Page 1

Prague Fashion Salon / Vol.01

Playbag (Cz) - accessories Denisa Dovalová (Cz) – women’s wear Mirka Horká (Cz) – Men’s wear Štěpán Růžička (Cz) - Jewelry Leo Macenauer (Cz) - Men’s wear Feb31st (It) - Eyewear Proof (US) - Eyewear Freedom of Creation (Nl) – jewelry Vuerich B. (Sp) - eyewear

Prague Fashion Salon / Vol.01


Prague Fashion Salon / Vol.01

PRAGUE FASHION SALON

je výstava súčasnej módnej scény, prezentácia sa zameriava prevažne na začínajúcich návrhárov a značky tvoriacich na území Českej a Slovenskej republiky. PFS poskytuje umelcom priestor na vlastnú prezentáciu, vychádzajúcu vo väčšej miere z myšlienky navrhovanej kolekcie. Po konzultácii s odborníkmi sa zvolený koncept realizuje. Výstava je putovná, nemá stálu základňu, využíva zaujímavé a dostupné priestory. Jedným z hlavných cieľov projetku je rovnako podporiť predaj, sprostredkovať priamy kontakt medzi klientom a návrhárom. Výber kolekcií je zameraný skôr na pret-a-porter. Práve týmto zameraním sa snažíme aj o sprístupnenie tvorby a tým zvýšiť predajnosť.


Autormi a realizátormi projektu je duo vystupujúce pod značkou PIVOINE.NOIRE: Beáta Kuraj a Michaela Pivoňková. Zakladateľky už predtým pracovali na viacerých úspešných projektoch z rôznych oblastí. Zaoberajú sa prevažne organizáciou a scénografiou módnych prehliadok, inštalácií výstav módy a dizajnu a tvorbou interiérov.


Prague Fashion Salon / Vol.01

Playbag (Cz) - accessories Denisa Dovalová (Cz) – women’s wear Mirka Horká (Cz) – Men’s wear Štěpán Růžička (Cz) - Jewelry Leo Macenauer (Cz) - Men’s wear Feb31st (It) - Eyewear Proof (US) - Eyewear Freedom of Creation (Nl) – jewelry Vuerich B. (Sp) - eyewear


Pivoine Noire -

www.facebook.com/pivoinenoirearchitects

PRAGUE FASHION SALON vol.01 v B1- centre for contemporary design představuje současnou vlnu módních dizajnérů a značek. Praha 11. 03. 2013 – Pivoine Noire uspořádá v prostorách B1- centre for contemporary design, prodejní výstavu PRAGUE FASHION SALON vol. 01- pětidenní pop up store, představí výběr z nastupující generace mladých českých dizajnérů a mezinárodních značek. Výstava bude probíhat v prostorách B1- centre for contemporary design, Bubenská 1 v Holešovicích- Praha 7, v termínu od 19.03. do 23.03. 2013. Cílem projektu je představení mladé nastupující vlny dizajnérů a značek. Vytvoření showroomu pro navázání obchodních kontaktů a tím přiblížení klientům, odborné ale i laické veřejnosti, práci jednotlivých tvůrců. Představení výstavy bude provázeno tiskovou konferencí, která se uskuteční dne 20. 03. 2013 v 10:00-11:00 v prostorách B1centre for contemporary design a afterparty dne 22.03. 2013 v 19:00 taktéž v prostorách B1- centre for contemporary design.

PRAGUE FASHION SALON vol.01 je první z připravovaných výstav projektu s názvem PRAGUE FASHION SALON, organizovaném značkou Pivoine Noire. Pivoine Noire byla založená Beátou Kurajovou a Michaelou Pivoňkovou. Zakladatelky už předtím pracovali na více úspěšných projektech z různých oblastí. Zaobírají se převážně organizací a scénografií módních přehlídek, instalací výstav módy a dizajnu a tvorbou interiérů. V současnosti spolupracují s B1- centre for contemporary design, pro které vymysleli a převzali hlavný díl organizace připravované události.

Jedním z hlavních bodů celkového PRAGUE FASHION SALON bude připravovaná tisková konference, během které představíme celou akci, společně s organizátory a B1 - centre for contemporary design. Završením výstavy bude afterparty, plna dobré hudby v podání DJ YA - face2bass (SK) a Ufo universa rocker - Gameboysex.org (CZ). Novinkou připravované výstavy je design bar s občerstvením a vlastní konferenční místnost zabezpečující soukromí při rozhovorech s potenciálními klienty.

Připravovaná výstava PRAGUE FASHION SALON vol.01 v Praze chce nabídnout ucelenou představu o současné generaci mladých dizajnérů a značek. Představit jejich produkty a snažit se nadvázat spolupráci s potenciálními klienty. Na výstavě budou představeny dvě kategorie z oblasti módy: oděv a módní dopňky. “Pociťujeme silnou stagnaci prodeje současné české módy a zároveň vidíme ohromný potenciál ve tvorbě a vyhotovení jednotlivých produktů. Proto se snažíme právě prostřednictvím naší výstavy nabídnout potenciálním klientům možnost přímého kontaktu s autorem, popřípade pomoc při jejich prezentaci,” říká Michaela Pivoňková, kurátorka výstavy.

Vystavujíci: Leeda, Playbag, Mirka Horká, Štepán Růžička, Denisa Dovalová, Leo Macenauer, Dřevenébrýle.cz: Proof (US) Feb31st (IT) Vuerich B. (ESP), Freedom of Creation (NL)

Kurátor výstavy: Beáta Kurajová, Michaela Pivoňková

Prague Fashion Salon / Vol.01


Nová kolekcia Leo Macenauer: Men’s club Mladý ambiciózny módny návrhár Leo Macenauer predstaví na Prague Fashion Salon vol.1 v B1-Centre for contemporary design, Bubenská 1, Praha 7, od 19.3.2013 do 23.3.2013 svoju debutnú pánsku módnu kolekciu pod názvom Men’s club. Leo Macenauer je mladý český módny tvorca zameraný na pánsku módu. Je nasledovníkom dlhej rodinnej tradície krajčírskeho umenia vytváraného na mieru. Po ukončení štúdia na Univerzite Tomáše Bati v Zlíne a Central Saint Martins College of Fashion v Londýne bude verejnosti prezentovať svoje prvú kolekciu pre pánov. V súčasnosti žije a pôsobí v Prahe. Vo svojom mladom veku sa Leo Macenauer môže pýšiť bohatými pracovnými skúsenosťami z rôznych oblastí a spoluprácou s mnohými významnými firmami. K najvplyvnejším pritom okrem iného patria stáž v módnom dome Calvin Klein v Miláne v Taliansku, prax v Číne a práca ako asistent na Savile Row v Londýne, kde nadobudol cenné skúsenosti v oblasti strihov a modelácie odevov. Novou kolekciou Men’s club sa Leo Macenauer snaží priblížiť súčasným mužom. Pozorovateľa pritom v prvom rade upúta používaním prírodných materiálov, citom pre atypické detaily a tradičným ručným krajčírskym umením. Kolekcia obsahuje všetko, čo patrí do garderóby správneho gentlemana - košele, saká, nohavice, kabáty, ručne pletené svetre, klobúky či pánské kožené opasky. Hneď pri prvom oboznámení sa s kolekciou sú zreteľné odkazy na tradíciu a svet Savile Row. Moderné siluety založené na klasických strihoch zvýrazňujúce pravého súčasného gentlemana. Modely charakterizuje vysoká elegancia, prepracovanosť detailov a exkluzívne kvalitné materiály. Obraz súčasného muža Leo Macenauer spája s klasickou dokonalosťou doplňovanou skrytými detailmi. Núti nás uvažovať nie len o zovňajšku, ale navádza nás zamyslieť sa aj nad odkazom celej kolekcie. Ako už samotná inštalácia napovedá, na jej pozadí sa odohráva fantazijný príbeh prekrúteného sveta mužskej fantázie a dobrodružstiev. Symbolikou tohto sveta sú pánske masky, ktoré nás vedú do divokých predstáv navonok vyrovnaného gentlemana.

photo: Six

Zákazníkom so špeciálnymi požiadavkami, ktorí vedia oceniť luxus na mieru šitého odevu, Leo navyše ponúka obleky a košele vyrobené na zákazku. Klient má pritom možnosť vybrať si z exkluzívnych materiálov a doplnkov z Anglicka či Talianska a vychutnať si výhody individuálneho prístupu a poradenstva profesionálneho krajčíra.


Mirka Horká: Duše na oko, Negativ DUŠE NA OKO

Je kolekcí F/W 2012, která původně vznikla jako diplomová práce designérky, již téměř před rokem. Hned po její prezentaci v rámci absolventských přehlídek Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s názvem EXIT, se kolekce stala vítězem prvního ročníku brněnské módní soutěže NEW FASHION CONTEST, v létě 2012. V Praze se představila na DESIGNBLOK PREMIER FAHSION WEEK. Tvoří ji jedenáct jednobarevných outfitů s dominující červenou, černou, šedou a bílou barvou. Autorka také výrazně pracovala s kůží a stoprocentní vlnou.Košile jsou šité ze stoprocentní bavlny. Původní kampaň kolekce zůstala v utajení a ta oficiální byla vypuštěna teprve nedávno i s krátkým filmem. Autorka do modelů pravidelně obléká osobnosti jako je Mikoláš Růžička, frontman kapely PIANO nebo módní editoriály prestižních titulů jako je Dolce Vita, či City Life. Autorem fotografií kampaně je Vojtěch Veškrna.

NEGATIV

Je kolekce určená pro S/S 2013, která vznikla na téma války teplých, studených a achromatických barev (černá, bílá, hnědá, fialová a zelená) a barevné perspektivy, kterou společně vytvářejí. Mužům tak do šatníku přinesla přijatelné barvy, materiál i střihy. Kolekce je tvořena pěti outfity od pánských trik, košilí s vyštíhlenými rukávy, přes saka se zkrácenou délkou, dlouhé kalhoty užšího střihu, stejně jako šortky, ale i letní vrstvený kabát nebo asymetrická kožená bunda. Modely jsou doplněny o pásky, tašky a sluneční brýle. Celá kolekce je založená na zpracování přírodních materiálů jako je bavlna ve směsi s lycrou, BIO bavlna nebo kůže. Tak, aby se daný nositel cítil příjemně. Kolekce byla poprvé představena v rámci START-UP na PRAGUE FASHION WEEKEDU nebo na přehlídkách DREFT FASHION WEEKU. Oblíbeným nositelem těchto modelů je tanečník Yemi A.D.. Autorem fotografií kampaně je KIVA.


Denisa Dovalová: Ma Bohème

Denisa Dovalová je studentkou třetího ročníku Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, oboru design oděvu. Svou poslední kolekci, která byla vytvořena ve spolupráci s designérkou Terezou Otáhalíkovou, představila pod názvem „Evil Twin collection“, v rámci Prague fashion weekendu 2012. Nyní pracuje samostatně na nové kolekci zvané „Ma Bohème“.

photo: Jan Grombiřík

„ Ma bohème“ je kolekce vyjadřující mladého nespoutaného individualistu dnešní doby. Umělce a intelektuála. Čerpá z minulosti, žije přítomností. Odráží se v ní bída vznešených umělců i krása jejich děl. V kolekci jsou použity jen přírodní materiály. Kůže, kašmír, hedvábí, vlna.... Formy oděvů jsou vrstvené a volné . Je v ní také použita má vlastní technika deformace kůže, v níž je vyjádřena destrukce samotného bohéma. Destrukce, bez níž by bohém stejně jako tato kůže nebyli tak jedineční a přitažliví.


LEEDA

Hedvábné košile, plisované sukně, kašmírové kabáty, ručně pletené svetry a variabilní šaty. V neposlední řadě boty. Návrhářky Lucie Kutálková a Lucie Trnková představily na Designbloku novou kolekci značky Leeda. Souhrn materiálů, barev a typologie naznačuje, ale neprozrazuje. Fotografie Dušana Tománka už jsou sdílnější. Novesta je výrobcem obuvi, pro kterého vznikla kolekce bot Novesta by Leeda. Kolekce, se kterou se budete moci pod křídly Novesta seznámit, má vše na co jste si u značky zvykli. Ženskost, odvahu, jasný názor a pohodlnost. Výrazné střihy, grafické dekorace. Ty jsou nakonec charakteristické i pro kolekci obuvi Novesta by Leeda, která je nedílnou součástí aktuální kolekce. “Vznikly dvě řady gumové obuvi a bot vyrobených z kombinace usně a bavlny. Kolekce oděvů i obuvi spolu úzce souvisí. Například bavlna, která je součástí bot, byla použita na doplňky a zlatá useň v malých detailech oživuje části oděvů,” říkají obě Lucie, které při navrhování zejména gumových bot počítaly hlavně s jejich nošením ve městě. Holinky by Leeda jsou tak nízké až tříčtvrteční. “Tříčtvrteční holiny z černobílé řady jsou jakoby obvázané stuhou, to tvoří jednoduché dělení boty i sklon horní linie. Tenisky mají skryté šněrování se zlatým detailem na špičce. Nízké holiny mají tvarovanou barevnou podešev do klínku a kopírují jednoduše tvar nohy. U tenisky je svrchní část boty z jednoho kusu usně ohnuté tak, aby se boty daly zavázat. Dají se nosit i nezavázané, protože bavlna pod usní je i tak pohodlně drží na noze.,” popisují boty samotné designérky. Gumová obuv je vyrobena z velmi kvalitního přírodního kaučuku, neobsahuje zdraví škodlivé látky a tím nezatěžuje životní prostředí. Na rozdíl od PVC kaučuk i v extrémně chladných podmínkách zůstává ohebný a pružný. Jednotlivé páry obuvi jsou připraveny k prodeji nikoliv v tradičních krabicích, ale v barevných plátěných taškách s naléhavým vzkazem grafického designéra Maria Corradiniho: STEP ON NO PETS.


DREVENEBRYLE.CZ Jsme dvě mladé, nezávislé a ambiciózní obchodní partnerky, které chtějí uspět na trhu a nebojí se kvůli tomu riskovat. Milujeme nové módní trendy, a proto jsme se rozhodly přinést do Čech jeden z nejnovějších módních trendů v oblasti současné optiky. Staly jsme se exkluzivními dovozci a distributory dvou světoznámých značek dřevěných brýlí v České republice. Nechaly jsme se strhnout vším, co dřevěné brýle nabízí: luxusem, originalitou, elegancí, kvalitou i lehkostí.

PROOF Značka Proof se zrodila před dvěma lety v garáži v Idaho. Tři bratři, vyrůstající v blízkosti rodinného pilařského závodu si vypěstovali ke dřevu velkou lásku a obdiv. Jeden z bratrů a zakladatel firmy Brooks Dame měl sen vyrábět lyžařské hole. To se ale naštěstí ukázalo jako naprosté fiasko a zrodily se úžasné dřevěné brýle Proof. Co začalo nevinně jako pár brýlí pro rodinu a přátele se stalo plnohodnotným podnikáním. Pomocnou ruku podali Brooksovi jeho dva mladší bratři - Tanner a Taylor – a dnes je Proof světovou značkou s obchody a fanoušky po celém světě. Firemní motto zní „Look Good. Do Good.“ a vyjadřuje názor, že člověk může dobře vypadat a zároveň i pomáhat. Značka se snaží vyrábět produkty šetrné k životnímu prostředí a vracet zpět to, co si vzala.

Pro výrobu brýlí používá dlouhodobě udržitelný a obnovitelný materiál, jež je šetrně získáván, využíváním bambusu nepoškozuje přirozené životní prostředí pandy velké, brýle recykluje a část zisku věnuje k charitativním účelům, např. oční klinice v Indii nebo k novému zalesnění Haiti. KOLEKCE DŘEVĚNÝCH BRÝLY Teplo a vzhled dřeva nedokáže nahradit žádný jiný materiál. Ručně dělané dřevěné brýle Proof jsou převážně vyrobeny z jednoho kusu dřeva a z různých typů dřevin několika odstínů jako je např. bambus či eben. Tvary a styly brýlí jsou klasické a tak je dokáže ocenit každý. Škála skel je velmi široká, od čirých, přes klasická šedá, polarizovaná, až po např. zrcadlová s duhovým efektem. V současné době si můžete vybrat z jedenácti různých modelů brýlí.

Některé jsou určeny přímo ženám, jiné jsou unisex. Zvláštní limitovanou edici tvoří brýle vyrobené ze skateboardů, v nabídce jsou v zeleném, červeném a modrém provedení vždy se šedými skly. E.C.O. KOLEKCE - Environmentally Conscious Optic Collection Brýle z této kolekce jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a acetátu, jež je získáván z rostlinných zdrojů. Jsou 100% obnovitelné, biologicky rozložitelné a hypoalergenní. Každá obruba podstupuje montážní proces o 15 krocích, kdy je kladen velký důraz na detail. Kolekce nabízí pět modelů v různém barevném provedení.


ŠTĚPÁN RŮŽIČKA Studoval na VŠUP v ateliéru K.O.V. Evy Eisler, v současné době se věnuji hudbě( součástí kapely Republic of two a PIANO). Během studia jsem pracoval s přírodními materiály a především s kůží, stalo se to mým rukopisem. Vystavovaná kolekce je volné pokračování na téma Trofeje. Jedná se o šité kožené králičí lebky. Nejedná se o klasické šperky, jsou to nositelné objekty. Záleží pouze na nositeli, jak tento objekt použije, jestli jako prsten, brož či jako uzel od kravaty.


1.

2.

3.

4.

FOTODOKUMENTテ,IA PRAGUE FASHION SALON vol. 01 foto: www.lenkaimrichova.com Leo Macenauer (1,3); Denisa Dovalovテ。 (2); Leeda (4)


3.

1.

FOTODOKUMENTÁCIA PRAGUE FASHION SALON vol. 01 foto: www.lenkaimrichova.com Leo Macenauer (1,); Mirka Horká (2); Dřevěné brýle (3) 2.


1.

FOTODOKUMENTÁCIA PRAGUE FASHION SALON vol. 01 foto: www.lenkaimrichova.com Freedom of creation (1,); Štěpán Růžička (2); Mirka Horká (3,4) 3.

4.

2.


MEDIĂ LNY BRIEFING 20.03.2013 foto: www.lenkaimrichova.com


DERNISÁŽ/


MEDIAMONITORING PRAGUE FASHION SALON vol. 01


KONTAKTY: PIVOINE.NOIRE https://www.facebook.com/pivoinenoirearchitects pivoine.noire@yahoo.com Beรกta Kuraj bkurajova@gmail.com +420 603 511 182 Michaela Pivoลˆkovรก michaela.pivonkova@gmail.com +420 603 581 679

Prague fashion salon vol01 pq  

PRAGUE FASHION SALON vol.01 was an exhibition of young czech fashion designers and brands.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you