Page 1

EKSPERT DOM Doradcy Rynku Nieruchomości to marka, której właścicielem jest EKSPERT DOM Sp. z o.o., specjalizujący się w obrocie nieruchomościami. Zapewniamy fachową pomoc i doradztwo przy sprzedaży, kupnie, najmie bądź dzierżawie nieruchomości. Działamy z myślą o Państwa wygodzie i bezpieczeństwie: aby ułatwić Państwu poszukiwanie określonej nieruchomości, aby zapewnić Państwu bezpieczne przeprowadzenie transakcji. Współpracujemy z największymi portalami internetowymi z branży nieruchomościowej, jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Klientami. Dzięki temu nasza oferta jest zawsze aktualna. Nasza wiedza i staranność, z jaką podejmujemy działanie, gwarantują Państwu pełne bezpieczeństwo dokonanych z naszą pomocą transakcji. Szukasz domu, mieszkania, działki? A może powierzchni magazynowej? Chcesz kupić, sprzedać, wynająć? Skorzystaj z naszego doświadczenia! Zaufaj naszej wiedzy! Przekonaj się, że działamy sprawnie i kompetentnie, że działamy... dla Ciebie!

Szanowni Państwo, Witam Państwa w kolejnym już drugim newsletterze dotyczącym tematyki informacji przy sprzedaży , kupnie lub wynajmie nieruchomości. W tym numerze przedstawiam sytuację na rynku mieszkaniowym , między innymi zmiany w programie „Mieszkanie dla Młodych” oraz inne równie ciekawe porady i informacje z rynku nieruchomości na rynku lokalnym i krajowym Przedstawiam także 2 atrakcyjne oferty na rynku nieruchomości w Gliwicach Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tematyką newslettera.

Wasz Osobisty Agent Nieruchomości Piotr Moćko Tel. 664 473 192


MIESZKANIA DLA MŁODYCH ZWIĘKSZY POPYT I CENY  MIESZKAŃ  Wejście w życie od początku 2014 r. programu Mieszkanie dla Młodych może wywołać wzrost popytu i w konsekwencji wzrost cen mieszkań, przewiduje Narodowy Bank Polski (NBP). W "Informacji o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w II kwartale 2013 r." bank centralny zwraca uwagę, że w II kw. 2013 r. praktycznie wygasły efekty fiskalne rządowego programu "Rodzina na Swoim". Jednocześnie zwraca uwagę na nowy program wspierania nabywania mieszkań na własność Mieszkanie dla Młodych (MDM). "Obecnie program ten, w nowej - znacznie rozszerzonej - wersji, został zaakceptowany przez Sejm i Senat oraz podpisany przez Prezydenta RP. Można się spodziewać, że znaczna liczba potencjalnych nabywców oczekuje na rozpoczęcie tego programu, a związana z tym kumulacja bodźców fiskalnych i monetarnych może wywołać wzrost popytu i w konsekwencji wzrost cen mieszkań" - czytamy w raporcie.


Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie na rynku wtórnym Kupowanie mieszkania nie jest wcale procesem łatwym. Gruntowne przemyślenie tematu kupna mieszkania na samym początku zaoszczędzi nam i innym czasu spędzonego np. na oglądaniu mieszkań zbyt drogich. Ofert sprzedaży mieszkań jest wiele, a mieszkania, w ostatnim czasie, nie sprzedają się już jak ciepłe bułeczki. Daje to szansę kupującym na spokojne porównanie ofert na rynku i dokonanie rozsądnego wyboru.


Od czego zacząć? • Zacznij przede wszystkim od odpowiedzi na pytania jak dużego mieszkania potrzebujesz, jaka powinna być powierzchnia mieszkania oraz ilość pomieszczeń. Weź pod uwagę nie tylko bieżącą sytuację, ale również dłuższy horyzont czasowy. Staraj się myśleć strategicznie. • Drugą kwestią (choć nie mniej ważną od pierwszej) jest odpowiedź na pytanie: jakimi środkami  finansowymi dysponujesz? • Weź pod uwagę wielkość własnych środków finansowych oraz finansowanie kredytem. Najlepiej na samym początku Twoich poszukiwań mieszkania umów się z osobą, która przedstawi Ci dostępne oferty finansowania zakupu nieruchomości oraz wyliczy Twoją zdolność kredytową. Określenie kwoty, jaką dysponujesz, musisz dokonać na samym początku drogi. To ważne, ponieważ czynnik ten ogranicza niestety pole działania wielu osobom. • Planując budżet, weź również pod uwagę dodatkowe koszty związane z zakupem nieruchomości (które są niemałe), takie jak: taksa notarialna, podatek od czynności cywilno-prawnych, opłaty sądowe, prowizja pośrednika. • Gdy już sprecyzujesz swoje podstawowe wymagania (i możliwości), przystąp do szukania ofert sprzedaży. Możesz to zrobić sam lub z pomocą pośrednika, który przedstawi Ci aktualną ofertę mieszkań przeznaczonych do sprzedaży.


Porównując mieszkania zwracaj uwagę na następujące czynniki: Lokalizacja: • Centrum czy obrzeża miejscowości; • Odległość i dostępność komunikacyjna z miejscami, gdzie często bywasz (miejsce pracy, miejsce zamieszkania rodziny, przyjaciół); • Dostępność infrastruktury, takiej jak: miejsca parkingowe, parkingi strzeżone, garaże, komunikacja miejska, sklepy, punkty usługowe, urzędy, szkoły, przedszkola, place zabaw, boiska (jeżeli będzie to potrzebne Twojej rodzinie); • Dostępność terenów zielonych, terenów spacerowych;

• Otoczenie – czy w pobliżu nie ma uciążliwych zakładów przemysłowych, tras szybkiego ruchu oraz co przewidują plany zagospodarowania przestrzennego dla otoczenia. Rodzaj zabudowy (jaki rodzaj zabudowy preferujesz): • Czy są to: • Duże osiedla z wysokimi blokami; • Osiedla z mieszaną zabudową; • Tylko niska zabudowa, kameralne osiedla; • Kamienice; • Ekskluzywne osiedla, ogrodzone i chronione.


Budynek: • Wiek budynku; • Technologie i materiały z jakich jest zbudowany; • Ogólny stan budynku, elewacji i dachu; • Stan klatki schodowej, wind; • Czy w budynku są piwnice, garaże. Mieszkanie: • Na której kondygnacji znajduje się mieszkanie; • Rozkład mieszkania, jego funkcjonalność, czy pokoje są niezależne, czy przejściowe; • Stan mieszkania: wysoki standard, stan bardzo dobry, stan do odświeżenia, stan do remontu; • Stan stolarki drzwiowej i okiennej, podłóg i innych stałych elementów mieszkania;

• Usytuowanie mieszkania względem stron świata – pomieszczenia z doświetleniem południowym i zachodnim będą zawsze cieplejsze i bardziej słoneczne; • Jaki jest widok z mieszkania – na inne bloki, tereny zielone czy ulicę; • Czy jest balkon, ogródek, czy do mieszkania przynależy piwnica, garaż, miejsce parkingowe; • Jakie wyposażenie pozostaje w cenie mieszkania (np. sprzęt AGD, zabudowa kuchenna); • Jakie są średnioroczne koszty utrzymania mieszkania (czynsz, ogrzewanie, energia elektryczna itp.).


• Postaraj się umówić się na oglądanie mieszkań gdy jest jeszcze widno. Łatwiej jest wtedy ocenić otoczenie i zauważyć ewentualne nieprawidłowości, zarówno w samym mieszkaniu jak i w budynku. Ze względu na intensywną pracę zawodową oglądanie mieszkań w ciągu dnia jest niełatwe dla wielu osób, warto jednak w ten sposób przeprowadzić dodatkowe wizytacje chociaż w szczególnie interesujących Cię nieruchomościach. • Nie wahaj się zadawać pytań dotyczących interesującej Cię nieruchomości (w szczególności o sposób zarządzania nieruchomością wspólną, o sąsiadów, oraz o termin, kiedy sprzedający będzie mógł opuścić mieszkanie). • Zastanów się, czy cena mieszkania jest adekwatna do lokalizacji, wielkości mieszkania i ogólnego standardu. Pamiętaj, że cena ofertowa mieszkania zwykle nie jest ceną ostateczną i jeżeli mieszkanie Cię zainteresuje, spróbuj się targować. • Jeżeli wybierzesz już interesującą Cię nieruchomość, koniecznie sprawdź jej stan prawny.


Polecane nieruchomości  na sprzedaż MIESZKANIE NA SPRZEDAŻ - GLIWICE Cena: 235 000,00 PLN Oferujemy Państwu do sprzedaży mieszkanie spółdzielcze, własnościowe znajdujące się na siódmym piętrze 10 piętrowego bloku. Mieszkanie składa się z przedpokoju, 2 pokoi, 1 pokoju zaadoptowanego, kuchni oraz łazienki z ubikacją. Mieszkanie bardzo wygodne, praktycznie od razu gotowe do zamieszkania. W przedpokoju na podłodze kafelki. W pokojach na podłodze panele. W kuchni na podłodze terakota, ściany częściowo wykafelkowane, częściowo w gładzi. W przedpokoju oraz w jednym z pokoi zostają zabudowane szafy typu komandor. W kuchni możliwość pozostawienia zabudowy kuchennej. Łazienka wyposażona w wannę, piecyk gazowy, umywalkę i toaletę. Wszystkie okna plastikowe. Z największego pokoju wyjście na duży wykafelkowany balkon typu "loggia". Mieszkanie bardzo ciepłe, klatka schodowa czysta z domofonem i 1 windą.

Lokalizacja blisko Centrum w bardzo atrakcyjnej okolicy. Dużo terenów zielonych, place zabaw dla dzieci. w pobliżu sklepy, targ, przystanki autobusowe, przychodnia lekarska, szkoły, przedszkole. Mieszkanie jest bardzo praktyczne, godne polecenia. Atutem jest atrakcyjny czynsz ok. 600 zł z CO , ryczałtem 10 m3 wody i funduszem remontowym.

 Zapraszam do prezentacji i zakupu. Pomagamy w załatwianiu formalności i uzyskaniu         kredytu hipotecznego.


Zapraszam do prezentacji i zakupu.  MIESZKANIE NA SPRZEDAŻ - GLIWICE Cena: 235 000,00 zł


Zapraszam do prezentacji i zakupu. 

MIESZKANIE NA  SPRZEDAŻ - Gliwice Cena: 235 000,00 PLN Kontakt: Piotr Moćko Tel. 664 473 192


DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ - STANICA Cena: 108 000,00 zł Oferujemy Państwu działkę budowlaną 900 m2, 25x36m położoną w otoczeniu nowo budowanych domów jednorodzinnych, z utwardzonym dojazdem. W granicy działki prąd, woda, telefon. Działka ogrodzona ogrodzeniem tymczasowym. Kupujący nie ponosi dużych kosztów aby całkowicie uzbroić działkę, skrzynka przyłączeniowa prądu na działce- koszt podłączenia elektryczności (prowizorka) 750 zł, woda 3 tyś zł.

   Zapraszamy do     oglądania i zakupu.      Kontakt:       Piotr Moćko Tel. 664 473 192

Newsletter listopad 2013  
Newsletter listopad 2013  
Advertisement