Page 1

NR 12 (256)

www.facebook.com/piritalinnaosa

2. detsember 2016

LEHES: KAASAS PIRITA KALENDER 2017; MAARJAMÄELE RAJATAKSE JALGPALLIHALL; VÕISTLUSTE PIDAMINE VELODROOMIL LÕPES

Kus ja kuna võib ilutulestikku lasta?

Linnaosa uus kaubanduskeskus avas novembri algul uksed

P

irita Linnaosa Valitsus ei korralda aastavahetusel linnaosakeskset ilutulestikku. Erinevaid põnevaid paiku aastavahetust mööda saata on pealinnas piisavalt. Traditsiooniliselt toimub võimas aastavahetuse kontsert ja ilutulestik kesklinnas, Vabaduse väljakul.

10.

novembril tegi Pirita südames linnarahvale uksed lahti restaureeritud kaubanduskeskus Piirita. Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder rõhutas avamisel, et uus kaubanduskeskus muudab linnaosa keskuse ilmet ja pakub elanikele võimalusi, mida kaua soovitud ja oodatud. „Majavahetus, mille käigus kolis linnaosavalitsus ja valmis ilus kaubanduskeskus, on tänaseks eduka lõpu saanud ning sellest on võitnud nii linnaosavalitsus, meie linnaosa elanikud kui ka ettevõtjad,“ ütles Mölder. Ta lisas, et hoone uus välimus ja funktsioon sobivad Piritale väga hästi ning kindlasti võtavad linnaosa elanikud uued võimalused rõõmuga vastu. Algselt 1980. aasta olümpiamängude pressikeskuseks valminud hoone on tänaseks täielikult renoveeritud ja kannab piirkonna ajaloolist nimekuju Piirita. “Keskuse eesmärgiks on eelkõige ümbruskonnas elavate inimeste jaoks saada kohaks, kust kiirelt ja mugavalt saaks peamised igapäevaselt vajalikud tooted ja teenused,” selgitas hoone avamist koordineerinud Anneli Hirv ja lisas, et uude keskusesse koondus ka Pirita suurim valik erinevaid toidukohti. Suure osa keskusest võtavad enda alla mõnusa atmosfääriga uus Rimi supermarket ja Pirita esimene MyFitness spordiklubi. Kauplustest on keskuses esindatud lillepood, sisus-

Kindlasti soovitakse aastavahetusel ka ise erinevat pürotehnikat taevasse lasta. Siinjuures toob Pirita leht välja, mida ütleb seadus saluudi laskmise kohta. Lõhkematerjaliseadus (LMS) reguleerib pürotehniliste ilutulestike ja paugutite kasutamise nende ohtlikkusest tulenevalt. LMS § 57 kohaselt kuulub jaekaubanduses müüdav pürotehnika seadusejärgselt klassifikatsiooni, mille kasutamine ei nõua ohutustehnilist koolitust rääkimata professionaalse pürotehniku juuresolekust. Väga suur enamus paugutamisi tehakse jaekaubanduses saada oleva tehnikaga, see on lubatud ega nõua omavalitsuse luba. Majavahetuse tulemusel on linnaosa saanud kaks korda tehtud hoonet, millest üks on linnaosavalitsuse hoone ja teine Piirita keskus.

tuskauplus, apteek, veini- ja gurmeepood ning seni vaid Nõmme turul tegutsenud populaarne Peetri Lõheäri. Teenustest leiab hoonest keemilise puhastuse, hambaarstid, kehastuudio, juuksuri, mobiiliparanduse ja loomakliiniku. Keskusesse tuleb ka põnev laste mängumaa, kus saab korraldada

sünnipäevi ja mängida ning kus üle 3-aastased lapsed saab jätta ka lühiajaliselt mängumaa töötajate hoole alla, seniks, kuni suured omaette spordiklubis, einestamas või kasvõi hambaarsti juures käivad. Ühe katuse alla koondub kokku seit-

se erinevat toidukohta, mis pakuvad eri maailma köökide toitu nii kiireks eineks, koju kaasa võtmiseks kui ka kohapeal nautimiseks – alates pagarikojast, mis pakub varajastest tundidest hommikusööki kuni uue peene Itaalia restoranini.

LMS § 58 lg 4 kohaselt ei või nii avalikus kohas kui avalikuks kohaks mitteolevas kohas kasutada pürotehnilisi tooteid, millega kaasneb kestev või korduv teist isikut häiriv müra- või valgusefekt, ajavahemikul kella 22.00-st kuni 6.00-ni, puhkepäevale eelneval ööl kella 00.00-st kuni 7.00-ni. Selles lõikes sätestatud keeld ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit või kui kohalik omavalitsus on andnud ilutulestiku korraldamise loa. LMS § 58 lg 4 sätestatud nõuete täitmise üle teostab riikliku järelevalvet politsei.

Detailplaneeringutest

P

Linnaosa lipu võtsid vastu keskuse rajamisse panustanud inimesed.

Pirita kloostri advendikontserdid Pirita kloostri kabelis saab kuulata advendikontserte. Kõik kontserdid algavad kell 18.00 ning on tasuta.

I. advent

Rimil on nii sooja- kui ka ka saiakestelett, mille kõrval pakutakse Rimi pitsasidki.

II. advent

Esimesel advendil, 27. 4. detsembril saab kuulata novembril, esinesid Vanalinna Hariduskolleegiumi Merviälja Kooli lapsed. muusikakooli viiuliansamblit Võlukeeled.

III. advent

IV. advent

11. detsembril laulab kloostris Birgitta koor.

4. advendi kontsert toimub 18. detsembril ning esinevad Majandusgümnaasiumi õpilased.

irita Linnaosa Valitsus korraldab Ranna tee 3 projekteerimistingimuste eelnõu avaliku väljapaneku. Projekteerimistingimuste eelnõuga saab tutvuda 19. detsembrist 2016 kuni 03. jaanuarini 2017 Pirita Linnaosa Valitsuses Kloostri tee 6 toas 128, igal tööpäeval tööpäeva ulatuses. Samal ajavahemikul saab ka kirjalikke ettepanekuid ja vastuväiteid esitada. Ranna tee 3 kinnistu on ärimaa sihtotstarbega, suurus 3554m². Kehtiva Ranna tee 3 kinnistu detailplaneeringuga jagati kinnistu kaheks – äri- ja transpordimaa krundiks ning moodustatavale ärimaa krundile määrati ehitusõigus kohvik-restorani rajamiseks ja hoonestusala. Taotluse kohaselt soovitakse Ranna tee 3 kinnistu detailplaneeringus käsitletud hoonestusala suurendada 2,4% ulatuses esialgsest lahendusest, et pikendada Ranna tee poolset fassaadi 15m² suuruse prügimaja rajamiseks. Projekteerimistingimuste eelnõu ja eskiisiga saab tutvuda ka Tallinna planeeringute registris aadressil https:// tpr.tallinn.ee.


2

Aastaring jõulu eel

2. detsember 2016

Pirita halduskogu pooldas uut eelarvet

Head kaaslinlased! gi pidamise aeg. Praegu on õige aeg tempo maha võtta ja pöörata rohkem tähelepanu oma lähedastele. Iga hetk, iga sõna täis pühendumust, on hindamatu. Meie kõigi tundemaailm vajab head sõna, inimliku soojuse ja läheduse lummavat mõju meie hingele ja südamele.

Tõnis Mölder Pirita linnaosa vanem

P

ea märkamatult on läbi saamas aasta 2016 ning juba peatselt võtab kuue asemel võtab koha sisse seitse - number, mida peetakse väga tähtsaks numbriks kristlikus kultuuriruumis. Eelkõige loodan ma, et uus aasta saab olema mitte ainult oluline, vaid ka rahulik, õnnelik ja edukas meie riigile, linnaosale ja meile kõigile. Selleks, et oma aega hästi planeerida ja et koduseinal oleks Pirita ilu alati meelel, on detsembrikuu lehe vahel taaskord meie linnaosa kalender. Sel korral kaunistavad kalendrit fotod, mis tehtud nii maalt kui ka õhust fotograaf Tiit Mõtuse poolt. Tänan teda nende kaunite fotode eest! Kuigi ligi kuu on aastavahetuseni aega, on viimases lehenumbris paslik vaadata aastale tagasi. Mis sai tehtud, mis jäi pooleli? Esimese asjana tuleb muidugi meelde Piirita keskuse avamine, mis on linnaosavalitsuse jaoks oluline etapp, mis viimaks jõudis lõpuni. Pikka ajalugu ei hakka ma välja tooma, kuid oma maja otsingud on linnaosavalitsusel kestnud aastaid. Nüüd, mil linnaosavalitsus on juba enam kui aasta omas majas jõe ääres, oli suurepärane tunne näha, et Merivälja tee hoone on samuti korras ning pakub Pirita elanikele võimalusi, mida inimesed nii keskusest, aga ka kaugemalt linnaosast on oodanud. Suuremaid objekte on olnud teisigi. Näiteks alustati Kase tänava rekonstrueerimistöödega, mis toob sadadele Maarjamäe elanikele paremad liikumisvõimalused. Siinkohal tuleb aga vabandada, et ootamatuste tõttu on tee-ehitus läinud pikemalt kui arvatud, kuid loodan väga, et need ebamugavused jäävad tänava valmimisel positiivsete tunnete varju. Tehtud on teisigi kommunaalprojekte ja ikka selleks, et linnaosa kas või väikeste sammudega paremaks teha. Kuid ega oluline pole ainult valatud betoon ja asfalt. Linnaosas on jätkunud erinevad toredad üritused nii vanematele kui ka noortele ning alustatud on uute üritustega. Esimest korda oli Pirita sel suvel Tallinna Merepäevade osaline ning võin etteruttavalt öelda, et esimene kord ei jäänud viimaseks. Lisaks teeb rõõmu seegi, et vahvate ürituste korraldamisel on aktiivsed linnaosa elanikud. Nii toimus sel aastal esimene kodukohvikute päev ning traditsiooniliselt sai kaubelda Maarjamäe laadal. Tean, et korraldajate aktiivsus on juba inspireerinud paljusid teisi linnaosa elanikke. Praegu aga nautikem advendi- ja jõuluaega pere, sõprade ja naabritega. Ilusat jõuluaega!

18.

novembril toimus Pirita halduskogu koosolek, kus tutvustati Tallinna linna ja Pirita linnaosa 2017. aasta eelarvet. Halduskogu liikmed võtsid uue eelarve üksmeelselt vastu. Tallinna ning Pirita tuludest, kuludest ja eesmärkidest rääkis linnaosa vanem Tõnis Mölder. Tema sõnul on linna eelarve väga ambitsioonikas just investeeringute koha pealt ning olulised soovid saavad linnaosas teoks. „Meie jaoks on eelarve eelnõus hulgaliselt olulisi objekte, mida oleme linnaosas oodanud aastaid,“ rääkis Mölder, kes tõi välja näiteks Vabaõhukooli ja Kloostrimetsa

tee rekonstrueerimise ning Mähe asumisse kogupere mänguväljaku ehitamise. Linnas planeeritud suurematest investeeringutest mõjutab linnaosa elanikke kindlasti Reidi tee ehitus. Halduskogu esimees Jüri Pihl sõnas, et linnaosa eelarve rõhub just nendele punktidele, mis Pirital enim olulised – heakord, kõnniteed ja laste heaolu. „Lisaks otseinvesteeringutele on ka linna erinevad ametid valmis linnaosasse panustama, seega võttis halduskogu 2017. eelarve osas positiivse hoiaku,“ ütles Pihl.

Taavi Aas Tallinna abilinnapea linnapea ülesannetes

J

õuluaeg on jälle käes. Aastaring saab märkamatult täis. On ootuste aeg. Ma ei esita teile täna kokkuvõtet lõppevast aastast – ei raporteeri saavutustest ega kritiseeri vajakajäämisi. Oleme jõudnud jõuluaega, mõtlemise ja mõtestamise aega. Jõuluaeg on ikka olnud ja on kokkuvõtete tegemise aeg, aga ennekõike just enesega dialoo-

On soovide soovimise aeg. Tõeline jõulurõõm on jagatud rõõm. Oleme pühade ajal lahke käe ja hella südamega. Enesessetõmbunud ja kinnine eestlane muutub avatuks, rõõmsaks ja heldeks. Jagagem oma jõuluande nendega, kel kasin pidulaud. Veelgi tähtsam on aga jagada nii oma ligimeste kui kõigi kaasinimestega sisemisi ja vaimseid väärtusi. Linn ja tema kodanikkond on lahutamatud. Annan, head kaaslinlased, teile Tallinna linnavalitsuse nimel vaid ühe jõululubaduse – me teeme kõik selleks, et Tallinn oleks linn, kus on hea elada. Soovin teile Tallinna rae nimel rahulikke jõule ja õnnerikast uut aastat!

Piritalane Jüri Ratas asus peaminstrina riiki juhtima

23.

novembril asus riiki juhtima Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku erakonna ning Isamaa ja Res Publica koalitsioon, mille peaminstriks on piritalane Jüri Ratas.

eriala ning omandanud majandusteaduste magistrikraadi TTÜst aastal 2002. Aastal 2005 omandas Jüri Ratas ka õigusteaduste bakalaureuse kraadi Tartu Ülikooli Õigusinstituudist. Alates 1. septembrist 2007 on ta Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise doktoriõppes. Doktoritöö teemaks on konkurentsivõimeline linn.

Ratas on piritalastele tuntud seetõttugi, et just tema korraldab linnaosa populaarseimat jalgrattavõistlust – Jüri Ratase rattavõistlust. Sel aastal toimus võistlus juba 12. korda ning sellest võttis osa 770 spordisõpra viies eri kategoorias, seega osalemistahet on rohkesti. Tõenäoliselt ei tähenda uus ja vastututsrikas amet aga seda, et jalgrattavõistluse traditsioon lõpeb. Jüri Ratas on sündinud 2. juulil 1978 Tallinnas, ta on abielus ning tal on kolm last. Ratas on lõpetanud 1996. aastal Tallinna Nõmme Gümnaasiumi, 2000. aastal Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ärikorralduse

Jüri Ratas töötas Edgar Savisaare Tallinna linnapeaks oleku ajal tema majandusnõunikuna, hiljem abilinnapeana, vastutades teedeehituse ja kommunaalteenuste eest. Aastatel 20052007 pidas Ratas Tallinna linnapea ametit.

Jüri Ratas on aastaid vedanud linnaosa suurimat jalgrattavõistlust.

Jüri Ratas on olnud Eesti Korvpalliliidu noortekorvpalli juht ja Eesti Korvpalliliidu president. Tallinna linnapeana oli ta ühtlasi Euroopa Liidu Pealinnade Liidu eesistuja.

Velotreki seisukord takistab sellel rattavõistluste korraldamist

T

allinna linna noorsoo- ja spordiameti poolt tellitud ehitusekspertiis tuvastas, et 1969. aastal valminud Pirita velotrekk on amortiseerunud ning treeningute ja võistluste läbiviimiseks ohtlik, seega võistluste läbiviimiseks rada enam kasutada ei saa.

sõnul olla selline, kus ovaali keskel saaks tegeleda ka teiste spordialadega. «Tegelikult on trekisõit väga oluline, sest seal jagatakse välja palju olümpiamedaleid. Maanteesõidus on ainult neli medalikomplekti, trekil koguni 21. Trekisõit on võrreldes maanteesõiduga individuaalsem ala ja sobib rohkem sportlastele, kel pole maanteel ühisstardiga sõidus võimalik ennast lihtsalt sellepärast näidata, et neil pole võimsat meeskonda ümber,» rääkis ta Postimehele.

"Velotreki betoonkate on aastate jooksul sedavõrd palju kannatada saanud, et ohutust ei ole võimalik enam tagada. Välja tuleks vahetada terveid betoonpaneele, mis on suurel ulatuses pragunenud. See on kulukas ja ebamõistlik. Üksikud lappimised enam ei aita," kirjeldas olukorda noorsoo- ja spordiameti juhataja Rein Ilves Delfi uudisteportaalile. Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand on öelnud, et tema suurim eesmärk on välja ehitada uus Pirita velotrekk. Eelkõige võiks see tema

Trekirada on küll võimaluste piires parandatud, kuid enne põhjalikku rekonstrueerimist võistlusi seal enam pidada ei saa.

Linnaosa vanem Tõnis Mölder on seisukohal, et uue velotreki ehitamine on kahtlemata vajalik ning siin peaksid koostööd tegema linn, riik, alaliidud ja võib-olla eraettevõtjad. "Kui ehitada sisehall, kus aasta ringi saab trekki sõita, oleks see kahtlemata ainulaadne objekt terves Eestis ja lähiriikideski, kuid see nõuaks olulist investeeringut, mida vaid üks osapool kanda ei jõua," tõdes Mölder.


3

2. detsember 2016

Maarjamäele rajatav jalgpallihall parandab Pirita laste treeninguvõimalusi Indrek Petersoo

FC

Levadia Maarjamäe jalgpallikeskusse rajatav jalgpallihall parandab tulevikus Pirita laste talviseid treeninguvõimalusi. Detailplaneeringu kohaselt rajatakse vähendatud mõõtudega (60x40 meetrit) jalgpallihall koos riietusruumide ja klubihoonega Maarjamäe jalgpallikeskuse merepoolsesse ossa. Samuti paigaldatakse kunstmuruväljaku äärde, Tuulenurga ja Saare tänavate juurde müratõkkesein, et summutada palliplatsilt kostvaid helisid. FC Levadia Jalgpallikooli juhatuse liikme Sergei Hohlov-Simsoni sõnul on Pirita elanikud Maarjamäe jalgpal-

likeskuse hästi omaks võtnud. „Sellest annab tunnistust lähiümbruse laste elav huvi FC Levadia Jalgpallikooli treeningute vastu. Meie juures treenib enam kui 350 last, neist paljud elavad Maarjamäel, Pirital, Meriväljal, Mähel ja Muugal. Pärast kunstmuruväljaku katte vahetamist on laste suvised treeningutingimused Maarjamäel lausa suurepärased. Paraku oleme hilissügisel, talvel ja varakevadel raskustes kuna meie piirkonnas napib sisehalle ning jalgpalli mängimiseks sobivaid spordisaale. Kavandatav hall on põrandapinnalt poole jalgpalliväljaku suurune ning mõeldud eelkõige laste talvisteks treeninguteks,“ ütles Hohlov-Simson. Hohlov-Simsoni kinnitusel arvestatakse uue halli rajamisel nii ümbruskonna elanike kui lastevanemate huvidega.

Seoriin Jõgise

T

änavusel andekate noorte stipendiumikonkursil “Tulevikutalent 2016” pääses enam kui 300 kandideerinud noore seas finalistide sekka Merivälja Kooli 8. klassi õpilane Markus Erik Torpel. Tegusa aktivistina silma paistnud noormees usub, et programmeerimine on justkui eneseväljendusviis, mida võiks osata igaüks.

Pildilt saab aimu, kui suur hall on ning kus see asuma hakkab.

„Klubihoonesse on kavandatud avar fuajee, kus lapsevanemad saavad laste treeningute ajal omavahel juttu ajada ja mõnusalt aega veeta, halli kõrvale luuakse täiendavad parkimiskohad. Seeläbi kandub kogu jalgpallikeskuse tegevus halli ja klubihoone valmimise järel suuresti merepoolsesse ossa, lisaks annab uus müratõkkesin naabritele rohkem rahu ja vaikust,“ tõdes ta.

Rajatav spordihall näeb tavapärasest hoopistükis põnevam välja.

Hiljuti kooskõlastas Pirita Halduskogu jalgpallihalli detailplaneeringu. Halduskogu esimees Jüri Pihl sõnas Pirita lehele, et edasise menetluse käigus arutatakse veel põhjalikult halli

rajamisega seotud küsimused läbi ja seetõttu oli halduskogu enamus planeeringu algatamise poolt. "Usun, et menetluse ajal leitakse parimad lahendused kompleksi naabritele ja trennis käivatele sadadele lastele ning seda kõike vaadatakse terviklikult, arvestades ka kavandatavat kommunismiohvrite memoriaali," sõnas Pihl. Järgnevalt peaks detailplaneeringu kinnitama Tallinna Linnavalitsus. Kava kohaselt valmib arhitektuuribüroo Eek ja Mutso poolt kavandatud Maarjamäe jalgpallihall 2017. aasta lõpuks.

Tallinna suurimal liuväljakul saab uisutada iga päev

P

irita Spordikeskuses avati juba isadepäeval pealinna suurim liuväljak. Lisaks uisutamisele saab aega viita ka kelgumäel. Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder ütles, et sel aastal on tänu ilmastikutingimustele võimalik uisuväljak avada varem kui muidu. Eelnevatel aastatel

on uisud jalga saanud tõmmata alles detsembri keskpaigast. „Seega on juba praegu hea võimalus minna jääle, et uueks aastaks oleks uisusamm taas selge,“ sõnas linnaosa vanem. Ta lisas, et uisuväljakut külmetavad väljaku all olevad torud, mistõttu ei kao võimalus uisutada ka siis, kui kül-

makraadide asemel sulailm. Uisutada saab iga ilmaga kella 10.00-22.00, plats on valgustatud ning mängib muusika. Spordikeskuse tervisemajast saab laenutada nii uiske kui ka abivahendeid uisutamise õppimiseks. Suurima väliliuvälja laiuseks ja pikkuseks on mõlemal juhul ligi 42 meetrit

Üks tund uisutamist maksab 2,50 eurot ning uisulaenutus isikuttõendava dokumendi alusel maksab neli eurot. Õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on soodustust tõendava dokumendi esitamisel uisulaenutus 2,50 eurot. Pirita Spordikeskus asub aadressil Rummu tee 3. Avatud on uisuväljak tõenäoliselt märtsini.

Esimene lumi tõi lumelükkajale trahvi

P

irita linnaosavalitsus ei olnud rahul lepingupartneri Eesti Keskkonnateenused tööga lume lükkamisel linnaosa kvartalisisestel teedel ning trahvis ettevõtet novembri alguses. Linnaosavalitsus on valmis pidama raha lepingutasust kinni ka edaspidi kui see on vajalik. Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder sõnas, et lume lükkamisega linnaosas ei saanud rahul olla ning seetõttu koostati akt lepingu rikkumise kohta, mis tähendas, et Keskkonnateenuseid ootab ees trahv tegemata töö eest. „Oleme valmis lepingupartnerile end kas või iga päev ja mitu korda meelde tuletama kui olukord linnaosa tänavatel pole lumistel päevadel hea,“ rõhutas Mölder. Linnaosa elanikud saavad tagasisidet murekohtadest anda kõige mugavamalt linnaosa kodulehe kaudu. Möldri sõnul kinnitas lepingupartner, et linnaosa vajadused olid lume tulekuga tehnika ja tööjõuga kaetud, kuid tundus, et pakutavast jäi kaugelt väheks

Markus Eriku ettevõtlikkus on koolis juba mõnda aega silma paistnud nimelt oli just tema see, kes lõi suurest huvist programmeerimise vastu oma kooli programmeerimisklubi. Täna on klubi aktiivselt käima läinud ja koondab endas infotehnoloogia vastu huvi tundvaid noori, kelle jaoks Markus Erik sageli ingliskeelseid õppematerjale tõlgib. “Minu peamine huvi arvutite ja eriti programmeerimise vastu tekkis umbes neli ja pool aastat tagasi, kui kooli tuli programmeerimisring. See huviring oli koolis umbes aasta ja lõppes siis kahjuks ära,” rääkis Markus Erik. Samas jõudis noormees selle ajaga arusaamani, et programmeerimine ja kood on miski, mille abil saab teha absoluutselt kõike. “Mina näen programmeerimist kui eneseväljendusviisi - saan teha mänge, veebilehti ja kõike muudki,” selgitas noor talent ja kirjeldas, kuidas ta tegi oma kahele vanaemale programmid, mis aitavad neil kiiresti arvutis vajalikke materjale üles leida või veebibrauseris kohe soovitud linkidele liikuda. Markus Erik toob välja, et suurimaks eeskujuks programmeerimisel on tal Zach Latta - 19-aastane noormees, kes juhib Hack Club’i ehk sedasama organisatsiooni, mis on ka Markus Eriku loodud oma kooli programmeerimisklubi taga. Poisil õnnestus kohtuda Lattaga möödunud aastal, kui Latta tuli Tallinnasse TED Talki raames esinema. “Sealt suhtlesime edasi - tema tutvustas mulle Hack Club’i ja siis otsustasingi, et loon ka ise oma kooli klubi - kuigi üldjuhul on õpilaste juhitud huviringid üsna vähe levinud.” Merivälja Koolis Markus Eriku avatud programmeerimisklubil on nüüd aastaring täis ja see on esimene Hack Club’i klubi nii Eestis kui ka kogu Euroopas. “Mäletan veel päeva, kui tegin esimesest korda huvilistele kokkusaamise - nüüd aga pean plaani laiendada programmeerimisklubi tegevust nii teistesse koolidesse kui ka mujale Euroopasse, näiteks Soome,” kirjeldas Markus Erik ja tõi välja soovi, et igaüks oskaks selle tulemusel natukenegi programmeerida.

ja lubatut tänavatel siiski polnud. Tema sõnul polnud eesmärk trahvida, vaid tagada, et edaspidi on tagatud linnaosa elanikele normaalne ja turvaline liikumine. „Ma loodan väga, et need tagasilöögid meie lepingupartneril olid vaid ajutised,“ ütles Mölder. Linnaosa teed on valdavalt 2. seisunditaseme teed, mis tähendab, et lumesaju või tuisu algusest on lepingupartneril aega 12 tundi, et viia teede olukord vastavusse nõuetega. Pirita Linnaosa Valitsus tuletab jätkuvalt meelde, et lume saabudes tuleb parkimine linnatänaval hästi läbi mõelda ning võimalusel parkida masin kindlasti aeda, et lumesahad linnaosa kitsastel tänavatel saaksid tööd teha. Samuti tuleb eemaldada neil, kes seda veel teinud ei ole, haljasaladelt suured kivi, mis jäävad liialt tee äärde ja lumekoristust segaksid. Kui seda ei tehta, eemaldab kivid linnaosavalitsuse lepingupartner vajadusel ise.

Tulevikutalent naudib programmeerimist

Novembri alguse teeolud Pirital ei vastanud linnaosavalitsuse ega kodanike ootustele.

Oma aktiivsuse ja tulevikuvisioonide tõttu jäi Markus Erik silma ka tänavuse stipendiumikonkursi “Tulevikutalent 2016” žüriiliikmetele, kes valisid ta 300 kandideerinud õpilase seast finalistide hulka ja tunnustasid ettevõtlikkustalendi stipendiumiga. “Üks idee, mille peale kaua mõelnud olen, on ehitada koos õpilastega ise üks arvuti,” mõtiskles Markus Erik stipendiumi kasutamise võimalustele. “Kindlasti kasutan saadud raha ka selleks, et soetada veel rohkem õppematerjale ja õppevahendeid. Neljandiku rahast annetan Hack Clubile - ilma nende abita ei oleks ma nii kaugele jõudnud.”


4

Pirita Vaba Aja Keskus, Merivälja tee 3 Armeenia kultuurinädal Pirital Armeenia kultuurinädala raames on avatud keskuse fuajeegaleriis kunstinäitus, kus oma töid esitavad Eestis elavad Armeenia päritolu kunstnikud, tutvustamaks Armeenia traditsioone, vaateid, tundeid ja värve. Näitus on avatud alates 4. detsembrist kuni 11. detsembrini 2016

Erahuvikool Loovustuba maalinäitus

Veel infot tegevuste ja huviringide kohta: www.piritavak.ee; piritavak@piritavak.ee; tel 645 76 25 Facebook: www.facebook.com/Pirita-VabaAja-Keskus

Pirita Sotsiaalkeskus, Metsavahi tee 4 Näitus 30. novembrist- 24. jaanuarini 2017 a. on Pirita Sotsiaalkeskuse saalis üleval kunstiringi näitus „Ainult sulle…“

Loovustoas käivate beebide jõuluteemaline maalinäitus „Jõudke jõudke jõulukesed“ fuajeegaleriis ajavahemikul 13.129.01.2017

Jõulupärja meisterdamise töötuba

Tallinna Muusikakooli klaveriõpilaste kontsert

Eakate jõulupidu Jõulukohvik

8. detsembril kell 11.00 toimub jõulupärja meisterdamise töötuba.

Riina Maandi klaveriõpilaste kontsert Pirita Vaba Aja Keskuses 2. detsembril kell 18.00

16. detsembril kell 11.00-14.30 toimub eakate jõulupidu Jõulukohvik. Esinejad terve päeva vältel.

Lastejooga ja loovushommik

Tähelepanu!

Haldjad ja Draakonid lastejooga eestvedamisel toimub Pirita Vaba Aja Keskuses 4. detsembril kell 10.30-12.00 lastejooga ja jõuluhommik. Täpne info ja registreerimine haldjadjadraakonid@gmail.com

Tähelepanu mälumängurid!

Laupäeval, 10. detsembriil algusega kell 12.00 toimub Pirita Vaba Aja Keskuse peeglisaalis Hardi Tiiduse XIV Mälestusturniir Mälugigant 2016. Mängu juhivad Jaan Loide, Eduard Rihm ja Peeter Erik Kubo. Nende koostatud on 100 küsimust mida esitatakse võistlejaile ajaloo, spordi, geograafia, looduse, kunsti, tehnika, teaduse, kirjanduse, muusika teemadel. Osa küsimusi esitatakse piltidena, esemetana ja CD plaatidelt. Traditsiooniliselt toetavad sündmust kirjastused Koolibri, TEA ja teised, samuti mitmed teatrid ja kunstnikud. Auhinnalaud on rikkalik nagu alati! Ootame võitslema kõiki asjahuvilisi sest kõige tähtsam on ikkagi osavõtt suurest mälumängust. Kirjandushuvilistele teatame ette, et kohapeal toimub ka kirjastus TEA raamatute müük.

Tööpakkumine!

Pirita Vaba Aja Keskus pakub tööd hooldustöötajale. Koduteenuse eesmärgiks on koduabi ja isikuabi osutamine Pirita linnaosa elanikele. Nõudmised kandidaadile: keskharidus, eesti keele oskus, kutsealane ettevalmistus, kasuks tuleb eelnev töökogemus antud valdkonnas. Isikuomadused: hea pingetaluvus, hea suhtlemis- ja koostöö oskus, ausus ja usaldusväärsus. Ettevõte pakub: tähtajatut lepingut täistööajaga (40 tundi nädalas) jaanuarist 2017.a. Töötasu kuus 669 eurot bruto. Kuulutus aegub 15. detsembril. Täiendav info ja huvi korral pöörduda maris. randma@piritavak.ee, tel 6069053

Tähelepanu! Meil on vaba ruumi!

Pirita Vaba Aja Keskus rendib ruume erinevate muusika-, liikumis-, õppe-, keeletundide ning loovate tegevuste läbiviimiseks. Pakutavate ruumide täpse kirjelduse ja hinnakirja leiab: http://piritavak.ee/ruumid Soovi korral kirjutada e-kontaktil: annie. rist@piritavak.ee

Pirita Sotsiaalkeskuses ei toimu eakete ringitööd ajavahemikul 27.12.2016- 6.01.2017 Ringid alustavad tööd alates 9.01.2017 Täpne info tegevuste kohta: www.piritavak.ee/sotsiaalkeskus või tel 606 9050

Kose Vaba Aja Keskus, Puhkekodu tee 55b Avatud ringid noortele 19. detsember kell 16.00 – DIY Töötuba. Jõulukaartide töötuba.

Sündmused lastele ja noortele 2. detsember kell 16.00 – Pinksiturniir, kus selgub detsembrikuu parim 5. detsember kell 16.00 – Kose Olümpia. Kose Olümpial on võistlused viiel alal, tule kohale ja proovi milles sina kõige parem oled. 7. detsember kell 16.00 - Keskuse ja jõulukuuse kaunistamine jõuludeks 9. detsember kell 16.00 – Piljarditurniir, kus selgub detsembrikuu parim 12. detsember kell 16.00 – Bingo 15. detsember kell 16.00 – Kuldvillak, kus seekordseks teemaks on põnevad mereelukad. 21. detsember kell 16.00 – Kose jõulupidu. Keskuse jõulupidu noortele. Loome mõnusa jõulumeeleolu. Kuulame jõululaule ja mängime vahvaid mänge. Lisaks küpsetame piparkooke ja keedame jõulujooki. Registreerimine vajalik! 28. detsember kell 14.00 – Pulgakookide töötuba. Registreerimine vajalik! 29. detsember kell 14.00 – Suur jõuluviktoriin. Tule osale humoorikal pühadeviktoriinil. 30. detsember kell 14.00 – Lauamängude maraton 15. detsember kell 11.00 – Eakate hommik. Eakate Jõulupidu.

2. detsember 2016

2. jaanuar kell 14.00 – Decoupage töötuba. Kui sul on oma ese mida soovid kaunistada, võta kaasa. 4. jaanuar kell 14.00 – Turniirid. Noored valivad PS, pinksi ja piljardi vahel milles turniir tuleb. Kui ei saa omavahel kokkuleppele tuleb turniiri valik loosiga. 5. jaanuar kell 14.00 – Rooside sõda. Osalemiseks pane kokku 3-liikmeline võistkond ja registreeri end noorsootöötajale. Ja kui sul pole oma võistkonda, tule ikka kohale ja saad oma võistkonna. 6. jaanuar kell 13.00 – Filmimaraton. Kogume soovid kokku ja teeme kohapeal ekraanivaliku lemmik filmide ja multifilmide seast.

piritavak.ee, tel: 53004080 või Mähe Vaba Aja Keskuses koha peal. 29. detsember kell 16.00 talvises vanalinnas orienteerumine QR koodidega ja fotovõistlus „Talve ilu“ algus. Toimub ilusatel Tallinna vanalinna talvistel tänavatel. Vajalik mobiiltelefon koos netiühendusega. Registreeruda hiljemalt 28.12 aadressil: mahe@piritavak.ee, tel: 53004080 või Mähe Vaba Aja Keskuses koha peal. 30. detsember kell 16.00 kokandusring „Tervis käib kõhu kaudu“ Valmistame midagi maitsvat, lihtsat ja tervislikku. Registreeruda hiljemalt 29.12 aadressil: mahe@piritavak.ee, tel: 53004080 või Mähe Vaba Aja Keskuses koha peal.

Täiskasvanutele Esmaspäeviti kell 18.45-19.45. Pilatese treening täiskasvanutele. Treeningule tulles kaasa võtta isiklik treeningmatt ning riietuda mugavalt. Registreerumine ja täpsem info: madli.toots@gmail.com; 56652081 PS! Pilates ei toimu 26. detsembril! Registreerimine ja jooksev info tegevuste kohta: E-mail: mahe@piritavak.ee. Tel. 605 9516 www.piritavak.ee/mahe ja www.facebook.com/ mahevabaajakeskus

Registreerimine ja jooksev info tegevuste kohta: http://www.piritavak.ee/kose E-mail: kose@piritavak.ee, tel. 6 006 391 Facebook: : www.facebook.com/kose.vabaajakeskus

Mähe Vaba Aja Keskus, Aianduse tee 64 Huvi- ja vaba ajaga seotud tegevused lastele ja noortele 2. detsember kell 16.00 Fotograafia ring. Uues fotograafia ringis õpime kuidas töödelda pilte, teha fotot, kasutada statiivi, kuidas teha stuudio fotot ja palju muud fotograafia huvilistele vajalikke teadmisi. Registreeruda aadressil: mahe@piritavak.ee, tel: 53004080 või Mähe Vaba Aja Keskuses koha peal.

10. detsembril 2016 kl 10.00–14.00 Heki tee 16

9. detsember kell 16.00 Kunsti- ja meisterdamisring. Kunstiringis teeme jõuluteemalisi kaunistusi ja kaarte. Registreeruda hiljemalt 8.12. aadressil: mahe@piritavak.ee, tel: 53004080 või Mähe Vaba Aja Keskuses koha peal. 9. detsember kell 17.00 Kodutütred. Kodutütardega õpitakse vajalikke teadmisi esmaabist, kokandusest, orienteerumisest, ellujäämisest looduses jne või siis lihtsalt meisterdatakse üheskoos midagi vahvat. Koondusest on oodatud osa võtma neiud vanuses 7-18 aastat! 13. detsember kell 15.00 Jõuluehete töötuba. Õpime üheskoos erinevaid nippe, kuidas ise valmistada unikaalseid jõuluehteid ja - kaunistusi. Teeme ise kuuseehteid ja paberist kaunistusi. Registreeruda hiljemalt 12.12 aadressil: mahe@piritavak.ee, tel: 53004080 või Mähe Vaba Aja Keskuses koha peal. 22. detsember kell 14.00 Mähe Jõulupidu. Toimuvad erinevad põnevad mängud, lahendame jõuluviktoriini ja kõigile tuntud populaarsel telesaatel põhinev mälumäng kuldvillak, mis on kohandatud noorte jaoks. Mängus osalemine aitab proovile panna enda teadmised ning pakub mitmekülgset meelelahutust. Küpsetame piparkooke ning nende kõrvale õpime ise valmistama jõulujooki glögi. Registreeruda hiljemalt 20.12 aadressil: mahe@ piritavak.ee, tel: 53004080 või Mähe Vaba Aja Keskuses koha peal. 28. november kell 16.00 uisutamine Pirital. Koha peal on võimalik laenutada uiske (õpilasele õpilaspileti olemasolul 2,50€) ning liuvälja ühe tunni pilet õpilasele 2,50€. Kui on olemas enda uisud, siis kogumaksumus on 2,50 €, uiskude laenutusega koos 5,00€. Tegevus toimub eeldusel, et selleks ajaks on uisuväljak avatud. . Registreeruda hiljemalt 27.12 aadressil: mahe@

Merivälja Kooli lapsed müüvad enda ja pereliikmete meisterdusi ja küpsetisi. Lisaks jõulukaupade müügile toimub maleturniir ning toimuvad "Ministar" etendused. Tegemist ja vaatamist jätkub tervele perele ja Jõuluvana kingimured saavad ka lahendatud.


5

2. detsember 2016

peugeot.ee/3008

Uus Peugeot i-Cockpit®

Head-up digitaalne näidikuteplokk

Ökonoomsed mootorid PureTech ja BlueHDi

KUUMAKSE AL

Uue Peugeot 3008 soetamisel kasutusrendi tüüpi autoliisinguga on liisingu kuumakse 195,95 € ja krediidi kulukuse määr 2,05% aastas järgmistel näidistingimustel (seisuga 07.11.2016): vara hind 19 700 € käibemaksuga, sissemakse alates 15%,  jääkväärtus 30 %, aastane intressimäär 1,9% + 3 kuu EURIBOR (07.11.2016 oli 3 kuu euribori määr -0,3130%), periood 60 kuud, lepingutasu 190 €. Eeltoodud näidistingimustel on krediidi kogukulu 20 859,34 eurot. Arvutamisel ei ole arvestatud võimalikke vara registreerimiskulusid, riigilõive, hindamisakti tasu ning liiklus- ja kaskokindlustuse aastamaksete suurust. Pakkumine kehtib kuni 31.12.2016. Tegemist on finantsteenusega, liisingu pakkuja on AS SEB Liising. Tutvu tingimustegawww.seb.ee/liising ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.

UUS PEUGEOT 3008


6

Jaani kirikus saab kuulata Pirita laululapsi

4.

detsembril kell 17.00 toimub Tallinna Jaani kirikus kontsert Jõulud Pariisis, kus esinevad Oliver Kuusik ja Elizabeth Paavel, Maire Eliste Muusikakooli koorid, Härrasmeeste kvartett ja Jaak Jürisson bänd. Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne kohapealt.

Koolid võtavad osa pilootprojektist

K

ooliõpilaste liikumisharjumuste suurendamiseks ja erinevate spordialade tutvustamiseks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet koostöös Tallinna Haridusametiga käivitanud pealinna koolides pilootprojekti „Sport Kooli“, millest võtab osa teiste seas ka Pirita Majandusgümnaasium ja Merivälja Kool. Abilinnapea ja projekti idee autori Mihhail Kõlvarti sõnul näitab statistika, et loodud on palju sportimisvõimalusi, ent sellele vaatamata on meie lastel ja noortel kehaline aktiivsus ebapiisav ja seda just tervise seisukohalt. „Kui maailma terviseorganisatsiooni hinnangul peaksid lapsed iga päev aktiivsemalt liikuma vähemalt ühe tunni, siis viimaste uuringute kohaselt liigub nii palju alla 20 protsendi Eesti lastest,“ selgitas Kõlvart. Linna käivitatud programm „Sport Kooli“ on suunatud eeskätt 7-8 aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tunnile täiendavalt ka liikumisharrastuse tunnis antud programmi raames. "Meie eesmärk on tekitada lastes huvi spordi ja liikumise vastu ning selleks pakume neile võimalust tutvuda erinevate spordialadega oma kooli juures ja seda kvalifitseeritud treenerite käe all. Ühtlasi on see hea võimalus spordiklubidele oma spordialade tutvustamiseks.“ Abilinnapea lisas, et kui sageli ei pruugi lapsed leida endale sobivat või meelepärast spordiala, siis antud projektiga saavad lapsed proovida erinevaid alasid ning loodetavasti leiab iga laps endale just selle õige. Programm kestab õppeaasta lõpuni ehk tuleva aasta juunini. Esimesel perioodil tutvustatavad spordialad on kergejõustik, jalgpall, karate, kick-boxing, võistlustants, taekwondo, korvpall, saalihoki, vehklemine, sport chanbara ja maadlus.

2. detsember 2016

Kuidas käituda lapsevanemana internetis? Dei Stein noorsoopolitseinik

T

äiskasvanuks on saanud esimene niinimetatud nutipõlvkond, kes on harjunud oma igapäevaelu jagama internetis. Sageli ongi reaalne elu tihedalt seotud nutieluga. Näiteks armudes oma kallimasse arvatakse, et koos ollakse elu lõpuni ja mingeid saladusi paari vahel ei tohi olla. Seetõttu tehakse sotsiaalmeedias ühiskontosid või jagatakse partneriga oma paroole. Argipäeva saabudes tekivad nii saladused kui ka tülid. Kasutatakse ära olulist infot ja hakatakse partnerile haiget tegema, vahetades paroolid, saates tema nime alt teistele nilbusi jne. Kusjuures partner ei saa enda kaitsmiseks enam midagi teha. Tema nimele ja mainele on tehtud pöördumatut kahju. Olles leidnud enda ellu ideaalse partneri, tahetakse tihti oma õnne kõigile kuulutada. Seda ka siis, kui perre on sündimas ilmakodanik. Internetis on olemas mitmeid lehekülgi, kuhu saab lisada oma rasedusaegseid ja vastsündinud lapse pilte ning lisada kommentaare lapse sünni ja enda mõtete kohta. See info ei pea olema avalik ning soovitame seaded sättida privaatsemaks. Miks? Kõik, mis internetti talletatakse, sinna ka jääb. Aastate pärast, kui Teie laps on sirgunud suureks ning suundub töövestlusele, ei ole just kõige meeldivam oma nime googeldades endast avalikke beebipilte avastada. Ammu üles pandud materjal võib hakata elu häirima. Las lapsed ise piisavalt vanaks saades otsustavad, millised pildid neist avalikkuseni jõuavad. Veidi vanemate lastega on vanemad seotud netikontode kaudu, olles sotsiaalmeedias nende sõbrad. Loomuliku huvi poolest vaadatakse ka laste sõprade kontosid. Millist eeskuju saavad vanemad oma

Noorte internetiskäimine on muutunud elu enesesmõistetavaks osaks ning seal jagatakse endast kõike ja tihtipeale valimatult. Lapsevanem saab enda käitumisega anda eeskuju ja last õpetada.

lastele anda, kasutades nutivahendeid? - Kontrolli oma nutika näppimist (nt õhtusöögi ajal meilide vaatamine ehk multitasking, sellega ei olda kohal siin ja praegu). - Kehtesta ajalised piirangud (mitu korda päevas vaatate vanematena laste ees oma nutikat? Nt reede õhtul pange oma telefon hääletu peale ega vaadake esmaspäeva hommikuni e-kirju, saavutate lisaaega- ja energiat, sest muidu ei

tajuta, kui palju aega tegelikult netile kulub). - Väljalülitumine sisselülitumiseks (korraldage peres netist vaba aeg, nt peale õhtusööki üks tund netivaba, ka ilma telekata, saavutate aega pere kvaliteetajaks ning omavaheliseks suhtlemiseks). - Vanemate netisõltuvus? Kui pidevalt netis olev vanem ei pööra oma lapsele piisavalt tähelepanu, siis laps

võib muutuda agressiivseks, puudub kvaliteetsuhe lapsega. Lapsevanematena saame palju ära teha ja oma lastele eeskuju anda teemal, kuidas ja kui palju internetis oma aega veeta. Internet on küll mugav lapsehoidja, kuid pole seejuures mitte alati hea variant ning tagajärjedki võivad olla hoopistükis negatiivsed.


7

2. detsember 2016

Uuskasutuskeskus võtab piritalastelt annetusi vastu lauluväljaku juures

I

segi inimestel, kes on teinud ainult väga läbimõeldud ostuotsuseid, jäävad mõned asjad aeg-ajalt üle. Kui ise asjadele uut omanikku leida ei viitsi või ei õnnestu, on üks võimalus annetada asjad uuskasutuseks. Eestis uuskasutusega edendamisega tegelev MTÜ Uuskasutuskeskus päästis eelmine aasta äraviskamisest üle 700 tonni veel kasutuskõlblikke esemeid.

mata leidma tee jäätmejaama. Neid asju võtab Pirital vastu näiteks Pärnamäe jäätmejaam. Kuhu asjad viia? Varem asus Uuskasutuskeskuse konteiner vanas Pirita linnaosavalitsuse parklas. Piirita keskuse valmimise tõttu pidi konteiner kolima aga Lauluväljaku mereväravate juurde. Seal võetakse asju vastu laupäeval ja pühapäeval 10.0018.00.

Annetada võib peaaegu kõike Kui klassikaliselt seostuvad inimestel annetamisega vaid riided, siis uuskasutuseks sobib peaaegu kõik majapidamises leiduv. Uuskasutuskeskuse abil leiavad hõlpsasti uue kodu ka jalanõud, mänguasjad, raamatud, CD-plaadid ja filmid, mööbel, vana kodutehnika, laudlinad, kangajäägid, lauanõud, potid-pannid ja isegi toataimed.

Ühe vana on teise uus ning taaskasutus hoiab ka loodust. On siiski esemeid, mis annetamiseks ei sobi. Kasutatud patareid, vanad värvid, ehitusjäätmed, metalliromu, plastid,

paber ja papp, rehvid, katkised elektrija elektroonikaseadmed, pakendid ja lehtklaas on asjad, mis peaksid tingi-

Nädala sees on aga Piritale lähim võimalus viia asjad Lasnamäele Mahtra 5 ja Punane 50 asuvatesse Uuskasutuskeskustesse. Neis võetakse annetusi vastu esmaspäevast reedeni kell 10.00-18.00 ja laupäeviti kell 10.00-16.00.

Ostan EW aegseid kristallnõusid. Karahvinid, vaasid, vaagnad jne. Tel: 52 80 925 Suur valik puitbrikette, hinnad al. 130€/tonn, pellet premium 8 ja 6mm 175€/960 kg, kütteklotsid 1,8€/kott, lepp 2,7€/kott, kask 3€/kott. VanaNarva mnt. 9 laost müüme ka paki kaupa al. 1,4€/10kg, tel. 56 924 924, 637 9411, www.leilibrikett.ee Müüme premiumklassi puidugraanulit ja- briketti. Hinnad soodsad! Puitbrikett 960 kg. alus 135 €. Puidugraanul 960 kg. alus 169 €. Rohkem infot kodulehelt balticpellet. ee, või tel. 58915954. Hinnad sisaldavad kojuvedu Harjumaal! Pikaajalise kogemusega litsenseeritud korstnapühkija teenus. Teostan ka sundventilatsiooni puhastust. e-mail:margus@korvent.ee, tel. 5526281 Liuguksed ja riidekapid. Abi kapi või garderoobi projekteerimisel. Parimad hinnad. Tel. 522 1151. Info www. nagusul.ee Korstnapühkija teenused. Ohtlike puude/okste langetamine ning viljapuude lõikamine. Muruniitmine (trimmeriga). Tel.nr.: +372 5348 7318, e-post igor@infinitas.ee Pirita ja Merivälja korstnapühkija ja pottsepp kutsetunnistustega teostab litsenseeritud korstnapühkimis,-ja pottsepa tööd. Küttekollete kontroll, remont ja ehitus. Akti väljastamine kindlustusseltside ja Pöösteameti jaoks. tel. 56 900 686 56 900 686, e-post korsten.korda@gmail.com

Pakume kohapeal valmistatud vorste, grill-liha ja saslõkke,

aastast 1998

ahjupraade ning kulinaariat. Hea valik lihameistri poolt kohapeal lõigatud kodumaist sea-, veise-, lamba ja vasikaliha. Pakume ka maheveist mandrilt ja Saaremaalt, küülikut Tartumaalt, mahemuna ja mahepiimatooteid Mulgimaalt, suitsulihatooteid Pärnumaalt, käsitöö õllesi ja siidreid, maitseained Piprapoest. Valikus on ka marmorliha Austraaliast, laagerdatud liha Ameerikast,

Merivälja tee 22, Pirita tel 6332887

praevorstid Saksamaalt ja palju muud.

Avatud E-P 10-20 Pärnamäe 4a, Viimsi tel 6003031 Avatud E-R 10-20; L 10-19; P10-18

Üldinfo +3725057366 viljandirender@gmail.com

Massaaziteenused (klassikaline massaaž, laavakivimassaaž, lümfimassaaž) Pirital Purje 8 Tallinna Purjespordikeskuse majas nr. 4 tuba 372 III korrus. Massöör Sirje Kanaval. Soovi korral helistada numbril 5113314, või kirjutada e- meilile: privileg.skanaval@gmail. com. Koduleht www.tammekuru.ee. Võimalik ka broneerida otse kodulehel. Aiad, väravad, tõstuksed ja automaatika lahendused parima hinnaga Eestis. Liugvärava komplekt ( tsingitud ja värvitud värav + vundament + paigaldus + automaatika komplekt) hind 1500.- eurot. Tõstuks 2.5m*2m 450.- eurot. www.finegarden.ee , tel 58958809 , info@finegarden.ee Korstnapühkija ja pottsepa teenused; Ohtlike puude/okste langetamine; Lumekoristus E-post: igor@infinitas. ee Tel.nr.: 5348 7318 Õmblusmasinate parandus. Parandan kõiki õmblusmasinaid. Hillar, telefon: 5168180 Pere soovib üürida pikemaks ajaks suvila või majaosa. Võib olla remonti vajav. Samas sobivusel olemas tulevikus ostuvõimalus. 53240474 Noor pere soovib osta krundi või renoveerimist vajava maja Pirital või Meriväljal. Tel:53431900 Laste kooliks ettevalmistamine, lugema ja kirjutama õpetamine. Individuaaaltunnid lugemis- ja kirjutamisraskustega õpilastele. Tel 5 059 605


8

2. detsember 2016

SUUR JÕULUFESTIVAL JA –LAAT Kohtume 16.-18. detsembril Tallinna Lauluväljakul, tule kogu perega! · · · · · ·

Jõulumaa Lotte kohvik Jõulurong Töötuba & laste ala Jõuluvana & päkapikk Põnevad jõulukingid 200lt kauplejalt

Külla tulevad Vaata kindlasti ka kodulehele Padjaklubi, www.joululaat.ee Daniel Levi, Sandra Nurmsalu ja laulukoorid

Pihlaka Kohvik

nüüd avatud Viimsis! Randvere tee 9 10.00-20.00. Tordid, koogid, pirukad, suupisted ja salatid. Telli tort tähtpäevaks!

6091717 või viimsi@pihlaka.ee www.pihlaka.ee

MTÜ Tallinna jõululaat

PIIRITA KESKUSES AVATUD UUS PIRITA PIZZAKIOSK PAKUB TÖÖD

PIZZAKOKKKLIENDITEENINDAJALE

Saadaval uudse lahendusega, eemaldatavad haagisekonksud!

Omalt poolt pakume: Huvitavat ja väljakutsuvat tööd; Sõbralikku ja abivalmis meeskonda; Väljaõpet kohapeal; Mo veerivat ja konkurentsivõimelist töötasu;

Aiandi tee 21, Viimsi 74001 Harjumaa (+372) 5125005 (+372) 5137070 info@koneskoauto.ee

Kandideerimiseks saada cv aadressile pirita@pizzakiosk.ee lisainfo tel 55598324.

ÕHKSOOJUSPUMPADE KEEMILINE SURVEPESU

PUITBRIKETT al.119.PELLETID al.189.TURBABRIKETT al.109.KIVISÜSI al.189.KAMINAPUUD ja KÜTTEKLOTSID al. 2.50

Taastab süsteemi tõhususe Vähendab elektrienergia tarbimist Pikendab süsteemi eluiga Eemaldab hallituse ja bakterid Tagab tervisliku sisekliima

KLIIMAABI LÕPETA BAKTERITE SISSEHINGAMINE

HELISTA: 5028333 www.kliimaabi.ee

TASUTA TRANSPORT JA SOODSAD HINNAD!

KAITSERAUAD KARTERIKAITSED HAAGISEKONKSUD ATV PÕHJAKAITSED ATV SAHAD MAASTURITE SAHAD PAADITARVIKUD TORUPAINUTUS TERASPIIRDED ERIPROJEKTID

Nõuded kandidaadile: Oled vähemalt 18a. Sind iseloomustavad täpsus, puhtus, korrektsus, kohusetundlikkus, iseseisvus ja ausus; Oskad ees keelt kõnes ja kirjas.

Tel 66 00 190, 51 36 999. Pärnu mnt 139E/7, Tallinn. www.kütteladu.ee

KÜTTEPUUD KUIVAD JA TOORED 30,40,50cm. PUIT -ja TURBABRIKETT PAKITUD KÕDUSÕNNIK 30kg/kott

Kviitung. Vedu iga päev.

Tel 6541100; 5238852

TAMMARU FARM, www.tg.ee

Ladu Tallinnas

www.facebook.com/ piritalinnaosa

Väljaandja: Pirita Linnaosa Valitsus, Kloostri tee 6, 11911 Tallinn, telefon 6 457 600, faks 6 457 609, e-mail pirita@tallinnlv.ee. Toimetaja Andre Hanimägi, telefon 6 457 629, e-mail andre.hanimagi@tallinnlv.ee. Trükikoda AS Printall.

Piritalehtdetsember2016  
Piritalehtdetsember2016  
Advertisement