Page 1

OTÁZKA DOGS

Vaše odpov ědi na ...

JEZDÍ váš pejsek rád autem

So jo Mo pří se o aut na sed od usn Nap pro udě psí zvy stra

A KDE PŘI TOM SEDÍ?

VĚTŠINA PSŮ CESTOVÁNÍ AUTEM MILUJE! V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH MUSÍ MAJITELÉ PSŮ DOKONCE DÁVAT POZOR, ABY NENECHALI DVEŘE OD AUTA OTEVŘENÉ, PROTOŽE JAKMILE MÁ JEJICH PES MOŽNOST, IHNED NASTOUPÍ... Někteří psi ale s cestováním problém mají. Nedaří se jim už samotný nástup do vozu, zuřivě protestují nebo ještě hůř, klidí se z cesty tak dokonale, že místo balení hrajete hru na schovávanou. Při jízdě hlasitě funí, sliní, nebo dokonce zvrací. A jak je to u Vás?

ĚĎ! ŠE ODgsPmOagVagzin.cz A V I T Ý B E MŮŽE : redakce@do PŘÍŠTmĚpoZštDou nebo e-mailem na adrepsuejsek pod stromeček?“ Pošlete ná se těšíme stává váš ázku „Co donou fotografii. Na příspěvky ot na ď vě po od z odpovědí bude u vaši společ A pozor jedna . 0 1 0 a přidejte k tom 2 a jn do 10. ří a očekáváme je předplatným Dogsmagazínu! ím odměněna ročn

[ 94 ] DOGS magazín | září/říjen 2010

DM0310_094-095_OTAZKA jezdi rad autem.indd 94

30.8.10 13:34

M Moj pes něk kam Něk na užív všu


Jana Kučerová a Mossík, Most Náš bíglouš autem jezdí moc rád a často, jezdí v kufru auta. Dřív tomu tak nebylo. Jako štěně měl chřipku a když jsme jeli od veta, udělalo se mu špatně. Od té doby si spojil tenhle nepříjemný zážitek s autem. Pak jsem objevila webovky, kde veterináři radili, jak naučit psa jezdit v autě a musím říci, že rady zabraly :-) Dneska mu budou 3 a cestování miluje, jezdíme i větší dálky bez problémů. Jak vidí, že se začne balit, hned si to jistí u auta :-).

Soňa a Sunny, jorkšírka

Michaela a Vera Verushce je 10 týdnů a již teď zbožňuje jízdu autem. Když jdeme venku a shodou okolností někdo zrovna otevře dveře u auta, hrne se s radostí k němu a chce nastoupit. Co se týče místa cestování nejraději sedí u nohou spolujezdce, kde příjemně fouká studený vzduch klimatizace. Mám již druhého psa, kterému jízda autem v žádném případě nevadí. Myslím si, že proto aby se pes nebál cestovat je nutné spojit jízdu s příjemným zážitkem jako například procházka a nepoužívat auto jen pro cestu k veterináři.

Moje Sunnynka jízdu autem přímo zbožňuje. Kdykoliv se otevřou dveře od našeho auta, naskočí dovnitř a usedne na svoje místo - zadní prostřední sedadlo. Na cestování je zvyklá už od štěňátka, chvilku po výjezdu usne a prospí skoro celou cestu. Napřed jezdila v plyšové tašce, ale protože pro její bezpečnost bychom udělali vše, koupili jsme jí speciální psí pásy. Naštěstí si na ně rychle zvykla a už o ni nemusíme mít strach, když auto prudce z brzdí.

Linda a Debinka, zlatý retriever Naše Debinka cestuje v kufru, kde se jí moc líbí a má tam plno místa.V Mercedesu prostě cestuje ráda :-) U přítele v autě cestuje na zadních sedačkách, ale to už se jí tolik nelíbí.

Simča a Gucci

Matěj, Baruška Moje Baruška, jakožto foxteriér, je velmi energický pes a cestu autem přímo zbožňuje. Kdykoli se někam jede, hned čeká na otevření kufru auta, kam si sama vyskočí a je připravena na cestu. Někdy ji ovšem za odměnu dovolíme sedět na klíně spolujezdce, to si pak jízdu vyloženě užívá. Kouká z okýnka a pozoruje co se děje všude kolem.

Gucci s náma cestuje vždycky v přepravce, protože je to pro něj bezpečné a já nemusím mít o něj starost, jestli se mu něco nepřihodí. Cestuje moc rád, snáší to dobře. Když jsem si ho ale poprvé vezla od chovatelky, tak mu cestování očividně nedělalo dobře :), seděl na mě a neustále jsme museli zastavovat. Domů jsme přijeli s naprosto poblinkaným autem a o mě ani nemluvě :)

září/říjen 2010 | DOGS magazín [ 95 ]

DM0310_094-095_OTAZKA jezdi rad autem.indd 95

30.8.10 13:38

DM0310_094-095_OTAZKA jezdi rad autem  
DM0310_094-095_OTAZKA jezdi rad autem  

A KDE PŘI TOM SEDÍ? A KDE PŘI TOM SEDÍ? PŘÍŠTĚ ZDE MŮŽE BÝT I VAŠE ODPOVĚĎ! VĚTŠINA PSŮ CESTOVÁNÍ AUTEM MILUJE! V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH MUSÍ M...

Advertisement