Page 1

Królewscy!!! ę t Po

ga

Chwała

Gwiazdy

Dru

żyna

ć ś o n d e J

Miłość


2

Real Madryt

Real Madrid Club de Fútbol – hiszpański klub sportowy istniejący od 1902 roku. Słynie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłkarskiej, która trzydzieści jeden razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, dziewięć razy Puchar Europy/Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku rozgrywa domowe mecze na stadionie Santiago Bernabéu, nazwanym na cześć byłego prezesa, za czasów którego klub zdobył najwięcej trofeów. Kibiców pasjonuje również jego wypełniona podtekstami polityczno-historycznymi rywalizacja z FC Barcelona. Głównym sponsorem sekcji piłkarskiej jest największa na świecie firma bukmacherska bwin.com która znajduje się na koszulkach "Los Blancos". Inni oficjalni sponsorzy drużyny to producent bezalkoholowych napojów gazowanych Coca-Cola, firma odzieżowa Adidas, firma samochodowa Audi, linie lotnicze Emirates oraz browar Mahou. Według rankingu firmy Deloitte Real Madryt jest najbogatszym klubem piłkarskim na świecie.


Hymn!!! 3

Hymn Realu Madryt, wykonany po raz pierwszy przez Jose de Aguilara, powstał podczas podróży pociągiem z Aranjuez do Madrytu. Pierwowzór został napisany w restauracji „Zielona Żaba" przez Luisa Cisnerosa Galiane’a, choć hymn miał także innych twórców jak Marine Garcia, Amora Farińa oraz Antonio Villena Sanchez. Nagrania rozpoczęły się w wytwórni Columbia. W końcu zainteresował się tym sam Santiago Bernabéu. Wykonaniem zajął się wspomniany Jose de Aguilar. Wspomogło go trzydziestu dwóch muzyków, z czego wielu należało do uniwersyteckiego konserwatorium, jak i Hiszpańskiej Orkiestry Narodowej. Jako anegdotę warto wspomnieć, ze Santiago Bernabéu spytał Luisa Galiane’a o to, czy jest pracownikiem Realu. Galiane, mający zawsze dobre poczucie humoru odpowiedział, że nie pracuje dla tego klubu, dodając że jest związany z Atlético Madryt. Widząc zawód na twarzy Bernabéu, Galiane przyznał, ze żartował oraz dodał, że niejednokrotnie starał się o posadę w Realu, ale nigdy nie było wolnych etatów. Bernabéu rozmawiając w międzyczasie z kimś przez telefon w pewnym momencie powiedział tak: „Do tego wykonania musi zostać załączona fotografia twórcy, a jutro zostanie ono przedstawione zarządowi. Wydamy płytę z tą pieśnią, która stanie się jednym

Tłumaczenie na polski: Ze sportową chwałą Madryt maszeruje przez Hiszpanię ze swoją flagą czystą i białą, która nie blaknie. Klub szlachetny i szczodry, wszyscy zdenerwowani i oddani, weterani i nowicjusze, weterani i nowicjusze, swoje trofea podziwiają zawsze z szacunkiem i wzruszeniem. Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie! Szlachcic i waleczny przywódca, rycerz honoru. Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie! By zwyciężać w pięknej walce, w obronie swoich barw. Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie! Wróg w czasie walki, gdy przegrywa podaje dłoń bez zazdrości i urazy, jak dobry i wierny brat. Niedzielnymi wieczorami, udając się na Chamartín, poddani z Madrytu idą radośni i uśmiechnięci, ponieważ dziś gra ich Madryt. Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie! Szlachcic i waleczny przywódca, rycerz honoru. Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie! By zwyciężać w pięknej walce, w obronie swoich barw. Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie!


Gwiazdy, które zawsze 4

zostaną w naszej pamięci ! Zinedine Zidane Roberto Carlos da Silva

Pomocnik, nosił przydomek "Zizou". Z Realem Madryt w 2002 roku zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trzy razy wybierany Piłkarzem Roku FIFA, raz wybierany najlepszym zawodnikiem w Europie. W 2004 roku Brazylijczyk Pelé umieścił go na liście stu najlepszych żyjących piłkarzy na świecie. Piłkarską karierę Zidane zakończył w 2006 roku po mistrzostwach świata.

Lewonożny piłkarz brazylijski, lewy obrońca. Jako zawodnik Realu Madryt święcił największe triumfy w karierze. Pięć razy zostawał Mistrzem Hiszpanii, 3 razy zdobywał puchar Ligi Mistrzów. W madryckim klubie przez jedenaście sezonów rozegrał 584 mecze i strzelił w nich 71 goli. Rekordowa prędkość jaką nadał piłce wyniosła aż 179 km/h.


5

Ronaldo

David Beckham

Ronaldo Luís Nazário de– były brazylijski piłkarz grający na pozycji napastnika. Największym sukcesem piłkarskim Brazylijczyka jest złoty medal na MŚ 1994 oraz MŚ 2002 i tytuł króla strzelców na tymże turnieju. 14 lutego 2011 roku ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. Cztery miesiące póź-

David Robert Joseph Beckham— angielski piłkarz grający na pozycji prawego pomocnika. Dwa razy zajął 2. miejsce w plebiscycie Piłkarza Roku FIFA. W latach 2004 i 2009 był najlepiej zarabiającym piłkarzem. W roku 2003 odszedł do Realu Madryt, gdzie grał przez następne cztery sezony. W barwach Królewskich Beckham stał się pierwszym brytyjskim piłkarzem, który rozegrał 100 meczów w Lidze Mistrzów. W jego ostatnim sezonie w tym klubie, Real został Mistrzem Hiszpanii — było to dla Davida najważniejsze trofeum.


6

Aktualne Gwiazdy Realu ! Cristiano Ronaldo Mesut Özil

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro portugalski piłkarz, grający na pozycji prawego lub lewego skrzydłowego, zawodnik Realu Madryt i reprezentacji Portugalii. 26 czerwca 2009 roku Real Madryt potwierdził, że Cristiano Ronaldo dołączy do zespołu 1 lipca po podpisaniu sześcioletniego kontraktu.

Mesut Özil niemiecki piłkarz, pochodzenia tureckiego, występujący na pozycji pomocnika. Obecnie jest zawodnikiem Realu Madryt. 17 sierpnia 2010 roku Real Madryt potwierdził podpisanie kontraktu z Özilem. Kwota transferu wyniosła około 15 milionów.


7

José Mário dos Santos Félix Mourinho

José Mário dos Santos Félix Mourinho portugalski trener i były piłkarz. Prowadzi klub hiszpańskiej Primera División, Real Madryt. Nazywany czasem "The Special One". Tytuł ten wymyślił sam Mourinho, a później został on podchwycony przez brytyjskie media. 28 maja 2010 roku, Mourinho objął drużynę Realu Madryt, podpisując z królewskimi 4letni kontrakt, stając się jednocześnie najlepiej zarabiającym trenerem świata. Otrzymał wiele nagród osobistych. Ostatnią z nich była Złota Piłka dla Najlepszego Trenera Świata wg FIFA: 2010.


8

Gazetka Madritoss  
Gazetka Madritoss  

Real Madryt Królewscy Fani Mistrzów Hiszpani

Advertisement