Page 1

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПОСЛУГ РЕАБІЛІТАЦІЇ У БАРАНІВСЬКІЙ ОТГ


Загальні дані про громаду Створена : 18 грудня 2016 року Кількість рад, що об'єдналися: 13 Площа об'єднаної територіальної громади: 593.7 км 2 Кількість старостинських округів: 12 (34 населених пункти) Чисельність населення громади 22972 (на 01.01.2017 – 24030) Міське населення: 13437 Сільське населення: 9535 Кількість дитячого населення складає 4990 (21.7 % від загальної кількості населення). Жителів 60+ проживає 5442 особи (23,7 % ) Відстань населених пунктів до адмін. центру: min 3 км., max 29 км. Працює 14 закладів загальної середньої освіти, 13 закладів дошкільної освіти, музична школа, школа мистецтв, дитячоюнацька спортивна школа, районна лікарня, 6 поліклінік, 14 ФП, 21 будинків культури та клубів, 17 бібліотек.


Управління соціального захисту населення Баранівської міської ради є учасником багатьох проектів із розвитку соціальної сфери. 1. Впровадженню моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення та захисту прав дітей. 2. Проект «Рука допомоги». 3. Проект «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг» (в межах Програми «U-LEAD з Європою» та МБО «Партнерство «Кожній дитині»). 4. «Соціальне» таксі. 5. Пілотний проект по реформування системи інституційного догляду та виховання дітей 6. «ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПОСЛУГ РЕАБІЛІТАЦІЇ У БАРАНІВСЬКІЙ ОТГ» за підтримки проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг», що реалізується Партнерством “Кожній дитині” за підтримки Програми “ULEAD з Європою”.- 114,07 тис.грн. 7. «СТВОРЕННЯ УНІВЕРСАЛЬНОГО ІГРОВОГО ПРОСТОРУ ДЛЯ ДІТЕЙ» в рамках проекту "Конкурс малих грантів DREAMactions 3.0", організованого CANactions School та Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти" – 98,2 тис. грн.


Перші кроки запровадження послуги реабілітації на території громади

- Вивчення можливості організації послуги; Січень2017 року – рішення на громадських слуханнях про організацію реабілітації в ОТГ

- Включення до стратегії розвитку громади; - Передача приміщення.

2017 – початок ремонтних робіт

Універсальний ігровий простір для дітей на території центру створено в рамках проекту "Конкурс малих грантів DREAMactions 3.0", організованого CANactions School та Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти.


3 роки ремонтних робіт

Послуги, які розвиває центр

Діти від 0 до 3 • Послуга раннього років включно виявлення

Діти 4 – 18 років

• Фізична реабілітація • Соціальна реабілітація • Психолого-педагогічна


В штаті вчитель-дефектолог, практичний психолог, спеціаліст з фізичної реабілітації, сестра медична з масажу

В рамках проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг» провели ряд поїздок для ознайомлення з роботою аналогічних центрів та навчання спеціалістів. Повністю обладнали кабінети спеціалістів та придбали необхідне, визначене спеціалістами, обладнання.

Послідовність роботи спеціалістів центру

Сформували списки дітей з інвалідністю з різних можливих джерел – лікарня, ФСри, ССД.. .

Провели обстеження сімей спільно з ФСРами.

Провели розширену робочу нараду по погодженню дій керівництва управління, спеціалістів центру реабілітації, керівництва міської ради, представників районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомогиНавчання та консультування батьків

Якісні, своєчасті послуги

Завдання центру

Охоплення усіх дітей, які потребують

Доступність послуги на всій території ОТГ


Представлення результатів проекту 30 вересня 2019 року у Києві на НСК «Олімпійський» конференція «Громада для кожного» (проведена програмою «U-LEAD з Європою» спільно з партнерами) за участі Мінсоцполітики та 150 представників громад України.

2 грудня 2019 року форум до Міжнародного дня людей з інвалідністю “Відкритий простір” (організований Мінсоцполітики спільно з Радою Європи) за участі більше 200 учасників.


Бажаю здоровя, удачі та наполегливості. Бажаю здатності завжди відшуковувати найбільш ефективні шляхи реалізації своїх планів по розбудові як соціальних послуг так і громад в цілому.


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.