Issuu on Google+


Frezy CNC i uchwyty

169~202

Wiertła

203~228

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

229~243

Części wymienne

244~250

Elektronarzędzia i akcesoria

251~276

Ekspozytory

277~280

Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

75~168

Wiertła

Frezy trzpieniowe i zestawy

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

39~74

Części wymienne

Głowice i noże

Elektronarzędzia i akcesoria

6~38

Ekspozytory

Piły tarczowe


Piły tarczowe

CMT Orange Tools Począwszy od 1962 roku aż po dzień dzisiejszy, produkty CMT są produkowane we Włoszech Firma CMT od ponad 40 lat produkuje wysokiej jakości narzędzia do obróbki drewna. Przez ten czas firma stała się międzynarodowym liderem w zakresie obróbki drewna, lecz jedna rzecz pozostaje niezmienna:

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

wytwarzanie narzędzi tylko o najlepszej jakości.

Pesaro, Włochy

Greensboro, USA

Czy wiesz jak CMT tworzy swoje narzędzia? Zasada jest podobna jak przy wszystkich produktach wysokiej jakości tzn. nie tylko jest ważne co produkujesz ale również jak produkujesz. Każdy kto obrabia drewno wie, że aby uzyskać z drewna pożądany efekt, trzeba najpierw stworzyć projekt, starannie dobrać materiał i zacząć pracę korzystając z dostępnych technologii, swoich umiejętności i doświadczenia. Z produkowaniem narzędzi jest zupełnie tak samo….

w Internecie: Wiertła

Valencia, Hiszpania

• dostępny pełny katalog produktów, • filmy instruktażowe, • instrukcje obsługi,

CMT ORANGE TOOLS Produkujemy najwyższej jakości narzędzia od 1962 roku. Wciąż jesteśmy dumni umieszczając „Made in Italy” na naszych pomarańczowych narzędziach.

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

• historia firmy,

2

• techniczne porady i wiele innych. PROJEKT - Wytworzenie narzędzia zaczyna się od przejrzystego projektu i planu technologicznego. Dział techniczny firmy CMT posiada komputerową technologie oraz doświadczonych inżynierów co zapewnia duży komfort pracy oraz długi czas użytkowania każdego z produktów CMT.

niekorzystnie wpływać na proces wytwarzania narzędzi, dlatego firma CMT posiada wewnętrzne oczyszczalnie. Tak samo dzieje się w przypadku cieczy wykorzystywanej przy procesie ostrzenia. Tym sposobem firma CMT zapewniając najwyższą jakość swoim narzędziom jednocześnie dba o środowisko naturalne.

SUROWCE - W celu uzyskania narzędzi o najlepszej jakości potrzebny jest staranny dobór materiałów z  których będą wykonane, dlatego firma CMT korzysta tylko z najlepszej klasy surowców.

KOLOR POMARAŃCZOWY - ZNAK FIRMOWY CMT - Już od początku działalności CMT pomarańczowa powłoka była znakiem rozpoznawczym. W tym momencie „Pomarańczowe Narzędzia” są znane i cenione za swoją jakość i długą żywotność przez stolarzy

PRODUKCJA - Ważne jest nie tylko co się produkuje ale też w jaki sposób, dlatego firma CMT cały czas inwestuje w najnowsze technologie. Powoduje to, że cały proces wytwarzania narzędzi, począwszy od nadania kształtu aż po wlutowanie węglikowego ostrza odbywa się całkowicie automatycznie. Wszystko przebiega pod okiem wykwalifikowanych inżynierów. PRODUKT KOŃCOWY - Każde narzędzie firmy CMT jest powleczone pomarańczową powłoką PTFE, która jest znakiem rozpoznawczym firmy. Ta unikalna powłoka została stworzona w celu ochrony narzędzia przed tzw. paleniem oraz osadzaniem się resztek materiału. KONTROLA JAKOŚCI - Firma CMT posiada bardzo rygorystyczne programy kontroli jakości jak również najnowocześniejszą technologie co zapewnia, że każde narzędzie jest wykonane precyzyjnie i dokładnie. Aby jeszcze dokładniej monitorować jakość swoich produktów, firma CMT jest w trakcie wdrażania systemu ISO 9001. RECYKLING - Woda używana podczas produkcji, musi być wolna od zanieczyszczeń, które mogą osadzać się na maszynach, a tym samym

Proces ostrzenia na wieloosiowym CNC

www.cmttools.pl


PRODUKCJA NAJLEPSZYCH NA ŚWIECIE NARZĘDZI DO OBRÓBKI DREWNA

• Wysokojakościowy węglik spiekany - Jeśli stal jest surowcem, nadającym wytrzymałość i żywotność narzędziom CMT, to węglik spiekany nadaje narzędziu inteligencję. Zdolność węglika spiekanego do precyzyjnego cięcia i długiej żywotności ma kluczowe znaczenie przy produkcji frezów, dlatego CMT używa tylko węglika o najwyższej jakości, importowanego z Luxemburga.

PRODUKCJA

• W ostatnich latach, wszelkie procesy produkcyjne w  firmie CMT, zostały mocno usprawnione. W obecnym czasie wszystkie etapy produkcji są zautomatyzowane. Personel parku maszynowego jest specjalnie przeszkolony. Połączenie wiedzy i najnowszej technologii daje gwarancję, że wszystkie wiertła i frezy CMT są precyzyjne i doskonale wyważone. • Specjalnie obrabiana stal do frezów o dużej średnicy. Pewne frezy z racji swojego przeznaczenia oraz gabarytów, różnią się sposobem

• Szlifowanie i ostrzenie. Ostatnim procesem produkcyjnym przy wytwarzaniu frezów CMT jest szlifowanie i ostrzenie krawędzi tnących. Proces ten odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych maszyn sterowanych numerycznie, co pozwala uzyskać idealną ostrość krawędzi i zachować wszystkie kąty przy jednoczesnym uzyskaniu długiej żywotności narzędzia.

KONTROLA JAKOŚCI - Nawet w najbardziej zaawansowanym parku produkcyjnym pojawiają się miejsca, w  których istnieje możliwość wystąpienia błędu. Firma CMT, dokłada wszelkich starań, aby wyeliminować wszelkie niezgodności. W tym celu prowadzona jest kontrola jakości na każdym etapie procesu wytwarzania narzędzia. Każde narzędzie do wycinania ramiaków jest zawsze próbowane, w  celu sprawdzenia czy poszczególne elementy idealnie pasują do siebie. Do kontroli jakości wykorzystywane jest również urządzenie do automatycznego pomiaru poszczególnych wymiarów narzędzi, w celu sprawdzenia czy wyprodukowane narzędzie odpowiada przygotowanym wcześniej projektom.

Wiertła

• Odpowiednio dobrany rodzaj węglika. Frezy CMT mogą pracować w różnego rodzaju materiałach, dlatego też firma CMT prowadzi specjalną selekcję węglika w zależności od jego przeznaczenia.

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

• Wytrzymała stal – swoją stal CMT bierze ze Szwajcarii, gdzie jest poddawana specjalnym procesom, dzięki którym nabiera odpowiedniej wytrzymałości i odporności, czyniących ją idealnym materiałem na trzpienie i korpusy frezów CMT.

Części wymienne

- W skrócie, dwa główne surowce z których wytwarzane są frezy CMT to stal oraz węglik spiekany. Doskonała jakość produkowanych frezów jest dowodem na to, że CMT starannie dobiera poszczególne komponenty...

• Lutowanie. firma CMT jest pionierem w procesie lutowania ostrzy z  węglika spiekanego. Specjalnie zaprojektowane, w pełni zautomatyzowane maszyny oraz innowacyjna technika lutowania „srebro-miedź-srebro” pozwala na całkowite wyeliminowanie niespójności, które zdarzają się w tradycyjnej metodzie lutowania węglika spiekanego.

Elektronarzędzia i akcesoria

SUROWCE

wytwarzania. Zwłaszcza produkcja frezów o dużych średnicach, wymaga zastosowania paru dodatkowych operacji. Takim dodatkowym procesem jest obrabianie stali na gorąco. Dzięki tej operacji, stal przeznaczona na frezy o  większych korpusach, staje się twardsza i bardziej wytrzymała.

Ekspozytory

PROJEKT - CMT projektuje narzędzia, mając głównie na uwadze ich końcowe przeznaczenie. Lata rozwoju i doświadczenia sprawiły, że wszystkie narzędzia są idealnie dopracowane i sprawdzone. Poprzez wprowadzanie nowych metod produkcji, podnoszenia kwalifikacji personelu, stosowania wysokiej jakości materiałów i ciągłego badania potrzeb klientów, firma CMT pozostaje cały czas w czołówce producentów narzędzi do obróbki drewna.

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

Firma CMT zdobyła uznanie i reputację poprzez tworzenie najwyższej jakości narzędzi do obróbki drewna. Korzystając z 40 lat doświadczenia oraz najnowszej technologii produkuje jedne z najlepszych narzędzi do obróbki drewna na świecie.

Piły tarczowe

CMT Orange Tools

W pełni zautomatyzowany proces pomiaru kontrolnego

www.cmttools.pl 3


Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi

PRODUKCJA WYSOKIEJ JAKOŚCI PIŁ CMT jest synonimem jakości co znaczy, że każdy element procesu jest pod ścisłą kontrolą wykwalifikowanych inżynierów. Począwszy od doskonałego projektu, poprzez stosowanie najwyższej jakości surowców do końcowego produktu firmowanego pomarańczowym znakiem CMT. Produkujemy najwyższej jakości narzędzia od 1962 roku. Wciąż jesteśmy dumni umieszczając „Made in Italy” na naszych pomarańczowych narzędziach.

PROJEKT

- Tarcza tnąca jest końcowym efektem złożonych projektów i rozwiązań technicznych. Każde ostrze jest analizowane pod względem kąta natarcia, sposobu ostrzenia, systemu odprowadzania wióra oraz lokalizacji i tłumienia dźwięku. Tak więc w celu stworzenia najlepszego projektu piły, CMT stosuje taką samą metodę jak w przypadku tworzenia projektów frezów trzpieniowych czyli łączy wiedzę i doświadczenie swoich inżynierów z najnowszą technologią procesu wytwarzania. Efektem są piły, które w standardzie posiadają: Nacięcia antywibracyjne - które poprzez ograniczenie wibracji, powstających podczas cięcia, przedłużają żywotność narzędzia, wpływają na dokładność i czystość cięcia. Nacięcia rozprężeniowe - mające kształt haka, mają na celu ograniczanie hałasu podczas pracy oraz regulacje korpusu podczas rozszerzania i kurczenia się pod wpływem powstającego ciepła.

MATERIAŁY

- tutaj podobnie jak przy frezach trzpieniowych, używane są tylko dwa rodzaje materiałów, czyli stal i węglik spiekany. CMT przykłada ogromną uwagę wybierając dostawców tych dwóch surowców ponieważ: • Stal - jest sercem piły, więc CMT używa tylko najlepszych, dostępnych na rynku, stali (super 42 – 44 stopnie twardości Rockwella). • Węglik Spiekany - lutowane zęby widiowe są wykonane z najlepszej jakości surowców.

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

CMT Orange Tools

4

Proces wycinania korpusów

PRODUKCJA - Piły CMT przez wszystkie etapy produkcji są obrabiane na maszynach CNC. Zaawansowana technologia i precyzja maszyn CNC zapewnia najwyższą jakość każdej tarczy, a ponadto pozwala na uważną i skuteczną kontrolę jakości całego procesu. • Cięcie laserowe - Korpusy pił CMT, wycinane są laserowo z płatów supermocnej stali. Ten sposób cięcia sprawia, że każdy korpus piły jest idealnie wycięty. Wielką zaletą laserowego wycinania jest również to, że cięta stal nie jest poddawana zbyt dużym obciążeniom co bardzo korzystnie wpływa na jej późniejszą odporność na wypaczenia. • Ostrzenie i naprężanie - Następnym procesem po wycinaniu jest polerowanie i naprężanie korpusu. Efekt tych procesów można zobaczyć na gotowej już pile. Następnie otwór wewnętrzny zostaje tak perfekcyjnie obrobiony, że podczas użytkowania tarcza idealnie pasuje do wału piły i posiada idealną współosiowość podczas pracy. Miejsca pod węglik spiekany podlegają również dodatkowej obróbce co daje pewność, że ząb będzie dokładnie na swoim miejscu oraz stwarza doskonałe podłoże do bezpiecznego i skutecznego lutowania. • Lutowanie - W tym procesie również CMT skorzystało ze swojego bogatego doświadczenia w produkcji narzędzi najwyższej klasy. W pełni zautomatyzowany proces lutowania metodą „srebro-miedź-srebro” daje doskonałe wyniki i poważnie zmniejsza ryzyko, że materiał nie zostanie odpowiednio spojony. Proces dodatkowo wspomaga, stosowanie warstwy miedzi, która działa jak bufor i utrzymuje węglik, który kurczy się i rozszerza w innym tempie niż korpus stalowy. Zapobiega również jego pękaniu i odpadaniu. Podczas pracy z drewnem, miedź zapewnia pile elastyczność i odporność na uderzenia, która jest bardzo przydatna przy pracy z twardszymi materiałami lub w przypadku sęków w drewnie. • Specjalne dobieranie węglika - Prawdą jest, że typ węglika, który idealnie się sprawdza na jednej pile, nie koniecznie musi się sprawdzać na  pile innego rodzaju, dlatego też CMT przestudiowało wszystkie rodzaje węglika i ich wpływ na pracę różnych rodzajów pił, wynikiem czego są specjalnie opracowane zasady dobierania węglika w odniesieniu do przeznaczenia piły. Większe piły wymagają zastosowania zębów wykonanych z bardzo rozdrobnionego węglika, który zapewnia trwałość oraz łatwość późniejszego ostrzenia. Mniejsze piły wymagają innego typu węglika, odpornego na różne zanieczyszczenia mogące się pojawić w materiale. Podsumowując, węglik spiekany jest dobierany indywidualnie, do każdej tarczy i każdego zastosowania. • Ostrzenie i znakowanie laserowe - Ostatnimi elementami procesu wytwarzania pił CMT jest ich ostrzenie i laserowe znakowanie. Podczas ostrzenia, każdy kąt jest ostrzony na wysokoprecyzyjnych, wieloosiowych CNC. Informacje dotyczące parametrów użytkowania oraz przeznaczenia każdej piły są na nią laserowo nanoszone. • Pakowanie i instrukcje - Wszystkie piły CMT są pakowane i zabezpieczone do wysyłki, ekspozycji i przechowywania w mocny i trwały karton lub w opatentowane, wykonane z HDPE, opakowanie. Instrukcje dotyczące ostrzenia są zawarte na opakowaniu lub na pile.

www.cmttools.pl


Piły

Produkty

Strona

Piły do wielopił

6~7

Piły do cięcia wzdłużnego

8~9

Piły uniwersalne i specjalne

10~11

Piły chromowane

12~13

Piły do płyty laminowanej

13~15

Piły i podcinaki diamentowe

16

Podcinaki

17

Piły do aluminium i materiałów nieżelaznych

18~21

Piły ultracienkie

22~24

Piły do elektronarzędzi

25~27

Piły rowkujące

28~30

Akcesoria

31

Elektronarzędzia - indeks

32~33

Piły - indeks

34~38


industrial line Since 1962

ZASTOSOWANIE: rozkrój drewna surowego. Cienki ząb gwarantuje mniejsze straty materiału. DO MASZYN: wielopiły jedno i dwuwałowe. MATERIAŁ: twarde drewno (mokre i suche).

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

Wielopiły

NAJLEPSZY

Frezy trzpieniowe i zestawy

K

10 K20 1.640 2.200

P

D

F

Otwory dodatkowe

mm

mm

mm

180 200 250 250 300 300

40 40 70 80 70 80

21 x 5 13 x 5 21 x 5 13 x 5

Z 21+3 21+3 20+4 20+4 24+4 24+4

K

P

mm

mm

2,5 2,5 2,7 2,7 2,7 2,7

1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8

α

β

SYMBOL

18° 18° 18° 18° 18° 18°

FLAT FLAT 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB

280.021.07S 280.021.08S 280.020.10V 280.020.10W 280.024.12V 280.024.12W

Piły do wielopił o grubym zębie industrial line Since 1962

ZASTOSOWANIE: rozkrój drewna surowego. Gruby ząb zapewnia stabilność cięcia oraz zapobiega falowaniu piły. DO MASZYN: wielopiły jedno i dwuwałowe. MATERIAŁ: grube i twarde drewno o wilgotności powyżej 10%.

K

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

10 K20 1.640 2.200

Wielopiły

NAJLEPSZY

Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

6

MEC

HW

277

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

MEC

HW

280

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły do wielopił o cienkim zębie

P

D

F

Otwory dodatkowe

mm

mm

mm

300 300 300 350 350

30 70 80 30 70

21 x 5 13 x 5 21 x 5

Z 24+4 24+4 24+4 24+6 24+6

K

P

mm

mm

4,0 4,0 4,0 4,2 4,2

2,8 2,8 2,8 2,8 2,8

α

β

SYMBOL

18° 18° 18° 18° 18°

10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB

277.024.12M 277.024.12V 277.024.12W 277.024.14M 277.024.14V

www.cmttools.pl


industrial line MEC

HW

279

Since 1962

Głowice i noże

ZASTOSOWANIE: rozkrój drewna surowego. DO MASZYN: wielopiły jedno i dwuwałowe. MATERIAŁ: twarde i miękkie drewno (mokre i suche).

Frezy trzpieniowe i zestawy

10 K20 1.640 2.200

Wielopiły

Otwory dodatkowe mm

250 250 250 300 300 300 300 350 350 350 350 400 400

30 70 80 30 60 70 80 30 60 70 80 30 70

21 x 5 13 x 5 21 x 5 21 x 5 13 x 5 21 x 5 21 x 5 14 x 5 21 x 5

Z 20+4 20+4 20+4 24+4 24+4 24+4 24+4 28+4 28+4 28+4 28+4 28+6 28+6

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,5 3,5 3,5 3,5 4,0 4,0

2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,5 2,5 2,5 2,5 2,8 2,8

α

β

SYMBOL

18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18°

10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB

279.020.10M 279.020.10V 279.020.10W 279.024.12M 279.024.12U 279.024.12V 279.024.12W 279.028.14M 279.028.14U 279.028.14V 279.028.14W 279.028.16M 279.028.16V

Wiertła

F mm

Piły do wielopił z ogranicznikiem posuwu industrial line HW

278

Since 1962

Części wymienne

ZASTOSOWANIE: do rozkroju drewna, specjalna powierzchnia przeciwdziałająca wibracjom. DO MASZYN: wielopiły jedno i dwuwałowe. MATERIAŁ: miękkie i twarde suche drewno.

NAJLEPSZY

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

K

β

10 K20 1.640 2.200

Wielopiły

Elektronarzędzia i akcesoria

α

P

D

F

Otwory dodatkowe

mm

mm

mm

300 300 350 350

30 70 30 70

COMBI3 21x5 COMBI3 21x5

Z 28 28 36 36

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,5 3,5

2,2 2,2 2,5 2,5

α

β

SYMBOL

18° 18° 18° 18°

10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB

278.028.12M 278.028.12V 278.036.14M 278.036.14V

Ekspozytory

D mm

Frezy CNC i uchwyty

P

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

NAJLEPSZY

K

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

Piły tarczowe

Piły do wielopił

www.cmttools.pl 7


Since 1962

ZASTOSOWANIE: do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, zaprojektowane specjalne dla konstruktorów i budowlańców. DO MASZYN: piły stołowe oraz elektonarzędzia. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno zawierające metalowe wstawki, gwoździe lub kawałki betonu. α

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2): D

F

mm

mm

250 300 315 350 400 450 500 550 600 700

30 30 30 30 30 30 30 30 30 30

K

NAJLEPSZY

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła

HW

286

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły budowlane

β

6~10 K20 1.550 2.600

Miękkie drewno zawierające gwoździe, śruby itp.

P

Otwory dodatkowe COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3 2/10/60 2/10/60 2/10/60 2/10/60 2/10/60

Z 16 20 24 24 28 32 36 40 40 46

K

P

mm

mm

2,8 2,8 3,2 3,2 3,2 3,8 3,8 4,2 4,2 4,4

1,8 1,8 2,2 2,2 2,2 2,8 2,8 3,2 3,2 3,2

α

β

SYMBOL

15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15°

5° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB

286.016.10M 286.020.12M 286.024.13M 286.024.14M 286.028.16M 286.032.18M 286.036.20M 286.040.22M 286.040.24M 286.046.28M

WZKAZÓWKI: Używaj pierścieni redukcyjnych z 30 na 25mm SYMBOL 299.225.00 (dla rozmiarów Ø250-300-315) Używaj pierścieni redukcyjnych z 30 na 25mm SYMBOL 299.228.00 (dla rozmiarów Ø350 i większych)

Piły do cięcia wzdłużnego industrial line

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Since 1962

ZASTOSOWANIE: cięcie wzdłużne. DO MASZYN: piły stołowe z posuwem ręcznym i automatycznym. Pilarki przenośne. twarde i miękkie drewno. MATERIAŁ:

α

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2): D

F

mm

mm

250* 270* 300 300 305 315* 350 350 400 450 500

30 30 30 35 30 30 30 35 30 30 30

K

NAJLEPSZY

Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

HW

285-290-293

β

8~10 K10 1.765 2.150

Miękkie drewno Cięcie wzdłużne

P

Otwory dodatkowe COMBI3 2/7/42 COMBI3 2/10/60 COMBI3 COMBI3 COMBI3 2/10/60 COMBI3

Z 24 28 24 24 28 28 28 28 36 36 44

K

P

mm

mm

2,8 2,8 3,2 3,2 2,8 3,2 3,5 3,5 3,5 3,8 4,0

1,8 1,8 2,2 2,2 1,8 2,2 2,5 2,5 2,5 2,8 2,8

α

β

SYMBOL

20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20°

10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB

290.250.24M 290.270.28M 293.024.12M 293.024.12R 293.028.22M 293.028.12M 293.028.14M 293.028.14R 285.036.16M 285.036.18M 285.044.20M

* Niewyciszane

8

www.cmttools.pl


industrial line HW

285-291-294

Since 1962

* Niewyciszane

2/10/60 + 2/7/42 2/10/60 + 2/7/42 2/7/42 2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3

2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3

COMBI3 COMBI3 2/10/60 2/10/60 2/10/60 2/10/60

36 48 40 40 48 60 40 60 48 60 42 42 64 48 36 48 60 72 48 72 54 72 36 54 54 72 84 54 84 48 60 54 66 60 72

P mm

3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 2,8 2,8 2,8 3,2 2,8 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 2,8 3,2 3,2 3,2 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,8 3,8 3,8 3,8

2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 1,8 1,8 1,8 2,2 1,8 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 1,8 2,2 1,8 2,2 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,8 2,8 2,8 2,8

α

β

SYMBOL

15° 15° 15° 15° 15° 10° 15° 10° 15° 10° 15° 15° 10° 15° 15° 15° 15° 10° 15° 10° -5° Neg. -5° Neg. 15° 15° 15° 15° 10° 15° 10° 20° 10° 15° 10° 15° 10°

10° ATB 15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB

285.036.08M 285.048.08M 285.040.10H 285.040.10M 285.048.10M 285.060.10M 285.040.10R 285.060.10R 285.048.11M 285.060.11M 291.270.42M 285.042.11H 295.064.11M 285.048.12H 285.036.12M 285.048.12M 285.060.12M 285.072.12M 285.048.12R 285.072.12R 294.054.22M 294.072.22M 285.036.13M 294.054.12M 285.054.14M 285.072.14M 285.084.14M 285.054.14R 285.084.14R 285.048.16M 285.060.16M 285.054.18M 285.066.18M 285.060.20M 285.072.20M

Frezy CNC i uchwyty

2/10/60 + 2/7/42 2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3

K mm

Wiertła

30 30 20 30 30 30 35 35 30 30 30 20 30 20 30 30 30 30 35 35 30 30 30 30 30 30 30 35 35 30 30 30 30 30 30

Z

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

200 200 250* 250 250 250 250 250 260 260 270* 275 280* 300* 300 300 300 300 300 300 305* 305 315* 315* 350 350 350 350 350 400 400 450 450 500 500

Otwory dodatkowe

Części wymienne

F mm

P

Sklejka - cięcie poprzeczne

Ekspozytory

D mm

8~10 K10 1.765 2.150

NAJLEPSZY

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

β

Elektronarzędzia i akcesoria

K

α

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

ZASTOSOWANIE: do cięcia w poprzek i wzdłuż. DO MASZYN: pilarki stołowe, piły specjalne oraz piły ręczne. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno, materiały drewnopochodne.

Piły tarczowe

Piły do cięcia poprzecznego i wzdłużnego

www.cmttools.pl 9


XTreme line Since 1962

ZASTOSOWANIE: do cięcia poprzecznego gdzie krawędzie po cięciu muszą być idealnie wykończone. DO MASZYN: pilarki stołowe, ukośnice. MATERIAŁ: drewno miękkie, twarde i egzotyczne, materiały drewnopochodne, materiały jednostronnie fornirowane oraz dwustronnie laminowane, sklejka, PCV. DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

XTREME performance!

8 KCR06 1.950 2.300 Dwustronnie laminowane

TOLERANCJA: 0,05mm

15° 2

3

4

5

1

Frezy CNC i uchwyty

1

2 4

3 5

NAJLEPSZY

Frezy trzpieniowe i zestawy

HW

274

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły do cięcia poprzecznego

PVC

Sklejka - cięcie wzdłużne i poprzeczne

Dla nieżelaznych i PVC

Kąt 10° F mm

250 300

30 30

Otwory dodatkowe

COMBI3 COMBI3

Z 80 100

K

P

mm

mm

3,2 3,2

2,2 2,2

α

β

SYMBOL

15° 15°

1FTG+4ATB 1FTG+4ATB

274.080.10M 274.100.12M

Wiertła

D mm

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

10

XTreme line HW

295

Since 1962

ZASTOSOWANIE: cięcie płyty wiórowej laminowanej bez podcinaka. DO MASZYN: piły stołowe, pionowe i poziome piły panelowe. MATERIAŁ: płyta wiórowa dwustronnie laminowana. DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

XTREME performance!

D

F

mm

mm

250 300 350

30 30 30

NAJLEPSZY

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Piły do płyty laminowanej – bez podcinaka

8 KCR05 2.150 2.500

Sklejka - cięcie wzdłużne i poprzeczne

Dwustronnie laminowane - cięcie wzdłużne i poprzeczne

TOLERANCJA: 0,05mm

Otwory dodatkowe COMBI3 COMBI3 COMBI3

Z 78 96 108

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,5

2,2 2,2 2,5

α

β

SYMBOL

10° 10° 10°

FFT FFT FFT

295.078.10M 295.096.12M 295.108.14M

www.cmttools.pl


HW Since 1962

Frezy trzpieniowe i zestawy

Cięcie wzdłużne i poprzeczne drewna

DOBRY

β

F mm

150 180 200 250 250 300 300 305 315 350 350 400 400

30 30 30 30 35 30 35 30 30 30 35 30 30

Otwory dodatkowe

2/7/42 2/7/42 2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 COMBI3 COMBI3 2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 COMBI3 2/10/60 + 2/7/42

Z 48 56 64 80 80 96 96 72 72 108 108 96 120

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,5 3,5 3,5 3,5

2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,5 2,5 2,5 2,5

α

β

SYMBOL

5° 5° 5° 5° 5° 5° 5° 10° 10° 5° 5° 10° 10°

15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB

285.048.06M 285.056.07M 285.064.08M 285.080.10M 285.080.10R 285.096.12M 285.096.12R 285.072.22M 285.072.13M 285.108.14M 285.108.14R 285.096.16M 285.120.16M

Wiertła

D mm

Frezy CNC i uchwyty

P

Piły wykończeniowe do ramek XTreme line HW

285.5

Since 1962

ZASTOSOWANIE: do cięcia poprzecznego, z najlepszym wykończeniem krawędzi. DO MASZYN: piły stołowe, elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno, MDF.

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

α

K

8 KCR06 1.950 2.300

NAJLEPSZE

XTREME performance!

Dwustronny węglik

β

Drewniane ramki, MDF i PVC

P

D

F

mm

mm

250 300

30 30

Otwory dodatkowe

COMBI3 COMBI3

Z 80 96

K

P

mm

mm

3,0 3,0

2,5 2,5

α

β

SYMBOL

10° 10°

20° ATB 20° ATB

285.580.10M 285.596.12M

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

K

Części wymienne

α

8 KCR06 1.950 2.300

Dwustronnie laminowane - cięcie wzdłużne i poprzeczne

Sklejka - cięcie wzdłużne i poprzeczne

Elektronarzędzia i akcesoria

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: do cięcia poprzecznego, z najlepszym wykończeniem krawędzi. DO MASZYN: piły stołowe, elektronarzędzia. MATERIAŁ: drewno miękkie, twarde, egzotyczne, materiały drewnopochodne, jednostronnie fornirowane oraz laminowane.

Ekspozytory

285

Głowice i noże

industrial line

Piły tarczowe

Piły wykończeniowe

www.cmttools.pl 11


ZASTOSOWANIE: Cięcie wzdłużne i poprzeczne przy zachowaniu optymalnej jakości DO MASZYN: Pilarki stołowe oraz pilarki przenośne MATERIAŁ: Drewno miękkie i twarde, materiały drewnopochodne

CHROME

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

D

F

mm

mm

250 300 350

30 30 30

40 48 54

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,5

2,2 2,2 2,5

α

β

SYMBOL

15° 15° 15°

10° ATB 10° ATB 10° ATB

285.640.10M 285.648.12M 285.654.14M

K

β

P

D

F

mm

mm

250 300 350

30 30 30

Otwory dodatkowe

COMBI3 COMBI3 COMBI3

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

Z 60 72 84

NAJLEPSZY

Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne

COMBI3 COMBI3 COMBI3

Z

8~10 K01 1870 2200

ZASTOSOWANIE: Cięcie poprzeczne przy zachowaniu optymalnej jakości DO MASZYN: Pilarki stołowe oraz pilarki przenośne MATERIAŁ: Drewno miękkie, twarde oraz egzotyczne, materiały drewnopochodne

8~10 K01 1870 2200

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,5

2,2 2,2 2,5

Drewno - cięcie poprzeczne

Sklejka - cięcie poprzeczne

α

β

SYMBOL

10° 10° 10°

15° ATB 15° ATB 15° ATB

285.660.10M 285.672.12M 285.684.14M

ZASTOSOWANIE: Cięcie poprzeczne przy zachowaniu perfekcyjnego wykończenia krawędzi DO MASZYN: Pilarki stołowe oraz pilarki przenośne MATERIAŁ: Drewno miękkie, twarde oraz egzotyczne, materiały drewnopochodne, materiały jednostronnie fornirowane, materiały termoplastyczne

Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

Otwory dodatkowe

Sklejka - cięcie wzdłużne

DOBRY

Drewno - cięcie poprzeczne

α

K

β

P

D

F

mm

mm

250 300 350

30 30 30

Otwory dodatkowe COMBI3 COMBI3 COMBI3

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2): Z 80 96 108

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,5

2,2 2,2 2,5

NAJLEPSZY

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

PIŁY CHROMOWANE WYCISZONE

α

12

HW

285

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły chromowane, wyciszone z zębem typu naprzemian skos

8~10 K01 1870 2200

Sklejka - cięcie poprzeczne

Dwustronnie laminowane - cięcie wzdłużne i poprzeczne

α

β

SYMBOL

5° 5° 5°

15° ATB 15° ATB 15° ATB

285.680.10M 285.696.12M 285.708.14M

www.cmttools.pl


Piły tarczowe

Piły chromowane, wyciszone z zębem typu trapez – prosty HW

281

CHROME

30 30 30 30

Z 80 72 96 108

COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,2 3,5

2,2 2,2 2,2 2,5

α

β

SYMBOL

5° 10° 5° 5°

TCG TCG TCG TCG

281.680.10M 281.672.12M 281.696.12M 281.708.14M

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

250 300 300 350

Otwory dodatkowe

Sklejka

Wiertła

Piły do płyty laminowanej industrial line HW

281

Since 1962

ZASTOSOWANIE: do rozcinania płyt przy zachowaniu perfekcyjnego wykończenia krawędzi (praca z podcinakiem). DO MASZYN: pilarki stołowe, poziome i pionowe piły panelowe. MATERIAŁ: jedno lub dwustronnnie laminowane płyty.

α

45°

8 KCR06 1.950 2.300

0.3

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Grade ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

NAJLEPSZY

K

Płyta dwustronnie laminowana

Sklejka

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

F mm

8 KCR05 2070 2500

Płyta dwustronnie laminowana

Części wymienne

D mm

PIŁY CHROMOWANE WYCISZONE

NAJLEPSZY

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Grade ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

Głowice i noże

ZASTOSOWANIE: Do rozcinania płyt, przy zachowaniu perfekcyjnego wykończenia krawędzi (praca z podcinakiem) DO MASZYN: Pilarki stołowe, poziome i pionowe piły panelowe MATERIAŁ: Płyty jedno lub dwustronnie laminowane

F mm

160** 160 200* 220* 250 250 300 300 350 350

20 20 30 30 30 30 30 30 30 30

* Niewyciszana ** Pasuje do maszyn firmy Virutex

Otwory dodatkowe

4/7/32 45° 2/6/32 2/7/42 2/7/42 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3

Z 40 40 64 64 60 80 72 96 84 108

K

P

mm

mm

2,2 2,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,5 3,5

1,6 1,6 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,5 2,5

α

β

SYMBOL

10° 10° 10° 10° 10° 10° 10° 10° 10° 10°

TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG

281.160.40H 281.160.40H2 281.064.08M 281.064.09M 281.060.10M 281.080.10M 281.072.12M 281.096.12M 281.084.14M 281.108.14M

Ekspozytory

D mm

Elektronarzędzia i akcesoria

P

www.cmttools.pl 13


XTreme line

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła

HW

281

Since 1962

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

XTREME performance!

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: do rozcinania materiału i perfekcyjnego wykończenia krawędzi bez dodatkowej obróbki. DO MASZYN: piły stołowe, ścienne, elektronarzędzia. MATERIAŁ: jedno lub dwustronnie laminowane panele.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły do laminatów oraz płyty wiórowej

8~10 KCR06 1.950 2.300

Sklejka

Dwustronnie laminowane

α

D

F

mm

mm

220 250 250 300 300

30 30 30 30 30

Otwory dodatkowe

COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3 COMBI3

Z 63 60 81 72 96

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,2 3,2 3,2

2,2 2,2 2,2 2,2 2,2

α

β

SYMBOL

-3° -3° -3° -3° -3°

FFT FFT FFT FFT FFT

281.063.09M 281.061.10M 281.081.10M 281.073.12M 281.097.12M

Piły do materiałów dwustronnie laminowanych industrial line HW

287 Frezy i wiertła do elektronarzędzi

ZASTOSOWANIE: do rozcinania materiału i perfekcyjnego wykończenia krawędzi z szybkim posuwem. DO MASZYN: piły panelowe i stołowe. MATERIAŁ: płyta jedno lub dwustronnie laminowana, materiały powlekane twardą powłoką i termoplasty, sklejka. DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

14

Since 1962

α

8 KCR06 1.950 2.300

NAJLEPSZY

K Cięcie poprzeczne drewna oraz sklejki

Dwustronnie laminowane

P

R

D

F

mm

mm

Otwory dodatkowe

Z

K

P

mm

mm

α

β

SYMBOL

Pozytywny kąt natarcia

160 220 250 303

20 30 30 30

2/6/32 2/7/42 COMBI3 COMBI3

34 42 48 60

2,6 3,2 3,2 3,2

1,8 2,2 2,2 2,2

10° 10° 10° 10°

HDF HDF HDF HDF

287.034.06H 287.042.09M 287.048.10M 287.060.12M

30 30 30

2/7/42 COMBI3 COMBI3

42 48 60

3,2 3,2 3,2

2,2 2,2 2,2

-6° -6° -6°

HDF HDF HDF

287.043.09M 287.049.10M 287.061.12M

Negatywny kąt natarcia

220 250 303

www.cmttools.pl


industrial line HW

283

Since 1962

α

D

F

mm

mm

220* 250 300 350

30 30 30 30

8 KCR06 1.950 2.300

β

P

Dwustronie laminowane

Otwory dodatkowe

2/7/42 COMBI3 COMBI3 COMBI3

Z 64 80 96 108

K

P

mm

mm

3,2 3,2 3,2 3,5

2,2 2,2 2,2 2,5

α

β

SYMBOL

-5° -2° 2° 5°

40° ATB 40° ATB 40° ATB 40° ATB

283.064.09M 283.080.10M 283.096.12M 283.108.14M

Frezy CNC i uchwyty

NAJLEPSZY

Cięcie poprzeczne drewna oraz sklejki

K

Frezy trzpieniowe i zestawy

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

Głowice i noże

ZASTOSOWANIE: do rozcinania materiału i perfekcyjnego wykończenia krawędzi bez dodatkowej obróbki. DO MASZYN: piły stołowe, ścienne, elektronarzędzia. MATERIAŁ: jedno lub dwustronnie laminowane lub fornirowane panele.

Piły tarczowe

Piły do cięcia paneli dwustronnie laminowanych

Wiertła

* Niewyciszane

Piły do cięcia paneli dwustronnie laminowanych Since 1962

ZASTOSOWANIE: do rozcinania materiału i perfekcyjnego wykończenia krawędzi bez dodatkowej obróbki. DO MASZYN: piły stołowe, ścienne, elektronarzędzia. jedno lub dwustronnie laminowane lub fornirowane panele. MATERIAŁ: α

D

F

mm

mm

250 300

30 30

Sklejka

8 KCR06 1.950 2.300

β

P

Elektronarzędzia i akcesoria

Cięcie poprzeczne drewna

K

Dwustronnie laminowane

Z 80 96

K

P

mm

mm

3,2 3,2

2,2 2,2

α

β

SYMBOL

5° 5°

40° ATB 40° ATB

210.080.10M 210.096.12M

Ekspozytory

NAJLEPSZY

XTREME performance!

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

Części wymienne

HW

210

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

XTreme line

www.cmttools.pl 15


DP

DSA

Since 1962

ZASTOSOWANIE: do rozkroju płyt przy zachowaniu perfekcyjnego wykończenia krawędzi (praca z podcinakiem), żywotność do 50 razy dłuższa w porównaniu do pił HW. Bardzo korzystny stosunek żywotności do ceny. DO MASZYN: pilarki stołowe, pionowe i poziome piły panelowe. MATERIAŁ: jedno lub dwustronnie laminowane płyty, MDF, HDF. α

4 2μm 10.000 6 razy

D

F

mm

mm

250 250 300 300 300 350

30 30 30 30 30 30

Z 48 80 60 72 96 72

NAJLEPSZY

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba: - Klasa: - Twardość (HV): - Możliwość ostrzenia:

K

0.3

Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

Piły diamentowe

Sklejka

P

K

P

mm

mm

α

β

3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,5

2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,5

10° 10° 10° 10° 10° 15°

45° TCG 45° TCG 45° TCG 45° TCG 45° TCG 45° TCG

SYMBOL H=4 DSA-25048-43230 DSA-25080-43230 DSA-30060-43230 DSA-30072-43230 DSA-30096-43230 DSA-35072-43530

SYMBOL H=6 DSA-25048-63230 DSA-25080-63230 DSA-30060-63230 DSA-30072-63230 DSA-30096-63230 DSA-35072-63530

Podcinaki diamentowe DP

K max K min

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa: - Twardość (HV): - Możliwość ostrzenia:

4 2μm 10.000 6 razy

D

F

mm

mm

100 100 120 120 125 125

20 22 20 22 20 22

Z 20 20 24 24 24 24

K mm

3,0-4,0 3,0-4,0 3,0-4,0 3,0-4,0 3,0-4,0 3,0-4,0

α

β

5° 5° 5° 5° 5° 5°

CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL

NAJLEPSZY

Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne

Since 1962

ZASTOSOWANIE: do podcinania płyt laminowanych, żywotność do 50 razy dłuższa w porównaniu do pił HW, bardzo korzystny stosunek żywotności do ceny. DO MASZYN: pionowe i poziome piły panelowe z możliwością założenia podcinaka. MATERIAŁ: jedno lub dwustronnie laminowane płyty, MDF, HDF. Sklejka

SYMBOL H=4 DSB-10020-40300A DSB-10020-40300B DSB-12024-40300A DSB-12024-40300B DSB-12524-40300A DSB-12524-40300B

50

WIĘKSZA ŻYWOTNOŚĆ W PORÓWNANIU DO ZĘBÓW WĘGLIKOWYCH

Płyta dwustronnie laminowana

SYMBOL H=6 DSB-10020-60300A DSB-10020-60300B DSB-12024-60300A DSB-12024-60300B DSB-12524-60300A DSB-12524-60300B

Podcinaki diamentowe składane

Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

W PORÓWNANIU DO ZĘBÓW WĘGLIKOWYCH

Płyta dwustronnie laminowana

DSB

16

50

WIĘKSZA ŻYWOTNOŚĆ

DP

DSC

Since 1962

50

WIĘKSZA ŻYWOTNOŚĆ W PORÓWNANIU DO ZĘBÓW WĘGLIKOWYCH

D

F

mm

mm

100 100 120 120 125 125

20 22 20 22 20 22

Z 10+10 10+10 12+12 12+12 12+12 12+12

K

B

mm

mm

2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6

2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2

β FTG FTG FTG FTG FTG FTG

SYMBOL H=4 DSC-10020-40100A DSC-10020-40100B DSC-12024-40100A DSC-12024-40100B DSC-12524-40100A DSC-12524-40100B

SYMBOL H=6 DSC-10020-60100A DSC-10020-60100B DSC-12024-60100A DSC-12024-60100B DSC-12524-60100A DSC-12524-60100B

www.cmttools.pl


industrial line HW

288

Since 1962

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

Głowice i noże

ZASTOSOWANIE: do podcinania płyt laminowanych. DO MASZYN: pionowe i poziome piły panelowe z pionową regulacją podcinaka. MATERIAŁ: jedno lub dwustronnie laminowane płyty, MDF.

Piły tarczowe

Podcinaki trapezowe

8~10 KCR06 1.950 2.300 CO+FTG

20 20 22 20 20 22 20 20 20 22 45

12 20 20 24 24 24 24 24 24 24 24

K

P

mm

mm

α

β

SYMBOL

3,1-4,0 3,1-4,0 3,1-4,0 3,1-4,0 3,4-4,2 3,1-4,0 3,1-4,0 3,4-4,2 4,3-5,5 3,1-4,0 4,3-5,5

2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 3,2 2,2 3,2

10° 10° 10° 10° 10° 10° 10° 10° 10° 10° 10°

CO+FTG CO+ATB 5° CO+ATB 5° CO+ATB 5° CO+ATB 5° CO+ATB 5° CO+ATB 5° CO+ATB 5° CO+FTG CO+ATB 5° CO+ATB 5°

S288.080.12H 288.100.20H 288.100.20K 288.120.24H 288.120.24H1 288.120.24K 288.125.24H 288.125.24H1 288.125.24H2 288.125.24K 288.125.24Q

Podcinaki składane industrial line HW

289

Since 1962

ZASTOSOWANIE: do podcinania płyt laminowanych. DO MASZYN: pionowe i poziome piły panelowe z możliwością założenia podcinaka. MATERIAŁ: jedno lub dwustronnie laminowane płyty, MDF. DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium klasa ISO: - Twardość (HV10): - Wytrzymałość poprzeczna (N/mm2):

K

7 KCR06 1.950 2.300 Stalowe przekładki

F mm

70 80 100 100 120 120 125 125

20 20 20 22 20 22 20 22

Z 8+8 10+10 10+10 10+10 12+12 12+12 12+12 12+12

K mm

2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6

β

SYMBOL

FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT

289.070.16H 289.080.20H 289.100.20H 289.100.20K 289.120.24H 289.120.24K 289.125.24H 289.125.24K

Ekspozytory

D mm

Wiertła

80 100 100 120 120 120 125 125 125 125 125

Z

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

F mm

Części wymienne

D mm

Elektronarzędzia i akcesoria

P

S288.080.12H

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

K max K min

www.cmttools.pl 17


industrial line

α

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

Materiały nieżelazne, PVC

K

8 K10 1.765 2.150

45°

0.3

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

do cięcia rur, materiałów o znacznej długości, całych bloków. pilarki stołowe, piły jedno lub dwuukosowe z automatycznym zamocowaniem materiału. aluminum, mosiądz oraz inne stopy miedzi, plastik, materiały kompozytowe. przed cięciem należy upewnić się czy materiał jest dobrze zamocowany. Zaleca się również użycie płynnego lubrykantu. Lubrykanty woskowe NIE SĄ ZALECANE.

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: DO MASZYN: MATERIAŁ: UWAGA:

Since 1962

P

Piły do maszyn przemysłowych. Dodatni kąt natarcia Otwory dodatkowe D F mm

mm

160 190 250 300 350 350 400 420 450 500

20 30 32 32 32 32 32 32 32 32

2/12/64 2/12/64 2/12/64 2/12/64 2/12/64 2/12/64 2/12/64 2/12/64

Z 24 30 80 96 92 108 96 96 108 120

K

P

mm

mm

2,2 2,6 3,2 3,2 3,2 3,2 3,8 3,8 3,8 4,0

1,6 2,2 2,5 2,5 2,5 2,5 3,2 3,2 3,2 3,2

α

β

SYMBOL

5° Pos. 5° Pos. 5° Pos. 5° Pos. 5° Pos. 5° Pos. 5° Pos. 5° Pos. 5° Pos. 5° Pos.

TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG

Y284.160.24H Y284.190.30M 284.080.10P 284.096.12P 284.092.14P 284.108.14P 284.096.16P 284.096.17P 284.108.18P 284.120.20P

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

HW

284

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły do materiałów nieżelaznych oraz plastiku

18

www.cmttools.pl


Materiały nieżelazne, PVC

Płyta dwustronnie laminowana

P

Piły do elektronarzędzi. Negatywny kąt natarcia. D

F

mm

mm

160* 160* 180* 190* 190* 190* 200* 210* 210* 216* 225* 230* 235*

20 20 20 30 30 20 (Festool® FF) 30 30 30 30 30 30 30

Otwory dodatkowe

2/6/32 2/6/32 2/6/32 2/7/42 2/7/42 Key 5/7/2,5 COMBI3 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42

Z 40 56 40 40 64 64 48 48 64 64 64 48 48

K

P

mm

mm

2,2 2,2 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8

α

β

SYMBOL

1,6 1,6 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2

-6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg.

TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG

296.160.40H 296.160.56H 296.180.40H 296.190.40M 296.190.64M 296.190.64FF 296.200.48M 296.210.48M 296.210.64M 297.064.09M 296.225.64M 296.230.48M 296.235.48M

α

β

SYMBOL

-6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg. -6° Neg.

TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG

Uwaga: sprzedawane w plastikowych opakowaniach

Piły do pilarek stołowych. Negatywny kąt natarcia. F mm

250 250 260 280* 300 300 305* 315 350 350 400 400 450 450 500

30 32 30 30 30 32 30 30 30 32 30 32 30 32 32

* Niewyciszana

Otwory dodatkowe

COMBI3 2/12/64 2/10/60 + 2/7/42 2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 2/12/64 2/10/60 + 2/7/42 2/10/60 + 2/7/42 COMBI3 4/12/64 2/10/60 4/12/64 2/10/60 2/12/64 2/12/64

Z 80 80 80 64 96 96 96 96 108 108 120 108 140 108 120

K

P

mm

mm

3,2 3,2 2,8 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,8 3,8 3,8 3,8 4,0

2,5 2,5 2,2 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2

297.080.10M 297.080.10P 297.080.11M 297.064.11M 297.096.12M 297.096.12P 297.096.13M 297.096.23M 297.108.14M 297.108.14P 297.120.16M 297.108.16P Y297.140.18M 297.108.18P 297.120.20P

Głowice i noże Ekspozytory

D mm

Frezy trzpieniowe i zestawy

0.3

6 8 K10 1.765 2.150

45°

Frezy CNC i uchwyty

K

Wiertła

α

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba serii 296 mm: - Wysokość zęba serii 297 mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: do cięcia rur, długich elementów i bloków. DO MASZYN: jedno i dwuukosowe, piły z poziomym ramieniem. Zaleca się cięcie materiału „z góry na dół”. Do elektronarzędzi używaj pił z serii 296. MATERIAŁ: aluminium, mosiądz, stopy aluminium, materiały kompozytowe, płyta wiórowa laminowana. UWAGA: zaleca się stosowanie płynnego lubrykantu. Lubrykanty woskowe NIE SĄ ZALECANE.

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Since 1962

Części wymienne

HW

296-297

Elektronarzędzia i akcesoria

industrial line

Piły tarczowe

Piły do materiałów nieżelaznych oraz płyt laminowanych

www.cmttools.pl 19


HW

226 ZASTOSOWANIE: DO MASZYN: MATERIAŁ: UWAGA:

Głowice i noże

Since 1962

do cięcia poprzecznego różnego rodzaju materiałów. piły kątowe. materiały żelazne, stal konstrukcyjna. nie zaleca się stosowania lubrykantów. Nie zalecane do materiałów nieżelaznych, drewna, szkła, plastiku.

Frezy trzpieniowe i zestawy

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

TCG

FWF

α

45°

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

0.3

β

P

D

F mm

136,5* 136,5* 160 165 165 184 190 210 210 216 235 254 254 254 305 305 305 355 355 355

10 20 20 15,87<> 20 15,87<> 30 15,87<> 30 30 30 15,87 15,87 30 25,4 25,4 30 25,4 25,4 30

RPM

P

RPM max

5500 5500 4700 4600 4700 4100 4000 3600 3600 3500 3200 3000 3000 3000 2500 2500 2500 2100 2100 2100

Do żelaza, stali, PVC, materiałów kompozytowych, materiałów laminowanych

Materiały nieżelazne

K

K

mm

5 K30 1.520 2.300

NAJLEPSZY

Piły tarczowe

Piły do cięcia „na sucho”

10900 10900 9300 9000 9300 8000 8000 7300 7300 7000 6400 5900 5900 5900 4900 4900 4900 4200 4200 4200

Z 30 30 30 36 36 48 40 48 48 48 48 48 60 60 60 80 80 80 90 90

K

P

mm

mm

1,5 1,5 2,0 1,5 1,5 2,0 2,0 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2

1,2 1,2 1,6 1,2 1,2 1,6 1,6 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8

α

β

SYMBOL

0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0° 0°

TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG TCG 8° FWF 8° FWF 8° FWF 8° FWF 8° FWF 8° FWF 8° FWF 8° FWF 8° FWF

226.030.05 226.030.05H 226.030.06H 226.036.06 226.036.06H 226.048.07 226.040.07M 226.048.08 226.048.08M 226.047.09M 226.048.09M 226.048.10 226.060.10 226.060.10M 226.060.12 226.080.12 226.080.12M 226.080.14 226.090.14 226.090.14M

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

* Niewyciszana

20

www.cmttools.pl


industrial line HW

223

Otwory dodatkowe

Z

COMBI3 COMBI3

72 84

K

P

mm

mm

3,2 3,2

2,5 2,5

α

β

SYMBOL

0° 0°

MTCG MTCG

223.072.10M 223.084.12M

Frezy CNC i uchwyty

30 30

P

Wiertła

Piły do PVC i plexiglass Industrial line HW

222

Since 1962

ZASTOSOWANIE: do idealnego cięcia bez przytapiania i rysowania materiału. DO MASZYN: piły stołowe, piły panelowe. MATEIAŁ: cienki plastik, plexiglass, winyl, sklejka, płyta laminowana Cienki plastik

Sklejka

Płyta dwustronnie laminowana

NAJLEPSZY

Plexiglass i Winyl

α

D

F

mm

mm

250 300

30 30

15°

8 KCR06 1.950 2.300

45°

P

Otwory dodatkowe

COMBI3 COMBI3

Z 80 96

K

P

mm

mm

2,8 2,8

2,2 2,2

α

β

SYMBOL

-3° -3°

MATB MATB

222.080.10M 222.096.12M

Ekspozytory

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

DOBRY

K

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

250 300

Cienki plastik

Części wymienne

F mm

materiały o podwyższonej twardości

Elektronarzędzia i akcesoria

D mm

8 KCR06 1.950 2.300

0,4

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

45°

K

Frezy trzpieniowe i zestawy

α

Głowice i noże

do cięcia bezpyłowego. piły stołowe, piły panelowe. Dupont Corian, Wilsonart, Gibralter, SSV Fountainhead, Varicor oraz cienki plastik. nie zaleca się cięcia na piłach ukosowych.

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: DO MASZYN: MATERIAŁ: UWAGA:

Since 1962

Piły tarczowe

Piły do cięcia twardych materiałów

www.cmttools.pl 21


Zalety pił ITK:

Firma CMT prezentuje nową tarczę, której jakość oraz żywotność ustanawia nowe standardy cięcia. Kombinacja wysokiej jakości i ceny sprawia, że piły ultracienkie znajdują szerokie grono odbiorców na całym świecie. Wyprodukowana z najlepszej jakości stali oraz wysokiej jakości węglika spiekanego zapewni wysoki komfort pracy oraz długą trwałość narzędzia. Przekonaj się o tym stosując ultracienką piłę firmy CMT.

• Ogranicznik posuwu • Ultracienka grubość zęba • Laserowo wycinany korpus

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły ultracienkie

• Najwyższej jakości stal • Lutowanie typu Tri-Metal

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

• Wysokiej twardości węglik spiekany • Redukcja hałasu

Piły ultracienkie do cięcia wzdłuż i w poprzek HW

271

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

22

D

F

mm

mm

130 136 136 150 160 160 165 165 165 184 184 184 190 200 216 235 235 250 250 300

16 10 20 20 16 20 16 20 30 16 20 30 30 30 30 25 30 30 30 30

DOBRY

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

K 10°

5~6 K20 1.550 2.300 Otwory dodatkowe

2/6/32

2/7/42

2/7/42 2/7/42 2/7/42

2/7/42 COMBI3 COMBI3 COMBI3

1

Z 12 18 18 18 18 18 18 24 24 24 24 24 24 36 36 36 36 24 42 45

Cięcie wzdłużne drewna

Cięcie poprzeczne drewna

α β 2

3

K

P

mm

mm

1,3 1,5 1,5 1,3 1,3 1,3 1,3 1,5 1,5 1,3 1,3 1,3 1,5 1,7 1,7 1,7 1,7 1,7 1,7 2,4

0,8 1,0 1,0 0,8 0,8 0,8 0,8 1,0 1,0 0,8 0,8 0,8 1,0 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2 1,8

1

0.2

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: do cięcia wzdłuż i w poprzek. Cienka grubość zęba ogranicza straty materiałowe. DO MASZYN: pilarki stołowe i ukosowe, elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno.

2

3 P

α

β

SYMBOL

25° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20°

1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB

271.130.12E 271.136.18D 271.136.18H 271.150.18H 271.160.18E 271.160.18H 271.165.18 271.165.24H 271.165.24M 271.184.24E 271.184.24H 271.184.24M 271.190.24M 271.200.36M 271.216.36M 271.235.36L 271.235.36M 271.250.24M 271.250.42M 271.300.45M

www.cmttools.pl


Piły tarczowe

Piły ultracienkie do pił ukosowych HW

272

Głowice i noże

Sklejka

Cięcie poprzeczne drewna

α

K

15°

5~8 K01 1.840 2.050

1

2

β C 3

2

1

0.2

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

Frezy trzpieniowe i zestawy

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: do cięcia wzdłuż i w poprzek. Cienka grubość zęba ogranicza straty materiałowe. DO MASZYN: pilarki stołowe i ukosowe, elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno, sklejka.

1

3

2

10 20 16 20 30 30 30 30 30

Z 36 36 36 36 36 42 42 60 72

2/7/42 2/7/42 2/7/42 COMBI3 COMBI3

K

P

mm

mm

1,3 1,3 1,3 1,5 1,5 1,3 1,3 1,7 2,4

0,8 0,8 0,8 1,0 1,0 0,8 0,8 1,2 1,8

α

β

SYMBOL

20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20°

1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/15° ATB

272.136.36D 272.136.36H 272.165.36 272.165.36H 272.165.36M 272.184.42M 272.190.42M 272.250.60M 272.300.72M

Piły ultracienkie do cięcia w poprzek HW

273

Sklejka

Płyta dwustronnie laminowana

Cięcie poprzeczne drewna

α

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Chromium Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

Elektronarzędzia i akcesoria

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: do cięcia poprzecznego z idealnym wykończeniem krawędzi. Cienka grubość zęba ogranicza straty materiałowe. DO MASZYN: pilarki stołowe i ukosowe, elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie, twarde oraz egzotyczne drzewo, drewnopochodne panele fornirowane lub laminowane okleiną na bazie papierowej.

K

15°

β

7~8 KCR06 1.950 2.300

Wiertła

136 136 165 165 165 184 190 250 300

Otwory dodatkowe

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

F mm

Części wymienne

D mm

Frezy CNC i uchwyty

P

D

F

mm

mm

250 300

30 30

Otwory dodatkowe

COMBI3 COMBI3

Z 80 96

K

P

mm

mm

1,7 2,4

1,2 1,8

α

β

SYMBOL

15° 15°

40° ATB 40° ATB

273.250.80M 273.300.96M

Ekspozytory

P

www.cmttools.pl 23


ZASTOSOWANIE: do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, specjalnie zaprojektowane dla konstruktorów budowlanych. DO MASZYN: elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno, w którym znajdują się gwoździe lub małe kawałki metalu.

Cięcie wzdłużne drewna (seria 250)

α

Cięcie poprzeczne drewna (seria 251)

K 10°

1

D

F

mm

mm

184 184 184 184

15,87 15,87 15,87 15,87

Z 24 24 40 40

β 2

3

K

P

mm

mm

1,9 1,9 1,9 1,9

1,2 1,2 1,2 1,2

1

0.2

NAJLEPSZY

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

HW

250-251

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły ultracienkie - konstruktorskie

2

3 P

*Zestaw 10 szt.

α

β

SYMBOL

20° 20° 20° 20°

1FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 1FTG+4/20° ATB 1FTG+4/20° ATB

250.024.07 250.024.07-X10* 251.040.07 251.040.07-X10*

Piły ultracienkie do elektronarzędzi HW

271-272-226

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

24

α

D

F

mm

mm

β 1

1

Z

Piły do cięcia poprzecznego i wzdłużnego 136 10 18 136 20 18 165 16 18 165 20 24 165 30 24 184 16 24 Piły do cięcia poprzecznego 136 10 36 136 20 36 165 16 36 165 20 36 165 30 36 Piły do cięcia metalu, PVC i materiałów kompozytowych 136,5 10 30 136,5 20 30 165 16 36

α

271-272

10°

MATERIAŁ (SERIA 226): materiały żelazne oraz stal konstrukcyjna. K

P

mm

mm

1,5 1,5 1,3 1,5 1,5 1,3

NAJLEPSZY

Cięcie poprzeczne drewna (seria 272)

K

K

3 P

P

Metal i PVC (seria 226)

226 45°

0.3

DO MASZYN (SERIA 226): elektronarzędzia.

NAJLEPSZY

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE (SERIA 226): do cięcia poprzecznego różnego rodzaju materiałów.

Cięcie wzdłużne drewna (seria 271)

0.2

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

ZASTOSOWANIE (SERIA 271-272): do cięcia wzdłużnego i poprzecznego. Ultracienki ząb ogranicza straty materiałowe. DO MASZYN (SERIA 271-272): elektronarzędzia. MATERIAŁ (SERIA 271-272): miękkie i twarde drewno, sklejka.

2

α

β

SYMBOL

1,0 1,0 0,8 1,0 1,0 0,8

20° 20° 20° 20° 20° 20°

1FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB

271.136.18D 271.136.18H 271.165.18 271.165.24H 271.165.24M 271.184.24E

1,3 1,3 1,3 1,5 1,5

0,8 0,8 0,8 1,0 1,0

20° 20° 20° 20° 20°

1FTG+2/15° ATB 1FTG+2/15° ATB 1FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB

272.136.36D 272.136.36H 272.165.36 272.165.36H 272.165.36M

1,5 1,5 1,5

1,2 1,2 1,2

0° 0° 0°

TCG TCG TCG

226.030.05 226.030.05H 226.036.06

www.cmttools.pl


40

236

DP

WIĘKSZA ŻYWOTNOŚĆ W PORÓWNANIU DO ZĘBÓW WĘGLIKOWYCH

P

D

F

mm

mm

160 160 180 184,5 190 190 216 230 250 254 300 305

20 20 20 15,87<> 30 30 30 30 30 15,87 30 25,4

Otwory dodatkowe

2/6/32 2/6/32 2/6/32 2/7/42 2/7/42 2/7/42 COMBI3 COMBI3

Z 4 10 4 4 4 12 14 4 16 6 20 8

K

P

mm

mm

2,1-2,2 2,1-2,2 2,1-2,2 1,6-1,7 2,1-2,2 2,1-2,2 2,1-2,2 2,1-2,2 2,1-2,2 2,1-2,2 2,1-2,2 2,1-2,2

1,6 1,6 1,6 1,4 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6

α

β

SYMBOL

12° 12° 12° 12° 12° 12° 12° 12° 12° 12° 12° 12°

CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL

236.160.04H 236.160.10H 236.180.04H 236.004.07 236.190.04M 236.190.12M 236.216.14M 236.230.04M 236.250.16M 236.006.10 236.300.20M 236.008.12

Frezy trzpieniowe i zestawy

Hardiplank® e Hardipanel®, płyta wiórowa, MDF, Corian, Duroplast, Formica, Thermoplast.

Frezy CNC i uchwyty

DOBRY

K max K min

Głowice i noże

ZASTOSOWANIE: do cięcia wzdłużnego i poprzecznego materiałów o bardzo dużej twardości. DO MASZYN: ukośnice, elektronarzędzia. MATERIAŁ: materiały z włókien cementowych (Herdieplank®, Herdiepanel®), plastik, drewno lite, płyta gipsowa.

Piły tarczowe

Piły diamentowe do materiałów ultratwardych

Piły do cięcia wzdłużnego do elektronarzędzi

D

F

mm

mm

150 160 160 180 190 190 190 200 210 210 216 220 230 235 235 240 250 270

20 16 20 30 16 20 30 30 25 30 30 30 30 25 30 30 30 30

Otwory dodatkowe

2/6/32 2/7/42 2/6/32 2/6/32 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 COMBI3 2/7/42

Z 12 12 12 12 12 12 12 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 28

β

6~8 K10 1.765 2.150

P

K

P

mm

mm

2,4 2,2 2,2 2,6 2,6 2,6 2,6 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8

1,4 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8

α

β

SYMBOL

20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° -5° Neg. 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20°

10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB

290.150.12H 290.160.12E 290.160.12H 290.180.12M 290.190.12E 290.190.12H 290.190.12M 290.200.24M 290.210.24L 290.210.24M 290.216.24M 290.220.24M 290.230.24M 290.235.24L 290.235.24M 290.240.24M 290.250.24M 290.270.28M

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

K

Części wymienne

α

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

Cięcie wzdłużne drewna

Elektronarzędzia i akcesoria

NAJLEPSZY

ZASTOSOWANIE: cięcie wzdłużne. DO MASZYN: piły ukosowe, elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno.

Wiertła

HW

Ekspozytory

290

www.cmttools.pl 25


ZASTOSOWANIE: cięcie wzdłużne i poprzeczne. DO MASZYN: piły stołowe i ukośnice, elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno, sklejka.

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne

NAJLEPSZE

Cięcie wzdłużne drewna

Cięcie poprzeczne drewna

α

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

D

F

mm

mm

125 130 140 150 150 160 160 160 165 165 170 180 180 184 184 190 190 190 190 200 210 210 216 220 225 230 235 235 240 250 250 260 270

20 20 20 16 20 16 20 30 20 30 30 20 30 16 30 16 20 30 20 (Festool® FF) 30 25 30 30 30 30 30 25 30 30 20 30 30 30

Cięcie wzdłużne sklejki

Cięcie poprzeczne sklejki

K

β

6~8 K10 1.765 2.150

P

Otwory dodatkowe

2/6/32 2/7/42 2/6/32 2/7/42 2/7/42 2/6/32 2/7/42

2/6/32 2/6/32 2/7/42 Key 5/7/2,5 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42 COMBI3 COMBI3 2/10/60 + 2/7/42 2/7/42

Z 20 20 20 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 32 36 36 36 48 36 36 36 36 36 36 40 40 48 42

K

P

mm

mm

2,4 2,4 2,4 2,4 2,4 2,2 2,2 2,2 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 3,2 3,2 2,8 2,8

1,4 1,4 1,4 1,4 1,4 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 2,2 2,2 1,8 1,8

α

β

SYMBOL

15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 10° 15° 15° 15° -5° Neg. 15° 20° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15°

15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB

291.125.20H 291.130.20H 291.140.20H 291.150.24E 291.150.24H 291.160.24E 291.160.24H 291.160.24M 291.165.24H 291.165.24M 291.170.24M 291.180.24H 291.180.24M 291.184.24E 291.184.24M 291.190.24E 291.190.24H 291.190.24M 291.190.32FF 291.200.36M 291.210.36L 291.210.36M 291.216.48M 291.220.36M 291.225.36M 291.230.36M 291.235.36L 291.235.36M 291.240.36M 285.040.10H 285.040.10M 285.048.11M 291.270.42M

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

HW

291

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły uniwersalne do elektronarzędzi

26

www.cmttools.pl


D

F

mm

mm

120 125 130 140 150 160 160 160* 160 160 165 165 165 170 180 180 184 184 190 190 190 190 190 200 210 210 210 216 216 220 225 230 230 235 235 240 250 260

20 20 20 20 20 16 20 20 30 20 20 20 30 30 20 30 16 30 16 20 30 30 20 (Festool® FF) 30 25 30 30 30 30 30 30 30 30 25 30 30 30 30

* Pasuje do maszyn firmy Virutex

Otwory dodatkowe

2/5,5/30 -

2/6/32 4/7/32 (45°) 2/7/42 2/7/42 2/6/32 2/6/32 2/7/42 2/7/42 2/6/32 2/7/42

2/6/32 2/6/32 2/7/42 2/7/42 Key 5/7/2,5 2/7/42 2/7/42 2/7/42

2/7/42 2/7/42 2/7/42 2/7/42+2/10/60 2/7/42 2/7/42 COMBI3 2/10/60 + 2/7/42

Z 40 36 36 36 40 40 40 40 40 56 40 56 40 40 40 40 40 40 40 40 40 64 48 48 48 48 64 64 80 48 48 48 64 48 48 48 60 60

Cięcie poprzeczne sklejki

K

P

mm

mm

1,8 2,4 2,4 2,4 2,4 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,6 2,2 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,4 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 3,2 2,8

1,0 1,4 1,4 1,4 1,4 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 2,2 1,8

Płyta dwustronnie laminowana

α

β

SYMBOL

10° 15° 15° 15° 15° 10° 10° 10° 10° 15° 10° 10° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 10° 15° 15° 15° 15° -5° Neg. -5° Neg. 15° 10° 15° 15° 15° 15° 15° 10° 10°

15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB TCG 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB

292.120.40H 292.125.36H 292.130.36H 292.140.36H 292.150.40H 292.160.40E 292.160.40H 281.160.40H 292.160.40M 292.160.56H 292.165.40H 292.165.56H 292.165.40M 292.170.40M 292.180.40H 292.180.40M 292.184.40E 292.184.40M 292.190.40E 292.190.40H 292.190.40M 292.190.64M 292.190.48FF 292.200.48M 292.210.48L 292.210.48M 292.210.64M 292.216.64M 292.216.80M 292.220.48M 292.225.48M 292.230.48M 292.230.64M 292.235.48L 292.235.48M 292.240.48M 285.060.10M 285.060.11M

Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy

6~8 K10 1.765 2.150

Cięcie poprzeczne drewna

DOBRY

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2):

NAJLEPSZY

P

Frezy CNC i uchwyty

β

Wiertła

K

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

α

Części wymienne

ZASTOSOWANIE: cięcie poprzeczne z idealnym wykończeniem krawędzi. DO MASZYN: piły stołowe i ukośnice, elektronarzędzia. MATERIAŁ: miękkie, twarde oraz egzotyczne drzewo, drewnopochodne panele fornirowane lub laminowane okleiną na bazie papierowej.

Elektronarzędzia i akcesoria

HW

292

Ekspozytory

Piły do cięcia poprzecznego do elektronarzędzi

www.cmttools.pl 27


Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

HW

298

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2): D

F

mm

mm

250 250

20 25,4

do cięcia trawy, krzaków oraz małych drzewek. przycinarki ogrodowe. trawa, krzaki, małe drzewka. zawsze używaj okularów ochronnych. Zawsze używaj przysłony ochronnej w przycinarce. NAJLEPSZE

ZASTOSOWANIE: DO MASZYN: MATERIAŁ: UWAGA:

Głowice i noże

Piły tarczowe

Piły ogrodowe

K

6 special 1.550 2.600

β

P Otwory dodatkowe

12.000 12.000

Z 20 20

K

P

mm

mm

2,2 2,2

1,4 1,4

α

β

SYMBOL

15° 15°

10° ATB 10° ATB

298.250.20H 298.250.20

Piły rowkujące HW

240 Wiertła

Nowy wzór pozwala na jednoczesne używanie piłek o różnych grubościach

K

DANE TECHNICZNE: - Wysokość zęba mm: - Klasa ISO: - Twardość (HV10): - Poprzeczna wytrzymałość (N/mm2): D

F

mm

mm

150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 180 180 180 180 180 180 180 180

30 35 30 35 30 35 30 35 30 35 30 35 30 35 30 35 30 35

NAJLEPSZE

Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

28

Since 1962

ZASTOSOWANIE: do rowkowania, felcowania, fazowania. DO MASZYN: czopiarki, maszyny kształtujące. MATERIAŁ: miękkie i twarde drewno, panele drewnopochodne, plastik.

α

10 K01 1.840 2.050

Rowkowanie

P

Z 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 18 18 18 18 18 18 18 18

K

P

mm

mm

2,0 2,0 3,0 3,0 4,0 4,0 5,0 5,0 6,0 6,0 3,0 3,0 4,0 4,0 5,0 5,0 6,0 6,0

1,4 1,4 2,0 2,0 3,0 3,0 3,0 3,0 3,0 3,0 2,0 2,0 3,0 3,0 3,0 3,0 3,0 3,0

α

β

SYMBOL

15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15°

FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT

240.020.06M 240.020.06R 240.030.06M 240.030.06R 240.040.06M 240.040.06R 240.050.06M 240.050.06R 240.060.06M 240.060.06R 240.030.07M 240.030.07R 240.040.07M 240.040.07R 240.050.07M 240.050.07R 240.060.07M 240.060.07R

www.cmttools.pl


HW

230 Długoletnie doświadczenie CMT pozwoliło na opracowanie narzędzia do wykonywania idealnego połączenia DADO. Głównymi cechami narzędzia (przedstawionego poniżej) są: - Odpowiednio zaprojektowany system „anti-kickback” czyli system zapobiegający szybkiemu cofnięciu materiału, spowodowanemu zastosowaniem zbyt szybkiego posuwu. - Bezodpryskowe cięcie materiałów fornirowanych, laminowanych oraz twardego i miękkiego drewna. - Zestawy podkładek do cięcia od 6,35mm do 23mm.

Głowice i noże

Precyzyjnie wycinanie idealnie pasujących wpustów.

Piły tarczowe

Zestaw do połączeń DADO

Cięcie bez odprysków drewna miękkiego, twardego, sklejki oraz drzewnych kompozytów.

Zestaw przekładek zawiera Nr Grubość przekładki 4 2 2 2

11,11

11,91

12,70

13,49

14,29

K mm 15,08

15,88

16,67

17,46

18,26

19,05

19,84

20,64

21,43

6,35 7,94 8,73 9,53 10,32 11,11 11,91 12,70 13,49 14,29 15,08 15,88 16,67 17,46 18,26 19,05 19,84 20,64 21,43 22,23

22,23

K Chippers

Saw blade left

D

F

mm

mm

150 200 200

Saw blade right

P

Z

15,87 15,87 30

20 24 24

P (inside blades) 3,2mm 2,4mm 1,6mm 4szt. 4szt. 4szt.

1szt. 1szt. 1szt. 1szt. 1szt. 1szt.

K min.

P max

6,35-22,23 6,35-22,23 6,35-22,23

α

β

SYMBOL

-5° -5° -5°

FTG+ATB FTG+ATB FTG+ATB

230.520.06 230.524.08 230.524.08M

mm

3,2 3,2 3,2

Zestaw przekładek zawiera 1,6mm 2,4mm 3,2mm 0 1 0 0 1 1 0 0 1 1 0 0 1 1 0 0 1 1 0 1

0 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 1

0 0 0 1 0 1 1 2 1 2 2 3 2 3 3 4 3 4 4 4

Zestaw zawiera: Zestaw przekładek zawiera Nr Grubość przekładki 3 2 1 1 5 PIŁEK ROZDRABNIAJĄCYCH Z=2 HW

2 PIŁY

6,35

7,94

9,53

11,11

12,70

14,29

0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.5mm

ZESTAW STALOWYCH PRZEKŁADEK

15,88

17,46

19,05

20,64

K Chippers

K mm

Saw blade left

Saw blade right

P

D

F

mm

mm

200

15,87

Z 12

P (inside blades) 3,2mm 1,6mm 4szt.

1szt.

K min.

max

6,35-20,64

α

β

SYMBOL

-12°

FTG+ATB

230.012.08

6,35 7,94 9,53 11,11 12,70 14,29 15,88 17,46 19,05 20,64

Zestaw przekładek zawiera 1,6mm 3,2mm 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1

0 0 1 1 2 2 3 3 4 4

Frezy CNC i uchwyty

10,32

Wiertła

9,53

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

8,73

Części wymienne

7,94

Elektronarzędzia i akcesoria

6,35

ZESTAW STALOWYCH PRZEKŁADEK

6 PIŁEK ROZDRABNIAJĄCYCH Z=4 HW

Ekspozytory

2 PIŁY

0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.5mm

Frezy trzpieniowe i zestawy

Zestaw zawiera:

www.cmttools.pl 29


240.004.04

HW Since 1962

To nowe narzędzie proponowane przez CMT, idealnie nadaje się do wycinania wszelkiego rodzaju wad w drewnie min. żywicy, sęków itp. Dzięki temu frezowi oraz zastosowaniu odpowiednich łatek, wszelkie poprawki pozostaną niewidoczne. Do stosowania w lamelownicach.

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frez do wycinania wad drewna

D

F

mm

mm

100

22

Z 4

K

P

mm

mm

8,0

6,0

α

β

SYMBOL

18°

R30

240.004.04

Frezy lamello HW

240-241

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

100 milimetrowe frezy piłkowe do połączeń typu lamello, pokryte pomarańczową powłoką PTFE, wycinają idealne wpusty szybko i dokładnie. Najwyższej jakości niemiecka stal oraz 8 węglikowych zębów gwarantują długoletnią żywotność. Pasują do lamelownic większości producentów w tym: Lamello, DeWalt, Porter Cable, Skil, Bosh, Freud.

FLAT

ATB Połączenie lamello

NAJLEPSZE

K

β

D

F

mm

mm

100 100 100*

22 22 22

Otwory dodatkowe

4/4,5 - 9,5/36 4/4,5 - 9,5/36 -

Z 6 8 8

K

P

mm

mm

3,96 3,96 3,96

3 3 3/3,1

α

β

SYMBOL

18° 15° 15°

10°ATB 10°ATB FLAT

240.006.04 240.008.04 241.008.04

* Do maszyn: Virutex, Porter-Cable

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Since 1962

30

www.cmttools.pl


Przed rozpoczęciem cięcia, ustaw swoją piłę w pozycji zapewniającej równe i gładkie cięcie. Zamontuj tarczę balansującą na swoim stole, a następnie wykorzystując kątownik, ustaw tarczę w odpowiedniej pozycji. Następnie zdemontuj tarczę balansującą i zamontuj właściwą piłę i ciesz się dokładnym i precyzyjnym cięciem. Tarczę balansującą możesz również wykorzystać jako szlifierkę, doczepiając do niej samoprzylepne krążki papieru ściernego.

200 200 250 250

15,87 30 15,87 30

2,8 2,8 2,8 2,8

SYMBOL

Frezy trzpieniowe i zestawy

P mm

299.111.00 299.111.00M 299.112.00 299.112.00M

Stabilizatory

299.10

Since 1962

Te krążki pomogą Ci pozbyć się uciążliwych wibracji oraz uczynią cięcie bardziej prostym i dokładnym. Ponadto wpływają dodatnio na żywotność narzędzia. Do użytku tylko na pilarkach stacjonarnych. Każdy zestaw zawiera 2 sztuki stabilizatorów.

Opis

F

P

mm

mm

75 75 125 125 152

15,87 30 15,87 30 25,4

3,0 3,0 3,0 3,0 3,0

SYMBOL 299.101.00 299.101.00M 299.102.00 299.102.00M 299.103.00

T d D

D

d

T

mm

mm

mm

15,87 15,87 20 20 20 25,4 25,4 25,4 25,4 30 30 30 30 30

10 12,7 12,7 16 18 15,87 19,05 20 22 15,87 16 16 18 20

1,2 1,2 1,2 1,2 1,4 1,4 1,4 1,4 1,4 1,4 1,4 2,0 1,4 1,4

SYMBOL 299.218.00 299.217.00 299.221.00 299.222.00 299.236.00 299.216.00 299.213.00 299.214.00 299.215.00 299.211.00 299.223.00 299.226.00 299.232.00 299.224.00

D

d

T

mm

mm

mm

30 30 30 30 30 32 35 35 22,2 22,2 25,4 30 30

22 20 25 25 25,4 30 30 32 15 20 22,2 15 19,05

1,4 2,0 1,4 2,0 2,0 2,0 2,0 2,0 1,4 1,4 1,4 1,4 1,4

SYMBOL 299.231.00 299.227.00 299.225.00 299.228.00 299.212.00 299.229.00 299.230.00 299.233.00 299.237.00 299.238.00 299.239.00 299.240.00 299.241.00

Elektronarzędzia i akcesoria

299

Ekspozytory

Redukcje otworów w piłach

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Stabilizator (2szt.) do Ø200mm Stabilizator (2szt.) do Ø200mm Stabilizator (2szt.) do Ø250mm Stabilizator (2szt.) do Ø250mm Stabilizator (2szt.) do Ø305mm

D mm

Frezy CNC i uchwyty

F mm

Wiertła

D mm

Piły tarczowe

299.11

Głowice i noże

Tarcza ustawiająca tarczę główną i dysk szlifujący

www.cmttools.pl 31


Piły tarczowe

Piły do elektronarzędzi

Ekspozytory

32

pilarki ukośnice cyrkularki stołowe

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

PILARKA AEG HK125A, HK125B TKS42 HK40 HK45A, HK46S, HK52, HK737, HK46N, HKS52, AHK52, HKS46 K55, K55E, K160, HK55 HK190, HK65, HK66, HKS65, HKS66, HKSE66, K66, HK201 HK75, HKS75 HKS85, HKS35 HK240 ATLAS COPCO TKS42 K55S, K55SE K66S, K66SE HKS75 HKS85 BLACK & DECKER KS1500LK KS1600LK KS1300 KS1400L 710W 1100W CASALS BSC150, VSC50 SC210, VSC70 SC230 DeWALT D237 00 D23650K D235 50 D23620 D23620K DWS520K DW743N D27107 D27107V DW712 DW716 DW716E DW718 DW713 DW777 DW771 DW717XPS DW718XPS DW713XPS DW744XP DW745 DW721KN DW722KN DW728KN EINHELL BT-CS 1200 BT-CS 1400 RT-CS 165 RT-CS 190 BT-MS 210 BT-MS 250L BT SMC 3100 BT SM 2050

D mm

125 130 140

F mm

CIĘCIE WZDŁUŻNE CIĘCIE UNIWERSALNE CIĘCIE POPRZECZNE

SYMBOL

20 20 20

SYMBOL

SYMBOL

291.125.20H 291.130.20H 291.140.20H

150

20

290.150.12H

291.150.24H

292.150.40H

160

20

290.160.12H

291.160.24H

292.160.40H

190 200 210 230 240

30 30 30 30 30

290.190.12M 290.200.24M 290.210.24M 290.230.24M 290.240.24M

291.190.24M 291.200.36M 291.210.36M 291.230.36M 291.240.36M

292.190.40M 292.200.48M 292.210.48M 292.230.48M 292.240.48M

130 160 190 210 230

20 20 30 30 30

290.160.12H 290.190.12M 290.210.24M 290.230.24M

291.130.20H 291.160.24H 291.190.24M 291.210.36M 291.230.36M

292.160.40H 292.190.40M 292.210.48M 292.230.48M

190 190 190 190 140 170

16 16 16 16 12,7 16

290.190.12E 290.190.12E 290.190.12E 290.190.12E -

291.190.24E 291.190.24E 291.190.24E 291.190.24E -

292.190.40E 292.190.40E 292.190.40E 292.190.40E -

150 210 230

20 30 30

290.150.12H 290.210.24M 290.230.24M

291.150.24H 291.210.36M 291.230.36M

292.150.40H 292.210.48M 292.230.48M

235 190 165 184 184 165 250 305 305 216 305 305 305 250 216 216 250 305 250 250 250 300 300 350

30 30 20 16 16 20 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30

290.235.24M 290.190.12M 290.250.24M 293.028.22M 293.028.22M 290.216.24M 293.028.22M 293.028.22M 293.028.22M 290.250.24M 290.216.24M 290.216.24M 290.250.24M 293.028.22M 290.250.24M 290.250.24M 290.250.24M 293.024.12M 293.024.12M 293.028.14M

291.235.36M 291.190.24M 291.165.24H 291.184.24E 291.184.24E 291.165.24H 285.040.10M 294.054.22M 294.054.22M 291.216.48M 294.054.22M 294.054.22M 294.054.22M 285.040.10M 291.216.48M 291.216.48M 285.040.10M 294.054.22M 285.040.10M 285.040.10M 285.040.10M 285.048.12M 285.048.12M 285.054.14M

292.235.48M 292.190.40M 292.165.40H 292.184.40E 292.184.40E 292.165.40H 285.060.10M 285.072.22M 285.072.22M 292.216.64M 285.072.22M 285.072.22M 285.072.22M 285.060.10M 292.216.64M 292.216.64M 285.060.10M 285.072.22M 285.060.10M 285.060.10M 285.060.10M 285.072.12M 285.072.12M 285.084.14M

160 190 165 190 210 250 250 210

20 20 16 30 30 30 30 30

290.160.12H 290.190.12H 271.165.18 290.190.12M 290.210.24M 290.250.24M 290.250.24M 290.210.24M

291.160.24H 291.190.24H 272.165.36 291.190.24M 291.210.36M 285.040.10M 285.040.10M 291.210.36M

292.160.40H 292.190.40H 292.190.40M 292.210.64M 285.060.10M 285.060.10M 292.210.64M

PILARKA ELEKTRA-BECKUM KS250, KGS250, GKS300 ELU MH151 MH155, MH55 MH65 MH165, 265 MH182, MH30, MH82 PS174, PS274 MH85 TKS171, 170, 171 172, 173 FEIN SSK646 SSK660 SSK661 FELISATTI TP751 TP765, TP766 FLOTTJET 1011, 2011, 3011 FREUD FCS184 FTR250T HAFFNER KSU105 KSU50 KSU110 KSU60 KSU113 AKS KS75 KL177, KL178, KSU118 KL176, KS85, KSU85, SP187 SP196, SP197, AKS, SP189, TGS161, TGS162 TGS163, GS165, GS166, GS1, 2W, 2D, SP195, TGS198, GS150 HOLZ-HER Derby, Mosquito, 2110, 2111, 2171 2260, 2270 2103, 2104, 2105, 2106, 2107, 2108, HKU50/264 1563, 2115, 2266, 2271, 2281 HKU55, 2112, 2272, 2291 2114, 2116, 2117, 2119, 2126, 2269, 2282 HK201, 2113, 2292, 2555 PKS267, 2267, 2284 HKU75, 2274, 2279 2118, 2120, 2171, 2293, 2294 HKD65, 2268

D mm

F mm

250

CIĘCIE WZDŁUŻNE CIĘCIE UNIWERSALNE CIĘCIE POPRZECZNE

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

30

290.250.24M

285.040.10M

285.060.10M

150 170 180 190

20 30 30 30

290.150.12H 290.180.12M 290.190.12M

291.150.24H 291.170.24M 291.180.24M 291.190.24M

292.150.40H 292.170.40M 292.180.40M 292.190.40M

210 216 240

30 30 30

290.210.24M 290.216.24M 290.240.24M

291.210.36M 291.216.48M 291.240.36M

292.210.48M 292.216.64M 292.240.48M

250

30

290.250.24M

285.040.10M

285.060.10M

150 160 210

20 20 30

290.150.12H 290.160.12H 290.210.24M

291.150.24H 291.160.24H 291.210.36M

292.150.40H 292.160.40H 292.210.48M

150 190

20 30

290.150.12H 290.190.12M

291.150.24H 291.190.24M

292.150.40H 292.190.40M

250

30

290.250.24M

285.040.10M

285.060.10M

184 250

30 30

290.180.12M 290.250.24M

291.184.24M 285.040.10M

292.184.40M 285.060.10M

125 160 170 180 180 200 210

20 20 30 20 30 30 30

290.180.12M 290.200.24M 290.210.24M

291.125.20H 291.160.24H 291.170.24M 291.180.24H 291.180.24M 291.200.36M 291.210.36M

292.160.40H 292.170.40M 292.180.40H 292.180.40M 292.200.48M 292.210.48M

220

30

290.220.24M

291.220.36M

292.220.48M

235

30

290.235.24M

291.235.36M

292.235.48M

250

30

290.250.24M

285.040.10M

285.060.10M

130 140

20 20

160

20

170

30

180

30

190

290.160.12H

291.130.20H 291.140.20H

290.160.12H

291.160.24H

292.160.40H

291.170.24M

292.170.40M

290.180.12M

291.180.24M

292.180.40M

30

290.190.12M

291.190.24M

292.190.40M

200

30

290.200.24M

291.200.36M

292.200.48M

210

30

290.210.24M

291.210.36M

292.210.48M

220

30

290.220.24M

291.220.36M

292.220.48M

230 240

30 30

290.230.24M 290.240.24M

291.230.36M 291.240.36M

292.230.48M 292.240.48M

www.cmttools.pl


200

30

160 190

20 20

125

20

160 160 190 200 210 240

20 30 30 30 30 30

250

30

200 160

30 20

CIĘCIE WZDŁUŻNE CIĘCIE UNIWERSALNE CIĘCIE POPRZECZNE

SYMBOL 290.200.24M 290.160.12H 290.190.12H

SYMBOL 291.200.36M 291.160.24H 291.190.24H

SYMBOL 292.200.48M 292.160.40H 292.190.40H

291.125.20H

290.160.12H 290.190.12M 290.200.24M 290.210.24M 290.240.24M

291.160.24H 291.160.24M 291.190.24M 291.200.36M 291.210.36M 291.240.36M

292.160.40H 292.160.40M 292.190.40M 292.200.48M 292.210.48M 292.240.48M

290.250.24M

285.040.10M

285.060.10M

290.200.24M 290.160.12H

291.200.36M 291.160.24H

292.200.48M 292.160.40H

PILARKA

D mm

F mm

150 150 160 160 190 200 220 230 240

CIĘCIE WZDŁUŻNE CIĘCIE UNIWERSALNE CIĘCIE POPRZECZNE

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

16 20 16 20 30 30 30 30 30

290.150.12H 290.160.12E 290.160.12H 290.190.12M 290.200.24M 290.220.24M 290.230.24M 290.240.24M

291.150.24E 291.150.24H 291.160.24E 291.160.24H 291.190.24M 291.200.36M 291.220.36M 291.230.36M 291.240.36M

292.150.40H 292.160.40E 292.160.40H 292.190.40M 292.200.48M 292.220.48M 292.230.48M 292.240.48M

184 170 190 140

16 30 30 20

290.190.12M -

291.184.24E 291.170.24M 291.190.24M 291.140.20H

292.184.40E 292.170.40M 292.190.40M -

140 150

20 20

290.150.12H

291.140.20H 291.150.24H

292.150.40H

250

30

290.250.24M

285.040.10M

285.060.10M

D mm

F mm

CIĘCIE WZDŁUŻNE

CIĘCIE UNIWERSALNE

CIĘCIE POPRZECZNE

PŁYTA WIÓROWA I ALUMINIUM

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

160 190 190 190 210 235 235 270 270 355 165 260

20 30 30 30 30 30 30 30 30 30 20 30

290.160.12H 290.190.12M 290.190.12M 290.190.12M 290.210.24M 290.235.24M 290.235.24M 290.270.28M 290.270.28M -

291.160.24H 291.190.24M 291.190.24M 291.190.24M 291.210.36M 291.235.36M 291.235.36M 291.270.42M 291.270.42M 291.165.24H 285.048.11M

292.160.40H 292.190.40M 292.190.40M 292.190.40M 292.210.64M 292.235.48M 292.235.48M 292.165.40H 285.060.11M

296.160.56H 296.190.64M 296.190.64M 296.190.64M 296.210.64M 296.235.48M 296.235.48M 297.080.11M

LS0714 LS0714 L LS1013 LS1016 L LS1018 L LS1040 LS1040 L LS1216 L LH1040 LH1200 FL LF1000 METABO KS 54 SP KS 66 PLUS KSE 55 VARIO KSE 68 PLUS

190 190 260 260 260 255 255 305 260 305 260

20 20 30 30 30 30 30 30 30 30 30

290.190.12H 290.190.12H 293.028.22M 293.028.22M -

291.190.24H 291.190.24H 285.048.11M 285.048.11M 285.048.11M 294.054.22M 285.048.11M 294.054.22M 285.048.11M

292.190.40H 292.190.40H 285.060.11M 285.060.11M 285.060.11M 285.072.22M 285.060.11M 285.072.22M 285.060.11M

296.190.64FF 296.190.64FF 297.080.11M 297.080.11M 297.080.11M 297.096.13M 297.080.11M 297.096.13M 297.080.11M

160 190 160 190

20 30 20 30

290.160.12H 290.190.12M 290.160.12H 290.190.12M

291.160.24H 291.190.24M 291.160.24H 291.190.24M

292.160.40H 292.190.40M 292.160.40H 292.190.40M

296.160.56H 296.190.64M 296.160.56H 296.190.64M

KGS 216 M KGS 216 PLUS KGS 254 I KGS 254 M KGS 315 PLUS KS 216 M KS 254 PLUS KS 305 PLUS

216 216 254 254 315 216 254 305

30 30 30 30 30 30 30 30

290.216.24M 290.216.24M 293.028.12M 290.216.24M 293.028.22M

291.216.48M 291.216.48M 285.036.13M 291.216.48M 294.054.22M

292.216.64M 292.216.64M 285.072.13M 292.216.64M 285.072.22M

297.064.09M 297.064.09M 297.096.23M 297.064.09M 297.096.13M

BKM 450 BKS 400 BKS 450

450 400 450

30 30 30

286.032.18M 286.028.16M 286.032.18M

285.054.18M 285.048.16M 285.054.18M

285.066.18M 285.096.16M 285.066.18M

Y297.140.18M 297.120.16M Y297.140.18M

RYOBI MS 50 MS45, MS45E FM, W5502C MS 55 MS 65 MS 70 MS 85, MS 80 MS 85 FM10A, 3100, 4200 SKIL 5064AA 5155AA 5166AC 5840AD STAYER Profiline, CP 46 CP 50 SLL250, SCE250, CP66

Piły tarczowe

KITY 0618 KRESS CHKS 6055 /6050 CHKS 6060 /1600 MAFELL SF32, X40, XE40 MKS55, MS55, PS52, B55, FU50, X55, XE55, A55 KS320 MKS65, MS65 B65, X72 HKS75, MS75 B82 MKS85, MS85, Erika 85 PERLES KS 170 KS 55

F mm

Głowice i noże

D mm

PILARKA

Frezy trzpieniowe i zestawy

Piły do elektronarzędzi

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

160 190 160 190 235 235 160 190

20 30 20 30 30 30 20 30

290.160.12H 290.190.12M 290.160.12H 290.190.12M 290.235.24M 290.235.24M 290.160.12H 290.190.12M

291.160.24H 291.190.24M 291.160.24H 291.190.24M 291.235.36M 291.235.36M 291.160.24H 291.190.24M

292.160.40H 292.190.40M 292.160.56H 292.190.40M 292.235.48M 292.235.48M 292.160.56H 292.190.40M

296.160.56H 296.190.40M 296.160.56H 296.190.64M 296.235.48M 296.235.48M 296.160.56H 296.190.64M

216 216 254 254 305 254 305 305 254 254

30 30 30 30 30 30 30 30 30 30

290.216.24M 290.216.24M 293.028.22M 293.028.22M 293.028.22M -

291.216.48M 291.216.48M 294.054.22M 294.054.22M 294.054.22M -

292.216.64M 292.216.64M 285.072.22M 285.072.22M 285.072.22M -

297.064.09M 297.064.09M 297.096.13M 297.096.13M 297.096.13M -

200

30

290.200.24M

291.200.36M

292.200.48M

296.200.48M

160 160 210 170 190 225 260 260 216

20 20 30 30 30 30 30 30 30

290.160.12H 290.160.12H 290.210.24M 290.190.12M 290.216.24M

291.160.24H 291.160.24H 291.210.36M 291.170.24M 291.190.24M 291.225.36M 285.048.11M 285.048.11M 291.216.48M

292.160.40H 292.160.40H 292.210.64M 292.170.40M 292.190.64M 292.225.48M 285.060.11M 285.060.11M 292.216.64M

296.160.56H 296.160.56H 296.210.64M 296.190.64M 296.225.64M 297.080.11M 297.080.11M 297.064.09M

165 165 165 165 190 190 190 190 216 216 235 235 235

30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30

290.190.12M 290.190.12M 290.190.12M 290.190.12M 290.216.24M 290.216.24M 290.235.24M 290.235.24M 290.235.24M

291.165.24M 291.165.24M 291.165.24M 291.165.24M 291.190.24M 291.190.24M 291.190.24M 291.190.24M 291.216.48M 291.216.48M 291.235.36M 291.235.36M 291.235.36M

292.165.40M 292.165.40M 292.165.40M 292.165.40M 292.190.40M 292.190.40M 292.190.40M 292.190.40M 292.216.64M 292.216.64M 292.235.48M 292.235.48M 292.235.48M

296.190.64M 296.190.64M 296.190.64M 296.190.64M 297.064.09M 297.064.09M 296.235.48M 296.235.48M 296.235.48M

MAKITA 5604 R 5704 R 5705 R 5017 RKB 5008 MG N5900 B 5903 R 5103 R 5104 S 5143 R SP6000 2704

Wiertła

SYMBOL

PILARKA

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

PŁYTA WIÓROWA I ALUMINIUM

Części wymienne

GCM 8 S GCM 8 SJ GCM 10 S GCM 10 SD GCM 12 SD GCM 10 J GCM 12 GTM 12 GTS 10 J GTS 10 XC CELMA DBRCc 67 FESTOOL TS 55 TS 55 R TS 75 ATX 5OLA - PLUS CS50 CS70 KAPEX KS 88 KAPEX KS 120 SYMMETRIC 70E HITACHI C6 BU2 C6 MFA C6 SS C6 U2 C7 BU2 C7 MFA C7 SS C7 U2 C8 FC C8 FS C9BU2 C98 C9U2

F mm

Elektronarzędzia i akcesoria

BOSCH GKS 160 GKS 190 GKS 55 GKS 65 GKS 85 GKS 85 G GKS 55 GCE GKS 65 GCE

D mm

CIĘCIE POPRZECZNE

Ekspozytory

PILARKA

CIĘCIE UNIWERSALNE

Frezy CNC i uchwyty

PIŁY NAJBARDZIEJ POPULARNE CIĘCIE WZDŁUŻNE

www.cmttools.pl 33


Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

34

Indeks pił D

mm 70 80 80 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 125 125 125 125 125 125 125 125 125 125 125 125 125 130 130 130 136 136 136 136 136 136,5 140 140 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160

F

mm 20 20 20 20 22 20 22 22 22 22 22 20 20 22 22 20 20 22 22 20 20 20 22 20 22 20 20 22 22 20 20 20 20 22 20 22 45 20 16 20 20 10 10 10 20 20 20 20 20 20 30 30 30 30 30 35 35 35 35 35 20 15,87 16 20 20 30 20 16 20 16 20 20 16 20 30 20 20 20 16 20

Zastosowanie

Z

Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Piły panelowe Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Metal Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Metal Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Elektronarzędzia Rowkowanie Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Drewno Materiały specjalne Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Metal Materiały specjalne Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia

8+8 12 10+10 10+10 10+10 20 20 4 6 8 8 20 10+10 20 10+10 12+12 12+12 12+12 12+12 24 24 24 24 40 24 12+12 12+12 12+12 12+12 20 24 24 24 24 24 24 24 36 12 20 36 18 30 36 18 36 30 20 36 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 18 20 24 24 40 48 10 12 12 18 18 24 24 24 24 30 4 34 40 40

K

mm 2,8-3,6 3,1-4,0 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 3,1-4,0 3,1-4,0 8,0 3,96 3,96 3,96 3,0-4,0 2,8-3,6 3,0-4,0 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 3,1-4,0 3,4-4,6 3,0-4,0 3,0-4,0 1,8 3,1-4,0 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,8-3,6 2,4 3,1-4,0 3,4-4,6 3,0-4,0 3,0-4,0 4,3-5,5 3,1-4,0 4,3-5,5 2,4 1,3 2,4 2,4 1,5 1,5 1,3 1,5 1,3 1,5 2,4 2,4 2,4 2,0 3,0 4,0 5,0 6,0 2,0 3,0 4,0 5,0 6,0 1,3 6,35-22,23 2,4 2,4 2,4 3,2 2,1-2,2 2,2 2,2 1,3 1,3 2,2 2,2 2,2 2,2 2,0 2,1-2,2 2,6 2,2 2,2

mm

P

α

2,2

10°

2,2 2,2 6,0 3,0 3,0 3/3,1

10° 10° 18° 15° 15° 15° 5° 5°

2,2 2,2

1,0 2,2

1,4 2,2 2,2

3,2 2,2 3,2 1,4 0,8 1,4 1,4 1,0 1,2 0,8 1,0 0,8 1,2 1,4 1,4 1,4 1,4 2,0 3,0 3,0 3,0 1,4 2,0 3,0 3,0 3,0 0,8 3,2 1,4 1,4 1,4 2,2 1,6 1,6 1,6 0,8 0,8 1,8 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,8 1,6 1,6

10° 10° 5° 5° 10° 10°

15° 10° 10° 5° 5° 10° 10° 10° 15° 25° 15° 15° 20° 0° 20° 20° 20° 0° 15° 15° 20° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 20° -5° 15° 15° 15° 5° 12° 20° 20° 20° 20° 5° Pos. 15° 15° 15° 0° 12° 10° 10° 10°

β

SYMBOL

FLAT CO+FTG FLAT FLAT FLAT CONICAL CONICAL R30 15°ATB 15°ATB FLAT CONICAL FTG CONICAL FTG FTG FLAT FTG FLAT CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL 15°ATB CONICAL FTG FLAT FTG FLAT 15° ATB CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL CONICAL 15° ATB 1 FTG+2/20° ATB 15° ATB 15° ATB 1 FTG+2/20° ATB TCG 1FTG+2/15° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1FTG+2/15° ATB TCG 15° ATB 15° ATB 10° ATB FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT 1 FTG+2/20° ATB FTG+ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB CONICAL 10° ATB 10° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB TCG 15° ATB 15° ATB 15° ATB TCG CONICAL HDF 15° ATB TCG

289.070.16H S288.080.12H 289.080.20H 289.100.20H 289.100.20K 288.100.20H 288.100.20K 240.004.04 240.006.04 240.008.04 241.008.04 DSB-10020-40300A DSC-10020-40100A DSB-10020-40300B DSC-10020-40100B DSC-12024-40100A 289.120.24H DSC-12024-40100B 289.120.24K 288.120.24H 288.120.24H1 DSB-12024-40300A DSB-12024-40300B 292.120.40H 288.120.24K DSC-12524-40100A 289.125.24H DSC-12524-40100B 289.125.24K 291.125.20H 288.125.24H 288.125.24H1 DSB-12524-40300A DSB-12524-40300B 288.125.24H2 288.125.24K 288.125.24Q 292.125.36H 271.130.12E 291.130.20H 292.130.36H 271.136.18D 226.030.05 272.136.36D 271.136.18H 272.136.36H 226.030.05H 291.140.20H 292.140.36H 290.150.12H 240.020.06M 240.030.06M 240.040.06M 240.050.06M 240.060.06M 240.020.06R 240.030.06R 240.040.06R 240.050.06R 240.060.06R 271.150.18H 230.520.06 291.150.24E 291.150.24H 292.150.40H 285.048.06M 236.160.10H 290.160.12E 290.160.12H 271.160.18E 271.160.18H Y284.160.24H 291.160.24E 291.160.24H 291.160.24M 226.030.06H 236.160.04H 287.034.06H 292.160.40E 281.160.40H

Str. 17 17 17 17 17 17 17 30 30 30 30 16 16 16 16 16 17 16 17 17 17 16 16 27 17 16 17 16 17 26 17 17 16 16 17 17 17 27 22 26 27 22 20 23 22 23 20 26 27 25 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 22 29 26 26 27 11 25 25 25 22 22 18 26 26 26 20 25 14 27 13

www.cmttools.pl


1,8 3,2 1,8 3,2 2,2 1,2

10° -6° Neg. 10° 10° -6° Neg. 15° 20° 15° 20° 20° 15° 0° 0° 20° 20° 20° 10° 15° 10° 20° 15° 20° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 15° 18° 20° 20° 12° -6° Neg. 15° 15° 5° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 12° 20° 20° 15° 15° 20° 0° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 20° 10° 12° 12° 5° Pos. 15° 15° -6° Neg. 15° 0° 10° -6° Neg. 15° -6° Neg. -12° 18° -5° 20° -5° 15° 20°

TCG TCG 15° ATB 15° ATB TCG 15° ATB 1 FTG+2/20° ATB 15° ATB 1FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 15° ATB TCG TCG 1 FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 15° ATB 15° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB 10° ATB FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT FLAT 10° ATB 10° ATB CONICAL TCG 15° ATB 15° ATB 15° ATB 1FTG+2/20° ATB 1FTG+2/20° ATB 10° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 10° ATB 1 FTG+2/20° ATB CONICAL 1FTG+4/20° ATB 1FTG+4/20° ATB 15° ATB 15° ATB 1 FTG+2/20° ATB TCG 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 1 FTG+2/20° ATB 1 FTG+2/20° ATB 10° ATB CONICAL CONICAL TCG 15° ATB 15° ATB TCG 15° ATB TCG 15° ATB TCG 15°_ATB TCG FTG+ATB FLAT FTG+ATB 10° ATB FTG+ATB 10° ATB 1 FTG+2/15° ATB

SYMBOL 281.160.40H2 296.160.40H 292.160.40H 292.160.40M 296.160.56H 292.160.56H 271.165.18 291.165.24H 271.165.24H 271.165.24M 291.165.24M 226.036.06 226.036.06H 272.165.36 272.165.36H 272.165.36M 292.165.40H 292.165.40M 292.165.56H 291.170.24M 292.170.40M 290.180.12M 240.030.07M 240.040.07M 240.050.07M 240.060.07M 240.030.07R 240.040.07R 240.050.07R 240.060.07R 280.021.07S 291.180.24H 291.180.24M 236.180.04H 296.180.40H 292.180.40H 292.180.40M 285.056.07M 250.024.07 250.024.07-X10 291.184.24E 271.184.24E 271.184.24H 291.184.24M 271.184.24M 236.004.07 251.040.07 251.040.07-X10 292.184.40E 292.184.40M 272.184.42M 226.048.07 290.190.12E 290.190.12H 290.190.12M 291.190.24E 291.190.24H 291.190.24M 271.190.24M 272.190.42M 291.190.32FF 236.190.04M 236.190.12M Y284.190.30M 292.190.40E 292.190.40H 296.190.40M 292.190.40M 226.040.07M 292.190.48FF 296.190.64M 292.190.64M 296.190.64FF 230.012.08 280.021.08S 230.524.08 290.200.24M 230.524.08M 285.036.08M 271.200.36M

Str. 13 19 27 27 19 27 22 26 22 22 26 20 20 23 23 23 27 27 27 26 27 25 28 28 28 28 28 28 28 28 6 26 26 25 19 27 27 11 24 24 26 22 22 26 22 25 24 24 27 27 23 20 25 25 25 26 26 26 22 23 26 25 25 18 27 27 19 27 20 27 19 27 19 29 6 29 25 29 9 22

Piły tarczowe

β

Głowice i noże

α

Frezy trzpieniowe i zestawy

40 40 40 40 56 56 18 24 24 24 24 36 36 36 36 36 40 40 56 24 40 12 18 18 18 18 18 18 18 18 21+3 24 24 4 40 40 40 56 24 24 24 24 24 24 24 4 40 40 40 40 42 48 12 12 12 24 24 24 24 42 32 4 12 30 40 40 40 40 40 48 64 64 64 12 21+3 24 24 24 36 36

P

mm 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 0,8 1,6 1,0 1,0 1,6 1,2 1,2 0,8 1,0 1,0 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 2,0 3,0 3,0 3,0 2,0 3,0 3,0 3,0 1,8 1,6 1,6 1,6 2,2 1,6 1,6 2,2 1,2 1,2 1,6 0,8 0,8 1,6 0,8 1,4 1,2 1,2 1,6 1,6 0,8 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,6 1,0 0,8 1,6 1,6 1,6 2,2 1,6 1,6 2,2 1,6 1,6 1,6 2,2 1,6 2,2

Frezy CNC i uchwyty

Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Metal Metal Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Rowkowanie Wielopiły Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały specjalne Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Drewno Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały specjalne Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Metal Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały specjalne Materiały specjalne Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Metal Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Aluminium Rowkowanie Wielopiły Rowkowanie Elektronarzędzia Rowkowanie Drewno Elektronarzędzia

K

mm 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 1,3 2,6 1,5 1,5 2,6 1,5 1,5 1,3 1,5 1,5 2,6 2,6 2,2 2,6 2,6 2,6 3,0 4,0 5,0 6,0 3,0 4,0 5,0 6,0 2,5 2,6 2,6 2,1-2,2 2,8 2,6 2,6 3,2 1,9 1,9 2,6 1,3 1,3 2,6 1,3 1,6-1,7 1,9 1,9 2,6 2,6 1,3 2,0 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 2,6 1,5 1,3 2,6 2,1-2,2 2,1-2,2 2,6 2,6 2,6 2,8 2,6 2,0 2,4 2,8 2,6 2,8 6,35-20,64 2,5 6,35-22,23 2,8 6,35-22,23 3,2 1,7

Wiertła

Z

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Zastosowanie

Części wymienne

F

mm 20 20 20 30 20 20 16 20 20 30 30 15,87 20 16 20 30 20 30 20 30 30 30 30 30 30 30 35 35 35 35 40 20 30 20 20 20 30 30 15,87 15,87 16 16 20 30 30 15,87 15,87 15,87 16 30 30 15,87 16 20 30 16 20 30 30 30 Festool© FF 30 30 30 16 20 30 30 30 Festool© FF 30 30 Festool© FF 15,87 40 15,87 30 30 30 30

Elektronarzędzia i akcesoria

D

mm 160 160 160 160 160 160 165 165 165 165 165 165 165 165 165 165 165 165 165 170 170 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 184 184 184 184 184 184 184 184,5 184 184 184 184 184 184 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 190 200 200 200 200 200 200 200

Ekspozytory

Indeks pił

www.cmttools.pl 35


Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

36

Indeks pił mm

mm

F

Zastosowanie

Z

200 200 200 200 200 200 210 210 210 210 210 210 210 210 210 210 210 216 216 216 216 216 216 216 216 220 220 220 220 220 220 220 220 225 225 225 230 230 230 230 230 230 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 240 240 240 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250

30 30 30 30 30 30 25 30 25 30 15,87 25 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 25 30 25 25 30 30 25 30 30 30 30 30 30 30 30 20 25,4 30 70 70 80 80 30 30 20 30 30 35 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30

Elektronarzędzia Drewno Aluminium Elektronarzędzia Drewno Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Metal Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Metal Aluminium Elektronarzędzia Materiały specjalne Elektronarzędzia Elektronarzędzia Metal Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały specjalne Aluminium Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Aluminium Elektronarzędzia Metal Elektronarzędzia Elektronarzędzia Elektronarzędzia Piły konstrukcyjne Materiały specjalne Piły ogrodowe Piły ogrodowe Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Drewno Elektronarzędzia Drewno Drewno Drewno Drewno Elektronarzędzia Drewno Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Drewno Drewno Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia

36 48 48 48 64 64 24 24 36 36 48 48 48 48 48 64 64 14 24 36 48 48 64 64 80 24 36 42 42 48 63 64 64 36 48 64 24 36 4 48 48 64 24 24 36 36 36 36 48 48 48 48 24 36 48 16 16 20 20 20+4 20+4 20+4 20+4 20+4 24 24 40 40 40 40 42 48 48 48 48 60 60 60 60 60

D

mm

K

mm

P

α

β

2,8 3,2 2,8 2,8 3,2 3,2 2,8 2,8 2,8 2,8 2,2 2,8 2,8 2,8 2,2 2,8 2,8 2,1-2,2 2,8 1,7 2,2 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 3,2 3,2 2,8 3,2 3,2 3,2 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,1-2,2 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 1,7 2,8 1,7 2,8 2,8 2,8 2,2 2,8 2,8 2,8 2,8 2,1-2,2 2,2 2,2 3,2 2,7 3,2 2,7 3,2 2,8 1,7 3,2 3,2 3,2 3,2 1,7 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 1,7

1,8 2,2 2,2 1,8 2,2 2,2 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 2,2 1,8 1,8 2,2 1,8 1,6 1,8 1,2 1,8 1,8 2,2 1,8 1,8 1,8 1,8 2,2 2,2 1,8 2,2 2,2 2,2 1,8 1,8 2,2 1,8 1,8 1,6 2,2 1,8 1,87 1,8 1,8 1,8 1,2 1,8 1,2 1,8 2,2 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 1,6 1,4 1,4 2,2 1,8 2,2 1,8 2,2 1,8 1,2 2,2 2,2 2,2 2,2 1,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 1,2

15° 15° -6° Neg. 15° 5° 10° 20° 20° 15° 15° 0° 15° -6° Neg. 15° 0° -6° Neg. 15° 12° -5° Neg. 20° 0° -5° Neg. -6° Neg. -5° Neg. -5° Neg. 20° 15° 10° -6° 15° -3° -5° 10° 20° 10° -6° Neg. 20° 15° 12° -6° Neg. 15° 15° 20° 20° 15° 20° 15° 20° 15° -6° Neg. 15° 0° 20° 15° 15° 15° 12° 15° 15° 18° 18° 18° 18° 18° 20° 20° 15° 15° 15° 15° 20° 15° 10° -6°

15° ATB 15° ATB TCG 15° ATB 15° ATB TCG 10° ATB 10° ATB 15° ATB 15° ATB TCG 15° ATB TCG 15° ATB TCG TCG 15° ATB CONICAL 15° ATB 1 FTG+2/15° ATB TCG 15° ATB TCG 15° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB HDF HDF 15° ATB FFT 40° ATB TCG 15° ATB 15° ATB TCG 10° ATB 15° ATB CONICAL TCG 15° ATB 15° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 15° ATB 1 FTG+2/15° ATB 15° ATB TCG 15° ATB TCG 10° ATB 15° ATB 15° ATB 5° ATB CONICAL 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 1 FTG+2/15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 1 FTG+2/15° ATB 10° ATB HDF HDF 45° TCG 15° ATB 15° ATB TCG FFT 1 FTG+2/15° ATB

10° 10° 10° -3° 20°

SYMBOL 291.200.36M 285.048.08M 296.200.48M 292.200.48M 285.064.08M 281.064.08M 290.210.24L 290.210.24M 291.210.36L 291.210.36M 226.048.08 292.210.48L 296.210.48M 292.210.48M 226.048.08M 296.210.64M 292.210.64M 236.216.14M 290.216.24M 271.216.36M 226.047.09M 291.216.48M 297.064.09M 292.216.64M 292.216.80M 290.220.24M 291.220.36M 287.042.09M 287.043.09M 292.220.48M 281.063.09M 283.064.09M 281.064.09M 291.225.36M 292.225.48M 296.225.64M 290.230.24M 291.230.36M 236.230.04M 296.230.48M 292.230.48M 292.230.64M 290.235.24L 290.235.24M 291.235.36L 271.235.36L 291.235.36M 271.235.36M 292.235.48L 296.235.48M 292.235.48M 226.048.09M 290.240.24M 291.240.36M 292.240.48M 286.016.10M 236.250.16M 298.250.20H 298.250.20 279.020.10M 280.020.10V 279.020.10V 280.020.10W 279.020.10W 290.250.24M 271.250.24M 285.040.10H 285.040.10M 285.640.10M 285.040.10R 271.250.42M 285.048.10M 287.048.10M 287.049.10M DSA-25048-43230 285.060.10M 285.660.10M 281.060.10M 281.061.10M 272.250.60M

Str. 26 9 19 27 11 13 25 25 26 26 20 27 19 27 20 19 27 25 25 22 20 26 19 27 27 25 26 14 14 27 14 15 13 26 27 19 25 26 25 19 27 27 25 25 26 22 26 22 27 19 27 20 25 26 27 8 25 28 28 7 6 7 6 7 25 22 9 9 12 9 22 9 14 14 16 9 12 13 14 23

www.cmttools.pl


α

β

3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,0 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 2,8 1,7 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 2,1-2,2 2,2 2,2 2,2 2,8 2,8 2,8 2,8 2,8 3,2 2,8 3,2 2,1-2,2 2,8 3,2 3,2 3,2 3,2 2,7 3,2 2,7 3,2 4,0 4,0 4,0 3,2 3,2 3,2 2,4 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 2,4 3,2 3,2 3,2 3,2 3 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 2,8 2,4 3,2 3,2 3,2 3,2

2,2 2,5 2,2 2,2 2,2 2,2 2,5 2,2 2,2 2,2 2,2 2,5 2,2 1,2 2,2 2,5 2,5 2,2 2,2 1,6 1,8 1,8 1,8 1,8 1,8 2,2 1,8 1,8 2,2 1,8 2,5 1,6 1,8 2,2 2,2 2,2 2,2 1,8 2,2 1,8 2,2 2,8 2,8 2,8 2,2 2,2 2,2 1,8 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2 1,8 2,2 2,5 2,2 2,2 2,5 2,2 2,2 2,2 2,2 2,2

10° 0° 10° 15° 5° 5° 10° -2° 5° 5° 10° -6° Neg. -3° 15°

15° ATB MTCG FFT 1 FTG+4ATB 15° ATB 15° ATB 20° ATB 40° ATB 40° ATB TCG TCG TCG MATB 40° ATB 45° TCG TCG TCG 15° ATB FFT CONICAL 8° FWF 8° FWF 8° FWF 10° ATB 15° ATB TCG 10° ATB 15° ATB 10° ATB 15° ATB TCG CONICAL 5° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 1 FTG+2/15° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 45° TCG 10° ATB 15° ATB 15° ATB TCG TCG FFT 45° TCG 1 FTG+2/15° ATB 15° ATB MTCG 15° ATB 15° ATB 20° ATB 40° ATB 40° ATB TCG TCG FFT 45° TCG 45° TCG TCG MATB 40° ATB TCG TCG 15° ATB FFT

2,2 2,5 2,2 1,8 2,5 2,5 2,2 2,2

5° Pos. -6° Neg. 5° -3° 12° 0° 0° 0° 15° 10° -6° Neg. 20° 15° 15° 10° -6° Neg. 12° 15° 20° 20° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 15° 20° 15° 15° 15° 15° 15° 10° 10° 10° 10° -3° 20° 10° 0° 5° 5° 10° 2° 5° 5° 10° -3°

-6° Neg. -3° 15° 5° Pos. -6° Neg. 5° 10°

SYMBOL 285.060.10R 223.072.10M 295.078.10M 274.080.10M 285.080.10M 285.680.10M 285.580.10M 283.080.10M 210.080.10M 281.680.10M 281.080.10M 297.080.10M 222.080.10M 273.250.80M DSA-25080-43230 284.080.10P 297.080.10P 285.080.10R 281.081.10M 236.006.10 226.048.10 226.060.10 226.060.10M 285.048.11M 285.060.11M 297.080.11M 290.270.28M 291.270.42M 285.042.11H 295.064.11M 297.064.11M 236.300.20M 286.020.12M 293.024.12M 293.024.12R 279.024.12M 279.024.12U 280.024.12V 279.024.12V 280.024.12W 279.024.12W 277.024.12M 277.024.12V 277.024.12W 278.028.12M 278.028.12V 285.036.12M 271.300.45M 285.048.12H 285.048.12M 285.648.12M 285.048.12R DSA-30060-43230 285.060.12M 285.072.12M 285.672.12M 281.672.12M 281.072.12M 281.073.12M DSA-30072-43230 272.300.72M 285.072.12R 223.084.12M 285.096.12M 285.696.12M 285.596.12M 283.096.12M 210.096.12M 281.696.12M 281.096.12M 281.097.12M DSA-30096-43230 DSA-30096-43230 297.096.12M 222.096.12M 273.300.96M 284.096.12P 297.096.12P 285.096.12R 295.096.12M

Str. 9 19 10 10 11 12 11 15 15 13 13 19 21 23 16 18 19 11 14 25 20 20 20 26 9 19 25 9 9 9 19 25 8 8 8 7 7 6 7 6 7 6 6 6 7 7 9 22 9 9 12 9 16 9 9 12 13 13 14 16 23 9 21 11 12 11 15 15 13 13 14 16 16 19 21 23 18 19 11 10

Piły tarczowe

P

Głowice i noże

mm

Frezy trzpieniowe i zestawy

K

Frezy CNC i uchwyty

60 72 78 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 81 6 48 60 60 48 60 80 28 42 42 64 64 20 20 24 24 24+4 24+4 24+4 24+4 24+4 24+4 24+4 24+4 24+4 28 28 36 45 48 48 48 48 60 60 72 72 72 72 72 72 72 72 84 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96 96

mm

Wiertła

Drewno Materiały ultratwarde Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Drewno Drewno Drewno Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Aluminium Plexi i plastik Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Aluminium Aluminium Drewno Materiały drewnopochodne Materiały specjalne Metal Metal Metal Drewno Drewno Aluminium Drewno Elektronarzędzia Drewno Drewno Aluminium Materiały specjalne Piły konstrukcyjne Drewno Drewno Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Drewno Elektronarzędzia Drewno Drewno Drewno Drewno Materiały drewnopochodne Drewno Drewno Drewno Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia Drewno Materiały ultratwarde Drewno Drewno Drewno Elektronarzędzia Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Materiały drewnopochodne Aluminium Plexi i plastik Elektronarzędzia Aluminium Aluminium Drewno Materiały drewnopochodne

Z

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

35 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 32 32 35 30 15,87 15,87 15,87 30 30 30 30 30 30 20 30 30 30 30 30 35 30 60 70 70 80 80 30 70 80 30 70 30 30 20 30 30 35 30 30 30 30 30 30 30 30 30 35 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 32 32 35 30

Zastosowanie

Części wymienne

250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 250 254 254 254 254 260 260 260 270 270 275 280 280 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300

F

mm

Elektronarzędzia i akcesoria

D

mm

Ekspozytory

Indeks pił

www.cmttools.pl 37


Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

38

Indeks pił D

mm 300 303 303 305 305 305 305 305 305 305 305 305 315 315 315 315 315 315 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 350 355 355 355 400 400 400 400 400 400 400 400 400 400 400 420 450 450 450 450 450 450 450 500 500 500 500 500 500 550 600 700

F

mm 30 30 30 30 30 25,4 30 30 25,4 25,4 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 32 32 35 30 30 70 30 35 30 60 70 80 30 70 30 30 35 30 30 30 35 30 30 32 30 30 30 25,4 25,4 30 30 30 70 30 30 30 30 30 30 32 32 32 30 30 30 30 30 32 32 30 30 32 32 30 30 30 30 30

Zastosowanie

Z

Materiały drewnopochodne Elektronarzędzia Elektronarzędzia Drewno Drewno Metal Drewno Drewno Materiały specjalne Metal Metal Aluminium Piły konstrukcyjne Drewno Drewno Drewno Drewno Aluminium Drewno Elektronarzędzia Materiały drewnopochodne Aluminium Aluminium Aluminium Drewno Piły konstrukcyjne Wielopiły Wielopiły Wielopiły Drewno Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Wielopiły Drewno Drewno Drewno Drewno Materiały drewnopochodne Drewno Drewno Drewno Materiały drewnopochodne Aluminium Materiały drewnopochodne Drewno Materiały drewnopochodne Metal Metal Metal Piły konstrukcyjne Wielopiły Wielopiły Drewno Drewno Drewno Drewno Aluminium Drewno Aluminium Aluminium Aluminium Piły konstrukcyjne Drewno Drewno Drewno Aluminium Aluminium Aluminium Drewno Drewno Aluminium Aluminium Piły konstrukcyjne Drewno Piły konstrukcyjne Piły konstrukcyjne Piły konstrukcyjne

100 60 60 28 54 60 72 72 8 80 80 96 24 28 36 54 72 96 108 108 108 108 108 108 108 24 24+6 24+6 28 28 28+4 28+4 28+4 28+4 36 36 54 54 54 72 72 84 84 84 84 92 108 108 108 80 90 90 28 28+6 28+6 36 48 60 96 120 120 96 108 96 32 36 54 66 140 108 108 60 44 120 120 36 72 40 40 46

K

mm 3,2 3,2 3,2 2,8 2,8 2,2 3,2 3,2 2,1-2,2 2,2 2,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,2 3,5 3,5 3,5 3,2 3,2 3,2 3,5 3,2 4,2 4,2 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,5 3,2 3,5 3,5 3,5 2,2 2,2 2,2 3,2 4,0 4,0 3,5 3,5 3,5 3,5 3,8 3,5 3,8 3,8 3,8 3,8 3,8 3,8 3,8 3,8 3,8 3,8 3,8 4,0 4,0 4,0 3,8 3,8 4,2 4,2 4,4

P

mm 2,2 2,2 2,2 1,8 1,8 1,8 2,2 2,2 1,6 1,8 1,8 2,5 2,2 2,2 1,8 2,2 2,2 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,2 2,8 2,8 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 2,5 1,8 1,8 1,8 2,2 2,8 2,8 2,5 2,5 2,5 2,5 3,2 2,5 3,2 3,2 3,2 2,8 2,8 2,8 2,8 3,2 3,2 3,2 2,8 2,8 3,2 3,2 2,8 2,8 3,2 3,2 3,2

α

β

15° 10° -6° 20° -5° Neg. 0° 10° -5° Neg. 12° 0° 0° -6° Neg. 15° 20° 15° 15° 15° -6° Neg. 5° 5° 10° -6° Neg. 5° Pos. -6° Neg. 5° 15° 18° 18° 20° 20° 18° 18° 18° 18° 18° 18° 15° 15° 15° 15°

1 FTG+4ATB HDF HDF 10° ATB 15° ATB 8° FWF 15° ATB 15° ATB CONICAL 8° FWF 8° FWF TCG 5° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB TCG 15° ATB 40° ATB TCG TCG TCG TCG 15° ATB 5° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 45° TCG 15° ATB 15° ATB 15° ATB TCG TCG FFT 15° ATB TCG 8° FWF 8° FWF 8° FWF 5° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 10° ATB 15° ATB 15° ATB TCG 15° ATB TCG TCG TCG 5° ATB 10° ATB 15° ATB 15° ATB TCG TCG TCG 15° ATB 10° ATB TCG TCG 5° ATB 15° ATB 5° ATB 5° ATB 5° ATB

10° 10° 10° 10° 5° Pos. 10° 5° 5° 0° 0° 0° 15° 18° 18° 20° 20° 10° 10° -6° Neg. 10° 5° Pos. -6° Neg. 5° Pos. 15° 20° 15° 10° -6° Neg. 5° Pos. -6° Neg. 15° 20° 5° Pos. - 6° Neg. 15° 10° 15° 15° 15°

SYMBOL 274.100.12M 287.060.12M 287.061.12M 293.028.22M 294.054.22M 226.060.12 285.072.22M 294.072.22M 236.008.12 226.080.12 226.080.12M 297.096.13M 286.024.13M 293.028.12M 285.036.13M 294.054.12M 285.072.13M 297.096.23M 285.108.14M 283.108.14M 281.108.14M 297.108.14M 284.108.14P 297.108.14P 285.108.14R 286.024.14M 277.024.14M 277.024.14V 293.028.14M 293.028.14R 279.028.14M 279.028.14U 279.028.14V 279.028.14W 278.036.14M 278.036.14V 285.054.14M 285.654.14M 285.054.14R 285.072.14M DSA-35072-43530 285.084.14M 285.084.14R 285.684.14M 281.084.14M 284.092.14P 295.108.14M 285.708.14M 281.708.14M 226.080.14 226.090.14 226.090.14M 286.028.16M 279.028.16M 279.028.16V 285.036.16M 285.048.16M 285.060.16M 285.096.16M 297.120.16M 285.120.16M 284.096.16P 297.108.16P 284.096.17P 286.032.18M 285.036.18M 285.054.18M 285.066.18M Y297.140.18M 284.108.18P 297.108.18P 285.060.20M 285.044.20M 284.120.20P 297.120.20P 286.036.20M 285.072.20M 286.040.22M 286.040.24M 286.046.28M

Str. 10 14 14 8 9 20 11 9 25 20 20 19 8 8 9 9 11 19 11 15 13 19 18 19 11 8 6 6 8 8 7 7 7 7 7 7 9 12 9 9 16 9 9 12 13 18 10 12 13 20 20 20 8 7 7 8 9 9 11 19 11 18 19 18 8 8 9 9 19 18 19 9 8 18 19 8 9 8 8 8

www.cmttools.pl


Głowice i noże

Produkt

Strona

Głowice do wręgów

40

Regulowane głowice do rowkowania

41

Głowice spiralne na płytki wymienne

42

Regulowane zestawy głowic do zaokrąglania i fazowania

43

Głowice do skosów

44~45

Głowice zaokraglające

46~48

Głowice do łączeń

49

Głowice do połączeń odwrotnych

50

Głowice do połączeń 45°

51

Głowice do płycin

52

Głowice do ramiaków

53

Zestaw głowic typu profil - kontrprofil Głowice na noże profilowe

54~55 56

Zestawy multiprofilowe

57~58

Noże profilowe oraz ograniczniki

59~72

Proste noże i ograniczniki (z możliwością ostrzenia)

73

Pierścienie redukcyjne

73

Przyrząd do ustawiania noży

73

Płytki wymienne HW

74


INSERT CARBIDE MAN Z2

694.100

V4

Głowica do tworzenia: - wręgów górnych i wręgów dolnych; - łączeń - rowkowania Przeznaczona do pracy na maszynach takich jak: frezarki dolnowrzecionowe, formatyzerki.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice do wręgów

Zastosowanie: wszystkie materiały, najlepsze rezultaty - płyta wiórowa, MDF, materiały drewnopochodne, plastik i laminaty.

Frezy trzpieniowe i zestawy

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 proste, wymienne noże HWM 50x12x1,5mm [Z2] - 4 noże wymienne HWM 14x14x2mm [V4] - Narzędzie przeznaczone do posuwu ręcznego MAN - Kliny przeznaczone do pozycjonowania noży

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

D

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

B

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

51

40

max 20 (Ø100) max 26 (Ø125)

Rysunki w skali 1:1

Części zamienne

D

B

mm

mm

100 100 100 100 125 125

19,05 30 31,75 35 40 50

Z 2+4 2+4 2+4 2+4 2+4 2+4

RPM

SYMBOL

7500~12500 7500~12500 7500~12500 7500~12500 6100~10000 6100~10000

694.100.19 694.100.30 694.100.31 694.100.35 694.125.40 694.125.50

14204 14204 14204 14204 14204 14204

990.080.00 990.080.00 990.080.00 990.080.00 990.080.00 990.080.00

991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00

50122 50122 50122 50122 50122 50122

695.999.46 695.999.46 695.999.46 695.999.46 695.999.46 695.999.46

990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

www.cmttools.pl


INSERT CARBIDE MAN Z4

694.001

Piły tarczowe

Regulowane głowice do rowkowania V4

Frez przeznaczony do tworzenia rowków w materiałach o wysokości od 4 do 15mm.

Głowice i noże

Zestaw zawiera: - 2 głowice frezujące typu (A) Z4 + V4 - 1 głowica frezująca typu (B) Z2 - 12 podkładek dystansowych od 0,1 do 2mm

min. 4 max 7,5

A

Frezy CNC i uchwyty

Dane techniczne: - Korpus z wysoce wytrzymałej stali - 2 noże HWM 7,65x12x1,5mm [Z2] - 4 noże HWM 18x18x1,5mm [Z4] - 4 noże HWM 14x14x1,2mm [V4] - Pusuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży

Frezy trzpieniowe i zestawy

Przeznaczone do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych, formatyzerkach. Rowkowanie we wszystkich materiałach, polecane do drewna litego, sklejki oraz laminatów.

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce min. 8 max 15

A

Wiertła

B

B

max 32 (Ø140) max 35 (Ø160)

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

D

B

mm

mm

140 140 140 160 160

30 31,75 35 40 50

Części zamienne

Z+V

RPM

SYMBOL

4+4 4+4 4+4 4+4 4+4

5500~9500 5500~9500 5500~9500 4800~8300 4800~8300

694.001.30 694.001.31 694.001.35 694.001.40 694.001.50

Do głowic typu (A) 990.079.00 Śruba Torx M4x3,2mm 695.996.02 Pierścień gwintowany M4 (Ø12x1,7mm) 695.996.01 Pierścień gwintowany M4 (Ø10x1,6mm)

181954 181954 181954 181954 181954

14124 14124 14124 14124 14124

Do głowic typu (B) 695.999.07 Klin do noży 7x11x9,5mm 990.063.00 Śruba M5x18mm 990.069.00 Klucz Torx T9 990.072.00 Klucz Torx T20

76122 76122 76122 76122 76122

695.998.21 695.998.22 695.998.23 695.998.24N 695.998.25N

Ekspozytory

Części zamienne

D

Elektronarzędzia i akcesoria

Rysunki w skali 1:1

www.cmttools.pl 41


INSERT CARBIDE MAN Z12

694.019

Głowica przeznaczona do strugania oraz do tworzenia łączeń w drewnie miękkim i twardym na frezarkach dolnowrzecionowych. Idealna do frezowania zaokrąglonych krawędzi używając łożyska prowadzącego (sprzedawanego oddzielnie) i szablonu. Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 12 noży HWM 14x14x2mm (Z2) z 4 spiralami - Posuw ręczny MAN

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice spiralne na płytki wymienne

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowica sprzedawana w plastikowej walizce

D

Frezy CNC i uchwyty

B

14

Wiertła

14

14

Max 80

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

14

14

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

14

Opcjonalnie łożysko

Części zamienne

D

I

B

mm

mm

mm

62 62 80 80

80 80 80 80

30 35 40 50

Ekspozytory

Opcjonalnie:

42

791.051.00 791.052.00 791.054.00 791.053.00

Z

RPM

SYMBOL

12 12 12 12

8000~12000 8000~12000 8000~12000 8000~12000

694.019.30 694.019.35 694.019.40 694.019.50

14204 14204 14204 14204

990.093.00 990.093.00 990.093.00 990.093.00

991.073.00 991.073.00 991.073.00 991.073.00

Łożysko 30x62x16mm Łożysko 35x62x14mm Łożysko 40x80x18mm Łożysko 50x80x16mm

www.cmttools.pl


INSERT CARBIDE MAN Z2+2

694.005

Głowice i noże

Zestaw składa się z dwóch części, łatwych do złożenia i zamocowania na frezarkach dolnowrzecionowych. Przeznaczony do drewna litego, blatów kuchennych (pokrytych lub nie). Do głowicy pasuje 5 różnych noży do zaokrąglania R = 2, 3, 4, 5, 6mm i fazowania pod kątem 45° materiałów o wysokości od 18mm do 50mm. Do stosowania na frezarkach dolnowrzecionowych i formatyzerkach.

Piły tarczowe

Regulowane zestawy głowic do zaokrąglania i fazowania

Frezy trzpieniowe i zestawy

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - Para górnych noży HWM o promieniu 4mm i fazowaniu 45° (20x20,5x2mm) [Z2] - Para noży dolnych HWM o promieniu 4mm i fazowaniu 45° (20x20,5x2mm) [Z2] - Dwa noże HWM 50x12x1,5mm - Zestaw 21 pierścieni dystansowych od 0,1 do 3mm - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

Frezy CNC i uchwyty

1

45°

A

R4

C 103

6

2 B B

Ø125 Ø139

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R2-3-5-6 opcjonalnie

Części wymienne

Min. 18 Max 50

32

Wiertła

6

mm

mm

139 139 139 139 139

30 31,75 35 40 50

Części zamienne

695.005.A4 695.005.B4 50122 991.064.00 991.067.00

Z

RPM

SYMBOL

2+2 2+2 2+2 2+2 2+2

5500~9400 5500~9400 5500~9400 5500~9400 5500~9400

694.005.30 694.005.31 694.005.35 694.005.40 694.005.50

Para noży zaokrąglających/fazujących (góra) R=4+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (dół) R=4+45° Noże 50x12x1,5mm Klucz Hex 4mm Klucz Hex 3mm

17x11x9,5mm

695.999.17 695.999.17 695.999.17 695.999.17 695.999.17

Opcjonalnie:

46x11x9,5mm

695.999.46 695.999.46 695.999.46 695.999.46 695.999.46 695.005.A2 695.005.A3 695.005.A5 695.005.A6 695.005.B2 695.005.B3 695.005.B5 695.005.B6

990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00

695.998.11 695.998.12 695.998.13 695.998.14 695.998.15

Para noży zaokrąglających/fazujących (góra) R=2+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (góra) R=3+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (góra) R=5+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (góra) R=6+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (dół) R=2+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (dół) R=3+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (dół) R=5+45° Para noży zaokrąglających/fazujących (dół) R=6+45°

Ekspozytory

B

Elektronarzędzia i akcesoria

Części zamienne

D

www.cmttools.pl 43


INSERT CARBIDE MAN Z2

694.002

Głowica kątowa przeznaczona do fazowania krawędzi pod kątem 45° dając idealne wykończenie za każdym razem, szczególnie ważne przy produkcji łączeń. Głowica przeznaczona do frezarek dolnowrzecionowych oraz formatyzerek. Idealna do wszystkich materiałów, polecana do drewna litego, fornirowanych paneli oraz pokrytych plastikiem. Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM 50x12x1,5mm [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice do skosów 45°

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

35

50

Frezy CNC i uchwyty

45°

B

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

D

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Max 33mm

44

45° Rysunki w skali 1:1

Części zamienne

D

B

mm

mm

150 150 150 150 160

30 31,75 35 40 50

Z 2 2 2 2 2

RPM

SYMBOL

5100~8800 5100~8800 5100~8800 5100~8800 4800~8300

694.002.30 694.002.31 694.002.35 694.002.40 694.002.50

50122 50122 50122 50122 50122

695.999.41 695.999.41 695.999.41 695.999.41 695.999.41

990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

www.cmttools.pl


INSERT CARBIDE MAN Z2

694.018

Głowica kątowa regulowana przeznaczona do fazowania krawędzi pod dowolnym, ustalonym kątem dając idealne wykończenie za każdym razem, szczególnie ważne przy produkcji łączeń. Głowica przeznaczona do frezarek dolnowrzecionowych oraz formatyzerek.

Głowice i noże

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM 40x12x1,5mm (Z2) - Pusuw ręczny MAN - Blokada noży po obu stronach od 0 do 45° z możliwością zatrzymania się co 7,5°

Piły tarczowe

Głowice do skosów, regulowane

D B

40

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

D-max

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

Max 38,6 Max 37

Elektronarzędzia i akcesoria

Max 28,3

Części zamienne

D

I

B

mm

mm

mm

120 120 145 145

40 40 40 40

30 35 40 50

Z

D_Max 45° mm

2 2 2 2

140 140 165 165

RPM

SYMBOL

7000~9000 7000~9000 4800~7200 4800~7200

694.018.30 694.018.35 694.018.40 694.018.50

695.018.01 695.018.01 695.018.01 695.018.01

40122 40122 40122 40122

990.094.00 990.094.00 990.094.00 990.094.00

991.072.00 991.072.00 991.072.00 991.072.00

Ekspozytory

Max 34,6

www.cmttools.pl 45


INSERT CARBIDE MAN Z2

694.003

Innowacyjna głowica frezująca, mająca możliwość zamontowania trzech różnych noży, tworzących zaokrąglenie 6 różnych promieni. Standardowa głowica posiada promienie 5 i 10mm; pozostałe dwa noże, do dokupienia, mają tworzyć promienie o rozmiarach 4-8mm i 3-6mm. Do zastosowania na frezarkach dolnowrzecionowych i formatyzerkach. Do wszystkich materiałów, idealna do drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice zaokrąglające

Frezy trzpieniowe i zestawy

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM o promieniach 5/10mm (25x24,8x2mm) [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

Para noży 695.003.05

Standard 5°

Frezy CNC i uchwyty

R5

5° 25

R1

0

Wiertła

B

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

D

Opcjonalnie

Para noży 695.003.04

Para noży 695.003.03

R6

R8

Części wymienne

R3

R4

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Rysunki w skali 1:1

46

Części zamienne

D

B

mm

mm

113 113 113 128 128

30 31,75 35 40 50

Opcjonalnie:

Z

RPM

SYMBOL

2 2 2 2 2

6700~11000 6700~11000 6700~11000 5900~9700 5900~9700

694.003.30 694.003.31 694.003.35 694.003.40 694.003.50

x2 695.003.05 695.003.05 695.003.05 695.003.05 695.003.05

695.999.22 695.999.22 695.999.22 695.999.22 695.999.22

990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

695.003.04 Para profilowych noży R=4/8mm (25x24,8x2mm) 695.003.03 Para profilowych noży R=3/6mm (25x24,8x2mm)

www.cmttools.pl


694.004

Głowica zaokrąglająca, mająca możliwość zamontowania trzech różnych noży, tworzących zaokrąglenie 6 różnych promieni. Standardowa głowica posiada noże o promienach: 15 i 20mm; istnieje możliwość zakupu noży tworzących promienie o rozmiarach 12-18mm. Do zastosowania na frezarkach dolnowrzecionowych i formatyzerkach. Do wszystkich materiałów, idealna do drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych.

Frezy trzpieniowe i zestawy

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM o promieniach 15/20mm (45x34,5x2mm) [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

Para noży 695.004.15

Standard

Piły tarczowe

INSERT CARBIDE MAN Z2

Głowice i noże

Głowice zaokrąglające

5 R1

Frezy CNC i uchwyty

Para noży 695.004.12

Opcjonalnie

Wiertła

45

2

R1

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R2

0

B

R1

Części wymienne

8

D

Części zamienne

D

B

mm

mm

132 132 132 147 147

30 31,75 35 40 50

Opcjonalnie:

Z

RPM

SYMBOL

2 2 2 2 2

5700~9500 5700~9500 5700~9500 5100~8500 5100~8500

694.004.30 694.004.31 694.004.35 694.004.40 694.004.50

695.004.12 Para profilowych noży R=12/18mm (45x34,5x2mm)

x2 695.004.15 695.004.15 695.004.15 695.004.15 695.004.15

695.999.42 695.999.42 695.999.42 695.999.42 695.999.42

990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Rysunki w skali 1:1

www.cmttools.pl 47


INSERT CARBIDE MAN Z2

694.007

Głowica przeznaczona do produkcji mebli, drzwi oraz frontów kuchennych, dająca doskonałe efekty za każdym razem. Głowica posiada możliwość zastosowania w niej 3 różnych noży, tworzących następujące promienie: 10, 12 i 15mm. Do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych oraz formatyzerkach. Dobra do wszystkich materiałów, polecana do drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice zaokrąglające

Frezy trzpieniowe i zestawy

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM o promieniach 10mm (34,8x29,3x2mm) [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

Para noży 695.007.10

Standard 7°

Frezy CNC i uchwyty

0 R1

34,8 7° 0

R1

Wiertła

B D

Para noży 695.007.12

Para noży 695.007.15

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Opcjonalnie

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

2

Ekspozytory

R1 R1

5

R1

48

2

5

R1

Rysunki w skali 1:1

Części zamienne

D

B

mm

mm

121 121 121 136 136

30 31,75 35 40 50

Opcjonalnie:

695.007.12 695.007.15

Z 2 2 2 2 2

RPM

SYMBOL

6300~10500 6300~10500 6300~10500 5600~9300 5600~9300

694.007.30 694.007.31 694.007.35 694.007.40 694.007.50

x2 695.007.10 695.007.10 695.007.10 695.007.10 695.007.10

695.999.31 695.999.31 695.999.31 695.999.31 695.999.31

990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

Para noży profilowych R=12mm (34,8x29,3x2mm) Para noży profilowych R=15mm (34,8x29,3x2mm)

www.cmttools.pl


INSERT CARBIDE MAN Z2

Dzięki zastosowaniu profesjonalnej głowicy CMT do łączeń, można otrzymać wytrzymałe i silne połączenia każdego obrabianego drewna oraz materiałów drewnopochodnych, o grubości do 47mm.

Głowice i noże

Przeznaczona do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych i formatyzerkach. Dobra do wszystkich materiałów, polecana do drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych. Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM 49,6x11,9x1,5mm [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce Ø105

Frezy CNC i uchwyty

B

Frezy trzpieniowe i zestawy

694.008

Piły tarczowe

Głowice do łączeń

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

49,6

Rysunki w skali 1:1

5,2 2,5

Części zamienne

B

mm

mm

105 105 105 105 105

30 31,75 35 40 50

Opcjonalnie:

695.998.2630 695.998.2631 695.998.2635 695.998.2640 695.998.2650

Z 2 2 2 2 2

RPM

SYMBOL

7300~11500 7300~11500 7300~11500 7300~11500 7300~11500

694.008.30 694.008.31 694.008.35 694.008.40 694.008.50

Pierścień prowadzący Ø50x2,6x30mm Pierścień prowadzący Ø50x2,6x31,75mm Pierścień prowadzący Ø55x2,6x35mm Pierścień prowadzący Ø60x2,6x40mm Pierścień prowadzący Ø70x2,6x50mm

x2 695.008.01 695.008.01 695.008.01 695.008.01 695.008.01

695.999.49 695.999.49 695.999.49 695.999.49 695.999.49

990.066.00 990.066.00 990.066.00 990.066.00 990.066.00

991.067.00 991.067.00 991.067.00 991.067.00 991.067.00

Ekspozytory

D

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

47

www.cmttools.pl 49


INSERT CARBIDE MAN Z2

694.009

Unikalną i ważną rzeczą jest tworzenie odpowiednich połączeń klejonych bez błędów, szczególnie przy produkcji paneli o szerokich wymiarach, drzwi czy mebli. Do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych oraz formatyzerkach. Przeznaczona do wszystkich materiałów, polecana do drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych. Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM 40x18x2mm [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice do połączeń odwrotnych

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

D

Frezy CNC i uchwyty

B

30°

R1

40

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

R1

Max 38 Min. 15

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Rysunki w skali 1:1

50

5

Części zamienne

D

B

mm

mm

100 100 100 120 120

30 31,75 35 40 50

Z 2 2 2 2 2

RPM

SYMBOL

7500~12500 7500~12500 7500~12500 6400~10500 6400~10500

694.009.30 694.009.31 694.009.35 694.009.40 694.009.50

x2 695.009.01 695.009.01 695.009.01 695.009.01 695.009.01

695.999.38 695.999.38 695.999.38 695.999.38 695.999.38

990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

www.cmttools.pl


694.011

Głowica kątowa do łączeń, gdzie maksymalna wysokości obrabianego materiału wynosi 26mm. Do produkcji pudełek, ram oraz każdego rodzaju asortymentu gdzie wykorzystuje się podobne łączenie. Do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych oraz formatyzerkach. Przeznaczona do wszystkich materiałów, idealna do drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych.

Frezy trzpieniowe i zestawy

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM 43x23x2mm [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży

Piły tarczowe

INSERT CARBIDE MAN Z2

Głowice i noże

Głowice do połączeń 45°

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

Frezy CNC i uchwyty

29

Wiertła

B

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

D

45°

Elektronarzędzia i akcesoria

Rysunki w skali 1:1

min.14 Max 26 Części zamienne

B

mm

mm

140 140 140 140 150

30 31,75 35 40 50

Z 2 2 2 2 2

RPM

SYMBOL

5500~9500 5500~9500 5500~9500 5500~9500 5100~8800

694.011.30 694.011.31 694.011.35 694.011.40 694.011.50

x2 695.011.01 695.011.01 695.011.01 695.011.01 695.011.01

695.999.42 695.999.42 695.999.42 695.999.42 695.999.42

990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00 990.086.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

Ekspozytory

D

www.cmttools.pl 51


694.013 Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM typu (A) 19,8x11,9x1,5mm [Z2] - 2 noże HWM typu (B) 60x11,9x1,5mm [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce

D B

Frezy CNC i uchwyty

A

B

25,5

30

Wiertła

5

R4

9

6

9

1

13-20

0

R5

61

R2

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

INSERT CARBIDE MAN Z2+2

Głowica przeznaczona do produkcji mebli oraz frontów kuchennych. Posiada możliwość zastosowania trzech różnych profili. Przeznaczona do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych, na wszystkich materiałach, najlepsza do drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice do płycin

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Max 60

52

Max 55

6 Rysunki w skali 1:1

Max 52

Części zamienne

D

B

mm

mm

183 183 183 200 200 Części zamienne

30 31,75 35 40 50 991.083.00

Z 2+2 2+2 2+2 2+2 2+2

RPM

SYMBOL

4100~7000 4100~7000 4100~7000 3800~6400 3800~6400

694.013.30 694.013.31 694.013.35 694.013.40 694.013.50

x2 695.013.A1 695.013.A1 695.013.A1 695.013.A1 695.013.A1

16x11x9,5mm

695.999.16 695.999.16 695.999.16 695.999.16 695.999.16

x2 695.013.A2 695.013.A2 695.013.A2 695.013.A2 695.013.A2

53x11x9,5mm

695.999.53 695.999.53 695.999.53 695.999.53 695.999.53

990.085.00 990.085.00 990.085.00 990.085.00 990.085.00

Klucz Hex 3x90x135mm

www.cmttools.pl


INSERT CARBIDE MAN Z2

694.014

Głowica frezująca kształtowa to dwa narzędzia w jednym, idealna do produkcji drzwi meblowych. Przeznaczona do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych, w drewnie solidnym oraz materiałach drewnopochodnych o wymiarach od min 22mm - do max 25mm wysokości.

Głowice i noże

Dane techniczne: - Korpus z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - 2 noże HWM typu (A) 40x24,5x2mm [Z2] - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży

Piły tarczowe

Głowice do ramiaków

Para noży 695.014A

8 5

A

14

Frezy CNC i uchwyty

40

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce Standard

5 8

A B

12

B

C

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Para noży 695.014C

C

B

Części wymienne

Para noży 695.014B

D D

Elektronarzędzia i akcesoria

Rysunki w skali 1:1

Para noży 695.014D Części zamienne

D

B

mm

mm

120 120 120 120 130 Opcjonalnie:

30 31,75 35 40 50 695.014B 695.014C 695.014D

Z 2 2 2 2 2

RPM

SYMBOL

6400~10500 6400~10500 6400~10500 6400~10500 5900~9700

694.014.30 694.014.31 694.014.35 694.014.40 694.014.50

Para noży typu (B) 40x24,5x2mm Para noży typu (C) 40x24,5x2mm Para noży typu (D) 40x24,5x2mm

x2 695.014A 695.014A 695.014A 695.014A 695.014A

695.999.39 695.999.39 695.999.39 695.999.39 695.999.39

990.085.00 990.085.00 990.085.00 990.085.00 990.085.00

991.067.00 991.067.00 991.067.00 991.067.00 991.067.00

Ekspozytory

Opcjonalnie

Wiertła

D

www.cmttools.pl 53


INSERT Z2 MAN CARBIDE

694.015

V4

Głowica zaprojektowana do produkcji mebli oraz drzwi w miękkim i twardym drewnie. Firma CMT oferuje pięć najpopularniejszych, klasycznych profili wykończeniowych. Głowica rowkująca, dołączona do zestawu może być używana osobno, do tworzenia rowków w materiale o grubości od 8 do 15mm. Głowica do ramiaków przeznaczona do zastosowania na frezarkach dolnowrzecionowych. Do obróbki drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych o maksymalnej grubości do 48mm. Dane techniczne: - Korpusy głowic (1 i 2) wykonane są z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - Głowica typu (3) wykonana jest z wysoce wytrzymałej stali - 2 noże HWM typu (A1) 25x29,8x2mm [Z2] - 2 noże HWM typu (A2) 25x29,8x2mm [Z2] - 4 noże HWM 7,65x12x1,5mm [Z4] - 4 noże HWM 14x14x2mm [V4] - 12 podkładek dystansowych od 0,1 do 3mm do głowic typu (1 i 2) - 12 podkładek dystansowych od 0,1 do 2mm do głowicy typu (3) - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

Piły tarczowe

Zestaw głowic typu profil - kontrprofil

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce D

16

Frezy CNC i uchwyty

3,5 0 R1

12,5 40 Min. 37 Max 48

min. 8 max 15

A2

0

R1

1

16

2 3

48,4

40 Min. 37 Max 48

12,5

Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi

B

A1

37,6

8

1,6 16

A1

2

3,5

A2

A1 4 30 Min. 22 Max 30

A2 1

12,5

16,5 32,9

3

13,5

30 Min. 22 Max 30

2 44 13,5

7

Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

54

1

8

1 A1 Części zamienne

D

B

mm

mm

132 132 132 147 147

30 31,75 35 40 50

Z+V

RPM

SYMBOL

2+2 2+2 2+2 2+2 2+2

5700~9500 5700~9500 5700~9500 5100~8500 5100~8500

694.015.30 694.015.31 694.015.35 694.015.40 694.015.50

695.998.01 695.998.02 695.998.03 695.998.04 695.998.05

695.998.21 695.998.22 695.998.23 695.998.24 695.998.25

695.998.301 695.998.311 695.998.351 695.998.401

Części zamienne Głowica typu (1) 695.015.A1 Para noży HWM A1 25x29,8x2mm 695.015.B1 Para noży HWM B1 25x29,8x2mm 695.015.C1 Para noży HWM C1 25x29,8x2mm 695.015.D1 Para nozy HWM D1 25x29,8x2mm 695.015.E1 Para noży HWM E1 25x29,8x2mm 695.999.23 Kliny do noży 23x11x9,5mm 990.084.00 Śruba M6x20mm

Głowica typu (2) 695.015.A2 Para noży HWM A2 25x29,8x2mm 695.015.B2 Para noży HWM B2 25x29,8x2mm 695.015.C2 Para noży HWM C2 25x29,8x2mm 695.015.D2 Para noży HWM D2 25x29,8x2mm 695.015.E2 Para noży HWM E2 25x29,8x2mm 695.999.24 Kliny do noży 23x11x9,5mm 990.084.00 Śruba M6x20mm

Głowica typu (3) 76122 Noże HWM 7,65x12x1,5mm 695.999.07 Kliny do noży 6,8x11x9,5mm 990.063.00 Śruba M5x18mm 14204 Noże HWM 14x14x2mm 990.080.00 Śruba M5x6,5mm 991.061.00 Klucz Hex T15 991.072.00 Klucz Hex T20

www.cmttools.pl


A1 A

Frezy trzpieniowe i zestawy

A2

Rysunki w skali 1:1

Para noży 695.015.B1 Para noży 695.015.B2

Para noży 695.015.C1 Para noży 695.015.C2

B1

B2

Wiertła

C2

Para noży 695.015.E1 Para noży 695.015.E2 E1

D1

D

Elektronarzędzia i akcesoria

E2

D2

Części wymienne

Para noży 695.015.D1 Para noży 695.015.D2

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

C

B

Frezy CNC i uchwyty

C1

E

Rysunki w skali 1:1

Ekspozytory

Opcjonalnie

Piły tarczowe

Para noży 695.015.A1 Para noży 695.015.A2

Standard

Głowice i noże

Zestaw noży typu profil - kontrprofil

www.cmttools.pl 55


SP MEC Z2

692

Firma CMT gwarantuje perfekcyjne wykonanie każdego projektu za pomocą głowic frezujących, przeznaczonych do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych. Dane techniczne: - Korpus bez ograniczników z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - Para prostych, uniwersalnych noży - Posuw mechaniczny MEC - Automatyczne ustawianie noży - Możliwość użycia noży 40mm oraz noży 50mm (SYMBOL 690)

Głowice i noże

Piły tarczowe

Głowice proste bez ograniczników

Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce z miejscem na 12 kompletów noży

Frezy trzpieniowe i zestawy

D B

I

16 38

15

I

B

mm

mm

mm

78 78 100 100 100 100 120

40 40 40-50 40-50 40-50 40-50 40-50

19,05 30 25,4 30 31,75 35 50

SYMBOL

RPM 7000~9000 7000~9000 5500~8400 5500~8400 5500~8400 5500~8400 4800~7400

SYMBOL

Korpus stalowy

Korpus alu

692.101.30

692.078.19* 692.078.30* 692.100.26 692.100.30 692.100.31 692.100.35 692.120.50

692.101.35 692.121.50

692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01

990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

*Ze względów bezpieczeństwa zaleca się używanie tylko noży o wysokości 40mm.

Głowice proste z ogranicznikami SP MAN Z2

693

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Części zamienne

D

Firma CMT gwarantuje perfekcyjne wykonanie każdego projektu za pomocą głowic frezujących, przeznaczonych do użytku na frezarkach dolnowrzecionowych.

Części wymienne

Dane techniczne: - Korpus z ogranicznikami z wytrzymałego stopu aluminium odpornego na wysokie przeciążenia - Para prostych uniwersalnych noży i ograniczników - Posuw ręczny MAN - Automatyczne ustawianie noży i ograniczników - Możliwość użycia noży 40mm oraz noży 50mm (SYMBOL 690) i odpowiednich ograniczników (SYMBOL 691) - Konstrukcja zgodna z Europejską Normą EN 847-1 Głowica sprzedawana w wytrzymałej, plastikowej walizce z miejscem na 12 kompletów noży i ograniczniów B

Elektronarzędzia i akcesoria

D

I

13 38

26

Ekspozytory

Części zamienne

56

D

I

B

mm

mm

mm

78 100 100 100 120

40 40-50 40-50 40-50 40-50

30 30 31,75 35 50

RPM 7000~9000 5500~8400 5500~8400 5500~8400 4800~7400

SYMBOL

SYMBOL

Korpus stalowy

Korpus alu

693.078.30 693.101.30 693.101.35 693.121.50

693.100.30 693.100.31 693.100.35 693.120.50

693.999.01 693.999.01 693.999.01 693.999.01

990.065.00 990.065.00 990.065.00 990.065.00 990.065.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

www.cmttools.pl


SP MEC Z2

692

Głowice i noże

Firma CMT przygotowała do Państwa dyspozycji 13 profili noży dla profesjonalistów. Wybrane noże nadają się do tworzenia połączeń, ramek, z czego trzy nadają się do produkcji drzwi kuchennych. Specjalna konstrukcja głowicy sprawia, że istnieje możliwość zastosowania w niej noży o wysokości 40mm lub 50mm. Zestawy są sprzedawane w wygodnych i bezpiecznych plastikowych walizkach. Wyposażenie zestawu stanowi: 1 głowica frezująca wykonana z wytrzymałego stopu aluminium z automatycznym ustawianiem noży 13 par noży profilowych o wysokości 40mm (ilustracja poniżej)

690.106

690.029 690.017

690.100

690.016

690.099

690.015

690.098

690.014

16 38

690.089

Frezy trzpieniowe i zestawy

690.000

Piły tarczowe

Zestawy multiprofilowe

690.001

15

mm

mm

78 78 100 100 100 100 120

40 40 40 40 40 40 40

19,05 30 25,4 30 31,75 35 50

RPM

SYMBOL

7000~9000 7000~9000 5500~8400 5500~8400 5500~8400 5500~8400 4800~7400

692.013.09 692.013.01 692.013.10 692.013.02 692.013.11 692.013.03 692.013.04

692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01

990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

SP MEC Z2

692

Firma CMT przygotowała do Państwa dyspozycji 13 profili noży dla profesjonalistów. Wybrane noże nadają się do tworzenia połączeń, ramek, zaokrąglania oraz fazowania. Specjalna konstrukcja głowicy sprawia, że istnieje możliwość zastosowania w niej noży o wysokości 40mm lub 50mm. Zestawy są sprzedawane w wygodnych i bezpiecznych plastikowych walizkach. Wyposażenie zestawu stanowi: 1 głowica frezująca wykonana z wytrzymałego stopu aluminium z automatycznym ustawianiem noży 13 par noży profilowych o wysokości 40mm (ilustracja poniżej)

690.006 690.005

690.042 690.031

690.004

690.022

690.003

690.021

690.002

16 38

Elektronarzędzia i akcesoria

690.000

690.011

690.001

15

690.008 Części zamienne

D

I

B

mm

mm

mm

78 78 100 100 100 100 120

40 40 40 40 40 40 40

19,05 30 25,4 30 31,75 35 50

RPM

SYMBOL

7000~9000 7000~9000 5500~8400 5500~8400 5500~8400 5500~8400 4800~7400

692.013.12 692.013.05 692.013.13 692.013.06 692.013.14 692.013.07 692.013.08

692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01 692.999.01

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

mm

Części wymienne

B

990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00 990.064.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00 991.064.00

Ekspozytory

I

Wiertła

Części zamienne

D

Frezy CNC i uchwyty

690.052

www.cmttools.pl 57


SP MAN Z2

693

Firma CMT przygotowała 7 profili kształtowych dla profesjonalnych wykonawców. Zestaw zawiera noże do produkcji drzwi kuchennych, jeden profil prosty oraz 3 profile do tworzenia połączeń na pióro-wpust. Specjalna konstrukcja głowicy sprawia, że istnieje możliwość zastosowania w niej noży o wysokości 40mm lub 50mm. Konstrukcja głowicy zgodna z Europejską Normą EN 847-1. Zestaw sprzedawany w wygodnej i bezpiecznej, plastikowej walizce.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Zestawy multiprofilowe

Frezy trzpieniowe i zestawy

Wyposażenie zestawu stanowi: 1 głowica frezująca wykonana z wytrzymałego stopu aluminium z automatycznym ustawianiem noży 7 par noży profilowych o wysokości 40mm - ilustracja poniżej 7 par odpowiednich ograniczników

690.000 691.000

13 38

Frezy CNC i uchwyty

690.099 691.099 690.098 691.098

690.096 691.096 690.019 691.019

26

Wiertła

690.100 691.100

690.097 691.097

Części zamienne

D

I

B

mm

mm

mm

100 100 120

40 40 40

30 35 50

RPM

SYMBOL

5500~8400 5500~8400 4800~7400

693.013.01 693.013.02 693.013.03

693.999.01 693.999.01 693.999.01

990.065.00 990.065.00 990.065.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00

Zestawy multiprofilowe SP MAN Z2

693 Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Firma CMT przygotowała 7 profili kształtowych dla profesjonalnych wykonawców. Zestaw zawiera noże do tworzenia połączeń, ramek oraz fazowania. Specjalna konstrukcja głowicy sprawia, że istnieje możliwość zastosowania w niej noży o wysokości 40mm lub 50mm. Konstrukcja głowicy zgodna z Europejską Normą EN 847-1. Zestaw sprzedawany w wygodnej i bezpiecznej, plastikowej walizce.

Części wymienne

Wyposażenie zestawu stanowi: 1 głowica frezująca wykonana z wytrzymałego stopu aluminium z automatycznym ustawianiem noży 7 par noży profilowych o wysokości 40mm - ilustracja poniżej 7 par odpowiednich ograniczników

690.000 691.000

Elektronarzędzia i akcesoria

690.015 691.015

690.089 691.089 690.017 691.017 690.016 691.016

690.014 691.014 690.001 691.001

13 38

26

Ekspozytory

Części zamienne

58

D

I

B

mm

mm

mm

100 100 120

40 40 40

30 35 50

RPM

SYMBOL

5500~8400 5500~8400 4800~7400

693.013.04 693.013.05 693.013.06

693.999.01 693.999.01 693.999.01

990.065.00 990.065.00 990.065.00

991.064.00 991.064.00 991.064.00

www.cmttools.pl


Wysokość robocza=40mm

690 - 691

Grubość=4mm

SP

Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki

R6 40

40

5.0° R7

20

690.000 691.000

Para noży Para ograniczników

690.001 691.001

Para noży Para ograniczników

690.002 691.002

R12

R8 R10

40

R5 R5

Para noży Para ograniczników

690.004 691.004

Para noży Para ograniczników

690.005 691.005

R4.5 40

R40

40

R4.5 R3

R5

Para noży Para ograniczników

Wiertła

690.003 691.003

Frezy CNC i uchwyty

R8

R10

Para noży Para ograniczników

40

40

690.006 691.006

Para noży Para ograniczników

690.007 691.007

Para noży Para ograniczników

690.008 691.008

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Para noży Para ograniczników

Frezy trzpieniowe i zestawy

40

Głowice i noże

22°

R15

40

R20

Para noży Para ograniczników

690.009 691.009

Para noży Para ograniczników

690.010 691.010

Para noży Para ograniczników

R6 R5

Para noży Para ograniczników

R10

690.012 691.012

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

Para noży Para ograniczników Rysunki w skali 1:2

40

R10

40

40 R10

690.011 691.011

Elektronarzędzia i akcesoria

R5 R6

40

11

690.013 691.013

Para noży Para ograniczników

690.014 691.014

Ekspozytory

R3 7.5

40

Części wymienne

R20

Wymiary w mm.

www.cmttools.pl 59


Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki Wysokość robocza=40mm

690 - 691

Grubość=4mm

SP

6

40

Para noży Para ograniczników

690.015 691.015

40

9.5

Para noży Para ograniczników

690.016 691.016

Para noży Para ograniczników

690.017 691.017

R5 R12

Para noży Para ograniczników

R3.5

Wiertła

R3.5

R6

690.018 691.018

R7 R5 R3 R5 R7

40

40

40 R3

Frezy CNC i uchwyty

6

40

10

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

R10

R5

Para noży Para ograniczników

690.019 691.019

Para noży Para ograniczników

690.020 691.020

40 R8 R10 R5 R7

R7 40

40

R4

R8

Para noży Para ograniczników

690.021 691.021

Para noży Para ograniczników

690.022 691.022

Para noży Para ograniczników

40

40

40

R8

R8

Para noży Para ograniczników

690.023 691.023

R1 R9 R1

R4

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R11

R5

690.024 691.024

Para noży Para ograniczników

690.025 691.025

12°

Para noży Para ograniczników

R8

690.026 691.026

R5 40

40

40 R6

Ekspozytory

R8

Para noży Para ograniczników

690.027 691.027

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

60

Para noży Para ograniczników Rysunki w skali 1:2

690.028 691.028

Para noży Para ograniczników

690.029 691.029 Wymiary w mm.

www.cmttools.pl


Wysokość robocza=40mm

690 - 691

Grubość=4mm

SP

Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki

R5

40

40

40

R6 6

Para noży Para ograniczników

690.030 691.030

Para noży Para ograniczników

690.031 691.031

Para noży Para ograniczników

690.032 691.032

R5 R3

86°

40

86°

40

40

Frezy trzpieniowe i zestawy

R5

Głowice i noże

R3

R5

Para noży Para ograniczników

690.034 691.034

Para noży Para ograniczników

690.035 691.035

R6.5 R5

R15

40

40 15°

690.036 691.036

Para noży Para ograniczników

690.037 691.037

Para noży Para ograniczników

690.038 691.038

R6 R3.5 R10 R8

40

R6 R4

40

R3.5

R4

690.039 691.039

R5 R4

Para noży Para ograniczników

R15

40

Para noży Para ograniczników

R5

690.042 691.042

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

Para noży Para ograniczników Rysunki w skali 1:2

690.041 691.041

R15 40

40

R4 R4

R4

Para noży Para ograniczników

690.040 691.040

Elektronarzędzia i akcesoria

Para noży Para ograniczników

40

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R7.5

Części wymienne

Para noży Para ograniczników

40

45°

R6 R2.5

Wiertła

690.033 691.033

R6

690.043 691.043

Para noży Para ograniczników

690.044 691.044

Ekspozytory

Para noży Para ograniczników

Frezy CNC i uchwyty

R2.5

Wymiary w mm.

www.cmttools.pl 61


Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki Wysokość robocza=40mm

690 - 691

Grubość=4mm

SP

R18

R6

R15

R6

40

40

40 R6

R6

Para noży Para ograniczników

R6

690.045 691.045

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

R10

Para noży Para ograniczników

R12

690.046 691.046

R8 R10 R10

40 R6

R4

Para noży Para ograniczników

690.047 691.047

R9 40

40 R12

Para noży Para ograniczników

690.048 691.048

Para noży Para ograniczników

690.049 691.049

Para noży Para ograniczników

R8

R5 R6

40

R10

40

40

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R5

Para noży Para ograniczników

690.051 691.051

Para noży Para ograniczników

690.052 691.052

Para noży Para ograniczników

690.053 691.053

R6

40

R8

40

R8

Para noży Para ograniczników

R6

R9

R6

40

R8

R6

690.054 691.054

Para noży Para ograniczników

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

690.050 691.050

R8

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

R5

690.055 691.055

Para noży Para ograniczników

690.056 691.056

10° R12 40

R10 40

40 R8

Ekspozytory

R15

Para noży Para ograniczników

R8

690.057 691.057

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

62

Para noży Para ograniczników Rysunki w skali 1:2

690.058 691.058

Para noży Para ograniczników

690.059 691.059 Wymiary w mm.

www.cmttools.pl


Wysokość robocza=40mm

690 - 691

Grubość=4mm

SP

R5 R5

Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki

R10 R 25

40

R12 R8

690.060 691.060

R8

Para noży Para ograniczników

690.061 691.061

Para noży Para ograniczników

690.062 691.062

R6 R10 40

40 R15

690.063 691.063

Para noży Para ograniczników

690.064 691.064

Para noży Para ograniczników

690.065 691.065

R8

R15

R9 40

40

40

R9

Frezy CNC i uchwyty

R8

R6

Para noży Para ograniczników

40

R6

Wiertła

Para noży Para ograniczników

40

Frezy trzpieniowe i zestawy

40 R15

Głowice i noże

R12

690.066 691.066

Para noży Para ograniczników

690.067 691.067

R6

40

R1

R4

Para noży Para ograniczników

690.070 691.070

Para noży Para ograniczników

690.071 691.071

Elektronarzędzia i akcesoria

690.069 691.069

R8

R1

Para noży Para ograniczników

90° 4

40

40

R8

40 5

Części wymienne

40

4 R1

690.068 691.068

R8

R6

Para noży Para ograniczników

Para noży Para ograniczników

4 4

40

45°

690.072 691.072

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

Para noży Para ograniczników Rysunki w skali 1:2

690.073 691.073

Para noży Para ograniczników

690.074 691.074

Ekspozytory

Para noży Para ograniczników

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R8

Wymiary w mm.

www.cmttools.pl 63


Wysokość robocza=40mm

690 - 691

Grubość=4mm

SP

4 4 4 4

5

4 4 4 4 4 4

40 5

Para noży Para ograniczników

690.075 691.075

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki

Para noży Para ograniczników

5.7 6x 40

40

80° R 0.5

690.076 691.076

Para noży Para ograniczników

690.077 691.077

R25 R10 R10

40 R3

R3 40

R4

40

R5

R3

R5

Para noży Para ograniczników

690.078 691.078

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

48°

Para noży Para ograniczników

690.079 691.079

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

690.080 691.080

R5 R35

40

Para noży Para ograniczników

690.081 691.081

Para noży Para ograniczników

690.082 691.082

5

Para noży Para ograniczników

5.2

690.084 691.084

15°

Para noży Para ograniczników

690.085 691.085

Para noży Para ograniczników

690.086 691.086

R4

R6 R40

R7

40

40

8

15°

Para noży Para ograniczników

690.083 691.083

40

8.5

45°

40

45°

40

5.2

5

40

R5

8.5

Elektronarzędzia i akcesoria

R5

R7

R3

Części wymienne

Para noży Para ograniczników

R12 R8

40

40 R8

Ekspozytory

R4

Para noży Para ograniczników

690.087 691.087

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

64

R12

Para noży Para ograniczników Rysunki w skali 1:2

690.088 691.088

Para noży Para ograniczników

690.089 691.089 Wymiary w mm.

www.cmttools.pl


Wysokość robocza=40mm

690 - 691

Grubość=4mm

SP

Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki

10

690.090 691.090

R11

Para noży Para ograniczników

690.091 691.091

40

8

Para noży Para ograniczników

690.093 691.093

690.092 691.092

40

8

10

Para noży Para ograniczników

40

10 9.5

40

9.5

Para noży Para ograniczników

690.094 691.094

Para noży Para ograniczników

690.095 691.095

6.5

R7

R6.5

15

40

4 4

4 4

40

40

8 15

13

R6.5

690.097 691.097

Para noży Para ograniczników

690.098 691.098

5° R4

R6 R4

40

R7

R20 8

R15

R15

40

40

R3

Para noży Para ograniczników

690.099 691.099

Para noży Para ograniczników

R3

690.100 691.100

Para noży Para ograniczników

R3 R6

R4

R10 40

R23

R4

40

40 R15

R3

R3

690.102 691.102

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

Para noży Para ograniczników Rysunki w skali 1:2

690.101 691.101

Elektronarzędzia i akcesoria

15

Części wymienne

Para noży Para ograniczników

R 3.5

690.103 691.103

Para noży Para ograniczników

690.104 691.104

Ekspozytory

690.096 691.096

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R8

Para noży Para ograniczników

Para noży Para ograniczników

Frezy CNC i uchwyty

R6

Para noży Para ograniczników

40

10

Frezy trzpieniowe i zestawy

40

Wiertła

R5

Głowice i noże

R4

Wymiary w mm.

www.cmttools.pl 65


Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki Wysokość robocza=40mm

Grubość=4mm

690 - 691 SP

R10

45° R4

R6 40

R14

40

R 2.5

R3

Para noży Para ograniczników

690.105 691.105

Para noży Para ograniczników

690.106 691.106

R2.5

Para noży Para ograniczników

690.107 691.107

R4

R3 R8

R2.5

R20

40

40

40 R4

R2.5

Para noży Para ograniczników

690.108 691.108

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

40

R4

R3

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

R7

R6

Para noży Para ograniczników

690.109 691.109

R11

40

Para noży Para ograniczników

40

40

6 7.5

R6

R11

690.110 691.110

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Para noży Para ograniczników

690.111 691.111

Para noży Para ograniczników

690.112 691.112

Para noży Para ograniczników

690.113 691.113

6

40

40

40

R15

Para noży Para ograniczników

690.114 691.114

Para noży Para ograniczników

690.115 691.115

Para noży Para ograniczników

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

R8 R12

7.5

R13

Ekspozytory

60°

Para noży Para ograniczników

36 (9x4)

40

40

40

R13.5

690.117 691.117

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

66

690.116 691.116

Para noży Para ograniczników

690.118 691.118 Rysunki w skali 1:2

Para noży Para ograniczników

690.119 691.119 Wymiary w mm.

www.cmttools.pl


40

R3 R3

40

R2.5

Para noży Para ograniczników

690.120 691.120

Para noży Para ograniczników

40

R3

R15

R 2.5

690.121 691.121

Para noży Para ograniczników

690.122 691.122

R10 R18 R40 R20

R10 40

R10

R2.5

Para noży Para ograniczników

R8

40

R12

690.123 691.123

Para noży Para ograniczników

690.124 691.124

Para noży Para ograniczników

690.125 691.125

R4 R6 R8 R10

Para noży Para ograniczników

40

R 22 40

40

90°

40 R 6.5

690.126 691.126

Para noży Para ograniczników

690.127 691.127

Para noży Para ograniczników

690.128 691.128

R3.5 R4

R4

40 R 20

40 R15

Para noży Para ograniczników

690.129 691.129

Para noży Para ograniczników

690.130 691.130

Para noży Para ograniczników

690.131 691.131

R8

R4 R6 R8

Para noży Para ograniczników

40

R2

R6 R4

40

Elektronarzędzia i akcesoria

R5

Piły tarczowe

R6 R4

R6 8.2 40

Części wymienne

R20

Frezy CNC i uchwyty

R3 R3

R20

Głowice i noże

SP

Frezy trzpieniowe i zestawy

690 - 691

Wiertła

Grubość=4mm

40

5 8.5

690.132 691.132

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

Para noży Para ograniczników

690.133 691.133 Rysunki w skali 1:2

Para noży Para ograniczników

690.134 691.134

Ekspozytory

Wysokość robocza=40mm

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Noże profilowe oraz ograniczniki

Wymiary w mm.

www.cmttools.pl 67


Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki Wysokość robocza=40mm

Grubość=4mm

SP 15.9

24

R4 40

40 R4

R3

Para noży Para ograniczników

690.135 691.135

Para noży Para ograniczników

690.170 691.170

15.9 R5

Para noży Para ograniczników

40 R8

690.173 691.173

15.9

Wiertła

R8 40

R6

690.172 691.172

Para noży Para ograniczników

690.174 691.174

15.9

R10

R12

40

15.9

R15

40

R12

R10

Para noży Para ograniczników

690.171 691.171

15.9

R6 40

Para noży Para ograniczników

Para noży Para ograniczników

15.9

R5

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

15.9

R3 40

2.5°

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

R11.8 R2

Frezy CNC i uchwyty

690 - 691

690.175 691.175

Para noży Para ograniczników

40

R15

690.176 691.176

Para noży Para ograniczników

690.177 691.177

Noże profilowe oraz ograniczniki Długość robocza=50mm

Grubość=4mm

Części wymienne

20

24

Elektronarzędzia i akcesoria

Para noży Para ograniczników

R3

50

690.500 691.500

R3 R11 R8

R20

50

R6

50

50

Ekspozytory

R20 R4

Para noży Para ograniczników

690.501 691.501

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

68

Para noży Para ograniczników

690.502 691.502 Rysunki w skali 1:2

Para noży Para ograniczników

690.503 691.503 Wymiary w mm.

www.cmttools.pl


690 - 691 SP R6

R 10

R10

50

50

50 R10

R20 R20

R6 R6

Para noży Para ograniczników

690.504 691.504

Para noży Para ograniczników

690.505 691.505

Para noży Para ograniczników

690.506 691.506

R5 R6

R5 50

Piły tarczowe

Grubość=4mm

R6

50

50

Głowice i noże

Wysokość robocza=50mm

Frezy trzpieniowe i zestawy

Noże profilowe oraz ograniczniki

R20 R7 R6

690.507 691.507

Para noży Para ograniczników

690.508 691.508

Para noży Para ograniczników

R4

R4 R6

R8

690.509 691.509

R6

50

50

50 R15

R4 R4

Wiertła

Para noży Para ograniczników

Frezy CNC i uchwyty

R 10

R4

R3

690.511 691.511

Para noży Para ograniczników

R5

R15

R4 R20 R6

R4

50

50 R15

690.513 691.513

Para noży Para ograniczników

R4

690.514 691.514

R13

R3

Para noży Para ograniczników

9 10

50

690.516 691.516

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

690.515 691.515

R13

R8

50

50 R7

R8

Para noży Para ograniczników

50

R8

R3

Para noży Para ograniczników

690.512 691.512

Para noży Para ograniczników

690.517 691.517 Rysunki w skali 1:2

Części wymienne

Para noży Para ograniczników

Elektronarzędzia i akcesoria

690.510 691.510

Para noży Para ograniczników

690.518 691.518

Ekspozytory

Para noży Para ograniczników

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R10

Wymiary w mm.

www.cmttools.pl 69


Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki Wysokość robocza=50mm

Grubość=4mm

690 - 691 SP

R12

R8 R8 R6

50

R8

Para noży Para ograniczników

16

50

10

R10

R14.5

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

50

690.519 691.519

Para noży Para ograniczników

690.520 691.520

Para noży Para ograniczników

690.522 691.522

R16 16

50

80° 50

10

R8 R8

50 9x5

R8

Frezy CNC i uchwyty

R8

Para noży Para ograniczników

690.523 691.523

Para noży Para ograniczników

690.524 691.524

Para noży Para ograniczników

690.541 691.541

50

R6 R6

Para noży Para ograniczników

690.542 691.542

Ekspozytory

R 30

Para noży Para ograniczników

690.543 691.543

Para noży Para ograniczników

690.544 691.544

17

50

50

50

R35 R 30

R25

Para noży Para ograniczników

690.545 691.545

Para noży Para ograniczników

690.546 691.546

Para noży Para ograniczników

R25 50

R18

690.547 691.547

R 40 50

50

R 40

R35

Para noży Para ograniczników

690.548 691.548

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

70

50

50 R25

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

R5

Para noży Para ograniczników

690.549 691.549 Rysunki w skali 1:2

Para noży Para ograniczników

690.550 691.550 Wymiary w mm.

www.cmttools.pl


Wysokość robocza=50mm

Grubość=4mm

690 - 691 SP

17

Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki

50

50 R 40

R10

Para noży Para ograniczników

690.551 691.551

Para noży Para ograniczników

690.552 691.552

Para noży Para ograniczników

R40 50

690.553 691.553

R 45 50

50

Frezy trzpieniowe i zestawy

R2

50 R8

Głowice i noże

R2

Para noży Para ograniczników

690.554 691.554

Para noży Para ograniczników

690.555 691.555

Para noży Para ograniczników

690.556 691.556

Frezy CNC i uchwyty

R45

Para noży Para ograniczników

50

R50 50

R5 R2.5

690.557 691.557

Para noży Para ograniczników

690.558 691.558

Para noży Para ograniczników

690.559 691.559

R20

50

50

50

R20

R50

690.560 691.560

R30

Para noży Para ograniczników

Para noży Para ograniczników

690.561 691.561

Para noży Para ograniczników

R35 50

690.563 691.563

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

R40

50

Para noży Para ograniczników

690.564 691.564 Rysunki w skali 1:2

690.562 691.562

Elektronarzędzia i akcesoria

Para noży Para ograniczników

Para noży Para ograniczników

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R10 R10

Części wymienne

50

50

690.565 691.565

Ekspozytory

R2.5 R9

Wiertła

R8

Wymiary w mm.

www.cmttools.pl 71


Piły tarczowe

Noże profilowe oraz ograniczniki Wysokość robocza=50mm

Grubość=4mm

690 - 691 SP R15 R32 R3

R50

R4

50

R32 R15

Para noży Para ograniczników

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

50 50

R45

690.566 691.566

Para noży Para ograniczników

690.567 691.567

Para noży Para ograniczników

690.568 691.568

R20 R20

R16 50

45°

50

50

Para noży Para ograniczników

690.569 691.569

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

R10

Para noży Para ograniczników

690.570 691.570

Para noży Para ograniczników

690.571 691.571

R60 R11

50

50

R11

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R20

50

R60

Para noży Para ograniczników

690.572 691.572

Para noży Para ograniczników

690.573 691.573

Para noży Para ograniczników

690.574 691.574

20°

R20 50

50

32

50

R20

R10

Para noży Para ograniczników

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

R5

690.575 691.575

Para noży Para ograniczników

690.576 691.576

Para noży Para ograniczników

R5

R8

R5 R12

Ekspozytory

Para noży Para ograniczników

R5

50

50

50

R5 R5

R5

690.578 691.578

Uwaga: Wszystkie noże i ograniczniki dostępne są w parach

72

690.577 691.577

Para noży Para ograniczników

690.579 691.579 Rysunki w skali 1:2

Para noży Para ograniczników

690.580 691.580 Wymiary w mm.

www.cmttools.pl


Para noży Para noży Para ograniczników Para ograniczników

I

Max profil mm

40 50 38 48

32,5 34 32,5 34

44,5 46 44,5 46

18 20 18 20

SYMBOL 690.193 690.599 691.193 691.599

Max

Pierścienie redukcyjne

699 Opis Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych Para pierścieni redukcyjnych

D B

D

B

mm

mm

19,05 25,4 30 30 31,75 31,75 31,75 35 35 35 40 40 40 50 50 50 50

12,7 19,05 19,05 25,4 19,05 25,4 30 30 32 31,75 30 32 35 30 32 35 40

SYMBOL 699.019.13 699.026.19 699.030.19 699.030.26 699.031.19 699.031.26 699.031.30 699.035.30 699.035.32 699.035.31 699.040.30 699.040.32 699.040.35 699.050.30 699.050.32 699.050.35 699.050.40

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Zakładaj zawsze z dwóch stron głowicy

Przyrząd do ustawiania noży

CMT792 Nawet najlepsze noże nie będą wykonywać swoich zadań jeżeli nie zostaną prawidłowo zamontowane i ustawione. Wbudowane podbijaki zaciskają się zarówno na głowicy strugarki jak i na nożach podczas precyzyjnego ustawiania noży w najlepszym z możliwych położeniu. 1. CERAMICZNE “STOPKI” Z MAGNESEM 2. POŁĄCZENIA Z NAMAGNESOWANYMI ŁĄCZNIKAMI 3. PRECYZYJNE URZĄDZENIE DO USTALANIA GŁĘBOKOŚCI

Elektronarzędzia i akcesoria

3 możliwości przeprowadzenia ustawienia noży

Zestaw wraz z instrukcją dostarczany jest w drewnianym pudełku. W skład zestawu wchodzą 2 zestawy do regulacji noży oraz płytki do pomiaru grubości 0,8 - 1 - 1,2mm. Zalety: • Pasuje do wału nożowego o dowolnej średnicy • Ustawianie noży bez wmontowywania wału • Bardzo prosta obsługa • Precyzyjne ustawianie noży

Ustawianie w korpusie za pomocą znaków znajdujących się na oryginalnym nożu

Ustawianie w korpusie za pomocą jednej z dostarczonych płytek pomiarowych

Piły tarczowe

L mm

Głowice i noże

24

LB mm

Frezy trzpieniowe i zestawy

11

I mm

Części wymienne

Opis 6

Ustawianie bezpośrednio na stole urządzenia i korpusu

Ekspozytory

LB

Frezy CNC i uchwyty

SP

690-691

L

Wiertła

Noże proste i ograniczniki (z możliwością ostrzenia)

www.cmttools.pl 73


Piły tarczowe

Płytki wymienne HWM 35°

H L

Głowice i noże

K

Frezy trzpieniowe i zestawy

Wymiary_mm L H K

Kąt

7,5 x 12 x 1,5 7,65 x 12 x 1,5 9,6 x 12 x 1,5 15 x 12 x 1,5 20 x 12 x 1,5

35° 35° 35° 35° 35°

SYMBOL HC05 75122 76122 96122 15122 20122

MG06

SMG02

320122

420122

UMG04

Płytki wymienne - 2 krawędzie tnące 35°

Frezy CNC i uchwyty

HWM

Płytki wymienne - 2 krawędzie tnące

H

K

L

H L

30°/45° H

24,7 x 12 x 1,5 30 x 12 x 1,5 30 x 12 x 1,5 40 x 12 x 1,5 50 x 12 x 1,5 60 x 12 x 1,5

35° 35° 45° 35° 35° 35°

SYMBOL HC05 25122 30122 630122 40122 50122 60122

MG06

SMG02

UMG04

330122

430122

230122

340122 350122

440122 450122 460122

250122

Wymiary_mm L H K

Kąt

12 x 12 x 1,5 14 x 14 x 1,2 14 x 14 x 2 14 x 14 x 2

35° 30° 30° 45°

SYMBOL HC05 12124 14124 14204

MG06 312124

SMG02 412124

UMG04

414204 614204

L

Wiertła

K

Kąt

Płytki wymienne - 4 krawędzie tnące

35°

K

Wymiary_mm L H K

D. miękkie suche D. miękkie mokre D. twarde suche D. twarde mokre Płyta wiórowa MDF HDF Powierzchnie lite

HC05 MG06 SMG02 UMG04 ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Dane techniczne: HC05 Twardość (HV10): 1.760 - Wytrzymałość na zginanie (N/mm2): 2.100 MG06 Twardość (HV10): 1.680 - Wytrzymałość na zginanie (N/mm2): 3.700 SMG02 Twardość (HV10): 2.300 - Wytrzymałość na zginanie (N/mm2): 3.500 UMG04 Twardość (HV10): 2.550 - Wytrzymałość na zginanie (N/mm2): 3.200

Wszystkie noże sprzedawane po 10 sztuk (1 opakowanie).

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Materiał

74

www.cmttools.pl


Frezy Zestawy frezów

Produkt

Strona

Frezy spiralne i proste

76~89

Frezy profilowe i trymujące

90~96

Frezy do wręgów

97~99

Frezy do gniazd i żłobienia

100~101

Frezy do łączeń

102~112

Frezy do połączeń na „jaskółczy ogon”

113~115

Frezy rowkujące “V” i fazujące

116~119

Frezy zaokrąglające

120~132

Frezy profilowe

133~140

Frezy do ramek, płycin, drzwi

141~149

Frezy do twardych materiałów

150~154

Zestawy frezów

155~166

Noże wymienne HWM do strugarek ręcznych

167

Płytki wymienne HWM

168


Piły tarczowe Głowice i noże Frezy trzpieniowe i zestawy

Frezy spiralne VHM S

HWM Z2 Z2+2 RH

190-191-192 Dzięki swojej spiralnej budowie, ostrze freza pozostaje w stałym kontakcie z obrabianym materiałem co znacznie poprawia jakość frezowania. Wykorzystywane przy obróbce drewna miękkiego i twardego. Duży wybór grubości trzpienia (6, 6.35, 8, 12, 12.7) pozwala na zastosowane tych frezów zarówno na frezarkach ręcznych jak i maszynach CNC.

I

L

Doskonałe wykończenie D I I1

rysunek w skali 1:1

Doskonałe wykończenie

2000

Frezy CNC i uchwyty

D

WĘGLIK CMT

1950

pozytyw-negatyw Z=2+2 190

1900

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

TWARDOŚĆ HV 10

1800

1640

C2

1590 1580

C2 MICRON

SMG30 SUBMICRON

Doskonałe wykończenie

1500 1470

C1

1400 1000

Doskonałe wykończenie

pozytyw Z=2 191

negatyw Z=2 192

2200 2400 2300

3600 3900

5000

WYTRZYMAŁOŚĆ POPRZECZNA N/mm2

190

... Z2+2 pozytyw & negatyw D

I

I1

L

mm

mm

mm

mm

Z

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø8mm

S=Ø9,5mm

S=Ø10mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

8 9,53 10 12 12,7 12,7 12,7 12,7

32 28,6 32 42 25,4 28,6 34,9 41,3

7 7 7 7 16 16 16 16

80 76,2 80 90 76,2 76,2 88,9 101,6

2+2 2+2 2+2 2+2 2+2 2+2 2+2 2+2

190.080.11

4,8 5,2 5,2 5,2 5,2

76,2 76,2 76,2 76,2 88,9

2+2 3+3 3+3 2+2 2+2

190.504.11 190.100.11 190.120.11 190.505.11 190.506.11 190.507.11 190.508.11

Ekspozytory

pozytyw & negatyw

76

9,52 9,52 12 12,7 12,7

22,2 25,4 25,4 22,2 34,9

190.513.11 190.813.11 190.320.11 190.515.11 190.517.11

www.cmttools.pl


191

... Z2 pozytyw D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

3 3,18 3,5 3,97 4 4,76 5 6 6,35 6,35 7 7,94 8 8 8 9 9,53 10 10 12 12 12 12,7 12,7 12,7

12 12,7 12 12,7 15 19,05 17 27 19,05 25,4 32 25,4 27 32 42 32 31,75 32 42 35 42 52 31,75 38,1 50,8

191.630.11

191.830.11

191.635.11 191.003.11 191.640.11

191.840.11 191.005.11

191.650.11 191.060.11

191.850.11 191.860.11 191.007.11 191.008.11 191.870.11 191.501.11 191.080.11 191.081.11 191.082.11 191.890.11

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

191.001.11

191.503.11

191.820.11

191.900.11 191.901.11 191.120.11 191.121.11 191.122.11

Frezy CNC i uchwyty

191.800.11

191.505.11 191.506.11 191.507.11

Wiertła

60 50,8 60 50,8 60 50,8 60 70 50,8 63,5 80 76,2 70 80 90 80 76,2 80 90 80 90 100 76,2 88,9 101,6

Piły tarczowe

Frezy spiralne VHM

mm

3 3,18 3,97 4 4,76 5 6 6,35 6,35 7,94 8 8 8 9,53 10 12 12,7 12,7 12,7

12 12,7 12,7 15 19,05 17 27 19,05 25,4 25,4 27 32 42 31,75 32 35 31,75 38,1 50,8

mm

60 50,8 50,8 60 50,8 60 70 50,8 63,5 76,2 70 80 90 76,2 80 80 76,2 88,9 101,6

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

192.630.11

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

192.830.11 192.001.11 192.003.11

192.640.11

192.840.11 192.005.11

192.650.11 192.060.11

192.850.11 192.860.11 192.007.11 192.008.11 192.501.11 192.080.11 192.081.11 192.082.11 192.503.11 192.800.11 192.820.11

192.900.11 192.120.11 192.505.11 192.506.11 192.507.11

Części wymienne

mm

L

Elektronarzędzia i akcesoria

I

Ekspozytory

D

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

192

... Z2 negatyw

www.cmttools.pl 77


S

Frezy trzpieniowe i zestawy

HW HWM Z1 Z2 RH

7/8/911

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy proste HM Jeżeli szukasz narzędzia, które pozwoli Ci zaoszczędzić Twój czas i pieniądze przy jednoczesnym zachowaniu idealnej powierzchni po frezowaniu, koniecznie musisz mieć frez prosty CMT w swoim warsztacie. Wyprodukowany z najwyższej jakości stali korpus oraz ostrze z węglika spiekanego sprawiają, że frez ten posiada długą żywotność, dając za każdym razem perfekcyjne wykończenie powierzchni. Jak wszystkie narzędzia CMT, frezy te posiadają pomarańczową powłokę ograniczającą przywieranie odpadów powstających przy frezowaniu. Wycentrowane i zbalansowane narzędzia dają gwarancje precyzji przy każdym frezowaniu. Szeroki zakres dostępnych rozmiarów daje wielkie możliwości zastosowania frezów prostych.

L

I

Frezy o średnicy większej niż 9mm, posiadają możliwość niewielkiego wwiercania się w obrabiany materiał.

I

D D

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Rysunek w skali 1:1

78

Połączenie na czopy

Połączenie Lamelo używając frezów #7/8/911.040.11

Połączenie boczne

Połączenie pod kątem prostym

Połączenie na pióro-wpust

Wręg

Połączenie wielowpustowe

Zestaw do połączeń wykonywanych w sklejce HW HWM Z2 RH

811

Zestaw specjalnie zaprojektowany do tworzenia wpustów w sklejce. Średnice frezów zapewniają wykonanie idealnie pasujących wpustów. Używaj średnicy 18.2mm do sklejki 19mm, średnicy 12.3mm do sklejki 12.7mm, natomiast średnicy 6mm do sklejki 6.35. Zestawy dostępne z trzpieniem 6.35 lub 12.7.

Przykład zastosowania na sklejce o grubości 12.7mm Połączenie zrobione frezem prostym CMT 12,30mm w 12,7mm sklejce. Precyzyjne dopasowanie, bez luk.

Połączenie wykonane zwykłym prostym frezem 12,7mm w 12,7mm sklejce. Zauważalna niepotrzebna przestrzeń w połączeniu. OPIS

Zestaw rowkujący

(Ø6 - Ø12,3 - Ø18,2mm)

SYMBOL Ø 6,35mm 811.001.11

SYMBOL Ø 12,7mm 811.501.11

www.cmttools.pl


D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

• 2* •3 •3 • 3,2 •4 •4 • 4,75 •5 •5 •6 •6 •6 • 6,35 • 6,35 • 6,35 •7 •7 • 7,6 •8 •8 •8 9 9,5 9,5 9,5 10 10 11 12 12 12,3 12,3 12,7 12,7 12,7 13 14 14,2 15 15,8 15,8 16 16 17 18 18,2 18,2 19 19 20 22 24 25 25,4 25,4 28,5

4 8 8 9,5 10 10 12,7 12 12 16 19 19 19 19 19 18 18 20 20 25,4 25,4 20 19 25,4 25,4 20 25,4 20 20 25,4 25,4 25,4 19 25,4 31,7 20 20 14,2 20 19 25,4 20 25,4 20 20 25,4 25,4 20 25,4 20 20 20 20 19 31,7 31,7

38 45 58,3 45 58,3 45 50,8 50,8 58,3 50,8 60,3 65 50,8 57,2 60,3 48 65 51 48 71,5 70 48 50,8 63,5 66,7 48 63,5 48 50 63,5 57,2 63,5 57,2 66,7 82,5 57 50 57,2 57,2 66,7 63,5 57,2 63,5 50 50 57,2 63,5 57,2 63,5 50 57,2 50 50 50,8 76,2 76,2

711.020.11 711.030.11

811.020.11 811.030.11

911.030.11

Piły tarczowe

Frezy proste HM, seria krótka

911.530.11

Głowice i noże

811.032.11 911.540.11 711.040.11

911.040.11

711.050.11

811.040.11 811.047.11 811.050.11

711.060.11

811.060.11

911.060.11

911.050.11 911.550.11

811.564.11 711.070.11

811.070.11

911.070.11 911.570.11

711.080.11

811.080.11 811.081.11

911.076.11 911.080.11 811.581.11

711.090.11

911.090.11 811.095.11 811.096.11

Frezy CNC i uchwyty

811.064.11 811.065.11

Frezy trzpieniowe i zestawy

811.560.11 911.560.11

811.595.11 711.100.11

811.100.11

911.100.11

811.120.11

911.110.11 911.120.11 911.620.11

811.620.11

811.123.11

Wiertła

811.600.11 711.110.11 711.120.11

811.623.11 811.627.11 811.628.11 911.130.11 911.140.11 911.150.11 811.660.11 711.160.11

811.160.11

911.160.11 811.661.11

711.170.11 711.180.11

811.180.11 811.182.11

911.180.11

711.190.11

811.191.11

911.190.11

711.200.11 711.220.11 711.240.11 711.250.11

811.200.11 811.220.11

911.200.11 911.220.11 911.240.11 911.250.11

811.682.11 811.690.11

811.254.11 811.754.11 811.785.11

Części wymienne

711.150.11

811.140.11 811.142.11 811.150.11 811.158.11

Elektronarzędzia i akcesoria

711.130.11 711.140.11

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

811.127.11

• HWM, monolit

Ekspozytory

* Z1

www.cmttools.pl 79


S

HW HWM Z2 RH

7/8/912 UWAGA Nigdy nie używaj zniszczonych lub zużytych frezów. Zawsze stosuj odpowiedni posuw. Pracuj ostrożnie z frezami o małych średnicach.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy proste HM, seria długa

L

Ten typ frezów pozwala na wykonywanie krótkich operacji wiercących.

I

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

D D

Opakowanie

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Rysunek w skali 1:1

80

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

11 12,7 12 18 25,4 25,4 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 38,1 50,8 31,7 38,1 50,8 63,5 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 31,7 38,1 38,1 50,8 38,1 38,1

60 50,8 60 60 60 60 60 75 75 63,5 73 60 70 74 82,5 60 70 95 108 70 95 108 111 60 70 66 70 70 66 70 80 82,5 92 80 80

50,8

108

812.628.11-X5

50,8

108

812.628.11-X10

•3 • 3,2 •4 •5 •6 • 6,35 •8 •8 9 9,5 9,5 10 10 10 11,1 12 12 12 12 12,7 12,7 12,7 12,7 14 14 15 15 15,8 16 16 18 19 19 20 22 5 sztuk w zestawie 12,7 10 sztuk w zestawie 12,7

712.030.11 812.032.11 712.040.11 712.050.11 712.060.11 712.080.11

812.060.11 812.064.11 812.080.11

912.060.11 912.080.11 912.580.11 912.590.11

812.095.11 812.595.11 712.100.11

812.100.11

912.100.11 812.600.11 912.600.11 812.611.11

712.120.11

812.120.11

912.120.11 912.621.11 912.622.11

812.127.11

812.620.11 812.621.11

912.127.11 812.627.11 812.628.11 812.629.11

712.140.11

812.140.11

912.140.11

712.150.11

812.150.11

912.150.11

712.160.11

812.158.11 812.160.11

912.640.11 912.650.11 912.160.11 912.660.11 912.681.11 912.690.11 912.691.11 912.701.11 912.721.11

812.660.11 812.690.11 812.691.11

• HWM monolit

www.cmttools.pl


HW HWM Z2+1 RH

ZASTOSOWANIE: Przeznaczone do wiercenia, rowkowania oraz do połączeń wykonywanych w drewnie twardym oraz materiałach drewnopochodnych. Mogą być używane na maszynach CNC lub frezarkach ręcznych z odpowiednim uchwytem. Ostrze wiercące Ostrze wiercące pozwala na wielokrotne wykonywanie operacji wwiercania się w materiał.

I

D

I

D

Rysunek w skali 1:1

I

L

SYMBOL

D

I

L

SYMBOL

mm

mm

S=Ø8mm

mm

mm

mm

S=Ø12mm

10 10 12 14 20 20 30 40 20 20 30 40 20 20 30 40 20 20 30 40 20 20 30 40 20 30 40 20 20 30 40 20 30 40 20 30 40 20 20 30 20 30 20 20

55 55 55 55 55 55 70 90 55 60 70 90 60 60 70 90 60 60 70 90 60 70 70 90 70 70 80 70 70 70 90 70 70 90 70 70 90 70 70 70 70 70 70 70

174.030.11 174.040.11 174.050.11 174.060.11 174.070.11 174.080.11 174.081.11 174.082.11 174.090.11 174.100.11 174.102.11 174.101.11 174.110.11 174.120.11 174.122.11 174.121.11 174.130.11 174.140.11 174.142.11 174.141.11 174.150.11 174.160.11 174.162.11 174.161.11 174.180.11 174.181.11 174.182.11 174.190.11 174.200.11 174.201.11 174.202.11 174.220.11 174.221.11 174.222.11 174.240.11 174.241.11 174.242.11 174.250.11 174.260.11 174.261.11 174.280.11 174.281.11 174.290.11 174.300.11

10 12 12 14 16 16 18 18 20 22 24 25 26 28 30 35

35 35 50 35 35 60 35 60 35 35 35 35 35 35 35 35

90 90 100 90 90 110 90 110 90 90 90 90 90 90 90 90

177.100.11 177.120.11 177.121.11 177.140.11 177.160.11 177.161.11 177.180.11 177.181.11 177.200.11 177.220.11 177.240.11 177.250.11 177.260.11 177.280.11 177.300.11 177.350.11

Elektronarzędzia i akcesoria

• HWM

Ekspozytory

• 13 • 14 • 15 • 16 • 17 8 8 8 • 19 10 10 10 11 12 12 12 13 14 14 14 15 16 16 16 18 18 18 19 20 20 20 22 22 22 24 24 24 25 26 26 28 28 29 30

Części wymienne

D mm

Frezy CNC i uchwyty

L

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

Ten rodzaj frezów prostych posiada ostrze wiercące, które pozwala na swobodne wwiercanie się w obrabiany materiał. Frez ten może pracować w drewnie miękkim lub twardym, płycie wiórowej i plastiku. Może być używany zarówno na frezarkach ręcznych jak i maszynach CNC.

Wiertła

174-177

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

S

Piły tarczowe

Frezy proste z ostrzem wiercącym

www.cmttools.pl 81


M12x1

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty Wiertła

L

I

D

Ostrze wiercące HW

DANE TECHNICZNE: - Stalowy korpus - 2 proste ostrza HM + 1 ostrze wiercące HM ZASTOSOWANIE: Praca w litym drewnie, plastiku oraz płycie laminowanej. Możliwość zamontowania na maszynach CNC jak i frezarkach ręcznych wyposażonych w odpowiednie uchwyty.

M10

Elektronarzędzia i akcesoria

L

I

Ekspozytory

D

D

I

L

SYMBOL

mm

mm

mm

S=M12x1

6 8 10 11 12 14 15 16 18 20 22 24 25 26 28 30 35

18 23 23 23 23 23 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25

60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60

170.060.11 170.080.11 170.100.11 170.110.11 170.120.11 170.140.11 170.150.11 170.160.11 170.180.11 170.200.11 170.220.11 170.240.11 170.250.11 170.260.11 170.280.11 170.300.11 170.350.11

8 10 12 14 16 18 20 22

35 35 35 35 35 35 35 35

67 67 67 67 67 67 67 67

171.080.11 171.100.11 171.120.11 171.140.11 171.160.11 171.180.11 171.200.11 171.220.11

12 16 18 20

45 45 45 45

77 77 77 77

180.120.11 180.160.11 180.180.11 180.200.11

16 20

60 60

92 92

181.160.11 181.200.11

HW Z2+1 RH

173-182

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

HW Z2+1 RH

170-171-180-181

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy rowkujące z wewnętrznym gwintem

D

I

L

mm

mm

mm

SYMBOL S=M10

6 8 10 12 14 15 16 18 20 22 25 30

14 20 22 22 25 25 25 25 25 25 25 25

50 52 52 52 52 52 52 52 52 52 52 52

173.060.11 173.080.11 173.100.11 173.120.11 173.140.11 173.150.11 173.160.11 173.180.11 173.200.11 173.220.11 173.250.11 173.300.11

8 10 12 14 16 18 20

35 35 35 35 45 45 45

67 67 67 67 77 77 77

182.080.11 182.100.11 182.120.11 182.140.11 182.160.11 182.180.11 182.200.11

Ostrze wiercące HW

82

www.cmttools.pl


S

HS Z1 RH

188 60 60 100 60 100 60 100 60 80 100 80 80 80

188.030.51 188.040.51 188.041.51 188.050.51 188.051.51 188.060.51 188.061.51 188.070.51 188.080.51 188.081.51 188.090.51 188.100.51 188.120.51

Frezy trzpieniowe i zestawy

12 12 40 14 40 14 40 14 14 40 14 14 14

Frezy CNC i uchwyty

S=Ø8mm

3 4 4 5 5 6 6 7 8 8 9 10 12

Głowice i noże

SYMBOL

Frezy do aluminium HS o dłuższej części roboczej S

HS Z1 RH

189

L

D

I

I2

L

S

mm

mm

mm

mm

mm

4 5 5 5 6 8 8 10 10

46 35 35 55 45 68 55 95 70

16 18 14 16 16 14 14 14 30

90 80 120 90 90 100 80 120 100

8 8 8 8 8 8 8 10 10

SYMBOL 189.040.51 189.050.51 189.051.51 189.052.51 189.060.51 189.080.51 189.081.51 189.100.51 189.101.51

DANE TECHNICZNE: - Wykonane z wysokiej jakości HS 5%co - 1 spirala tnąca typu pozytyw - Wyrzut wióra w górę

I

D

Ekspozytory

I2

Elektronarzędzia i akcesoria

ZASTOSOWANIE: Specjalna jednoskrętna budowa frezu zapewnia wysoką efektywność, utrzymaną na podobnym poziomie przy zastosowaniu w materiałach wykonanych z różnego typu aluminium.

Wiertła

D

L mm

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

I

I mm

Części wymienne

L

D mm

Piły tarczowe

Frezy do aluminium HS

www.cmttools.pl 83


S

INSERT CARBIDE Z1

651-652

RH

Frez prosty Z=1 na wymienne płytki posiadające wyżłobienia, które zapewniają bezpieczne i stabilne ułożenie ostrza na korpusie. Możliwość frezowania i wiercenia w takich materiałach jak MDF, laminowane DTD oraz twarde drewno. Może być stosowany zarówno we frezarkach ręcznych jak i maszynach CNC.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy proste na płytki wymienne

Uwaga! Zdjęcie może odbiegać od faktycznego wyglądu freza. L

D

8 14

12,7

12 Części zamienne

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

8 8 8 9,5 9,5 10 10 12 12 12 12,7 12,7 12,7 14

20 20 20 30 30 30 30 30 30 50 30 30 50 30

60 60 67 70 80 70 80 70 80 103 70 80 103 73

651.079.11 651.080.11 651.081.11

651.681.11

651.095.11 651.695.11 651.100.11 651.101.11

651.701.11

651.121.11 652.121.11

651.721.11 652.621.11

651.120.11

651.127.11 651.727.11 652.628.11 651.140.11

220414 220414 220414 230554 230554 230554 230554 230554 230554 5093 230554 230554 250554 230554

651.999.01 651.999.01 651.999.01 651.999.02 651.999.02 651.999.02 651.999.02 651.999.02 651.999.02 651.999.03 651.999.01 651.999.02 651.999.03 651.999.02

990.071.00 990.071.00 990.071.00 990.071.00 990.071.00 990.071.00 990.071.00 990.071.00 990.071.00 990.016.00 990.071.00 990.071.00 990.016.00 990.071.00

991.063.00 991.063.00 991.063.00 991.063.00 991.063.00 991.063.00 991.063.00 991.063.00 991.063.00 991.060.00 991.063.00 991.063.00 991.060.00 991.063.00

Frezy proste na płytki wymienne S

INSERT CARBIDE Z1

652

RH

Frez prosty Z=1 na wymienne płytki mocowane za pomocą śrubek typu Torx. Możliwość frezowania i wiercenia w płycie wiórowej i MDF. Do używania na frezarkach ręcznych.

L

Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

12,7

12

mm

12

12,7

14

D

16

Rysunki w skali 1:1

I

Części zamienne

D

84

10

9,5 Rysunki w skali 1:1

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

12 12 12,7 14 16

29,5 39,5 29,5 50 50

mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

79 90 89 96 96

652.120.11 652.122.11 652.627.11 652.141.11 652.161.11

3094 4094 3094 5093 5093

990.072.00 990.072.00 990.072.00 990.072.00 990.072.00

991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00

www.cmttools.pl


S

INSERT CARBIDE Z1+1 RH

653

Głowice i noże

Frez prosty Z=1+1 posiada jedno ostrze wiercące i jedno ostrze boczne mocowane za pomocą śrubek Torx. Korpus jest precyzyjnie wyważony. Możliwość frezowania i wiercenia w takich materiałach jak MDF, płyta laminowana oraz twarde drewno. Może być stosowany zarówno we frezarkach ręcznych jak i maszynach CNC.

Piły tarczowe

Frezy proste na płytki wymienne

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

16 I

18

20

Frezy CNC i uchwyty

Części zamienne

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

S=Ø20mm

15,8 15,8 16 16 16 18 20

28,3 48,3 28,3 28,3 48,3 48,3 48,3

91 111 81 91 111 111 111

653.158.11 653.159.11

283127 483127 283127 283127 483127 483127 483127

653.160.11 653.161.11 653.162.11

653.661.11 653.662.11 653.681.11 653.701.11

990.074.00 990.074.00 990.074.00 990.074.00 990.074.00 990.074.00 990.074.00

75122 75122 75122 75122 75122 75122 96122

990.072.00 990.072.00 990.072.00 990.072.00 990.072.00 990.072.00 990.072.00

991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00

Frezy proste na płytki wymienne S

INSERT CARBIDE Z2

654-655

RH

Części wymienne

Frez prosty Z=2 na wymienne płytki mocowane za pomocą śrubek Torx. Stosowanie płytek czteroostrzowych zapewnia bardzo dobre wwiercanie się w materiał.

L

D

Elektronarzędzia i akcesoria

I

16

655 12 16

654 D

I

L

mm

mm

16 16 16 19

28,3 28,3 48,3 12

Rysunki w skali 1:1

Części zamienne

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

S=Ø20mm

76 86 105 45

654.160.11 654.161.11 654.162.11

654.661.11

655.190.11

654.662.11

283127 283127 483127 790.120.11

990.073.00 990.073.00 990.073.00 990.075.00

991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00

Ekspozytory

D

Wiertła

D

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

16 Rysunek w skali 1:1

www.cmttools.pl 85


S

7/8/901 - 7/8/901B

RH

HW Z2

Frezy pod gniazda posiadają ostrza HM ustawione pod negatywnym kątem gwarantujące gładkie krawędzie po obróbce. Frez ten doskonale nadaje się do pracy w drewnie jak i w kompozytach drewnianych. Frez dostępny również w wersji z górnym łożyskiem.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy na czopy łączeniowe

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

I

D

Przykład zastosowania

Frezy CNC i uchwyty

7/8/901B

7/8/901 12,7

Wiertła

Rysunki w skali 1:1

Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

86

15,8

12,7

16

31,7 18

31,7 20 19 Części zamienne

D

I

L

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

12,7 7,9 12,7 19 12,7 19 15,8 19 16 19 18 12 19 19 19 19 20 16 31,7 5,7 31,7 12,7 31,7 12,7 z górnym łożyskiem 12,7 7,9 12,7 19 15,8 19 16 19 19 19 19 19 31,7 5,7 31,7 12,7

46 54 60 57 54 48 54 57 48 63 48 54 46 54 57 54 54 54 63 54

701.127.11

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

801.128.11 801.127.11

901.127.11 901.627.11 801.627.11

801.158.11 701.160.11 701.180.11 701.190.11

801.190.11

901.160.11 901.180.11 901.190.11 801.690.11

701.200.11

901.200.11 801.818.11 801.317.11 901.817.11 801.817.11 801.128.11B 801.127.11B 801.158.11B 901.160.11B

701.190.11B 801.190.11B 801.818.11B 801.817.11B

791.010.00 791.010.00 791.009.00 791.025.00 791.007.00 791.004.00 791.015.00 791.015.00

541.001.00 541.001.00 541.001.00 541.004.00 541.003.00 541.001.00 541.002.00 541.002.00

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

7/902

Specjalna konstrukcja zapewnia dobre usuwanie wióra i ułatwia wwiercanie

L

Głowice i noże

Frezami tego typu możemy robić płytkie, boczne wybrania np. pod zawiasy wnękowe. Używając ręcznej dłutarki możemy dodatkowo wybrać kąty wybrania.

I D

Idealny do frezowania pod zawiasy wnękowe

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø8mm

12 13 14 15 16 18 20 22 23 24 25

12 12 12 12 12 12 11 11 11 11 11

38 38 38 38 38 38 38 38 38 38 38

702.120.11 702.130.11 702.140.11 702.150.11 702.160.11 702.180.11 702.200.11 702.220.11 702.230.11 702.240.11 702.250.11

902.120.11 902.130.11 902.140.11 902.150.11 902.160.11 902.180.11 902.200.11 902.220.11 902.230.11 902.240.11 902.250.11

Frezy CNC i uchwyty

D

D mm

Frezy trzpieniowe i zestawy

Rysunek w skali 1:1

I

Piły tarczowe

Frezy pod zawiasy wnękowe

Frezy do płaszczyzn HW Z2 RH

L

25,4

19

Rysunki w skali 1:1

852

I

852B

31,7

Elektronarzędzia i akcesoria

D

38,1 Części zamienne

D

I

mm

mm

9,5 9,5 9,5 15,8 15,8 9,5 9,5 15,8 15,8

57 63,5 70 70

852.001.11B

19 19 25,4 31,7 38,1 z górnym łożyskiem 19 19 31,7 38,1

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø6,35mm

S=Ø12,7mm

57 63,5 57 70 70

852.001.11 852.501.11 852.502.11 852.503.11 852.504.11

852.501.11B 852.503.11B 852.504.11B

791.004.00 791.011.00 791.015.00 791.020.00

541.001.00 541.002.00 541.002.00 541.002.00

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Frezy te posiadają ostrza HM ustawione pod negatywnym kątem co powoduje dociskanie materiału podczas frezowania. Daje to efekt w postaci gładkich krawędzi po obróbce. Frez ten doskonale nadaje się do pracy w drewnie jak i w kompozytach drewnianych. Frez również dostępny w wersji z górnym łożyskiem.

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

Ekspozytory

852/852B

Wiertła

S

www.cmttools.pl 87


S

Idealne narzędzie zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących stolarzy. Frez ten posiada 2 lutowane ostrza HM. Wyposażony jest również w łożysko prowadzące, które umożliwia pracę z wykorzystaniem szablonu. L

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

D

7/8/911B

7/8/912B

13

12,7

Wiertła Frezy i wiertła do elektronarzędzi Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

UWAGA: Przed przystąpieniem do pracy, upewnij się, że szablon jest dobrze przymocowany do materiału obrabianego.

I

8

88

HW Z2 RH

7/8/911B - 7/8/912B

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy proste z górnym łożyskiem

15,8

15

14,2

Rysunki w skali 1:1

19

16

22,2

22

Części zamienne

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

8 12,7 13 14,2 15 15,8 15,8 16 19 19 19 22 22,2 seria długa 12,7 15 15,8 16 19 19 19 19

25,4 19 20 14,2 20 12,7 19 20 20 20 25,4 20 25,4

70 57 57 57 57 58 66,5 57 57 57 63,5 57 66,5

31,7 31,7 31,7 31,7 38,1 38,1 50,8 50,8

70 66,5 70 66,5 82,5 82,5 92 92

811.081.11B* 811.127.11B 711.130.11B 811.142.11B 711.150.11B 811.159.11B 811.158.11B 911.160.11B 711.190.11B 811.191.11B 811.690.11B 911.220.11B 811.222.11B* 812.127.11B 712.150.11B 812.158.11B 912.160.11B 912.690.11B 812.690.11B 912.691.11B 812.691.11B

791.010.00 791.010.00 791.023.00 791.009.00 791.024.00 791.009.00 791.009.00 791.025.00 791.007.00 791.004.00 791.011.00 791.005.00 791.021.00

541.001.00 541.001.00 541.003.00 541.001.00 541.003.00 541.001.00 541.001.00 541.004.00 541.003.00 541.001.00 541.002.00 541.004.00 541.006.00

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

791.010.00 791.024.00 791.009.00 791.025.00 791.011.00 791.011.00 791.011.00 791.011.00

541.001.00 541.003.00 541.001.00 541.004.00 541.005.00 541.002.00 541.005.00 541.002.00

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

*Frez o tym symbolu wymaga użycia łożyska o trochę większej średnicy niż średnica freza *Uchwyt Ø9,5mm z łożyskiem Ø9,5/12,7mm (799.001.00)

www.cmttools.pl


S

INSERT CARBIDE Z1

652B

RH

Głowice i noże

Frez prosty Z=1 na wymienne płytki mocowane za pomocą śrubek typu Torx. Wyposażony dodatkowo w górne łożysko, które umożliwia pracę z wykorzystaniem szablonu. Możliwość frezowania i wiercenia w płycie wiórowej i MDF. Do używania na frezarkach ręcznych.

Piły tarczowe

Frezy proste na płytki wymienne

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

49,5

Frezy CNC i uchwyty

I

Rysunki w skali 1:1

D

L

mm

mm

mm

19

49,5

100

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

652.690.11B 652.691.11B

5094

990.072.00

991.061.00

791.011.00

541.002.00

991.056.00

Frezy proste na płytki wymienne S

INSERT CARBIDE Z2

656

RH

Części wymienne

Frez prosty Z=2 na wymienne płytki mocowane za pomocą śrubek typu Torx. Wyposażony dodatkowo w górne łożysko, które umożliwia pracę z wykorzystaniem szablonu. Możliwość frezowania i wiercenia w płycie wiórowej, MDF oraz twardym drewnie. Do używania na frezarkach ręcznych jak i maszynach CNC.

L

48,3 35

Elektronarzędzia i akcesoria

28,3

I

Rysunki w skali 1:1

D

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

I

Wiertła

Części zamienne

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

16 19 19 19

35 28,3 28,3 48,3

mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

80 69 79 100

656.160.11 656.190.11 656.692.11

656.691.11 656.693.11

283127 283127 283127 483127

990.076.00 990.075.00 990.075.00 990.075.00

991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00

791.025.00 791.034.00 791.011.00 791.011.00

541.004.00 541.004.00 541.002.00 541.002.00

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

Ekspozytory

Części zamienne

D

www.cmttools.pl 89


S

HWM Z2 RH Uczyń swój dom bardziej energooszczędnym poprzez uszczelnienie starych okien i drzwi. Dzięki frezom CMT zrobisz idealne miejsce pod uszczelkę przeciwwiatrową. Możliwość pracy oboma końcami freza jest bardzo ekonomiczna. Obustronny frez występuje tylko w rozmiarze Ø 3mm.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy pod uszczelkę

L

3,5 3 3

3,5

4

Rysunki w skali 1:1

I

191.635

D

7/813.001

712.030 712.040 812.032

711.031

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

3,2

7/813.001.11

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

3 3 3,2 3,5 4 3,5 3,5

8 11 12,7 10 12 8 8

70 60 50,8 60 60 70 63,5

711.031.11 712.030.11 812.032.11 191.635.11 712.040.11 713.001.11 813.001.11

Frezy trymujące S

HW Z2 RH

Wiertła

7/8/921

Dzięki frezom trymującym możesz teraz obcinać lub ukosować laminat bez konieczności zmiany narzędzia. Frezy dostępne w 3 najbardziej popularnych rozmiarach.

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

UWAGA: Używaj tylko z łożyskiem prowadzącym lub wykorzystując krawędź prowadzącą.

90

L D Rysunki w skali 1:1

0° - 22°

I

A 0° - 22° 0° - 30° 0° - 45°

A

0° - 30°

0° - 45°

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

12 12 12

12,7 12,7 12,7

44,5 44,5 44,5

721.022.11 721.030.11 721.045.11

821.022.11 821.030.11 821.045.11

921.030.11

Frezy trymująco-kształtujące S

HW Z2 RH

807

Frez ten pozwala na otrzymanie smukłej i gładkiej powierzchni laminatu. Bardzo ostre krawędzie idelanie obrabiają materiał i pozostawiają go miłym w dotyku i dla oka. Późniejsze stosowanie wypełnień nie jest konieczne.

L

I R

D

R 1,6

R 0,4 Części zamienne

D

I

R

L

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6,35mm

12,7 12,7

9,5 9,5

0,4 1,6

52 52

807.004.11 807.015.11

990.422.00 990.422.00

791.002.00 791.002.00

990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00

www.cmttools.pl


Dzięki frezom trymującym możesz teraz obcinać lub ukosować laminat bez konieczności zmiany narzędzia. Frezy dostępne w 3 najbardziej popularnych rozmiarach.

7° L

I

50 szt. w opakowaniu I

742.095 842.095

743.060 843.063

Frezy trzpieniowe i zestawy

4,7 10°

843.064 7°

0° - 10°

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

9,5 9,5 6 6,35 9,5

38,1 38,1 38,1 38,1 38,1

742.095.11

9,5 6,35

38,1 38,1

• 0° 6 • 0° 6,35 • 7° 6 • 7° 6,35 • 0° - 10° 6,35 50 szt. w opakowaniu • 0° 6,35 • 7° 6,35

842.095.11 743.060.11 843.063.11 843.064.11 842.095.11-X50 843.063.11-X50

Wiertła

A

Frezy CNC i uchwyty

Rysunki w skali 1:1

Frezy do ukosowania z łożyskiem

7/907 - 7/8/909 - 7/910

S

HW Z2 RH

Frezy tego rodzaju pozwalaj�� na uzyskanie dowolnego skosu w zakresie od 0 do 25° poprzez opuszczanie bądź podnoszenie freza. Dostępne są również frezy z kątem 30° i 45°.

L

22º 25º

30º

Części wymienne

A

45º

I

0º - 25º D Rysunki w skali 1:1

709-909 710-910

707-907 Części zamienne

A 0° - 25° 22° 25° 30° 45°

D

I

mm

mm

19 - 24,5 16 (10+6) 12,7 7,8 19,05 10,2 26 9 27 5,5

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

56,5 47,6 52,4 55 51,5

707.210.11

SYMBOL S=Ø8mm

907.210.11 809.022.11 809.025.11

709.260.11 710.260.11

Elektronarzędzia i akcesoria

6,35

4,7

909.260.11 910.260.11

990.422.00 990.423.00 990.423.00

791.007.00 791.035.00 791.002.00 791.018.00 791.018.00

990.004.00 990.062.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.062.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00

Ekspozytory

I

UWAGA: Używaj tylko z łożyskiem prowadzącym lub wykorzystując krawędź prowadzącą.

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

L

L

HWM Z1 RH

7/842-7/843

Piły tarczowe

S

Głowice i noże

Frezy trymujące

www.cmttools.pl 91


Piły tarczowe Głowice i noże

Frezy proste z dolnym łożyskiem S

HW HWM Z2 RH

7/8/906

Frezy te idealnie nadają się do wyrównywania powierzchni i obcinania laminatu. Dolne łożysko pozwala na pracę z szablonem. Duży wybór średnic znacznie zwiększa możliwości wykorzystania tego typu frezów.

12,7 L

16 25,4 38,1 50,8

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

D

92

Rysunki w skali 1:1

• HWM, monolit 10 szt. w opakowaniu Części zamienne

I

D

mm

mm

•25,4 6,35 12,7 9,5 12,7 12,7 12,7 12,7 16 19 25,4 9,5 25,4 12,7 25,4 12,7 38,1 12,7 50,8 12,7 10 szt. w opakowaniu 25,4 9,5 25,4 12,7 38,1 12,7

L mm

63,5 55,5 57,8 70,6 57,1 68,2 70,7 86,6 94 103,7 68,2 70,7 94

Części zamienne 991.057.00 991.062.00

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

706.064.11 706.096.11 706.128.11

806.064.11 806.096.11 806.128.11

906.096.11 906.128.11

806.095.11 806.127.11

906.190.11 906.095.11 906.127.11

906.628.11 706.190.11 706.095.11 706.127.11

806.628.11

906.627.11 906.629.11 906.630.11 806.095.11-X10 806.127.11-X10

791.035.00 791.002.00 791.003.00 791.003.00 791.007.00 791.002.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00

806.627.11 806.629.11 806.630.11

541.350.00 990.422.00 990.423.00 990.423.00 990.422.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.004.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

806.627.11-X10 806.629.11-X10

3/32” klucz hex do śrub (990.058.00) 2,5mm klucz hex do śrub (990.004.00)

Zestaw frezów prostych z dolnym łożyskiem HW Z2 RH

806 Obcinanie laminatu oraz praca z szablonem staną się jeszcze łatwiejsze dzięki zestawowi 3 frezów prostych o różnych średnicach. 12,7

25,4

Rysunek w skali 1:1

Opis Zestaw frezów prostych trymujących

Rozmiary

SYMBOL

mm

S=Ø6,35mm

Ø9,5x12,7 - 9,5x25,4 - 19x25

806.001.11

www.cmttools.pl


HW Z2 RH

7/8/906

25,4

UWAGA: Pyły i wióry powstające podczas frezowania są bardzo niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Zawsze używaj okularów ochronnych oraz maski przeciwpyłowej.

I

38,1 50,8

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

Głowice i noże

Negatywny kąt natarcia znacznie zwiększa żywotność narzędzia, komfort pracy oraz gładkość powierzchni po frezowaniu. Dolne łożysko umożliwia pracę z szablonem.

D

Części zamienne

I

D

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

806.191.11

906.191.11 906.691.11 906.692.11 906.690.11

806.691.11 806.692.11 806.690.11

25,4 19 73,9 706.191.11 25,4 19 80,2 38,1 19 92,9 50,8 19 105,6 Części zamienne 991.057.00 3/32” klucz hex

791.004.00 791.004.00 791.004.00 791.004.00

541.550.00 541.550.00 541.550.00 541.550.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

Frezy CNC i uchwyty

S

Piły tarczowe

Frezy proste z dolnym łożyskiem

Frezy proste z podwójnym łożyskiem HW Z2 RH Wiertła

8/906.6B

25,4

Części zamienne

I

D

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

25,4 25,4 50,8 50,8

19 19 19 19

86,5 86,5 109,5 109,5

906.691.11B 806.691.11B 906.690.11B 806.690.11B

6,35-19mm

1,6mm

791.004.00 791.004.00 791.004.00 791.004.00

541.550.00 541.550.00 541.550.00 541.550.00

12,7-19mm

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

791.011.00 791.011.00 791.011.00 791.011.00

541.005.00 541.002.00 541.005.00 541.002.00

Frezy diamentowe, proste z dolnym łożyskiem S

DP Z2 RH

7/8/906 L

40

WIĘKSZA ŻYWOTNOŚĆ

11

W PORÓWNANIU DO ZĘBÓW WĘGLIKOWYCH

Ekspozytory

Dzięki diamentowym ostrzom frez ten jest nawet 40 razy bardziej wytrzymały od frezów z ostrzami węglikowymi. Mając go w swoim warsztacie oszczędzasz czas i pieniądze.

I

Części zamienne

D

Elektronarzędzia i akcesoria

50,8

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Ten nowy frez jest wyposażony w dwa łożyska (góra-dół), które zapewniają idealne prowadzenie narzędzia. Negatywny kąt natarcia sprawia, że skrawanie odbywa się płynnie a obrabiana powierzchnia jest bardzo gładka. Frez ten idealnie nadaje się do frezowania krzywych krawędzi, wzdłuż i w poprzek włókien.

I

D

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

11

12,7

58,1

706.128.61

806.128.61

906.128.61

990.423.00 791.003.00 990.058.00 991.057.00

www.cmttools.pl 93


S

HWM Z2 Z2+2 RH

190B-191B-192B

Frez spiralny, który wykonany jest ze specjalnego węglika spiekanego co znacznie zwiększa jego twardość i wytrzymałość poprzeczną. Narzędzie to pozwala frezować elementy drewniane przy dokładniejszym odprowadzeniu wióra. Specjalne właściwości konstrukcyjne sprawiają, że frez wolniej się nagrzewa co powoduje, że jego krawędzie dłużej pozostają ostre.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy spiralne z dolnym łożyskiem

Doskonałe wykończenie Z2 negatyw

Doskonałe wykończenie Z2 pozytyw

L

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

Rysunki w skali 1:1

Części zamienne

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

Z2+2 Pozytyw & Negatyw 12,7 50,8 114 Z2 Pozytyw 6,35 25,4 76,2 12,7 31,7 89 12,7 50,8 114 Z2 Negatyw 12,7 31,7 89 12,7 50,8 114

Frezy CNC i uchwyty

I

190.127.11B 190.508.11B

791.010.00

541.301.00

191.505.11B 191.127.11B 191.507.11B

791.035.00 791.010.00 791.010.00

541.350.00 541.301.00 541.301.00

192.505.11B 192.127.11B 192.507.11B

791.010.00 791.010.00

541.301.00 541.301.00

191.064.11B 191.008.11B

D

Wiertła

Frezy do obcinania laminatu S

HW Z2 RH

7/8/907

1) Osadzający się klej ogranicza ruch łożyska – łożysko typu Deriln® posiada powłokę anti-stick, która znacznie ogranicza przywieranie kleju. 2) Łożysko typu Derlin® mocno przylega do obrabianego materiału co zwiększa stabilność prowadzenia i chroni materiał przed uszkodzeniem. 3) Odpowiedni kąt natarcia ostrza redukuje ilość opiłków.

D L

Przyznawanie patentu na: I

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Nowe frezy z łożyskiem typu Derlin®, rozwiązują 3 najczęściej występujące problemy podczas przycinania laminatu:

94

- Szerszą powierzchnię łożyska, - Ograniczenie przywierania kleju, - Ochrona materiału przed uszkodzeniami. Rysunki w skali 1:1

Perfekcyjne trymowanie przy pomocy stożkowych krawędzi tnących: Dzięki innowacyjnym, stożkowym krawędziom tnącym, idealne cięcie będzie możliwe nawet po naostrzeniu narzędzia. Najczęściej spotykanym problemem przy standardowych frezach do przycinania laminatu jest zmiana ich średnicy po procesie ostrzenia co powoduje niekorzystne zmiany na frezowanej powierzchni. Dzięki specjalnej konstrukcji tego freza istnieje możliwość ostrzenia nawet do 6 razy. Wystarczy tylko regulować wysokość pracy freza (ilustracja obok).

Części zamienne

I

D

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL S=Ø12,7mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

12,7 15,87 15,87

12,7 19 19

54,2 59,3 65,7

707.128.11 707.190.11

807.128.11 807.190.11

907.128.11 907.190.11 807.690.11

990.422.00 990.423.00 990.423.00

791.042.00 791.043.00 791.043.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00 991.057.00

www.cmttools.pl


S

INSERT CARBIDE Z2

657

RH

Głowice i noże

Frez prosty Z=2 na płytki wymienne mocowane za pomocą śrubek typu Torx. Możliwość stosowania dwu lub czterostronnie ostrzonych płytek. Tego typu frezy wyposażone są w łożysko prowadzące.

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

I

30

Frezy CNC i uchwyty

12

Rysunki w skali 1:1

D

Części zamienne

L

mm

mm

mm

S=Ø6mm

19 19 19

12 30 30

56 74 87

657.194.11 657.195.11

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

657.192.11

657.190.11 657.191.11 657.692.11

12124 30122 30122

990.075.00 990.075.00 990.075.00

991.061.00 991.061.00 991.061.00

791.007.00 791.007.00 791.007.00

Wiertła

990.410.00 990.052.00 991.067.00

SYMBOL

Podkładka Ø4.2/Ø9 do śrubki M4 Śrubka TCEI M4x6 Kluczyk 3mm

Frez prosty na płytki wymienne S

INSERT CARBIDE Z2

657

RH

Części wymienne

Frez prosty Z=2 na płytki wymienne mocowane za pomocą śrubek typu Torx. Możliwość stosowania dwu lub czterostronnie ostrzonych płytek. Tego typu frezy wyposażone są w podwójne łożysko prowadzące.

50

L

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

I

I

Rysunki w skali 1:1

Elektronarzędzia i akcesoria

D

Części zamienne

Piły tarczowe

Frez prosty na płytki wymienne

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

19

50

112

Części zamienne

657.991.11 657.992.11

541.514.00 Podkładka Ø6,4mm 990.410.00 Podkładka Ø4.2/Ø9 do śrubki M4

50122

990.075.00

991.061.00

990.052.00 Śrubka TCEI M4x6 991.067.00 Kluczyk 3mm

791.007.00

Ekspozytory

Części zamienne

D

D

www.cmttools.pl 95


S

HW Z2 RH

657B

Frez prosty Z=2 na płytki wymienne mocowane za pomocą śrubek typu Torx. Możliwość stosowania dwustronnie ostrzonych płytek. Tego typu frezy wyposażone są w dwa łożyska prowadzące (góra - dół).

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frez prosty na płytki wymienne

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

Frezy CNC i uchwyty

I

Rysunki w skali 1:1

D

I

mm

mm

mm

19

50

110

Części zamienne

L

SYMBOL S=Ø12mm

657.993.11B

990.410.00 Podkładka Ø4,2/Ø9 pod śrubkę M4 991.067.00 Kluczyk 3mm

50122

990.075.00

791.007.00

791.011.00

791.011.00

541.002.00

991.061.00 Kluczyk Torx T15 991.056.00 Kluczyk 1,5mm

Frezy trymująco - rowkujące S

HW Z2 RH

7/8/953 Frezy wyposażone są w dolne łożysko ułatwiające prowadzenie.

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Części zamienne

D

d

Elektronarzędzia i akcesoria

I

Rysunki w skali 1:1

D

Ekspozytory

Części zamienne

96

d

D

I

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

12,7

19

25,4

753.001.11

853.001.11

953.001.11

953.501.11

853.501.11

990.423.00 791.003.00 990.058.00 991.057.00

www.cmttools.pl


HW Z2 RH

8/935.503

22,2

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

Ten praktyczny zestaw umożliwia Ci wykonanie 17 różnych rozmiarowo wręgów. Wcięcia głębsze niż 12,7mm zaleca się wykonywać za pomocą kilku płytkich wybrań (przejść). Zestaw dostępny z trzpieniem 12mm oraz 12,7mm.

Piły tarczowe

Zestaw do wręgowania

Kołnierz Symbol 799.517.00

Wręg 12,7mm Kołnierz 25,4mm

Wręg 4,7mm Kołnierz 41,2mm

Wręg 8mm Kołnierz 34,9mm

Wręg 11,1mm Kołnierz 28,6mm

Wręg 14,3mm Kołnierz 22,2mm

Wręg 17,5mm Kołnierz 15,8mm

Wręg 6mm Kołnierz 38,9mm

Wręg 9,1mm Kołnierz 32,5mm

Wręg 11,9mm Kołnierz 27mm

Wręg 15mm Kołnierz 20,6mm

Wręg 18,2mm Kołnierz 14,3mm

Części wymienne

Symbol

Wiertła

Wręg 9,5mm Kołnierz 31,7mm

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wręg 6,35mm Kołnierz 38,1mm

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

Zestaw CMT zawiera (Ø50,8x22,2mm)

935.503.11

835.503.11

ZESTAW ZAWIERA: Frez do wręgowania z kołnierzem Ø19mm

935.990.11

835.990.11 791.705.00 791.706.00 791.707.00 799.517.00 990.452.00

OPIS

5 szt. kołnierzy (1,6 - 3,2 - 6,35 - 9,5 - 12,7mm wręg) 5 szt. kołnierzy (4,7 - 8 - 11,1 - 14,3 - 17,5mm wręg) 5 szt. kołnierzy (6 - 9,1 - 11,9 - 15 - 18,2mm wręg) Kołnierz Ø50,8mm Komplet śrubek, podkładek i kluczyków

Elektronarzędzia i akcesoria

Wręg 19m m Kołnierz 12,7m m

Wręg 3,2mm Kołnierz 44,5mm

Ekspozytory

bez kołnierza

Wręg 1,6 mm Kołnierz 47,6mm

791.707.00

Wręg 15,8m m Kołnierz 19m m

Symbol

z kołnierzem

22,2

791.706.00

Symbol

791.705.00

Frezy CNC i uchwyty

8/935.990

www.cmttools.pl 97


S

L

12

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

Standard

I

3,2

H

z łożyskiem 791.014.00

z łożyskiem 791.017.00

8

11,1

12,7

z łożyskiem 791.003.00

z łożyskiem 791.002.00

Opcjonalnie

D

9,5 z łożyskiem 791.018.00

z łożyskiem 791.019.00

Rysunki w skali 1:1

Części zamienne H

D

I

L

mm

mm

mm

mm

9,5 9,5

34,9 34,9

12 12

55 65

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

660.351.11

660.350.11 660.851.11

12124 12124

990.075.00 990.075.00

990.051.00 Śruba TCEI M3x6 990.053.00 Śruba TCEI M3x10

990.400.00 Podkładka Ø3.2/Ø7 dla Śrubki M3 541.552.00 Podkładka Ø3.25/Ø15.8 dla Śrubki M3

991.061.00 991.061.00

791.018.00 791.018.00

990.054.00 Śruba TCEI M3x16 991.062.00 Kluczyk 2,5mm

Frezy do wręgowania na wymienne płytki S

INSERT CARBIDE Z2

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

RH

To praktyczne narzędzie umożliwia Ci wykonanie 17 różnych rozmiarowo wręgów, używając nakładek o różnej średnicy. Wcięcia głębsze niż 12,7mm zaleca się wykonywać za pomocą kilku płytkich wybrań (przejść). Zestaw dostępny z trzpieniem 12mm oraz 12,7mm.

D

Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

6,35

z łożyskiem 791.016.00

660.9

98

RH

Frez Z=2 na płytki wymienne mocowane za pomocą śrubek typu Torx. Stosowanie czteroostrzowch płytek jeszcze bardziej oszczędza Twój czas i pieniądze. Frezy są wyposażone w łożysko dolne umożliwiające wykonanie zacięcia na głębokość 9,5mm. Możesz oczywiście zmieniać średnicę łożyska, decydując tym samym o głębokości wręgu. Idealny do pracy w płycie wiórowej, MDF lub twardym drewnie. Do stosowania na frezarkach ręcznych.

Części zamienne

Wiertła

INSERT CARBIDE Z2

660

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy do wręgowania na wymienne płytki

L

z kołnierzem

I

bez kołnierza 28,3

H

Wręg 15,8mm Kołnierz 19mm

Wręg 19mm Kołnierz 12,7mm

Rysunki w skali 1:1

Części zamienne H

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

16

50,8

28,3

87,3

660.990.11

660.991.11

Części zamienne

541.514.00 799.503.00 990.410.00 990.052.00 991.067.00 990.469.00

Blokada dla Ø6,4mm Tuleja Ø19,05mm Podkładka Ø4.2/Ø9 do Śrubki M4 Śrubka TCEI M4x6 Kluczyk 3mm Śrubka, podkładka i kluczyk

Opcjonalnie

283127

799.517.00 791.705.00 791.706.00 791.707.00

990.075.00

991.061.00

791.010.00

Kołnierz Ø50,8mm 5 szt. kołnierzy w zestawie (1,6-3,2 - 6,35 - 9,5 - 12,7mm wręg) 5 szt. kołnierzy w zestawie (4,7 - 8 - 11,1 - 14,3 - 17,5mm wręg) 5 szt. kołnierzy w zestawie (6 - 9,1 - 11,9 - 15 - 18,2mm wręg)

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

7/8/935

Głowice i noże

Dzięki tym frezom możesz szybko i sprawnie stworzyć elementy drzwi, szuflad oraz wykonywać połączenia na zakładkę. W ramkach starych okien możesz wykonać rowek pod szybę izolacyjną frezem 19mm.

Piły tarczowe

Frezy do wręgowania

L

12,7

I

12,7 9,5

9,5 H

22,2

19

15,8

12,7

12,7

Rysunki w skali 1:1

D

Frezy trzpieniowe i zestawy

19

I

L

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

9,5 31,7 12,7 58,4 735.317.11 9,5 31,7 12,7 61,2 9,5 31,7 19 64,8 735.318.11 12,7 34,9 12,7 59,4 735.350.11 12,7 34,9 19 65,8 16 50,8 22 77,8 Części zamienne 991.057.00 3/32” klucz

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

835.317.11

935.317.11 935.817.11

835.817.11

935.850.11 935.851.11 935.990.11

835.850.11 835.851.11 835.990.11

835.350.11

935.318.11 935.350.11

990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.422.00 990.422.00 990.408.00

791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.002.00 791.002.00 791.010.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

Wiertła

799.503.00 Tuleja 19,05mm (8/935.990.11) 541.514.00 2mm podkładka (8/935.990.11)

Zestaw do wręgowania HW Z2 RH

7/8/935.001

Zestaw ten pozwoli ci na wykonanie różnowymiarowych nacięć zmieniając pozycję frezarki lub korzystając z zestawu łożysk o różnych średnicach. Każdy zestaw zawiera jeden frez do wręgów oraz sześć sztuk łożysk o rożnych średnicach. UWAGA: Pamiętaj o właściwym i dokładnym zamocowaniu łożyska.

Części wymienne

791.703.00

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

D

Frezy CNC i uchwyty

Części zamienne H

Elektronarzędzia i akcesoria

Rysunki w skali 1:1

19 12,7 6,35

8

9,5

11,1

12,7

H

D

I

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

0-12,7 0-12,7

34,9 34,9

12,7 19

735.001.11

835.001.11

935.001.11

935.501.11 935.502.11

835.501.11 835.502.11

Ekspozytory

3,2

www.cmttools.pl 99


S

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

Z2 RH

HWM

7/8/950.001

Oprócz tradycyjnych otworów pod zamek, frezy tego typu możemy zastosować do wykonania uchwytów mocujących w różnego rodzaju ramkach, tablicach czy gablotach. UWAGA: Upewnij się, że obrabiany element jest mocno i stabilnie przymocowany.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy do otworów pod zamek

L

4,8 d

I

11 4,8

D

9,5 Rysunki w skali 1:1

D

d

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

9,5

4,8

11

54

750.001.11

850.001.11

950.001.11

950.501.11

850.501.11

Frezy do otworów typu T S

Wiertła

Z2 Z1+1 RH

HW

8/950.6

Oprócz otworów pod zamek, frezy tego typu możemy zastosować do wykonania uchwytów mocujących w różnego rodzaju ramkach, tablicach czy gablotach.

11

13,5

17,5 8,5

d I

8

28

30 8/950.601

8/950.602 D

Rysunki w skali 1:1

12,7

15

22,2

Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

100

9,5

L

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

UWAGA: Upewnij się, że obrabiany element jest mocno i stabilnie przymocowany.

8,7

20 14,5

9,5 6 34,9

32 8/950.604 D

d

I

L

mm

mm

mm

mm

28 30 32 34,9

11 9,5 8,7-15 12,7

13,5 17,5 20 22,2

56,3 60,3 66 63,5

8/950.603 Z 2 2 1+1 2

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

950.603.11 950.601.11 950.604.11 950.602.11

850.603.11 850.601.11 850.602.11

www.cmttools.pl


Frezami tego typu wykonujemy wcięcia pod śruby, co zapobiega pękaniu i rozrywaniu skręcanych elementów.

11,1

Rysunki w skali 1:1

I

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

20,6 12,7

I1 d

Piły tarczowe

HW Z2 RH

813.701 - 913.201

4,36 D

D

d

I1

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

11,1

4,36

12,7

20,6

63,5

913.201.11

813.701.11

Frezy CNC i uchwyty

S

Głowice i noże

Frezy pod śruby

Frezami tego typu wykonujemy wcięcia pod śruby, co zapobiega pękaniu i rozrywaniu skręcanych elementów.

12,7

L

Rysunki w skali 1:1

24,2 I

Części wymienne

13,9

I1

4,36

d

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

HW Z2 RH

813.601 - 913.101

D

d

I1

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

12,7

4,36

13,9

24,2

63,5

913.101.11

813.601.11

Ekspozytory

D mm

Elektronarzędzia i akcesoria

S

Wiertła

Frezy pod śruby

www.cmttools.pl 101


Piły tarczowe

Frezy piłkowe S

Głowice i noże

Korzystając z frezów piłkowych możesz tworzyć rowki, połączenia na pióro i wpust oraz połączenia na obce pióro. Każde ostrze posiada system anti-kickback (ogranicznik posuwu) oraz pomarańczową powlokę PTFE ograniczającą przywieranie materiału. Łożysko średnicy 22mm pozwala na wykonanie rowka o głębokości 12,8mm. Możesz również samodzielnie składać frezy piłkowe poprzez wybieranie grubości trzpienia i grubości ostrza. Wszystkie ostrza piłkowe posiadają otwór 8mm. I

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

H

Frezy CNC i uchwyty Wiertła

I

P

D

H

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

1,5 1,6 2 2,4 2,5 3 3,2 3,5 4 4,8 5 6 6,4

1,07 1,07 1,27 1,27 1,27 1,27 1,27 2,07 2,07 2,86 2,86 4,45 4,45

47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6

12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8 12,8

722.315.11A

922.315.11A

922.315.11B

922.320.11A

922.320.11B

922.325.11A 922.330.11A

922.325.11B 922.330.11B

922.335.11A 922.340.11A

922.335.11B 922.340.11B

922.350.11A 922.360.11A

922.350.11B 922.360.11B

822.316.11A 822.320.11A 822.324.11A

722.320.11A 722.325.11A 722.330.11A

822.316.11B 822.320.11B 822.324.11B

822.332.11A 722.335.11A 722.340.11A

822.332.11B

822.340.11A 822.348.11A

722.350.11A 722.360.11A

822.360.11A 822.364.11A

822.340.11B 822.348.11B 822.360.11B 822.364.11B

Trójzębne ostrza piłkowe mają system ati-kickback oraz pokryte są pomarańczową powłoką P.T.F.E. Otwór wewnętrzny 8mm pasuje do uchwytów CMT (artykuł 7/8/924).

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

1

7/8/924.xxx.00 7/8/924.xxx.10

I

S

2 P

822

Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

Rysunki w skali 1:1

P

D

L B L1

102

HW Z3 RH

7/8/922A/B

D

OPIS 1 1 2 2

trzpień bez łożyska trzpień bez łożyska trzpień z łożyskiem trzpień z łożyskiem trzpień bez łożyska (dłuższa wersja) trzpień z łożyskiem (dłuższa wersja) Części zamienne

I

P

D

B

mm

mm

mm

mm

1,5 1,6 1,8 2 2,2 2,4 2,5 2,8 3 3,2 3,5 4 4,8 5 6 6,4

1,07 1,07 1,27 1,27 1,27 1,27 1,27 1,27 1,27 1,27 2,07 2,07 2,86 2,86 4,45 4,45

47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6 47,6

8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8

SYMBOL 822.315.11 822.316.11 822.318.11 822.320.11 822.322.11 822.324.11 822.325.11 822.328.11 822.330.11 822.332.11 822.335.11 822.340.11 822.348.11 822.350.11 822.360.11 822.364.11

L1

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

26 26 26 26 40 40

61 67,5 61 67,5 86 86

724.060.00

824.064.00

924.080.00 924.120.00

824.127.00

724.060.10

824.064.10

924.080.10 924.120.10

824.127.10

791.005.00 Ø8-22mm łożysko 541.501.00 4mm podkładka dystansowa 541.500.00 3mm podkładka dystansowa

924.083.00 924.083.10

541.518.00 1mm podkładka dystansowa 990.020.00 Nakrętka M8

www.cmttools.pl


S

HW Z3 RH

Każde ostrze posiada system anti-kickback (ogranicznik posuwu) oraz pomarańczową powłokę PTFE ograniczającą przywieranie materiału. Łożysko o średnicy 22mm pozwala na wykonanie rowka o głębokości 12,8mm. W tym przypadku, ostrza piłkowe posiadają podfrezowany otwór co umożliwia chowanie się śruby mocującej.

Głowice i noże

I

L

Rysunki w skali 1:1

P I

H D

I

P

D

H

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

3 3,2 4 5 6,4

1,27 1,27 2,07 2,86 4,45

47,6 47,6 47,6 47,6 47,6

12,8 12,8 12,8 12,8 12,8

58 58,2 58,4 63 64,4

923.330.11A 923.340.11A 923.350.11A

823.332.11B 823.340.11B 823.364.11B

Frezy CNC i uchwyty

Ostrza piłkowe z podfrezowaniem HW Z3 RH

823

I

Frezy trzpieniowe i zestawy

923A - 823B

Piły tarczowe

Frezy piłkowe z podfrezowaniem

W tym przypadku, ostrza piłkowe posiadają podfrezowany otwór, co umożliwia chowanie się śruby mocującej.

D

B

mm

mm

3 3,2 4 5 6,4

1,27 1,27 2,07 2,86 4,45

47,6 47,6 47,6 47,6 47,6

8 8 8 8 8

SYMBOL 823.330.11 823.332.11 823.340.11 823.350.11 823.364.11

8/924 Montaż

1

55

Blokada łożyska

61

Części wymienne

7/8/924

2

8/924

823

Blokada łożyska OPIS 1 1 2 2

trzpień bez łożyska i bez blokady trzpień z łożyskiem i blokadą trzpień bez łożyska trzpień z łożyskiem

Części zamienne

791.012.00 541.001.00 541.002.00 791.013.00

Ø8-22mm łożysko Blokada do uchwytu Ø6,35mm Blokada do uchwytu Ø12,7mm Ø12,7-22mm łożysko

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

S

7/8/924

P mm

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

724.061.00 724.061.10

824.061.00 824.061.10

924.081.00 924.081.10 924.082.00 924.082.10

824.121.00 824.121.10 824.122.00 824.122.10

541.003.00 541.004.00 541.515.00 541.516.00

Blokada do uchwytu Ø6mm Blokada do uchwytu Ø8mm 0,1mm podkładka dystansowa 0,3mm podkładka dystansowa

541.517.00 0,5mm podkładka dystansowa 541.518.00 1mm podkładka dystansowa 990.055.00 Śrubka TSPEI M5x12mm

Elektronarzędzia i akcesoria

P

Otwór podfrezowany pod kątem 45°

I mm

Ekspozytory

D

Wiertła

B

www.cmttools.pl 103


S

Teraz możesz tworzyć rowki i wręgi od 3,2mm do 18mm używając regulowanego zestawu ostrzy piłkowych. Zobacz listę poniżej przedstawiającą możliwości łączenia poszczególnych grubości ostrzy. Zestaw zawiera: - 4 ostrza piłkowe o grubościach: 3.2mm, 4mm, 4.8mm, 6.4mm. - 1 uchwyt o średnicy 12mm lub 12.7mm - 1 łożysko o średnicy 22mm - 17 podkładek dystansowych (8szt x 0.1mm, 4szt x 0.5mm, 3szt x 1.0mm 2szt x 4mm) UWAGA: Zawsze używaj podkładek dystansowych. Poszczególne ostrza piłkowe nie powinny się bezpośrednio stykać. Dystans pomiędzy ostrzami powinien wynosić od 1.0mm do 1.7mm. Podkładki muszą być używane również między łożyskiem, a ostrzami piłkowymi.

L

Możesz skorzystać z zestawu łożysk o symbolu 791.711.00 aby frezować na głębokość 6,35mm oraz 9,5mm.

Frezy trzpieniowe i zestawy Frezy CNC i uchwyty

HW Z3 RH

8/900.506

Głowice i noże

Piły tarczowe

Zestaw ostrzy piłkowych

I Kombinacja ostrzy

Wysokośc cięcia

mm

A B C D A+B A+C A+D B+C B+D C+D A+B+C A+B+D A+C+D B+C+D A+B+C+D

H

D

Uwaga: Używaj tylko ostrzy o grubości znajdujących się w zestawie. Upewnij się, że wszystkie ostrza piłkowe są prawoobrotowe.

3,2 4 4,8 6,4 6,4 7,2 8,8 8 9,6 10,4 10,4 11,9 12,7 13,5 15,9

mm

a a a a a a a a a a a

7,1 7,9 9,5 8,7 10,3 11,1 11,8 13,3 14,1 14,9 18

Wiertła

W celu regulacji używaj podkładek: MIN.1mm - MAX 1,7mm

H

L

SYMBOL

B A

4mm 3,2mm

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

3,2-18

47,6

12,8

81

900.506.11

800.506.11

824.128.00 924.128.00 541.515.00 541.517.00

Ø12,7mm trzpień z podkładkami Ø12mm trzpień z podkładkami 0,1mm podkadka dystansowa 0,5mm podkadka dystansowa

791.005.00

990.020.00

541.518.00 1mm podkadka dystansowa 541.501.00 4mm podkadka dystansowa 791.711.00 Zestaw dwóch łożysk 28,5mm i 34,9mm

Zestaw do łączenia na pióro i wpust HW Z3 RH

8/900.626

Szybkie i sprawne wykonanie łączenia na pióro i wpust jest możliwe dzięki zestawowi 2 frezów rowkujących. Zestaw ten możesz oczywiście wykorzystać do innych projektów.

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

D

Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

C

4,8mm

Części zamienne I

Części zamienne

104

D 6,4mm

Max 19

12,8

6,4

Rysunki w skali 1:1

Części zamienne I

D

H

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

19

47,6

12,8

71

900.126.11

900.626.11

800.626.11

Części zamienne

824.131.00 Ø12,7mm trzpień z podkładkami 924.083.00 Ø8mm trzpień z podkładkami 924.131.00 Ø12mm trzpień z podkładkami

541.515.00 0,1mm podkładka dystansowa 541.516.00 0,3mm podkładka dystansowa

791.005.00

822.364.11

990.020.00

541.517.00 0,5mm podkładka dystansowa 541.518.00 1mm podkładka dystansowa

www.cmttools.pl


S

Piły tarczowe

Frezy do boazerii HW Z2 RH

8/961.6

Frez stworzony do produkcji boazerii lub paneli ściennych. Idealnie współpracuje z zestawem do łączenia na pióro i wpust.

Głowice i noże

R4

19 45°

5,5 R4

0,8

6,35

15,88

6,35

19,05

6,35

D

3,2 12,7

Standard (z łożyskiem o średnicy 12.7mm 791.003.00)

15,88 6,35

12,7 1,6

4,76 Opcjonalnie

(z łożyskiem o średnicy 15.8mm 791.018.00) Krok 3

Konstrukcja paneli ściennych lub boazerii Krok 2

1-2 krok z frezem numer: 800.626.11 lub 900.626.11

1

2

3

3-4 krok z frezem numer: 861.601.11 lub 961.601.11

4

Części zamienne D

I

R

mm

mm

mm

23,8

19,05

4

A 45°

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

67,7

961.601.11

861.601.11

990.423.00

791.003.00

990.058.00

991.057.00

Frez zaokrąglająco – fazujący 45° HW Z2 RH

954

Ten frez o innowacyjnym kształcie pozwala stworzyć piękne wykończenia kantów i rogów.

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Krok 4

Części wymienne

Krok 1

Frezy trzpieniowe i zestawy

1,6

R

45°

90°

45°

Elektronarzędzia i akcesoria

Uwaga: Pracuj tym frezem tylko na CNC lub na stole frezarskim wyposażonym w prowadnicę.

R8

Rysunek w skali 1:1

D

D1

I

R

L

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

mm

S=Ø8mm

36

22

25

8

60

954.080.11

Ekspozytory

A

Frezy CNC i uchwyty

I

www.cmttools.pl 105


S

HW Z2 RH

8/955.506

Jeżeli masz już dość standardowych połączeń ten zestaw jest odpowiedni dla Ciebie. Korzystając z tych frezów możesz tworzyć wiele profili poprzez kombinacje dwóch lub więcej przejść. Przykładowy profil jest przedstawiony poniżej. Rysunki w skali 1:1

Głowice i noże

Piły tarczowe

Zestaw frezów do łączenia na pióro i wpust typu V

90°

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

T1

25,4

Min. 6,35 Max 8 1,6

Frezy CNC i uchwyty

0,4 D

Części zamienne D

T1

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

44,4

19÷25,4

75,5

955.506.11

855.506.11

Wiertła

Części zamienne

8mm

8220.013.11

4mm

822.014.11

19mm

791.011.00

22mm

791.005.00

541.517.00 0,5mm podkładka dystansowa 990.020.00 Nakrętka M8

541.515.00 0,1mm podkładka dystansowa 541.516.00 0,3mm podkładka dystansowa

Zestaw frezów do łączeń (60°) S

HW Z2 RH

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

8/955.510

Części wymienne

Zestaw dzięki któremu dokładnie i trwale połączysz dwa elementy. Kąt 60° zapewnia dostateczną powierzchnię na klej.

L

Elektronarzędzia i akcesoria

I A

25,4 6,35 6,35

Ekspozytory

D

106

990.020.00

Rysunki w skali 1:1

30°

Części zamienne D

I

mm

mm

40

25,4

A

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

30°

74,5

955.510.11

855.510.11

990.423.00

791.018.00

990.058.00

991.057.00

www.cmttools.pl


S

Piły tarczowe

Frezy do szuflad HW Z2 RH

8/955.008 7/8/955.002 - 8/955.502

Dzięki tego typu frezom łatwo i szybko stworzysz idealne połączenie boków szuflady z jej frontem. Głowice i noże

UWAGA: Używaj tych frezów wykorzystując stół frezarski.

8/955.002-502

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

D

12 6

30° Rysunki w skali 1:1

Frezy CNC i uchwyty

3,2

8/955.008

8

4

Wiertła

3,2

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Rysunki w skali 1:1

Bok

Frezowanie przedniej części szuflady

Części wymienne

PROWADNICA

PROWADNICA

BOK SZUFLADY PRZÓD SZUFLADY

6mm

6mm 6mm

6mm

STÓŁ FREZARSKI

STÓŁ FREZARSKI

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

min. mm

max. mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

25,4 25,4 31,7 50,8

9,5 9,5 15,87 15,87

15,87 15,87 25,4 25,4

12,7 12,7 12,7 12,7

54 60,4 44,5 50,8

D

T

955.008.11 855.508.11 755.002.11

855.002.11

955.002.11 955.502.11

855.502.11

Elektronarzędzia i akcesoria

ód

Ekspozytory

Prz

www.cmttools.pl 107


S

L

R3,2

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

Frezy CNC i uchwyty

HW Z2 RH

822.023B - 024B

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy do rowkowania z łożyskiem

6,35 9,5

H

6,35 Rysunki w skali 1:1

D

9,5 Części zamienne

D

I

H

R

L

mm

mm

mm

mm

mm

S=Ø6,35mm

31,75 31,75

6,35 6,35

9,5 9,5

3,2

47,6 47,6

822.023.11B 822.024.11B

SYMBOL 791.010.00 791.010.00

541.001.00 541.001.00

990.005.00 990.005.00

991.056.00 991.056.00

Zestaw do połączeń kątowych S

HW Z2 RH

Wiertła

8/955

Zestaw ten umożliwia Ci tworzenie skrzyń ośmiobocznych, wysepek kuchennych i innych projektów, gdzie niezbędne jest łączenie pod kątem. PROWADNICA

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

PROWADNICA

L

D

STÓŁ FREZARSKI

STÓŁ FREZARSKI

T1 I

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

A

108

Min. 9,5

Max 19

Rysunki w skali 1:1

D

I

mm

mm

37,3

22,2

A 22.5°

T1

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

9,5 ÷ 19

60,3

955.005.11

855.505.11

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

8/955.504

Głowice i noże

Idealne narzędzia do tworzenia elementów gdzie występują połączenia prostopadłe lub równoległe. Ilustracje poni��ej przedstawiają możliwości zastosowania frezów.

L

D

A

B

T1 I

A

A

Frezy trzpieniowe i zestawy

A

Frezy CNC i uchwyty

8/955.503 Min. 9,5 Max 19

Piły tarczowe

Frezy do połączeń kątowych

5,4

Wiertła

45°

9,7

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Min. 15 Max 28,5

Rysunki w skali 1:1

Wykonanie łączenia na przykładzie elementu o grubości 19mm

9,5mm 19mm

STÓŁ FREZARSKI

STÓŁ FREZARSKI

Nr.1 Frezuj element położony poziomo na stole frezarskim. Upewnij się czy frez jest ustawiony centrycznie względem obrabianego materiału (patrz rysunek).

Nr.2 Drugi element połóż pionowo na stole frezarskim następnie wykonaj frezowanie.

D

I

mm

mm

70 50,8

31,7 22,2

A 45° 45°

T1

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

955.503.11 955.504.11

855.503.11 855.504.11

15 ÷ 28,5 9,5 ÷ 19

69,9 60,3

Ekspozytory

9,5mm

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

19mm

www.cmttools.pl 109


S

HW Z3 RH

8/900.616

Wykonywanie połączeń palcowych stanie się o wiele łatwiejsze, kiedy zastosujesz ten frez. Połączenie elementów o różnych grubościach (patrz rysunek poniżej) nie będzie stanowiło żadnego problemu. Górne łożysko umożliwia rowkowanie na głębokość 9,5mm. Używaj prowadnicy do frezowania na większą głębokość.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy do łączeń palcowych

Frezy trzpieniowe i zestawy

H

L

Frezy CNC i uchwyty

T1

Połączenia skrzyniowe

Wiertła

D

24-20

4

16-12

Rysunki w skali 1:1

9,5

T

D

H

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

12 - 40 12 - 40

47,6 47,6

9,5 9,5

97 97

900.616.11

Części zamienne

541.515.00 541.519.00 990.403.00 990.459.00

0,1mm podkładka dystansowa 5,8mm podkładka dystansowa 1,6mm klin Zestaw podkładek dystansowych

800.616.11 Opcjonalnie

791.020.00 791.029.00 791.015.00 791.011.00

924.130.00 824.130.00

791.027.00 791.027.00

822.340.11 822.340.11

990.020.00 990.020.00

Ø38,1mm łożysko (do głębokości 4,76mm) Ø34,9mm łożysko (do głębokości 6,35mm) Ø34,7mm łożysko (do głębokości 8mm) Ø19mm łożysko (do głębokości 14,3mm)

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

40-36 32-28

110

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

8/900.606

Głowice i noże

Ten profesjonalny frez pozwoli Ci uzyskiwać super mocne połączenia końców lub boków obrabianych materiałów. Sześć dających się regulować ostrzy umożliwia frezowanie materiałów o grubości od 12,7mm do 36mm.

Piły tarczowe

Frezy do łączeń palcowych

Frezy trzpieniowe i zestawy

H

L

Frezy CNC i uchwyty

Min. 12,7 Max 36

T1

Rysunki w skali 1:1

PROWADNICA

Wiertła

D

PROWADNICA

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

5,5mm

Max 36mm

D

H

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

47,6 47,6

5,5 5,5

97 97

900.606.11

Części zamienne 924.129.00 Ø12mm z podkładkami dystansowymi 824.129.00 822.005.11 822.006.11 791.028.00

Ø12,7mm z podkładkami dystansowymi Ostrze piłkowe 1,85mm z podkładką dystansową Ostrze piłkowe 5,5mm z podkładką dystansową Ø37mm łożysko

800.606.11 541.511.00 541.512.00 541.513.00 990.022.00 990.458.00

1,85mm

924.129.00 824.129.00

791.028.00 791.028.00

3mm podkładka dystansowa 2mm podkładka dystansowa 0,1mm podkładka dystansowa Nakrętka M12x1,25 Zestaw z podkładkami dystansowymi

822.005.11 822.005.11

5,5mm

822.006.11 822.006.11

990.022.00 990.022.00

Ekspozytory

T mm

Elektronarzędzia i akcesoria

STÓŁ FREZARSKI

STÓŁ FREZARSKI

12,7 - 36 12,7 - 36

Części wymienne

Min. 12,7mm

www.cmttools.pl 111


S

HW Z2 RH

8/955.501

Łącz elementy szybko i bez niepotrzebnych pomyłek. Używając freza do połączeń masz pewność, że profile będą idealnie pasować.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy do połączeń odwrotnych

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

I

Min. 15 Max 30

D

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Rysunki w skali 1:1

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wykonywanie połączenia na przykładzie elementu o grubości 19mm PROWADNICA

Części wymienne

9,5mm 19mm 9,5mm

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

STÓŁ FREZARSKI

112

Upewnij się, że frez jest ustawiony centrycznie względem obrabianego materiału (patrz powiększony rysunek). Przefrezuj jedną krawędź, następnie obróć element i powtórz frezowanie.

D

I

T1

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

44,4

32

15-30

70,1

955.501.11

855.501.11

www.cmttools.pl


S

HW Z1 RH

522 D

I

L

mm

mm

mm

14

18

60

A 9°

S

SYMBOL

mm

S=Ø12mm

12

522.140.11

Głowice i noże

30

DANE TECHNICZNE - stalowy korpus - jedno precyzyjne ostrze HM (Z=1)

L

Piły tarczowe

Frezy do połączeń na “jaskółczy ogon” (9°)

9˚ 18

Frezy trzpieniowe i zestawy

I Rysunki w skali 1:1

14 D

Frezy do połączeń na “jaskółczy ogon” (9°) S

HW Z2 RH

523 D

I

L

mm

mm

mm

14

16

60

A 9°

S

SYMBOL

mm

S=Ø10mm

10

523.140.11

Frezy CNC i uchwyty

A

DANE TECHNICZNE - stalowy korpus - dwa precyzyjne ostrza HM (Z=2)

40

Wiertła

L

9˚ Rysunki w skali 1:1

14 D

Frezy do połączeń na “jaskółczy ogon” (15°) - system Arunda TM INSERT CARBIDE Z2

664

L

A I

D

I

L

mm

mm

mm

39,5

31,5

65,5

790.315.00

990.078.00

A 15°

SYMBOL S=ØM12x1

M12x1

664.395.11

15° 31,5

ZASTOSOWANIE: Połączenia elementów konstrukcji dachowej na jaskółczy ogon systemem Arunda TM D

S mm

991.061.00

DANE TECHNICZNE: - stalowy korpus - dwa precyzyjne ostrza wymienne HWM (Z=2) - wewnętrzny gwint M12x1

39,5 Rysunki w skali 1:1

RH

Ekspozytory

S

Części wymienne

I

Elektronarzędzia i akcesoria

A

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

16

www.cmttools.pl 113


S

7/8/918 - 7/818B

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy do połączeń na “jaskółczy ogon” HW HWM Z2 RH

Doskonałe narzędzie zarówno dla nowicjuszy jak i doświadczonych stolarzy. Idealnie nadaje się do produkcji skrzynek jak i do połączeń, które będą wyeksponowane. 25 różnych rozmiarów daje Ci bardzo szerokie pole działania. Frezy do połączeń na jaskółczy ogon pasują do różnych systemów mocowania np. Keller, Leigh, JoinTECH, Omnijig. W przypadku gdy używasz szablonu, zalecane są dwa przejścia. Zanim odstawisz element roboczy, upewnij się, że jest dokładnie wyfrezowany. W przypadku zakleszczania się freza w materiale, upewnij się czy narzędzie jest poprawnie zamocowane oraz czy pracuje na odpowiedniej głębokości.

L

Frezy trzpieniowe i zestawy

Uwaga: Podczas pracy z szablonem, zalecane jest stosowanie dwóch przejść; pierwsze przejście frezem prostym, drugie przejście frezem na jaskółczy ogon, co powoduje gładsze i płynniejsze frezowanie oraz mniejsze obciążenia narzędzia co wpływa dodatnio na jego żywotność. I

Uwaga: W przypadku przycinania się freza, upewnij się, że jest odpowiednio zamocowany w tulei zaciskowej oraz czy odpowiednio jest ustawiona głębokość frezowania. Podczas frezowania nie podnoś frezarki z szablonu.

7/8/918

D

Frezy CNC i uchwyty

7/818B

6,35 7,5°

8 8°

9,5 9°

8 9°

9,5 14°

9,5 8°

12,7 18°

12,7 14°

11,1 8°

12,7 10°

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

6,35 8°

12,7 8°

14,2 14° 13,5 7°

15,8 7°

19 14°

19 7°

17,4 8°

19 14°

Części wymienne

20,6 8°

Producent/Model

9,5 7°

Elektronarzędzia i akcesoria

8,7 7°

12,7 14° 11,1 7°

SYMBOL

CMT-Enlock10 718.098.11B 818.098.11B CMT-Enlock15 718.127.11B 818.128.11B

14,2 14°

CMT300

718.127.11 918.127.11

818.128.11 818.628.11

15,87 7° L

Producent/Model

SYMBOL

Ekspozytory

HOFFMAN 5,5 17°

8 18°

W1

W2

Hoffmann

9,5 19° W3

16 20° W4

W1 W2 W3 W4

L=16mm 718.053.11 818.053.11 L=17,5mm 718.079.11 818.079.11 L=19mm 718.093.11 818.093.11 L=25mm 918.167.11

Rysunki w skali 1:1

114

www.cmttools.pl


7/8/918 - 7/818B

Oto niektóre przykłady zastosowania freza do łączeń na “jaskółczy ogon” połączenie jednostronne

połączenie jednostronne

połączenie boczne

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

połączenie dwustronne

Piły tarczowe

Frezy do połączeń na “jaskółczy ogon”

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

7,5° 8° 7,5° 8° 9° 9° 9° 9° 14° 8° 8° 18° 14° 14° 14° 10° 8° 7° 14° 7° 7° 8° 14° 7° 7° 14° 8°

718.060.11

7° 14° 7° 14° 14°

818.065.11 818.064.11 818.081.11 818.080.11

818.564.11

818.580.11 718.095.11

818.096.11

718.127.11

818.098.11 818.097.11 818.111.11 818.132.11 818.128.11

918.095.11 818.596.11

918.127.11 818.628.11

818.130.11 818.133.11 818.129.11

918.129.11 818.635.11

718.158.11

718.190.11

818.142.11 818.158.11

818.190.11

918.158.11

Części zamienne 990.005.00 Śrubka TSEI M3x3 991.056.00 1,5mm kluczyk

918.658.11

818.658.11 818.674.11 818.691.11

918.690.11

818.690.11

918.190.11

818.191.11 818.706.11 818.087.11B 718.098.11B 818.098.11B 818.113.11B 718.127.11B 818.128.11B 818.142.11B

7° 17° 18° 19° 20°

Wiertła

mm

SYMBOL

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

mm

SYMBOL

Części wymienne

mm

•6 8,3 60 •6,35 6,35 50,8 •6,35 8,3 63,5 •8 9,5 54 •8 9,5 52,5 •8 9,5 63,5 •9,5 9,5 52,5 •9,5 9,5 63,5 •9,5 9,5 60,3 •9,5 12,7 60,3 11,1 15,9 60,3 12,7 10,3 60,3 12,7 12,7 52,4 12,7 12,7 63,5 12,7 12,7 62 12,7 16 60,3 12,7 20,6 69,8 13,5 19,05 61,5 14,2 9,5 50,8 16 22 60,3 16 22 66,7 17,4 25,4 77,6 19 19 77,6 19 22 60,3 19 22 66,7 19 22 60,3 20,6 31,7 84,1 z łożyskiem 8,73 10,3 58 •9,5 9,5 60,3 11,1 19 66,7 12,7 12,7 52,4 14,2 9,5 50,8 z łożyskiem (trzpień Ø9,5mm) 16 25,4 68,3 Do Hoffman •5,5 4 43 •8 6 43 •9,5 7,3 43 16,7 12,5 49

A

818.159.11B 718.053.11 718.079.11 718.093.11

818.053.11 818.079.11 818.093.11 918.167.11

791.009.00 791.010.00 791.009.00 791.010.00 791.010.00

541.001.00 541.001.00 541.001.00 541.001.00 541.001.00

791.021.00

541.006.00

Elektronarzędzia i akcesoria

L

Ekspozytory

I

Frezy CNC i uchwyty

Części zamienne D

• HWM

www.cmttools.pl 115


Piły tarczowe

Frezy bruzdujące (90°) HW Z2 RH

7/8/915 Frez przeznaczony do robienia rowków, nacięć oraz do fazowania krawędzi elementów.

Głowice i noże

PŁYTA GIPSOWA

6

D

I

mm

mm

•6 •6,35 9,5 12,7 16 16 19 19 31,7 38 38

8 8 12,7 12,7 12,7 12,7 16 16 16 19 19

A 90° 90° 90° 90° 90° 90° 90° 90° 90° 90° 90°

6,35

38

9,5

12,7

15,9

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

38,1 38,1 44,5 44,5 52,8 63,5 55,5 63,5 63,5 63,5 70

715.060.11

915.660.11

815.660.11

915.690.11 915.817.11

815.690.11 815.817.11

715.095.11 715.127.11

19

915.060.11 815.064.11 815.095.11 815.127.11

915.095.11 915.127.11 915.160.11

715.190.11 915.317.11 915.380.11

815.880.11

Frezy bruzdujące (90°) z łożyskiem HW Z2 RH

7/8/915B

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

31,7

12,7

Ekspozytory

19

Rysunek w skali 1:1

Części zamienne D

I

mm

mm

12,7 16 19 19

12,7 12,7 16 16

Części zamienne

116

15,9

A

L

SYMBOL

mm

S=Ø6mm

90° 90° 90° 90°

44,5 52,8 55,5 63,5

990.005.00

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

815.127.11B 915.160.11B 715.190.11B 815.690.11B

791.010.00 791.025.00 791.007.00 791.011.00

541.001.00 541.004.00 541.003.00 541.002.00

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

Śrubka TSEI M3x3

www.cmttools.pl


HW Z3 RH

915

ALUCOBOND® może być dość prosto obrabiany metodą zwaną „frezowanie i zaginanie”, pozwalającą na uzyskanie różnorakich kształtów i rozmiarów. Rowek o kształcie „V” frezowany jest na odwrotnej stronie ALUCOBONDU®. Cienka warstwa materiału powinna pozostać na spodzie rowka. W tym miejscu materiał może być ręcznie zagięty pod dowolnym kątem (patrz rysunek). Zewnętrzny promień zależy od szerokości rowka oraz głębokości nacięcia. Rekomendowane jest aby proces rowkowania odbywał się na maszynie CNC, ploterze lub frezarce ręcznej. Metoda „frezuj i zagnij” może być stosowana zarówno do ALUCOBONDU jak i do innych materiałów kompozytowych.

Frezy trzpieniowe i zestawy

Zalety stosowania tej metody: - Niski koszt. - Prostota. - Zaginanie może być robione na miejscu, co eliminuje koszty transportu. - Możliwość zastosowania do okładzin ściennych, rantów dachowych itd. - Elastyczność w tworzeniu nowych kształtów.

Piły tarczowe

S

Głowice i noże

Frezy do Alucobond®

I D

135°

Rysunek w skali 1:1

0,8 7,45 3,3

90° 135°

L

SYMBOL

mm

S=Ø8mm

60 60

915.001.11 915.002.11

Wiertła

18 18

A

Frezy literujące (60°) S

HW Z3 RH

7/8/958

Frez stworzony do bardzo dokładnego grawerowania. 3 krawędzie tnące oraz kąt 60° zapewniają laserową precyzję i idealne wykończenie.

Elektronarzędzia i akcesoria

60°

I

12,7 D

Rysunek w skali 1:1

D

I

mm

mm

12,7 12,7

11 11

A 60° 60°

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

I mm

Części wymienne

D mm

3

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

57,2 60,3

758.001.11

858.001.11

958.001.11 858.501.11

Ekspozytory

0,8

2

Frezy CNC i uchwyty

90° 90°

45°

www.cmttools.pl 117


S

HW Z2 RH

7/8/936 - 8/957

Frezy przeznaczone do ukosowania i fazowania krawędzi. Idealne do produkcji wielobocznych skrzyń lub pojemników. Poniżej przedstawiono kilka możliwości wykorzystania tego narzędzia. Frezy wyposażone w dolne łożysko.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy do ukosowania

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

I

30° A

22.5°

15°

11.25°

45°

Frezy CNC i uchwyty

D

45°

45°

25°

15° Rysunek w skali 1:1

D

I

L

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

15° 25° 45° 45° 45° 45° 11,25° 15° 22,5° 30°

19 22,2 31,7 45 45 65 21,5 24,5 31 38,5

11,5 10 9,5 18 18 26 22 22 22 22

54,9 54,9 53 60,2 66,5 76,7 71,1 71,1 71,1 71,1

736.130.11 736.190.11 736.280.11 736.420.11

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

836.130.11 836.190.11 836.280.11 836.420.11

936.130.11 936.190.11 936.280.11 936.420.11 936.920.11 936.950.11 957.504.11 957.503.11 957.502.11 957.501.11

836.920.11 836.950.11 857.504.11 857.503.11 857.502.11 857.501.11

Ekspozytory

791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00

HW Z2 RH

836

Wykonaj piękne donice, skrzynie lub inne wieloboczne projekty używając tego poręcznego zestawu. Zamiast wykonywać ukosy na swojej pile stołowej, wykorzystaj ten zestaw do stworzenia precyzyjnych skosów. Żaden projekt wielokąta nie będzie dla Ciebie już żadnym problemem. Zestaw dostępny tylko na trzpieniu 12,7mm.

45º 30º 15º

11.25º

118

990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00

Zestaw frezów do ukosowania

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Części zamienne A

22.5º

Rysunek w skali 1:1

OPIS Zestaw frezów do ukosowania

SYMBOL S=Ø12,7mm

836.501.11

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

703/4/5 - 903/4/5

Głowice i noże

Używając tego typu frezów bez problemu stworzysz delikatne skosy i dekoracyjne fazy.

L

D

45° I

30°

15°

Piły tarczowe

Frezy fazujące

A

A

I

L

SYMBOl

mm

mm

S=Ø6mm

SYMBOL S=Ø8mm

24 26 25

14 12,7 8

46 44,5 41

703.240.11 704.240.11 705.240.11

903.240.11 904.240.11 905.240.11

Frezy CNC i uchwyty

15° 30° 45°

D mm

Frezy trzpieniowe i zestawy

Rysunek w skali 1:1

Frezy fazujące na płytki wymienne INSERT CARBIDE HW Z2

658 - 659

RH

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Frezy fazujące na płytki wymienne zamocowane za pomocą śrubek typu Torx. Zastosowanie płytek czteroostrzowych dodatkowo oszczędza Twój czas i pieniądze. Seria 659 jest dodatkowo wyposażona w łożysko dolne.

L

11

A

8

10

45° 30°

Części wymienne

22° Rysunek w skali 1:1

D

659

658 Części zamienne 45° 22° 30° 45° 45° Części zamienne

D

I

L

mm

mm

29 25 28 29 29

8 11 10 8 8 990.400.00 990.051.00 991.062.00 991.061.00

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø6mm

52 65 66 60 68

658.047.11 659.024.11 659.032.11 659.047.11

Podkładka Ø3.2/Ø7 do śrubki M3 Śrubka TCEI M3x6 Kluczyk 2,5mm Kluczyk T15

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

659.023.11 659.031.11 659.046.11

658.045.11 659.022.11 659.030.11 659.045.11 659.646.11

12124 12124 12124 12124 12124

791.006.00 791.006.00 791.022.00 791.022.00

990.075.00 990.075.00 990.075.00 990.075.00 990.075.00

Ekspozytory

A

Elektronarzędzia i akcesoria

I

Wiertła

S

www.cmttools.pl 119


Piły tarczowe

Frezy do uchwytów S

Nie musisz koniecznie stosować metalowych uchwytów przy szufladach lub drzwiczkach. Używając tego typu frez stworzysz stylowy uchwyt drewniany. 8/955.601

24

L

22,2

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

8/955.601

Frezy CNC i uchwyty

HW Z2 RH

8/955.102-602

R1 T1

47,6

I

R

17

D

18

855.603 955.103

855.602 955.102 38,1

Rysunek w skali 1:1

9,5 14,3

D

T1

I

R

R1

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

19,05 20,7 20,7 28,5

2,4-4,76 6 6 3,2-6,35

2,4 1,8 1,8 3,2

57,2 55,5 61,8 66,6

955.102.11 955.103.11

19,05 38,1 38,1 47,6

14,3 18 18 22,2

855.603.11 855.601.11

HW HWM Z2 RH

Zestaw zawierający 3 frezy o najczęściej używanych rozmiarach. Dostępne na trzpieniu 6.35mm i 12.7mm.

Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

955.601.11

814

Rysunek w skali 1:1

R 3,2

814.501.11 814.001.11

R 3,2

R 6,35

R 9,5

OPIS Żłobienie

120

855.602.11

Zestaw frezów do korytek i czasz

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

19,05

R 6,35

R 9,5

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø12,7mm

814.001.11

814.501.11

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

7/8/914B

Głowice i noże

Za pomocą tego typu frezów możesz z powodzeniem ozdabiać swoje drzwi, fronty czy panele. Szeroki zakres średnic oraz długości roboczych daje wielkie możliwości wykorzystania tych frezów. W razie potrzeby pracy z szablonem, dostępne są również frezy z łożyskiem górnym.

7/8/914

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

I

R 6,35

Piły tarczowe

Frezy do korytek i czasz

R8

R 9,5

Frezy CNC i uchwyty

R

D

R 9,5

Wiertła

R 4,75 R 1,6 R3

R 3,2 R 3,2

R 16 R 4,75

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

R 12,7

Części zamienne D

I

L

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

•1,6 3,2 9,5 50,8 714.032.11 •3 6 12,7 50,8 714.060.11 •3,2 6,4 12,7 50,8 •3,2 6,4 15,9 63,5 4,75 9,5 6,4 50,8 714.095.11 4,75 9,5 25,4 66,7 6,35 12,7 9,5 50,8 714.127.11 6,35 12,7 31,7 73 8 15,8 9,5 50,8 714.160.11 8 15,8 31,7 73 9,5 19 11,5 50,8 714.190.11 9,5 19 25 63,5 9,5 19 31,7 73 12,7 25,4 16 58,8 12,7 25,4 31,7 73 16 31,7 18,5 58,8 z łożyskiem 6,35 12,7 9,5 50,8 8 15,8 9,5 50,8 8 15,8 9,5 50,8 9,5 19 11,5 50,8 714.190.11B 9,5 19 11,5 50,8 9,5 19 31,7 73 Części zamienne 991.056.00 1,5mm kluczyk

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

814.032.11

914.032.11 914.060.11

SYMBOL

814.064.11 814.564.11 814.095.11

914.095.11

814.127.11

914.127.11

814.160.11

914.160.11

814.190.11

914.190.11 914.191.11

Części wymienne

R

814.595.11 914.627.11

814.627.11 814.660.11

914.690.11

814.690.11

914.754.11 914.817.11

814.754.11 814.817.11

914.254.11

814.127.11B 814.160.11B 914.160.11B 814.190.11B 814.690.11B

791.010.00 791.009.00 791.025.00 791.007.00 791.004.00 791.011.00

541.001.00 541.001.00 541.004.00 541.003.00 541.001.00 541.002.00

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

Elektronarzędzia i akcesoria

R8

Ekspozytory

R 6,35 Rysunek w skali 1:1

• HWM

www.cmttools.pl 121


S

HW Z2 RH

7/8/949

Zaprojektowany specjalnie do łatwego i precyzyjnego wycinania liter. Specjalny kształt freza pozwala na fazowanie krawędzi wykonanych liter. Dostępny również w wersji z górnym łożyskiem.

8/949B

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy literujące (60°)

L

Frezy trzpieniowe i zestawy

Rysunek w skali 1:1

60° I

28

25,4

D

28,5

Frezy CNC i uchwyty

Części zamienne D

I

mm

mm

25,4 19 28 19 28,5 19 z łożyskiem 28 19 28,5 19

Wiertła

Części zamienne

A

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

60° 60° 60°

50,8 63,5 63,5

749.001.11

849.001.11

60° 60°

63,5 63,5

949.502.11 849.501.11 949.502.11B 849.501.11B

791.026.00 791.027.00

541.005.00 541.002.00

991.056.00 991.056.00

M3x3mm kluczyk

991.005.00

Frezy do korytek i czasz S

HW Z2 RH

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

7/851B

Wyjątkowy kształt tego freza pozwala wykonywać korytka o wyjątkowym kształcie i gładkiej powierzchni. Stosując wersję z łożyskiem poprawisz dokładność wykonania.

7/8/951 L

Części wymienne

Rysunek w skali 1:1

I

11,1

Ekspozytory

Elektronarzędzia i akcesoria

D

Części zamienne D

I

R

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

3,2 6,4 6,4 6,4

45,5 54 60,4 60,4

851.001.11 851.002.11

951.002.11 951.501.11 951.502.11

851.501.11 851.502.11

6,4 6,4 6,4 6,4

54 54 60,4 60,4

11,1 12,7 19 16 19 16 31,7 16 z łożyskiem 19 16 19 16 19 16 31,7 16 Części zamienne

122

31,7

19

R

991.005.00

751.002.11

751.002.11B 851.002.11B 851.501.11B 851.502.11B

791.007.00 791.004.00 791.011.00 791.015.00

541.003.00 541.001.00 541.002.00 541.002.00

991.056.00 991.056.00 991.056.00 991.056.00

M3x3mm kluczyk

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

7/8/937

D

Głowice i noże

Nadaj swoim drzwiom i szufladom elelgancki i stylowy kształ. Wykorzystując frezy seri 938 możesz również tworzyć połączenia ruchome wykorzystywane przy opuszczanych blatach i ladach. Narzędzia te posiadają system anti kickback, stalowy korpus, krawędzie wykonane z węglika spiekanego oraz pomarańczową powłokę ochronną PTFE.

L

I

UWAGA: Po zmianie łożyska upewnij się czy jest dokładnie zamocowane.

R14,3

Piły tarczowe

Frezy zaokrąglające

12,7

Frezy trzpieniowe i zestawy

R35

R

9,5

19 8/937.955.11

R 4,75

R 6,35

R8

R 9,5

R 12,7

R 16

Frezy CNC i uchwyty

Rysunek w skali 1:1

R 19

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

937.690.11

837.690.11

937.722.11

837.722.11

937.754.11

837.754.11

937.786.11

837.786.11

937.850.11 937.950.11 937.951.11 937.955.11

837.850.11 837.950.11 837.951.11 837.955.11

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

4,75 4,75 6,35 6,35 8 8 9,5 9,5 12,7 12,7 16 19 14,3-35

22,2 22,2 25,4 25,4 28,7 28,7 31,7 31,7 38,1 38,1 44,5 50,8 50,8

12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 15,5 15,5 18,5 22,2 12,7

54,9 61,2 54,9 61,2 54,2 60,5 54,2 60,5 57,7 64 67 70,7 61,2

737.190.11

837.190.11

937.190.11

737.222.11

837.222.11

937.222.11

737.254.11

837.254.11

937.254.11

737.286.11

837.286.11

937.286.11

737.350.11

837.350.11

937.350.11

990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00

791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00

Zestaw frezów zaokrąglających HW Z2 RH

837

Zestaw 3 frezów zaokrąglających znacznie zwiększy Twoje możliwości dekorowania elemetów. Stwórz ciekawe motywy na swoich drzwiach i szufladach. Korzystając z tego frezu w połączeniu z frezami zaokrąglającymi, możesz również stworzyć połączenia ruchome wykorzystywane np. przy opuszczanych blatach. Frezy w zestawie dostępne na trzpieniach 6.35mm oraz 12.7mm.

R 6,35

R 9,5

R 12,7

Rysunek w skali 1:1

OPIS Zestaw frezów zaokrąglających

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

SYMBOL

Części wymienne

L

Elektronarzędzia i akcesoria

I

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø12,7mm

837.001.11

837.501.11

Ekspozytory

D

Wiertła

Części zamienne R

www.cmttools.pl 123


Piły tarczowe

Frezy profilowe “Cavetto” S

HW Z2 RH

7/8/963 - 7/8/964

To narzędzie możesz wykorzystać nie tylko do tworzenia tradycyjnych dekoracji na Twoich meblach, ale również, jako narzędzie do gładkich wybrań w każdym rodzaju drewna.

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

Głowice i noże

UWAGA: Zmieniając łożysko zawsze pamiętaj, aby założyć podkładkę. D

Po zmianie łożyska upewnij się czy jest dokładnie zamocowane. Nieprawidłowe zamocowanie łożyska może być przyczyną odpadnięcia łożyska podczas pracy.

L

Rysunek w skali 1:1 I

R 4,8

R

R 4,8

R8 7/8/963

R8 7/8/964 Części zamienne

R

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

4,8 4,8 8 8 4,8 4,8 8 8

25,4 25,4 31,7 31,7 25,4 25,4 31,7 31,7

11,5 11,5 14,3 14,3 11,5 11,5 14,3 14,3

54,6 60,9 56,9 66,8 52,8 59,1 55,1 65

763.048.11 863.048.11 963.048.11 963.548.11 863.548.11 763.080.11 863.080.11 963.080.11 963.580.11 863.580.11 764.048.11 864.048.11 964.048.11 964.548.11 864.548.11 764.080.11 864.080.11 964.080.11 964.580.11 864.580.11

990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.422.00 990.422.00 990.422.00 990.422.00

791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00

Frezy “Ovolo” S

HW Z2 RH

Wiertła

7/8/927

Świetne połączenie funkcjonalności kilku narzędzi w jednym. Frez “Ovolo” pozwoli Ci krawędziować i zaokrąglać elementy. Regulując wysokość pracy freza oraz głębokość cięcia możesz uzyskać wiele ciekawych rozwiązań.

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

UWAGA: W celu uzyskania maksymalnej ochrony, używaj prowadnicy montowanej do stołu frezarskiego. Pamiętaj, nigdy nie zwiększaj posuwu podczas pracy z frezami o dużych średnicach. D

R8

R 9,5

R6

R5

R4

Rysunek w skali 1:1

I

Części wymienne Elektronarzędzia i akcesoria Ekspozytory

124

L

R

R 12,7

R 16

R 19

R 22,2

R 25,4

R

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

4 5 6 6 8 9,5 9,5 12,7 12,7 16 19 22,2 25,4

19 21 23 23 28,6 31,7 31,7 38,1 38,1 44,5 50,8 57,1 63,5

12 12 12 12 12,7 14 14 19 19 22,2 25,4 28,5 33,3

43,8 43,8 43,8 50,1 44,5 45,8 51,9 50,8 57,1 60,3 63,5 66,6 71,4

727.040.11 727.050.11 727.060.11

827.050.11 827.060.11

927.040.11 927.050.11 927.060.11

827.095.11

927.080.11 927.095.11

827.560.11 727.080.11 727.095.11

927.595.11

827.595.11

927.627.11 927.660.11 927.690.11 927.722.11 927.754.11

827.627.11 827.660.11 827.690.11 827.722.11 827.754.11

827.127.11

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

7/8/939

I R

R 6,35

R8

R 9,5

R 12,7

R 16

R 19

R 22,2

R 25,4

Rysunek w skali 1:1

D

Części zamienne R

D

I

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

1,6 2 3 3,2 4,75 6,35 8 9,5 12,7 16 19 22,2 25,4

15,9 16,7 18,7 19,1 22,2 25,4 28,6 31,7 38,1 44,5 50,8 57,1 63,5

12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 14 19 22 25,4 28,5 33,3

739.160.11

739.190.11 739.222.11 739.254.11 739.285.11 739.317.11 739.380.11

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

839.160.11 939.160.11 939.167.11 939.187.11 839.190.11 939.190.11 839.222.11 939.222.11 839.254.11 939.254.11 839.285.11 939.285.11 839.317.11 939.317.11 839.380.11 939.380.11 839.445.11 939.445.11

990.422.00 990.422.00 990.422.00 990.422.00 990.422.00 939.754.11 839.754.11 990.422.00 990.422.00 939.817.11 839.817.11 990.422.00 939.880.11 839.880.11 990.422.00 939.945.11 839.945.11 990.422.00 939.990.11 839.990.11 990.422.00 939.991.11 839.991.11 990.422.00 939.992.11* 839.992.11* 990.422.00

791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00 791.002.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00

Frezy trzpieniowe i zestawy

R 4,75

Frezy CNC i uchwyty

R 3,2

R3

R2

Wiertła

R 1,6

Głowice i noże

Używając tego typu frezów, oprócz tradycyjnego zaokrąglenia możesz uzyskać sfazowanie krawędzi stanowiące dodatkowy element dekoracyjny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu łożyska prowadzącego o mniejszej średnicy. Aby robić tylko samo zaokrąglenie, wystarczy zmienić łożysko na większe.

Piły tarczowe

Frezy zaokrąglające

Frezy zaokrąglające na wymienne płytki RH

Części wymienne

Frezy na płytki wymienne zamocowane za pomocą śrub typu Torx. Płytki wymienne są dwustronnie profilowane, co znacznie zwiększa ekonomiczność tego narzędzia, zwłaszcza przy pracy z materiałami laminowanymi. Frezy wyposażone są w łożysko prowadzące. Promienie R2 i R3 są polecane do zaokrąglania krawędzi ABS. Promień R5 jest rekomendowany do zaokrągleń krawędzi drewnianych lub MDF. Frez do pracy na frezarkach ręcznych. L

R2

R3

R5

R 6,35

R8

I

Rysunek w skali 1:1

R D

Części zamienne R

D

I

L

mm

mm

mm

22,8 24,6 28,6 29 32 32

19,5 19,5 19,5 24 24 24

63 63 63 67 67 77

mm

2 3 5 6,35 8 8

Części zamienne

990.400.00 90.051.00 991.062.00

Podkładka M3 Śrubka TCEI M3x6 2,5mm kluczyk hex

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12,7mm

661.021.11 661.031.11 661.051.11 661.064.11

661.020.11 661.030.11 661.050.11 661.063.11 661.080.11 661.581.11

990.410.00 990.052.00 991.067.00

Podkładka M4 Śrubka TCEI M4x6 3mm kluczyk hex

219152 219153 219155 790.064.00 790.080.00 790.080.00

990.076.00 990.076.00 990.076.00 990.076.00 990.076.00 990.076.00

991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00 991.061.00

791.007.00 791.007.00 791.007.00 791.006.00 791.006.00 791.006.00

Elektronarzędzia i akcesoria

INSERT CARBIDE Z2

661

Ekspozytory

S

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

*Używaj tylko na stole frezarskim

www.cmttools.pl 125


S

HW Z2 RH

7/8/938

Frezy z łożyskiem 12,7mm (z wyjątkiem średnic 28,6 i 31,7). Szeroki wybór średnic i promieni daje Ci wielkie możliwości zastosowania tego narzędzia. Szczególnie popularnym rozmiarem jest frez o promieniu 1.6mm, który idealnie nadaje się do przycinania laminatu.

Głowice i noże

Piły tarczowe

Frezy zaokrąglające

UWAGA: Pracując z frezami o dużych rozmiarach staraj się stosować więcej niż jedno przejście. Obrabiając małe elementy stosuj stół frezarski.

I

Frezy trzpieniowe i zestawy

R

Rysunek w skali 1:1 D

R 1,6

Frezy CNC i uchwyty

R3

R2

R 6,35

R8

R 3,2

R 9,5

R 4,75

R 12,7

R 16

R 19

R 22,2

R 25,4

R 28,6

R 31,75

R 38,1

R

D

I

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

1,6 2 3 3,2 4,75 6,35 8 9,5 12,7 16 19 22,2 25,4 28,6 31,75 38,1

15,9 16,7 18,7 19,1 22,2 25,4 28,6 31,7 38,1 44,5 50,8 57,1 63,5 76,2 82,5 88,9

12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 12,7 14 19 22 25,4 28,5 33,3 38,1 44,4 44,4

738.160.11 738.167.11 738.187.11 738.190.11 738.222.11 738.254.11 738.285.11 738.317.11 738.380.11

838.160.11

938.160.11 938.167.11 938.187.11 938.190.11 938.222.11 938.254.11 938.285.11 938.317.11 938.380.11 938.445.11

838.190.11 838.222.11 838.254.11 838.285.11 838.317.11 838.380.11 838.445.11

938.754.11

838.754.11

938.817.11 938.880.11 938.945.11 938.990.11 938.991.11 938.992.11* 938.993.11* 938.994.11* 938.996.11*

838.817.11 838.880.11 838.945.11 838.990.11 838.991.11 838.992.11* 838.993.11* 838.994.11* 838.996.11*

791.003.00 791.044.00 791.044.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.003.00 791.004.00 791.004.00 791.003.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00 991.057.00

Zestaw frezów zaokrąglających HW Z2 RH

838

Zestaw 3 frezów zaokrąglających daje Ci duży komfort pracy umieszczając 3 popularne rozmiary frezów w jednym pudełku. Zestawy dostępne na trzpieniu 6.35 i 12.7mm.

Ekspozytory

R 6,35

R 9,5

R 12,7 Rysunek w skali 1:1

OPIS Zestaw frezów zaokrąglających

126

990.423.00 990.422.00 990.422.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 990.423.00 541.550.00 541.550.00 990.423.00

791.044.00 łożysko typu Derling

*Używaj tylko na stole frezarskim

Elektronarzędzia i akcesoria

Części wymienne

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

Wiertła

Części zamienne

SYMBOL

SYMBOL

S=Ø6,35mm

S=Ø12,7mm

838.001.11

838.501.11

www.cmttools.pl


S

HW Z2 RH

8/968

Głowice i noże

Wycinaj kanały pod rynienki i kable wykonując tylko jedno przejście. Możesz zredukować obciążenie narzędzia, wykonując pierwsze przejście prostym frezem .

R 6,35 R 7,94 R 9,5

I

R 12,7 Rysunek w skali 1:1

D

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

S=Ø8mm

S=Ø12mm

S=Ø12,7mm

6,35 7,94 9,52 12,7

12,7 15,88 19,05 25,4

11 14,2 17,4 23,5

57,15 60,3 63,5 70

968.127.11 968.158.11 968.190.11 968.754.11

868.627.11 868.658.11 868.690.11 868.754.11

Wiertła

R mm

Frezy CNC i uchwyty

Frezy trzpieniowe i zestawy

L

R

Piły tarczowe

Frezy kuliste

Frezy do rowków HW Z2 RH

7/862

Frezy i wiertła do elektronarzędzi

S

Frezem tego typu możemy tworzyć wklęsłe profile w krawędziach elementów. Narzędzia te możemy również wykorzystać do wykonania drobnych dekoracji.

Części wymienne

L Wersja z górnym łożyskiem - użyj łożyska o symbolu 791.010.00 oraz blokady o symbolu 541.001.00 R

I

R 3,2

R4

Elektronarzędzia i akcesoria

D

R5

D

I

L

SYMBOL

SYMBOL

mm

mm

mm

mm

S=Ø6mm

S=Ø6,35mm

3,2 4 5

19,05 20,7 22,7

6,4 8 10

57 57 57

762.032.11 762.040.11 762.050.11

862.032.11 862.040.11 862.050.11

990.423.00 990.423.00 990.423.00

791.003.00 791.003.00 791.003.00

990.058.00 990.058.00 990.058.00

991.057.00 991.057.00 991.057.00

Ekspozytory

Części zamienne R

www.cmttools.pl 127


Piły tarczowe

Frezy profilowe S

HW Z2 RH

7/8/965

Przy pomocy tego narzędzia możesz efektownie udekorować swoje drzwi lub szuflady. Wykonuj subtelne i wpadające w oko ozdoby oraz ciesz się długą żywotnością tego frezu dzięki dwóm krawędziom tnącym wykonanym z węglika spiekanego.

Głowice i noże

34,9 L

10 R6,4

R12,7 R5

Frezy trzpieniowe i zestawy

I

Frezy CNC i uchwyty

19

A

R

d D

6,3

3,2 B

6,4

C

9,5

Rysunek w skali1:1

D

d

R

I

L

mm

mm

mm

mm

mm

10 19,05 34,9

1,3 6,35 9,52

5 6,35 12,7

10 13 25

50 51 65,5

Profil

SYMBOL