Page 1

Dodatekwy o l a i d n u M

5

MAJ 2018

BEZPŁATNY MAGAZYN BRANŻOWY ISSN: 1231-2010


Bądź na bieżąco!

www.zyciehandlowe.com Zawsze pod ręką, zawsze świeże

aktualności i nowości z branży FMCG. Archiwum naszego wydawnictwa. Wywiady. Odwiedź nas na www.zyciehandlowe.com i subskrybuj nasz newsletter!


Ruszamy na mundial! Piłka nożna to ukochany sport Polaków. Dlatego raz na cztery lata czas zatrzymuje się na kilka tygodni i wszyscy żyją tym pięknym sportem. Oglądanie rozgrywek sprzyja konsumpcji różnego rodzaju przekąsek oraz napojów. Dlatego warto rozeznać się, jakie produkty przygotowali na ten czas producenci i co będa kupować kibice. W naszym specjalnym dodatku podpowiadamy, jak powinna wyglądać półka kibica w małym i w trochę większym sklepie (str. 4). Pokazujemy jakie napoje, przekąski i główne dania powinny na niej się znaleźć. Nasi eksperci radzą, jak promować się na mundialu i sugerują, że warto pamiętać o tych klientach, którzy rozgrywek nie oglądają. W drugiej części dodatku (str. 10) przedstawiamy propozycje producentów, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali produkty odwołujące się do mundialu. Biało-czerwone opakowania, motyw boiska i piłki, hasła nawołujące do kibicowania – to wszystko zachęca do zakupów. Warto zaopatrzyć sie w taki specjalnie na tę okazję przeznaczony asortyment. Na str. 17 prezentujemy mini przewodnik po mistrzostwach, pozwoli on szybko rozeznać się mniej zorientowanym w terminach i godzinach poszczególnych rozgrywek. Naszej reprezentacji życzymy powodzenia na mundialu, a Państwu wielu korzyści z niego wynikających!

Magdalena Ziętkiewicz redaktor naczelna

3|


FOT. Adobe Stock

Dodatek mundialowy

MUNDIAL 2018 Przegapienie takiej okazji jak mundial do wygenerowania dodatkowego obrotu nie wchodzi w grę. Gdy kibice siadają przed telewizorem lub w strefie kibica, by przeżywać meczowe emocje, lubią mieć pod ręka napoje i przekąski, a także łatwe i szybkie do zrobienia dania. W dniach meczów rozgrywanych przez naszą drużynę chętnie sięgną po produkty opatrzone biało-czerwonymi barwami. Michał Pacholski

M

undial to czas dla detalistów, podczas którego mogą właśnie na takich produktach dodatkowo zarobić, dlatego przedstawiamy najważniejsze segmenty produktów, których nie może zabraknąć w mundialowej ofercie. Również, by wspomóc detalistów w pracy, przedstawiamy na naszych łamach plan meczów. Opierając się o to zestawienie można zaplanować czas pra-

|4

cy, wzmożone godziny zakupów tuż przed meczem i ograniczoną aktywność klientów w sklepie podczas rozgrywek. Mini-kalendarium umożliwi szybkie odnalezienie dni w których gra Polska reprezentacja.

REGAŁ KIBICA

Zacznijmy od tego, by wyznaczyć i przygotować jedno stoisko, na którym umieści się wybrane z innych


regałów produkty stanowiące niezbędnik kibica. Ustawienie go w okolicach wejścia do sklepu umożliwi klientom szybki zakup, bez uciążliwego poszukiwania potrzebnych im towarów po całej powierzchni sklepu, a poza tym, i co jest dla sprzedawcy znacznie ważniejsze, towary zgromadzone w jednym miejscu będą się rzucały w oczy. Taki układ podpowie kibicom, co jeszcze mogą kupić, o czym nie pomyśleli, o czym zapomnieli. W małych sklepach wejście i złota strefa kasy są obok siebie i bardzo dobrze, ponieważ część osób zechce te kibicowskie akcesoria kupować impulsywnie, tuż przed opuszczeniem sklepu. Oczywiście na mundialowym regale będą ułożone towary spożywcze, wspomagające nadwątlone meczowymi emocjami siły. A oprócz nich warto tam dołożyć farbki do malowania twarzy, oczywiście białą i czerwoną, flagi państwowe, trąbki, wuwuzele, koszulki, chusty, szaliki w naszych barwach. Również jednorazowe talerzyki i kubeczki, by ułatwić życie kibicom – nie będą musieli zmywać. Producenci już przygotowują limitowane wersje swoich produktów z mundialowymi oznaczeniami lub kibicowskimi akcesoriami. A poniżej to, czego nie powinno na regale kibica zabraknąć, co jest najczęściej i najchętniej kupowane.

NAPOJE KIBICA

Kibice chętnie sięgają po zimne napoje, niosące im orzeźwienie, energię i smak. Tworząc promocje towarowe podczas mundialu (np. 2 sztuki taniej) warto pamiętać o tym, że większość kibiców wybierze mniejsze opakowania napojów, bo poręczniej jest nosić ze sobą butelki 0,5 i 1 litrowe niż te większe. Opakowania o pojemności 2 litry będą kupowane przez klientów organizujących u siebie oglądanie meczu. Największym zainteresowaniem będą się cieszyły napoje gazowane, napoje energetyczne i piwo. Cześć napojów powinna się znaleźć w lodówce, by klienci mogli spożywać już ochłodzone produkty. Dotyczy to zwłaszcza piwa i energetyków. Warto uczulić sprzedawców na to, by dbali o dobrą rotację w lodówkach, by od razu po zakupie niewielkiej partii towaru dostawiali kolejną.

warto wiedzieć

NIE PRZEGAP! 52 proc. osób utożsamia kibicowanie z jedzeniem przekąsek i piciem. Dla 51 proc. to powód by spotkać się z przyjaciółmi. 31 proc. ma zamiar kupić z tej okazji produkty spożywcze, a 17 proc. gadżety kibica. Źródło- badania Grupy Okazje przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej – 2016 r.

GAZOWANE

REKLAMA

Lubimy bąbelki, są symbolem radości, wakacji, orzeźwienia. Najwięcej będzie się sprzedawać napojów typu cola, ale wiele osób chętnie sięgnie też po owocowe napoje gazowane. Już pojawiły się w ofertach firm napoje gazowane o nowych smakach, a Polacy lubią eksperymentować. Ponieważ wzrost sprzedaży napojów gazowanych został zahamowany przez trend na zdrową żywność, wytwórcy starają mu się przeciwstawiać i produkują nowe warianty swoich starych, znanych napojów dosładzane tym razem np. stewią lub erytrolem, czyli o obniżonej wartości kalorycznej. Popularne przed kilku laty toniki nie mają już takiego wzięcia, ale sięgną po nie miłośnicy smaku gorzkiego lub osoby planujące wykonywanie long-drinków. W pośród wielu ofert detalista musi wybierać, wszak nie może ustawić na mundialowym regale wszystkich towarów. Dlatego warto się kierować upodobaniami konsumentów. Klienci lubią się wyróżniać, dlatego chętnie sięgają po spersonalizowane opakowania. W poprzednim sezonie dużym zainteresowaniem cieszyły się napoje oznaczone konkretnymi imionami lub funkcjami społecznymi. Klienci lubią też nowości, do których nie przywiązują się na dłużej.

5|


Dodatek mundialowy

ENERGETYKI

Są chętnie pite przez kibiców z kilku powodów: • zastępują i uzupełniają napoje alkoholowe, • są reklamowane przez gwiazdy sportu i kojarzą się ze sportowymi widowiskami, • pomagają wytrwać przed telewizorem podczas późno transmitowanych meczów, • wspomagają poranny „rozruch” po zmęczeniu nocnym kibicowaniem. Dla detalistów pomocą przy sprzedaży napojów energetycznych będzie to, że są one mocno promowane, nie tylko poprzez tradycyjne reklamy, ale również poprzez uczestnictwo brandów w wysokiej rangi wydarzeniach sportowych, dzięki współpracy

7,5%

wyniosła sprzedaż piw smakowych oraz radlerów w rynku piwa w 2017 roku*

* Źródło: Nielsen, Panel Handlu Detalicznego

|6

z topowymi zawodnikami, a także ich sponsorowanie. Poza tym przekazy reklamowe tych produktów ukazują zdolność energetyków do zapewnienia konsumentom szybkiej i skutecznej stymulacji ciała oraz umysłu – a nawet do osiągania wręcz nadludzkich sukcesów, tak w sferze fizycznej, jak i kontaktów międzyludzkich. Cała otoczka mundialu będzie sprzyjać piciu napojów energetycznych, dlatego w swojej ofercie trzeba je mieć.


PIWO

To ulubiony niskoalkoholowy napój Polaków. Pijemy go coraz więcej. Cześć klientów chętnie sięgnie po najtańsze produkty znanych marek, ale inna grupa będzie miała ochotę eksperymentować z droższymi, za to o unikalnych smakach, wyrobami z browarów rzemieślniczych. Jednak detalista, który do tej pory nie sprzedawał piw z małych browarów, nie powinien zbyt dużo ich od razu zamawiać. Bezpieczniejsze będzie zatowarowanie sklepu u sprawdzonego dostawcy. 4 lata temu największy wzrost spożycia piwa w czasie mundialu przypadł na segment HoReCa, ale sprzedaż w sklepach też wzrosła. Od kilku lat zyskują na popularności piwa smakowe, lubiane zwłaszcza przez panie. Dołożyć do napojów kibica trzeba również radlery (połączenia piwa i napoju bezalkoholowego), które są mocno sezonowe. Obrót nimi wzrasta właśnie w czasie ciepłych miesięcy roku. Konsumenci szukają wciąż nowych smaków radlerów i dlatego wskazanym byłoby inwestować w nowinki. Producenci oferują też piwa bezalkoholowe i naprawdę warto postawić choć jeden taki produkt na mundialowej półce, ale wybrany, jak najbardziej zbliżony smakiem do typowego piwa. W 2017 roku sprzedaż piw bezalkoholowych wzrosła o 22,9 proc. – podawał Carlsberg Polska za danymi firmy badawczej Nielsen.

Małgorzata Bauer PROJECT COORDINATOR W ALTAVIA POLSKA

Jak się promować w punkcie sprzedaży Nadchodzące wydarzenie sportowe, jakim jest mundial w Rosji, będzie wyzwaniem dla wszystkich, który chcieliby wykorzystać tę okazję do zwiększenia sprzedaży i wartości koszyka konsumenta o swój produkt. Pytaniem zasadniczym jest, w jaki sposób przyciągnąć uwagę klienta? Odpowiedzi na to jest kilka. Do tego typu imprez warto się przygotować zawczasu, ale nawet w ostatniej chwili jest kilka możliwości, aby móc wykorzystać tę okazję. Po pierwsze warto zadać sobie pytanie, gdzie umieścić produkt – oczywistą sprawą jest, że warto umiejscowić produkty impulsowe już przed samą kasą lub umieścić je nieopodal napojów (takich jak napoje gazowane czy piwo). Wyzwaniem jest, aby konsument zwrócił uwagę właśnie na ten produkt. Producent nie może wykorzystywać materiałów bezpośrednio odnoszących się do mundialu, jeśli nie jest jego oficjalnym sponsorem, więc dobrze jest jakkolwiek wykorzystać motyw piłki, czy meczu. Ciekawym rozwiązaniem może być stworzenie specjalnych materiałów dedykowanych dla właścicieli lub kierowników sklepów kanału tradycyjnego – takich jak liczniki odliczające dni lub godziny do meczu, np. w formie kalendarza przywieszanego do półki sklepowej, standu, czy kasy. W większych sklepach warto rozważyć małe POSMy, typu listwy sklepowe, czy wobblery – ich produkcja jest szybka i ekonomiczna, a projekt można wykonać nawet w ostatnim momencie. Pomimo bliskości terminu wydarzenia, warto również rozważyć standy i displaye, w szczególności jeśli na rynku mamy już permanentne standy z możliwością wymiany grafiki. Jeśli jednak nie posiadamy tego typu rozwiązań, warto zapytać o gotowe rozwiązania z rynku. Jakiejkolwiek jednak formy promocji nie wybralibyśmy, ważne jest skonsultowanie terminów wewnątrz firmy oraz zapoznanie się z potrzebami kierowników lub właścicieli sklepów. Jedno jest pewne – mundial to czas, w którym warto zwrócić uwagę na promocję swoich produktów.

7|


Dodatek mundialowy

warto wiedzieć

MASZ JUŻ COLĘ? Coca-cola od 1978 roku jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Działania promocyjne, czyli wspomagające sprzedaż, w tym roku potrwają od 9 kwietnia do 30 czerwca, lub do wyczerpania zapasów.

DANIA KIBICA Ireneusz Laskowski

SZEF I UDZIAŁOWIEC ALTAVIA POLSKA

Mundial w punkcie sprzedaży Czas mundialu jest niewątpliwie świętem dla setek tysięcy Polaków i nic dziwnego w tym, że wielu sprzedawców i producentów chce wykorzystać ten czas do zwiększenia swojej sprzedaży. W najbliższym czasie zasypani będziemy wszelkiego typu promocjami, związanymi z mundialem, a na półkach sklepowych pojawią się setki produktów z grafiką nawiązującą w bezpośredni lub pośredni sposób do Mistrzostw Świata. Ale czy nie warto zadbać w tym czasie również o konsumentów, dla których mundial nie jest specjalnym wydarzeniem, a piłka nożna nie jest religią? Po pierwsze będzie o wiele łatwiej wyróżnić się na tle konkurencji idąc niejako "pod prąd", a po drugie konsumenci nie będący fanami piłki nożnej poczują się docenieni, co przełoży się na ich lojalność. Nie mam wątpliwości, że kampanie w stylu "Nie chcesz oglądać meczu idź na spacer w naszych butach w super cenie" albo "Twój mąż ogląda mecz, to czas dla Ciebie - mamy super ofertę na maseczki relaksujące" odniosą znacznie lepszy rezultat, niż kolejna kampania w stylu "Najlepsze chipsy w czasie meczu to…".

|8

Kibic nie samymi emocjami żyje. Coś musi jeść i najlepiej jeśli są to dania, które można szybko przygotować nie tracąc na długo z oczu telewizora, przed którym cały czas szaleją emocje. Najczęściej podawaną potrawą jest pizza. Kilka mrożonych wersji w zamrażarce i informacja na mundialowym regale, o tym gdzie ją kibice znajdą, będzie właściwym przygotowaniem towaru. Pepperoni, serowa, margherita to najpopularniejsze jej wersje. Producenci mrożonej pizzy szukają nowych możliwości i sugerują klientom szersze spektrum smaków z całego świata, choćby z dodatkami chili, jalapenio czy pesto. Szybko z półek znikają pizze wegetariańskie, być może dlatego, że detaliści jeszcze nie mają ich na stałe w ofercie. Warto pamiętać, że dania i przekąski oznaczone jako produkty Vege (wegańskie) mają wyższe marże i ich sprzedaż jest po prostu opłacalna. W przypadku pizzy trudność polega na wytworzeniu sera bez udziału jakiegokolwiek mleka. Kupujący pizzę sięgają też po sosy: pomidorowy, czosnkowy i inne na bazie majonezu. Równie lubianym szybkim daniem są frytki. Upieczenie ich w piekarniku lub mikrofalówce nie wymaga specjalnych umiejętności, a zapewnia miłe wrażenia dla podniebienia. W tym przypadku zainteresowaniem będą się cieszyły typowe długie frytki lub w wersji karbowanej, ale nie talarki ziemniaczane. Tuż o bok zamrażarki z daniami można ustawić butelki z olejem i oliwą jako uzupełnienie tej propozycji przygotowania potrawy. Oferta szybkich dań chłodzonych jest dość szeroka, ale największe zainteresowanie będą budziły zestawy już gotowych hamburgerów, hot-dogów, kanapki. Nuggetsy i lazania nie są już tak popularne, a zwykle lubiane pierogi w mundialowych sytuacjach są wręcz omijane.


PRZEKĄSKI KIBICA

Do napoju najlepsze są chrupiące przekąski, coś co nie będzie wyglądało jak wielki posiłek, nie będzie wymagało dłuższego żucia, czyli nie ograniczy kibica we wznoszeniu radosnych okrzyków triumfu. A więc na mundialową półkę kładziemy słone paluszki, orzeszki, prażony popcorn, kabanosy, chipsy, wafle ryżowe wytrawne i ze słodkimi dodatkami. Najlepiej sprzedają się orzeszki

warto wiedzieć

ZMROŻONY BIZNES Rynek pizzy mrożonej w Polsce jest wart około 300 mln zł i zajmuje trzecie miejsce na rynku mrożonek, tuż za lodami i warzywami.

arachidowe, czyli ziemne w wersji słonej. Ale proponujemy klientom również opcje zdrowszą, bez soli. Tu można też położyć paczuszki z migdałami czy pistacjami. Uzupełnieniem mogą być suszone owoce, ale nie budzą one w tej sytuacji dużego zainteresowania. Za to batoniki, w skład których wchodzą i orzechy i bakalie, znajdą większą ilość nabywców. Uwaga – jako przekąski sprzedają się towary porcjowane w niewielkich opakowaniach, nie na wagę. Klienci coraz częściej sięgają po takie opakowania, które można od razu postawić na stole i które będą wyglądały elegancko lub praktycznie. Dlatego, zamawiając na przykład nachosy i sos do nich, trzeba zwrócić uwagę od razu na formę prezentacji, podania towaru. Sos w wiotkiej, plastikowej torebce, który trzeba przelewać do jakiejś miseczki będzie zniechęcał, a nie zachęcał konsumentów. Pamiętajmy, że wieczory mundialowe przed telewizorem urządzają najczęściej mężczyźni, którzy zazwyczaj nie lubią zastanawiać się nad doborem sztućców, półmisków itp. I w tej sytuacji zaproponowanie klientom serwetek oraz jednorazowych talerzyków, może nawet w barwach narodowych, lub z symbolem piłki, będzie strzałem w dziesiątkę.

9|


Dodatek mundialowy

Ruszamy na Mundial Mundial to czas dla detalistów, podczas którego mogą dodatkowo zarobić na produktach dedykowanych własnie na tę okazję. W naszym specjalnym dodatku przedstawiamy propozycje producentów na ten specjalny i wyjątkowy czas oraz produkty, których nie może zabraknąć w mundialowej ofercie.

P

rzełom czerwca i lipca to wyjątkowy czas dla wszystkich fanów piłki nożnej. W specjalnie wyznaczonej do tego strefie sklepu, a nawet pomiędzy "zwykłymi" produktami, warto wyłożyć produkty, które są przez producentów polecane specjalnie na mundial. Są one najczęściej zapakowane w specjalne, odwołujace się do tematyki piłkarskiej, opakowania, które przyciągają wzrok klienta i zachęcają do zakupu. Co warto zaoferować klientom? Kibice na pewno poszukiwać będą wszelkiego rodzaju przekąsek i napojów, po te właśnie produkty siegamy ogladając piłkarskie rozgrywki. Nie może więc zabraknąć w ofercie słodkich i słonych drobiazgów do pogryzania, soków, wody, napojów gazowanych a także różnych rodzajów piwa. A że kibicowanie to głównie męska sprawa, warto zaopatrzyć sie również w bardziej konkretne – mięsne przekąski. W tym gorącym okresie z pewnością dużym powodzeniem będą cieszyły się także "piłkarskie" lody.

| 10


KRESTO Migdały, nerkowce i orzeszki ziemne PRODUCENT: VOG Polska Sp. z o.o.

www.vog.pl Migdały prażone solone sprawdzą się jako szybka przekąska w ciągu dnia lub np. w trakcie filmowego seansu. Orzechy nerkowca to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Nerkowce prażone solone z powodzeniem sprawdzą się również w roli poczęstunku w trakcie towarzyskich spotkań. Nerkowce prażone solone Kresto i Migdały prażone solone dostępne są w opakowaniu 100 g. Ciekawostka: podczas prażenia nerkowce i migdały są jedynie delikatnie skraplane olejem Rapso, a następnie solone, dzięki czemu unika się procesu głębokiego smażenia.

Hortex BUBBLES! Dodajemy gazu Naszym! PRODUCENT: Hortex Sp. z o.o.

www.hortex.pl Hortex BUBBLES to linia napojów gazowanych w bardzo wygodnych w użyciu i wizualnie atrakcyjnych przeźroczystych puszkach 240 ml, która w ubiegłym roku podbiła serca konsumentów. W tym roku jej portfolio poszerzone zostało o nowy grejpfrutowy smak – to idealne połączenie cytrusa, bąbelków i orzeźwienia. Obecnie w linii znajdują się cztery produkty: Grejpfrut, Jabłko Rabarbar, Cytryna Limonka, Jabłko Mięta.

Lody dla każdego Kibica PRODUCENT: Nordis www.nordis.com.pl

LODY KIBICA to połączenie pełnej smaku masy śmietankowej oraz orzeźwiającego truskawkowego sorbetu. Lody uformowane są w dwie rozety – jedną rozetę stanowi masa śmietankowa, drugą sorbet truskawkowy. ORLIK - lody o smaku waniliowym z nadzieniem owocowym, w polewie z dodatkiem czekolady oraz orzeszkami arachidowymi i migdałami. LODY KIBICA na patyku – waniliowe w czekoladzie mlecznej. Idealnie dobrane składniki sprawiają, że ma się ochotę na dodatkową porcję.

11 |


Dodatek mundialowy

su cen gerow a de ana talic zna *

3,49 zł

Hortex Fresz Orzeźw rozpalone emocje!

Miłosław Bezalkoholowe IPA 0,5l

Blisko dwie trzecie konsumentów napojów sięga po nie dla ugaszenia pragnienia, a ponieważ latem pragnienie może „złapać” nas wszędzie, a zwłaszcza podczas emocji sportowych, chętnie sięgamy po produkty w mniejszych opakowaniach, w plastikowych butelkach. Decyduje o tym przede wszystkim ich wygoda. Duże znaczenie ma także konsumpcja „w drodze” do pracy, do domu, na plażę, wycieczkę. Napoje Fresz w czterech smakach dostępne są w nowych, poręcznych, plastikowych butelkach 400 ml.

Wyraziste IPA o chmielowym aromacie i smaku, ale bez alkoholu? Tak! To możliwe, dzięki autorskiej metodzie warzenia piwa bezalkoholowego. Miłosław Bezalkoholwe IPA chmielimy na zimno kompozycją aż czterech odmian chmielu – Citra, Amarillo, Chinook i Lubelski, a dodatek herbaty Sencha Earl Gray dopełnia cytrusowo-żywiczny profil piwa. Alk. < 0,5% obj./Ekstr. 6,2% wag./ Butelka 500 ml

PRODUCENT: Hortex Sp. z o.o. www.hortex.pl

J U C I B KI O Ł I M Ż A Miłosław Prawdziwe piwo, prawdziwe emocje PRODUCENT: Browar Fortuna www.browarfortuna.pl

Naszą największą pasją jest piwo, ale jako fani futbolu wiemy, że najważniejsze mecze zasługują na godną oprawę. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestaw, z którym będziecie gotowi na największe piłkarskie emocje – 5 piwnych specjalności i pokal kibica zdobiony dwiema autorskimi ilustracjami. Wznieś puchar z Miłosławem i kibicuj z nami! Wiedza i doświadczenie miłosławskich piwowarów, rzemieślnicze metody produkcji, takie jak tradycyjna fermentacja w otwartych kadziach oraz sięganie tylko po naturalne surowce najwyższej jakości – to nasza receptura na prawdziwe i ciekawe piwo z Browaru Fortuna.

| 12

PRODUCENT: Browar Fortuna www.browarfortuna.pl


su cen gerow a de ana talic zna *

6,60 zł

JBB Kabanosy Boryckie

SuperDrob Wędzone uda z KURCZAKA

PRODUCENT: JBB www.jbb.pl

PRODUCENT: SuperDrob S.A. www.superdrob.pl

Kabanosy Boryckie to kabanosy wieprzowo – drobiowe wędzone, suszone. Wyprodukowane z najwyższej klasy mięsa wieprzowego i drobiowego oraz doskonale dobranych przypraw.

Uda wędzone z kurczaka SuperDrob to doskonały wybór jako przekąska. Są wyśmienite na zimno lub jako dodatek do sałatek. To kruche, soczyste elementy z wyczuwalną nutą wędzenia. Wędzone uda SuperDrob to doskonały produkt dla wielbicieli delikatnego mięsa w 100% z polskiego kurczaka. To SuperPomysł na wspólne kibicowanie! Zapraszamy do wspólnego kibicowania z SuperDrob. Jedz pomysłowo!

Pakowane w poręcznym opakowaniu o wadze 195 g. Kruche i aromatyczne. Doskonałe na każdą okazję.

su cen gerow a de ana talic zna *

15,9 9 zł AVES Kiszka jaglana

PRODUCENT: Aves Sp. z o.o. www.www.aves.pl W związku ze zbliżającym się mundialem i trwającym już sezonem grillowym, firma AVES proponuje do szybkiego przygotowania na grillu, w piekarniku lub na patelni Kiszkę jaglaną. To wędlina drobiowo – wieprzowa z dodatkiem kaszy jaglanej, która wyróżnia się najwyższą zawartością witamin z grupy B oraz kaszą jęczmienną pełną bogatego źródła błonnika. Doskonale dobrana kompozycja przypraw sprawia, że odpowiednio przygotowana Kiszka jaglana z Avesu ma niepowtarzalny smak i aromat. Sprawia, że produkt zaspokaja nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy. Waga produktu: ok. 700 g. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy na stronie www.aves.pl

13 |


Dodatek mundialowy

na rowa suge taliczna* de cena

zł 2,89

zbyszko 3 owoce Gazowane PRODUCENT: ZBYSZKO COMPANY S.A. www.zbyszko.com.pl Zbliżający się mundial to idealny czas na spotkania ze znajomymi. Polacy wręcz uwielbiają piłkę nożną oraz emocje towarzyszące meczom. Idealnym uzupełnieniem takich spotkań będą wyróżniające się głębią smaku, orzeźwiające napoje Zbyszko 3 Owoce Gazowane w bogatej ofercie smakowej oraz poręcznej butelce o pojemności 1,5 l w NOWEJ, ATRAKCYJNEJ CENIE. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i niezapomnianych chwil w towarzystwie produktów firmy Zbyszko Company!

Toffifee Pyszna zabawa dla całej Rodziny! PRODUCENT: Storck Sp z o.o. www.storck.pl Teraz w dużym opakowaniu 250 g zabawy jest jeszcze więcej. Toffifee to chrupki orzech w karmelu z kremem nugatowym, przykryty warstwą gorzkiej czekolady.

| 14


a ty jak kibicujesz? MOCNO czy LEKKO?

PRODUCENT: Żywiec Zdrój S.A. https://www.zywiec-zdroj.pl/produkty#gazowany Z okazji nadchodzących wydarzeń piłkarskich Żywiec Zdrój S.A. wprowadza na rynek limitowaną serię butelek LEKKI GAZ i MOCNY GAZ. Dotychczasowe etykiety zostały ozdobione elementami graficznymi, związanymi z kibicowaniem jak np. biało-czerwona szarfa i hasło: „A ty jak kibicujesz? MOCNO czy LEKKO?”. Aktywacja będzie wsparta kampanią promocyjną w Internecie oraz w sklepach. Limitowana edycja obejmuje butelki o pojemności 1,5 l.

SuperDrob Wędzone podudzia z KURCZAKA

PRODUCENT: SuperDrob SA www.superdrob.pl

Kruche, soczyste z wyczuwalną nutą wędzenia. Są wyśmienite jako przekąska do jedzenia na zimno, lub jako dodatek do sałatek. Podudzia wędzone z kurczaka SuperDrob szczególnie polecamy w ramach oferty Mistrzowskiej jako SuperPomysł na wspólne kibicowanie. To doskonały produkt dla wielbicieli delikatnego mięsa w 100% z polskiego kurczaka. Zapraszamy do wspólnego kibicowania z SuperDrob. Jedz pomysłowo!

Carlsberg dla kibiców

PRODUCENT: Carlsberg Polska www.carlsbergpolska.pl Marka Carlsberg przygotowała ofertę dla miłośników piłki nożnej. Z myślą o kibicach polskiej reprezentacji w sklepach pojawiły się puszki z biało-czerwonymi elementami. Są na nich piłki i numery od 0 do 9, z których można ułożyć wyniki meczu lub numery ulubionych piłkarzy. Natomiast piłkarska edycja butelek Carlsberga ma kapsle z flagami 32 państw i symboliczny szalik kibica na krawatce. Dzięki zestawowi można np. typować wyniki meczów, numer króla strzelców oraz zagrać w dobrze znaną z dzieciństwa grę w kapsle.

15 |


Dodatek mundialowy

Ciastka Celpol Oferta na mundial

PRODUCENT: Zakłady cukiernicze Celpol www.celpol.com.pl

By uprzyjemnić kibicom wspólne oddawanie się emocjom piłkarskim Celpol przygotował specjalnie skierowaną dla nich ofertę: Ciastka Mundialowe - Symbol kibica, wypiekany z maślanego ciasta z kremem tofii i pomarańczową galaretką. Ciastka Footballowe - Maślane ciasteczka posypane błyszczącymi kryształkami cukru. Zestaw Kibica - Mieszanka ciastek o oryginalnych kształtach. Tych ciastek nie może zabraknąć na stole Prawdziwego Kibica!

przekąski hebar na wspólne kibicowanie PRODUCENT: Hebar www.hebarbakalie.pl

Polacy na przełomie czerwca i lipca będą do wspólnych spotkań poszukiwali smacznych i zdrowych przekąsek. Warto zaopatrzyć się na to wydarzenie w produkty z oferty firmy Hebar: Koszulki - kibicom należy zaproponować produkty, które nawiążą do tej imprezy także opakowaniem. Orzeszki solone i niesolone firmy Hebar w limitowanych opakowaniach w kształcie koszulek piłkarskich doskonale spełniają te kryteria. Małe paczki (czerwone) - Przy okazji limitowanych produktów warto wprowadzić małe opakowania z oferty Hebar, np. słodkie orzeszki w karmelu dla najmłodszych kibiców. Duże paczki - Dużą popularność zdobyły opakowania ekonomiczne Hebar. Klienci chwalą je sobie, ponieważ widać w nich cały produkt i fakt, że producent nie ma nic do ukrycia. Tacki Trio - Doskonałym uzupełnieniem oferty będą tacki przekąskowe Trio. Każda z nich zawiera trzy starannie dobrane składniki, dzięki czemu kibice nie muszą się martwić o wybór przekąsek, bo każdy znajdzie coś dla siebie.

| 16


s cen uger a d owa eta na licz na*

Komodo Energy Drink Niech pozytywna energia będzie z piłkarzami reprezentacji Polski!

1, 2,1 79 9z ł

PRODUCENT: KED Sp. z o.o. SP.K. www.komodo24.pl

Gorące emocje w letniej aurze świetnie studzi napój energetyczny Komodo Energy Drink. Nasze napoje energetyczne i izotoniczne, to dawka pozytywnej energii, która zaspokoi potrzeby każdego kibica. Oferujemy szeroki wybór smaków: cactus, dzika poziomka, soczysty arbuz, mroźne mohito, mango – maracuja, różowy grapefruit, czarna porzeczka. Bardzo kolorowe opakowania wpadają w oko konsumenta. Napoje o pojemności 250 ml, cena detaliczna od 1,79 PLN do 2,19 PLN. Opakowanie jednostkowe to zgrzewka 24 puszek w danym asortymencie.

17 |

Profile for Portal FMCG

Mundial dodatek do MŻH 5/2018  

Mundial dodatek do MŻH 5/2018  

Advertisement