Page 1

Informacja prasowa Wrocław, 26 lutego 2013 r.

Kino, kobiety i kawa

Kobiety preferują latte i cappuccino, a amatorami naprawdę czarnej kawy są raczej mężczyźni - jak wynika z badań preferencji klientów kawiarni. Cafe Pestka, stylowa kawiarnia na wrocławskim Nadodrzu, stawia sobie za cel edukację w zakresie coffee culture. W ramach projektu Kino na obcasach organizowanego przez Multikino będzie namawiała kobiety do spróbowania prawdziwej kawy.

Pokaz parzenia kawy podczas KNO ma na celu przekonanie uczestniczek do wypróbowania zalet czarnych kaw parzonych metodami alternatywnymi: w dripie, chemexie, syfonie i aeropressie. Taka kawa smakuje najlepiej bez dodatku mleka czy cukru: do tego właśnie bariści z Cafe Pestki spróbują nakłonić widownię. Cafe Pestka chce przekonać - w szczególności kobiety do czystej formy. Pokaz w Multikinie będzie również premierą dla zasad kultury kawowej autorstwa baristów z Cafe Pestka. Elementy składowe coffee culture to czas, jakość ziarna, jakość parzenia i coś więcej w kawie niż tylko kofeina. Pokaz odbędzie się 5 marca o godz. 19.00 w Multikinie w Arkadach. Wśród uczestniczek pokazu zostanie rozlosowanych 10 podwójnych zaproszeń do Cafe Pestka. O Cafe Pestka Cafe Pestka to nowoczesna kawiarnia vintage, ludzie z pasją i oryginalne menu - stylowa alternatywa dla masowej nijakości i powtarzalności. Z dala od mainstreamu wrocławskiego Rynku, bariści Cafe Pestka serwują niepokorną kawę ziarna najwyższej jakości parzone alternatywnie. Można napić się kawy z dripa, chemexu, syfonu i aeropressu. Cafe Pestka umiejętnie wydobywa z ziaren to, co najcenniejsze; to esencja wrażeń i kultura smaku.

1/2


Cafe Pestka serwuje wegetariańskie i wegańskie śniadania, lunche i desery w formule Slow Food: kuchnia lokalna, sezonowa i naturalna. Dania nietypowe, dobrze ugotowane i z gustem podane. Zawsze w porę. Cafe Pestka to miejsce dla singli, par i rodzin z dziećmi. Miejsce dla nowoczesnych indywidualistów, szukających stylu, jakości i niebanalnych rozwiązań. Dobre miejsce na Nadodrzu. Cafe Pestka – coffee&culture https://www.facebook.com/CafePestka?fref=ts

Kontakt dla mediów: Cafe Pestka Gabriela Tyszuk-Wiśniewska

cafepestka@wp.pl +48 604 288 430 ul. Św. Wincentego 45 50-251 Wrocław

Pigmalion Art Aneta Magda aneta.magda@pigmalionart.pl +48 605 601 719 ul. Poranna 52/11 53-026 Wrocław

2/2

022013-cafepestka_kno  

http://pigmalionart.pl/wp-content/uploads/022013-cafepestka_kno.pdf

Advertisement