Page 1

O to my ukochane lubiane kociaki


Kot ragdoll

Jest mało ruchliwy, wyjątkowo ufny i spokojny. Lubi obecnośd dzieci oraz jest bardzo cichy i łagodny. Kotki ważą od 4 – 6 kg, a samce 7 – 10 kg. Mają duże niebieskie oczy miękkie średniej długości futro. Kociaki rodzą się białe, a ich umaszczenie pojawia się kiedy osiągają 10 dni.


Kot syberyjski

Koty syberyjskie to zwierzęta ruchliwe, żywiołowe, z dużym temperamentem. Są bardzo przyjacielskie i uczuciowe. Średni lub duży, samice najczęściej mniejsze od samców. Samce od 8 do ponad 10 kg a samice do 6 kg. Ma masywne ciało o mocnym kościach. Kot o wyglądzie majestatycznym. Nie uczula.


Kot perski

Żyje on 13-15lat. Jego masa to 2.5 kg do 6 kg. Jest kotem spokojnym, miłym , łagodnym a także ma niewielkie talenty łowcze. Ma on wiele różne odmiany barwne futra np. ; (czarna, biała, ruda, niebieska, kremowa,) Również kolor oczu może byd różny: niebieski, pomaraoczowy lub mieszany.


Kot ocicat Żyje on 13-17lat. Jest on przywiązany do właściciela, wesoły, ma silny charakter, chętny do zabawy, lubi dzieci; nie lubi samotności i odosobnienia. Szata jest krótka, lśniąca, delikatna, ściśle przylegająca do ciała.


Kot brytyjski Sierśd krótka, gęsta i miękka. Waży od 4 do 9 kg i jest zarazem największym kotem krótkowłosym. Łagodny, zrównoważony i towarzyski.


Kot rosyjski Uwielbiają zabawy, zwinne, poruszają się bardzo cicho i przyjacielskie. Ważą one 4 − 6 kg.


Kot norweski leśny Występuje w prawie wszystkich znanych odmianach kolorystycznych. Ważą; Samce 6-9 kg, samice 5-6 kg. Jest dużym kotem. Przywiązuje się do właściciela i jego domu. Jako młody lubi się bawid pod warunkiem, że nikt go do niczego nie zmusza. Podobnie jest z pieszczotami, które nie powinny trwad zbyt długo. Kot ten ma zachowane silne instynkty łowcze, jest świetnym łowcą i często poluje.


Kot sfinks Są uczuciowe i towarzyskie, łatwo przyzwyczajają się do właścicieli, którzy szanują ich pragnienie spokoju i ciszy. Niechętnie dają się głaskad czy brad na ręce. Kot posiada bezwłosą skórę przypominająca w dotyku zamsz i delikatny meszek na pyszczku, uszach, stopach, ogonie i grzbiecie.


Jeśli marzysz kupid kota to się zastanów na tym, ponieważ to nie jest zabawka na jeden dzieo


koniec

O to my kochane lubiane kotki  
O to my kochane lubiane kotki  

krótkie informacje o kotach