Page 1

ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 10 ЖОВТНЯ 1930 РОКУ

№ 8 (11923)

ÃÀ•ÅÒÀ •Á²ËÜØÅÍÀ

ТЕМА НОМЕРА:

РАЗОМ ДІЄВІШЕ

стор.4

16

Коли влада і громада діють пліч-о-пліч, одразу з’являються конкретні результати. Щодня в цьому переконуються все більше пересічних громадян. Лише об’єднавши зусилля, можна вивести країну з наслідків економічного колапсу і створити всі необхідні умови для щасливого, заможного життя наших нащадків.

В ОБ'ЄКТИВІ

РОЗЧАРУВАННЯ

А ВИ ЗНАЄТЕ...

ЗМАГАЛИСЬ ТЕРИТОРІЇ

ГРОШІ ВИТРАТИЛИ, А ЗАДОВОЛЕННЯ – 0 Очікуваного яскравого шоу за 80 гривень, високої майстерності, чудових виступів пологівці так і не побачили, звісно, і задоволення не отримали.

стор. 2

ÄÎ ÑÒÎвÍÎÊ!

16 лютого в ДЮСШ відбулася друга спартакіада сільських територіальних громад Пологівського району, до розкладу якої ввійшли змагання з волейболу, настільного тенісу та шашок.

стор. 11

ЩО ТАКЕ СЕКОНД ХЕНД? Неправильно думати, що одяг секонд хенд – це доля малозабезпечених і бездомних. У нас це словосполучення увійшло до вжитку не так давно і означає торгівлю б/в речами з-за кордону. Міфи та правда про секонд хенди.

стор. 14

dz ñâÿòîì, çàõèñíèêè! Сердечно вітаю вас з мужнім і хвилюючим всенародним святом – Днем захисника Вітчизни! Бажаю кожному із нас словом і ділом підтверджувати вірність славним традиціям усіх оборонців рідної землі. Нехай їхні звершення будуть для нас взірцем і дороговказом, додають наснаги й енергії у побудові заможної, сильної і процвітаючої України. Щиро зичу здоров’я, довгих років життя, уваги й турботи рідних та близьких. Зі щирою повагою О.ДУДКА, народний депутат України.

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани локальних війн, військовослужбовці, пологівці! 23 лютого святкуємо День захисника Вітчизни та вшановуємо всіх, хто причетний до цього високого звання, звання єдиного для всіх: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами фронтовиків, до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму. Дорогі учасники та ветерани локальних війн, захисники Вітчизни, прийміть слова вдячності за професійну майстерність, високі моральні й бойові якості, відданість Батьківщині. Найцінніше, що є в нашому житті – це мир, спокій і стабільність, а тому не випадково День захисника Вітчизни має багату і славну історію. Як би не називалося це свято, воно завжди буде символом мужності, самовідданості, гідності і честі. Прийміть щирі побажання здоров’я і благополуччя! Нехай мирне і світле життя супроводжує вас завжди, а в рідних оселях буде затишно, радісно та щасливо. Бажаємо вам щастя, здоров’я і бадьорості духу, впевненості у собі і своїй Вітчизні. П. ЖУРАВЛЬОВ, голова районної ради. Ю. КОНОВАЛЕНКО, голова райдержадміністрації.

Шановні жителі району, колишні військові! Від щирого серця вітаємо ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, солдатів і матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів, радянських офіцерів, а також солдатів, сержантів і офіцерів, які служили уже в незалежній Україні зі святом – 95-ою річницею Радянської армії і Військово-Морського флоту, з Днем захисника Вітчизни! Бажаємо здоров’я, щастя, миру, сімейного благополуччя, добра та віри в краще майбутнє України. З повагою І.МІНЬКО, голова ради районної організації ветеранів. А.МАТЧЕНКО, голова міської організації ветеранів. Ф.НОСКО, голова районної організації інвалідів війни та Збройних сил. О.ГУЛИЙ, голова районної організації спілки радянських офіцерів.

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

ПТ 22

СБ 23 +2 -30 0

хмарно з проясненнями

НД 24

+2 -30 сонячно 0

Шановнi пологiвцi! 23 лютого – визначна дата для всіх чоловіків, хто колись мав честь носити погони і військову форму, хто обрав благородну, справді чоловічу професію – захищати мирне небо над Україною, оберігати спокій близьких і рідних. Кожен з вас заслуговує на глибоку повагу суспільства, адже від вашої нелегкої роботи залежать наші будні, майбутнє кожного жителя України. Шановні захисники Вітчизни! Бажаю вам незламної волі, надійного родинного тилу, богатирського здоров'я, звершення всіх мрій і сподівань, високих досягнень у нелегкій праці на благо України. В.КОРОЛЬОВ, міський голова. Адміністрація, профспілковий комітет та рада ветеранів локомотивного депо сердечно вітають усіх чоловіківветеранів та працівників підприємства зі святом – Днем захисника Вітчизни. Бажаємо всім, хто відвоював мир і незалежність Батьківщини на фронтах Великої Вітчизняної війни, хто гідно виконав свій солдатський обов’язок, продовжуючи славні традиції старшого покоління, міцного здоров’я, незгасної енергії, бадьорості духу, злагоди, щастя, родинного тепла і мирного неба! Нехай щедрість долі допомагає долати всі негаразди, а ваші сподівання завжди здійснюються.

ВТ 26

ПН 25

+2 -4 0 хмарно 0

+3 -2 0 хмарно 0

Шановні ветерани війни, Збройних сил України, військовослужбовці! 23 лютого народ України святкує День захисника Вітчизни. В цей урочистий день ми вшановуємо всіх, хто причетний до цього високого звання, звання єдиного для всіх: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами фронтовиків, до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму. Священною є пам'ять про нашу перемогу і про тих, хто її виборював і платив найдорожчою ціною. Всі ті, хто носить почесне звання захисника Вітчизни, уособлюють всі етапи розвитку нашого славетного війська: ті, хто вів смертельний двобій із фашизмом, брав участь у, так званих, локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, несе сьогодні нелегку військову службу. Ми завжди щиро вдячні захисникам Вітчизни, людям сильним, мужнім, відповідальним і сміливим. Здоров’я і злагоди вам і вашим сім’ям, успіхів і натхнення, оптимізму та доброго настрою щодня. Щиро зичимо вам доброго здоров'я, довгих років мирного життя, нехай здійснюються ваші мрії і бажання, а доля буде прихильною до кожного з вас. З повагою Ю.КОНОВАЛЕНКО, голова Пологівської районної організації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. В.МЕЖЕЙКО, депутат обласної ради від ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. І.ЧЕСНОКОВ, депутат обласної ради від ПАРТІЇ РЕГІОНІВ.

СР 27 +40 -10

хмарно з проясненнями

ЧТ 28

+3 -10 хмарно

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ ОДНИМ РЯДКОМ – НА КОЖНІЙ СТОРІНЦІ "ПОЛОГІВСЬКИХ ВІСТЕЙ"

0

00 -20 хмарно


2

ФАКТИ. ПОДІЇ. КОМЕНТАРІ

21 лютого 2013 року

ВЛАДА ТА ГРОМАДА

Нагальні питання на контролі голови ради

П

ологівська районна рада Запорізької області, як орган місцевого самоврядування, що здійснює управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та міста району, значну увагу приділяє контролю за роботою комунальних підприємств і установ. Нещодавно було підбито підсумки роботи об’єктів спільної власності за 2012 рік. Незважаючи на досить складну ситуацію, що склалася на підприємствах району, всі комунальні підприємства спрацювали у минулому році з прибутком. 11-13 лютого 2013 року голова районної ради П.І.Журавльов відвідав підконтрольні раді підприєм-

РОЗЧАРУВАННЯ

ства і установи з метою безпосереднього ознайомлення на місцях з проблемними питаннями, що виникають під час їхньої роботи. В ході проведених зустрічей з керівниками та трудовими колективами було заслухано інформацію директорів про фінансово-економічний стан очолюваних ними підприємств і установ та окреслено проблемні питання діяльності, які висловлювалися працівниками цих підприємств. Так, на сьогоднішній день досить гостро стоїть питання утримання приміщень закладів культури району. У Пологівському краєзнавчому музеї здійснюється реконструкція, проводиться ремонт системи опалення та водопроводу, в централь-

ній районній бібліотеці протікає стеля і потребує заміни система опалення, районний Будинок культури вже котрий рік чекає на ремонт сцени та внутрішніх приміщень. Виявлено проблеми, які потребують негайного вирішення у КУ "Пологівська ДЮСШ", КУ "Територіальний центр соціального обслуговування населення" та інших. За результатами огляду на кожному підприємстві розробляється план заходів щодо усунення виявлених недоліків та розробляються пропозиції, які будуть надані до районної ради з метою включення їх у перелік питань районної ради, вирішення яких планується у 2013 році. Вл.інф.

Гроші витратили, а задоволення –

Щ

Більше фото на сайті www.polvisti.com

е тиждень тому Пологи жили в очікуванні грандіозної події. На підприємствах та в різних установах тільки й точилися розмови: «А ти йдеш на концерт?», «Як? До нас же приїжджають з «Х-фактору!», «Та ні, з «Голосу країни» і т.д. І справді, розрекламували цей захід вдало. В оголошеннях обіцяли, що на сцені Пологівського РБК для місцевої публіки співатимуть фіналісти та учасники найпопулярніших українських шоу «Голос країни», «Х-фактор», «Україна має талант». Пологівці й «купилися» на розкручені назви відомих телепроектів. І ось настав цей довгоочікуваний день. 15 лютого у залі Пологівського РБК зібралося чимало глядачів, які, до речі, віддали по 50-80 гривень, щоб побачити на власні очі й почути власними ву-

0

хами розхвалених народних зірок. Очікуваного яскравого шоу, високої майстерності, чудових виступів пологівці так і не побачили, звісно, і задоволення не отримали. На сцені відбувалося доволі посереднє дійство, перед публікою виступали далеко не фіналісти відомих теле-талант-шоу. Цього вони навіть не приховували. Скоріше за все, це були учасники названих шоу, які не пройшли кастинги. Та й то не факт! Відгуки пологівців про цей концерт, які довелося почути, майже всі негативні. Наші місцеві зірки сцени все-таки талановитіші, артистичніші і набагато кращі, ніж заїжджі. Та й ціна квитка на районні концерти завжди символічна – 10-15 гривень. Тож ходіть краще на своїх! Вл.інф. Фото м.ДРЮЧЕНКА.

Прямий зв’язок із владою

У цей понеділок у райдержадміністрації пройшов черговий прямий зв’язок, який провів голова райдержадміністрації Ю.А.Коноваленко. З наболілими проблемами на прямий зв’язок звернулося 12 осіб із різних населених пунктів району. Зокрема, мешканка села Поліг Н.Г.Вольвач обурювалася бездоріжжям по вулиці Шевченка. Р.А.Плужник із Семенівки та А.І.Кологойда з Чапаєвки

скаржилися, що протягом тривалого часу не можуть добитися заміни аварійних електростовпів. М.І.Потоцька з Кінських Роздорів бідкалася, що в жодному автобусі, що ходить до села, не діють пільги на проїзд. В.І.Волковинська з м.Поліг пожалілась, що через те, що не знала про норму споживання газу і використала його на 47 кубів більше, мусить додатково заплатити 854 грн. Допомоги у влади для вирішення своїх проблем просили також О.Д.Чабарай з Чубарівки, С.А.Мінько з Поліг. Однак надійшла й пропозиція від В.П.Колісниченка з м.Поліг зробити зупинку міського автотранспорту біля стоматологічної поліклініки та районного відділення Пенсійного фонду. Усі ці питання узяті під контроль влади. Вл.інф.

Відзначилися краєзнавці 14 лютого в м.Запоріжжі відбувся обласний форум краєзнавчих об’єднань “Мандрівник – краєзнавець Запоріжжя”. У форумі взяли участь учні краєзнавчих гуртків з Пологівської гімназії “Основа” та Новокарлівської ЗОШ І-ІІІ ст., котрі показали досить високі результати. Учениця гімназії Анастасія Подлесна (керівник С.С.Горулько) посіла перше місце, а учень Новокарлівскої ЗОШ Сергій Дерега (керівник Ю.І.Єфремов) став третім. Молодці! Вл.інф.

ПВ

23 лютого – День захисника Вітчизни Шановні пологівці! Сердечно вітаю вас з Днем захисника Вітчизни! Це свято усіх, хто мав честь захищати свою землю, свою Батьківщину, це свято, яке увібрало в себе багаті і славні ратні традиції, уособлює мужність, героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. Бажаю вам щастя, здоров’я, сімейного благополуччя, надії і віри в краще майбуття! Ю.МАЛЮЦЬКИЙ, голова районної організації партії ВО «Батьківщина». 23 лютого – справді народне свято. І відзначають його не за президентським указом, а за велінням власного серця! Радянська Армія сорок років після Великої Перемоги зберігала мирне небо над нашою головою. Збройні Сили Країни Рад стали школою мужності, честі, інтернаціоналізму і любові до Батьківщини для багатьох поколінь. Дорогі земляки! Від усієї душі вітаю вас зі святом! Низький вам уклін за ваш життєвий подвиг! Молодь! 23 лютого – це і твоє свято, адже зберігати славні традиції батьків і дідів – святий обов'язок кожної чесної людини. З Днем Радянської Армії і Військово-Морського Флоту! З нашим народним святом! В.МАРАХОВСЬКА, перший секретар Пологівського РК КПУ.

«Все починається з любові» Під такою назвою 14 лютого волонтери та спеціалісти Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели вуличну акцію, спрямовану на популяризацію здорового способу життя, сімейних цінностей (заплановане створення сім’ї, відповідальне батьківство і т.д.), профілактику соціально небезпечних хвороб. Волонтери пройшли цент-

АКЦІЯ

ральними вулицями міста, роздаючи перехожим інформаційні листівки та буклети. Привітали всіх, хто їм зустрівся на шляху, з Днем святого Валентина і подарували кожному валентинки у знак своєї любові. Як повідомили у Пологівському РЦСССДМ, в акції взяли участь близько 350 пологівців, переважна більшість з них – діти шкільного віку та молодь. Вл.інф.

З «Міськводоканалом» краще не жартувати Боротьба «Міськводоканалу» з боржниками та крадіями продовжується. Як повідомив «Пологівським вістям» директор підприємства Олександр Кириленко, минулого тижня контролери виявили ще трьох недобросовісних абонентів. Двоє з них (по вул. Одеській та вул. Леніна) незаконно підключилися до мережі водопостачання. «Ліві» врізки ліквідовано, абонентів відключено від мережі. З них буде стягнуто штрафи у сумі 6700 гривень. А по вулиці Запорізькій працівники міськводоканалу виявили незаконне підключення до системи каналізації. Господарям також «світить» штраф. Господарі, у яких раніше виявили незаконний відбір води (про це повідомлялося в попередньому випуску газети), відмовилися сплачувати штраф. Тож за цим фактом вже передані матеріали до суду. На чиєму боці будуть представники Феміди, покаже час.

Але чи варті ті гроші, що вдалося заощадити, не сплачуючи за воду, судової тяганини? Минулої суботи, 16 лютого, працівники “Міськводоканалу” провели черговий рейд, під час якого обійшли всі будинки вулиці Східної та один в провулку Станційному. Лише в шістьох квартирах відмовилися пустити на поріг, а решта поставилися з розумінням. На 10 абонентів складено 13 актів про порушення. Та, як повідомив директор Олександр Кириленко, для більш дієвого контролю за споживанням води в будинку по вул.Східній та пров.Станційному до приладів обліку приклеїли антимагнітні стрічки. Цю процедуру буде поширено й на інші будинки. Так що з часом красти воду стане собі дорожче. Вл. інф.

ДНЯМИ ТРАПИЛОСЯ

ДТП на автобусній зупинці Як повідомляється на офіційному сайті Головного управління МВС України в Запорізькій області, 14 лютого опівдні до Пологівського райвідділу міліції надійшло повідомлення про ДТП по вулиці Карла Маркса. 39-річний водій автомобіля «Шевроле» скоїв наїзд на 46-річну жінку, яка стояла на зупинці громадського транспорту. Внаслідок ДТП потерпіла з травмами кінцівок госпіталізована до місцевої лікарні. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху).

www.polvisti.com

Епідемія самогубств Шок! Наше маленьке містечко захопила епідемія суїцидів. Найбільше засмучує те, що з життя прагнуть втекти молоді люди. Не встигли оговтатися після попередніх випадків самогубств, як хвиля смутку знову накрила Пологи. Цього разу звела рахунки з життям молоденька пологівчанка, яка, як і її попередники, полізла в петлю. Трагедія сталася минулого тижня на території гаражного кооперативу по вулиці Східній. Як свідчать повідомлення Пологівського райвідділу міліції, причина суїциду – нерозділене кохання. Не робіть прикрих помилок, життя потрібно цінувати. Подумайте про людей, яким ви дійсно дорогі!

Пожежа на свинофермі Як повідомляється на офіційному сайті Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, 19 лютого о 7.45 до служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що горить свиноферма ПП «Лелеченко». На ліквідацію пожежі відразу виїхало 2 одиниці техніки та 12 рятувальників. Загальна площа ферми складає 1600 м2, на момент прибуття пожежників вогонь охопив 100 м2. Вогнеборці зуміли відсікти площу, яка горіла, тим самим не дали вогню розповсюдитися на більш значну територію. На момент виникнення пожежі в фермі знаходилося 180 голів свиней. Рятувальники вивели тварин на свіже повітря. На ліквідацію поже-

жі додатково залучили підрозділи із Куйбишевського і Оріхівського районів. Крім цього, для підвозу води та ліквідації наслідків пожежі додатково залучили водовози із Магедівського хлібоприймального пункту, Пологівського комбі-

нату хлібопродуктів і ОЕЗу. На ліквідацію пожежі знадобилося 2 години. Причина та збиток встановлюються. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування. Фото з архіву МНС.

В УКРАЇНІ ЗНОВУ ХОЧУТЬ ЗАБОРОНИТИ ПРОДАЖ СЕКОНД ХЕНДУ.


ПВ

З 15 квітня водії їздитимуть за новими правилами

З

15 квітня набуває чинності нова редакція Правил дорожнього руху. Документ, прийнятий Кабміном, передбачає багато нововведень. Так, згідно з новими ПДР темним часом доби є "частина доби від заходу до сходу сонця". Раніше було визначено, що це період від кінця вечірніх сутінків (30 хвилин після заходу) до початку уранішніх сутінків (30 хвилин до сходу). Крім того, за новими правилами, дорожні знаки мають перевагу над дорожньою розміткою. Буде введено низку нових дорожніх знаків, наприклад, "Пункт зупинки трамвая", "Кінець пункту зупинки трамвая", "Культова споруда", "Промислова зона", "Фото-, відео-фіксація порушень".

До білої та жовтої дорожньої розмітки додасться розмітка синього (місця паркування на проїжджій частині) та оранжевого кольорів (тимчасова розмітка). Із ПДР виключено пункт, згідно із яким обгін транспортних засобів дозволяється тільки з лівого боку. З остаточного варіанту нової редакції ПДР було виключено положення про необхідність водіям при перебуванні на трасі в темний час доби надягати світловідбиваючий жилет. У правилах також немає чіткого положення про необхідність зміни шин із початком нового сезону. Зазначається лише, що у разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах зі слизькою проїжджою частиною "рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини".

ДО ТЕМИ

Ви згідні освітлювати… фарами день?

Руслан Мехвалієв: – На мою думку, це заважатиме. Нині немало водіїв ставлять ксенонові фари, і вони засліплюють, як спалахом зварки, навіть удень.

За новою редакцією Правил дорожнього руху, що вступають у дію з 15 квітня цього року, з 1 жовтня до 1 травня всі транспортні засоби за межами населених пунктів мають їздити з включеними ходовими вогнями або ближнім світлом фар. Яка ваша думка з цього приводу?

Віктор Сухомейло: – Я за. Маю 35 річний водійський стаж, об’їздив чимало країн Європи. Там їздять саме з включеними фарами. Все це робиться для безпеки руху. Якщо ми хочемо жити в Європі, то й у нас такі правила повинні діяти.

Руслан Господарюк:

Олег Жеребко:

– Позитивно ставлюсь до такого нововведення. Але хочу звернутися до водіїв: відрегулюйте свої фари, аби вони не засліплювали зустрічних водіїв.

3

АКТУАЛЬНО

21 лютого 2013 року

Микола Гузенко:

– При ввімкнутих фарах краще видно автомобіль. Особливо це буде важливо в похмурі осінні та зимові дні. Вважаю, що безпека руху – це головне.

– Я б краще наголосив на культурі їзди. Є такі недисципліновані водії, що ніяке світло навіть удень не допоможе. Вони, все одно, порушуватимуть правила.

Опитування провели В.ХАРЧЕНКО, М.ДРЮЧЕНКО (фото).

ВЛАДА ТА ГРОМАДА

Новоселівці й басанці – на прийомі в депутата

13

лютого Віктор Іванович Межейко спільно з депутатами районної ради від Партії регіонів Валерієм Леонідовичем Остроушком і Анатолієм Павловичем Бірюковим провів прийоми громадян у Пологівському районі на території Новоселівської і Басанської сільських рад.

веденні робіт з ремонту будинку. Ще одна мешканка сільської ради висловила глибоку вдячність за допомогу в придбанні медикаментів та надання допомоги в лікуванні, яке проводилося в обласній лікарні. Віктор Іванович під час візиту до Новоселівської сільської ради відвідав Новоселівський ФАП, поспілкувався з керівництвом та його працівниками та обговорив питання реалізації медикаментів для населення через фельдшерсько-акушерський пункт, оскільки на території сільської ради відсутні аптеки, що створює великі труднощі для населення. Обласний депутат пообіцяв спільно з директором агрофірми ім. Шевченка І.М.Чуприною вирішити це питання шляхом обладнання приміщення ФАПу для реалізації медикаментів. У Басанській сільській раді на прийом прийшли 5 осіб, які звернулися з питаннями придбання путівки в санаторій для реабілітації після інсульту, матеріальної допомоги на лікування, питанням про ремонт доріг і газифікації сіл та про будівництво внутрішніх туалетів у будівлі Басанської та Шевченківської ЗОШ. На прийомі в Басанській сільській раді також був присутній голова районної ради П.І.Журавльов. Під час візиту В.І.Межейко відвідав Басанський дитячий садок, зустрівся з керівництвом та трудовим колективом, обговорив з ними проблеми цієї установи. Вл.інф.

Під час прийому в Новоселівській сільській раді до депутата обласної ради звернулося 16 громадян з проханнями про надання матеріальної допомоги на лікування, на проведення операцій, матеріальної допомоги на придбання палива, ремонту даху, реалізації медикаментів на території сільської ради, ремонту доріг, проведення газифікації села і т.д. Чотири виборці Новоселівської сільської ради прийшли на прийом до В.І.Межейка. Вони нічого не просили, а висловили подяку депутату облради за надану раніше допомогу. Директор Новоселівської ЗОШ висловила подяку за подарунок для школи – кольоровий ксерокс, за допомогою якого школярі випускають свою шкільну газету «Кур’єр», та вручила Віктору Івановичу два останні номери. Директор Новоселівського Будинку культури дякувала за подароване музичне обладнання. Житель села Новоселівки дякував В.І.Межейку і депутату районної ради В.Л.Остроушку за надану допомогу в придбанні будматеріалів та про-

Вагома сила у Верховній Раді

11 народних депутатів України, які представляють у Верховній Раді Запорізьку область, минулого тижня створили міжфракційне об'єднання на захист інтересів Запорізького регіону

Ц

я важлива подія відбулася 12 лютого у стінах обласної державної адміністрації в присутності керівництва регіону, представників громадських організацій, засобів масової інформації. Одинадцять народних обранців: регіонали В'ячеслав БОГУСЛАЄВ, Сергій КАЛЬЦЕВ, Володимир БАНДУРОВ, Олександр ДУДКА, Ярослав СУХИЙ, Артем ПШОНКА, Євген БАЛИЦЬКИЙ, Євген КАРТАШОВ, Таріел ВАСАДЗЕ, член фракції Партії регіонів у ВР Олександр ПОНОМАРЬОВ, а також народний депутат від КПУ Олександр ЗУБЧЕВСЬКИЙ підписали Меморандум про створення міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді «Запорізький край».

За словами голови обласної державної адміністрації, керівника Запорізької обласної організації Партії регіонів Олександра Пеклушенка, головне завдання об'єднання – захист інтересів регіону, відновлення бюджетної справедливості по відношенню до нашого краю і надання допомоги в реалізації державних реформ. – У народного депутата є тільки три судді: Бог, совість і виборець, – підкреслив у своєму зверненні Олександр Пеклушенко. – І одне головне завдання – робота на благо Запорізького краю, жителів області. Дії створеної групи депутатів мають бути чіткими і зрозумілими, а найголовніше – командними. Керівник області наголосив, що від підтримки парламентаріїв багато в чому залежить успішне вирішення проблем газифікації та водопостачання населених пунктів, реалізація в Запорізькій області державної політики з реформування медицини, розвиток курортної зони, своєчасне і в повному обсязі фінансування цільових програм. Зокрема, для завершення реконструкції обласного перинатального центру необхідно ще близько 25 млн.грн.,

вимагає додаткового фінансування і модернізація хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні, обласного онкологічного центру. – Планів багато, але вони, я впевнений, здійснимі, вони нам по плечу, – підкреслив голова обласної державної адміністрації. – Адже наша спільна мета – створити комфортні умови для життя земляків. А для цього ми повинні відновити бюджетну справедливість по відношенню до нашого регіону-донора. Отримавши такий наказ, перший результат депутати пообіцяли продемонструвати найближчим часом, при затвердженні нової редакції бюджету країни на 2013 рік. При цьому голова новоствореного міжфракційного депутатського об'єднання, народний депутат України В'ячеслав Богуслаєв зазначив, що запорізька земля традиційно відрізняється стабільністю, консолідацією та порозумінням між великими промисловими підприємствами, профспілками, громадськими організаціями та усіма гілками влади. Ці традиції єдності депутати мають намір продовжувати і у Верховній Раді.

КІЛЬКІСТЬ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ БЕЗРОБІТНИХ У СІЧНІ 2013 РОКУ ЗРОСЛА НА 11,4% ПОРІВНЯНО З ГРУДНЕМ 2012 РОКУ.

Запорізькі депутати зобов'язуються лобіювати інтереси нашого регіону – таку обіцянку було зафіксовано в протоколі про співпрацю, який скріпили своїми підписами голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, народний депутат України В'ячеслав Богуслаєв, голова обласної ради, регіонал Павло Матвієнко. У продовження зустрічі народні депутати України разом із керівництвом області та міста відвідали стратегічно важливі для регіону об'єкти. У їх числі – споруджуваний перинатальний центр, будівництво автомагістралі через Дніпро, Національний заповідник «Хортиця». – Я менше всього хотів би будувати стосунки з моїми колегамидепутатами за принципом завдання, – підкреслив свою позицію Олександр Пеклушенко. – Філософія створення цієї групи-об'єднати всіх депутатів, для яких Запоріжжя, Запорізький край – мала батьківщина. Сподіваюся, наші колеги і наші земляки переступлять через всі партійні і міжфракційні питання і об'єднають наші зусилля для досягнення головної мети – процвітання Запорізької області. Г.КИРИЛОВА.

www.polvisti.com


4

СОЦІУМ

ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ

РАЗОМ ДІЄВІШЕ

Лихоліття 90-х років минулого сторіччя та подальша економічна депресія обумовили поступовий занепад сільської інфраструктури нашої держави. Не є винятком і Пологівський район. Розбиті дороги, пусті, занедбані ферми, що поросли бур’яном, суттєві проблеми з водопостачанням та енергозабезпеченням спричинили зневіру селян у наявність будь-яких перспектив щодо покращення цього жахливого становища. Але згодом жителі Пологівщини почали усвідомлювати, що реформування глибинки є необхідною мірою задля того, щоб позбутися всього цього безладу. Але як це зробити? Звідки залучити кошти? Добре розуміючи проблеми українців, європейська спільнота простягнула руку допомоги.

З

2008 року на території району почала втілюватися в життя програма ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», згідно з якою створенню сприятливого інвестиційного клімату задля вдалого реформування мали сприяти самі жителі району. Перші кроки видалися надскладними. Багато хто з наших земляків ставив під сумнів успішне завершення реалізації громадських ініціатив. На активістів, які пропагували серед населення власними коштами щомісяця сприяти реалізації певного проекту, дивилися з підозрою. Навіщо кожного місяця з власної кишені викладати по 10 гривень хтозна на що?! На життя не вистачає, а тут ще вулицю освітлювати, водопровід ремонтувати, дитячий садок утеплювати?! Коли це станеться – не відомо, а їсти щось треба… Але через рік, коли на банківському рахунку громад накопичувалися певні суми, що складалися з добро-

вільних внесків громадян, грошової допомоги фермерських господарств та сільгосппідприємств і все ж таки, нарешті, надходили інвестиції згідно з програмою ЄС ПРООН, починалися реальні позитивні перетворення. Так, наприклад, протягом позаминулого року громадській організації «Басанське об’єднання громадян» вдалося реалізувати заміну вікон та дверей, а також зробити реконструкцію системи опалення в дитячому садку «Колобок». Чапаєвське об’єднання успішно втілило в життя запланований проект ремонту водогону та каналізації. Теж саме вдалося зробити новоселівській сільській громаді. Семенівці відремонтували нічне освітлення села із заміною діючих систем на енергозберігаючі. Асоціація «Надія» успішно сприяла залученню інвестицій на ремонт будинку культури в селі Інженерному. Згодом все більше громадян почали переконуватися, що кілька гри-

вень добровільних внесків щомісяця суттєво не погіршать їхнього фінансового становища, але сприятимуть здійсненню реальних кроків щодо покращення ситуації у рідному селі. Кількість членів громад поступово почала збільшуватися. Активізувався процес залучення інвесторів. Так, протягом останніх місяців Чапаєвське громадське об’єднання «Джерело» з допомогою спонсорів та інвестицій в рамках програми ЄС ПРООН зробило другий суттєвий крок щодо благоустрою села. Відбувся ремонт приміщень місцевої насосної станції. Зроблено заміну електронасосів і часткового перетворювача. Громадська організація «Чубарівська активна спілка» сприяла залученню коштів на ремонт мережі нічного освітлення із заміною діючих систем на енергозберігаючі. Роботи виконано в Чубарівці по вулицях 1 Травня, Шевченка та Калініна. У Балочках на вулиці Дружби виконано аналогічні роботи. На

Шум горіхового гаю Нещодавно прочитав дуже цікаву інформацію. Виявляється, тільки 7 процентів материкових площ земної кулі придатні для провадження горіхівництва. А землі України з помірним кліматом та вмістом гумусу придатні для вирощування горіхів майже всі!

Щ

орічно для своїх потреб Україна завозить із-за кордону більше 11 тисяч тонн горіхів. Нехватку цінної сировини відчуває і Європа – дефіцит горіхоплідних культур досягає щорічно 100 тисяч тонн. Кілограм ядер горіхів у країнах Європейського Союзу коливається від 8 до 11 євро. Підраховано, що ця культура практично завжди дає високий прибуток і 200-процентну рентабельність! Деяке відлуння горіхового бізнесу характерне і для нашого району. Восени, коли дозрівають волоські горіхи, йде жвава торгівля. Їх везуть до Поліг сумками і мішками, здають перекупникам, а ті правлять їх далі або лущать з плодів ядра і знову ж таки продають з великою вигодою для себе. Нарешті товар опиняється в іншій країні, наприклад, Туреччині, де є великий попит на горіхоплідну продукцію. Минулий сезон вдався врожайним. Немало власників горіхових дерев поповнили сімейний бюджет. Цільні плоди купували по 6-7 гривень, а ядра вже йшли по 30-40 гри-

www.polvisti.com

вень за кілограм. І все це з індивідуальних садів, з дачних ділянок. У нашому районі промисловим горіхівництвом, на відміну від вирощування фруктів, ніхто раніше не займався. Єдиний горіховий сад ріс у колгоспі імені Чапаєва. Нам, хлопчакам-школярам, а це було наприкінці 60-х років, дозволяли перезбирувати. Ми заходили в горішник, коли бригада жінок зірве основний урожай, і лазили по деревах, відшукували під листям плоди, збивали їх довгими палицями. Потім чистили від зеленої шкірки, і з рук наших довго не сходило коричневе йодове забарвлення від соку горіхів. Не знаю, які сорти знаходились там, але був і Паперовий. Його плоди, після висушування, можна розламувати пальцями – тонкошкірі, з повним смачним ядром. Але найчастіше їли їх неповністю дозрілі. І кожний хвастався кількістю зібраних горіхів. У домашніх садах горіхові дерева тоді майже не росли. Їхні саджанці, та й практично всіх фруктових дерев, у вільному продажу з’явля-

лися рідко. Обмежувалися селяни абрикосами-дичками, сливняками, вишняками, ще дідівськими сортами груш та яблук. А плоди волоських горіхів і фундуку можна було купити тільки в магазинах кооппрому, але ними рідко діти ласували, бо низькі зарплати батьків не дозволяли цього зробити. Завзятим прихильником горіхових насаджень у нашому районі у 80-ті на початку 90-х років виступав пологівець Іван Михайлович Лисенко (світла йому пам'ять!). Він постійно писав листи про доцільність і, головне, економічну ефективність горіхівництва. Надходили його дописи і до редакції газети «Радянське село» (нині «Пологівські вісті»), і до управління сільського господарства, і до лісгоспу. Часто він бував на прийомах у начальників різних районів. Дехто вважав його диваком, хтось відмахувався, як від надокучливої мухи, а то і прямо, правда, за очі, називав діда божевільним. Мовляв, які там горіхи, коли наверху питають про виконання планів з виробництва м’яса, молока, яєць, вовни! Не вдалося Івану Михайловичу зробити з Пологівщини суцільний горіховий гай, та шумлять дерева на узбіччі об’їзної траси, в урочищах

21 лютого 2013 року

території Тарасівської сільради за сприяння місцевої громадської організації «Прогрес» також тривають роботи з реконструкції вуличного освітлення. Теж саме втілює в життя асоціація «Надія» в селі Інженерному. Це вже другий проект місцевої громади в рамках програми ЄС ПРООН. Нормалізації функціонування та подальшому реформуванню інфраструктури нашого краю активно сприяє обласне та районне керівництво. У лютому в приміщенні зали Пологівської райради відбулася консультативна зустріч лідерів громадських організацій нашого краю з координатором проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олександром Рябим та представником Запорізького регіонального центру з інвестицій та розвитку Сергієм Дорошенком. – Зараз на території Пологівського району реалізовано 9 громадських ініціатив. Але це тільки перші кроки. Переконаний, якщо місцева громада братиме найактивнішу участь у реалізації проектів, разом ми обов’язково досягнемо значних успіхів, – зазначив у своєму зверненні до присутніх голова Пологівської районної ради Павло Журавльов. Вислухавши звіти про виконання запланованих робіт та перспективи майбутнього розвитку від лідерів громадських організацій нашого району, координатор проекту ЄС ПРООН Олександр Рябий ознайомив присутніх з пріоритетними напрямками реалізації програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зі слів координатора проекту, одним з домінуючих напрямків є робота у сфері альтернативного енергозабезпечення. Однією з невід’ємних складових цього напрямку має стати мінімізація енерговитрат, а саме: утеплення будівель фельдшерськоакушерських пунктів та сільських амбулаторій, дитячих садків, шкіл та інших об’єктів. Це дозволить суттєво скоротити витрати енергії, значно поліпшить екологічний стан, а, відповідно, забезпечить сприятливий клімат для залучення інвестицій на зведення джерел альтернативного енергозабезпечення. Не залишилися поза увагою координатора і проекти з монтажу енергозберігаючих систем вуличного освітлення, ремонту артезіанських свердловин та водогонів тощо. Ознайомивши

ПВ

присутніх з приоритетними напрямками реалізації програми ЄС ПРООН, Олександр Рябий сфокусував увагу аудиторії на процедурі залучення інвестицій. Задля того, щоб створити сприятливі умови для залучення коштів, сільська громада повинна пройти відповідну реєстрацію, тобто набути статус юридичної особи. Наступний крок – відкриття банківського рахунку, на який надходитимуть добровільні внески членів громади та інвестиції місцевих спонсорів. Регулярність поповнення банківського рахунку внесками членів громади та спонсорськими коштами значно прискорить процес залучення інвестицій згідно з програмою ЄС ПРООН. – Найголовніше – це стабільність. Якщо протягом певного періоду часу на рахунок надходитимуть кошти, а кількість членів громади збільшуватиметься, це об’єднання отримає інвестиції на реалізацію проекту набагато скоріше, ніж те, якому вдалося зробити лише 2-3 фінансові «ін’єкції» завдяки залученню коштів від багатих місцевих спонсорів, – пояснив координатор проекту. – У свою чергу державні установи сприятимуть виготовленню проектнокошторисної документації та вирішенню низки юридичних питань, пов’язаних з реєстрацією громади, вирішенням інших організаційних моментів, – зауважив представник Запорізького регіонального центру з інвестицій та розвитку Сергій Дорошенко. Консультативну підтримку з приводу створення громадської організації та реалізації нею проектів, що сприятимуть розвитку місцевої інфраструктури, можна отримати у відділі економічного розвитку і торгівлі Пологівської РДА. Детальніша інформація за телефоном 2-20-98. Реалії життя поступово доводять, що саме проектний підхід є базовим інструментом для реалізації стратегії розвитку та реформування нашого району. Коли влада і громада діють пліч-о-пліч, одразу з’являються конкретні результати. Щодня в цьому переконуються все більше пересічних громадян. Лише об’єднавши зусилля, можна вивести країну з наслідків економічного колапсу і створити всі необхідні умови для щасливого, заможного життя наших нащадків. К.Григор’єв-Беркутов. Фото М.Дрюченка.

СІЛЬСЬКІ ГОРИЗОНТИ рукотворних лісових масивів, біля деяких адмінприміщень організацій і установ. Старий мрійник переконував земляків не тільки в прибутковості горіхівництва, але й у екологічності для довкілля цих зелених насаджень. Пропагував Лисенко садити і більше фруктових дерев, щоб наш край цвів навесні і обдаровував щедро плодами. Але зникла в нас галузь плодівництва. Зате все більше і більше жовтіють соняшникові поля… Та все колись знову повертається на круги своя. Прочитав наприкінці минулого року статтю про діяльність фірми «Маїс» з Черкащини. Вона спеціалізується в галузі насінництва, зокрема, на вирощуванні високоврожайних гібридів кукурудзи. І добрі прибутки від цього бізнесу мають. Але сім років тому неочікувано зайнялися промисловими плодівництвом. Заклали 150-гектарний сад на крапельному зрошуванні. А ще засадили 100 гектарів волоськими горіхами. Є в них і 10 гектарів маточно-живцевого саду з колекцією 14 сортів горіхоплідних культур. Важливо, що держава підтримує тих господарників, які бажають зайнятися горіхівництвом, і повертає їм частину витрат у випадку закладки саду. Чи стане колись в нас дійсністю мрія пологівського дивака Івана Михайловича Лисенка? В.ХАРЧЕНКО.

КАБМІН ХОЧЕ ЗАРОБИТИ 6 МЛРД. ГРИВЕНЬ НА ПОДОРОЖЧАННІ ГАЗУ ДЛЯ БАГАТИХ УКРАЇНЦІВ.


ПВ

21 лютого 2013 року

5

З РЕДАКЦІЙНОЇ ПОШТИ

ОСВІТА

Незабута мелодія дитинства

П

ролітають роки. Ми стаємо дорослими. Та у пам’яті назавжди школа, шкільні друзі. Ось знову 2 лютого Інженерненська школа гостинно відчинила двері для своїх випускників. Цього разу

їх було 78, найстарші – 1971 року випуску, наймолодші – 2012-го. У залі панувала атмосфера радості та привітності. Вечір розпочала організатор і керівник цього заходу Олена Василівна Василенко. Душу

наповнили спогади випускників різних років. Як приємно було усім повернутись хоч на хвилинку у безхмарне дитинство, згадати друзів і учителів! З теплотою і вдячністю згадували колишні учні усіх педагогів, що працювали у різні роки. Діти разом із класними керівниками підготували гарну концертну програму. Усі старалися і дуже хвилювались. Адже стільки гостей було! Родзинкою свята стало шоу «Майданс» учнів 5-6 класів, який підготувала Н.В.Плетінь. Непомітно пролетів час. До кінця добіг вечір зустрічі, залишивши гарний настрій і теплі спогади. Життя пішло далі, а на серці залишились приємні хвилини спілкування. Вони грітимуть душу кожного випускника ще довгі роки, до наступної зустрічі. Р.ГАНІЧЕВА, учениця 6 класу Інженерненської ЗОШ I-IIIступенів.

Подорож до країни «Неорганічна хімія»

Х

імія… «Яка це складна наука», – скажете ви. А учні Інженерненської ЗОШ довели, що вона ще й буває цікавою і розважальною. Нещодавно у нас проходив конкурс з неорганічної хімії під керівництвом Л.О.Віткової.

Трьом командам, які сформувалися з учнів 7-10 класів, випала нагода показати себе в якості юних хіміків. І ось почалося свято. Перший крок – візитка: всі команди привіталися і відрекомендувалися. А вони були такими: «Оксиди» (В.Шкода,

І.Жук, Ю.Сердюк, А.Іващенко, Р.Єфімов); «Н2О» (Т.Гугля, С.Шепель, В.Шкода, Н.Турукало, В.Волярчук); «Ульот» (М.Соболь, В.Цикало, В.Лябах, В.Виприжкін, Н.Лябах). У конкурсах «Хто швидше?», «Вибери категорію», «Ти мені – я тобі», «Дуель капітанів», «Домашнє завдання» тривала запекла боротьба, ніхто й не думав програвати. Після завершення останнього конкурсу і перед оголошенням підсумків наші дівчата проспівали веселі частушки про хімію. Через кілька хвилин члени журі озвучили вердикт: переможцем стала команда «Ульот», лише на один бал відстала команда «Н2О». Всі учасники нагороджені грамотами, а найактивніші глядачі і вболівальники – солодощами. М.СОБОЛЬ, учениця 9 класу Інженерненської ЗОШ I-III ступенів.

Що ж то за село, якщо в нім не співають?

“У

країнські вечорниці” – таку назву мало свято, проведене в Новоселівській ЗОШ. Чепурна українська хата. Біля неї плетений тин, на якому висять глечики з українським орнаментом. У хаті велика кімната, що красується вишитими рушниками і скатертиною. На столі макітерки з вареничками та пампушками з часничком. За столом лагідна, усміхнена господиня Крістіна Лисенко та елегантний привітний господар Дмитро Геращенко. Вони запрошують гостей на вечорниці. Першими завітали дівчатка з вишиванками в українському вбранні. Рукодільниці вишивали і співали “Сорочка-вишиванка для милого”. Потім завітали десятикласники з піснею “Розпрягайте, хлопці, коней”. Ось з’явилася Катюша Зуєнко з кошиком пирогів і залунало “Із сиром пироги”, “Смерека”. Приємно вразили найстарші учасники свята – одинадцятикласники, які з’явилися з гітарами і полилося “Ой, у гаю, при Дунаї, соловей щебече”. Ведучі свята Оксана Мартиненко і Владислав Тесленко розповіли про історію і велич української пісні,

опісля чого перед глядачами виступили учні початкових класів. Першокласники виконали українські частівки. Другокласники інсценували “Подоляночку”, третьокласники Елочка Ткаченко і Даніїл Писаренко проспівали про вареники, а четвертокласники Аня Волошинова і Давид Тесленко потішили піснею “Сіяв мужик просо, жінка каже мак”. А потім несподівано для всіх легенькою пташинкою випурхнула на вечорниці другокласниця Софійка Снадчук. Треба тільки бачити, як захоплююче, артистично дівча виконало “Чи я не хазяйка, чи не господиня?”. Порадував дитячий танцювальний колектив “Грація” (керівник Денис Скорук). Енергійно і весело кружляв він у вирії “Польки”. Захоплюючим був виступ красенів у вишитих сорочках та червоних шароварах Даніїла Писаренка, Давида Тесленка та красунь Елочки Ткаченко, Наталочки Гах, які завзято і весело станцювали український “Гопак”. Бурхливими оплесками глядачі зустріли учасників народного хорового колективу “Вербиченька” О.Г.Боговик, О.Є.Межевич, Л.Ю.Кли-

мович, Н.Ф.Акіменко, котрі почали із журливої “Летіла зозуля”, а потім перейшли до жартівливих пісень. Тим часом господарі вечорниць та ведучі свята пригощали присутніх смачними вареничками і пампушками з часничком. Керувала дійством вчителька початкових класів Олена Володимирівна Рибалка. Її енергія, співучість заворожує не тільки дітей, а й дорослих. І, як завжди, їй на допомогу прийшов талановитий баяніст Валентин Петрович Чуча. Бо, яка ж то пісня без баяна!? Приємно і радісно було спостерігати, як у Новоселівці, де співають і діти садочка, і школярі, і молодь, і пенсіонери, велич, краса і мудрість української пісні передається від роду до роду, від покоління до покоління. Спасибі учнівському і педагогічному колективам школи за свято української пісні, світлий промінець якого ще довго зігріватиме серця людей, що були присутні в залі. За проханням глядачів враженнями поділилась М.САХНО, с.Новоселівка.

Кому це вигідно? Шановна редакція “Пологівських вістей”, вдячний тобі і, в першу чергу, новому редактору за абсолютно нову, змістовну, миттєво реагуючу на сьогоднішні реалії газету. Спасибі тобі! А тепер про те, що змусило мене звернутись до газети. Стосується це вимоги міськгазу утеплення вентиляційних зовнішніх азбестових шестиметрових труб, які встановлено в минулі роки. В цілому стурбованість підприємства зрозуміла, котре в першу чергу приділяє увагу безпеці газопостачання. Але як практично втілити його вимоги? Як здертися на шестиметрову трубу людям різного

віку і чи є взагалі у цьому необхідність? Якщо відкрито новий закон термодинаміки, то вирішувати це питання повинна держава і причому терміново вносити доповнення в конструкцію вентиляційних труб, доки вони на землі. Тільки ось у чому сумнів? Чому до їхнього утеплення додумались ось тільки зараз, а не раніше. Це в нашій області, і зокрема в Пологах, підвели газ кілька років тому, а в Дніпропетровській області він за брежнєвських часів. Ось саме це й наводить мене на думку, чи не є це черговою чиновницькою забаганкою, від якої пахне звичайнісінькими грошовими поборами? І.ІВАНОВ, м.Пологи.

ПОДЯКА

Діти із задоволенням читають

Добрий день, редакціє! Хочемо з твоєю допомогою подякувати всім небайдужим людям, які організували, провели і взяли участь у доброчинній акції «Подаруй дитині радість читання». З нового року вихованці нашого Центру мають змогу знайомитися з новинками періодичної літератури завдяки доброчинній акції Пологівського відділення Укрпошти, яку провели спеціалісти відділу передплати: О.І.Александрова, О.М.Подставна, Є.С.Чернявська. Передплату 27 різноманітних дитячих видань здійснено за рахунок коштів, які виділили керівники підприємств та організацій, а саме: ПАТ «Пологівський ОЕЗ», ТОВ «Дніпрокераміка», ТОВ «Агробуд», ТОВ «Агрофірма «Коммунар», ТДВ «40 років Радянської України», ФОП Ю.В.Нікішина, Т.С.Кравчун (с.Інженерне), приватні підприємці І.М.Сніжко., В.І.Мовчан, В.А.Чепіжко, А.А.Синчило, Р.А.Удовченко, Г.В.Суходоля, А.С.Гриценко, С.В.Гриценко, І.М.Копил, Н.Г.Нестерок (с.Розівка) та Гуляйпільське районне відділення дитячого фонду.

Видання, які щомісяця надходять до закладу, є дуже корисними для організації навчальновиховного процесу в Центрі. Педагоги закладу використовують матеріали видань для планування і проведення занять та індивідуальної роботи з дітьми, черпають корисну інформацію зі сторінок журналів, готуючись до свят та розваг у закладі. Крім того, журнали та газети, які отримує заклад, містять інформацію пізнавального та розважального характеру, що дозволяє вихованцям розширювати свій кругозір, сприяють розвитку пізнавальної діяльності та забезпечують їм цікаве, змістовне дозвілля. Діти із задоволенням розв’язують кросворди, ребуси, загадки, цікавляться явищами живої та неживої природи, поринають у чарівний світ казки, вчать вірші, пісні. Спасибі всім вам за доброту, небайдужість, допомогу і щире піклування про дітей. Колектив КЗ «Пологівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей».

Побачив школу – не впізнав Добрий день, редакція! Я давно закінчив Пологівську СШ №1, але й досі пам’ятаю уроки Серафими Іванівни Супрун, Марії Захарівни Хлєбнікової. А особливо, як під їхнім керівництвом трудились на шкільних ділянках: садили, пололи і з великим нетерпінням ждали, коли ж виросте посаджене нашими руками. Ніхто по грядках не бігав, не топтався, бо і в голови не приходило паплюжити свій труд. Крім цього, на уроках праці та під час літньої практики доглядали за клумбами та шкільним садом. Невеличкий садок з абрикосів та вишень ріс перед школою. А позад неї був ще один сад, який займав велику площу. Там росли яблуні, смородина, шипшина.

УКРАЇНА РІЗКО НАРОСТИЛА ОБСЯГ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКТІВ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ.

Після закінчення школи мені не прийшлося бувати в цих місцях. А з січня почав водити до дитсадка свого онука, і мій шлях проліг через рідну школу. Як побачив її – не впізнав. Паркану, який колись обгороджував весь двір, немає. Дослідні грядки, здається, збереглися, а клумби зникли. Немає й великого саду, збереглося лиш кілька дерев перед центральним входом та й то порослих травою. Наче й учнів у школі немало, а доглянути за садочком нікому. А де ж, як не в школі, привчати дітей до праці, розвивати гармонійну особистість, прищеплювати любов до природи, до рідної землі? С.БОГОВИН, м.Пологи.

www.polvisti.com


6

НАШІ ЛЮДИ Спогади

Говорять, що людям старшого віку притаманно ідеалізувати минулі роки. Певною мірою, це, дійсно, так. Адже в юності всі негаразди життя сприймаються не так гостро, а в людині живе надія на краще майбутнє. Для представників мого покоління, я маю на увазі чоловіків, залишилась ностальгія за роками армійської служби. Перебувати для юнаків в армії чи на флоті раніше було почесно, а той, хто не служив, вважався неповноцінним. Розповім про себе. Потрапив я служити в групу радянських військ в Німеччині і перебував там з 1970 до 1972 року. Стояв наш гарнізон у місті Крампніці поблизу Потсдама, де розташувалась Уральсько-Львівська дивізія. В армії опанував спеціальність зв’язківця. Потім мені присвоїли звання сержанта і призначили начальником радіорелейної станції. Вона розміщалася на базі автомобіля ЗІЛ-130 і забезпечувала зв’язок з відповідною структурою Генерального штабу. Крім мене, службу несли солдати різних національностей – Шаміль Галі Ахметов, В’ячеслав Лужин, Геннадій Гургінідзе, Георгій Галустян. Та, незважаючи на цю обставину, наш маленький колектив був дуже дружним. До своїх безпосередніх обов’язків ставилися надзвичайно відповідально, за що не раз отримували слова подяки від командування.

Літературна Пологівщина Микола ШАПОВАЛ – наш земляк, народився і виріс на хуторі Ольгополь (біля Новофедорівки). Почав писати вірші ще в шкільні роки, мріяв стати вчителем, щоб його учні вподобали літературу так, як він. Але справдитися його мріям не судилося. Працював трактористом у колгоспі, нерідко стрічав у полі світанки, вечірню зорю. А одружившись, переїхав із сім’єю до Поліг і до виходу на заслужений відпочинок трудився на підприємствах міста. Проте поезія була його супутницею все життя. Микола Шаповал писав і зараз пише вірші. У них шукає розраду, ділиться пережитим, возвеличує високі почуття до жінки свого серця. Зривалось жовте листя І слалось по землі. І сумно, й непривітно Було біля вікна, Вони удвох сиділи, І плакала вона.

Коли випадали години вільного часу, ділилися один з одним розповідями про свій рідний край, мріяли про майбутнє. В нас не існувало «дідівщини», навпаки, старші допомагали молодшим опановувати знання, секрети спеціальності. Адже від злагодженої роботи залежить успішне виконання поставленого завдання. На відміну від воїнів, які служили в Союзі, солдатів не пускали в «увольнительную», але бували ми на екскурсіях. Зокрема, відвідали будівлю, де відбулася знаменита Постдамська конференція країн антигітлерівської коаліції. А ще пам’ятається, як в наш гарнізон приїжджали міністр оборони СРСР Гречко, міністр оборони Німецької Демократичної Республіки Гофман, Президент НДР Хонекер, на честь яких влаштовувались військові паради. Після служби в армії закінчив Дніпропетровських сільськогосподарський інститут, працював агрономом у колгоспі «Зоря комунізму». З нагоди Дня захисників Вітчизни хочу побажати ветеранам здоров’я, а молоді – брати приклад служіння своїй Вітчизні в старшого покоління. П.ЖУКОВІН, с.Чубарівка.

ß äîëþ ñâîþ ðîçãàäàâ íàïåðåä... *** За селом, де балки, Зацвіли васильки, Засиніли вони по долині. Васильки-васильки, Наче хвиля ріки, Квіти наших степів сині-сині. Моя радість без меж, Бо зі мною ти йдеш, А краса твоя гідна богині. Ми рвемо залюбки Васильки-васильки – Сподівання квітки сині-сині. Квіти й ніжність свою Я тобі віддаю Й своє серце вручаю віднині. Ой, цвітіть же віки Васильки-васильки – Мого щастя квітки сині-сині. І минають роки,

І цвітуть васильки, Наче срібні стеблинки полину, Все про тебе думки Васильки-васильки – Мого смутку квітки сині-сині. *** Я долю свою розгадав наперед, І серце забилося лунко. Міцніші вина і солодші за мед – Такі були в нас поцілунки. Від них я палав, я горів, мов в огні, І марив тобою в гарячому сні. Зів’яли вже ми, наче квітів букет, Часу на лиці візерунки. Міцніші вина і солодкі за мед У нас і тепер поцілунки. І серце так само горить, як в огні, І ти, моя доленько, вірна мені.

ПВ

До Дня захисника Вітчизни

Моя армійська служба

• На згадку про армійську службу.

Вони удвох сиділи, І плакала вона. І вітер тихо плакав, І дощ стікав з вікна. І десь у сірім небі Тужили журавлі.

21 лютого 2013 року

Âèñîêå çâàííÿ – ÇÀÕÈÑÍÈÊ Ніхто не відмінить цю дату, Що в пам’ять народну вросла, День армії – свято солдата Нам час історичний послав. Вінцем невмирущої слави Навічно покрите ім’я, За честь і свободу держави, Здобуті в визвольних боях. Згадають нехай сивочолі Й молодші, і ті юнаки, Що форму змінили лиш вчора, Армійські буденні роки. Де замість ласкавого: «Синку, Вставай, до роботи пора!» – Лунало: «Підйом! На розминку! Шикуйсь!» А вони ж – дітвора. Про міць чоловічої дружби, Братерство і ратні діла, Згадай час військової служби, Що добрая доля дала. А тим, кому зла вготувала Пізнати життя фронтове, Де смерть тут і там чатувала, Хай пам’ять довічно живе. Згадай, як спіткнувся товариш, І в бронзі застигла та мить, Як йшли серед смерчу і згарищ Вітчизну свою боронить. І тих хай сьогодні пом’януть (не з власної волі пішли), Що в горах підступних Афгану В безглуздих боях полягли. Про те, щоб на війни чужинські Віднині не брали дітей, Я серцем своїм материнським Благаю у Бога й в людей. Та хай підростають хлоп’ята, Вони – Батьківщини сини, Й несуть у майбутньому свято

Високе звання – ЗАХИСНИК! Н.ДЕМЧЕНКО, с.Тарасівка.

Нема мудріших, ніж народ, учителів. У нього кожне слово – це перлина І ні стеблинку, гілку чи тваринку Я не ображу: це – страшенний гріх! Бо в кожній з них живе тримка живинка, Що світиться довірою до всіх!

А.КОСТЕЦЬКИЙ.

• Вчитель хімії та біології Новоселівської загальноосвітньої школи Н.П.КЛИМОВИЧ. www.polvisti.com

Людина високої дисципліни, просто дивовижної працездатності, повсякчасного творчого неспокою, талановитий педагог. Свій яскравий талант присвятила підростаючому поколінню. Саме такою є вчитель хімії та біології Новоселівської загальноосвітньої школи Наталія Петрівна Климович. Народилася вона у селі Решетилівці. Зростала в селянській сім’ї, з дитинства бачила, що батько, який працював на посаді зоотехніка, лікував, годував та піклувався про тварин. Все це переросло в її майбутню професію вчителя біології. У 1981 році вступила до Мелітопольського педагогічного інституту та здобула вищу освіту за спеціальністю вчитель біології та хімії. У цей час доля звела її з прекрасною людиною Климовичем Олександром Миколайовичем, з яким вона пліч-о-пліч йде по життю вже 28 років. Разом виховали двох чудових, освічених дітей Олександра та Юлію. Тоді ж розпочалася і її педагогічна біографія у Новоселівській школі, в якій вона працює вже 32 роки. Наталія Петрівна виховала і випустила вже не одне покоління учнів. Була вона також і нашим класним керівником. Завжди уміла розрадити, заспокоїти і підтримати. Та головне було те, що вона бачила в нас, сільських дітях, особистості, сприймала, як молодших друзів. Нам дуже пощастило з такою гарною, милою учителькою, педагогом від Бога,

яка не лише викладала з любов’ю свої предмети, а й давала справжні уроки життя, людяності, патріотизму. Всі вихованці зберігають найкращі спогади про нашу любу Наталію Петрівну. Хоча минуло вже 10 років, як ми закінчили школу, у нашій пам’яті досі залишаються повчальні виховні години та цікаві уроки з нашою класною мамою. Наталія Петрівна вже наша колега. Колектив школи та учні її дуже шанують і люблять, тому що це мудра, ерудована, сповнена життєвого досвіду інтелігентна людина. Наталія Петрівна вчитель вищої кваліфікаційної категорії. Підтвердженням цьому є участь та перемоги її вихованців у районних, обласних та всеукраїнських конкурсах та олімпіадах. Шановна наша Наталіє Петрівно, хай кожен трудовий день приносить Вам перемоги, щастя творчої праці і хай посеред буденності, трудової заклопотаності, стрімкого ритму частіше трапляються миті піднесеної святковості, витримки і віри! Божої помочі в усіх починаннях, здійснення всіх планів та задумів, оптимізму, добробуту, радості. З роси і води Вам, наша Вчителько! Дякуємо долі, що Ви у нас є. За дорученням педагогічного колективу А.ПИСАРЕНКО та Є.ЗВІНКОВСЬКА.

МИНУЛОГО РОКУ В УКРАЇНІ ЗАРЕЄСТРОВАНО 20743 НОВИХ ВИПАДКІВ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ.


ПВ

21 лютого 2013 року

6:00 7:00 8:00 9:00 19:30 23:50 2:40 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана" 12:10 Х/ф "Кавказька полонянка, або Новi пригоди Шурика" 13:55"Не бреши менi - 3" 15:00 "Сiмейнi мелодрами 2" 16:00 "Простошоу" 16:45 "ТСН. Особливе" 20:15 Т/с "Завтра буде завтра" 22:45 1:50 "Грошi" 0:05 5:00 Т/с "Незабутнє"

18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 20:00 Т/с "Кордон слiдчого Савельєва" 22:00 Х/ф "Мумiя - 3: Гробниця Iмператора Драконiв" 0:10 Т/с "У полi зору" 6:05 12:00 Т/с "Метод Лаврової" 7:00 Байдикiвка 7:30 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с Кремлiвськi курсанти 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:55 У ТЕТа тато! 13:30 Т/с "Моя прекрасна няня" 14:35 20:30 Дайош молодьож! 15:35 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с "Чемпiонки" 17:15 10 крокiв до кохання 18:20 21:35 Одна за всiх 19:25 Богиня шопiнгу 19:50 22:25 Т/с "Вiсiмдесятi" 22:00 Велика рiзниця 23:00 Дурнєв+1 23:25 Анекдоти 0:00 Т/с "Реальна кров"

7:45 "Хочу все знати" 8:15 Х/ф "Чаклунка" 9:00 Пiдсумки тижня 9:35 221. Екстрений виклик 10:15 4:05 Т/с "Маруся" 11:45 Шеф-кухар країни 12:35 Право на захист 13:10 Енергоблок 13:20 Х/ф "Тiнi зникають опiвднi" 14:40 Вiкно в Америку 15:00 18:20 1:20 Новини 15:20 Дiловий свiт. Агросектор 15:25 I.Попович "Трембiтар української душi" 16:00 Х/ф "Вiчний поклик" 18:30 Агро-News 19:00 Сiльрада 19:20 21:30 Криве дзеркало 20:55 Офiцiйна хронiка 23:20 Кiно в деталях 0:15 Вiд першої особи

6:20 16:00 "Все буде добре!" 8:05 18:20 "Неймовiрна правда про зiрок" 9:50 Х/ф "Троянда вiтрiв прощальних" 11:40 "МастерШеф" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 20:00 "Слiдство ведуть екстрасенси" 21:00 Т/с "Метод Фрейда" 22:25 "Детектор брехнi - 3" 23:20 "Битва екстрасенсiв" 0:25 Т/с "Доктор Хаус" 1:20 Х/ф "Акселератка"

7:00 17:00 19:00 3:25 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:50 17:15 Т/с "Слiд" 0:00 12:00 Т/с "Ви замовляли вбивство" 15:35 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка

7:05 10:15 "Доброго ранку" 10:40 "Контрольна закупiвля" 11:10 "Жити здорово!" 12:05 3:25 "Модний вирок" 13:15 "Доки всi вдома" 14:05 "Доброго здоров'ячка!" 15:00 Iншi новини

6:00 "Служба розшуку дiтей" 6:05 7:00 8:00 9:00 19:30 23:50 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 "Шiсть кадрiв" 10:25 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана" 12:25 20:15 Т/с "Завтра буде завтра" 14:55 "Сiмейнi мелодрами" 15:55 "Простошоу" 16:45 5:10 "ТСН. Особливе" 22:45 "Українськi сенсацiї" 0:05 3:40 Т/с "Незабутнє" 7:15 Огляд преси 7:30 Гiсть студiї 7:45 "Хочу все знати" 8:15 Х/ф "Чаклунка" 9:00 21:00 5:35 Пiдсумки дня 9:20 20:55 Офiцiйна хронiка 9:25 Аудiєнцiя 9:45 "Секрети успiху" 10:15 4:05 Т/с "Маруся" 11:45 Т/с "Москва. Три вокзали" 12:35 Крок до зiрок 13:15 Хай щастить 13:35 21:20 Дiловий свiт 13:45 Х/ф "Тiнi зникають опiвднi" 15:00 18:20 1:20 2:00 Новини 15:10 Euronews 15:15 Наука 15:20 Дiловий свiт. Агросектор 15:25 I.Попович "Трембiтар української душi" 16:05 Х/ф "Вiчний поклик" 18:45 221. Екстрений виклик.

Тиждень 19:25 Криве дзеркало 21:25 "Адреналiн" 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Х/ф "Чоловiча робота-2" 0:15 Вiд першої особи 6:00 5:10 Т/с "Фурцева. Легенда про Катерину" 7:00 17:00 19:00 3:25 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:10 17:15 Т/с "Слiд" 10:00 20:00 Т/с "Кордон слiдчого Савельєва" 12:00 "Нехай говорять" 15:35 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 22:00 Т/с "Подружжя" 0:00 Т/с "Грiмм" 0:50 Х/ф "Мумiя - 3: Гробниця Iмператора Драконiв" 6:05 12:00 Т/с "Метод Лаврової" 7:00 Байдикiвка 7:30 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с "Кремлiвськi курсанти" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:55 19:25 Богиня шопiнгу 13:30 Т/с "Моя прекрасна няня" 14:35 Дайош молодьож! 15:35 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с "Чемпiонки" 17:15 10 крокiв до кохання 18:20 21:35 Одна за всiх 19:50 22:25 Т/с "Вiсiмдесятi" 22:00 Велика рiзниця 23:00 Надто грубо для Ю-туб'а 23:25 Анекдоти 0:00 Т/с "Реальна кров"

7

ТЕЛЕПРОГРАМА 15:20 "Час обiдати!" 16:15 Зрозумiти. Пробачити 16:40 "Хочу знати" 17:10 3:00 "Ти не один" 17:35 "Дешево та сердито" 18:10 Т/с "Нерiвний шлюб" 20:10 "Давай одружимося!" 21:00 2:05 "Нехай говорять" 22:00 "Час" 22:30 5:10 6:05 Т/с "Єсенiн" 0:20 "Вечiрнiй Ургант" 6:30 Х/ф "Акцiя" 8:05 "Агенти впливу" 9:00 "Православнi святi" 10:55 Т/с "Павутиння - 6" 14:55 Т/с "Слiпий - 3" 18:30 "Випадковий свiдок" 19:00 23:45 2:00 4:10 "Свiдок" 19:30 Т/с "Лiтєйний" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Лас-Вегас" 0:15 Х/ф "Поцiлунок дракона" 6:35 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 Х/ф "П'ятий елемент" 11:40 20:50 Т/с "Воронiни" 13:20 14:35 Kids Time 13:25 М/с "КiтПес" 14:45 15:45 Teen Time 14:50 Т/с "Друзi" 15:50 Т/с "Кадетство" 16:50 21:55 Т/с "Свiтлофор" 19:25 1:15 Спортрепортер 19:50 Т/с "Не плач за мною, Аргентино!" 23:00 Т/с "Щасливi разом" 0:00 Т/с Щоденники вампiра 2 1:25 Т/с "Еврика" 5:40 Х/ф "Хiд у вiдповiдь" 7:00 8:30 12:00 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 Х/ф "Зникла iмперiя" 11:20 Х/ф "Любити не можна забути" 13:35 Д/с "Слiдство вели... " 14:30 Фестиваль "Юрмала" 16:15 "Жди меня" 18:10 Т/с "Шлюб за заповiтом"

6:10 16:00 "Все буде добре!" 8:00 18:20 "Неймовiрна правда про зiрок" 9:40 "Зiркове життя" 10:40 Х/ф "Бажання" 12:50 "МастерШеф - 2" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 20:00 "Слiдство ведуть екстрасенси" 21:00 Т/с "Метод Фрейда" 22:25 "Кохана, ми вбиваємо дiтей" 0:20 Т/с "Доктор Хаус" 1:15 Х/ф "Альошчине кохання" 7:05 10:15 "Доброго ранку" 10:40 "Контрольна закупiвля" 11:10 "Жити здорово!" 12:05 3:25 "Модний вирок" 13:15 "Доки всi вдома" 14:05 "Доброго здоров'ячка!" 15:00 Iншi новини 15:20 "Час обiдати!" 16:15 Зрозумiти. Пробачити 16:40 "Хочу знати" 17:10 3:00 "Ти не один" 17:35 "Дешево та сердито" 18:10 Т/с "Нерiвний шлюб" 20:10 "Давай одружимося!" 21:00 2:05 "Нехай говорять" 22:00 "Час" 22:30 5:10 6:05 Т/с "Єсенiн" 0:20 "Вечiрнiй Ургант" 0:55 Нiчнi новини 6:10 Х/ф "Подвиг Одеси" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 "Кримiнальнi справи" 10:00 "Медичнi таємницi" 10:25 Т/с "Вiдчинiть, мiлiцiя!" 12:15 Т/с "Повернення Турецького" 14:55 19:30 Т/с "Лiтєйний"

20:00 2:20 "Подробицi" 20:30 Т/с "Двадцять рокiв без любовi" 22:25 Т/с "По гарячих слiдах 2" 0:25 Д/ф "Друге пришестя Ванги" 6:00 4:25 Свiтанок 7:10 Т/с "Леся+Рома" 7:50 Факти тижня 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:20 Надзвичайнi новини 10:10 Х/ф "О, везунчик!" 12:15 22:10 Т/с "Прокурорська перевiрка" 12:45 Факти. День 13:00 Анекдоти поукраїнськи 13:10 Т/с "Бомбило" 14:55 Х/ф "Грозовi ворота" 18:45 Факти. Вечiр 20:05 Т/с "Балада про бомбера" 23:15 Свобода слова 2:10 ПроЦiкаве

18:00 Х/ф "П'ять днiв до напiвночi" 19:50 "Казка Домовушi" 20:15 "Ринок працi" 20:20 "Запорожсталь" 20:30 "Титани бiзнесу" 21:15 Торговельний ряд-новини 23:00 Х/ф "Куб Зеро" 1:25 Д/ф "Днi, якi змiнили свiт" 6:00 "Ранок Росiї" 10:00 "1000 дрiбниць" 10:35 "Про найголовнiше" 11:15 "Зникла субмарина. Трагедiя К-129" 12:00 15:00 18:00 Вiстi

12:35 "Справа Х. Слiдство триває" 13:25 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 14:10 Т/с "Iнститут шляхетних панянок" 15:25 0:05 Новини культури 15:40 "П'ятий вимiр" 16:10 "Academia" 16:55 18:30 Т/с "Мережива" 17:40 Мiсцевий час 19:15 "Прямий ефiр" 20:00 4:25 Т/с "Бiднi родичi" 21:35 Т/с "По гарячих слiдах" 22:30 "Прибульцi. Iсторiя вiйськової таємницi" 23:20 "Тим часом"

6:25 "Ранок з "ТВ-5" 8:30 12:05 16:00 22:50 Повiдомляємо 8:50 "Своїми очима" 9:15 "Переможний голос вiруючого" 9:45 "Дорослi дiти" 10:10 "Маю право" 10:30 "Хiт-парад "NaVsi100.com" 11:20 "Бiографiї" 12:25 Ваше здоров'я 13:00 16:30 19:00 22:00 "Новини 13:10 Сiмейний кiнозал 14:40 "Живе багатство України. Асканiя-Нова" 15:20 "Столицi свiту. Париж" 15:45 "Зiрки й звiрi" 17:15 "Закон i порядок: вiйськова сфера" 17:30 "Хiт-парад "FM-TV"

16:45 19:00 23:45 "Свiдок" 17:00 Т/с "Навiгатор" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Лас-Вегас" 0:15 Х/ф "Хронiка затемнення" 5:55 Очевидець. Шокуюче 6:35 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 Т/с "Не плач за мною, Аргентино!" 10:05 15:50 Т/с "Кадетство" 11:05 20:45 Т/с "Воронiни" 13:20 14:35 Kids Time 13:25 М/с "КiтПес" 14:45 15:45 Teen Time 14:50 Т/с "Друзi" 16:50 21:50 Т/с "Свiтлофор" 19:25 1:10 Спортрепортер 19:50 Т/с "Щоденник лiкаря Зайцевої" 23:00 Т/с "Щасливi разом" 0:00 Т/с "Щоденники вампiра 2" 1:20 Т/с "Еврика" 5:40 Т/с "Говорить полiцiя!" 7:00 7:30 8:00 8:30 9:00 12:00 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 20:30 Т/с "Двадцять рокiв без любовi" 11:05 12:15 Д/с "Слiдство вели" 14:05 "Судовi справи" 15:00 "Сiмейний суд" 16:00 22:25 Т/с "По гарячих слiдах 2" 18:10 Т/с Шлюб за заповiтом 20:00 2:55 "Подробицi" 0:25 4:15 Д/ф "Дивна справа. Распутiн. Сповiдь пропащого янгола" 1:25 Х/ф "Особливо небезпечний злочинець"

6:55 7:40 Дiловi факти 7:10 Т/с "Леся+Рома" 7:50 Екстрений виклик 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:20 Надзвичайнi новини 10:10 16:45 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв" 12:05 Анекдоти по-українськи 12:35 13:00 Т/с "Кодекс честi" 12:45 Факти. День 13:45 22:10 Т/с "Прокурорська перевiрка" 14:45 20:05 Т/с "Балада про бомбера" 18:45 Факти. Вечiр 23:20 Х/ф "Невидимий бiк" 2:30 Х/ф "О, везунчик!" 6:25 "Ранок з "ТВ-5" 8:30 12:05 15:15 16:00 22:50 "Повiдомляємо" 8:45 "Дорога плюс" 9:15 "Переможний голос вiруючого" 9:45 "Дорослi дiти" 10:10 "Неповторна природа. Тайвань" 10:30 "Крапки перетинання" 11:00 "Запорожсталь" 11:15 "Бiографiї" 12:25 "Ваше здоров'я" 13:00 16:30 19:00 "Новини" 13:10 Сiмейний кiнозал 14:35 "Абетка виживання"

15:20 "Секретнi файли свiту тварин" 15:40 "Нi пуху, нi пера" 17:00 "Хiт-парад "Play Off" 17:30 "Домострой Travel" 18:00 Х/ф "П'ять днiв до напiвночi" 19:50 "Казка Домовушi" 20:10 "Life з зiрками" 21:00 "Назустрiч здоров'ю" 21:15 "П'яте колесо" 23:00 Х/ф "Провулок щастя" 6:00 "Ранок Росiї" 10:00 "1000 дрiбниць" 10:35 "Про найголовнiше" 11:15 0:30 Т/с "Пелагiя та бiлий бульдог" 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:35 Ток-шоу. "Справа Х. Слiдство триває" 13:25 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 14:10 3:40 Т/с "Iнститут шляхетних панянок" 15:25 0:05 Новини культури 15:40 "П'ятий вимiр" 16:10 "Academia" 16:55 18:30 Т/с "Мережива" 17:40 Мiсцевий час 19:15 2:45 "Прямий ефiр" 20:00 4:25 Т/с "Бiднi родичi" 21:35 Т/с "По гарячих слiдах" 22:30 "Вимiрювач iнтелекту. IQ" 23:20 "Магiя кiно" 1:15 Х/ф "Протистояння"

Пологівський СТК ТСОУ КУРСИ ВОДІЇВ категорій “В” - легк. авто, “А” - мотоцикл, “А1” - скутер.

вул. Дружби, 70. Тел.: 2-20-08, 095 6496289.

ПУТІН НАГОРОДИВ МЕДАЛЯМИ АВТОРІВ МОВНОГО ЗАКОНУ ЗА ВНЕСОК У ПОПУЛЯРИЗАЦІЮ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ЗА КОРДОНОМ.

www.polvisti.com


8

ТЕЛЕПРОГРАМА 21:00 5:35 Пiдсумки дня 22:50 Суперлото, Трiйка, Кено 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Х/ф "Чоловiча робота-2" 0:15 Вiд першої особи

6:00 "Служба розшуку дiтей" 6:05 7:00 8:00 9:00 19:30 23:50 3:25 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 "Шiсть кадрiв" 10:25 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана" 12:25 20:15 Т/с "Завтра буде завтра" 14:55 "Сiмейнi мелодрами" 15:55 1:05 "Простошоу" 16:45 5:10 "ТСН. Особливе" 22:45 "Табу з Миколою Вереснем" 0:05 3:40 Т/с "Незабутнє" 2:40 Т/с "Таємниця твердинi шифрiв"

6:00 Т/с "Фурцева. Легенда про Катерину" 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:10 17:15 Т/с "Слiд" 10:00 20:00 Т/с "Кордон слiдчого Савельєва" 12:00 4:25 "Нехай говорять" 14:40 22:00 Т/с "Подружжя" 15:40 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 3:50 "Говорить Україна" 21:00 Т/с "Слiд. Краса вимагає жертв" 0:00 Т/с "Грiмм"

6:20 Рецепти здоров'я 7:15 Огляд преси 7:30 Гiсть студiї 8:15 Х/ф "Чаклунка" 9:00 20:55 Офiцiйна хронiка 9:05 Околиця 9:30 3:30 Уряд на зв'язку з громадянами 10:15 4:05 Т/с "Маруся" 11:45 Т/с "Москва. Три вокзали" 12:50 Книга.ua 13:10 Українська пiсня 13:45 Х/ф "Тiнi зникають опiвднi" 15:00 18:20 1:20 2:20 Новини 15:10 Euronews 15:15 Наука 15:20 Дiловий свiт. Агросектор 15:25 "Культ особистостi" 15:45 Х/ф "Вiчний поклик" 19:05 21:25 Криве дзеркало 20:50 Мегалот

6:00 Приколи на перервi 6:05 12:00 Т/с "Метод Лаврової" 7:00 Байдикiвка 7:30 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с Кремлiвськi курсанти 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:55 19:25 Богиня шопiнгу 13:30 Т/с "Моя прекрасна няня" 14:35 20:30 Дайош молодьож! 15:35 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с "Чемпiонки" 17:15 10 крокiв до кохання 18:20 21:35 Одна за всiх 19:50 22:25 Т/с "Вiсiмдесятi" 22:00 Велика рiзниця 23:00 Надто грубо для Ю-туб'а 23:25 Анекдоти 0:00 Т/с "Реальна кров"

0:15 Вiд першої особи 0:40 Помiж рядками 2:15 ТелеАкадемiя 3:15 Секрети успiху 3:45 Сiльрада 6:00 "Служба розшуку дiтей" 6:05 8:00 19:30 23:55 ТСН 6:45 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 "Шiсть кадрiв" 10:25 Т/с "Величне столiття. Роксолана" 12:25 20:15 Т/с "Завтра буде завтра" 14:55 "Сiмейнi мелодрами" 15:55 1:05 "Простошоу" 16:45 "ТСН. Особливе" 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 22:45 "Моя хата скраю" 0:10 5:25 Т/с "Незабутнє" 1:50 Х/ф "Липучка" 3:10 Х/ф "Дика штучка" 6:20 Рецепти здоров'я 7:15 Огляд преси 7:30 Гiсть студiї 8:15 Х/ф "Чаклунка" 9:00 21:00 5:35 Пiдсумки дня 9:15 20:55 Офiцiйна хронiка 9:20 Караоке для дорослих 10:10 4:05 Т/с "Маруся" 11:40 Т/с "Москва. Три вокзали" 12:30 Х/ф "Тiнi зникають опiвднi" 14:45 21:20 Дiловий свiт 14:55 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт (чоловiки) 16:30 Дiловий свiт. Агросектор 16:40 1:45 Про головне 17:10 Х/ф "Вiчний поклик" 18:20 1:20 Новини 19:05 Криве дзеркало 21:30 Досвiд 22:50 Трiйка, Кено, Максима 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Х/ф "Чоловiча робота-2"

6:00 Т/с "Фурцева. Легенда про Катерину" 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:10 17:15 Т/с "Слiд" 10:00 20:00 Т/с "Кордон слiдчого Савельєва" 12:00 4:25 "Нехай говорять" 14:40 23:00 Т/с "Подружжя" 15:40 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 3:50 "Говорить Україна" 21:00 Т/с "Слiд" 22:00 Д/с "1941" 0:00 Т/с "Грiмм" 0:50 Т/с "У полi зору. Четвертий сезон" 2:15 Т/с "Безмовний свiдок 2" 6:00 Приколи на перервi 6:05 12:00 Т/с "Метод Лаврової" 7:00 Байдикiвка 7:30 М/с "Даша-дослiдниця" 7:55 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с "Кремлiвськi курсанти" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:55 19:25 Богиня шопiнгу 13:30 Т/с "Моя прекрасна няня" 14:35 Дайош молодьож! 15:35 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с "Чемпiонки" 17:15 10 крокiв до кохання 18:20 21:35 Одна за всiх 19:50 22:25 Т/с "Вiсiмдесятi" 22:00 Велика рiзниця 23:00 Надто грубо для Ю-туб'а 23:25 Анекдоти 0:00 Т/с "Реальна кров"

www.polvisti.com

7:00 16:00 "Все буде добре!" 8:55 18:20 "Неймовiрна правда про зiрок" 10:40 "Зiркове життя" 11:40 "Кохана, ми вбиваємо дiтей" 13:20 "МастерШеф - 2" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 20:00 "Слiдство ведуть екстрасенси" 21:00 Т/с "Метод Фрейда" 22:25 "Хата на тата" 0:15 Т/с "Доктор Хаус" 1:15 Х/ф "Дорослi дiти" 7:00 10:00 13:00 16:00 19:00 6:00 Новини 7:05 10:15 "Доброго ранку" 10:40 "Контрольна закупiвля" 11:10 "Жити здорово!" 12:05 3:25 "Модний вирок" 13:15 "Доки всi вдома" 14:05 "Доброго здоров'ячка!" 15:00 Iншi новини 15:20 "Час обiдати!" 16:15 Зрозумiти. Пробачити 16:40 "Хочу знати" 17:10 3:00 "Ти не один" 17:35 "Дешево та сердито" 18:10 Т/с "Нерiвний шлюб" 20:10 "Давай одружимося!" 21:00 2:05 "Нехай говорять" 22:00 "Час" 22:30 5:10 6:05 Т/с "Єсенiн" 0:20 "Вечiрнiй Ургант" 6:05 Х/ф "Зелений фургон" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 "Кримiнальнi справи" 10:00 "Медичнi таємницi" 10:25 Т/с "Вiдчинiть, мiлiцiя!" 12:20 Т/с "Повернення Турецького" 14:55 19:30 Т/с "Лiтєйний"

1:00 Твою маму! 1:50 Бабуни & дiдуни 2 6:25 16:00 "Все буде добре!" 8:15 18:20 "Неймовiрна правда про зiрок" 10:00 "Зiркове життя" 11:00 Х/ф "Молода дружина" 13:00 "МастерШеф - 2" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 20:00 "Слiдство ведуть екстрасенси" 21:00 Т/с "Метод Фрейда" 22:25 "Кулiнарна династiя" 0:15 Т/с "Доктор Хаус" 1:10 Х/ф "Золото" 2:55 Нiчний ефiр 7:00 13:00 16:00 19:00 Новини 7:05 10:15 "Доброго ранку" 10:40 "Контрольна закупiвля" 11:10 "Жити здорово!" 12:05 3:25 "Модний вирок" 13:15 "Доки всi вдома" 14:05 "Доброго здоров'ячка!" 15:00 Iншi новини 15:20 "Час обiдати!" 16:15 Зрозумiти. Пробачити 16:40 "Хочу знати" 17:10 3:00 "Ти не один" 17:35 "Дешево та сердито" 18:10 Т/с "Нерiвний шлюб" 20:10 "Давай одружимося!" 21:00 2:05 "Нехай говорять" 22:00 "Час" 22:30 5:10 6:05 Т/с "Єсенiн" 0:20 "Вечiрнiй Ургант" 0:55 Нiчнi новини 5:45 Легенди карного розшуку 6:15 Х/ф "Гу-га" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 "Кримiнальнi справи" 10:00 "Медичнi таємницi" 10:25 Т/с "Вiдчинiть, мiлiцiя!" 12:20 Т/с "Повернення Турецького"

16:45 19:00 23:45 "Свiдок" 17:00 Т/с "Навiгатор" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Лас-Вегас" 0:15 Х/ф "Кiнець свiту: наднова" 2:20 Т/с "Суто англiйськi вбивства" 6:35 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 19:50 Т/с "Щоденник лiкаря Зайцевої" 10:00 15:50 Т/с "Кадетство" 11:00 20:45 Т/с "Воронiни" 13:15 14:30 Kids Time 13:20 М/с "КiтПес" 14:50 15:45 Teen Time 14:55 Т/с "Друзi" 16:50 21:50 Т/с "Свiтлофор" 19:25 1:10 Спортрепортер 23:00 Т/с "Щасливi разом" 0:00 Т/с Щоденники вампiра 5:40 Т/с "Говорить полiцiя!" 7:00 7:30 12:00 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 8:00 8:30 9:00 "Новини" 9:10 20:30 Т/с "Двадцять рокiв без любовi" 11:05 12:15 Д/с "Слiдство вели..." 14:05 "Судовi справи" 15:00 "Сiмейний суд" 16:00 22:25 Т/с "По гарячих слiдах 2" 18:10 Т/с "Шлюб за заповiтом" 20:00 3:30 "Подробицi" 0:25 "Парк автомобiльного перiоду" 1:05 4:45 Д/ф "Дивна справа. Морськi розбiйники" 1:55 Х/ф "Помста - мистецтво" 6:55 7:40 Дiловi факти 7:10 Т/с "Леся+Рома"

13:15 Х/ф "Пастка" 14:55 19:30 Т/с "Лiтєйний" 16:45 19:00 23:45 "Свiдок" 17:00 Т/с "Навiгатор" 21:45 Т/с "Кримiналiсти: мислити як злочинець" 22:45 Т/с "CSI: Лас-Вегас" 0:15 Х/ф "Патруль вимiрiв" 2:25 Т/с "Суто англiйськi вбивства" 4:35 "Речовий доказ" 5:00 "Уроки тiтоньки Сови" 5:10 4:40 Зона ночi Культура 5:55 Очевидець. Шокуюче 6:35 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 19:50 Т/с "Щоденник лiкаря Зайцевої" 10:00 15:50 Т/с "Кадетство" 11:00 20:45 Т/с "Воронiни" 13:20 14:30 Kids Time 13:25 М/с "КiтПес" 14:50 Т/с "Друзi" 15:45 Teen Time 16:50 21:50 Т/с "Свiтлофор" 23:00 Т/с "Щасливi разом" 0:00 Т/с Щоденники вампiра 1:20 Т/с "Еврика" 2:05 Т/с "Пiвденна територiя" 2:50 Служба розшуку дiтей 2:55 Т/с "Школа" 3:20 4:15 Зона ночi 3:25 С.Параджанов 3:40 Драма на двi дiї 5:40 Т/с "Говорить полiцiя!" 7:00 7:30 12:00 18:00 Новини 7:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 8:00 8:30 9:00 "Новини" 9:10 20:30 Т/с "Двадцять рокiв без любовi" 11:05 12:15 Д/с "Слiдство вели..." 14:05 "Судовi справи" 15:00 "Сiмейний суд" 16:00 22:25 Т/с "По гарячих слiдах 2"

21 лютого 2013 року 7:45 Несекретнi файли 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:20 Надзвичайнi новини 10:10 16:45 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв" 12:10 Анекдоти по-українськи 12:35 13:00 Т/с "Кодекс честi" 12:45 Факти. День 13:40 22:10 Т/с "Прокурорська перевiрка" 14:45 20:05 Т/с "Балада про бомбера" 18:45 Факти. Вечiр 23:20 Х/ф "Король говорить!" 2:20 Х/ф "Невидимий бiк" 6:25 "Ранок з "ТВ-5" 8:30 15:15 22:50 "Повiдомляємо" 8:40 "Домострой" 9:15 "Переможний голос вiруючого" з К.Коуплендом 9:45 15:20 "Ваше здоров'я" 10:20 "Свiт екзотичних островiв. Шрi-Ланка" 10:45 "Крапки перетинання" 11:15 "Бiографiї" 12:20 "Подорож гурмана" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 0:55 "Новини "ТВ-5" 13:10 Сiмейний кiнозал 14:40 "Секретнi файли свiту тварин" 15:50 "Зiрки й звiрi" 17:00 "Хiт-парад "Play Off" 17:30 Про риболовлю всерйоз

ПВ

18:00 Х/ф "П'ять днiв до напiвночi" 19:45 "Казка Домовушi" 20:10 "Актуальна розмова. До 80-ти рiччя ВАТ "Запорожсталь" 21:00 "Великi махiнатори" 23:00 Х/ф "Проклiн золотої квiтки" 1:40 Нiчний канал 6:00 "Ранок Росiї" 10:00 "1000 дрiбниць" 10:35 "Про найголовнiше" 11:15 0:30 Т/с "Пелагiя та бiлий бульдог" 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:35 "Справа Х" 13:25 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 14:10 3:40 Т/с "Iнститут шляхетних панянок" 15:25 0:05 Новини культури 15:40 "П'ятий вимiр" 16:10 "Academia". Спецкурс "Парад планет". "Меркурiй i Мiсяць" 16:55 18:30 Т/с "Мережива" 17:40 Мiсцевий час 19:15 2:45 "Прямий ефiр" 20:00 4:25 Т/с "Бiднi родичi" 21:35 Т/с "По гарячих слiдах" 22:30 О.Проханов. "Солдат iмперiї" 23:20 "Сатi. Ненудна класика..." 1:15 Х/ф "Кат"

БЕСПРОВОДНОЙ ВЫСОКОСКОРОСТНОЙ

ÈÍÒÅÐÍÅÒ

1. Фильм за час 2. Skype 3. Игры online

Ñêîðîñòü îò 1 ìáèò/ñåê. В любой точке района

Тел.: 061-708-01-02, 096-809-88-95, 099-355-17-16. 18:10 Т/с "Шлюб за заповiтом" 20:00 2:55 "Подробицi" 0:25 4:15 Д/ф "Дивна справа. Смертельна маска" 1:25 Х/ф "Кiстки" 3:25 Д/ф "Мiф про Распутiна або Суто англiйське вбивство" 5:10 6:50 2:40 4:35 Погода 5:15 Факти 5:40 4:40 Свiтанок 6:45 7:40 Дiловi факти 6:55 Т/с "Леся+Рома" 7:45 Максимум в Українi 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:20 1:55 Надзвичайнi новини 10:10 16:50 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв" 12:15 Анекдоти по-українськи 12:35 13:00 Т/с "Кодекс честi" 12:45 Факти. День 13:40 22:10 Т/с "Прокурорська перевiрка" 14:45 20:05 Т/с "Балада про бомбера" 18:45 Факти. Вечiр 23:15 Х/ф "Початок" 2:45 Х/ф "Король говорить!" 6:25 "Ранок з "ТВ-5" 8:30 12:10 15:15 16:00 22:50 "Повiдомляємо" 8:40 "П'яте колесо" 9:15 "Переможний голос вiруючого" з К.Коуплендом 9:45 "Титани бiзнесу" 10:30 "Неповторна природа. Арктика" 11:00 "Битва нацiй" 11:20 "Бiографiї" 12:30 "Про риболовлю всерйоз" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 0:40 "Новини "ТВ-5"

13:10 Х/ф "Тигр i снiг" 15:20 "Хiт-парад "Play Off" 16:20 16:45 18:45 19:40 21:45 22:40 0:30 1:15 "Погода" 17:00 "Своїми очима" 18:00 Х/ф "П'ять днiв до напiвночi" 19:30 22:30 1:10 "Спорт" 19:50 "Казка Домовушi" 20:15 "Давайте розберемося" 21:00 "Назустрiч здоров'ю" 21:10 "Домострой" 23:00 Зiрка кiно. Мартiн Лоуренс 1:25 Д/ф "Днi, якi змiнили свiт" 1:50 Нiчний канал 6:20 "Музичний NonStop" 6:00 "Ранок Росiї" 10:00 "1000 дрiбниць" 10:35 Ток-шоу. "Про найголовнiше" 11:15 0:30 Т/с "Пелагiя та бiлий бульдог" 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:25 Вiстi-Спорт 12:35 Ток-шоу. "Справа Х. Слiдство триває" 13:25 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 14:10 Т/с "Таємницi iнституту шляхетних панянок" 15:25 0:05 Новини культури 15:40 "П'ятий вимiр" 16:10 "Academia". Спецкурс "Парад планет". "Екзопланети" 16:55 18:30 Т/с "Мережива" 17:40 Мiсцевий час. ВiстiМосква 19:15 3:00 "Прямий ефiр" 20:00 4:25 Т/с "Бiднi родичi" 21:35 Т/с "По гарячих слiдах" 22:30 "Двобiй" 1:15 Х/ф "Кат" 2:45 Вiстi.ru

ГУБЕРНАТОР ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ПЕРЕРАХУЄ СВОЮ МІСЯЧНУ ЗАРПЛАТУ НА ХАРЧУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ СНІД-ЦЕНТРУ.


ПВ

6:00 7:00 8:00 9:00 19:30 ТСН 6:45 7:10 7:30 8:05 9:10 "Снiданок з 1+1" 7:25 М/ф "Бернард" 10:00 "Шiсть кадрiв" 10:25 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана - 2" 12:25 Т/с "Завтра буде завтра" 14:55 "Сiмейнi мелодрами" 15:55 "Простошоу з Юрiєм Горбуновим" 16:45 "ТСН. Особливе" 20:15 "Вечiрнiй квартал" 22:00 Х/ф "Липучка" 23:50 Х/ф "Дика штучка" 1:50 Х/ф "Серед бiлого дня" 6:05 7:00 8:00 Новини 6:20 Рецепти здоров'я 6:25 АгроЕра 6:30 Смiх з доставкою додому 7:15 Огляд преси 7:20 7:40 Країна on line 7:35 Ера бiзнесу 7:45 "Хочу все знати" 8:15 Х/фiльм "Чаклунка" 9:00 21:00 Пiдсумки дня 9:15 12:55 15:10 Офiцiйна хронiка 9:25 Д/ф "Корюкiвська трагедiя. Злочин проти людяностi" 10:15 Т/с "Маруся. Повернення" 11:00 Концертна програма 13:00 17:55 21:10 Дiловий свiт 13:10 "Надвечiр'я" 13:40 Соц. шоу "Адреналiн" 15:00 1:20 Новини (iз сурдоперекладом) 15:15 3:45 Дiловий свiт. Агросектор

6:00 "Ремонт +" 6:15 Х/ф "Мiя та мiльйонер" 8:00 "Свiтське життя" 9:00 "Хто там?" 10:10 10:35 М/с "Чiп i Дейл" 11:00 "Свiт навиворiт - 4: В'єтнам" 12:00 М/ф "Бернард" 12:35 Х/ф "Остання пiсня" 14:45 Х/ф "Джордж iз джунглiв" 16:40 "Вечiрнiй квартал" 18:30 "Розсмiши комiка - 2" 19:30 5:20 ТСН 20:00 Х/ф "Паралельнi свiти" 22:10 Х/ф "Серед бiлого дня" 0:00 Х/ф "Шкiра, в якiй я живу" 6:10 Клуб гумору 7:30 Фiльм-концерт "В.Леонтьєв. Час летить, неначе вершник" 9:05 Школа юного суперагента 9:25 Як це? 9:50 Досвiд 11:15 Х/ф "Мiраж" 14:55 Бiатлон. Кубок свiту. Гонка переслiдування (жiнки) 15:50 В гостях у Д.Гордона 16:45 Бiатлон. Кубок свiту. Гонка переслiдування (чол.) 18:00 20-рiччя Асоцiацiї автомобiлiстiв України 19:05 Золотий гусак 19:40 "Мелодiя двох сердець" 20:50 Мегалот 20:55 Офiцiйна хронiка 21:00 1:20 Пiдсумки дня 21:25 1:30 Кабмiн: подiя тижня 21:40 Без цензури

15:20 Криве дзеркало 16:25 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт (жiнки) 18:15 М.Поплавський. "Шоу продовжується" 18:55 Футбол. Прем'єр-лiга. "Шахтар" (Донецьк) - "Волинь" (Луцьк) 21:15 Концерт Радiобенд О.Фокiна 22:55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Х/ф "Чоловiча робота-2" 0:15 Вiд першої особи 0:40 Твiй голос 1:30 Про головне 2:00 Пiдсумки дня повтор 6:00 Т/с "Фурцева. Легенда про Катерину" 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 13:10 17:15 Т/с "Слiд" 10:00 Т/с "Кордон слiдчого Савельєва" 12:00 "Нехай говорять" 14:40 Т/с "Подружжя" 15:40 Щиросерде зiзнання 16:00 3:50 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 Церемонiя вручення Народної премiї "Телезiрка" 22:10 Т/с "Мент у законi" 1:50 Т/с "Безмовний свiдок - 2" 2:45 Ласкаво просимо 6:00 Приколи на перервi 6:05 ТЕТ 6:30 Телепузики 7:00 Малята-твiйнята 7:30 Байдикiвка 7:55 Мультик з Лунтiком

22:10 Українська пiсня 22:50 Суперлото, Трiйка, Кено 23:05 Ера здоров'я 23:35 Кiно в деталях 0:25 Смiх з доставкою додому 1:40 "Нащадки" з Н.Рибчинською та К.Гнатенком 2:45 ТелеАкадемiя 6:00 5:10 Срiбний апельсин 7:00 19:00 3:20 Подiї 7:10 Х/ф "Бетховен - 4" 9:00 Т/с "Iнтерни" 10:00 Таємницi зiрок 11:00 Найкращий кухар на селi 12:00 Т/с "Дорога моя людина" 13:50 Х/ф "Мелодiя кохання" 15:30 Т/с "Слiд" 18:00 19:20 Т/с "Умови контракту" 21:20 Т/с "Друге повстання Спартака" 23:20 Т/с "Дикий" 1:10 Т/с "Мент у законi" 2:50 Щиросерде зiзнання 6:00 Ералаш 7:15 М/с "Лунтiк" 7:40 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 9:00 Мультик з Лунтiком 9:25 М/с "Даша-дослiдниця" 10:00 М/с "Лiло i Стiч" 11:00 Т/с "Моя прекрасна няня" 13:10 Т/с "Половинки" 14:50 Х/ф "Як одружитись з мiльярдершою" 16:50 Х/ф "Нью-Йоркське таксi" 18:50 Х/ф "Таксi-3" 20:40 Вiталька 22:25 Що якщо? 23:00 Х/ф "28 тижнiв потому" 1:00 Х/ф "У мами побачення з вампiром"

9

ТЕЛЕПРОГРАМА

21 лютого 2013 року

9:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:55 Богиня шопiнгу 13:30 Т/с "Моя прекрасна няня" 14:35 19:25 Дайош Молодьож! 15:35 1:25 Вайфайтери 16:15 Чортiвня щодня 17:15 10 крокiв до кохання 18:20 Одна за всiх 20:30 Вiталька 21:30 Що якщо? 21:55 Велика рiзниця 23:00 Бабуни & дiдуни 2 0:00 Т/с "Реальна кров" 1:00 Дурнєв+1 1:50 Бабуни & дiдуни 2:15 До свiтанку 5:25 Х/ф "КостяНiка. Час лiта" 7:05 18:00 Х/ф"Сiмейний дiм" 17:50 22:00 "Вiкна-Новини" 20:05 22:25 "Моя правда" 0:15 Х/ф "Молода дружина" 2:10 Х/ф "Наречений з того свiту" 2:55 Нiчний ефiр 7:00 10:00 13:00 16:00 19:00 Новини 7:05 10:15 "Доброго ранку" 10:40 "Контрольна закупiвля" 11:10 "Жити здорово!" 12:05 "Модний вирок" 13:15 "Доки всi вдома" 14:05 "Доброго здоров'ячка!" 15:00 Iншi новини 15:20 "Час обiдати!" 16:15 19:40 "Зрозумiти. Пробачити" 16:40 "Хочу знати" 17:10 "Ти не один" 17:35 "Єралаш"

18:10 "Чекай на мене" 20:10 "Людина i закон" 21:00 "Поле чудес" 22:00 "Час" 22:30 4:20 Т/с "Єсенiн" 1:15 Х/ф "Формула любовi" 2:45 Х/ф "Приватне життя" 5:50 Х/ф "Кримiнальний талант" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 Т/с "Полювання на iзюбра" 14:45 Т/с "Лiтєйний" 16:45 19:00 2:50 "Свiдок" 17:00 Т/с "Навiгатор" 19:30 Т/с "Наказано знищити. Операцiя "Китайська скринька" 23:10 Х/ф "Небезпечна комбiнацiя" 1:00 Х/ф "Весiлля" 5:15 Т/с "Як сказав Джим" 5:30 4:45 Зона ночi Культура 6:40 Очевидець. Шокуюче 6:35 7:10 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 0:50 Репортер 9:00 19:50 Т/с "Щоденник лiкаря Зайцевої" 10:00 15:50 Т/с "Кадетство" 11:00 17:55 20:45 Т/с "Воронiни" 13:20 14:35 Kids Time 13:25 М/с "КiтПес" 14:45 15:45 Teen Time 14:50 Т/с "Друзi" 16:50 21:50 Т/с "Свiтлофор" 23:00 Т/с "Щасливi разом" 0:00 Т/с "Щоденники вампiра 2" 1:20 Т/с "Еврика" 2:00 Т/с "Пiвденна територiя" 2:45 Т/с "Школа" 5:40 Т/с "Говорить полiцiя!" 7:00 7:30 8:00 8:30 9:00 12:00

7:00 11:00 13:00 19:00 Новини 7:10 "Генiї i лиходiї" 7:35 Х/ф "Дворянське гнiздо" 9:25 "Грай, гармонь улюблена!" 10:00 "Розумницi i розумники" 10:45 "Слово пастиря" 11:15 "Смак" 11:50 "Фанати i прихильники" 12:45 "Смiшарики. Новi пригоди" 13:15 "Кабачок "13 стiльцiв". Народження легенди" 14:10 "Кабачок "13 стiльцiв". Збiрка творiв" 18:40 19:15 Х/ф "Старiрозбiйники" 20:30 "Двi зiрки" 22:00 "Час" 22:20 "Сьогоднi ввечерi" 23:50 Х/ф "Свiй серед чужих, чужий серед своїх" 1:30 Х/ф "Сьоме небо" 3:05 Х/ф "Колонiя Ланфiєр" 4:30 Х/ф "Двоє в пiсках"

10:50 "Life з зiрками" 11:40 "Вертикальний свiт" 12:25 18:10 "Ваше здоров'я" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 2:30 "Новини "ТВ-5" 13:10 Сiмейний кiнозал 14:35 "Абетка виживання" 15:20 "Як я заробив свої мiльйони" 15:40 "Своїми очима. Гори" 17:00 "Нi пуху, нi пера" 17:30 "Дорога плюс" 19:45 "Казка Домовушi" 20:20 Х/ф "Крутий татко" 23:00 Х/ф "Лагардер" 3:15 Нiчний канал 6:20 "Музичний NonStop"

5:25 Факти 5:55 4:45 Свiтанок 7:05 Т/с "Леся+Рома" 7:50 Стоп-10 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:20 Надзвичайнi новини 10:10 16:55 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв" 12:10 Анекдоти по-українськи 12:45 Факти. День 13:00 Т/с "Кодекс честi" 13:50 Т/с "Прокурорська перевiрка" 15:00 Т/с "Балада про бомбера" 18:45 Факти. Вечiр 20:05 Х/ф "Непереможний" 23:50 Х/ф "Залiзна ледi" 2:25 Х/ф "Початок"

6:00 "Ранок Росiї" 9:55 "Вся Росiя" 10:10 "1000 дрiбниць" 10:40 "Про найголовнiше" 11:15 0:55 Т/с "Пелагiя та бiлий бульдог" 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:35 "Право на зустрiч" 13:25 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 14:10 Т/с "Таємницi iнституту шляхетних панянок" 15:25 Новини культури 15:40 "П'ятий вимiр" 16:10 "Academia". "Iм'я Пушкiнського Будинку..." 16:55 18:30 Х/ф "Арифметика пiдлостi" 17:40 Мiсцевий час. ВiстiМосква 19:15 3:00 "Прямий ефiр" 20:00 4:25 Т/с "Бiднi родичi" 21:35 Т/с "По гарячих слiдах" 22:30 Х/ф "Жила собi Любов" 0:05 "Культурна революцiя" 1:45 "Диво природи. Зiр" 2:30 Вiстi.ru. П'ятниця

6:25 "Ранок з "ТВ-5" 8:35 "Смаковi переваги. Корея" 9:15 "Переможний голос вiруючого" з К.Коуплендом 9:45 "Живе багатство України. Асканiя-Нова" 10:10 "Хiт-парад "FM-TV"

5:25 Так нiхто не кохав

2:30 До свiтанку 5:15 М/ф "Возвращение блудного попугая", "Винни-Пух"(1) 6:25 Х/ф "Бiле сонце пустелi" 7:50 "Караоке на Майданi" 8:50 "Їмо вдома" 9:50 "Хата на тата" 11:45 "Моя правда. На-На: кумири з пiдворiття" 15:15 "Слiдство ведуть екстрасенси" 19:00 Х/ф "Кров не вода" 22:35 "Детектор брехнi - 3" 23:30 "Зiркове життя. Нянiмонстри" 0:30 Х/ф "Суєта суєт" 2:00 Х/ф "Бережiть чоловiкiв" 3:15 Нiчний ефiр

18:00 Новини 7:10 7:35 8:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 Т/с "Двадцять рокiв без любовi" 11:05 12:15 Д/с "Слiдство вели... з Л.Каневським" 14:05 "Судовi справи" 15:00 "Сiмейний суд" 16:00 Т/с "По гарячих слiдах 2" 18:10 Т/с "Шлюб за заповiтом 2: Повернення Сандри" 20:00 3:35 "Подробицi" 20:30 "Шустер Live" 0:00 Х/ф "Аналiзуючи те..." 1:45 Х/ф "Суiннi Тодд, демон-перукар з Флiт-стрiт"

6:00 "Легенди бандитського Києва" 6:25 "Залiзний Оскар" 6:55 Х/ф "Вони воювали за Батькiвщину" 9:40 Х/ф "Небезпечна комбiнацiя" 11:30 "Речовий доказ". Бiлий китаєць 12:00 23:00 "Головний свiдок" 12:50 "Лохотрон" 13:20 Т/с "Танкер "Танго" 19:00 Т/с "Павутиння - 6" 22:45 "Випадковий свiдок" 23:55 Х/ф "Шостий день" 2:00 Х/ф "Трансморфери - 2" 3:25 "Речовий доказ" 4:20 "Агенти впливу" 4:45 "Уроки тiтоньки Сови" 5:05 "Правда життя" 5:35 Т/с "Тру Джексон" 5:50 5:20 Зона ночi Культура 6:40 Т/с "Ластiвчине гнiздо" 8:00 Новий погляд 9:00 М/с "Роги i Копита: Повернення" 9:35 М/с "Пiнгвiни з Мадагаскару" 10:00 Файна Юкрайна 10:55 Уральськi пельменi 12:25 Люди ХЕ 13:25 Нереальна iсторiя 14:45 Т/с "Татусевi дочки" 16:10 Х/ф "Карате-пацан" 19:10 Х/ф "Найманi вбивцi" 22:00 Х/ф "Блейд 2" 0:15 Спортрепортер 0:20 Х/ф "Я йду - не плач" 2:40 Т/с "Еврика" 3:25 4:20 Зона ночi 3:30 ТБ про ТБ 4:00 Шануйте майстрiв замолоду 4:25 Народження українського кiно

5:50 "Шустер Live" 9:00 "Орел i Решка" 10:00 "Смачне побачення" 11:00 "Вечiрнiй Київ" 12:55 Т/с "Танки бруду не бояться" 17:05 Мiжнародний фестиваль гумору "Юрмала" 20:00 5:05 "Подробицi" 20:25 Мiжнародний фестиваль гумору "Юрмала 2012" 22:20 Церемонiя нагородження "Viva! Найкрасивiшi-2012" 0:20 Х/ф "Кращий друг" 2:15 Х/ф "О, щасливчик" 5:20 Факти 5:50 4:50 Свiтанок 6:45 Козирне життя 7:15 Х/ф "Залiзна ледi" 9:20 Зiрка YouTube 9:40 Дача 10:50 Квартирне питання 11:45 Дивитися всiм! 12:45 За кермом 13:10 Х/ф "Непереможний" 16:50 Несекретнi файли 17:50 Максимум в Українi 18:45 Факти. Вечiр 19:00 Х/ф "Мiсто злодiїв" 21:30 Х/ф "Законослухняний громадянин" 23:30 Х/ф "Вiд заходу до свiтанку-2: Кривавi грошi Техасу" 0:55 Х/ф "Вiд заходу до свiтанку-3: Дочка ката" 2:25 Х/ф "Падiння" 6:25 "NaVsi100.com" 7:15 "Смаковi переваги" 7:40 "Нi пуху, нi пера" 8:05 "Тi, хто змiнюють твiй свiт" з Крефло Доларом

МЕДИКИ ВВАЖАЮТЬ, ЩО ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКІВ НЕГАТИВНО ПОЗНАЧИТЬСЯ НА ЗДОРОВ'Ї УКРАЇНЦІВ.

8:35 М/ф "Чарiвник Смарагдового мiста" 9:40 "Дорослi дiти" 10:10 18:05 "Ваше здоров'я" 10:50 "Герої фобiй" 11:15 "Life з зiрками" 12:10 "Назустрiч здоров'ю" 12:20 18:40 "Торговельний ряд-новини" 13:00 Х/ф "Фантастичний вигадник" 14:25 "Хiт-парад "Play Off" 15:00 Зiрка кiно. П.Галлахер 16:30 "Крапки перетинання" 17:00 "Домострой Travel" 17:20 23:10 "Хронiка подiй" 17:40 "Дзвони Православ'я" 19:15 "Зiрки й звiрi" 19:30 "Казка Домовушi" 20:00 Х/ф "Украсти Джоконду" 23:30 Х/ф "Вихiднi кiллера" 1:00 Х/ф "Нiчний мисливець" 2:20 Нiчний канал 6:00 9:00 12:00 Вiстi 6:10 9:10 12:20 Мiсцевий час. Вiстi-Москва 6:20 Х/ф "Жила собi Любов" 8:00 "Планета собак" 8:25 "Суботник" 9:20 "Диво природи. Зiр" 10:10 Мультфiльми 10:25 1:40 Х/ф "Рiдна домiвка" 12:25 "Чесний детектив" 12:55 "Городок". Дайджест 13:15 "Чорнi дiри. Бiлi плями" 13:55 5:00 "Магiстралi життя" 14:35 Т/с "Свати" 16:15 3:20 "Суботнiй вечiр" 18:00 Вiстi в суботу 18:50 Х/ф "А снiг кружляє..." 22:00 Х/ф "Обмiняйтеся обручками" 23:45 "Романтика романсу" 0:40 "Лiнiя життя". Олександр Аскольдов

www.polvisti.com


10

ТЕЛЕПРОГРАМА

6:05 Х/ф "Тому що вагiтна" 7:50 Мультфiльм 8:10 "Ремонт +" 9:00 "Лото-Забава" 10:10 10:35 М/с "Чiп i Дейл" 11:00 "Кулiнарнi курси з Ю.Висоцькою. Iталiя. Тоскана" 11:25 "Шiсть кадрiв" 12:20 "Недiля з Кварталом" 13:20 Х/ф "Ваша зупинка, мадам" 15:20 Х/ф "Поцiлунок долi" 19:30 0:35 "ТСН-тиждень" 20:15 Х/ф "Побачення" 22:10 "Свiтське життя" 23:10 "Що? Де? Коли? Зiрковi вiйни" 1:20 Х/ф "Очi Лаури Марс" 6:10 Свiт православ'я 6:40 0:50 Смiх з доставкою додому 7:10 Сiльський час 7:40 23:40 Ток-шоу "Дружина" 9:05 4:20 Хто в домi хазяїн? 9:30 Крок до зiрок 10:10 Караоке для дорослих 10:55 Шеф-кухар країни 11:45 Маю честь запросити 12:30 Бiатлон. Кубок свiту. Мас-старт (жiнки) 13:25 3:15 Ближче до народу 14:00 4:40 Х/ф "Робота над помилками" 15:20 Золотий гусак 15:55 Бiатлон. Кубок свiту. Мас-старт (чоловiки) 16:55 2:25 Дiловий свiт. Тиждень 17:25 В гостях у Д.Гордона 18:15 "Секрети успiху"

18:50 "Пока я помню, я живу!". Концерт пам"ятi М.Магомаєва 20:40 1:55 Головний аргумент 20:50 1:45 Офiцiйна хронiка 21:00 Пiдсумки дня 21:25 2:05 Точка зору 21:50 Подорожуй свiтом з Ю.Акунiною 22:20 Фольк-music 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 1:20 Пiдсумки тижня 6:00 Срiбний апельсин 6:30 Подiї 6:50 Х/ф "Крила янгола" 9:00 Ласкаво просимо 10:00 Герої екрану 11:00 Т/с "Дорога моя людина" 13:45 4:35 Х/ф "Лiсове озеро" 15:30 Т/с "Слiд" 17:10 Т/с "Умови контракту" 19:00 3:50 Подiї тижня 20:00 21:00 Т/с "Iнтерни" 23:00 "Великий футбол" 0:30 Т/с "Дикий" 2:15 Т/с "Мент у законi" 6:00 Ералаш 7:15 М/с "Лунтiк" 7:40 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 9:00 Мультик з Лунтiком 9:25 М/с "Даша-дослiдниця" 10:00 М/с "Лiло i Стiч" 11:00 М/ф "12 завдань Астерiкса" 12:40 Приколи на перервi 13:10 Х/ф "Пiд суворим наглядом" 15:05 Х/ф "Нью-Йоркське таксi" 17:05 Х/ф "Таксi-3" 18:55 Дайош молодьож! 20:00 Шури-Мури

РІШЕННЯ тринадцятої сесії Костянтинівської сільської ради шостого скликання 18 травня 2012 року №9 Про внесення змін та доповнення до рішення сесії сільської ради від 23.04.2012 №4 «Про затвердження матеріалів нормативногрошової оцінки земель населених пунктів с.Костянтинівка, с.Решетилівське, с.Чумацьке Костянтинівської сільської ради» Розглянувши матеріали нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів с.Костянтинівка, с.Решетилівське, с.Чумацьке Костянтинівської сільської ради та заслухавши інформацію сільського голови Дмитренко Н.М., Костянтинівська сільська рада Пологівського району Запорізької області вирішила: 1. Внести зміни та доповнення до рішення сесії сільської ради від 23.04.2012 №4 «Про затвердження матеріалів нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів с.Костянтинівка, с.Решетилівське, с.Чумацьке Костянтинівської сільської ради. 1.1. Пункт 2 викласти в такій редакції: - базову вартість земель села Костянтинівка станом на 1.12.2011 року на рівні 18,56 грн./м2, с.Решетилівське – 9,64 грн./м2; с.Чумацьке – 7,70 грн/м»; - с.Костянтинівка – 2 економіко-планувальні зони, с.Решетилівське – одна економіко-планувальна зона, с.Чумацьке – одна економіко-планувальна зона значення яких наведено у технічній документації, а розташування на графічних матеріалах. 1.2. Пункт 3 викласти в такій редакції: Прийняти до використання матеріали з нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів Костянтинівської сільської ради для застосування їх згідно з чинним законодавством. Н.ДМИТРЕНКО, сільський голова.

«Гаряча лінія!» в Пологівській податковій 22 березня з 10.00 до 11.00 буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником Пологівської МДПІ ДПС Володимиром Вікторовичем КІПАЛАСОМ на тему: «Декларування доходів громадян за 2012 рік, авансові внески з податку на прибуток, електронний цифровий підпис» за номером телефону: (06165)2-38-06.

ОГОЛОШЕННЯ, РЕКЛАМА, ВІТАННЯ, ПОМИНАЛЬНІ РЯДКИ У НАСТУПНИЙ НОМЕР ГАЗЕТИ ПРИЙМАЮТЬСЯ

ДО ПОНЕДІЛКА ДО 12.00.

www.polvisti.com

21:00 Т/с "Вiсiмдесятi" 23:00 Х/ф "Мрiяти не шкодить" 0:50 Х/ф "Як украсти мiльйон" 4:55 М/ф "Вовка в тридевятом царстве", "Малыш и Карлсон" 5:55 Х/ф "Суєта суєт" 7:15 "Їмо вдома" 8:15 "Кулiнарна династiя" 10:10 "Караоке на Майданi" 11:05 Т/с "Метод Фрейда" 15:25 Х/ф "Кров не вода" 19:00 "Битва екстрасенсiв" 20:00 Х/ф "Ой, ма-моч-ки!" 22:05 Х/ф "Привiт, кiндер!" 0:15 Х/ф "КостяНiка. Час лiта" 2:10 Х/ф "Бiле сонце пустелi" 3:30 Нiчний ефiр 7:00 11:00 13:00 Новини 7:10 "Римма Маркова. Характер не цукор, душа - рафiнад" 8:00 Х/ф "Небезпечнi гастролi" 9:35 "Служу Вiтчизнi!" 10:00 "Здоров'я" 11:10 "Доки всi вдома" 12:00 "В'ячеслав Зайцев. Завжди в модi" 12:45 "Смiшарики. Пiн-код" 13:20 Середовище проживання. "Краса дорожче за грошi" 14:15 "Борислав Брондуков. Комiк iз сумними очима" 15:15 Х/ф "Афоня" 16:45 "Iронiя долi Сергiя Безрукова" 17:45 "Форт Боярд" 19:10 "Один в один!" 22:00 Недiльний "Час" 22:55 "КВК". Вища лiга 1:00 "Познер" 1:55 Х/ф "Загадка Ендхауза"

3:35 Х/ф "Квiти запiзнiлi" 5:10 Х/ф "Вiй" 5:35 "Правда життя" 6:00 Т/с "Танкер "Танго" 11:30 "Легенди карного розшуку". Убивця з того свiту 12:00 4:00 "Агенти впливу" 13:00 "Православнi святi" 15:00 Т/с "Наказано знищити. Операцiя "Китайська скринька" 19:00 Т/с "Слiпий - 3" 22:40 "Лохотрон" 23:10 Х/ф "Весiлля" 1:10 Х/ф "Червоний готель" 2:45 "Речовий доказ" 5:50 Т/с "Тру Джексон" 6:10 Новий погляд 7:45 Церква Христова 8:00 Запитаєте у лiкаря 8:25 9:35 М/с "Пiнгвiни з Мадагаскару" 9:00 М/с "Роги i Копита: Повернення" 10:00 М/ф "Карлик Нiс" 11:45 Т/с "Щасливi разом" 13:45 Х/ф "Карате-пацан" 16:30 Х/ф "Найманi вбивцi" 19:20 Х/ф "Вертикальна межа" 22:00 Х/ф "Блейд: Трiйця" 0:15 Х/ф "Блейд 2" 2:30 Т/с "Еврика" 3:10 4:00 Зона ночi 3:15 Подорож у втрачене минуле 3:45 Останнi лицарi 4:05 Зима надiї 4:30 4:55 Зона ночi Культура 6:00 Х/ф "Родина напрокат" 7:40 Х/ф "Ми iз джазу" 9:30 "Школа доктора Комаровського"

РІШЕННЯ двадцять дев’ятої сесії Пологівської міської ради шостого скликання 15 лютого 2013 року №1 Про затвердження звіту про виконання міського бюджету Пологівської міської ради по доходах та видатках за 2012 рік Розглянувши рішення виконавчого комітету №1 від 12.02.2013 “Розгляд звіту про виконання міського бюджету Пологівської міської ради по доходах та видатках за 2012 рік”, на підставі п. 23 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Бюджетного кодексу України, Пологівська міська рада ВИРІШИЛА: 1. Затвердити звіт за 2012 рік про виконання загального фонду міського бюджету: - по доходах у сумі 12783570,67 грн. (додаток 1), - по видатках у сумі 12917345,05 грн. (додаток 2) 2. Затвердити звіт за 2012 рік про виконання спеціального фонду міського бюджету: - по доходах у сумі 4800802,47 грн. (додаток 3), - по видатках у сумі 4435898,94 грн. (додаток 4) В.КОРОЛЬОВ, міський голова. РІШЕННЯ вісімнадцятої позачергової сесії Костянтинівської сільської ради шостого скликання 21 грудня 2012 року №1 Про внесення змін та доповнень до рішення сесії сільської ради від 12.01.2012р №2 ”Про сільський бюджет на 2012р” Керуючись п.23 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.77, 72 Бюджетного Кодексу України, Костянтинівська сільська рада Пологівського району Запорізької області вирішила: 1. Установити загальний обсяг доходів сільського бюджету на 2012 рік у сумі 590470 грн. Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 568370 грн., спеціального фонду бюджету 22100 грн., у тому числі бюджету розвитку 400 грн. (додаток №1). 2. Внести зміни до п.2, 6, 7, 10 рішення сільської ради від 12.01.2012 р. №2 “Про сільський бюджет на 2012 рік”, виклавши їх у такій редакції: “2. Затвердити загальний обсяг видатків сільського бюджету на 2012 рік у сумі 790884 грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 571318 грн. та видатків спеціального фонду бюджету 219566 грн. за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (додаток №2) та головними розпорядниками коштів (додаток №3).” 3. Внести зміни в додатки 2, 3, 8 до рішення, виклавши їх в новій редакції. 4. Додатки 2, 3, 8 до цього рішення є його невід’ємною частиною. Н.ДМИТРЕНКО, сільський голова. РІШЕННЯ вісімнадцятої позачергової сесії Костянтинівської сільської ради шостого скликання 23 квітня 2012 року №4 Про затвердження матеріалів нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів с.Костянтинівка, с.Решетилівське, с.Чумацьке Костянтинівської сільської ради Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України, Земельного кодексу України, Костянтинівська сільська рада Пологівського району Запорізької області вирішила: 1.Затвердити матеріали нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів с.Костянтинівка, с.Решетилівське, с.Чумацьке Костянтинівської сільської ради. Н.ДМИТРЕНКО, сільський голова.

ПВ

21 ЛЮТОГО 2013 року 10:05 "Мiжнародний фестиваль гумору "Юрмала 2012"" 12:05 Т/с "На сонячнiй сторонi вулицi" 17:50 Х/ф "Угода" 20:00 3:30 "Подробицi тижня" 20:55 Х/ф "Вовчий острiв" 22:55 Х/ф "Спецназ мiста янголiв" 1:15 Х/ф "Справа про пелiканiв" 4:15 Д/ф "Сергiй Нiконенко. Пiзно, закоханий в iншу" 5:50 Факти 6:10 4:55 Свiтанок 7:00 Квартирне питання 7:50 Анекдоти по-українськи 8:10 Дача 9:15 Основний iнстинкт 9:50 13:20 Дивитися всiм! 10:50 ОлiмпiЛяпи 11:30 Козирне життя 12:00 Мульт особистостi 12:20 Кримiнальний облом 14:15 Х/ф "Наперекiр смертi" 16:10 Х/ф "Мiсто злодiїв" 18:45 Факти тижня 19:30 Х/ф "Невiдомий" 21:50 Х/ф "Невидимка-2" 23:35 Х/ф "Вiд заходу до свiтанку-3: Дочка ката" 1:10 Х/ф "Законослухняний громадянин" 2:50 Х/ф "Незбагненне" 4:15 ПроЦiкаве 6:25 "Феєрiя подорожей. Карпати" 6:50 "Хiт-парад "FM-TV" 7:20 "Секретнi файли свiту тварин" 7:45 "Хронiка подiй" 8:05 "Блага звiстка" 8:45 М/ф "Спартак" 9:40 "Дорослi дiти" 10:10 18:05 "Ваше здоров'я"

10:50 "Життя, повне радостi" 11:20 "Life з зiрками" 12:20 18:40 "Торговельний ряд-новини" 13:00 Сiмейний кiнозал 14:55 23:00 "Хiт-парад "Play Off" 15:40 "Битва нацiй" 16:00 "Дорога плюс" 16:25 "П'яте колесо" 16:50 "Нi пуху, нi пера" 17:30 "Домострой" 19:15 "Зiрки й звiрi" 19:30 "Казка Домовушi" 20:00 Зiрка кiно. Рiчард Гiр 21:35 Х/ф "Теорiя хаосу" 23:30 Х/ф "Список контактiв" 1:00 Нiчний канал 5:45 Х/ф "Обмiняйтеся обручками" 7:20 "Сам собi режисер" 8:00 "Смiхопанорама" 8:25 "Ранкова пошта" 9:00 12:00 Вiстi 9:10 Мiсцевий час. ВiстiМосква. Тиждень у мiстi 9:45 "У свiтi тварин" 10:10 Мультфiльми 10:25 3:35 Х/ф "З життя начальника карного розшуку" 12:20 Мiсцевий час. ВiстiМосква 12:25 "Бiльше, нiж любов" 13:05 "Влада факту" 13:50 "Квиток у Великий" 14:30 Т/с "Свати" 16:15 "Смiятися дозволяється" 18:00 Вiстi тижня 19:30 "Фактор А" 21:10 "Недiльний вечiр" 22:50 "Кришталевий бал "Кришталевої Турандот". Михайло Жванецький 0:15 Х/ф "Кандагар" 1:55 Х/ф "Людина бiля вiкна" 5:05 "Кiмната смiху"

РІШЕННЯ двадцять дев’ятої сесії Пологівської міської ради шостого скликання 15 лютого 2013 року

№2

Про доповнення плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Пологівської міської ради на 2013 рік Керуючись законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про порядок здійснення державної регуляторної політики Пологівською міською радою, Пологівська міська рада ВИРІШИЛА: 1. Доповнити план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Пологівської міської ради на 2013 рік, затверджений рішенням сесії Пологівської міської ради 11.12.2012 року № 34, пунктом 5, (додається). 2. Секретарю ради Шашко В.М. оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації. 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань реалізації державної регуляторної політики, депутатської діяльності та депутатської етики. В.КОРОЛЬОВ, міський голова. РІШЕННЯ вісімнадцятої позачергової сесії Костянтинівської сільської ради шостого скликання 28 січня 2013 року №2 Про виконання сільського бюджету за 2012 рік Керуючись ст. 80 п.4 Бюджетного кодексу України та п.23 ст.26 Закону. України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Костянтинівська сільська рада Пологівського району Запорізької області вирішила: 1.Затвердити звіт про виконання сільського бюджету по загальному фонду 2012 рік по доходах в сумі 728579,52 грн. по видатках в сумі 430279,88 грн. 2. Затвердити звіт про виконання спеціального фонду сільського бюджету за 2012 рік по доходах в сумі 113030,05 грн. по видатках в сумі 105575,85 грн. Н.ДМИТРЕНКО, сільський голова.

Шановні батьки майбутніх першокласників 2013 року!

Пологівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 запрошує дітей 2006-2007 років народження на підготовчі заняття, які розпочнуться з 4 березня і проводитимуться щотверга з 13.00. Заняття проводять вчителі початкових класів Н.М.Савчук та К.С.Режко.

Адміністрація школи.

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ЗАКОНОПРОЕКТ, ЯКИЙ ЛЕГАЛІЗУЄ ПОДВІЙНЕ ГРОМАДЯНСТВО.


ПВ

21 лютого 2013 року

11

В ОБ'ЄКТИВІ

І пам’ять стукає в серця

• Отримує орден учасника афганської війни А.І.БЕЗУГЛИЙ. У п’ятницю, 15 лютого, біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам відбувся мітинг-реквієм, приурочений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24-й річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Стоїть почесна варта, лунають пісні про героїзм і мужність воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок. До присутніх звертається голова районної ради П.І.Журавльов: – Серед українців, яким довелося нести службу в «гарячих точках» двадцяти чотирьох країн світу, є і 185 жителів нашого району. Вони виконували складні завдання на територіях Угорщини, Чехословаччини, Єгипту, Куби, Сирії, Афганістану, Югославії, демонструючи водночас гуманізм, милосердя і людяність. Виступили заступник голови районної державної адміністрації І.Г.Півень та міський голова В.Л.Корольов. До щему в серці слухали учасники мітингу пісні під гітару, які виконали учні Новоселівської загальноосвітньої школи. І в багатьох присутніх на холодному вітрі забриніли сльози…

22 роки виповнюється Пологівській районній громадській організації воїнів-інтернаціоналістів, очільником якої є підполковник запасу, учасник конфлікту в Афганістані М.П.Малиш. На рахунку цього осередку немало набутків: 14 років виповнилося з дня встановлення пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам, члени організації є учасниками районних заходів виховного спрямування. Започатковано футбольний турнір імені Ігоря Глущенка, загиблого воїна-інтернаціоналіста. До присутніх звернувся М.П.Малиш: – З глибокою шаною згадуємо сьогодні всіх наших співвітчизників, які загинули під час виконання військового обов’язку за межами України, з особливим болем згадуємо війну в Афганістані. 10 наших земляків нагороджено орденом Червоної Зірки,

ще 30 воїнів – медалями «За відвагу» і «За бойові заслуги». Він вручив орден і медаль Російської Федерації за військову звитягу нашому землякові, жителю Чубарівки В.В.Кононенку. Виступив керівник Пологівської районної громадської організації офіцерів і прапорщиків запасу Ю.Є.Малюцький. Присутні на мітингу схилили голови в хвилині мовчання і поклали до пам’ятника квіти. У суботу, 16 лютого, вшанування учасників бойових дій на території інших держав продовжилося. Близько 60 чоловік було нагороджено орденами і медалями. Побратими відвідали також могили загиблих воїнів і поклали квіти. Наш кор. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

ЗМАГАЛИСЬ ТЕРИТОРІЇ В урочистому відкритті спартакіади взяли участь і виступили голова райдержадміністрації Ю.Коноваленко, голова райради П.Журавльов, депутат облради В.Межейко. Захід відвідали голова міської ради В.Корольов, депутати різних рівнів І.Чесноков та В.Бандуров, заступник голови райдержадміністрації І.Півень, начальник відділу освіти, молоді та спорту Т.Яковенко. У турнірі з волейболу трійку призерів склали команди Чубарівки, Чапаєвки та Кінських Роздорів. У турнірі з настільного

тенісу в особистому заліку серед жінок три перших місця посіли Г.Остапюк (с.Вербове), В.Кудряшова (с.Басань), Т.Кальченко (с.Григорівка). Серед чоловіків – А.Доля (с.Вербове), С.Ложкін (с.Костянтинівка), А.Дяченко (с.Інженерне). У загальнокомандному заліку місця розподілили наступним чином: на першому місці команда Вербового, на другому – Басані, на третьому – Чапаєвки. У турнірі з шашок серед жінок перемогла Н.Кошель (с.Інженерне), друге місце посіла Л.Летвиненко (с.Пологи), третє – О.Прошута (с.Басань). Серед

чоловіків перемогу виборов В.Деканов (с.Басань), на другому місці В.Криштоп (с.Тарасівка), на третьому – А.Юров (с.Пологи). У загальнокомандному місці перемога дісталася команді шашкістів Басані. Відповідно, друге місце посіла збірна с.Поліг, третє – с.Тарасівки. Переможці та призери особистої та командної першостей нагороджені кубками, медалями та грамотами. Вл. інф. Фото М.ДРЮЧЕНКА, С.ЛОЖКІНА, Ю.КАЛЬЧЕНКА.

16 лютого в ДЮСШ відбулася друга спартакіада сільських територіальних громад Пологівського району, до розкладу якої ввійшли змагання з волейболу, настільного тенісу та шашок. В УКРАЇНІ ВІД ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЩОРІЧНО ПОМИРАЮТЬ ДО 350 ДІТЕЙ.

www.polvisti.com


12

РЕКЛАМА

21 лютого 2013 року

ßêùî ðàïòîì ñòàíåòüñÿ ãîðå

Ò

акі вже суворі реалії нашого життя, що колись воно неодмінно добігає фіналу. Нерідко втрата близької, коханої людини спіткає нас зненацька. Зазвичай, ми переживаємо глибокий стрес, а всі інші клопоти, пов’язані з організацією поховання, тризни та інших ритуальних дійств, тимчасово відходять на другий план. Суттєвого дисбалансу нашому психологічному стану може додати звичайний брак коштів, що спіткає понад 80% пересічних українців. Одразу ж виникають проблеми: у кого б перепозичити певну суму і як раціонально витратити гроші на ритуальні послуги. Суттєво зменшити психологічні навантаження, пов’язані з організацією похорон, вам допоможуть фахівці бюро «Новий ритуал», що за адресою: м.Пологи, вул. Жовтнева, 26 (навпроти залізничної лікарні). Колектив бюро добре розуміє проблеми замовників і охоче йде їм назустріч.

– Якщо, боронь Боже, вашу родину спіткало лихо, ми допоможемо будь-кому, хто до нас звернеться скласти кошторис (смету) витрат на ритуальні дійства, враховуючи фінансові можливості клієнтів. Внісши обумовлену передоплату, замовник може отримати розстрочку. Окрім того, «Новий ритуал» надає клієнтам безвідсоткові кредити на придбання та монтаж пам’ятників. Малозабезпеченим родинам діє знижка на послуги нашого бюро від 5 до 10%. Послуга копання могили для поховання дітей, незалежно від погодних умов, є безкоштовною. До кожної жалобної церемонії ми безкоштовно випікаємо ритуальний коровай. Нашими фахівцями здійснюється догляд за монументами, виконання реставраційних робіт та демонтаж старих пам’ятників, – розповідає директор «Нового ритуалу» Наталія ЛАГОДА. – Щодо оплати за послуги, найдешевша труна, виготовлена з хвойних порід дерева

і прикрашена ритуальними стрічками, коштує від 250 гривень. Але, якщо кошти дозволяють, можливо виготовлення за індивідуальним замовленням з більш дорогих матеріалів, враховуючи габарити, дизайн тощо. Хрест коштуватиме від 80 гривень, табличка – 20 грн., вінки – від 35 грн. Копання могили – 350 гривень. Катафалк для перевезення труни з небіжчиком можна замовити за 250 гривень. Автобус для запрошених на ритуальну процесію в межах міста коштуватиме 350 гривень. Якщо лихо спіткало жителів віддалених від райцентру сіл, передбачається додаткова оплата в залежності від кілометражу. 1 кілометр маршруту поза містом коштуватиме 3 грн. У рамках забезпечення жалобної церемонії передбачено комплексний поминальний обід у кафе «Анастасія», що за адресою: провулок Залізничний, 10. За два роки свого існування цей заклад вже встиг здо-

Телефони рекламної служби газети

2-37-87, 066-285-38-55. ПОЛОГІВСЬКИЙ ГОРТОП РЕАЛІЗУЄ для населення

вугілля мите усіх сортів: АМ (горіх), АС (насіння), АО (крупний горіх), АКО (кулак), АМ/АС (горіх, насіння), ДГО (горючка). Опт/роздріб, доставка через вагову, а також будматеріали:

ПІСОК, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ.

Адреса: м.Пологи, вул.Ульянова, 44. Тел.: 050 7312935, (06165) 2-23-94 (тел. складу).

Шановні пологівці та гості міста

ПРОДАМ СІЛЬГОСПТЕХНІКУ:

ТОВ "Віола"

гостинно запрошує вас відвідати АПТЕКИ за адресою: вул.Пролетарська, 75, та вул.М.Горького, 7. В асортименті широкий вибір тонометрів та виробів медичної техніки, лікарської косметики та парфумерії, які приємно здивують вас якістю та доступними цінами. Чекаємо на вас!

ВУГІЛЛЯ АМ, АС 096-431-46-99, 095-058-66-70.

ПРОДАМ НАСІННЯ суданка, люцерна, костир, еспарцет.

ДОСТАВКА Т.: 066-166-77-86, 096-369-04-04.

ТОВ «ТПФ Такокерамік»

ЕКСПРЕС-СЕРВІС

(Басанський цегельний завод) НА ПОСТІЙНУ РОБОТУ ПОТРІБНІ: – електрик; – машиніст бульдозера; – водій; – робітники на технологічну лінію; – електрогазозварник. Доставка на роботу транспортом підприємства з: м.Поліг, с.Тарасівки, с.Басані. Довідки за телефонами: 38-7-45, 067-634-89-88.

Ремонт побутової техніки, ручного електроінструменту, електрозварювальних апаратів, зарядно-пускових пристроїв. Перемотка електродвигунів. ЗАПЧАСТИНИ НА ЗАМОВЛЕННЯ м.Пологи, Колгоспний ринок

т. (099) 055 70 87

обприскувачі 400, 600, 800; роторні косарки, граблі, плуги, розкидачі добрив, КПС-4, КРН-5,6, картоплесаджалки, картоплекопалки та інше. ДОСТАВКА. ГАРАНТІЯ. Тел. 050-563-71-59.

бути повагу серед багатьох наших земляків завдяки професіоналізму наших кухарів, допоміжного персоналу, а найголовніше – доступними тарифами. Так, наприклад, комплексний поминальний обід в «Анастасії», що складатиметься з першої, другої страви та випічки, коштуватиме від 21 гривні з однієї особи. А пересічні громадяни можуть з 11.00 до 15.00 смачно пообідати всього за 12-15 гривень. Найдешевший пам’ятник коштує від 450 гривень. Але можливо виготовлення монументів будь-яких розмірів та конфігурацій з граніту та інших матеріалів з використанням барельєфу, гравірування та скульптури. У сукупності всіх послуг, що надає наше бюро, обслугувати похоронну процесію кількістю від 40 до 60 осіб із придбанням всієї вищевказаної атрибутики разом з поминальним обідом коштуватиме від 3000 до 3500 гривень – пояснює фахівець бюро «Новий ритуал» Світлана Громченко. Замовити комплекс ритуальних послуг можна за телефонами: 2-31-46 (до 22.00), 2-06-90, 2-30-25, 099-384-68-50, 099-791-97-12.

ПП «Колорит» реалізує: насіння соняшнику: Форвард, Дарій, Ясон, Віталій, Сержан, Терра, Рімі, НСХ-2017, Тісса, Альбатр, Аламо, Атланта, Жалон, Красотка, Сонячний настрій, Рембо, Бонд, Ларісса, Федот, Український F1, Українське сонечко; насіння кукурудзи: Солонянський, Кадр, Білозірський, Любава. Ячмінь Патрицій. ЗЗР, міндобрива, хелатні мікродобрива, стимулятори, Гумати. 066-063-42-81, 098-033-45-06, 096-340-14-90, 0(6145) 4-13-02, пн.-пт.

Приватне акціонерне товариство «ОМЕГА» Готуємося до весняно-польових робіт Якісне насіння – гарантія добрих врожаїв АТ «Омега» – багаторічний постачальник посівних матеріалів для населення та сільгосппідприємств. Фірма зарекомендувала себе як реалізатор якісних сортів та гібридів насіння овочевих культур, багаторічних трав та квітів. Сорти та гібриди насіння проходять подвійну перевірку, що робить АТ «Омега» безперечним лідером продажу посівних матеріалів. Здійснюємо поставку насіння на замовлення, запрошуємо до співробітництва реалізаторів та ділових партнерів.

Придбати посівний матеріал можна у м.Пологах, вул.М.Горького,18, а також на ринку «Хитрий». Довідки за телефонами: 2-26-12, 2-20-79.

www.polvisti.com

АкваСтиль

Розміщення

Нове слово у сантехніці

душеві кабіни ванни

гідробокси змішувачі

м. Пологи, Колгоспний ринок. т. (099) 055 70 51 БУДМАЙДАНЧИК НА КОЛГОСПНОМУ РИНКУ РЕАЛІЗУЄ: дошку обрізну, необрізну, брус, шифер, цемент, ракушняк, пісок, відсів, щебінь, вапно (известь), цеглу, сітку-карта, сітку-рабицю, клей кахельний, профнастил, бруківку, граніт, металопрокат, мінвату, пінопласт.

МОЖЛИВА ДОСТАВКА. вул. В.Сацького, 11, заїзд з вул. Суворова. Тел.: (050)2357273, (097)3338436.

рекламних (067)564-15-60, (067)617-42-17

Высококачественный

посевной материал:

Гибриды семян подсолнечника, кукурузы отечественного и иностранного производства (Сингента, Пионер, Новый Сад, Монсанто, Евралис, ВНИС, Агроспецпроект, Инст. им.Юрьева).

Средства защиты растений

Постоянно в наличии и под заказ.

ГИБКАЯ СИСТЕМА СКИДОК

банерів на сайті

150 грн.

на місяць

ВАРТІСТЬ РЕКЛАМНИХ ПОСЛУГ У ГАЗЕТІ “ПОЛОГІВСЬКІ ВІСТІ”: 1 см2 газетної площі – 3,00 грн.; Вітання (перші 4 рядки вірша) – 20 грн. + 3,00 грн. за кожен наступний рядок + 10 грн. за фото; Оголошення (продам, куплю, зніму, шукаю роботу) – до 10 слів – 15 грн., кожне наступне слово - 50 коп.; потрібні на роботу – 25 грн.; загублені документи – 30 грн.; Подяка, поминальні рядки – 1 рядок – 3,00 грн. + 10 грн. за фото. Співчуття від жителів району – 20 грн., від підприємств – 40 грн.; Створення складного оригінал-макету блочної реклами – 50 грн.

www.polvisti.com

ПВ

З ПИТАНЬ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ: 2-37-87, 2-26-82.


ПВ

21 лютого 2013 року

ÏÐÎÄÀÌ

ОГОЛОШЕННЯ+ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ •колонки S-90 RADIOTEHNIKA, комп’ютери,

НЕРУХОМІСТЬ •1-кімнатна квартира в м.Маріуполі в екологічно чистому районі по вулиці Воїнів визволителів. Тел.: 2-19-30, 066-891-93-49. •2-кімнатну квартиру в центрі міста, 4/5 цегляного будинку, кімнати роздільні, загальна площа 48 м2, електроопалення, телефон, Інтернет. Ціна договірна. Тел.: 061-278-32-27, 067-477-30-98. •терміново 2-кімнатну квартиру, 1 поверх, в м-ні Пологи-5. Тел. 099-222-14-15. •3-кімнатну квартиру, 5-й поверх, м-н Пологи-5, газове опалення, є гараж, або обміняю на 2-кімнатну (1-2 поверх). Тел. 095-149-12-71. •газифікований будинок з двох половинок (окремі входи і опалення), є літня кухня, гараж, 2 підвали, колодязь, вода у домі, господарські будівлі, город. Тел. 095-149-12-71. •дім 10х6,5 в м.Пологи-5 по вул.К.Маркса, 470, газ у домі і в літній кухні, вода, колодязь, 12 соток землі. Тел.: 066-857-44-83, 099-659-52-44. •дім 6,5х10 в м.Пологи-5, газ, вода, колодязь, літня кухня, сарай, гараж, 6 соток городу. Телефонувати 066-085-75-24. •дім в м.Пологах по вул.Набережній, 22. В домі є вода, газ по вулиці. Тел. 066-033-92-00. •дім в м.Пологах по вул.Червоній, 12, времянку, сарай, 0,07 га, газ, вода, полив. Тел.: 35-7-59, 099-771-29-82. •будинок в с.Семенівці по вул.Дружби, 54. Є літня кухня, погріб, госпбудівлі, колодязь, земельна ділянка. Телефони: 066-796-52-51, 050-909-89-26. АВТО •Славуту-люкс, 2009 р. в., колір – бамбук, 1,3 інжектор, в ідеальному стані. Тел. 099-304-36-26. •«Тойоту Корола», 2007 р. випуску, колір – срібний, пробіг 80 тис. км. Тел.: 099-641-36-33, 096-473-17-35. РІЗНЕ •дрова, паливо-брикет, вугілля, цемент М-400, 500 (опт, роздріб), цеглу б/в, нову, «Фагот», силікат, ракушняк, пісок, відсів, щебінь, мішки 50 кг, 1 т, мотоцикл «Дніпро-11», двигун. Куплю будівлю під розбір. Тел.: 2-30-65, 066-339-74-47, 097-978-97-27, 096-069-52-52. брикет лузги соняшнику. Доставка з 8.00 до 17.00. Тел. 050-322-08-42. •солому в тюках. Тел. 35-5-43. •сіно в тюках. Тел.: 050-658-07-86, 35-4-15. •насіння суданки та солому суданки в тюках Тел.: 066-374-00-20, 099-532-86-46. •телят з доставкою. Телефони: 098-086-46-53, 096-822-38-11. •зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів. Тел. 095-605-44-07.

ноутбуки. Тел. 5-03-81.

•силос в с.Чубарівці. Тел. 099-535-56-06. •бджолопакети, вулики нові, ящики для бджо-

лопакетів. Тел. 050-823-34-12.

ÊÓÏËÞ АВТО

•будь-якої марки з будь-якими проблемами.

Тел. 066-647-68-09. РІЗНЕ •пай або візьму в оренду дорого. Телефонувати 097-596-93-27. •будівлю під розбір. Телефони: 067-763-92-01, 067-301-88-00. •постійно закуповуємо поросят від 1-2 місяців. Тел.: 066-374-87-30, 096-076-12-81. •кущовку, квасолю, горіхи, гарбузове насіння. Тел.: 099-370-97-21, 066-056-13-76. •насіння люцерни, костиря, еспарцету, суданки. Тел. 099-758-78-98. •шкури ВРХ, козячі шкури, ВРХ, хряків, горіхи. Тел. 095-724-73-21. ЗАВЕЗУ •вугілля різних марок, ракушняк, шлакоблок, цеглу, шифер, цемент, камінь, щебінь, відсів, пісок, лузгу-брикет, дрова. ЗАКУПОВУЄМО свиней та ВРХ. Перевезення вантажів, якісне прання теплих речей, білизни. Тел. 32-5-60, 066-475-99-57, цілодобово. •бджолопакети. Тел. 066-549-45-92. ПОСЛУГИ •якісний ремонт холодильників усіх марок з виїздом до замовника. Заміна днища, ремонт дверей. Гарантія. Тел.: 2-40-17, 066-103-20-44. РОБОТА потрібні робітники на сезон в К-Дніпровський район. Тел. 050-655-23-73. потрібні робітники для сезонної роботи у присадибному господарстві (м.Кам’янка-Дніпровська) на тривалий термін. Тел.: 050-913-15-54, 050-957-56-94, 066-853-85-07. •потрібен рибовод та охоронець на ставок. Тел.: 066-423-94-91, 5-02-08 з 8.00 до 16.00. •на постійну роботу потрібні провізор, фармацевт. Тел.: 098-091-45-84, 063-855-26-30. •у кафе-бар «Сакура» потрібні бармени (навчаємо). Тел. 066-645-40-70. •в нічний клуб «До-До» потрібні офіціанти (навчаємо). Тел. 066-645-40-70.

Ââàæàòè íåä³éñíèì

•атестат про повну загальну середню освіту

серії МБ АВ №013726, виданий 22.06.1995 року Семенівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів на ім’я Тетяни Анатоліївни ЧЕКРИГІНОЇ.

Найнижчі ціни у місті! Підприємство реалізує пісок, щебінь та відсів. Металопрокат. Тел.: 050-060-71-90 або 2-36-10 (факс). Виконком Кінськороздорівської сільської ради ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на вакантну посаду завідуючого сільського Будинку культури. Вимоги до кандидата: високі професійні та оргазаційні здібності. Подання заяв та документів здійснюється до 1 березня 2013 року. Тел. 35-3-42.

22 ëþòîãî – 40 äí³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

25 ëþòîãî – 40 äí³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

дорогого чоловіка, батька, дідуся Миколи Степановича СТЕЦИШИНА (14.08.1952 р. – 17.01.2013 р.) Обнять тебя уже не сможем, Лишь на могилу мы к тебе придем, Букет цветов и слезы мы положим, Тепло души твоей мы помянем. Ушел от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата, Оставив память о себе, Любовь, печаль и боль утраты. Пусть пухом будет для тебя земля, Которая тебя укрыла. Пусть над тобой горит звезда, Хранит покой и сторожит могилу. З вічною скорботою та любов’ю дружина, діти, онуки.

дорогої нам людини – мами, бабусі Валентини Іванівни МАТЧЕНКО (13.02.1941 р. – 14.01.2013 р.) Ушла от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата, Оставив память о себе, Любовь, печаль и боль утраты. Господь призвал тебя к себе, Оставив нам печаль и слезы, На небе царствовать тебе, А нам носить к могиле розы. Вічна пам’ять і спокій твоїй душі. Діти, онуки.

Ïîäÿêà

14 січня 2013 року пішла з життя дорога наша мама, бабуся Валентина Іванівна МАТЧЕНКО. Висловлюємо щиру подяку всім, хто розділив з нами тяжкий біль втрати – родичам, сусідам, кумам, колективам КУ «Пологівська ЦРЛ», ЛОР-відділення, «Пологівський райавтодор», ШЧ-15, близьким, знайомим, які прийшли провести її в останню путь. Діти, онуки.

2 ðîêè ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

дорогого чоловіка, батька, дідуся, брата Петра Степановича КРАПІВКИ (19.06.1947 р. – 22.02.2011 р.) Горбок землі мовчить, як все довкола, І огортає душу тихий жаль, Що не побачимо тебе ніколи, Ні твою радість, ні твою печаль. Не заросте ніколи та стежина, Що провела тебе в останню путь, Біля могили плаче вся родина, І добрим словом люди пом'януть. Дружина, діти, онуки, брат, сестра.

10 ðîê³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

дорогого батька Віктора Омеляновича СТЕПАНЕНКА (6.06.1937 р. – 20.02.2003 р.) та

1 ð³ê ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

дорогої матусі Валентини Василівни СТЕПАНЕНКО (16.04.1940 р. – 23.02.2012 р.) Спасибо, родные, за все, что вы нам дали, За все, что для нас сделали. Как много нашего ушло с вами, Как много вашего осталось с нами. Мы с вами были счастливы И будем помнить вас всегда. Діти, онуки.

2 ðîêè ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Катерини Пилипівни ЯЦУК (с.Вербове) (23.03.1922 р. – 20.02.2011 р.) Ушла от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата, Оставив память о себе, Любовь, печаль и боль утраты. Господь призвал тебя к себе, Оставив нам печаль и слезы, На небе царствовать тебе, А нам носить к могиле розы. Царство небесне, пухом земля і вічний спокій. З любов’ю і печаллю сім'я Дмитренків.

20 ðîê³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Лідії Демидівни ДЕРЕВЯНКО (2.01.1939 р. – 20.02.1992 р.) Ушла ты рано и внезапно, Как оказалось – навсегда. И сколько б мы тебя не ждали, Ты не придешь к нам никогда. Ты не войдешь в наш дом с улыбкой, Не станешь снова с нами жить, Не встретишь ты гостей желанных, Не будешь снова нас любить. Пам’ятаємо, любимо, сумуємо. Сестра Галина, діти, онук Денис.

24 ëþòîãî – 3 ðîêè ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Лідії Захарівни НАБОКИ (м.Пологи) (13.09.1930 р. – 24.02.2010 р.) Ушла от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата, Оставив память о себе, Любовь, печаль и боль утраты. Господь призвал тебя к себе, Оставив нам печаль и слезы, На небе царствовать тебе, А нам носить к могиле розы. Царство небесне, пухом земля і вічний спокій. З любов’ю і скорботою доньки, зять, онук.

ЖИТТЯ КОЖНОГО ПЕРЕДПЛАТНИКА ГАЗЕТИ ЗАСТРАХОВАНЕ СТРАХОВОЮ КОМПАНІЄЮ "ОРАНТА-СІЧ". ТЕЛ. 2-28-61.

13 10 ðîê³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³ òà ñêîðáîòè,

як пішла у вічність дорога дружина, мама, бабуся Марія Антонівна ГАРМАТА (1.10.1925 р. – 21.02.2003 р.) Вже десять років минуло, Як пішла ти від нас у вічність, Залишивши в наших серцях Нестерпний сум і біль. З втратою не можемо змиритись, В пам’яті нашій ти вічно жива. Вічна пам’ять та спокій твоїй щирій і добрій душі. З сумом в серцях чоловік, сини, онуки, правнучка. Не простившись ни с кем, Не сказав всем прощай, Скрылся ты в темноте, Лишь оставив печаль.

5 ðîê³â ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

Олександра Порфировича ЧЕРТКОВА (1.08.1933 р. – 21.02.2008 р.) Ушел ты навсегда, страдая и любя, Ушел без слез, без стона, без упрека. Невыносимо тяжко стало без тебя, Как обошлась судьба с тобой жестоко. Сжигает боль, болит душа, От горя катится слеза. Хто знав, згадайте Олександра Порфировича, пом’яніть разом з нами. З сумом дружина, діти, онуки, сестра, брат.

22 ëþòîãî – 3 ðîêè ñâ³òëî¿ ïàì’ÿò³

дружини, мами, бабусі Лідії Йосипівни ФІЛОБОК (с.Тарасівка) (25.07.1944 р. – 22.02.2010 р.) Не слышно голоса родного, Не видно добрых, милых глаз. Зачем судьба была жестока, Забрав внезапно тебя от нас? Пусть будет пухом для тебя земля, Которая тебя укрыла. Пусть над тобой горит звезда, Хранит покой и сторожит могилу. Твой сон никто не потревожит, Никто не может разбудить, Кто знал тебя – цветы положит И у могилы постоит. Вічна пам'ять твоїй світлій і добрій душі. З вічною любов’ю і скорботою чоловік, діти, онуки. Працівники та пенсіонери Чубарівської амбулаторії сумують з приводу передчасної смерті Наталії Георгіївни КУГАЄНКО. Земля тобі хай буде пухом І вічне царство в небесах, Тебе ніколи не забудем, Назавжди в наших ти серцях. Колектив бухгалтерії, відділ кадрів колишнього КСП «Дружба» глибоко сумують з приводу смерті головного бухгалтера Валентини Іванівни КУЛАЧЕК і висловлюють співчуття чоловіку Василю Карповичу та сину Олександру. Смириться с твоей смертью невозможно, И будем помнить мы тебя всегда, Ты в нашей памяти останешься навеки. Тяжко сумуємо з приводу смерті однокласниці Алли Михайлівни ПОПОВИЧ і висловлюємо співчуття рідним і близьким. З сумом одноклассники випуску 1966 року. ПП «Агрофірма ім. Шевченка» сумує з приводу смерті пенсіонерки-пайовика Галини Іванівни ДЕРКАЧ і висловлює глибокі співчуття рідним та близьким покійної.

www.polvisti.com


14

ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ

21 лютого 2013 року

ПВ

Сімейна реліквія

Скляна чорнильниця і акула У пологівчанки Галини Данилівни Єні зберігаються сімейні реліквії. Це, зокрема, кулевидна скляна чорнильниця. Батько Данило Митрофанович у далекому 1924 році подарував її, як весільний подарунок, матері Євдокії Леонідівні. А ще в неї є колекція, представлена чучелами невеликої акули, морських їжаків та зірки, океанічних риб і двох раковин з молюсків. Це подарунок молодшого брата Володимира, котрий живе у Санкт-Петербурзі. У свій час він закінчив морехідне училище, працював радистом на торгівельних суднах, плавав у морях і океанах, де й виловив екземпляри. Причому, чучела виготовив власними руками. Галина Данилівна виставляла експонати на виставці в районному краєзнавчому музеї, і вони викликали особливий інтерес у дітей. В.ХАРЧЕНКО. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

А ви знаєте...

Що таке

СЕКОНД ХЕНД? Second hand (дослівно – «другі руки») – це одяг, взуття та інші речі, що були у вжитку, уцінені або не продані в певний термін в магазинах. Неправильно думати, що одяг секонд хенд – це доля малозабезпечених і бездомних. У нас це словосполучення увійшло до вжитку не так давно і означає торгівлю б/в речами з-за кордону.

Магазини секонд хенд – це воістину величезна вітрина речей найрізноманітніших стилів і напрямків, крім того, не рідкість фірмові, нові і дуже якісні. Є речі колекційні та ручної роботи (тобто виконані в єдиному екземплярі). В цілому речі хороші і прослужать вам ще дуже довго, на відміну від продукції турецьких і китайських виробників, якість якої не витримує жодної критики. Тепер про класифікацію одягу секонд хенд в залежності від її якості. У світі не існує однієї системи позначення та класифікації одягу, але можна відзначити найбільш часто вживані види категорій: STOCK – абсолютно новий одяг або взуття; LUX, EXTRA – одяг з мінімальним відсотком зносу (майже новий); 1-а категорія – не порваний, не брудний, з малим відсотком зношеності; 2-я категорія – часто зустрічаються речі непридатні до продажу; 3-я категорія – дрантя, ганчірки (якщо бавовняні – придатні для продажу в автосервіси, мийки і т.д.). Частими відвідувачами магазинів секонд хенд так само є люди, які прагнуть до індивідуальності, яскравості та оригінальності. Second hand дозволяє за невеликі гроші купити красиві, якісні та нестандартні речі. І не дивуйтеся, якщо раптом знайдете речі від Prada, Levis та інших світових брендів – у середовищі секонд хенд це цілком звичайне явище. У людей до речей із Second hand ставлення неоднозначне: з одного боку увесь цивілізований світ вдягається в секондах і радіє, а з іншого навколо них досі багато ходить міфів та упереджень.

www.polvisti.com

Міф 1. Речі для секондів збираються за кордоном в пунктах прийому при церквах, після померлих або тяжкохворих. Неправда. Ця плітка схожа на байку про собак та шашлики. Якби шашлики на продаж робилися з собак, то тоді б наші міста давно були б позбавлені бездомних тварин, також якби речі для Second hand збирали з бродяжок, то всі особи без певного місця проживання за кордоном давно ходили б голими. Магазини секонд хенд – це великий бізнес, таку індустрію навряд чи змогли б обслужити пара церковних приходів. Як правило, одяг в Україну потрапляє від простих європейських жителів, які віддали непотрібні речі в благодійні організації або зі стоків різних брендів. Міф 2. Second hand відвідують тільки дуже бідні люди. Неправда. У секонди ходять всі: і багаті, і бідні, і середні, і молодь, і люди похилого віку, і вчителі, і домогосподарки, і бізнесмени. Хтось купує в них одну-дві речі в рік, а хтось закуповується постійно. До багатства або бідності це ніяк не відноситься, просто є люди, які воліють витрачати на одяг багато грошей, а є ті, які на ньому економлять. Міф 3. Одягом з секонду можна заразитися. Неправда. Речі перед продажем обов'язково обробляються. Щодо гігієни в одягу зі звичайних магазинів перед секондом немає ніяких переваг. Нові речі приміряють величезна кількість людей, і хто з них чим хворіє, невідомо. Домашнього прання і прасування праскою цілком достатньо, щоб убезпечити себе від всіх глистів і лишаїв. Міф 4. Одяг в Second hand обробляється жахливими хімікатами, шкідливими для здоров'я. Неправда. Обробка, звичайно, хімічна, але нічого в ній кримінального немає. Її дезінфікують параформаліном, він залишає специфічний запах на одязі, але проходить після першого прання.

Міф 5. Магазини знаходяться в підвалах будинків, на узбіччях і околицях і являють собою страшну задушливу кімнату зі звалищами з речей. Не зовсім правда. Знайти такі секонди можна, але ніхто не примушує вас туди ходити. У будь-якому місті є цілком пристойні відділи з дзеркалами, примірочними і консультантами. Міф 6. Не можна бути модним, одягаючись в секонді. Неправда. Можна бути і модним, і красивим, і яскравим, головне захотіти. Буває, що люди знаходять речі абсолютно неношені з етикетками від відомих брендів. Однак, щоб покупки в магазинах «другої руки» приносили вам тільки радість, потрібно врахувати деякі моменти, які не дозволять вам розчаруватися в майбутньому. Поради щодо вибору одягу в секонд хенді: 1. Джінси не варто купувати, якщо у них витягнуті коліна або вони вишаркані, або з внутрішньої сторони стегон зовнішні шви потерті. 2. Трикотаж не повинен відвисати на ліктях, а горло не повинно бути потертим і розтягнутим. 3. При першому відвідуванні секонд хенду вам може здатися, що навколо одне барахло, але не поспішайте з висновками, а спокійно озирніться навколо, попросіть консультанта про допомогу. 4. Намагайтеся ходити в ті магазини, в яких продають одяг секонд хенд першої категорії (чистий, цілий одяг з малим відсотком зносу) або класу LUX, EXTRA (відсоток зносу мінімальний, одяг майже новий). 5. Ходіть в секонд хенд краще в день надходження нового товару – шанс купити дійсно хорошу річ зростає в рази. 6. Ходіть з подругою, яка позитивно ставиться до секонд хенду і має досвід покупок в ньому. 7. Перевірте вибрану річ на наявність дефектів. Можливо, у неї відірваний гудзик, зламана блискавка, є пляма, за покупку такого одягу можуть зробити хорошу знижку.

Вітаємо! Від щирого серця вітаємо з 75-річчям (22 лютого) любу матусю, рідненьку бабусю, шановну сваху Неонілу Іванівну ШЕПЕЛЬ (м.Пологи)! Лагідна, рідненька, добра і проста, Наша дорогенька, наша золота, Бажаємо сонця, весняного цвіту, Хай ранки твої будуть сонцем зігріті. Нехай тобі, рідна, у будні та свята Лиш радісні вісті приходять до хати. З повагою доньки, зять, онуки, сваха Тамара Іванівна. Дорогого чоловіка, турботливого татуся Володимира Михайловича СИНЧИЛА щиро вітаємо з ювілеєм – 50-річчям (19 лютого)! Сегодня знаменательная дата, Не просто день рожденья – юбилей! Так пусть же будет жизнь твоя богата, Весельем, радостью, улыбками друзей. Энергии, здоровья, оптимизма, Успехов и везения всегда, Пусть каждый день удачным будет в жизни, Счастдивыми и яркими – года! Пусть станет невозможное возможным, Пусть станет близким то, что далеко. И пусть все то, что было очень сложным, Решается красиво и легко. Дружина, сини – Саша та Міша. Від щирого серця вітаємо з 50-річчям (19 лютого) дорогого брата, дядю Володимира Михайловича СИНЧИЛА! Поздравляем с днем рожденья! Счастья, радости, любви! Пусть отличным настроеньем Озарятся дни твои. В этот праздник пусть сияет Ярким светом все кругом, Пусть судьба успех подарит, Благодать наполнит дом. Солнца лучик пусть играет На листке календаря, В этот день тебе желаем, Чтобы год прошел не зря. Пусть достаток будет в жизни, В сердце – мир, в душе – покой. И удача пусть отныне Всюду следует с тобой. З повагою брат Микола, невістка Алла, племінники (м.Запоріжжя). Шановного племінника, дорогого брата Володимира Михайловича СИНЧИЛА поздоровляємо з ювілеєм – 50-річчям (19 лютого)! Неслышно пролетают годы, Как птиц небесных караван. И мчится время незаметно – Ты не грусти по пустякам. Не грусти, заметив перемены, Когда морщинку лишнюю найдешь. Дни новые приходят дням на смену, И каждый возраст по-своему хорош! Сім'ї Шаповалів.

Тост Якщо чоловік наполегливий, він обов’язково доб’ється того, чого бажає … жінка. Так вип’ємо ж за їхні бажання та нашу наполегливість!

ЗА ОФІЦІЙНИМИ ДАНИМИ, З 1991 РОКУ БІЛЬШЕ 129 ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД РАБОТОРГІВЛІ.


ПВ

15

ФОТОКОНКУРС+

21 лютого 2013 року

«КРАСУНЯ ПОЛОГІВЩИНИ – 2013»

Наталія ДЯЧЕНКО, 24 роки

19

Умови конкурсу:

Фотокореспондент газети «Пологівські вісті» Микола Михайлович Дрюченко проводить безкоштовні фотосесії учасниць, а редакція також безкоштовно вміщує на сторінках газети по одному вибраному самими учасницями конкурсу фото. Про проведення фотосесій можна домовитись з М.М.Дрюченком за телефоном (066) 357-30-53. Можна приносити на цифрових носіях уже готові фото, але за умови, що вони ЯКІСНІ.

Ксенія ХУДЗІЙ, 17 років

20

Ім’я та прізвище кожної учасниці буде вміщено в купони для голосування двічі: в тому номері газети, в якому буде надруковане фото учасниці, і в наступному номері. Це створить для всіх учасниць рівні умови. Редакційний колектив вирішив розділити учасниць на дві вікові категорії: від 15 до 21 року і від 21 до 30 років. Конкурс триває з 10 січня до 29 серпня 2013 року. Детальніше про умови конкурсу читайте на сайті газети www.polvisti.com.

Додатково щомісяця визначаємо переможниць за допомогою ОН-ЛАЙН ГОЛОСУВАННЯ. «Красуня Пологівщини-2013», яка набере найбільше голосів на нашому сайті, отримає окремий подарунок. ПРОГОЛОСУЙТЕ І ВИ!

КУПОН ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ № п/п

Прізвище учасника

КУПОН ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ № п/п

Прізвище учасника

19

Наталія ДЯЧЕНКО

16

Даша БЕРЕЖКО

20

Ксенія ХУДЗІЙ

17

Юлія ІВЄНІНА

21

Даша ЄМЕЦЬ

18

Юлія НОСКО

Кубок Ігоря ГЛУЩЕНКА повертається додому

У

четвер, 14 лютого, в приміщенні ігрової зали Пологівської ДЮСШ відбувся десятий ювілейний турнір з міні-футболу пам’яті нашого славетного земляка, колишнього випускника СШ №1 (зараз Пологівський колегіум №1) Ігоря Глущенка, який героїчно загинув у 1984 році під час виконання інтернаціонального обов’язку в Афганістані.

Традиційно в турнірі брали участь учні 5-9 класів СРШ №2, ЗОШ №4, гімназії «Основа» та Пологівського колегіуму №1. Протягом 4-х годин на майданчику точилася гостра, запекла боротьба, а на лавах для глядачів вирували емоції. Вперше за останні 4 роки І місце вдалося вибороти перспективній команді юних гравців колегіуму №1. Цьогоріч кубок І.Глущенка повернувся у стіни рідного навчального закладу. Друге місце посіли минулорічні володарі цього кубку – вихованці гімназії «Основа». Бронзовим призером турніру стала команда СРШ №2, а юні футболісти ЗОШ №4 посіли четверте місце. Серед номінантів опинилися одразу три учні колегіуму №1. Приз глядацьких симпатій отримав наймолодший гравець турніру – п’ятикласник Олександр Лимар. Кращим голкіпером визнано Євгена Мелаєва. Ще один вихованець колегіуму Денис Курилець переміг у номінації «Кращий гравець». Його тезка Денис Кологойда з гімназії «Основа» здобув статус кращого бомбардира турніру. – Малі та вдалі! Що й казати! Один Курилець чого вартий?! Дуже перспективні хлопці. Потенціал величезний. Гадаю, перехідний трофей турніру залишиться в стінах колегіуму №1 ще надовго, – не приховує позитивних вражень наставник команди Вадим Дорошенко. Наостанок всі учасники турніру отримали почесні грамоти

Даша ЄМЕЦЬ, 24 роки

21

СПОРТ Спартакіада школярів 14 лютого у Чапаєвському НВК пройшли змагання районної спартакіади з волейболу серед юнаків. Перемогу здобула команда Кінськороздорівського НВК. На другому місці збірна Новоселівської ЗОШ, на третьому – господарі змагань, Чапаєвський НВК.

Першість району триває У неділю, 17 лютого, у ДЮСШ відбулися чергові ігри районної першості району з міні-футболу. Серед дорослих вони закінчилися з такими результатами: “Славія”-“Україна” – 5:2, “Локомотив”-“Басань” – 3:2, “ДЮСШ”-“Хімік” – 3:1, “Путієць”-“Батьківщина” – 9:3. Серед юнаків – “Славія”“Колос” – 11:0, “ДЮСШ-2”-“Локомотив” – 3:11, “ДЮСШ-1”“Хімік” – 5:1, “Батьківщина”-“”Путієць” – 4:1.

АНОНС 21 лютого в Новоселівській ЗОШ відбудуться змагання з волейболу районної спартакіади школярів серед дівчат. Початок о 9.00. 23 лютого в ДЮСШ о 10.00 розпочнуться змагання чемпіонату області з армспорту. 23 лютого з нагоди Дня захисника Вітчизни в ДЮСШ о 9.30 розпочнуться змагання районного турніру з гандболу серед команд чоловіків, о 10.00 – районні змагання з настільного тенісу серед юнаків та дівчат. 24 лютого відбудуться ігри першості району з міні-футболу. О 9.30 зустрінуться команди “Басань”-“Україна”, об 11.00 – “Славія”-“ДЮСШ”, 12.30 – “Локомотив”-“Батьківщина”, о 14.00 – “Путієць”-“Хімік”.

та солодкі призи від Пологівської міської ради та Спілки воїнівінтернаціоналістів. К.ГРИГОР’ЄВ-БЕРКУТОВ. Фото Ю.ВОРОНІНА.

«УКРАВТОДОР» ОБІЦЯЄ ЗАВЕРШИТИ ЯМКОВИЙ РЕМОНТ ДОРІГ ДО 1 ТРАВНЯ ПОТОЧНОГО РОКУ.

www.polvisti.com


16

КАЛЕЙДОСКОП

К Р О С С В О Р Д

21 лютого 2013 року

ПВ

АСТРОЛОГIЧНИЙ ПРОГНОЗ на 25 лютого – 3 березня ОВЕН (21.03-20.04). Тиждень пробудження і перетворення. Овни можуть розкрити свої творчі здібності і вразити артистичністю. Чудовий тиждень для занять спортом, фізичних вправ, спілкування, укладання шлюбу, зачаття дитини. Ділові люди вдало проведуть зустрічі і переговори. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Тиждень провокацій і випробувань. В сім'ях Тельців можлива незадоволеність їхньою поведінкою. Тиждень проходить під знаком невірності, обману, помилкових обіцянок. Можливо, обставини будуть спокушати Тельців і всіляко спонукати їх до дій. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Тиждень накопичення інформації, перемоги над своїми негативними якостями, набуття внутрішньої свободи. Близнюки будуть рухливі і м'які в характері й почуттях. Сприятливий період для розширення спілкування. Вірогідні нові знайомства або відновлення старих зв'язків. РАК (22.06-22.07). Ви можете доставити багато приємних хвилин своїм близьким. Можлива тимчасова незадоволеність собою, роботою і навіть коханою людиною. Вся їхня діяльність може виявитися помилковою.

По горизонтали: 1. Количество после переходного периода. 8. Президент, оправдывавшийся по «делу Моники Левински». 9. Безоружный борец за мир. 10. Музыкальный инструмент, на котором в песне пиликал кузнечик. 11. Расплата отца-заочника. 12. Сказочный эксплуататор кукол. 18. Матрос дебютант. 19. Он, как правило, заморский и на белом коне. 20. Гроза расхитителя. 21. Французский «поцелуй», запечатленный в пирожном. 23. Солдатская зажигалка из сказки Андерсена. 24. Никотиновый огарок. 27. Какой механизм рекламировал Архимед, когда грозился перевернуть всю Землю? 28. «Забойная» настольная игра. 29. Чепуха, которую можно нести. 30. Гуляка в голове шалопая. 31. Женские головные «навороты». 32. Единица измерения загребанности. 33. Офисный работяга.

По вертикали: 1. «Челюсти» зверолова. 2. Литературный герой, от ума которого одно горе. 3. Палочка-выручалочка для артиста. 4. Коллективный подрыв государственного устройства. 5. Царевна-Несмеяна по своей сути. 6. Болезнь от мороженого. 7. В сериале «Наша Russia» шутят, что в переводе с таджикского ее название означает «резиновый город». 12. Квадратик из солдатиков. 13. Ускорение на «втором дыхании». 14. Диалог братков. 15. Плавленый «закусон», отдушина для любителей выпить в «антисанитарной обстановке». 16. Пещерный обжора. 17. Вакцина от компьютерной заразы. 21. Фамилия белого гриба. 22. Беспорочный «фокус» от святой Девы Марии. 24. Свечной «пенек». 25. Биде с противоположной струей. 26. «Бедная зверюшка» Алены Свиридовой.

ПОСМІХНІТЬСЯ РАЗОМ З НАМИ Один приятель каже іншому: – Ой, гаманець забув, а мені десятки не вистачає. Позичиш? – Ну, тримай. Наступного дня. – Я тобі десятку винен? – Так. – Слухай, знову я без гаманця. Позич ще 40, буду тобі рівно півсотні винен. – Ну, добре. Ще через день. – Я тобі 50 гривень винен? – Так. – Знову гаманець удома залишив. Ти мені ще 150 позич,а я тобі 200 вже віддам. – Ну, гаразд. Наступного дня. – Я тобі 200 винен? – Так, звісно. – Давай я в тебе для рівного рахунку ще 300 позичу і потім відразу півтисячі віддам. – Ну що ж робити – бери. Через день. – Я тобі 500 гривень винен? – Ні! *** – Тільки що я заплатив за обід 79000 рублів. І в гаманці – ще півтора мільйона! Обожнюю Білорусь! *** – Тату, я загубив свої таблетки! Блакитні, ти їх не бачив? – У нас є гірша проблема, синку… – Яка? – На кухні дракон! ***

– У вас горілка є? – Хочеш їсти вночі? Випий дві склянки води і біжи спати, поки шлунок не – А тобі 18 є? зрозумів, що ти його надурив. – А у вас ліцензія є? *** – Ну, добре, добре, чого завівся відІснує три основних правила разу? для здоров’я ваших зубів: *** 1) чистіть їх двічі на день; – Я не п'яна, ні... Я... я просто загадко2) відвідуйте стоматолога не рідше ва. І я не впала, я просто раптово лягла… двох разів на рік; *** 3) не суньте ніс не в свої справи! – Прийшов додому, ввімкнув Інтер*** нет, посмажив суп… Жінку до істерики може довести будь*** яка дрібниця, а чоловіка до істерики – Шефе, шефе! Там ваша донька на може довести тільки жінка. дроті. Що сказати? *** – Скажи, щоб злізла. Вона – мавпа – Мила, нам треба серйозно чи що? поговорити. *** – Нарешті ти посерйозніПісля тижневого голодування шав! лев все ж таки визнав, що цар – Як ти думаєш: хто сильнізвірів – сторож зоопарку. ший – акула чи ведмідь? *** *** Дівчата, пам'ятайте: чим далі у ліс – Немає вірних і невірних чоловіків. Є за- тим менша вірогідність, що на шашлики! стукані і незастукані. *** Відповіді на сканворд, надрукований Жіноча логіка – це дрібниці. у газеті №7 від 14 лютого 2013 року А ось жіноча фантазія… По горизонтали: 1. Стан. 3. Мед., 5. Коп. 7. Агат. *** – Ви знаєте, за що я вас зу- 9. Апе. 10. Ира. 11. АКР. 12. Мавр. 13. Два. 14. Лен. пинив? 15. Амур. 16. АВМ. 17. Дон. 18. Аир. 19. Накипь. 21. – Так, я перевищив швид- Тир. 22. Аспект. 24. Пар. 26. Рот. 27. Ива. 28. Аза. кість. Але розумієте, офіцере, 29. Змея. 30. Лось. 32. Муха. 35. Иго. 37. Ода. 38. це – питання життя й смерті. Лувр. 40. Вах. 41. Тигр. 43. Ароза. 44. Огайо. 45. – А конкретніше? Волк. 46. Лед. 47. Ритм. – Мене вдома чекає гола жінка. По вертикали: 1. Сом. 2. Нар. 3. Медведь. 4. – І...? Диамант. 5. Кальмар. 6. Пантера. 7. Ара. 8. Тур. 20. – І якщо я приїду додому Империя. 23. Потсдам. 25. Рота. 26. Рама. 31. Си. пізніше дружини, я – труп! 33. Листок. 34. Калган. 36. Отвал. 37. отход. 38. Лев. *** 39. Рак. 41. Тор. 42. Рим.

ЛЕВ (23.07-23.08). Не виключені несподівані повороти долі. Ймовірно, високий життєвий потенціал змусить занадто ледачих Левів-чоловіків проявити максимальну активність і працездатність. Тиждень проходить під знаком невірності, наклепу. У другій половині тижня турботи будуть постійно нагадувати про себе і вимагати уваги. ДІВА (24.08-23.09). Можливо, вам вдасться реалізувати задумане або будете пожинати матеріальні плоди своєї напруженої діяльності. Сприятливий тиждень. Переконаність у своїй правоті і переконливість в доводах можуть привести до успіху в будь-якій справі. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Життєвий потенціал знаходиться на низькому рівні. Вам доведеться більше, ніж зазвичай, займатися сімейними та побутовими проблемами. Можливо, всі починання будуть приречені на провал. Можлива легка депресія, яка зараз недоречна. СКОРПІОН (24.10-22.11). Успіх забезпечений тільки тим Скорпіонам, які впевнені в собі й у своїх переконаннях. Врівноваженість і скромність можуть значно підвищити ваш авторитет, поліпшити матеріальне становище, налагодити і зміцнити стосунки з близькими. Багатьох очікує спокійний і гармонійний тиждень. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Не виключено, що у вас з'являться нові перспективні плани. Можливо ваше особисте життя дивним чином переплететься з професійною діяльністю. Це спричинить за собою певні зміни. Зірки попереджають Стрільців-чоловіків про можливі фінансові втрати. КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Тиждень передбачає завершення справ, підбиття підсумків, очікування змін у житті. Використовуйте альтернативні можливості, які з'являтимуться у вашій роботі. Не відкладайте на наступний тиждень важливі справи. Тиждень не зовсім вдалий для ділових контактів. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Можливо, з'явиться бажання з ким-небудь поділитися враженнями і обговорити свої проблеми. Успіх буде супроводжувати тих, хто самостійно розробив, осмислив і тільки потім реалізував план дій. Ймовірне повернення старих боргів. Підйом енергетичного потенціалу сприятиме позитивним змінам у житті. РИБИ (20.02-20.03). Їх чекає гарний тиждень в усіх відношеннях. Добре починати будьяку справу. Зростання вашого добробуту може відбутися лише в тому випадку, якщо ви будете володіти грошима, а не вони вами. Сприятливий тиждень для реалізації планів і бажань, поїздок і подорожей, переїзду на нове місце. Ймовірно, що давні мрії багатьох Риб здійсняться.

У ЦЕНТРІ ЗАПОРІЖЖЯ ТА НА ОСТРОВІ ХОРТИЦЯ ВСТАНОВЛЯТЬ ДВА НОВИХ ПАМ'ЯТНИКА Т.ШЕВЧЕНКУ З НАГОДИ 200-РІЧЧЯ ЙОГО НАРОДЖЕННЯ. Редактор

– Ірина ЛІСОВА. Засновник – Пологівська районна рада. Видавець – колектив редакції. Газета перереєстрована комітетом інформації Запорізької облдержадміністрації 23 листопада 1998 р. Серія 33, № 311. Індекс 61516. Виходить раз на тиждень – у четвер українською мовою.

Телефони редакції: редактора ................................................................................2-23-72, заступника редактора, агропромислового та рекламного відділів.....................................................................................2-37-87 відділів листів і масової роботи, соціально-політичних проблем, фотокора..................................................................................2-28-83, головного бухгалтера тел/факс .............................................2-26-82. Наша адреса: 70600, м.Пологи, вул.М.Горького, 38. E-mail: pol_visti@pology.net Сайт газети: www.polvisti.com

Претензії до публікацій приймаються протягом місяця. Право на публікацію матеріалів належить видавцю. Анонімні листи не розглядаються. Передрук матеріалів та фотографій лише з письмового дозволу редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Відповідальність за зміст та достовірність реклами несе рекламодавець. За якість поліграфічного виконання газети відповідальність несе друкарня. Умовний друк. арк.1. Тираж 4700. Зам. № 284. КП “Пологівська друкарня”.

21-02-13  
21-02-13  
Advertisement