Page 1

8 pytań o artykuły SEO – czyli kompendium wiedzy o SEO copywritingu!

Co to są artykuły SEO, po angielsku : Search Engine Optimization articles? To właściwie zoptymalizowane (udoskonalone) artykuły z myślą o czytelnikach stron www np. z myślą o czytelnikach oraz czytelniczkach serwisu kosmetycznego i wyszukiwarki internetowe (Google to najbardziej popularna wyszukiwarka!). SEO copywriter piszę oraz optymalizuje (udoskonala) każdy artykuł pod wybrane słowa kluczowe, to (Konkurencyjne czy niekonkurencyjne? O tym decyduje specjalista SEO!) słowa klucze mają za zadanie przekonać roboty wyszukiwarek do umiejscowienia danej strony internetowej, jak najwyżej w wynikach wyszukiwania (np. na słowo klucz : kosmetyki). W jaki sposób Twoja strona internetowa zdobywa zainteresowanie Internautów i wyszukiwarek internetowych? Każdy artykuł napisany w zgodzie z zasadami SEO copywritingu zwiększa ruch na stronie www pochodzący z wyszukiwarki! W poniższym artykule odpowiemy na 8 najbardziej „kłopotliwych” dla całkowicie niedoświadczonych SEO copywriterów pytań! Zapraszamy do lektury i komentarzy!

Pytanie 1 : Umieszczane w artykułach SEO słowa kluczowe muszą być związane z tematyką stroną?

Wszystkie użyte w artykule SEO (Nie artykuły pod SEO! Co to są artykuły pod SEO? To artykuły Pressel Pages i artykuły zapleczowe, nie artykuły na strony docelowe! Jesteś właścicielem


serwisu kosmetycznego? Pamiętaj! Artykuły SEO to artykuły opublikowane na Twoim serwisie, uwzględniające wszystkie zasady SEO, a artykuły pod SEO, to artykuły opublikowane na blogach Pressel Page i zapleczach tematycznych, prowadzące do Twojego serwisu.) słowa kluczowe powinny mieć (Niestety, nie wszystkie osoby odpowiedzialne za publikowane treści na stronie internetowej stosują się do tej zasady!) bliski związek z poruszanymi zagadnieniami na stronie www! Za pośrednictwem Twojego serwisu kosmetycznego Internautki i Internauci dyskutują na temat : kosmetyków naturalnych, tanich kosmetyków, kosmetyków dla dzieci, oraz kosmetyków dla ciężarnych? Nie powinieneś więc pozwolić na opublikowanie artykuły na temat mebli młodzieżowych!

Pytanie 2 : Zagęszczenie słów kluczowych powinno być niskie czy wysokie?

Doświadczeni SEO specjaliści (Współpracujesz z doświadczonym specjalistą SEO czy „specjalistą”, który dopiero zbiera doświadczenie?) uważają, że nasycenie artykułu słowami kluczowymi, nie powinno być wyższe niż 5 procent!

Pytanie 3 : Kto jest odbiorcą artykułów SEO : czytelnik czy wyszukiwarka?

Pisane przez Nas - SEO copywriterów z doświadczeniem artykuły to artykuły przede wszystkim pisane dla czytelnika – na przykład dla osób, które chcą wiedzieć : Jak oszczędzać na kosmetykach? Jak dobrać puder do karnacji? Jaki kolor cieni pasuje do piwnych oczu? A następnie dla wyszukiwarek! Każdy „poważny” SEO copywriter (dzięki pracy z „otwartymi” SEO specjalistami) wie, że artykuły wyższej jakości są bardziej doceniane nie tylko przez czytelników, ale również wyszukiwarki internetowe. Wyszukiwarka internetowa „stawia” wyżej w wynikach wyszukiwania stronę, która posiada wartościowe treści (Użyteczne dla czytelnika! Czy po przeczytaniu artykułów wiesz : Jak zaoszczędzić na kosmetykach? Jaki puder kupić? Cień do oczu, w którym kolorze wybrać?)! Dlaczego? Dlatego, że pisanie artykułów na wyższym poziomie uważane jest (między innymi przez wyszukiwarkę Google) za etyczny SEO copywriting,


odpowiedz w komentarzu czy jestem : Poważnym (etycznym) czy niepoważnym (nieetycznym) SEO copywriterem?

Pytanie 4 : Tytuł każdego artykuły, także artykułu Pressel Pages, powinien być zawsze ciekawy?

Napisane przez Ciebie tytuły artykułów SEO oraz artykułów pod SEO (Różnicę pomiędzy artykułami SEO i artykułami pod SEO, przedstawiliśmy odpowiadając na pierwsze pytanie) powinny „hipnotyzować” czytelnika oraz wyszukiwarkę internetową, zawsze! Nasze doświadczenie (doświadczenie grupy SEO copywriterów!) wskazuje na to, że artykuły z „niehipnotycznymi” tytułami są czytane znacznie rzadziej, niż artykuły z „hipnotycznymi” tytułami. Również przez roboty wyszukiwarek internetowych! Istotna informacja dla każdego niedoświadczonego SEO copywritera : Robot wyszukiwarki np. robot wyszukiwarki Google częściej odwiedza te strony internetowe, na które częściej zaglądają sami Internauci! Rada dla Ciebie : Pisz „hipnotyczne” nagłówki i zdobądź uznanie swoich zleceniodawców!

Pytanie 5 : Artykuł zredagowany i zoptymalizowany pod kątem SEO to artykuł napisany „jednym ciągiem” czy artykuł „w kilku częściach”?

Pożądany zarówno przez wyszukiwarki, jak i czytelników (Nie zapominaj, że czytelniczy są Twoim priorytetem!) artykuł „stosujący się” do zasad SEO copywritingu to artykuły, które posiadają : •

akapity – podziel swój artykuł na kilka lub kilkanaście „elementów” (Słowo przypomnienia! Każdy nowy akapit powinien rozpoczynać nową myśl autora).

nagłówki – wszystkie nagłówki w Twoim artykule powinny mieć „hipnotyczny” charakter!

Wypunktowania – w różnych stylach, nie wyłącznie „-”


Pytanie 6 : Gdzie umieścić słowa kluczowe w artykule SEO, na początku, na końcu, „gdziekolwiek”?

Wybrałeś słowa klucze (Czy otrzymałeś je od specjalisty SEO?) do swojego artykułu? Nie wiesz (Nie masz pewności!), w którym miejscu powinieneś je użyć (UWAGA! Użycie słów kluczowych powinno być, jak najbardziej naturalne nie „wymuszone”!)? W tytule artykułu, w śródtytule (jako nagłówek h2 albo h3) oraz w środku artykułu (tylko 2 – 3 razy).

Pytanie 7 : Autor artykułu SEO zwraca się a artykule do konkretnej grupy czytelników?

Owszem! SEO copywriter zawsze piszę artykuły dla wybranej grupy docelowej (np. dla niedoświadczonych SEO copywriterów, nigdy nie piszę „dla wszystkich”!). Piszesz swój pierwszy artykuł SEO (termin oddania artykułu jest bliski czy daleki?)? Przed napisaniem pierwszego zdania odpowiedz na poniższe pytania : –

Kto będzie czytał Twój artykuł (Czy będzie to np. osoba zainteresowana kosmetykami i oszczędnościami w swoim portfelu?)?

Kim jest osoba czytająca Twój tekst (Kobieta czy mężczyzna? Młodszy czy starczy czytelnik? Mieszkaniec małego czy dużego miasta? Zarabiający co miesiąc około 1000 złotych czy około 3000 złotych? Z pewnością nie będą to? Wszyscy Internauci!)?

Co lubi osoba czytająca Twój tekst (Kosmetyki? Oszczędności? Sprawdzone porady? Budżet domowy „zapięty na ostatni guzik” czy „pewną swobodę finansową”?)?

Ile lat mają Twoi czytelnicy (Jakim językiem na co dzień się posługują?)?

W jakim zawodzie pracują (Jaki „styl” powinien mieć Twój artykuł?)?

Gdzie mieszkają (Czy wszyscy Twoi czytelnicy mają dostęp do wielkich galerii handlowych?)?


Pytanie 8 : Kiedy artykuły SEO przyciągają uwagę czytelników i wyszukiwarki internetowej?

Na to pytanie odpowiemy jednym słowem : Kiedy są inspirujące! I zaprezentujemy „rozszerzenie” Naszej wypowiedzi : Jak pisać inspirujące artykuły SEO? 1.

W Twoich artykułach, jak najczęściej powinny pojawiać się pytanie, zapytaj swoich czytelników czy : Pragną poznać 5 sposób na ładną cerę?

2.

Przedstaw swoim czytelnikom własną historię lub historię innych osób (za ich zgodą), napisz o tym : Jak wybieliłaś zęby w domu w jeden miesiąc?

3.

Swój artykuł wzbogać o takie „skupiające uwagę” czytelników słowa na przykład : tajemnica (Tajemnica gładkiej skóry!), darmowy, niespodzianka, wartościowy i fenomen!

Wypróbuj wszystkie powyższe wskazówki na swojej stronie internetowej! Nawiąż kontakt z doświadczonymi specjalistami SEO : Limes Inferior - pozycjonowanie stron i doświadczonym SEO copywriterem : http://e-lenka.pl/

Artykuly SEO  

Poradnik jak pisac dobre artykuly SEO. Dowiesz sie jak pisac by testy byly dobre dla uzytkownikow i wyszukiwarek.

Artykuly SEO  

Poradnik jak pisac dobre artykuly SEO. Dowiesz sie jak pisac by testy byly dobre dla uzytkownikow i wyszukiwarek.

Advertisement