THE LOOK wiosna 2018

Page 1

MAGAZYN GALERII MOKOTÓW WIOSNA 2018

Fashion now! MODOWE ODKRYCIA SEZONU, PASJONUJĄCE ROZMOWY, INSPIRACJE & NOWE TRENDY
the look

Zapraszamy do salonu Apart w nowej lokalizacji na poziomie +1.

2


the look

3


MENU

the look

14–17

WYWIAD

Rozmowa z duetem Paprocki & Brzozowski

6–8

POP-UP STORE

Polskie marki w przestrzeni The Designer Gallery

18–23

TRENDSHOP

Wiosenne hity dla niej i dla niego

32–33

ALFABET MODY Litera z modą w tle

34–35

INSPIRING FASHION Rezydencje kreatorów

42–43

CATWALK

Spring queen

50

TÊTE-À-TÊTE Z KULTURĄ Wystawy

44–45

CATWALK

Glamour girl

51

GALERIA MOKOTÓW NEWS Nagrody

56

FASHION NEWS

Najnowsze wydarzenia ze świata marek

WYDAWCA: Pola Design, ul. Poligonowa 1/2, 04-051 Warszawa, tel. (22) 355 28 43 DYREKTOR WYDAWNICZA: Joanna Polus, joanna.polus@poladesign.pl, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCA: Anna Rozwadowska, anna.rozwadowska@poladesign.pl, GRAFIK: Agnieszka Kwiatkowska agnieszka.kwiatkowska@poladesign.pl, DTP/PRODUKCJA: Albert Łukasiak, DZIAŁ STYLIZACJI: Gabriella Yatska, DZIAŁ FOTOPRODUKCJI: Kuba Mozolewski, www.mozolewski.com, REDAKTOR NACZELNA: Julia Sawicka-Grandía, redakcja@poladesign.com.pl, KOREKTA: Matylda Pawłowska, KOORDYNATOR PROJEKTU, BIURO REKLAMY: Monika Baszak, monika.baszak@poladesign.pl. Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych, zastrzega sobie prawo redagowania nadesłanych tekstów i nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

9

THE DESIGNER GALLERY STUDIO Znakomite wystawy i wydarzenia w Studio TDG

10–11

STYLOWE ZAKUPY

Modowe rozpoczęcie sezonu w Galerii Mokotów

12–13

FASHION DESIGNERS AWARDS 9. Półfinał FDA w Galerii Mokotów

24–29

STREET LOOK

Propozycje dla miejskich fashionistek

30

TRENDSHOP

Nowe trendy w świecie bielizny

31

TRENDSHOP

Inspirująca biżuteria na nowy sezon

36

INSPIRING FASHION

Stylowa wyprawa

38–39

FASHION KIDS

Moda dla najmłodszych

40–41

CATWALK Elegancja w kolorze

46–47

BEAUTY

Makijaż z fioletowym motywem

48

BEAUTY

Kod pielęgnacji

49

DESIGN

Detale, które odmieniają wnętrza

4

52

NOWE OTWARCIA Nowe sklepy

54

GALERIA MOKOTÓW EVENTS Unexpected Community

55

KARTA LOJALNOŚCIOWA Rabaty w sklepach w Galerii Mokotów

FOTO: East News, Shutterstock.com, ILUSTRACJE: Karolina Pawelczyk, www.karolinapawelczyk.com (str. 40, 42, 44) OKŁADKA: Karolina PawelczykW THE DESIGNER GALLERY W GALERII MOKOTÓW CO SEZON POJAWIAJĄ SIĘ NOWE POLSKIE MARKI W RAMACH PRZESTRZENI POP-UP STORE. TO DOSKONAŁE MIEJSCE DLA MIŁOŚNIKÓW MODY, SZTUKI I DESIGNU.

R

n ei ad aw m rs wa

IE DW YJNE Y Ł YZ W. ŻY ŁO PREC IAŁÓ A ER UZ ĘI OK OD MAT R G H Y 11 C 20 ZY W EJSKI W C P RĄ A. ŁĄ URO TÓ , K ECK H I E A RK AM KIC MA INA S POLS A Z LSK ON PO I ANT STAJĄ O T W TUN POW RSA KOW ARKI A W RA M E IN KL A EK TY D J – A I O K M ŁK PR RIS ACIÓ O. W J CT ZY PR AWIE R K

K S I

– Projektujemy ubrania, które wyglądają dobrze nie na wieszaku, a na człowieku. Zdarza nam się 30 razy odszywać sukienkę, doprowadzając konstrukcję do perfekcji. Do produkcji wchodzi, jeśli uznamy, że leży idealnie, zapewnia zgrabne proporcje i ma przyjemny w noszeniu materiał – mówią projektantki Antonina i Klara. – Do mody mamy podejście praktyczne. Robimy ubrania ułatwiające życie – takie, które sprawiają, że czujesz się pewnie, atrakcyjnie i że w ciągu dnia nie myślisz o tym, co masz na sobie, tylko o wszystkich innych ważnych rzeczach – dodają założycielki marki RISK made in Warsaw.

RISK MADE IN WARSAW ŁĄCZY ŚWIAT MODY I SZTUKI, ORGANIZUJĄC SPOTKANIA Z LUDŹMI KULTURY, M.IN. Z PISARKĄ AGNIESZKĄ DROTKIEWICZ CZY PISARZEM MARKIEM BIEŃCZYKIEM.

MARKA PROPONUJE KOBIETOM RZECZY, KTÓRE LĄDUJĄ W SEKCJI „ULUBIONE”. NIE MARNUJĄ SIĘ NA DNIE SZAFY, BO KLIENTKI CHCĄ JE NOSIĆ NON STOP..

6

RISK MADE IN WARSAW 365 ZŁ


PAPROCKI & BRZOZOWSKI 179 ZŁ

PAPROCKI & BRZOZOWSKI 249 ZŁ

I K S I W K O C Z O O R Z P R A B P

&

SIC BA TU A I UE LIN O KU D YWEM AZ T I N R T K Y WS IM R MO ŻA, O O K Z LS YM RÓ ZO BR A PO YCZN TY – A. & T A I I N I S CK EGO TERY Ą K W HAN O C K S R N I A PAP NA AR CJ AKO BY A UZ . CH OZY CI I Z S NT TW ÓW OP OŚ PLA TORS TANT H PR MIŁ AU JEK WYC BOLE O PR UALO SYM US A C

PAPROCKI & BRZOZOWSKI 2100 ZŁ

PAPROCKI & BRZOZOWSKI 3900 ZŁ

Duet tworzą absolwenci Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. – Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. W 2003 roku zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik „Elle”. Od tej pory projekty duetu kojarzone są z oryginalnymi pomysłami i niebanalną konstrukcją. Projektanci ubierają m.in. Kingę Rusin, Reni Jusis, Annę Dereszowską, Katarzynę Sokołowską i wiele innych gwiazd. Linia PLANTS charakteryzuje się stylem casualowym i jest skierowana do wszystkich osób zmęczonych sztampowymi propozycjami sklepów sieciowych. W kolekcji dostępny jest szeroki wybór oryginalnych bluz i T-shirtów, które idealnie uzupełnią codzienną garderobę.

KOLEKCJA PLANTS SKŁADA SIĘ Z BLUZ, T-SHIRTÓW, SPÓDNIC I SUKIENEK Z CHARAKTERYSTYCZNYMI NADRUKAMI.

7


PRAEL TO EKSKLUZYWNA LINIA KOSMETYKÓW ODMŁADZAJĄCYCH Z AKTYWNYM KOLAGENEM MORSKIM, KTÓRY ZWIĘKSZAJĄC ZDOLNOŚĆ SKÓRY DO NATURALNEJ PRODUKCJI KOLAGENU, PRZYWRACA JEJ MŁODZIEŃCZĄ GĘSTOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ.

P

Flagowym produktem PRAEL jest serum z Aktywnym Kolagenem Morskim. Dzięki unikatowej technologii serum zachowuje naturalną strukturę kolagenu poza jego środowiskiem organicznym. Pod wpływem kontaktu z ciepłem skóry żywy kolagen biologiczny rozpada się na przenikające w głąb skóry pojedyncze molekuły, skutecznie opóźniając wewnątrzkomórkowe procesy starzenia. W linii kosmetyków PRAEL dostępne są trzy rodzaje serum do pielęgnacji twarzy: PRAEL Collagen Deep Hydra Serum z olejkiem geranium dla każdego rodzaju skóry, PRAEL Collagen High Repair Serum z wyciągiem ze śluzu ślimaka dla cery mieszanej i przetłuszczającej się oraz PRAEL Collagen Youth Support Serum z kwasem hialuronowym idealne dla skóry suchej i dojrzałej.

SERUM KOLAGENOWE ZE ZŁOTEM KOLOIDALNYM. PODSTAWĄ RECEPTURY PRODUKTU JEST AKTYWNY KOLAGEN MORSKI ORAZ DROGOCENNE CZĄSTECZKI ZŁOTA KOLOIDALNEGO. KOLAGEN MORSKI PRZYSPIESZA SYNTEZĘ KOLAGENU I ELASTYNY W SKÓRZE, ZŁOTO NATOMIAST POBUDZA WYMIANĘ JONÓW, A W KONSEKWENCJI INTENSYFIKUJE PROCES OCZYSZCZANIA KOMÓREK, WSPOMAGAJĄC ICH NATURALNĄ REGENERACJĘ. DZIĘKI TEMU PROCESOWI SKÓRA DOJRZAŁA JEST WIDOCZNIE WZMOCNIONA I ODMŁODZONA.

RA EL UZUPEŁNIENIE PIELĘGNACJI REGENERACYJNEJ PRAEL STANOWIĄ KREMY DO PIELĘGNACJI TWARZY. SKUTECZNOŚĆ AKTYWNEGO KOLAGENU MORSKIEGO WARUNKOWANA JEST ZACHOWANIEM W PROCESIE PRODUKCYJNYM JEGO WYJĄTKOWEJ TRÓJHELISOWEJ BUDOWY, KTÓRA JEST NAJBARDZIEJ ZBLIŻONA DO BUDOWY KOLAGENU LUDZKIEGO.

8


Studio TDG WARTO ZAGLĄDAĆ DO THE DESIGNER GALLERY STUDIO W GALERII MOKOTÓW! W SPECJALNIE WYDZIELONEJ PRZESTRZENI, TUŻ OBOK KAWIARNI FRAGOLA, ODBYŁY SIĘ NIECODZIENNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ, MODĄ, PASJĄ CZY WYJĄTKOWYMI PRZEDMIOTAMI.

To właśnie w The Designer Gallery Studio można było zobaczyć niesamowite efekty pracy specjalistów z Ateliers deMonaco – wyjątkowej manufaktury zegarków. Założona kilka lat temu marka tworzy ręcznie unikalne i wysoce zaawansowane technologicznie zegarki. Ich ceny wahają się od 25 tys. do nawet 250 tys. euro. Siedziba firmy mieści się w Genewie, a na spotkanie z gośćmi strefy The Designer Gallery przyjechał sam jej twórca i główny konstruktor wyjątkowych czasomierzy Pim Koeslag. Ateliers deMonaco jest jednym z pięciu szwajcarskich brandów, które mają w swoim portfolio zegarek z Pieczęcią Genewską będącą poświadczeniem najwyższej jakości. W The Designer Gallery Studio można było zobaczyć również wystawę fotografii „Listy ze świata”. Kilkanaście prac będących efektem wypraw w różne zakątki świata pozwoliło nam przenieść się w egzotyczne miejsca. Wśród wybranych specjalnie na tę okazję zdjęć można było oglądać m.in. fotografie Katarzyny Fortuny, Françoise Gaujour, Davida Kaszlikowskiego, Agnieszki Murak, Macieja Osiewała, Jacka Poremby, Tone Elin Solholm czy Niny Staff. The Designer Gallery Studio to przestrzeń pełna wydarzeń nie tylko modowych… W styczniu

WYSTAWA (TRANS) FIGURACJE – EFEKT WSPÓŁPRACY MALARKI I ILUSTRATORKI MODY ANNY HALAREWICZ Z KASIĄ GRZELAK EKSPOZYCJA – PROJEKTANTKĄ KOLEKCJI I TWÓRCZYNIĄ LEGENDARNYCH MARKI MAREK ĆMIELÓW ODZIEŻOWEJ I CHODZIEŻ. ITO.

w przestrzeni wystawienniczej w strefie zagościła wystawa „Naszą pasją jest golf ”, poświęcona historii polskiego golfa. Na współorganizowanej z Muzeum Sportu i Turystyki oraz Polskim Stowarzyszeniem Golfa Kobiet ekspozycji można było zobaczyć m.in. kije golfowe z przełomu XVIII i XIX wieku, pierwszą przetłumaczoną na język polski wersję „Reguł gry w golfa” z 1992 roku i puchar Mistrzostw Polski Amatorów z roku 1995 czy obraz „Golfistka” Krzysztofa Oraczewskiego. Ostatnia wystawa organizowana w The Designer Gallery Studio była wyjątkowym wydarzeniem dla wielbicieli polskiego designu. W lutym można było zobaczyć zabytkowe kolekcje legendarnych marek Ćmielów i Chodzież. Czy porcelana może być dziełem sztuki? Goście wystawy przekonali się, że z całą pewnością tak! Wśród zaprezentowanych eksponatów znalazły się serwisy porcelanowe z lat 30. XX wieku czy piękny komplet szachowy sygnowany logo słynnej polskiej marki. Wkrótce kolejne wydarzenia i wyjątkowe spotkania w Studio TDG w strefie The Designer Gallery.

GOŚCIE STUDIO TDG MIELI OKAZJĘ PODZIWIAĆ EFEKTY PRACY SŁYNNEGO ATELIERS DEMONACO.

WYSTAWA „NASZĄ PASJĄ JEST GOLF”, POŚWIĘCONA HISTORII POLSKIEGO GOLFA, PRZYCIĄGNĘŁA TŁUMY ZAINTERESOWANYCH.

W STUDIO TDG MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ WYJĄTKOWĄ KOLEKCJĘ PIÓR WIECZNYCH.

9


ZAKUPY! ewolytS Stylowe

!YPUKAZ ZAKUPY!

Stylowe rozpoczęcie sezonu W GALERII MOKOTÓW

W GALERII MOKOTÓW 7 KWIETNIA ODBYŁO SIĘ PRAWDZIWE ŚWIĘTO DLA FANÓW MODY I NIE TYLKO. POKAZY MODY NAJLEPSZYCH POLSKICH I ZAGRANICZNYCH MAREK, PREMIERY I KONSULTACJE STYLISTYCZNE TO TYLKO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI, JAKIE MIAŁY MIEJSCE! WSZYSCY, KTÓRZY ŚLEDZĄ NA BIEŻĄCO TRENDY, MIELI OKAZJĘ WYJĄTKOWO ROZPOCZĄĆ WIOSENNY SEZON W MODZIE RAZEM Z GALERIĄ MOKOTÓW.

Goście i klienci Galerii Mokotów mogli odkryć kolekcje wiosna-lato ulubionych marek i projektantów… I skorzystać z wielu atrakcyjnych rabatów w ramach akcji Stylowe Zakupy! Kupony promocyjne można było znaleźć w kwietniowym numerze magazynu „Twój Styl”, a także w pierwszym kwietniowym wydaniu dwutygodnika „Show”. Dodatkowo, specjalne rabaty były dostępne również w aplikacji Goodie. Ponadto przy scenie głównej Galerii można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze stylistą Adamem Chowańskim.

WYJĄTKOWE POKAZY I INSPIRACJE Wyjątkowe pokazy wiosennych kolekcji marek obecnych w strefie The Designer Gallery można było podziwiać na poziomie I Galerii Mokotów. Modelki i modele zaprezentowali nowe inspiracje z butików polskich projektantów, takich jak Robert Kupisz, Bohoboco, Bizuu i La Mania, a także zagranicznych marek: Pinko i Liu Jo. Goście mieli okazję zobaczyć unikalne widowiska przygotowane we współpracy z Kasią Sokołowską, dyrektor artystyczną strefy The Designer Gallery. Za zaprezentowane podczas pokazów stylizacje odpowiadali styliści magazynu „Twój Styl”. Ponadto wielbiciele światowych marek uczestniczyli również w premierze nowego zapachu Cartier. Nowość była prezentowana w strefie marki Douglas przy scenie głównej.

ZAINTERESOWANI NAJŚWIEŻSZYMI TRENDAMI W MODZIE PODZIWIALI WIOSENNE PROPOZYCJE OD WŁOSKIEJ MARKI LIU JO (ZDJĘCIE PO LEWEJ) I POLSKICH PROJEKTANTEK – BIZUU (ZDJĘCIE PO PRAWEJ).

10


Podczas wiosennego wydarzenia zainteresowani mogli zapoznać się najnowszymi trendami w wizażu. Przedstawione podczas pokazów makijaże były wykonane przez firmę MAC, a zainspirowani goście mogli skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów marki.

NIESPODZIANKA DLA FANÓW MOTORYZACJI Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się nie tylko modowe inspiracje… ale również atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o miłośnikach motoryzacji. Podczas wydarzenia zaprezentowany został Tesla Model S – jeden z najbardziej znanych modeli samochodów elektrycznych. Klienci Galerii Mokotów mieli okazję wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą była jazda autem po Warszawie.

PODCZAS STYLOWYCH ZAKUPÓW W GALERII MOKOTÓW NIE ZABRAKŁO TAKŻE PROPOZYCJI OD BOHOBOCO.

ZAINTERESOWANI OBEJRZELI NAJNOWSZĄ KOLEKCJĘ MARKI LA MANIA.

WIELBICIELE PROJEKTÓW ROBERTA KUPISZA MOGLI PODZIWIAĆ NAJNOWSZE PROPOZYCJE PROJEKTANTA.

11


PÓŁFINAŁ FASHION DESIGNER AWARDS W GALERII MOKOTÓW TO BYŁA PODRÓŻ DO ŚWIATA TĘTNIĄCEGO MODĄ. POKAZ KOLEKCJI WIOSNA/LATO 2018, PREZENTACJA TRENDÓW NA NADCHODZĄCY SEZON, INSPIRUJĄCE ROZMOWY Z MIŁOŚNIKAMI MODY, ATRAKCJE I KONKURSY DLA GOŚCI, ALE TO PRZEDE WSZYSTKIM ENERGIA, MŁODOŚĆ I OBIECUJĄCY TALENT PÓŁFINALISTÓW FDA PRZYCIĄGNĘŁY TŁUMY WARSZAWIAKÓW.

PÓŁFINAŁ 9. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS Podczas modowego wydarzenia goście podziwiali pokazy dwóch absolwentek MSKPU Joanny Porayskiej i Aleksandry Malinowskiej, a także pokazy marek Warsaw Concept Store, Uterqüe, KappAhl, Hexeline i Bizuu. Gośćmi półfinału byli m.in. projektantka Bizuu Zuzanna Wachowiak, naczelna stylistka TVN Dorota Williams, aktorka Marieta Żukowska, kostiumograf Anna Męczyńska, Antonina Samecka - CEO Risk made in Warsaw, laureat poprzedniej edycji

Dastin Poraziński, ilustratorka mody Ania Halarewicz, założycielka MSKPU Magdalena Płonka, autorka bloga Red Bow Maja Kubaczek oraz Grażyna Olbrych i Dagmara Radzikowska, autorki książki „Jak trampki weszły na salony”. Kreatorem looku modelek byli partnerzy beauty FDA – firmy Wella Professionals i MAC Cosmetics oraz Quiskin, goście pragnienie gasili Cisowianką Perlage. Najważniejszym momentem wydarzenia był werdykt jury, który zapadł dwa dni wcześniej podczas obrad w hotelu Indigo Warsaw, gdy Joanna Sokołowska-Pronobis (pomysłodawczyni FDA) podała nazwiska dziewięciu finalistów dziewiątej edycji.

PROPOZYCJE DLA KOBIET OD TOMASZA ARMADY (GÓRA) I SEBASTIANA GĄSIENICY-ŁUSZCZKA (DÓŁ).

MODELKI W UBRANIACH ZAPROJEKTOWANYCH PRZEZ MAGDĘ KURNICKĄ.

MODELKI PREZENTUJĄ PROJEKTY AUTORSTWA MAŁGORZATY SOBOTY.

12


FINALIŚCI 9. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS TO: 1. TOMASZ ARMADA 2. SEBASTIAN GĄSIENICA-ŁUSZCZEK 3. MAGDALENA KURNICKA 4. WERONIKA NOWOSAD 5. MAGDALENA POPIEL 6. MAŁGORZATA SOBOTA 7. MARIA SZOLC 8. OLENA USHANOVA 9. CELINA WESOŁOWSKA 27.03 na stronie organizatora www.fashiondesignerawards.com.pl wystartowało głosowanie, w którym internauci wybrali swojego dziesiątego finalistę. Będzie on mógł zawalczyć o atrakcyjne nagrody podczas wielkiego finału, który odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie. A w puli nagród m.in. wyjazd na Premier Vision do Paryża z Microsoft Surface, udział w International Young Designers Contest w Kijowie, wyjazd na kurs do Shaanxi Polytechinc Institute w Chinach i staż za granicą w atelier gościa specjalnego wielkiego finału.

KREACJE ZAPROJEKTOWANE PRZEZ WERONIKĘ NOWOSAD.

PROJEKTY WYKONANE PRZEZ MARIĘ SZOLC.

OD LEWEJ: MAGDALENA PŁONKA, JOANNA SOKOŁOWSKA--PRONOBIS, ZUZANNA WACHOWIAK (BIZUU), AGNIESZKA HYŻY I MARIETA ŻUKOWSKA.

Półfinał poprowadziły Agnieszka Hyży, dziennikarka telewizji Polsat, oraz Joanna Sokołowska-Pronobis, która jest pomysłodawczynią i producentką konkursu.

OFICJALNYM KREATOREM MAKIJAŻU PODCZAS FDA BYŁA MARKA MAC COSMETICS.

OD LEWEJ: JOANNA SOKOŁOWSKA-PRONOBIS, AGNIESZKA HYŻY I MARIETA ŻUKOWSKA.

PROJEKTY AUTORSTWA CELINY WESOŁOWSKIEJ (GÓRA). MODELKA W PROJEKCIE OLENY USHANOVEJ (OBOK).

WIZJA KOBIETY WEDŁUG MAGDY POPIEL.

13

ANIA HARALEWICZ PODPISYWAŁA ILUSTRACJE GOŚCIOM W STUDIO TDG PODCZAS PÓŁFINAŁU FDA.


PA P RO C K I & B R ZOZOW S K I

PLANTS

are coming soon

NALEŻĄ DO ŚCISŁEJ CZOŁÓWKI PROJEKTANTÓW MODY NA POLSKIM RYNKU. UTALENTOWANI, WRAŻLIWI, A PRZY TYM SKROMNI I PIEKIELNIE PRACOWICI. KREACJE SYGNOWANE ICH NAZWISKIEM NOSZĄ GWIAZDY KINA I TELEWIZJI. MŁODSZA LINIA MARKI POJAWIAŁA SIĘ W GALERII MOKOTÓW W STREFIE THE DESIGNER GALLERY. Z MARCINEM PAPROCKIM I MARIUSZEM BRZOZOWSKIM ROZMAWIAMY O PRZEŁOMOWYCH MOMENTACH W KARIERZE, A TAKŻE ICH STOSUNKU DO MODY I TRENDÓW.

14


Wasza marka istnieje już 18 LAT. PRZYPUSZCZALIŚCIE, ŻE BĘDZIECIE PRACOWAĆ RAZEM TAK DŁUGO?

Mariusz Brzozowski: Zdecydowaliśmy się na współpracę przede wszystkim dlatego, że się przyjaźniliśmy. Połączyła nas pasja do mody, traktowaliśmy to jako zabawę, a później okazało się, że może to być praca, którą się kocha. Okres 18 lat

M.P.: Zawsze miło jest być porównywanym do światowej, rozpoznawalnej marki. Kiedyś byliśmy bardziej przeczuleni, woleliśmy być porównywani do Victora & Rolfa. Dla nas jednak najważniejsze jest, że my wiemy, iż na nikim się nie wzorujemy.

KIEDYŚ INSPIROWAŁY ICH

kobiety

WYIMAGINOWANE, ŚWIATOWE IKONY, A TERAZ REALNE. Jako początkujący projektanci nie do końca wiedzieli, dla kogo projektują, dziś wiedzą, czego kobiety od nich oczekują i kim jest ich klientka.

MACIE NA KONCIE WIELE NIETYPOWYCH WSPÓŁPRACY MODOWYCH I NIE TYLKO.

M.P.: Oprócz firmy Reserved współpracowaliśmy z firmą Ochnik, dla której stworzyliśmy kolekcję kurtek skórzanych. Była też współpraca z firmą Urzędowski. Podjęliśmy się tego wyzwania, bo było to dla nas coś bardzo abstrakcyjnego – zaprojektować ramy, okna i drzwi. Uznaliśmy, że chcemy sprostać temu zadaniu. Obecnie z firmą Muscat przygotowujemy oprawki i okulary przeciwsłoneczne i jesteśmy z tego powodu podekscytowani, bo to tematyka, którą zawsze chcieliśmy zgłębić. Chętnie podejmujemy takie wyzwania, które mieszczą się w naszej estetyce. Wiadomo, że nie chcemy dawać swojego nazwiska wszędzie, bo to by było takie rozwadnianie się. KONKURENCJA SIĘ ZAOSTRZYŁA, NA RYNKU JEST WIELE NOWYCH MAREK I PROJEKTANTÓW. KIEDY WY ZACZYNALIŚCIE, MODA POLSKA BUDZIŁA SIĘ Z UŚPIENIA. CO SĄDZICIE O TYCH ZMIANACH?

jest imponujący, zwłaszcza jak się popatrzy na to z boku. I wystarczy życzyć kolejnych 18 czy 20 lat (śmiech). Marcin Paprocki: Z naszej perspektywy nie mamy świadomości, że aż tak długo trwa. Czas szybko leci i nawet nie zauważamy jego upływu. 18 lat to fajna perspektywa, z której można wyciągnąć konkretne wnioski. JAKIE MOMENTY BYŁY PRZEŁOMOWE W WASZEJ KARIERZE?

M.P.: Na pewno była to współpraca z firmą Reserved i stworzenie kolekcji sygnowanej naszymi nazwiskami. Byliśmy pierwszą polską marką zaproszoną – wzorem współpracy H&M-u – z którą poeksperymentowali. Wtedy, będąc projektantami z głową w chmurach, stanęliśmy przed zadaniem zaprojektowania kolekcji, która miała spodobać się nie tylko jednej osobie, ale dotrzeć do mas. To stanowiło ogromne wyzwanie, ale dużo się nauczyliśmy. Osobistymi momentami były też te chwile, kiedy dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy Projektantami Roku według miesięcznika „Elle”, co wtedy coś naprawdę znaczyło. Praktycznie zaraz po studiach dostaliśmy ten tytuł i to był dla nas ogromny zaszczyt. M.B.: Przełomowymi monetami były też otwarcia butików. Musieliśmy się zderzyć z rzeczywistością, dorosnąć i przekonać się, że to już nie jest zabawa, ale też biznes. Musieliśmy przestać tworzyć dla własnego widzimisię, a zacząć projektować dla kobiet, które mają kupować te rzeczy.

INSPIRACJE PROJEKTÓW DUETU PAPROCKI & BRZOZOWSKI stanowią muzyka, rozmowy, a przede wszystkim podróże. Chętnie odwiedzają ukochany Paryż, w którym rodzi się najwięcej pomysłów.

M.B.: Rynek zmienił się tak diametralnie, że nawet trudno sobie wyobrazić, że w naszych początkach nie było internetu i komórek. Dopiero wszystko raczkowało. Kiedy współpracowaliśmy z redakcjami zajmującymi się modą, dostawaliśmy faksy zamiast maili. Naprawdę to były niesamowite czasy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy je przeżyć, a jednocześnie cieszymy się, że to się tak zmieniło, że technologia poszła do przodu. Przez ten natłok wiedzy i informacji w internecie projektanci mają i łatwiej, i trudniej zarazem. Konkurencja staje się ogromna, dostęp do mody jest bardzo szeroki i każdemu się wydaje, że może zająć się projektowaniem. Jednak to rynek weryfikuje projektanta i trzeba mieć ogromną determinację, żeby tym projektantem być długofalowo. Bo można też być projektantem jednej, dwóch kolekcji, a potem

BYWACIE OKREŚLANI JAKO POLSKI DUET DOLCE & GABBANA. CZY TAKIE PORÓWNANIE WAS DRAŻNI?

M.B.: Na początku rzeczywiście nas to drażniło, ale teraz już nie. Gdy byliśmy młodymi projektantami, na pewno chcieliśmy zaznaczyć swoje piętno, a nie być porównywanym do kogokolwiek, a już na pewno do znanego, oklepanego duetu – wtedy nam się tak wydawało. Teraz już nie odbieramy tego negatywnie.

15


okazuje się, że brak pomysłu, a sam projektant się wypala. M.P.: Pamiętajmy, że żyjemy w Polsce i zainteresowanie modą dopiero się rozkręca. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy wzrost zainteresowania, ale jest to nadrabianie kompleksów z szarych czasów komunizmu. Jednak i tak nie dzieje się to w tak szybkim tempie jak za granicą, bo nie ma takiego zapotrzebowania na prawdziwą modę. Nasze społeczeństwo jest w dalszym ciągu bardziej odtwórcze i naśladowcze niż kreujące trendy.

Wiadomo, że rośnie młode pokolenie, które bardziej interesuje się modą, w nim pokładamy nadzieję. Ale będzie to wymagało kilku pokoleń, żeby Polska mogła aspirować do miana stolicy mody, jak Paryż, Mediolan, Nowy Jork. JEDNAK POJAWIAJĄ SIĘ INICJATYWY, KTÓRE PRÓBUJĄ PRZYPOMNIEĆ O DOBRYCH MOMENTACH W HISTORII POLSKIEJ MODY, NA PRZYKŁAD WYSTAWA „POWIĘKSZENIE” W GALERII MOKOTÓW.

M.P.: Oczywiście to szczytna inicjatywa. W latach 60. i 70. miały miejsce niezwykle ciekawe rzeczy, tylko później jakoś to przycichło. Wspaniali projektanci minionych lat, których powinno się kultywować i przypominać młodemu pokoleniu: Jerzy Antkowiak, Grażyna Hase czy Barbara Hoff - to tylko niektórzy z wielu projektantów, którzy wtedy ubierali polską ulicę naprawdę. NIEDŁUGO W GALERII MOKOTÓW BĘDZIE DOSTĘPNA WASZA LINIA PLANTS.

M.P.: Jesteśmy bardzo podekscytowani, bo to kolejny eksperyment z klientem masowym. Linia Plants świetnie sobie radzi w internecie. Powstała po to, by nasze projektowanie sukien ślubnych, wieczorowych i na specjalne wyjścia korespondowało jakoś z rzeczami na co dzień. Jej założeniem są inne ceny i większa dostępność dla przeciętnego klienta. Linia okazała się wielkim sukcesem. Pomimo że my sami z niej już trochę wyrośliśmy, to linia Plants wciąż ma się świetnie. JEDNYM Z JEJ MOTYWÓW JEST RÓŻA. DLACZEGO WYBRALIŚCIE WŁAŚNIE TEN KWIAT?

POD KONIEC UBIEGŁEGO ROKU DUET ŚWIĘTOWAŁ 17 LAT DZIAŁALNOŚCI MARKI. Z tej okazji odbył się wernisaż zdjęć, na których ulubione gwiazdy projektantów, w tym Kinga Rusin i Kasia Sokołowska, pozowały w kreacjach uszytych specjalnie na tę okazję.

PLANTS BY PAPROCKI & BRZOZOWSKI TO MŁODSZA LINIA BASIC DUETU. Dostępne są w niej bawełniane bluzy, T-shirty czy proste sukienki z charakterystycznymi nadrukami.

16


FOT.: MATERIAŁY PRASOWE, ZDJĘCIE KINGI RUSIN – ROBERT WOLAŃSKI, ZDJĘCIE EDYTY ZAJĄC – ALDONA KARCZMARCZYK. EDYTY HERBUŚ – ALDONA KARCZMARCZYK, ZDJĘCIA WYBIEGOWE – FILIP OKOPNY.

M.B.: Mamy do niej słabość, nawet je wytatuowałem. Róża jest bardzo pięknym, kobiecym kwiatem, który często wykorzystujemy, ma pozytywne wibracje. Motyw miłości i zakochania często pojawia się na tych ubraniach, jak i wszystko, co afirmuje bardzo dobrą energię. Zatem miłość do róży jest bezwarunkowa. M.P.: Zdradzę minisekret. Wielokrotnie już chcieliśmy odejść od róż, ale klientki prosiły o nie w nowej odsłonie. Dlatego ta róża raz jest czerwona, raz czarna, z konturem. Okazuje się, że może nie warto od niej uciekać. Mimo to za moment pojawi się w kolekcji trochę innych kwiatów, m.in. lilie. JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA WASZA NAJBLIŻSZA KOLEKCJA PREMIUM?

M.B.: Będzie bardzo kolorowa. Jeszcze nigdy w życiu nie mieliśmy tak kolorowej kolekcji, bo zawsze wybieraliśmy sobie oprócz gamy czerni, bieli, szarości jeden, dwa kolory intensywne. Tym razem będzie bardzo kolorowo, chcieliśmy też odpuścić sobie reguły tworzenia kolekcji, by bardziej się rozszaleć i pokazać większą różnorodność. M.P.: Łatwo iść utartą ścieżką, która w przeszłości się podobała. Nie chcemy w każdej kolekcji odcinać kuponów. Chcemy zaskoczyć samych siebie, żeby mieć radość podczas projektowania. JAKI MACIE STOSUNEK DO MODOWYCH TRENDÓW?

M.B.: Jako odbiorcy trendów nie jesteśmy dobrym materiałem, bo jako faceci jesteśmy klasyczni i uniwersalni. Wybieramy tylko to, co gdzieś w szafie powinno się znaleźć, nie zważając na sezonowe trendy. Jako projektanci podchodzimy do tego inaczej. Wybieramy te rzeczy, które mieszczą się

w naszej estetyce, na przykład nie jesteśmy zwolennikami kraty, więc nie będziemy tej kraty pokazywać. Wybieramy kolory, które nam się podobają. Ta różnorodność trendów jest dla nas jak najbardziej w porządku, bo z niej możemy wybrać to, co nam się podoba, i zawrzeć to w naszych kolekcjach. Gorzej by było, gdyby do wyboru były tylko trzy trendy. M.P.: Z perspektywy przeciętnego odbiorcy także to się tak odbywa, że ludzie wybierają to, co im pasuje. Fajnie, że jest ich aż tyle, bo przynajmniej nie wieje nudą. I dobrze, że zmieniają się co sezon. Ciągle coś się dzieje, ale trzeba zachować w tym rozsądek, by nie wymieniać szafy co dwa miesiące. JAKIE SĄ PLUSY PRACY W DUECIE?

M.B.: Na pewno już nie zauważamy minusów. Przez 18 lat wspólnej pracy przyzwyczailiśmy się do funkcjonowania w ducie do tego stopnia, że niemożliwe by było, żebyśmy

PAPROCKI & BRZOZOWSKI 179 ZŁ

się rozdzielili. Na początku walczyliśmy ze sobą o dominację w związku zawodowym, ponieważ każdy chciał, aby jego było na wierzchu. Natomiast z czasem indywidualną dumę i ambicje trzeba schować do kieszeni, ponieważ gramy do jednej bramki. M.P.: Nauczyliśmy się już wypracowywać kompromisy. Dziś już nie wyobrażamy sobie pracy w pojedynkę i szczerze podziwiam projektantów, którzy firmują pojedynczo swoją markę. Uważam, że to naprawdę ciężka praca. Bardzo dużo stresu, ale gdy dzieli się go na dwa, to jest raźniej. Mamy swoje motto określające, czym jest dla nas praca w duecie, dlaczego jest taka fajna: Wszystkie niepowodzenia dzielimy na dwa, a wszystkie sukcesy mnożymy razy dwa. Od każdego potknięcia można łatwo się zdystansować, przegadać i iść do przodu. A każdym sukcesem jest się z kimś ucieszyć. Rozmawiała Julia Sawicka-Grandía

PAPROCKI & BRZOZOWSKI 299 ZŁ

17


TRENDSHOP

the look

ALBERT RIELE/APART 8900 ZŁ

SWATCH 450 ZŁ

MANGO 89,90 ZŁ

MANGO 89,90 ZŁ

RESERVED 119,99 ZŁ

ZARA 239 ZŁ

WOJAS 119 ZŁ

OCHNIK 259,90 ZŁ

APART 99 ZŁ

VAGABOND 379 ZŁ

PRIMAMODA 419 ZŁ

ZARA 49,90 ZŁ

BENETTON 159,90 ZŁ

ZARA 139 ZŁ

Aleksander McQueen, Burberry, Prada – kreatorzy namawiają panów na odwagę i przemycenie w stylizacjach energetycznego koloru.

GŁĘBOKA CZERWIEŃ 18


NOWE SPOJRZENIE NA LUKSUS. ZAPRASZAMY DO SALONU

Salony optyczne

Galeria Mokotów • poziom 0 • tel. 22 852 47 65


TRENDSHOP

the look

SKANDYNAWSKI YES 269 ZŁ MANGO 69,90 ZŁ ZARA 69,90 ZŁ

APART 429 ZŁ

MARELLA 880 ZŁ

HEXELINE 985 ZŁ

UTERQÜE 325 ZŁ

ZARA 259 ZŁ

GINO ROSSI 449,90 ZŁ

TOMMY HILFIGER 1169 ZŁ HÖGL 649 ZŁ

NOBLE PLACE 5250 ZŁ

MINIMALIZM

Pernille Teisbaek, Victoria Törnegren, Elin Kling, Marie Hindkaer – modowe influencerki ze Skandynawii stają się coraz popularniejsze w świecie mody. Ich unikatowy styl pełen prostych rozwiązań ma wiele naśladowczyń.

20TRENDSHOP

the look

CHŁODNE PASTELE Delikatna mięta, pudrowy róż, rozbielony błękit, słodka pistacja – paleta pastelowych odcieni będzie królować wiosną w szafach elegantek.

GUESS 789 ZŁ

TRUSSARDI 1658 ZŁ

LA MANIA 2490 ZŁ

GUESS 239 ZŁ

ANIA KRUK 179 ZŁ

APART 9040 ZŁ

UTERQÜE 375 ZŁ

RESERVED 159,99 ZŁ

MANGO 69,90 ZŁ OCHNIK 149,90 ZŁ

& OTHER STORIES 460 ZŁ

W.KRUK 399 ZŁ

LOFT37 489 ZŁ

KAZAR 599 ZŁ

22S T R E E T LOOK

the look

W.KRUK 299 ZŁ

MASSIMO DUTTI 249 ZŁ

VAGABOND 449 ZŁ LOFT37 449 ZŁ

PINKO 730 ZŁ

COCCINELLE 1299,90 ZŁ

ROSEFIELD/SWISS 390 ZŁ SWAROVSKI 1490 ZŁ

HEGO’S 699,99 ZŁ

HEGO’S 299,99 ZŁ

GUESS 559 ZŁ MARELLA 789 ZŁ

LEVI’S 369 ZŁ

fokus NA FUKSJĘ

Jaśniejsza odmiana purpury będąca połączeniem czerwieni i niebieskiego jest jednym z mocniejszych kolorów na wiosnę. Na światowych wybiegach fuksja lansowana jest w total looku, jednak z powodzeniem można ograć ją denimem lub złotem i różem.

24


the look

la vie en rose STREET LOOK Z HISZPAŃSKIM PAZUREM Dziewczęce falbany, obszerne bufiaste rękawy, delikatnie odkryte ramiona – efektowna koszula inspirowana stylem mieszkanek Madrytu najlepiej prezentuje się w wyrazistym kolorze. Ubiór z długim rękawem z falbanami skutecznie odwróci uwagę od braku talii, a także doda objętości kobietom o wąskich ramionach i małym biuście.

SPEKTAKULARNE DODATKI Buty, torebka biżuteria – akcesoria dopełniają look. Dzięki nim można nadać całości indywidualny sznyt. Niebanalna forma, ciekawy kolor, oryginalne wykończenie to kluczowe cechy dodatków pełnych fantazji i klasy. Im bardziej niesztampowy akcent, tym ciekawsza stylizacja.

NIEZAWODNY DENIM Dżinsowe spodnie dopasowane do figury należą do kanonu bazowych rzeczy, które powinny się znaleźć w garderobie eleganckiej kobiety. Dzięki ich uniwersalnemu charakterowi odnajdą się niemal w każdej stylizacji.

KOSZULA PAPROCKI & BRZOZOWSKI 1300 ZŁ, DŻINSY MANGO 159,90 ZŁ, SZPILKI MANGO 139,90 ZŁ, TOREBKA & OTHER STORIES 250 ZŁ, PIERŚCIONEK (DUŻY KWIAT ) & OTHER STORIES 120 ZŁ, PIERŚCIONKI (2 NA JEDNYM PALCU) PARFOIS 29,90 ZŁ I 39 ZŁ

25


S T R E E T LOOK

the look

MAXMARA 950 ZŁ

ALDO 69,90 ZŁ

UTERQÜE 175 ZŁ

GUESS 699 ZŁ GUESS 919 ZŁ

ALDO 219,90 ZŁ

ZARA 199 ZŁ GUESS 699 ZŁ

GINO ROSSI 459,90 ZŁ

LOFT37 599 ZŁ

YES 1195 ZŁ

jungle AND THE CITY

Fascynacja światem roślin nie słabnie. Tropikalne kwiaty to jeden z wiodących wzorów sezonu. Dzika dżungla malowana na ubraniach owiana aurą tajemniczości doda stylizacjom twista.

26


the look

new romantic look STREET LOOK ZWIEWNA SUKNIA DO ZIEMI

BEŻEM WYKOŃCZONE

Lejące się, ultradługie, przezroczyste sukienki subtelnie eksponujące sylwetkę i warstwy. Kreatorzy zapatrzeni w romantyczny wizerunek kobiety z dawnych epok namawiają do noszenia wieczorowych kreacji od samego rana. Misterne konstrukcje lansują Dries Van Note, Fendi czy Miu Miu. W niektórych propozycjach dopuszczalne jest nawet prześwitywanie bielizny.

Nic tak nie uspokoi odważnej stylizacji jak okrycie wierzchnie o stonowanej barwie. Pożądany jest kolor kawy z mlekiem, irchy czy pustynnego piasku. Kurtka, krótki trencz lub płaszcz w odcieniu z beżowej palety to jedna z najbardziej uniwersalnych rzeczy, która powinna znaleźć się w szafie każdej elegantki.

ORYGINALNY DODATEK Torebka inspirowana materiałem, z którego wykonany jest kosz na piknik, to najgorętszy trend z wybiegów. Wyjątkowe akcesorium o geometrycznym kształcie nada stylizacji nieco wakacyjnego charakteru.

KURTKA & OTHER STORIES 530 ZŁ, SUKIENKA WARSAW CONCEPT STORIES 695 ZŁ, APASZKA STRADIVARIUS 49,90 ZŁ, NASZYJNIKI (KWIATY) SFERA 34,99 ZŁ, BRANSOLETKA (OWADY) SFERA 34,99 ZŁ, PIERŚCIONEK & OTHER STORIES 129,90 ZŁ, TOREBKA (KOSZYK) UTERQÜE 425 ZŁ, PIERŚCIONEK PARFOIS 24,90 ZŁ, SZPILKI ALDO 299 ZŁ

27


S T R E E T LOOK

the look YES 379 ZŁ

LOFT37 489 ZŁ

TOMMY HILFIGER 749 ZŁ

MARELLA 1202 ZŁ

W.KRUK 799 ZŁ

GUESS 699 ZŁ

COCCINELLE 1399,90 ZŁ

MANGO 199,90 ZŁ

MARELLA 629 ZŁ

APART OD 329 ZŁ

MANGO 199,90 ZŁ

paski FOREVER

Odważne pasiaste kreacje uwodzą i hipnotyzują. Stanowią także dowód na to, że reinterpretacja klasycznych rozwiązań rodzi nową jakość.

28


the look

pracująca dziewczyna STREET LOOK

SPÓDNICA À LA YVES SAINT LAURENT

BIAŁA GÓRA Prosta, biała, wielowarstwowa góra z zabudowanym dekoltem pod szyję sprawdzi się podczas formalnych okazji. Nieco skomplikowana forma wprowadzi odrobinę nonszalancji do biurowego dress code’u.

Neoplastyczne obrazy Pieta Mondriana, w których motywem były kontrastujące ze sobą kolory podkreślające horyzontalne i wertykalne linie, zainspirowały w 1965 roku Yves’a Saint Laurenta, do stworzenia kolekcji, która zrewolucjonizowała modę. Do dziś geometryczne formy królują na wybiegach. Ołówkowa spódnica o intrygującym układzie pasków jest echem pomysłów wielkiego francuskiego projektanta.

OBIEKT POŻĄDANIA Nic tak nie określa stylu kobiety, jak jej torebka. To dodatek, który przez wielu bywa określany jako małe dzieło sztuki. Dopasowana do stroju i okazji zdradza wiele na temat osobowości właścicielki.

MARYNARKA MANGO 199,90 ZŁ, BLUZKA SIMPLE 469,90 ZŁ, SPÓDNICA PEEK & CLOPPENBURG 1099 ZŁ, TORBA ALDO 219,90 ZŁ, SZPILKI ORSAY 99 ZŁ, ZEGAREK PARFOIS 99,90 ZŁ, PIERŚCIONKI (NA RĘKU Z ZEGARKIEM) PARFOIS 19,90 ZŁ, BRANSOLETKA SFERA 14,99 ZŁ, PIERŚCIONEK (RĘKA Z TOREBKĄ) PARFOIS 19,90 ZŁ

29


TRENDSHOP

the look

LI PARIE 399 ZŁ

ETAM 129,90 ZŁ (GÓRA), 69,90 ZŁ (DÓŁ)

TRIUMPH 269,90 ZŁ (GÓRA), 149,90 ZŁ (DÓŁ)

INTIMISSIMI 149,90 ZŁ

I wish..

CHANTELLE 169 ZŁ

TRIUMPH 139 ZŁ (GÓRA), 69,90 ZŁ (DÓŁ)

RESERVED 49,99 ZŁ

TRIUMPH 269ZŁ

CHANTELLE 219 ZŁ

Koronki, hafty, modele z falbankami typu butterfly lub zapięcie na plecach zwane racer – w bieliźniarskich trendach dawno już nie było takiej świeżości i nowatorskich rozwiązań.

30


the look TRENDSHOP

ZŁOTE MYŚLI

Francuskie przysłowie mówi, że kobietę najłatwiej pocieszyć klejnotami... Biżuteria wykonana z cennych materiałów zawsze poprawia humor.

MOKOBELLE 192 ZŁ

SWAROVSKI 289 ZŁ

TOUS 529 ZŁ

TOUS 409 ZŁ

YES 615 ZŁ

PANDORA 399 ZŁ

APART 39 990 ZŁ

NOBLE PLACE 20600 ZŁ

ANIA KRUK 199 ZŁ

31


A L FA B E T M O DY

the look

B JAK BIKINI

1

W 1957 roku Brigitte Bardot pojawiła się w kusym stroju kąpielowym w filmie „I Bóg stworzył kobietę”. Tak zapanowała moda na bikini. Jednak mało kto pamięta, że po raz pierwszy kostium plażowy dla kobiet zaprezentowała w 1946 roku Micheline Bernardini. Pokaz odbył się na paryskiej pływalni, a pomysłodawcą nowego damskiego uniformu kąpielowego był francuski projektant i inżynier - Louis Réard. Pierwsze bikini składało się z masywnego stanika i majtek o wysokim stanie. Dopiero kostium, w którym pokazała się Bardot, miał lżejszą i mniej zabudowaną formę. Występ francuskiej aktorki był zwiastunem wybuchu rewolucji seksualnej, jaka nastała w latach 60. w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie. Dziś bikini stanowi obowiązkowy zestaw wakacyjny.

2

3

6

5 4

1. GUESS 219 ZŁ (GÓRA), 169 ZŁ (DÓŁ) • 2. GUESS 219 ZŁ (GÓRA), 219 ZŁ (DÓŁ) • 3. LIU JO 269 ZŁ (GÓRA), 199 ZŁ (DÓŁ) • 4. MARC O’POLO 219 ZŁ • 5. PEPE JEANS 259 ZŁ • 6. GUESS 149 ZŁ (GÓRA), 99 ZŁ (DÓŁ)

32


the look A L FA B E T M O DY

P JAK PERŁY

3

Coco Chanel twierdziła, że „każda kobieta potrzebuje ich niezliczoną ilość”. Uchodzą za symbol elegancji i luksusu.

1

W jubilerstwie perły wykorzystywane są od ok. 6000 lat. Perły tworzą się w małżach słonowodnych, a czasem w słodkowodnych, zdarza się także, że powstają w ślimakach. Stanowią reakcję na ciało obce (zazwyczaj piasek), które wniknęło między muszlę małża a jego płaszcz lub do wnętrza płaszcza. Perły cenili monarchowie i dostojnicy. Choćby strój koronacyjny Barbary Radziwiłłówny był bogato nimi ozdobiony. Perły znalazły także swoje miejsce w garderobach Marii Antoniny, królowej Wiktorii czy carycy Katarzyny Wielkiej. Biżuteria z perłami cieszyła się ogromną popularnością w latach 20., o czym można się przekonać, oglądając film „Wielki Gatsby” z Leonardo DiCaprio.

2

4

7

5

6

1. MASSIMO DUTTI 99 ZŁ • 2. MASSIMO DUTTI 99 ZŁ • 3. YES 599 ZŁ • 4. LIU JO 799 ZŁ • 5. RESERVED 9,99 ZŁ • 6. HEGO’S 599,99 ZŁ • 7. UTERQÜE 475 ZŁ

33


INSPIRING FA S H I O N

the look

Rezydencje

CASA CASUARINA PRZY OCEAN DRIVE W MIAMI, W KTÓREJ MIESZKAŁ GIANNI VERSACE, CZY OGRODY MAJORELLE W MARRAKESZU, KTÓRE UPODOBAŁ SOBIE YVES SAINT LAURENT – WIELCY PROJEKTANCI ZOSTAWILI PO SOBIE NIE TYLKO IMPONUJĄCY MODOWY DOROBEK, ALE TAKŻE POSIADŁOŚCI, KTÓRYCH ARCHITEKTURĘ MOŻNA PODZIWIAĆ DO DZIŚ.

FRANCUSKI PROJEKTANT YVES SAINT LAURENT I JEGO PARTNER PIERRE BERGÉ DZIELILI ŻYCIE MIĘDZY PARYŻEM A DOMEM W MARRAKESZU.

kreatorów

UROKOWI WILLI W MARRAKESZU zwanej Ogrody Majorelle nie mógł się oprzeć Yves Saint Laurent. Francuski projektant odkrył to miejsce w 1966 roku podczas podróży po Maroku, którą odbywał ze swym partnerem Pierre’em Bergém. Słynne ogrody zaczął tworzyć w 1923 roku francuski malarz Jacques Majorelle w ramach zaleconej mu przez lekarzy rekonwalescencji w Maroku. W latach 30. poprzedniego stulecia posiadłość uzupełniła kubistyczna willa zaprojektowana przez francuskiego architekta Paula Sinoira. Rezydencja uchodziła za jedną z najbardziej ekscentrycznych i luksusowych w Marrakeszu,

34

malarz mieszkał w niej do 1950 roku, później willa przez lata była zaniedbana i stopniowo wraz z otaczającymi ją ogrodami ulegała niszczeniu. W 1980 roku Yves Saint Laurent kupił posiadłość wraz ze swym partnerem i stopniowo zaczęli przywracać jej dawny blask. Najbardziej charakterystycznym elementem Ogrodów Majorelle jest kolor niebieski, zwany po francusku le bleu Majorelle, który zdobi tradycyjne marokańskie domy. Francuski malarz postanowił użyć go w swoim ogrodzie, malując na niebiesko wszystko, co się da. W kontraście do intensywnej barwy został użyty drugi kolor


the look INSPIRING FA S H I O N

MUZEUM YVES’A SAINT LAURENTA W MARRAKESZU ZNAJDUJE SIĘ W SĄSIEDZTWIE SŁYNNEGO JARDIN MAJORELLE, NA UWAGĘ ZWRACA INTRYGUJĄCA BRYŁA BUDYNKU.

W MUZEUM ZGROMADZONO PONAD TYSIĄC EKSPONATÓW ZWIĄZANYCH Z ŻYCIEM I TWÓRCZOŚCIĄ FRANCUSKIEGO KREATORA, M.IN. UBRANIA, SZKICE, ZDJĘCIA, OBRAZY.

MARRAKESZ NAUCZYŁ MNIE KOLORÓW. PRZED NIM WSZYSTKO BYŁO CZARNE. YVES SAINT LAURENT

FOT.: MATERIAŁY PRASOWE, MUSÉE YVES SAINT LAURENT MARRAKECH, EAST NEWS, SHUTTERESTOC.COM

często występujący w kulturze marokańskiej – żółty. Atrakcjami ogrodu są zacienione ścieżki, bujnie kwitnąca roślinność, której pochodzenie jest egzotyczne, a także elementy wodne wypełnione liliami wodnymi i kwiatami lotosu. Saint Laurent często przebywał w swojej marokańskiej posiadłości, organizując w niej ekscentryczne imprezy. Od czasu pierwszej wizyty w Maroku projektant zmienił swoje podejście do projektowania i zaczął używać bogatszej palety kolorów. Po jego śmierci w 2008 roku rozrzucono na terenie Ogrodów Majorelle jego prochy. Dziś można zwiedzać nie tylko okazałą posiadłość i ogrody, ale także otwarte w październiku 2017 roku Musée Yves Saint Laurent Marrakech – muzeum poświęcone twórczości słynnego projektanta.

INSPIRUJĄCYM MIEJSCEM, także dziś dostępnym dla zainteresowanych, jest słynna willa Casa Casuarina w Miami na Florydzie. Dom został zbudowany w 1930 roku na wzór szesnastowiecznej willi Krzysztofa Kolumba w Santo Domingo. W 1992 roku jej właścicielem stał się włoski projektant Gianni Versace. Willa była jego ukochanym miejscem na ziemi, mieszkał w niej, tworzył, uwielbiał też przyjmować gości. Versace wyposażył rezydencję w drogie marmury, freski i rzeźby. Wystrój domu stał się wizytówką marki Versace i doskonale odzwierciedlał upodobanie do przepychu samego projektanta. Z czasem w rezydencji pojawiły się w niektórych miejscach rzeźby z charakterystyczną głową meduzy będącej logotypem marki, a także liczne złocenia i motywy ze zwierzęcymi wzorami. W 1997 roku w Casa Casuarina doszło do tragedii – Gianni Versace został zastrzelony na schodach rezydencji. W 2000 roku jego siostra Donatella sprzedała posiadłość przy Ocean Drive. Dziś mieści się w niej luksusowy hotel, który nawiązuje do stylu projektanta. W urządzonych z rozmachem apartamentach znajduje się sporo oryginalnych rzeczy należących niegdyś do samego Gianniego Versace.

GIANNI VERSACE BYŁ ODWAŻNY W SWOICH PROJEKTACH, KOCHAŁ PRZEPYCH I BOGACTWO. DOM W MIAMI ODZWIERCIEDLAŁ JEGO UPODOBANIE DO LUKSUSU.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI SĄ PRZESTRONNE POKOJE, BASEN WYBUDOWANY PRZEZ VERSACE, A TAKŻE DAWNA SYPIALNIA KREATORA.

HOTEL VILLA CASA CASUARINA LICZY PONAD 2000 MKW. ZNAJDUJE SIĘ W NIM 10 SYPIALNI I 11 ŁAZIENEK, JEDNA NOC ZAŚ KOSZTUJE OK. 1200 DOLARÓW.

35


ZARA

INSPIRING FA S H I O N

the look OPTIQUE 669 ZŁ

PODRÓŻ W EGZOTYCZNE MIEJSCA WYMAGA PIĘKNEJ OPRAWY LILOU 374 ZŁ

LILOU 229 ZŁ

SFERA 129,99 ZŁ

VERSACE 2359 ZŁ

APART OD 699 ZŁ

Stylowa

PEEK & CLOPPENBURG 529 ZŁ

WYPRAWA

„Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu” – napisał kiedyś francuski pisarz Marcel Proust. Zwiedzanie inspirujących miejsc jest nie tylko zastrzykiem dobrej energii, ale też pobudza kreatywne myślenie.

VAGABOND 379 ZŁ

MANGO 59,90 ZŁ

ZARA 159 ZŁ ZARA 159 ZŁ

PINKO 1955 ZŁ

36FA S H I O N K I D S

the look

SWATCH 160 ZŁ

W.KRUK 479 ZŁ

TAPE À L’OEIL 22,99 ZŁ

RESERVED 39,99 ZŁ

TAPE À L’OEIL 79,99 ZŁ

RESERVED 59.99 ZŁ

I wish..

H&M 59,90 ZŁ

SAMSONITE 419 ZŁ

Świadomi mody rodzice stylowe zasady przekazują swoim pociechom od wczesnych lat. Już małe dzieci są wrażliwe na kolory, fakturę i krój, mają swoje modowe fascynacje.

38

RESERVED 39,99 ZŁ


the look

Bywa, że najmłodsi wdają się z rodzicami w rzeczową dyskusję na temat mody, zwłaszcza o poranku, skutecznie forsując swoje zdanie w kwestii stylizacji.

H&M 29,90 ZŁ

H&M 22,90 ZŁ

ESPRIT 129 ZŁ

APART 69 ZŁ

SWATCH 360 ZŁ PETIT BATEAU 99 ZŁ

OKAÏDI 109 ZŁ

PETIT BATEAU 299 ZŁ H&M 39,90 ZŁ

SMYK 39,99 ZŁ

PETIT BATEAU 149 ZŁ

OKAÏDI 99,90 ZŁ

OKAÏDI 89,90 ZŁ

39

FA S H I O N K I D S

W KRAINIE MODY


BOTTEGA VENETA

C AT WA L K

the look

Elegancja W KOLORZE

uwagę. Bottega Veneta, Kenzo, Gucci – kreatorzy inspirują się grupą The Beatles, Elvisem Presleyem, a także wspominają lata 80. Efektem tego jest powrót feerii barw w męskiej garderobie.

Moda męska rzadko zaskakuje. Projektanci zazwyczaj oscylują wokół klasycznych rozwiązań i zachowawczej palety barw. Tym bardziej propozycje na tegoroczny sezon wiosenny przykuwają

40


the look MASSIMO DUTTI BYTOM 69,90 ZŁ

MASSIMO DUTTI 199 ZŁ

KOLOR CORAZ CZĘŚCIEJ POJAWIA SIĘ W GARDEROBIE MĘŻCZYZN NAD WISŁĄ

C AT WA L K

PEEK & CLOPPENBURG 42,99 ZŁ

VAGABOND 499 ZŁ

Choć barwne garnitury są zbyt ekstrawaganckie, by włączyć je do biurowego dress code’u, to nic nie stoi na przeszkodzie, by panowie pokazywali się w nich podczas mniej formalnych okazji, jak choćby na wiosennym koktajl party. Od Paryża po Nowy Jork na wybiegach rządzi monochromatyczny look utrzymany w wyrazistym kolorze. Mile widziana jest także jedna rzecz w jaskrawej barwie, która dominuje w zachowawczej stylizacji. Mniej odważni panowie mogą wybrać bezpieczną opcję i przemycić mocny kolor w dodatkach, na przykład w akcesoriach.

PEEK & CLOPPENBURG 1800 ZŁ

CHOPARD/ NOBLE PLACE 33 500 ZŁ

LODING 190 ZŁ

MANGO 89,90 ZŁ

W.KRUK 1790 ZŁ H&M 799 ZŁ

BOTTEGA VENETA

BERLUTI

EMANUEL BERG 459 ZŁ

VISTULA 1399,90 ZŁ (GARNITUR)

41

ZARA 259 ZŁ


LEANNE MARSHALL

C AT WA L K

the look

spring QUEEN

Pochwała kobiecości – tak w dwóch słowach można określić romantyczny trend, który pojawił się w światowych stolicach mody. Długie, zwiewne, powłóczyste kreacje, warstwy, tiule i przezroczystości

42

to jedne z propozycji od takich kreatorów, jak Talbot Runhof, Leanne Marshall, Oscar de la Renta czy Valentino. Wedle najnowszych trendów panie mogą nosić długie suknie już od rana.


the look ELIE SAAB

C AT WA L K

TRANSPARENTNE SUKNIE DO ZIEMI MAJĄ NIECO PROWOKACYJNY WYMIAR

GUESS 1389 ZŁ

UTERQÜE 325 ZŁ

LIU JO 499 ZŁ

APART OD 6490 ZŁ

PRABAL GURUNG

ZARA 279 ZŁ

Jednym z motywów przewodnich są suknie do ziemi z rozcięciami i asymetrycznymi rozwiązaniami. Gra w „odkryte-zakryte” jest ulubionym trikiem projektantów. W najnowszych propozycjach długie kreacje są sprytnie skonstruowane na sylwetce, by podkreślić atuty kobiety i zachować proporcje. Obowiązkowym detalem są szerokie paski, które doskonale rzeźbią figurę. Lekkość stylizacjom nadają materiały, z jakich są wykonane sukienki, dzięki czemu można zaszaleć na przykład z warstwami falban, nie bojąc się o to, by całość była przeładowana.

MASSIMO DUTTI 579 ZŁ

ZARA 199 ZŁ

LEANNE MARSHALL

MANGO 199 ZŁ

UTERQÜE 225 ZŁ

UTERQÜE 279 ZŁ

APART 159 ZŁ HUGO BOSS 1290 ZŁ

43


BALMAIN

C AT WA L K

the look

Glamour GIRL

są bardziej kobiece i w zdecydowanej większości dotyczą propozycji na wieczorne wyjścia. W mniejszym zaś stopniu nawiązują do futurystycznych inspiracji i sportowych rozwiązań.

Błysk, cekiny, metaliczne odcienie, podkreślone ramiona i klimat disco lat 80. – oto nowa odsłona połyskliwego trendu, który mocno zakorzenił się w modzie od kilku sezonów. Tym razem sylwetki

44


the look

YES 209 ZŁ

C AT WA L K

POŁYSKLIWE MATERIAŁY RODEM ZE STUDIA 54 PODBIJAJĄ WYBIEGI

LIU JO 799 ZŁ LYNX OPTIQUE 2387 ZŁ

BALMAIN

TOM FORD

ERDEM

PRIMAMODA 449 ZŁ

WARSAW CONCEPT STORE 1400 ZŁ

Eleganckie sukienki, dopasowane do sylwetki damskie garnitury, uwodzicielskie kombinezony, odważne minispódniczki i zadziorne kurtki – połysk obecny jest na niemal wszystkich częściach kobiecej garderoby. W metalicznym trendzie dominuje tradycyjnie srebro i złoto, ale można też spotkać inne kolory, jak róż czy odcień łososiowy. Wizja pewnej siebie kobiety glamour obecna jest w tym sezonie w propozycjach u Versace, Alberty Ferretti, Balmain czy Maison Margiela. Połyskujący look od stóp do głów to jedna z najgorętszych propozycji światowych wybiegów.

LIDIA KALITA 899 ZŁ

RESERVED 69,99 ZŁ

GUESS 699 ZŁ

APART 699 ZŁ

PATRIZIA PEPE 1430 ZŁ

WWD/REX/SHUTTERSTOCK/EAST NEWS

HÖGL 699 ZŁ KAZAR 549 ZŁ YES 259 ZŁ

ZARA 79,90 ZŁ

PATRIZIA PEPE 940 ZŁ W.KRUK 239 ZŁ

45


the look BEAUT Y

MAC to pochodząca z Kanady kultowa wśród makijażystów marka. Powstała z inicjatywy wizażysty i fotografa, którzy byli zmęczeni tym, że w latach 80. brakowało na rynku profesjonalnych kosmetyków, które dobrze wyglądały na zdjęciach. MAC spopularyzowała Madonna, używając pomadki w odcieniu Russian Red, który szybko stał się pożądany przez kobiety na całym świecie.

MA

KE

-U

PA

RT CO SM

ET IC S

C A M

1. MAC 299 ZŁ (ZESTAW 2 PĘDZELKI + KOSMETYCZKA) 2. MAC 95 ZŁ 3. MAC 195 ZŁ 4. MAC 90 ZŁ 5. MAC 88 ZŁ 6. MAC 219 ZŁ

4

3

5

1 2

6

46


the look BEAUT Y

3

2

1

4

...NA DOLE

FIOŁKI

Pink Lavender (różowa lawenda), ultrafiolet czy jaskrawy miks różu i fioletu rządzą wiosną nie tylko w modzie i designie, ale także w makijażu. Odcienie fiołkowego lub lawendy na powiekach, ustach i paznokciach są wiodącą tendencją w wizażu. 5

6

13

7

12

11

8 9

10

1. INGLOT 41 ZŁ • 2. PUPA/SUPER-PHARM 75 ZŁ • 3. SEPHORA 15 ZŁ • 4. INGLOT 41 ZŁ • 5. TOO FACED/SEPHORA 205 ZŁ • 6. INGLOT 59 ZŁ •7. TOO FACED/SEPHORA 95 ZŁ •8. ZOEVA/SEPHORA 95 ZŁ 9. GIVENCHY/SEPHORA 139 ZŁ • 10. LAURA MERCIER/DOUGLAS 159 ZŁ • 11. TOO FACED/SEPHORA 155 ZŁ • 12. ESTÉE LAUDER/SEPHORA 145 ZŁ • 13. PUPA/DOUGLAS 105 ZŁ

47


BEAUT Y

the look 3

4

2

KOD

1

5

PIELĘGNACJI

6

Azjatyckie sposoby na utrzymanie pięknej i zadbanej cery wyznaczyły w kosmetologii nowy kierunek. Maseczki, serum, kremy, peelingi z naturalnymi składnikami zapewniają skórze właściwe nawilżenie. 9 10

11 7 12

8

1. ORIGIN 114 ZŁ/200 ML • 2. CLINIQUE 75 ZŁ/30 ML • 3. DIOR 459 ZŁ • 4. L’OCCITANE 139 ZŁ 5. KHIEL’S 254 ZŁ • 6. SEPHORA 20 ZŁ 137 ZŁ • 7. YVES ROCHER 12,90 ZŁ • 8. GLAMGLOW/DOUGLAS 209 ZŁ/50 ML • 9. DR ANDREW WEIL FOR ORIGINS 129 ZŁ/60 ML • 10. NEOGEN/DOUGLAS 24,90 ZŁ • 11. BATH AND BODY WORKS 69 ZŁ • 12. THE BODY SHOP 99,90 ZŁ

48


the look DESIGN

ZARA HOME 239 ZŁ

ZARA HOME 69,90 ZŁ

HOME & YOU 15 ZŁ

ĆMIELÓW I CHODZIEŻ 370 ZŁ

APPLE TV/ISPOT 699 ZŁ

ZARA HOME 89,90 ZŁ

I wish..

DENON 3499 ZŁ/SZT.

YANKEE CANDLE 46 ZŁ

HOME & YOU 49 ZŁ

Nieszablonowa forma to cecha dodatków, które tworzą klimat we wnętrzach. Wzornictwo użytkowe oferuje wiele możliwości – dekoracje w stylu glamour, kubistyczne kształty czy pastelowe wariacje.

49


Fashioned from Wystawa pokazuje związki między naturą a modą. Bada, w jaki sposób flora, fauna i motywy przyrodnicze inspirują projektantów, a także jaki wpływ branża mody ma na środowisko naturalne.

WYSTAWA SKUPIA SIĘ RÓWNIEŻ NA SUROWCACH WYKORZYSTYWANYCH DO PRODUKCJI MODY, PRZEDSTAWIAJĄC ZARÓWNO NATURALNE MATERIAŁY, JAK I SZTUCZNE, KTÓRE ZAGRAŻAJĄ NATURZE.

DZIKOŚĆ SERCA Wystawa jest próbą odzwierciedlenia emocjonalnego obrazu polskiej rzeczywistości po 1989 roku. Pokazane zostały na niej prace m.in. Wilhelma Sasnala.

NATURE

Piętno, jakie moda odciska na przyrodzie, zostało potraktowane na ekspozycji w dwojaki sposób – zainteresowani zobaczą prezentację wykorzystywanych w modzie recyklingowanych materiałów, pozyskiwanych m.in. z odpadów pochodzących z włoskich winiarń, a także historię mody, która jest zaangażowana społecznie. Podczas wystawy można podziwiać ponad 300 eksponatów, które zostały zainspirowane naturą. Wśród nich znalazły się kreacje marek Christian Dior i Dries Van Noten, punkowe T-shirty Vivienne Westwood, jak również tworzone z ekologicznych materiałów projekty Stelli McCartney czy wykonana z poddanych recyklingowi plastikowych butelek sukienka Calvina Kleina. Warto przypomnieć, że w tej kreacji aktorka Emma Watson pokazała się na gali MET w 2016 roku. Wystawę można oglądać do 27 stycznia 2019 w V&A Museum w Londynie.

EFEKTOM PRACY KREATORÓW, HAFCIAREK I KRAWCÓW TOWARZYSZY REFLEKSJA NAD OCHRONĄ ŚRODOWISKA

Punktem wyjścia wystawy „Dzikość serca. Portret i autoportret w Polsce po 1989 roku” stała się kolekcja Fundacji Sztuki Polskiej ING – od lat gromadząca prace polskich artystek i artystów, które powstały po 1990 roku. Ekspozycja pokazuje, w jaki sposób doświadczenie migracji i otwartych granic wpłynęło na portret własny polskich artystek i artystów. Wystawę można oglądać do 6 maja, w Zachęcie w Warszawie.

50

EKOLOGICZNA PROPOZYCJA STELLI MCCARTNEY Z POKAZU ZIMOWEGO 2017.

ŚWIAT PRZYRODY ZAWSZE ZAPEWNIAŁ CIEKAWE INSPIRACJE MODZIE, CO UDOWADNIA WYSTAWA W LONDYNIE.

JAKUB JULIAN ZIÓŁKOWSKI, BEZ TYTUŁU (POSTAĆ LEŻĄCA), 2008 ROK.

GRZEGORZ SZTWIERTNIA „OKO MALARZA”, 2015 TO JEDNA Z WIELU PRAC PREZENTOWANYCH NA WYSTAWIE.

FOT.: MATERIAŁY PRASOWE, VICTORIA & ALBERT MUSEUM LONDON, CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W WARSZAWIE

TÊTE-À -TÊTE Z K U LT U R Ą

the look


the look

THE DESIGNER GALLERY – UNIKATOWA STREFA ŁĄCZĄCA MODĘ, SZTUKĘ I DESIGN – ZOSTAŁA NAGRODZONA STATUETKĄ DOSKONAŁOŚĆ MODY 2017 MAGAZYNU „TWÓJ STYL”.

YL

GALERIA MOKOTÓW ZOSTAŁA UHONOROWANA TYTUŁEM SUPERBRANDS 2018 I SUPERBRANDS POLSKA MARKA 2018.

TW

ÓJ

ST

fotografię modową lat 50., 60., 70. i 80. Ekspozycja obejmuje prace najwybitniejszych polskich twórców tamtych lat, m.in. Chrisa Niedenthala, Tadeusza Rolkego, Andrzeja Wiernickiego oraz Janusza Sobolewskiego. Wyjątkowym punktem strefy jest także Studio The Designer Gallery – przestrzeń, w której odbywają się warsztaty i mniejsze ekspozycje nie tylko dla wielbicieli mody. To właśnie tu można było zobaczyć piękną wystawę kolekcji piór wiecznych, zabytkowej porcelany czy autorskich zdjęć z najważniejszych światowych tygodni mody. Wśród pozostałych zwycięzców w plebiscycie „Twojego Stylu” znalazło się również wiele marek obecnych w przestrzeni The Designer Gallery. Wśród nich można wymienić m.in. & Other Stories, Liu Jo nagrodzone w kategorii „Ekskluzywna marka zagraniczna” czy MMC – duet, który znalazł się wśród projektantów obecnych w pierwszych pop-up stores.

DO SK ON AŁ OŚ ĆM OD Y

Doskonałość Mody „Twojego Stylu” to unikalne i prestiżowe wyróżnienie, od wielu lat obecne na polskim rynku mody. W tegorocznej edycji plebiscytu nagrodzono najważniejsze marki i wydarzenia 2017 roku. Laureatów wybrało jury w składzie: Joanna Bojańczyk, Zuza Krajewska, Katarzyna Sokołowska, Vasina, Wojciech Rostowski, Katarzyna Miśkowiec, Maria Szaj, Maciej Brzozowski. Specjalnym wyróżnieniem w kategorii „Wydarzenie roku” jury postanowiło nagrodzić Galerię Mokotów. Doceniony przez ekspertów projekt to The Designer Gallery – unikatowa strefa łącząca modę, sztukę i design. Przestrzeń została otwarta w grudniu 2016 roku na poziomie I Galerii Mokotów. To tu goście znajdą butiki rodzimych projektantów i najlepszych światowych marek, a także wyjątkowy koncept – pop-up stores prezentujące kolekcje młodych polskich twórców, do tej pory niedostępne dla klientów galerii handlowych. Strefa The Designer Gallery odzwierciedla najgorętsze modowe trendy, a zmieniające się w pop-up stores marki są tego gwarancją. W ciągu 2017 roku goście tej wyjątkowej przestrzeni mieli również okazję uczestniczyć w unikalnych wydarzeniach, jak liczne pokazy mody czy wystawy, w tym „Powiększenie” prezentujące polską

Organizacja Superbrands jest jedyną na świecie niezależną jednostką promującą ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i prezentację studiów przypadku marek, które osiągnęły rynkowy sukces. Superbrands funkcjonuje od ponad 20 lat na całym świecie, a od 12 w Polsce. Wyróżnienia przyznawane są wyłącznie na podstawie opinii konsumentów zebranych w niezależnym badaniu rynku realizowanym przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Badanie Superbrands przeprowadzane jest co roku i stanowi największe badanie siły marki w Polsce. O przyznaniu tytułów Superbrands 2018 zadecydowali wyłącznie konsumenci w ramach największego niezależnego badania marek w Polsce. Kluczowe kryterium brane pod uwagę to polecanie marki, które wyraża zaufanie i uznanie jakości. Lista marek do badania współtworzona jest co roku przez konsumentów w ramach badania pilotażowego. Najwyżej ocenione marki w każdej kategorii otrzymują tytuł Superbrands (marki z indeksem powyżej 70% średniej z indeksu top3 marek w kategorii). Najwyżej ocenione marki stworzone w Polsce otrzymują tytuł Superbrands Polska Marka (marki z indeksem powyżej 30% średniej z indeksu top3 marek w kategorii). Minimalna znajomość marki to 35%.

SUPERBRANDS 2018 GALERIA MOKOTÓW NAGRODZONA TYTUŁEM SUPERBRANDS 2018 I SUPERBRANDS POLSKA MARKA 2018.

51

GA L E R I A M O KO T ÓW NEWS

2 LUTEGO 2018 ROKU JUŻ PO RAZ 19. PRZYZNANE ZOSTAŁY NAGRODY DOSKONAŁOŚĆ MODY MAGAZYNU „TWÓJ STYL” WYRÓŻNIAJĄCE NAJLEPSZYCH PROJEKTANTÓW ORAZ POLSKIE I ZAGRANICZNE MARKI, PRODUKTY, KONCEPTY I WYDARZENIA MODOWE. WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU ZNALAZŁA SIĘ RÓWNIEŻ GALERIA MOKOTÓW NAGRODZONA ZA STREFĘ THE DESIGNER GALLERY!


N OW E OT WA RC I A

the look

SYMBIOSIS

ETNO CAFÈ

JAKA JESTEŚ? SPOKOJNA CZY ENERGICZNA? ŁĄCZYSZ KARIERĘ, DOM, NAUKĘ. NA CO DZIEŃ WYBIERASZ CZERŃ, STAWIASZ NA PASTELE. DECYDUJESZ.

TO NOWA KAWIARNIA, KTÓREJ SERCEM JEST PALARNIA KAWY W GALERII MOKOTÓW.

W Symbiosis pozwalamy Ci wybierać. Symbiosis, czyli selekcja najlepszych butów topowych marek zebrana w jednym miejscu. Guess, Tommy Hilifiger, Timberland, Lacoste, Melissa, a także Nike, adidas Originals, Puma i wiele innych marek, które w swojej ofercie mają zarówno szpilki, jak i sneakersy. Pod koniec marca butik został otwarty w Galerii Mokotów i zachwycił wielbicielki (i wielbicieli) modnego obuwia.

Etno Cafè to powrót do dbałości o produkt od początku do końca procesu wytwarzania kawy. Oferuje także dobre ciasto i miękką kanapę. Bariści zakochani w kawie, z pełnym młynkiem świeżo palonego ziarna czekają na Ciebie, by podać Ci kawę do śniadania, tę do sałatki na lunch czy tę popołudniową. Zapraszamy!

NOWA oferta dla klientów

FLYING TIGER RZECZY NA IMPREZĘ, DEKORACJE DO DOMU, ZABAWKI DLA DZIECI, GADŻETY I PREZENTY – ODKRYJ NIEZWYKŁE DUŃSKIE PRODUKTY. Flying Tiger Copenhagen to międzynarodowa sieć sklepów z Danii. Wizyta w sklepie przypomina szukanie skarbów. Nie sprzedajemy tylko produktów. Chcemy zaskakiwać, inspirować i sprawiać radość. Nasze produkty związane są z zabawą, kreatywnością i aktywnością.

Galeria Mokotów to coś więcej niż udane zakupy. Nieustannie się zmieniamy i modyfikujemy naszą ofertę dla klientów. Wiosną w centrum pojawią się nowe sklepy i miejsca, które warto będzie odwiedzić.

BEBE TO JEDNA Z NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH MAREK MODOWYCH NA ŚWIECIE, KTÓRA ZOSTAŁA STWORZONA DLA PEWNEJ SIEBIE KOBIETY. Marka przywodzi na myśl nastawienie, a nie wiek. Pierwszy butik bebe otwarto w 1976 roku w San Francisco. Nazwa marki pochodzi od słynnego monologu Hamleta „Być albo nie być” (To be or not to be). W salonach bebe znajdziesz najseksowniejsze ubrania i najnowsze trendy w jednym miejscu. Od wspaniałych sukienek do pracy po eleganckie ubrania na specjalne okazje. Marka w każdym sezonie wypuszcza klasyczne pozycje i nie lekceważy siły małej czarnej.

52

TIMBERLAND KULTOWA AMERYKAŃSKA MARKA PO RELOKACJI I REMONCIE WRACA DO GALERII MOKOTÓW. Komfort, trwałość, unikatowy design – to DNA marki od 1973 roku. To wtedy powstał kultowy żółty but 10061, który od ponad 45 lat jest bezsprzecznie królem światowych ulic. Ikona, która pierwotnie była dedykowana ludziom pracy. Historia Timberlandu to opowieść o unikatowych projektach, wyrazistych bryłach, systemach gwarantujących pełen komfort noszenia.


200 metrów otów od Galerii Mok o 32 g ul. Gintrowskie

#klubowydomkultury

Klimatyczne miejsce spotkań z najlepszą muzyką, dostępne 7 dni w tygodniu

#rozwójosobisty

100 propozycji p zajęć dla wszystkich grup wiekowych w profesjonalnych pracowniach - tanecznych, fotograficznej, studio nagrań, stolarni czy warsztacie ceramicznym

#przestrzeńmłodzieżowa

Miejsce wspierające rozwijanie pasji i zainteresowań z bogatym programem zajęć i warsztatów dla młodzieży

#kulturawkadrze

Co miesiąc nowy n program spektakli, koncertów, pokazów, projekcji filmowych i wystaw z artystami światowego formatu

#weekendowewarsztaty

Co tydzień nowy program warsztatów dla różnych grup wiekowych, także zajęcia dla dzieci i animacje rodzinne

Kadr zmienia punkt widzenia

więcej informacji na stronie www.dkkadr.waw.pl


GA L E R I A M O KO T ÓW EVENTS

the look

Galeria Mokotów ruszyła z nowymi aktywnościami dla sąsiadów i mieszkańców Mokotowa! 5 marca rozpoczął się Unexpected Community – cykl specjalnych wydarzeń przygotowanych przez Galerię Mokotów z myślą o gościach centrum i lokalnej społeczności. Akcja potrwa do października.

d e t c e p x e n U HOSTESSY PROPONUJĄ ROZPOCZYNAJĄCYM DZIEŃ PRACOWNIKOM OKOLICZNYCH BIUROWCÓW GORĄCĄ KAWĘ ORAZ POKRZEPIAJĄCE BATONY.

CO

M M

N U

Poniedziałkowe poranki z pyszną kawą w tzw. Mordorze i profesjonalne treningi biegowe to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Rowerzyści mogą brać udział w akcji Unexpected Cycling. Specjalnie dla gości i klientów Galerii Mokotów przygotowana została specjalna strefa rowerowa, w której posiadacze Karty Stałego Klienta mogą dokonać bezpłatnego przeglądu swoich jednośladów. Aby skorzystać z wszystkich atrakcji cyklu Unexpected Community, wystarczy być posiadaczem Karty Stałego Klienta Galerii Mokotów, którą nieodpłatnie można wyrobić również podczas organizowanych wydarzeń. Więcej informacji na temat planowanych atrakcji można znaleźć na stronie internetowej: www.galeriamokotow.pl.

54

Y T I

ORGANIZATORZY AKCJI OSŁADZĄJĄ PORANKI ZMIERZAJĄCYM DO PRACY.


the look K A R TA L O J A L N O Ś C I OWA

OFERTA DEDYKOWANA

dla ciebie

KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH ZNIŻEK ORAZ OFERT SPECJALNYCH PRZEZ CAŁY ROK.

STEFANEL

Zamów swoją kartę za pośrednictwem naszej strony galeriamokotow.pl, złóż wniosek o Kartę Stałego Klienta osobiście w recepcji Galerii Mokotów lub załóż kartę poprzez mobilną aplikację Galerii Mokotów.

KARTA STAŁEGO KLIENTA GALERII MOKOTÓW TO WIELE KORZYŚCI, DODATKOWE RABATY I OFERTY SPECJALNE:

Z KARTĄ LOJALNOŚCIOWĄ DOKONASZ ZAKUPÓW W ATRAKCYJNYCH CENACH W WYBRANYCH SALONACH GALERII MOKOTÓW.

Dodatkowe oferty specjalne w sklepach i punktach usługowych w Galerii Mokotów uczestniczących w programie. DZIĘKI KARCIE MOŻESZ BRAĆ UDZIAŁ W SPECJALNYCH KONKURSACH.

Usługa „Zakupy ze stylistą”. Wyjątkowe eventy dedykowane

OLSEN

posiadaczom karty.

PINKO 1635 ZŁ

MAXMARA 847 ZŁ

MARELLA 419 ZŁ

HEXELINE 845 ZŁ

BENETTON 299,90 ZŁ

MAXMARA 4199 ZŁ

LIU JO 739 ZŁ

MAXMARA 635 ZŁ *CENY REGULARNE. Z KARTĄ STAŁEGO KLIENTA OBOWIĄZUJE OFERTA SPECJALNA. SZCZEGÓŁY DOSTĘPNE NA STRONIE WWW.GALERIAMOKOTÓW.PL.

55

CONVERSE 359 ZŁ


FA S H I O N NEWS

the look

CINDY DLA RESERVED

ARMANI

Si

GIORGIO ARMANI/ DOUGLAS 559 ZŁ/ 100 ML

Marka Giorgio Armani zaprezentowała kultowy już zapach Si Passione w nowej odsłonie. Perfumy ukryte w zmysłowym flakonie odzwierciedlają niezależną, pewną siebie kobietę, która nie boi się powiedzieć „tak”. Zapach jest pochwałą kobiecości i erotyzmu od woni czerwonego pieprzu, przez orzeźwiająco słodką nutę gruszki, winogron, kończąc na miękkiej nucie cydru i wanilii. Rubinowo-czerwona szata, w której został zamknięty zapach symbolizuje kolor szminki. Ambasadorką marki pozostaje australijska aktorka Cate Blanchett.

Amerykańska supermodelka Cindy Crawford, jedna z niekwestionowanych ikon modelingu lat 90. , została twarzą nowej kolekcji marki Reserved. W oryginalnej kampanii „I love you Cindy” promującej kolekcję na sezon wiosna-lato 2018 Cindy odsłania nowe oblicze. Całość ma nieco żartobliwy wydźwięk, muzyka i charakterystyczne światło nawiązują do lat 80. W takim klimacie Crawford prezentuje stylizacje Reserved.

FRIDA & STRADIVARIUS

BADURA Projektantki z Bizuu i obuwnicza marka Badura ponownie połączyły siły. Pokaz wiosennej kolekcji Blanki Jordan i Zuzanny Wachowiak, który odbył się w Praskiej Drukarni w Warszawie, uzupełniły buty stworzone przez projektantki wspólnie z Badurą. Pokazowi towarzyszyła niezwykła oprawa muzyczna, tym razem zadbał o nią zespół Audiofeels, który wykonał muzykę w stylu vocal play. Śmiałe kolory, fantazyjne połączenia, romantyczne kroje i egzotyczne printy – tak widzą najnowszy sezon wiosenny dziewczyny z Bizuu.

FOT.: FILIP OKOPNY FASHION IMAGES

& BIZUU

STRADIVARIUS 69,90 ZŁ

56

Hiszpańska marka Stradivarius postanowiła złożyć hołd meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo i zaprezentowała limitowaną kolekcję inspirowaną wielką malarką. Do dziś jej osoba i twórczość fascynują publiczność na całym świecie. W skład kolekcji wchodzą trzy różnorodne typy koszulek z charakterystycznymi dla Fridy motywami kwiatów.... i wiele więcej.