. Jako admin jsem měl několik málo funkcí navíc, jedna z nich byla měnění cizích nicknamů pro zábavu. 3. Ve 4v4 IHL jsem fejkoval v týmu GoSu za Orbita, protože měl lagy (Forsbiho jediný pokyn byl: „hlídej DM“). Občas když Forsbi založil room pro GoSu a hodil link na shoutbox kvůli přáteláku, tak jsem se tam jako Orbit připojil a hrál s nimi.

Teď ale k samotné šifře. Tyto obrázky dobře znáte: Plakát k oslavě vítězství Oilers v ligovém poháru a promo plakát LA. Teprve nedávno jsem si všiml tohoto detailu.

Mandrake, který si vždy rád pohrál s Tetris teamem je dvojbarevný (zastupuje dvě identity) a jeho červená část má stejnou ruku jako křížek! Tajemství jsme měli přímo pod nosem, ale nikdy nám to nedošlo. Jak prohnaný jsi byl, Mandraku!


Report z nové rubriky Top-match S novou sezónou 3v3 ligy přišla také nová rubrika, nazvaná Top-match. (Ano, stejně jako seznamovací agentury) Každé kolo máte možnost hlasováním vybrat zápas, který se bude streamovat. V době sestavování tohoto čísla magazínu jsme za sebou měli již 6 kol této rubriky. Některá utkání jste možná také sledovali nebo viděli alespoň ze záznamu. A nyní máte možnost přečíst si, jak jednotlivé zápasy hodnotí sami kapitáni účinkujících týmů.

Oilers vs Elite4Pro (4:0) Forsbi (Elite4Pro): Na tento zápas nerad vzpomínám, ač přes vyrovnanou první půli a možná i přes naši větší územní převahu jsme si nedokázali pohlídat hráče před bránou a odcházeli jsme do kabin za stavu 0:1. Druhá půle bohužel byla jedna z nejhorších, co sem zažil. Nic se nedařilo, s příchodem PRO se bohužel hra nezlepšila, ba naopak, nebyli jsme schopni vyvézt balon za půlku a byli neustále pod tlakem což vyústilo v další gól. Poté se úplně vše sesypalo, obrana i útok a my si přáli jediné. Konec. Oilers, na nás byly perfektně připraveni a já jim gratuluji k výhře, mají obdivuhodnou formu a jsou opravdu největší adepti na titul. Vacek (Oliers): Bral jsem to jako nejtěžší zápas v základní části, Elite4Pro sou přece jen mistři ligy. Nám sice chyběl Bonaparte, ale ukázalo se, že v sestavě dokážeme nahradit kohokoliv. Už dříve mě napadlo, že by se do toho zápasu hodila od začátku dvojice Ferry – 007, tak k tomu bylo alespoň více prostoru. Velmi dobře zahrál i Oky druhý poločas, s Ferrym jsou sehraní a je to znát. Forsbi už dlouho tvrdí, že se mu hraje špatně na Ferryho, který ho v zápase dobře napadal a takto padl i gól na 4:0. Na druhou stranu nutno poznamenat, že se Elitám zápas nepovedl, Forsbi dost chyboval a v útoku toho také moc nepředvedli. Pure Skill vs The Elements (3:2) luke (Pure Skill): Náš vzájemný zápas se hodnotí velmi těžce, poněvadž zápas ovlivnily lagy. První poločas byl celkem vyrovnaný, taky skončil 1:1. Druhej poločas už nebyl tak vyrovnaný kvůli


lagům, které dostali hráči týmu The Elements a my začali kontrolovat hru a poměrně hladce jsme si došli pro 3 body, ale musím uznat bojovnost the Elements kteří to nevzdali. Celkově si myslím, že jako TOP zápas hodně zklamal. Vyjádření kapitána The Elements se nám bohužel nepodařilo získat.

Eagles vs Drewa (3:2) Graga (Eagles): Tak byl to náš první zápas, podle toho se to taky odehrávalo, sestava graga, Kojak – Jessie J není zrovna nejsehranější, vždyť oba přišli tak týden, max dva před začátkem sezóny. Takže málo šancí, zajištěná obrana (nepočítám nekompromisní zakončení Jessieho na které by nezareagoval snad nikdo:D) a hlavně takticky a pozičně velmi dobře zvládnuta bitva. Pamatuji si, že přesných přihrávek tam nebylo mnoho, ale dokázali jsme rozehrávat i chvíli udržet útočné pásmo, takže by se dalo říct, že jsme měli i trochu více ze hry. Zápas nevyhrál lepší tým, ale důraznější. TM (Drewa): Naši začali zápas v zostave v ktorej odohráli najviac pripravných zápasov pred sezónou a to Slobi-Drew-fight. Zo začiatku jsme boli aktivnejší z čoho v 3 minute padol aj prvý gól v náš prospech. V dalších minutách sa už hralo z jednej strany na druhú. Mali jsme tam eště asi 2 pološance, ale aj Eagles tam mali minimálne jednu avsak v prvom polcase sa uz skore nemenilo. Na druhy polcas sme spravili jedno nelogicke striedanie. Na hraciu plochu prisiel Donatte a dole siel fight, striedanie utocnika za centra. A tu nastal dost problem lebo sme mali zrazu 2ch centrov ktory si absolutne nerozumeli a hned v prvej minute inkasovali zbytocny gol. Nasledne vsak mal Donatte vylozenu sancu na odpoved avsak to nastrelil len do brankara a ten vysunul loptu do nasej obrany a z nahodneho odrazu sme dostali dalsi gol do uplne odhalenej brany. Toto Eagles riadne nakoplo a poriadne nas zatlacili z coho vznikol po zbytocnej chybe dalsi gol. A tak prislo opat striedanie (fight siel hore a donatte dole). Po striedani mali chalani dost problem sa dostat do tempa a az po chvile supera zatlacili a pekne kombinovali z coho nakoniec znizili na stav 2:3. Na konci vsak uz nedokazali supera ani na chvilu zatlacit a tak sa stav zapasu nemenil. Rozhodli nase obrovske chyby v obrane ktore boli zapricenene nespravnym striedanim.


Oilers vs Folové (6:0) Rohlajz (Folové): No, na ten zápas opravdu nerad vzpomínám, protože nás Oilers vyklepli 6:0. Do zápasu jsme šli jako outsideři a podle toho ten průběh hry taky vypadal. Po poločase to bylo 3:0 a bylo hotovo :D. Ve 2. halfu už jsme hráli spíš o čest, ale chtěli jsme aspoň toho jednoho góla vstřelit, to se nám ale nepovedlo a naopak jsme další 3 dostali :D. Úvod sezóny nám hodně nevyšel, tak tenhle výsledek pro mě ani takovým překvapením nebyl. Vacek (Oliers): Do zápasu jsme šli jako favorité, soupeř mohl jen překvapit. Já zápasy proti Folům neměl nikdy moc rád, příliš se mi na ně nedařilo. Když má skill formu, tak se jim těžko dávají branky a dokážou předvést i pěknou akci. My však máme formu už od léta, kdy se nám dařilo na esl i v přátelících, a tak jsem věřil ve vysokou výhru. Navíc soupeře nezastihl zápas v nejlepším rozpoložení, první poločas chytal kachna a příliš mu to nevyšlo, druhý poločas skill prolagoval a tak ho zase střídal kachna. Tím bych nechtěl snižovat náš výkon, který byl dobrý a potěší hlavně další čisté konto a vysoký počet vstřelených branek.

Elite4Pro vs Pushánci (0:0) Forsbi (Elite4Pro): Do zápasu jsme bohužel nemohli nasadit našeho nejlepšího útočníka Marcela, (který se opíjel na školním výletě a v podnapilém stavu ukradl kolo, které následně pomočil, pozvracel a hodil do potoka) takže naše útočné duo tvořil Andy se Sigmou. Řekl bych, že po většinu zápasu jsme měli herní převahu a i více šancí, ale přeci jenom menší sehranost v útoku a dobrá obrana soupeře v čele s Keanem nám nedovolila dosáhnout lepšího výsledku než 0:0. Vlastně jsme za remízu mohli být i rádi, když na konci zápasu odmítl gól jinak skvěle hrající Caba. Sečteno a podtrženo asi spravedlivá dělba bodů. Vyjádření kapitána Pushánků se nám bohužel nepodařilo získat.

Drewa - Elite4Pro 1:5


POZOR SOUTĚŽ! Nebaví vás, že se dělají rozhovory stále s těmi nudnými, mnohdy i protekčně prosazenými hráči? Prohlédněte si komiks, vyluštěte tajenku a pomocí tajenky pochopte pravý význam komiksu. S prvními třemi správnými luštiteli bude v příštím čísle PowerShotu krátký rozhovor.


Tajenka: _ _ _ _ _ význam všech _ _ _ _ _ _ slov. A pak si přečti komix znova. Výsledek tajenky posílejte v PM hráči s nickem Cecko.


Vymíráme! Haxball nás baví již dva roky a vHerně, respektive funsite je tu rok a půl. Přemýšleli jste někdy, jestli už náhodou tato hra není za zenitem? Podle výsledků naší expertízy, kterou vypracoval fanoušek vězně Davida Ratha, kajka007, je to možná fakt, se kterým se budeme muset smířit. V následující číselné tabulce a grafu je vidět, kolik týmů hrálo v různých sezónách (u 3. sezóny 2v2 ligy je možná chyba). Z tabulky je ale jasně vidět to, že týmů všude ubývá (níže je tabulka s grafem složitým kalkulem přepočítaná na přibližný počet hráčů, hrající ligy). ŠIŘTE HAXBALL, NEBO SKONČÍ A MY S NÍM!

1. sezóna 22 24 19

2v2 3v3 4v4

2. sezóna 27 23 19

3. sezóna 22 30 23

4. sezóna 43 44 14

5. sezóna 51 52

6. sezóna 44 48

60 50 40 2v2 30

3v3 4v4

20 10 0 1. sezóna 2. sezóna 3. sezóna 4. sezóna 5. sezóna 6. sezóna

1. sezóna 55 100 137

2v2 3v3 4v4

2. sezóna 68 132 137

3. sezóna 55 179 181

4. sezóna 108 260 122

5. sezóna 128 323

6. sezóna 120 298

350 300 250 200

2v2

150

3v3

100

4v4

50 0 1. 2. 3. 4. 5. 6. sezóna sezóna sezóna sezóna sezóna sezóna


TiTfuckův komiks na závěr Děkujeme všem, kteří se, ať už přímo, nebo nepřímo podíleli. Kromě samotných tvůrců (Cecko, Krkavec, Vacek25, Counter, Oookkk, Titfuck, LukasPunk, Kajka), jsou to Lulu a andrew s Bonapartem, kteří rádi poradili a kapitáni 3v3 a 4v4 týmů, kteří si našli čas na odpovědi. Někdy příště napřečtenou!


PowerShot  

1st issue of Powershot - magazine about haxball.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you