Page 1

 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

№2 (981)

Четвер

10

січня

2013 року 2

Електронний варіант газети читайте на сайті priluki.in.ua priluk

в м. Прилуки ) Видається з 1 квітня 1994 року )

Îáëàñíà ùîòèæíåâà iíôîðìàöiéíî-ïîëiòè÷íà ãàçåòà

Ціна – 2,50 грн. ) ) в роздріб

ÁÓÄÜÒÅ ÇÄÎÐÎÂI ÇI ÑÒÀÐÈÌ ÍÎÂÈÌ ÐÎÊÎÌ!

Ще лунають вітання з Новим роком, ще сяють на вулицях святкові ілюмінації, а до нас вже наближається Старий Новий рік – ще один привід продовжити чарівність новорічного свята! Через різницю між юліанським та григоріанським календарями українці мають можливість 14 січня ще раз відсвяткувати Новий рік. Така традиція виникла після 1918 року, коли було введено нове літочислення. Колись цей день припадав на 1 січня і називався днем Василя. Із самого ранку хлопці набирали в рукавички й кишені жито, пшеницю, овес і починали засівати. Спочатку власну домівку, потім – у хрещених батьків, родичів, знайомих і сусідів. І в наш час 14 січня у багатьох українських оселях лунають обрядові пісні та віншування: Сію, вію, посіваю, зі Старим Новим роком поздоровляю! На щастя, на здоров’я та на Старий Новий рік, Щоб уродило краще, ніж торік, – Жито, пшениця і всяка пашниця, Коноплі під стелю на велику куделю. Будьте здорові зі Старим Новим роком та з Василем! Дай, Боже! Є прикмета, що першим в дім цього дня повинен зайти чоловік. Якщо прийде жінка, то кажуть, це не на добро. Для дівчат день Василя був досить важливим, адже споконвіку вважали, що ворожіння у цей день завжди збуваються і що б не вийшло – так і буде. Люди вірили, що на Новий рік до оселі приходить Доля людини й поселяється в якійсь тварині чи речі, а тому пильно стежили, щоб «злий» не зашкодив цій Долі. Тому й щедро викупляли те, що «пропало», та нічого нікому не давали чи позичали (окрім вертепу та посівальників). Всі намагалися бути радісними, веселими та добродушними. Уникали на новорічне свято сварок і намагались помиритись з усіма сусідами – адже як зустрінеш Новий рік, так і проживеш!

На часі

На боротьбу з корупцією

Виконком Прилуцької міської ради 18 грудня затвердив план заходів щодо запобігання проявам корупції в органах місцевого самоврядування на 2013 рік. Значна увага в ньому спрямована на інформування громадян та вивчення їхньої думки щодо фактів корупції та протидії її проявам. Також планується проводити цільові перевірки структурних підрозділів щодо виконання ними ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», посилити контроль за цільовим ефективним використанням бюджетних коштів, вживати заходів щодо створення дієвого механізму протидії правопорушенням і зловживанням у бюджетній сфері тощо.

Тарифи будуть різними Про встановлення тарифів на послуги з обслуговування внутрішньобудинкових систем повідомив виконувач обов’язків директора КП «Прилукитепловодопостачання» Геннадій Мєшков. Згідно з виконанням обсягів ремонтних робіт, протягом 2012-2013 років тарифи можуть збільшуватися, зменшуватися, а також залишатися незмінними. Загалом же протягом року ціна середнього тарифу зменшилась на 3,3%. На рівні 2012 року незмінним залишиться аварійне обслуговування. Велике значення у вирішенні важливих питань для мешканців відіграє громадська рада. Її зустрічі з населенням проводяться регулярно, але прикро, що більшість власників квартир не беруть участі в обговоренні.

Прилуцькі кікбоксери об’єдналися у федерацію

В Л А Д А

Одним зі спортивних альянсів у Прилуках стало більше: рішенням виконкому днями легалізовано громадську організацію «Прилуцька міська федерація кікбоксингу». Її засновниками є відомі в місті спортсмени, а діяльність нової організації буде спрямована на розвиток спорту в нашому місті, організацію спортивних змагань і міських спортивних заходів та участь у турнірах з кікбоксингу в інших містах.

Увага до дітей

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, потребують особливої уваги з боку відповідних органів влади. Про затвердження

міського плану заходів соціального захисту й підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа вела мову начальник служби у справах Людмила Кулій. За словами міського голови, кількість дітей вищезазначених категорій, на жаль, постійно збільшується. Проте їм приділяється достатня кількість уваги. Як зазначила Людмила Григорівна, жодне прохання чи побажання не було проігнорованим, а навпаки почутим. Діти по мірі можливості забезпечуються житлом, отримують необхідну допомогу та пільги.

Бібліотеки – з новими книгами

28 грудня відбулося останнє засідання виконкому міської ради. На ньому були прийняті без пропозицій і доповнень всі заплановані питання порядку денного. На останньому засіданні виконкому міської

Передплата-2013 р д

ПІДТРИМАЙТЕ НАС! ЩЕ НЕ ПІЗНО! Нагадуємо всім нашим читачам, читачам що з настанням Нового року передплатна кампанія на газету «В двух словах» на 2013 рік не закінчується! Наше видання можна передплатити в усіх поштових відділеннях області та в листонош. Тираж газети в роздрібну мережу – обмежений. Тож поспішайте оформити передплату, аби не розлучатися з улюбленою газетою в наступному році. «В двух словах» – ваша надійна подруга та порадниця. Залишаймося разом! ВАРТІСТЬ ПЕРЕДПЛАТИ: - на місяць 9,73 грн.; - на три місяці 28,59 грн.; - на півроку 55,53.; - на рік – 109,86 грн.

ради начальник відділу культури та туризму міської ради Ірина Лещенко доповіла про хід виконання рішення щодо міських цільових програм на 2012-2016 роки. Основними з них були такі, що стосувались розвитку культури та туризму. Протягом року вони виконувались на належному рівні. Зокрема здійснювались всі передбачені програмою заходи. В рамках програми були поповнені бібліотечні фонди Прилуцьких міських бібліотек.

Нова мережа руху

Виконавчий комітет затвердив нову мережу міських автобусних маршрутів загального користування. Головною зміною в ній стало обмеження руху. Так, кінцевою зупинкою для маршруту №1 буде Плискунівка, №3 – кафе «Івушка» №8 – міське кладовище, №14 – Заудаївський мікрорайон, №38 – Плискунівський мікрорайон.


2

¹ 2 (981) ×åòâåð, 10 ñ³÷íÿ 2013 ðîêó

Офіційно

 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

Лист в редакцію р д ц

У НОВИЙ РІК НАРОДНИЙ ГНІВ ПРОТИ УВІЙШЛИ БЕЗ БОРГІВ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Держказначейство України до Нового року погасило заборгованість бюджетникам по зарплатах, перерахувавши 3,5 млрд. грн. Як повідомляє прес-служба Державного казначейства, місцевим бюджетам перераховано в повному обсязі додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 3345 млрд. грн, які спрямовані на виплату заробітної плати. Додаткові кошти спрямовані в регіони в кілька етапів: 6 грудня на рахунки місцевих бюджетів надійшло 1630 млрд. грн., ще 659 500 000 грн. регіони отримали 21 грудня. На третьому етапі 27 грудня місцеві бюджети поповнилися на 710,5 млн. грн. 28 грудня 2012 в регіони було направлено ще 345 млн. грн. Раніше повідомлялося, що на 1 грудня розмір невиплачених зарплат збільшився на 6% порівняно з 1 листопада до 950524 млн. грн. Найбільший розмір невиплачених зарплат на 1 грудня був зафіксований у Донецькій області – 158758 млн. грн, Харківській – 124972 млн. грн., Луганській – 79187 млн. грн. і в Києві – 93704 млн. грн. Чернігівщина отримала 195 млн. грн. субвенції з держбюджету та в повному обсязі виплатила зарплату працівникам бюджетної сфери за минулий рік. Про це повідомив

Актуально

Укрінформу начальник фінансового управління Чернігівської облдержадміністрації Валерій Дудко. «Ми отримали 195 млн. грн. і виплатили їх людям. Держава закрила нам не тільки борг із заробітної плати, а й всю потребу в коштах, необхідних для її виплати», - сказав він. Перед Новим роком і прилуцькі працівники бюджетної сфери отримали заборговану зарплату в повному обсязі. Як повідомила заступник начальника фінансового управління міської ради Тетяна Костецька, у грудні до Прилук тричі надходила додаткова дотація на вирівнювання фінансового забезпечення – у розмірах 8 млн. 287 тис. грн.; 2 млн. 912,8 тис. грн. та 16 млн. 349 тис. грн. Остання сума надійшла 28 грудня і була направлена на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також на погашення боргів з енергоносіїв (2,6 млн.грн.) та харчування (0,7 млн.грн.). Тетяна Валентинівна наголосила, що у 2012-му вперше за кілька останніх років була повністю виплачена зарплата бюджетникам до кінця року: «У попередні роки зазвичай друга половина грудня переходила на наступний рік». Усього ж за минулий рік Прилуки отримали 46 млн. 8,6 тис. грн. додаткової дотації на зарплату та на вирівнювання фінансового забезпечення.

Зросла мінімальна зарплата та пенсія З 1 січня 2013 року підвищено розмір мінімальної заробітної плати, а також збільшені пенсійні виплати. Відповідно до закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» мінімальна заробітна плата з 1 січня становить 1147 грн., тоді як 1 грудня 2012 мінімалка встановлена на рівні 1134 грн. Про це повідомляє «Урядовий портал». Крім того, з початку року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становитиме 894 грн. З 1 січня підвищені пенсії непрацюючим пенсіонерам, до яких відносяться доплата до мінімального розміру пенсії за віком, надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, розраховані виходячи з розміру прожиткового мінімуму. Також збільшуються розміри пенсій, обчислених відповідно до закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Мінімальний розмір пенсії, що призначається відповідно до цього закону, встановлюється залежно від категорії осіб, у розмірі від 100% до 130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і складе 894 – 1162,2 грн. Крім цього виросли розміри ключових пенсій за особливі заслуги (відповідно до закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсії за особливі заслуги

встановлюються у розмірі від 20% до 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто, з 1 січня розмір цих пенсій складе 178,8-357,6 грн.). Зокрема, мінімальні розміри пенсій (без урахування надбавок, підвищень та додаткової пенсії), які визначаються виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 1 січня складуть: для інвалідів I групи 1609,2 грн., II групи – 1430,4 грн., III групи – 1296,3 грн., і для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою з 1 січня складуть: для інвалідів I групи 1341 грн., II групи – 1117,5 грн., III групи – 983,4 грн. Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат або державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи. Тому і працюючі, і непрацюючі пенсіонери будуть отримувати пенсію в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Наша пошта

КНИГА В МОЄМУ ЖИТТI

Кожному з нас постiйно доводиться зустрічатися з книгою. Вона, як одна з важливих iсторичних пам’яток, залишена ще з давнiхдавен, до нашого часу зберегла свій колорит та допомагає вже нинішній молоді збагатитися знаннями. У мiськiй бібліотецi №2 вiдбулася виховна година «Книга в моєму життi», на яку були запрошенi майбутні журналісти – студенти другого курсу гуманітарно-педагогiчного коледжу. У заході також взяли участь завiдувачка бібліотеки Тетяна Бабенко, вчителька зарубiжної літератури Лідія Огир та керівник гуртка крою та шиття при ЦТДЮ Людмила Павлова, яка здивувала присутніх своїми дивовижними

ручними виробами. Всi iз задоволенням розповiдали про улюблені книги, свої уподобання в літературі, говорили про актуальнi та глибокі теми, порушені в прочитаних книжках, обговорювали талановитих письменників та поетів минулих часів та їхні твори, які вивчаються й сьогоднi. Ми можемо впевнено сказати, що наше поколiння буде жити з книгою, нi Інтернет, ні комп’ютернi iгри не замiнять того неповторного запаху щойно надрукованої книги, ані відчуття дотику до сторінок, які відкривають перед читачем безмежний світ. Тетяна ЛЄСКОВА, студентка гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І. Франка.

Шановна редакціє! З відчуттям великої поваги та вдячності читаємо статті Ольги Костюк, які друкуються у вашій газеті. Саме так колись писав великий Гете: «Лишь тот достоин жизни и свободы, кто каждый день идет за них на бой». Пройде час, і саме таких людей, як Ольга Іванівна, ми будемо вважати своєю громадською думкою почесними мешканцями нашого замученого «беркутівщиною» міста, бо пробуджує вона у людей почуття гідності, небайдужості та надії на те, що саме від нас залежить, чи будемо ми відчувати сором, звертаючись із скаргою до можновладців, і чути у відповідь: «…так, ваша проблема – це беззаконня і навіть безглуздя, але хто вам винен – ви ж самі вибирали колись це неподобство, а не ми». Вона дає нам надію на те, що прийде час, і у нас з’явиться місцеве телебачення, яке люди будуть дивитися зацікавлено, а не з відчуттям відрази, бо це мають робити люди, які перш за все будуть ставити честь журналіста і яких будуть з повагою називати повним ім’ям і по батькові, а не тільки комедійними прізвиськами, які ми зараз чуємо. І будемо ми з вами особисто спілкуватися з мером з питань, які нас цікавлять, а не ту ганьбу, яку ми маємо зараз. Народна мудрість каже: «Тот, кто бросается грязью, теряет собственную почву под ногами». Але не зрозуміти цього людям, для яких брудне місце їх існування, бо більше нічого вони не можуть спродукувати. Саме тому ми з вами ніколи не побачимо і не почуємо з екранів своїх телеприймачів когось іншого, крім самого мера, який у своїй безсоромній самозакоханості перейшов межу

Зустріч

здорового глузду. Маємо в нашому місті «конструктивну команду» на чолі з мером, яка повсякчас з окупаційного пункту самозахисту (як в народі прозвали місцеве телебачення) віщає нам, що вони, мовляв, все для нашого блага роблять і що їм не соромно дивитись нам у очі. Одна справа – виголошувати це з «бункеру», а зовсім інша – віч-на-віч зустрітися з людьми. От і проголосували вони, як завжди одностайно, порушуючи конституцію, до чого їм не звикати, за таке прийнятне для них рішення – позбавити громадян їх законного права бути присутніми на сесії міської ради з дійсно нагальними проблемами, які потребують нагального вирішення. Не розраховували вони на те, що людям терпець урветься і що не мають вони питати у своїх обранців – хочуть вони їх бачити чи ні, а нагадати: у депутатів є обов’язки, які, як видно, не співпадають з їхніми бажаннями. Не маючи іншого вибору, будучи ображеним таким ставленням до себе, люди на свій розсуд мусили засвідчити свою присутність у сесійній залі, бо коли ще випаде така нагода – побачити оті очі, які десь ілюзорно існують. І що ми маємо?! Вся «конструктивна команда» на чолі з тим самим мером, забувши і про очі, і про ноги, спотикаючись об стільці, здійнявши стовп пилюки, випереджаючи один одного, тікали, аж п’яти виблискували. Сором та й годі! Не бачили ще такого Прилуки. А вимагали люди одного – припинити руйнувати наше місто важковаговим транспортом. Припинити травити з цієї нагоди людей з одної вулиці на іншу, щоб на кожній вулиці, як того вимагає закон, були встановлені такі знаки, як перед меровою будівлею, щоб припинити безкінечні ремонти зруйно-

ваних колекторів, які здійснюються нашим коштом, внаслідок чого тарифи невпинно повзуть вгору: «Такого не буде!..» - каже мер, їздили, їздять і будуть їздити, а «конструктивна команда» «окрилена» такими заявами мера, не дивлячись в ті самі очі людські, вигукує: «…викликайте міліцію…» Назавжди заплямувала себе «беркутівщина» соромом і ганьбою, бо дивилися ці ролики люди не тільки всієї України, а й за кордоном, і жодну людину ця подія не залишила байдужою, хай, кажуть, читають Інтернет, тоді не тільки людям, а й собі самим в очі не подивляться. А те, що всі ті «беркутівці» поставали орденоносцями та мають по пуду почесних грамот, так це нікого не дивує, бо ці «почесті» мають таку ж вагу, як свого часу «керенки» (та вони й самі це розуміють, тому й тікають від людей). Ми впевнені в тому, що ця подія ще буде мати своє продовження і в народних піснях, і в віршах, і в анекдотах, які вже існують. А ми з вами, прилучани, та з допомогою таких людей як Ольга Костюк, змусимо нашого мера припинити присвоювати собі почесні справи меценатів, використовувати своїх підлеглих для вихваляння себе самого, бо зрозумівши те, що у повітрі зависла загроза людської непокори, він тепер і до нас пристроюється, мовляв, це не він, а дорожня служба винна у неподобствах на дорогах, і він вважав їх працю незадовільною. А ми розуміємо працівників ДАІ. Хіба ж можна в одну мить викорінити те зло, яке не один рік насаджувала ця «влада»? Спасибі вам, Ольго Іванівно! Бажаємо вам сил і наснаги у вашій такій нелегкій справі. Від імені мешканців вул. Шевченка Наталія ГУЦОЛ.

ЗАЛИШ МАЙБУТНЬОМУ

Великий німецький поет і мислитель Й.Гете писав: «Природа! Ми нею оточені й охоплені – непереможно, нам ні вийти з неї, ані глибше в неї проникнути… Вона вічно говорить з нами і не видає своїх таємниць… Вона огортає людей темрявою і вічно пориває до світла… Вінцем її є любов. Тільки через любов наближаються до неї». Справді, тільки почуття любові та розуміння навколишнього світу є тим чарівним ключем, який дає доступ до найбільших і нетлінних скарбів природи: краси, гармонії, щастя. Усе це робить людину мудрішою й добрішою, торкає невидимі струни її душі й змушує їх звучати… Днями на гостину до центральної районної бібліотеки завітав викладач-методист природничих дисциплін Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка, науковий керівник міського клубу «Екоспектр» Юрій Скиба. Вогонь любові до природи, що навіки оселився в його душі, був запалений ще в ранньому дитинстві братом, який брав Юрія Віталійовича з собою в туристичні походи. А потім було навчання на географічному факультеті Львівського університету, де студенти під час навчання за державний кошт могли подорожувати дорогами колишнього Радянського Союзу та проходити практику в різних його куточках. Юрію Скибі пощастило працювати в Карпатах у Чорногірському біосферному заповіднику, де тільки починались вестися перші дослідження під керівництвом науковців Богдана Павловича Мухи та Гаврила Петровича Міллера. Свою трудову діяльність розпочинав у Ладанській школі, де ним були створені екологічні дитячі гуртки та клуби. Зараз, працюючи в Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі ім. І.Я.Франка, разом із студентами, членами молодіжної громадської організації «Екоспектр», займається вивченням природних багатств рідного краю. Вони готують та прокладають туристичні маршрути, організовують походи для всіх охочих. А ще

проводять різноманітні акції зі збереження ґрунту, водойм, відновлення джерел, збереження довкілля. Одна з таких акцій «Здай стару батарейку», до якої долучилися центральна районна бібліотека та всі сільські філії, загальноосвітні школи, громадськість міста, має за мету утилізацію відпрацьованих батарейок, адже одна може забруднити до 400 літрів води або ж 20 м2 ґрунту. З великим зацікавленням слухали присутні в «Книжковій світлиці», серед яких були члени краєзнавчого клубу «Витоки» - учні Сухополов’янської ЗОШ, розповідь Юрія Віталійовича, яку він доповнював світлинами з власного архіву, зробленими під час походів, де зображені чарівні куточки природи Прилуччини, річка Удай, різнобарв’я квітів та трав, а також наслідки втручання деяких «людей» в навколишнє середовище. У ході зустрічі також була презентована перша збірка авторської пісні та віршів Юрія Скиби «Залиш майбутньому», у якій автор розмірковує над сутністю життя, людськими та народними цінностями, традиціями, захоплюється красою природи та неповторними митями життя. Приємним подарунком для присутніх стало виконання пісень автором, багато з яких присвячені дітям, друзям, колегам, деякі з них виконувалися та народжувалися біля багаття під час походів. Побажав присутнім стати свідомими українцями, навчитися прибирати той простір, у якому живемо, самим робити собі свято, а ще запалити у своїй душі вогник любові до природи, що нас оточує, і пройтися туристичними стежками рідного краю. Нашу розповідь хочеться завершити поетичними рядками збірки: Хай прадідів звичай в народі живе, Діброви ростуть і калина цвіте, А віра й надія в серцях не згасає, Любов все довкілля добром прикрашає. Тетяна ПЕЧЕНА, провідний бібліограф Центральної районної бібліотеки.


 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

¹ 2 (981) ×åòâåð, 10 ñ³÷íÿ 2013 ðîêó

День за днем

3

Депутатські забави

ГОДИННИК ДОНЕДАВНА В Україні почали видавати «БЕЗРОБІТНОГО» РУДЬКОВСЬКОГО біометричні паспорти КОШТУЄ ДО 235 000 ДОЛАРІВ З 1 січня в Україні почали діяти біометричні паспорти. Підписаний Президентом України Віктором Януковичем закон про біометричні паспорти набув чинності з 6 грудня, повідомляє УНН. Паспорт буде містити вбудований чіп з біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців і інформацію про громадянина, що міститься в чинному паспорті. За бажанням до біометричного паспорту може бути включена додаткова інформація. У той же час інформація біометричних паспортів вноситься до Єдиного державного демографічного реєстру – це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки, використання інформації про громадянина держави. Також, відповідно до закону, така інформація є конфіденційною, а її нерозголошення гарантується державою. Кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов’язаний отримати біометричний паспорт. Оформлення біометричного паспорта для всіх осіб, починаючи з народження (замінивши тим самим свідоцтво про народження), оновлюється кожні 10 років. Крім того, оновлена редакція документа гарантує особам право на відмову від біометричних паспортів з релігійних переконань. Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович зазначив, що мета закону про біометричні паспорти – це виконання вимог Європейського Союзуу щодо лібералізації візового режиму. у

Введено телефон безкоштовної допомоги при арешті

Держава почала надавати населенню безоплатну правову допомогу в кримінальному провадженні. Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України, в Україні запроваджено єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги, по якому з 1 січня 2013 року з метою проведення необхідних процесуальних дій можна передати повідомлення про випадки затримання осіб та необхідності залучення захисника. Лінія юридичної допомоги працює за номером 0-800-213103. Дзвінок на цей номер є безкоштовним для абонентів фіксованого зв’язку України. Для абонентів мобільного зв’язку дзвінок платний і його вартість визначається тарифами відповідного оператора. Дзвінки неможливі з таксофонів та з-за кордону. Функціонування єдиного телефонного номера передбачає переадресацію виклику до відповідного центру автоматично. У разі тимчасової неможливості прийняти відповідним центром телефонний дзвінок (лінії зв’язку тимчасово недоступні) система автоматично переадресує вхідний дзвінок у найближчий сусідній центр. Крім того, повідомлення про випадки затримання осіб можна передати на адреси електронної пошти центрів з надання безоплатної вторинної р правової р допомоги. д

Українці будуть платити податок на нерухомість

Українців зобов’яжуть у новому році сплачувати податки не тільки за наявність земельної ділянки, але й за іншу нерухомість, зокрема квартиру. Про це йдеться в статті 265 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 1 січня 2013 року. «Для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати... Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати», - йдеться в документі. За квартири площею менше 120 кв. м, будинки до 250 кв. м і дачі податок платити не потрібно. Податок також не будуть стягувати з багатодітних сімей. Платити податок на нерухомість необхідно раз на рік. При цьому, оскільки відповідна стаття набирає чинності з 1 січня 2013 року, то до 1 липня 2013 всі фізичні особи - власники нерухомості, яка підпадає під оподаткування, отримають від податківців повідомлення-рішення, в якому буде вказана сума у податку, д у, що щ підлягає д сплаті до д бюджету. д у

Перші ж дні роботи Верховної Ради 7-го скликання стали врожайними як для підрахунку депутатських понтів. На разі, принаймні за даними фотографа Влада Соделя, найбільше відзначилася провладна Партія регіонів. Саме її депутати засвітили годинники, які в сумі тягнуть майже на півмільйона доларів. Зокрема скандальний екс-міністр, а нині просто депутат по 210-му Прилуцькому виборчому округу, член фракції Партії регіонів Микола Рудьковський вийшов в люди із цяцею вартістю у 1/5 – 1/4 мільйона доларів. Пише «ТаблоID». Та Так, годинник Breguet Classique Com Complications 3755PR/1E/9V6, як у Рудьковського, в Інтернет неті можна знайти за ціну від 168 000 доларів до 235 000 д доларів (від 1300000 грн до 1900000 грн). Годинник «скелетон» з платини, з турбійоном. й Гравірований уручну механізм ме з ручним заводом з рожевого золота. Вічний календар кал з покажчиками дня тижня, ти дати, місяця й року в високосному вис циклі. Мала секундна кун стрілка на осі турбійона. Автокомпенсуюча спіраль Breguet. Breg Водонепроникні. В той час, як тисячі українців отримують отрим мізерну пенсію, ледь зводять кінці з кінцями, ось такі народні обранці жирують – дозволяючи собі купувати цяцьки, що рівняються річному бюджету окремих населених пунктів. Як відомо, у декларації за 2011 рік Рудьковський зазначив, що був безробітним.

Будьмо знайомі!

Сучасний класик

Найчастіше людям не так важливо знати собі ціну, як уміти її приховувати. Дуже часто серед натовпу людей ми не можемо помітити таланту, пізнати красу душі, глибину розуму. Скільки прекрасних і талановитих людей, всіх не перечитаєш, але можна спробувати… Немає сумніву в тому, що талант і скромність Юрія Андрєєва – абсолютно рівносильні чесноти. Ця людина – один із небагатьох поетів сучасності, твори якого навіяні класикою.

природи. Юрій Леонідович збирає бібліотеку «справжньої» літератури. До неї відносить класиків: Пікуля, Солженіцина, Булгакова, Довженка та ще деяких улюблених письменників. І його власний стиль поезії, мабуть, такий оригінальний через захоплення великими творами. Як, скажімо, «Майстер і Маргарита» настільна книга Андрєєва. Поет, «сучасний класик» захоплюється історією словотворення, є автором кількох статей про Ведичну культуру. З величезним захопленням

Юрій Леонідович народився в селі Дзюбівка Ічнянського району. Закінчив середню та музичну школи по класу баяна, а далі – інститут, юридична освіта, потім армія... Після служби основним заняттям поета стала фізична праця. Ще в чотирнадцять років почав писати, то були юнацькі поезії про любов. А вже у двадцять творив осмислено, шукаючи натхнення у

можна слухати його розповіді про походження слов’янської мови, адже неймовірно цікава історія виникнення добре відомих нам слів. Наприклад, слово «любов» розшифровується цілою фразою – «люди богов ведант». Особисто я після зустрічі з поетом дізналася багато цікавого, про що навіть не замислювалася та що змусило переосмислювати значення слів годинами.

Зростуть штрафи для п’яних за кермом

У Верховній ій Раді Р і зареєстровано законопроект, який й збільшить бі штрафи для п’яних водіїв в кілька разів, а також введе для них кримінальну відповідальність. Новообраний парламент України вирішив посилити покарання для п’яних водіїв. Згідно з законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані сп’яніння», автором якого є регіонал Володимир Олійник, пропонується в кілька разів збільшити штрафи за водіння в нетверезому стані. Той водій, який попадеться напідпитку, заплатить від 6800 до 7650 грн. Термін позбавлення прав теж збільшиться до 3-4 років. Повторне порушення потягне за собою позбавлення прав на термін від 4 до 5 років з платною конфіскацією транспортного засобу або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з платною конфіскацією транспортного засобу. Для вагітних жінок, жінок з дітьми віком до 12 років, осіб, які не досягли 18-річного віку, інвалідів I і II групи покарання за повторне порушення буде менш суворим – штраф у розмірі 8 500-11 900 грн. з платною конфіскацією транспортного засобу. За умисне невиконання рішення суду про позбавлення прав планується ввести кримінальну відповідальність у вигляді арешту на 6 місяців і штрафу в розмірі 11900-17000 грн. Необхідність прийняття такого закону депутати обґрунтовують різноманітними статистичними даними. В Україні щодня в ДТП гине від 10 до 20 осіб і більше 100 отримують травми, що є одним з найбільших показників у Європі. Кожен день ДАІ реєструє від 500 до 860 випадків ипадків керування транспортними засобами у нетверезому вигляді.

Іменні квитки поки не повернулися

Колишній ій міністр і і інфраструктури і ф обіцяв, бі що з 1 січня і 2013 року продавати квитки на поїзди почнуть тільки за посвідченням особи. В Україні тимчасово відклали початок продажу квитків на поїзд за паспортами. Коли буде введено новий порядок продажу квитків, поки невідомо. «Анонсоване екс-міністром інфраструктури Борисом Колесніковим нововведення не вступило в дію 1 січня. У касах «Укрзалізниці» документи реалізують за старими правилами». У Міністерстві інфраструктури додали, що документ, який передбачає введення продажу квитків за паспортами, знаходиться на узгодженні «у відповідних відомствах», а зараз купити квиток можна і без посвідчення особи. Якщо плани колишнього міністра інфраструктури будуть втілені в життя, то з червня цього року на Україні також з’являться електронні квитки на швидкісні поїзди, а до кінця літа купити електронний квиток можна буде на поїзд будь-якого типу. В даний час на Україні продають залізничний квиток без пред’явлення документів, а купити квиток на міжміський автобус можна лише пред’явивши посвідчення особи.

Милосердя

Чимало вільного часу чоловік присвячує читанню, знає напам’ять безліч віршів та прекрасно їх декламує. Слухаючи, спіймала себе на думці, що голос Юрія Андрєєва схожий тембром на голос Володимира Висоцького – такий же пронизливий і глибокий. Свої поезії Андрєєв пише російською мовою, а на питання: «Чому?» відповідає: «Всі ми русичі, слов’яни. Кожен говорить так, як думає». Росію ж прилуцький поет вважає своєю другою батьківщиною, бо звідти родом – його батько, та й сам Юрій Леонідович нерідко навідується в гості до сусідньої держави. І хоча прилуцькому поетові всього тридцять один рік, його поезія зріла й унікальна. В найближчих планах Юрія Андрєєва – видання збірки власних віршів, він невпинно шукає видавництва, які б взялися за клопітку працю. Його поезія – це контраст любові до природи і гостроти теми сучасної людини. Вій підіймає на осуд і переосмислення питання сім’ї та сенсу життя. Вірші Юрія Андрєєва цікаві, образні, відкриті. Починаючи читати один, непомітно переходиш вже до іншого вірша, а потім ще одного, і ще… І знову читаєш без перестану… Покидаю пружины больничные, Зарекаюсь не зарекаться впредь. Эх, здоровьице – скорлупа яичная, Всёравно где-то треснет ведь. Ненавижу палатную негу я, Потолочного света муть; Где уснуть и ходить – превилегия, Вера – маятник, силы – ртуть…. Любов РУБАН, студентка Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка

ЗРОБІМО СВІТ ДОБРІШИМ!

Щорічно чно патронажна служба Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України надає допомогу понад 38 тис. підопічних, більшість з яких – це інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни, ветерани праці, інваліди з дитинства, особи, обмежені в пересуванні за станом здоров’я. Підопічні патронажної служби – це люди, які поряд із медичною допомогою потребують значної матеріальної підтримки, бо належать до малозабезпечених верств населення. Дуже важливим є їх забезпечення одягом та взуттям, як вони не можуть придбати самостійно за браком коштів. В системі патронажної служби обласної організації Товариства Червоного Хреста функціонує 19 банків одягу, ресурсна база яких має постійно поповнюватись. На території Чернігівщини зараз діє програма ресурсного поповнення банків одягу товариства Червоного Хреста України «Чобіток», мета якої – забезпечити потреби підопічних

патронажної служби Товариства Червоного Хреста в одязі та взутті. Виконання проекту запроваджено по всій території України. Він триває з 1 липня 2012р. по 31 грудня 2014 р. Чернігівська обласна організація Червоного Хреста звертається до власників та керівників підприємств, торгівельних мереж, установ, громадських організацій та всіх небайдужих і милосердних громадян із проханням надати посильну допомогу в поповненні банків одягу речами першої необхідності, взуттям, постільними речами, верхнім одягом, дитячими іграшками. Якщо кожен із нас зробить хоч незначний внесок у скарбничку добрих справ, милосердя стане більше! У Прилуках речі можна приносити за адресою: вул. Бособрода, 102, м. Прилуки, міська організація Товариства Червоного Хреста. Тел.: 4-21-69. Оксана РУБЕЦЬ, голова Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.


4

¹ 2 (981) ×åòâåð, 10 ñ³÷íÿ 2013 ðîêó

Зверніть увагу!

Дотримання законодавства про працю Суб’єктам господарювання, які застосовують найману працю, буде цікаво дізнатися новини стосовно перевірок посадовими особами державної інспекції з праці.. Наказом Мінсоцполітики №390 від 02.07.2012р. затверджено новий порядок проведення перевірок, а також форму акта перевірки, форми припису, протоколу та постанови про накладення адміністративного стягнення. Інспектор може проводити планові й позапланові перевірки. Планові перевірки проводяться з періодичністю, яка залежить від ступеня ризику господарської діяльності. При незначному ступеню ризику планова перевірка проводиться не частіше, ніж один раз на три роки. Для того, щоб діяльність відносилась до незначного ступеня ризику, необхідно дотримання певних вимог: кількість працівників до 50 чоловік; дотримання термінів виплати заробітної плати; заробітна плата за кваліфіковану працю вище мінімальної; відсутність за останні 12 місяців перевірок із виявленням порушень законодавства про працю; дотримання вимог законодавства щодо надання гарантій і виплати компенсацій, передбачених законодавством про працю (індексація заробітної плати, компенсація за невикористану відпустку, збереження середнього заробітку та інші). Підставою для позапланової перевірки може бути низка фактів: наявність письмової заяви самого суб’єкта господарювання, виявлення недостовірних даних в поданій звітності, неподання звітності без поважних причин, перевірка виконання приписів контролюючих органів, наявність звернень про порушення законодавства про працю. Відтепер затверджена єдина для всіх форма акта перевірки. Затверджена форма акта не дає можливості інспектору з праці власного тлума-

чення законодавчих норм і їх порушень. Акт представляє собою таблицю з переліком питань кількістю 191, з посиланням на нормативне обґрунтування та з варіантами висвітлення питань з дотримання законодавства про працю. Варіанти передбачено наступні: якщо вказане питання виконується – відмітка в графі «так», якщо не виконується – відмічають графу «ні», якщо виконання вказаного питання не вимагається від суб’єкта господарювання або не вимагається особами, що здійснюють перевірку – відмічають графу «НВ», якщо питання не перевірялось – вказують «НП». Виявлені порушення групують в окремій таблиці з детальним описом і посиланням на нормативний акт, який порушено. Також в акті передбачено місце, яке заповнює сам суб’єкт господарювання, де відмічає порядок дій інспектора з праці і може надати пояснення, зауваження або заперечення щодо проведеної перевірки. Звичайно, перелік питань в акті дуже обширний і далеко не всі з них мають місце в діяльності суб’єктів господарювання, особливо для фізичних осіб-підприємців. Але чітке визначення питань надає можливість запобігання необґрунтованих вимог (наприклад, відома вимога інспекторів з праці до фізичних осібпідприємців складати графік відпусток – в акті це питання передбачене тільки для юридичних осіб). Ви можете перевірити себе і впевнитись у відсутності (або в наявності) порушень з питань праці, проглянувши форму акта. Попереджений – значить озброєний! Бланк акта перевірки із встановленим переліком питань можна побачити на офіційному порталі м. Прилуки www.pryluky.org в розділі «підтримка підприємництва/ корисна інформація». Центр підтримки підприємництва.

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ!

Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітників міліції по радіо, телебаченню і на сторінках друкованих видань, громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів, які обманом входять до них у довіру та видурюють у них заощадження, ювелірні вироби та цінні речі. Від жителів Прилук та району продовжують надходити заяви про протиправні діяння нечистих на руку і совість осіб. І хоча працівники міліції регулярно проводять профілактичну роботу серед населення, шахраї постійно вдосконалюються, оновлюють свої вміння, придумуючи все нові й нові способи як ошукати людей. Слід пам’ятати, що шахраї чатують на своїх жертв як на вулицях, так і в магазинах, на робочих місцях, у помешканнях громадян. Під обман може потрапити кожен, при цьому не вдаючись до якихось фокусів та магії, а лише шляхом зловживання довірою чи використання найпримітивніших людських забаганок. Надмірна довірливість людей – перший козир, який використовують шахраї. Здебільшого жертви самі проявляють необачність. Найбільш актуальними на сьогоднішній день є шахрайства відносно громадян похилого віку під виглядом цілителів, працівників соціальної служби, обміну готівки чи залишення під заставу виробів із золота, яке потім виявляється підробкою. Лиходії під виглядом соціальних працівників чи співробітників Пенсійного фонду, зловживаючи довірою чи шляхом обману, потрапляють до будинків літніх громадян, де під приводом обміну грошей заволодівають їх заощадженнями. Слід пам’ятати, що нині держава не проводить вилучення з обігу грошових купюр будь-якого номіналу або їх обмін. Не будьте занадто довірливими, грошової реформи на даний час в Україні немає. Тож міліція в черговий раз звертається до громадян, котрі знаходяться під опікою органів соціального захисту. Шановні добродії, дізнайтеся, хто особисто обслуговує вас чи ваш населений пункт і ніякого іншого «доброзичливця» у свій дім не впускайте. Запам’ятайте: «Дармовий сир буває лише у пастці». Тому будьте обачними та обережними. Щоб потім не шкодувати за чесно заробленими грошима. Трапляється безліч випадків, коли шахраї пропонують занадто довір-

ливим за допомогою ворожіння вирішити їх проблеми. Вибираючи в основному жінок і дівчат, «ворожки» швидко видурюють у них коштовності та гроші, не даючи отямитися. Шахрайки розповідають про велике горе, яке начебто очікує родину жертви і беруться зняти злі чари за допомогою маніпуляцій з волоссям, голками, хрестами… Не підготовлені до такої психологічної атаки потерпілі віддають шахрайкам золоті речі та великі суми грошей. Непоодинокі випадки, коли незнайомці просяться до хати чи переповити дитину, чи попити води, чи спитати про якогось невідомого сусіда. Доки господар відволікається, спритники встигають «почистити» всі таємні схованки з грошима і цінностями. Не слід забувати й про такий вид шахрайства, коли серед ночі незнайомці телефонують до рідних й повідомляють, що їх близькі родичі знаходяться в небезпеці або в правоохоронних органах, і яких потрібно негайно виручати. За цю послугу шахраї вимагають певну суму грошей. Знаходячись в шоковому стані, жертва не в змозі адекватно оцінити обстановку й одразу ж віддає (або переказує) гроші зловмисникам. Необхідно бути обережними у даному випадку й не довіряти незнайомим людям, які вам телефонують, не потрапляти на вудку шахраїв. Слід зателефонувати до своїх рідних й з’ясувати всі обставини. В разі якщо близька вам людина потрапила до правоохоронних органів, то співробітники ОВС негайно повідомляють про затримання рідних за місцем проживання. Звертаємося до вас, шановні громадяни! Будьте обачними, обережними і не довіряйте першій-ліпшій людині, перевіряйте документи, коли до вас приходять з подібними пропозиціями. У разі появи на вашому подвір’ї, вулиці чи в населеному пункті згаданих осіб просимо негайно повідомити про це міліцію за телефоном 3-39-02 або 102. По можливості занотуйте номерні знаки транспортних засобів, на яких вони пересуваються, та повідомте про це своїх дільничних інспекторів міліції за телефоном 3-39-02, 3-42-61 або 102. Лише разом ми зможемо подолати подібні негативні явища. Р.Р. КУРАМШИН, начальник Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, підполковник міліції.

 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

Новогодние бывальщины

ЛУЧШИЙ МОЙ ПОДАРОЧЕК – ЭТО ТЫ!..

После новогодних праздников соП трудники фирмы дружно вышли на работу. – Ну, что интересного под елкой нашла? – спросила Наталья Ирину, с которой теплее всех общалась в офисе. – Что и заказывала Деду Морозу – ажурный пеньюар.

нул на себя. Позвонили к соседям – те открыли двери, потом рот – у нас был вид цыганского табора. Начали решать, что делать. А в квартире все включено, даже чайник на плите – как по заказу. В общем, обзвонили полгорода, пока знакомые знакомых дали контакт одного парня: он промышленным альпинизмом зани-

– Разве ж можно такими просьбами старика будоражить? – отозвался из-за соседнего компьютера Антон. Ирина бросила в него скомканной бумажкой и повернулась к Наталье: – У нас такое приключение было – упасть! Собрались с кумовьями – три семьи, в каждой по дитенку от трех до пяти лет. Ну, думаем, – малыши до полуночи не досидят, надо им фейерверки раньше запустить. В пол-одиннадцатого вышли во двор, постреляли, бенгальские огни пожгли. Поднимаемся в квартиру – а ключей нет ни у кого. Дверь захлопнулась – мощная такая, металлическая, не китайская. Стоим в сапогах на босу ногу, кто что наки-

мается. Квартира на девятом этаже, он быстренько с крыши спустился, через форточку окно открыл, влез и затем дверь отпер. Без десяти двенадцать! Так что шампанское с нами пил, а потом пошел догуливать со своими. А чайник сгорел, дым такой едкий, полчаса выветривали. Ну, а вы как погуляли? – Мы с мужем поругались, – выпалила Наталья. – Из-за чего? – Из-за подарка. Утром просыпаюсь – под елкой три коробки, одна другой больше. В разноцветной фольге, с бантиками. Я начала с самой маленькой, вся такая в предвкушении. Разворачиваю – там хлеборезка. Наша старая, которая

Прогноз

поломанная была. Оборачиваюсь к Толику, а он сияет: «Я ее отремонтировал, ты давно просила. Ты дальше смотри, смотри». Во второй коробке – наш старый отремонтированный кухонный комбайн. У меня дар речи отобрало, а Толик радостно: «Ту-дуду-ду! А здесь – новая полка в ванную! Для всех твоих баночек». – Вас, женщин, не поймешь, – обернулся Антон. – Ну, не романтик твой муж, зато заботливый: думал, как облегчить тебе бытие. Ценить таких мужей надо. – Ну, а ты хоть оторвался на праздник как следует? – вздохнула Наталья. – А то! Приехал лучший школьный друг – он сейчас в Киеве обретается. И мы собрали компанию старых друзей, «гудели» в доме бабушки одного из них. А там во дворе огромная елка растет. Мы ее всю электрогирляндами обмотали – такая красотища! Рядом мангал поставили, шашлык-машлык, и под шашлык… Потом решили детство вспомнить и пошли с горки кататься! В сарае санки старые нашли, но у них через десять минут полозья расползлись в разные стороны. Тогда мы вытащили коробку от холодильника. Разодрали на куски и катались на них, пока все не стерли. А вот лоток из-под яиц – совсем хлипкая вещь, одноразовая… Развеселившиеся дамы предложили вместе попить чаю с пирогом – Наталья решила не баловать мужа и забрала пирог на работу. Но пока чай заваривался, взяла мобильник и удалилась. – Чем занимаешься, милый? – услышали первую фразу коллеги и довольно переглянулись. Ирина МАТВИЕВСКАЯ.

«Покращення» відкладається

2013-й для українців буде надскладним. Принаймні про це заявляють економісти. Україні доведеться повертати багатомільярдні зовнішні запозичення. Чиновники будуть робити це за рахунок населення. Поповнювати скарбницю новий уряд буде завдяки більш жорстким адміністративним методам. Зокрема, запровадженню податку на продаж валюти. Паспортний контроль буде діяти і далі – щоб витягнути долари громадян з-під матраців. Кабміну це буде під силу. Адже в урядові крісла сіли екс-керівники Нацбанку, які й розробляли валютні податки. Віктор Суслов, екс-міністр економіки України: «Новому уряду треба в першу чергу підготувати та прийняти програму своїх дій. Пояснити цю програму громадянам України. Отримати підтримку. Тому що без суспільної підтримки будь-яка програма реформ приречена на невдачу». Завдання для уряду в новому році такі, що й ворогу не побажаєш, пише Dni.com.ua.Слід повернути зовніш-

Здоровье

ніх боргів майже на 9 мільярдів доларів. Золотовалютні резерви Нацбанку скоротилися до критичних 25-ти мільярдів доларів. Ставки на депозити і кредити – досягають 28-ти відсотків. Розхитали економіку, зокрема, вибори. Вони спричинили паніку на валютному ринку. Хоча і дозволили поповнити українцям свої гаманці. Правда, не надовго. Ярослав Жаліло, економіст: «З одного боку стимулювання попиту розігрівало внутрішній ринок. І ми знаємо, що показники товарообігу десь порядка 13% зростання за цей рік. Реальні доходи населення десь теж порядку такої цифри. Але грошова політика була одним з факторів, яка перешкоджала цьому попиту за рахунок внутрішньої пропозиції». Те, що «Покращення» відкладається, підтверджують навіть у провладній політсилі. Так, нещодавно заступник голови Партії регіонів Сергій Тігіпко заявив: «Чекати значне підвищення зарплат і соціальних виплат наступного року українцям не варто».

Магнитные бури в январе

Геомагнитное поле Земли в январе будет достаточно активным, поэтому будет вызывать частые головные боли, мигрени и общую слабость. По прогнозу метеорологов NASA, в январе ожидается семь магнитных бурь, первую волну мы ощутили 3 января, а вторую – 8 января. Далее нарушения электромагнитных колебаний будут ощущаться 13, 19, 23, 25, 28 января. Типично, что во время магнитных бурь состояния здоровья от 50 до 75% людей резко ухудшается. В эту группу входят люди, чувствительные к гео-

Молодіжний погляд

магнитным колебаниям. Особенно осторожными и предусмотрительными должны быть люди, которые страдают артериальной гипертонией и болезнями сердца. Чтобы помочь себе, в эти дни необходимо снизить физические нагрузки, иметь под рукой необходимые лекарства, соблюдать вегетарианскую диету, употреблять больше кисломолочных продуктов и нежирного мяса. Помимо этого, нужно отказать от курения и употребления алкоголя. Улучшению общего состояния организма будут сопутствовать зеленые тонизирующие чаи. Также специалисты

рекомендуют поменьше пользоваться электрическими приборами и как можно меньше выходить на улицу. Как известно, нарушения электромагнитных колебаний Земли у людей сопровождаются скачками артериального давления, мигренями, ускоренным сердцебиением и головными болями. Также имеется информация, что в период магнитных бурь приходится порядка 60% инфарктов, инсультов и гипертонических кризов. Также магнитные бури – причина эмоциональных срывов, стрессов, депрессий и конфликтов.

Україна, в якій ми живемо

Україна – мальовнича країна, держава козаків, сильного духу, мальовничих країв, працьовитого народу. Про нашу країну написано багато творів і не тільки українськими письменниками. Кожен, хто сюди приїздить, збагачується враженнями, які залишаються в пам’яті на все життя. Чому ж українці виїздять з рідної Батьківщини? Всі вони шукають кращої долі на чужині, щоб мати можливість забезпечувати свою родину. Я їх добре розумію. В нашій країні немає можливості працювати молоді, посідати бажані посади, отримувати нормальну заробітну плату. Хабарництво зробило життя нестерпним і тяжким. Наша влада запевняє нас, що життя в країні покра-

щується, хабарництва не стане, буде висока заробітна плата та нові робочі місця для молоді. З кожними виборами ми чуємо ці обіцянки, які збільшуються, «а віз і нині там». Що ми бачимо? А депутатам та високопосадовцям життя покращується. Погляньте, на яких автомобілях вони їздять… А нас запевняють, що в країні криза. Проте ця криза лише для «смертних», тобто для простого народу. Багаті стають багатшими, бідні – біднішими. Я люблю свою Україну, хочу тут працювати та жити. Змінімо нашу країну для себе самих, для наших майбутніх нащадків, заради пам’яті наших предків! Катерина ДЕЙКУН, студентка Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка.


TV

В ДВУХ СЛОВАХ

Понедiлок, 14 сiчня УТ-1

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 07.00, 08.00, 18.20 Новини 06.20 Православний календар 06.25, 07.20 Рецепти здоров`я 06.30 АгроЕра 06.35, 07.40 Глас народу 06.40, 07.15 Країна on-line 06.45 Смiх з доставкою додому 07.25 Заголовки 07.30 Гiсть студiї 07.45 Кiножурнал «Хочу все знати» 08.20 Д/ф «О. Яковлєва. Я сама» 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.20 «Змiнимо свiт на краще» 10.15 «Щасливi долонi 2012» 11.30 Х/ф «Макар-слiдопит» 12.40 Змiнимо свiт на краще! 13.05 Право на захист 13.25 Темний силует 13.35 Х/ф «Звичайне диво» 14.40 Вiкно до Америки 15.05 Т/с «Маруся» 16.40 Криве дзеркало 18.40 Агро-News 18.55 Фестиваль пiснi та гумору в Коблево 19.35, 21.25 Мiсце зустрiчi 20.55 Офiцiйна хронiка 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi. 23.00 Пiдсумки 23.20 Вiд першої особи 23.50 Кiно в деталях

Канал «1+1»

06.10, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 ТСН 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 Снiданок з 1+1 07.25 М/ф 10.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 11.45 Х/ф «Бiлоснiжка. Помста гномiв» 13.50 Х/ф «Якось на Новий рiк» 15.45 Сiмейнi мелодрами 2 16.45 ТСН. Особливе 20.00 Х/ф «Чемпiони з пiдворiтнi»

Інтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з Iнтером 07.30 Спорт у Подробицях 09.10 Х/ф «Iронiя долi, або З легкою парою» 13.25 Д/с «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 14.15 Х/ф «Зимовий круїз» 16.10 Чекай на мене 18.10 Т/с «Життя, якого не було» 20.00 Подробицi 20.30 Спорт у Подробицях 20.35 Т/с «Дiльничний» 22.25 Д/ф «Росiя. Повне затемнення» 23.25 Х/ф «Пригоди молодого Шерлока Холмса»

ICTV

06.05 Свiтанок 07.10 Т/с «Леся+Рома» 07.40 Провокатор 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.30, 19.25 Надзвичайнi новини 10.30 Х/ф «Кiшки проти собак» 12.20 Анекдоти по-українськи 13.00 Х/ф «Знайомтеся: Дейв» 14.50 Х/ф «Син Маски» 16.45 Х/ф «Маска» 20.10 Т/с «Морський патруль» 22.25 Т/с «Прокурорська перевiрка» 23.50 Т/с «Таксi»

5 канал

06.30, 18.40 Київський час 06.45, 08.35, 18.50, 23.40 Час спорту 06.50, 07.25, 08.30, 23.45 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00 Час новин 07.10, 08.10, 22.40, 23.20 Бiзнес-час 07.30 Ранок iз зiркою 07.55, 08.40 Трансмiсiя-новини 08.15, 08.50 Хронiка тижня 09.15, 13.10, 14.10 5 елемент 10.30, 11.20, 12.15 РесПублiка з Анною Безулик 15.15 Мамина школа 16.10 Мотор 17.25 В кабiнетах 18.15 Територiя закону 19.30, 20.10, 21.10 Час. Пiдсумки дня 21.40 Час-Тайм 22.15 Податковий щоденник 23.30 Crime news

Новий канал

06.35, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 06.40 Очевидец 07.30, 08.30, 19.00 Репортер 09.00, 10.45, 13.15 М/ф 12.40, 19.35 Т/с «Татусевi доньки» 14.25 Kids Time 14.40, 15.45 Teen Time 14.45 Т/с «АйКарлi» 15.50 Т/с «Третя планета вiд Сонця» 16.50 Т/с «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 17.55, 20.35 Т/с «Воронiни» 19.15 Спортрепортер 21.40 Т/с «Щасливi разом» 22.45 Т/с «Школа» 23.55 Т/с «Щоденники вампiра»

СТБ

06.05 Чужi помилки. Родове прокляття 06.50, 16.10 Все буде добре! 08.30, 18.20 Неймовiрна правда про зiрок 09.55 Зiркове життя 10.50 Х/ф «За сiмейними обставинами» 13.30 Битва екстрасенсiв 14.25 Кохана, ми вбиваємо дiтей 18.00, 22.00 Вiкна-новини 19.50, 22.35 Україна

Вівторок, 15 сiчня УТ-1

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 07.00, 08.00, 18.20 Новини 06.20 Православний календар 06.25, 07.20 Рецепти здоров`я 06.30 АгроЕра 06.35, 07.40 Глас народу 06.40, 07.15 Країна on-line 06.45 Вiстi.ru 07.25 Заголовки 07.30 Гiсть студiї 07.45 Кiножурнал «Хочу все знати» 08.20 Д/ф «А. Пугачова. Знайти мене» 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.30 Фестиваль пiснi та гумору в Коблево 09.50, 15.05 Т/с «Маруся» 11.20 Х/ф «Макар-слiдопит» 12.40 Хай щастить 13.00 Х/ф «Вальс довжиною в життя» 16.35, 19.35 Криве дзеркало 18.40 Романси А. Малiнiна 20.55 Офiцiйна хронiка 21.20 Адреналiн 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 23.00 Пiдсумки 23.20 Вiд першої особи 23.50 Великi битви. Азенкур

Канал «1+1»

06.05 Служба Розшуку Дiтей 06.10, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.10 ТСН 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 Снiданок з 1+1 07.25 М/ф 10.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 11.50 Х/ф «Чемпiони з пiдворiтнi» 15.50 Сiмейнi мелодрами 2 16.45 ТСН. Особливе 20.00 Т/с «Шерлок» 22.00 Українськi сенсацiї 23.25 Х/ф «Ларго Вiнч. Початок»

Інтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з Iнтером 07.30 Спорт у Подробицях 09.10, 20.35 Т/с «Дiльничний» 11.05, 13.00 Д/с «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 13.55 Детективи 14.20 Судовi справи 15.10 Сiмейний суд 16.05 Т/с «Серце Марiї» 18.10 Т/с «Життя, якого не було» 20.00 Подробицi 20.30 Спорт у Подробицях 22.25 Д/ф «Росiя. Повне затемнення» 23.20 Х/ф «Шерлок Холмс. Кiмнати смертi: Темне походження Шерлока Холмса»

ICTV

07.05 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Екстрений виклик

08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.30, 19.25 Надзвичайнi новини 10.30, 16.30 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв» 12.35 Анекдоти по-українськи 12.55, 22.25 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.05, 20.10 Т/с «Морський патруль» 23.50 Т/с «Таксi»

5 канал

06.30, 18.40 Київський час 06.45, 08.15, 18.50, 23.40 Час спорту 06.50, 07.25, 23.45 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 Час новин 07.10, 08.10, 22.40, 23.20 Бiзнес-час 07.30 Ранок iз зiркою 07.55, 08.50 Трансмiсiя-новини 08.20 Новини Київщини 09.15, 13.35, 14.10, 15.15 5 елемент 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10 Час. Пiдсумки дня 13.10 Податковий щоденник 16.10 Трансмiсiя 17.25 Особливий погляд 18.15 Енергонагляд 21.40 Час-Тайм 22.15 Агроконтроль 23.30 Crime news

Новий канал

06.35, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 06.40 Очевидец 07.30, 08.30, 19.00 Репортер 09.00, 16.45 Т/с «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 10.00, 19.35 Т/с «Татусевi доньки» 13.10, 14.10 Kids Time 13.15 М/ф 14.35, 15.40 Teen Time 14.40 Т/с «АйКарлi» 15.45 Т/с «Третя планета вiд Сонця» 17.55, 20.35 Т/с «Воронiни» 19.15 Спортрепортер 21.40 Т/с «Щасливi разом» 22.45 Т/с «Школа» 23.50 Т/с «Щоденники вампiра»

СТБ

06.05 Чужi помилки. Нiж в спину 06.50, 16.10 Все буде добре! 08.25, 18.20 Неймовiрна правда про зiрок 10.05 Зiркове життя 11.00 Х/ф «Любов на два полюси» 12.50 Х/ф «Сужений-ряжений» 14.30 Кохана, ми вбиваємо дiтей 18.00, 22.00 Вiкна-новини 19.45, 22.35 Україна

ТРК «Україна»

06.00 Срiбний апельсин 06.10 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 07.00, 17.00, 19.00 Подiї 07.20 Ранок з Україною 09.20, 12.45 Т/с «Слiд» 10.00 Т/с «Куля-дура 4: агент i скарб нацiї» 11.50 Хай говорять. Некохана дружина

5

№ 2 (981) Четвер, 10 січня 2013 року ТРК «Україна»

06.00 Срiбний апельсин 06.10 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 07.00, 17.00, 19.00 Подiї 07.20 Ранок з Україною 09.20, 12.45 Т/с «Слiд» 10.00 Т/с «Куля-дура 4: агент i скарб нацiї» 11.50 Хай говорять. Некохана дружина Iллi Рєзника 15.20 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.10 Т/с «Нерiвний шлюб» 19.20 Україна 20.00 Т/с «Дикий 3» 21.45 Х/ф «Хеллбой 2: Золота армiя» 23.45 Х/ф «Обитель зла 2: Апокалiпсис»

ТЕТ

06.00 Счастье есть 06.40 Дiзнайся як 06.55 Т/с «Як я зустрiв вашу маму» 07.30 Телепузики 07.55 Мультик з Лунтiком 08.25 М/ф 09.00 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 11.00 Т/с «Та, що говорить з привидами» 12.00 Т/с «Якось у казцi» 12.55 Твою маму! 13.35 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.40, 20.25 Дайош молодьож! 15.40 Вайфайтери 16.05 Т/с «Барвиха 2» 17.05 Досвiдос 17.40 Одна за всiх 18.45 БарДак 19.25 Богiня шопiнгу 19.50 Кузня зiрок 3 21.30 Вiталька 22.00 Т/с «Метод Лаврової» 23.00 Дурнєв+1 23.25 Т/с «Реальна кров»

Чернігів

08.00 Програма «Тиждень» 08.50 Х/ф «На золотому ганку сиділи…» 10.00 Казка «Дюймовочка» 10.35 Фабрика ідей 11.00, 22.30 Х/ф «Старий-новий рік» 12.10 Мій рідний край 12.30, 23.35 Музичний калейдоскоп 12.40 Азбука ремесел 13.00, 16.00, 22.00 Студія «Інформ» 13.10, 20.00 Телеоб’єктив 13.20 Історія однієї картини 13.45 Оплески 14.45 Мультфільм 15.00, 18.00 ТРК «Новий Чернігів» 16.15 Від щирого серця 17.15 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 17.30 Кримінал, обов’язок, право 20.10 Студія «Діалог» 20.45 Вечірня казка 21.00 Уряд на зв’язку з громадянами 21.30 Вечірні зустрічі

Прилуки

07.00, 11.00 Запитай у влади 07.30, 11.30 Тема тижня

Iллi Рєзника. Частина друга 15.20 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.10 Т/с «Нерiвний шлюб» 19.20 Україна 20.00 Т/с «Дикий 3» 20.50 Т/с «Слiд. Богадiльня» 21.45 Т/с «Право на правду»

ТЕТ

06.00 Счастье есть 06.40 Дiзнайся як 06.55 Т/с «Як я зустрiв вашу маму» 07.30, 08.25 М/ф 07.55 Мультик з Лунтiком 09.00 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 11.00 Т/с «Та, що говорить з привидами» 12.00 Т/с «Якось у казцi» 12.55, 19.25 Богiня шопiнгу 13.35 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.40, 20.25 Дайош молодьож! 15.40 Вайфайтери 16.05 Т/с «Барвиха 2» 17.05 Досвiдос 17.40 Одна за всiх 18.45 БарДак 19.50 Кузня зiрок 3 21.30 Вiталька 22.00 Т/с «Метод Лаврової» 23.00 Надто грубо для Ю-туб`а 23.25 Т/с «Реальна кров»

Чернігів

08.00, 13.00, 16.00, 22.00 Студія «Інформ» 08.30 Студія «Діалог» 09.00 Х/ф «Чук і Гек» 09.45, 22.45 Музичний калейдоскоп 10.00 Живі традиції 10.15 Подорожні замальовки 10.30 Кримінал, обов’язок, право 10.55 Х/ф «Старий-новий рік» 12.00 Сузір’я Миколаївців 12.30 Україна 13.10, 20.00 Телеоб’єктив 13.20 Уряд на зв’язку з громадянами 13.50 Вечірні зустрічі 14.20 Відкрий для себе Україну 14.45 Мультфільм 15.00, 18.00 ТРК «Новий Чернігів» 16.15 Від щирого серця 17.15 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 17.30 На сільських перехрестях 20.15 Розмова без нотацій 20.45 Вечірня казка 21.00 Енергоманія 21.25 Звитяга 22.30 Х/ф «Гардемарини, вперед!»

Прилуки

07.00, 11.00 Комунальний сектор 07.10, 11.10 Вісті Чернігівщини 07.30, 09.40, 11.30 Літературна Прилуччина 07.45, 11.45 Православний календар 08.00, 12.00, 18.30, 20.30, 23.00 ТОНІС 09.00 Дитяча сторінка 09.30 Прилуки в часі 10.00 Музика на каналі 17.00, 20.00 Музична мозаїка 19.00, 22.00 Новини

08.00, 12.00, 18.30, 20.30, 23.00 ТОНІС 09.00 Дитяча сторінка 09.30 Релігійна сторінка 10.00 Музика на каналі 17.00, 20.00 Музична мозаїка 19.00, 22.00 Комунальний сектор 19.10, 22.10 Вісті Чернігівщини 19.30, 22.30 Літературна Прилуччина 19.45, 22.45 Православний календар

Enter-фiльм

08.30 Х/ф «Трантi-Вантi» 10.00, 17.30 Д/ф 11.00, 18.30 Т/с «Столипiн. Невивченi уроки» 13.00 Х/ф «Дiти Дон Кiхота» 14.30 Х/ф «Самотня жiнка бажає познайомитися» 16.00 Х/ф «Ти у мене одна» 20.30 Х/ф «Тихе слiдство» 22.00 Х/ф «Пострiл у спину» 23.30 Х/ф «Дорослий син»

К1

06.00 Ранок на К1 07.30 М/ф 08.20 Х/ф «Потапов, до дошки!» 10.20 Х/ф «Замерзла з Маямi» 12.15 Пороблено в Українi 13.30 КВК-2012 16.10 Новорiчний парад зiрок 18.00 Звана вечеря 19.00 Шопiнг монстри 20.00, 23.25 Розсмiши комiка 21.00 Велика рiзниця 22.00 Вечiр. Паша. Зорi

К2

06.00 Телеторгiвля 07.00 М/ф 08.20 Наше все 09.05 Бебi-бум 10.00 Дитяча йога 10.35 Танцi для дiтей 11.00, 19.35 Школа доктора Комаровського 12.30 Смакуйте на здоров`я 13.20 Енциклопедiя смаку 14.15 Спецiя 15.05, 21.40 Таємницi шеф-кухаря 16.00, 23.30 Модний вирок 17.00 Квадратний метр 20.40 Будь по-твоєму 22.35 Давай одружимося!

Канал «2+2»

06.00, 07.20 М/ф 08.10 Ульотне вiдео по-росiйськи 08.30, 09.10 Облом UA 08.55, 21.25 Щоденник Ралi Даккар 09.35, 20.10 Шалене вiдео поукраїнськи 10.00 Т/с «Кордон. Тайговий роман» 18.00 Т/с «Офiцери» 19.00 Т/с «Кодекс честi» 20.35 Помста природи 21.00 Новини 2+2 21.30 Х/ф «Чужi»

МЕГА

06.00, 12.30 Жахливi катастрофи 19.30, 22.30 Актуальне інтерв’ю 19.45, 22.45 Зцілення вірою

Enter-фiльм

08.30 Х/ф «Золотi роги» 10.00, 17.30 Д/ф 11.00, 18.30 Т/с «Столипiн. Невивченi уроки» 13.00 Х/ф «Начальник Чукотки» 14.30 Х/ф «Травнева нiч, або Утоплениця» 16.00 Х/ф «Людина з бульвару Капуцинiв» 20.30 Х/ф «Фортеця» 22.00 Х/ф «Розвiдники» 23.30 Х/ф «Самотня жiнка бажає познайомитися»

К1

06.00 Ранок на К1 07.30 М/ф 09.15 Три сестри 10.20 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15 Т/с «Сабрiна - юна вiдьма» 12.10, 23.00 Т/с «Клiнiка» 13.10 Т/с «Менталiст» 14.00 Орел i Решка 15.00, 18.00 Звана вечеря 16.00, 19.00 Шопiнг монстри 17.00 Дiм на заздрiсть усiм 20.00 Велика рiзниця 21.00 Камедi клаб 22.00 Щоденник вагiтної

К2

06.00 Телеторгiвля 07.00 М/ф 08.20 Наше все 09.05 Бебi-бум 10.00 Дитяча йога 10.35 Танцi для дiтей 11.00, 19.35 Школа доктора Комаровського 12.30 Смакуйте на здоров`я 13.20 Енциклопедiя смаку 14.15 Спецiя 15.05, 21.40 Таємницi шеф-кухаря 16.00, 23.30 Модний вирок 17.00 Квадратний метр 20.40 Будь по-твоєму 22.35 Давай одружимося!

Канал «2+2»

06.00, 07.20 М/ф 08.10, 09.35, 20.10 Ульотне вiдео поросiйськи 08.30 Облом UA 08.55, 21.25 Щоденник Ралi Даккар 09.00, 21.00 Новини 2+2 10.15, 11.05 Шалене вiдео поукраїнськи 10.40 Помста природи 12.00, 18.00 Т/с «Офiцери» 13.20, 19.00 Т/с «Кодекс честi» 15.00 Т/с «Втеча» 20.35 ДжеДАI 21.30 Х/ф «S.W.A.T.: Вогняна буря» 23.30 Х/ф «Чужi»

МЕГА

06.00, 12.30 Жахливi катастрофи 07.00, 13.30 Дивовижнi експерименти

07.00, 13.30 Дивовижнi експерименти 08.00, 17.30 Смартшоу 08.30, 19.00 Секретнi територiї 09.30 Таємнi знаки 10.30, 22.00 Загадки природи 11.30 Зграя 14.30, 23.00 Загадки Всесвiту 15.30, 20.00 Шукачi 16.30, 21.00 Д/ф 18.00 Україна

ТВi

06.30 Голос верующего 07.00, 19.30 Сегодня о главном 08.00 Сегодня. Дайджест 09.00, 17.30 Семь чудес Украины 10.15 Страшно выйти из дому 11.45 Ювелир ТВ 14.30 Лекции и события 16.30 Вокруг света 17.45 Цивилизация. Создавая историю 19.00, 23.30 Знак восклицания 20.00 ТВiй Дакар 20.30, 23.00 Сегодня 21.00 Знак восклицания с А. Шевченко

ОРТ Украина

09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 09.15 Телеканал «Доброго ранку!» 09.30 Контрольна закупiвля 10.00 Жити здорово! 11.00 Модний вирок 12.15 Час обiдати! 12.55 «Доброго здоров`ячка!» 14.00 ншi новини (I) 14.20 Зрозумiти. Пробачити 15.15 Хочу знати 15.45 «Дешево i сердито» 16.30 Ти не один 17.05 Т/с «Нерiвний шлюб» 18.40 Давай одружимося! 19.55 Хай говорять 21.00 Час 21.30 Т/с «Метод Фрейда» 23.35 Нiчнi новини 23.50 Наталiя Варлей. Нудно без Шурика

ТВ-1000

06.00 Х/ф «Володар перснiв: Братство персня» 09.10 Х/ф «Володар перснiв 2: Двi вежi» 12.20 Х/ф «Володар перснiв: Повернення короля» 16.00 Х/ф «Полювання Ханта» 18.00 «Перевiзник 3». (16+) 20.00 Х/ф «Лара Крофт: розкрадачка гробниць» 22.00 Х/ф «Лара Крофт: розкрадачка гробниць - Колиска життя»

ТВ-1000 Русское кино

07.00 Х/ф «Простi речi» 09.00 Х/ф «Олександра» 11.00 Х/ф «Челябумбiя» 13.05 Х/ф «Дисидент» 15.00 Х/ф «Матч» 17.05 Х/ф «Синок»

08.00, 17.30 Смартшоу 08.30, 19.00 Секретнi територiї 09.30 Таємнi знаки 10.30, 22.00 Загадки природи 11.30 Мегамисливцi 14.30, 23.00 Загадки Всесвiту 15.30 Шукачi 16.30, 21.00 Д/ф 18.00, 20.00 Україна

ТВi

06.30 Голос верующего 07.00, 19.30 Сегодня о главном 07.30 ТВiй Дакар 08.00, 20.30, 23.00 Сегодня 08.30, 16.30 Вокруг света 09.35 Здоровая жизнь с И. Трухачевой 10.15 Цивилизация. Создавая историю 11.45 Ювелир ТВ 14.30 Знак восклицания с А. Шевченко 17.30 Семь чудес Украины 17.45 Цивилизация. Большой побег. Расплата 19.00, 23.30 Знак восклицания 21.00 «Тендер News» с Н. Седлецкой 22.00 Альбертэйнштейн

ОРТ Украина

09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 09.15 Телеканал «Доброго ранку!» 09.30 Контрольна закупiвля 10.00 Жити здорово! 11.00 Модний вирок 12.15 Час обiдати! 12.55 «Доброго здоров`ячка!» з Г. Малаховим 14.00 ншi новини (I) 14.20 Зрозумiти. Пробачити 15.15 Хочу знати 15.45 «Дешево i сердито» з Д. Донцовою 16.30 Ти не один 17.05 Т/с «Нерiвний шлюб» 18.40 Давай одружимося! 19.55 Хай говорять 21.00 Час 21.30 Т/с «Метод Фрейда» 23.35 Нiчнi новини 23.50 Т/с «Задираки»

ТВ-1000

06.00 Х/ф «Справжнi кольори» 08.00 Х/ф «Лара Крофт: розкрадачка гробниць» 10.00 Х/ф «Лара Крофт: розкрадачка гробниць - Колиска життя» 12.10 М/ф 13.45 Х/ф «Перевiзник 3» 15.45 Х/ф «Любов за правилами i без» 18.00 Х/ф «Крик сови» 20.00 Х/ф «Жнива» 22.00 Х/ф «Пастка»

ТВ-1000 Русское кино

07.00 Х/ф «Челябумбiя» 09.05 Х/ф «Синок» 11.00 Х/ф «Термiнальнi стани» 13.00 М/ф 15.00 Х/ф «Тiльки не йди»

19.00 Х/ф «Тiльки не йди» 20.40 Х/ф «Капосник» 22.40 Х/ф «Жити»

РТР Планета СНГ

12.00, 20.00 Х/ф «Любителька приватного розшуку Даша Васильєва» 13.00, 21.00 Т/с «Принцеса i жебрак» 22.00 Т/с «Зiрка епохи»

TV XXI

08.05 Шукачi 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вiстi 09.30 1000 дрiбниць 10.15 Про найголовнiше 11.00 Т/с «Єфросинiя. Тайгова любов» 12.30, 15.30, 17.40 Мiсцевий час. Вiстi - Москва 12.50 Вiстi. Чергова частина 13.00 Справа Х. Розслiдування продовжується 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 Вiстi - Спорт 15.50 Т/с «Завжди говори «завжди» 6» 18.30 Прямий ефiр 19.20 Т/с «Веронiка. Втрачене щастя» 21.05 Т/с «Об`єкт 11» 21.55 «Операцiя «Едельвейс». Остання таємниця» 22.55 Т/с «Котовський» 23.45 Дiвчата

08.00, 16.00 Х/ф «Канiкули суворого режиму» 10.00, 18.00 Х/ф «Таємниця старого лiсу» (I) 12.10, 20.10 Х/ф «Шлях короля» 14.15, 22.15 Х/ф «Трикутник»

НТВ-Мир

19.00 Т/с «Москва. Три вокзали 5»,. 2 с. «Випадковий кадр» 20.00 Х/ф «Агент особливого призначення 2». «Хрещений батько» 21.00 Х/ф «Мент в законi 4». «Вовча хватка» 22.00 Т/с «Ера стрiльця 2» 23.00 Т/с «Крiт 2»

06.10 Т/с «Повернення Мухтара 2». «Довiряй, але перевiряй». «Свiтовий закусон» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогоднi 08.25 Росiйська начинка 09.00 Олександр Журбiн. Мелодiї на згадку 09.40 Визначнi пам`ятки 10.00 Т/с «Дiти бiлої богинi» 11.35 До суду 12.35 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подiя 14.30 Суд присяжних. Остаточний вердикт 15.35 Т/с «Подружжя». «Адреналiн» 17.30 Прокурорська перевiрка 18.35 Говоримо i показуємо 19.25 Т/с «Лiтєйний». «Старi рахунки». «Попутне завдання» 21.15 Сьогоднi. Пiдсумки 21.40 Т/с «Iнспектор Купер». «Для тих, кому за сорок» 23.35 Т/с «Мiсто спокус»

Детский мир

06.00, 08.05, 09.00, 11.30, 12.00, 14.05, 15.00, 17.30, 18.00 М/ф 07.00, 13.00 Х/ф «Пригоди Толi Клюквiна» 10.00, 16.00 Х/ф «Чоловiки є чоловiки»

Евроспорт

15.30, 20.45 Снукер 18.00 Футбол 18.30 Тенiс. Вiдкритий Чемпiонат Австралiї. День 1 19.30 Тенiс. Гейм, Сет, Матс. Журнал 20.00 Ралi-рейд Дакар. 9 етап 20.30 Оце так!

Феникс + Кино

06.00, 14.00 Т/с «Молодi i щасливi» 07.00, 15.00, 23.00 Т/с «Право на щастя» 09.00, 17.00 Т/с «Кохання як кохання» 11.00, 19.00 Т/с «Двi долi» 17.00 Х/ф «Вiльне плавання» 19.00 Х/ф «Край» 21.10 Х/ф «Першi на Мiсяцi» 23.00 Х/ф «Запах життя»

РТР Планета СНГ

08.05, 23.05 Т/с «Котовський» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вiстi 09.30 1000 дрiбниць 10.15 Про найголовнiше 11.00 Т/с «Єфросинiя. Тайгова любов» 12.30, 15.30, 17.40 Мiсцевий час. Вiстi - Москва 12.50 Вiстi. Чергова частина 13.00 Справа Х. Розслiдування продовжується 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 Вiстi - Спорт 15.50 Т/с «Завжди говори «завжди» 7» 18.30 Прямий ефiр 19.20 Т/с «Веронiка. Втрачене щастя» 21.15 Т/с «Об`єкт 11» 22.05 «Черговий по країнi». М. Жванецький 23.55 Вiстi +

НТВ-Мир

06.10 Т/с «Повернення Мухтара 2». «Вiльний пошук». «Бi-бi-сi» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогоднi 08.25 Кулiнарний двобiй 09.25 Золотий пил 10.00 Т/с «Дiти бiлої богинi» 11.35 До суду 12.35 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подiя 14.30 Суд присяжних. Остаточний вердикт 15.35 Т/с «Подружжя». «Чужi» 17.30 Прокурорська перевiрка 18.35 Говоримо i показуємо 19.25 Т/с «Лiтєйний». «Маска зла». «Синдикат» 21.15 Сьогоднi. Пiдсумки 21.40 Т/с «Iнспектор Купер». «Мрiя» 23.35 Т/с «Мiсто спокус»

Детский мир

06.00, 08.20, 09.00, 11.30, 12.00, 14.20, 15.00, 17.30, 18.00 М/ф 07.00, 13.00 Кiноповiсть «Найкрасивiший кiнь». 10.00, 16.00 Х/ф «Вражаючий Берендеєв»

Евроспорт

15.30, 21.00, 22.30 Снукер 18.00, 20.00 Тенiс. Вiдкритий Чемпiонат Австралiї. День 2 18.30 Гiрськi лижi. Кубок свiту. Флахау (Австрiя). Слалом. Жiнки. 1 спуск 19.30 Ралi-рейд Дакар. 10 етап 20.30 Тенiс. Гейм, Сет, Матс. Журнал 22.00 Гiрськi лижi. Кубок свiту. Флахау (Австрiя). Слалом. Жiнки. 2 спуск

Феникс + Кино

06.00, 14.00, 22.00 Т/с «Зiрка епохи» 07.00, 15.00 Т/с «Право на щастя» 08.00, 16.00, 23.00 Т/с «Сила тяжiння» 09.00, 17.00 Т/с «Кохання як кохання» 11.00, 19.00 Т/с «Двi долi»

Наше любимое кино

06.00 Х/ф «Алий камiнь» 08.00 Х/ф «Помилки юностi» 10.00 Х/ф «Гальмування в небесах» 12.00 Х/ф «Як загартовувалася сталь» 13.30 Т/с «Вiдкрита книга» 15.00 Х/ф «Царське полювання» 18.00 Х/ф «Комсомольськ» 20.00 Х/ф «Бiлий птах з чорною ознакою» 22.00 Х/ф «Доброта»

Телеклуб

RTVi

06.00 Країна i люди 07.00 М/ф 08.00 «Цiна перемоги». 09.00, 16.00 Т/с «Платня за любов» 10.00 Х/ф «Мент в законi 5». «Помста Кручi» 10.50 Мегаполiс 11.00 «Гранi Тижня». 12.00 «Доля Большого театру». 13.00 Х/ф «Карусель» 14.30 «Росiйський акцент» з Є. Мещеряковою. «Голки патрiотiв» 15.00, 17.00 Зараз у свiтi 15.08, 17.08 Особлива думка 18.00 Повний альбац 19.00 Розбiр польоту 20.00 Т/с «Бандитський Петербург 6. Журналiст» 21.00 Х/ф «Мент в законi 5». «Квартирне питання» 23.00 Х/ф «4 листи фанери, або Два вбивства в барi»

Наше новое кино

06.15 Х/ф «Три днi в Одесi» 08.15 Х/ф «Зона турбулентностi» 10.15 Х/ф «Люди добрi» 12.15 Х/ф «Ведмеже полювання» 14.15 Х/ф «Флеш.ка» 16.15 Х/ф «Запах життя» 18.15 Х/ф «Фiга.Ро» 20.15 Х/ф «Весьєгонська вовчиця» 22.15 Х/ф «В очiкуваннi дива» 12.00, 20.00 Т/с «Травестi» 13.00, 21.00 Т/с «Принцеса i жебрак»

TV XXI

08.00, 16.00 Х/ф «Затухаючий вогник» 09.55, 17.55 Х/ф «Визнайте мене винним» 12.10, 20.10 Х/ф «Шлях короля» 14.25, 22.25 Х/ф «Кроляча нора»

Наше любимое кино

06.00 Х/ф «Комсомольськ» 08.00 Х/ф «Бiлий птах з чорною ознакою» 10.00 Х/ф «Доброта» 12.00 Кiноповiсть «Доктор Калюжний». 13.30 Т/с «Вiдкрита книга» 15.00 Х/ф «Доля» 16.30 Кiноповiсть «Пiвнiчний варiант». 18.00 Х/ф «Трембiта» 20.00 Х/ф «Дружина пiшла» 22.00 Х/ф «Французький вальс»

Телеклуб

19.00 Т/с «Москва. Три вокзали 5» i. 3 с. «Нафтовий гамбiт» 20.00 Х/ф «Агент особливого призначення 2». «Хрещений батько» 21.00 Х/ф «Мент в законi 4». «Капкан для спостерiгача» 22.00 Т/с «Ера стрiльця 2» 23.00 Т/с «Крiт 2»

RTVi

06.00 «Особлива думка». «Економiчнi новини» 07.00 М/ф 08.00 Вечiрнi новини з Америки 09.00 Т/с «Платня за любов» 10.00, 21.00 Х/ф «Мент в законi 5». «Квартирне питання» 11.00 Нiмеччина за тиждень 11.30 «Американський лiкнеп». «Росiйськi американцi. Айн Ренд» 12.00 «Повний альбац». 13.00 Х/ф «4 листи фанери, або Два вбивства в барi» 15.00, 17.00 Зараз у свiтi 15.08, 17.08 Особлива думка 16.00 Х/ф «Я все вирiшу сама». «Та, що танцює на хвилях» 18.00 Обкладинка 19.00 Великий дозор 20.00 Т/с «Бандитський Петербург 7. Передiл» 23.00 Х/ф «Зiрка i смерть Хоакiна Мур`єти»

Наше новое кино

06.15 Х/ф «Фiга.Ро» 08.15 Х/ф «Весьєгонська вовчиця» 10.15 Х/ф «В очiкуваннi дива» 12.15 Х/ф «Три днi в Одесi» 14.15 Х/ф «Зона турбулентностi» 16.15 Х/ф «ПiраМММiда» 18.15 Х/ф «Ванечка» 20.15 Х/ф «Жорстокiсть» 22.15 Х/ф «Запах життя»


6

№ 2 (981) Четвер, 10 січня 2013 року

Середа, 16 сiчня УТ-1

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 07.00, 08.00, 18.20 Новини 06.20 Православний календар 06.25, 07.20 Рецепти здоров`я 06.30 АгроЕра 06.35, 07.40 Глас народу 06.40, 07.15 Країна on-line 06.45 Вiстi.ru 07.25 Заголовки 07.30 Гiсть студiї 07.45 Кiножурнал «Хочу все знати» 08.20 Д/ф «О. Сафонова. У пошуках кохання» 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.30 Фестиваль пiснi та гумору в Коблево 10.25, 15.00 Т/с «Маруся» 11.15 Х/ф «Макар-слiдопит» 12.45 Українська пiсня 13.20 Х/ф «Схiдний коридор» 16.35, 19.30 Криве дзеркало 18.40 Ювiлейний концерт М. Гаденка 20.50 Мегалот 20.55 Офiцiйна хронiка 21.25 Ювiлейний концерт народного артиста України П. Зiброва 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено. 23.00 Пiдсумки 23.20 Вiд першої особи 23.50 Великi битви. Трафальгар

Канал «1+1»

06.05 Служба Розшуку Дiтей 06.10, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.05 ТСН 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 Снiданок з 1+1 07.25 М/ф 10.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 11.50 Т/с «Шерлок» 13.45 Не бреши менi 3 14.50 Сiмейнi мелодрами 15.45 Сiмейнi мелодрами 2 16.45 ТСН. Особливе 20.00 Т/с «Шерлок 2» 22.00 Табу з Миколою Вереснем 23.20 Х/ф «Ларго Вiнч. Змова в Бiрмi»

Інтер

07.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з Iнтером 07.30 Спорт у Подробицях 08.00, 08.30, 09.00 Новини 09.10, 20.35 Т/с «Дiльничний» 11.00, 13.00 Д/с «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 13.50 Детективи 14.20 Судовi справи 15.10 Сiмейний суд 16.05 Т/с «Серце Марiї» 18.10 Т/с «Життя, якого не було» 20.00 Подробицi 20.30 Спорт у Подробицях 22.25 Д/ф «Росiя. Повне затемнення»

23.20 Х/ф «Шерлок Холмс. Кiмнати смертi: Очi пацiєнтки»

ICTV

06.00 Свiтанок 07.05 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Нетаємнi файли 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.25, 19.25 Надзвичайнi новини 10.30, 16.30 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв» 12.55, 22.25 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.05, 20.10 Т/с «Морський патруль» 23.55 Т/с «Таксi»

5 канал

06.30, 18.40 Київський час 06.45, 08.20, 18.50, 23.40 Час спорту 06.50, 08.45, 23.45 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 Час новин 07.10, 08.10, 22.40, 23.20 Бiзнес-час 07.30 Ранок iз зiркою 07.55, 08.40 Трансмiсiя-новини 08.25 Трансмiсiя-тест 09.15, 13.10, 14.10 5 елемент 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10 Час. Пiдсумки дня 15.15 Здоровi iсторiї 16.15 Драйв 17.25 Арсенал 18.15 Агроконтроль 21.40 Час-Тайм 22.15 Акцент 23.30 Crime news

Новий канал

06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 06.45 Очевидец 07.30, 08.30, 19.00 Репортер 09.00, 16.50 Т/с «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 10.05, 19.35 Т/с «Татусевi доньки» 13.15, 14.15 Kids Time 13.20 М/ф 14.35, 15.40 Teen Time 14.40 Т/с «АйКарлi» 15.45 Т/с «Третя планета вiд Сонця» 17.55, 20.35 Т/с «Воронiни» 19.15 Спортрепортер 21.40 Т/с «Щасливi разом» 22.45 Т/с «Школа» 23.50 Т/с «Щоденники вампiра»

СТБ

06.10 «Чужi помилки. Остання вiдпустка «нiмця» 06.55, 16.10 Все буде добре! 08.35, 18.20 Неймовiрна правда про зiрок 10.00 Зiркове життя 10.55 Х/ф «Будинок малятки» 14.30 Кохана, ми вбиваємо дiтей 18.00, 22.00 Вiкна-новини 19.45, 22.35 Україна

Четвер, 17 сiчня смертi: Крiсло фотографа»

УТ-1

ICTV

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 07.00, 08.00, 18.20 Новини 06.20 Православний календар 06.25, 07.20 Рецепти здоров`я 06.30 АгроЕра 06.35, 07.40 Глас народу 06.40, 07.15 Країна on-line 06.45 Вiстi.ru 07.25 Заголовки 07.30 Гiсть студiї 07.45 Кiножурнал «Хочу все знати» 08.20 Д/ф «I. Муравйова. Найчарiвнiша та найпривабливiша» 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.25, 14.25 Т/с «Маруся» 10.55 Х/ф «Син полку» 12.05 Крок до зiрок 12.50 Х/ф «Завтра буде пiзно» 15.15 Наш спорт 15.25 Бiатлон 17.10 Ювiлейний концерт С. Ротару 18.40 Криве дзеркало 20.55 Офiцiйна хронiка 21.20 Концерт О. Малiнiна 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 23.00 Пiдсумки 23.20 Вiд першої особи 23.50 Великi битви. Велика Армада

06.00 Свiтанок 07.05 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Максимум в Українi 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.25, 19.25 Надзвичайнi новини 10.30, 16.35 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв» 13.00, 22.25 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.10, 20.10 Т/с «Морський патруль» 23.50 Т/с «Таксi»

Канал «1+1»

Новий канал

06.05 Служба Розшуку Дiтей 06.10, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 ТСН 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 Снiданок з 1+1 07.25 М/ф 10.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 11.50 Т/с «Шерлок 2» 13.45 Не бреши менi 3 14.50 Сiмейнi мелодрами 15.45 Сiмейнi мелодрами 2 16.45 ТСН. Особливе 20.00 Т/с «Шерлок 3» 22.00 Х/ф «Рекрут»

Інтер

07.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з Iнтером 07.30 Спорт у Подробицях 08.00, 08.30, 09.00 Новини 09.10, 20.35 Т/с «Дiльничний» 11.05, 13.00 Д/с «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 13.55 Детективи 14.20 Судовi справи 15.10 Сiмейний суд 16.05 Т/с «Серце Марiї» 18.10 Т/с «Життя, якого не було» 20.00 Подробицi 20.30 Спорт у Подробицях 22.25 Д/ф «Росiя. Повне затемнення» 23.20 Х/ф «Шерлок Холмс. Кiмнати

5 канал

06.30, 18.40 Київський час 06.45, 08.25, 18.50, 23.40 Час спорту 06.50, 08.35, 23.45 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 Час новин 07.10, 08.15, 22.40, 23.20 Бiзнес-час 07.30 Ранок iз зiркою 07.55, 08.45 Трансмiсiя-новини 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 5 елемент 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10 Час. Пiдсумки дня 16.10 В кабiнетах 17.25 Акцент 18.15 Лiсовий патруль 21.40 Час-Тайм 22.15 Енергонагляд 23.30 Crime news 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 06.45 Очевидец 07.30, 08.30, 19.00 Репортер 09.00, 16.45 Т/с «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 10.05, 19.35 Т/с «Татусевi доньки» 13.15, 14.15 Kids Time 13.20 М/ф 14.35, 15.40 Teen Time 14.40 Т/с «АйКарлi» 15.45 Т/с «Третя планета вiд Сонця» 17.55, 20.35 Т/с «Воронiни» 19.15 Спортрепортер 21.40 Т/с «Щасливi разом» 22.45 Т/с «Школа» 23.50 Т/с «Щоденники вампiра»

СТБ

06.25, 16.10 Все буде добре! 08.05, 18.20 Неймовiрна правда про зiрок 09.20 Зiркове життя 10.15 Х/ф «Абонент тимчасово недоступний» 14.30 Кохана, ми вбиваємо дiтей 18.00, 22.00 Вiкна-новини 19.45, 22.35 Україна

ТРК «Україна»

06.00 Срiбний апельсин 06.10 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 07.00, 17.00, 19.00 Подiї

ТРК «Україна»

06.00 Срiбний апельсин 06.10 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 07.00, 17.00, 19.00 Подiї 07.20 Ранок з Україною 09.20, 12.45 Т/с «Слiд» 10.00, 20.00 Т/с «Дикий 3» 11.50 Хай говорять. Адвокат розбушувався 15.20 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.10 Т/с «Нерiвний шлюб» 19.20 Україна 20.50 Т/с «Слiд. Дiти надiї» 21.45 Т/с «Право на правду»

ТЕТ

06.00 Счастье есть 06.40 Дiзнайся як 06.55 Т/с «Як я зустрiв вашу маму» 07.30, 08.25 М/ф 07.55 Мультик з Лунтiком 09.00 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 11.00 Т/с «Та, що говорить з привидами» 12.00 Т/с «Якось у казцi» 12.55, 19.25 Богiня шопiнгу 13.35 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.40, 20.25 Дайош молодьож! 15.40 Вайфайтери 16.05 Т/с «Барвиха 2» 17.05 Досвiдос 17.40 Одна за всiх 18.45 БарДак 19.50 Кузня зiрок 3 21.30 Вiталька 22.00 Т/с «Метод Лаврової» 23.00 Надто грубо для Ю-туб`а 23.25 Т/с «Реальна кров»

Чернігів

08.00, 13.00, 16.00, 22.00 Студія «Інформ» 08.30 Розмова без нотацій 09.00 Х/ф «Чарівний голос Джельсоміно» 10.05 Гра долі. Л.Курбас 10.25 На сільських перехрестях 10.45, 22.30 Х/ф «Гардемарини, вперед!» 12.00 Успішні люди. А.Чебикін 12.30 Кредо. Професія - кіно продюсер 13.10, 20.00 Телеоб’єктив 13.20 Енергоманія 13.45 Звитяга 14.10, 23.40 Моя пісення сповідь. Гурт «Воля» 14.40 Мультфільм 15.00, 18.00 ТРК «Новий Чернігів» 16.15 Від щирого серця 17.15 Потішки, цікавинки, пізнавалки 17.35 Податковий діалог 20.10 Служба розшуку дітей 20.15 Будьте здорові 20.45 Вечірня казка 21.00 Диво рукотворне 21.20 Головний герой 21.50 До речі про речі

Прилуки

07.00, 11.00 Новини 07.30, 11.30 Актуальне інтерв’ю 07.45, 11.45 Зцілення вірою 08.00, 12.00, 18.30, 20.30, 23.00 ТОНІС 07.20 Ранок з Україною 09.20, 12.45 Т/с «Слiд» 10.00, 20.00 Т/с «Дикий 3» 11.50 Хай говорять. Зорянi хрещенi 15.20 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.10 Т/с «Нерiвний шлюб» 19.20 Україна 20.50 Т/с «Слiд. Гра в костi» 21.45 Т/с «Право на правду»

ТЕТ

06.00 Счастье есть 06.40 Дiзнайся як 06.55 Т/с «Як я зустрiв вашу маму» 07.30, 08.25 М/ф 07.55 Мультик з Лунтiком 09.00 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 11.00 Т/с «Та, що говорить з привидами» 12.00 Т/с «Якось у казцi» 12.55, 19.25 Богiня шопiнгу 13.35 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.40, 20.25 Дайош молодьож! 15.40 Вайфайтери 16.05 Т/с «Барвиха 2» 17.05 Досвiдос 17.40 Одна за всiх 18.45 БарДак 19.50 Кузня зiрок 3 21.30 Вiталька 22.00 Т/с «Метод Лаврової» 23.00 Надто грубо для Ю-туб`а 23.25 Т/с «Реальна кров»

Чернігів

08.00, 13.00, 16.00, 22.00 Студія «Інформ» 08.30, 20.10 Служба розшуку дітей 08.35 Будьте здорові 09.00 Х/ф «Чарівний голос Джельсоміно» 10.05, 23.35 Спадщина 10.30 Податковий діалог 10.55 Потішки, цікавинки, пізнавалки 11.15, 22.30 Х/ф «Гардемарини, вперед!» 12.30 Енциклопедія української діаспори 13.10, 20.00 Телеоб’єктив 13.20 До речі про речі 13.30 Диво рукотворне 13.50 Пишу Україні. О.Гончар 14.40 Мультфільм 15.00, 18.00 ТРК «Новий Чернігів» 16.15 Від щирого серця 17.15 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 17.30 Міське кільце 20.15 Дорогою знань 20.45 Вечірня казка 21.00 Доблесть. Мужність. Благородство 21.20 Художня панорама. О.Одайник 21.45 Гірський туризм

Прилуки

07.00, 11.00 Вісник податкової 07.10, 11.10 Освітній канал 07.20, 11.20 Культурний простір 07.40, 09.30, 11.40 Літературна Прилуччина 08.00, 12.00, 18.30, 20.30, 23.00 ТОНІС

09.00 Дитяча сторінка 09.30, 19.40, 22.40 Літературна Прилуччина 10.00 Музика на каналі 17.00, 20.00 Музична мозаїка 19.00, 22.00 Вісник податкової 19.10, 22.10 Освітній канал 19.20, 22.20 Культурний простір

Enter-фiльм

08.30 Х/ф «Червоненька квiточка» 10.00, 17.30 Д/ф 11.00, 18.30 Т/с «Столипiн. Невивченi уроки» 13.00 Х/ф «Дорослий син» 14.30 Х/ф «Доля людини» 16.00 Х/ф «Iнспектор ДАI» 20.30 Х/ф «Увага! Усiм постам» 22.00 Х/ф «У небi «Нiчнi вiдьми» 23.30 Х/ф «Людина з бульвару Капуцинiв»

К1

06.00 Ранок на К1 07.30 М/ф 09.15 Три сестри 10.20 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15 Т/с «Сабрiна - юна вiдьма» 12.10, 23.00 Т/с «Клiнiка» 13.10 Т/с «Менталiст» 14.00 Орел i Решка 15.00, 18.00 Звана вечеря 16.00, 19.00 Шопiнг монстри 17.00 Дiм на заздрiсть усiм 20.00 Камедi клаб 21.00 Велика рiзниця 22.00 Щоденник вагiтної

К2

06.00 Телеторгiвля 07.00 М/ф 08.20 Наше все 09.05 Бебi-бум 10.00 Дитяча йога 10.35 Танцi для дiтей 11.00, 19.35 Школа доктора Комаровського 12.30 Смакуйте на здоров`я 13.20 Енциклопедiя смаку 14.15 Спецiя 15.05, 21.40 Таємницi шеф-кухаря 16.00, 23.30 Модний вирок 17.00 Квадратний метр 20.40 Будь по-твоєму 22.35 Давай одружимося!

Канал «2+2»

06.00, 07.20 М/ф 08.10, 09.35 Ульотне вiдео по-росiйськи 08.30, 20.35 Облом UA 08.55, 21.25 Щоденник Ралi Даккар 09.00, 21.00 Новини 2+2 10.15, 20.10 Шалене вiдео по-українськи 10.40 Помста природи 11.15 ДжеДАI 12.05 Убойне вiдео 12.30, 18.00 Т/с «Офiцери» 13.25, 19.00 Т/с «Кодекс честi» 14.15 Т/с «Солдати» 16.00 Т/с «Команда Че» 17.00 Т/с «Кордон. Тайговий роман» 09.00 Дитяча сторінка 10.00 Музика на каналі 17.00, 20.00 Музична мозаїка 19.00, 22.00 Новини 19.30, 22.30 Актуальне інтерв’ю 19.45, 22.45 Зцілення вірою

Enter-фiльм

08.30 Х/ф «Сiдай поряд, Мишко!» 10.00, 17.30 Д/ф 11.00 Т/с «Столипiн. Невивченi уроки» 13.00 Х/ф «Пiна» 14.30 Х/ф «Кiнець iмператора тайги» 16.00 Х/ф «Панянка-селянка» 18.30 Т/с «Загибель iмперiї» 20.30 Х/ф «Ескадрон гусарiв летючих» 23.30 Х/ф «Серця чотирьох»

К1

06.00 Ранок на К1 07.30 М/ф 09.15 Три сестри 10.20 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15 Т/с «Сабрiна - юна вiдьма» 12.10, 23.00 Т/с «Клiнiка» 13.10 Т/с «Менталiст» 14.00 Орел i Решка 15.00, 18.00 Звана вечеря 16.00, 19.00 Шопiнг монстри 17.00 Дiм на заздрiсть усiм 20.00 Велика рiзниця 21.00 Розсмiши комiка 22.00 Щоденник вагiтної

К2

06.00 Телеторгiвля 07.00 М/ф 08.20 Наше все 09.05 Бебi-бум 10.00 Дитяча йога 10.35 Танцi для дiтей 11.00, 19.35 Школа доктора Комаровського 12.30 Смакуйте на здоров`я 13.20 Енциклопедiя смаку 14.15 Спецiя 15.05, 21.40 Таємницi шеф-кухаря 16.00, 23.30 Модний вирок 17.00 Квадратний метр 20.40 Будь по-твоєму 22.35 Давай одружимося!

Канал «2+2»

06.00, 07.20 М/ф 08.10, 09.35 Ульотне вiдео по-росiйськи 08.30, 11.15 Облом UA 08.55, 21.25 Щоденник Ралi Даккар 09.00, 21.00 Новини 2+2 10.15 Шалене вiдео по-українськи 10.40 Помста природи 12.05, 20.10 Убойне вiдео 12.30, 18.00 Т/с «Офiцери» 13.25, 19.00 Т/с «Кодекс честi» 14.15 Т/с «Солдати» 16.00 Т/с «Команда Че» 17.00 Т/с «Кордон. Тайговий роман» 20.35 Нереальнi iсторiї 21.30 Х/ф «Пiслязавтра» 23.45 Х/ф

21.30 Х/ф «Загнаний» 23.20 Х/ф «S.W.A.T.: Вогняна буря»

МЕГА

06.00, 12.30 Жахливi катастрофи 07.00, 13.30 Дивовижнi експерименти 08.00, 17.30 Смартшоу 08.30, 19.00 Секретнi територiї 09.30 Таємнi знаки 10.30, 22.00 Загадки природи 11.30 Мегамисливцi 14.30, 23.00 Загадки Всесвiту 15.30, 20.00 Шукачi 16.30, 21.00 Д/ф 18.00 Україна

ТВi

06.30 Голос верующего 07.00, 19.30 Сегодня о главном 08.00, 20.30, 23.00 Сегодня 08.30, 16.30 Вокруг света 10.15 Цивилизация. Большой побег. Расплата 11.45 Ювелир ТВ 14.30 «Тендер News» с Н. Седлецкой 15.30 Альбертэйнштейн 17.30 Семь чудес Украины 17.45 Цивилизация. Исторический детектив. Дело Кольцова 19.00, 23.30 Знак восклицания 21.00 Политклуб Виталия Портникова

ОРТ Украина

09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 09.15 Телеканал «Доброго ранку!» 09.30 Контрольна закупiвля 10.00 Жити здорово! 11.00 Модний вирок 12.15 Час обiдати! 12.55 «Доброго здоров`ячка!» з Г. Малаховим 14.00 ншi новини (I) 14.20 Зрозумiти. Пробачити 15.15 Хочу знати 15.45 «Дешево i сердито» з Д. Донцовою 16.30 Ти не один 17.05 Т/с «Нерiвний шлюб» 18.40 Давай одружимося! 19.55 Хай говорять 21.00 Час 21.30 Т/с «Янгол у серцi» 23.35 Нiчнi новини 23.50 Середовище iснування

ТВ-1000

06.00, 11.45 М/ф 07.35 Х/ф «Любов за правилами i без» 09.50 Х/ф «Палаюча рiвнина» 14.05 Х/ф «Мексиканець» 16.15 Х/ф «Жнива» 18.00 Х/ф «Пастка» 19.50 Х/ф «Вiйна свiтiв» 22.00 Х/ф «Учитель на замiну» 23.45 Х/ф «Вiдважна»

ТВ-1000 Русское кино

В ДВУХ СЛОВАХ 11.00 Х/ф «Новорiчний романс» 13.00 Х/ф «Дiм на краю» 15.00 Х/ф «Першi на Мiсяцi» 17.00 Х/ф «Арбiтр» 19.00 Поло 20.40 Х/ф «Овсянки» 22.40 Х/ф «Усе по-чесному»

РТР Планета СНГ

08.05, 23.05 Т/с «Котовський» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вiстi 09.30 1000 дрiбниць 10.15 Про найголовнiше 11.00 Т/с «Єфросинiя. Тайгова любов» 12.30, 15.30, 17.40 Мiсцевий час. Вiстi - Москва 12.50 Вiстi. Чергова частина 13.00 Справа Х. Розслiдування продовжується 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 Вiстi - Спорт 15.50 Т/с «Завжди говори «завжди» 7» 18.30 Прямий ефiр 19.20 Т/с «Веронiка. Втрачене щастя» 21.15 Т/с «Об`єкт 11» 22.05 «Iсторичнi хронiки» з М. Сванiдзе. «1988. Олександр Яковлєв» 23.55 Вiстi +

НТВ-Мир

08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогоднi 08.25 Квартирне питання 09.25 Поїдемо, поїмо! 10.00 Т/с «Дiти бiлої богинi» 11.35 До суду 12.35 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подiя 14.30 Суд присяжних. Остаточний вердикт 15.35 Т/с «Подружжя». «Стриптиз» 17.30 Прокурорська перевiрка 18.35 Говоримо i показуємо 19.25 Т/с «Лiтєйний». «Мертва вода». «Знахiдка» 21.15 Сьогоднi. Пiдсумки 21.40 Т/с «Iнспектор Купер». «Смерть зiрки» 23.35 Т/с «Мiсто спокус»

Детский мир

06.00, 08.15, 09.00, 11.30, 12.00, 14.15, 15.00, 17.30, 18.00 М/ф 07.00, 13.00 Х/ф «Стороннiм вхiд дозволено» 10.00, 16.00 Х/ф «Лицар iз Княжмiстечка»

Евроспорт

15.30, 21.00 Снукер 18.30 Автоспорт 18.45 Тенiс. Вiдкритий Чемпiонат Австралiї. День 3 20.00 Тенiс. Гейм, Сет, Матс. Журнал 20.30 Олiмпiйський журнал

Феникс + Кино

07.00 М/ф 09.00 Х/ф «Вiльне плавання»

08.00, 15.00, 23.00 Т/с «Сила тяжiння» 09.00, 17.00 Т/с «Кохання як кохання»

«Загнаний»

13.00 Х/ф «Три днi з дурнем» 15.00 Х/ф «Жити» 17.00 Х/ф «Мiнесота» 19.00 Х/ф «Клуб щастя» 21.00 Х/ф «Диво» 23.00 Х/ф «Лисиця Алiса»

МЕГА

06.00, 12.30 Жахливi катастрофи 07.00, 13.30 Дивовижнi експерименти 08.00, 17.30 Смартшоу 08.30, 18.00 Україна 09.30 Таємнi знаки 10.30, 22.00 Загадки природи 11.30 Мегамисливцi 14.30, 23.00 Загадки Всесвiту 15.30, 20.00 Шукачi 16.30, 21.00 Д/ф 19.00 Секретнi територiї

ТВi

06.30 Голос верующего 07.00, 19.30 Сегодня о главном 08.00, 20.30, 23.00 Сегодня 08.30, 16.30 Вокруг света 09.35 Здоровая жизнь с И. Трухачевой 10.15 Цивилизация. Исторический детектив. Дело Кольцова 11.45 Ювелир ТВ 14.30 Политклуб Виталия Портникова 17.30 Семь чудес Украины 17.45 Цивилизация. Как Фейсбук изменил мир. Арабская весна 19.00, 23.30 Знак восклицания 21.00 Игра в слова и не только

ОРТ Украина

09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 09.15 Телеканал «Доброго ранку!» 09.30 Контрольна закупiвля 10.00 Жити здорово! 11.00 Модний вирок 12.15 Час обiдати! 12.55 «Доброго здоров`ячка!» з Г. Малаховим 14.00 ншi новини (I) 14.20 Зрозумiти. Пробачити 15.15 Хочу знати 15.45 «Дешево i сердито» з Д. Донцовою 16.30 Ти не один 17.05 Т/с «Нерiвний шлюб» 18.40 Давай одружимося! 19.55 Хай говорять 21.00 Час 21.30 Т/с «Янгол у серцi» 23.35 Нiчнi новини 23.50 Проти ночi

ТВ-1000

06.30 М/ф 09.00 Х/ф «Мексиканець» 11.30 Х/ф «Остання справа ЛаМарки» 13.30 Х/ф «Мачуха» 15.45 Х/ф «Вiйна свiтiв» 18.00 Х/ф «Шафт» 20.00 Х/ф «Вiдважна» 22.15 Х/ф «Бугi-вугi»

ТВ-1000 Русское кино

07.00 Х/ф «Усе по-чесному» 09.00 Х/ф «Дiм на краю» 11.00 Х/ф «Арбiтр»

РТР Планета СНГ

08.05, 23.05 Т/с «Котовський» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вiстi 09.30 1000 дрiбниць 10.15 Про найголовнiше 11.00 Т/с «Єфросинiя. Тайгова любов» 12.30, 15.30, 17.40 Мiсцевий час. Вiстi Москва 12.50 Вiстi. Чергова частина 13.00 Справа Х. Розслiдування продовжується 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 Вiстi - Спорт 15.50 Т/с «Завжди говори «завжди» 7» 18.30 Прямий ефiр 19.20 Т/с «Веронiка. Втрачене щастя» 21.15 Т/с «Об`єкт 11» 22.05 «Iсторичнi хронiки» з М. Сванiдзе. «1989. Микола Рижков» 23.55 Вiстi +

НТВ-Мир

06.10 Т/с «Повернення Мухтара 2». «Прибулець». «Доставка з кур`єром» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогоднi 08.25 Дачна вiдповiдь 09.30 Медичнi таємницi 10.05 Такси 11.35 До суду 12.35 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подiя 14.30 Суд присяжних. Остаточний вердикт 15.35 Свiдок 17.30 Прокурорська перевiрка 18.35 Говоримо i показуємо 19.25 Т/с «Лiтєйний». «Точний рецепт». «Правозахисник» 21.15 Сьогоднi. Пiдсумки 21.40 Т/с «Iнспектор Купер». «Снiжинка» 23.35 Т/с «Мiсто спокус»

Детский мир

06.00, 08.05, 09.00, 11.30, 12.00, 14.05, 15.00, 17.30, 18.00 М/ф 07.00, 13.00 Х/ф «Тимур i його команда» 10.00, 16.00 Х/ф «Шкiдлива недiля»

Евроспорт

15.30 Бiатлон 16.45, 21.00 Снукер 18.00 Тенiс. Вiдкритий Чемпiонат Австралiї. День 4 20.00 Тенiс. Гейм, Сет, Матс. Журнал 20.30 Ралi-рейд Дакар. 12 етап

Феникс + Кино

06.00, 14.00, 22.00 Т/с «Зiрка епохи» 07.00, 15.00, 23.00 Т/с «Сила тяжiння» 09.00, 17.00 Т/с «Кохання як кохання»

TV

11.00, 19.00 Т/с «Двi долi» 12.00, 20.00 Т/с «Травестi» 13.00, 21.00 Т/с «Принцеса i жебрак» 14.00, 22.00 Т/с «Зiрка епохи»

TV XXI

08.00, 16.00 Х/ф «Останнє метро» 10.15, 18.15 Х/ф «Викуп» 11.55, 19.55 Х/ф «Три метри над рiвнем неба» (I) 14.00, 22.00 Х/ф «Душка»

Наше любимое кино

06.00 Х/ф «Трембiта» 08.00 Х/ф «Дружина пiшла» 10.00 Х/ф «Французький вальс» 12.00 Х/ф «Антоша Рибкiн» 13.30 Т/с «Вiдкрита книга» 15.00 Х/ф «Бiй на перехрестi» 18.00 Х/ф «Шахтарi» 20.00 Х/ф «Викрадення «Савойї» 22.00 Х/ф «Досвiд марення любовної чарiвностi»

Телеклуб

19.00 Т/с «Москва. Три вокзали 5»,. 4 с. «Судний день» 20.00 Х/ф «Агент особливого призначення 2». «Стережися автомобiля» 21.00 Х/ф «Мент в законi 4». «Капкан для спостерiгача» 22.00 Т/с «Ера стрiльця 2» 23.00 Т/с «Крiт 2»

RTVi

06.00 «Особлива думка». «Економiчнi новини» 07.00 М/ф 08.00 Вечiрнi новини з Америки 09.00, 16.00 Х/ф «Я все вирiшу сама». «Та, що танцює на хвилях» 10.00, 21.00 Х/ф «Мент в законi 5». «Квартирне питання» 11.00 Iзраїль за тиждень 12.00 «Великий дозор». 13.00 Х/ф «Зiрка i смерть Хоакiна Мур`єти» 15.00, 17.00, 22.00 Зараз у свiтi 15.08, 17.08 Особлива думка 18.00 Шукаємо вихiд 19.00 У колi свiтла 20.00 Т/с «Бандитський Петербург 7. Передiл» 23.00 Х/ф «Африканич»

Наше новое кино

06.15 Х/ф «Ванечка» 08.15 Х/ф «Жорстокiсть» 10.15 Х/ф «Запах життя» 12.15 Х/ф «Фiга.Ро» 14.15 Х/ф «Весьєгонська вовчиця» 16.15 Х/ф «Третє небо» 18.15 Х/ф «Сiм`я» 20.15 Х/ф «Привiт, Кiндер!» 22.15 Х/ф «ПiраМММiда» 11.00, 19.00 Т/с «Двi долi» 12.00, 20.00 Т/с «Колекцiя» 13.00, 21.00 Т/с «Принцеса i жебрак»

TV XXI

08.00, 16.00 Х/ф «Орел приземлився» 10.20, 18.20 Х/ф «Веселенька недiля» 12.15, 20.15 Х/ф «Лемiнг» 14.30, 22.30 Х/ф «Поки її не було»

Наше любимое кино

06.00 Х/ф «Шахтарi» 08.00 Х/ф «Викрадення «Савойї» 10.00 Х/ф «Досвiд марення любовної чарiвностi» 12.00 Х/ф «Три товаришi» 13.30 Т/с «Вiдкрита книга 2» 15.00 Х/ф «Герой нашого часу». «Максим Максимич», «Тамань» 16.30 Х/ф «Оглядини» 18.00 Кiноповiсть «Лiтня подорож до моря». (16+) 20.00 Х/ф «Недiльний тато» 22.00 Х/ф «Нечиста сила»

Телеклуб

19.00 Т/с «Москва. Три вокзали 5»,. 5 с. «Друг людини» 20.00 Х/ф «Агент особливого призначення 2». «Стережися автомобiля» 21.00 Х/ф «Мент в законi 4». «Капкан для спостерiгача» 22.00 Т/с «Ера стрiльця 2» 23.00 Т/с «Крiт 2»

RTVi

06.00 «Економiчнi новини» 07.00 М/ф 08.00 Вечiрнi новини з Америки 09.00, 16.00 Х/ф «Я все вирiшу сама». «Та, що танцює на хвилях» 10.00, 21.00 Х/ф «Мент в законi 5». «Квартирне питання» 11.00 Країна i люди 12.00 «У колi свiтла». 13.00 Х/ф «Афрiканич» 15.00, 17.00, 22.00 Зараз у свiтi 15.08, 17.08 Особлива думка 18.00 48 хвилин 19.00 Своїми очима 20.00 Т/с «Бандитський Петербург 7. Передiл» 23.00 Х/ф «Невстановлена особа»

Наше новое кино

06.15 Х/ф «Сiм`я» 08.15 Х/ф «Привiт, Кiндер!» 10.15 Х/ф «ПiраМММiда» 12.15 Х/ф «Ванечка» 14.15 Х/ф «Жорстокiсть» 16.15 Х/ф «Звiдки беруться дiти» 18.15 Х/ф «Пiдсадний» 20.15 Х/ф «Улюблена дочка Тата Карло» 22.15 Х/ф «Третє небо»


В ДВУХ СЛОВАХ

TV

П’ятниця, 18 сiчня УТ-1

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.20, 07.40 Православний календар 06.25, 07.15 Країна on-line 06.30 АгроЕра 06.35, 07.30 Глас народу 06.45 Вiстi.ru 07.45 Кiножурнал «Хочу все знати» 08.20 Д/ф «I. Алфьорова. Нiчого не минає» 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.20, 14.40 Т/с «Маруся» 10.55 Х/ф «Син полку» 11.55 Вiра. Надiя. Любов 12.50 Надвечiр`я 13.25 Х/ф «Гiркий ялiвець» 15.25 Бiатлон 17.10 Концертна програма Вiтаса «Повернення додому» 19.55 Зимовий жарт з О. Воробей, Ю. Гальцевим 20.40 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 21.15, 22.50 Шустер-Live 22.45 Трiйка, Кено, Секунда удачi.

Канал «1+1»

06.10, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 ТСН 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 Снiданок з 1+1 07.25 М/ф 10.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 11.50 Т/с «Шерлок 3» 13.50 Не бреши менi 3 14.50 Сiмейнi мелодрами 15.45 Сiмейнi мелодрами 2 16.45 ТСН. Особливе 20.00 Вечiрнiй Київ 21.50 Х/ф «Вiдплата»

Інтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з Iнтером 07.30 Спорт у Подробицях 09.10 Т/с «Дiльничний» 11.05, 13.00 Д/с «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 13.50 Детективи 14.20 Судовi справи 15.10 Сiмейний суд 16.05 Т/с «Серце Марiї» 18.10 Т/с «Життя, якого не було» 20.00 Подробицi 20.30 Спорт у Подробицях 20.35 Х/ф «Її серце» 22.30 Д/ф «Росiя. Повне затемнення» 23.30 Х/ф «Шерлок Холмс. Кiмнати смертi: Царство кiсток»

ICTV

07.05 Т/с «Леся+Рома» 07.40 Стоп-10 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.25, 19.25 Надзвичайнi новини

10.30, 16.35 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв» 12.35 Анекдоти по-українськи 13.00, 22.25 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.10, 20.10 Т/с «Морський патруль» 23.50 Т/с «Таксi»

5 канал

06.30, 18.40 Київський час 06.45, 08.25, 18.50, 23.40 Час спорту 06.50, 07.25, 08.40 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 Час новин 07.10, 08.15, 22.40, 23.20 Бiзнес-час 07.30 Ранок iз зiркою 07.55, 08.50 Трансмiсiя-новини 08.30 Iнтелект 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 5 елемент 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10 Час. Пiдсумки дня 16.15 Лiсовий патруль 17.25 Не перший погляд 18.15 Вiкно в Європу 21.40 Час-Тайм 22.15 Особливий погляд 23.30 Crime news 23.45 Хронiка тижня

Новий канал

06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 06.45 Очевидец 07.30, 08.30, 19.00 Репортер 09.00, 16.45 Т/с «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 10.05, 19.35 Т/с «Татусевi доньки» 13.15, 14.20 Kids Time 13.20 М/ф 14.35, 15.40 Teen Time 14.40 Т/с «АйКарлi» 15.45 Т/с «Третя планета вiд Сонця» 17.55, 20.40 Т/с «Воронiни» 19.15 Спортрепортер 21.40 Т/с «Щасливi разом» 22.45 Т/с «Школа» 23.55 Т/с «Щоденники вампiра»

СТБ

06.00 Чужi помилки. Янгол знiмає крила 06.45 Х/ф «Абонент тимчасово недоступний» 10.55 Х/ф «Скарлетт» 17.55, 22.00 Вiкна-новини 18.05, 22.35 Україна

ТРК «Україна»

06.00 Срiбний апельсин 06.10 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 07.00, 17.00, 19.00 Подiї 07.20 Ранок з Україною 09.20, 12.45 Т/с «Слiд» 10.00, 20.00 Т/с «Дикий 3» 11.50 Хай говорять. Повернення спiвачки Анастасiї

Субота, 19 сiчня УТ-1

06.00 Ранкова молитва 06.10 Свiт православ`я 06.40 Кiножурнал «Хочу все знати» 07.00, 23.25 Ера здоров`я 07.25 Смiх з доставкою додому. УТ-1 08.00 Шустер-Live 11.15 Рейтинг платникiв податкiв 12.45, 16.10 Бiатлон 14.10 Мiсце зустрiчi. Гала концерт 15.10 В гостях у Д. Гордона 17.50 Золотий гусак 18.15 Крим-music fest 20.50 Мегалот 21.00 Пiдсумки дня 21.15 Українська пiсня 21.45 Зiрки гумору. К. Новикова, брати Пономаренки 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено. ТРК «Ера» 23.00 Твiй голос 23.50 Ювiлейний вечiр А. Демиденка «На вiдстанi душi», УТ-1

Канал «1+1»

06.00 Голос. Дiти 08.00 Свiтське життя 09.00 Хто там? 10.10 М/ф 11.00 Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя 12.00 Анiмац. фiльм «Рiздвяна iсторiя» 13.55 Х/ф «Iсторiя вiчного кохання, або Попелюшка» 16.35 Вечiрнiй Київ 18.30 Розсмiши комiка 19.30 ТСН 20.00 Х/ф «Пiрати Карибського моря: Прокляття чорної перлини» 23.10 Х/ф «Кримiнальна фiшка Генрi»

Інтер

06.30 Х/ф «Синдбад: Легенда семи морiв» 08.10 Х/ф «Полi: Iсторiя папуги» 10.00 Орел i Решка 11.00 Концерт «Фестиваль: Велика Рiзниця в Одесi» 13.00 Т/с «Катерина 3» 20.00 Подробицi 20.25 Концерт «Мiжнародний фестиваль гумору «Юрмала 2012» 22.20 Х/ф «Шерлок Холмс. Кiмнати смертi: Комбiнацiя Бiлого коня»

ICTV

06.15 Т/с «Таксi» 08.30 Зiрка YouTube 09.40 Дача 10.45 Квартирне питання 11.50 Дивитися всiм! 12.50 За кермом 13.20 Х/ф «Вiдшкодування збитку» 15.45 Нетаємнi файли 16.45 Екстрений виклик

17.45 Максимум в Українi 18.45 Факти 19.00 Х/ф «Стирач» 21.15 Х/ф «Точка обстрiлу» 23.05 Х/ф «Пандорум»

5 канал

06.30, 18.40 Київський час 06.40, 09.35, 19.25 Тема тижня 06.45, 07.10, 08.20, 18.55, 23.35 Час спорту 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00 Час новин 07.20, 08.15, 22.25, 23.20 Бiзнес-час 07.30 Клуб 700 08.30 Не перший погляд 09.10 Iнтелект.ua 10.15 Здоровi iсторiї 11.10 Трансмiсiя 11.30 Автопiлот-тест 12.10 Вiкно в Європу 13.30 Драйв 14.10, 23.50 Iсторiя успiху 14.25 Гра долi 15.15 Кiно з Янiною Соколовою 16.15 Арсенал 17.25 Феєрiя мандрiв 18.15 Особливий погляд 19.30 Машина часу 20.10 Портрети з Сергiєм Дорофеєвим 21.10 Велика полiтика 21.40 Вiкно до Америки 22.00 В кабiнетах 22.30 Майстер-клас iз Наталкою Фiцич

Новий канал

06.45 Шури-Амури 09.00, 09.35 М/ф 10.00 Файна Юкрайна 11.00 Уральськi пельменi 12.00 Люди ХЕ 13.00 Нереальна iсторiя 14.00 Т/с «Татусевi доньки» 18.10 Х/ф «Вид зверху кращий» 20.00 Х/ф «Пенелопа» 22.05 Х/ф «Марс атакує!»

СТБ

08.50 Караоке на Майданi 09.40, 19.00 Україна 15.55 Х/ф «Дванадцять стiльцiв» 23.10 Х/ф «Розумниця, красуня»

ТРК «Україна»

06.00 Срiбний апельсин 07.00, 19.00 Подiї 07.10 Т/с «Iнтерни» 09.00 Кращий кухар на селi 10.00 Таємницi зiрок 11.00 Т/с «Смак граната» 13.20 Т/с «Слiд» 16.20, 19.20 Т/с «П`ятницький» 21.40 Т/с «Мент у законi 6»

7

№ 2 (981) Четвер, 10 січня 2013 року 15.20 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.10 Т/с «Нерiвний шлюб» 19.20 Україна 21.45 Т/с «Право на правду»

ТЕТ

06.00 Счастье есть 06.40 Дiзнайся як 06.55 Т/с «Як я зустрiв вашу маму» 07.30, 08.25 М/ф 07.55 Мультик з Лунтiком 09.00 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 11.00 Т/с «Та, що говорить з привидами» 12.00 Т/с «Якось у казцi» 12.55 Богiня шопiнгу 13.35, 18.45 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.40, 20.50 Дайош молодьож! 15.40 Вайфайтери 16.05 Т/с «Барвиха 2» 17.05 Досвiдос 17.40 Одна за всiх 19.50 Кузня зiрок 3 21.30 Шури-Мури 21.55 Т/с «Метод Лаврової» 22.55 FAQ. Як зняти дiвчину i т.iн 23.00 Надто грубо для Ю-туб`а 23.25 Т/с «Реальна кров»

Чернігів

08.00, 13.00, 16.00, 22.00 Студія «Інформ» 08.30, 20.15 Служба розшуку дітей 08.35 Дорогою знань 09.00 Х/ф «Старик Хотабич» 10.20 Міське кільце 10.50, 22.30 Х/ф «Гардемарини, вперед!» 11.55 Наука особистості. І.Барковський 12.25, 23.45 Обличчя суспільства 12.40 Доблесть. Мужність. Благородство 13.10, 20.00 Телеоб’єктив 13.20 Азбука ремесел 13.40 Наодинці з усіма 14.05 Архімісто 14.30 Екотур 14.45 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 15.00, 18.00 ТРК «Новий Чернігів» 16.15 Від щирого серця 17.15 Потішки, цікавинки, пізнавалки 17.25 Зустріч для вас 20.20 Поліське коло 20.45 Вечірня казка 21.00 Чернігівщина духовна 21.15 Повір у себе 21.45 Україна

Прилуки

07.00 11.00 Новини 07.30, 11.30 Актуальне інтерв’ю 07.45 11.45 Зцілення вірою 08.00, 12.00, 18.30, 20.30, 23.00 ТОНІС 09.00 Дитяча сторінка 09.30 Літературна Прилуччина 10.00 Музика на каналі 17.00, 20.00 Музична мозаїка 19.00, 22.00 Вісник місцевої влади

ТЕТ

06.00, 10.40 Єралаш 07.05 Т/с «Як я зустрiв вашу маму» 07.40 Малята-твiйнята 08.00 Телепузики 08.35 Байдикiвка 09.00 Мультик з Лунтiком 09.40, 10.05, 15.00 М/ф 11.25 Т/с «Моя прекрасна няня» 13.35, 22.20 Веселi мамзелi 14.00 Одна за всiх 16.35 Х/ф «LOL: Лiто. Однокласники. Любов» 18.35 Х/ф «Дiти шпигунiв 4» 20.30 Вiталька 21.30 Дайош молодьож! 23.00 Х/ф «Вампiрелла»

Чернігів

08.00 Студія «Інформ» 08.30 Служба розшуку дітей 08.35 Поліське коло 09.00 Іноземна для дітей 09.10 Чернігівщина духовна 09.30 Зустріч для вас 10.00 Трибуна депутата 10.20 Телеоб’єктив 10.30 Потішки, цікавинки, пізнавалки 10.50 Х/ф «Гардемарини, вперед!» 12.05 Україна 12.20 Повір у себе 12.45 Казки Миколаївського зоопарку 13.15 Х/ф «Королівство кривих дзеркал» 14.30 Мультфільм 15.00, 18.00 ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Від щирого серця 17.30 Дивовижний калейдоскоп 20.00 Діалог з владою 20.10 Історія одного експоната 20.20 Чернігівщина в житті славетних 20.45 Вечірня казка 21.00 Чернігівська ліра 21.30 Урок… для батьків 21.55 Абетка здоров’я 22.20 Д/ф «Українські народні інструменти» 22.40 Д/ф «Вода і хрест» 23.00 Музично-інформаційна програма «Телевізор»

Прилуки

06.00, 12.00, 20.30, 22.30 ТОНІС 09.00, 11.00 Вісник місцевої влади 09.20, 11.20 Актуальний репортаж 09.30, 11.30, 20.00 Православний календар 10.00 Дитяча сторінка 10.30, 20.20 Літературна Прилуччина 16.00 Музична мозаїка 19.00, 22.00 Підсумки 19.30 Актуальне інтерв’ю

Enter-фiльм

09.00 Х/ф «Дай лапу, друг!» 10.30 Навколо смiху 12.00 Д/ф 13.00 Х/ф «Невезучi» 14.30 Х/ф «Укол парасолькою»

19.20, 22.20 Актуальний репортаж 19.30, 22.30 Православний календар

Enter-фiльм

08.30 Х/ф «Фiнiст - Ясний Сокiл» 10.00, 17.30 Д/ф 11.00, 18.30 Т/с «Загибель iмперiї» 13.00 Х/ф «Серця чотирьох» 14.30 Х/ф «Iду на грозу» 20.30 Х/ф «Пiлоти» 22.00 Х/ф «Дачна подорож сержанта Цибулi» 23.30 Х/ф «Кiнець iмператора тайги»

К1

06.00 Ранок на К1 07.30 М/ф 09.15 Три сестри 10.20 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15 Т/с «Сабрiна - юна вiдьма» 12.10, 23.00 Т/с «Клiнiка» 13.10 Т/с «Менталiст» 14.00 Орел i Решка 15.00, 18.00 Звана вечеря 16.00 Шопiнг монстри 17.00 Дiм на заздрiсть усiм 19.00 КВК-2012 21.40 Розсмiши комiка 22.40 Жiноча лiга

К2

06.00 Телеторгiвля 07.00 М/ф 08.20 Наше все 09.05 Бебi-бум 10.00 Дитяча йога 10.35 Танцi для дiтей 11.00, 19.35 Школа доктора Комаровського 12.30 Смакуйте на здоров`я 13.20 Енциклопедiя смаку 14.15 Спецiя 15.05, 21.40 Таємницi шеф-кухаря 16.00, 23.30 Модний вирок 17.00 Квадратний метр 20.40 Будь по-твоєму 22.35 Давай одружимося!

Канал «2+2»

06.00, 07.20 М/ф 08.10, 09.35, 22.40 Ульотне вiдео поросiйськи 08.30 Облом UA 08.55, 21.25 Щоденник Ралi Даккар 09.00, 21.00 Новини 2+2 10.15 Шалене вiдео по-українськи 10.40 Помста природи 11.15 Нереальнi iсторiї 12.05 Убойне вiдео 12.30, 18.00 Т/с «Офiцери» 13.25, 19.00 Т/с «Кодекс честi» 14.15 Т/с «Солдати» 16.00 Т/с «Команда Че» 17.00 Т/с «Кордон. Тайговий роман» 20.00, 21.40 Т/с «Втеча» 23.00 Всесвiтня серiя боксу

МЕГА

06.00 Жахливi катастрофи 16.00 Х/ф «Батальйони просять вогню» 22.00 Х/ф «Слухати у вiдсiках»

К1

06.00 Ранок на К1 07.30, 09.00, 10.20, 11.00 М/ф 12.45 Х/ф «Суперзiрка» 14.45 Подаруй собi життя 15.50 Х/ф «Якось у провiнцiї» 18.00 Розсмiши комiка 19.00 КВК-2012 21.40 Т/с «Надприродне»

К2

06.00 Телеторгiвля 07.00 М/ф 07.40 Бебi-бум 08.25 Квадратний метр 09.45 Знаєте що? 10.40 Гiмнастика довголiття 11.10 Faceлифтинг 11.30 Мандрiвка зi смаком 12.10 Реальна вiдпустка 13.00 Кухарi з Беверлi Хiллз 13.50, 21.30 Енциклопедiя смаку 14.50, 17.40 Модний вирок 15.50, 20.30 Будь по-твоєму 16.45, 23.00 Давай одружимося! 18.35 Таємницi долi 19.30 Свiт зiрок 22.30 Спецiя

Канал «2+2»

08.10 Новорiчнi мультфiльми 09.10 М/ф 10.15 Т/с «Пригоди Мерлiна» 13.00 Х/ф «К2: Гранична висота» 15.30 Х/ф «Крига» 17.30 Х/ф «Арктичний вибух» 19.35 Х/ф «Пiслязавтра» 22.00 Бiйцiвський клуб 22.55 Х/ф «Море диявола»

МЕГА

06.00 В обiймах смертi 08.00 Суперкораблi 10.00 Жахливi катастрофи 11.00 Ти можеш краще 12.00 Загадки природи 15.00 Орбiта 18.00 Секретнi територiї 21.00 Україна 22.00 Секретнi iсторiї

ТВi

06.30 Благая весть 07.00, 17.30 ЭкспериМентальный 07.45, 14.00 Правдивые истории. Побег из Алькатраса 08.15 Великие истории любви ХХ века. Аристотель Онассис и Мария Каллас 08.45, 16.30 Вокруг света 09.45 Цивилизация. Как Фейсбук изменил мир. Арабская весна 11.00, 20.30 World Stories. Международные корреспонденты 11.45, 13.30, 21.15 Семь чудес Украины 12.00, 19.30 Исторические хроники

07.00 Дивовижнi експерименти 08.00, 17.30 Смартшоу 08.30, 19.00 Секретнi iсторiї 09.30 Таємнi знаки 10.30 Загадки природи 11.30 Мегамисливцi 12.30 Орбiта 15.30 Шукачi 16.30, 22.00 Д/ф 18.00 Україна

ТВi

06.30 Голос верующего 07.00, 19.30 Сегодня о главном 08.00, 20.30, 23.00 Сегодня 08.30, 16.30 Вокруг света 10.15, 17.45 Цивилизация. Как Фейсбук изменил мир. Арабская весна 11.45 Ювелир ТВ 14.30 Игра в слова и не только 17.30 Семь чудес Украины 19.00, 23.30 Знак восклицания 21.00 «Тендер News» с Н. Седлецкой 22.00 Альбертэйнштейн

ОРТ Украина

09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 09.15 Телеканал «Доброго ранку!» 09.30 Контрольна закупiвля 10.00 Жити здорово! 11.00 Модний вирок 12.15 Час обiдати! 12.55 «Доброго здоров`ячка!» з Г. Малаховим 14.00 ншi новини (I) 14.20 Зрозумiти. Пробачити 15.15 Хочу знати 15.45 «Дешево i сердито» з Д. Донцовою 16.30 Ти не один 17.05 Чекай на мене 18.40 Давай одружимося! 19.55 Поле чудес 21.00 Час 21.30 «Двi зiрки». Великий новорiчний концерт 23.25 Х/ф «Кiн-дза-дза»

ТВ-1000

07.30 Х/ф «Мачуха» 09.45 Х/ф «Шафт» 11.30 Х/ф «Ведмежатник» 13.45 Х/ф «Школа Року» 15.45 Х/ф «Кiшки-мишки» 18.00 Х/ф «Iзгой» 20.30 Х/ф «Заповiдна дорога» 22.20 Х/ф «Дзвiнок»

ТВ-1000 Русское кино

07.00 Х/ф «Дзiсай» 09.00 Х/ф «Мiнесота» 11.00 Х/ф «Дiд Мороз завжди дзвонить... тричi!» 13.00 Х/ф «Звинувачуються у вбивствi» 15.00 Х/ф «Клуб щастя» 16.50 Х/ф «Матч» 19.00 Х/ф «Скоро весна» 21.00 Х/ф «Особливостi нацiонального пiдлiдного лову, або Вiдрив на по13.00 Здоровая жизнь с И. Трухачевой 14.30 Ювелир ТВ 18.15 Цивилизация. Смертельная усталость 21.30 Лекции и события 23.30 Великие истории любви ХХ века. Кларк Гейбл и Кэрол Ломбард

ОРТ Украина

06.00, 10.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 06.10 Генiї i лиходiї 06.35 Х/ф «Яблуко розбрату» 08.10 Грай, гармонь улюблена! 08.50 Розумницi i розумники 09.40 Слово пастиря 10.15 Смак 10.50 Євгенiй Весник. Живiть з душею навстiж! 11.45 Смiховинки. Новi пригоди 12.15 Абракадабра 15.10 Колишнi дружини 16.10 Х/ф «...У стилi Jаzz» 18.10 Людина i закон 19.10 «Хвилина слави». Золотi сторiнки 21.00 Час 21.20 Сьогоднi увечерi 22.55 «30 рокiв. Початок». Ювiлейний концерт Дiми Бiлана

ТВ-1000

06.45 Х/ф «Кiшки-мишки» 09.00 Х/ф «Школа Року» 11.00 Х/ф «Як позбутися хлопця за 10 днiв» 13.30 Х/ф «Тренер Картер» 16.00 Х/ф «Лемонi Снiкет: 33 нещастя» 18.00 Х/ф «Дiвчина з води» 20.00 Х/ф «Дзвiнок» 22.00 Х/ф «Вiдступники»

ТВ-1000 Русское кино

07.00 Х/ф «Дiм на Англiйськiй набережнiй» 09.00 Х/ф «Матч» 11.10 Х/ф «Старi» 13.20 Х/ф «Особливостi нацiонального пiдлiдного лову, або Вiдрив на повну» 15.00 Х/ф «Скоро весна» 16.55 Х/ф «Золотий ключик» 19.00 Х/ф «Француз Серьожа» 21.00 Х/ф «ПiраМММiда» 23.00 Х/ф «Наречена за будь-яку цiну»

РТР Планета СНГ

06.00, 09.00, 12.00 Вiстi 06.15 Х/ф «Неiдеальна жiнка» 07.40 М/ф 07.45 Ранкова пошта 08.20 Суботник 09.15 Цiлителi. Розплата за неуцтво 10.15 Х/ф «Бiлий Бiм Чорне вухо» 12.20 Мiсцевий час. Вiстi - Москва

вну» 22.40 Х/ф «Тiльки не йди»

РТР Планета СНГ

11.00, 19.00 Т/с «Двi долi» 12.00, 20.00 Т/с «Колекцiя» 13.00, 21.00 Т/с «Принцеса i жебрак»

TV XXI

08.05 Т/с «Котовський» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вiстi 09.30 Уся Росiя 09.45 1000 дрiбниць 10.20 Про найголовнiше 11.00 Т/с «Єфросинiя. Тайгова любов» 12.30, 15.30, 17.40 Мiсцевий час. Вiстi - Москва 12.50 Вiстi. Чергова частина 13.00 Справа Х. Розслiдування продовжується 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 Вiстi - Спорт 15.50 Т/с «Завжди говори «завжди» 7» 18.30 Прямий ефiр 19.20 Т/с «Веронiка. Втрачене щастя» 21.15 Т/с «Об`єкт 11» 22.05 «Iсторичнi хронiки» з М. Сванiдзе. «1990. Розпад» 23.05 Х/ф «Неiдеальна жiнка»

08.00, 16.00 Х/ф «Твiр до дня Перемоги» 09.55, 17.55 Х/ф «Монстри» 11.35, 19.35 Х/ф «Хороший, поганий, довбонутий» 14.00, 22.00 Х/ф «Секс i 101 смерть»

НТВ-Мир

19.00 Т/с «Москва. Три вокзали 5»,. 6 с. «За козла вiдповiси» 20.00 Х/ф «Агент особливого призначення 2». «Кривавий спорт» 21.00 Х/ф «Мент в законi 4». «Капкан для спостерiгача» 22.00 Т/с «Ера стрiльця 2» 23.00 Т/с «Крiт 2»

06.10 Т/с «Повернення Мухтара 2». «Опiкунство». «Жiночi прийоми» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогоднi 08.25 Запах болю 09.25 Рятувальники 10.00 Такси 11.35 До суду 12.35 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подiя 14.30 Суд присяжних. Остаточний вердикт 15.35 Т/с «Подружжя». «Неслужбове розслiдування» 17.35 Прокурорська перевiрка 18.45 Говоримо i показуємо 19.40 Т/с «Лiтєйний». «Випадковий попутник». «Пастка» 21.30 Х/ф «Кiнець свiту» 23.15 Т/с «Мiсто спокус»

Детский мир

06.00, 08.05, 09.00, 11.30, 12.00, 14.05, 15.00, 17.30, 18.00 М/ф 07.00, 13.00 Х/ф «Тимур i його команда» 10.00, 16.00 Х/ф «Мiй добрий тато»

Евроспорт

15.30 Бiатлон 16.45 Стрибки на лижах з трамплiну. Кубок свiту. Саппоро (Японiя). HS 134. Квалiфiкацiя 17.45 Тенiс. Вiдкритий Чемпiонат Австралiї. День 5 19.15 Тенiс. Гейм, Сет, Матс. Журнал 19.45 Ралi-рейд Дакар. 13 етап 20.15, 21.00 Снукер

Феникс + Кино

06.00, 14.00, 22.00 Т/с «Зiрка епохи» 07.00, 15.00, 23.00 Т/с «Сила тяжiння» 09.00, 17.00 Т/с «Кохання як кохання» 12.25 Уся Росiя 12.40 Чесний детектив 13.10 Городок 13.40 Акторська рулетка. Юрiй Каморний 14.40 Т/с «Свати» 16.05 Суботнiй вечiр 18.00 Вiстi у суботу 18.45 Х/ф «Якби я була царицею...» 22.25 Х/ф «Альпiнiст»

НТВ-Мир

06.00, 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогоднi 06.20 Огляд 06.55 Головна дорога 07.25 Готуємо з Олексiєм Зимiним 08.25 Росiйська начинка 08.55 Кулiнарний двобiй 09.55 Квартирне питання 11.20 Заклятi вороги 12.10 «Нашi» з Львом Новоженовим» 13.00 Т/с «Повернення Мухтара 2». «Гiпотеза» 14.25 Слiдство вели 15.20 Очна ставка 16.20 Олександр Журбiн. Мелодiї на згадку 17.30 Х/ф «Одiссея сищика Гурова». «Цькування» 21.05 Надзвичайна подiя. Огляд за тиждень 21.40 Х/ф «Чорний полковник» 23.35 Пiсня для вашого столика

Детский мир

06.00, 08.35, 09.00, 11.30, 12.00, 14.35, 15.00, 17.30, 18.00 М/ф 07.00, 13.00 Х/ф «Синiй птах» 10.00, 16.00 Х/ф «Єгорка»

Евроспорт

15.30, 16.15 Бiатлон 17.00 Стрибки на лижах з трамплiну. Кубок свiту. Саппоро (Японiя). HS 134 17.45, 20.30 Футбол 20.00 Тенiс. Гейм, Сет, Матс. Журнал 23.00 Снукер

Феникс + Кино

06.00, 14.00, 22.00 Т/с «Зiрка епохи» 07.00, 15.00, 23.00 Т/с «Сила тяжiння» 09.00, 17.00 Т/с «Кохання як кохання» 11.00, 19.00 Т/с «Двi долi» 12.00, 20.00 Т/с «Колекцiя» 13.00, 21.00 Т/с «Принцеса i жебрак»

TV XXI

08.00, 16.00 Х/ф «Пiдводний човен» 09.00, 17.00 Х/ф «Артефакт» 10.35, 18.35 Х/ф «Я оголошую вiйну» 12.20, 20.20 Х/ф «Дiтки в порядку» 14.10, 22.10 Х/ф «Перевiзник 3»

Наше любимое кино

06.00 Кiноповiсть «Поряд з нами».

Наше любимое кино

06.00 Кiноповiсть «Лiтня подорож до моря». 08.00 Х/ф «Недiльний тато» 10.00 Х/ф «Нечиста сила» 12.20 Х/ф «До майбутньої весни...» 13.30 Т/с «Вiдкрита книга 2» 15.00 Х/ф «Новi пригоди янкi при дворi короля Артура» 18.00 Кiноповiсть «Поряд з нами». 20.00 Х/ф «Зломщик» 22.00 Х/ф «Ася»

Телеклуб

RTVi

06.00 «Особлива думка». «Економiчнi новини» 07.00 М/ф 08.00 Вечiрнi новини з Америки 09.00, 16.00 Х/ф «Я все вирiшу сама». «Та, що танцює на хвилях» 10.00 Х/ф «Мент в законi 5». «Квартирне питання» 11.00 Своїми очима 12.00 «48 хвилин». 13.00 Х/ф «Невстановлена особа» 15.00, 17.00, 22.00 Зараз у свiтi 15.08, 17.08 Особлива думка 18.00 «Кейс». (16+) 19.00 Все так 20.00 Т/с «Бандитський Петербург 7. Передiл» 21.00 Х/ф «Мент в законi 5». «Автоматники» 23.00 Нiмеччина за тиждень 23.30 Арт-навiгатор

Наше новое кино

06.15 Х/ф «Пiдсадний» 08.15 Х/ф «Улюблена дочка Тата Карло» 10.15 Х/ф «Третє небо» 12.15 Х/ф «Сiм`я» 14.15 Х/ф «Привiт, Кiндер!» 16.15 Х/ф «Прогулянка» 18.15 Х/ф «Голубка» 20.15 Х/ф «Нiчнi сестри» 22.15 Х/ф «Звiдки беруться дiти» 08.00 Х/ф «Зломщик» 10.00 Х/ф «Ася» 12.00 Кiноповiсть «Робiтниче селище», 13.30 Т/с «Вiдкрита книга 2» 15.00 Х/ф «Золота баба» 16.30 Х/ф «Поживемо - побачимо» 18.00 Х/ф «Сам я - вятський уродженець» 20.00 Х/ф «Закоханий за власним бажанням» 22.00 Х/ф «Хлопчаки»

Телеклуб

19.00 Т/с «Москва. Три вокзали 5»,. 7 с. «Справа Рудих (Сам собi режисер)» 20.00 Х/ф «Агент особливого призначення 2». «Кривавий спорт» 21.00 Х/ф «Мент в законi 4». «Прибуткове мiсце» 22.00 Т/с «Ера стрiльця 2» 23.00 Т/с «Крiт 2»

RTVi

06.00 «Особлива думка». «Економiчнi новини» 07.00 «2012». 08.00 Вечiрнi новини з Америки 09.00 М/ф 10.00 Х/ф «Любити...» 11.30 Живе слово 12.00 Нью-Йорк 13.00 Сканер 14.00 «Здивуй мене». (16+) 16.00 Вiдлуння тижня 16.30 «Американський лiкнеп». «Росiйськi американцi. Аляска i Калiфорнiя» 17.00 Код доступу 18.00, 23.30 «Феномен Ванги». 19.00 «Зараз у свiтi», «Мегаполiс» 19.30 «Росiйський акцент» з Є. Масловим. «Амiшi 20.00 Iзраїль за тиждень 21.00 Х/ф «Самара-мiстечко» 23.00 «Росiйський акцент» з Є. Мещеряковою. «Голки патрiотiв»

Наше новое кино

06.15 Х/ф «Голубка» 08.15 Х/ф «Нiчнi сестри» 10.15 Х/ф «Звiдки беруться дiти» 11.45 «Плюс кiно». 12.15 Х/ф «Пiдсадний» 14.15 Х/ф «Улюблена дочка Тата Карло» 16.15 Х/ф «Наша Russiа. Яйця долi» 18.15 Х/ф «Шукачi пригод» 20.15 Х/ф «Жодних iнших бажань» 22.15 Х/ф «Прогулянка»


8

№ 2 (981) Четвер, 10 січня 2013 року

Неділя, 20 сiчня УТ-1

06.00 Ранкова молитва 06.10, 09.30 Крок до зiрок 06.40 Час культури 07.10 Твiй голова 07.30 Сiльський час 08.00 Укравтоконтинент 08.20 Смiх з доставкою додому. УТ-1 09.05 Золотий гусак 10.10 Маю честь запросити 10.55 Ближче до народу. Бурановские бабушки 11.30, 15.10 Бiатлон 13.00 Шеф-кухар країни 13.50 Криве дзеркало 15.00 Наш спорт 16.50 Концертна програма Вiтаса «Пiснi моєї мами» 18.05 Крим-music fest 20.50 Офiцiйна хронiка 21.00 Пiдсумки тижня 21.30 Фестиваль пiснi та гумору в Коблево 22.00 Фольк-music 22.55 Трiйка, Кено, Максима. ТРК «Ера» 23.05 Ювiлейний вечiр А. Демиденка «На вiдстанi душi», УТ-1

Канал «1+1»

06.00 Голос. Дiти 07.50, 10.10 М/ф 08.10 Ремонт + 09.00 Лото-Забава 11.00 Кулiнарнi курси з Ю. Висоцькою. Iталiя, Тоскана 11.25 Велика рiзниця 13.00 Х/ф «Неймовiрнi пригоди iталiйцiв у Росiї» 15.10 Х/ф «Вагiтна бабуся» 19.30 ТСН-Тиждень 20.15 Х/ф «Zолушка» 22.15 Свiтське життя 23.15 Х/ф «Прада i почуття»

Інтер

07.20, 08.15 М/ф 10.10 Школа доктора Комаровського 11.00 Хочу дитину 13.00 Т/с «Чокнута» 16.25 Х/ф «Її серце» 18.20, 20.55 Т/с «Шпигун» 20.00 Подробицi тижня 22.35 Х/ф «Подорож у машинi часу»

ICTV

06.40 Квартирне питання 07.35 Анекдоти по-українськи 07.55 Дача 09.05 Основний iнстинкт 09.30, 12.20 Дивитися всiм! 10.50 ОлiмпiЛяпи 11.30 Козирне життя 12.00 Мульт особи 13.20 Кримiнальний облом 14.20 Х/ф «Стирач»

19.00 Подiї тижня 20.00 Т/с «Iнтерни» 22.00 Т/с «Мент у законi 6»

16.50 Х/ф «Точка обстрiлу» 18.45 Х/ф «Вiдшкодування збитку» 20.55 Х/ф «Легiон» 22.55 нший футбол (I) 23.25 Х/ф «Пастир»

5 канал

06.30, 18.40 Київський час 06.45, 07.10, 08.25, 18.55, 23.35 Час спорту 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 17.00, 18.00, 19.00, 23.00 Час новин 07.20, 08.15, 22.25, 23.20 Бiзнес-час 07.30 Клуб 700 08.30 Феєрiя мандрiв 09.10 Вiкно до Америки 09.35 Велика полiтика 10.10 Мамина школа 10.30 Технопарк 11.20 Трансмiсiя-тест 12.10 Життя цiкаве 13.15 Мотор 14.20 Гра долi 16.15 Фактор безпеки 17.30 Новини Київщини 18.15 Вiкно в Європу 19.30 РесПублiка з Анною Безулик 20.50 Тема тижня 21.00 Час: пiдсумки тижня 21.40 Час-тайм 22.00 Територiя закону 22.35 Кiно з Янiною Соколовою 23.40 Хронiка тижня

Новий канал

06.05 Шури-Амури 07.45 Церква Христова 08.00 Запитайте у лiкаря 08.25, 09.00, 09.35, 10.00 М/ф 11.50 Т/с «Татусевi доньки» 13.50 Т/с «Щасливi разом» 15.45 Х/ф «Пенелопа» 17.50 Х/ф «Марс атакує!» 20.00 Х/ф «Людина-блискавка» 22.00 Х/ф «Iнший свiт: Повстання ликанiв» 23.50 Спортрепортер 23.55 Х/ф «Вид зверху кращий»

СТБ

07.00, 11.55 Україна 11.00 Караоке на Майданi 14.55 Х/ф «Розумниця, красуня» 19.00 Битва екстрасенсiв 20.00 Х/ф «Час щастя» 22.05 Х/ф «Час щастя 2»

ТРК «Україна»

06.00 Срiбний апельсин 06.40 Подiї 07.00 Х/ф «I в бiдностi, i в багатствi» 09.00 Ласкаво просимо 10.00 Таємницi зiрок 11.00 Т/с «Смак граната» 13.20 Т/с «Слiд» 17.15 Т/с «П`ятницький»

ТЕТ

06.00 Єралаш 07.05 Т/с «Як я зустрiв вашу маму» 07.40 Малята-твiйнята 08.00 Телепузики 08.35 Байдикiвка 09.00 Мультик з Лунтiком 09.40, 10.05, 10.40 М/ф 12.05 Х/ф «Книга джунглiв: Iсторiя Мауглi» 13.45 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.50 Х/ф «LOL: Лiто. Однокласники. Любов» 16.50 Х/ф «Дiти шпигунiв 4» 18.45 Одна за всiх 19.50 Вiталька 21.05 Дайош молодьож! 22.10 Х/ф «Наречена будь-якою цiною»

Чернігів

08.00, 21.50 По суті 08.10 Діалог з владою 08.20, 22.00 Ясна справа 08.35 Удосвіта 09.00 Дивовижний калейдоскоп 09.30 Чернігівщина в житті славетних 09.50 Іноземна для дітей 10.00 Абетка здоров’я 10.25 Урок… для батьків 10.50 Х/ф «Ключі від неба» 12.05 Мультфільм 12.35 Х/ф «Принцеса на горошині» 14.00 Музично-інформаційна програма «Телевізор» 15.00, 18.00 ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Від щирого серця 17.30 Чернігівська ліра 20.00 Телеоб’єктив 20.10 Фабрика ідей 20.45 Вечірня казка 21.00 Програма «Тиждень» 22.15 Х/ф «Веселі хлопці» 23.45 100 шедеврів. С.Колесніков

Прилуки

06.00, 12.00, 20.30, 22.30 ТОНІС 09.00, 11.00 Підсумки 09.30, 11.30 Актуальне інтерв’ю 10.00 Дитяча сторінка 10.30, 20.00 Православний календар 16.00 Музична мозаїка 19.00, 22.00 Запитай у влади 19.30 Тема тижня 20.20 Літературна Прилуччина

Enter-фiльм

09.00 Х/ф «На золотому ганку сидiли» 10.30 Навколо смiху 12.00 Д/ф 13.00 Х/ф «Укол парасолькою» 14.30 Х/ф «Невезучi» 16.00 Х/ф «Дачна подорож сержанта Цибулi» 17.30 Х/ф «Де 0-42?» 19.00 Х/ф «Батальйони просять вог-

ню»

К1

06.00 Ранок на К1 07.30, 09.20 М/ф 11.00 Х/ф «Суперзiрка» 13.10 Х/ф «Одного разу на матрацi» 15.00 Х/ф «Королева» 17.00 Вечiр. Паша. Зорi 18.00 Розсмiши комiка 20.00 Х/ф «Голий пiстолет» 21.45 Т/с «Надприродне»

К2

06.00 Телеторгiвля 07.00 М/ф 07.40 Бебi-бум 08.25 Квадратний метр 09.45 Знаєте що? 10.40 Гiмнастика довголiття 11.10 Faceлифтинг 11.30 Мандрiвка зi смаком 12.10 Реальна вiдпустка 13.00 Кухарi з Беверлi Хiллз 13.50, 21.30 Енциклопедiя смаку 14.50, 17.40 Модний вирок 15.50, 20.30 Будь по-твоєму 16.45, 23.00 Давай одружимося! 18.35 Таємницi долi 19.30 Свiт зiрок 22.30 Спецiя

Канал «2+2»

08.10 Новорiчнi мультфiльми 09.10 М/ф 10.15 Т/с «Пригоди Мерлiна» 13.00 Х/ф «Тiньова змова» 14.55 Х/ф «Молодi стрiлки» 17.00 Х/ф «Особистий номер» 19.00 Бiйцiвський клуб 20.00 Х/ф «Параграф 78» 21.45 Х/ф «Параграф 78. Фiльм 2» 23.30 Х/ф «Планета динозаврiв»

МЕГА

06.00 В обiймах смертi 08.00 Суперкораблi 10.00 Жахливi катастрофи 11.00 Ти можеш краще 12.00 Загадки природи 15.00 Земля 18.00 Д/ф 21.00 Україна 22.00 Секретнi iсторiї

Кампанія декларування доходів громадян – 2013 ті, або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність); - доходи від двох або більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищила сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (за 2012 рік – 128760 грн.). Умови та порядок надання податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки, обмеження щодо права на її нарахування визначені статтею 166 розділу IV Податкового кодексу України. При заповненні податкової декларації громадянам потрібно врахувати, що Додатки до декларації заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках. Громадяни, які зобов’язані подати декларацію, не повинні відкладати подання декларацій на останній день. Задекларувати отримані протягом 2012 року неоподатковувані доходи потрібно до 1 травня 2013 року. Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2012 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Владислав Вертипорох запросив громадян завітати до податкової інспекції у зручний для них час та виконати свій громадянський обов’язок чи реалізувати право на податкову знижку у період проведення кампанії декларування.

Коли обов’язок щодо декларування вважається виконаним

Обов’язок громадянина щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів (суб’єктів господарювання), крім випадків, прямо передбачених розділом IV Податкового кодексу України;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку. У цих випадках громадянин може декларацію не подавати.

Розмір податкової соціальної пільги в 2013 році

Податкова нагадує, що розмір податкової соціальної пільги дорівнює 50 відсоткам однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої законом на 1 січня звітного податкового року. Статтею 8 Закону України від 06.12.2012 року № 5515 – VІ «Про Державний бюджет України на 2013 рік» мінімальну заробітну плату з 1 січня 2013 року установлено на рівні 1147 грн.. Відповідно розмір податкової соціальної пільги у 2013 році буде становити: - пільга звичайного розміру 100% – 573,50 грн.; - пільга підвищеного розміру 150% – 860,25 грн.; - пільга підвищеного розміру 200% – 1147,00 грн. Розмір податкової соціальної пільги протягом року не змінюється.

Граничний розмір доходу для отримання податкової пільги в 2013 році

Податкова нагадує, що граничний розмір доходу, що надає право роботодавцю на застосування податкової соціальної пільги, залежить від суми прожиткового мінімуму для працездатної особи, що діє на 1 січня звітного податкового року. Статтею 7 Закону України від 06.12.2012 року № 5515 – VІ «Про

Державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць установлено у розмірі 1147 грн. Отже, граничний розмір доходу, що надає право роботодавцю на застосування податкової соціальної пільги звичайного розміру, в 2013 році складає 1610 грн.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Прилуцької ОДПІ Чернігівської області ДПС.

20.30 Сегодня. Дайджест 21.30 Лекции и события 23.30 Великие истории любви ХХ века. Аристотель Онассис и Мария Каллас

ОРТ Украина

06.00, 10.00, 12.00 Новини 06.10 Генiї i лиходiї 06.45 Х/ф «Подвiйний обгiн» 08.10 Служу Батькiвщинi! 08.45 Смiховинки. ПIН-код 08.55 Здоров`я 10.10 Непутящi замiтки 10.35 Поки всi вдома 11.25 Фазенда 12.15 Середовище iснування. «Кiт в мiшку» 13.10 Новий «Єралаш» 13.40 Х/ф «За сiмейними обставинами» 16.05 Зiрковi матусi 17.05 Х/ф «Неймовiрнi пригоди iталiйцiв у Росiї» 19.00 Х/ф «Вiддам кошенят у хорошi руки» 21.00 Недiльний «Час» 22.00 Х/ф «Операцiя «И» та iншi пригоди Шурика» 23.50 Х/ф «Перехрестя»

ТВ-1000

07.00 Х/ф «Велика нiч» 09.00 Х/ф «Тренер Картер» 11.30 Х/ф «Лемонi Снiкет: 33 нещастя» 13.30 Х/ф «Дiвчина з води» 15.30 Х/ф «Сильна жiнка» 18.00 Х/ф «У чужому ряду» 20.00 Х/ф «Вiдступники» 22.35 Х/ф «Фiрма»

ТВ-1000 Русское кино

07.00, 17.30 ЭкспериМентальный 07.45, 14.00 Правдивые истории. Побег из Алькатраса 08.15 Великие истории любви ХХ века. Кларк Гейбл и Кэрол Ломбард 08.45, 16.30 Вокруг света 09.45, 18.15 Цивилизация. Смертельная усталость 11.00 «Тендер News» с Н. Седлецкой 12.00, 19.30 Исторические хроники 13.00 Здоровая жизнь с И. Трухачевой 13.30 Деловая кухня 14.30 Ювелир ТВ

Податкова інформує

Про обов’язок та право декларувати доходи, особливості декларування доходів під час кампанії – 2013 повідомив на брифінгу перший заступник начальника Прилуцької ОДПІ Владислав Вертипорох. Зокрема, він зазначив: «Вперше за всі роки проведення деклараційної кампанії громадяни матимуть змогу заповнювати та направляти до податкової служби декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Як і раніше, декларацію можна подати до податкової інспекції за місцем проживання (за реєстрацією в паспорті) особисто або направити її поштою». Декларування доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог розділу IV Податкового кодексу України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), або ж мають право подати декларацію, щоб скористатися податковою знижкою, тобто, повернути з бюджету частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Владислав Вертипорох звернув увагу, що зобов’язані подати декларацію ті громадяни, які протягом 2012 року отримали: - доходи, які не оподатковувались при їх нарахуванні чи виплаті; - іноземні доходи (з джерелом походження із – за кордону); - доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента (тобто доходи, отримані від фізичної особи, яка не є суб’єктом підприємницької діяльнос-

ТВi

В ДВУХ СЛОВАХ

07.00 Х/ф «Пирiжки з картоплею» 09.00 Х/ф «Золотий ключик» 11.05 Х/ф «Гiрко!» 13.00 Х/ф «ПiраМММiда» 15.00 Х/ф «Француз Серьожа» 16.55 Х/ф «Непереможний» 19.00 Х/ф «Наречена за будь-яку цiну» 21.00 Х/ф «Кавказ» 23.00 Х/ф «Адам i перетворення Єви»

РТР Планета СНГ

07.00 Планета собак 07.35 Сам собi режисер 08.20 Мiсцевий час. Вiстi - Москва. Тиждень у мiстi 09.00, 12.00 Вiстi 09.15 Смiхопанорама

09.45 У свiтi тварин 10.15 Х/ф «Бiлий Бiм Чорне вухо» 12.20 Мiсцевий час. Вiстi - Москва 12.25 Уся Росiя 12.40 Чорнi дiри. Бiлi плями 13.25 Пiд знаком Лева. Лев Нiколаєв 14.20 Городок 14.50 Т/с «Свати» 16.15 Смiятися дозволяється 18.00 Вiстi Тижнi 19.30 Х/ф «Прикмета на щастя» 21.35 Х/ф «Здивуй мене»

НТВ-Мир

06.00, 08.00, 11.00, 14.00 Сьогоднi 06.20 Казки Баженова 06.50 Просто цирк 07.20 Їхнi вдачi 08.25 Перша передача 08.55 Їмо вдома! 09.25 «Диво технiки» з С. Малоземовим 10.00 Дачна вiдповiдь 11.25 Золотий пил 12.00 Х/ф «Громадянка начальник» 14.20 Т/с «Громадянка начальник» 16.10 Росiйськi сенсацiї 17.00 «Сьогоднi. Пiдсумкова програма» з К. Поздняковим 18.00 Щиросерде зiзнання 18.50 Юля Абдулова. Моя сповiдь 19.50 Ти не повiриш! 20.45 Реакцiя Вассермана 21.20 Х/ф «Росiя для росiян?» з циклу «Слiдчий комiтет» 23.10 Промiнь Свiтла 23.45 Пiсня для вашого столика

Детский мир

06.00, 08.20, 09.00, 11.30, 12.00, 14.20, 15.00, 17.30, 18.00 М/ф 07.00, 13.00 Х/ф «Чарiвна лампа Аладдiна» 10.00, 16.00 Х/ф «Шульга»

Евроспорт

15.30 Бiатлон 16.45, 19.30 Футбол 19.00 Тенiс. Гейм, Сет, Матс. Журнал 22.00 Снукер

Феникс + Кино

06.00, 14.00, 22.00 Т/с «Зiрка епохи» 07.00, 15.00, 23.00 Т/с «Сила тяжiння» 09.00, 17.00 Т/с «Кохання як кохання» 11.00, 19.00 Т/с «Двi долi» 12.00, 20.00 Т/с «Колекцiя» 13.00, 21.00 Т/с «Принцеса i жебрак»

TV XXI

08.00, 16.00 Х/ф «Пiдводний човен» 09.00, 17.00 Х/ф «Спасибi за шоколад»

TV

10.45, 18.45 Х/ф «Стара добра оргiя» 12.25, 20.25 Х/ф «Любов та iншi обставини» 14.15, 22.15 Х/ф «Клятва»

Наше любимое кино

06.00 Х/ф «Сам я - вятський уродженець» 08.00 Х/ф «Закоханий за власним бажанням» 10.00 Х/ф «Хлопчаки» 12.00 Кiноповiсть «Робiтниче селище», 13.30 Т/с «Вiдкрита книга 2» 15.00 Х/ф «Безбiлетна пасажирка» 16.30 Х/ф «Пробудження» 18.00 Х/ф «Велика сiм`я» 20.00 Х/ф «Маленька Вiра» 22.20 Х/ф «За щастям»

Телеклуб

19.00 Т/с «Москва. Три вокзали 5»,. 8 с. «Ленiн живий!» 20.00 Х/ф «Агент особливого призначення 3». «Iнститут заручникiв» 21.00 Х/ф «Мент в законi 4». «Прибуткове мiсце» 22.00 Т/с «Ера стрiльця 2» 23.00 Т/с «Крiт 2»

RTVi

06.00 Сканер 07.00, 09.00 М/ф 08.00 Х/ф «Червоненька квiточка» 10.00 Х/ф «Пiдкидьок» 11.50, 16.20 Мегаполiс 12.00 Країна i люди 13.00 «Цiна перемоги». 14.00 Х/ф «Самара-мiстечко» 16.00 Арт-навiгатор 16.30, 23.00 «Росiйський акцент» з Є. Масловим. «Амiшi 17.00 «Гранi Тижня». 18.00, 23.30 «Ванга. Випробування даром». 19.00 «Зараз у свiтi», «Мегаполiс» 19.30 Вiдлуння тижня 20.00 Нью-Йорк 21.00 «Здивуй мене».

Наше новое кино

06.15 Х/ф «Шукачi пригод» 08.15 Х/ф «Жодних iнших бажань» 10.15 Х/ф «Прогулянка» 12.15 Х/ф «Голубка» 14.15 Х/ф «Нiчнi сестри» 16.15 Х/ф «Чарiвник» 17.45 «Плюс кiно». 18.15 Х/ф «Стиляги» 20.30 Х/ф «Про любов за будь-якої погоди» 22.15 Х/ф «Наша Russiа. Яйця долi»

Астрологічний прогноз

на 14-20 січня 2013 року

ОВЕН (21.03-20.04). Потреба зближуватися з iншою людиною може увiйти до суперечностi з бажанням зберегти незалежнiсть. Суперництво на цьому тижнi створить фон для тих контактiв, де ви претендуєте на лiдерство. Несподiванi аргументи в переговорах з партнерами пiдуть на користь справi. Не ухвалюйте важливих рiшень до кiнця тижня. Сприятливi днi: 18, 20; несприятливi: 14. ТIЛЕЦЬ (21.04-21.05). Приступайте до реалiзацiї конкретних завдань. Не все пiде за планом, але результати порадують. Покупки добре приурочити до цього дня. Середа пiдходить для важливих переговорiв або розмов з партнером. У вихiднi знайдiть для себе справи, якi допоможуть вiдволiктися вiд проблем. Краще провести цей час з близькими. Сприятливi днi: 18, 19; несприятливi: 20. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). З’являться новi iдеї i плани. Уважно стежте за розвитком кожної ситуацiї. Партнери можуть проявляти нечеснiсть, порушувати домовленостi. Легко опинитися в кутовiй ситуацiї, але через декiлька днiв все може вирiшитися саме собою. Суботу використовуйте для поїздок i вiдпочинку. Сприятливi днi: 17; несприятливi: 15. РАК (22.06-22.07). Час, щоб внести полiпшення в iнтер’єр свого будинку, приступати до реалiзацiї своїх проектiв. У особистому життi теж намiчаються позитивнi змiни. Вона сприятиме зближенню, а романтичнi спокуси розбудять ваш iнтерес до флiрту i наповнять життя приємними враженнями. Сприятливi днi: 16, 20; несприятливi: 15. ЛЕВ (23.07-23.08). Не розпилюйте свої сили на другоряднi справи. Нова iнформацiя може направити вашу увагу на новий напрям. Вам захочеться переглянути питання партнерства. Несподiванi рiшення пiдкажуть вам самi партнери. Але не варто проявляти надмiрну активнiсть. Краще зайняти позицiю спостерiгача i бiльше часу придiлити своїм справам. Сприятливi днi: 20; несприятливi: 18. ДIВА (24.08-23.09). Зосередьте увагу на фiнансових питаннях. Збiльшуються доходи, але можуть зрости i витрати. Вiзьмiть вiдпустку, якщо не встигли вiдпочити влiтку. Попереду багато справ, а зараз у вас є можливiсть вiдволiктися вiд турбот. Тиждень сприятливий для поїздок. Розмови з близькою людиною переводьте в нейтральне русло. Сприятливi днi: 14, 19; несприятливi: 20.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Вам добре вдаватимуться справи, де ви зможете проявити творчi здiбностi. Вiдвiдайте виставки, презентацiї. З’являться проблеми, якщо ви не звертатимете увагу на сигнали, якi одержуєте завчасно. У особистих вiдносинах можуть накопичитися претензiї до партнера. Зменште оберти i направте енергiю на гiднi цiлi. Сприятливi днi: 18; несприятливi: 16. СКОРПIОН (24.10-22.11). Вам краще зайнятися власним iмiджем i зробити вiдповiднi придбання. Ви зiткнетеся iз зовнiшнiм або внутрiшнiм випробуванням, коли перестануть працювати деякi схеми вiдносин. Не поспiшайте проявляти iнiцiативу, але й не утримуйте те, чому вийшов термiн. На побутовому рiвнi добре позбавлятися вiд старих речей. Сприятливi днi: 17, 20; несприятливi: 15. СТРIЛЕЦЬ (23.11-21.12). Зустрiчi, обговорення нових напрямiв дiяльностi, роботу з рекламою плануйте на першу половину тижня. Потiм доведеться перемкнутися на домашнi справи. Емоцiї багато в чому визначатимуть розвиток подiй. Краще не ускладнювати напружену атмосферу. Сприятливi днi: 16, 18; несприятливi: 14. КОЗЕРIГ (22.12-20.01). Вам необхiдно чiтко визначити свої завдання. Збирайте iнформацiю, розширюйте зв’язки. Проявiть мудрiсть i стриманiсть в тих ситуацiях, де позицiї й iнтереси учасникiв виявляться суперечливими. Через декiлька днiв компромiсне рiшення знайдеться. В недiлю корисне будь-яке фiзичне навантаження. Сприятливi днi: 15, 19; несприятливi: 17. ВОДОЛIЙ (21.01-19.02). Вашi фантазiї можуть виявитися не безпiдставними i наблизять вас до рiшення. Переговори прагнiть вiдразу оформляти i швидко просувайте свої справи. Поки не варто розраховувати на зниження навантаження. У вихiднi спробуйте побути на природi для вiдновлення сил. Сприятливi днi: 19; несприятливi: 20. РИБИ (20.02-20.03). Починається сприятливий перiод i ви зможете вирiшити вiдкладенi питання. Плануйте переговори на середу. Добре позбавлятися вiд шкiдливих звичок. Наведiть лад в своїх шафах, звiльнiть мiсце для нових придбань. Ви можете вiдчувати сильну напругу в другiй половинi тижня. Прагнiть частiше робити перерви в роботi. Сприятливi днi: 17, 19; несприятливi: 15.


 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

¹ 2 (981) ×åòâåð, 10 ñ³÷íÿ 2013 ðîêó

9

Ïðàâîñëàâíèé êàëåíäàð íà 2013 ð³ê íà ñ³÷åíü

1-6 -6 січня – продовження Різдвяного посту. посту 6 січня – Надвечір’я Різдва Христового (переддень, Різдвяний Святвечір). 7 січня – Різдво Христове. 7-17 січня – Святки (11 днів). 14 січня – Обрізання Господнє.

18 січня – Навечір’я Богоявлення Господнього (Хрещенський Святвечір). 19 січня – Хрещення Господнє (Святе Богоявлення) – християнське свято, що відзначається на честь хрещення Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем. Під час хрещення, згідно Євангелій, на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голу-

СИЛА СІЧНЯ

«Січень наступає, мороз людей обнімає», - каже народне прислів’я. Та чим сильніші морози у січні, тим веселіші новорічні свята. Бо можна в сніжки пограти, на санчатах, лижах та ковзанах покататись, зліпити снігову бабу. Для українського народу новорічно-різдвяні свята, що тривають до 21 січня, мають велике значення, бо з року в рік передають споконвічні – віру у Всевишнього Бога та українські народні традиції. Всім родичам та односельцям слов’яни бажали: «Дай, Боже! Здоров’я, щастя та гарного врожаю!» Вочевидь, тому слов’яни називали себе Дажбожими онуками та дайбожичами, бо вважали, що життя своє отримали від Нього. Та щоб злитися з Богами й пращурами в житті вічному, слов’яни намагалися у земному житті стати подібними Дажбогу. Тому в українців зберігся прекрасний звичай на Святвечір та під Новий рік колядувати під вікнами або в самій хаті у односельців. Саме в цьому звичаї проявляється сила січні, який перевіряє, чи здатна людина на доброту, щедрість. В колядках та щедрівках молодь висловлює свої найкращі побажання господарям оселі та просить щедро її за це обдарувати. Тобто як Бога люди просять дати їм в житті всього, так і колядувальники та щедрувальники просять дати їм всього потроху від господарського столу. З того, що їм давали господарі, молодь робила висновки про вдачу господарів. І якщо господарі проявляли скупість, то молодь протягом року могла завдавати шкоди цьому подвір’ю, нівечити воза, розбирати ворота та інше. Після чого такі господарі робили висновок і в наступний раз не повторювали свою помилку.

ба. Одночасно з цим Глас з Небес проголосив: «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління». На свято Богоявлення або Хрещення освячують воду. Іноді освячення проводиться прямо на водоймах у спеціально пробитих ополонках, які називають «йордань», в спогад хрещення Христа в Йордані. Існує також традиція купання в цих ополонках.

ПЕРИОД ЗИМНЕГО ПОКОЯ

Плодовые и ягодные растения поздней осенью впадают в состояние органического покоя – спят. Это результат эволюции, в процессе которой растения наследственно закрепился соответствующий ритм роста и развития. Предусмотрен в нем и длительный период зимнего покоя. Период покоя можно разделить на три фазы. Первая – органический покой, когда изменяется нуклеиновый и белковый обмен, а почки даже при самых благоприятных условиях прорастать не могут. Вторая – глубокий покой – связана с образованием липидов и жиров, а также с превращением углеводов. Вынужденный покой – третья фаза, во время которой «упакованные» полимерные вещества протоплазмы клеток утрачивают это свойство, а сама клетка набухает, готовясь перейти к активной жизни. Наивысшего уровня зимостойкость плодовых и ягодных культур достигает в декабре. Именно это комплексное свойство определяет их устойчивость не только к морозу, но и ко всем неблагоприятным факторам зимнего периода, поскольку общая стойкость к различным повреждениям зависит и от наследственной устойчивости к холоду, характерной для каждого сорта, и от совпадения ритма его роста и развития с ходом погодных перемен в течение года. Например, степная вишня вполне зимостойка в Поволжье, на Урале, а в Подмосковье или Беларуси, где мороз слабее, у нее часто подмерзают цветочные почки, особенно после зимних оттепелей. Антоновка – одна из самых зимостойких яблонь в средней полосе, а на Кубани ее могут повредить даже заморозки. Чтобы избежать сильных повреждений от мороза, деревья, особенно молодые и карликовые, а также формируемые в стелющейся форме, полезно пораньше укрыть снегом. Если его мало, можно обложить им хотя бы штамбы, накидать на приствольные круги, потому что при суровых морозах, нередких в первую половину зимы, и при малом снежном покрове, а то и полном его отсутствии, страдают, как правило, корни. Они к этому времени обычно не успевают пройти закаливания, связанного со значительным обезвоживанием клеток, которое препятствует образованию кристаллов льда, отчего, в частности, гибнут сочные побеги даже при -1°C. Однако полная потеря воды зимой, когда подача ее корнями прекращается, тоже недопустима. И назначение коры состоит, прежде всего, в том, чтобы защитить растения от чрезмерного испарения, от иссушения, которое за длительный морозный период может быть весьма значительным.

ЗИМОВІ КЛОПОТИ

Більшість дачників цієї пори на дачу не їздять. Але якщо така можливість є, постарайтеся навідуватися хоча б зрідка. Незважаючи на зиму, життєві процеси в саду не стихають: вегетація рослин, звичайно, не така інтенсивна, як восени, але все-таки триває. Спеціально проведеними дослідженнями встановлено, що доросле дерево яблуні або груші взимку щодня втрачає 250-300 грамів води. Але якщо температура повітря не нижче мінус 18 градусів, ця втрата відновлюється. Коріння на великій глибині, де зовсім немає промерзання, продовжує повільне всмоктування вологи. Тому небезпека висушення дерев з’являється тоді, коли ґрунт не покритий снігом або утеплюючим мульчуючим матеріалом. Мороз голу землю проморожує на велику глибину, всмоктування припиняється, і це погано для рослин. Вологозарядковий полив, природно, проводять восени, а зараз можна продовжити мульчування перегноєм, компостом, тирсою (старою), соломою, трухою, лушпинням насіння, лушпинням гречки, проса, подрібненими шишками хвойних порід. Річ у тому, що у дерев, які ростуть на недостатньо вологому з осені ґрунті, при безсніжній зимі починається висушення (часто незворотне) крони. Інколи це призводить до загибелі всього дерева. Зупинити зимове висушення не пізно і зараз, так що є резон відвідати січневий сад і допомогти рослинам пережити холоди без втрат. Час від часу необхідно перевіряти обв’язування стволів і скелетних гілок. Це допоможе захистити їх від зайців і мишей. Взимку під час тривалої теплої погоди миші активно мігрують у пошуках свіжого корму. Найбільш поширений вид гризунів, які харчуються молодою солодкою корою дерев, – це полівки. Вони можуть погризти верхні тканини коріння, кореневої шийки і вище. Якщо вчасно не провести захисні дії, навесні можна виявити серйозні пошкодження кори. Якщо снігу немає, як зараз, розкладають брикети шторму на відстані 10-15 м один від одного і по одному брикету в нору. Ефективно діють проти мишей ратиндан і роденфос. Перший розкладають і в садках, і в льохах, другий – лише в садках, тому що в ньому є фосфід цинку. Не можна залишати тут не прибраними залишки фруктів, неперепрілий компост, купи хмизу. Рослинні залишки – приманка для гризунів. Окрім мишей, юним деревам можуть шкодити й зайці. Тому необхідно побілити і обв’язати штамби дерев, якщо це не було зроблено восени. Пошкоджені мишами або зайцями поверхневі тканини штамбів потрібно замазати садовим варом, не чекаючи їх підсихання. В теплу погоду варто підгорнути недостатньо морозостійкі дерева і кущі (сливу, персик, вишню, черешню, яблуні і груші на вегетативних підвоях, агрус, малину). І не забувати підгодовувати птахів.

Рецепт місяця

Тушена

картопля по-селянськи

Інгридієнти: Декілька картоплин середнього розміру, цибулина, 1-2 зубчика часнику, перець, сіль, лавровий листок, олія та вершкове масло. Приготування: картоплю почистити, нарізати четвертинками або великими шматками. Побрібнити цибульку, часник. В каструлю для тушкування (або звичайну) налити олію, щоб повністю покрило дно, викласти половину картоплі. Зверху покласти шар цибулі з часником, добавити декілька горошин чорного перцю та лавровий листок. Посолити і залити водою, щоб майже покрила цибулю. Викласти другу частину картоплі, ще трохи посолити та розкласти зверху декілька пластинок вершкового масла. Поставити на вогонь. Коли закипить, збавити та тушкувати на маленькому вогні до готовності картоплі. Кришку не відкривати та не перемішувати. Картопля виходить дуже ароматна і «навариста», можна обійтись і без м’яса.

Холодостойкость растений определяется их генетической природой - у каждой культуры и сорта она своя, но неодинакова в течение всего года и развивается постепенно: летом даже самые холодостойкие деревья повреждаются заморозком в 1°C. И период покоя – это тоже наследственно закрепленная способность к перенесению суровых условий зимы. Подготовка к нему начинается даже не с осени, а с конца лета и проходит несколько этапов. Многое в ней зависит и от наших усилий. Хорошо подготовленные плодовые культуры оказываются более зимостойкими. В чем состоит подобная подготовка, от чего зависит? От определенного режима тепла, света, влаги, при котором происходит накопление крахмала и перевод его в сахара. Образуются и другие, так называемые защитные вещества. Благодаря этому морозостойкость деревьев и кустарников повышается и достигает своего максимума к окончанию периода глубокого покоя, то есть, примерно, к середине зимы. В это время, например, вишни и сливы выдерживают без повреждений морозы в 30° и более градусов, яблоня – в 35-40°C. Отметим также, что устойчивость к холоду, достигнутая растениями к началу или середине декабря, не остается постоянной всю зиму, она затем снижается, хотя и не всегда. Вызывается это разными причинами. Однако по окончании глубокого покоя и при переходе к вынужденному структурно-функциональные особенности протоплазмы, присущие ей в морозостойком состоянии, не утрачиваются, соотношение гормонов, регулирующих рост, изменяется, и при благоприятных условиях возникает способность к росту. Надо отметить и то, что наиболее сильно морозы повреждают деревья после засушливой второй половины лета и такой же осени. Если у корней подмерзла древесина, а кора и камбий остались живыми, то они восстанавливаются, хотя дерево какое-то время и страдает. Но увидеть это можно лишь при распускании почек, причем более позднем, чем обычно, а о степени повреждения судить по ослаблению роста побегов, осыпанию цветов и завязей. Если от мороза пострадали кора и камбий, то они отстают от древесины, корни оголяются, отмирают и уже не восстанавливаются – дерево погибает. Особенно большое влияние на зимнее развитие корней оказывают осенние поливы и своевременное внесение нужных удобрений. Активные корни поглощают питательные вещества и поздней осенью, и зимой, если почва не замерзла. В частности, они усиленно переводят минеральный азот в органический, накапливая его непосредственно в корневой системе: при хорошем уходе количество его с сентября до января может увеличиваться вдвое! Уже в начале зимы, то есть в декабре, многие плодовые деревья переходят в качественно иное состояние, получившее название вынужденного покоя, то есть зависящего только от внешних условий. Они по-прежнему и даже в большей мере остаются устойчивыми к морозу, но спят они только из-за него и при благоприятных условиях готовы тотчас тронуться в рост, хотя каких-либо внешних перемен в их клетках не происходит, вернее, их трудно заметить. Правда, крахмал все больше начинает переходить в сахар, увеличивается и содержание жиров. И цветки в почках, несмотря на холода и метели, начинают очень медленно и понемногу расти. Бутоны вишни и других косточковых пород зимуют в состоянии глубокого переохлаждения. Критической температурой, при которой в клетках образуется лед и они гибнут, бывает мороз в 30°C, для абрикосов – в 20-25°C. При более теплой погоде зачаточные генеративные органы этих культур не испытывают повреждений, а при небольших потеплениях в феврале и позже продолжают скрытый рост. Некоторые участки коры зимой чрезмерно долго сохраняют свою повышенную жизнедеятельность, поэтому не успевают хорошо закалиться, вовремя войти в состояние глубокого покоя и повреждаются даже при сравнительно небольших морозах – это, как правило, разветвления основных сучьев, прежде всего с острыми углами, а также места вокруг отмерших веток и прежних ран, около почек на побегах. Садоводы такие обморожения часто принимают за солнечные ожоги или относят к осеннему растрескиванию коры и меры принимают не те, какие требуются. Такие повреждения надо предупреждать, прежде всего, правильной обрезкой и формированием кроны. От сильных морозов, установившихся после оттепели, или хороших солнечных дней, в коре и древесине возникают избыточные натяжения, появляются глубокие трещины-морозобоины. Иногда они тянутся по всему штамбу и доходят до самой сердцевины ствола. К весне они уменьшаются, а летом могут затянуться корой, но следующей зимой старые раны опять дают о себе знать и очень вредят плодовым деревьям. Трещины приходится замазывать садовым варом или смесью глины с коровяком, а затем плотно обматывать стволы и ветви полиэтиленовой пленкой или другими материалами. Утрачивается закалка и при преждевременной или неумелой обвязке стволов молодых деревцев толем, рубероидом или другим материалом, который применяют иногда для предохранения от полевок и зайцев. Кора на штамбе под обвязкой с осени не проходит нормальной закалки и поэтому страдает сильнее, чем на необвязанных деревцах. Если рубероид или толь сверху прилегают к стволу неплотно, это тоже способствует повреждению коры морозом. Что происходит? Днем темная обвязка хорошо нагревается. Кора под нею и земля вокруг дерева оттаивают быстрее, чем без обвязки и, как следствие, сильнее страдают ночью от морозов.


¹ 2 (981) ×åòâåð, 10 ñ³÷íÿ 2013 ðîêó  ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ OГОЛОШЕННЯ РАБОТА. ТРЕБУЮТСЯ

10

ÀÂÒÎÑÒÐÀÕÓÂÀÍÍß

В приміщенні і і редакції ії газети «В В двух словах» (вул. Ярмаркова, 47). Тел.: 095-044-04-33

1.ÀÂÒÎ-ÌÎÒÎ ÏÐÎÄÀÌ

Москвич ИЖ-2715 (пирожок). Тел.3-4526, 097-160-54-07; ГАЗ-53 (бортовой); прицеп к Бусу, УАЗу; будку для ГАЗ-66. Тел.6-19-19, 066-280-21-51; «Форд Транзит», 1981 г.в., грузопассажирский, цвет - зеленый, объем двигателя - 2,4. Тел.5-37-56, 067-444-58-50, 067-224-88-07;

ÊÓÏËÞ

ВАЗ-2107 в хорошем состоянии у хозяина. Тел.050-465-74-46;

3.ÏÎÁÓÒÎÂÀ ÒÅÕÍIÊÀ ÏÐÎÄÀÌ

монитор старого образца «Samsung SyncMaster 17’’», б/у, в хорошем состоянии (возможно на з/ч) - 100 грн. Тел.063-892-74-27; копир «Canon HP6317» (17 копий/ мин., А3, zoom 50-200%) с тележкой на колесах, в отличном состоянии. Тел.095-044-04-33;

4.ÌÅÁËI

Тел.095-879-99-77; 1-комн.кв. в р-не м-на «Аквариум» с ремонтом. Тел.5-45-41, 066-833-51-58; хозяйство в с. Товкачивка, по ул. Мира, 3. Тел.5-13-75, 066-606-05-88;

ÎÁÌIÍßÞ

2-комн.кв. на 1-комн.кв. с ремонтом. Тел.099-627-93-55;

8.ÃÀÐÀÆI ÏÐÎÄÀÌ

гараж в кооп. «Нефтяник-2» (центральный ряд, ж/б перекрытие, погреб). Тел.3-00-81, 050-762-50-84;

ÊÓÏËÞ

гараж по ул. Ярмарковой, недорого. Тел.095-111-81-97;

10.ÏÎÑËÓÃÈ

Ремонт холодильників на дому замовника. Надається гарантія. Тел.5-56-07, 066-101-81-84; вишивка хрестом на замовлення (рушники, сорочки). Тел.050-136-46-54; набор текста, сканирование (ч/б, цвет.). Рефераты, курсовые, презентации. Быстро, качественно, недорого. Тел. 063-892-74-27;

ÏÐÎÄÀÌ

сервант в хорошем состоянии – 150 грн. Тел.63-3-63, 099-275-32-70; мягкий уголок, б/у. Тел.3-85-83, 09900-83-385; срочно стенку «Шейх» в отличном состоянии, 3,4 м. Тел.5-25-53, 099-32602-51;

5.ÁÓÄÌÀÒÅÐIÀËÈ ÏÐÎÄÀÌ

6-метровые брусья 10х20 см (11 шт.). Тел.3-00-81, 050-762-50-84;

7.ÍÅÐÓÕÎÌIÑÒÜ ÏÐÎÄÀÌ

кирпичный дом (все удобства, участок 7 соток, приватизирован) по ул. Юрченко, цена договорная. Тел.050-46395-88; 3-комн.кв. (5/5, 59,7 кв.м) на Ракитном возле м-на «Родина». Тел.093-409-0129; дом (печное отопление, вода во дворе) в р-не ул. Щорса и Шевченка). Тел.066-482-30-45; дом (90 кв.м, участок 15 соток, все удобства, ремонт, отопление, гараж, хозпостройки) в р-не Ракитного, цена договорная. Тел.066-160-97-30, 096213-75-13; дом (73 кв.м, хозпостройки) в р-не нового рынка, цена договорная. Тел.066147-57-71; 2-комн.кв. в р-не медучилища. Тел.099-627-93-55; срочно 2-комн. кв. (2 балкона, евроремонт, пласт. окна, индивид. отопление, 41кв.м). Тел.050-464-68-60; 3-комн.кв. (57,8 кв.м, 5/5, балкон, лоджия, большая кухня) в центре г. Прилуки – 35000 дол. Тел.099-320-82-88, Ира; кафе в с. Малковка, недорого. Тел.619-19, 066-280-21-51; или обменяю на дом 3-комн.кв. (5/5, ремонт, инд. отопление, стеклопакеты, натяжной потолок, арки, Интернет, телефон, кондиционер) в хорошем доме в р-не шк. №6. Тел.5-08-69, 093-01846-77; 1-комн.кв. на 3-м этаже по ул. Садовой. Тел.3-47-24, 050-650-18-58; участок 20 соток в р-не ул. Козачей.

КУПОН

12.ÏÐÎÄÓÊÒÈ ÊÓÏËÞ

мед. Тел.050-953-57-52;

13.ÐIÇÍÅ ÏÐÎÄÀÌ

лижі з палками та напівжорстким кріпленням. Тел.5-08-72, 066-346-29-25; саджалки, копалки, роторні косарки, гребки, оприскувачі, комбайни та іншу с/г техніку виробництва Польщі. Тел.093-815-65-31; матрас ортопедический, эффект зималето, размер 80х190, цена – 800 грн. Тел.5-08-69, 063-681-20-08; охотничье гладкоствольное ружье «Иж 58», 16 калибра (разрешение 00010/10), в отличном состоянии. Тел.095-824-37-75 детскую летнюю коляску-трость «Geoby» бордового цвета. Тел.7-5486, 050-820-01-21; детский деревянный стульчик для кормления ребенка, цена дог. Тел.754-86, 050-820-01-21; детскую деревянную кроватку с матрацом, в идеальном состоянии. Тел.099-723-72-33; детскую коляску в идеальном состоянии. Тел.099-275-32-70, 099-275-32-72;

ÊÓÏËÞ

монеты, ордена, медали, награды, знаки, наградные документы, цена договорная. Тел. 066-350-14-97, 4-41-62 (после 15.00); новые военные хромовые сапоги по 130 грн.; портупею - 60 грн. Тел. 095217-14-87;

14.ÆÈÂÍIÑÒÜ ÏÐÎÄÀÌ

коня 10 лет. Тел.099-525-66-47;

15.ÏÎÂIÄÎÌËÅÍÍß

Загублене тимчасове посвідчення замість військового квитка, видане на ім’я ІЛЛЯШЕНКА Сергія Миколайовича, вважати недійсним; Загублений державний акт на землю, видане на ім’я ПОЛЬОВНИЧОЇ Оксани Михайлівни, вважати недійсним.

БЕЗКОШТОВНОГО ОГОЛОШЕННЯ в газету

ÏÐÎÄÀÌ ÊÓÏËÞ ÎÁÌIÍßÞ

 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

Рубрики 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

НЕПОТРІБНЕ ЗАКРЕСЛИТИ (В ОДНОМУ ТАЛОНІ ПОДАВАТИ ОГОЛОШЕННЯ лише В ОДНУ РУБРИКУ та заповнювати розбірливо друкованими літерами)

____________________________________________________________________

_____________________________________________ _____________________________________________ _____________________________телефон__________ ВАШІ ДАНІ (в газеті не друкуються) Прізвище,ім'я __________________________________________________ Адреса________________________________________________________ Телефон _______________________Особистий підпис________________

РУБРИКИ ДЛЯ БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ 1. Авто-мото; 2. Запчастини; 3. Побутова техніка; 4. Меблі; 5. Будматеріали; 6. Одяг, взуття; 7. Нерухомість; 8. Гаражи; 9. Робота; 10. Послуги; 11. Музичні інструменти; 12. Продукти; 13. Різне; 14. Живність; 15. Повідомлення; 16. Знайомства.

ВАТ «АТП 17461»: слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, з/п – 1200 грн.; водій автотранспортних засобів, з/п – 1500 грн. Тел.5-25-89; Відділ освіти Прилуцької райдержадміністрації: вчитель середнього навчально-виховного закладу, з/п – 1350 грн. Тел.5-39-02; ЗОШ І-ІІІ ст. №10: інженер-електронік, з/п – 621 грн. Тел.5-09-42; «КВО-РУМ»: інспектор з кадрів, з/п – 573 грн. Тел.3-14-67; КП «Послуга» Прилуцької МР: машиніст автогрейдера, з/п – 2500 грн. Тел.5-31-61; Марочок Світлана: бармен, з/п – 1147 грн.; кухар, з/п – 1147 грн. Тел.66-4-92 «МПБП «Стимул»: інженер з охорони праці, з/п – 1500 грн. Тел.3-14-67; Петрик Інна: манікюрник, з/п – 1147 грн., перукар (перукар-модельєр), з/п – 1147 грн. Тел.099-797-08-89; ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.- Прилуки»: електрик дільниці, з/п – 2000 грн.; слюсар-ремонтник, з/п – 2000 грн. Тел.7-09-00; «Прилукиспецбуд»: машиніст крана автомобільного, з/п – 1148 грн. Тел.421-02; Прилуцька виховна колонія: лікарпсихіатр, з/п – 1580 грн.; інженер, з/п – 2100 грн. Тел.5-21-82; Прилуцька колективна виробничоторгова фабрика головних уборів

«Корона»: швачка, з/п – 1386 грн. Тел.7-28-01; Прилуцька районна державна адміністрація: спеціаліст державної служби, з/п – 1147 грн. Тел.5-39-67; Прилуцька центральна районна лікарня: лікар-педіатр, з/п – 730 грн.; лікар-терапевт, з/п – 1095 грн.; лікар-педіатр, з/п – 1460 грн.; лікар-терапевт, з/п – 1460 грн.; лікар загальної практики – сімейний лікар, з/п – 1469 грн.; лікар-педіатр-неонатолог, з/п – 1679 грн.; завідувач відділу, з/п – 1762 грн. Тел.4-15-16; МБК: технік-електрик, з/п – 1451 грн. Тел.3-02-60; «Сільськогосподарське підприємство «Трест»: дояр, з/п – 1147 грн.; тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, з/п – 1435 грн. Тел.066783-84-30; СТОВ «Птахофабрика «Прилуцька»: електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, з/п – 1200 грн.; машиніст екскаватора, з/п – 1300 грн.; керуючий магазином, з/п – 1500 грн. Тел.6-66-10; Стужук Любов: продавець продовольчих товарів, з/п – 1147 грн. Тел.303-21; Сухачев Валерій: продавець непродовольчих товарів, з/п – 1147 грн. Тел.5-37-21;

ТОВ «БУ-1 Прилуки»: бурильник (будівельні роботи), з/п – 1200 грн.; електромонтер з ремонту та монтажу кабельних ліній, з/п – 1200 грн. Тел.315-47; ТОВ «ПВК «КБ пожежних та спеціальних машин»: інженер-конструктор, з/п - 1784 грн.; інженер-конструктор, з/п - 2239 грн.; головний конструктор, з/п – 2681 грн. Тел.5-22-58; ТОВ «Транспортно-експедиційна компанія»: слюсар з ремонту автомобілів, з/п – 2000 грн.; механік, з/п – 3000 грн.; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, з/п – 2000 грн.; слюсар з ремонту агрегатів, з/п – 3000 грн.; водій автотранспортних засобів, з/п – 3800 грн. Тел.3-32-56; Вакансії для осіб з обмеженими фізичними можливостям: «Линовицький цукрокомбінат «Красний»: сторож, з/п – 1147 грн. Тел.6-93-94. Прилуцька дистанція колії Південної залізниці: черговий по переїзду, з/п – 1536 грн.; монтер колії, з/п – 1606 грн.; сигналіст, з/п – 1776 грн. Тел.9-22-19; СТОВ «Цукровик»: підсобний робітник на току, з/п – 1147 грн. Тел.6-91-30; Центр поштового зв’язку №3 ЧД УДППЗ «Укрпошта»: прибиральник виробничих приміщень, з/п – 287 грн. Тел.3-43-50.

Консультації юриста Редакція газети «В двух словах» на прохання наших читачів розпочинає серію публікацій для користувачів банківських послуг.

ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ВИ ЗАБОРГУВАЛИ БАНКУ

Мені присилають три різні колекторні компанії вимоги по кредитному договору з ПАТ «Плюс Банк», як на це реагувати? Хіба може таке бути, що банк продав чи передав мене одночасно кільком компанія? Іван Мельник, м. Прилуки Те, що звертаються одночасно три колекторні компанії це ще не рекорд. Асоціація антиколекторів та правозахисників України «Ваша Надія» щорічно оприлюднює антирейтинг банківських установ і головний критерій по яких оцінюється і складається цей антирейтинг - це порушення прав споживачів фінансових послуг, особливо співпраця з колекторами. На першому місці цього антирейтингу знаходиться ПАТ «Плюс Банк», який тепер називається ПАТ «ІдеалБанк». Даний банк одночасно співпрацює з шістьма колекторними компаніями. В минулому році під егідою Світового банку проходив «круглий стіл» на тему: «Світова практика проведення колекторського бізнесу», де спеціалісти із США представили досвід роботи у цьому питанні двадцяти країн світу. Все з боку виглядало дуже гарно і колекторський бізнес також. Але коли я задав доповідачу питання, а це був, нагадую, громадянин США, щоб ви зробили, якщо б ви отримали в банку кредит 13200 грн., на руки вам видали 12000 грн., а потім 6 колекторних компаній вимагали б від вас різні суми коштів. Перша колекторна компанія вимагала 14 тис. грн., а остання 24 тис. грн. Він відповів: «Я б усе зробив, щоб не повернути такий

кредит».... А я йому сказав, «Ви думаєте, що наші люди по іншому думають?». Саме тому порада буде такою: жодній із цих компаній не платити. Вони повинні вам дати письмові підтвердження своїх повноважень: по-перше, якщо вони викупили борг (але як можуть три колекторні компанії купити один борг тричі?), то повинні вам направити договір факторингу чи договір уступки боргу, акт передачі цього боргу, підтвердити листом старого кредитора, тобто банку, що дійсно борг продано і звичайно підтвердити факт оплати боргу старому кредитору, в іншому випадку це є обман. По-друге, якщо колектори працюють від імені банку по договору доручення, то вони повинні направити Вам документи, що підтверджують ці повноваження. У 90 відсотках випадків таких повноважень вони не мають. Вони їх не надають, навіть на вимогу суду. А це означає, що таких повноважень немає в природі. По-третє, при будь-яких обставинах треба звертатись до прокуратури щодо ймовірного злочину. Якщо колектори мають повноваження, то їх дії підпадають під ст. 355 КК України: «Спонукання до виконання цивільноправових відносин неправомірними методами». А якщо вони не мають повноважень, то їх дії підпадають під ст 189 КК України «вимагательство». І головне, у будьякому випадку дії банку підпадають під ст 232 КК України «Розголошення банківської (комерційної) таємниці».

Пластиковые окна и двери по самым низким ценам в Прилуках от компании «Viknastore»

Компания «Viknastore» работает на рынке светопрозрачных конструкций Украины уже 7 лет. Выполняем работы по остеклению зданий, установке защитных роллет, а также гаражных ворот. Мы сотрудничаем только с надежными поставщиками и зарекомендовали себя как надежный партнер. Команда наших специалистов поможет вам решить любые задачи в сфере остекления.

Куплю мед акации, липы, оптом. Тел. 067-617-05-34.

ПРЕДСТАВИТЕЛЬ В Г. ПРИЛУКИ:

099-306-46-77, 095-044-04-33 5-камерная ПВХ-система Koning

5-камерная ПВХ-система Brokelman

Schüco Система Corona CT 705 камерный профиль, произведенный в Германии. Окно из алюминия Алюминиевый профиль может служить вам более 80 лет, он не требует специального ухода, устойчив к коррозии, деформации и другим вредным воздействиям среды

А также: ● Двери из алюминиевого профиля ● Гаражные секционные ворота DoorHan ● Роллеты Рольставни DoorHan В редакції приймаються всі види безкоштовних оголошень та реклами.

Кваліфіковані спеціалісти допоможуть Вам скласти текст оголошення або вибрати графічне зображення до реклами. Оголошення та реклама про діяльність, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством України, публікуються тільки після надання відповідної ліцензії. Редакція залишає за собою право

редакторської обробки інформації з метою надання їй якостей, зручних для сприймання читачами. Оголошення, що не відповідають умовам публікації в газеті, НЕ ПУБЛІКУЮТЬСЯ. Достовірність ряду безкоштовних оголошень контролюється за вказаним в оголошенні телефоном. Редакція в листування не вступає. Відповідальність за інформацію, що міститься в рекламі, безкоштовних і платних оголошеннях, а також у фотооголошеннях, НЕСУТЬ ЇХ ПОДАВАЧІ.

РЕДАКЦIЯ ПОПЕРЕДЖУЄ:

Деякі подавачі оголошень та реклами можуть проявити недобросовісність в контактах з Вами. Будь ласка, будьте ОБЕРЕЖНИМИ ТА ПЕРЕДБАЧЛИВИМИ. Редакція рекомендує при звертанні по оголошеннях з пропозиціями послуг вимагати пред’явлення ліцензії, що дозволяє діяльність в конкретній сфері послуг.


 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

¹ 2 (981) ×åòâåð, 10 ñ³÷íÿ 2013 ðîêó

ÇÂÅÇÄÛ, ÏÎÃÈÁØÈÅ Â ÄÒÏ

Война на дороге… Это словосочетание давно – не громкий заголовок газет, а самая настоящая реальность. На дорогах люди гибнут каждый день, гибнут намного чаще, чем в небе или в море, гибнут как на войне… В войне на дороге нет исключений для богатых и знаменитых. Предлагаем вам трагические истории ДТП некоторых выдающихся людей. ЛЕОНИД БЫКОВ одного из папарацци, после чего Знаменитый актер Леонид Быков врезался в тридцатую колонну тонпогиб в ДТП возвращаясь с дачи. неля. Среди прочих были версии о На трассе Киев-Минск, возле горотом, что водитель Дианы был пьян, да Дымер, при выполнении маневфигурировала версия о ослеплении мотоциклистами и даже версия о заговоре тайных агентов действовавших от имени королевской семьи. Принцессе Диане было 36 лет ЕВГЕНИЙ ДВОРЖЕЦКИЙ 1 декабря 99 года в ДТП погиб Евгений Дворжецкий. Девятка, за рулем которой был Евгений, не уступила дорогу встречному грузовику. Евгений погиб в 39 лет. В памяти миллионов зрителей он останется ра обгона актер допустил роковую ошибку… Леонид Быков на своей Волге пытался обогнать каток, выехав на встречную полосу… столкновение с грузовиком, едущим на встречу, было не избежать, Леонид резко повернул руль для возврата в свою полосу и врезался на полной скорости в каток. Во время расследования была версия, что у актера случился инфаркт, но она не подтвердилась. Леониду Быкову было в роли Эдмона Дантеса в фильме 50 лет. «Узник замка Иф» и Генриха III в сеВИКТОР ЦОЙ риале «Графиня де Монсоро». На 35 километре трассы СлокаОЛЬГА БУРА Талси под Тукумсом Виктор Цой Около часа ночи 30 мая 2004 года не справился с управлением и вына въезде в Киев со стороны Борисполя в ДТП погибла Ольга Бура – известная украинская телеведущая. Расследование ДТП показало, что Лексус, в котором ехала Ольга Бура, несся со скоростью 200км/ч. Водитель не справился с управлением, врезался в бетонное ограждение, перевернулся в воздухе и на

летел на встречную полосу, где столкнулся с автобусом «Икарус». Цой ехал на автомобиле Москвич со скоростью около 130км/ч, что не оставляло ему шансов… Произошло это 15 августа 1990 года, Виктор Цой возвращался с рыбалки. Хоронили Цоя в закрытом гробу. По результатам экспертизы Виктор Цой был трезвый и просто заснул за рулем. Виктору цою было 28 лет. ПРИНЦЕССА ДИАНА В туннеле под площадью Альма на набережной реки Сены произо-

шла одна из самых громких автокатастроф девяностых. В ночь с 30 на 31 августа 97 года в автокатастрофе погибла Принцесса Диана. В ту ночь вместе с принцессой погибли Доди аль-Файед и водитель Анри Поль. Расследование ДТП овеяно многими тайнами и слухами, точная причина ДТП не названа до сих пор. Одной из версий был побег от папарацци. Мерседес Дианы на большой скорости столкнулся с Фиатом

высоте четырех метров ударился об опору рекламного щита. Ольга вылетела из автомобиля и погибла на месте, водитель погиб по дороге в больницу. Ольге было всего 27 лет. АЛЕКСАНДР ДЕДЮШКО Поздним вечером 3 ноября 2007 года около деревни Старые Омутищи Петушинского района Владимирской области погиб Александр Дедюшко с семьей. Тем вечером в машине кроме Александра находилась его жена – актриса Светлана Чернышковская и сын Дима,

которому было 8 лет. Причины, по которым автомобиль Александра Дедюшко выехал на встречную полосу и врезался в грузовик, не уста-

новлены. Удар был огромной силы, легковушку подмяло под грузовик и погибших опознали не сразу. Александру Дедюшко было 45 лет, а его жене – 30. ИГОРЬ ПЕЛЫХ 8 мая 2009 года в Киеве погиб известный журналист Игорь Пелых.

Во время маневра обгона Хонда Аккорд, в которой находился журналист, задела Фольцваген, водитель потерял управление, вылетел на газон и врезался в дерево. На мете погибло два человека. Игорю было 35 лет. ЮРИЙ СТЕПАНОВ Возвращаясь после спектакля домой, Юрий Степанов поймал попутный автомобиль ВАЗ. На светофоре в московском Люблино в ВАЗ сзади влетела Мазда, удар был большой силы, автомобиль, в котором сидел

Юрий, вылетел на встречную полосу и столкнулся с Ладой. От полученных травм Юрий скончался на месте. Через несколько недель у него родился второй сын. Ему было 42 года и он навсегда остался в памяти зрителей как исполнитель главных ролей в таких фильмах, как «Гражданин начальник», «Штрафбат», «Артистка». НИКИТА ЕМШАНОВ Молодая звезда кино, исполнитель одной из ведущих ролей в телесериале «Десантура» – эти слова про Никиту Емшанова, который погиб 17 августа 2011 года на Садовом кольце в Москве. Его Мерседес

на большой скорости вылетел на встречную полосу, где столкнулся с Hyundai Santa Fe. От удара автомобиль артиста загорелся, а подушки безопасности почему-то не сработали. В Мерседесе вместе с актером ехала его невеста Екатерина Бирюкова и друг Константин Камышанов, все они погибли… Друг Екатерины утверждает, что Никита сел за руль в состоянии алкогольного опьянения. В день гибели Никите Емшанову должно было исполнится 28 лет, его невесте было 24 года, другу Константину – 36 лет

Украина скупает старый транспорт из Европы

Украинские города, которым не хватает денег на покупку нового украинского общественного транспорта, массово скупают подержанные троллейбусы и трамваи из Европы. Так, европейский электротранспорт с пробегом уже колесит по улицам Днепропетровска, Одессы, Луцка, Тернополя, Винницы и Львова. Для провинциальных городов такие действия вполне оправданы. Старый транспорт из Европы стоит в 10-30 раз дешевле, чем новый украинский. Более того, по мнению экспертов, некоторые образцы подержанного транспорта по своим характеристикам и состоянию превосходят или, по крайней мере, находятся на уровне все тех же украинских троллейбусов и трамваев. Луцк планирует

покупать в Польше подержанные троллейбусы «Ельч» по 30 тыс. грн за единицу, а также уплатить все пошлины, сборы и доставку, которые составят около 35 тыс. грн. Для сравнения, один новый украинский троллейбус «Богдан», который производят в Луцке, стоит 1,75 млн. грн. Коммунальщики уверяют, что старый «Ельч» в разы надежнее и долговечнее. Тернопольские, одесские, днепропетровские и львовские коммунальщики также отдают предпочтение европейскому секонд-хенду. Города в следующем году закупят чешские троллейбусы Skoda, а также трамваи Tatra по 500-700 тыс. грн. Для сравнения, один новый трамвай производства «Южмаша» обходится в 5,2 млн. грн.

11

Полезные привычки, которые вредят здоровью С

детства нам твердят о том, что нужно как можно чаще мыть руки, чистить зубы, ложиться и вставать в одно и то же время и спать не менее восьми часов. Но, как показывают научные исследования, не все полезные привычки одинаково полезны. 1. Полноценные 8 часов сна на самом деле избыточны и приводят к переутомлению. Гораздо полезнее разбивать отдых на несколько 15-20-минутных перерывов в течение всего дня. Кратковременная дрема восстанавливает силы гораздо эффективнее, чем два часа ночного сна. На самом деле нам не нужно столько спать, это только растормаживает наш организм. Норма сна для взрослого человека – 6, максимум 7 часов. Если мы просыпаемся среди ночи, то изо всех сил пытаемся уснуть. Но лучше просто встать и заняться чем-нибудь не слишком шумным и расслабляющим. Например, почитать книжку или же разгадать кроссворд. Можно выпить стакан теплого молока с медом. Как правило, сон вернется очень быстро. 2. Умываться по утрам и вечерам, конечно же, надо. Но без фанатизма. И уж точно не натираясь с ног до головы антибактериальным мылом. Врачи-дерматологи предупреждают: маниакальное следование чистоте приводит не только к раздражению, сухости и шелушению кожи, но и снижает защиту нашего организма от инфекций. Горячая вода с мылом снимает естественную жировую пленку, которой всегда покрыта здоровая кожа. Эта пленка защищает нас от агрессивных воздействий окружающей среды. Если очень хочется ополоснуться – на здоровье, но лучше прохладной водой и без многочисленных агрессивных средств гигиены. То же самое относится и к бесконечным полосканиям рта и чистке зубов по нескольку раз в день – такой фанатизм вредит, как ни странно, кислотно-щелочному балансу и зубной эмали. 3. Чрезмерная чистота в доме вредна, особенно для детей! Стерильная среда, которой заботливые мамы стремятся окружить своих малышей, вредит иммунной системе организма, не позволяя ей тренироваться и выстраивать защиту. Как следствие, у ребенка увеличиваются шансы заболеть астмой и другими аллергическими болячками. Может развиться и экзема. Этот риск усиливают средства бытовой химии, которые используются при уборке. Поэтому все должно быть в меру. Избыток пыли в помещении вреден точно так же, как и полное ее отсутствие. Иммунная система организма должна находиться в постоянной борьбе: ее не нужно ослаблять физически, но и нельзя изнеживать. 4. Взрослым послеобеденный сон лучше заменить прогулкой. Сразу после еды, особенно если не нужно никуда торопиться, нас так и тянет поспать. Однако стоит помнить, что как только вы уляжетесь, полученные калории будут отложены в виде подкожного жира. Кроме того, послеобеденный сон сбивает биологические ритмы и может привести к развитию диабета второго типа. Ученые считают, что дневной сон меняет активность некоторых гормонов, что повышает риск появления этой болезни. Поэтому после обеда – особенно если он был плотным – лучше все же отправиться на небольшую прогулку. Что же касается ужина, то вовсе не обязательно заставлять себя не есть после шести. Эксперты считают, что даже если легко поужинать в 8 или 9 вечера, интенсивная 20-минутная прогулка избавит вас от риска набрать вес. 5. Дышите правильно. Все мы слышали совет «дышите полной грудью». Однако ученые советуют дышать «полным животом». Грудное дыхание – это запасной, аварийный тип дыхания, в норме мы должны дышать животом. Взрослые люди, как правило, дышат неправильно – грудью. Вследствие этого в нижней части легких застаивается воздух, и это нарушает правильный газообмен. Дыхание животом очень важно, так как является основным фактором оттока лимфы (своего рода «канализации» нашего организма). А нарушение лимфатического оттока (в том числе) приводит к появлению у мужчин простатита, аденомы простаты, у женщин – к миомам матки, хроническим воспалительным заболеваниям придатков, мастопатии, увеличению щитовидной железы и даже развитию онкозаболеваний. Дышать нужно животом, и делать это ритмично и регулярно, совершая от 12 до 20 полных циклов в минуту. Очень важно при этом между вдохом и выдохом делать короткую паузу. Возможно, чтобы приучить себя дышать правильно, придется потрудиться, но сохранение здоровья стоит любых усилий.


 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ

¹ 2 (981) ×åòâåð, 10 ñ³÷íÿ 2013 ðîêó

12

ИНТЕРЕСНАЯ ПЛАНЕТА

Гаишник останавливает автомобиль, превысивший скорость. - Куда вы так спешите? – спрашивает он водителя. - Домой. Мы встречали Старый Новый год с друзьями, я немного задержался. Жена волнуется. - Но ведь сейчас май на дворе. - Поэтому и спешу.

дом. На заснеженной дороге стоит гаишник и тормозит машины. Навстречу несется джип. Он его тормозит и подходит ближе, но когда видит в нем двух амбалов - теряется. Новый русский: - Чего надо? Гаишник: - Пощедровать можно?

- В России самый экстремальный месяц - январь! Новый год, Рождество, Старый Новый год... - А зачем нам старый Новый год? - Это контрольный выстрел в печень!

Маленькая хитрость. Газированная водка на вашем праздничном столе позволит сэкономить на шампанском, да и на закуске тоже.

* * * * * *

- Где ты провел рождественские каникулы? - Первые три дня - в Альпах. - А остальные? - Остальные - в гипсе...

* * *

- Ты от кого слышал это ужасное слово? - ругает мать сына. - От Деда Мороза, мама. - Не может быть! - Может! Он сказал это, когда Петька залепил ему снежкой в глаз!

* * *

Он был очень закаленным человеком - даже зимой спал с открытыми настежь окнами... Под тремя одеялами, в меховой шапке и валенках.

* * *

Зимой на самом краю поля стоят два новых русских у своих мерсов, спокойно беседуют. Тут видят – навстречу им тройка коней сани везет. Один другому (гордо): - Это мой отпрыск на коньках катается!

* * *

Вечером 14 января в винно-водочном отделе магазина стоит мужик со слезами на глазах. Подходит к нему другой: - Ты чего? Водки нет, что ли? - Есть. - Денег нет? - Есть. - А что же тогда страдаешь? - Не хочется!

* * *

Вечер перед Старым Новым го-

В ШОТЛАНДИИ СВАРИЛИ ПИВО ИЗ НОВОГОДНЕЙ ЕЛКИ

В Шотландии одна из пивоварен выпустила еловое пиво по рецепту викингов, приурочив его к Рождеству. Необычный напиток Nollaig Festive Ale представила пивоварня Williams Brothers Brewing Company. В приготовлении напитка использовались настоящие елки, которые придали пиву «вкус, достойный Рождества». Как отмечает Scotsman, все 800 бутылок первой партии оказались мгновенно распроданы, несмотря на солидную цену 13 фунтов. В следующей партии компания планирует выпустить уже 10 тысяч бутылок. Крепость напитка составила 7%, а его прототипом стало пиво викингов, помогавшее тем сохранять здоровье во время длительных морских путешествий.

* * * * * *

Утром после новогодних праздников жена говорит мужу: - Помоги мне сделать уборку. - Не могу. Голова раскалывается, руки трясутся... - Вот и хорошо! Тогда вытрясешь все коврики и половики.

* * *

В большинстве случаев причиной плохой управляемости автомобиля зимой является не лёд, а то, во что он был добавлен.

* * *

Если осенью крышу дома смазать сгущенкой, то зимой сосать сосульки будет гораздо вкуснее!

* * *

За праздничным столом одна дама говорит другой: - Мне кажется, мы с вами уже встречали Новый год в одной компании лет 12 назад. - Правда? Я что-то не помню. - У меня тоже на лица плохая память. Но на платья – хорошая.

В РОССИИ НЕТРЕЗВЫЙ ВОР УСНУЛ НА МЕСТЕ ПРЕСТУПЛЕНИЯ В российском городе Тула полиция расследует обстоятельства неудачной кражи, которую пытался совершить пьяный местный житель. По данным полиции, по пути с корпоративной вечеринки злоумышленник взломал дверь салона сотовой связи, забрал товары с витрины, но унести их не смог и заснул на месте преступления. Спящего вора обнаружили в ночь на субботу, 22 декабря, сотрудники частного охранного предприятия. Они разбудили 29-летнего мужчину, имя которого не сообщается, и доставили его в тульский отдел полиции. В правоохранительных органах отметили, что уголовное дело против неудачливого злоумышленника пока не возбуждено.

БРИТАНКА УВИДЕЛА НА ФОТО ПРИЗРАК СВОЕГО ПОКОЙНОГО МУЖА Британка Хизер Сьюэл утверждает, что на фотографии с крестин ее внучки запечатлен призрак ее покойного мужа, пишет Kent Online. 50-летняя женщина утверждает, что между ее сыном Джейми, державшим на руках ребенка, и его женой, на которую опиралась их старшая дочь, расположилось нечто, похожее на фигуру человека, но полностью прозрачную. Несмотря на то, что очертания видения были очень мутными, Хизер уверяет, что узнала в нем своего мужа и отца Джейми - Терри. Мужчина, бывший разнорабочим, покончил с собой на 41-ом году жизни 17 лет назад. «У него такой же продолговатый овал лица, рост, похожая стрижка», - цитирует The Daily Mail британку. «Да, я суеверный человек, но не фанатик. И мне так не хочется верить, что это он. Но доказательства очень убедительны. Абсурдно думать, что это фотомонтаж, ведь снимки делал мой сын и он сказал, что не обрабатывал их», - рассказала женщина. Издание отмечает, что покойного в призраке узнали также многие ее друзья, который были знакомы с покойным.

* * *

Муж собрался на рыбалку, утром ни свет, ни заря вышел на улицу, а там метель. Он вернулся, и – в кровать. Говорит жене: - Там такая непогода, снег, ветер! Жена отвечает: - А мой дурак на рыбалку поперся!

* * *

Две подружки. - Представляешь, все зимние праздники я провела на лыжной базе с одним приятелем! - И много там было снега? - Снега? Понятия не имею...

СКАНВОРД Відповіді на сканворд, надрукований у попередньому номері газети

ПОГОДА ×åòâåð, 10 ñi÷íÿ Мінлива хмарність, вночі -20...-18, вдень -8...-6. Ï’ÿòíèöÿ, 11 ñi÷íÿ Можливий сніг сніг,, вночі -10...-8, вдень -4...-2.

 ÄÂÓÕ ÑËÎÂÀÕ Обласна щотижнева газета. Виходить з 1 квітня 1994 р.

Індекс 40376 Тираж 2850 прим. Рекомендована ціна в роздріб -2,50 грн.

Ñóáîòà, 12 ñi÷íÿ Мінлива хмарність, вночі -15...-13, вдень -5...-3. Íåäiëÿ, 13 ñi÷íÿ Мінлива хмарність, вночі -13...-11, вдень -6...-4. Засновник - трудовий колектив ПП «Редакція газети «В двух словах». Видавець - ФОП Копачевський О. В. Свідоцтво про реєстрацію ЧГ №352-29 ПР 03.05.2007 р. Замовлення № 1248

Адреса редакції: 17510, м. Прилуки, вул. Ярмаркова, 47, (04637) 5-06-72, E-Mail: wds52@mail.ru Р/р №26000300315823 Ф-я Чернігівське обл. управління АТ «Ощадбанк», МФО 353553, ЗКПО 14255123

Газета виходить щочетверга. Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції. Друк офсетний. Обсяг: 3 друкованих аркуші. Газета віддрукована в КП «Прилуцька міська друкарня» Чернігівської обласної ради

Редакція не відповідає за зміст рекламних матеріалів. Думка авторів публікацій може не співпадати з думкою редакції. За якість друку відповідальність несе друкарня. Листування з читачами - тільки на сторінках газети. Рукописи та фотознімки не рецензуються і не повертаються. Редактор Віктор КОПАЧЕВСЬКИЙ.

В двух словах  

областной еженедельник