Page 1

SERIÁL

? opravdu originálního co ně a jsk pe o éh sv o kr ysta lů swarovsk i. z Máte chuť vy robit pr ek oj ob du vo ná e podle na šeho ě parády, Třeba obojek? Zkust k nadělá nejen hodn je bo O . ná ad sn a lá ch čičk y. Výroba je opravdu ry vovat vaše šikovné ru di ob c ví na u do bu i ale všichn

í n d á r a P obojek

Co budeme potřebovat • ČIRÉ OHŇOVKY 4mm • SLUNÍČKA SWAROVSKI 4mm BARVA LIGHT TOPAZ A TOPAZ • STŘÍBRNÉ TOHO, VEL. 11, SÁČEK 10g • 1,5m VLASCE PRŮMĚR 0,25mm • KARABINKA • 2 KROUŽKY 6mm • JEHLA • PLOCHÉ KLEŠTĚ

Vysvětlivky NA 10cm OBOJKU POTŘEBUJETE 60 OHŇOVEK (1KS 0,5Kč), 60 SLUNÍČEK (1KS 2,5Kč), 15 TOHO KORÁLKŮ. OHŇOVKY – DRUH BROUŠENÝCH KORÁLKŮ LEŠTĚNÝCH OHNĚM. SLUNÍČKA SWAROVSKI – KORÁLKY S DIAMANTOVÝM BRUSEM, MŮŽETE NAHRADIT SLUNÍČKY OD PRECIOZY NEBO CÍNOVKAMI. VŠECHNY ZMÍNĚNÉ KORÁLKY MAJÍ STEJNÝ TVAR.

Použitá technika TECHNIKA SE JMENUJE ČTYŘKORÁLEK (ANGL. RAW). SPOČÍVÁ V NAVLÉKÁNÍ KORÁLKŮ NA NIT NEBO VLASEC, KDY NAVLEČENÉ KORÁLKY VYTVÁŘÍ MALÉ ČTVEREČKY ZE 4 KORÁLKŮ. TAKTO VYPADÁ SCHÉMA VÝROBY OBOJKU.

TOHO – DRUH JAPONSKÝCH KORÁLKŮ, LZE JE NAHRADIT ČESKÝM ROKAJLEM. VŠE LZE ZAKOUPIT V INTERNETOVÝCH OBCHODECH SPECIALIZOVANÝCH NA PRODEJ KORÁLKŮ.

[ 44 ] únor 2012

DM0212_44-46_sikovne tlapky.indd 44

30.1.12 9:33


Postup výroby 1

2

3

4

NA KAŽDÝ VLASEC NAVLÉKNETE 1 OHŇOVKU. NA PRAVÝ KONEC VLASCE NAVLÉKNETE 1 OHŇOVKU A LEVÝM KONCEM VLASCE JI PROVLÉKNETE (VE SMĚRU ŠIPKY). PODLE KROKU 2 NAVLÉKNETE CELOU DÉLKU OBOJKU.

SLUNÍČKA SWAROVSKI SE NAŠÍVAJÍ NA PRÁVĚ VYTVOŘENOU ŘADU KORÁLKŮ. NA VLASEC SI NAVLÉKNETE JEHLU. NA PRAVÝ KONEC VLASCE NAVLÉKNETE SLUNÍČKO, ROKAJL, SLUNÍČKO A PROVLÉKNETE DALŠÍ OHŇOVKU (VE SMĚRU ŠIPKY). SLUNÍČKA VYTVOŘÍ PO NAVLEČENÍ PŘES OHŇOVKY ŠIKMÝ PRUH.

5

6

NA LEVÝ KONEC VLASCE NAVLÉKNETE 1 SLUNÍČKO, PROVLÉKNETE ROKAJLEM.

NA LEVÝ KONEC VLASCE NAVLÉKNETE SLUNÍČKO A PROVLÉKNETE OHŇOVOU (VE SMĚRU ŠIPKY). PODLE KROKU 3 A 4 POKRYJETE CELÝ OBOJEK SLUNÍČKY. NA KONCI PROVLÉKNETE KONCE VLASCŮ OHŇOVKAMI, ABY BYLY U SEBE, A SVÁŽETE JE NĚKOLIKA UZLÍKY.

NA PRAVÝ KONEC VLASCE NAVLÉKNETE 1 OHŇOVKU A LEVÝM KONCEM VLASCE JI PROVLÉKNETE VE SMĚRU ŠIPKY. KORÁLKY NA VLASEC NAVLÉKÁTE BEZ JEHLY.

FOTO: DARÍ FEJTKOVÁ

USTŘIHNETE 1,5 m VLASCE, NAVLÉKNETE NA A NĚJ 3 OHŇOVKY A STÁHNETE JE DOPROSTŘED VLASCE. LASCE.

únor 2012 [ 45 ]

DM0212_44-46_sikovne tlapky.indd 45

30.1.12 9:33


SERIÁL

Postup výroby 7

NA JEDNÉ STRANĚ PROVLÉKNETE MEZI KORÁLKY KROUŽEK A ZAVŘETE HO. NA STRANĚ DRUHÉ PROVLÉKNETE MEZI KORÁLKY KROUŽEK, NAVLÉKNETE NA NĚJ KARABINKU A KROUŽEK UZAVŘETE.

Náš tip CHCETE LI SE NAUČIT DALŠÍ ŠITÉ KORÁLKOVÉ TECHNIKY, KTERÉ PAK MŮŽETE POUŽÍT K TVORBĚ OBOJKŮ, ZVEME VÁS NA KURZ 15. 2. od 17 hod. VYRÁBĚT BUDEME NÁRAMEK NEBO PRSTEN TECHNIKOU RYBÍ STEH. KURZ SE KONÁ V PRODEJNĚ STOKLASA PRAHA. PODROBNOSTI NAJDETE NA

WWW.DARI.CZ INZERCE

8

OBOJEK SI MŮŽETE VYROBIT JEDNOBAREVNÝ, DVOUBAREVNÝ (JAKO V NÁVODU) NEBO POUŽÍT VŠECHNY MOŽNÉ BARVY. OBOJEK JE POUZE OZDOBNÝ A NENÍ MOŽNÉ HO POUŽÍVAT MÍSTO KLASICKÉHO OBOJKU. STEJNÝM ZPŮSOBEM SI MŮŽETE VYROBIT NÁRAMEK PRO SEBE.

O AUTORCE SERIÁLU Drahomíra Darí Fejtková je pražská návrhářka originální bižuterie, jejíž tvorbu můžete najít v hlavním městě i v různých evropských metropolích. Veškerou výrobu provádí ručně, ve spolupráce s předními českými i zahraničními výrobci skla. Věnuje se především šitým šperkům, nejoblíbenější jsou pro ni japonské korálky a sklo Swarovski. Dalšími jejími aktivitami jsou nejrůznější kurzy pro začátečníky i pokročilé, psaní návodů do časopisů nebo na web, představila se i v televizních pořadech „Rady ptáka loskutáka“ a Snídaně s Novou. Právě vyšla její první knížka Korálky s Darí, další knihy budou následovat. Je autorkou a koordinátorkou charitativního projektu Korálek ke korálku, který vyzývá české korálkářky k výrobě bižuterie pro Darí má k pejskům blízko. obchody Domova Sue Ryder. Domácnost s ní sdílí 3,5letý psí kluk rhodézský ridgeback Jack Sparrow.

[ 46 ] únor 2012

DM0212_44-46_sikovne tlapky.indd 46

30.1.12 9:34

DM0212_44-46_sikovne tlapky.indd  
DM0212_44-46_sikovne tlapky.indd  

Máte chuť vyrobit pro svého pejska něco opravdu originálního? Třeba obojek? Zkuste podle našeho návodu obojek z krystalů swarovski. Výroba j...

Advertisement