__MAIN_TEXT__

Page 1

Kırklareli Üniversitesi

Pınarhisar Meslek Yüksekokulu pmyo.kirklareli.edu.tr www.pinarhisarmyo.com @PinarhisarMYO


Pınarhisar Meslek Yüksekokulu • Yüksekokulumuz 2003 Yılında Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı ve Elektrik programı açılarak kurulmuştur.

• 2009 yılından bu yana Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesindeki yeni yüksekokul binasında 6 programla faaliyetlerine devam etmektedir.


Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Binamızda

• • • • • • •

Üç Bilgisayar Laboratuvarı

Bir Mutfak Atölyesi Bir Uygulama Restoranı Bir Elektrik Laboratuvarı Bir Kütüphane 9 adet derslik (28 ve 72 kişilik) Yüksekokul bahçesinde çok amaçlı spor sahası bulunmaktadır.

Ayrıca Yüksekokul bahçesinde kantin ve yemekhane binası 2014 bahar döneminde hizmete girmiştir.


Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Bölümlerimiz/Programlarımız Yüksekokulumuzda,

Bilgi Yönetimi Programı (Normal ve İkinci Öğretim) Bilgisayar Programcılığı Programı (Normal ve İkinci Öğretim) Elektrik Programı Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı (Normal ve İkinci Öğretim) İkram Hizmetleri Programı Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı eğitime devam etmektedir.


Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Bölümlerimiz/Programlarımız Yüksekokulumuz 2012-2013 akademik yılında bünyesinde yeni 2 program açarak toplam program sayısını 8’e çıkartmıştır. Açılan yeni programlar,

Yapı Denetimi (2014-2015 aktif) Halkla İlişkiler ve Tanıtım (2014-2015 aktif)


Öğrencilerimiz İçin Konaklama İmkanları Meslek Yüksekokulumuzu tercih eden siz değerli öğrencilerimizin Pınarhisar’da konaklama sorunu bulunmamaktadır. Dileyen öğrencilerimiz öğrenci pansiyonlarında veya kiralık evlerde kalabileceği gibi, dileyen öğrencilerimiz okulumuzun hemen yanında bulunan özel kız ve erkek yurdunda konaklayabilmektedir.


Öğrencilerimiz İçin Sosyal İmkanlar Okulumuz bahçesinde, bünyesinde kantin ve yemekhanenin de bulunduğu sosyal tesisler bulunmaktadır. Ayrıca okul çevresinde öğrencilerimizin hoşça vakit geçirip eğlenebilecekleri cafeler mevcuttur. Okulumuz bahçesinde Basketbol, hentbol, tenis ve voleybol oynamaya müsait çok amaçlı spor sahası bulunmaktadır. Işıklandırılmış saha ile akşam saatlerinde de spor yapmak mümkündür.


P覺narhisar Meslek Y羹ksekokulu


Bölümlerimiz; Bilgi Yönetimi Bilgi Yönetimi alanı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve yeni gelişmekte olan bir alandır. Bu alan iletişim, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, bilgisayar bilimleri gibi farklı alanlar ve disiplinler arasında birleştirici bir alan niteliğindedir. Bölümümüz; Bilgi ve teknoloji birleşimli eğitim vermeyi; özel ve kamu sektörlerinin ihtiyacını karşılamak üzere bilgi ve teknoloji birleşimine sahip, modern işletmecilik bakış açısına sahip insan gücü yetiştirilmesini amaçlamaktadır.


Bölümlerimiz; Bilgi Yönetimi Bölüm Hakkında Genel Bilgi

Bilgi Yönetimi Programı 2009 yılında kurulmuş olup okulumuzun gözde bölümleri arasında yer almaktadır. Bilgi yönetimi programı hem işletmecilik hem de bilgisayar dersleri bulunan bir programdır. Bilgi yönetimi ön lisans programı bilgi çalışanı olarak nitelendirilen, bilgisayarla ileri derece tanışık orta kademe işgücü yetiştirmeye yönelik bir programdır. Programımız Normal Öğretim ve İkinci Öğretim olarak öğrenim vermektedir


Bölümlerimiz; Bilgi Yönetimi Bölümün Eğitime Başladığı Yıl: 2009-2010 Kontenjan: 50(Normal-İkinci Öğretim)

Puan Türü: YGS 6 Giriş Şartları: 160 puan ve üstü Öğrenim Süresi: 2 Yıl Öğrenim Dili: Türkçe

Sınavsız geçişle meslek liselerinin bilgisayar teknolojileri bölümünün web tasarımı, Ağ İşletmenliği, Web Programcılığı, Veri Tabanı Programcılığı, Bilgisayar Teknik Servisi gibi alanlarından öğrenciler programımıza başvurabilmektedir.


Bölümlerimiz; Bilgi Yönetimi Bu programdan mezun olanlar her alanda küçük, orta ve büyük işletmeler ve bunun yanında kamu kuruluşları ve kar amacı gütmeyen kurumlarda birçok pozisyonda yönetici olarak çalışabilirler.


Bölümlerimiz; Bilgi Yönetimi Programımızda öğretim süresi biten öğrencilerimiz Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile; Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr., İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.


Bölümlerimiz; Bilgisayar Programcılığı Toplumun hızla gelişen bilgisayar teknolojilerine uyum sağlayabilmesi için gerek duyulan bilgisayar ara elemanı yetiştirmektir. Bölüm mezunlarının, yazılım geliştirme, masa üstü yayıncılık, bilgisayar ağları ve internet servisleri yanında, tüm bilgisayar uygulamaları alanlarında programcı, sistem yöneticisi, operatör gibi görevleri yürütebilecek şekilde donatılmış olarak yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.


Bölümlerimiz; Bilgisayar Programcılığı Bölümümüzde durağan bir eğitimden ziyade günün ihtiyaçlarına göre her sene şekillendirdiğimiz, öğrencilerimize faydalı olabilecek içeriklerle öğrencilerimizi eğitmekteyiz.


Bölümlerimiz; Bilgisayar Programcılığı Okulumuzda bulunan 3 bilgisayar laboratuvarında toplamda 80 bilgisayar bulunmaktadır. Bu laboratuvarlardan 2 tanesi masaüstü bilgisayar sistemlerinden oluşmakta diğeri ise öğrencilerimizin kendilerine ait dizüstü bilgisayarları ile derse katılabileceği şekilde düzenlenmiş, Trakya Bölgesinde ve belki ülkemiz çapında ilk defa uygulanmış örnek bir sistemdir.


Bölümlerimiz; Bilgisayar Programcılığı • • • • • •

Bölümün Eğitime Başladığı Yıl: ÖSYM Kontenjanı: Puan Türü: Giriş Şartları: Öğrenim Süresi: Öğrenim Dili:

2003-2004 Öğretim Yılı Normal Öğretim: 80 - İkinci Öğretim: 80 YGS 1 YGS'den 160 ve üstü puan 2 Yıl Türkçe


Bölümlerimiz; Bilgisayar Programcılığı Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri: Meslek Liselerinin; • Bilgi işlem, • Bilgisayar, • Bilgisayar Donanım, • Bilgisayar İşletimi, • Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, • Bilgisayar Programcılığı, • Bilgisayar Yazılımı, • Bilişim Teknolojileri.


Bölümlerimiz; Bilgisayar Programcılığı • Çalışma Alanları: Bilgisayar Programcılığı Teknikeri Unvanı alırlar,

bilgisayar Teknik servisi hizmeti veren bilgisayar firmalarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, ağ kurulum ve yönetimi hizmeti veren ya da bu hizmete ihtiyaç duyan firma, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edebilirler.


Bölümlerimiz; Bilgisayar Programcılığı Dikey Geçişle Geçilen Programlar:

• • • • • • • • • •

Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Enformasyon Teknolojileri, Fizik, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Kontrol Öğretmenliği,

Matematik-Bilgisayar, Meteoroloji Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği


Bölümlerimiz; Elektrik Elektrik; dün olduğu gibi bugünde ve yarın da aydınlatmada, ısıtmada, eğlencede, mutfakta, atölyede, endüstride kısacası her alanda kullanmak zorunda olduğumuz, her zaman ihtiyaç duyduğumuz bir enerjidir.


Bölümlerimiz; Elektrik Bölümümüz, 2003- 2004 eğitim öğretim yılında Trakya Üniversitesi çatısı altında 30 Öğrenci ile eğitimöğretim faaliyetine başlamıştır. Bölümümüze ait bir adet elektrik laboratuvarı bulunmaktadır. Derslerimizin en yüksek seviye görsellikte işlenebilmesi için sadece laboratuvarlarımız değil bütün dersliklerimiz projeksiyon sistemleri ile donatılmıştır. Okulumuzda bulunan Elektrik bölümü Normal Öğretim olarak öğrenim vermektedir.


Bölümlerimiz; Elektrik Bölümün amacı;

Elektriğin üretimi, iletimi ve dağıtımı, fabrika bakım ve kontrolünün yapılması, elektrikli makine ve motorların çalışma sistemleri elektrik

tesislerinin projelendirilmesi, elektrikle çalışan tüm sistemlerin tanıtımı, çalıştırılması, arızalarının bulunması gibi konularda sektörün

talep ve gelişmelerine cevap verecek şekilde, kalifiye elemanlar yetiştirmektedir.


Bölümlerimiz; Elektrik Programın dersleri bu amacı gerçekleştirmek

üzere, gelişen teknolojiye uygunluğu ve piyasaya geçerliliğinin yanı sıra ön lisans eğitiminden lisans eğitimine geçişte uyumluluk göz önüne alınarak da hazırlanmıştır.


Bölümlerimiz; Elektrik Program mezunları, 'Elektrik Teknikeri' unvanlı

nitelikli elemanlar olarak, her türlü tesisin kurulmasında, işletmelerin sürekli çalışmasında, elektrikli cihaz ve aletlerin kontrolü, bakımı ve tamiratında, fabrikalarda, üretimin sürekliliğinde, enerji üretimi, iletimi ve dağıtımında görev alacak olmaları açısından, sektör için son derece önemlidirler.

Bölümün Eğitime Başladığı Yıl: 2003-2004 ÖSYM Kontenjanı: 40 Puan Türü: YGS 1 Giriş Şartları: YGS‘ den 160 ve üstü puan ve Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden sınavsız geçiş Öğrenim Süresi: 2 Yıl Öğrenim Dili: Türkçe


Bölümlerimiz; Elektrik Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri

Meslek Liselerinin; Elektrik, Elektronik Endüstriyel Elektrik, Endistriyel Otomasyon

bölümleri

Çalışma Alanları Elektrik Teknikeri Unvanı alırlar, Kamu kurum ve kuruluşlarında, Sanayi'de fabrikaların bakım departmanlarında, Endüstriyel kuruluşlarda meslek elemanı olarak istihdam edilirler.


Bölümlerimiz; Elektrik Dikey Geçişle Geçilen Programlar

 Elektrik Mühendisliği,  Haberleşme Mühendisliği,  Elektronik Mühendisliği,  Elektrik – Elektronik Mühendisliği  Elektronik –Haberleşme Mühendisliği


Bölümlerimiz; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı, halkla ilişkiler sektörüne nitelikli çalışan kazandırmayı ve bu alanda ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programımız, öğrencilere kitle iletişim araçlarını iyi biçimde tanıtarak onları kurum ve kuruluşların hedefleri doğrultusunda doğru ve etkin biçimde kullanabilme ve tanıtım organizasyon becerisi kazandırmaktadır.


Bölümlerimiz; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programımız, öğrencilere kitle iletişim araçlarını en iyi biçimde tanıtarak bu araçları kurum ve kuruluşların hedefleri doğrultusunda doğru ve etkin biçimde kullanabilme ve tanıtım organizasyon becerisi kazandırma konusunda iddialıdır. Gazetecilik, medya ve genel iletişim yöntemleri, reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım alanlarında eğitimli ve bu alanlarda kamu ve özel sektör tecrübeli öğretim elemanlarımızla programımız, içeriğine uygun kaliteli bir eğitim verme hususunda gerekli potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır.


Bölümlerimiz; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümün Eğitime Başladığı Yıl: ÖSYM Kontenjanı:

2014-2015 Öğretim Yılı

Normal Öğretim: 40 - İkinci Öğretim: 40

Puan Türü:

YGS 4

Giriş Şartları:

YGS'den 160 ve üstü puan

Öğrenim Süresi:

2 Yıl

Öğrenim Dili:

Türkçe


Bölümlerimiz; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Çalışma Alanları: Mezunlarımız kamu ve özel sektör kuruluşlarının iletişim, tanıtım, basın ve halkla ilişkiler birimlerinde, reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında ve medya kuruluşlarında çalışma imkanı bulabilirler.


Bölümlerimiz; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri: Sınavsız geçişle Meslek Liselerinin; Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri bölümünden öğrenciler programımıza başvurabilmektedir.


Bölümlerimiz; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Dikey Geçişle Geçilen Programlar: Programımız mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile iletişim, iletişim tasarımı, iletişim ve tasarım, medya ve iletişim, medya ve iletişim sistemleri, radyo sinema ve televizyon, sinema ve televizyon, sinema, televizyon haberciliği ve programcılığı, gazeteciliği, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve tanıtım, halkla ilişkiler ve reklamcılık, gazetecilik, lisans programlarına geçiş yapabilirler.


Bölümlerimiz; Turizm ve Otel İşletmeciliği Türkiye ve dünya turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu; Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında gerekli olan tüm teorik bilgiye hâkim ve sektörel deneyime sahip, en az bir yabancı dile (çok iyi derecede) hakim, bilgisayar teknolojilerini kullanabilen, karar verebilme ve uygulayabilme yeteneğine sahip, Turizm ve Otel İşletmeciliği sektöründeki en son gelişmeleri yakından izleyen, insan ilişkilerinde uzmanlığa sahip olan, vizyonu geniş ve sürekli gelişime açık, kalifiye insan gücünü yetiştirmeyi amaçlayan “Turizm ve Otel İşletmeciliği Programımız” deneyimli öğretim elemanı kadrosu ile değerli öğrencilerimizi sektöre kazandırmayı amaçlamaktadır.


Bölümlerimiz; Turizm ve Otel İşletmeciliği Mezun Öğrencilerin Çalışma İmkanları Turizm ve Otel İşletmeciliği Program’ımızdan mezun olan öğrencilerimiz konaklama işletmelerinin ön büro, kat hizmetleri ve yiyecek içecek departmanlarında orta kademelerde görev alırlar.


Bölümlerimiz; Turizm ve Otel İşletmeciliği Turizm ve Otel İşletmeciliği Programımıza Liselerden Sınavsız Kayıt İmkanı Liselerin Animatörlük, Eğlence Hizmetleri, Host ve Hosteslik, Konaklama, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Seyahat Acentacılığı, Seyahat İşletmeciliği, Tur Operatörlüğü, Turizm, Ulaştırma Hizmetleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümlerinden sınavsız geçiş yapılabilmektedir.


Bölümlerimiz; Turizm ve Otel İşletmeciliği Dikey Geçiş sınavı (DGS) İle Geçiş Yapılabilecek Bölümler

İşletme, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Konaklama İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otelcilik’tir.


Bölümlerimiz; Turizm ve Seyahat Hizmetleri Misyonumuz: Turizm sektörüne ve turizm işletmelerine iyi düzeyde yabancı dil bilgisine sahip elemanlar yetiştirmek, turizm sektörü ile sürekli bir işbirliğinin sağlanması, gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip edebilen, ulusal ve uluslar arası arenada benzer düzeyde eğitim veren kurumlarla iletişim sağlanması, turizm sektörünün de olmazsa olmazı kongre-seminer ve diğer etkinlikleri düzenleyebilen ve bunlara katılan, öğretim kurumundan aldığı ışığı topluma da yansıtabilen bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktadır.


Bölümlerimiz; Turizm ve Seyahat Hizmetleri Vizyonumuz: Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı olarak;

Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, önce insanı ve insani değerleri benimseyen, sorumluluk alabilen, bilgi ve iletişim teknolojik gelişmeleri takip eden, öğretimi süresince kazandığı ışığı topluma kazandıran bireyleri yetiştirmek, Turizm konusunda tüm zenginliklere sahip olan bölgemizde kültürel, sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmak için hazırlanan proje ve eğitim programlarında kendilerini ve öğretim kurumlarını temsil edecek bireyleri yetiştirmek, Ömür boyu öğrenme ilkesini benimsemiş, kaliteli eğitimin gereklerini yerine getiren, bağlı olduğu üniversitesinde ve faaliyet bölgesinde lider bir program olarak markalaşmak vizyonumuzdur.


Bölümlerimiz; Turizm ve Seyahat Hizmetleri • • • • •

ÖSYM Kontenjanı

: 40 (Normal Öğretim)

Puan Türü

: YGS 5

Giriş Şartları

: YGS‘ den 160 ve üstü puan

Öğrenim Süresi : 2 Yıl Öğrenim Dili

: Türkçe


Bölümlerimiz; Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programımızda turizm ve seyahat mesleğine yönelik olarak teorik eğitimin yanı sıra öğrencilere meslek hayatlarında gerekli olacak pratik eğitimde verilmektedir. Bu çerçevede turizm işletmeleriyle uzun soluklu iletişim ortamı oluşturulmakta ve öğrencilerimiz ara eleman olarak başladıkları meslek yaşamlarına sektörün gözdesi olan yönetici adayları olarak devam etmeleri amaçlanmaktadır ve bu yönde yönlendirilmektedirler.


Bölümlerimiz; Turizm ve Seyahat Hizmetleri Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri: Sınavsız geçişle liselerin; Animatörlük, Eğlence Hizmetleri, Host ve Hosteslik, Konaklama, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Seyahat Acentacılığı, Seyahat İşletmeciliği, Tur Operatörlüğü, Turizm, Ulaştırma Hizmetleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümlerinden öğrenciler programımıza başvurabilmektedir.


Bölümlerimiz; Turizm ve Seyahat Hizmetleri Çalışma Alanları:

Bu programdan mezun olanlar seyahat acentelerinde, turizm bürolarında görev alabildikleri gibi kendileri alanları ile ilgili işyeri de açabilirler.


Bölümlerimiz; Turizm ve Seyahat Hizmetleri Dikey Geçişle Geçilen Programlar: Programımızda öğretim süresi biten öğrencilerimiz; Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile İşletme, İşletme Enformatiği, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği, Seyahat İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, İşletmeEkonomi, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.


Bölümlerimiz; İkram Hizmetleri

İkram Hizmetleri Programı 2009-2010 yılından bu yana eğitime devam etmektedir.


Bölümlerimiz; İkram Hizmetleri Kabul Koşulları Lise veya dengi okuldan mezun olmak, merkezi sistem ile yapılan üniversite yerleştirme sınavından YGS 5 Puan türünden 160 ve üstü puan almış olmak.


Bölümlerimiz; İkram Hizmetleri Kazanılan Derece Programı başarıyla tamamlayan mezunlara İkram Hizmetleri alanında meslek elemanı unvanı ile ön lisans diploması verilir.


Bölümlerimiz; İkram Hizmetleri İstihdam Olanakları Mezun olan öğrenciler otel, lokanta ve ikram hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde, orta kademe pozisyonlarda çalışabilirler.


Bölümlerimiz; İkram Hizmetleri Üst Kademeye Geçiş Programdan mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı ile lisans öğrenimine devam edebilirler.


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi Yapı denetim programı, öğrencilerini araştırmaya teşvik eden ve bu alanda, uygulama yeteneği kazanmış, malzemeyi tanıyan, üretim tekniklerinde bilgisi olan, mesleğiyle ilgili çizim ve normları kullanabilen mesleki problemleri çözebilecek, bilgi ve beceriye sahip, nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılayan elemanlar yetiştirmektir.


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi Misyonumuz Sorumluluk sahibi, inşaat alanındaki yenilikleri ve gelişmeleri takip eden, kendine güvenen ve bu anlamda sektörün beklentilerini karşılayabilen, bölgede tanınan bir bölüm olmaktır.


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi Ösym kontenjanı : Normal Öğretim: 40 - İkinci Öğretim: 40

Puan Türü

:YGS 1

Giriş şartlar

: YGS den 160 ve üstü puan

Öğrenim süresi : 2 yıl Öğrenim dili

: Türkçe


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi Meslek Yüksekokulumuzda bulunan sınıflarımız yeni teknolojiye uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olup, her derslikte 1 adet projeksiyon makinesi ve bunun yansıyabileceği projeksiyon perdesi mevcuttur. Meslek Yüksekokulumuzda 78 Adet bilgisayar, 14 adet projeksiyon cihazı mevcut olup öğrencilerin uygulamalı derslerinde kullanılmaktadır. Microsoft ofis programları ve AUTOCAD programları yazılım olarak kullanılmaktadır. Teknik resim dersleri için her sınıfta 20 adet teknik resim masası; beton laboratuvarında agrega elek takımı, elek sarsma cihazı, beton kür havuzu, beton test presi, eğilmede çekme aparatı, birim ağırlık test kovaları, slump test seti, özgül ağırlık test seti, numune hazırlama kalıpları, harç mikseri vb. diğer araç gereçler bulunmaktadır.


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi Sınavsız geçiş sistemi ile başvuru yapılabilecek lise ve bölümleri: Meslek liselerinin; İnşaat bölümlerinden mezun olan öğrenciler programımıza başvurabilir.


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi Çalışma alanları: Yapı Denetimi Teknikeri ünvanı alarak, resmi kuruluşlarda, özel mimarlık ve mühendislik büroları, hazır beton firmalarında, inşaat laboratuarlarında ve yapı denetim şirketlerinde çalışabilirler.


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi Staj Olanakları Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Yapı Denetim Bölümü öğrencileri inşaat işlerini üstlenen müteahhitlik firmaları, beton santralleri, çimento fabrikaları, mimarlık büroları ve yapı denetim şirketlerinde stajlarını yapabilmektedirler.


Bölümlerimiz; Yapı Denetimi

Dikey geçişle geçilen programlar İnşaat mühendisliği


Bizi dinleme nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz…

Kırklareli Üniversitesi

Pınarhisar Meslek Yüksekokulu pmyo.kirklareli.edu.tr www.pinarhisarmyo.com @PinarhisarMYO

Profile for Pınarhisar MYO

Pınarhisar Meslek Yüksekokulu  

Tanıtım Kataloğu

Pınarhisar Meslek Yüksekokulu  

Tanıtım Kataloğu

Advertisement