Page 1

100 років великої історії

Річний звіт 2012 рік


Дорогі друзі та подруги! Це видання є підсумком діяльності Пласту в Україні за 2012 рік. 2012 рік для нашої організації став ювілейним – ми відзначили 100літття українського скаутингу. Ювілейна Міжкрайова Пластова Зустріч, яка відбулася в Україні за участю 2 тисяч українців та гостей з-за кордону, не тільки привернула увагу до Пласту у суспільстві, а й дала можливість оцінити досягнення організації, волонтерський потенціал, зрозуміти чого ми варті. Окрім масштабного відзначення 100-річчя, український Пласт у минулому році рухався і в інших напрямках. На виконання стратегічних цілей Пласту у 2010-2012 роках ми працювали ще за 3 основними програмами: - Організаційного розвитку та залучення членів - Зв'язків Пласту з громадськістю - Міжнародної співпраці Результати нашої діяльності за цими напрямками представлені у звіті. Наші досягнення стали можливими завдяки праці сотень волонтерів, кожен з яких долучився на своєму рівні. Тому цей звіт також є подякою нашим волонтерам за працю. За ресурсну підтримку діяльності Пласту вдячні усім нашим благодійникам, батькам, партнерам та спонсорам. Окрему подяку за підтримку програм розвитку Пласту висловлюємо Благодійному Фонду Богдана Гаврилишина. Сподіваємося, що це презентаційне видання українському суспільству відкрити для себе Пласт!

дозволить

З пластовим вітанням СКОБ! Крайова пластова рада

Крайова пластова старшина

2


МЕТА ПЛАСТУ МЕТА ПЛАСТУ – сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; спираючись на ідейні засади Пласту, виховувати молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян.

Вікові групи пласту: З 2010 року в Пласті активно розвивається напрям «Пташат», що об’єднує дітей віком від 2 до 5 років та їхніх батьків. Виховання проводиться у вигляді цілісних ігрових програм. У 2012 році відбулось 3 табори для пташат.

НОВАЦТВО Вікова група, що об'єднує пластунів віком від 6 до 11 років. Виховання проводиться в ігровій формі на основі вивчення історії, звичаїв і традицій українського народу.

СТАРШІ ПЛАСТУНИ Вікова група, що об'єднує пластунів віком від 18 до 35 років. Вони працюють на волонтерських засадах і виконують виховні, інструкторські, адміністративні та інші обов'язки.

ЮНАЦТВО Вікова група, яка об'єднує хлопців та дівчат віком від 11 до 18 років. Програма юнацтва розділена на три етапи, в рамках яких реалізується принцип самоврядування: члени юнацьких груп обирають з-поміж себе керівництво, планують та проводять власну діяльність.

СЕНЬЙОРИ Вікова група, що об'єднує найстарших пластунів віком від 35 років. Вони працюють на волонтерських засадах і виконують виховні, інструкторські, адміністративні та інші обов'язки.

3


Відзначення сторіччя Пласту У 2012 році пластуни відзначали 100-річчя українського скаутського руху Пласт. Перші пластові гуртки заснували Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола в 1911 році. Гурток О. Тисовського склав пластову присягу 12 квітня 1912 року - цей день вважається датою заснування Пласту. 2011-2012 рр. пластунами було реалізовано чимало проектів, присвячених ювілею: «100 років історії, крок за кроком до сторіччя Пласту», марафон «100 заходів по усій Україні», проект «100 добрих справ до 100-річчя», встановлено пам’ятник пластунам, проведено таборові зустрічі «Свято весни», відзначено «День першої пластової присяги», проведено «Ювілейну міжкрайову пластову зустріч» та «Міжнародну пластову конференцію».

Стрілецький Пласт у Самборі, 1913 рік

Волинський пластвоий курінь з Клевані, 1927 рік

День першої пластової присяги

Остодорці у Шептицького, 1933 рік

Відзначення «Дня першої пластової присяги» відбулось у двох містах - Львові та Києві. 21 квітня – в Києві, куди з’їхалося близко 350 пластунів та скаутів, учасники взяли участь у вимарші Хрещатиком та історичному квесті. 28 та 29 квітня – у Львові, понад 1200 пластунів та скаутів інших організацій , відзначали століття. Взяли участь у заходах: молебень, вимарш містом, концерт, ярмарок, інтелектуальний змаг, відкриття меморіальних таблиць, квест, екскурсії пластовими місцями тощо.

Вимарш пластунів Закарпаття, 1938 рік

Встановлення першого в Україні пам’ятника пластунам, що не зламали своїх присяг 12 квітня 2012 року, з нагоди святкування 100-ліття Пласту у місті ІваноФранківськ було встановлено перший в Україні пам’ятник пластунам, що не Зустріч пластунів у Німеччині, 1950 рік зламали своїх присяг. Для встановлення пам’ятника було зібрано 117 тис. грн. Пластуни з усієї країни проводили вертепи, продавали листівки, збираючи кошти на пам’ятник, а гурт «Фіолет» дав концерт на підтримку збору коштів. Скульптор пам’ятника – Володимир Довбанюк. Австралійський табір «Хортиця», 1955

«100 добрих справ до 100-ліття» Мета проекту – популяризувати Другогий Пластовий Обов’язок «Допомагати іншим», а також надати можливість пластунам принести Новацький табір у США, 1960 рік радість оточуючим. Кожен бажаючий міг долучитись до проекту, роблячи якесь добре діло. Під час реалізації проекту скаути відвідали сиротинці, організовували тиждень здачі крові, допомагали відновити історичні місця, прибирали берег Дністра та багато іншого. Результати проекту «100 добрих справ» були оприлюдені на ЮМПЗ 2012. Аргентина, табір УПН, 1965

4


Ювілейна міжкрайова пластова зустріч Ювілейна міжкрайова пластова зустріч

ЮМПЗ, Альберта, 1978 рік

ЮМПЗ – зустріч за участі пластунів України, діаспори та гостей з інших скаутських організацій, є завершенням святкування сторіччя Пласту в Україні. Зустріч відбувалась з 9 по 24 серпня 2012 р. та проходила в 2 етапи: І етап (9-18 серпня) – проведено 27 пластових таборів, учасниками яких стало 995 пластунів. ІІ етап (18-25 серпня) – зустріч на території Львівської Духовної Семінарії Святого духа та Українського Католицького Університету, у якій взяли участь 2326 пластнів та представників інших скаутських організацій зі США, Канади, Австралії, Велекобританії, Аргентини, Німеччини, Австрії, Ірландії, Бельгії, Росії, Угорщини, Казахстану, Молдови та України.

Відкриття ІІ-го етапу ЮМПЗ 2012 18 серпня почався ІІ етап ЮМПЗ. До Львова з самого ранку почали з’їжджатись скаути з багатьох країн. 19 серпня під час відкриття проходило вручення Залізних Пластових хрестів – це відзначення за хоробрість у боротьбі за Батьківщину. Перші 14 хрестів були вручені посмертно родинам видатних пластунів. Після офіційного відкриття пластуни встановили ще один рекорд: із пластових хусток була зв’язана найдовша линва, що сягала 390,2 м. Цей рекорд було зафіксовано представником Національного реєстру рекордів України.

ЮМПЗ в Австралії, 1975 рік

ЮМПЗ в Канаді,1987 рік

Напрямки програми ЮМПЗ 2012

Табір у Львівській обл., 1990 рік

Напрям активного спрямування: скелелазання, навісні переправи, водні сплави... Напрям наукового спрямування: науковий немет, інтелектуалні ігри, шахи...

Напрям історичного спрямування: стрільба з луків, рицарські бої... Напрям мистецького спрямування: писанкарство, ковальство, розпис по склу...

ЮМПЗ у США, 1992 рік

Міжнародна конференція присвячена 100-літтю Пласту Конференція відбулась у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа 23 серпня. Конференція проходила з метою обговорити: роль пластового руху в суспільтві, його історію та перспективи розвитку. Доповідачами на коференції стали такі відомі особистості, як Орест Субтельний, Юрій Леськів, Ігор Юхновськи, Богдан Гаврилишин, Борис Ґудзяк та Любомир Романків.

ЮМПЗ, Львівська область, 2002 рік

ЮМПЗ, Канада, 2007 рік

5


Пластові табори у 2012 р. Табори для новацтва

Окружні табори для юнацтва

Інструкторські табори для молоді

Спеціалізовані табори

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. Табори є основою пластового виховання, де пластуни практично закріплюють знання й уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях.

Крайові новацькі табори У новацьких таборах беруть участь діти з 6 до 12 років. На відміну від юнацьких наметових таборів, тут новаки живуть в будинках. Табір організовується кваліфікованою командою інструкторів, а новаки перебувають під постійним наглядом своїх виховників.

6

Німецькомовний табір

Історичний табір «Літопис рідної землі 2012»

Мистецький новацький табір

Новацький спортивний табір «РУХ»

Екологічний новацький табір


Окружні юнацькі табори

Чернігівська

38

Рівенська

Волинська

48

Сумська

Житомирська

Львівська

Київська

23

ІваноФранківська 32 Закарпатська

35 Чернівецька

Полтавська

34

Тернопільська Хмельницька

Луганська

Черкаська

Вінницька

6

27 Кіровоградська

Дніпропетровська

38

- округи, де проводилися табори

Харківська

57

Донецька

Миколаївська

20

7

Запорізька

Одеська

- не проводили, але брали участь в таборах інших округ

Херсонська

- не проводили, не брали участі в таборах інших округ - напрям залучення учасників

46

Кримська

24

7

27 регіонів

Севастополь

13

- кількість учасників табору

20

Проект спрямований змобілізувати та зорієнтувати актив діючих дорослих членів Пласту України на підтримку самовиховної програми юнацтва всіх малих і більших осередків Пласту, де відсутня традиція проведення юнацьких таборів. В рамках проекту проведено 13 таборів. Загальна кількість учасників – 423 особи; організаторів та інструкторів – 161 особа. 50

Кількість учасників з різних регіонів України

Кількість учасників за 2010-2012 рр.

45 40 35

2010 рік

2011 рік

30

1300 учасників

25 20 15 10 5

8

8

8 17 24 24 24 24 25 26 34 36 37 38 42 44

2012 рік

ом и оп рсь ка ет р Хм ов с ел ьк ь а За ниц ка ьк Кір рпа а т ов ог ська ра д Че с рн ька ігі вс ьк Че рк а ас ьк а А Він РК ни ць ка О Те де Іва рно ськ а пі но -Ф льс ьк ра а нк івс ь к До не а ц Лу ька г Че ансь рн к іве а ць ка м. Ки По їв лт а Рів всь не ка н Во ськ а ли нс ьк а

6

Дн

іпр

Ж ит

0

1 2

7


Спеціалізовані юнацькі табори Спеціалізовані пластові табори – це табори для дітей віком 15-18 років, що мають на меті розвиток конкретної спеціалізації. Програма містить основні елементи обраного напрямку із обов'язковим вивченням теорії та практики.

«Метаморфози» Крайовий мистецький табір, основною ідеєю табору є етнографічне спрямування народностей, які проживають в гірській місцевості. Табір відбувся у гірській місцевості на Косівщині.

«Герць» Учасники отримали базові навички з верхової їзди, їзди підводою, життя в природі та вмілостей практичного пластування.

«Калиновий оберіг» Учасники табору вдосконалили вміння та навики з традиційних, ознайомлись з новими видами спорту та підготувались до здачі нормативів.

«Чота крилатих» Мета табору – ознайомити юнацтво з будовою літальних апаратів, аеродинамікою, космонавтикою, моделюванням, системою польотів та іншим цікавими напрямками літунства.

«Ревор» Учасники табору ознайомились з краєзнавчими об'єктами Закарпаття: замками, водоспадами та іншими історичними місцями.

8

«Крайовий вишкільний табір» Кваліфікаційний крайовий табір для зарахування третьої пластової проби УПЮ «Пластуна скоба/пластунки вірлиці».

«Побурлакуємо світами» Учасники табору мали змогу активно відпочити та отримати навички з картографії, веломандрівництва, провідників туристів, техніки веслування.

«Легіон 15» Учасники табору отримали навики самозарадності та практичного пластування в умовах сучасного світу на основі плекання традицій українського лицарства.

«Крайовий морський табір» Учасники ознайомились з вітрильним спортом, різноманітними видами плавзасобів для подорожування прибережними водами морів та озер.

«Говерля» Метою табору є підготовка кваліфікованих інструкторів і провідників груп, відповідно до державних вимог, встановлених Федерацією спортивного туризму України.

«Вовча школа» Це є екологічний табір, усі учасники якого здобули практичні навички таборування та діяльності в природі без завдання шкоди довкіллю.


Інструкторські табори для дорослих Табори, що проводяться для залучення нових волонтерів, активізації та підвищення кваліфікації дійсних членів Пласту. Це всеукраїнські табори або табори міжнародного рівня. Усі табори (крім «Лісової Школи» та «Школи Булавних») мають відкриті зголошення для усіх охочих віком від 18 років.

Вишкільний табір «Лісова школа» Основною метою «Лісової школи» є підготувати кваліфікованих булавнихінструкторів та бунчужнихпровідників для таборів пластового юнацтва.

Табір «Життя в Пласті» Мета табору - підготовка кваліфікованих виховників УПЮ, що досягається шляхом проведення для старших пластунів поглиблених занять із картографії, куховарення, мандрівництва, піонірки, ПМД тощо.

Мандрівний вишкільний табір «Плай» Метою табору є підготовка організаторів походів та кваліфікованих інструкторів пішохідного туризму серед учасників уладу УСП Пласту та зацікавленої молоді.

Апробаційний табір «Коло» Учасники табору мали можливість глибше ознайомитись із світоглядом, історією, віруваннями давніх і сучасних українців через вивчення обрядів, культури побуту, традиційної кухні та ремесел.

Вишкільний табір «Школа булавних» На таборі відбулись інструкторські вишколи, завдяки яким практичні навички; відбулось обговореня усіх аспектів проведення пластових таборів, теренові ігри, змаги, цікаві дискусії та визначення нових пріоритетів таборів.

Пошуковий табір-експедиція «Вирій-2012» Метою табору є пробудження відчуття самоідентичності у широких кіл української молоді та протидія асиміляції українців поза межами України.

Апробаційний кінно-спортивний табір «Кавалерія» Табір має на меті морально, фізично та розумово готувати інструкторів із верхової їзди для літніх пластових таборів.

Інструкторський табір УСП «Стежка в траві» Програма ґрунтувалась на Кваліфікаційному вишколі дійсного членства у Пласті та була спрямована на дорослих членів організації, що вперше беруть участь у пластових таборах.

9


Неформальна освіта волонтерів Кваліфікаційні вишколи Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства (КВДЧ) це тренінг, метою якого є здобуття дійсного членства в Уладі Старшого Пластунства, формування чіткого уявлення про роль і можливості праці дорослої особи в Пласті. Загальна кількість учасників КВДЧ в 2012 році - 142 ос. Учасники КВДЧ в 2012 році

35

31

32

30

25

20 16

15

14

15

16

10 6 5 1

1

1

3

2

1

3

АРК

ька івс

Льв

ець

ка

ька

нів

івс

Чер

анк

ька

Іва ноФр

енс Рів

ька ниц Він

їв м. Ки

ка кас ь Чер

Сум

ирс

ськ а

ька

ка

том Жи

ель н

иць

ськ а Хм

Пол тав

ськ а Киї в

Зап

орі

зьк а

0

2009 рік

1 2012 рік

11

7

24

2010 рік

вишколи

5 2011 рік

10

Вишколи були запроваджені у 2009 році для ефективної та розширеної презентації діяльності дорослих членів у Пласті. Протягом 4-ох років було проведено 24 вишколи, їх учасниками стали 612 осіб, що дозволило ефективніше організувати діяльність у 4-ох основних напрямках: виховна, адміністративна, інструкторська та соціальна робота.


Підготовка виховників новацтва

Крайовий вишкіл виховників новацтва – це тренінг для охочих займатися виховною діяльністю в Пласті з дітьми віком 6-11 років. Після успішного проходження вишколу надається відповідний сертифікат.

Кількість учасників вишколів для виховників УПН за 2009-2012 рр. 80

73

70 60 50

48

43

44

2010

2011

40 30 20 10 0

2009

2012

Підготовка виховників юнацтва Кількість учасників вишколів для виховників УПЮ за 2010-2012 рр.

1 34

ка

143

369 учасників

2010 рік у

сника ча

учасн и

2012 рік

Крайовий вишкіл виховників юнацтва – це тренінг для охочих займатися виховною діяльністю в Пласті з юнацтвом віком 11-18 років. Після успішного проходження вишколу надається відповідний сертифікат.

2011 рік

11


Пласт в Україні Автономна Республіка Крим

Микола Яриновський 097 851 21 95 mykola.iarynovskyi @gmail.com

Олег Лапковський 093 115 44 74 volyn@plast.org.ua

Максим Студілко 067 74 67 884 vin@plast.org.ua

Кіровоградська область

Дніпропетровська область

Волинська область

Вінницька область

Луганська область

Донецька область

Ліля Лапєєва 050 732 10 12 lapeyeva@gmail.com

Валерія Хорошилова 099 347 11 97 donetsk@plast.org.ua

Львівська область

Волинська

Наталія Масяк 097 94 31 149 masjak.n@gmail.com

Ігор Олексюк 066 442 02 99 olec64@mail.ru

Зоя Лебідь 095 794 30 72 zoyhmil@ukr.net

Рівенська Житомирська

Луцьк, Шопена 18

Житомир, Рівне, С.Петлюри 1

Рівенська область

Хмельницька

Львів,

Сумська область

Шептицьких 16

Велика Бердичівська, 24

Тернопільська

Львівська

Олеся Бурдюк 067 36 04 435 posmishka@plast.org

Тернопіль, КамянецьФедьковича,11 ІваноПоільский, Франківська Драй-Хмари 9 Закарпатська ІваноУжгород, Франківськ, Павлика 10 Орлина 1 Чернівецька

Оксана Опарій 050 239 92 10 oparsi.oksana@mail.ru

Вінниця, Гоголя 21

Вінницька

Чернівці,

Ломоносова, 2

Легенда карти

Харківська область

Херсонська область

- пластові домівки в Окрузі (області)

Присутність Пласту в Україні 4

9

Числельність Пласту

3

Наталя Конопльова 093 74 81 980 kilina1988@list.ru

27 регіонів

5083 членів

Чернівецька область

11

12

до 50 членів

100-500 членів

Пластуни/ки новаки/чки

Пластуни/ки юнаки/чки

50-100 членів

понад 500 членів

Пластуни/ки сенйори/ки

Старші пластуни/ки

Таїсія Нконечна 050 284 94 95 chernivtsi@plast.org.ua

Віктор Драчук 097 595 78 66 viktor-azov-ua@mail.ru


Житомирська область

Закарпатська область

Андрій Ребрик 097 973 37 80 uzh@plast.org.ua

Максим Вікарчук 096 292 88 78 44ss1991@gmail.com

Запорізька область

Зеновій Березовський 067 124 25 77 zinoviy69@i.ua

Миколаївська область

Івано-Франківська область

Київська область

Андрій Ковальов 066 755 39 26 andriy.kovalov @gmail.com

Станіслав Провальний 097 65 37 209 stasif@gmail.com

Одеська область

Полтавська область

Чернігівська Катерина Колесніченко 093 830 98 03 jamkatya27@gmail.com

Сумська

Олександр Гаркавченко 097 23 22 935

Євген Янкевич 050 942 81 50 evgengm@gmail.com

Київ Полтавська

І. Мазепи 11а, к. 27

Тернопільска область Київська

Харківська

Полтава, Павленківська 1

Луганська

Черкаська Дніпропетровськ, Будьоного 29

Донецька Сергій Юзик 067 35 12 694 okruha.te@gmail.com

Кіровоградська

Донецьк, Куйбишева, 40/2

Дніпропетровська Миколаївська

Хмельницька область

Черкаська область

Запорізька

Одеська Херсонська

Віктор Годний 097 74 77 384 plast.kp@gmail.com

Володимир Педько 093 72 98 814 zintromin@ukr.net

Кримська

Чернігівська область

місто Севастополь

місто Київ

Севастополь Анатолій Дяченко 067 209 10 80 cn@plast.org.ua

Зіна Беланюк 099 50 08 492 zina.sev@gmail.com

Олена Бондар 067 409 68 01 kyiv@plast.org.ua

13


Міжнародна діяльність Вифлеємський вогонь миру Мета міжнародної діяльності Пласту у 2012 році - якісне представництво України в міжнародному скаутському русі та розвиток Світового Пласту через співпрацю Пласту України з пластовими осередками діаспори.

У 2012 році пластуни передали «Вифлеємський Вогонь Миру» до Австрії, Німеччини, Естонії, Литви, Латвії, Румунії, Сербії, Росії, Австралії, Аргентини, Швейцарії, Ірландії, Болгарії, Канади, США, Великої Британії, Польщі.

Ірландія 9-10 червня на пластовій оселі «Ватра» в Ірландії відбулася перша в історії українців Ірландії пластова

таборова зустріч, присвячена 100літньому ювілею Організації.

Великобританія

2-4 червня на оселі «Верховина» пластуни Великої Британії та Ірландії в рамках відзначення 100-ліття Пласту провели Міжкрайове Свято Весни 2012. Участь у заході взяли четверо виховників з України. Також під час СВ був організований вишкіл попередньої пластової підготовки для зацікавлених Пластом батьків та молоді.

Аргентина

Франція З нагоди 100-ліття Пласту 10 липня троє пластунів з Бельгії, до яких приєдналась студентка з України, здійснили сходження на

2-12 січня 2013 року в Аргентині відбувся крайовий літній юнацький табір «Пластова Присяга дорога довжиною в життя». Вперше, в рамках програми обміну виховниками «Україна поруч», пластунка з України взяла участь у цьому таборі.

найвищу вершину Європи Монблан (4808 м) і розгорнули на вершині пластовий прапор.

Антарктида 5 лютого 2012 року україночеська група науковців здійснила першопрохід на один з піків материкової Антарктиди та назвала його піком «100-ліття Пласту».

Пік 100-ліття

14


Молодь в дії 17-18

Пластуни взяли участь у міжнародних

листопада в

проектах в рамках програми «Молодь в

Києві

дії», під час якої відвідали Хорватію, Грузію

відбулась

та Іспанію, де взяли участь у семінарах та

міжнародна

тренінгах.

Польща

конференція «Скаутинг для ромів», Вперше, в рамках проекту «Time for partnership»,

організована Пластом та

українська делегація взяла участь у польському

фондом «Відродження».

Джемборі «Grunwald-2012 «Grunwald-2012".».

Пластуни взяли участь в Українському молодіж-номуфорумі молодіжному форумі Росії 2012, що відбувся Росія 5-7 жовтня у м. області. Українська делегація презентувала м. Пушкіно,Московської області. Делегація учасникам форуму український скаутський презентувала учасникам форуму український рух – Пласт. рух – Пласт. скаутський

Пластун ПластунМаксим МаксимСтуділко, Студілкочлен взяв Вінницького участь в 15 осередку Міжнародній НОСУ, взяв участь Скаутській у 15 Міжнародній Зустрічі для Скаутській культурного Зустрічі обміну, длящо культурного відбуваласьобміну, з 24 серпня що по 2 відбувалась вересня в Міжнародному з 24 серпня по 2 вересня скаутському в Міжнародному центрі м. Каїр та м. скаутському Александрія, центрі Каїрі та Єгипет. Александрії, Єгипет.

Єгипет

ОАЕ

10 Японія

ст.пл.скоб Микола

11-20 вересня представники НОСУ (серед яких пластунка Ярина Галушка) взяли участь у зустрічі «Inspire

Микола Яриновський,

Japan 2012» в Японії.

У лютому 2012 року ст.пл.скоб

Яриновський член кримського осередку НОСУ став став учасником міжнародного «Скаутинг, скаутського семінару «Скаутинг

фізичнообмежених ізалучення залученняфізично людей» в м. Шардж, обмежених людей» ОАЕ. в м. Шардж, ОАЕ.

26 грудня 2012 - 3 січня 2012 року відбулися відбувалися новацький новацький та та юнацький юнацький табори табори в Австралії, в вАвстралії, яких взяли в яких участь взяли пластунки участь зпластунки України (вз рамках Українипрограми (в рамках програми обміну виховниками обміну виховниками «Україна поруч»). «Україна поруч»).

Пласту в Антарктиді

Австралія

15


Комунікативні заходи Пласту Пересувна експозиція «Пласт – український скаутинг» Експозицію розміщували у приміщеннях обласних та міських адміністрацій, гімназіях, школах, ВУЗах та інших закладах по всій Україні з метою ознайомлення відвідувачів виставки з діяльністю Пласту та українським скаутським рухом. Протягом 2012 року презентувалася 20 разів.

Акція «Вишита Україна» Акція представлена банерною виставкою традиційного вбрання українців. Кожен охочий має можливість ознайомитися з особливостями строїв різних регіонів України та, до того ж, сфотографуватися в етнічному одязі. Для цього у банерах зроблені отвори для обличчя. Протягом року акція проходила у 7 містах України.

Пересувна гра «Вчимо історію разом!» Пластуни на центральних площах своїх міст складали велику пазл-гру (6 x 3 метри – 135 фігур) із зображенням українського війська різних часів. До акції долучали також відомих людей, простих перехожих з дітьми, зацікавлюючи їх до вивчення історії України. Гра відвідала 8 міст України.

Акція – ДоміНація Це тризуб з 95 великих фігур доміно. На фігурах замість звичних чорних цяток зображенні герби різних українських міст та селищ міського типу (загалом 225). Ця дія означає, що незалежно від міст – ми всі є українцями. Акція була проведена 16 разів в різних містах.

Створено 3 фотоесе «Різні, але однакові історії» Фотоесе «Різні, але однакові історії» – це спроба подати Пласт в новому, дещо незвичному візуальному образі. В кожному есе можна побачити звичайний день з життя трьох різних пластунів, що живуть в різних куточках України. Мета роботи - показати крізь призму трьох цілком різних людей із різних куточків України; те, що може їх об'єднати.

16


Пласт у ЗМІ Телебачення

Радіо

Інтернет Газети та журнали

Кількість згадок в ЗМІ протягом 2011-2012 років 500 450 400 350 300 250 200 150 100 50 0

д ь ь ь ий ень нь ень ень нь ень сень ень пад ень ь ий ень нь ень ень ень ень сен тен опа ень н н т ез іте ав рв пе рп е вт то уд е е з ч че т е іт ав рв п рп е в ст уд Сі Лю Бер Кв Тр Че Ли Се Вер Жо Лис Гр Сі Лю Бер Кв Тр Че Ли Се Вер Жо Ли Гр 2011 рік

2012 рік

Всеукраїнські ЗМІ

Місцеві ЗМІ

Разом

17


Фінансування Пласту в 2012 р. Надходження

Витрати

Благодійний фонд «Богдана Гаврилишина»

Програма 100-ліття і виховні заходи

840 000 грн

637 168 грн

Державна служба молоді та спорту України

Програма організаційного розвитку

240 000 грн

325 004 грн

Членські внески (благодійна допомога)

Програма зв’язків з громадськістю

29 857 грн

104 424 грн

Внески учасників заходів

Програма міжнародної співпраці

89 892 грн

195 450 грн

Міжнародний фонд «Відродження»

Програма лобіювання інтересів Пласту

263 966 грн

Усього:

23 365грн

Інші благодійні внески

Адміністративні витрати

81 568 грн.

256 089 грн

1 545 283 грн

Усього:

1 541 510 грн

Ювілейна міжкрайова пластова зустріч

1. Внески учасників 2. Державний та місцеві бюджети 3. Спонсори в Україні 4. Інші надходження

Надходження

Витрати

- 2 436 917 грн - 372 300 грн

1. І-ий етап (таборовий)- 795 099 грн 2. ІІ-ий етап - 2 786 669 грн (зустріч у Львові) 3. Адміністрування - 424 824 грн

- 1 135 614 грн - 61 761 грн

Разом-4 006 592 грн.

18


Партнери Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та Державна служба молоді та спорту України

Міжнародний фонд «Відродження»

Телеканал ТВі

Медіа Львів

Міністерство з питань надзвичайних Благодійний фонд Богдана Гаврилишина ситуацій

Міжнародний фонд «Скорочення ризиків»

5 канал

Фонд «Поміч Україні» Суспільна служба українців Канади

Фонд Братів Дубневичів

Український державний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді

Щоденна всеукраїнська газета «День»

Журнал "Країна”

Фотоагентство LUFA Національна організація скаутів України

Канал ZIK

Фундація регіональних ініціатив

Благодійний фонд «Дитячий світ»

Міжнародний інститут менеджменту

Пластовий портал

Український Католицький Університет

НАЦІОНАЛЬНА ТЕЛЕКОМПАНІЯ УКРАЇНИ

ТзОВ «Місто НВ» Федерація спортивного туризму України

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Видавництво «Ґражда»

ТПК "Південнний”

ТМ Писанка

TM "Yarych”

АВЕ Львів

Видавництво Старого Лева

PricewaterhouseCoopers

Мережеве і телекомунікаційне обладнання

Картонно-Паперова компанія

Юридична компанія “Ейч.Ді.Партнерз"

Ваше скло

Life :)

Первомайський молочноконсервний комбінат

FreshTel – безпроводовий швидкісний 4G-інтернет

ТМ Olio

Прем'єр Дентал

Дзвони сонця

ТОВ «Опілля»

Сніданки для чемпіонів

Цінуємо здоров'я кожного!

FatSound

ТМ Бом-Бік

LMP

Контакти Крайова Пластова Старшина м. Київ, вул. І. Мазепи, 11а, офіс 27 Поштова адреса: 01001, Київ-1, а/с 395 Телефони: (050) 910-74-43, тел./факс - (044) 280-85-55 E-mail: kps@plast.org.ua www.plast.org.ua

БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ: р/р 26001011205901, у ПАТ "Альфа-Банк", ЄДРПОУ 14360127, МФО 300346

19


2012

Будь іскрою, як мрієш бачити багаття

Дизайн, комп’ютерна верстка: Голобородько Антон. Фото: Петро Задорожній, Андрій Садляк, Тарас Зень та з архіву Пласту, lufa.com.ua . Тексти: Тарас Волянюк, Дзвенислава Петришин, Дмитро Колесник, Ірина Степанець. Коректор: Ірина Степанець.

Profile for Пласт

Річний звіт Пласту-2012  

Річний звіт Національної скаутської організації "Пласт" (2012 рік)

Річний звіт Пласту-2012  

Річний звіт Національної скаутської організації "Пласт" (2012 рік)

Advertisement