Page 1

Polemika z wypowiedzią Umberta Eco „Grozi nam, że cały dzisiejszy przemysł informatyczny, mnożąc informacje, nie będzie dostarczał już żadnej”. Robert Osiendlewski kl. If i Piotr Petkowicz kl.If Tutaj wpisz zawartość tego dokumentu i poszczególnych części

1.Argumenty „za” Cytat Umberto Eco „Grozi nam, że cały dzisiejszy dzień przemysł informatyczny, mnożąc informacje, nie będzie dostarczał już żadnej” pokazuje nam że razem z dzisiejszym dostępem do informacji, mamy większe możliwości, aby pogłębiać swoją wiedzę i mieć szybki dostęp do informacji. Otrzymujemy szybki dostęp do informacji,który pozwala nam na otrzymanie wiadomości o danym przedmiocie czy postaci w bardzo krótkim czasie.Wieksza ilość informacji pobranych z różnych źródeł dostarcza nam więcej wiadomości dodatkowych lub podstawowych w bardziej rozbudowanej formie.W większości źródeł informacje o temacie są prawdziwe jednakże warto sprawdzić je w encyklopedii lub innym środku masowego przekazu aby upewnić się czy wiadmości są w stu procentach rzeczywiste.

2.Argumenty ”przeciw” Jednak cytat Umberto Eco przestrzega nas przed wielką ilością informacji która sprawi , że nie będziemy w stanie odróżnić która z nich jest poprawna. Według mnie niektóre informacje mogą być fałszywe, pobrane z niepewnych żródeł oraz są potwierdzane,co świadczy o ich prawdziwości. Niektóre z nich brane z są z wiarygodnych źródeł np.,: pracy,słowników,encyklopedii inne zaś są pobrane z kilku stron internetowych są bardzo podobne ,jedynie zmieniona jest treść aby ludzie korzystali z tych portali po to by zwiększyć liczbę odwiedzin.


4.Umberto Eco-informacje biograficzne Umberto Eco, jeden z najsłynniejszych naukowców i pisarzy XX wieku, urodził się w Alessandrii w Piemoncie w 1932 roku. Po uzyskaniu tytułu doktora (jego praca poświęcona była św. Tomaszowi z Akwinu) wykładał na uniwersytetach w Turynie i Mediolanie. Obecnie jest profesorem uniwersytetu w Bolonii. W pracy badawczej zajmuje się m.in. semiotyką, teorią literatury, estetyką średniowieczną i środkami przekazu. Do jego najważniejszych publikacji przetłumaczonych na język polski należą: Dzieło otwarte, Pejzaż semiotyczny, Lector in fabula, Superman w literaturze masowej. Bogaty dorobek naukowy to zaledwie część obfitej i urozmaiconej twórczości Eco, obejmującej ponadto felietony, parodie literackie, komiksy, sztuki dla dzieci, przede wszystkim zaś kilka znakomitych powieści.

5.Dyskusja Zawartość Polemika z wypowiedzią Umberta Eco .......................................................................... 1 „Grozi nam, że cały dzisiejszy przemysł informatyczny, mnożąc informacje, nie będzie dostarczał już żadnej”. ................................................................................................ 1 1.Argumenty „za” ....................................................................................................... 1 2.Argumenty ”przeciw” .............................................................................................. 1 4.Umberto Eco-informacje biograficzne .................................................................... 2 5.Dyskusja .................................................................................................................. 2


www.wikipedia.com

Polemmika  
Polemmika  

jest to polemika umberta eco

Advertisement