Page 1

ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 10 ЖОВТНЯ 1930 РОКУ

№ 13 (11928)

З ЮВIЛEЄМ, ПОЛОГIВСЬКИЙ РАЙОНЕ! Шановні жителі Пологівського району! Від усього серця вітаю вас з ювілейною датою, 90-річчям з дня утворення Пологівського району. Це свято – прекрасна нагода висловити шану і вдячність тим, хто сьогодні практично втілює ідеї та принципи державності на полях, у цехах, у закладах освіти, охорони здоров’я, культури, на підприємствах. Схиляю голову перед славними ветеранами війни і праці. Безмежно вдячний вам, захисникам Вітчизни у воєнне лихоліття, які жертвували життям і здоров’ям заради відродження Пологівщини. Бажаю Пологівському краю процвітання, розвитку та достатку. І хочу запевнити, що команда міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді «Запорізький край» робитиме усе можливе для підтримки й захисту інтересів району. Нехай у ваших оселях завжди панує атмосфера спокою, взаєморозуміння, щирості та доброти. Миру вам, патріотизму та любові до рідної землі. О.ДУДКА, народний депутат України.

Шановні жителі Пологівщини! Початок весни знаменує визначну подію для кожного пологівця – утворення Пологівського району. Поздоровляємо вас з цим чудовим святом, хай спільними зусиллями і працею будується щасливе майбутнє Пологівщини. За 90 років становлення і розвитку Пологівського району нам з вами є, що пригадати, чим пишатися, на кого рівнятися, над чим працювати. Адже весь цей час, навчаючись у старшого покоління, намагаючись зберегти та примножити надбане батьками, ви трудилися та створювали, запроваджували та досягали. Прагнення до позитивних змін, до стабільного майбутнього наших дітей і сьогодні об’єднує жителів району – усіх, хто спрямовує власні потенціал та досвід, сили та знання на благо нашого краю. Від усієї душі бажаємо жителям району міцного здоров’я, миру, достатку, реалізації всіх задумів! Щастя вам, сил та наснаги, матеріального добробуту й душевного благополуччя, люблячої родини та вірних друзів. П. ЖУРАВЛЬОВ, голова районної ради. Ю. КОНОВАЛЕНКО, голова райдержадміністрації.

Дорогі друзі! Щиро вітаю вас зі славним ювілеєм – 90-річчям з Дня заснування Пологівського району. У житті нашого краю багато яскравих сторінок. Незважаючи на всі випробування та негаразди, що випали за ці роки на долю пологівської землі, нам є сьогодні чим пишатись. Пологівський район – це частинка неповторного Запорізького краю, що славиться потужним промисловим виробництвом, науково-освітнім і культурним потенціалом. З кожним роком він стає комфортнішим, привабливішим, активно відроджуються національні традиції. Впевнений, що окраса нашого краю – це гарні люди, які в ньому живуть, творять його історію своїми успіхами та повсякденною працею. Бажаю нашій великій пологівській родині благополуччя та достатку, щастя та добробуту, впевненості у завтрашньому дні. В.КОРОЛЬОВ, міський голова.

Шановні жителі Пологівського району!

Саме березнь вважається днем народження нашого славного Пологівського краю, і в цьому році ми святкуємо його 90-річний ювілей. Зичимо вам успіхів та наснаги в роботі, благополуччя, витримки у складних ситуаціях, мудрих рішень та родинного затишку. Нехай ніколи не полишають вас надія, віра та любов, стане сил та оптимізму втілити в життя все задумане й омріяне. Самовідданою працею кожного з вас створений промисловий та культурний потенціал. Як і всі жителі Пологівського району, ми пишаємося його красою, традиціями, історичними цінностями. Голови сільських рад. ПТ 29

СБ 30 НД 31 СБ 10 НД 11 0 +1300 +1 0 0 0 +8 +6 0 0 +8 +40 -8 -10 мінлива хмарно хмарно хмарно хмарність ЧТ ПНВТ 122 ЧТ 415 ВТ 13 СР 3 СР 14 0 0 0 0+12 0 0 +13 +12 +5 +13 +5 +70 0 0 0 +8 0 +70 +5 мінлива +1 мінлива+8 мінлива мінлива дощ хмарність хмарно хмарність хмарно хмарність хмарність

Прогноз Прогноз +1 -10 ПОГОДИ сонячно ПН 1 +150 +90 хмарно

НЕСПРИЯТЛИВІ ДНІ КВІТНЯ: 3, 4, 6, 9, 12, 14, 16, 17, 20, 25, 27, 30.

ПТ 9


2

ФАКТИ. ПОДІЇ. КОМЕНТАРІ

Громадська рада запрацювала в новому складі

21

березня пройшло перше засідання Громадської ради при Пологівській райдержадміністрації у новому складі. За результатами засідання головою громадської ради обрано М.П.Малиша, заступником голови – О.П.Чижова, секретарем – керівника апарату райдержадміністрації І.В.Браженко, уповноваженою особою – голову райдержадміністрації Ю.А.Коноваленка. Члени Громадської ради затвердили зразок бланка Громадської ради, Положення про Громадську раду, регламент та план роботи Громадської ради на ІІ квартал 2013 року.

Негода, яка спричинила сильні вітри і снігопади на більшій частині України, призвела до перебоїв у електропостачанні і транспортних заторів на дорогах. На щастя, в нашому районі стихія була не такою суворою. За інформацією з району електричних мереж, у вихідні дні 23-24 березня, окрім оперативно-виїздних бригад, до ліквідації неполадок залучалися працівники електротехнічної служби і релейного захисту та автоматики. Спостерігалися одиночні пориви ліній електромереж. Напруженим для пологівських енергетиків виявився недільний день 24 березня. Зафіксовано короткочасне триразове відключення 150-кіловатної лінії з боку Молочанська, але завдяки діям обленерго електропостачання було оперативно відновлено. Спеціалісти району електричних мереж продовжують працювати в режимі підвищеної готовності. Вл. інф. ОГОЛОШЕННЯ

До уваги воїнівінтернаціоналістів! 6 квітня о 9.00 біля пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам відбудеться збір для поїздки в с.Тарасівку на могилу загиблого воїна-інтернаціоналіста І.І.Руденка.

Як відпочиватимемо у травні? Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перенесення робочих днів у травні 2013 року. Так, керівникам підприємств, установ та організацій (за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ) рекомендовано перенести робочі дні для працівників із п'ятиденним робочим тижнем з двома вихідними: 1, 2 травня – святкові вихідні дні (День міжнародної солідарності трудящих).

3 травня – вихідний день (за п'ятницю 3 травня відпрацьовуємо в суботу 18 травня). 4, 5, 6 травня – вихідні дні (5 травня – Пасха, переноситься на 6 травня). 7 і 8 травня – робочі дні. 9 травня – святковий вихідний день (День Перемоги). 10 травня – вихідний день (за п'ятницю 10 травня відпрацьовуємо в суботу 1 червня). Відпрацьовуватимемо за перенесення: 18 травня (Сб) – робочий день. 1 червня (Сб) – робочий день.

З 1 квітня «Укртелеком» підвищує тарифи на радіо З 1 квітня "Укртелеком" підвищує плату за користування радіоточкою для населення на 15,3% – до 10,8 грн. Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії. Абонентська плата за користування радіоточкою для населення становитиме 10,8 грн., для юридичних осіб –16,2 грн. Нові тари-

фи набудуть чинності з 1 квітня 2013 р. За останні 5 років кількість абонентів дротового радіозв'язку в Україні зменшилась майже вдвічі – з 3,6 млн. до 1,9 млн. (станом на початок 2013 р.). Протягом 2012 р., за даними "Укртелекому", від цієї послуги відмовились 400 тис. абонентів.

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

Енергетики діяли злагоджено

державного бюджета виділяються кошти на проїзд пільгових категорій населення, вони перераховуються підприємцям-перевізникам. Тому безпідставна відмова пасажиру-пільговику у перевезенні карається законом. Звучали слушні зауваження від членів Громадської ради, які запропонували відкрити ще один маршрут до сіл Багатого та Вербового. Обурювалися з приводу того, що водії не надають пасажирам квитків. На засіданні Громадської ради розглянули питання щодо задово-

Сьогоднішній номер газети вийшов напередодні 1 квітня – Дня сміху, коли люди залюбки розігрують одне одного. Тож і ми вирішили помістити в газеті кілька жартівливих інформацій. Перші два читачі, які відшукають їх усі і повідомлять про це до редакції за номером телефону 2-23-72, отримають у подарунок по пляшці шампанського. Пильнуйте, посміхайтеся і телефонуйте. З Днем сміху вас!

По закінченню першого засідання за ініціативи голови Громадської ради М.П.Малиша відбулося друге засідання, на якому розглянуто питання щодо забезпечення перевезення пільгової категорії населення міськими та приміськими автобусами загального користування на території району. Перевезення пологівців забезпечують підприємці-перевізники І.Шапка, Ю.Мамаджанов та В.Бондаренко, які обслуговують 6 приміських та 6 міських маршрутів. У районі 13269 осіб мають право на безкоштовний проїзд. З

лення потреб населення у дошкільній освіті на території району. Як зазначила начальник відділу освіти, молоді та спорту Т.С.Яковенко, у Пологівському районі вдалося не лише зберегти, а і розвивати дошкільну освіту. Тут теж існують проблеми, які необхідно вирішувати. У місті дитячі садки переповнені: на 100 місць – 137 дітей. Дошкільні заклади «Теремок» та «Віночок» потребують відкриття додаткових груп. У сільських радах охоплення дітей дошкільною освітою складає в середньому 60%, п’ятирічні дітлахи відвідують дитячі садочки та групи дошкільного виховання майже стовідсотково. Відділ освіти розробив різні шляхи вирішення цієї проблеми у місті та селах району. Наприкінці засідання визначені напрямки роботи Громадської ради на другий квартал цього року. І.ЛІСОВА.

ДНЯМИ ТРАПИЛОСЯ Шахрайка вдягнулася 14 березня одна жіночка вирішила сходити на ринок, скупитися, гарненько вдягнутися, але гроші на одяг не планувала витрачати. Навіщо? Коли можна й задарма чудово виглядати в обновках. Її план чудово спрацював. Підійшла до продавчині, ввійшла в довіру, придивилася гарненьку блузку і попросила взяти на примірку. На диво, продавчиня погодилася віддати незнайомій жінці не одну блузку, а аж дев’ять. Взявши блузки, шахрайка зникла. Сума збитку склала 2000 гривень. Ошукана продавчиня намагалася самотужки знайти злодійку, але не вийшло, тому звернулася за допомогою до міліції.

www.polvisti.com

Автомобільний «лохотрон» Зараз стільки шахраїв розвелося, що дуже легко можна потрапити на їхній гачок і стати жертвою. Яких тільки схем не придумують, аби отримати дармові гроші!? Так, 18 березня жертвою автомобільного шахрая став мешканець смт Новотроїцьке Херсонської області. Чоловік збирався придбати автомобіль, пригледів його в Інтернеті, усно домовився нібито з власником-пологівцем, що перекаже гроші в сумі 3200 гривень як завдаток за машину на картковий рахунок і приїде до Поліг подивитися автівку. Гроші новотроївець переказав, а дивитися, виявилося, нічого, бо й власник транспорт-

ного засобу на зустріч так і не з’явився. Ошуканий житель Херсонщини одразу звернувся до Пологівського РВ. Тепер шахрая шукають правоохоронці.

Роздорівець перевозив маріхуану Кому не хочеться легко заробити грошей? Наркобізнес – чудово для цього підходить. Мабуть, саме так вирішив роздорівець, автомобіль якого нещодавно обшукали співробітники міліції. У салоні його ЗАЗу-1102 вони виявили 5 пакетів з маріхуаною вагою близько 5 кілограмів. Зілля вилучено, щодо мешканця Кінських Роздорів відкрито кримінальне провадження.

28 березня 2013 року

ПВ

ДО 90-РІЧЧЯ ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ Шановні жителі Пологівщини! Дорогі земляки! У березні ми з вами відзначаємо урочисту подію – 90-ту річницю з дня утворення нашого району. В день 90-річного ювілею щиро дякуємо всім жителям району за працелюбність, професіоналізм, плідну працю, уміння жити і працювати на благо Пологівщини, Запорізької області і України в цілому. Хай наш район назавжди залишиться для вас найулюбленішим і найріднішим! Бажаємо вам міцного здоров’я, спокою і сімейного благополуччя, веселого святкового настрою! Довголіття і процвітання Пологівському району! З повагою Ю.КОНОВАЛЕНКО, голова Пологівської районної організації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. В.МЕЖЕЙКО, депутат обласної ради від ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. І.ЧЕСНОКОВ, депутат обласної ради від ПАРТІЇ РЕГІОНІВ.

Шановні пологівці! Від імені Комуністичної партії України і від себе особисто вітаю вас з 90-річчям з дня заснування нашої малої батьківщини – Пологівського району! Обличчя будь-якого населеного пунку – це, передусім, його жителі! Саме завдяки їхнім старанням, умілим рукам, натхненній праці живе рідна земля. Разом з вами радію і я успіхам нашого району, переймаюся його проблемами і щиро вірю, що, попри усі негаразди, ми зможемо зробити Пологівщину кращою, заможнішою, привабливішою. Лише співпраця допоможе нам досягти успіху у здійсненні цих планів. То ж нехай наш славний район росте і процвітає, щастя та добробут живуть у кожному селі, на кожній вулиці, у кожному домі, у кожній родині, поєднуючи всіх нас у згуртовану та небайдужу громаду! Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, добра, достатку, щедрої долі, злагоди й миру, подальших успіхів в усіх справах і починаннях! В.МАРАХОВСЬКА, перший секретар Пологівського РК КПУ.

У ніч з суботи на неділю спатимемо менше: переходимо на літній час Стрілки годинника переведуть вперед. Тобто в ніч з 30 на 31 березня спатимемо на годину менше. Вже у жовтні, перейшовши на зимовий час, чиновники обіцяють стрибки припинити і запровадити єдиний київський час. Спробу залишити літній час, слідом за Росією та Білоруссю, у нас робили 2011-го. Щоправда, нововведення не прижилося, бо з’ясувалось: діти на Західній Україні взимку йтимуть до школи затемно. Цьогорік обіцяють спробу №2, але, навпаки, – на так званий «зимовий або стандартний час». Основний мотив – стрибки тудисюди погіршують здоров’я людей. У перший тиждень – суцільні скарги пацієнтів на серце і тиск. Доходить навіть до інфарктів та інсультів.

Від переведення стрілок страждає і транспорт, який має узгодити графіки. А от економії електроенергії – жодної. Та науковці просять не поспішати. Бо насправді Україна – аж у трьох часових поясах. І сталий час зашкодить крайнім – Заходу і Сходу. Тож виходом із ситуації можуть бути не часові стрибки, а гнучкий графік роботи. Та в Україні поки до цього не дійшли. Проект закону ще навіть не в парламенті.

ДОВІДКА Стрілки переводять з минулого століття, аби залишити людям більше сонця й економити електрику. На літній час переходять в останню неділю березня.

ЗНАЙОМТЕСЬ, ВАШ ДІЛЬНИЧНИЙ! Олександр Михайлович БОГОВИК

Дільничний інспектор міліції Пологівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області, старший лейтенант міліції, обслуговує території Пологівської та Костянтинівської сільських рад. Проводить прийом громадян на території Пологівської сільської ради за адресою: с.Пологи, вул.Леніна, 186, тел: 32-5-46 (у приміщенні сільського Будинку культури). Прийомні дні: вівторок – з 9.00 до 11.00, четвер – з 17.00 до 19.00, субота – з 10.00 до 12.00. Прийом громадян на території Костянтинівської сільської ради здійснює за адресою: с.Костянтинівка, вул.Перемоги,50, тел: 3-97-97 (у приміщенні сільської ради). Прийомні дні: вівторок – з 13.00 до 17.00, четвер – з 9.00 до 12.00.

ЧЕРЕЗ КІЛЬКА МІСЯЦІВ В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННИЙ ОБЛІК ЗРУБАНИХ ДЕРЕВ.


ПВ

28 березня 2013 року

3

СОЦІУМ

7 ЧУДЕС РАЙОНУ

НАША ВЛАДА

Хто наш депутат? ОКРУГ № 8 Сергій Михайлович ФІСУН –

Ігор Олександрович ШЕВЧЕНКО –

фракція Партії регіонів.

фракція Партії регіонів.

ВУЛИЦІ: Привокзальна, М.Горького, Сацького, Жовтнева ( від будинку №9 до будинку №81 включно, від будинку № 32 до будинку №86 включно). ПРОВУЛОК: Жуковського.

ОКРУГ № 9

ВІКОВИЙ ДУБ Часові рамки життя різні. Для людини сторічний вік вважається швидше винятком, хоча й не дуже рідкісним. А ось дерево дуба звичайного доживає до 400-500 років і більше. Наприклад, легендарному дубу, який знаходиться на острові Хортиця, більше 700 років.

Ч

истих дібров, великих за площею, в нашому районі немає. Ростуть дуби з іншими породами у полезахисних лісосмугах, які насаджували ще в 50-60 роках минулого століття. Вони перепиняли шлях вітровій ерозії, до того ж ці дерева посухостійкі і морозостійкі. А ось у Чапаєвці є місце, де височить одиночний віковий дуб. Поряд з ним протікає струмок з татарською назвою Бакай (потічок, вода). Останній бере початок біля залізничної станції Гусарка. Влітку він часто пересихає. Проте волога, якою він напоїв ґрунт, дає життя густій траві та диким квітам. І могутня коренева система дерева-велетня живиться нею. Поляна навколо нього мальовнича, і місцеві жителі нерідко тут відпочивають. Невідомо, чи дуб хтось ще на початку століття посадив, чи виріс той від жолудя, занесеного птахом. Знаходиться він внизу родинного обійстя Верлатих. Наверху в старій хаті жили колись дід Явтух і баба Параска, поряд – їхній син Іван та його дружина Ганна. Про це мені розповіла 86-річна Ганна Василівна

• Г.МЕТЕЛЬ. Метель, яка проживає на сусідній вулиці. Вона ще дівчиною пам’ятає це дерево. Воно було, звичайно, меншим, але в тому, що йому більше ста років, бабуся не сумнівається. З дубами в неї своя історія. Жінка працювала в місцевому колгоспі. Пам’ятає, як в 50-ті роки насаджувала разом з іншими колгоспниця-

Допоможіть таланту розкритися Питання творчого розвитку особистості в сучасному світі є досить актуальним. За ініціативи Президента України Віктора Януковича 2013 рік оголошено роком дитячої творчості, що передбачає розвиток позашкільної освіти, виявлення та підтримку талановитих та обдарованих дітей.

У

районі створені умови для розвитку творчої особистості. Існуюча мережа позашкільних навчальних закладів, а саме Школа мистецтв, Будинок дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа, де кожна дитина може знайти собі заняття по душі, відвідують близько 1158 учнів. У навчальних закладах створена широка мережа спортивних секцій та гуртків різноманітних напрямів: хореографічні, вокальні, спортивні, екологічні, мистецькі, народознавчі, до роботи яких залучено 2583 учні. Саме вони сприяють формуванню в дітей морально-духовних якостей, виховуванню національної свідомості, патріотизму, повазі

до національної культури. Сучасні позашкільні заклади, шкільні гуртки, крім освітньо-виховної, виконують важливу соціальну функцію, адже їх відвідують діти, яким вкрай необхідна підтримка та захист держави. Це діти-сироти та з багатодітних сімей. Позакласна робота відкриває можливості для самореалізації та розвитку творчого потенціалу кожного школяра шляхом залучення їх до участі в конкурсах, фестивалях. Протягом 2012-2013 навчального року 4237 учнів шкіл узяли участь у 87 позашкільних заходах. Результативністю такої розгалуженої системи є перемоги наших учнів та вихованців гуртків у різноманітних творчих та

ми дубову лісосмугу в бік села Шевченко Новоселівської сільради. А ще росте десятирічний саджанець на їхньому подвір’ї: «Пізно восени помер чоловік, – сказала Ганна Василівна, – а весною в городі знайшли маленький росточок, який проклюнувся з жолудя. Ось у пам’ять про батька і висадили його». Григорій Єфименко, котрий виріс неподалік, розповів мені, що під віковим дубом під час визволення Чапаєвки від фашистських окупантів радянським бійцям показували фільми. Про це чоловік чув від Івана Явтуховича Верлатого. Коли той ще був живий, разом поставили під деревом стіл і лавочку. Їх уже немає, а ось сліди «культурного» відпочинку з’являються часто… Раніше дубом і територією навколо нього опікувалися учні Чапаєвської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Тепер це угіддя знаходиться в приватній власності. На жаль, господарі живуть у іншому місці, хоча й навідуються сюди. Порають земельну ділянку, а вже віковому дереву перепадає мало уваги… Шумлять вітри часу над його верховіттями. Багато бачив дуб-велетень. Віриться, що й далі радуватиме чапаєвців шумом зеленого листя, даруватиме прохолоду в спекотні дні. Адже він ще такий молодий – віковий! В.ХАРЧЕНКО. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

РІК ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ інтелектуальних конкурсах, спортивних змаганнях, а саме: «Єдина родина», «Космічні фантазії», «Запорізький фольклорний коловрат» тощо. У Пологівському районі розпочато рік дитячої творчості, який буде максимально насичений різноплановими заходами для дітей та учнівської молоді (фестивалями, конкурсами, турнірами, змаганнями тощо), що допоможе їм проявити себе у різних видах творчої діяльності. Пріоритетним напрямком роботи позашкільної ланки освіти залишається задоволення потреб обдарованих дітей у пошуковій, науково-дослідницькій діяльності. Тому планується створити на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відділення Малої академії наук та збільшити кількість гуртків науково-технічного спрямування. Ось ті завдання, над якими буде працювати освіта району, втілюючи в життя соціальні ініціативи Президента України. Т.ЗАХРЯПА, методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту.

Валентина Іванівна МОВЧАН –

Юрій Олександрович КОХ –

фракція «Батьківщина»

фракція Партії регіонів.

ВУЛИЦІ: Мічуріна (від будинку № 1 до будинку №73 включно, від будинку №32 до будинку №72 включно), К. Маркса (від будинку № 1 до будинку № 81 включно, від будинку № 2 до будинку №86 включно), Пролетарська (від будинку №1 до будинку № 19 включно, від будинку № 2 до будинку № 102 включно), Жовтнева (від будинку №1 до будинку №7 включно, від будинку № 2 до будинку №30 включно), Зелена. ПРОВУЛКИ: Станційний, Сєдова, Короленко, Тихий, Гастело. Щоб зв’язатися з депутатами міської ради вашого округу,

можете телефонувати за номером 2-22-87

(секретар міської ради Валентина Миколаївна ШАШКО).

Благодійний концерт заради життя 3 квітня о 17.30 КБК «Гірник» запрошує всіх небайдужих до чужого горя жителів міста Пологи та району на благодійний концерт, який творчий колектив Будинку культури вирішив провести для того, щоб зібрати кошти на лікування їхнього колеги, відомого в районі актора народного театру, незмінного учасника масових і культурних заходів Олексія Олексійовича РЄЗНИКА.

Р

оки, хвороба не зважають на заслуги людини і вражають чомусь саме талановитих, чуйних порядних та добрих людей. Ось і Олексія Олексійовича підступна хвороба вклала в ліжко. Потрапивши в обласний онкоцентр, Олексій не здався, а став активно боротися з нею. Проте на лікування не вистачає грошей.

Прийдіть на концерт, зробіть і свій внесок у порятунок хорошої людини. Колектив КБК «Гірник» буде дуже вдячний всім, хто прийде і зробить благодійний внесок, і, повірте, зробить усе, щоб концерт глядачам сподобався. Пам’ятайте: «Людина без добра, що соловей без пісні».

Як боротися з ...

КУРМИ?

Добрий день, шановна редакція “Пологівських вістей”. Звертаюся до тебе ось з якого приводу. Прийшла весна, люди потроху готуються до посадки городів, та хвилює одне болюче питання: як бути з курми та голубами. У радянські часи, як тільки починалася посівна, в селі одразу ж давали команду закрити курей, голубів на 16-20 днів. А як бути зараз, коли через птицю виникає стільки непорозумінь із сусідами? Я та ще п’ять моїх сусідів просимо проконсультувати, як вирішити це суперечливе питання мирним шляхом? І.МОЗГОВИЙ, с.Семенівка. ВІД РЕДАКЦІЇ. Наш кореспондент переадресував питання І.О.Мозгового семенівському сільському голові Н.А.Рябчук. “Згідно з існуючим законодавством до сільської ради повинна надійти подібного змісту заява, опісля чого винуватцю направимо письмове попередження. Така практика завжди давала позитивний результат, бо повторних скарг до сільської ради не надходило”, – відповіла вона.

КАБМІН ВИДІЛИТЬ НА БУДІВНИЦТВО І РЕМОНТ ДОРІГ БІЛЬШЕ СЕМИ МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ.

www.polvisti.com


4

АКТУАЛЬНО

28 березня 2013 року

ПВ

Весна ще в дорозі, та проблеми на порозі Проблеми району очима голови райдержадміністрації

М

инулого тижня наш кореспондент мав розмову з головою райдержадміністрації Ю.КОНОВАЛЕНКОМ, під час якої обговорювалися найактуальніші проблеми міста та району.

Юрій Анатолійович, у першу чергу хотілося б дізнатися, які заходи вживає райдержадміністрація з поліпшення стану пологівських доріг?

?

– У районі налічується близько 400 км доріг, значна частина яких є власністю служби автомобільних доріг. Це дороги державного та обласного значення. За утримання їх несе відповідальність облавтодор та пологівський райавтодор, що є його структурним підрозділом. Районна та сільські ради не мають права витрачати свої кошти на догляд за ними та їхній ремонт. Єдине, що можу сказати, ми зверталися до керівництва облавтодору, до обласної держадміністрації з проханням приділити як можна більше уваги саме цим дорогам, оскільки Пологівський район лежить на перехресті доріг до Маріуполя, Запоріжжя, Мелітополя, Дніпропетровська і по них рухається значна кількість транспорту, в тім числі великовагового, який руйнує шляхи. Ще минулого року нам вдалося частково вирішити питання обмеження руху вантажного автотранспорту через центр міста встановленням дорожніх знаків. Спільно із зусиллями ДАІ потік автотранспорту центром міста, дійсно, зменшується. Але вночі, коли відсутній контроль з боку ДАІ, вони йдуть. Тому на останній нараді, яку ми провели за участю ДАІ, вимагали посилити контроль на цих ділянках доріг. Зараз працівники служби займаються відновленням дорожніх знаків, що спрямовують на об’їзд. Та найбільше турбує відновлення доріг. Можу сказати, що на сьогодні об’їзну дорогу Запоріжжя-Маріуполь частково відремонтовано від межі з Оріхівським районом до межі із Куйбишевським, і тепер автотранспорт можна перенаправляти в об’їзд. Що стосується ділянки ОріхівКінські Роздори, на відрізку від села Інженерного до вулиці Карла Маркса, протяжністю 18 кілометрів, виконано поточний ямковий ремонт. Він нас не зовсім влаштовує, але все-таки це перші кроки, які є. Спільно з облавтодором та службою автомобільних доріг узгоджено перелік доріг, які потребують ремонту в першу чергу. Є обіцянки і запевнення з боку облавтодору, Запорізької служби автомобільних доріг, що в цьому році Пологівському району буде приділено велику увагу з благоустрою доріг, посприяли в цьому перший заступник голови облдержадміністрації В.Ємельяненко, народний депутат О.Дудка, котрі переконали відповідні служби, що нашому району, дійсно, треба допомогти. У першу чергу ми подали ті дороги, котрі не витримують ніякої критики. Це дороги на Чубарівку через Новоселівку, на Семенівку через Шевченкове та на Новофедорівку через «Ревхвилю». Це просто найстрашніші дороги. Сподіваюся, що обіцянки, які нам дали, будуть виконані.

www.polvisti.com

Що стосується доріг комунальних. Їх у районі налічується близько 300 кілометрів. Торік на їхній ремонт отримали 1 млн.100 тис. гривень. Цього було, звичайно, недостатньо. Проте десь зробили ямковий ремонт, де не було твердого покриття – загрейдерували. На нинішній рік передбачено 1 мільйон 300 тисяч коштів, які розподілені між сільськими радами, і вже визначені вулиці як по місту, так і по селах, визначений підрядник. Кошти вже почали надходити до району, і, як тільки устаткується погода, роботи будуть розпочаті. Звичайно, зважаючи на обсяг робіт, ці суми потрібно удесятерити. Тому потроху добавляють своїх коштів сільські ради. Хоча і в сумі – це теж, безперечно, мізер, але все зробимо, щоб гроші були використані саме за призначенням. Контроль з боку сільських та районної рад також забезпечимо. На одній із нарад Ви обмовилися, що паралельно в районі ведуться роботи й з ліквідації стихійних смітників.

?

– З настанням тепла ми здійснили об’їзд всіх сміттєзвалищ. Сьогодні на території міста, сіл уздовж шляхів налічується близько 20 великих сміттєзвалищ, які не роблять всім нам честі. На превеликий жаль, деякі жителі району, міста, мабуть, не є патріотами свого краю. Я не хочу це сказати про всіх, але складається враження, що для багатьох є нормою вивезти сміття через дорогу до сусіда, в парк. Прикладів вистачає: і при в’їзді в село Інженерне, і по самому селу, по місту, біля оранжереї, поруч з райагробудом, у бік Кінських Роздорів, на повороті на село Чапаєвку, де парк просто засмічено, на кордоні міста і Кінських Роздорів, де сміття, здається, зносили та звозили з усього Пологівського району. Ми ці стихійні об’єкти визначили і активно почали працювати по їхній ліквідації. На жаль, техніки, людських ресурсів та коштів на повну ліквідацію сміттєзвалищ у нас не вистачає, тому звернулися за допомогою до підприємств, агрофірм, міської та сільських рад і діємо спільними зусиллями. Напевне, мешканці міста та району побачили, що розпочато вивіз сміття і в межах міста Поліг та сільських рад. Робиться це за підтримки керівників агрофірм, зокрема, О.Кононенка, керівника агрофірми «Соя Протеїн Продукт», помічника народного депутата, В.Бандурова, керівника агрофірми "Комунар", І.Чуприни, керівника агрофірми ім. Шевченка, міського та сільських голів, райавтодору, Ю.Лобецького, керівника ВАТ "Агробут", А.Чеберка, директора ТОВ "Дніпрокераміка" та інших. Завдяки їм прибрали звалища по вулиці Чкалова, Грязнова, поблизу кладовища в мікрорайоні Поліг-5. Безумовно, не всі звалища назвав, бо їх сила. Просто соромно їхати в на-

прямку нового кладовища по вулиці Східній, де люди почали сипати сміття навіть уздовж шляху. Ми, звичайно, наведемо порядок, зачистимо. Зараз роботи ведуться в селі Інженерному. Голова облдержадміністрації О.Пеклушенко, котрий днями відвідав район, відзначив, що нами в цьому напрямку зроблено багато роботи. Але, якщо ми не усунемо саму причину, люди періодично засипатимуть себе сміттям. Я дав відповідні доручення службам, звернувся до екологічної інспекції, аби спільно здійснювали контроль, а якщо треба, то й патрулювання, щоб не допустити захаращення прибраних ділянок. Практично всі смітники знаходяться біля місць проживання людей. Тому хотів би звернутися до пологівців у ці весняні дні – прибрати біля своїх будівель. Звертаюся також до керівників з проханням навести порядок на територіях, прилеглих до їхніх підприємств, установ, закладів. Але не так, щоб в одному місці прибрали, а в іншому утворили таке ж звалище. Сьогодні є можливість вивезти сміття на міське звалище, і ми будемо не тільки робити цю роботу, а й контролювати. Юрій Анатолійович, як Ви з цього приводу ставитеся до пропозиції керівника “Житло-Сервісу” Олександра Луценка закріпляти за підприємствами, установами, закладами та іншими об’єктами прилеглі до них території і здійснювати за ними постійний догляд?

?

– Такий план закріплення у місті завжди був. Мабуть, дійсно, треба частіше нагадувати про нього керівникам. Думаю, що жорсткий контроль у цьому випадку тільки допоможе. Хотіла б спинитися на темі індивідуального опалення об’єктів соціальної сфери. Якщо донедавна до редакції надходили скарги про холоднечу в міських школах та дитсадках, то завдяки підключенню їх до газорозподільних котелень там зараз тепло. І я так думаю, що районному бюджету навіть вдалося зекономити?

?

– Найголовніше те, що нам, дійсно, вдалося створити комфортні умови для дітей і дорослих. Пам’ятаю, як працюючи начальником відділу освіти, платили колосальні кошти з районного бюджету і не мали у класах тепла, закривали школи, бо не могли створити для дітей належний температурний режим. У 2011 році, коли всі індивідуальні споживачі відключилися від центральної котельні, для 14 бюджетних об’єктів тарифи стали непід’ємні. За опалювальний період повинні з бюджету заплатити 5 млн. гривень і при цьому не мали тепла. Ось чому прийняли рішення всі об’єкти перевести на індивідуальне опалення. У міськраді розробили три проекти та шість об’єктів у

райдержадміністрації для переведення на індивідуальне опалення об’єктів соціальної сфери. Отримали під них 2 мільйони з державного бюджету та виділили півтора мільйона з районного та міського бюджетів, але не все вдалося зробити, через основну причину, що до кінця року не були профінансовані. Я хотів би вибачитися перед батьками, що з затримкою подали тепло у міські школи ЗОШ № 4 та колегіум № 1, але головне, що зараз у закладах тепло. Ми перестали від когось залежати. Більше того, ми провели переговори, і інвестор за свої кошти збудував котельню біля райдержадміністрації, завдяки чому підключили приміщення райдержадміністрації, управління соціального захисту та юстиції, збудовано котельню в сільгоспуправлінні. На жаль, через те, що не були профінансовані до кінця року, і кошти повернулися у держбюджет, вчасно не змогли подати тепло в музей, центральну районну бібліотеку, районний методкабінет. Тому я звернувся до голови облдержадміністрації О.М.Пеклушенка про виділення коштів, щоб завершити роботи з підключення до теплопостачання. Якщо 28 березня на сесії обласної ради кошти будуть виділені, роботи негайно розпочнуться. Якщо говорити про економію, то тільки по двох об’єктах ЗОШ №4 та колегіуму №1 ми заощадили 1 млн. 62 тис. грн. у порівнянні з минулим роком при затратах на будівництво котелень 1,5 млн. гривень. І при цьому Ви змогли продовжити термін опалення об’єктів?

?

– Так, ми продовжимо опалення в березні. І зекономимо додатково ще 500 тис. грн. У цілому місяць опалення нам дає економію в 2,6 рази. Свої витрати ми окупимо менше, ніж за два роки. Я дуже вдячний тим, хто підтримав рішення про перехід на індивідуальне опалення, зокрема, депутатам, голові облдержадміністрації. І підрядник “Хортиця Інтерм” відпрацював добре. Проте роботи по утепленню ведуться і зараз. У ЗОШ №4 замінено 135 вікон, паралельно йде утеплення фасаду, який, я обіцяю, не погіршиться. Такі ж роботи ведуться по Тарасівській лікарській амбулаторії, Басанській ЗОШ, Чапаєвському дитячому садку, дитсадку «Віночок» в мікрорайоні Поліг-5. Зараз допрацьовуємо документацію по утепленню корпусу гімназії «Основа», колегіуму №1, центральної районної лікарні. Якщо у нас все вийде, отримаємо економію у межах 7-8 мільйонів гривень. Та найголовніше, що це буде комфорт для наших дітей і для наших працівників. Останнім часом у ЗОШ №4 вкладаються солідні кошти, чи це не означає, що вона стане базовою після закриття малокомплектних шкіл?

?

– Справа в тім, що було подано проекти на ЗОШ № 4, колегіум № 1 та гімназію “Основа” для того, щоб роботи з утеплення розпочати одночасно. Але по проекту ЗОШ №4 зауважень було менше, ніж по двох інших, тому роботи в ній почалися раніше. По-друге, велику допомогу школі надавали спонсори В.А.Сацький, Ю.Ю.Лобецький, В.В.Бандуров. А все, що заплановано зробити по колегіуму та гімназії, буде зроблено. На другу частину питання скажу так: сьогодні мережа шкіл задовільняє і владу, і батьків. Але, на жаль, демографічна ситуація говорить про те, що на 1 вересня у Кінськороздорівській початковій школі буде 8 дітей, яких навчатимуть чотири вчителі. У Новофедорівській ЗОШ менше 30 дітей і 13 працівників. Є школи, де не набирається дітей у початкові класи, а деякі класи взагалі відсутні. Але найбільша проблема, що ці заклади треба утримувати. На утримання Кінськороздорівської початкової школи, де навчається всього 8 дітей, потрібно півмільйона гривень. Доки коштів у районі вистачало, ми цю тему не чіпали. А в цьому році за нашими розрахунками на частину жовтня, листопад, грудень ми не забезпечені коштами взагалі. Проводимо заходи, щоб десь на чомусь зекономити гроші і направити на заробітну плату, але їх недостатньо. Тому змушені будемо звертатися до сільських громад, щоб вони дали згоду на закриття шкіл. Уже 25 березня почали зустрічатися з громадами. Наприклад, як вихід для Кінських Роздорів на базі початкової школи будемо створювати дитячий садок, тому що таке приміщення втрачати не маємо права. На базі середньої школи відкрито дві групи, але в селі є ще й менші діти. Проситимемо на це підтримки й розуміння громади. Ваше бачення щодо врегулювання руху на автовокзальній площі.

?

– Абсолютно згоден, що ця проблема існує. Буваючи там, бачив, які умови для руху автобусів. Та, як на мене, треба провести обговорення з метою знайти найоптимальніший вихід. Бо, по-перше, обмеживши рух у бік ринку, ми зменшимо можливість нашим людям привезти щось, продати або купити. Тому, які б схеми не малювали, вихід треба шукати в тому, щоб не позбутись цього ринку. Але й питання безпеки руху ні в якому разі не знімаю. Звичайно, свої пропозиції райдержадміністрація міській раді надасть і візьме участь у прийнятті рішення спільно з ДАІ. Хоча, як на мене, та пропозиція, яку надала ДАІ, ідеалістична. Ми це вже проходили, коли в’їзд на вулицю М.Горького перегороджували. Я теж за порядок, але, вважаю, що до рішення треба зважено підійти, щоб воно задовільняло і було на користь усім. Спілкувалася Л.СЛАБИШЕВА. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

УКРАЇНА В 2013-МУ РОЦІ ПІДНЯЛА ЦІНУ НА ТРАНЗИТ РОСІЙСЬКОЇ НАФТИ.


ПВ

28 березня 2013 року

Доброго дня, редакціє! Вибач, що частенько турбую своїми листами, але не можу не писати про своїх працелюбних, щирих і добрих односельців, прекрасних сім’янинок. Я дуже боляче переживаю за тих мам, які не встигнувши відчути материнського щастя, кидають свою рідну кровинку. Через те й хочу розповісти про новоселівських жінок, які все своє життя гідно несли почесне звання матері.

• Родина КОЛЕСНИКОВИХ.

Щастя бути матір’ю

Н

е можу не згадати Пріську Яківну Пономаренко – матір дев’ятьох дітей, Ганну Олексіївну Пономаренко – матір вісьмох дітей. Ці дві багатодітні матері в роки воєнного лихоліття і в тяжкі післявоєнні роки самотужки ростили і вивели в люди всіх своїх дітей. У першої чоловік повернувся з війни тяжкопоранений і невдовзі помер, у другої – загинув на війні. Нині ростить і виховує разом з чоловіком дев’ятеро дітей Світлана Володимирівна Плетінь. У них дружна, працьовита і життєрадісна сім’я. Велике щастя для матері народжувати і ростити дитину. А ось кілька новоселівських матерів пережили подвійну радість, бо вони народили ще й діток-близнят. Приміром, Надія Несторівна Нікітенко – двох синів Сергія і Геннадія, а всього у неї п’ятеро дітей. Ганна Андріївна Карпій – двох донечок Лесю і Тамару, а всього мала шістьох дітей. Любов Іванівна Нікітенко – двох синів Василя і Євгена, а разом у неї п’ятеро дітей. Василина Іванівна Мацола – двох донечок Віру і Надійку, а разом – семеро дітей. Лариса Олінкевич (по чоловіку Сичова) зуміла народити одразу трійко синів – Романа, Дмитра, Вадима. Всі її діти виросли і стали хорошими людьми. Детальніше розповім ще про одну новоселівську жінку Людмилу

Свято порадувало і засмутило

Д

обрий день, редакція! Перед 8 Березня мені випало щастя побувати у КБК “Гірник” на грандіозному святі для жінок. Я отримала величезне задоволення від того, що відбувалося на сцені, від голосів пологівських артистів. Не сподобалося, що серед учасниць свята були переважно успішні жінки, жінки-керівники, наче інших – рядових, простих, але не менш авторитетних, котрі заслуговують на увагу й подарунки, у Пологах та районі немає. Тому й хотіла порадити організаторам святкового заходу, щоб, добираючи кандидатури, цікавилися думкою трудових колективів, підприємців, інших, бо складається враження, що набирали тих, кого знають, знайомих та вхожих до свого кола. Л.КАРПІЙ, м.Пологи.

Іванівну Сотник (по чоловіку Колесникова), котра двічі народила по двоє дітей-близнят. Сама вона теж зростала в багатодітній працьовитій бабусиній родині. Дідусь Панас рано пішов із життя. Довелося бабусі Мотроні самій піднімати і виводити в люди шістьох дітей. Всі вони стали авторитетними людьми, двоє з них працювали вчителями. Людмила Іванівна, про яку веду мову, успішно закінчила Новоселівську семирічку і твердо вирішила стали вчителькою початкових класів. Здобувши педагогічну освіту, працювала в Решетилівській початковій школі, а потім за рішенням райво її перевели в Пологівську СШ №3 (нині гімназія “Основа”), в якій навчала школярів до виходу на пенсію. Ще в Решетилівці молоденька вчителька зустріла в своєму житті гарного хлопця Дмитра Колесникова, за якого й пішла заміж. Першими на світ у подружжя з’явилися донечки-двійнята. Сімейному щастю, звичайно, не було меж. Коли Олі та Іринці виповнилося по два місяці, Людмила Іванівна вийшла на роботу, бо в ті часи держава давала відпустку матері по догляду за дитиною тривалістю лише два місяці. Дмитро Овксентійович перейшов працювати в нічну зміну, аби вдень доглядати донечок. А Людмила

Іванівна щоденно о пів на восьму ранку мала бути уже в школі, щоб зустріти діток, підготуватись до уроку. А якщо брала клас первачків, то була їм ще й за няньку – роздягти, вдягти, застебнути ґудзики, запнути хустку й так д алі. Після уроків чекали виховні заходи, педради, політшкола, різні збори, складання планів, ще й субота робоча. Єдиний вихідний – неділя – перетворювався в генеральне прибирання та велике прання. Але подружжя з усім справлялося разом. Коли дівчаткам виповнилося по шість років, у Колесникових народилося двоє синочків-близнят, але з ними подружжю було значно легше, адже мали певний досвід, няньки підросли. Наперекір життєвим негараздам щасливе подружжя виростило і дало путівку в життя двом парам двійнят. А вже, так би мовити, у наші дні трьом новоселівським матерям Любові Іванівні Нікітенко, Тетяні Андріївні Карпій та Світлані Володимирівні Плетінь присвоєні почесні звання “Мати-Героїня”. Ось такі в Новоселівці матері – мужні, мудрі, щирі, терплячі, люблячі і доброзичливі, за яких нам несоромно. Так хочеться, щоб і в інших сім’ях завжди панувала любов, злагода, взаєморозуміння, щоб діти росли здорові, щасливі, а мами ніколи їх не залишали. М.САХНО, с.Новоселівка. Фото з сімейного архіву.

Світ не без щедрих людей Добрий день, редакція районної газети! Дозволь подякувати всім людям, котрі в умовах кризи та безгрошів’я зберегли в собі найкращі людські якості – чуйність, душевну доброту, співпереживання до чужої біди та милосердя.

Т

ак трапилося, що після операції на хребті та ще після низки інших операцій я стала інвалідом. Сім років ледве пересуваюсь по кімнаті на ходунцях та в інвалідному візку. На цьому світі мене тримає лише гормонотерапія, на яку щомісячно витрачаємо майже обидві наші з чоловіком пенсії. Та завдяки сусідам, родичам, друзям, колегам Семенівської і Григорівської ЗОШ, депутатам районної і обласної рад, зокрема, О.І.Гапоненку, О.І.Терещенку, І.І.Чеснокову, В.І.Межейку, багатьом григорівцям і семенівцям, котрі допомагали і допомагають нам, ми й виживаємо. Небайдужих до нашого горя дуже багато, тож хочеться попросити в усіх них вибачення, що не називаю їхніх прізвищ. Але не можу не згадати колишніх наших сусідів, котрі мешкають у різних куточках України, проте і досі всіляко підтри-

5

З РЕДАКЦІЙНОЇ ПОШТИ

мують. Серед них запоріжанка Г.М.Полумієнко, кримчани – Т.Т.Варяник і О.Гарбузова, колишній директор Семенівської школи О.Ф.Хоменко (нині мешкає в Дніпропетровську), пологівці – подружжя Баранників, однокурсниця Г.А.Штепа, а також В.Г. та Н.Г.Кочеві, Н.Ф.Сазанович, І.Ф. та В.Ф.Гулаї, Петро та Віра Шегеди. Особливі слова подяки хочу висловити дружній і працелюбній сім’ї Скиданів – Миколі Петровичу та Катерині Михайлівні, людям з доброю, щедрою і відкритою душею. Вони і в будні, і в свята, і в повсякчас не залишають нас наодинці з бідами, тривогами і болями, підтримують нас і матеріально, і морально, і фізично, хоч самі пенсіонери. Низько вклоняємося усім цим людям і дуже хочемо, щоб їхня доброта повернулася до них сторицею. Подружжя ШЕПЕЛІВ, с.Семенівка.

“Соняшник” навчить, як цікаво жить Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» – одна з найпопулярніших в Україні. Соняшник – символ сонця, праці й достатку, сили й добробуту. Він знайшов своє місце під сонцем. І не міг не знайти, бо постійно орієнтується на небесне світило – повертає за ним свою схожу на сонце голову. Тож сонце його не засліплює, а це означає, що він не боїться осліпнути від успіхів чи досягнень.

Я

кщо учень бере участь в олімпіаді з української мови та літератури і не досягає бажаних результатів, то після невдачі він втрачає віру в свої сили, інтерес до цього предмета і, малоймовірно, що в подальшому буде зацікавленим у його вивченні. Тому з психологічної точки зору гра «Соняшник» є не тільки цікавою, але й дуже комфортною. Одним із позитивних моментів гри є те, що кожен учень отримує сертифікат учасника незалежно від кількості набраних балів. Для участі у грі потрібні не лише знання, отримані у школі, але й набуті самостійно. Ось уже вчетверте учні Кінськороздорівського НВК беруть участь у грі «Соняшник». Координатор гри у школі В.П.Монзалевська спочатку ознайомила нас з її правилами, а потім від-

крила конверт із матеріалами. Протягом години учні уважно і старанно опрацьовували кожне завдання. Як на мене, то вони не дуже були складними. Найбільш цікаво працювали з ребусами та виконували вправи з картинками. Так непомітно пролетіли 60 хвилин. Усі школярі отримали задоволення від гри, подарунок-календарик і сфотографувалися на пам'ять. Багато учнів брали у ній участь вперше, але були й постійні учасники. Гра всім сподобалась, тому що вона розвиває увагу, покращує і поповнює кошик знань з українознавства, української мови та літератури. Тож я впевнена, що вона знайде у майбутньому ще більше прихильників у стінах Кінськороздорівського НВК. К.НОСКО, учениця 8 класу Кінськороздорівського НВК.

Веселі свята у садочку Ніби недавно святкували Новий рік, а вже весна на порозі. Та за ці два з лишнім місяці дітям нашого садочка “Росинка” не було часу нудьгувати. Крім занять, прогулянок, треба було готуватися до свят “Любому тату присвячується”, “Мама і весна – єдині”, “Весела масляна”.

22

лютого, як завжди, в переддень Дня захисника Вітчизни зібралися на традиційне свято батьки та діти, щоб позмагатися в конкурсах, показати свою спритність, силу, мужність, завзятість і здобути перемогу. Дуже захоплююче свято вийшло. Всі учасники отримали медалі, солодкі призи. А 7 березня зібралися у святковій залі, щоб рідненьких матусеньок з весною привітати. І знову чарували діти присутніх своїми піснями, танцями, віршами. Але всі чекали на конкурс “Міс Весняночка-2013”, в якому взяли участь дівчатка середньо-старшої групи: Альбіна Коркіна, Даша Марюха, Софійка Савченко, Катя Хвостик, Леся Пругло, Таня Варяник, Віка Жадан. Дівчатка разом з мамами готували костюми, зачіски, кулінарні страви та пісні і віршики для пісенно-поетичного конкурсу. Кожній учасниці вручили стрічку з написом “Міс Чарівність”, “Міс Грація”, “Міс Сонечко”, “Міс Господарочка”, “Міс Посмішка”, “Міс Моделька”, “Міс Красунечка”. Звання “Міс Весняночка” отримала Даша Марюха, а приз глядацьких симпатій – Катя Хвостик. Чудові, неперевершені костюми виготовили для доньок мами Т.В.Савченко, О.М.Хвостик, Л.І.Ва-

В ЯПОНІЇ СТВОРИЛИ НАВУШНИКИ, ЯКІ ЧИТАЮТЬ ДУМКИ І "СТАВЛЯТЬ" ПІСНІ ПІД НАСТРІЙ.

ряник, С.В.Пругло, Н.Л.Коркіна, Т.М.Жадан, В.Марюха, котрі на святі хвилювалися більше, ніж їхні донечки. Тому від усього колективу ясел-дитсадка хочу подякувати їм за старанність, участь у конкурсі, а дівчаткам побажати майбутніх перемог на найпрестижніших конкурсах краси, бо вони в нас дуже гарні. А 14 березня у “Росинці” пройшло свято Веселої Масляної. Воно, дійсно, було веселим, цікавим, радісним. З піснями, хороводами, забавлянками і, звичайно, з млинцями смачними. А на завершення навколо “зими” водили хороводи, закликали Весну прийти з рясними дощами, радощами, а потім спалили “Зиму”. Як же дітям було цікаво і весело на святі, яке пов’язане із давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. Усі ці заходи підготували і провели вихователі О.В.Іваненко, Т.А.Синчило, та О.Д.Дібровська. Саме завдяки їм усі свята у нашому садочку такі цікаві і викликають захоплення в присутніх. Тож хочу подякувати їм за працю, за те, що вкладають у виховання дітей усю душу. Л.ДІБРОВСЬКА, завідуюча КДНЗ ясел-садка “Росинка”.

www.polvisti.com


6

НАШІ ЛЮДИ

28 березня 2013 року

Леонардо з хутора Джерельного

ПВ

На південно-східній околиці Кінських Роздорів біля водосховища, на місці хутора Кам’яна Балка, розташувалося невелике екопоселення. Воно складається з п’яти родових обійсть і має назву Джерельне Подібних поселень у Росії налічується близько двох із половиною сотень, в Україні – понад 80. На мальовничому березі Конки біля грайливого водоспаду розкинулися родові обійстя Ганни Горошко, Олега Шматухи та інших трударів, які вирішили присвятити своє життя органічному землеробству, тваринництву, садівництву, виноградарству, риболовству, збірництву, бджільництву, інакше кажучи, натуральному господарюванню. Багатому духовному життю мешканців хутора сприяє барвиста природа, свіже повітря, чиста вода в річці та десятках невеликих джерел навкруги. Саме тому екопоселення зветься Джерельним.

оточених плетеними з лози парканами. Навкруги зеленіли сади та виноградники. Біля хат гомінкою юрбою гралися діти та підлітки… Незадоволений пророцтвом сансей згодом забув про візит до ворожки. Але по мірі накопичення життєвого досвіду Олег усе більше схилявся до висновку, що людина повинна жити і творити в унісон із навколишнім середовищем. Згодом втомлений від сірої буденності кам’яних джунглів Запоріжжя митець разом із родиною вирішив остаточно змінити спосіб життя.

В

Д

ва роки тому на території хутора за ініціативи одного з голів родинних обійсть Олега Шматухи створено дитячо-юнацький центр соціальної активності. На сьогодні це громадське об’єднання являє собою літню школу. На початку червня туди з’їжджаються десятки дівчат та юнаків з різних куточків нашої держави. Цікава комплексна програма навчання розроблена самим засновником ідеї. Діти вивчають історію, філософію, літературу, музику, образотворче мистецтво, йогу, козацькі єдиноборства, вирушають у турпоходи по святих місцях наших предківкозаків тощо. Народився Олег Шматуха в Запоріжжі. Засмічене викидами повітря та пригнічуюча духовна атмосфера Заводського району, де він виріс, з юних років змушували замислюватися над доцільністю життя в гучнім та бруднім мегаполісі. Підсвідомість Олега прагнула чогось світлого, яскравого і великого. Але чого саме – тоді він ще не міг зрозуміти. Згодом Олег потроху почав усвідомлювати, що технічний прогрес, який поступово забезпечив людство матеріальними благами, повільно, але впевнено руйнує свідомість, зводить нанівець психоемоційну сферу та створює суттєвий дисбаланс із природою.

Щ

е у молодшому шкільному віці Олег Шматуха почав відвідувати секцію дзюдо. У середині 80-х років, коли просторами колишнього СРСР масово розповсюдилися десятки інших східних бойових мистецтв, переключився на популярне в той час карате. Після – опанував корейське єдиноборство хапкідо. Досягнув першого ступеня майстерності. Почав викладати хапкідо запорізьким юнакам. Паралельно з цим Олег не на жарт захоплювався східною філософією і психологією. Керуючись вченнями Конфуція та Лао Цзи, намагався постійно вдосконалюватися, як у фізичному, так і в духовному сенсі. Писав вірші та пісні, вчився грати на гітарі, захоплювався краєзнавством, особливо історією запорозького козацтва, оскільки його предки по батьківській лінії належали до давнього роду козаків-характерників. Під час одного з візитів до ясновидиці Олег попросив її зазирнути у його майбутнє. Провидиця побачила Олега серед кількох одноповерхових будинків, розписаних у народнім стилі, з очеретяними дахами та

ОСВІТА

Творчі, цікаві, ініціативні та прогресивні

• Переможниця першого туру Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року - 2013» Н.САЦЬКА на занятті з дітьми. Ми часто чуємо гасла «підвищення якості освіти», «якості педагога», «якості навчально-виховної роботи». Що це означає на практиці? Час змінюється дуже швидко і педагогам іноді дуже складно відмовитися від звичайних шаблонів, перебудувати свою роботу по новому. Але є в дошкільних закладах міста вихователі, які орієнтуються у стрімкому потоці нововведень, створюють умови для того, щоб діти зростали активними, компетентними, конкурентоспроможними, а отже успішними і щасливими в майбутньому.

8

кращих педагогів-дошкільників міста взяли участь у конкурсі «Вихователь року» у 2013 році, який було організовано Пологівською міською радою в рамках першого туру Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів. Уподобання педагогів-новаторів та їхніх вихованців найрізноманітні.

www.polvisti.com

же сьомий рік Олег живе відокремлено від міської метушні у власному родовому обійсті. Одразу ж після переселення почалося зовсім інше життя. Барвисте, колоритне, насичене. Нарешті відкрився широкий портал для реалізації талантів митця. Протягом того часу, що Олег живе на хуторі Джерельному, він написав три книги «Даремне для безкорисних», «Свобода», «Правда». Зараз готується до видання четверта книга під назвою «Ключ світу». Разом з тим Олег продовжує писати пісні та музику. У перспективах запис кількох бардівських альбомів, до складу яких мають увійти понад півтори сотні вокально-музичних творів митця. Досить багато часу Олег приділяє живопису. Вся його хата розмальована фресками із зображенням фрагментів життя святих великомучеників, епізодів козацького героїчного епосу, тощо. Є кілька малюнків на папері та рядні. – Останнім часом я все частіше схиляюся до думки, що переважна більшість людей не належить до виду ссавців, оскільки ті мешкають в абсолютній гармонії з навколишнім середовищем, підтримуючи біобаланс та чітко дотримуючись всіх основних її законів. Чим сильніше утворюватиметься дисбаланс між людиною та природою, тим скоріше найрозумніша істота на Землі прирече на загибель сама себе та інші форми життя. Тому моєю позачерговою метою є достукатися до людських сердець, щоб змінити їхній світогляд, сприяти тому, щоб ми бачили себе, як невід’ємну частинку природи, своїми діями сприяли створенню благ, не зашкоджуючи навколишньому середовищу, – розкриває власний світогляд Олег.

Ч

им можна сьогодні заохотити людей переходити на натуральне господарство? Тільки власним прикладом. Олег Шматуха обробляє власну ділянку, використовуючи технології органічного землеробства за методикою відомого всій Європі австрійського новатора Зіппа Хольцера. Згідно з нею грядка завширшки 2 м починає формуватися з траншеї відповідних розмірів 0,5 м завглибшки. Дно траншеї покривається сухими гілками після обрізання садових дерев. Потім ці фрагменти деревини покриваються вилученим під час риття траншеї шаром чорнозему. Згодом гілля, розташоване під грядкою, починає перегнивати. Цей процес триває багато років. Протягом всього цього періоду йде підживлення грунту натуральними добривами, підтримання необхідного температурного режиму і утримання необхідної кількості вологи у верхніх шарах гумусу. Надійною помічницею в господарстві є конячка Руська. По-перше – це транспорт. По-друге – тяглова сила. І наостанок – виробник органічних добрив. Фруктовий садок навколо хати налічує кілька десятків дерев. Вмілими руками господаря вже споруджено кам’яний басейн та вирито невеликий ставок задля додаткового збагачення грунту вологою та розведення риби. Єдиним знаряддям праці, яким Олег обробляє вже сформовані городні грядки влітку, є плоскоріз. Основна мета органічного землеробства – як можна менше розорювати поверхневі шари гумусу, щоб запобігти вивітрюванню корисних речовин та загибелі мікроорганізмів і черв’яків, що створюють всі необхідні умови для підвищення врожайності. Опиленню фруктових дерев, садових квітів та інших рослин сприяють бджоли, що мешкають у власноруч створених вуликах за старовинною технологією. У вільні від роботи по господарству години Олег веде активне листування з однодумцями по електронній пошті, під час якого обмінюється досвідом ведення натурального господарства, новинами соціального та культурного життя нашої країни та світу. А осінніми та зимовими вечорами за допомогою олівця, пензлика і гітари створює все нові шедеври, сподіваючись зробити цей світ набагато чистішим, добрішим та яскравішим. К.ГРИГОР’ЄВ-БЕРКУТОВ. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

Ніна Тимофіївна САЦЬКА з дошкільного закладу «Буратіно» поповнює енциклопедичні знання своїх маленьких вихованців за допомогою карток Глена Домана і робить їх справжніми вундеркіндами. Всі читачі знають, як важко і важливо навчити дитину правильно і швидко читати. Олександра Миронівна МАЛЬКО з дошкільного закладу «Буратіно» справляється

з цим завданням за кілька місяців, доводячи до автоматизму читання вихованців з використанням методики О.Зайцева. Світ мистецтва. Він такий цікавий і загадковий. Всі дошкільнята, без винятку, полюбляють малювати фарбами і олівцями, пензликами і пальчиками, долонями і іншими різноманітними матеріалами і способами. Та орієнтуватися у видах та напрямках образотворчого мистецтва, знати, як класиків, так і художників сьогодення, таке під силу лише вихованцям Ірини Миколаївни МАРЧЕНКО з дошкільного закладу «Лисичка». Математика і логіка на прогулянці, під час ігор, навчальної діяльності, в повсякденному житті з використанням інноваційних технологій та цікавої гри – ось кредо Тетяни Олександрівни ЧУБ з дошкільного закладу «Віночок». Людмила Олексіївна КИРИЛОВА, педагог дошкільного закладу «Теремок», вчить своїх вихованців розуміти та відчувати природу, проявляти гуманні почуття до живих істот. Діти залюбки милуються красою природи, вчаться відрізня-

ти голоси птахів, знають правила безпечної поведінки в природі, проводять досліди, екологічні акції з батьками. Зробити дітей ближчими до природи, сформувати систему елементарних знань про навколишнє середовище в процесі пошуково-дослідницької діяльності намагається Валентина Іванівна ФІЛОБОК з садочка «Сонечко». Діти її групи із задоволенням пораються на облаштованому на підвіконні міні-городі, доглядають мешканців живого куточка. Алла Миколаївна ДМИТРЕНКО – творчий педагог, і тому використовує в своїй роботі особистісно-орієнтований підхід до навчання, створює умови для всебічного розвитку малечі дошкільного закладу «Сонечко», багато виготовила своїми руками дидактичних ігор та посібників. У наш час батьки через надмірну зайнятість, на жаль, дозволяють дітям багато часу проводити перед телевізором та комп’ютером, що негативно позначається на психічному та фізичному здоров’ї малюків. Вихід з цієї проблеми знайшла педагог дошкільного закладу «Казка» Інна Станіславівна СИ-

НЕНКО – технологія сендплею – гри з піском. Облаштувавши пісочницю в групі, проводячи різноманітні ігри з піском, Інна Станіславівна формує в своїх вихованцях впевненість, здатність долати життєві труднощі, навички позитивної комунікації, розвиває дрібну моторику рук. Тож серед творчих, цікавих, ініціативних, досвідчених педагогів, тих, що люблять дітей і постійно йдуть в ногу з часом, використовують в своїй роботі інноваційні технології, журі майже одноголосно визнало переможцем першого туру Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року - 2013» міста Поліг – Ніну Тимофіївну САЦЬКУ, вихователя дошкільного закладу №2 «Буратіно». Вітаємо Ніну Тимофіївну з перемогою, зичимо успіхів у роботі і перемог у наступних етапах Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» у 2013 році. І.ОМЕЛЬЧУК, спеціаліст І категорії Пологівської міської ради.

ДЛЯ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ У КРИМУ ПАСАЖИРАМ ТРОЛЕЙБУСІВ ПОКАЗУЮТЬ РОЛИКИ ПРО ГНИЛІ ЛЕГЕНІ.


ПВ

28 березня 2013 року 22:55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23:25 Кiно в деталях 0:25 Пiдсумки. Бiзнес 0:40 Вiд першої особи 1:45 Про головне

6:00 9:00 19:30 23:20 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 11:40 Х/ф "Не може бути" 13:40 "Не бреши менi - 2" 14:45 "Сiмейнi мелодрами 3" 15:45 "Секретнi матерiали шоу-бiзнесу" 16:45 23:40 "ТСН. Особливе" 20:15 21:10 Т/с "Лєднiков" 22:10 2:35 "Грошi" 1:05 Х/ф "Двадцать дев'ять i все ще незаймана" 6:30 23:00 1:00 Пiдсумки 7:00 8:00 Новини 7:15 Огляд преси 7:20 Гiгабайт 7:25 Країна on line 7:30 Гiсть студiї 7:40 Ера бiзнесу 7:45 "Хочу все знати" 8:15 Д/ф "Винокурський соловей" 9:00 Пiдсумки тижня 9:40 Без цензури 10:05 Концерт В.Крищенка 12:10 Енергоблок 12:15 21:25 Дiловий свiт 12:40 Право на захист 13:10 Концерт Г.Гаркуша 14:40 Вiкно в Америку 15:00 18:20 1:20 2:15 Новини 15:15 Euronews 15:30 5:50 Дiловий свiт 15:35 Життя на рiвних 16:00 Х/ф "Крах iнженера Гарiна" 18:55 Агро-News 19:25 Сiльрада 19:45 "Про життя" 20:55 Офiцiйна хронiка 21:00 5:25 Пiдсумки дня 21:35 "Вiра. Надiя. Любов" 22:30 Книга.ua

6:00 "Служба розшуку дiтей" 6:05 9:00 19:30 23:35 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард " 10:00 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 11:45 21:10 Т/с "Лєднiков" 13:40 "Не бреши менi - 2" 14:45 "Сiмейнi мелодрами 3" 15:45 "Секретнi матерiали шоу-бiзнесу" 16:45 23:55 "ТСН. Особливе" 22:10 "Мiняю жiнку - 7" 1:20 Х/ф "Клуб "Венера" 6:30 23:00 1:00 Пiдсумки 7:00 8:00 12:35 3:30 Новини 7:15 Огляд преси 7:20 Ера будiвництва 7:25 Країна on line 7:30 Гiсть студiї 7:40 Ера бiзнесу 7:45 "Хочу все знати" 8:15 Док. фiльм "М.Державiн. Менi все ще смiшно" 9:05 21:00 5:40 Пiдсумки дня 9:30 Шеф-кухар країни 10:20 Т/с "Маруся. Повернення" 12:50 21:10 Дiловий свiт 12:55 Українська пiсня 13:25 19:10 1:45 Про головне 13:50 Х/ф "Приватна особа" 15:00 18:20 1:20 2:15 Новини 15:15 Euronews 15:35 Наука 15:40 Дiловий свiт 15:55 Служба розшуку дiтей

6:00 Т/с "Дорожнiй патруль 3" 7:00 17:00 19:00 3:40 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:50 17:20 Т/с "Слiд" 10:00 Т/с "Багаття на снiгу" 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 4:35 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 20:00 Т/с "Справжнi" 21:50 Х/ф "Еван Всемогутнiй" 23:35 Х/ф "Дiамантовий полiцейський" 1:15 Х/ф "Сплячi" 6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Байдикiвка 7:30 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 16:05 Т/с "Ранетки" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:00 Т/с "Еллi МакБiл" 12:55 Лялечка 13:55 Т/с "Моя прекрасна няня" 15:00 19:55 Одна за всiх 17:10 1:25 Досвiдос 2 17:45 Дайош молодьож! 18:15 21:00 Вiталька 18:55 БарДак 3 19:20 Богиня. Нова колекцiя 20:20 Т/с "Любить не любить" 22:20 Кiт.Фактор 23:00 Дурнєв+1 23:25 МосГорСмєх 0:00 Т/с "Притулок" 1:00 Твою маму!

11:45 "Один за всiх" 13:35 "Зваженi та щасливi" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 19:50 "Слiдство ведуть екстрасенси" 20:55 Т/с "Мати й мачуха" 22:25 "Детектор брехнi - 3" 23:20 "Битва екстрасенсiв" 0:15 Т/с "Доктор Хаус" 1:10 Х/ф "Вузький мiст" 2:55 "Найкраще на ТБ" 3:00 Нiчний ефiр 5:00 8:00 14:00 4:00 Новини 5:05 8:15 "Доброго ранку" 8:40 "Контрольна закупiвля" 9:10 "Жити здорово!" 10:05 "Модний вирок" 11:15 "Поле чудес" 12:15 0:55 "Поки є час" 13:00 Iншi новини 13:20 "Час обiдати!" 14:20 "Доброго здоров'ячка!" 15:15 Т/с "Торговельний центр" 16:05 "Я подаю на розлучення" 17:00 Вечiрнi новини 17:40 Зрозумiти. Пробачити 18:10 "Давай одружимося!" 19:00 "Нехай говорять" 20:00 "Час" 20:30 Т/с "Умови контракту" 22:20 "Вечiрнiй Ургант" 23:00 Нiчнi новини 23:15 "Iгор Угольников. Жартувати зволите?"

6:20 16:00 "Все буде добре!" 8:05 18:20 "Неймовiрна правда про зiрок" 9:45 Х/ф "Iдеальна дружина"

6:00 Легенди карного розшуку 6:30 Х/ф "Дай менi вiдповiдь" 8:05 "Агенти впливу" 9:00 "Православнi святi" 10:40 Т/с "Зрадник" 14:20 Т/с "Бригада" 19:00 23:45 1:45 3:55 "Свiдок" 19:30 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв - 9" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Маямi - 9" 0:15 Х/ф "Експеримент "Карнозавр" 2:15 Т/с "Суто англiйськi вбивства"

16:00 Х/ф "Крах iнженера Гарiна" 18:45 Свiт спорту 19:45 "Про життя" 20:55 Офiцiйна хронiка 21:15 "Адреналiн" 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:25 Х/ф "Ключi вiд безоднi" 0:25 Пiдсумки. Бiзнес

17:45 Дайош молодьож! 18:15 21:00 Вiталька 18:55 БарДак 3 19:20 Богиня. Нова колекцiя 19:55 Т/с "Любить не любить" 22:20 Велика рiзниця 23:00 Чортiвня щодня 23:25 МосГорСмєх 0:00 Т/с "Притулок"

6:00 Т/с "Дорожнiй патруль 3" 7:00 17:00 19:00 3:45 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:50 17:20 21:50 Т/с "Слiд" 10:00 Т/с "Профiль убивцi" 11:50 Х/ф "Особиста справа майора Баранова" 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 4:40 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 20:00 Т/с "Справжнi" 23:15 Т/с "Слiпа куля: Повернення агента" 1:00 Т/с "Грiмм. Другий сезон" 1:45 Х/ф "Еван Всемогутнiй" 6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Байдикiвка 7:30 8:25 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 16:05 Т/с "Ранетки" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:00 Т/с "Еллi МакБiл" 12:55 Лялечка 13:55 Т/с "Моя прекрасна няня" 15:00 Одна за всiх 17:10 1:25 Досвiдос 2

7

ТЕЛЕПРОГРАМА

6:35 16:00 "Все буде добре!" 8:35 18:20 "Неймовiрна правда про зiрок" 10:00, 10:55 "Зiркове життя" 12:00 Х/ф "Домробiтниця" 13:50 "Зваженi та щасливi" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 20:00 "Слiдство ведуть екстрасенси" 20:55 Т/с "Мати й мачуха" 22:25 "Кохана, ми вбиваємо дiтей" 1:00 Т/с "Доктор Хаус" 1:50 Х/ф "Вузький мiст" 3:25 Нiчний ефiр 5:05 8:15 "Доброго ранку" 8:40 "Контрольна закупiвля" 9:05 "Жити здорово!" 10:05 "Модний вирок" 11:15 19:00 "Нехай говорять" 12:15 0:55 "Поки є час" 13:00 Iншi новини 13:20 "Час обiдати!" 14:20 "Доброго здоров'ячка!" 15:15 Т/с "Торговельний центр" 16:05 "Я подаю на розлучення" 17:00 Вечiрнi новини 17:40 Зрозумiти. Пробачити 18:10 "Давай одружимося!" 20:00 "Час" 20:30 Т/с "Умови контракту"

4:25 "Речовий доказ" 4:50 "Уроки тiтоньки Сови" 5:10 "Правда життя" 6:05 Очевидець. Найшокуюче 6:45 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 6:50 19:15 Пiраньї 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 Х/ф "Мiстер i мiсiс Смiт" 11:30 20:00 Т/с "Воронiни" 13:15 14:20 Kids Time 13:20 М/с "Качинi iсторiї" 14:50 Т/с "Друзi" 15:50 Т/с "Кадетство" 16:50 Т/с "Свiтлофор" 21:00 Т/с "Кухня 2" 22:00 Ревiзор-2 0:15 Т/с Щоденники вампiра 1:10 Т/с "Веронiка Марс 3" 1:55 Т/с "Еврика" 2:40 Служба розшуку дiтей 2:45 3:45 Зона ночi 2:50 Розквiт українського кiно

8:45 Факти. Ранок 9:15 Т/с "Пiд зливою куль" 12:45 Факти. День 13:20 Х/ф "Скарб нацiї" 16:00 Х/ф "Скарб нацiї-2: Книга таємниць" 18:45 Факты. Вечiр 19:25 Надзвичайнi новини 20:10 Т/с "Морськi дияволи-6. Смерч" 22:15 Т/с "Прокурорська перевiрка" 23:25 3:30 Свобода слова 2:20 Про-Ziкаве.ua 6:30 "Ранок з "ТВ-5" 9:00 11:00 14:50 16:00 16:50 "Повiдомляємо" 9:15 "Переможний голос вiруючого" з К.Коуплендом 9:45 "Дорослi дiти" 10:15 "Маю право" 11:10 "Бiографiї" 12:00 "Дорога плюс" 12:25 "Неповторна природа" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:10 "Новини "ТВ-5" 13:10 Сiмейний кiнозал 14:20 "Вертикальний свiт" 15:15 "Титани бiзнесу" 17:00 "Life з зiрками" 17:55 "Кiно NEWS" 18:00 Т/с "Справедливi" 19:55 "Казка Домовушi"

20:20 "Запорожсталь" 20:30 "П'яте колесо" 21:00 "Великi махiнатори" 22:50 Х/ф "Беспощадний шторм" 0:15 "Секретнi територiї" 1:50 Нiчний канал 7:00 "Ранок Росiї" 11:00 "1000 дрiбниць" 11:35 "Про найголовнiше" 12:15 "Шукачi" 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:35 "Справа Х. Слiдство триває" 14:25 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 15:10 Т/с "Таємницi iнституту шляхетних панянок" 16:35 "Чужi таємницi" 17:15 0:10 Новини культури 17:25 Д/с "Доктор Воробйов." 17:55 Т/с "Зроблено в СРСР" 18:40 Мiсцевий час 19:30 3:15 "Прямий ефiр" 20:10 Т/с "Склiфосовський" 21:45 Т/с "Каменська" 22:35 "Черговий по країнi". Михайло Жванецький 23:25 "Тим часом" 0:35 Т/с "У лiсах i на горах" 1:25 "Вiстi +" 1:45 Х/ф "Виховання жорстокостi у жiнок i собак"

5:30 М/ф "Шрек" 7:00 9:00 12:25 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 "Новорiчний вечiр з М.Галкiним i М.Басковим" 12:45 Т/с "Найкрасивiша" 16:15 "Жди меня" 18:05 "Вечiрнiй квартал" 20:00 2:45 "Подробицi" 20:30 Т/с "Iдеальний шлюб" 22:40 Т/с "ВипередПОТОМСТВЕННА ЗНАХАРКА жаючи пострiл" За допомогою добрих вищих сил, рук і молитов 0:50 Т/с "Вулиця ОЧИЩУ душу, ЗНІМУ прокляття, зурочення, нарiзника" мовляння, пороблення, привороти, відвороти, ві3:15 Д/с "Магiя окенок безшлюбності, переляк, родове закляття. анiв" ЛІКУЮ від бородавок, хвороб суглобів, шкіри, ену4:00 Д/ф "Фатальне резу, виганяю злих духів, як з людини, так і з прикохання" міщення. ВИЛИВАЮ на віск. НАВОДЖУ лад в сім’ї та бізнесі. ДОПОМАГАЮ повернути віру в себе.

5:20 Свiтанок 6:20 7:35 Дiловi факти 6:35 Т/с "Таксi" 6:55 Т/с "Леся+ Рома" 7:45 Факти тижня

Свідоцтво: серія В01, №126533. Виписка: серія ААВ, №752171. Свідоцтво: серія И, № 078619.

ПРИ СОБІ МАТИ СВІЧКУ І ПІВЛІТРА ВОДИ. ВАРТІСТЬ ПРИЙОМУ - 100 ГРН.

ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК 097-89-89-382.

22:20 "Вечiрнiй Ургант" 23:00 Нiчнi новини 23:15 "Жiнки в пошуках щастя" 5:40 Х/ф "Перед свiтанком" 7:00 Х/ф "Iнспектор карного розшуку" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 "Кримiнальнi справи" 10:00 "Медичнi таємницi" 10:25 Т/с "Свiй - чужий" 12:35 Т/с "Бандитський Петербург - 9" 14:35 19:30 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв - 9" 16:45 19:00 23:45 "Свiдок" 17:00 Т/с "Висяки" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Маямi - 9" 0:15 Х/ф "Карнозавр - 3: первiснi тварюки" 6:45 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 6:50 19:15 Пiраньї 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 Т/с "Щоденник доктора Зайцевої" 11:00 20:00 Т/с "Воронiни" 13:30 М/с "Качинi iсторiї" 14:35 Kids Time 14:50 Т/с "Друзi" 15:50 Т/с "Кадетство" 16:50 22:00 Т/с "Свiтлофор" 21:00 Т/с "Кухня 2" 23:00 Т/с "Щасливi разом" 0:35 Т/с Щоденники вампiра 1:30 Т/с "Веронiка Марс 3" 5:15 22:40 Т/с "Випереджаючи пострiл" 7:00 7:30 8:00 8:30 9:00 12:35 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 Т/с "Вiдображення"

12:55 Д/с "Слiдство вели... з Леонiдом Каневським" 13:50 "Судовi справи" 14:45 "Сiмейний суд" 15:45 Т/с "Анюта" 17:40 18:55 Т/с "Свати 5" 20:00 2:50 "Подробицi" 20:30 Т/с "Iдеальний шлюб" 0:50 Т/с "Вулиця рiзника" 6:40 7:40 Дiловi факти 6:50 Т/с "Таксi" 7:15 Т/с "Леся+Рома" 7:45 Екстрений виклик 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:25 Надзвичайнi новини 10:10 16:30 Т/с "Убивча сила" 12:40 Анекдоти по-українськи 12:45 Факти. День 13:05 22:15 Т/с "Прокурорська перевiрка" 14:10 20:10 Т/с "Морськi дияволи-6. Смерч" 18:45 Факты. Вечiр 23:25 Х/ф "Голодний кролик атакує" 6:30 "Ранок з "ТВ-5" 9:00 11:00 14:50 16:00 16:50 "Повiдомляємо" 9:15 "Переможний голос вiруючого" з К.Коуплендом 9:45 20:30 "Ваше здоров'я" 10:15 "Як я заробив свої мiльйони" 10:45 "Запорожсталь" 11:10 18:00 Т/с "Справедливi" 12:00 "Домострой" 12:25 "Нi пуху, нi пера. Полювання на носорога" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:25 "Новини "ТВ-5" 13:10 Сiмейний кiнозал 15:15 "Бiографiї" 17:00 "Хiт-парад "Play Off" 17:30 "Свiт екзотичних остро-

З 1 ТРАВНЯ ЗНОВУ ПОДОРОЖЧАЄ АЛКОГОЛЬНА І ТЮТЮНОВА ПРОДУКЦІЯ, ЦЬОГО РАЗУ В 2,5 РАЗИ.

вiв. Занзiбар" 19:50 "Казка Домовушi" 20:20 "Ринок працi" 21:00 "Кiно NEWS" 21:10 "Торговельний ряд-новини" 22:50 Х/ф "Дикi хлопцi" 0:25 "Про долю" 7:00 "Ранок Росiї" 11:00 "1000 дрiбниць" 11:35 "Про найголовнiше" 12:15 Т/с "У лiсах i на горах" 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:35 "Справа Х. Слiдство триває" 14:25 Т/с "Єфросинiя" 15:10 Т/с "Таємницi iнституту шляхетних панянок" 16:35 "Чужi таємницi" 17:15 0:10 Новини культури 17:25 Д/с "Доктор Вороб-йов. Перечитуючи автобiографiю" 17:55 Т/с "Зроблено в СРСР" 18:40 Мiсцевий час19:30 3:15 "Прямий ефiр" 20:10 Т/с "Склiфосовський" 21:45 Т/с "Каменська" 23:30 "Магiя кiно" 1:25 "Вiстi +"

ДИЗЕЛЬНОЕ

ТОПЛИВО

со склада в г.Мелитополе бензовозными нормами от 2000 л до 15300 л

СРЗ, мин.удобрения, семена ООО "Мелитопольская агрохимия" Т.: (0619) 43-78-17, 067-612-09-78 e-mail: dach2@mail.ru

www.polvisti.com


8

ТЕЛЕПРОГРАМА 21:30 "Надвечiр'я" 22:25 Свiтло 22:50 Суперлото, Трiйка, Кено 23:25 Х/ф "Ключi вiд безоднi" 0:25 Пiдсумки. Бiзнес

6:00 "Служба розшуку дiтей" 6:05 9:00 19:30 23:20 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 11:45 12:40 20:15 21:15 22:15 Т/с "Лєднiков" 13:40 "Не бреши менi - 2" 14:45 "Сiмейнi мелодрами 3" 15:45 "Секретнi матерiали шоу-бiзнесу" 16:45 23:40 "ТСН. Особливе" 1:05 Х/ф "Грецькi поцiлунки" 6:30 23:00 1:00 Пiдсумки 7:00 8:00 12:35 3:30 Новини 7:15 Огляд преси 7:20 Гiгабайт 7:25 Країна on line 7:30 Гiсть студiї 7:40 Ера бiзнесу 7:45 "Хочу все знати" 8:15 Д/ф "Є.Меньшов. Миттєвiсть, що заслiплює" 9:05 21:00 5:30 Пiдсумки дня 9:15 20:55 Офiцiйна хронiка 9:25 Уряд на зв'язку з громадянами 10:15 Т/с "Маруся" 12:50 21:20 Дiловий свiт 13:00 Крок до зiрок 13:50 Х/ф "Приватна особа" 15:00 18:20 1:20 2:15 Новини 15:15 Euronews 15:35 Наука 15:40 5:50 Дiловий свiт 15:50 Служба розшуку дiтей 16:00 Х/ф "Смерть пiд вiтрилом" 19:00 Театральнi сезони 19:45 "Про життя" 20:50 Мегалот

6:00 "Служба розшуку дiтей" 6:05 8:00 19:30 23:30 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 11:45 20:15 Т/с "Лєднiков" 14:45 "Сiмейнi мелодрами 3" 15:45 "Секретнi матерiали шоу-бiзнесу" 16:45 23:50 "ТСН. Особливе" 21:15 "Пекельна кухня-3" 1:20 Х/ф "Зробiмо це пофiнськi" 6:05 Х/ф "Управа" 6:30 23:00 1:00 Пiдсумки 7:00 8:00 12:35 3:35 Новини 7:20 Ера будiвництва 7:30 Гiсть студiї 7:45 "Хочу все знати" 8:15 Д/ф "М.Нейолова. З собою та без себе" 9:05 21:00 5:35 Пiдсумки дня 9:30 Т/с "Маруся. Повернення" 12:50 21:15 Дiловий свiт 13:00 Здоров'я 13:45 Х/ф "Приватна особа" 15:00 18:20 1:20 2:10 Новини 15:15 Euronews 15:30 Наука 15:35 5:50 Дiловий свiт. 15:50 Х/ф "Iспектор Гулл" 18:45 Свiт спорту 19:15 "Про життя" 20:25, 21:25 Досвiд 20:55 Офiцiйна хронiка 22:50 Трiйка, Кено, Максима 23:25 Х/ф "Ключi вiд безоднi" 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 17:20 21:00 Т/с "Слiд" 10:00 20:00 Т/с "Справжнi"

6:00 Т/с "Дорожнiй патруль 3" 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 17:20 21:50 Т/с "Слiд" 10:00 20:00 Т/с "Справжнi" 11:50 "Нехай говорять" 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 23:15 Т/с "Слiпа куля: Повернення агента" 1:00 Т/с "Грiмм. Другий сезон" 1:45 Х/ф "Чак i Ларрi: Пожежне весiлля" 6:30 Телепузики 7:00 Байдикiвка 7:30 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 16:05 Т/с "Ранетки" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:00 Т/с "Еллi МакБiл" 12:55 Лялечка 13:55 Т/с "Моя прекрасна няня" 15:00 Одна за всiх 17:10 1:25 Досвiдос 2 17:45 Дайош молодьож! 18:15 21:00 Вiталька 18:55 БарДак 3 19:20 Богиня. Нова колекцiя 19:55 Т/с "Любить не любить" 22:20 Велика рiзниця 23:00 Чортiвня щодня 23:25 МосГорСмєх 0:00 Т/с "Притулок" 6:15 16:00 "Все буде добре!" 8:00 18:20 "Неймовiрна прав11:50 "Нехай говорять" 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 22:20 Х/ф "Двоє в чужому домi" 0:15 Т/с "Грiмм. Другий сезон" 1:10 Х/ф "Ласкаво просимо додому, Роско Дженкiнсе" 6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Байдикiвка 7:30 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 16:05 Т/с "Ранетки" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:00 Т/с "Еллi МакБiл" 12:55 Лялечка 13:55 Т/с "Моя прекрасна няня" 15:00 Одна за всiх 17:10 1:25 Досвiдос 2 17:45 Дайош молодьож! 18:15 21:00 Вiталька 18:55 БарДак 3 19:20 Богиня. Нова колекцiя 19:55 Т/с "Любить не любить" 22:20 Велика рiзниця 23:00 Чортiвня щодня 23:25 МосГорСмєх 0:00 Т/с "Притулок" 6:45 16:00 "Все буде добре!" 8:45 18:20 "Неймовiрна правда про зiрок" 10:10 "Зiркове життя" 12:15 Х/ф "Маша i море" 14:10 "Зваженi та щасливi" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 19:50 "Слiдство ведуть екстрасенси" 20:55 Т/с "Мати й мачуха" 22:25 "Кулiнарна династiя" 0:15 Т/с "Доктор Хаус" 1:10 Х/ф "На пiдмостках сцени"

www.polvisti.com

да про зiрок" 9:35 "Зiркове життя" 11:30 "Кохана, ми вбиваємо дiтей" 14:00 "Зваженi та щасливi" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 19:50 "Слiдство ведуть екстрасенси" 20:55 Т/с "Мати й мачуха" 22:25 "Хата на тата" 0:15 Т/с "Доктор Хаус" 1:10 Х/ф "Летять журавлi" 5:00 11:00 14:00 4:00 Новини 5:05 8:15 "Доброго ранку" 8:40 "Контрольна закупiвля" 9:05 "Жити здорово!" 10:05 "Модний вирок" 11:15 19:00 "Нехай говорять" 12:15 0:55 "Поки є час" 13:00 Iншi новини 13:20 "Час обiдати!" 14:20 "Доброго здоров'ячка!" 15:15 Т/с "Торговельний центр" 16:05 "Я подаю на розлучення" 17:00 Вечiрнi новини 17:40 Зрозумiти. Пробачити 18:10 "Давай одружимося!" 20:00 "Час" 20:30 Т/с "Умови контракту" 22:20 "Вечiрнiй Ургант" 23:00 Нiчнi новини 23:15 Середовище проживання 5:45 Х/ф "Раз на раз не випадає" 6:55 Х/ф "Буднi карного розшуку" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 "Кримiнальнi справи" 10:00 "Медичнi таємницi" 10:25 Т/с "Свiй - чужий" 12:35 Т/с "Бандитський Петербург - 9" 14:35 19:30 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв - 9" 16:45 19:00 23:45 "Свiдок"

5:05 8:15 "Доброго ранку" 8:40 "Контрольна закупiвля" 9:05 "Жити здорово!" 10:05 "Модний вирок" 11:15 19:00 "Нехай говорять" 12:15 0:50 "Поки є час" 13:00 Iншi новини 13:20 "Час обiдати!" 14:20 "Доброго здоров'ячка!" 15:15 Т/с "Торговельний центр" 16:05 "Я подаю на розлучення" 17:00 Вечiрнi новини 17:40 Зрозумiти. Пробачити 18:10 "Давай одружимося!" 20:00 "Час" 20:30 Т/с "Умови контракту" 22:20 "Вечiрнiй Ургант" 23:00 Нiчнi новини 7:05 Х/ф "Тут твiй фронт" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 "Кримiнальнi справи" 10:00 "Медичнi таємницi" 10:25 Т/с "Свiй - чужий" 12:35 Т/с "Бандитський Петербург - 10" 14:35 19:30 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв - 9" 16:45 19:00 23:45 "Свiдок" 17:00 Т/с "Висяки" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Маямi - 9" 0:15 Х/ф "Останнiй хижак Юрського перiоду" 6:50 19:15 Пiраньї 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 Т/с "Щоденник доктора Зайцевої" 10:00 Т/с "Щасливi разом" 11:00 20:00 Т/с "Воронiни" 13:30 14:35 Kids Time 13:35 М/с "Качинi iсторiї" 14:50 Т/с "Друзi" 15:50 Т/с "Кадетство" 16:50 22:00 Т/с "Свiтлофор"

17:00 Т/с "Висяки" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Маямi - 9" 0:15 Х/ф "З-пiд землi" 6:05 Очевидець. Найшокуюче 6:45 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 6:50 19:15 Пiраньї 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 Т/с "Щоденник доктора Зайцевої" 11:00 20:00 Т/с "Воронiни" 13:30 14:35 Kids Time 13:35 М/с "Качинi iсторiї" 14:50 Т/с "Друзi" 15:50 Т/с "Кадетство" 16:50 22:00 Т/с "Свiтлофор" 21:00 Т/с "Кухня 2" 23:00 Т/с "Щасливi разом" 0:35 Т/с Щоденники вампiра 1:30 Т/с "Веронiка Марс 3" 2:15 Т/с "Еврика" 2:55 Служба розшуку дiтей 3:00 4:00 Зона ночi 5:15 22:40 Т/с "Випереджаючи пострiл" 7:00 7:30 8:00 8:30 9:00 12:40 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 Т/с "Вiдображення" 13:00 Д/с "Слiдство вели... з Леонiдом Каневським" 13:55 "Судовi справи" 14:50 "Сiмейний суд" 15:45 Т/с "Анюта" 17:40 18:55 Т/с "Свати 5" 20:00 2:45 "Подробицi" 20:30 Т/с "Iдеальний шлюб" 0:50 Т/с "Вулиця рiзника" 3:15 Д/с "Магiя океанiв" 6:35 Т/с "Таксi" 6:55 Т/с "Леся+Рома" 7:45 Несекретнi файли 21:00 Т/с "Кухня 2" 0:35 Т/с Щоденники вампiра 7:00 9:00 12:40 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 Т/с "Вiдображення" 13:00 Д/с "Слiдство вели... з Леонiдом Каневським" 13:55 "Судовi справи" 14:50 "Сiмейний суд" 15:45 Т/с "Анюта" 17:40 18:55 Т/с "Свати 5" 20:00 2:35 "Подробицi" 20:30 Т/с "Iдеальний шлюб" 0:40 Т/с "Вулиця рiзника"

28 березня 2013 року 8:45 Факти. Ранок 9:15 Надзвичайнi новини 10:10 16:30 Т/с "Убивча сила" 12:40 Анекдоти по-українськи 12:45 Факти. День 13:05 22:10 Т/с "Прокурорська перевiрка" 14:10 20:10 Т/с "Морськi дияволи-6. Смерч" 18:45 Факты. Вечiр 23:25 Х/ф "Патруль" 1:40 Кримiнальний облом 2:25 Х/ф "Зубастики-2" 3:40 Т/с "Кодекс честi" 6:30 "Ранок з "ТВ-5" 9:00 11:00 14:50 16:00 16:50 "Повiдомляємо" 9:15 "Переможний голос вiруючого" 9:45 "Дорослi дiти" 10:15 "Бiографiї" 11:10 18:00 Т/с "Справедливi" 12:00 "Дзвони Православ'я" 12:30 "Крапки перетинання" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:10 "Новини "ТВ-5" 13:10 Х/ф "На вiдкритiй водi" 14:30 "Секретнi файли свiту тварин" 15:15 "Нi пуху, нi пера" 15:40 "Битва нацiй" 17:00 "Хiт-парад "Play Off" 17:30 "Про риболовлю всерйоз" 19:45 "Казка Домовушi" 20:20 "Комунiсти й суспiльство" 20:35 "Вертикальний свiт" 21:00 "Кiно NEWS" 21:10 "Домострой" 22:50 х/ф "Жива ки Гiмалаїв" 17:55 "Кiно NEWS" 19:50 "Казка Домовушi" 20:20 Давайте розберемося 20:45 "Битва нацiй" 22:50 Х/ф "Ламаючи перешкоди" 0:25 "Life з зiрками" 7:00 "Ранок Росiї" 11:00 "1000 дрiбниць" 11:35 "Про найголовнiше" 12:15 Т/с "У лiсах i на горах" 13:00 16:00 19:00 Вiстi

ПВ

мiшень" 0:10 "Великi махiнатори" 1:50 Нiчний канал 6:25 "Музичний NonStop" 7:00 "Ранок Росiї" 11:00 "1000 дрiбниць" 11:35 "Про найголовнiше" 12:15 Т/с "У лiсах i на горах" 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:35 Ток-шоу "Справа Х. Слiдство триває" 14:25 3:55 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 15:10 Т/с "Таємницi iнституту шляхетних панянок" 16:35 "Чужi таємницi" 17:15 0:10 Новини культури 17:25 Д/с "Доктор Воробйов. Перечитуючи автобiографiю" 17:55 Т/с "Зроблено в СРСР" 18:40 Мiсцевий час. ВiстiМосква 19:30 3:15 "Прямий ефiр" 20:10 5:25 Т/с "Склiфосовський" 21:45 Т/с "Каменська" 22:35 Свiдки "Без образ. Олександр Ширвiндт" 1:25 "Вiстi +" 1:45 Х/ф "Не стрiляйте в бiлих лебедiв"

13:35 "Справа Х" 14:25 3:55 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 15:10 Т/с "Таємницi iнституту шляхетних панянок" 16:35 "Чужi таємницi" 17:15 0:10 Новини культури 17:25 Д/с "Доктор Воробйов. Перечитуючи автобiографiю" 17:55 Т/с "Зроблено в СРСР" 19:30 3:15 "Прямий ефiр" 20:10 Т/с "Склiфосовський" 21:45 Т/с "Каменська" 22:35 "Двобiй" 1:25 "Вiстi +"

6:20 7:35 Дiловi факти 6:30 Т/с "Таксi" 6:55 Т/с "Леся+Рома" 7:45 Максимум в Українi 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:25 Надзвичайнi новини 10:10 16:30 Т/с "Убивча сила" 12:40 Анекдоти по-українськи 12:45 Факти. День 13:05 22:10 Т/с "Прокурорська перевiрка" 14:10 20:10 Т/с "Морськi дияволи-6. Смерч" 18:45 Факты. Вечiр 23:25 Х/ф "Я - легенда" 6:30 "Ранок з "ТВ-5" 9:00 11:00 14:50 16:00 16:50 "Повiдомляємо" 9:15 "Переможний голос вiруючого" з К.Коуплендом 9:45 21:10 "Ваше здоров'я" 10:15 "Хiт-парад "FM-TV" 10:45 Комунiсти й суспiльство 11:10 18:00 Т/с "Справедливi" 12:00 "Крапки перетинання" 12:30 Про риболовлю всерйоз 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:25 "Новини "ТВ-5" 13:10 Сiмейний кiнозал 15:15 "Подорож гурмана" 17:00 "Хiт-парад "Play Off" 17:30 "Своїми очима. Хронi-

У ЗАПОРІЖЖІ ЗАКРИЛИ КАЗИНО, ЗАМАСКОВАНЕ ПІД САЛОН КРАСИ.


ПВ

6:05 7:00 8:00 9:00 19:30 ТСН 6:45 7:10 7:30 8:05 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 11:15 Т/с "Лєднiков" 12:15 "Пекельна кухня-3" 14:40 "Сiмейнi мелодрами - 3" 15:40 "Секретнi матерiали шоубiзнесу" 16:45 "ТСН. Особливе" 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 20:15 "Сказочная русь" 20:40 "Вечiрнiй Київ" 22:35 Х/ф "Викрасти за 60 секунд" 1:05 Х/ф "Чужий-4" 6:05 Худ. фiльм "Управа" 6:30 23:00 Пiдсумки 7:00 8:00 12:35 3:30 Новини 7:15 Огляд преси 7:20 Країна on line 7:40 Ера бiзнесу 7:45 Кiножурнал "Хочу все знати" 8:15 Док. фiльм "Є.Герасимов. Звичка бути героєм" 9:05 21:00 5:25 Пiдсумки дня 9:25 Т/с "Маруся. Повернення"

6:00 "Ремонт +" 6:25 Х/ф "Вiкi - маленький вiкiнг" 8:00 "Свiтське життя" 9:00 "Хто там?" 10:10 М/ф "Енгрi Бердс" 10:15 10:40 М/с "Чiп i Дейл" 11:00 "Свiт навиворiт - 4: В'єтнам" 12:00 "Тачки" 12:25 "Голос країни - 3" 14:55 Х/ф "Доктор Дулiттл - 5" 16:35 "Вечiрнiй Київ" 18:30 "Розсмiши комiка" 19:30 5:10 ТСН 20:00 Х/ф "Аватар" 23:20 Х/ф "Завтра не помре нiколи" 1:40 Х/ф "Викрасти за 60 секунд" 6:05 Пiдсумки 6:20 Смiх з доставкою додому 7:00 Концерт О.Малiнiн 8:25 Панянка i кулiнар 9:05 Життя на рiвних 9:25 Школа юного суперагента 9:45 Досвiд 11:10 Х/ф "Останнє лiто дитинства" 14:40 В гостях у Д.Гордона 15:35 Мiжнародний турнiр "Кубок Стели Захаровой" 17:00 Золотий гусак

6:00 Х/ф "Принцеса моєї мрiї" 7:50 Мультфiльм 8:10 "Ремонт +" 9:00 "Лото-забава" 10:10 М/ф "Ескiмоска" 10:15 10:40 М/с "Чiп i Дейл" 11:05 3:55 "Кулiнарнi курси з Ю.Висоцькою. Iталiя. Венецiя" 11:45 "Недiля з Кварталом" 12:40 "Шiсть кадрiв" 13:05 "Мiняю жiнку - 7" 14:35 Т/с "Свати-6" 19:30 "ТСН-Тиждень" 20:15 "Голос країни - 3" 22:30 "Свiтське життя" 23:30 Що? Де? Коли? 0:30 Х/ф "Громозека" 6:10 Свiт православ'я 6:40 Смiх з доставкою додому 7:10 Панянка i кулiнар 7:40 23:35 Ток-шоу "Дружина" 9:05 Подорожуй свiтом 9:30 Хто в домi хазяїн? 9:50 Ближче до народу 10:25 Граємо в армiю 10:55 Маю честь запросити 11:40 Крок до зiрок 12:20 Музична академiя. 13:05 Кумири i кумирчики

12:45 Адреналiн 14:10 Д/ф "Український пересмiшник. 100-лiттю А.Сови присвячується" 14:40 19:10 1:45 Про головне 15:00 18:20 1:20 2:15 Новини (iз сурдоперекладом) 15:15 Дiловий свiт. Агросектор 15:25 Околиця 15:55 Х/ф "Подвiйний капкан" 18:45 Свiт спорту 19:50 221. Екстрений виклик. Тиждень 21:40 Фольк-music 22:55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23:15 0:05 Худ. фiльм "Ключi вiд безоднi" 6:00 Т/с "Дорожнiй патруль - 4" 7:00 17:00 19:00 3:25 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:00 17:20 21:00 Т/с "Слiд" 10:00 20:00 Т/с "Справжнi" 11:50 "Нехай говорять" 15:20 2:00 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 22:20 Т/с "Мент у законi - 2" 2:40 Ласкаво просимо 6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Байдикiвка 7:30 8:25 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 16:05 Т/с "Ранетки" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 17:30 Здоровенькi були 19:20 Star-шоу. Дайджест 20:50 Мегалот 21:00 1:20 Пiдсумки дня 21:25 Без цензури 22:00 Кабмiн: подiя тижня 22:10 Українська пiсня 22:50 Суперлото, Трiйка, Кено 23:00 Твiй голос 23:30 Ера здоров'я 23:50 Кiно в деталях 0:40 Клуб гумору 6:00 5:50 Срiбний апельсин 7:00 19:00 3:20 Подiї 7:10 8:10 Т/с "Iнтерни" 10:00 Таємницi зiрок 11:00 Найкращий кухар на селi - 2 12:00 Т/с "Дорожнiй патруль - 4" 15:00 Х/ф "Коли цвiте бузок" 17:00 Х/ф "Наречена мого нареченого" 19:20 Х/ф "Серце без замка" 21:20 Т/с "Шаман" 1:00 3:40 Т/с "Мент у законi - 2" 6:00 11:40 Єралаш 7:15 М/с "Лунтiк" 7:40 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 9:00 Мультик з Лунтiком 9:40 М/с "Даша-дослiдниця" 10:05 М/с "Вперед, Дiєго, вперед!" 10:40 М/с "Iндiйськi байки" 11:05 М/с "Фiксики" 12:25 Т/с "Моя прекрасна няня" 13:55 Т/с "Половинки" 14:55 Х/ф "Поцiлунок на щастя" 13:35 Шеф-кухар країни 14:30 В гостях у Д.Гордона 15:30 Караоке для дорослих 16:55 "Ми дiти твої, Україно!" 18:35 Концерт М.Гаденка 21:00 1:20 Пiдсумки тижня 21:40 Точка зору 22:05 Краще зi "Слов'янського базару" 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 0:45 Клуб гумору 6:00 Срiбний апельсин 6:45 Подiї 7:00 Х/ф "Наречена мого нареченого" 9:00 Ласкаво просимо 10:00 Герої екрану 11:00 Т/с "Дорожнiй патруль - 4" 14:00 Найрозумнiший 15:50 20:00 Т/с "Час для двох" 19:00 3:50 Подiї тижня 21:00 Т/с "Iнтерни" 23:00 "Великий футбол" 0:30 Т/с "Шахта" 6:00 Єралаш 7:15 М/с "Лунтiк" 7:40 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 9:00 Мультик з Лунтiком 9:40 М/с "Даша-дослiдниця" 10:05 М/с "Вперед, Дiєго, вперед!" 10:40 М/с "Iндiйськi байки" 11:05 М/с "Фiксики"

9

ТЕЛЕПРОГРАМА

28 березня 2013 року 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:00 Т/с "Еллi МакБiл" 12:55 Лялечка 13:55 Т/с "Моя прекрасна няня" 15:00 Одна за всiх 17:10 1:25 10 крокiв до кохання 18:15 20:45 Вiталька 18:55 Вечiрнiй гон 19:30 Дайош молодьож! 21:30 Що якщо? 21:55 Велика рiзниця 23:00 Чортiвня щодня 23:25 МосГорСмєх 0:00 Т/с "Притулок" 1:00 Дурнєв+1 5:40 "Чужi помилки" 6:25 Х/ф "Небезпечно для життя!" 8:05 Х/ф "Лабiринти кохання" 9:50 Х/ф "Катерина" 17:40 22:00 "Вiкна-Новини" 17:50 Х/ф "Любов i голуби" 20:00 22:35 "Холостяк - 3" 23:45 "Як вийти замiж з А.Чеховою" 0:50 Х/ф "Маша i море" 5:00 8:00 11:00 14:00 Новини 5:05 8:15 "Доброго ранку" 8:40 "Контрольна закупiвля" 9:05 "Жити здорово!" 10:05 "Модний вирок" 11:15 "Нехай говорять" 12:15 "Поки є час" 13:00 Iншi новини 13:20 "Час обiдати!" 14:20 "Доброго здоров'ячка!" 17:00 Х/ф "Один день" 19:10 Х/ф "Гарячi голови" 20:55 Вiталька 22:20 Що якщо? 23:00 Х/ф "Дiти кукурудзи 4: Жнива" 0:45 Х/ф "Зостанься" 5:15 М/ф "Маугли" 6:25 Х/ф "Iлля Муромець" 8:00 "Караоке на Майданi" 9:00 "Їмо вдома" 10:15 "Хата на тата" 12:15 "Холостяк - 3" 15:40 "Як вийти замiж з А.Чеховою" 16:50 Х/ф "Любов i голуби" 19:00 "Україна має талант!-5" 22:05 "Слiдство ведуть екстрасенси" 1:55 "Детектор брехнi - 3" 5:00 9:00 11:00 14:00 Новини 5:10 "Генiї i лиходiї" 5:35 Х/ф "Репетитор" 7:10 "Грай, гармонь улюблена!" 8:00 "Розумницi i розумники" 8:45 "Слово пастиря" 9:15 "Смак" 9:50 "Смiшарики. Новi пригоди" 10:00 "Пiзня любов С. Любшина" 11:15 "Абракадабра" 13:05 "Наталя Кустинська. Королева розбитих серць" 14:15 Х/ф "Три плюс два" 15:45 "Єралаш" 16:10 17:15 Т/с "Остання зустрiч" 17:00 Вечiрнi новини 18:20 "Угадай мелодiю" 19:00 "Куб" 11:40 М/ф "Острiв скарбiв" 13:55 Т/с "Моя прекрасна няня" 15:00 Х/ф "Один день" 17:10 Х/ф "Гарячi голови" 18:55 Дайош молодьож! 19:55 Вiталька 22:00 Веселi мамзелi 22:25 Кiт.Фактор 23:00 Х/ф "Бiлявка в шоколадi" 5:15 М/ф "Зачарований хлопчик" 5:55 1:30 Х/ф "Непiддатливi" 7:10 "Їмо вдома" 8:15 "Кулiнарна династiя" 10:10 "Караоке на Майданi" 11:10 Х/ф "Мати й мачуха" 15:45 "Україна має талант!-5" 19:00 "Битва екстрасенсiв" 20:00 "Один за всiх" 22:00 Х/ф "Спокута" 23:55 Х/ф "Лабiринти кохання" 5:00 9:00 11:00 Новини 5:35 Х/ф "Мертве поле" 7:35 "Армiйський магазин" 8:00 "Здоров'я" 9:30 "Доки всi вдома" 10:15 "Смiшарики. Пiн-код" 10:30 "Фазенда" 11:15 Середовище проживання 12:10 Х/ф "Незакiнчена повiсть" 13:50 "Е.Бистрицька. Зiрка епохи" 14:50 "Фальшивi бiографiї" 15:50 "Форт Боярд" 17:10 "Один в один!" 20:00 Недiльний "Час" 21:00 "Клуб Веселих i Кмiтливих"

15:15 Т/с "Торговельний центр" 16:05 "Чекай на мене" 17:00 Вечiрнi новини 17:40 "Зрозумiти. Пробачити" 18:10 "Людина i закон" 19:05 "Поле чудес" 20:00 "Час" 20:30 "Двi зiрки" 22:00 Х/ф "Антон тут поруч" 0:50 Х/ф "Ваш спецiальний кореспондент" 5:40 Х/ф "Козацька застава" 7:00 Х/ф "Больовий прийом" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 Т/с "На i'мя Барон" 14:50 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв - 9" 16:45 19:00 "Свiдок" 17:00 Т/с "Висяки" 19:30 Т/с "Чкалов" 23:30 Х/ф "Грiм лютi" 1:20 Х/ф "Останнiй хижак Юрського перiоду" 4:50 Т/с "АйКарлi" 6:00 Очевидець. Найшокуюче 6:45 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 6:50 19:15 Пiраньї 7:30 8:30 19:00 0:10 Репортер 9:00 23:10 Т/с "Щасливi разом" 11:00 18:00 20:00 Т/с "Воронiни" 13:30 14:35 Kids Time 13:35 М/с "Качинi iсторiї" 14:50 Т/с "Друзi" 15:50 Т/с "Кадетство" 16:50 22:00 Т/с "Свiтлофор" 21:00 Т/с "Кухня 2" 20:00 "Час" 20:20 "Сьогоднi ввечерi" 22:00 "Що? Де? Коли?" 23:10 Х/ф "П'ять вечорiв" 0:50 Х/ф "Дивна iсторiя доктора Джекiла i мiстера Хайда" 6:00 5:15 "Правда життя" 6:30 "Легенди бандитського Києва" 7:20 "Залiзний Оскар" 7:55 Х/ф "Якщо ворог не з дається..." 9:35 Х/ф "Грiм лютi" 11:30 "Речовий доказ" 12:00 1:45 "Головний свiдок" 13:00 Х/ф "Вихiд" 14:45 Д/с "Хвороби-вбивцi" 15:15 Т/с "Шериф - 2" 19:00 Т/с "Зрадник" 23:00 Д/с "Реальнi злочинцi" 23:30 Х/ф "Замiна" 5:45 Т/с "Полювання на монстрiв" 6:30 Новий погляд 8:05 10:00 Ревiзор-2 11:55 Уральськi пельменi 13:40 Люди ХЕ 14:00 Нереальна iсторiя 14:40 Файна Юкрайна 15:30 Т/с "Щасливi разом" 17:00 Х/ф "Скеля" 20:00 Х/ф "Лисий нянь" 22:00 Хто зверху?-2 23:40 Х/ф "Розшукується в Малiбу" 1:25 Т/с "Еврика" 5:45 "Шустер Live" 22:20 "Познер" 23:20 Х/ф "Дiти понедiлка" 0:50 Х/ф "Людина, що закрив мiсто" 5:45 "Легенди бандитського Києва" 6:10 Х/ф "Вихiд" 7:45 Т/с "Шериф - 2" 11:30 "Легенди карного розшуку" 12:00 3:00 "Агенти впливу" 13:00 Х/ф "Марiя з Назарета" 15:00 Т/с "Чкалов" 19:00 Т/с "Даїшники" 23:00 Д/с "Таємницi кримiнального свiту" 23:30 Х/ф "Навiть не думай!" 5:45 Т/с "Полювання на монстрiв" 6:55 Новий погляд 7:45 Церква Христова 8:00 Запитайте в лiкаря 8:25 М/с "Губка Боб" 9:00 М/с "Пiнгвiни з Мадагаскару" 10:00 М/ф "Скубi-Ду на островi Мерцiв" 11:40 22:00 Педан-Притула Шоу 13:10 Хто зверху?-2 15:10 Х/ф "Скеля" 17:50 Х/ф "Лисий нянь" 19:45 Х/ф "Вавилон н.е." 23:25 Х/ф "Фред Клаус брат Санти" 1:40 Х/ф "Психи в тюрязi" 6:10 Х/ф "Високо лiтаючи 2" 7:40 М/ф "Шрек 2"

0:35 Т/с "Щоденники вампiра 3" 5:15 Т/с "Випереджаючи пострiл" 7:00 7:30 8:00 8:30 9:00 12:40 18:00 Новини 7:10 7:35 8:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 Т/с "Вiдображення" 13:00 Д/с "Слiдство вели... з Леонiдом Каневським" 13:55 "Судовi справи" 14:50 "Сiмейний суд" 15:50 Т/с "Анюта" 17:40 18:55 Т/с "Свати 5" 20:00 2:55 "Подробицi" 20:30 0:30 "Шустер Live" 0:00 Д/ф "Квiтка. Голос у єдиному екземплярi" 1:25 Х/ф "Дружина астронавта" 4:55 Факти 5:25 Свiтанок 6:25 7:40 Дiловi факти 6:35 Т/с "Таксi" 7:00 Т/с "Леся+Рома" 7:45 Провокатор 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:25 Надзвичайнi новини 10:10 16:30 Т/с "Убивча сила" 12:40 Анекдоти по-українськи 12:45 Факти. День 13:05 22:10 Т/с "Прокурорська перевiрка" 14:10 20:10 Т/с "Морськi дияволи-6. Смерч" 18:45 Факти. Вечiр 23:25 Х/ф "Дикий, дикий Вест" 9:20 "Жди меня" 11:00 Х/ф "Велике кохання" 13:05 Т/с "Бiлий налив" 16:55 "Юрмала 2012"" 18:30 20:30 Концерт "День Народження Iнтера" 20:00 1:30 "Подробицi" 23:50 Х/ф "Весiлля за обмiном" 5:20 Факти 5:55 Свiтанок 6:55 Козирне життя 7:25 Х/ф "Остiн Паверз. Шпигун, який мене звабив" 9:35 Зiрка YouTube 10:00 Дача 10:40 Квартирне питання 11:40 За кермом 12:10 Дивитися всiм! 13:10 Х/ф "V Центурiя" 15:40 Х/ф "Дикий, дикий Вест" 17:45 Максимум в Українi 18:45 Факти. Вечiр 19:00 Х/ф "Канiкули суворого режиму" 21:30 Х/ф "Ржевський проти Наполеона" 23:05 Х/ф "Ласкаво просимо у Zомбiленд" 0:55 Х/ф "Мамонт" 6:00 "Хiт-парад "NaVsi100.com" 6:50 "Живе багатство України. Харкiвський зоопарк" 7:15 14:30 "Хiт-парад "Play Off" 7:45 0:20 "Хронiка подiй" 8:40 "Дорослi дiти" 9:10 "Ваше здоров'я" 10:00 Дитяча година 9:30 "Школа доктора Комаровського" 10:10 "Смачне побачення" 11:05 "Юрмала 2012"" 13:00 Х/ф "Москва сльозам не вiрить" 16:05 Т/с "Точка вибуху" 20:00 3:10 "Подробицi тижня" 20:45 "Великi танцi" 23:15 Концерт "День Народження Iнтера" 5:40 Свiтанок 6:40 Квартирне питання 7:35 Анекдоти по-українськи 7:55 Дача 8:40 Основний iнстинкт 9:10 13:20 Дивитися всiм! 10:25 ОлiмпiЛяпи 11:30 Козирне життя 12:00 Мульт особистостi 12:25 Кримiнальний облом 14:20 Х/ф "Канiкули суворого режиму" 16:55 Х/ф "Ржевський проти Наполеона" 18:45 Факти тижня з О.Соколовою 19:30 Х/ф "Холостяцька вечiрка у Вегасi" 21:45 Х/ф "Холостяцька вечiрка у Вегасi-2. Iз Вегасу у Бангкок" 23:50 Х/ф "Хай там що, аби встигнути" 6:00 "Хiт-парад "FM-TV" 6:20 "Музичний NonStop" 6:30 "Секретнi файли свiту тварин"

У ДЕРЖАВНОМУ КОМІТЕТІ СТАТИСТИКИ ПІДРАХУВАЛИ, ЩО ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ЗАРПЛАТІ СТАНОВИТЬ БІЛЬШЕ МІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ.

6:30 "Ранок з "ТВ-5" 9:45 "Хiт-парад "NaVsi100.com" 10:30 "Неповторна природа" 11:10 "Life з зiрками" 12:00 "Про долю" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:20 "Новини "ТВ-5" 13:10 Сiмейний кiнозал 15:20 "Як я заробив свої мiльйони" 17:00 "Секретнi територiї" 17:50 "Дорога плюс" 18:20 "П'яте колесо" 19:45 "Казка Домовушi" 20:15 Х/ф "Пекельна угода" 23:00 Х/ф "Колiр грошей" 7:00 "Ранок Росiї" 10:55 "Вся Росiя" 11:10 "1000 дрiбниць" 11:40 "Про найголовнiше" 12:15 Т/с "У лiсах i на горах" 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:35 "Право на зустрiч" 14:25 3:55 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 15:10 4:40 Т/с "Таємницi iнституту шляхетних панянок" 16:35 "Чужi таємницi. Пори року" 17:25 "П'ятий вимiр" 17:55 Т/с "Зроблено в СРСР" 18:40 Мiсцевий час. Вiстi-Москва 19:30 3:15 "Прямий ефiр" 20:10 5:25 "Юрмала" 21:45 Х/ф "Пiзня любов" 23:30 "Бiла студiя" 0:10 "Культурна революцiя" 1:00 Х/ф "Мiй друг Iван Лапшин" 10:30 "Кiно NEWS" 10:45 "Домострой" 11:25 "Life з зiрками" 12:20 17:00 "Торговельний рядновини" 13:00 Сiмейний кiнозал 15:00 Х/ф "Капучино на трьох" 16:30 "Вертикальний свiт" 17:30 Молод.серiал "Служба 21" 19:05 "Казка Домовушi" 19:40 Х/ф "Остання iскра життя" 21:10 Х/ф "Розмiр має значення" 22:45 Х/ф "Майстер" 0:40 Х/ф "Одкровення Мелiси" 7:00 10:00 13:00 Вiстi 7:10 10:10 13:20 Мiсцевий час. Вiстi-Москва 7:20 Х/ф "Пiзня любов" 9:00 "Планета собак" 9:25 "Суботник" 10:20 5:35 "Титанiк. Остання таємниця" 11:10 М/ф "Маша i ведмiдь" 11:25 Х/ф "Незакiнчена повiсть" 13:25 "Вся Росiя" 13:40 "Чесний детектив" 14:05 "Особливий випадок" 14:55 "Городок". Дайджест 15:20 "Чорнi дiри. Бiлi плями" 16:05 Т/с "Байки Мiтяя" 17:25 4:05 "Суботнiй вечiр" 19:00 Вiстi в суботу 19:50 Х/ф "Генеральська невiстка" 23:00 "Романтика романсу" 23:55 "Кiнозiрка мiж серпом i молотом". Марина Ладинiна 0:35 Х/ф "Любовi всi вiки..." 2:10 "PROТУРИЗМ" 7:15 "Хiт-парад "Play Off" 8:40 "Дорослi дiти" 9:10 "Ваше здоров'я" 9:40 "Домострой Travel" 10:00 М/ф "Команда "БУМ" 10:20 "П'яте колесо" 11:25 "Life з зiрками" 12:20 17:00 "Торговельний ряд" 13:00 Сiмейний кiнозал 15:00 "Кiно NEWS" 15:15 "Крапки перетинання" 15:40 "Дорога плюс" 16:15 "Секретнi територiї" 17:30 Т/с "Служба 21" 19:05 "Казка Домовушi" 19:40 Х/ф "Найкращий день" 21:10 Х/ф "Фатальний роман" 22:45 Х/ф "Лангардер-месник" 6:50 Х/ф "Любовi всi вiки..." 8:20 "Сам собi режисер" 9:00 "Смiхопанорама" 9:25 "Ранкова пошта" 10:00 13:00 Вiстi 10:10 13:20 Мiсцевий час 10:45 "У свiтi тварин" 11:15 "Пряниковий будиночок" 11:45 Х/ф "Вусатий нянька" 13:25 "Бiльше, нiж любов" 14:05 "Влада факту" 14:50 "Абсолютний слух" 15:30 Т/с "Байки Мiтяя" 17:15 "I це все вона" 19:00 Вiстi тижня 20:30 "ФАКТОР А" 22:10 "Недiльний вечiр" 23:50 Х/ф "Наречений" 1:25 Х/ф "Я подарую собi диво"

www.polvisti.com


10

ОФІЦІЙНО

Уважаемые потребители природного газа ! Знаете ли вы, что за январь-февраль 2013 года в Украине из-за неосторожного использования природного газа абонентами произошло 29 несчастных случаев (в том числе в частных домах – 12, в многоквартирных – 17), при которых пострадало 46 человек, из них погибли – 12. Причинами несчастных случаев является самовольная установка газовых приборов, несоблюдение требований безопасности при эксплуатации газовых приборов. За тот же период в г. Запорожье произошел один несчастный случай в доме, где установлен двухконтурный газовый котел. Абоненты подключили принудительную вентиляцию от газовой плиты в существующий вентканал, в результате чего произошло нарушение работы приточно-вытяжной вентиляции, что привело к попаданию угарного газа в помещение кухни. Поэтому хотим напомнить всем абонентам, что в домах с газовыми приборами с отводом продуктов сгорания в дымоход запрещена установка принудительной вентиляции (электровытяжки) от газовой плиты. Нередко абоненты заклеивают вентиляционные каналы, закладывают карманы и лючки, предназначенные для чистки дымоходов, что категорически запрещено! Либо для отвода продуктов сгорания от газового прибора применяется гофрированная труба из нежаростойкого материала не обеспечивающая герметичности соединений, вследствие чего продукты сгорания попадают в помещение, и человек получает отравление угарным газом, приводящее к летальным исходам. Ошибочно бытует мнение, что со мной ничего подобного не произойдет. Помните, что соблюдать элементарные правила безопасного использования газа в быту очень просто: НАСЕЛЕНИЮ КАТЕГОРИЧЕСКИ ЗАПРЕЩАЕТСЯ: Переносить самовольно дымовые и вентиляционные каналы (пробивать в стене отверстия для дымовых и вентиляционных каналов, во избежание попадания в ДВК других квартир); Изменять устройство дымовых и вентиляционных систем; Заклеивать вентиляционные каналы, замуровывать или заклеивать "карманы" и люки, предназначенные для чистки дымоходов; Самовольно устанавливать дополнительные шиберы в дымоходах и на дымоотводящих трубах от водонагревателей. ПОМНИТЕ: Включая колонку, либо отопительный прибор с отводом продуктов сгорания в дымоход, необходимо проверить тягу. Как? Элементарно просто, зажигаем спичку и подносим в окошко. Смотрим на огонь на спичке. Если затягивает пламя вовнутрь, значит смело включаем газовый прибор, если нет – то просто вызываем специалистов из газового хозяйства по телефону 2-25-62 и устраняем проблему, а до тех пор этим прибором пользоваться категорически запрещено! Предоставляйте обязательно доступ работников ПАО «Запорожгаз» для ежегодного проведения планово-технического обслуживания и профилактики газового оборудования. При появлении запаха газа немедленно выключить газовые приборы, открыть окна, двери для проветривания помещения, не зажигать огонь, не включать и не выключать электроприборы, не допускать посторонних людей в помещение, от соседей или по мобильному телефону вызвать аварийную службу по телефону 104. Администрация ПАО «Запорожгаз».

Торгівлі людьми – НІ!

Всесвітні урядові та неурядові організації відзначають швидке поширення торгівлі людьми. Торгівля людьми пов’язана з примусовою працею, насильством, обмеженням прав, позбавленням комунікацій з близькими та рідними людьми. Прагнучи кращої долі, люди хочуть знайти більш оплачувану роботу за кордоном і можуть потрапити в тенета торгівців живим товаром. Як правило, саме трудові мігранти складають основну групу ризику потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. За законодавством України торгівля людьми – тяжкий злочин. Якщо ви постраждали внаслідок незаконних дій торговців людьми або маєте підозру, що це трапилося з близькою вам людиною, звертайтеся до управління соціального захисту населення Пологівської райдержадміністрації, яке визначено відповідальним за здійснення діяльності щодо проведення процедури встановлення особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Інформація щодо особи, що має намір отримати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є абсолютно закритою. Л.ДОРОФЄЄВА, заступник начальника управління – начальник відділу управління соціального захисту населення Пологівської райдержадміністрації.

28 березня 2013 року

Початок року – втілення в життя нових соціальних ініціатив Президента України Після громадських обговорень та підбиття підсумків телевізійного проекту Президента України «Діалог з країною» можна зазначити, що багато актуальних проблем соціально-економічного розвитку, які порушувалися громадянами інших регіонів стосуються і нашої території. Найважливіше питання – суттєве підвищення розміру соціальних допомог всім, хто їх потребує. Глава держави зазначив, що незважаючи на те, що три роки поспіль підвищуються соціальні стандарти, ще не досягнуто того рівня соціальної допомоги, якого необхідні досягти. Але за минулий 2012 рік приблизно на 15% зросли заробітні плати та пенсії. Значно піднято мінімальну заробітну плату і мінімальний розмір пенсії. Рівень середньої заробітної плати підвищився з 1906 гривень до 3025, на 158%. Середній розмір пенсій з 1007 гривень до 1454 – це 44%. Прожитковий рівень у розрахунку на місяць на одну особу був 639 гривень, зараз 1042 гривні – 163%. Допомога на першу дитину підвищилася з 12240 до 27460 гривень, на другу дитину з 25000 до 54920 гривень, на третю з 50000 до 109840 гривень. Одним із пріоритетних завдань на майбутнє глава держави спрямував на створення нових робочих місць, вирішення питання з подолання безробіття, підвищення заробітної плати, тому що саме заробітна плата є основою, з якої формуються всі соціальні фонди, є запорукою підняття рівня соціальних стандартів.

Рік тому Президент України дав старт соціальним ініціативам з проведення роботи для підтримки найбільш уразливих верств населення – пенсіонерів, інвалідів, ветеранів. Ця робота буде продовжуватися і в поточному році. У 2013 році проголошені нові соціальні ініціативи Президента України, спрямовані на майбутнє наших дітей. Насамперед, зроблена стратегічна інвестиція у тих, хто будуватиме Україну практично до кінця 21 століття. На перший план поставлене завдання – створення належних матеріальних умов, тим, хто ростить дитину. У результаті, кожна малозабезпечена сім'я отримає в середньому додаткове зростання доходів до кінця 2013 року – на 619 грн., у 2014 – на 976 грн., у порівнянні з 2012 роком. Окрема увага буде приділятися дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує значних зусиль і коштів. Тому розмір допомоги по догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, буде збільшено у півтора рази, що дасть кожній сім'ї додатково отримувати від 243 до 302 гривень щомісяця, залежно від віку дитини. Також оперативно і стовідсотково будуть вирішуватися питання забезпечення дітей з особливими потребами життєво необхідними засобами реабілітації – протезними, ортопедичними виробами. О.СЕМЕНЕНКО, заступник начальника управління соціального захисту населення.

Повідомлення про оприлюднення проекту рішення Пологівської міської ради З метою одержання зауважень та пропозицій від населення, підприємств установ організацій усіх форм власності Пологівська міська рада публікує повідомлення про оприлюднення проекту рішення Пологівської міської ради з додатками та відповідним аналізом впливу регуляторного акту. Назва проекту: «Про затвердження Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Пологи». Розробник проекту: Заступник міського голови Горбачов Ю.В. Адреса: 70600, Запорізька обл., м.Пологи, вул.М.Горького, 24. Проект рішення, з додатками та відповідним аналізом впливу регуляторного акту оприлюднений згідно з вимогами Закону Ук-

раїни «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 р. №1160 – 4 способом розміщення на Інтернет-сторінці Пологівської міської ради за адресою: http://mrada.pology.net/. Шлях до розміщення проекту рішення Пологівської міської ради – регуляторна політика – Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Пологи. Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються від фізичних та юридичних осіб у письмовій формі в загальному відділі виконавчого комітету Пологівської міської ради протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту. В.КОРОЛЬОВ, міський голова.

ПВ

27 áåðåçíÿ – ï³âðîêó ñâ³òëî¿ ïàì'ÿò³

дорогої мені людини Василя Афанасійовича МАКЕЄНКА (5.01.1939 р. – 27.09.2012 р.) Не простившись ни с кем, Не сказав всем "прощай", Скрылся ты в темноте, Лишь оставив печаль. Ушел от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата. Наталя. РІШЕННЯ двадцять четвертої сесії Чубарівської сільської ради шостого скликання 1 березня 2013 р. №1 Про внесення змін і доповнень до рішення Чубарівської сільської ради від 28 грудня 2013 року №1 «Про сільський бюджет на 2013 рік» (зі змінами та доповненнями) Керуючись ст.26 та ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону «Про Державний бюджет на 2013 рік» Чубарівська сільська рада ВИРІШИЛА: 1. Внести зміни до п.2,3,4,6,8 рішення №1 від 28 січня 2012 року «Про сільський бюджет на 2013 рік» (далі рішення), виклавши їх у такій редакції: «2. Затвердити загальний обсяг видатків сільського бюджету на 2013 рік у сумі 2307690, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 1880394 грн. та видатків спеціального фонду бюджету 427296 грн. за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (додаток №2) та головними розпорядниками коштів (додаток №3).» «3. Установити профіцит сільського бюджету у сумі 308557 грн., в тому числі загального фонду сільського бюджету у сумі 308557 грн., напрямком використання якого визначити передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) (додаток 6).» «4. Установити дефіцит спеціального фонду сільського бюджету у сумі 308557 грн., джерелом покриття якого визначити: - надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 308557 грн. (додаток 6).» «6. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток №4) на 2013 рік: - субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів» – 15900,00 грн.» «11. Затвердити в складі видатків загального та спеціального бюджету кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 829132 грн. (додаток № 8).» 14. Додатки №,2,3,4,6,8 та пояснювальна записка до цього рішення є його невід’ємною частиною. В.ПАВЛОВСЬКИЙ, сільський голова.

Нерухоме майно, яке знаходиться на території Пологівської міської ради за адресою: м.Пологи, вул. Східна, будинок 2а, взято на облік, як безгосподарне.

ТІЛЬКИ 4 квітня, м. Пологи РБК, вул.В.Сацького,7, з 11.00 до 12.00.

www.polvisti.com

ЖИТТЯ КОЖНОГО ПЕРЕДПЛАТНИКА ГАЗЕТИ ЗАСТРАХОВАНЕ СТРАХОВОЮ КОМПАНІЄЮ "ОРАНТА-СІЧ". ТЕЛ. 2-28-61.


ПВ

Талановиті діти з багатодітних сімей 16 березня у м.Запоріжжі відбувся обласний етап Х Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Таланти багатодітної родини». Конкурс проводився за ініціативи Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» та при підтримці Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. У конкурсі взяли участь 155 талановитих дітей з багатодітних сімей. Кожен учасник міг брати участь в одній із запропонованих номінацій. Наш район представляли 6 дітей з багатодітних родин. Конкурс-фестиваль проводився у Будинку культури «Орбіта», куди завіта• В.ГУЖВА, учень Поло- ла численна публіка, щоб подивитигівського НВК. ся концертні номери та роботи учасників. Затримувалися відвідувачі біля оригінальної художньої кераміки «Веселе спілкування» та «Зимовий привіт», яку виготовив та представив на конкурс Андрій Говоров, учень Пологівської ЗОШ І-ІІ ст. №6, учасник гуртка народних ремесел Будинку дитячої та юнацької творчості. Звертала на себе увагу тонким смаком у підборі кольорів та акуратністю виконання вишивка хрестиком «Натюрморт», подана Дариною

Михайлик, ученицею Семенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Із захопленням сприймали глядачі запальний танок «ЛеткаЄнка» у виконанні сестричок Ганни та Тетяни Пустовойтенків, учениць Чубарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Зірвали шквал аплодисментів наші виконавці патріотичних пісень Анастасія Бойко (Басанська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Володимир Гужва (Пологівський НВК). Обоє учасників за майстерне виконання пісень «Синий платочек» та «Прадедушка» посіли ІІІ місця. За умовами конкурсу переможці нагороджені путівками до Міжнародного дитячого центру «Артек». Отже, А.Бойко та В.Гужва у травні цього року поїдуть відпочивати до славнозвісного «Артеку». Л.ДОРОФЄЄВА, заступник начальника управління – начальник відділу організації соціальних послуг та соціального забезпечення управління соціального захисту населення Пологівської РДА.

•íàé íàøèõ! Все більше юних пологівців береться за науково-дослідницьку роботу в межах Малої академії наук України і отримує високу оцінку вчених. Цього року за результатами контрольних випробувань, які проходили на базі Запорізького національного університету, в обласному етапі конкурсу-захисту свої роботи представили 17 школярів району і вісім з них стали переможцями. Перше місце у відділенні науки про Землю посіла Олена Бондаренко, учениця 11 класу Пологів-

ської гімназії “Основа” (вч. С.С.Горулько). Другий результат у відділенні екології та аграрних наук показала Яна Дубова, учениця 10 класу колегіуму №1 (вч. І.А.Дубова). І одразу шість школярів зайняли треті місця. У відділенні філософії та суспільствознавства – Ірина Прокопенко, учениця 11 класу гімназії “Основа” (вч. К.С.Нестеренко-Солоха), у відділенні літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – Наталія Бруй, учениця 11 класу Чапаєвського НВК (вч. В.М.Зубець), Ма-

Чемпіонат зі спортивних бальних танців

рина Кузьміних, учениця 9 класу Басаньської ЗОШ (вч. Л.Я.Бойко), Віталіна Мєшкова, учениця 10 класу Пологівської ЗОШ №4 (вч. В.Ф.Жигрова) та Владислав Тесленко, учень 11 класу Новоселівської ЗОШ (вч. З.М.Голик). У відділенні екології та аграрних наук – Олександра Савченко, учениця 11 класу Вербівської ЗОШ (вч. Л.Г.Сковородка). І.ХИЖНЯ, методист районного методкабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

15 березня пройшов восьмий відкритий чемпіонат Інженерненської ЗОШ зі спортивних бальних танців. У європейській програмі, стандарт, юніори-2, першими стали – Віталій Литвиненко та Аліна Таран з Інженерненської ЗОШ. Друге місце посіли Максим Дерев’янко і Каріна Маланіна з Новокарлівської ЗОШ, третє місце у Дмитра Діденка і Тетяни Гуглі з Інженерненської ЗОШ. Першими з латинської програми стали Денис Урсул і Марина Заїченко з Новокарлівської ЗОШ, а другими – Мак-

«Весняні канікули

-2013»

23 березня в тренажерній залі ДЮСШ відбулася районна першість з атлетичного багатоборства (силова витривалість) “Весняні канікули-2013”. Школярі району змагались у п’яти вправах (підтягування, присідання, жим лежачи, станова тяга та підіймання ніг у висі) на максимальну кількість разів. Кращими були Аліна Дяченко (гімназія «Основа»), Інна Казачухіна (гімназія «Основа»), Євген Гринь (Кінськороздорівський НВК), Євген Кирилов (Пологівський НВК), Олександр Сіденко (колегіум №1). О.ПЛЕТІНЬ, тренер ДЮСШ.

11

ДАЙДЖЕСТ

28 березня 2013 року

сим Дерев’янко і Карина Маланіна з тієї ж школи. У програмі хобі-клас, ювінали-1 на першому місці Микола Лисенко і Мар’яна Цібій з Інженерненської ЗОШ, а також Віталій Лагода і Анастасія Товстоног (Новокарлівська ЗОШ) – з програми юнівали-2. Гостям, суддям та навіть малечі сподобалось це хореографічне дійство. Парам вручили солодкі призи та грамоти. Адміністрація школи дякує спонсору – ТОВ «Стелсі» за підтримку. М.ПЛЕВАКО. Фото автора.

У бібліотеці розповіли про туберкульоз та шкідливі звички

24

березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме цьому дню був присвячений тематичний вечір «Що ми знаємо про туберкульоз?», який провели 20 березня у Пологівській центральній районній бібліотеці. На захід завітали представники районної організації Товариства Червоного Хреста України та учні 10-А класу Пологівської ЗОШ № 4.

До уваги школярів був представлений відеоматеріал про туберкульоз, наркоманію, профілактику та лікування цих захворювань. Після перегляду пізнавального фільму бібліотекар читального залу для дорослих Валентина Зубець ознайомила присутніх з оглядом літератури «Здорові звички – здоровий спосіб життя». Це книжки про шкідливість нікотину, алкоголю, наркотиків та наслідки їхнього вживання. До відома учнів бібліотекар довела інформацію Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що понад 3 мільйони людей щороку стають жертвами тютюнопаління. Щодня сотні людей вмирають від раку легенів, коронарної хвороби серця або інсульту. І в багатьох випадках причиною смерті є алкоголь, тютюн або наркотики. Бібліотекар наголосила, що в Європі сьогодні курити не модно, там все більше людей стають прихильни-

Ïðî êîõàííÿ òà æèòòÿ – ïî-äîðîñëîìó У четвер, 14 березня, у Пологівському колегіумі № 1 для учнів 11-тих класів була проведена виховна година на тему «Чистота дошлюбних відносин», ініціатором якої стала адвокат райдержадміністрації в Дніпропетровській області Катерина Миколаївна ШИНГУР. Почувши про жахливі самогубВона змусила їх багато над чим ства серед молоді у місті Пологи, замислитися, щоб надалі уникнути жінка навмисне взяла відпустку, аби небажаних ситуацій. провести з підлітками виховну бесіКатерина Миколаївна цікаво і досду про кохання та всі його небажані тупно розповіла учням про різновипрояви. На сьогоднішній день ідея ди шлюбу та наголосила на суттєвиховної години вибрана правильно вій різниці між коханням та закохата актуально. Адже сучасні підлітки ністю. «Треба жити гідно та достойно, часто не цінують життя і під вплиаби зберегти себе для другої коханої вом почуттів, таких як нерозділене половинки, – неодноразово заувакохання, роблять хибні кроки, які, жувала жінка, – і ні в якому разі не на жаль, призводять інколи до нейти на фатальні кроки, бо життя, поправних наслідків або залишаяке б воно не було – продовжується!» ють клеймо у молодому житті. Підлітковий вік – дуже важливий Під час виховної години одинаду житті людини. Подібні уроки треба цятикласники проводили цікавий регулярно проводити, аби запобігексперимент та дивилися повчальти своєрідним моральним та духоний відеоролик. Кінострічка з травним «катаклізмам». гічним життєвим сюжетом вплинуК.АСТІОН, учениця 11-А класу ла, без сумніву, на всіх присутніх. Пологівського колегіуму №1.

Óñïiõ ó Õàðêîâi

Перемогли запоріжці 23 березня у Чубарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся обласний турнір з волейболу на приз В.Я.Чубаря, в якому виступили 5 чоловічих команд. В урочистому відкритті взяли участь і виступили голова райдержадміністрації Ю.Коноваленко, депутат обласної ради від Партії регіонів І.Чесноков, міський голова В.Корольов та чубарівський сільський голова В.Павловський. Перемогу в турнірі здобула команда «Мотор-Січ» із м. Запоріжжя. На другому місці збірна Чубарівки (тренер В.Невілько), на третьому – бердянці. Переможцям та призерам вручені перехідні кубки, цінні подарунки. Спонсорську підтримку заходу забезпечила місцева сільська рада (голова В.Павловський).

ками здорового способу життя. У цьому на європейців потрібно рівнятися. Натомість в Україні практично щоденно вживають алкоголь майже 3% юнаків і 1% дівчат. Таким особам лікарі діагностують дитячий або підлітковий алкоголізм. Учні для себе зробили висновки, що гра в життя і смерть починається легко та весело з друзями, а з глухого кута доводиться вибиратися самостійно. Мало у кого на це вистачає сил. Медсестра Червоного Хреста Валентина Узунова провела з учнями вікторину «Туберкульоз: питання та відповіді». Також всі присутні отримали інформаційні буклети «Туберкульоз виліковний». По закінченні вечора-зустрічі діти отримали солодкі призи за активну участь у вікторині. В.ЗУБЕЦЬ, бібліотекар читального залу Пологівської ЦРБ.

15-17 березня в м. Харкові відбувся чемпіонат України з бойового багатоборства. У змаганнях узяли участь 900 спортсменів із різних областей країни, в тому числі і спортсмени СК “Славія", котрі, домігшись високих результатів, довели, що є гідними продовжувачами традицій, закладених

БОРОТИСЯ З МІФІЧНИМ АВІТАМІНОЗОМ ЛІКАРІ РАДЯТЬ САЛАТАМИ ТА ПОБАЧЕННЯМИ.

своїми земляками, що вже стали майстрами спорту. Перше місце в чемпіонаті посіли Анатолій Прокопчук, Назар Кириченко. На другому місці – Юрій Кошель, Олексій Пашков. На третьому – Іван Поліно, Анатолій Харченко, Іван Нестеренко. У змаганнях відзначилися також Артем Чуєв, Дмитро Фесенко та Данило Кошовий, які не увійшли до трійки призерів, але проявили величезну силу волі і прагнення до перемоги. С.ГРІМОВ, тренер СК “Славія”.

www.polvisti.com


12

РЕКЛАМА

28 березня 2013 року

ПВ

СУПУТНИКОВІ АНТЕНИ

доставка встановлення гарантія ТВ канали для дорослих та дітей. НИЗЬКІ ЦІНИ. Тел.: 099-671-24-55, 067-161-91-69.

РЕАЛІЗУЄМО ПОСАДКОВЕ НАСІННЯ СОНЯШНИКУ "СИНГЕНТА". МОЖЛИВИЙ КРЕДИТ. ДОСТАВКА. Т. 099-327-62-57.

ПОТЕРЯЛСЯ МАЛЬЧИК С САМОКАТОМ, особая примета: перекачена правая нога. Кто увидит, позвоните

2-28-83.

Паливний склад реалізує ВУГІЛЛЯ Горіх, Кулак – 1150 грн., АС "сім'ячко" – 1000 грн., "горючка" – 1200 грн. Вул. Червоноармійська, 2В. Тел.: 5-01-05, 050-916-80-96.

ПОЛОГІВСЬКИЙ ГОРТОП РЕАЛІЗУЄ для населення

вугілля мите усіх сортів: АМ (горіх), АС (насіння), АО (крупний горіх), АКО (кулак), АМ/АС (горіх, насіння), ДГО (горючка). Опт/роздріб, доставка через вагову, а також будматеріали:

Магазин "ДЛЯ ДОМУ, ДЛЯ СІМ'Ї" пропонує: садовий, городний інвентар; електротовари, інструменти, відрізні круги; деталі для кріплення: гвинти, болти, гайки, шайби, шурупи, саморізи.

НАЙШИРШИЙ АСОРТИМЕНТ В МІСТІ. ДОСТУПНІ ЦІНИ м.Пологи, вул.М.Горького,17 (підвальне приміщення, вхід з боку колишнього "Оазису") Т.: 2-31-10, (050)4863073.

ТОВ "ТПФ ТАКОКЕРАМІК"

(БАСАНСЬКИЙ ЦЕГЕЛЬНИЙ ЗАВОД) НА ПОСТІЙНУ РОБОТУ ПОТРІБНІ:

електрик;

робітники на технологічну лінію

Доставка на роботу транспортом підприємства з м.Пологи, с.Тарасівка, с.Басань.

ПІСОК, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ.

ПП «Колорит» реалізує: насіння соняшнику: Ясон, Форвард, Віталій, Сержан, Терра, Рімі, Прімі, НСХ-2017, 2018, Тісса, Альбатр, Аламо, Атланта, Жалон, Сонячний настрій, Рембо, Бонд, Український F1, Українське сонечко; насіння кукурудзи: Солонянський, Білозірський, Любава. ЗЗР, міндобрива, стимулятори, Гумати.

066-063-42-81, 098-033-45-06, 096-340-14-90, 0(6145) 4-13-02, пн.-сб. 8.00 – 14.00

Аптеки ТОВ «Віола»

за адресами вул.Пролетарська, 75, та вул.Горького, 10, пропонують вам

ВУГІЛЛЯ

в неділю 10% знижку

горіх – 1150 грн.; горючка – 1200 грн.

Ласкаво просимо!

ЯКІСТЬ, ВАГИ, ДОСТАВКА.

на всі медикаменти та вироби медичного призначення.

ПРОДАМ Б/В

ПЛН-3-35 (плуг), КПС-4.2 (культиватор), ЖВН-6 (жатка). Тел. 066-754-70-15.

www.polvisti.com

с.Шевченкове, вул.Горького, 35, тел.: 38-6-97, 096-669-98-73.

ПРОДАМ СІЛЬГОСПТЕХНІКУ: обприскувачі 400, 600, 800; роторні косарки, граблі, плуги, розкидачі добрив, КПС-4, КРН-5,6, картоплесаджалки, картоплекопалки та інше. ДОСТАВКА. ГАРАНТІЯ. Тел. 050-563-71-59.

ФРАНЦУЗЬКІ від 120 НАТЯЖНІ грн. СТЕЛІ ДОСВІД РОБОТИ.

Довідки за тел.: 38-7-45, 067-634-89-88. Шановні пологівці та гості міста!

Адреса: м.Пологи, вул.Ульянова, 44. Тел.: 050 7312935, (06165) 2-23-94 (тел. складу).

ГАРАНТІЯ 12 років.

Т.: 095-745-58-79, 066-427-41-48.

ГРАНІТНІ

ПАМ'ЯТНИКИ •НАЙНИЖЧІ ЦІНИ В РАЙОНІ •ДОСТАВКА БЕЗКОШТОВНА

Т.: 095-745-58-79.

Розміщення рекламних банерів на сайті

www.polvisti.com

150

грн. на МІСЯЦЬ

МІЛЬЙОННОГО ПАСАЖИРА ПОЇЗДА HYUNDAI НАГОРОДИЛИ КВИТКОМ І МАШИНОЮ.


ПВ

ÏÐÎÄÀÌ

НЕРУХОМІСТЬ •1-кімнатну квартиру по вул.Східній, біля "Гарячого хлібу". Ціна договірна. Телефонувати: 050-272-89-16, 067-610-02-64. •дім по вул.Осипенка, 125, газ, вода в домі, госпбудівлі, 11 соток приватизованої землі. Тел. 066-754-07-36. •дім зі всіма зручностями (87 м2), госпбудівлі, літня кухня біля ріки. Тел. 097-343-94-44. •дім в с.Чапаєвці (центр). Є літня кухня, погріб, госпбудівлі, вода, земельна ділянка. Тел.: 33-5-01, 098-120-26-33. •дім 10х6,5 в районі Пологи-5 по вул.К.Маркса, 470, газ у домі і в літній кухні, вода, колодязь, 12 соток землі. Телефони: 066-857-44-83, 099-659-52-44. •газифікований дім 9х14, зі зручностями та майном по вул.Чернишевського, 6. Є вода, гараж. Тел.: 066-933-78-04, 066-783-57-09, 2-45-95. •будинок, город 0,53 га, станційний полив, випас, 3-фазний 3-тарифний лічильник, водяне опалення, госпбудівлі, 2 гаражі, 2 підвали. Тел.: 096-271-40-01, 096-107-80-40, 38-7-02. •дім в м.Пологах по вул.Ушакова, 10, є літня кухня, госпбудівлі, водопровід у дворі, город, газ по вулиці. Тел. 095-663-79-77. •двоповерховий будинок на початку с.Поліг, газ, вода, гараж. Тел. 095-923-97-97. МОТО •скутер двомісний, зареєстрований, пробіг 1500 км. Тел. 050-662-51-81. •широкий вибір скутерів, мопедів, кредит. Тел. 095-233-60-09. РІЗНЕ •дрова, паливо-брикет, вугілля, цемент М-400, 500 (опт, роздріб), цеглу б/в, нову, «Фагот», силікат, ракушняк, пісок, відсів, щебінь, мішки 50 кг, 1 т, мотоцикл «Дніпро-11», двигун. Куплю будівлю під розбір. Тел.: 066-339-74-47, 097-978-97-27, 2-30-65, 096-069-52-52. •ракушняк кримський. Прямі поставки з кар'єру. Тел.: 095-614-00-68, 098-495-63-33. •бджолопакети. Телефонувати: 066-113-30-40, 067-139-79-21. •силос в с.Чубарівці. Тел. 099-535-56-06.

•телят голштинської породи, приріст за 1 рік 500 кг. Доставка. Телефони: 066-239-59-16, 097-356-80-39. •терміново, недорого тільні корови на молоко. Тел. 095-623-02-28. •поросят м’ясних «Ландрас», 1 місяць. Телефони: 098-325-03-86, 095-582-49-57. •чубуки і саджанці елітних столових технічних «кишмишових», перевірених часом, більше 100 сортів та гібридних форм винограду. Звертатися: вул.Зелена, 66, м.Пологи, Севериненко Віктор Іванович. Тел. 066-754-68-59. •капітальний гараж по вул.Дружби, ОЕЗ будинки. Тел.: 067-911-02-09, 066-918-94-07. •недорого мишоловку "Кишмишь".Телефонувати 2-28-83. •автогрейдер ДЗ-99, 1986 р.в., двигун потребує ремонту; віброкоток ДУ-54, 1,5 т вага, з причепом для транспортування; смоловарку зі смолою V-2,6 м3, смоловарку V-1,5 м3; будка на ЗІЛ-130; плуг ПН-4-35; верстат заточний; двигуни б/в ЗІЛ-130; ВАЗ-2103; ГАЗ-24; УД-25; СМД; Д-37; КамАЗ. Адреса: м.Пологи, вул. Суворо-ва, 1, РБУ. Телефони: 095-655-47-21, 099-523-30-06. •люцерну в тюках. Адреса: с.Чапаєвка, вул.Леніна, 360. Тел. 050-482-53-66. •сіно лугове в тюках, солому ячневу в тюках, граблі тракторні. Тел. 096-134-98-94. •апарати для розливу кегового пива та квасу б/в у доброму стані, металевий кіоск 32 м2. Тел. 098-107-87-90. ЗНІМУ •житло в м.Пологах. Тел. 050-575-00-51. ÊÓÏËÞ АВТО

•будь-якої марки з будь-якими проблемами.

Тел. 066-647-68-09. РІЗНЕ •працюючі і непрацюючі електролічильники, електродвигуни, телефонні апарати, автомати, пускачі, КВП, пральні машини, редуктори, мотор-редуктори, трансформатори, стабілізатори напруги, зарядні пристрої, зварку, інструмент, тиски, ковадло кузнечне, ваги, циркулярку, зерноподрібнювач, електронасоси, маслопрес, утюг і самовар на вугіллі, казани, ско-

ЗАЯВА ПРО НАМІРИ

Селянське (фермерське) господарство «Софія», що зареєстроване за адресою: 70661, Запорізька область, Пологівський район, село Григорівка, вулиця Комарова, будинок 109, заявляє про наміри одержати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів підприємства. Адреса впровадження виробничої діяльності: - промисловий майданчик №1 (механізований тік): 70661, Запорізька область, Пологівський район, село Григорівка, вулиця Октябрьська. - промисловий майданчик №2 (автотракторна бригада): 70661, Запорізька область, Пологівський район, село Григорівка, вулиця Леніна, 82а. Нормативно-захисна зона становить 100 м, відстань від джерел викидів до найближчої житлової будівлі понад 100 м. Основним видом забруднюючих речовин, що мають викидатися в атмосферу під час здійснення виробничої діяльності об’єктів, є пил від очистки зерна, випари бензину і дизельного пального і продукти їх згоряння у двигунах автотракторної техніки. Результати розрахунків свідчать про те, що технологічні викиди усіх забруднюючих речовин від виробничої діяльності підприємства на перевищують нормативних значень ГДК. Діяльність підприємства не здійснює впливу на промислові, житлово-суспільні об’єкти, пам’ятники архітектури, наземні та підземні спорудження та інші елементи техногенного суспільного середовища села Григорівка та Пологівського району. За додатковою інформацією звертатися до СФГ «Софія» за адресою: 70661, Запорізька область, Пологівський район, село Григорівка, вулиця Комарова, будинок 109, або до ПП «ВІГ Інжинірінг»: 71114, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Шаумяна, 26, к.93 (тел. (06153) 3-97-74). Голова СФГ «Софія» Чех Сергій Олексійович, тел./факс (06147) 7-67-36 з 9 до 17 години у робочі дні. Пропозиції та зауваження направляти на адресу Пологівської РДА: Запорізька область, м.Пологи, вул.М.Горького, 32 (відділ по роботі зі зверненнями громадян, тел. 2-23-97).

1 êâ³òíÿ – ï³âðîêó ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Степана Ілліча НЕМЧУРА

Господь призвал тебя к себе, Оставив нам печаль и слезы, На небе царствовать тебе, А нам носить к могиле слезы.

Дружина, діти, онуки.

29 áåðåçíÿ – 40 äí³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

дорогої дружини, матусі, бабусі і прабабусі Лідії Павлівни ЛИГИ (с.Шевченко) (25.01.1938 р. – 18.02.2013 р.) Горбок землі мовчить, як все довкола, І огортає душу тихий жаль, Що не побачимо ніколи Ні твою радість, ні твою печаль. З болем та скорботою чоловік, діти, онуки і правнуки.

13

ОГОЛОШЕННЯ+ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ

28 березня 2013 року

28 áåðåçíÿ – 2 ðîêè ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Ігоря Григоровича КЛИМЕНКА (6.09.1978 р. – 28.03.2011 р.) И снова память возвращает Назад в ушедшие два года, И боль в груди не покидает Биеньем сердца: нет, нет, нет. Ушел ты в вечность без возврата, Ушел красивым, сильным, молодым, Оставив мать, отца, любимую сестричку И горе близким и родным. И с каждым годом отдаляясь, Мы образ твой в сердцах храним. Тебя, родного, любим, помним, И рядом видим лишь живым. Хто знав синочка, пом’яніть з нами. З любов’ю та вічною скорботою всі рідні та близькі.

ворідки, посуд, каністри 5л, 10л, бінокль, статуетки, ікони, церковну літературу, антикваріат, мотоцикл ІЖ-49 (запчастини). Телефони: 095-923-80-70, 097-583-34-10. •горіхи, часник, цибулю. Продам картоплю посадкову 9 сортів. Телефони: 066-475-89-71, 095-658-26-62, 5-01-34. РОБОТА •у кафе-бар «Сакура» потрібні бармени (навчаємо). Тел. 050-575-00-51. ПОСЛУГИ •якісний ремонт холодильників всіх марок з виїздом до замовника. Заміна днища. Гарантія. Встановлення та ремонт кондиціонерів. Тел.: 2-40-17, 066-103-20-44. •виготовлення теслярних виробів, послуги теслярної майстерні або здам в оренду. Адреса: м.Пологи, вул.Суворова, 1, РБУ. Телефонувати: 095-655-47-21, 099-523-30-06. •виготовлення візиток, буклетів, флаєрів, самоклейок. Тел. 066-652-55-91. •виконуємо усі види оздоблювальних робіт (шпатлювання стель, стін, відкосів), наклеювання шпалер. Телефонувати: 050-923-23-78, 066-432-23-56. •послуги самоскиду 25 тонн (20м3). Завезу щебінь, пісок, відсів, камінь. Тел. 099-795-31-40. •натяжні стелі. Унікальне кріплення, якість. Запрошуємо до співпраці будівельні бригади, дизайнерів. Телефонувати: 068-079-95-94, 050-594-23-30, 096-606-52-45. •ремонт, перетяжка диванів, крісел. Телефонувати 066-221-80-50, Віктор Іванович. •гадаю на картах, каві, зніму зурочення, виставлю захист старовинним методом. Телефонувати 063-730-35-51. •професійно обрізаю плодові дерева. Телефонувати: 097-507-07-27, 095-356-41-00. •виконаємо кладку буту, шлакоблоку, цегли та інші будівельно-ремонтні роботи. Телефонувати 095-709-48-54.

28 áåðåçíÿ – 40 äí³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

̲ÍßÞ

•дружину 40 років на дві по 20. Варіант 4 по 10 не пропонувати. Телефонувати 2-28-83. 28 áåðåçíÿ – 30 ðîê³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³,

як пішла в інший світ наша люба матуся, бабуся Галина Павлівна БЄЛІЧЕНКО

31 áåðåçíÿ – 24 ðîêè ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³,

як пішов в інший світ наш любий татусь, дідусь Леонід Михайлович БЄЛІЧЕНКО Мгновение – и невозможно ничего исправить, И не вернуть нам вас уже никогда, Из жизни вы ушли, но не из памяти, И наша боль осталась навсегда. Царство небесне, вічна пам’ять. Донька Олена, онук Ігор.

гê ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³ ³ ãëèáîêî¿ ïå÷àë³

Петра Дем’яновича ХІЛЬКА (13.10.1949 р. – 26.03.2012 р.) Ты жизнь прожил свою достойно, Оставив память на земле. В безмолвном мире спи спокойно, Любимый нами человек. Великой скорби не измерить, Слезами горю не помочь, Тебя нет с нами, но навеки В сердцах ты наших не умрешь. З любов’ю та скорботою вся твоя рідня.

2 ðîêè ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Петра Петровича ПИСЬМЕННОГО (12.07.1959 р. – 27.03.2011 р.) Ты ушел из жизни слишком рано, Нашу боль не выразят слова. Спи родной, ты наша боль и рана, Память о тебе всегда жива. Вечная память твоей доброй душе. Мама, сестра та рідні.

нашої мами, бабусі, прабабусі, сестри, тьоті Ніни Петрівни СЛІСАРЕНКО (24.07.1941 р. – 17.02.2013 р.) Тяжка хвороба забрала твоє здоров’я, а безжальна смерть вирвала з життя. Ти вже ніколи не повернешся до рідної домівки, не переступиш свій поріг, не зустрінеш усіх нас. Зі сльозами на очах низько схиляємо голови над твоєю могилою. Спи спокійно. Нехай земля буде тобі пухом, а душі твоїй – вічний спокій і царство небесне. Сумуючі всі рідні.

28 áåðåçíÿ – 1 ð³ê ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Федора Даниловича ПИЛИПЕНКА (26.06.1927 р. – 28.03.2012 р.) В тяжелые ты вырос годы: Лихую пережил войну, Познал лишения, невзгоды, Но поднял из руин страну. Еще совсем юнцом безусым Труду усердие дарил. Ты не был лодырем и трусом, Как мать, ты Родину любил. Вот промелькнуло лихолетье. В эпоху мирного труда Умений всех своих соцветье Родной земле отдал тогда: Работал долго в мехотряде, Труд благородный ты любил, Со всеми ближними ты ладил, Трех сыновей затем взростил… До самой старости трудился, Почет и славу заслужил, Не раз в работе отличился, До внуков-правнуков дожил. Любовь к труду, земле и людям Ты всем потомкам прививал. Не упрекнет и не осудит Тебя никто из тех, кто знал. И не было страшнее лиха, Чем смерть трагичная твоя. Она в закат весенний, тихий Из жизни вырвала тебя. Хорошим, тихим, добрым словом Тебя, родной наш, помянем. Твой принцип жизни за основу Мы приняли. И с ним живем. З безмежним сумом та скорботою рідні, близькі, друзі, земляки.

ОГОЛОШЕННЯ, ВІТАННЯ ТА ПОМИНАЛЬНІ РЯДКИ У НАСТУПНИЙ НОМЕР ГАЗЕТИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 12.00 ДО ПОНЕДІЛКА.

www.polvisti.com


14

ВІДПОЧИНЬ

Квартиранти підземелля

Чи є життя на Місяці ще треба довести, а що є воно під землею, уже доведено. Кілька днів тому під час інвентаризації підземних комунікацій у центрі Поліг ремонтна бригада з міськводоконалу натрапила на... квартиру. У ній була вода, тепло, що йшло від труб, інші блага цивілізації, навіть телевізор. Квартиру “знімають” двоє луганських безхатченків, котрі, блукаючи центром міста вночі, провалилися під люк. Ідея облаштувати під землею житло прийшла миттєво – вода і тепло були поруч. А цеглу та ванну притягли із смітників, ліжка та крісла дали люди, шпалери купили, а телевізор узяли на прокат. Уночі чоловіки відсипаються, вдень жебракують: то в Оріхові, то в Куйбишеві, то в Запоріжжі. На диво, місцева влада лояльно поставилася до нелегальної квартири. Розпорядилася житло не руйнувати, люк, що служить входом до помешкання, не заварювати. У ньому навіть зробили кілька отворів для циркуляції та надходження свіжого повітря досередини. А на релігійне свято, 40 святих, у безхатченків побували у гостях друзі, котрі прийшли із квітами та пляшкою вина, щоб привітати одного з них із днем народження. До речі, неподалік редакції є два аварійних люки, які сміливо можна займати під квартири. Перекажіть, будь ласка, якщо маєте знайомих безхатченків.

І буває ж таке

Як Яшка чоловікам роги почепив Якось зібралися одружені чоловіки з усього села на раду. Були серед них ті, що в сімейному житті вже пуд солі з’їли, і ті, котрі недавно тільки побралися. Незважаючи на різницю у віці, всі вони горіли бажанням покарати бабія Яшку, котрий дружин їхніх зваблює... І ось, за кукурудзяним поючись за хатами, тихесеньлем, на узліссі під самотнім ко, як завжди, пробралася розлогим дубом чоловіки вже до нього в стодолу Іванова котру годину ділилися тим, Надька та сповістила про оті як би вони Яшку провчили. сходини. «Не інакше, як вби– Зловимо, роздягнемо доти тебе хочуть», – зойкала. Не встиг бабій зручніше гола, виваляємо в кропиві, а вмоститися, як чоловіки попотім проженемо через тевернулися. Обдерті, лихі, горен, – запропонував Іван. лодні… Затію з тереном по– Краще голяка на мурашлишили й присягнули Яшку ник посадимо, – випалив тієї ж ночі злапати та …кастМикола. рувати. Їхня рішучість і злість – Ні, краще голим до деретак налякали бабія, що зава прив’яжемо та медом виледве не видав себе, зацомастимо, – відгукнувся ще котівши зубами. котрийсь месник. Коли чоловіки розійшлися, Згодом постановили через Яшка взявся з дуба злізати. терен бабія гнати. Коли поВін уже й на землю ступив, далися шукати місця, де кущі як щось у кущах зашаруділо. найгустіші, Яшка перевів поЗ переляку незчувся, як знодих і поворушив затерплими ву на дубі опинився. ногами й руками. Увесь цей – Яшуню, – почувся знайочас він сидів на дубі, під яким мий голос. скривджені ним односельці – Це ти, Тетянко? – спитав радилися. Ще звечора, хованасторожено.

– Я, злізай хутчій, – попросила дружина Миколи. – Я ось тобі їсти й пити принесла. Мені Надька сказала, де ти від тих наших чортів ховаєшся… – Яка ж ти в мене файна, Тетянко, найрідніша з усіх, – затуркотів Яша, пригортаючи до грудей любку. Коли молодиця пішла, Яшка знову на дуба заліз, вмостився більш-менш зручно й заснув. Прокинувся від того, що жіночий голос кликав тихенько: «Якове, золотко, де ти?» – Я тут, – відгукнувся. – Це ти, Галюню? – Я, от принесла тобі повечеряти, сонце вже давно сіло, а ти, певно, голодний. – Яка ж ти в мене гарна, найвродливіша з усіх, – примовляв, злазячи зі схованки. Цілий тиждень Яків отак ховався на дубі. Жінки добре його годували, розповідали, як їхні чоловіки село перевертають у пошуках гультяя, у кожен куток й горщик загля-

У 1964 році склалися посушливі погодні умови, і вівці ледь напасалися на схилах Лозової балки. Під осінь справи з кормами не поліпшилися, а пасти тварин на землях навколишніх колгоспів радгосп «40 років Радянської України» не мав права, бо там теж тримали тисячні отари тварин. І тоді діда-чабана Івана Бондаренка та ще трьох помічників відрядили на Північний Кавказ для заготівлі сіна в тюках для зимового утримання. Радгоспну отару залишили на І.П.Самокиша. Вересень і жовтень дід Бондаренко і його товариші працювали там. І ось на станцію Магедове прибув состав вагонів із сіном. А з ним і заготівельники у високих шапкахпапахах, що робило їх схожими на джигітів. Дід Іван прийшов до куреня напарника Івана Самокиша веселим, бадьорим, та видно було, що він чимось спантеличений. Кидаючи погляди на круторогих баранів, бурмо-

дають, а про дуб не здогадуються. Слухав Яків, сміявся, а коли односельцям набридло врешті його шукати, повернувся додому – веселий та гладкий. До молодиць вчащати не припинив, проте став з тією любов’ю трохи обережнішим. Л.КОВАЛИШИНА.

Овечий «десант»

тів: «Та невже отак за вождем і не побоялись? Чи люблять його так?» «Діде Івану, про що ви там бубните?» – запитав Самокиш свого старшого колегу. «Я життя прожив, а такого не бачив! Ось слухай! – відізвався Іван Бондаренко. – Після приїзду в станицю Георгіївську почали ми тюкувати сіно технікою, яку виділив місцевий радгосп. Допомагали вантажити і овець на автомашини місцевим чабанам. А одного дня нас покликали

www.polvisti.com

завантажити 20 овець у літак для санаторію «Ельбрус». Пішли на авіамайданчик, що за станцією, і загнали тварин на борт. У салоні поставили дерев’яну перегородку, щоб майбутнє м’ясо не заважало льотчикам. На другий день уранці до нашої оселі примчав на баскому коні в папасі і чаркесці джигіт-чабан Ахмет Маютов: «Горе! Беда! Овцы падают с неба! Коня Мугнула убила овца, а джигит Ренат Аюмов упал в пропасть! О, беда!» – на все горло кричав він.

ПВ

В і т а є м о! Адміністрація, профспілковий комітет та рада ветеранів хімзаводу "Коагулянт" сердечно вітають з 75-річним ювілеєм (31 березня) хорошу людину, поважну пенсіонерку Галину Свиридівну БУРЕНКО! Бажаємо спокою й миру в родині, Щоб щастя всміхалось при кожній годині. Теплоти й поваги – від добрих людей, Любові та шани – від рідних дітей! Дорогу, любу мамочку, бабусю, прабабусю Галину Порфирівну СИВАШ вітаємо з 70-річним ювілеєм (30 березня)! Лагідна, рідненька, добра і проста, Наша дорогенька, наша золота, Бажаємо сонця, весняного цвіту, Хай ранки твої будуть сонцем зігріті. Нехай тобі, рідна, у будні та свята Лиш радісні вісті приходять до хати. Хай збудуться легко всі добрі надії, А серце від щастя завжди молодіє! Хай цвіте, не в'яне із роками доля, Хай щасливих літ зозуля накує, Хай вода дасть силу, а роса – здоров'я, Все, що більше треба – нехай Бог дає! З повагою діти, онуки, правнуки. Сердечно поздоровляємо племінника, брата та дядю Євгенія Валентиновича КАЛІТЕНКА (с.Кінські Роздори) з днем народження (3 квітня)! Желаем здоровья, ведь часто его не хватает, Желаем веселья – оно никогда не мешает, Удачи желаем – она ведь приходит не часто И просто желаем огромного личного счастья! Сім'я Науменків.

Невигадана історія Іван Петрович Самокиш у хуторі Гільці працював молодшим чабаном. Він і розповів мені один незвичайний випадок.

28 березня 2013 року

Виявилося, що коли літак набрав висоту і почав перелітати через гірський хребет, він потрапив у повітряні течії, і машину почало кидати з боку на бік, і це дуже тривожило овець. І тут від сильного поштовху дверцята літака відчинилися. Льотчики, зайняті боротьбою зі стихією, не помітили цього. Отож, двері були настіж, і найбільший круторогий баран бекнув і рвонув уперед, мабуть, відчувши, що то воля. За ним, наслідуючи його приклад, почали стрибати з літака й інші вівці – всі до одної! Льотчики не довезли до санаторію баранину. І вони, які бачили багато, не могли повірити в таку сліпу овечу «самопожертву». – Цікаво, а корова б стрибнула за бугаєм? – розмірковував дід Бондаренко. – Навряд, Іване! Це ж тваринницька інтелігенція! А от вівці, вони вірні лідерові – барану! М.ЖУЛАЙ, с.Чапаєвка.

Дорогу подругу, мудру, чуйну, лагідну серцем людину Галину Іванівну СЕМАК (м.Пологи) сердечно вітаємо з днем народження (29 березня)! Чтобы в доме был достаток, Чтобы с удачею дружить, Быть на радости богатой И еще сто лет прожить! Подруги Анастасія Федорівна, Тоня. Любу, милу, чуйну подругу Галину Іванівну СЕМАК (м.Пологи) від щирого серця вітаємо з днем народження (29 березня)! Нехай здоров'я, радість і достаток Посиплються, немов вишневий цвіт, Нехай малює доля з буднів свято І подарує ще багато літ! Подруги Таня, Ліда.

Жарти від О.Глазова Кращий будильник – діти. Заводиться раз на все життя. Обіцяння повернути гроші через тиждень означає лише прохання тиждень не приставати з цим питанням. Добившись руки своєї коханої, ви точно будете її відчувати у своїй кишені. До 80 років людина дізнається про все. Тільки як це все згадати? Хороший чоловік, як бумеранг, – завжди повертається. Хронічна офісна хвороба: до обіду завжди хочеться їсти, після обіду – спати, і таке відчуття, що мало платять. З друзями треба не просто пуд солі з’їсти, а зробити це з воблою і під пиво. Допоможемо повернути борги, включаючи й подружні. Хочеш повернутися з відпустки пізніше, попередь начальника, хочеш раніше – дружину. Начальник не завжди правий, але він завжди начальник. Чим більше у чоловіка грошей, тим капризніша у нього жінка. Найвище військове звання – той, ким мріє стати кожен солдат. У нас це дембель. Чим більше телеканалів, тим більше нічого дивитися.

У ВЕНЕЦІЇ НЕ МОЖНА ГОДУВАТИ ГОЛУБІВ – ШТРАФ ВІД ШІСТДЕСЯТИ ДО ШЕСТИСОТ ДОЛАРІВ.


ПВ

15

ФОТОКОНКУРС+

28 березня 2013 року

«КРАСУНЯ ПОЛОГІВЩИНИ – 2013»

Юлія ДРОНОВА, 19 років

34

Умови конкурсу: Фотокореспондент газети «Пологівські вісті» Микола Михайлович Дрюченко проводить безкоштовні фотосесії учасниць, а редакція також безкоштовно вміщує на сторінках газети по одному вибраному самими учасницями конкурсу фото. Про проведення фотосесій можна домовитись з М.М.Дрюченком за тел. (066) 357-30-53. Можна приносити на цифрових носіях уже готові фото, але за умови, що вони ЯКІСНІ. Ім’я та прізвище кожної учасниці буде вміщено в купони для голосування двічі: в тому номері газети, в якому буде надруковане фото учасниці, і в наступному. Це створить для всіх учасниць рівні умови. Редакційний колектив вирішив розділити учасниць на дві вікові категорії: від 15 до 21 року і від 21 до 30 років. Конкурс триває з 10 січня до 29 серпня 2013 року. Детальніше про умови конкурсу читайте на сайті газети www.polvisti.com.

Катерина ТАРАН, 15 років

• І.БРАЖЕНКО. 21-22 березня у ДЮСШ пройшла 15 районна спартакіада держслужбовців. За традицією її організаторами стали райдержадміністрація і районна профспілкова організація працівників держустанов. На відкритті спартакіади учасників змагань привітали голова райдержадміністрації Юрій Коноваленко, голова ра-

Наталія КАТРИЧ, 24 роки

36

Додатково щомісяця визначаємо переможниць за допомогою ОН-ЛАЙН ГОЛОСУВАННЯ. «Красуня Пологівщини-2013», яка набере найбільше голосів на нашому сайті, отримає окремий подарунок. ПРОГОЛОСУЙТЕ І ВИ!

КУПОН ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ № п/п

Прізвище учасника

КУПОН ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ № п/п

34

Юлія ДРОНОВА

31

35

Катерина ТАРАН

32

36

Наталія КАТРИЧ

33

СПОРТ

Спартакіада держслужбовців йонної ради Павло Журавльов та голова районної профспілкової організації працівників держустанов Ірина Півень. У спартакіаді взяли участь 8 державних установ та 33 службовці, котрі боролися за лідерство в п’яти видах спорту – настільному тенісі, шахах, шашках, волейболі та мініфутболі. У змаганнях з настільного тенісу перемогли Ірина Браженко та Юрій Вєтров (РДА), з шахів – Олена Боровик (УСЗН) та Володимир Калюжний (РДА), з шашок – Олена Боровик (УСЗН) та Юрій Ващук (міськрада). У турнірах з волейболу та міні-футболу взяли участь лише по дві команди з райдержадміністрації та міської ради. І в обох зустрічах перемогли команди міської ради. Нагороди переможцям та призерам вручила голова районної профспілкової організації працівників держустанов Ірина Півень.

35

• М.ПЛЮЩАКОВ та В.ЧУМАЧЕНКО.

Баскетбол по-басанськи 19 березня в ДЮСШ відбулися фінальні ігри районної спартакіади з баскетболу серед загальноосвітніх навчальних закладів. У юнаків перемогла команда Басанської ЗОШ, на другому місці

– Вербівської, на третьому – Григорівської ЗОШ. У дівчат найсильнішою виявилася збірна Шевченківської ЗОШ. Друге та третє місця, відповідно, посіли Інженерненська та Басанська ЗОШ.

АНОНС!

28-29 березня у ДЮСШ пройдуть фінальні зустрічі обласного турніру з міні-футболу серед команд юнаків 2000-2001 р.н. за участю команд Приморського, Чернігівського, Пологівського, Куйбишевського, Вільнянського районів та м.Енергодара. Початок ігор: 28 березня – о 12.00, 29 березня – о 9.00.

У 2013 РОЦІ В УКРАЇНІ ВИСАДЯТЬ 13,9 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ ЛІСУ.

Прізвище учасника

Ліна ЧЕРВОНЕНКО Наталія МИХАЙЛІЧЕНКО Катерина АСТІОН Увага, конкурс!

Відділ Держземагентства у Пологівському районі Запорізької області ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення вакантної посади головного спеціаліста з інформаційних технологій та захисту інформації. Необхідні документи: заява про участь у конкурсі, особова картка П-2 ДС, автобіографія, копія документа про освіту (засвідчена нотаріально), 2 фотографії, декларація про доходи за 2012 рік, копія паспорта та ідентифікаційного номера, медична довідка, копія військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних), згода на проведення спеціальної перевірки подавати у відділ Держземагентства у Пологівському районі у місячний термін після дня опублікування оголошення. Умови конкурсу: громадянство України, вища економічна освіта за освітньокваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста за будь-якою спеціальністю в галузі знань "захисту інформації в комп'ютерних системах та мережах", стаж роботи за фахом на державній службі не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 3 років. Довідки за телефоном : (06165) 2-38-59; (06141) 4-51-06

РІШЕННЯ Пологівської міської територіальної виборчої комісії 25 березня 2013 року №1 Про призначення проміжних виборів депутата Пологівської міської ради У зв’язку зі смертю депутата Пологівської міської ради Кугаєнко Наталії Георгіївни, керуючись ч.5 ст.14, ч. 3 статті 15 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських селищних, міських голів» та п.8 ст.5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Пологівська міська територіальна виборча комісія ВИРІШИЛА: 1. Оголосити про початок виборчого процесу депутата Пологівської міської ради по виборчому округу №16. 2. Призначити проміжні вибори депутата Пологівської міської ради по виборчому округу №16 на 26 травня 2013 року. 3. Встановити межі виборчого округу №16: вул.К.Маркса, від буд. № 408 до буд. № 506 включно, від буд. № 391 до буд. № 517 включно. Вибори провести у приміщенні комунального Будинку культури «Гірник». Л.ЧИЧЕРОВА, голова Пологівської міської територіальної виборчої комісії. Н.ДИРМАН, секретар Пологівської міської територіальної виборчої комісії.

www.polvisti.com


16

КАЛЕЙДОСКОП

К Р О С С В О Р Д

28 березня 2013 року

ПВ

АСТРОЛОГIЧНИЙ ПРОГНОЗ на 1 – 7 квітня ОВЕН (21.03-20.04) Доведеться проявити твердість характеру. Не плутайте її з холодністю і черствістю – їх слід сховати подалі. Вам вдасться об'єднати і вимогливість, і душевне тепло. Обставини вимагатимуть тверезості розуму і зухвалості думок, так що будьте до цього готові. Вихідні допоможуть розслабитися, але пильнуйте, бо в позитивному настрої ви можете наобіцяти зайвого. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05) Ваша здатність знаходити правильні рішення згодиться для вирішення наболілих проблем. Подумайте про відповідальний крок вгору по кар'єрних сходах. Ділова атмосфера на роботі буде позитивно впливати на вашу працездатність. Вихідні присвятіть сімейному відпочинку. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06) Слід контролювати свою дратівливість і не провокувати конфліктів, вони можуть виявитися занадто важкими і затяжними. Бажано планувати поїздки, зустрічі з друзями, а також шопінг. Вихідні дні не варто проводити у блаженному неробстві, займіться краще чимось важливим і корисним. РАК (22.06-23.07) Ви активні, діяльні, але намагайтеся стримувати свою дратівливість і не ставати ініціатором конфліктів. Просування по кар'єрних сходах буде залежати тільки від вас самих. Але будьте вкрай обережні і не приймайте поспішних рішень. Друзі допоможуть і підтримають вас у будь-якій ситуації.

Все слова начинаются на букву "К". По горизонтали: 4. Название этой страны произошло от названия группы монгольских племен – кидане. 6. Черпак на небосводе. 8. Хищная птица, национальная птица Исландии. 9. Средство дезинформации мужчин. 12. Еда для домашних любимцев. 13. Название этого стиля плавания в переводе с английского означает "ползание". 14. Подарок, которому не смотрят в зубы. 19. Какой изобретение было сделано после открытия свечения люминофора под бомбардировкой электронов? 20. Древняя цыганская "профессия". 21. Герой Александра Абдулова в телесериале "Мастер и Маргарита". 22. "Хорошо кресло старому,... малому" (посл.). 25. Зеркальная рыба. 26. Судно пляжного спасателя. 27. Пучок выдранных волос. 31. Переведите на тамильский язык "два дерева". 32. Нельзя сказать, что у этого оленя проблемы со зрением, но именно благодаря глазам, оно и получило свое название. 33. Еди-

ница шахматного поля. 34. Если его на чем-то ставят, значит дело плохо. По вертикали: 1. Существо с головой лисы в русской мифологии. 2. Тягучая нитка. 3. Часть языка, на котором слово вертится. 5. Рыба в полных шаландах. 7. Мечта бездомного. 8. Доменное топливо. 10. Скрещивание породистых слов для получения эрудированного читателя. 11. "Промеж двух морей, по мясным горам, гнутый мостик лежит" (загадка). 15. По обвинению в его убийстве в Советском Союзе был казнен сам убийца, 13 соучастников и еще 103 человека. 16. Любимая тема для разговора. 17. "Изъян" в манной каше. 18. Обычная единица измерения при убийстве лошади никотином. 23. Паук, убивающий верблюда. 24. Мастер по производству гончарных изделий. 25. Бегает за мышкой, но не кошка. 28. Способ соединения металлических деталей. 29. Имя певицы Лель. 30. Конец, капут, крышка.

ПОСМІХНІТЬСЯ РАЗОМ З НАМИ Вранці у понеділок виконроб видає робітникам два бідони фарби і наказує пофарбувати фасад будівлі: – До кінця дня перевірю. Чоловікам хочеться випити, грошей немає, а фарби – море. Вони вирішують один бідон фарби продати, а гроші пропити. Але щоб відмазатися, занурюють коня, який стоїть неподалік, мордою у фарбу. Увечері виконроб приймає роботу. – А чому ви не дофарбували? – Фарби не вистачило. – Так я вам два бідони видав! – Та один бідон кінь випив. – Який кінь? – Та он стоїть, вся морда – у фарбі. – А-а-а, цей... Ще не здох?! Він же минулого тижня вже два піддони цегли і мішок цементу зжер… *** Молитва домогосподарки: "Боже, відключи Інтернет, щоб я зайнялася хатніми справами! Боже, відключи Інтернет у всіх, щоб мені не так прикро було". *** От раніше часи були! Я йшов у магазин з п’ятьма радянськими рублями і повертався з чотирма кілограмами картоплі, двома буханками хліба,

трьома пляшками молока, шматком чинку в буфет, дотягнув їй портсиру, пачкою чаю і десятком фель додому, покатав на трамваї, яєць. А тепер що? Понаставляі вона твоя – списуй, скільки холи камер відеоспостереження… чеш! *** *** – Чому він уже вп’яте за місяць Дорослішання – це коли у дитинстві потрапляє у токсикологічне від- ти градусник грієш на батареї і кілька ділення? днів кайфуєш вдома, а тепер високу – Просто у нього дружина вчить- температуру скидаєш, щоб завтра ся готувати... йти на роботу, годувати сім’ю… *** *** – Отримав рахунок за квартиру. По– Теща попросила поміняти деталь чинаю жалкувати, що кінець світу так у мобільнику. Серед контактів виі не настав… явив один дивний – "овоч". Зателе*** фонував. Виявилося, що – собі … Оголошення у соцмережі: "Тер*** міново. Потрібна допомога. РозіРозмовляють дві білявки: шли всім, будь ласка! Дитині (23 – Учора зателефонував якийсь тип роки) терміново потрібен Land і запропонував зустрітися з ним опівCruiser 200 VX і трикімнатна квар- ночі на цвинтарі. Дурень він, бо так і тира. Це не спам". не прийшов… *** – А ти точно Відповіді на сканворд, надрукований до мене чіпляу газеті №12 від 21 березня 2013 року тися не будеш? По горизонтали: 1. Компромисс. 9. Трофей. 10. Обо– Не буду, не буду. Я стрение. 11. Пастор. 12. Отклонение. 13. Наркоз. 16. Канавіть презервативи не рась. 19. Олово. 20. Бисер. 21. Наскок. 22. Макет. 23. Голик. 24. Рельеф. 25. Нетто. 26. Манок. 27. Лучина. 28. Зевзяв. лье. 29. Диета. 30. Ржанка. – А в мене є... По вертикали: 2. Орбита. 3. Пискля. 4. Огранка. 5. Из*** нанка. 6. Степень. 7. Консервирование. 8. Непоколеби– Як усе-таки в школі мость. 14. Коммунизм. 15. Толкатель. 16. Контролер. 17. Рубуло добре! Зводив дів- салочка. 18. Столетник.

ЛЕВ (24.07-23.08) Розраховувати завжди тільки на свої сили – це не наймудріше рішення, іноді варто задуматися і про позитивні сторони спільної роботи. Якщо ви не будете розмінюватися на дрібниці, то можливість реалізувати численні задуми з'явиться куди швидше. У вихідні з'явиться прекрасна можливість перетворювати власні недоліки на переваги. ДІВА (24.08-23.09) Спробуйте обійтися без оглядки на точку зору начальства. Постарайтеся не наполягати на своїй категоричності, це може ускладнити ставлення оточуючих, особливо – колег по роботі. У вихідні сміливо втілюйте задумане, слухайте тільки власну інтуїцію і будьте впевнені у своїх діях. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10) Все буде чудово, якщо ви не сперечатиметеся з начальством. Є можливість з легкістю вирішити проблеми, які вас хвилюють. Можете розраховувати на необхідну допомогу друзів. Слідкуйте за своєю мовою і будьте обережні при спілкуванні з колегами. У вихідні не сидіть вдома, збирайтеся до друзів і відпочивайте. СКОРПІОН (24.10-22.11) Ступінь вашої привабливості, чарівності і оригінальності зашкалюватиме – вам забезпечено загальну увагу і захоплення. Не будьте занадто самовпевнені, інакше не зможете об'єктивно оцінити ситуацію. У вихідні благополуччя може прямо залежати від вашої поведінки. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12) Удача супроводжуватиме вас, і ніщо не перешкодить успішно завершити раніше розпочату справу. Уважно прислухайтеся до порад, які дають вам оточуючі. І постарайтеся не зовсім забути про родину. Проведіть вихідні в колі близьких. КОЗЕРІГ (22.12-20.01) Скромність стане прикрасою і позбавить вас від непорозумінь і конфліктних ситуацій. А ось за свої права доведеться поборотися, підберіть належні аргументи, тоді до вас прислухаються. Необхідно сховати свої вразливі місця подалі від хижих поглядів оточуючих, це необхідно для вирішення важливих справ і уникнення помилок. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02) Не пропустіть цей золотий час. Ви можете опинитися на гребені хвилі, якщо самі щиро побажаєте того. Не розмінюйтесь на дрібниці, поставте собі конкретну мету і прагніть її досягнення. Ви можете знадобитися родичам, якщо це можливо, проведіть вихідні у них. РИБИ (20.02-20.03) Постарайтеся бути гранично уважними в справах, пов'язаних із грішми. Небажано посвячувати друзів у свої фінансові проблеми. Ви зможете досягти успіху, але уникайте обману і спокус. У вихідні постарайтеся позбавити будинок від зайвого мотлоху.

МТС ВВОДИТЬ НОВИЙ ТАРИФ «КОНЧАЙ ТРЕПАТЬСЯ»: ПОСЕКУНДНА ТАРИФІКАЦІЯ, КОЖНА СЕКУНДА ВДВІЧІ ДОРОЖЧА ПОПЕРЕДНЬОЇ. Редактор

– Ірина ЛІСОВА. Засновник – Пологівська районна рада. Видавець – колектив редакції. Газета перереєстрована комітетом інформації Запорізької облдержадміністрації 23 листопада 1998 р. Серія 33, № 311. Індекс 61516. Виходить раз на тиждень – у четвер українською мовою.

Телефони редакції: редактора ................................................................................2-23-72, заступника редактора, агропромислового та рекламного відділів.....................................................................................2-37-87 відділів листів і масової роботи, соціально-політичних проблем, фотокора..................................................................................2-28-83, головного бухгалтера тел/факс .............................................2-26-82. Наша адреса: 70600, м.Пологи, вул.М.Горького, 38. E-mail: pol_visti@pology.net Сайт газети: www.polvisti.com

Претензії до публікацій приймаються протягом місяця. Право на публікацію матеріалів належить видавцю. Анонімні листи не розглядаються. Передрук матеріалів та фотографій лише з письмового дозволу редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Відповідальність за зміст та достовірність реклами несе рекламодавець. За якість поліграфічного виконання газети відповідальність несе друкарня. Умовний друк. арк.1. Тираж 4710. Зам. № 482. КП “Пологівська друкарня”.

28-03-13  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you